kw. 182022
 
Co rozumiemy poprzez rozwój miasta?

Głównym wyznacznikiem rozwoju miasta jest ilość ludzi w nim mieszkająca. Jeśli mieszkańców przybywa, oznacza to rozwój miasta, zwiększa się ilość mieszkań, staje się ono atrakcyjne młodym ludziom, którzy nie „uciekną” do większych miejscowości. Co decyduje o tym, że dwudziestolatek chciałby mieszkać, pracować i zestarzeć się w Lidzbarku Warmińskim? Takie pytanie zadaliśmy osobie na progu dorosłego życia, mieszkańcowi naszego miasta.

„Pierwszą rzeczą, która przychodzi  na myśl osobie, która po studiach chce zostać w swoim rodzinnym mieście, jest miejsce do stabilnej i godnej pracy. Niestety nie ma w Lidzbarku Warmińskim perspektyw dla młodych ludzi. Ilekroć padnie pytanie związane z pracą, padają propozycje takie jak Termy, gdzie można animować dzieci lub pracować jako kelner, czy Szkło i Polmlek, które nie mają zbyt dobrej reputacji. Bez tego pozostaje tylko wycieczka do dużego miasta, gdzie jest zdecydowanie więcej propozycji dla osób bez doświadczenia. Dodatkowo rozwój kojarzę ze wzrostem liczby mieszkań, które mieszczą się w możliwościach finansowych mieszkańców. Niestety bez pracy trudno wynająć lub kupić mieszkanie. Moim zdaniem najważniejsze jest zapewnienie dobrego życia obecnym mieszkańcom, zachęcanie ich do pozostania i założenia  rodziny, zamiast uciekania w poszukiwaniu pracy i mieszkania. W następnej kolejności warto by było pomyśleć o atrakcjach dla mieszkańców. Obecnie, brakuje tu zwykłej kawiarenki do spotkania się, gdy już wyjdzie się ze znajomymi, zostaje bardzo mało opcji; pójście na kebaba (których akurat tu nie brakuje), czy spacer po deptaku z hotdogiem z żabki w ręku. Pomysł na postawienie wiat w parkach i innej przestrzeni publicznej był moim zdaniem, bardzo trafny, jednak nikt nie zajmuje się tymi miejscami. Idąc wieczorami, czy nawet w dzień można zobaczyć tam pijących alkohol nastolatków, którzy zostawiają po sobie niewyobrażalny brud. Oczywiście, nikt tego nie sprząta, a służby tam nie zaglądają. Ponadto, ważna jest różnorodność, nie mówię oczywiście, że nagle powinno postać  10 restauracji i kawiarni naraz, jednak mieszkańcy powinni mieć minimalny wybór w tym, gdzie chcą się udać. Zaraz zacznie się sezon letni, więc będzie można spotykać się i pielęgnować życie towarzyskie w lodziarniach, czy nad jeziorem, jednak poza sezonem jest tu zwyczajnie szaro.”

Podsumowując, najważniejszym dla młodego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego jest praca i miejsce do mieszkania. Bez tego, Lidzbark pustoszeje co widać każdego dnia. Po 17-tej w centrum „miasta turystycznego” nie ma żywej duszy, deptak zieje złowrogą pustką.

Rozwój miasta to godne miejsca pracy, mieszkania, niskie podatki. Proste zasady, tak niezrozumiałe dla jego władz. Co jednak robić, kiedy miasto umiera? Jak siać pozytywny wizerunek, głosić kalumnie na temat rozwoju? Można z dumą głosić ilość pozyskanych środków unijnych, które nijak nie mają związku z tym, o czym pisze młody mieszkaniec miasta. Środki są marnotrawione bez pożytku mieszkańcom. Kierunek uzdrowiskowy to wyrok śmierci miastu, wystarczy spojrzeć na listę miast z najstarszymi mieszkańcami. Na jego czele królują miasta uzdrowiskowe. Czy w tym kierunku chcemy iść? Czy Burmistrz, który w kampanii wyborczej wyraźnie twierdził, że uzdrowisko jest złym kierunkiem rozwoju miasta, a kilka miesięcy po wyborze nagle zmienił zdanie, godny jest zaufania?

 Posted by at 7:23 pm

302
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
RobertInfor

https://pupilby.net/vybiraem-navigator-v-avtomobil.dhtm

Автозалог круглосуточно в Москве, машина под залог, деньги…

Страница компании АВТОЛОМБАРД ЭКСПРЕСС. Информация о компании: адрес, телефон, официальный сайт, отзывы, новости, акции, фото.

adam

są trzy „białe śmierci ” w kuchni : cukier, sól i mąka, a porąbańcy byli , są i będą.

Ciekawski

O co chodzi z tym wykupywaniem cukru w mieście? Ludzie zaczęli bimber pędzić?

Andrzej

Nakręcają się bo ktoś puścił plotkę że cukier będzie po 10 zł

Ciekawski

Sąsiadka mówiła, że dziś na otwarcie Lidla długie kolejki. Ludzie walili po cukier jak za komuny 😀 😀 😀 jeden typ wpadł i kupił 100 kg 😀 😀 😀 Bareja wiecznie żywy 😀 🙂 🙂 😀

Andrzej

To prawda ja byłem po zakupy po 7 to ekspedientka mówiła że 15 minut i cukru nie było. Te limity to pic na wodę stanie jedna osoba i na każde 10 kg robi oddzielne paragony. Co innego jakby był na tą aplikację.

Ciekawski

Teraz będą ten cukier sprzedawać po zawyżonej cenie bo „myślą” że będzie kosztował 10 zł 🙂 he he rekiny byznesu 😀

Andrzej

Nasz kochany rząd nie myśląc racjonalnie chce ludziom zamydlić oczy dając po 3tys.ludziom mającym piece na węgiel. Szkoda tylko że tego węgla nie będzie

adam

i koło się zamyka, odłączymy piecyki gazowe, a będziemy montować kopciuchy, głęboki wdech i na spacer po strefie ZDRÓJ,….

BarizaPoila

Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерреш заявил, что избежать голода в мире можно, вернув на рынки продовольствие из России и с Украины, а также российские удобрения. Такое мнение он выразил в ходе видеообращения на мероприятии, посвященном продовольственной безопасности. Об этом пишет РИА Новости.

«Мы рискуем столкнуться с голодом во многих регионах в этом году???. В следующем году ситуация может быть еще хуже. Но мы можем избежать этой катастрофы, если будем действовать сейчас и если мы будем действовать сообща, чтобы выработать смелые и скоординированные политические меры», — призвал Гутерриш.

Официальный источник:
[url=https://farma-mos.ru/]купить виагру в интернет магазине[/url]
[url=https://farma-mos.ru/]виагра купить в аптеке цена[/url]
[url=https://farma-mos.ru/]купить дженерик левитры дешево[/url]

bogda

Mój sąsiad z kamienicy obok wypuści psa przed dom, a sam stanie w klatce schodowej żeby go nie było widać i czeka…. aż pies załatwi się wtedy szybko woła psa do domu. Jeżeli sam się chowa, to znaczy, że zdaje sobie sprawę, że po psie trzeba sprzątać.

cox

Nagraj lub zrób zdjęcia i pogadaj z sąsiadem lub zgłoś do straży miejskiej. Najwyżej na złość możesz wziąć kupkę i położyć sąsiadowi pod drzwiami

Andrzej

A w tym mieście jeszcze jest straż miejska. Jak dla mnie to urzędowa taksówka która wozi pracowników za publiczne pieniądze.

bogda

Tak właśnie zrobię i opublikuję. innej metody nie ma. Po psach należy sprzątać. To jest obowiązek właściciela, inaczej tego nie zwalczymy.

Andrzej

U mnie było lepiej dzieliłem z sąsiadami podwórze. Potrafili otworzyć bramkę wpuszczali psa aby się wysrał a potem pyk szybko do domu. Wkurzyłem się poszłem do Urzędu wydzierzawiłem całość,teraz tylko drzewo wrzucają bo mają akurat okienko na podwórzu.

adam

obejrzyj film p.t. Dzień Świra, tam jest taka scenka jak rozwiązać problem

he he
Till

Bardzo interesujący gówniany temat!? Czekam z niecierpliwością, co ma do powiedzenia druga strona czyli zwierzęta.

Zdzichu

Druga strona to ich właściciele.

Till

Czyli mam rozumieć, że to właściciele zwierząt stawiają klocki na trawnikach.

Zdzichu

Masz rozumieć, że jak pies się zesra to jego właściciel ma sprzątać po psie.

Till

A jak piesek nie ma właściciele, to już klocek nie przeszkadza ? Czyli problemem nie jest piesek tylko drugi człowiek. Może znacznie rozsądniej byłoby, żeby to zwierzęta wzięły odpowiedzialność za swoich właścicieli i posprzątały po człowieku.

Zdzichu

Na początek niech właściciele zaczną sprzątać po swoich psach tych jest więcej niż bezpańskich. I każdy kloc przeszkadza. Jak się chce mieć pieska to się bierze za niego odpowiedzialność. Jeśli, masz psa niech Ci sra w domu na dywan i wtedy możesz sobie filozofować, wtedy mi nie będzie przeszkadzało czy Twój pies sra Ci na dywan czy na poduszkę. A w miejscu publicznym mają sprzątać i koniec tematu.

Till

Niestety nie mam pieska.

Zdzichu

To może i dobrze, bo coś czuje, że byś po nim nie sprzątał 😉 Ale rybki polecam, dobrze działają na spokojny umysł.

obywatel

Dlaczego właściciele psów nie zaczekają aż pies się załatwi pod własnym domem tylko prowadzą podokna sąsiadów ???

