mar 242024
 

zrzut ekranu z transmisji spotkania kandydatów. Warmia info

Spotkanie kandydatów na stanowisko Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego już za nami. Panowie Iskra, Wiśniowski i Zdanowicz stanęli w debacie aby przedstawić swoją osobę oraz zaprezentować swoją wizję zarządzania miastem. Odpowiadali także na pytania od publiczności. Spotkanie w całości było transmitowane w internecie, a obecnie także jest dostępne zainteresowanym do obejrzenia w wolnej chwili TUTAJ. Organizatorem całości było Warmińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

Komentarz redakcyjny, czyli subiektywna ocena wydarzenia oraz całokształtu wyścigu do fotela burmistrza.

Na wstępie każdy z kandydatów zaprezentował siebie, swoje wykształcenie oraz doświadczenie samorządowe. Bartłomiej Zdanowicz wspomniał o ukończonych studiach na kierunku pedagogika społeczna a także drugich o specjalności managerstwo. Radny obecnej kadencji. Dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Dariusz Iskra, magister inżynier gospodarki przestrzennej, podyplomowe z wyceny nieruchomości, oraz dyplom MBA Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku. Od 12 lat dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim.

Jacek Wiśniowski podkreślił swój prawie 10-letni staż jako Burmistrz Miasta. Z zawodu jest ekonomistą, doświadczenie szlifował w korporacji 10 lat, a następnie 12 lat prowadził działalność gospodarczą.

Pan Jacek Wiśniowski zapewne z wrodzonej skromności nie wspomniał o swoim wykształceniu. Warto uzupełnić tę wiedzę. W lutym 2022r. uzyskał dyplom MBA (executive master of business administration) na słynnej już uczelni Collegium Humanum znanej (głównie prokuraturze) wylęgarni wybitnych managerów samorządowych. Jak pisze pan Wiśniowski na swoim profilu sieci społecznościowej „to mój następny osiągnięty cel w rozwoju osobistym. Studia MBA to moje marzenie, które dało mi przepustkę do najwyższego poziomu praktycznej wiedzy Menagera. To również nowe możliwości zawodowe”. Miesiąc później, słynna szkoła informuje o zawarciu porozumienia współpracy z Burmistrzem Wiśniowskim, „Mamy nadzieję, że współpraca z Lidzbark Warmiński będzie pełna wspólnych działań w zakresie popularyzacji nauki, innowacji w gospodarce i politykach gminnych […]” jak czytamy na profilu fb tejże uczelni. Czy w ślad za owym porozumieniem, gmina miejska poniosła jakieś wydatki, przekazano środki finansowe uczelni? Czekamy na odpowiedź pana Burmistrza.

Dalsza część debaty, to pytania od organizatorów, później także od publiczności. Warto odnotować iż pytania od publiczności do konkretnych kandydatów zapisywane były na kartkach, aby potem wylosować kilka z nich. Wszystkich kartek z pytaniami było 79: Zdanowicz – 34, Wiśniowski – 33 , Iskra – 12.

Jeden z czytelników NaszLidzbark w swoim komentarzu celnie podsumował całe spotkanie  „Debata ok 240osób, 20 rzędów po 12osób, na żywo w szczytowym momencie ogladało ok 40osob. Osoby które przyszły na debatę w 95% miały już wybranych kandydatów. Debata miała na celu wyprowadzenie z równowagi, jakieś olbrzymie potknięcie, lecz niczego takiego nie udało sie osiągnąć. Ogólnie flaki z olejem strata 2 godzin.”

Trudno nie zgodzić się z czytelnikiem. Sami kandydaci dobrze znani lidzbarczanom, w zasadzie grający do tej samej bramki, zależni od swojego zaplecza politycznego. Pan Dariusz Iskra kilka razy podkreślił ścisłą współpracę ze starostwem, a także z wyższymi szczeblami zarządzania, aż po ministerstwo. Pozostali także w mniejszym lub większym stopniu uzależnieni są od Sekretarza PO na Warmię i Mazury pana Jana Harhaja, którego pozycja kolosalnie wzrosła po zwycięstwie PO w wyborach do Sejmu.

Pytania do kandydatów i ich odpowiedzi to w zasadzie koncert życzeń, niewiele mający wspólnego z realnym przyszłym zarządzaniem miastem. Ciekawa natomiast jest, w ocenie Redakcji, kwestia zadłużenia miasta, Burmistrz informuje, iż na koniec roku ma wynieść ok. 30mln zł, przy budżecie miasta ponad 100mln. To propaganda pod publikę, bowiem owe 30mln zadłużenia wykazywane jest bez odsetek (np. obligacje na 6mln jako kredyt, oddać trzeba ok. 8,5mln zł). Więc rzeczywista kwota do oddania jest znacząco wyższa (40mln zł?), obecnie przekracza roczne dochody własne gminy z których ten dług będzie spłacany.

Jaki więc wybór mają mieszkańcy miasta, na kogo powinni oddać swój głos?

Debata w ocenie redakcji niczego istotnego nie wniosła, nie poszerzyła znacząco wiedzy oglądających. Pośród kandydatów brakuje osoby stojącej w kontrze do istniejącego sytemu partyjno-rodzinnego jaki obowiązuje obecnie w lidzbarskim samorządzie. Jeszcze w 2014 r. taką osobą wydawał się pan Wiśniowski, obiecujący „czas zmian”, człowiek kolokwialnie „znikąd”, stąd zyskał bardzo silne wsparcie redakcji NL. Jak się szybko okazało, było to dużym błędem. Oszukał wielu wyborców deklarując swój sprzeciw wobec budowy uzdrowiska.

Wybory 7 kwietnia (lub 14 dni później) bez względu na „jakość” kandydatów, wyłonią zwycięzcę tak czy owak.

Pan Dariusz Iskra kandyduje bo musi. Swój atut to bliskość współpracy Starosty i wierchuszki z obozu PO. Od wielu lat ściśle uzależniony od Starosty, pozostający w zależności służbowej. Wybór pana Dariusza na Burmistrza to jakby wybór na to stanowisko pana Jana Harhaja.

Pan Jacek Wiśniowski, doświadczony już samorządowiec, w przypadku reelekcji będzie Burmistrzem ostatnią kadencję. Człowiek opanowany megalomanią, poczuciem spełniania misji. Bardzo pracowity, idący z duchem czasu oraz kierunkiem wiatru.

Pan Bartłomiej Zdanowicz, także doświadczony samorządowiec, potrafiący wysłowić się w języku ojczystym. Jak poprzednicy, zależny w różnym stopniu od lokalnych układów czy sił politycznych. Chciałby zmienić zasady panujące na sesji tak, aby mieszkańcy mogli zabierać głos oraz współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji ich dotyczących (społeczeństwo obywatelskie).

Tak w wielkim telegraficznym skrócie wygląda ocena kandydatów oraz samej debaty widziana subiektywnym okiem redakcji NaszLidzbark. Zapraszam do dyskusji.

 Posted by at 4:07 pm
1.7 18 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
805 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wnikliwy...
13 godzin temu

Kurz bitewny opadł, wiatr rozwiał mgłę a deszxz zmył brud… I znów nie jednym szczęki opadły a oczy przecierają z niedowierzania… bo to kraj CUDÓW i wszelakiego dobra.
Już po wyborach, stanowiska objęte a wyborcy jak to wyborcy mają w zwyczaju, od samego początku psioczą.
Tradycja taka wiekowa sle i bezradność chyba wielu, choć to wciąż nadal jeszcze czasy demokracji a co za tym.idzie gwarant zmian i dokonywania wyborów które nie tylko podczas ogólnopolskich ale także podczas trwających kadencji.. I o czym wielu zapomina nie korzystając w pełni praw wyborców jak i z demokracji.
Wszak w każdej chwili wybranego wyborcy mogą odwołać, gdy ccigodny nie godnym się staję.

A na cóż tu psioczyć gdy obietnic moc złożona, energii też nie brakuje wybrańcom jaśnie nam panujàvym ( także tej ekologicznej), ale i wszak gwarancyje nam dano spełnień naszych pragnień jak i wszelakiego naszego dobrą.
Tylko cieszyć się pozostaje że oto kryzys mieszkaniowy niebawem.minie jak śnieg zeszłoroczny ale na lata a nie na sezon jeden, i tanich mieszkań przybędzie i do kupna jak i na wynajm, a ceny będą tak szokujące… że nie jednym łzy popłyną ze szczęścia tego wielkiego bo to bezprecedens będzie ogółnopolski a może i światowy nawet.
Lidzbark jak gwiazda betlejemska tedy zabłyśnie na wszystkie strony świata, bo przykładem wielkim nowe kierunki rozwoju rozsieje jak wiatr nasiona dmuchawca.
Radość wielka też z tego, że TERMY rozbłysną nowym światłem, i nawet marudnych turystów zadowolą jak i lokalnych mieszkańców i wszyscy zdrowiem i pogoda ducha sędziwej starości dożyjwać zaczną po tych kąpielach i relaksach termalnych… A sławę o tym wodnym cudzie na cały świat szybkim pędem co koń pochwały roześlą na ustach wielu zadowolonych nie jednych lecz wielu.

A cóż to będzie za radość i poklask jaki od ludu, gdy zatracona i grzeszna urokiem Nasza Góra Krzyżowa nowym blaskiem rozbłyśnie nie mniejszym jak wskrzeszone TERMY, i zjadami nartowymi, sankowymi i wysoką nowoczesną wieżą widokową z zapleczem kulinarno impreziqym, w zachwyt i zadumę miejscowych jak i odwiedzających co raz w dzień i wieczór wprowadzać będą i urokiem jak i całorocznymi usługami oko jak i ciało oraz umysł karmić… a jak że to również zdrowiu dopomoże i odpoczynkowi ducha i umysłu oraz ciała nie mniejszemu jak TERMY czy tężnie atrakcyjność miasta i oferty turystycznej poprawiając.
A jak by jeszcze i teren pięknie tej Góry roślinnością i alejkami oraz oświetleniem uzupełnić oraz lodowisko sałoroczne obok pobudować, to cóż to by było za miejsce sportu, rozrywki i wypoczynku a i o zdrowiu nie zapominając.
Wszak to uzdrowisko miasta symbolem ma być a nie zamek czy stare kościoły co uroku na pewno dodają ale to za mało w dobie rozwoju i wpływów z turystyki.

