sty 142020
 

Klatka z relacji TV Olsztyn. IV Bal Term Warmińskich

Telewizja Olsztyn, komercyjna tuba propagandowa platformianej sitwy, pokazała relację z kolejnej, czwartej już edycji balu w Termach Warmińskich.  Jak się okazuje interes kwitnie, a wszystko jest w najlepszym porządku. Jak twierdzi prezeska zarządu p. Lendo, w ubiegłym roku odwiedziło termy ponoć 370 tys gości, to jest sukces i trzeba się tym chwalić – dodaje. Samorządowcy jak jeden mąż pieją z zachwytu do kamery (choć swego czasu wicestarosta Kogut, przed kamerą TVP uciekał w popłochu). Termy przyczyniają się do rozwoju miasta – Burmistrz Wiśniowski, lidzbarski powiat zyskał, rozkwit miasta, jego przyszłość – wtóruje Starosta Harhaj. Dodaje, iż dzięki termom powstały nowe miejsca pracy, nowe usługi, nowe taksówki. Wisienkę na torcie kładzie wicemarszałek Kuchciński stwierdzając, że Termy to sukces, ma bardzo dobre wyniki finansowe, to udany projekt.

Przekaz płynący z relacji do złudzenia przypomina ten serwowany codziennie o 19.30 w TVP. Dzięki niemu poczuć się można o wiele lepiej. Kolejny dzień rozpoczynamy z podniesionym czołem, dumnie krocząc do swej pracy np. do Term Warmińskich, w zamian otrzymując godziwą zapłatę.

Nie każda lidzbarska firma ma tyle szczęścia do biznesu co Termy. Nie każda otrzymuje tak wielką pomoc publiczną (nazywaną także kroplówką), bez której Termy Warmińskie musiałyby zbankrutować już po roku lub dwóch. Od 2018r. do sierpnia 2019r. Termy Warmińskie otrzymały 1,4 mln pomocy publicznej (czyli wielokrotnie więcej niż deklarowany przez termy zysk). Wicemarszałek Marcin Kuchciński mówiąc o bardzo dobrych wynikach finansowych zapewne miał na myśli pomoc jaką uzyskały Termy w 2019r. od Burmistrza Wiśniowskiego, który obniżył Termom podatek o 248,5 tys zł. Mało tego, Burmistrz Wiśniowski w sierpniu 2019r. odroczył termin płatności zaległości podatkowej lub zaległości podatkowej wraz z odsetkami dla Term Warmińskich (31 tys zł wartości nominalnej pomocy). Termy Warmińskie, biorąc pod uwagę kolejną formę pomocy, mają problem z opłacaniem ZUS-u. Prezes ZUS-u udzielił pomocy termom w postaci rozłożenia na raty płatności zaległej lub zaległej opłaty wraz z odsetkami (kwota nominalnej pomocy 141,2 tys zł).

Termy skazane są na sukces. Innej drogi nie ma.

 Posted by at 10:30 pm
Powiadom o
Włącz myslenie
Ten co sprzedał góry mleczarskie

Widzicie jakiego mam nosa do interesów?? sprzedałem góry mleczarskie, bo wiedziałem, że śniegu nie będzie 😀

obiektywnie

Miasto się wyludnia. Rynek pracy to katastrofa i jakieś nieporozumienie. Młodzi ludzie po skończeniu edukacji już „z automatu” się stąd ewakuują, bo nie widzą tu żadnej przyszłości. Każdy ucieka do większych miast lub za granicę. Za 10-20 lat to dopiero tu będzie „wesoło”. Miasto emerytów i rencistów i jednoczesny brak rąk do pracy, bo młodzi pouciekają. Mieszkania warte teraz 200k stracą na wartości, bo będzie brakowało chętnych i będą warte 50k, nie 200k. Wspaniałe perspektywy dla miasta i regionu. Obecnie inne samorządy robią co tylko mogą by zatrzymać młodych ludzi tj. buduje się tanie mieszkania na wynajem, rozwija rynek pracy, ściąga inwestorów. Co robi Lidzbark? Od kilku lat patrzę na tą sytuację wręcz z niedowierzaniem co tu się dzieje… I jeszcze jedno… Jak to miasto ma się rozwijać, skoro nawet menele pracujący na budowach zarabiają więcej, niż np. ludzie po studiach? Jakie są tu perspektywy dla młodych i wykształconych, którzy… Czytaj więcej »

