lut 162020
 

14 lutego 2020r. partia Prawo i Sprawiedliwość uszczupliła się o jednego członka. Po ponad 15 latach przynależności do PiS-u, z jej szeregów wystąpił Leszek Sierputowicz, wiceprzewodniczący lidzbarskiej Rady Powiatu. Na ręce Przewodniczącego Zarządu Okręgu 34 w Elblągu pana Leonarda Krasulskiego trafiło odpowiednie pismo z wnioskiem o skreślenie z listy członków PiS-u.

Wydawać by się mogło, że utrata wieloletniego członka partii „dobrej zmiany” stanowi porażkę jej samej, szczególnie na lidzbarskiej ziemi, gdzie działaczy PiS-u można policzyć na palcach jednej lub dwóch rąk. Jednak zdaniem członków struktur lokalnych PiS-u odejście Sierputowicza oznacza nie porażkę, a zwycięstwo. Jeden z działaczy – „w PiS nie powinno go być od wielu lat…Już po wyborach samorządowych w 2014r. odkryta została jego współpraca z Harhajem (szefem struktur PO, Starostą Lidzbarskim – przyp. Red.). Potem robił wszystko pod jego dyktando. W ostatnich wyborach w jednym z okręgów w mieście nie wystawiono żadnego kandydata z PiS (gdzie wcześniej zawsze był – przyp. Red.). W wyborach do Sejmu i Senatu nie zabiegał o kandydatów, którzy mogliby zdobyć dla list PiS-u więcej głosów.

Skąd podejrzenie o „współpracę” Leszka Sierputowicza z Janem Harhajem, „grubą rybą” PO?

W 2013r. Leszek Sierputowicz był „szeregowym” radnym w Radzie Powiatu. Dodajmy, iż był bezrobotnym radnym, otrzymywał bowiem zasiłek dla bezrobotnych. W całym 2013r. było tego  1247zł plus roczna dieta radnego, niecałe 12 tys zł. W sumie miesięcznie na utrzymanie miał do dyspozycji 1100 zł. W kolejnym 2014r. było jeszcze gorzej, bowiem skończył się zasiłek dla bezrobotnego i Sierputowicz wykazał tylko 1050 zł przychodu miesięcznie (oświadczenie majątkowe złożone na koniec 2014r. koniec kadencji samorządowej). Jeden z rozmówców NL stwierdził, że Sierputowicz wyglądał wówczas jak bezdomny. Przełom nastąpił w nowej kadencji, po grudniowych wyborach w 2014r. Wówczas, jak określił Sierputowicza jeden  z czytelników „farbowany lis” okazał się być człowiekiem Jana Harhaja (dawnego przeciwnika politycznego). Harhaj zszokował lokalny PiS, proponując Radzie Powiatu kandydaturę Sierputowicza na przewodniczącego rady i była to jedyna propozycja. Pacynkowa Rada Powiatu, oczywiście przystała na tę propozycję i Leszek Sierputowicz zaczął zarabiać konkretne pieniądze. Kilka miesięcy później, zdał egzamin radcowski i otworzył własną kancelarię prawną. Niedługo potem zaczął dostawać lukratywne zlecenia od Burmistrza Wiśniowskiego. Ostatnie z nich w 2020r. w kwocie ok. 10 tys otrzymał bez żadnego przetargu czy nawet trybu ofertowego (nie badano rynku pod względem ew. tańszej konkurencji). Pan Sierputowicz bronił jak lew swego mentora podczas posiedzeń Rady Powiatu. W 2016r. jeszcze do niedawna bezrobotny, otrzymuje funkcję w radzie nadzorczej orneckich wodociągów, a potem w spółce Żegluga Ostródzko-Elbląska w Ostródzie. W tym czasie dieta w radzie powiatu wzrasta z marnych 11,8tys zł na prawie 21tys zł.