Tam gdzie sport to i konkury sportowe i ileż by działo się jak by i strzelnica była jak się patrzy, i motokros z torem rowerowym, motocyklowym jak i gokartowym bo miejsca ci u nas dostatek a i łopat nie zbraknie aby nie jedno powstało… tylko chęci i rozumu brakuje nie jednym.
Jest i jezioro gdzie sporty wodne i konkury można robić, a na Górze Krzyżowej zimowe i przez cały rok, a na polach crosowych motorowe wyczyny i rowerowe i wiele imprez cyklicznych jak i sportowych bez umiaru i jeszcze zarabiać na tym.
A iluż sportowców wychowamy od biegów, po kajaki a skończywszy na łyżwach czy formuje ONE… bo to kopalnia możliwości gdy dzieje się w mieście.

Ugorów wiele i miasto rozrywki na poligonowych chaszczach można pobudować, gdy wyobraźnia nie ma granic a chęci wiele jak i sprytu oraz rozumu.
Jakiż to byłby klimat wieczornych zabaw w miasteczku rozrywki, może i jakie casyno lub kręgle i inne takie czego nie mają inni.
Park rozrywki kosztowny ale mają potencjał i coraz więcej w Polsce.
A my byśmy mieli swój, Kopernikowski, z całorocznym nowoczesnym planetarium 12 Dyy i z okolicznymi różnymi atrakcjami jak gwiezdne wojny, różnorodne symulatory jak i karuzele i inne atrakcje jak to w parkach zabaw… o planetarnej międzygwiezdnej kolejce tzw. górskiej dość szybkiej nie zapominając 😉 … Jak to w parkach rozrywki.

Oj obiecali nam obiecali… a ileż z tego będzie a ileż z tego dla zwykłego mieszxzanina bez pracy, bez perspektyw z wyjątkiem posady niewolnika i z najniższą krajową w sakwie.

Lidzbark ma potencjał od co najmniej 40 lat… tylko potencjalni kandydaci na włodarzy, nie bardzo to widzą a i z zaradnością u nich krucho.
Czy to wina nie mocy nie jednych, czy nastawienia na tylko bycie u władzy, czy może brak wiary w siebie tych, co mogli by i powinni o tę władzę powalczyć ?
Trudno określić w czym mieszkańcy raz po raz swoimi głosami i brakiem odwagi egzekwowania zmian i rozwoju na codzień… sami blokują rozkwit tego wspaniałego miasta jak i spektakularnych sukcesów a co za tym idzie poprawy swojej nie rzadko przytłaczającej egzystencji szarego zwykłego człowieka.
W kupie siła, w demokracji moc.
Lidzbar Warmiński może wejść w nową erę rozwoju będąc wzorem i powodem do dumy jak i przykładem dla innych… ale to wszyscy muszą na to zapracować zarówno mieszkańcy jak i lokalna władza zaś jedni i drudzy wzajemnie się dopingować, wzajemnie współpracować i wymagać.
Inaczej nadal będzie koło młyńskie kręcić się jak przez minione 25 lat, bezproduktywnie skrzypiąc i starzejąc się aż się rozpadnie jak cały młyn który nie mieli ziarna i nie zarabia na siebie choć.ma potencjał.
Co Wy na to mieszkańcy, włodarze… malkontenci ?

Wyborca
4 godzin temu
Reply to  Wnikliwy...

Jaki kryzys mieszkaniowy przecież miasto się wyludnia ?
Chyba że niektórzy chcą mieć po kilka .

Barbara
2 godzin temu
Reply to  Wyborca

Jaki kryzys mieszkania komunalne w tym mieście to czysty zysk tylko nie ma komu przypilnować

Ahmed Hussin
4 godzin temu
Reply to  Wnikliwy...

Kolega chata jest praca jest ładna dziewczyna jest nasza miasta jest
Piękna wszystkie jeść kebaba zamiast schabowa w droga knajpa wy nie chcieć tu mieszkać my przywieść więcej brata i siostra

.........
3 godzin temu
Reply to  Wnikliwy...

I jak to można skwitować ?…… I wkółko to samo , włodarze ,radni , są tu tylko dla karier, korzyści bo mają dodatkowy grosz ,czyli jest gdzie dorobić i mogą być prostacko ważni, z operatywnością jest na bakier, pomysłów na miasto brak, więc przyszłość lepszą miasta mają gdzieś , obiecują gruszki na wierzbie ,bo mieszkańców mają za niemądrych i naiwnych, a najważniejsze jest dla nich to ,że niektórzy już się dobrze i bogato urządzili będąc przy korytku ,a ich członkowie rodzin, czy lojalni znajomi mają pracę w urzędach. Ot i to lidzbarska rzeczywistość istniejącą od lat! A wy wszyscy mieszkańcy tak dalej róbcie i wybierajcie pracując na ich sukcesy i kariery hahaha!!!

xyz
3 godzin temu
Reply to  .........

Nie narzekaj my. Sami takich wybraliśmy i proszę nie płakać, że to źle s to niedobre.

xyz
3 godzin temu
Reply to  xyz

Nie narzekajmy – przepraszam za błąd

.........
2 godzin temu
Reply to  xyz

Nie zrozumiałaś mnie ja nie narzekam, po prostu napisałem prawdę!!!! I bardzo dobrze się stało, niech rosną czynsze, niech drożeje wszystko i niech się ludzie na stołkach dorabiają, naiwne , łatwowierne społeczenstwo.

Wyborca
3 godzin temu
Reply to  .........

Dlaczego uważasz mieszkańców za nie mądrych i naiwnych ?
Bo nie chcieli pracować na Twoją karierę i sukces ?

.....
2 godzin temu
Reply to  Wyborca

Najważniejsze ,że pracują na twój nie ma to jak ” rodzinka na swoim”.

Wyborca
2 godzin temu
Reply to  .....

Jak ktoś ma mądrą i fajną rodzinę to nie ma co się wstydzić.
Jeden klan się nie dostał bo trochę taka zbieranina była ludzie się nie dali nabrać uważam że mieszkańcy Naszego Lidzbarka są bardzo inteligętni i dzięki nim miasto będzie się rozwijać.
Wiadomo jak wszędzie trafi się grupka nieudaczników co będzie narzekać
Macie 5 lat żeby się wykazać a nie tydzień przed wyborami wyskoczyć jak królik z kapelusza .

Gość
1 godzina temu
Reply to  Wyborca

Kogo nazywasz nieudacznikami szanowny adwersarzu? Tych ,którzy nie mają możliwości być prz korytku, i może nie chcą ,bo są porządnymi, uczciwymi ludźmi.

Wyborca
1 godzina temu
Reply to  Gość

I tu Ci przyznam rację uczciwi porządni ludzie nie pchają się na stołki bo wiedzą jakie tam występują nieprzyzwoitości.
Natomiast większość co tam się pchała to była walka po trupach o posade i chyba raczej każdy to widział i mógł wyciągnąć wnioski.
Nazywając uważając mieszkańców Lidzbarka Warmińskigo za nie mądrych i naiwnych to trochę nieprzyzwoite gdzie przed chwilą wchodziło im się w pupę i zabiegało o ich glos raczej wyszło na odwrót lider zajął ostanie miejsce.
Odpowiadając na Twoje pytanie
„Nieudacznikiem nazywamy kogoś, komu wciąż nie udaje się realizo wać swoich planów.

więc nikogo konkretnego nie miałem na myśli
każdy niech sobie sam zrobi rachunek sumienia

Gość
1 godzina temu
Reply to  Wyborca

Teraz szanowny adwersarzu ludziom którzy nie mają znajomości, nie są w żadnym układziku żyje się w takich mieścinach gorzej i życie zmusza ich do tego , ażeby sobie jakoś radzić. I nie są to dla mnie nieudacznicy lecz dzielne osoby .

Wyborca
1 godzina temu
Reply to  Gość

Czyli mam rozumieć że nie udało się dostać do korytka i ciężko się żyje?

......
1 godzina temu
Reply to  Wyborca

„rodzinka na swoim ” mądrze wyrachowana z uczciwością na bakier. Nie mieszaj do tego porządnych uczciwych rodzin ,ciężko pracujących i martwiących się o codzienny swój byt.

Wyborca
39 minut temu
Reply to  ......

Nikogo niczego tu nie mieszam do uczciwych ciężko pracujących rodzin nic nie mam życzę im jak najlepiej
A współczuję tym rodziną które nie mają znajomości układzików nie dostały się do korytka i walczą o każdy dzień życia i muszą sobie radzić w takich miasteczkach

......
18 minut temu
Reply to  Wyborca

To dlaczego takie rodziny obrażasz twierdząc ,że nie dostały się do korytka, wszystko ci się myli szanowny adwersazu

Wyborca
22 godzin temu

Wiecie co jest najgorsze po wyborach?
Że teraz każdy patrzy w te tabele i się śmiej
zobacz zobacz na tego to nawet żona i rodzina nie głosowała
ale w sumie jak mieli głosować jak wszyscy startowali

Ziom
2 dni temu

Jaka firma przygotowała przetarg dla gminy miejskiej i sama go wygrała. Osoby które coś wiedzą, prosba o komentarz.

Barbara
2 dni temu
Reply to  Ziom

O jaki przetarg chodzi?