Andrzej

Bo taka jest ich mentalność

Zdzichu

Srają te psy, gdzie popadnie, a właściciele tych małych piesków to myślą, że nie trzeba sprzątać bo mały to nie widać. A jak duży się zesra to niektórzy tylko patrzą na lewo i prawo czy nikt nie widzi. Kiedyś podejdę do takiej baby/dziada i powiem: co babo/dziadu nie sprzątasz? mam Ci się zesrać na wycieraczkę i zostawić balasa jak Twój pies? Niby monitoring na bulwarach, ale straż miejska nie będzie wystawiać mandatów, bo przecież bardzo zajęta.

Xyz

No tak, to prawda. Wolontariusze wyprowadzajacy pieski ze schroniska tez tak robią. Nie raz człowiek wdepnal w niespodziankę idąc do swojego pomieszczenia gospodarczego. Tam jest trawka,wiec piesek spokojnie moze zrobic swoje. Urząd Miasta o tym został poinformowany,obiecano zająć sie ta sprawa, ale niestety do dziś jest bez zmian.

palacz

Właściciele i ich psy to patrioci nie srają w własne gniazdo.

WONSKI

Ul. Spółdzielców – koniec remontu. Kary zapłacone… I co dalej?

Andrzej

I nic zamknięta ul Kolejowa

Kyle XY

Jakie kary chyba dopłata była.

zagadka

Zgadnijcie gdzie bawią się od kilku dni wasi radni miejscy, odpowiedz brzmi Piwniczna Zdrój, ciekawi was czy zapłacili z własnej kieszeni … ?

Andrzej

Niech się bawią dopóki mogą śmiech się skończy jak nie zostaną wybrani na kolejną kadencję. Marnie do tej pory się wykazywali. Widać że jesteś dobrze do informowany że wiesz gdzie balują.

gość

Ty chyba nowy tu jesteś .Takie straszenie , że kogoś nie wybiorą , bo coś tam , to jest przed każdymi wyborami .A potem ich wybierają , z jeszcze większym poparciem .A myślisz ,że kto ich wybiera ? Ty czy ja? Nie …

Andrzej

Poprzedni radni też tak cwaniakowali bo i tak nas wybiorą. Ale ludzie nie byli głupi sporo poszło do wymiany

Zenek

Jak wrócą mają powiedzieć kto płacił i z czyjej kieszeni. Bo się skończy wydawanie pieniędzy podatników. Tańce, hulanki, swawole i zapewne pice alkoholu na mój koszt.

WONSKI

No my sponsorojemy. A w kasie miasta pustki…

Andrzej

Dlatego tyle działek idzie na sprzedaż wielka szkoda że sporo koło lasu.

Real

Tam w tym lesie przy działkach to dopiero młodzież rządzi ,park uzdrowiskowy fajne miejsce do wszystkiego……….itd

Wiesiek

To nie zabawa! To ‚szkolenie’!

WONSKI

W hotelu SPA? To czego dotyczy?

adam

…co użyjem to dla nas ….., oczywiście uważam, że na takie miasto 5 radnych góra, Urząd Miasta i Urząd Gminy bez starostw zupełnie by wystarczyło. 100 posłów, góra, a senat , urzędy marszałkowskie i starostwa do rozwiązania , a obiekty na uczelnie, domy dziecka itd. zaoszczędzone środki na służbę zdrowia żebyśmy do specjalisty 8 lat czekali. starsi mieszkańcy pamiętają dobry poziom lidzbarskiego szpitala , ale wtedy byli tacy dyrektorzy, którzy do polityki się nie pchali, a dbali o pracowników i pacjentów.

Andrzej

Jeszcze dodać urzędową taksówkę R11 też dawno powinna być do likwidacji.

Real

Do tego szpitala strach wejść ,personel chodzi z zadartymi głowami i lekceważy bezczelnie pacjenta ,jak człowiek o coś zapyta to potraktują cię jak intruza, lub głupiego nie mówiąc już o pomocy medycznej, pacjent upada bo zasłabł a przechodzący w białym kitlu twierdzi, że nie może go pomóc podnieść , bo nie jest od tego . A taki był kiedyś dobry szpital , i na dobrym poziomie było leczenie w nim. Koniecznie trzeba zmienić zarządzających i z powrotem przywrócić tę placówkę naszym mieszkańcom powiatu. Pozazdrościć Bartoszycom dużego szpitala, personelu również.Szanowni włodarze to powinien być wasz priorytet.Budujecie w mieście nad rzekami altanki chyba po to żeby młodzież je niszczyła i tam ćpała lub piła alkohol z tym jest w mieście tragedia. Pieniądze zmarnowane, lepiej otwórzcie Poradnie Uzależnień i oddział detoksykacyjny to chociaż będzie z tego pożytek.

Xyz

I budujecie uzdrowisko a w powiatowym mieście brak jest szpitala. Czy to jest normalne?

gość

Uwaga Uwaga już są najnowsze oświadczenia majątkowe tych co sprawują władzę w mieście, a w nich sporo ciekawych kwiatków. https://bip.lidzbarkw.pl/10105/za_2021_rok/ ps. Harry jeszcze nie publikuje ciekawe czemu…

Andrzej

Co roku muszą składać takie deklaracje. Nic ciekawego tam nie ma oprócz tego że burmistrz kupił mieszkanie już nie będzie musiał opowiadać jak to żyje na wynajmowanym mieszkaniu.

odp

No za rok w oświadczeniach będzie widać jak na dłoni, podwyżki np burmistrza z ok 10500 zł na 18 000zł oraz radnych z ok 1000zł do 2000zł. Mają rozmach ….

Zenek

Jeszcze nie publikuje, bo ma zapewne znów problemy osobiste. Albo przepisuje wszystko na żonę 😀

gość

Tu nawet nie chodzi o wysokosć pensji , tylko raczej o stabilność zatrudnienia . W Polsce nawet za najniższą stawkę da się przeżyć , ale lecą ci składki emerytalne , ubezpieczenie zdrowotne itd… wielu marzy , żeby dożyć tych ostatnich dni…

gość

Jakoś przy wyborach to pensje wszystkim pasują , i warunki cacy , czyli jak to jest???

Zenek

Najpierw trzeba zamydlić czymś oczy ludziom. Że sobie pensje obniżę, że nie będę robił co mi starosta i polityk każe, a jak już przyjdzie co do czego to cyk do korytka się dorwać i robić swoje – może ludzie zapomną 😀

Kazio

Panie Burmistrzu, mam do Pana prośbę. Pracuję w Januszexie od rana do wieczora, do tego w soboty i mało zarabiam. Czy mógłby mi Pan podnieść pensje? Bo, jeśli się to wszystko przeliczy na godziny to wcale tego tak dużo nie ma. Także liczę na Pana Pomoc. Z góry Dziękuję.

wiesiek

dzisiaj praca czeka, pracujemy, gdzie chcemy, więc burmistrz nie podniesie…

Adam

Idź do pracodawcy albo go zmień. Nikt na siłę nie trzyma. Pozdrawiam

Andrzej

A co ma burmistrz do twojej roboty. Udaj się do starosty on ma większe znajomości w lidzbarskich januszexach.

Filozof

Przecież ten wpis to zapewne sarkazm 😀 odnośnie do podniesienia sobie pensji przez Burmistrza:)

Andrzej

Sam sobie nie podniósł podziękujcie dla przydupasów radnych.

Kazio

By rozmowa się lepiej kleiła wziąć 0,7 czy całego litra?

Andrzej

Litra a najlepiej dwa

Marek

Ludzie nie dajcie się robić w osła, starosta i radni powiatowi są wybierani przez was „mieszkańców lidzbarka” i i to oni zlikwidowali wam szpital, nie zlodziejska po i nie zlodziejski pis , to są ludzie z imienia i nazwiska.
Swoją drogą miasteczko emerytów i rencistów nie ma szpitala :))
Absolwenci uniwersytetu III wieku dzięki innymi waszym głosom na wiadomo kogo, rozjeb… wam szpital w lidzbarku warmińskim.
Potraktował i traktuje was i innych jak głupie, bezwolne mięso wyborcze.

Kyle XY

A radni i starosta to większości z jakiej partii?
No właśnie.
To czyja wina?
Jak się wybiera gamoni to tak jest. generalnie cały system jest zepsuty i to wynik rządzenia wielu partii ale PO w naszym regionie zawsze królowała więc to jest ich wina.
Szkołę też rozj… . Ktoś powie ,że dzieci mało itp.
Jak się człowiek zajmuje słuchaniem muzyki, a nie pracą z młodzieżą to tak wychodzi. Brak wizji kończy się upadkiem. Teraz pora na LO . Też rozp.. tylko trzeba trochę czasu. Właściwie trzeba tylko dobić.

Kyle XY

Układy zabijają , a właściwie już zabiły to miasto.
Ono moralnie dogorywa.

pełowiec

Brawo BURMISTRZ brawo starosta teraz popłynie jad.

Zenek

co Ty:) ja Cię nawet przytulę:)

cox

A kiedy były wybory starosty i radnych powiatu przez mieszkańców? Przypomnij mi bo jakoś nie pamiętam no i kto jeszcze poza obecnym starostą startował na stołek?