Tak błyskotliwa „kariera” Sierputowicza nie uszła uwadze lokalnych działaczy PiS-u. Tak bliska współpraca przewodniczącego lokalnych struktur PiS z „baronem” PO zaczęła „brzydko pachnieć”. Tuz po wyborach w 2018r. Sierputowicz sam zrezygnował z funkcji szefa powiatowych struktur PiS, a dwa lata później także z członkostwa w PiS.  Obecnie pełni już tylko funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

 Posted by at 7:11 pm
Powiadom o
Ktos

W sumie dobrze, że nie ma w Lidzbarku struktur pis. Zwłaszcza liczebnych i skutecznych. Cichego wspierania bojówek ksenofobiczno-narodowo-nacjonalistycznych nam tu nie trzeba. Z dwojga złego lepiej, ze jest tak, jak jest, aniżeli miałaby się pojawić ta lichocko-pisowsko-chamska dyktatura kolejnych kolesi, rasy panów…
p.s. Można mieć prawicowe poglądy, jednak sposób uprawiania polityki przez tę partię i poziom jej zakłamania i chamskiej propagandy już dawno przekroczył wszelkie znane granice przyzwoitości.

Gosc

Przykład nie eleganckiego zachowania i prymitywnej arogancji ludzi rządzących dotyczy każdej frakcji , nie można już tego oglądać i słuchać ,kłótnie, obrazanie się ,przepychanki , wzajemne obwinianie się ,obiecanki bez pokrycia, walka o stolki zwykły prymitywizm przemawia przez tych ludzi i pęd do koryta po trupach z kapeluszami do góry ,to przykre ale nie ma już na kogo głosować , ciągle wielka ściema obrzydliwe !!!!!!!!!!

Wyborca

Szanowne „elyty” , cytując słowa pewnej pani profesor : parlament i urzędy to nie budki z piwem, tam się wymaga kultury osobistej ,merytorycznej pracy i uczciwości w imię dobra społecznego ,każdy mądry człowiek to zrozumie ,czyżby już wystąpił deficyt takich ludzi ?????

Ktos

Brawo Leszek!

Patriot

Ktosie! Dokładnie takimi słowami większość Polaków opisywała rządzących w Polsce przed 2015 rokiem. Po tamtych pamiętnych wyborach wreszcie Polską rządzą patrioci, ludzie odpowiedzialni, którzy dotrzymują danego słowa i wypełniają złożone obietnice. Polacy przekonali się, że na polityków z PiS można liczyć, że koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Razem Gowina jest opcją, która nie zawodzi, której ufamy, której władzę możemy spokojnie powierzyć na długie lata, a Prezydent Andrzej Duda jest najlepszym prezydentem.

Ktos

Chora i ślepa propaganda, jak u kurskiego.

Andrzej

https://youtu.be/ivfZ3ThPqyk całość jest ważna ale od 30 minuty dotyczy LW

krzysztof

co jest grane???……pan Leszek pewnie ma inne plany polityczne…..pożyjemy .zobaczymy..a PiS w Lidzbarku istnieje??

Trombullus

Pan Leszek zrezygnował dlatego, ponieważ pan Janek jest już ostatni raz Starostą a nie można robić kariery w mieście należącym do PO będąc członkiem PIS. Zagadką jest czy pan Janek namaści pana Leszka na jakiś ważne stanowisko w PO czy są lepsi? Może pani nauczycielka?

Maniuś

Tam już wszystko ustalone jest przed głosowaniem. A „słupki” podniosą, tylko rączki w głosowaniu na kogo trzeba.

fck live
Portos

Oceniając jako wyborca… myślę ,że wybierający mieszkańcy mogą czuć się zażenowani postawą. Czytając poprzedni i ten artykuł mam nadzieję, że to będzie ostatnia kadencja. Czekałem kiedy rzeczony rozliczy termy. Zawiodłem się. Z innej beki. Ideały nie istnieją … liczone są w L.W ilością siana wkładanego do żłobów, załatwieniem roboty etc.. Napisałbym to o wiele impulsywniej do konkretnej osoby, ale to chyba norma lidzbarskich elit. ( tak jak zgodność partii po wyborach zupełnie przeciwnych przed wyborami). Po zajęciu stanowiska schodzi para z radnych i zaczyna się błogie lenistwo w przyjaźni i pokoju. Koniec wyścigu. Zamykanie ust niezależnym gazetom jest sposobem ogólnopolskim.. niszczenia prawdy o lokalnych układach i układzikach, zależnościach, świństwach. Przy pomocy sądów rejonowych zaprzyjaźnionych z władzą odbywa się walka z prawdą i postrzeganiem rzeczywistości ..ponoć wolnego osądu. Koledzy z prokuratur i sądów są równie …zaprzyjaźnieni z lokalnymi kacykami, a ich podnóżki zgłaszają sprawy ..(na żądanie swoich pryncypałów czy idoli). Obrzydliwe.… Czytaj więcej »

