mar 032022
 

Nowy Starosta Jan Harhaj

Jan Harhaj ponownie wybrany na starostę lidzbarskiego. Stało się w czwartek 3 marca na sesji Rady Powiatu Lidzbarka Warmińskiego. Harhaj był jedynym kandydatem. ZA było 14 osób, a radny Jerzy Kielak z PiS nie wziął udziału w głosowaniu, bo uznał, że sytuacja jest niepoważna.

Bowiem dwa tygodnie temu Jan Harhaj nagle zrezygnował ze stanowiska starosty lidzbarskiego. Jako powód podał „sprawy osobiste”. W czwartek oznajmił przed Radą Powiatu Lidzbarskiego, że te powody minęły i radni wybrali go znów na starostę.

– To jest robienie sobie farsy z samorządu. Samorząd ma za zadanie służyć mieszkańcom, a nie wprowadzać zamęt i granie na nosie – skomentował Radiu Olsztyn radny Jerzy Kielak.

Radni Powiatu Lidzbarskiego wybrali też na wicestarostę Jarosława Koguta, który dotychczas pełnił tę funkcję. Członkami zarządu powiatu zostały także te same osoby co dotąd, czyli Janusz Mucha, Aleksander Olechnowicz i Ireneusz Gołębiewski.

Jan Harhaj ur. 12 stycznia 1957 roku w Pasłęku, z wykształcenia jest technikiem weterynarii. Prowadził przedsiębiorstwo budowalne, które przejęła jego żona, gdy został starostą. Jest sekretarzem generalnym PO na Warmię i Mazury. Więcej na temat starosty TUTAJ

KOMENTARZ
Myliłem się pisząc 2 tygodnie temu, iż za rezygnacją Jana Harhaja z funkcji starosty lidzbarskiego stoi sprawa bankructwa Zimnych Term i wystawienie ich na przetarg. Powód jego rezygnacji jest bardzo prozaiczny. Otóż Jan Harhaj osiągnął 12 stycznia 2022 roku wiek emerytalny. Rezygnując z pracy, nabył prawa emerytalne i mógł pobrać 6-miesięczną odprawę.

Dzwoniłem do starosty Harhaja, ale nie odebrał, więc na obie jego komórki wysłałem SMS-a, że jeśli nie zaprzeczy, iż sprawa emerytalnej odprawy była powodem jego nagłej rezygnacji 2 tygodnie temu, to podam ten powód do wiadomości publicznej. Jan Harhaj nie zaprzeczył

Adam Socha

Komentarz NaszLidzbark

Na łamach portalu Radia Olsztyn znajduje się informacja o dzisiejszym wydarzeniu (TUTAJ). Jednym z komentujących dla Radia, jest Radny Leszek Sierputowicz. Wcześniej tzw. działacz lidzbarskiego PiS-u, później po  „cudownej metamorfozie” zawsze milcząco głosujący „za”. Szerzej dla przypomnienia niezwykłej przemiany radnego lektura artykułu

Leszek Sierputowicz odchodzi z PiS-u. Nareszcie! – pozostali członkowie partii

 

Artykuł oryginalny na portalu Debata TUTAJ

 

 

 

 

 Posted by at 10:43 pm
0 0 votes
Article Rating
86 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
1 rok temu

Brudny Harry ma wszystko w dupie i śmieje się Wam w twarz .. Razem z panami K…. I innymi którzy zbijają swój kapitał… Brawo wyborcy

Bodek
1 rok temu
Reply to  Marian

A zobacz jak go koszula i krawacik pod szyją uwiera od tego dobrobytu.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Marian

Musimy czekać na przeniesienie się w/w ekipy do krainy wiecznych łowów.
Tam nie będą łowić, tam będą łowieni.

Megi
1 rok temu

Jak to Hary mówi- gadają gadają I tak mnie wybierają

ffltf
1 rok temu
Reply to  ...