Kyle XY

To przypominam.
W ostatnich ustawionych wyborach samorządowych większość mandatów w Radzie Powiatu zdobyło PO.
Starosta, członek PO, nie został wyłoniony w konkursie, a został wybrany przez większość radnych ze swojego ugrupowania.
Dawno było wiadome, kto zostanie starostą jak PO uzyska większość.
Tak więc nie było potrzeby wystawiania kontrkandydata.

lex

Dokładnie! w 2010 roku mówiono, że po Chylu będzie Harhaj. A ja mówię: „Jak to? jeszcze nie było wyborów” a znajomi do mnie: ” na jakim Ty świecie żyjesz? w tym mieście wszystko jest ustawione” i tak jest do dziś.

cox

Napiszę inaczej: kiedy my mieszkańcy miasta wrzucaliśmy głosy do urny na wybór starosty ?

he he

On to już się sam wybiera 😀 odwołuje/powołuje – cyrk na kółkach 😀

ludowiec

Jak był tylko jeden kandydat to gdzie tu ustawione wybory.

he he

nawet jak by było 10 kandydatów to radni wybiorą harego bo tak im każą bo to kukiełki/pacynki harego i robią jak im się każe

Kyle XY

Starostę wybierają Radni Powiatowi. Jak PO ma przytłaczającą większość w radzie większość, a ich guru jest pan Jan, to kogo wybiorą?
Guru wskaże im konkretną osobę i po wyborach. Po co wystawiać kondrkandydata.

Andrzej

Nawet jeżeli nie są z PO to i tak głosują na Jana Wielkiego można było to zobaczyć w ostatnim głosowaniu

mariuszek

Ja to gdybym był radnym to bym mu powiedział: „dobra Janek, ja już na Ciebie nie głosuje, działasz mi na nerwy, czas na emeryturę i wypad ze starostwa i w ogóle nie podoba mi się twój krawat”. Tak bym mu powiedział.

Andrzej

Ci radni nie powiedzą bo są tchórzami i tyle. Nie mają swojego zdania.

mariuszek

Ciekawe co mają z tego, że tak na niego głosują? Zapewne coś muszą z tego mieć jak tacy wszyscy zgodni.

Trombullus

Pani dyrektor szpitala też razem z mężem jest oddaną zwolenniczką Platformy Obywatelskiej i to ona w porozumieniu z panem Starostą zlikwidowała najpierw porodówkę a teraz SOR. Pani dyrektor szpitala posiada w domu w którym mieszka dom starców a więc ma pewnie ciągoty żeby przenieść go do budynku po byłym lidzbarkim szpitalu. Ogromny bardzo dochodowy dom starców w mieście emerytów- to ma sens, co? Brak szpitala przysłuży się dużej rotacji i dzięki temu będzie on zapełniony łatwymi w obsłudze przypadkami. Tak działa Platforma-do celu po trupach. Jedno jest ważne- alby kasa się zgadzała i żyło się lepiej- platformersom.

Trombullus

Jedyna rada. Wyłapać, wywieźć do Szolca- polerować stolca.
To przez Platformę w tak trudnych czasach nie otrzymaliśmy pieniędzy na odbudowę gospodarki po Covid. To dlatego w innych krajach inflacja jest mniejsza, ponieważ mają dany instrument finansowy do jej wyhamowywania. I gdzieś mam pokrzywdzonych sędziów ( raptem trzech) gdy widzę ceny w sklepach i na stacji paliw. Nie chcę zdychać dla idei, takiej idei że Platforma musi dojść do władzy i robi wszystko przeciw nam Polakom żeby obrzydzić PIS. Nie, nie jestem zwolennikiem PIS.

Xyz

O czym tu dyskutować. W naszym szpitalu juz działa tzw ZOL (zakład opieki leczniczej). Przebywa w nim obecnie około 20 pensjonariuszy. Tak ze zarówno pani dyrektor jak i pan starosta wiedza co robią otwierając w naszym szpitalu takie cudo. To jest po części płatne, bodajże 75% emerytury lub renty i pieniążki płyną, i to ma sens. Poczekajmy dalej. Zaraz budynek szpitala zostanie sprzedany jak wszystko inne w naszym mieście.

Gość

Ta pani dyr. szpitala to skromna kobitka ,która nigdy nie miała predyspozycji na taki stołek ….. ktoś wybierając ją zrobił jej wielką krzywdę a ona pozwalając na przekształcenie tej placówki zrobiła krzywdę mieszkańcom.

slawek

Szpitala w lidzbarku warminskim juz nie ma.
Pogotowie ratunkowe jak jest, przyjedzie, ale robi problemy bo pacjenta nie chcą ani szpital w Bartoszycach ani Dobre Miasto
„zlikwidowaliscie u siebie szpital a teraz tu przyjezdzacie” tekst lekarza ze szpitala.
Mieszkańcy w tygodniu po godzinie 18 mogą dzwonić w razie problemów ze zdrowiem do pana starosty, niech daje kasę na taxi do Olsztyn, albo niech ratuje życie ludzkie.

Zdzichu

to jest właśnie polityka pełowskich odklejeńców, po co szpitale? po co lotniska? po co wojsko? wszystko likwidować, a pieniążki do własnej kieszonki, ale przydupasy pełowskie i tak będą im przyklaskiwać bo z nimi mają dobrze i dyplomy będą im wręczać.

nowy

To się dzieje dziś nie za PO.

Zdzichu

Tak. dziś. za rządów PO. W Lidzbarku rządzi PO, chcesz powiedzieć, że to PIS zlikwidował szpital?
a ten artykuł to może kosmici pisali?
https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/415318,tusk-nie-bedziemy-ratowac-lot-u-za-wszelka-cene.html

wiesiek

to prawda, traktują nas jak intruzów, żeby powiat nie miał szpitala to skandal,a tym bardziej SOR-u. W Bartoszycach ludzie na korytarzach leżeli, więc taka polityka to woda na młyn dla firm pogrzebowych…

Trombullus

Ilu z was ma samochody? A teraz wyobraźcie sobie wasz własny wypadek, gdzieś między Lidzbarkiem a Miłogórzem. Leżycie sobie w rowie krwawiąc, z obrażeniami wewnętrzmymi i czekacie na karetkę- jedną z dwóch? Karetka ta z pewnoością was zawiezie do Bartoszyc bo w lidzbarskim szpitalu najważniejsi są alkoholicy. Wyobraźcie sobie ile to zajmie czasu. Wyobraźcie sobie jakie będzie wasze poczucie czasu w takim momencie. Czy dyrektor szpitala w Lidzbarku i pan Starosta nie mogą być oskarżeni o narażenie zdrowia lub jego utratę poprzez zaniechanie? Ja wiem że NFZ więcej płaci za pijaka niż za ratowanie życia ale „priorytety” zamieniono na pogoń za kasą. Co śmieszniejsze to samo dotyczy zawału, udaru czy innego nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Dlaczego nie ma SOR w Lidzbarku? Dlaczego Harhajdo tego dopuścił i jeszcze jest na stanowisku? Co robią z tym radni powiatu?

Filozof

Alkoholików też trzeba leczyć, bo oni są sprawcami tych wypadków i jak będą leczeni to będzie mniej wypadków za Miłogórzem.

Benek

Lokalny Baron Kocha władze i pieniążki

Xyz

No niestety. Alkoholik alkoholikowi zawsze pomoże. Dlatego należy zrozumieć pana starostę. On dba o kolegów i oddział musiał zostać, tak na wszelki wypadek. No gdyby coś. Wiadomo co mam na myśli. To wielka ujma dla naszego powiatowego miasta, w którym brak szpitala. Miasta, które niebawem ma byc uzdrowiskiem.

he he

on na oddział się nigdy nie położy, on szybko kroplóweczkę przyjmie by go na nogi postawili

Till

Starosta słabo sobie radzi z trudnymi tematami takimi jak szpital, szkoły czy drogi powiatowe. Za to perfekcyjnie przecina wstęgi i znakomicie potrafi zadbać o siebie, dokonując spektakularnego zmartwychwstania na swoim stanowisku, aby przytulić kilka złotych.

Real

Przecinać wstęgi i zadzierać łeb to każdy potrafi. Beznadzieja ,a dobrego gospodarza dbającego o miasto ciągle brak ……….rozpacz!!!

pacjent

Donald wróć! Donald wróci! za Twojej kadencji było tak super, tak fajnie, normalnie żyło się lepiej ho ho ho… oj przepraszam Państwa musze kończyć przyszedł lekarz prowadzący mówi, że za długo siedzę w necie i będzie odłączał mi Internet w psychiatryku. 😀

ArnoldJup
AndrewBoicY

https://vukypavto.ru/ – Срочный выкуп неисправных машин марки Mahindra модели Mangusta, 1929 года выпуска, тип кузова седан с объемом двигателя 4169 коробка передач механическая в Санкт-Петербурге.

nowy

Czytając ostatnie komentarze widać wpływ upału.

stary

zdaje Ci się bo nowy jesteś

Ciekawski

Do kiedy Janek na tronie? Nie wiecie?

gość

A co ? Wybierasz się?

Ciekawski

jeszcze się waham

gość

Widać tu działalność tzw. „przydupasów”.

Ciekawski

„przydupasów” kogo?

Unii ufuf

Misia Gogo.

Ciekawski

ale śmieszne, pękam ze śmiechu. Powinieneś w kabarecie robić.

gość

To jak to? To ty nie masz swoich przydupasów? To z czym ty startujesz??? Chłopie , zjedzą cię na
‚dzień dobry „

Ciekawski

no tak, przydupasy muszą być. to może tych Janka przejmę?

imie

No przecież musi się wypróżnić…do końca…

Kyle XY

Colegium Humanum ro uczelnia okrzyknięta mianem Kuźnia Pis-owskich kadr.
Omawia jaka to uczelnia.
Słabo się robi
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/collegium-humanum-kuznia-pis-owiskich-kadr-luka-w-prawie-jest-od-lat/q2pd4d1.amp
Ciekawe kto tą uczelnie kończył.:)

Till

Typowa uczelnia muzyczna. Przeważnie kończą ją same chordofony, czego przykładem jest nasz burmistrz.