Xyz

Jak to co robi Lidzbark. Pan burmistrz wszem i wobec reklamuje nasz gród nad Łyna. Ze buduje się uzdrowisko, ze teznie, ze droga do strefy ekonomicznej, ze browar, ze fabryka materacy i kosmetyków, bedzie piękna galeria handlowa dla emerytów i rencistow. No super. A przede wszystkim mowi ile to powstało ścieżek rowerowych, ile siłowni na świeżym powietrzu. To wszystko przecież dla emerytów i rencistów sie robi. Tak jak piszesz, młodzi tu miejsca nie zagrzeja, bo po co. Co tu robić? Pracy nie ma, a jak jest to za psi grosz. Mieszkań nie ma. Na wynajęcie nikogo nie stać. A uzdrowisko jak tylko powstanie oddane zostanie w obce ręce jak slawetne termy, w których wykorzystuje sie ludzi jak tylko sie da.to samo bedzie z uzdrowiskiem. Cieszmy sie, ze nasze miasto pięknie je. Mnóstwo bulwarow i parków. A nawet ławeczka na ktorej prześladowany mozna podladowac telefon. Żyć nie umierać. Szkoda tylko, ze… Czytaj więcej »

Xyz

A nawet ławeczka, na której przysiadlszy można podladowac telefon. Przepraszam za błąd. To tak miało być napisane.

obiektywnie

Z tego, co widziałem z ławeczki z USB korzystają w dużej mierze okoliczni bezdomni, których ostatnio chyba przybywa. Mogą oni w spokoju podładować swój telefon. Jakby nie patrzeć to szlachetne, że włodarze pomyśleli o tej grupie społecznej i jej potrzebach. Za to pełen szacunek z mojej strony!

młody

gdzie tak zatrzymują młodych? nie mam na myśli policji.

Kyle XY

Nich przynajmniej ich nie broni jak niepodległości.

Ajsztajn

Tak jak bronią komuchy ” małego krętacza” Olka i Jolkę. Jola uczyła nas jak prawidłowo jeść bezę, a Olek Kwaśny w tym czasie kręcił lody.

Andrzej
Mieszkanka

Brawo Lidzbark Warmiński cały czas do przodu tak trzymać mimo kłód rzucanych pod nogi przez nieudaczników życiowych rozwoju miasta nie da się zatrzymać.

Xyz

Co za bzdury on wygaduje. Termy, rentowne. Haha. Kto w to uwierzy. Budynki , wszystkie budynki z termoizolacja. Kolejna bzdura. Mogę osobiście wskazać budynek na pewnej ulicy, który remontowany był bodajże w 2016 r i nie został ocieplony niestety. Gole tynki.

Ajsztajn z Godkowa

nie takie opowiadał. Łatwiej jest wodę podgrzać niż schłodzić. Geniusz.

Portos

O! Na filmiku jest ulubiony ludwisarz i mecenas rozdający publiczne pieniądze ” krewnym i znajomym: hotelarzom, alpinistom, redaktorom naczelnym gazety”. Zaproszą nam tu…. siostrę Komorowskiego i puścimy jej…

Małgośka mówią mi
On nie wart jednej łzy
Oj głupia ty, głupia ty
Małgośka wróżą z kart,
Ej głupia ty, głupia ty
Głupia ty

qwerty

w 9 sekundzie co to jest za Pani, która stoi obok Wodzuf pełowskich??

Xyz

Jego ekscelencja Elżbieta Lendo prezes term warminskich. Dlatego „W termach warmińskich bawiono sie po raz czwarty”.

Xyz

Przepraszam – jej ekscelencja

Armata

A to nie przypadkiem Pani Romasz z PUP??

Xyz

Z pewnością nie

gość
Potas

oprócz wspinaczki interesuje go … rolnictwo i sprzedaż gospodarstw rolnych za psi pieniądz.

Alpinista

cyt „Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz sędzia Paweł Juszczyszyn może liczyć na „wsparcie”. Kilka lat temu sędzia otrzymał 10 tys. złotych na prywatną wyprawę w Himalaje. Hojnością wykazał się ówczesny marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.”
Niezależne sądy pilnują POwców ?

gość

jakieś konkrety ? link w internecie ? dokument ?

Potas

Ślepy POwski lemingu …. poniżej.

Podróźnik

Hallo hallo Panie Jacku 😉 jest Pan tu?? ja też bym sobie, gdzieś pojechał. Ma Pan może jeszcze z 10 tysi??

Potas

Ma …ale nie da, bo trzyma dla swoich :).

Podróźnik

Zapewne Ci co na niego głosowali też liczą, że pojadą na jakąś wycieczkę 😀

Alpinista

https://wpolityce.pl/polityka/486182-juszczyszyn-beneficjentem-funduszu-dla-represjonowanych no cóz powiązanie z wysokimi szczytami…oczywiście władzy lokalnej

Kyle XY

Teraz co Bahama, Dominikana czy Seszele.
A może fundusz sędziów dla poszkodowanych przez sądy.

Alpinista

Szczodry był p.Protas nie tylko w tej sprawie. Tylko kto wyda wyrok w tej sprawie ?

Alpinista

Himalaje hipokryzji …w rzeczywistości o niezależnych sądach. Czy ten Lidzbarku jest na gwizdek czy telefon ? Prokuratura i owszem.