Powiedzieć, że to zgrana rodzinka, to nie powiedzieć nic…Toż to nadzwyczaj przedsiębiorcza familia budżetowo-samorządowa

Xyz
1 rok temu
Reply to  ...

Dlaczego nie mogę tego otworzyć? Wszystko inne jest ok tylko to się nie otwiera.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Xyz

może to zależy od programu Adobe Reader, ale nie jestem pewien. U mnie otwiera bez problemu.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  ...

z chęcią bym zobaczył jaki to był otwarty i konkurencyjny nabór. I ilu było kandydatów;-)

Bezrobotny
1 rok temu
Reply to  ...

ooo 😉 a w urzędzie pracy nic nie mówili, że tutaj jest konkurs na wolne stanowisko. nie wolno było mówić?

odp
1 rok temu
Reply to  Bezrobotny

Od ogłoszenia naboru, czyli od 4.02.2022 do wyłonienia nowej „starej ” specjalistki d/s kadr minęło całe 14 dni. Wow jakie tempo, jak nie w naszych urzędach ; )

Bóbr
1 rok temu
Reply to  ...

Program PO w Lidzbarku W
1. Emerytura Starosty Plus
2. Żona Plus
3. Rolniczak Minus ( na utrzymanie nie starczyło na odprawy starczyło )

Anna
1 rok temu

Wstydu na mają. Podobnie żona odeszła na emeryturę po czym wróciła na swoje stanowisko w jednym z urzędów .

Placek
1 rok temu
Reply to  Anna

Kogo żona?

Anna
1 rok temu
Reply to  Placek

Pana starosty

Placek
1 rok temu
Reply to  Anna

No właśnie… i jak w tym mieście młodzi mają prace znaleźć jak siedzą tacy poprzyklejani do stołków i ruszyć się z nich nie chcą? Potem nie ma co się dziwić, że młodzi stąd wyjeżdżają.

wert
1 rok temu

Członkowie PO na warmii i mazurach – czy trzeba czegoś więcej niż to co zrobił sekretarz,nikt wcześniej nie dał tylu argumentów politykom pis.Odprawa i cyrk z odwoływaniem – zimne termy to odbije się echem w Polsce i nie przysporzy sympatyków Platformie w najbliższych wyborach.Czy kierownik Tusk akceptuje takie standardy ? Okaże się w najbliższych dniach.

Marek
1 rok temu

Nasi Włodarze to wiedzą jak interesy robić. Góry Krzyżowe sprzedali teraz Termy, normalnie Rockefellerowie Powiatu 😀 a później sobie rączki podają klepią po pleckach i fotki z dyplomami robią:) Powinni sobie jeszcze medale powiesić na szyje z tektury i korony porobić takie jak dzieci w przedszkolu robią. Będzie to dobrze odzwierciedlać ich stan umysłu 😀

Barbara
1 rok temu
Reply to  Marek

Zacznijmy od tego czy ktoś te Termy kupi.

Ciekawski
1 rok temu

Czyli teraz pobiera emeryturę i Starostą do końca życia będzie?

he he
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Okaże się, że szybciej kolejny Papież abdykuje ze stanowiska 😀

Leszek
1 rok temu
Reply to  he he

Ustawowo jeszcze jedna kadencja i dziękujemy. Być może namaści Stefana ……

Barbara
1 rok temu
Reply to  Leszek

Raczej Jacka…….

Krok
1 rok temu
Reply to  Leszek

Kadencyjność nie dotyczy Starostów . Może być jeszcze 100 lat

Barbara
1 rok temu
Reply to  Leszek

Nie wiadomo, jedynie co to wyborcy mogą odwołać radę powiatu przed wyborami ale niestety miasto jest w rękach PO i do tego nie dojdzie.