Kyle XY

Nie tylko. Zarządzanie również.
I tak to gamonie dochodzą do władzy i rządzą.

Kyle XY

Te całe społeczeństwo jest popier….

Kyle XY

Jedni zapieprzają na uczelni po 42 godziny w tygodniu przez 5 lat . Dodatkowo prace przejściowe, laboratoria, sprawozdania, wejściówki i dostają marne wynagrodzenie. A inni 3 miesiące leżenia do góry brzuchem i prezes koncernu, poseł, prezes spółek skarbu państwa, rady nadzorcze, prezesi spółek samorządowych z bajońskimi jak na przeciętnego obywatela wynagrodzeniem.

Teraz na uczelniach, to nawet profesorowie nie są potrzebni, bo recenzentami prac doktorskich są panowie w stopniu doktora.
Co to się porobiło. Rożnie nam klasa „gamoni” zarządzających z niebotycznymi pensjami.
Ciekawe kiedy to pier…..
Jak się połapiemy, to nie będziemy mieli co jeść i gdzie spać.

mag i ster

A co powiesz o Janku Historyku, który nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak… studio WAŁ, a siedzi sobie na tronie od lat i się śmieje a raczej harczy ze wszystkich ?

Kyle XY

To nie tylko ta osoba ale większość. Inżynierka i magisterka na WSLiF w Lidzbarku W.(Wyższa Szkole Lansu i Fajansu). Takich wybrało społeczeństwo, a właściwie po części komisje wyborcze i specjalni mężowie zaufania, nie pilnując kart do głosowania. Pozostawię to bez komentarza:)

msrn

No tak, niektórzy ukończyli Wyższą Szkołę Czegoś Tam, ale problem jest w tym, że ktoś tytułuje się stopniem naukowym a czy w ogóle studio wał? I nic się z tym nie robi.

Benek

to trzeba sprawdzić kto mu dyplom wystawił i jak 😀

Kyle XY

Nie to jest tylko wał. I tak się wykluwa magister wałek.

Benek

to on nie ma mgr, a tytułuje się mgr?

cyt

„Działania UPA miały tymczasem charakter masowego ludobójstwa na Polakach. Mordowano cywilów, kobiety, dzieci, starców, wybijane były całe wsie. W niewyobrażalnie nieraz bestialski sposób” – reszta tu:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-zamierza-zaakceptowac-kult-bandery-wczesniej-byl-gwaltowny-opor/qvtmc8k,79cfc278 tu:

WilliamHet

Супер көрінеді ұзақ уақыт бойы
_________________
онлайн казинолық сайты – казино демо тегін машина sous, фонбетке дұрыс ставкаларларды қалай жасауға болады

NawoseAssix

Заказать диплом высшего образования moskva-diploms.com Предлагаем посетить Вам лучшую компанию России по печати любых дипломов. Лишь у нас есть все плюсы, которые Вы хотели найти: невысокие расценки, доставка на дом, срочное выполнение, широкий ассортимент учебных заведений России или СССР. Позвоните по номеру телефона +7(925)333-24-48 или переходите на интернет портал moskva-diploms.com за детальной информацией. По вопросу [url=https://moskva-diploms.com/kupit-originalnyj-diplom-vospitatelya]купить диплом воспитателя[/url] мы Вам непременно окажем помощь. У нас возможно приобрести дипломы и аттестаты любых учебных заведений страны, также техникумов, гимназий. Все профессии, дипломы которых можно заказать сегодня: бухгалтер, дизайнер, инженер, парикмахер, переводчик, повар, психолог, юрист и многие другие. Все дипломы только оригинальные, имеют уникальные печати, а бланки используются только ГОЗНАК. Сейчас реальность знаний и высшего образование не всегда соответствуют. Некоторые люди, работая по профессии и прекрасно выполняя свою работу-не имеют образования по специальности. Но, например, чтобы расти по карьерной лестнице, требуется бумага об образовании. Просто потому что по другому не выходит. Терять время… Czytaj więcej »

MichaelGeaxy

Massage escort service – massage queens body to body massage

pisflacja

I jak tam radzicie sobie z PiSflacją? Chrust na opał już nazbierany? Cena za paliwo zaraz będzie taka, że nie będzie się ludziom opłacało dojeżdżać do pracy, a tutaj zarobki nawet poniżej 4 tysięcy netto. Oj oj… Tak się kończy niestety dzikie rozdawnictwo jak 500 plusy i inne 13-nastki. No ale chociaż emeryci zadowoleni mają swoje 13-nastki i darmowe leki 🙂

POstkomuna

Pierdo… nij sie w łeb zobacz sobie w statystyki państw gdzie inflacja wynosi od 10-13% ! Tam też rzadzi PiS ? Tam to już nie mają socjalu ? Wyłacz przekaz POstvenowski 😉

adam

13 % to mieliśmy w tamtym roku

...

Rok temu inflacja roczna wyniosła
5,2%, zerknij sobie w dane GUS oraz Eurostatu.

abc

które to kraje ? bo chyba TVPis oglądasz i wierzysz w te bujdy

wiechu

Witam, moja diagnoza : od lewa do prawa ybeać będą zwykłych ludzików. Proszę państwa , kilka lat temu było ciężko, liczyliśmy że nadejdą dobre czasy. Teraz nas zmiecie z planszy. Władza się wyżywi jakby co

Trombullus

Jak w całej Europie drożało masło to w Polsce to była wina PIS. Gdy całą Europę opanowała inflacja spowodowana wyjściem z Covid połączona w początkiem wojny u naszego sąsiada, winny PIS. Wy platformerscy pożyteczni idioci jesteście tak samo ogarnięci jak wasza skorumpowana do cna partyjka. Prawdą jest że PIS musi odejść od władzy natychmiast ale nie możemy go zastępić platformerską koalicją cwaniaków. Ci cwaniaki nie byli wcale gorsi w kumoterstwie i działaniu na granicy prawa niż PIS. Moim skromnym zdaniem PIS i Platforma Obywatelska (czy jak sie teraz przemalują) niegdy nie powinny dojść do jakiejkolwiek władzy. Zobaczcie że mamy przykład jak Platforma działa w naszym powiecie w Starostwie i szkolnictwie. To samo dotyczy aparatczyków PIS którzy też są obecni na ważnych stanowiskach. Albo polityka albo służba mieszkańcom! Jeszcze raz podam wam przykład apolitycznego dobrego gospodarza- Fabian Andrukajtis. Jeszcze dwie tak charyzmatyczne osoby na funkcję Burmistrza i Starosty zapewniły by nam… Czytaj więcej »

Barbara

Już niech on lepiej nic nie działa

Sherlock Holmes

W Lidzbarku Warmińskim coraz częściej nie ma ciepłej wody. W maju nie było 2 dni, teraz w czerwcu nie ma 3 dni. Zapewne w lipcu zakręcą na 4 dni, potem sierpień na 5, a na końcu roku na stałe. Bo po co ludziom ciepła woda? mogą się myć w zimnej. Odkręcisz ciepłą, leci zimna, ale płacisz za ciepłą. Co chwila zakręcają. Dziwna sytuacja. Trzeba tą całą sprawę zbadać dokładnie czy to nie przekręt.

Zdzichu

W Biedolandzie Warmińskim jak piszę Józek, niedługo dojdzie do takiej sytuacji, że wyjdzie naczelny powiatowy Muminek z kolegą Plastusiem i powiedzą: „Po co ludziom ciepła woda? mają dwie rzeki do dyspozycji, mogą się kąpać w Łynie i Symsarnie, jest lato to nie ma problemu. Do tego Mleczarnia wpuszcza olejki eteryczne, które nawilżają skórę, więc po co stwarzać problem?” A na końcu przestawi jezioro Wielochowskie bliżej miasta, a w miejsce jeziora postawi bloki z osiedla Astronomów by sobie stały w zieleni. I jeszcze dostanie dyplom i honorarium autorskie z poprawki w projekcie urbanistycznym 😀 😀

nie budolaniec

Sherlocku coś kiedyś trzeba naprawić. Tragedii niema oprócz złośliwego tematu.

Sherlock Holmes

Jasne. dla Ciebie tragedii nie ma jak się nie myjesz. Tylko nie pisz mi, że mam sobie w garnku gotować. Ja do samej naprawy nic nie mam, tylko, że tutaj co chwila NAPRAWIAJĄ w maju, czerwcu, rok temu itd. I w innych miastach jak coś naprawiają to wodę puszczają cyklicznie, że od 6 do 16 jest zimna, a po południu jest ciepła by ludzie mogli się umyć. A w Lidzbarku wyłączą na 3 dni, albo Bóg wie jeszcze na ile i luzik. A w lipcu co?? kolejna naprawa??

nie budolaniec

Sherlocku w TWOJM wypadku doktor Watson nie pomoże. Przed pisaniem umyłem się.

Sherlock Holmes

To teraz jak się umyłeś poczytaj słownik ortograficzny.

EdwardIceno

https://about-company-review.ru/ – отзывы по компаниям iTargency из раздела поисковая оптимизация реклама в Иваново.

budowlaniec

Czy jakiś prawnik może mi wytłumaczyć dlaczego wygrywając przetrg w Starostwie lub Urzędzie Miasta firma jest zmuszana do zakupów tylko i jedynie w firmie AGAT? Czy w umowie poprzez przetarg zleceniodawca może wskazać firmę dostarczającą materiały? Czy to nie przeczy idei przetargu? CZy to jest zgodne z prawem?