Ziom
1 dzień temu
Reply to  Barbara

Nie wiem. To ktoś się podszył pod mojego nicka.

xyz
2 dni temu
Reply to  Ziom

Już na początku kadencji przekręty?

On i ona
2 dni temu
Reply to  xyz

Tak właśnie działa hejt. Dowolne pomówienie rzucone w ciemno przez anonima. Ogólne, bez żadnych konkretów. Byle tylko rzucić podejrzenie. A prawda … kogo ona obchodzi. Żenada

sem
2 dni temu
Reply to  xyz

W ystarczy głupi news i już przekręty widzą co niektórzy.Opamiętajcie się !!!

Mirek
3 dni temu

Czy osoby z kręgu burmistrza mogą się wypowiedzieć w kwestii planowanej od maja podwyżki czynszów w mieszkaniach zarządzanych przez spółki miejskie ABK i WTBS oraz planowanej podwyżce za śmieci? Bo o tym cisza… ale no przecież z czegoś trzeba kredyty spłacać i mieć kasę na zaciągnięcie nowych. Zatem mamy wzrost rozwoju LW, znaczy się podwyżki czynszów

Egon
3 dni temu
Reply to  Mirek

Trzeba było przed wyborami zapytać

Barbara
3 dni temu
Reply to  Mirek

Podwyżka jest od 1 kwietnia. Niech się wezmą wreszcie za remonty swoich budynków bo się sypią a nie stękają że pieniędzy wiecznie brak

Mirek
1 dzień temu
Reply to  Barbara

W TBS podwyzki w kwietniu nie było, mieszkańcy mają otrzymać podwyzki w maju

Obiektywny
3 dni temu
Reply to  Mirek

Teraz to dopiero zaczna się podwyzki. Młodzi będą stopniowo uciekać z tego miasta a starsi będą narzekać na brak pieniędzy ale niestety po rozmowach z osobami siedzącymi w komisjach to głowie stersi ludzie poszli do urn młodzież olala temat

Ooo
3 dni temu
Reply to  Obiektywny

Nieodpowiedzialność i głupota ludzka wzięła górę i teraz macie to czego chcieliscie mieszkańcy i bardzo dobrze. Proszę nie narzekać tylko tyrać na opłaty, i patrzeć jak wasze dzieci i wnuki tułają się za pracą po całym świecie!!! Wybraliście takich to macie. Ważniejsze uściski rączek i cwane uśmieszki jak merytoryczne i
mądre dzialania w naszym mieści
Wybrane zostały osoby z ludu !!!

Komar
2 dni temu
Reply to  Ooo

W pełni popieram trzeba było myśleć a teraz niech się cieszą z pomysłów burmiszcza i całej rady i dbania o mieszkańców

gość
3 dni temu
Reply to  Obiektywny

51% frekwencja, młodzi olali PO i Śpiewaka

Zolo
3 dni temu
Reply to  gość

Przede wszystkim to oleli swoją przyszłość i komu zrobili źle ? SOBIE!

do mirek
3 dni temu
Reply to  Mirek

Rząd koalicji podpisanej i zatwierdzonej 13grudnia, zwiekszył stawkę Vat na żywność. Za chwilę zwiekszą stawkę za energię. Paliwo prawie 7 zł. Samorzady przygotowują sie na to, trzeba jakoś to przetrwać, stąd te podwyżki.

Gość
3 dni temu
Reply to  do mirek

Są tacy którym zawsze będzie źle ,kto by nie rządził

Weronika
3 dni temu
Reply to  do mirek

Otóż to. Niektórzy jednak ciągle nie potrafią zrozumieć, że polityka samorządowa jest uzależniona od polityki rządu. Szykujmy się jeszcze na ekspresowe wprowadzanie Zielonego Ładu i przyjmowanie migrantów przydzielonych nam „sprawiedliwie”. Nie chciało się brać udziału w referendum to w nagrodę to wszystko dostaniemy.

janek
3 dni temu
Reply to  do mirek

Tusk obiecał 5,19 zł za litr, cała Polska słyszała.

Kyle XY
2 dni temu
Reply to  janek

I będzie pod koniec kadencji…….. ale w euro.

Iza
3 dni temu
Reply to  Mirek

A co ci nowi radni mogą powiedzieć? Jak oni nie mają o niczym pojęcia.oni są od ponoszenia rączki.

Obiektywny
3 dni temu
Reply to  Iza

Nie ma co ich skreślać na początku. Zobaczymy co będą prezentować sobą

Reniek
3 dni temu

Zamach był!

słychać wycie znakomicie
3 dni temu

POdobna PO i Zdanek do teraz nie mogą się otrząsnąć, PO totalnej klęsce wyborczej.Tyle pieniedzy na kampanię ( banery, plakaty, wizytówki, gadżety, ulotki, katering, wieczór taneczny itd ) , tyle hejtu, tyle domokrążstwa, wymiana wszystkich kandydatów w kolejnych wyborach (KWW Bartłomieja Z), wsparcie redaktora tego portalu, wsparcia POlityków ogólnopolskich, oj musi ich boleć…. 🙁

xyz
3 dni temu

Jadem aż kipi od ciebie. Pamiętaj,że karma wraca

Ziom
3 dni temu

Ściek

Komar
3 dni temu

Najważniejsze że Jacuś jest happy

Znachor
3 dni temu

Pan Zdanowicz ma się bardzo dobrze, zaś ty widzę masz kiepskie samopoczucie i zalatuje poczuciem niższej wartości ,trzeba do specjalisty się zgłosić koniecznie bo twój jad cię zabije ,wszystkiego dobrego.

gość
3 dni temu
Reply to  Znachor

Faktycznie ma sie „dobrze”, że od 3 dni żadnego postaw mediach społecznościowych ..;) jak nie on 😉 widocznie odchorowuje 😉

xyz
3 dni temu
Reply to  gość

Mylisz się, no następnego dnia po wyborach właśnie w mediach społecznościowych grzecznie i uprzejmie podziękował mieszkańcom za oddane głosy. Słabo się orientujesz „gościu”.

gość
3 dni temu
Reply to  gość

Faktycznie ma sie „dobrze”, że od 3 dni nie umieścił żadnego posta w mediach społecznościowych, jak nie on 😉 widocznie odchorowuje 😉 ? Zaś Iskierka chorował 3 dni i dopiero przed godziną, podziękował, że przegrał 😉

Znachor
3 dni temu
Reply to  gość

Biedactwo! ,a ty tylko tym żyjesz wyluzuj, weź do ręki dobrą książkę i poczytaj.oderwij się od tego wszystkiego i zapomnij hahaha

Gość
3 dni temu
Reply to  gość

A z kim tu polemizować!!!!

Wycie z rogu.
3 dni temu

Podobno przewodniczącej puściły zwieracze ze szczęścia aż po ławkach na placu wolnosci poszło.

janek
3 dni temu
Reply to  Wycie z rogu.

Plac Wolności z dużych liter,

Wycie z rogu
3 dni temu
Reply to  janek

Lidzbark przez K

Kyle XY
20 godzin temu

Wcale PO się nie smuci. Wygrał ich kandydat. Pan Iskra, przez co ubolewam, został wystawiony do odstrzału po to, aby zabrać głosy panu Zdanowiczowi, gdyż obawiano się, że może jakimś cudem uzyskać więcej głosów od pana Wiśniowskiego. Decyzja była taka, wystawiamy Iskrę, głosujemy na Wiśniowskiego, a pan Wiśniowski w pewnych okręgach nie wystawia kontrkandydata dla KO, np: okręg gdzie startował Pasternak- (Pan Brodowski zadawał niewygodnie pytania i dostał kontrkandydata w ostatniej chwili). W zamian za to, Pan Wiśniowski był skrzętnie promowany przez pana J Protasa. Do dawna był chwalony przez Posła Jacka Protasa, za wspaniały rozwój miasta.
Teraz Pan Wiśniowski poszuka, a wręcz zapewni głosy poparcia dla kandydatury Pana Jacka Protasa do Europarlamentu , a Pan Protas w następnej kadencji poprze kandydaturę Pana Wiśniowskiego na wyższe szczeble samorządowe np : Starosta Lidzbarski. Ci z PO co uważają, że Pan Jacek Wiśniowski nie nadaje się na burmistrza i maja co do jego osoby jakieś uwagi to dostali odgórne polecenie – morda w kubeł, bo wylecicie z pracy.
I to taki mieliśmy wpływ na wybory. Ha Ha ha.

Wiesiek
19 godzin temu
Reply to  Kyle XY

Niestety ale pewnie tak było. Trudno mam nadzieję że odbije się to na portfelach tych co byli za

xyz
4 dni temu

Pstryk i jest. Nowe zdjęcie pana „burmiszcza LidzbarGa Warmińskiego” już na FB. Zaczyna się lansowanie.

.........
4 dni temu
Reply to  xyz

Niech się chwali czystym miastem ,udanymi inwestycjami i uczciwą rzetelną pracą na rzecz mieszkańców ,lansik nie mile widziany. Proszę popracować wspólnie z powiatem nad reaktywacją szpitala i nad dobrą przyszłością naszego miasta ,aby się nie wyludniało . Rada miasta na razie nie ciekawa, liczę na operatywność , odwagę i pracowitość radnych ,a nie na wazeliniarstwo , branie pieniędzy za darmo i prostackie noszenie głowy wysoko. Pokaźcie szanowne towarzystwo co potraficie jakie macie pomysły na to miasto .

xyz
4 dni temu
Reply to  .........

Pomysłów jednak BRAK!!!! A podnoszenie głosu i wyłączanie mikrofonu to w tej radzie normalne. Ciekawe kogo teraz upatrzy sobie i weźmie na tapetę pani Michalak,jeśli zostanie przewodnicząca

Ot......
3 dni temu
Reply to  xyz

Pani Michalak to niech lepiej nad własnym obyciem spolecznym popracuje ,kulturą osobistą,emocjami ,wyzbędzie się zazdrości o ludzi mądrzejszych od siebie ,to odzyska równowagę psychiczną i tym samym poprawi swoje samopoczucie.