Bartez

Taki sędzia jak jest sponsorowany to wcześniej czy później powinien się chyba odwdzięczyć ?

Kyle XY

Teraz wychodzą pewne zależności i układy.
Panowie z PO , przykre to nieprawdaż.
Nie ma się czym chwalić.

Kyle XY

Podobno orzekał w Lidzbarku Warmińskim.
Ciekawe czym się zasłużył.

Andrzej

https://youtu.be/ZnRYuOIBSXY
Nowa infrastruktura uzdrowiskowa, rozbudowa Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nowi inwestorzy, remonty kolejnych ulic, a przy tym dbałość o środowisko naturalne. Lidzbark Warmiński wyraźnie zmienia się na lepsze.

gość

rozwojem miasta jest budowa biduli i ochotniczych hufców pracy trzynasta pensja i wczasy pod gruszą

Xyz

Juz słuchać tego sie nie chce. Ciagle to samo i nic nowego

Kyle XY

Panie Pinokio !
Ponad 30 mil zadłużenia to wszystko co można do tej pory wziąć.
3,5 mln złotych rocznie do spłaty do 2035 roku (czyli 300 tys. miesięcznie )to będzie to co zostanie nam po Burmistrzu. Już dwoje z 15-stu radych głosowało przecie wzięciu następnego 10 mln kredytu.
Chyba zdali sobie sprawę ,że to nie tak ma iść.
Jak tak dobrze to czemu tylko 10 mln kredytu . Trzeba było wziąć 70 mln.
Władza tak zadłużyła miasto ,że mamy 33 mln PLN do spłaty, a ile spłacimy do 2035?

Xyz

No i jakimś cudem te pieniądze trzeba zdobyć. Najlepiej od mieszkańców i czynszów od ich mieszkań. Wprowadza sie standaryzacje mieszkań, mieszkańcy płacą np dwa razy za gaz ziemny i za ciepłą wodę, którą we własnym zakresie założyli. Raz płacą do gazowni, to rozumiem bo gazownia dostarcza gaz. Ale dlaczego kolejna kwotę płacą dla miasta tego ponad nie umiem. Ale teraz wiem, ze te pieniądze idą na pokrycie długu, którym zadłużone zostało miasto.

he he

Przecież włodarze ze swojej kieszeni nie wyjmą;-) nie po to poszli na stołki, by teraz z własnej kieszeni wyjmować tylko do niej wkładać;-)

upadek

Taki rozwój, że każdy młody stąd ucieka. Miasto się wyludnia. To równia pochyła, które skończy się za kilkanaście lat tym, że w tym mieście zostaną sami emerycie. Rynek pracy już się załamuje. Ale to miasto przypomina tytanica tj. statek tonie ale muzyka gra do samego końca. Czy wy zdajecie sobie sprawę co tu będzie np. za 20 lat? Miasto seniorów, gdzie brakuje rąk do pracy?

he he

Ci co teraz rządzą mają to gdzieś, bo oni i ich rodziny będą zabezpieczone, a wy plebs się martwcie i róbta co chceta;-)

gość

ło matko , jeszcze ta prawicowa gazetka istnieje?? te komentarze to chyba pan ,,redaktor”sam ze sobą konwersuje.

Bartez

Niech redaktor poda numer konta bankowego.Moze wiara w człowieka wzrośnie

mieszkanka

wstyd brać taka bieda w mieście tylko parki i uzdrowiska

skazany

można wziąć na odróbkę np remont budynków komunalnych przyjemne z pożytecznym

Xyz

I moze co niektóre by podzielili, bo robią remonty, ale o docieplenie nikt nie pomyśli. Ważne, ze urząd miasta jest zmodernizowany i docieplany. Sobie mozna. Tylko zastanawiam sie co bedzie latem jak temperatura bedzie wysoka. Urzędnicy chyba pracować od 7 do 10, bo potem juz sie nie da. Upał na to nie pozwoli. Beda przeznaczać sie pod tezniami w uzdrowisku.

Xyz

I moze niektóre by docieplili. Przepraszam za błąd

API

Moja mniejsza aktywność na portalu ma swoją prozaiczną przyczynę. Muszę dużo pracować, aby móc zapłacić 4 tys kary za nieujawnienie danych moich czytelników prokuraturze.

zaniepokojony

to już przesądzone?
Czyli jednak mieli prawo pobrać te dane ?

API

Prawa nie mieli. Danych nie pobrali, bowiem nie zostały im przekazane. Nikt i nic nie zmusi redaktora do wydania swoich czytelników. Niestety postanowienie o nałożeniu kary jest prawomocne. Trzeba zapłacić.

cox

Ci których API „chroni” powinni zrobić zrzutkę. Narazili się komuś a dzięki APIemu mogą odetchnąć…. więc co zrzutka?