Józek

W Biedolandzie Warmińskim trzeba robić tak jak każe nam Jaśnie Wielmożny Pan Hrabia Jan I

brrrrr

Nie podrzucaj tego buca takim nazewnictwem. Wystarczy nazywać go zgodnie z brzmienie nazwiska.

cox

Tu nie potrzeba tłumaczeń prawnika. Wygrało się przetarg np. za 100.000zł i taką kwotę dostaniemy po wykonaniu prac. Czy zrobi się 50.000 czy za 150.000 nikogo to nie interesuje. Wygląda na to że Agat daje lepsze ceny i tyle w temacie. Nie ma czegoś takiego żeby w przetargu było napisane „masz kupić w AGACIE” lub „masz kupić farbę firmy atlas”.

nie budolaniec

Pokaż kopie takiej umowy alb nie pisz bzdur.

budowlaniec

Jestem pracownikiem i nie mam dostępu do umów. Jednak ekipa była zmuszona do przerwania prac i czekania ponad tydzień na materiał, pomimo że był w innej hurtowni w niższej cenie.

cox

Panie „budowlaniec” umowy jakie są podpisywane po wygraniu przetargu są na stronach internetowych BIP razem z ogłoszonymi przetargami. Przed przystąpieniem do przetargu musimy wiedzieć co będziemy podpisywać po wygraniu.

he he

A też się to tak odbywa jak w serialu „Ranczo” jak przetargi wygrywał Więcławski wszystkie 😀 😀 😀 ??

nie budolaniec

Miałeś tydzień laby i narzekasz.

Barbara

A czy za tą labę miał płacone jak znam lidzbarskie firmy urlop był bezpłatny

otóż

Żoona właściciela Agatu jest dyr sosw podległym pod starostwo

Barbara

I co z tego że jest dyrektorką Sosw, bardzo miła i dobra kobieta. Dużo zrobiła dla tej szkoły i dzieci.

łubu dubu

…to mówiła Jarząbek, trenerka II kategorii…

Barbara

Nie skacz nie skacz bo się zes.. sz.

a fuj

No proszę jaka „kulturalna” Barbara, taka ekskrementalna…

abc

jeśli do przetargu startuje firma AGAT to chyba nie pojadą kupować w JASAMie. Proste i logiczne. Dali najniższą cenę i wygrali.

2opiłki

Podobno w Olsztynie znowu ma się odbyć partyjny campus młodzieży platfusów za niemieckie pieniądze. Czy jacek p. i janek h. – choćtrochę podstarzała młodzież – wezmą czynny udział i będą razem z równie mlodym nitrasem opiłowywać katolików?

gość

POrtos to na bank pojedzie, jak już nawet przekłada obecność na pogrzebie własnego ojca by toczyć batalię polityczne z PiS-em czytaj wojnę Polsko-Polską…:(

Zenek

a to jego ojciec był? ja słyszałem, że brat ojca. ale w tym mieście z doświadczenia wiem, że plotka szybko rośnie. więc nie jestem pewien.

bogda

Ojciec Protasa nie może mieć 71 lat.

...

79

cox

PO to taka „spółka” widząca tylko swoje nosy, dbająca o swoich i swoje interesy a reszta niech spada. Niech ten PAMPERS sobie organizują przynajmniej PIS im nie przeszkadza…

news

NEWS : Dwóch Lidzbarczan nie żyje w wieku około 50 lat z ranami postrzałowymi w głowie‍♂️Klepsydry już wiszą na mieście.

Marek

Gruba akcja

Lunaiklum

Официальный сайт NIKE-RUS.COM открылся в России и приглашает всех кто любит носить качественные и удобные кроссовки Nike!

У нас вы можете купить мужские и женские кроссовки по дисконт ценам, до конца июня у нас идет дисконт-распродажа и скидки доходят до 40% на пару, а если вы берете две пары кроссовок то скидка будет 60% на всю сумму чека.

В нашем каталоге есть раздел с самыми популярными моделями это: Air Force, Air Jordan, Air Max и конечно Nike Cortez все эти кроссовки содержат в себе идеальный баланс удобства и высоких спортивных результатов.

Ссылки которые приведут вас за фирменными кроссовками:
[url=https://nike-rus.com/]сайт найк официальный[/url]
[url=https://nike-rus.com/]найк сайт официальный[/url]
[url=https://nike-rus.com/]оригинальные кроссовки найк[/url]
[url=https://nike-rus.com/]интернет магазин кроссовок найк[/url]
[url=https://nike-rus.com/]магазин найк в москве[/url]

ParlovfroFt

Всем доброго времени суток, хочу пригласить вас на официальный сайт электросамокатов Kugoo где сейчас проходит распродажа на все самокаты!

На сайте kugoo-rus.com вы найдете весь модельный ряд электросамокатов Куго, прежде всего советуем перейти на страницу [url=https://kugoo-rus.com/]куго официальный сайт[/url] и обалдеть от скидок! Главное что все в наличии и курьер привезет вам самокат на тест в день заказа.

Сейчас самый ходовой это электросамокат Kugoo S3 – легкий и компактный самокат от производителя JILONG, на лето идеальный вариант всего за 27 000 рублей и конечно подарки от нас, это может быть шлем или крутой рюкзак.

wupe

Wołyń pamiętamy! Chwała i wieczna pamięć pomordowanym! „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

imię

Ponary też?

norma

wupe ,ale walą cię rusaki w pupe.

wp

Typowy pokaz „kultury” tych z czarnym podniebieniem

imię

A poza wszelką dyskusją, takie teksty, jak ten -wupe oraz wcześniejszy pami doskonale wpisują się w politykę skłócania narodów prowadzoną z faszystowskiego Kremla. Czy w obliczu zbliżania się III wojny potrzebne jest tego typu rozdrapywanie historii i dezintegracji przeciwników faszystowskiego Kremla?
Tylko kremlowskich trolli takich, jak WUPE, PAMI, SSMIECIU, PETR stać na wszczynanie teraz tego typu dyskusji.

pami

Wielu z naszych braci Polaków było mordowanych w okrutny sposób tylko dlatego, że byli Polakami i kiedyś zamieszkali tamte ziemie. W tym czasie było to legalne i tak samo rusinowie przemieszczali się na polskie ziemie i nikt ich stąd nie wypędzał i tym bardziej nie mordował. Teraz zamordowani nawet nie mają tam własnych grobów bo byli zakopywani w bezimiennych grobach. To niewygodny temat za czasów komuny i w obecnej, demokratycznej Polsce wyciszany. Bardzo możliwe, że wielu Ukraińców może o tym nawet nie wiedzieć, bo u nich kwitnie kult Bandery. Jeśli jesteś Polakiem to staraj się przywrócić im pamięć i staraj się wpłynąć na to aby ekshumować groby (na co nie ma zgody rządu Ukrainy) i godnie ich pochować. Uświadamiaj innych bo presja opinii publicznej może to sprawić. Nie zapominajmy aby nigdy to się nie powtórzyło. Wejdź na kresy.pl tam się zainspirujesz jak pomagać różnym fundacjom które walczą o przywrócenie pamięci

Boguś

Co to znowu za termomodernizacja ciepłowni? Co rok termomodernizacja? wody ciepłej w mieście ma nie być 2 dni. 2021 – modernizują, 2020 – modernizują itd. Janek! Jacek! meldować mi się tu i opowiadać co się w mieście dzieje. Do raportu! Szybko!

Benek

Zapewne znów całe ciepło poszło na termy 😀

pami
Marek

A dziś takie czasy, że w Lidzbarku szybciej Ukrainiec znajdzie prace niż Polak, bo Ukraińcowi załatwią, a Ty Polaku radź sobie sam… co prawda mój wpis nie ma nic wspólnego z artykułem, ale taka dygresja mnie naszła.

Adam

Dodaj do wpisu, że Ukrainiec chce pracować i dlatego ma prace, a Polak to nigdzie nie pójdzie bo po co jak Państwo da. Pracy jest dużo tylko chętnych brak. Patrząc w mojej firmie.

Bezrobotny

Jaka to firma? to ja przyjdę do pracy. Mi niestety nic Państwo nie daje.

Barbara

Bo chcą pracować tylko oni mają gorzej bo polak do polmleku nie pójdzie za 1800 zł a Ukrainiec robi. To wszystko się skończy gdy Polacy przestaną pomagać

Max

Słyszałem, że w Polmleczu to się ładnie zapierdziela na szeregowym stanowisku, że plecy wysiadają…a pieniądze marne. No chyba, że masz jakieś tam znajomości.

Barbara

Po znajomości to siedzisz w biurze albo zostajesz raptem kierownikiem.

qwer

Bez sensu…
To tylko półprawda. By stała się prawdą należałoby dodać linki z torturami i mordami, jakich dopuszczali się polscy partyzanci -odwetowcy na ludności ukraińskiej, których nie było mniej. A powody? może należałoby napisać coś o pierwotnych powodach czegoś, co tylko ulega eskalacji…
Więc po co pielęgnować tę nienawiść? Wyjaśnić dla potomnych owszem, ale całą prawdę zaczerpniętą z obu stron.
Tylko chorzy ludzie potrafią pielęgnować nienawiść, upominać się o swoje, rozmydlając jednocześnie swoje winy. Taka moralność Kalego. Małe to i słabe.