.........
4 dni temu
Reply to  xyz

Niech się mniej lansuje a bierze się za uczciwą i ciężką pracę na rzecz mieszkańców, miasto trzeba uprzątnąć, trawniki kwiatami zasiać a nie chaszczami , ,pomyśleć nad małą gastronomia na tężniach, szybko rozebrać wiadukt i pomyśleć o strefie ekonomicznej, wyjaśnić uczciwie sprawę z tym przydzialem mieszkania dla brata pani Kij, rozliczyć się przed mieszkańcami z budżetu miasta. Itd……

xyz
4 dni temu
Reply to  .........

Na wyjaśnienie przydziału mieszkania dla brata pani Kij, prezesa ABK nie masz co liczyć. Według burmistrza i reszty towarzystwa wszystko jest zgodne z prawem. Czekajmy na kolejną taka sytuacje. Będzie na pewno i to nie jedna. W końcu „rodzina na swoim” obowiązuje.

Fee
3 dni temu
Reply to  xyz

Sprawą powinny zająć się odpowiednie organy, nikt nie może w takich sytuacjach byc ponad prawem, nie może to ujść płazem. Sprawą musi być klarowna i wyjaśniona. To zalatuje korupcją.

Iza
3 dni temu
Reply to  Fee

Prędzej czy później Na pewno zostanie. Jak nie po dobroci to siłą, a wtedy może nie być wesoło.

xyz
3 dni temu
Reply to  Fee

Też tak uważam i tak powinno być. Ale śmie wątpić żeby coś się wyjaśniło. W radzie sami poplecznicy włodarza a nowicjusze póki co będą siedzieć cicho i posłusznie będą tylko rączki podnosic

Ooo
3 dni temu
Reply to  xyz

I tego trzeźwo myślący mieszkańcy się obawiają, braku odwagi nowych radnych

Wiesiek
3 dni temu
Reply to  Ooo

Jakby trzeźwo myśleli to by wybrali inaczej

Ooo
2 dni temu
Reply to  Wiesiek

I ty Wiesiu nie zrozumiałeś, że trzeźwo myślący ludzie to mniejszość.

Obiektywny
3 dni temu
Reply to  Ooo

A po co mają się starać jak ludzie wybierają tych co nic nie robią?

Egon
3 dni temu
Reply to  Ooo

po co nowi skoro starzy się sprawdzają

Gość
3 dni temu
Reply to  xyz

Tak racja, ” rodzinka na swoim” zorganizuje wam imprezkę ,powozi luksusowymi autokarami, odmłodzi , „Żyć Nie Umierać” hahaha

Obiektywny
4 dni temu

Emocje już opadły więc czas na podsumowanie. Liczyłem na zmiany jednak tak się nie stało. Ludzie wybrali inaczej więc należy to uszanować. Do czego nas doprowadzi obecny wlodarz okaże się za 5 lat. Wielka szkoda że w radzie zabraknie Zdanowicza bo dzięki jego osobie ludzie mogli się dowiedzieć o rzeczach o których mówi się jedynie w ‚kuluarach’. O ile większość wyborów na radnych jestem w stanie zrozumiem o tyle 3 osób już nie.. chodzi o biegacza, Pana który chodził z mamą podczas kampanii o Pani od maszyny. Te osoby nic nie wniosa do rady… Ciekawi mnie postawa takich osób jak Misiewicz Puzlewicz Watros i Tkaczuk.

xyz
4 dni temu
Reply to  Obiektywny

Do mnie jakoś nie dociera to, co się wydarzyło. Czy mieszkańcy naprawdę nie widzą błędów i nietrafionych inwestycji obecnego włodarza? Czy nie wystarcza im to, co zostało mu udowodnione? To prawda, szkoda że pan Zdanowicz nie został wybrany nawet do rady miasta. To dzięki niemu dowiedzieliśmy się o niektórych sprawach, których rada nie zdążyła zamieść pod dywan. Jedno jest dobre, że przynajmniej jeden członek z komitetu pana Zdanowicza dostąpił zaszczytu bycia w radzie. Miejmy nadzieję, że on go zastąpi. Oby tak się stało. A swoją drogą to proponuję mieszkańcom śledzić sesje naszej sławetnej rady miasta i obserwować co się dzieje w mieście. A dzieje się naprawdę wiele. Panu Bartkowi życzę dalszych sukcesów i myślę, że nadal będzie służył nam, mieszkańcom, bo jego właśnie śmiało można prosić o pomoc a on nigdy tej pomocy nie odmówi.

Nie biegający
4 dni temu
Reply to  Obiektywny

Ech .Biegacz ręce opadają jak człek patrzy na radnych ……bezradnych

janek
3 dni temu
Reply to  Nie biegający

uszanuj wolę ludu i zacznij biegać, zapewniam będzie mniej jadu.

Karola
4 dni temu
Reply to  Obiektywny

Mieszkańcy Lidzbarka chyba boją się ludzi inteligentnych , bo jak inaczej można to zrozumieć. Pezyklad : Kobieta inteligentna , z wykrztalcenia matematyk (czyli logicznie mysląca) przegrywa z kobietą , która jeszcze niedawno szyła na maszynie w inwalidach , miłośniczką disco polo a do tego nie potrafiąca sklecić prostego zdania .Niesamowite .Jaki trzeba mieć tupet aby iść do polityki , choćby tej regionalnej. Wstyd

xyz
4 dni temu
Reply to  Karola

Też nie mogę tego pojąć i uważam, że to jest jedno wielkie oszustwo. Ale to jest tylko moje zdanie. Stało się. Zobaczymy cóż tą pani od maszyny do szycia, lubiąca disco polo a obecnie starająca się o pracę w jednej z placówek w Lidzbarku (bo boi się o swoje cztery litery w Inwalidalach )potrafi,czym się wykaże. Obawiam się,że niczym. No ale zobaczymy.

Wiesiek
4 dni temu
Reply to  xyz

I teraz jej się wrota do tej roboty otworzą zobaczycie jaki szybki skok będzie. Kasting rozpisza pod nią i jako wymagane doświadczenie będzie uszycie 10 par majtek i zaśpiewanie 2 piosenek Zenka martyniuka

Ziom
4 dni temu
Reply to  Wiesiek

A to gdzie potrzebują do tej pracy? Może i ja bym zmienił zajęcie.

Zolo
4 dni temu
Reply to  Wiesiek

Można wiedzieć o kim wy piszecie cóż to za krawcowa?

Mirek
3 dni temu
Reply to  Zolo

Sprawdź nazwiska nowych radnych, przeanalizuj gdzie dana radna pracuje, podpowiem: Pani Łagocka – położna, P. Michalak -emerytowana policjantka, P. Misiewicz -terapueta w ŚDS … resztę dopowiedz sobie sam

.........
2 dni temu
Reply to  Mirek

To ,że skończyła terapię zajęciową to jeszcze nie terapeuta.

Barbara
4 dni temu
Reply to  xyz

W jednej z placówek? Znowu robota po znajomości.

xyz
4 dni temu
Reply to  Barbara

Dokładnie.

Zolo
4 dni temu
Reply to  Barbara

Jakiej placówce?

Weronika
4 dni temu
Reply to  Karola

Był już taki radny, nauczyciel matematyki, z wyższym wykSztałceniem, teoretycznie logicznie myślący. Blokował miejsce przez blisko 20 lat. Piszę blokował, bo nic konstruktywnego nie wniósł.
Według ciebie ktoś uczciwie pracujący fizycznie ( tak pracuje w LW dużo osób z wyższym wykSztałceniem) nie nadaje się na radnego? Bo?
Poza tym wg mnie to dobrze, że w radzie znalazł się w końcu ktoś reprezentujący tzw lud pracujący. Oni też mają swoje poglądy i potrzeby.
Nauczyciele niech zajmują się nauczaniem zamiast politykować.

Ot......
3 dni temu
Reply to  Weronika

Tu już prawie wszyscy rządzący są z ludu i pobliskich wsi , ale uważam ,że to nie tragedia ,bo na wsi też są mądrzy ludzie , uczciwi i pracowici . Nam potrzeba tu dobrego gospodarza!!!!!!, dbającego o mieszkańców i nie ważne wykształcenie tylko kultura osobista ,szacunek do ludzi , mądrość ,operatywność , zaradność i uczciwość. Można być niewykształconym inteligentem, lub jak teraz często się zdarza wykształconym chamem.

Weronika
3 dni temu
Reply to  Ot......

Zgadzam się z tobą, tylko nie rozumiem dlaczego obsmarowywana jest osoba, która dopiero co została wybrana. Sp.Inw. zwalnia większość pracowników , więc logiczne jest, że szuka zatrudnienia gdzie indziej. Nie znam tej pani, nie jest to mój okręg ale trzeba dać jej szansę. Może okazać się drugą Łagocką. Jacyś ludzie ją wybrali a więc ją znają i ufają.
Jak to mówią; po owocach ich poznacie.

Ewa
3 dni temu
Reply to  Weronika

Bez urazy ale porównanie Łagockiej do Pani że SP.Inw to jak piekło z niebem.Łagocka mega społecznik i nie tylko jako radna tylko jako człowiek natomiast o tej Pani słyszałam,jest osoba bardzo interesowną. Łagocka jest rozpoznawalna właśnie z empatii i szacunku do drugiego człowieka, pomogała wielu osobom jako człowiek , położna Niestety o tej drugiej osobie nie słyszałam nic dobrego.Oczywiście szansę trzeba dać każdemu. Czas pokaże .Szacunek należy się każdemu . Miejmy nadzieję , że mieszkańcy tego okręgu byli świadomi wyboru.