Trombullus

Czy widzieliście jak się odłamuje grubo ponad 100kg kawał muru wysokiej bramy? Od strony cerkwi po lewej stronie przy samym przejściu. Zagraża to bezpieczeństwu przechodniów. Już nie wspomnę o luźnych cegłach pod oknem z drugiej strony tuż nad przejściem i dziesiątkach długich pęknięć muru od podstawy aż po dach.
Gdzie jest Inspekcja Budowlana? Gdzie Konserwator Zabytków z nowym orężem karania wysokimi karami tych którzy niszczą zabytki. Gdzie jest Burmistrz?
Pragnę zauważyć że Wysoka Brama jest drugim po zamku zabytkiem w naszym podobno turystycznym mieście. Ta budowla nie po to stała przez 700 lat żeby teraz runąć przez zaniedbania. Może i stanowi własność prywatną ale jest też zabytkiem i stanowi poniekąd nas wszystkich własność.

Xyz

Tak, tyle ze jest to własność prywatna i rzekomo władze miasta upominaly juz pana P….ka o zajecie stanowiska w tej sprawie i podjęcie jakichkolwiek prac w związku z remontem tegoż zabytku. Dopiero jak dojdzie do tragedii, wówczas i władze miasta i właściciel zabiorą w tej kwestii głos.

Trombullus

Art. 108. Niszczenie lub uszkadzanie zabytku 1. Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 polegające na zniszczeniu zabytku sąd orzeka na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków nawiązkę w wysokości do wartości zniszczonego zabytku. 4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 polegające na uszkodzeniu zabytku sąd orzeka obowiązek przywrócenia stanu poprzedniego, a jeśli obowiązek taki nie byłby wykonalny – nawiązkę na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków w wysokości do wartości uszkodzenia zabytku. 5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2 sąd może orzec na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków nawiązkę w wysokości od trzykrotnego do trzydziestokrotnego minimalnego wynagrodzenia. Art. 110. Nienależyte zabezpieczenie zabytku 1. Kto będąc właścicielem… Czytaj więcej »

Till

Ze względu na stan techniczny „wysokiej bramy”, zdecydowałem się na zakup samochodu o napędzie elektrycznym.

gość

od razu sprawdzić budynki komunalne żeby od anten satelitarnych się nie po przewracały może lepiej się złożymy i założymy im kablówkę ładniej by wyglądało a zaoszczędzonych pieniążków byłoby na opłaty wody czynszu itp

Xyz

Prosze nie byc takim złośliwym czlowiekiem i nie ponizac tych z budynków komunalnych. Być moze oni w opłatach i innych rzeczach sa bardziej rzetelni już taki ktoś jak „gość”, który to jest tak niegrzeczny i niemily w swoich wypowiedziach. Mimo wszystko życzę miłego dnia „gościu”

gość

no wiesz Xyz jak posiadanie dekodera satelity i pewnie jeszcze internetu to poniżanie to bardzo przepraszam myślałem że nie każdego stać na takie luksusy ale widzę że to standard w mieszkaniach komunalnych i obraza może ktoś zaprosi na f1 albo ligę hiszpańską z góry dziękuje .

Xyz

Uważasz, ze tylko na Astronomów mają kablowke i Internet? Ci z komunalnych tez chcą wiedzieć co myśli i pisze taki np „gość”. Karma wraca, więc nie należy nikogo ponizac. Karta moze się odwrócić.

gość

jak karma wraca to wróci do wszystkich

Xyz

Do takich jak ty, z pewnością

gość

i do Ciebie też uwierz

Xyz

Być może, nie twierdze ze nie. Aczkolwiek staram się byc osobą miłą, nikogo nie ponizam w przeciwieństwie do ciebie „gościu” bo zdaje sobie sprawę, ze jest to bardzo przykre. Widzę jednak, ze ty tego nie pojmujesz i jesteś bardzo arogancki. Przepraszam za wyrażenie, ale tak cię odbieram.

obywatel

O czym wy w ogóle piszecie ??? Chcecie ludzi pozbawiać elementarnych wygód??? J a rozumiem , ze to Lidzbark Warmiński , ale jednak nie „”trzeci świat”” chyba …

gość

a kablówkę i internet się ma za dodatkową opłatą niestety wszyscy go nie mają a szkoda

Xyz

Czy uważasz, ze masz do czynienia z kimś, kto jest niespełna rozumu i nie wie, ze za to się płaci gościu? Zejdź na ziemię

Xyz

Obawiam się, ze Internet, kablówka czy dekoder Polsatu jest dziś niemal ze w każdym mieszkaniu. Nawet komunalnym jak to ty nazywasz.

gość

30 cegieł , worek cementu i po sprawie , bedzie bezpiecznie !