Mieciu

To tak samo jakby mieć teraz pretensję do Szwedów, którzy w latach 1655-1660 najechali Polskę. 😀

Imię

Po tamtej stronie też żyją świadkowie bestialskich mordów, których dopuszczali się Polacy. Tylko, że nasi domowi „historycy” nie raczą o tych bestialstwach rozpamiętywać, słuchać, czytać, czy też pisać. Drzazgę w cudzym oku widzą nie widząc belki w swoim…

prawda

Mykoła imie, chcecie zrelatywizować to ludobójstwo, ale młodzi Polacy się na was niedługo poznają. Ciągle staracie się zafałszować historię – ale to się wam nie uda

Imię

Arturze, prawda -Józefowiczu… po co się licytować?
PONARY! Pewno chciałbyś je wraz z tymi młodymi przemilczeć lub w ogóle przeznaczyć do zapomnienia… Ciż sami młodzi poznają się na was -kreatywnym historyku…

ssmieciu

Wejdź na wPrawo.pl i posłuchaj co mówią żyjący świadkowie Rzezi Wołyńskiej

Mieciu

Posłuchałem. I co teraz mam zrobić z tą wiedzą?

ssmieciu

Jeżeli jesteś Polakiem to będziesz wiedział co z tym zrobić, a jeśli jesteś tylko obywatelem tu mieszkającym, to pisz dalej o Szwedach

Mieciu

To weź mi podpowiedz co Ty zrobiłeś. Może mnie zainspirujesz.

pami

Wielu z naszych braci Polaków było mordowanych w okrutny sposób tylko dlatego, że byli Polakami i kiedyś zamieszkali tamte ziemie. W tym czasie było to legalne i tak samo rusinowie przemieszczali się na polskie ziemie i nikt ich stąd nie wypędzał i tym bardziej nie mordował. Teraz zamordowani nawet nie mają tam własnych grobów bo byli zakopywani w bezimiennych grobach. To niewygodny temat za czasów komuny i w obecnej, demokratycznej Polsce wyciszany. Bardzo możliwe, że wielu Ukraińców może o tym nawet nie wiedzieć, bo u nich kwitnie kult Bandery. Jeśli jesteś Polakiem to staraj się przywrócić im pamięć i staraj się wpłynąć na to aby ekshumować groby (na co nie ma zgody rządu Ukrainy) i godnie ich pochować. Uświadamiaj innych bo presja opinii publicznej może to sprawić. Nie zapominajmy aby nigdy to się nie powtórzyło. Wejdź na kresy.pl tam się zainspirujesz jak pomagać różnym fundacjom które walczą o przywrócenie pamięci

Mieciu

Dzięki za informację pami.

pami

Proszę bardzo, a ja dziękuję, że się zainteresowałeś.
http://fundacjawolynpamietamy.org.pl/
Tę stronę też warto odwiedzić aby poczytać i poszerzyć wiedzę na ten temat i są tam też propozycje wsparcia różnych inicjatyw.

Mieciu

Ok. Będę czytał i poszerzał wiedzę. I propozycje wsparcia też. Jeszcze raz Dziękuję za informację.

gość

Trzeba by dołożyć do prowadzenia strony , wtedy by można wymagać . a tak to niestety trza się uczyć ruskiego
(rosyjskiego) , niestety , my mieliśmy tą naukę za darmo…

Xyz

My tez mieliśmy tą naukę za darmo, ale przyznam ze ten język nie przypadł mi zbytnio do gustu. Dlatego nie zamierzam czytać czyichś wypocin, które mnie nie interesują.

gość

Nie w tym problem , czy chcesz , ale czy musisz.

Xyz

Nie chce i nie musze. I nikt mnie nie zmusi.

gość

Zobaczymy , jak będziesz zapitalał po syberii na bosaka …

samonie

Czy to już portal dla naszych prominentów w ich języku

Xyz

Na mnie nie robią juz żadnego wrazenia te informacje.dziwie sie tylko,dlaczego redaktor tego nie kasuje. No, ale moze to juz tak musi byc.

Benek

Ja to pomijam wzrokiem. I tak nie rozumiem tych znaczków i co jest napisane 😀

he he

Drożyzna w kraju… Kiedyś była wina Tuska, teraz wina Putina 😀

gość

Przenieście się na ‚ lidzbarską’ tam takie rzeczy są nie do pomyślenia . Tam jest porządna , niemiecka strona , której nawet pucin się boi …

Marek

Bardzo mi się teraz podoba ta ścieżka na bulwarach. Mogę sobie iść do siebie od kolorowej fontanny brzegiem rzeki pod mostem Olsztyńskim do siebie na 30lecia:)Super! fajnie to wygląda. Tylko w tym jednym miejscu koło schodów by się asfalcik przydał.

imię
hmm...

kto?

hmm...

ooo… znowu minusa dostałem, nawet dwa… kurde… ostro… a ja lubię lajki, bo lajki som dla mnie ważne, na instagramie mam lajki i na Fejsie

hmm...

Dziękuję tej osobie która dała mi lajka:) Niech ma zdrowie i szczęście. 🙂

upku

Zamiast „lajka” dostaniesz „lańka” – to takie kreatywne, hahaha, zdrobnienie od „lania”, pryszczaty.

hmm...

to dawaj solówe na gołe klaty, pokaże ci kilka ciosów karate

hmm...

ty masz fejs zapryszczony już dostałeś ode mnie minusa bo jesteś niegrzeczny. ps. a tak na marginesie co to „lańka” widać z Języka Polskiego to orłem nie byłeś nigdy co 😀 ?

gość

Kto może te rosyjskie (prowokacje) ,śmieci usunąć???

Xyz

Tez się nad tym zastanawiam. Ktoś próbuje nas rusyfikowac?

Xyz

Czy na tej stronie obowiązuje juz tylko język rosyjski?

zaRadny

Proponuje zmienić nazwę kościoła z Piotra i Pawła na Jana i Jacka. Zgłaszam projekt na najbliższej radzie miasta.

nieZaradny.

Ależ to głupie.

zaRadny

Głupie powiadasz? A sprzedanie Góry Krzyżowej za bezcen, też uważasz za głupie czy za bardzo mądre?

Barbara

Nie tylko góry krzyżowe, koło ratusza też poprzednik z kolegą ziemię po znajomości sprzedali

HaryMary

Sad i ogród przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym też sprzedali. Po co żulikom witaminy.

nieZaradny.

A co to ma wspólnego z nazwą kościoła.?

zaRadny

A może tyle, że jeden i drugi pomysł jest głupi?

Zdzisław

Poznaliśmy wyróżnionych Laurem „Najlepszym z Najlepszych”
GOSPODARKA

Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim
Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim to instytucja skuteczna w pozyskiwaniu środków finansowych, otwarta na innowacje. Miasto prężnie się rozwija dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.

Brawa dla Pań:
Krystyna Tarnacka
Izabela Treutle
Mieszkanki Lidzbarka Warmińskiego, które wspólnie doprowadziły do wpisania czepców warmińskich na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowe go, objętego konwencją UNESCO.
https://gazetaolsztynska.pl/827804,Wyroznia-ich-odwaga-i-determinacja.html

Unii ufuf

To ci dopiero! Epokowe, jak wynalezienie turbiny gazowej.

Max

A co na to Lidzbarskie Januszexy??
„W 2022 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 3010 zł brutto. Czwartkowy „Dziennik Gazeta Prawna” podał, że wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczne najniższe wynagrodzenie będzie wynosiło co najmniej 3 416,30 zł, czyli o 406,30 zł więcej niż obecnie”.
Czy będą mówić: ale u mnie tylko staż za 1000, a Pan z Ukrainy zrobi za 1500 netto.

https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-malag-placa-minimalna-zostanie-zwaloryzowana-dwukrotnie-w-20,nId,5990466#crp_state=1

Barbara

W takim januszexie będzie zatrudniona jedna góra dwie osoby na umowie, reszta na czarno za tyle ile Pan da. Przecież w mieście szczególnie budowlance tak robią.

imię

Proponuję nie januszować i Januszex założyć samemu.
Jednego malkontenta będzie mniej.

Janusz

Z czym Najlepiej Januszex otworzyć??

Barbara

Z budowlanką

igość

Otworzyć budowlanke , najlepiej znać kogoś w tzw. abaku. Prawdopodobnie , żyła złota…

igość

Tak sobie piszcie ,a oni wszyscy i tak zostaną bez żadnego problemu wybrani . Bo musiałby się zdarzyć cud , ale na cuda , to trzeba poczekać .Jak znam życie to w Lidzbarku warmińskim ( czy w Lidzbargu?) to z pięć lat . A i to nie jest takie pewne ,bo nie wiadomo co przydupasy wybiorą , albo kogo ….

palacz

Bo są dobrzy.Miasto się rozwija.

he he

no no rozwija. i dlatego jeszcze 20 lat temu było ponad 18 tysięcy mieszkańców, a teraz jest 2 tysiące mniej. tak się rozwinęło, że wyjechali na zachód, bądź w centrum Polski do mniej rozwiniętych miast…

Microzimes

Доброго времени суток, времена сейчас смутные и конечно с деньгами у многих проблемы, я вот свою решил когда бабки нужны были до зарплаты взял [url=https://mikro-zaim-online.ru/]онлайн займ на карту[/url] без проверки кредитной истории и места работы!

Если прижало и прямо сейчас нужна сумма до 30 тысяч, то смело можно брать… Точнее на сайте mikro-zaim-online.ru где я оформил там много контор которые первый займ оформляют за 10 минут и под 0% но главное надо вернуть в срок денюжки и тогда все будет окей.