Karola
3 dni temu
Reply to  Weronika

Nie zrozumiałaś i pewnie nie zrozumiesz , za ciężkie dla Ciebie .Szkoda czasu na dyskusję i rozwijanie tematu .

Gość
3 dni temu
Reply to  Karola

Ty też pewnie wielu rzeczy nie rozumiesz , złośliwość nie na miejscu!.

Barbara
3 dni temu
Reply to  Weronika

I teraz mu podziękowali bo nawet do rady powiatu się nie dostał, już wystarczy urzędowania tego człowieka

janek
3 dni temu
Reply to  Karola

wystarczy być dobrym człowiekiem, żeby coś zrobić, a pani matematyk niech w tym czasie zrobi kolejny fakultet, albo do maszyny to nic złego.

Gość
2 dni temu
Reply to  janek

Pani od matematyki skończyła studia magisterskie a pani od maszyny jakie fakultety skończyła?

Gość
4 dni temu
Reply to  Obiektywny

A można wiedzieć który to pan chodził z mamą?

Tadek
4 dni temu
Reply to  Gość

Maciej Zieliński

Ziom
4 dni temu
Reply to  Tadek

Ale siara. Ludzie to już wstydu nie mają. Poniżają się dla pieniędzy jakby na chleb brakowało.

Wiesiek
2 dni temu
Reply to  Ziom

Może mama będzie miała jakieś ciekawe pomysły na rozwój miasta. Mogła by chłopu podpowiedzieć bo jedno pytanie dot kostki na polnej przez całą kadencję to trochę mało…

Barbara
3 dni temu
Reply to  Tadek

Policjant z mamą chodził po domach i zbierał głosy,chyba żartujesz

Komar
3 dni temu
Reply to  Obiektywny

Pani Miśkiewicz jako siostra burmiszcza rączka w górę

Olo
4 dni temu
Wnikliwy...
15 godzin temu
Reply to  Olo

No to chociaż Lidzbark miał kulturę i wyboru jak i uszanowania wyboru.
Nie wyobrażam sobie pr,egranych w wyborach osób goniących zwycięzcę po mieście z widłami czy z kośćmi w rękach.
Swoją drogą ciekawi mnie czy to była noga po golonce czy tylko kostka po kurzym skr,ydełku.
Atak atakowi nie równy, a i lizsnie rsn może być mniej lub bardziej dokuczliwe
No i jakim cudem tak szybko sprawca zatarł ślady ?
Zaś patrząc od strony politycznej… to trzeba przyznać że żona miała jaja a mężowi najwyraźniej zabrakło ikry, że baba leje faceta.
No i jak operatywna kobieta że zadbała aby nie było dowodów…
Owszem, uległość męża można zwalić na szacunek do kobiet, może szarmancki i wolał argumenty niż przemoc… ale w polityce jak.mawiał klasyk …
CZASEM TRZEBA SIĘ UBRUDZIĆ…
I nie jednemu jak.i haryzma tak i siła oraz spryt… karierę utoriwały.
Taka refleksja w temacie…

Lucyna
5 dni temu

Mieszkańcy osiedla Ornecka wybrali mądrze co widać w ilości oddanych glosów. Radna nasza pokonała konkurencję i to ogromną przewagą.Zapracowała sobie.Brawo.

Barbara
5 dni temu

Wszyscy kandydujący czas najwyższy zerwać i posprzątać swoje plakty!!!!

Barbara
5 dni temu
Reply to  Barbara

*plakaty

Wiesiek
5 dni temu

Podsumowując to co się wydarzyło 7 kwietnia twierdzę:
W mieście nic się nie zmieni. Dalej rada będzie przyklaskiwac burmistrzowi i popierać jego pomysły. Pani Dorota dalej będzie dukać jako przewodnicząca i krzyczec. Burmistrz ma swoich 11 radnych. Reszta? Radny Piotr jest z nimi to nie wiadomo od dziś. Radny Wojtek mógł się zdenerwować tym że w ostatniej chwili dostał kontrkandydata od burmistrza i mało co nie przegrał więc tu wielka niewiadoma. Radna Iwona będzie dojeżdzana przez Burmistrza i jego żołnierzy a radny Marcin hmm fajnie by było żeby kontynuował po części to co zaczął radny Zdanowicz czyli przede wszystkim zadawał pytania bo ludzie mają prawo wiedzieć co dzieje się w mieście. Niestety zarówno on jak i radna Iwona czy radny Wojtek będą mieli całe G do powiedzenia z wiadomych względów ale mam nadzieję że będą głosować zgodnie ze swoim sumieniem.

W powiecie to samo. Nic się nie zmieni chyba że sytuacja zdrowotna Pana Starosty na prawdę nie pozwoli mu wrócić do pracy jednak mimo wszystko życzę mu dużo zdrowia i odpoczynku na emeryturze

Barbara
5 dni temu
Reply to  Wiesiek

Mam nadzieję że skończą się odpowiedzi na piśmie i będą o wszystkim mówić na sesjach. Koniec z chowaniem wszystkiego pod dywan

xyz
4 dni temu
Reply to  Barbara

Akurat w to bardzo watpie

Iza
4 dni temu
Reply to  Barbara

Oczywiście że będzie dawała powiedzieć. Bo żołnierzyki Jaculi nie będą o nic pytać, o co zapytać nie będą mogli.

Egon
4 dni temu
Reply to  Wiesiek

napisałeś ” a radny Marcin hmm fajnie by było żeby kontynuował po części to co zaczął radny Zdanowicz”. Radny Zdanowicz niczego nie zaczął i nie skończył, a sam widzisz jak 7 kwietnia jego poczynania zostały ocenione, a teraz Marcina na minę wsadzisz.

Wiesiek
4 dni temu
Reply to  Egon

Nie chodzi o to by robił to tak agresywnie ale o to by zadawał pytania a nie siedział jak niektórzy statyści…znam tego Pana wiem że jest pracowity a przede wszystkim posiada wysoką kulturę osobistą więc nie martwię się o niego tylko ciekawe czy dadzą mu rozwinąć skrzydła czy zgnoja jak radna Iwone

Komar
4 dni temu
Reply to  Egon

Najlepiej nic nie mówić tylko rękę podnosić. Brawo

Kyle XY
4 dni temu
Reply to  Wiesiek

Moim zdaniem kandydaci na radnych miejskich czy powiatowych, a co za tym idzie wybrani radni, merytorycznie są słabo lub w ogóle nie przygotowani do podejmowania ważnych dla miasta czy powiatu decyzji. Ważne dla nich to szeroko rozumiany prestiż i co miesięczna dieta. Kto z nich przedstawił jakiś konkretny pomysł lub zaproponował kierunek w rozwoju gospodarczego miasta czy powiatu? Tylko nic nie mówcie u uzdrowisku bo to od 16-stu lat wałkowany temat.
Wszystko to fajny lans osobisty, kwiaty i gratulacje sobie na wzajem. Może jeszcze pamiątkowe medale i wyróżnienia tak jak na 25-lecie powiatu. Niektórzy radni piastują swoje stanowiska już od kilku kadencji. To znaczy od kilku kadencji przychodzę co miesiąc do kasy urzędu. I co, miasto i powiat dalej się wyludniają i miejsc w radzie jest coraz mniej. Nie no jeszcze można załatwić pracę swojej rodzinie. To rejs dziurawą łodzią. Latają po mieście i robią sobie zdjęcia. Z zapartym tchem czekamy jeszcze na zdjęcia z Ciepłowni Przyszłości no przecież trzeba. Ciekawe, który z nich w jakikolwiek sposób przyczynił się do budowy tego obiektu.

Weronika
5 dni temu

Wszystko wskazuje na to, że Harhaj nadal będzie zarządzać powiatem. Podejrzewam że stworzy większość z Trzecią Drogą i Lewicą oraz Porozumieniem Niezależnych Samorządowców. Ci ostatni to przecież albo członkowie PO albo ich akolici.

Harhaj
Giedryś
Kania
Tkaczuk
Kogut
Mazur
Pakulniewicz
Poddobiuk

Pozostali:

Andrukajtis
Kielak
Korzeniewski
Lisowski
Szutowicz
Kuźniewski
Łasiński

Ziom
5 dni temu
Reply to  Weronika

Wszyscy będą „za” prócz Korzeniewskiego i Kielaka. Jak będzie trzeba to w szeregach KO jest jeden zawodnik, który na zawodowym ringu wygrał swoją ostatnią walkę przez techniczny nokaut. 😉

Barbara
5 dni temu
Reply to  Ziom

Mam nadzieję że Kuźniewski i Szutowicz pokażą że noszą spodnie i nie będą głosować „za”

Kyle XY
4 dni temu
Reply to  Barbara

Ha ha ha. Za czym będą głosować.

Barbara
4 dni temu
Reply to  Kyle XY

Za tym aby dziadka znowu nie wybrali na starostę

Ziomek
5 dni temu
Reply to  Ziom

Gratulacje dla Kamila Korzeniewskiego, młodzi liczą na ciebie. Działaj mądrze.

Gość
5 dni temu
Reply to  Weronika

Oby wkońcu rozwaliła się ta nieprzyzwoita , układowa pajęczyna w powiecie i ten schorowany człowiek odszedł.

Ooo
5 dni temu
Reply to  Gość

To prawda w naszym powiecie rozbimbałi wszystko co się dało.Samouwielbiający się rządzący z niesamowitą chęcią karierowiczostwa.

Emeryt
5 dni temu
Reply to  Ooo

Dobrze ,że nie przeszli też panowie dyrektorzy Brodowski, Chyl , Krzywdziński, bo mają co robić w swoich szkołach , a tam się dzieje i nie wiele osób jest zadowolonych z ich pracy.

Ziom
5 dni temu
Reply to  Emeryt

Chyl został wybrany do sejmiku https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/sejmik_wojewodztwa/kandydat/3206092 ale czy jest nadal dyrektorem tego nie wiem.