Xyz

Konserwator lidzbarskich zabytków.

obywatel

Konserwator nie jest od takich rzeczy , on ma dużo ważniejsze zadania , m.innymi pilnowanie , żeby sobie ktoś przypadkiem nie ocieplił budynku w strefie konserwatorskiej.

Kyle XY

Pytasz gdzie służby?
Walą ……. fuchy.

gość

populizm – popieranie lub lansowanie idei, zamierzeń, głównie politycznych i ekonomicznych, zgodnych z oczekiwaniami większości społeczeństwa w celu uzyskania jego poparcia i zdobycia wpływów lub władzy

maciek z klanu

jaka to oszczędność dla miasta skoro pieniądze pójdą na Caritas jakby przez całą kadencje nie wzięli ani grosza to rozumiem.

humor

Do Jasia na basenie podchodzi ratownik:
– Nie wolno sikać do basenu!
– Ale wszyscy sikają do basenu! – broni się Jasio.
– Może – mówi ratownik – Ale nie z trampoliny!

cudak

Ale właściwie to co jest do świętowania? Gdzie jest ten cały rozwój miasta, który jest tak nagłaśniany? Mam 28 lat i czuję się jak jakiś partyzant w tym mieście. Moi rówieśnicy od lat za granicą albo w większych miastach. Każdy młody stąd ucieka. A ja tu siedzę i marnuję swój potencjał, którego nie można tu zrealizować. Znajomi patrzą na mnie jak na jakiegoś „cudaka”, pukają się w głowę i dziwią, że jeszcze nie wyjechałem z tego biednego miasta. Perspektywy na cokolwiek bliskie zeru.

gość

cudak plecak na plecy i w świat.
Jak zarobisz jak koledzy to wracaj ZAPRASZAMY

gość

za co te minusy cudak nigdy nie był poza Lidzbarkiem niech pojedzie zobaczy jak życie wygląda za granicą w wieku 28 lat pałace super samochody wakacje extra kluby piękne kobiety wszystko za jedyne 1500 eur miesięcznie po 12 h 6 dni w tygodniu na polu szparagów.
Także pędź do kolegów wolnych miejsc nie brakuje.
Musisz poczuć ten smak bogactwa.

cudak 2

Tylko, że po co tu właściwie wracać? Koszta życia niewspółmierne do standardu życia i poziomu płac. W podobnych kosztach już lepiej wybrać Olsztyn.

słoik

Jakby ktoś leciał do WARSZAWY mieszkanie wynajem 2 tysia plus opłaty pensja 3 tysia pozdrawiam mieszkanie w stolicy bezcenne.
P.S wyślijcie jakieś słoiki z jedzeniem.

cudak 2

A w LW wynajem zapuszczonej, obskurnej klitki 1500,- a płace po 2000 netto. Tragedia…

cudak 2

Co jest najfajniejszego w Lidzbarku dla młodych ludzi?
– droga wyjazdowa do innego miasta <3

gość

rozumiem Twoje rozgoryczenie i na prawdę jak nie lubisz miasta w którym mieszkasz lepiej wyjedź jak sam widzisz
Lidzbark 1500 zł – 2000zł
Warszawa 2500 zł – 3000zł
Bez znaczenia gdzie wydasz te 500 zł a będziesz szczęśliwszy

gość

Wyjechać? Moim zdaniem wszelkie… „nieudolności” powinny być nagłaśniane i powinno się o nich publicznie dyskutować. Tylko wtedy może coś się zmienić.

nieudolność w polityce mieszkaniowej

Życie bezdzietnych, młodych ludzi przypomina trochę walkę o przetrwanie. Pensje na żałosnym poziomie a koszta życia od lat z tendencją wzrostową. Do tego brak niedrogich mieszkań na wynajem. Warunki nie do życia… to wegetacja.

RobertaSam

Оочень хороший препарат, побочек вообще небыло

Dasanat (Дазатиниб) – Дазанат (Dasatinib) – аналог Спрайсел отзывы

OK-s

Tak się ostatnio zastanawiałem, czy może wie ktoś z Was gdzie PełO upchało swojego byłego posła z naszego uzdrowiskowego miasta? Pana Cieślińskiego… Bo pewnie nie dadzą mu zginąć. Pisiory na przykład panią poseł Krynicką z Łomży, po nieudanych dla niej wyborach, chcą zrobić dyrektorem łomżyńskiego szpitala. Więc tak się zastanawiam jakie stanowisko może otrzymać pan były poseł, bo przecież w naszym regionie PełO wciąż się trzyma mocno, co widać nawet po wyżej opisanym balu 🙂

Gosc

A może by tak pana posła na dyrektora naszego szpitala , bo tam potrzebne są zmiany w zarządzaniu ,widać to tam trafiając .