Obywatel
1 rok temu

Tekst z Gazety Lidzbarskiej: „Jak wówczas podkreślał, powód ówczesnej decyzji był osobisty i nie chciał podawać szczegółów.” i kolejny cytat: „Sam starosta, już po wyborze, powiedział, że, parafrazując, nie jesteśmy wstanie przewidzieć tego co życie przyniesie i że powody osobiste, z których zrezygnował ze stanowiska, minęły, i może ponownie pracować na rzecz powiatu.” Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tyle w temacie. Pozdrawiam Pana Jana. Naszego Lokalnego Oligarchę.

Mieszkaniec powiatu
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Raczej powiat pracuje na rzecz pana Janka.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Pewno miał kłopoty finansowe i dlatego musiał zrezygnować z pracy. Po wypłacie odprawy kłopoty zniknęły więc może dalej pracować za te marne grosze i płacić podwładnym prawdziwe marne grosze. :).

Placek
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Jak mawiał klasyk: te pieniądze się jemu należały 😉

Xyz
1 rok temu
Reply to  Placek

Ale nie należało mi sie igrac że swoimi wyborcami.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Xyz

Ale nie należało mu sie igrac ze swoimi wyborcami. Przepraszam za blad

Placek
1 rok temu
Reply to  Xyz

Myślisz, że Pan Jan się przejmuje wyborcami? nie sądzę… nic się nie stało z tym błędem;-) właśnie sobie wyobraziłem jak któryś z Włodarzy mówi: „Przepraszam za błąd” ale z ich ust chyba niemożliwe:)

Uzdrowiskowy kuracjusz.
1 rok temu

Już wiem co oznacza symbol naszego miasta ! Symbol ŚLIMAKA (cita slow) …szybkość wychodzenia miasta z DŁUGÓW.

Andrzej
1 rok temu

Ach te długi, trochę ich jest…

Geldman
1 rok temu

Oceniając jako wyborca pośredni, myślę, że wybierający mieszkańcy mogą czuć się zażenowani postawą. Czytając poprzedni i ten artykuł mam nadzieję, że to będzie ostatnia kadencja. Normalna ustawka w których macza paluchy również rada powiatu. Mało jeszcze miesięcznej wypłaty.Nowy stary starosta. Ta niespodziewana rezygnacja z funkcji buhaha
Ideały nie istnieją … liczone są w L.W ilością siana wkładanego do żłobów, załatwieniem roboty etc.. Napisałbym to o wiele impulsywniej do konkretnej osoby, ale to chyba norma lidzbarskich wybrańców.Tu idzie o kasę. Po zajęciu stanowiska schodzi para i zaczyna się błogie lenistwo w przyjaźni i pokoju. Koniec wyścigu. Liczy się szmal i interesy.Szwindle z kolesiami i dojenie budżetów.
Zamykanie ust niezależnym gazetom jest sposobem ogólnopolskim. Niszczenia prawdy o lokalnych układach i układzikach, zależnościach, świństwach, kolesiostwie i nepotyzmie.
Przy pomocy sądów rejonowych zaprzyjaźnionych z władzą odbywa się walka z prawdą i postrzeganiem rzeczywistości ..ponoć wolnego osądu.
Koledzy z prokuratur i sądów są równie …zaprzyjaźnieni z lokalnymi kacykami, a ich podnóżki zgłaszają sprawy ..(na żądanie swoich pryncypałów czy idoli). Obrzydliwe. Szkoda ,że niektórzy nie potrafią wyciągać wniosków… jak szkodliwie działają dla swoich miast i swojego wizerunku. To taka nagroda za nieudany projekt pt zimne termy.Obrzydliwe.
Ktoś napisał cwany lis. Nie chytry bardziej pasuje.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Geldman

Wątpię że będzie to ostatnia kadencja,publiczne pieniądze nie śmierdzą a do tego dochodzi jeszcze władza. Tylko my wychodzimy na idiotów.