Barbara
5 dni temu
Reply to  Ziom

Nie ,jest na emeryturze

Barbara
5 dni temu
Reply to  Emeryt

Chyl już jest na emeryturze dostał się do sejmiku więc mało go obchodzi co się tutaj dzieje. Co do Brodowskiego to na temat jego samouwielbienia i poniżaniu innych już legendy krążą. Czas zmian

Gość
5 dni temu
Reply to  Barbara

Pan Krzywdziński ponoć też nie ma dobrej opinii w szkole. Wyborcy wiedzieli komu podziękować. Panowie dyrektorzy do roboty w swoich placówkach i z szacunkiem do ludzi. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem , należy i tym pamiętać.

Gość
5 dni temu
Reply to  Gość

Należy o tym pamiętać!!!!!!!

Wiesiek
5 dni temu
Reply to  Gość

Racja tylko czemu wybrano kilka osób które nic za poprzedniej kadencji nie zrobili? Jest tylko jedno wytłumaczenie że głos oddany na burmistrza to i na jego kandydata bez względu na to czy się nadaje czy nie. (Żeby nie było to mówię o tych co przez ost kadencję nic nie zrobili i słowem się na sesjach nie odzywali)

Barbara
5 dni temu
Reply to  Wiesiek

Widocznie większość nie chciała zmian

Jolo
5 dni temu

Z tego co widzę ten portal żyje swoim życiem. Paplacie się w tym swoim bagienku, to co jest tu w rzeczywistości nie ma żadnego odzwierciedlenia. Sondaże, ankiety, komentarze… Żałosne, hejterzy, nieszczęśliwi i smutni ludzie :).

Inteligentny
5 dni temu

Rodzina na swoim. Upss… na naszym.

Gość
5 dni temu
Reply to  Inteligentny

Tę układowe rodzinki dobrze tu są znane i nie anonimowe, bezczelności tym ludziom nie brak.

Jolo
5 dni temu
Reply to  Gość

O kim mowa

Gość
5 dni temu
Reply to  Jolo

Pewnie o tobie Jolo. hahaha. Uderz w stół nożyce się odezwą. Jak ci coś nie pasuje to tu nie wchodź.

Cera
5 dni temu

Jednak mieszkańcy „nie obdarzyli zaufaniem ” zdanka ! Co on wypisuje, że obdarzyli go zaufaniem …?Tak jak te „obiektywne” ankiety, subiektuwne opinie na Naszlidzbark .. .O całym hejcie w internecie na burmistrza nie będę wspominała.

Barbara
5 dni temu
Reply to  Cera

Nie wszyscy wiedzą że jest taka strona. Są osoby które nie maja fejsbuka.

mer
5 dni temu
Reply to  Cera

Nie ma co wspominkami żyć ,trzeba stwierdzać prawdę, mówić ją prosto w oczy i się nie obrażać a brać się do roboty dla dobra mieszkańców i poprawy życia w tym mieście .Tak na marginesie dobrze że są tacy ,którzy wytykają błędy, jeszcze nikomu konstruktywna krytyka nie zaszkodziła a wręcz przeciwnie może zmotywować do ciężkiej ,uczciwej pracy na rzecz mieszkańców. Więc do pracy………!!!!

Barbara
5 dni temu
Reply to  mer

Oczywiście,za parę lat kolejne wybory nauka prób i błędów

Warmianka
5 dni temu
Reply to  Cera

To prawda,hejt przekroczył wszelkie granice! Skąd tyle jadu, nienawiści w ludziach !? To bardzo przykre.

xyz
5 dni temu

No i tak sobie myślę, że w powiecie będzie identycznie. Nic się nie zmieni.

Barbara
5 dni temu
Reply to  xyz

Nikt nie napisał kto się dostał. Wiem że Kamińskiego nie będzie

gosc
5 dni temu
Reply to  Barbara

Harhaj
Giedrys
Szutowicz
Kuźniewski
Korzenrwski
Andrukajtis
Kania
Kielak
Tkaczuk
A z Ornety nie ma wyników

Barbara
5 dni temu
Reply to  gosc

Mam nadzieję że Szutowicz i Kuźniewski nie dadzą plamy. Głosowałam na jednego z nich. A Andrukajtis to żona wójta?

mer
5 dni temu
Reply to  Barbara

Miejmy nadzieję, że będą trzeźwo myśleć i będą pilnować interesu mieszkańców i nie dadzą się przeciągnąć na Harhaja stronę .

Barbara
5 dni temu
Reply to  mer

Dokładnie ludzie będą obserwować ich poczynania

Komar
4 dni temu
Reply to  Barbara

Oczywiście

xyz
5 dni temu
Reply to  gosc

W sumie też się nic nie zmieniło. Stara gwardia. Wódz Janek, weteranka Giedrys, giermek Kielak no i co widzę też 5 nowych. Przypadek?

Barbara
5 dni temu
Reply to  xyz

Troje z PO

Gość
5 dni temu
Reply to  xyz

Tu jest kandydat na starostę, młody człowiek , odważny, pracowity pan Korzeniewski K.

Barbara
5 dni temu
Reply to  Gość

Nawet jeżeli jest odpowiedni nigdy go nie wybiorą. To człowiek PiS wyobrażasz sobie jego rządy przecież z P0 zawału by dostało

Gość
5 dni temu
Reply to  Barbara

Mieszkańcy w tych wyborach dali jasno do zrozumienia ,że PO tu nie jest mile widziane.

Gall Anonim
5 dni temu
Reply to  Gość

Starostę można wybrać z poza rady-takie jest prawo. Może taki ruch uzdrowił by sytuację

Gość
4 dni temu
Reply to  Gość

Nie wierzę w to co czytam… Pan Korzeniewski dwa razy próbował zostać księdzem. Niestety jakoś nie za bardzo mu to wyszło więc stwierdził pójdę w politykę… Żenada, że ktoś taki w ogóle dostał się do Rady Powiatu.

Weronika
4 dni temu
Reply to  Gość

Hołownia też próbował zostać księdzem, a proszę jaki showman w sejmie. Został drugą osobą w państwie, marszałkiem, a nie jakimś radnym powiatowym. Żenada po całości.

Hahaha
4 dni temu
Reply to  Weronika

Żal zadki ściska, co za prymitywna zazdrość Feee!!!!!!

...
4 dni temu
Reply to  Weronika

I chwała mu za to ,że jest w sejmie inteligentny i mądry człowiek .

Weronika
4 dni temu
Reply to  ...

A dlaczego ktoś próbuje zawstydzać nowego radnego powiatu pana Korzeniewskiego?. To też inteligentny i mądry młody człowiek. Pokonał starych wyjadaczy i chwała mu za to.

Ziomek
4 dni temu
Reply to  Gość

Żenada to , że za mało w tych wyborach wywalono układowców i karierowiczów!!!

Weronika
4 dni temu
Reply to  Ziomek

To fakt. Niestety było do przewidzenia.

Gościni
4 dni temu
Reply to  Gość

Bardzo uczciwy chłopak i nie niszczy ludzi. Powodzenia panie Korzeniewski!!!!!!

mer
5 dni temu
Reply to  gosc

Z klanu pana Harhaja pozostało nie wielu ,tylko pani Giedryś i może jeszcze z dwóch. No teraz radni powiatowi macie pole do popisu ,odwagi !!!!!!!!! i do przodu, pracując dla dobra mieszkańców, ażeby z 14 tysięcy ludności tu zamieszkującej już nie zrobiło się 10 tysięcy. Przed wami ciężka,rzetelna ,uczciwa praca , nie dajcie się nikomu zastraszyć ani skorumpować. I pomyślcie poważnie o przyszłości naszego pięknego miasta .Powodzenia !

Barbara
5 dni temu
Reply to  mer

Tak teraz nie powiedzą że mają miej głosów . Mam nadzieję że będzie nowy starosta

mer
5 dni temu
Reply to  Barbara

Rozsądni mieszkańcy chcą zmiany starosty i koniecznie jak najszybciej reaktywacji szpitala, przemyślanych inwestycji i rzetelnej kontroli sprzedaży różnych działek w mieście i wokoło tężni. Byłoby fajnie ,aby też termy zostały sprzedane jakiejś spółce ,która by zrobiła fajny budynek sanatoryjny

Mirek - krzewiciel, reformator.
5 dni temu
Reply to  Barbara

Przynajmniej nie będzie sciemniał, że połowę diety szło na cele charytatywne. Niech zajmie się Polonią.

Mirek
5 dni temu

I rzetelną pracą w WTBS, bo to coś co nie bardzo mu wychodzi. A szczególnie jak jest niedostępny dla mieszkańców, pomimo ustalonego terminu spotkania. Może teraz najemca będzie miał szczęscie, by częściej zastać Pana prezesa w biurze w godzinach urzędowania.

Gość
5 dni temu
Reply to  Mirek

No ciekawe jakie zmiany będą w powiecie? Mi się wydaje że starosta bez zmian

Barbara
5 dni temu
Reply to  Gość

Oby właśnie ze zmianami. Jest dużo do poprawienia

xyz
6 dni temu

No tak. Wybrani zostali ci sami radni co byli w poprzedniej kadencji. Dla zmylenia przeciwnika i dla okrasy żeby nie było podrjrzen wybranych zostalo 5 nowych. Coś mi tu śmierdzi ta sprawa tak samo jak przydział mieszkania na Wyszyńskiego. Może inni to kupią, ale mnie to jakoś nie przekonuje.