Trombullus

To się Api wstrzeliłeś w czas. Rozwój? Ty się będziesz cieszyć jak z Lidzbarka za klika lat zostanie większa wioska. Emeryci nie będą żyli wiecznie a dzięki epidemii i braku opieki medycznej jest ich coraz mniej. Pada handel bo ludzie kupują w inrternetach. Firmy usługowe targują się ostro o ceny usług ponieważ inflacja to niezrozumiały temat dla klienta. Ludzie mają coraz mniej pieniędzy dzięki wojnie i wzroście cen paliw, gazu, opału. Przy naszych platformerskich władzach to wszystko to jak dolanie wiadara oliwy do ognia. Teraz dopiero zobaczycie co to znaczy wybrać niekompetentne osoby do zarządzania. Radni powiatowi, Starosta, radni miejscy i burmiszcz to dosłownie idealny wojenny materiał wybuchowy, który nie zostawi kamienia na kamieniu w naszym mieście.

Trombullus

Jestem pewny że gdyby stanowiska radnych powiatu i miasta, Starosty i Burmistrza obsadzić z losowania wśród mieszkańców miasta, bylibyśmy wszyscy o wiele bezpieczniejsi, szczęśliwsi i z pewnością bardziej zamożni.

Emeryt

Trombullus czy kiedykolwiek o kimkolwiek oprócz SIEBIE wypowiedziałeś się pozytywnie.

Zdzichu

Mnie pochwalił kiedyś w komentarzu:-)

Trombullus

Wypowiadam się pozytywnie o ludziach którzy mnie inspirują. Ale tak naprawdę nie o wszystkich wspominam. Bardzo cenię sobie większość ekspedientek ze sklepu Społem naprzeciw cerkwi. Podziwiam osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą o ile nie są to leszcze biznesu, którzy oszukują własnych pracowników- a jest ich kilku. Cenię sobię przynajmniej połowę urzędników w Lidzbarskich urzędach- tych którzy są tam z misji i którym jeszcze się chce cokolwiek. Podziwiam ludzi niosących dobro tak ja pani która dziś próbowała wziąć na ręce chorego gołębia siedzącego obok Lewiatana. Mam nadzieję że zdołała go uratować. Kocham dobro, inspiruje mnie to do czynienia dobra a to że czasem jestem wrednym dziadem? Jak masz miękie serce to musisz mieć twardą dupę lub cokolwiek żeby się osłonić. Bo wiecie, my tu wszyscy spotykamy sie na codzień, rozmawiamy, załatwiamy interesy ale nie jesteśmy świadomi że się znamy poprzez tą stronę. Jakież byłoby zdziwienie i szok żeby nagle przy naszych… Czytaj więcej »

Emeryt

To dlaczego w działaniach Burmistrza i rady widzisz samo zło.

Trombullus

Bo to nieudacznicy? Miękkie faje co nie potrafią inaczej zarobić na życie? Pazerne prosiaczki którym ciągle mało?

Filozof

Przecież, na klawiaturze piszesz, a nie tuszem:) Wal śmiało:)

Trombullus

Są ludzie któzy zasługują na szacunek i tacy co zasługują na pogardę i piętnowanie ich poczynań.

Barbara

Widać że sklepy padają, na deptaku jeden, drugi w starym kasprzaku. Ale ja teraz z innym tematem. Może ktoś wie ile budynków komunalnych zostało podłączonych do gazu lub ogrzewania miejskiego finansowanego przez Urząd Miasta?

he he

Starosta ma się dobrze. Się odwołał potem powołał i problemy osobiste minęły. Burmistrz sobie pensje podniósł, też nie narzeka. Jak mawiał Rudy: by żyło się lepiej.

Barbara

Odprawę dostał, bezrobocie mu nie zagraża. Co do burmistrza sam powiedział że mu się należy no przecież tak się napracował. Ludzie powinni go po rękach całować że uratował miasto.

Xyz

Dokładnie. Bez niego nasze miasto byłoby zaorane. Super gość. Sam siebie pochwali, sam sobie zrobi zdjecie i sam je wstawi na fb. Niczyjej laski chłopa nie potrzebuje. Pełen podziw dla „burmiszcza Lidzbarga”. No wlasnie, zeby jeszcze potrafił się poprawnie wyslowic.

he he

Janek i Jacek – dwa asy, Dzięki nim Nasze Miasto to Kraina Miodem i Mlekiem płynąca.

moon

JanekH. i JacekP. czyli ” O dwóch takich co ukradli…Lidzbark

palacz

XYZ człowiek bez skazy.

polak


„i sam je wstawi na fb” wątpie.

jeszcze

W Lidzbarku Polacy zawsze byli spychani na margines, ale to samo zaczyna się dziać w skali całego kraju.”…to wprowadzanie tekstów ukraińskich do mediów, do prasy, do ogłoszeń, na billboardach i w sieci internetowej bez tłumaczenia na język polski – a jak zaobserwowaliśmy w ostatnich dniach język ukraiński pojawił się również na stronach rządu Rzeczpospolitej Polskiej, stronach z rozwinięciem gov.pl – to jest
bezprawie…” – to jest amok. Warto przesłuchać też ten komentarz: http://www.youtube.com/watch?v=X_Pttt_HEyI

KvezaimJah

Когда срочно понадобились деньги то взять [url=https://mikro-zaim-online.ru/]займ на карту без отказа[/url] и без проверки кредитной истории вы можете на сайте mikro-zaim-online.ru где собраны проверенные микрофинансовые компании со всей России.

Мы опубликовываем только честные МФО и МФК которые состоят в „Реестре ЦБ России” и не превышают процентную ставку 1% в сутки. Для того чтобы оформить [url=https://mikro-zaim-online.ru/]займ без отказа[/url] от вас нужен „Паспорт РФ”, банковская карта и мобильный телефон с доступом в интернет!

gość

Nasze miasto staje się powoli memem i powodem do żartów w całym regionie. Bardzo nad tym ubolewam.

ilex

Czyżby? Przecież mieszkańcy naszego miasta mogą powalczyć o indeks na studia na prestiżowej uczelni Collegium Humanum, w którym zdaje się kształcił się nasz Pan Burmistrz. Nie wiem tylko z jakiego to Rankingu uczelni wynika ten prestiż?

Emeryt

Lokalny patriota.

Bogda

Ile kasy wpływa do miasta z naszego pięknego zamku ? Z biletów, które kupują zwiedzający ? A.. ile kosztuje Nas podatników utrzymanie terenu wokół tego zabytku ?

gość

Zadnego rozwoju nie będzie , do puty połowa miasta nie będzie musiała trząść się o swoje posady , popierając chore wizje rozwoju … policzcie , ilu wafli jest zależnych od” włodarzy „. Kto się odważy zagłosować na kogoś z obcego „klanu”???

Barbara

Nikt się nie odważy bo tu ręka rękę myje. Lizidupy

smutny

Cała barbara.

Xyz

Wokół zamku niweluja teren. Mury obronne jako zabytek zostały zasłonięte domami lidzbarskich prominentow, możnaby i tu wybudować kilka ekstra domków. Zapewne byliby chętni. Na cóż nam jakieś tam ogrody. Mieszkać przy zamku, to dopiero frajda. To tak jakby byc jego właścicielem. Piękny widok na alejke, fose okalajaca zamek, amfiteatr, na którym zresztą nic się nigdy nie dzieje. Moze włodarze miasta i radni za stanowią się nad propozycją.

gość

Te zasłonięte mury wcale nie są przy zamku , ty na pewno jesteś z Lidzbarga??? One są (te działki) położone w grodzisku .Może o to chodzi???

Xyz

Gościu, od urodzenia mieszkam w Lidzbarku Warminskim i gdzie znajdują się mury obronne to ja doskonale wiem. Nie musisz mnie w tym uświadamiać. Źle zrozumiałeś i źle pojales moj post. Tam wyraźnie jest napisane o co chodzi. Czytaj ze zrozumieniem a nie pobieżnie i myśl co piszesz.

gość

Fakt , nie doczytałem , sorki.

Barbara

Nie ma co gdybać, jeżeli znajdzie się osoba która będzie miała lepsze i konkretne pomysły na to jak zarządzać miastem chętnie zagłosuje. Jak na razie rządzi nasz” Menedżer ” jak sam się określił. Tylko czy to wszystko idzie w dobrym kierunku.

Emeryt

W bardzo dobrym innego kierunku nie widzę.Jeszcze biogazownia mogła by powstać.

Benek

Widzisz Emeryt, Ty nie widzisz innego kierunku, włodarze nie widzą i jest jak jest niestety…

Emeryt

Benku wskaż lepszy kierunek i włodarzy którzy go zrealizują.

Barbara

Przyjdą wybory może nowi kandydaci się znajdą trzeba dać szansę.

Benek

Wskazywałem Emerycie nie raz. Ale zawsze słyszałem, że jak zostanę Burmistrzem albo Starostą to sobie będę wdrażał. Niestety niektórzy mają betonowe umysły i widzą tylko czubek własnego noska i własne korzyści. Najważniejsze, żeby dla mnie było dobrze i tak jak JA chce, a nie inni. Także wiesz jak jest. Za poprzedniego Burmistrza taka sama gadka była. Ja tu jestem Burmistrzem i Ja jestem najważniejszy i Ja się znam najlepiej na wszystkim. Poprzedni Burmistrz, ego większe niż układ słoneczny.

Api

Będąc świeżo upieczonym burmistrzem, odbezpieczam granat personalny pośród pracowników UM i wszystkich pozostałych instytucji w szczególności kultury jak LDK czy miejskie biblioteki. Na zbity pysk wylatują osoby z układów oraz byli pracownicy SB tzb ubecy i tajni współpracownicy. Publikuję nieujawnianie wydatki z kasy miasta na np. propagandę sukcesu. Oraz wiele innych działań przywracających honor i zaufanie do instytucji burmistrza miasta. Teraz to rynsztok niestety.