Zenek

Za trzy lata prawdopodobnie nie dostałby się biorącej mandat radnego JEDYNKI na listach PIS , wiec wybrał opcję rezygnacji z członkostwa w PiS o przyczynach rezygnacji nie informując społeczeństwa, lecz na szczęście portal Nasz Lidzbark oświecił wyborców .
Wilk w owczej skórze ? Nie można jedną ręką głaskać prezesa, a drugą podnosić w głosowaniach tak jak pan starosta zechce !

gosc

PiS ma swoje zasady , w koncu Pan poseł dowiedział się co tu sie dzieje w tym powiecie , miescie i mamy poklosie, że pan Leszek zrezygnował.

Kyle XY

No własnie co się dzieje w mieście?
Ostatnio w Krasickim bawiło się PO, jak tam bal się udał?
Jakaś cisza, czyżby nie było wrażeń. Nie było fotografa.
Jak bal w Termach to wszyscy robili zdjęcia, a tu cisza.

....

Podobno była interwencja policji , również lała sie krew, stąd nie ma żadnej oficjalnej informacji z tego balu.

Kyle XY

Opisane FB zachowanie byłego posła to może jakieś nieporozumienie.
To nie powód, aby interweniowała policja, a służba medyczna udzielała pierwszej pomocy.
To nie ten trop. Tam musiało być coś innego.

obywatel

No właśnie ale co ??? To jest kluczowa wiadomość dla społeczeństwa ….. to pokazuje tą info o misiu społecznym ….

gosc

dajcie link bo nigdzie nie można znaleźć opisu sytuacji

Maniuś

A co zrobił były poseł;-)?? powiedział co na prawdę myśli o swoich kolegach z partii ;-)??

Gosc

Żenada, nie ma się czym chwalić? Zaczęło się szumnie i skończyło się szumnie ! hahaha

Gosc

To ci lokalny popis!!!

Kyle XY

Obiektywnie trzeba przyznać, że Pan Sierputowicz wkładał dużo pracy podczas wyborów, jednak jego osoba nie była w stanie przyciągnąć większej liczy znanych i „światlejszych” osób do PiS i wystawienie ich na listach. W mieście nie ma zbyt wielu odważnych. Każdy, kto startował z list PiS ( lub innych niż władza) jest uważany za niepokornego, wroga na śmierć i życie. Kandydat lub sympatyk wraz z rodziną był odcinany od zleceń i awansów, a nawet zmuszany do odejścia z pracy. Ponieważ w mieście nie ma pracy, można szantażować ludzi. „Uważaj , przecież twoja żona pracuje, prawda ?” Wystarczy popatrzeć jak lokalnie rozdawane są stanowiska kierownicze członkom rodziny i rodziny PO. Stanowiska te zajmują ludzie bez większych kwalifikacji ludzie z układu. Rodzinie się załatwia miejsca pracy w urzędach i służbach mundurowych i to niezależnie od opcji politycznych. A nasi radni co oni sobą reprezentują, czy ktoś wie po co tam jest – maszynka… Czytaj więcej »

Patriot

Prawo i Sprawiedliwość dba o jakość! Dba o POLSKĘ! Dba o Polki i Polaków!