On i ona
5 dni temu
Reply to  xyz

Daj spokój zdanku 🙂

mer
5 dni temu
Reply to  On i ona

Mądrzy ,trzeźwo myślący mieszkańcy pozbędą się z czasem i was

Wiesiek
5 dni temu
Reply to  mer

Jeżeli wygrywa gość który chodzi z mamą po domach to nie mam pytań

Wyborca
6 dni temu

Gratuluję wygranym a przegrani też niech się nie załamują dalejej mogą działać na rzecz miasta.
Sprzątać,grabić,sadzić,dbać o kotki pieski i inne zwierzątka,pomagać starszym organizować poczęstunki i inne atrakcje dla mieszkańców.
Może nie w następnych wyborach ale za 10 lat ktoś doceni
Każde ręce przydadzą się do pracy na sukces Naszego Miasta.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby ściągnąć fachowców do naszego szpitala pomieszczenia prąd woda jest dach nie cieknie śmiało można leczyć.
Ściągnąć przedsiębiorców którzy będą chcieli zainwestować swoje pieniądze i tworzyć miejsca pracy płacić podatki mieć siedziby swoich firm .
Nie bać się nowego że powstają nowe lokale inwestycje bo wykończą budkę pani Halinki która sprzedaje skarpetki od 1970 r.i utrzymuje całą rodzinę bo reszcie się nie chce robić bo babcia na wszystko da .
Pracownicy też nie uciekną do konkurencji jeżeli będą mieli umowy o pracę i godne traktowanie.
Nie monopol a konkurencja podnosi standard życia i rozwój miasta i mieszkańców.
Z tymi mieszkaniami socjalnymi lub za grosze to też trzeba uważać.
Na pewno nie przyciągną do miasta wykształconych młodych ludzi a wręcz odwrotnie nierobów i kompinatorów .
Oczywiście są potrzebne ale na prawdę dla potrzebujących ludzi a nie mieszka Antka żony brat rodzony.
Do zobaczenia za 5 lat przy urnach

Ziom
5 dni temu
Reply to  Wyborca

Do zobaczenia przy urnach powiedział właściciel zakładu pogrzebowego zacierając ręce. Tak suchar 😉

Barbara
6 dni temu

Ma ktoś listę nowych radnych do powiatu

Zosia
6 dni temu

Teraz tylko bacznie czekać na te wszystkie obietnice p.Jacka dla MIESZKAŃCÓW nie dla miasta… Bo dla Nich nie zrobił nic od dłuższego czasu… Może znajdzie więcej chwil na rozmowy z Nami,może postawi bloki dla ludzi którzy nie mają gdzie mieszkać,może przestanie być lansikiem tylko przyjacielem ludzi swojego miasta 🙂 To się okaże już niebawem…Nie ma co się denerwować,raczej wiele się nie zmieni więc już te nerwy trzeba odłożyć na bok,nic to nie da,trzeba tylko bacznie czekać te kilka lat do końca kadencji. Pozdrawiam.

Adam
6 dni temu

Dzień dobry LidzbarG 🙂

xyz
6 dni temu
Reply to  Adam

Aż nie mogę w to uwierzyć, że mieszkańcy LidzbarGa są tak naiwni

cox
5 dni temu
Reply to  xyz

Ja też nie mogę uwierzyć że naród polski jest taki naiwny wierząc obietnicom PO

mer
5 dni temu
Reply to  Adam

I co Lidzbarg nie odpowiedział haha, no właśnie razi strasznie niepoprawne nazwanie miasta ot i taka tu inteligencja .

Mirek - krzewiciel, reformator.
6 dni temu

A jak wygląda sytuacja do Rady Powiatu?

Warmianka
6 dni temu

Wyniki: jacek Wiśniowski 63,86 %
Zdanowicz Bartłomiej Józef 21,35%
iskra Dariusz 14,79%
Gratuluję ZWYCIĘZCY !

Warmianka
6 dni temu
Reply to  Warmianka

Przepraszam p. Iskra, p. Jacek nie powinno być z małych liter. Poprostu zawiodła literówkan klawiaturze.

ilex
6 dni temu
Reply to  Warmianka

Warmianko, trzeba wrócić do nauki.Im dalej w las tym więcej drzew.

Wiesiek
6 dni temu
Reply to  Warmianka

Ale że Dorotce się udało…

On i ona
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Nie „się udało”, tylko została wybrana. Wieśku – zdanku

Wiesiek
6 dni temu
Reply to  On i ona

A wy dalej swoje i wszędzie widzicie Zdankow. Wygraliście to bierzcie się do roboty a nie

On i ona
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Wieśku – zdanku. Robimy od 9 lat i będziemy przez kolejne 5. Także dla Ciebie 🙂 Dobrego dnia.

Wiesiek
6 dni temu
Reply to  On i ona

Co niby robicie? Powiedz np co takiego zrobił radny Olszewski czy Zieliński oprócz wiat śmietnikowych? Co zrobiła Pani Michalak dla swojego okręgu?

On i ona
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Jak to leciało? Słychać wycie? … znakomicie 🙂

Gość
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Ani nie potrafią mądrze mówić , ani nie potrafią dobrze rządzić. Ale tak wybrał lidzbarski lud. Proszę zakupić wygodne fotele na sesję ,żeby towarzystwo rządzące na tych niewygodnych krzesełkach się chociaż nie męczyło.

xyz
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Co zrobił Naumczyk dla swojego okręgu? Dzień przed wyborami poczęstował mieszkańców długopisami. To tyle i aż tyle.

Obiektywny
5 dni temu
Reply to  Wiesiek

Olszewski ?on po prostu jest

Mirek
5 dni temu
Reply to  Obiektywny

Pań Olszewski nawet się nie pofatygował do swoich wyborców. Przynajmniej ostatnie bloki na Astronomów nie otrzymały zaszczytu, by radny ich odwiedził

Nie biegający
4 dni temu
Reply to  Mirek

I całe szczęście ,bo po co ,co by powiedział ?????? Nic

Barbara
5 dni temu
Reply to  Wiesiek

Jak co zrobiła odwiedzała mieszkańców przed wyborami. Przynajmniej zobaczyli jak wygląda na żywo

Zoo
5 dni temu
Reply to  Wiesiek

Pani Michalak doprowadziła swój okręg do ruiny to dopiero wyczyn ,należy się jej pomnik w centrum miasta na trawniku w tych chaszczach haha

Hahaha
6 dni temu
Reply to  On i ona

Żeby coś robić to pierw trzeba logicznie myśleć i uczciwie postępować i popracować nad obyciem spolecznym. Dalej miasto będzie brudne i zaniedbane a włodarze i radni będą udawać ,że pracują ,tak jak to robili do tej pory, rządzenie będzie im szło jak krew z nosa.hahaha

Barbara
6 dni temu
Reply to  Hahaha

Co do brudu i zaniedbania to do Pgk niech się wezmą ma pracowników co pół dnia z papieroskiem i telefonem w ręku. Albo parę osób sprząta kawałek chodnika

mer
5 dni temu
Reply to  On i ona

A wy w ogóle potraficie coś robić prócz prostackich kłótni, zawiści ,zazdrości i parcia do kariery po trupach elyto.?

Ooo
3 dni temu
Reply to  On i ona

Ach, proszę też zrobić coś dla siebie!!! Nie być takim skromnym, zadbać chociażby o swoje zdrowie ,aby móc mądrze rządzić w mieście i być dla wszystkich mieszkańców.

Lidzbarg
6 dni temu
Reply to  On i ona

Teraz się dobrze zastanów który z „kretów” jest u was. Niektóre osoby dobrze że weszły.

Hahaha
6 dni temu
Reply to  On i ona

Dukającej i nie dbającej o miasto i ludzi ” lidzbarga elyty ciąg dalszy, ten wybór świadczy o tym jacy ludzie tu mieszkają i będzie ciężko to kiedykolwiek zmienić………..itd

Gosc
6 dni temu
Reply to  On i ona

Bartek potrafił podziękować a zarazem gratulować zwycięzcy .Burmistrz pewnie czeka aż mu ktoś napisze jakieś podziękowanie. Przy miernocie wybrani same miernoty i tego nikt nie zaprzeczy .Cóż może zaoferować pani oderwana od maszyny do szycia .Pchać się na siłę do polityki z takim intelektem to trzeba mieć tupet .Droga garsonka to nie wszystko

xyz
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Może zorganizowała jakiś koncercie na rogu bawolim dla wyborców, którzy na nią mieli głosować. Więc drodzy mieszkańcy, wybraliście i nie narzekajcie, że ktoś nie wywiązuje się że swoich obietnic lub jakiś radny nie działa odpowiednio w waszym okręgu.

Kyle XY
6 dni temu
Reply to  Warmianka

Gratulacje dla zwycięscy.
Dla mnie wynik odwrotnie proporcjonalny do umiejętności kandydatów.

Rosiński Krzysztof
6 dni temu

Rosiński Ty kurwo

Komar
6 dni temu

Co za chamstwo

Wyborca
6 dni temu

ściek 🙁

Ziom
6 dni temu

Można po kimś pojechać jak się jest wzburzonym, ale to już naprawdę jest słabe i jest nie na miejscu.

Barbara
6 dni temu

Takie wpisy powinny być usuwane. Co to w ogóle jest?

Wyborca
6 dni temu

Potwierdziło się, że to 10 osób „ma krzyż” zrobiło to sobie szczujnię z obrażaniem i lekceważeniem obecnego Burmistrza. I tyle. Jest też dla Was dobra wiadomość. Za 5 lat Burmistrz definitywnie przestanie być Burmistrzem. Możecie ogłosić moralne zwycięstwo 🙂

Wyborca
6 dni temu
Reply to  Wyborca

„na krzyż”, sorki 🙂

Komar
6 dni temu
Reply to  Wyborca

Ostatnia kadencja daje większe możliwości kretactwa, nepotyzmu

Wyborca
6 dni temu
Reply to  Komar

A jakieś argumenty na poparcie tej tezy?

Zoo
5 dni temu
Reply to  Wyborca

To zdąży jeszcze naiwni mieszkańcy wykończyć swój domek. Bo dla miasta zrobi nie wiele bo jest cieniutki .