Emeryt

Brawo. Zatrudnię swoich będzie czysty strumyk.Będę z honorem tępił wszystko co zrobił poprzedni Burmistrz.

war

Aby coś nowego zrobić to taki ruch jest niestety konieczny, ale oczywiście rozsądna weryfikacja. Przede wszystkim postawić się jednak satyrowi POwiatowemu i jego klice POwiatowej – to źrodło całego zła.

Mieszkaniec LW

Nowy Burmistrz szybko wskoczył w buty starego (jeszcze ciepłe), i dał mu za to medal. Policzek dla wyborców .

Barbara

Chciał się przypodobać, ale mu nie wyszło

Imię

Aha…. Tym samym wprowadzasz swoją kastę a kasta ta robi to samo a nawet wiecej, niż ich poprzednicy starając się utrzymać swoje posady… Dalej?

marek

Tak właśnie robimy. A dla twojej kasty już dziękujemy.

gość

Jesteś pewny , że na ich miejsce znajdziesz ludzi kompetentnych , takich , że nikt ci nie zarzuci , że wsadziłeś swoich??? No chyba ,że już ich masz…

marek

Jasne, że znajdę. Będziesz u mnie Kierownikiem. Chcesz? Nikt mi nie powie, że wsadziłem swoich bo Cię nie znam;-) ale uważam, że jesteś uczciwy i porządny gość 🙂

gość

W wyborach władz samorządowych nie liczy się to co kto tam zrobił , tylko to ,pod kogo kto jest podwieszony , kto gdzie pracuje , kto jest waflem i kaflem kogo .Więc nie liczcie , że coś się zmieni po wyborach .Musiałaby bomba pierdxxxlnąć w to towarzystwo .

Api

Słuszne założenie. Jeśli jesteś młodą osobą i nic nie umiesz robić, ale masz tatusia, wujka, itp. na stanowisku np. Starosty lub marszałka to zalapiesz się do na stanowisko w samorządzie, urzędzie marszałkowskim itp. nieudacznicy idą w ślady swoich mentorów. Potem samorządy zarządzane są tak jak są. Lidzbark Warmiński nie jest tu wyjątkiem. Rodzina na swoim to dobre określenie.

Ciekawski

Zastanawia mnie jak synuś Pana POlityka dostał prace w Mleczarni? Podobno tam Kierownikiem jest. Prawda to? Przeszedł wszystkie szczeble rekrutacji zanim wskoczył na stanowisko? Czy okazał się najlepszym kandydatem ze wszystkich i przyjęli bez rekrutacji?

imię

Zdaje się, że co do tej osoby to jesteś w błędzie. Ktoś bajek Tobie naopowiadał i tyle. Jak pracę dostał, tak dostał. Dobrych kilka lat buja się na tym samym stanowisku. Z bycia kierownikiem w sumie jest tyle prawdy, że ów kierownik, od początku swojej pracy jest kierownikiem…. kierownicy służbowego auta. i tyle.
A co? Sensacja to jakaś?

Ciekawski

Ja nie pytam KIEDY, tylko JAK dostał. Ale, jeśli Kierownik służbowego auta to nie mam więcej pytań. Sensacja? raczej komediodramat.

Ciekawski

A co w tym śmiesznego? A jaka jest prawda? Ja prawdy nie znam, ale widzę Ty znasz. Kulturalnie pytam jak dostał pracę, czy przeszedł szczeble rekrutacji, a Ty mi zarzucasz jakieś sensacje, złośliwości i frustracje. Rozumiem, że temat bardzo niewygodny i nie wolno go poruszać? A może Ty zastępca kierownika służbowego auta? Napisz jak dostał pracę i temat będzie zakończony. Była rekrutacja? Także wyprowadź mnie z błędu i opowiedz jak było. Słucham. I rozwiejemy wszelkie wątpliwości i bajki, które opowiadają ludzie. Ps. szczególnie mi się podoba fragment Twojej wypowiedzi: „Jak pracę dostał, tak dostał” czyli jak dostał? Bo dalej nie wiem.

Barbara

Całe te towarzystwo rekrutację ma po znajomości, poklepią sobie plecki na jakiejś imprezie pogadają przy drinku i tak wygląda rekrutacja

Barbara

Przy żadnym z innych burmistrzów nie było tylu zmian zastępców, co rusz to nowy. Nie dawali rady czy charakter włodarza ciężki

Emeryt

Nie zatrudniał swoich.Brawo.

Xyz

Emerycie, moze daruj sobie pisanie bo widzę, ze nie kumasz o co w tym wszystkim chodzi.

Emeryt

Wyobraż SOBIE że więcej wiem niż myślisz,ale nie jestem taki anty do innych.

Barbara

Jesteś pewien że z poprzednich zastępców burmistrza nie było nikogo z rodziny?

Rafał

Coś w tym jest, ale dziwi mnie, że kolejne kadencje władz samorządowych dalej widzą prace jako coś fizycznego. Mamy XXI i powinniśmy wychodzić poza miasto. Tu jest za mały rynek i jedynym ratunkiem dla takiej sytuacji są partnerzy zewnętrzni. Nie wyczarujemy z dnia na dzień geniuszów biznesu ogarniających duże kontrakty. Bo tylko duże firmy mają szanse na ściągnięcie tu kapitału. W tym momencie miasto powinno postawić na obniżenie kosztów, jakie ponoszą mieszkańcy. Czemu nie instaluje na potęgę na swoich budynkach paneli fotowoltaicznych, aby maksymalnie zaspokoić potrzeby i sprzedawać nadwyżki do sieci co realnie zmniejsza wydatki, a co za tym idzie koszty utrzymania samorządu i usług, jakie świadczy. Wiadomo, że są to koszty, co nie zmienia faktu, że nie ma wsparcia dla rozwinięcia zdalnego rynku pracy. Można cieszyć się byciem tutejszym, a prace wykonywać gdziekolwiek zmniejszając jednocześnie ryzyko wyzysku lokalnego wynikającego z relatywnie niskiej konkurencyjności lokalnego rynku pracy. Kwestią dyskusyjną jest… Czytaj więcej »

paragraf

Rozwój miasta? – no przecież się budują w centrum. A, że zasłaniają zabytkowe mury obronne w mieście stawiającym na turystykę to …to trzeba zapytać tych z PO co to takiego.

Barbara

A czego to się spodziewać. W tym mieście nie ma pracy przecież wszyscy to widzą, jeżeli chodzi o mieszkania to będzie coraz gorzej bo ludzi nie będzie stać na spłacanie kredytów a i bank nie da. Budynek komunalny został wybudowany za poprzedniego burmistrza i na tym koniec. Co do bulwaru i wiat raz na jakiś czas są sprawdzane ale przez policję. Straż miejska zajeżdża tam w ciągu dnia jak dzieciaki są w szkołach, zresztą dalej nie wiem po co oni są w urzędzie potrzebni chyba jako taxi. Wystarczy zatrudnić jedną osobę do wożenia wyjdzie taniej dla miasta. Ale burmistrz uwielbia wydawać cudze pieniądze. Dla mnie jest już skreślony dwie kadencję wystarczą.

Emeryt

Barbara tylko straż i straż może co innego.

Barbara

A co byś chciał kochany emerycie, brak pracy dla młodych chyba że po dobrej i rodzinnej znajomości akurat burmistrz jest w temacie. Czy może tego że brakuje wszystkiego po trochu.

Ziom

Do czego to doszło. Mleko z biedronki i hot dog z żabki 🙂

Xyz

Włodarz szybko wpadł w ręce POtasa i postawił na uzdrowisko… , a tymczasem miasto przez ok 8 lat, wyludniło się z 1632 (2014) do ok 1510 mieszkańcow ( 2021).Strefa ekonomiczna cały czas stoi prawie pusta, zarobki w starych – obecnych zakładach pracy to najniższa krajowa lub kilka stówek więcej (satysfakcjonuje chyba tylko obcokrajowców tam pracujących lub panów w kwiecie wieku styranych życiem …). W 2028 roku przy takiej demografii i przy takim rozwoju geriatrycznym, Lidzbark Warmiński będzie liczył już tylko ok 14000 mieszkańców Polaków. Wszystkie wysokie opłaty i lokalne podatki serwowane mieszkancom wychodzą czkawką rządzącym. Mniej mieszkańców to mniejsze wpływy do wspólnej kasy, a potrzeby admistracji i utrzymania „dochodowych ” inwestycji kosztują. Dziekujemy … „Czas Zmian ” okazał się fikcją, no chyba, że chodziło o zmiany w wyludnianiu się społeczeństwa Lidzbarka Warmińskiego.

Xyz

To uzdrowisko to „strzał w kolano włodarza”. Wielkie halo. Obawiam się, ze podzieli los slawetnych term i zostanie sprzedane za psi grosz.

Mieszkaniec LW

Inwestycje naszych włodarzy to coś w rodzaju piramidy finansowej . Upadające termy zbyte za psie grosz mają sfinansować udział własny budowy uzdrowiska. Misterny plan , wręcz genialny.

gość

„”(satysfakcjonuje chyba tylko obcokrajowców tam pracujących lub panów w kwiecie wieku styranych życiem „” Masz coś do panów w kwiecie wieku? A twoi rodzice to co? Zgineli na wojnie ? Pamiętaj ,że też kiedyś dożyjesz (albo i nie) .Twoi rodzice nie są styrani życiem ? A może byli np. sekretarzami jedynie słusznej partii . Miarkuj troche , co piszesz.