Xyz
1 rok temu

I po co nam kabaretowa noc pod gwiazdami? Tu wszystko dzieje się w biały dzień na oczach wszystkich mieszkańców, którzy non stop sa oszukiwani przez naszych włodarzy. Nie tylko chodzi o starostwo, urząd miasta nie odskoczyl daleko. Tam tez dzieją się cuda na kiju.

stefan
1 rok temu

Cóż za malkontenci i srodzy krytycy. Powiat dzięki staraniom Starosty jest wzorcowy. Jestem dumny że Starosty!

Barbara
1 rok temu
Reply to  stefan

Tak szczególnie drogi w mieście podlegające pod drogi powiatowe, cud malina dziura na dziurze

Stefan
1 rok temu
Reply to  Barbara

jaki budzet takie drogi

Xyz
1 rok temu
Reply to  stefan

Bądź dumny dalej. Powodzenia. A pan starosta nadal bedzie z ciebie robił kretyna. No,chyba ze ty jesteś taki sam jak on. Tez lubisz nabijać innych w butelkę. Brzydze się takimi. A juz szczególnie tymi, którzy piastuja poważne stanowisko. Zenada

Stefan
1 rok temu
Reply to  Xyz

takimi? mną czy Panem Starostą? Na czym polega robienie kretyna? Cóż to za wyrażenie?

Barbara
1 rok temu
Reply to  Stefan

Zamiast kretyn może jełop, lepiej brzmi?

Stefan
1 rok temu
Reply to  Barbara

nadal nnie wiem czy masz na mysli mnie czy Staroste

Geld man
1 rok temu
Reply to  stefan

Rozumiem Stefek ,że to sarkazm ze słońca powiatu. Ten lokalny kacyk do dziś nie zdaje sobie sprawy z głupoty jaką zrobił tj termy z zimną wodą i naraził mieszkańców na straty. Przecież to nie oto chodziło ,że to działało. Planowanie i ocena ekonomiczna to brak rozumu lokalnych przedstawicieli w Polsce.

Stefan
1 rok temu
Reply to  Geld man

Nie nie> podchodzę do sprawy całościowo. Termy – pomijam rachunek ekonomiczny – rosławiły nasze miasto

Barbara
1 rok temu
Reply to  Stefan

Aż za bardzo, takiej reklamy miasto nie miało od paru ładnych lat.

Mieszkaniec powiatu
1 rok temu
Reply to  Stefan

Zrób coś głupiego będziesz teź „sławny”

****
1 rok temu

Przecież ten **** kpi sobie z nas , w żywe oczy i z lekceważącym uśmieszkiem skrzeczy – ” no i co mi zrobicie, hahaha harhaj jestem” . Portas to przecież jego człowiek. Że też, tak można tolerować taki POsamo nie rząd – WOJEWODO, widzisz to? Bo ja gdy widzę tych radnych to się odwracam i przechodzę na druga stronę ulicy, bo cisną się na usta plugastwa w ich stronę. Ale zdaję sobie sprawę, że oni są tylko „wypryskami” tych co ich wybierają, ale też na nich właśnie spada odpowiedzialność za wybór tego ich „wypryska”, tego strosty i i Koguta. Pan Jerzy Kielak , może jeszcze 2-3, to chlubne wyjątki tej parszywej 17-tki. W Lidzbarku nawet byłego lidera PiS przeciągnął na swój folwark, bo wcześniej ten prawnik nie mógł nigdzie znaleźć dobrej pracy. Żył niemal w ubóstwie. Teraz gdy odszedł z PiS i głosuje „jak trzeba” już mu się powodzi. Właściwie, nie można go ganić za to, lecz współczuć, że dla przeżycia w tym mieście musiał dokonać takich wyborów. Uznał, że prawymi poglądami zupy do jedzenia nie ugotuje. Taka jest sytuacja ludzi uczciwych, przyzwoitych, z prawdziwym wykształceniem, którzy aby tu przeżyć, dokonują takich wyborów. Niektórzy milczą i odsunęli się od spraw publicznych, a niektórzy zakłamują samych siebie lub tez w
jakiś tam sposób zostali uciszeni lub skorumpowani.

fotosiGeawl
1 rok temu

[url=https://fotosoroka.com/predmetnaya_fotosemka_chasov/]фотосъемка часов[/url] или [url=https://fotosoroka.com/predmetnaya_fotosemka_mebeli/]съемка мебели[/url]

https://fotosoroka.com/predmetnaya_fotosemka_juvelirnih_izdeliy

. Gość
1 rok temu

Żałosne przedstawienie wstyd , takim postępowaniem nie zasługuje się na szacunek i wiarygodność……..