gość

a może by tak Ciebie dalej od miasta zrobiłoby się przyjemniej

humor

Tonie facet na basenie i krzyczy do ratownika:
– Dajcie koło ratunkowe!!!
A ratownik na to:
– Pół na pół, czy telefon do przyjaciela?

obywatel
gość

Kupiliśmy niemieckie linie lotnicze .
Niemiec płakał jak sprzedawał.

gość
Kyle XY

Płakał bo się dowiedział na jakim poziomie są wypłaty w Polsce.
Niemiec płakał jak zobaczył ile zarabiają pracownicy z Polski.
Polacy się cieszą bo liczą, że będą mogli domagać się
wyrównania płac.
Ciekawe czy płace pójdą w górę dla Polaków czy w dół dla Niemców.
W innym przypadku to przecież dyskryminacja pracowników.
Pewne jest jedno zarząd dostanie solidne podwyżki.

API

Szanowni czytelnicy, zaproponujcie ciekawy temat lub sami napiszcie coś sensownego co da się publikować. To proste, wystarczy usiąść napisać.

obywatel

mnie np interesuje dlaczego łatwiej jest wyjechać na zakupy do USA jak do Rosji ? Mimo tego że mamy tylko 40 km .

okularki

Bo do USA nie sa potrzebne wizy

obywatel

sokoli wzroku tyle to wiem tylko dlaczego są takie utrudnienia dlaczego nie ma MRG traci na tym region w Kaliningradzie jest lotnisko dlaczego sąsiad nie może odwiedzić sąsiada ?

gość

dlaczego w kraju jest tak dobrze a ludziom żyje się coraz gorzej ?

Miłego Dnia

Nasz Lidzbark jest piękny a wasz ?

Anna

Szczególnie piękny! Szcególnie piękny jest dojazd i parking przy Ośrodku Zdrowia ul 11Listopada /droga powiatowa/.Może MOZNI Lidzbarka pan starosta, burmistrz również wójt wzieli sobie do serca i coś w tym temacie zrobili ./ludzie chorzy z całego powiatu korzystają z tego „przybytku ulgi”

obywatel

nie od razu Rzym zbudowano zrobić drogę jeszcze taką ważną to nie posadzenie żywopłotu teraz remont Dąbrowskiego potem Kościuszki może następna będzie wspomniana przez panią ulica.

Till

Nasze Alpy są piękne! – a wasze?

obywatel

tak myślałem że lidzbarska bieda szusuje na stokach bo taka tu cisza i spokój zaciekłość polityczna opadła trzeba gdzieś wydać te bonusy otrzymane od państwa.
Miłego wypoczynku po powrocie łaskawszego spojrzenia na miasto może nie alpejskie ale też sympatyczne.

gość
TROL WARMIŃSKI

Z czasem komentarzy ubywa , to chyba tylko w prywatnym portalu .I ja to rozumiem … Ale co winny jest trol warminski ???

Till

Fragment wypowiedzi o ” nowych taksówkach” wykładowcy SGH powinni odtwarzać studentom  przed wszystkimi zajęciami.

Bartez

Wpadło mi dzisiaj w oko w necie:
Tuskizacja – rezygnacja z obiektywnej lojalności wobec polskiego państwa i dążenia do realizacji i maksymalizacji interesów Polski w środowisku międzynarodowym na rzecz osobistej egoistycznej kariery i poklasku zewnętrznych ponadnarodowych gremiów zainteresowanych osłabieniem RP.

krzysztof

najlepszym kierunkiem wyjazdu, gdy interesują nas termy w Polsce, jest Podhale, szczególnie zimą Dodam ,Fundacja Lux Veritatis otrzymała stosowne pozwolenie na budowę term.. Inwestycja otrzymała nazwę Termy Toruńskie.co bardzo cieszy.. Warmińskie i Toruńskie termy cieniu polityki.

bogda

Czy Karta Seniora jest honorowana w Termach Warmińskich ? Jeżeli tak, to jaka jest zniżka dla Seniorów posiadającym kartę? Seniorzy lidzbarscy także utrzymują Termy Warmińskie.

gosc1

Chyba tylko 10%

Trombullus

Czy nie za drogi jest w utrzymaniu ten pomnik Platformy Obywatelskiej?

hehe

Wpadam kiedyś na termy i mówię w barze poproszę piwo i szklankę, a pani do mnie, ale szklankę mam na drugiej sali. Więc mówię: w takim razie co teraz?? a pani na to: no mogę iść po te szklankę… więc mówię: no to niech pani idzie 😉 a pani: no dobra to idę… Normalnie jak w Misiu Barei;-)

haha

kiedyś przyszedł na termy koleś w gumowcach i berecie i mówi dajta mi piwo w szklance barmanka grzecznie proszę na drugą sale a gdzie to jest ok lepiej pójdę przyniosę normalnie jak w Wilkowyjach

hehe

Widzę jesteś specem w zakrzywianiu rzeczywistości:) co na to Twój psychiatra??