Gość

Dba o Polaków pozdrawiając ich czule za pośrednictwem p. Lichockiej 🙂

gosc1

Tak dokladnienie, pozdrawiajac dyskretnie POstkomunistow w lawach poselskich. Takie poprawienie wlosów palcem to jest drobnostka przy tym co wyprawiało dwoch POslów uzywając siły fizycznej w stosunku do posłow PiS

Gosc

Lichocka, Jachira ,pani publicznie się przyznająca do jarania trawy, kryształowi, ukladowi , karierowicze itd ,itd to nasi wybrańcy i do kogo pretensje

Benek

Jak oni by w tym sejmie tylko trawe palili to wszyscy by się już dawno dogadali 😉

Trombullus

To normalne że PIS się już zwija, traci poparcie i członków. Moim zdaniem PIS nie doczeka do terminu następnych wyborów. Zbyt dużo kontrowersji, buty i posunięć „na wydrę”. Druga sprawa że wódz już coraz starszy i chyba nie ogarnia. Ostatnio widziałem jak pani Lichocka wpierała wodzowi jak to poprawiała oko czy włosy. Oni go już robią jawnie w konia, on już nie decyduje w wielu kwestiach.

odp

PiS się nie zwija , tej partii przybywa członków w przeciwieństwie do PO (z 40tys do ok 10tyś ) .Zaś poparcie ma cały czas na stabilnym ok 40procencie, co zresztą uświadomi CI tę tezę jak za ok80dni prezydentem zostanie ponownie Andrzej Duda ! Co do posunięć Zjednoczonej Prawicy są to mądre i przemyślane decyzje(twarde dane GUS mówią ,że co raz wiecej Polakom żyje sie lepiej ) , da im to mandat by rządzić TRZECIĄ kadencję. Moim zdaniem prezes Kaczyński szykuje godnego następcę i po wygranych kolejnych wyborach parlamentarnych wycofa się w cień. TO moje zdanie.

Kyle XY

Po prostu za późno PO zaczęło obiecać ludziom pieniądze.
Ale w końcu budżet pierdyknie, ceny poszybują w górę , potem znowu denominacja.
PO będzie krzyczało ,że ostrzegali zapominając, że też przyczynili się do rozdawnictwa pieniędzy.
Nie ma łatwej pracy , stanowiska są dla „swoich”. Nie ma ludzi do pracy bo każdy chce być dyrektorem prezesem lub innym miejscowym nic nie robiącym notablem. A dla ludzi bez wykształcenia też nie ma pracy. Za to oni mają głos, głos ważny, głos wyborczy. Więc się im płaci za to żeby głosowali i nie pracowali.

Trombullus

Dokładnie tak jak piszesz. Jednak jest jeszcze kilka „opcji zapasowych”. Sytuacja na świecie w związku z „nachodźcami” na zachodzie i korona wirusem na wschodzie może nam uratować tyłek. Zauważ że zostały czasowo zawieszone połączenia lotnicze towarowe z Chinami. Zapewne też transport morski i lądowy także uległ drastycznemu ograniczeniu. Powoduje to sytuację że za kilka miesięcy może brakować wielu produktów na rynku. Najpierw zobaczymy w sklepach najgorszą tandetę z czeluści magazynów a potem puste półki. Niestety wszystkie azjatyckie firmy są teraz zagrożone upadkiem a Europa potrzebuje towaru. Niestety tych towarów nie wyprodukuje „zachód” ponieważ wchłonęli za dużo beneficjentów świadczeń socjalnych bez chęci do pracy. Polska z naszymi ukraińskimi pracownikami jest jednym z niewielu państw, które może sprostać deficytowi towarowemu Europy. Taka przypadkowa sytuacja może nas wyciągnąć z inflacji i pobudzić jeszcze większy wzrost gospodarczy. Pozostaje jedynie problem że PIS coraz bardziej chce ingerować z nasze życie wprowadzając coś na kształt dyktatury… Czytaj więcej »

obywatel

To już pis-em nie będzie rządzić peło ?

API

Będzie, oczywiście. Jednak nie tak bezczelnie i pokazowo jak w przypadku radnego Sierputowicza.

Jerzy

typowy ” koń trojański”

Gosc

W koncu , PiS w powiecie i w miescie L.W. wyjdzie ze stagnacji ! Odpowiedni ludzie w 2018 roku przeczytali artykuł http://www.naszlidzbark.pl/polityka/list-otwarty-do-prezesa-jaroslawa-kaczynskiego/