Barbara
1 rok temu

Druga Rosja i Białoruś z tym rządzeniem

Geldman
1 rok temu
Reply to  Barbara

Bantustan

Turysta termalny
1 rok temu

Gratulujemy ponownego wyboru i życzymy mnóstwo udanych kadencji… jak np. Putin.

Banek
1 rok temu

Do tej pory znałem dwóch co przyrosło do stołka. Putin i Łukaszenka. Teraz znam już trzech.

Stefan
1 rok temu

ciut niestosowne porównanie

Barbara
1 rok temu
Reply to  Stefan

Fakt tu by się nadał Kaczor z PiS

Banek
1 rok temu
Reply to  Stefan

Tak. masz racje, ciut niestosowne. Bo Władek siedzi na stołku od 2 maja 2012, a Jan od 2010, czyli 2 lata dłużej! Czyli już nawet Władimira przeskoczył o 2 lata. (dla jasności, nie porównuje nikogo do Władka i Alaksandr, tylko o długość kadencji mi chodzi)

Mariusz Maks Kolanko
1 rok temu

Ale wyciąłeś numer Janek:) ciekawe jak będziesz się tłumaczył w TVP z tych powodów osobistych. Może chorobą filipińską? 😀 Radni za swoją lojalność też coś dostaną? Ile wyszło na głowę? Pochwal się. W końcu jesteś osobą publiczną. Nawet nie wiedziałem, że tak można – odwoływać/powoływać, no… ja jestem za naiwny i za uczciwy na dzisiejsze czasy to nie widziałem, ale teraz widzę, że jesteś bardziej cwany niż ustawa przewiduje.

Andrzej
1 rok temu

Czy ktoś wie jak głosowali radni szczególnie interesuje mnie kto był ZA

XYZ
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Głosowanie tajne ale wiadomo, że za było SLD,PO,PSL oraz dwóch z list PiS, nie poparło 5Gmin oraz pan Kielak

Leszek
1 rok temu
Reply to  XYZ

Na starostę głosowało 16 radnych. Jeden oświadczył przed głosowaniem ze nie weźmie udział w tym przedstawieniu.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Leszek

Czy ktoś zna nazwiska albo może naprowadzić. Chciałabym „podziękować” im przy następnych wyborach

Barbara
1 rok temu

I niech wraca, mam nadzieję że teraz odpowie za ten cyrk z Termami.

Xyz
1 rok temu

Panu staroście oraz radnym powiatowym gratuluje lojalności i prawdomownosci wobec nas, mieszkańców. Niedługo będziecie pukać do naszych drzwi. Jednak nikt nie zechce z wami rozmawiać a wasze ulotki agitujace znajdą się w wychodku z serduszkiem w wiadomym wszystkim celu. Pozdrawiam radnych powiatowych łącznie z panią przewodniczącą.

Geldman
1 rok temu
Reply to  Xyz

obrzydliwa ustawka, aby siano się zgadzało. Władza to narkotyk ile jeszcze można chapnąć.

mgr
1 rok temu

Może najwyższy czas prześwietlić jego „wyższe”

cox
1 rok temu

Jeżeli to prawda z emeryturą to ten gość jest naprawdę CWANY LIS

Xyz
1 rok temu
Reply to  cox

Oszukał cale społeczeństwo Lidzbarka Warmińskiego. Ale karma wraca Panie Starosto.