Mariuszek

Sytuacja o której piszesz może mieć miejsce przez to, że zatrudnia się osoby młode bez doświadczenia, (oczywiście nie mam nic do osób młodych bez doświadczenia bo każdy z Nas zaczyna młodo i bez doświadczenia:) chyba, że jest się przydupasem z peło wtedy nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczy, że jest się przydupasem i to już umożliwia awans i karierę bez doświadczenia:) ale nie ważnie nie ważne, wracając do tematu osoby które nie będą miały wymagań i będą robić za najniższą krajową pozyskane jeszcze zapewne przez Urząd Pracy nazywany potocznie Punktem Uzyskiwania Parobków (idealna nazwa) 😉 osoby takie popracują, zostaną wyeksploatowane na tych termach i same się zwolnią, bo kto da rade pracować dzień i noc za psie pieniądze. Słyszałem, że tam straszny wyzysk na tych termach jest, oczywiście nie tyczy się to ludzi z zarządu. Noo chyba, że to wszystko Lidzbarskie plotki są i zarobki na termach są adekwatne do przepracowanych… Czytaj więcej »

Julek

Dziwi mnie to że wogóle tam ktoś pracuje – tyle się o tym mówi , że gówno płacą , że wyzysk , że tyle nadgodzin nie rególowanych tak jak trzeba , że umowy śmieciowe , że brak urlopów , że tylko Lendowa kasę liczy i z nikim i niczym się nie liczy a i tak zawsze ktoś się tam zatrudnia a po miesiącu lub dwóch wielkie rozczarowanie .

Till

Wypowiedzi przed kamerą naszych samorządowców to jakaś forma antyreklamy Lidzbarka . O rozwoju miasta mówią ludzie, którzy nie do końca zadbali o swój własny rozwój, szczególnie intelektualny. Co pomyśli sobie obiektywny obserwator – skoro takie cudaki reprezentują miasto, to jacy muszą być jego mieszkańcy.

dobra zmiana
Gość
gosc1

Ten to ma piniądz i potrzeby 😉

SWEET DREAM S
Bartez

Zarząd i kadra menadżerska dorabia się(większość z Ostródy).Reszta pracowników(Lidzbark i okolice) zarabia nie godnie.Wydłużanie czasu pracy.Niewypłacane 50siątki i 100tki.I wiele innych nieprawidłowości jak np.lewa wódka,faktury itp. Qrwa, że niema instytucji która by to solidnie sprawdziła.Jak urząd wejdzie do byle jakiej budki z kebabem i jak się uprą to dniami będą siedzieć, ważyć, wyliczać i na końcu tak dopierdolą że człowiek się zgarbi. Powiązania lokalnych platformersów działają najwidoczniej na placowki uprawnione do kontroli paraliżująco.Taką właśnie fuche miał młody Tusk w AmberGold.Robił jako tarcza ochronna.Tak na marginesie gdzie było ABW UOP i inne tajemne cholerstwa za to odpowiedzialne. Platformiany betonowy moloch.Dzieło lokalnych chamów na przyspawanych stołkach. Kiedy to się k..wa skończy.Otwórzcie oczy. Wszyscy powiązani napychali kieszenie od początku budowy, a teraz administrator będzie doił nas do momentu,aż nie będzie sie opłacało tego wyremontować i zostawią to nam na głowie.Dodatkowy policzek to to, że Lidzbarczanie do tej pory nie mają zniżek na wejscie… Czytaj więcej »

czytelnik

a teraz siusiu paciorek i spać

Bartez

Tylko jeszcze przed snem chwilunie zerknę w tv, jak się platformersy i inna chołota w europarlamencie pruje .Jak wam tu źle i niedobrze.Jak Was nie wpuszczają tu i tam i w ogóle takie straszne rzeczy ojojoj.Zabrali korytko….. no qrwa smuteczek.
Jak wam nie wstyd.Całkowity brak honoru. Brzydze się Wami.

czytelnik

Bartez halo obudź się drugą kadencje nie rządzi PO i nigdy nie miało większości od 2015r żyjesz w kraju dobrobytu.
Nie śpimy myślimy

Ddda

Rzadzi rzadzi w samorzadach nieprzerwanie drogi czytelniku

czytelnik
czytelnik
Xyz

Inspekcja Pracy bądź Regionalna Izba Obrachunkowa.

gosc1

Mają zniżki 20% , ale przyjezdni goscie hotelu 4* !

Adam

Wszyscy zniżki a mieszkańcy nic

Xyz

No jak to. Przecież w starostwie jest komórka d/s kontroli. Wystarczy tylko zgłosić. Ale to nic nie da. Raczka rączkę myje. Tu potrzebny jest ktoś z zewnątrz.