Warmianka
6 dni temu

Na nic zdało się opluwanie Burmiatrza , KARMA waca! Jacek Wiśniowski zakasował przeciwników.

Pietuch
6 dni temu

„Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasłużył.” Joseph de Maistre

Obywatelka
6 dni temu

Jesteście grupą osób niezadowolonych z wyników. Tak naprawdę oceniacie teraz mieszkańców za ich wybór. To, że zrobiliście sobie prywatne pobojowisko z forum, to nie znaczy że każdy czytelnik poszedł waszą drogą. Każdy kto tu wchodzi i tak miał swoje zdanie. Czas wyborów to czas na ugruntowania swoich decyzji. Jak widać mieszkańcy mają inne zdanie co do pana Zdanowicza. Nie chcą go w radzie, nie chcą go na burmistrza, nie chcą jego ludzi. Nie pomogli nauczyciele, farmaceuci przedsiębiorcy.
A dla was rada jak chcecie zmienić naszą społeczność to nie siejcie anonimowego zamętu podszywając się pod różne osoby, tylko pracujcie. Za wy możecie startować choć za 5 lat. Ten wasz zamęt i wybielanie opozycji przyniosło odwrotny skutek….

Gość
5 dni temu
Reply to  Obywatelka

Mieszkańcy chcą uczciwych ,zaradnych ,mądrych rządzących a nie prymitywnych karierowiczy obiecujących gruszki na wierzbie. I nie ważne kto rządzi jaka opcja , byleby to robili uczciwie,dobrze ,dla dobra mieszkańców.!!!!!!

Egon
6 dni temu

jak powiat ?

Barbara
6 dni temu
Reply to  Egon

Też jestem ciekawa. Emeryt wybrany?

Cera
6 dni temu

Łyso 11:4 w radzie dla KWW Jacka Wiśniowskiego jak u Burmistrzem Jacek Wiśniowski kwi, kwi hejterzy od Zdany i PO !

Adam
6 dni temu
Reply to  Cera

Tragedia! Czekam z niecierpliwością na ich wypowiedzi. Pokażcie jak „dużo” macie do powiedzenia. Rączka już gotowa do podnoszenia ?

adam
6 dni temu
Reply to  Cera

Najwyższa władza, Głos Ludu przemówił 64 %, 11 radnych po 2 kadencjach, tylko pogratulować…

Barbara
6 dni temu
Reply to  Cera

Nie ma się co śmiać. Niech się teraz za robotę biorą

Wiesiek
6 dni temu

Nowa rada
Misiewicz
Olszewski
Zieliński
Romasz
Korzeniewski
Łagocka
Pasternak
Dryzelenko
Kabała
Nauczyk
Puzlewicz
Watros
Michalak
Grzmiaczka
Tkaczuk

Wyborca
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Kto Burmistrzem?

adam
6 dni temu
Reply to  Wyborca

bez zmian

Gość
6 dni temu
Reply to  adam

Z tego można wnioskować, że w Lidzbarku nienawidzi się ludzi z PO i ich popleczników.? To ci niespodzianka!!! Ciekawe jak sytuacja wygląda w powiecie? To teraz na pewno będzie lepiej , rozwój miasta ruszy z kopyta, zakładów pracy będzie w bród,a mieszkańcom ( rodzinom na swoim) będzie żyło się lepiej i już proszę nie narzekać .

.........
6 dni temu
Reply to  Gość

Było tylu innych ludzi, którym warto
było dać szansę , a wy uparcie znów przy tych samych oj mieszkańcy, mirszkancy ,niereformowalna mieścina.!!!!!!!!

Hahaha
6 dni temu
Reply to  .........

Ci wybrani to w dużej większości będą wazeliniarze bez pomysłów.

Barbara
6 dni temu
Reply to  .........

Ja też bym tutaj wiele osób pozmieniała

Komar
6 dni temu
Reply to  .........

Pan Grzmiączka znów w telefonie. P. Korzeniowski śpiący. Część niemowy. A p. Michalak znów arogancka przewodnicząca. Chyba to się bardzo podoba . Ciemny lud to kupił.

Barbara
6 dni temu
Reply to  Komar

Mam nadzieję że ktoś z nowej rady zwróci im uwagę. Że są na sesji a nie w domu

Egon
6 dni temu
Reply to  Gość

myślę, że głównie wpływ na opinię społeczną miała „troskliwa „opieka ZOZ z ujemną kondycją Szpitala Powiatowego. Mieszkańcy czekają kiedy w przypadku choroby będą leczeni na miejscu, a nie wycieczek po całym województwie ….czasami za najwyższą cenę.

Barbara
6 dni temu
Reply to  Egon

Też tak myślę.

Gość
6 dni temu
Reply to  Egon

100 procent – ci rządzący tego nie załatwią. Szpital to zbyt ciężka sprawa dla takich ludzi, Ale wybór mieszkańców Lidzbarga w większości napływowych trzeba uszanować. Wieś była bardziej zmobilizowana w tych wyborach.

Ooo
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Najgorsze ,że w tym gronie nie ma już takiej osoby ,która będzie mądrze punktowała poczynania pana burmistrza. Stała się faktycznie tragedia. W większości to będą radni bezradni i zawiąże się kolejny układzik.

Barbara
6 dni temu
Reply to  Ooo

Jest jedna osoba,radna Łagocka myślę że Watros też nie da sobie w kaszę dmuchać

Zolo
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Z tych ludzi nie ma nawet kogo wybrać na mądrego przewodniczącego rady,!!!!!! I znów będziemy słuchać dukania i trudności z wypowiadaniem się ? porażka

Hahaha
6 dni temu
Reply to  Zolo

Teraz to już tylko należałoby podziękować nielubianemu, niekompetentnemu staroście z PO i jego przydupasom i można działać

Barbara
6 dni temu
Reply to  Zolo

Znowu będą odpowiedzi na piśmie

Barbara
6 dni temu
Reply to  Zolo

Jest,radna Łagocka

Barbara
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Żartujesz? Znowu będzie siedzenie z telefonem na sesji albo spanie.

Komar
6 dni temu
Reply to  Barbara

Dokładnie .ma pani rację.Tragedia

gość
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Korzeniewski, to pewnie na stałe przyspawany do stołka ?

Mirek
6 dni temu
Reply to  gość

Niekoniecznie, wygrał tylko 4 głosami

Barbara
6 dni temu
Reply to  Mirek

Tylko niech nie zasypia:)

Kromer
6 dni temu
Reply to  Barbara

Z tym panem już się nic nie zrobi ,to cienias, ale parcie na kasę ma i potrafi mydlić ludziom oczy .

Ziom
6 dni temu
Reply to  gość

To jego też ostatnia kadencja. No ale 5 lat można przespać w związku z tym proszę, aby na koniec każdej sesji budzić pana Wojtka. To wniosek formalny złożony zostanie na ręce pani przewodniczącej

Barbara
6 dni temu
Reply to  Ziom

Czemu ostatnia już nie może kandydować?

API
6 dni temu

Gratuluję wygranej Iwonie Łagockiej. Zmiażdżyła konkurencję i bardzo dobrze.

Last edited 6 dni temu by API
Wyborca
6 dni temu
Reply to  API

A coś wiadomo, jak wybory na Burmistrza?

Wiesiek
6 dni temu
Reply to  Wyborca

Jeszcze nie ale na razie Misiewicz wygrywała z brodowskim Olszewski z pałka a Zieliński z kruminem i Dryzelenko że skorupskim

Ziom
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Czy Jacusie wygrywają ze Zdanka kandydatami, ale jeszcze byli ludzie z KO

Jarek
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Ręce opadają, jak to się dzieje, że wszyscy narzekają a i tak wygrali. Oczywiście dla Pani Iwony wyrazy uznania- zapracowała sobie Pani na taką wygraną

Wyborca
6 dni temu
Reply to  Jarek

Twój błąd myślenia (to żaden przytyk) polega na tym, że większość nie narzeka. Narzeka kilkanaście osób w Internecie.

Iza
6 dni temu
Reply to  Wyborca

Większość narzeka ale lubi jak ktoś im włazi w du*e. Kłania się nisko, rączkę podaje, nie jest kontrowersyjny. Jak narazie weszly osoby bez zdania, bez własnego myślenia, robią to co im każą. Dryzelenko który w radzie jest dla pieniędzy, Zieliński który boi się odezwać i Olszewski. Co nas czeka, strach pomyśleć.

Wiesiek
6 dni temu
Reply to  Iza

Te wyniki świadczą o tym że ludziom pasuje że miasto idzie na dno.

Kromer
6 dni temu
Reply to  Wiesiek

Wiesiu przecież w tym mieście mieszka okoliczną wieś a to elektorat pis

Kromer
6 dni temu
Reply to  Iza

Żeby się odezwać to trzeba umieć i mieć o czym mówić

Barbara
6 dni temu
Reply to  API

Wielka szkoda że nie startowała na burmistrza,wygrana od razu.

Tris
7 dni temu

Przeciez ,jak oni te plakaty do schroniska zawiozą ,to psy traumy dostaną

Oryginalny Zatroskany
7 dni temu

Głosujmy na nowych ludzi.Czas na zmiany.Obalmy nachalność.Nie dajmy sie omamić gadzetami takie jak długopisy.Czas przedwyborczy powinien być wolny od najmniejszych form korumpowania.Nasz głos niech pokaże swą siłę.Niech wreszcie nastąpi NOWE z poważaniem Oryginalny Zatroskany

Wiesiek
7 dni temu

Dostałeś długopis? Kurcze zazdroszczę bo ja od swojej dostałem cukierki

Barbara
7 dni temu
Reply to  Wiesiek

A ja notesik ze zdjęciem

Wiesiek
7 dni temu
Reply to  Barbara

Ciekawe czy tacy pomysłowi będą za tej kadencji