. Gość
1 rok temu
Reply to  Xyz

To było do przewidzenia, mądrych ludzi nie oszukał…..

Barbara
1 rok temu
Reply to  Xyz

Dlaczego całe, miasto z większości składa się z PO wców oni akurat takim obrotem spraw są zachwyceni. Ich przywódca wrócił

Xyz
1 rok temu
Reply to  Barbara

Dokładnie tak. I sieje popłoch w całym urzędzie. Należy mu sie podporządkować. Jesli nie, to cienko widzę czyjąś prace w tym przybytku.

Stefan
1 rok temu
Reply to  Barbara

Basiu powiat to nie tylko miasto

Stefan
1 rok temu
Reply to  Xyz

powiat to nie tylko Lidzbark Warmiński!! Totalne lekceważenie pozostałych mieszkańców powiatu

Kaja
1 rok temu

Może sytuacja jest kuriozalna ale szczerze mówiąc nie widzę powodu do oburzenia z prostej przyczyny. 99 procent społeczeństwa w takiej sytuacji zrobiła by tak samo.

Ono
1 rok temu
Reply to  Kaja

Na pewno, niektórzy emeryci w Starostwie chcieli jeszcze popracować ale takiej możliwości nie mieli . Podwójne standardy

odp
1 rok temu
Reply to  Kaja

chyba społeczeństwa z PO ! skandal

Xyz
1 rok temu
Reply to  Kaja

Tylko czy szanowny pan starosta wyrazilby zgodę na takie postepowanie zwykle mi pracownikowi starostwa. Wątpię. Wstyd i hańba. Mówiąc, ze rezygnuje ze stanowiska był pewnie pod wpływem procentów.

gość
1 rok temu

Świadczy to o tym, że w nowych wyborach samorządowych za 1,5 roku prawdopodobnie nie będzie już starostą, dlatego takie posunięcie. Teraz przez ten okres będzie już pobierał (wynagrodzenie i emerytura), czyli ok 20-22 tysiące miesięcznie…plus 6 miesięczna odprawa. A media zależne milczą.

Stefan
1 rok temu
Reply to  gość

Licz swoje a nie cudze

Leszek
1 rok temu
Reply to  Stefan

Sęk w tym źe to pieniądze nasze , publiczne z naszych podatków.

Stefan
1 rok temu
Reply to  Leszek

emerytura? chyba nie

Leszek
1 rok temu
Reply to  Stefan

TE wypracowane 150 mld. Tusk zajumał.

Geldman
1 rok temu
Reply to  Stefan

Stefek …lizusie przecież piałeś na temat term zatwierdzonych przez trzech lokalnych szkodników. Jak jest teraz ?

Stefan
1 rok temu
Reply to  Geldman

dobrze jest! Starosta jest najlepszy! Poza tym wybrany demokratycznie więc nie rozumiem tych smutków. Jest Starostą nie pierwszą kadencję więc nie rozumiem tej schizofrenii.

Kyle XY
1 rok temu

Panowie radni powiatu i całe PO. No cóż ja wiedziałem ,że tak będzie. Można już oficjalnie wam powiedzieć ,że jako reprezentanci mieszkańców powiatu lidzbarskiego bezczelnie nasikaliście swoim wyborcom na głowy. Mam nadzielę ,że sprawny kontrkandydat skrzętnie to wykorzysta w przyszłych wyborach. Całe PO ( jak ruscy oligarchowie ) jaja sobie robią z mieszkańców. Kompletny brak przyzwoitości. Jeżeli pracownik chce się zwolnić to znaczy ,że nie chce pracować, więc po co go zatrudniać.
Odprawę wziął. Do widzenia. Jaki wstyd to nam przyniesie pewni na całe województwo i co najmniej na pół Polski. Jak wielu niesprawnych umysłowo radnych mamy w radzie powiatu. Panie, Ty widzisz nie grzmisz !!!
W naszym powiecie rządy jak w Rosji Putina.