Xyz

Skoro tak jest, to dlaczego żaden z pracowników nie zgłosił tego gdzie trzeba? Poniekąd rozumiem takiego kogoś, 1000 zł to tez pieniądze.

lidzbarska bieda

Rozwój miasta mamy taki, że mieszkańcy często zamiast spacerować po tych pięknych skwerach, parkach i siłowniach na powietrzu wolą stać w kolejkach pod lumpeksami czy na promocjach parówek w marketach. Dobrobyt taki, że aż bije na wszystkie strony…

Emerytka

skąd ta bieda jak w TVP mówią że takie luksusy w kraju ?

GOŚĆ

„370tyś gości ” błąd , powinno być 370 tys wejściówek w tym (szkoły , uniwersytet 3 wieku , wojskowi ,szkółki pływania itp… )Pracowników przez te 4 lata przewinęło się tam kilkudziesięciu może nawet i setki mało kto tak zagrzeje ciepłą posadę na dłużej z wiadomych względów …:( Oczywiście są wyjątki w postaci tzw. ” przyjezdnej kadry menagerskiej”

GOŚĆ

Bal na zaproszenia dla „wybranych”….. !? Tutaj drodzy mieszkańcy można przejrzeć kto został wyróżniony zaproszeniem. https://www.facebook.com/termywarminskie/photos/pcb.1425245610968484/1425243784302000/?type=3&theater . A dla zwykłego Kowalskiego w czasie ferii super „promocja” podobno wejsciówka z 19zł na jedyne 28 zł ! i to na jedną godzinkę w strefie aktywnej, gdzie „wody termalnej” próżno szukać ?

Kyle XY

Jak popatrzyłem na te zdjęcia to w większości ” Sanatorium Miłości ”
Pozery próbują się lansować.
Mamy już nowy rok. Ciekawe kiedy władza pochwali się osiągnięciami w 2019 i nowymi planami na 2020. Czekam na jakiś biuletyn propagandowy. Czy zostanie wydany i kiedy ?

Kaja

Szkoda, że na balu sylwestrowym w termach nie było takiego przepychu. Jedzenia jak na lekarstwo a zespół jak na uzdrowisko przystało także sanatoryjny . Z tą różnicą, że za sylwestra goście zapłacili a bal term dla większości sponsorują termy . Ta oto sytuacja odzwierciedla całą działalność administratora term. Brak gospodarności i wszystko na pokaz a w zamian totalny brak szacunku dla pracowników . Budynek jest w ruinie, wyciągną jeszcze co się da a potem zostawią ten przybytek. Ręce opadają….

gosc

Wszyscy goście na balu płacą za siebie. Jak nie wiesz to nie dyskutuj i w błąd opinii publicznej nie wprowadzaj.

Gość

Tak jak menadżerowie za obiadki i kawki

Zygi

Połowa opinii publicznej Lidzbarka i okolic to byli pracownicy term i raczej znają panujące tam realia

Bolo

Jacy ‚ekonomiści’ takie zyski

Kyle XY

Interes tak dobrze idzie, że termy potrzebują pomocy publicznej, a długi są rozkładane na raty .
Ciekawe gdzie Pan Marszałek zdobywał wiedzę ekonomiczną.
jakbym słuchał Sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR z lat 70-tych . Chyba w ramach szkoleń słuchają taśm z przemówień sekretarzy.

Gall Anonim

Telewizyjne Technikum Rolnicze??

gosć

Propaganda jak o 19 godz w TVN 😉 a ceny wejsc tak jak w ubieglych latach znowu w górę , z poczatkiem tego roku ceny powindowaly o okolo 11% !

SWEET DREAM S
Kyle XY

Kipiący młodością i seksem film reklamowy.
Bardzo dużo mówi o uzdrowiskowych walorach wody termalnej.
Wygląda jak reklama Agencji lub Grupy Towarzyskiej.
Brak tylko drinków.

API

Jako menadżer tegoż przybytku, zrobiłbym atrakcję „Termy nocą”, czyli strefa bez strojów kąpielowych na wszystkich basenach. Sukces murowany.

Xyz

Ciekawe ilu naszych prominentow skorzystaliśmy z tej atrakcji. Myślę, ze chętni by się znaleźli

API

Termy Azzun w Kromerowie słynęły z nocnych basenów gdzie obowiązywał brak stroju;) Właściwie obiekt ten stał się mekką ludzi lubiących takie rozrywki.Po wprowadzeniu zakazu nocnej nagości, pies z kulawą nogą tam nie zagląda. Myślę, że jest to szansa dla naszych Term.

Kyle XY.

Lepiej zlot MOHERÓW

Ddda

Juz Azun cie uprzedzil z tym pomyslem

Xyz

Do term pieniądze płyną niczym do Torunia.

Ojciec Dyrektor

Szczęść Boże przyjmujemy samochody biżuterie i inne fanty.
Całą dobę 7 dni w tygodniu 24/7