Sie 102020
 

Uroczysta Sesja Rady Miasta Lidzbark Warmiński – bez maseczek

Wejście na Sesję rady Miasta tylko dla zaproszonych gości. Jeśli nie ma Ciebie na liście, a chcesz skorzystać ze swojego konstytucyjnego prawa uczestniczenia w Sesji Rady Miasta, musisz kupić bilet w kasie muzeum Biskupów Warmińskich, założyć maseczkę i po pomiarze temperatury zostajesz wpuszczony. Jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek płatnych Sesji Rady Miasta w historii Polskiego samorządu.

Porządku przy wejściu do zamku i uiszczania płatności za wejście na niedzielną sesję pilnował zamkowy strażnik. Dość wybiórczo, bowiem niektóre osoby wpuszczał bez maseczki, biletu czy nawet pomiaru temperatury. Są równi i równiejsi. Redaktora tejże strony, Lidzbarczanina z urodzenia także nie wpuszczono tak od razu na sesję, nakazono kupić bilet, pomiar temperatury i maseczka. Co do maseczki i temperatury nie ma wątpliwości, to konieczność. Płacenia za wejście na sesję oczywiście odmówiłem, powołując się na jeszcze obowiązujące zapisy w ustawie zasadniczej. Poprosiłem o rozmowę z kierownikiem muzeum, panią Małgorzata Jackiewicz-Garniec. Podczas oczekiwania na przełożonego, do muzeum weszło małżeństwo w średnim wieku, taki dialog:

Strażnik – „a państwo?”
M – My na sesję.
S – Macie zaproszenie?
M – Nie, nie mamy.
S – To nie wejdziecie. Bilety trzeba kupić i temperaturkę zmierzyć.

Pani i Pan, poszli do kasy uiścić opłatę za wejście na sesję. Po 2 minutach przyszła pani Kierownik.

Strażnik – tu pan chce wejść niby na sesję.
Kierownik muzeum – zaproszenie pan ma?
Redaktor – Nie, nie mam. Aby wejść na sesję nie potrzeba zaproszeń, bowiem jest to moje konstytucyjne prawo.
Kierownik – to ze względu na „kowida”, ale pójdę zorientować się, bo to nie my organizujemy sesję (ale kasę za wejście na sesję pobieracie – przyp. Red.).

Po chwili pojawia się pracownik Urzędu Miasta i osobiście „zaprasza” mnie na sesję, robiąc po drodze uwagi, że stwarzam problemy.

Wygląda na to, że Przewodniczący Rady Miasta już tak „odjechał” z wazeliną, że zorganizował sesję tylko dla „swoich” – na zaproszenie. Być może, w swoim gronie mniej wstydliwym jest stare dobre poklepywanie się po ramieniu i mówienie, jak dobrze jest w mieście i jak się rozwija.

Sama sesja przebiegła w sposób schematyczny, była kalką tych z przed lat. Relacja nie jest potrzebna. Jednak osoba koniecznie chcąca poczuć ducha „święta samorządu” jakim jest sesja, może obejrzeć sesję np. z 2010r. i kolejne, kiedy miastu burmistrzował pan Wajs. Obecny Wiśniowski wyuczoną retoryką przekazu prawie doskonale naśladuje poprzednika. Różni ich  tylko jedna literka w wymowie słowa Lidzbark Warmiński – Artur Wajs mówił poprawnie „Lidzbark”, Jacek Wiśniowski do dzisiaj mówi „Lidzbarg” tudzież „Lidzbargu”. Ta jedna literka bardzo boli podczas słuchania Burmistrza miasta, do wybaczenia panu sprzedającemu ziemniaki na rynku (z całym szacunkiem do tego pana).

Jednak prawdziwym szokiem okazało się uczestniczenie w sesji, Burmistrza Piwnicznej-Zdroju pana Chorużyka. Przyjechał na zaproszenie tutejszego Burmistrza „Lidzbarga” Warmińskiego. To przejaw skrajnej nieodpowiedzialności i lekceważenia zdrowia nas wszystkich. Jak można zapraszać osobę z tzw. „czerwonej strefy” zachorowalności na covid-19 do naszego miasta i powiatu szczycącego się praktycznie zerową zachorowalnością? Na samej sesji tylko 3 lub 4 osoby miały maseczki, pan z powiatu Nowosądeckiego (blisko 700 aktywnych chorych), Burmistrz Piwnicznej nie nosił jej nigdzie. Witał się z innymi, uczestniczył w spotkaniach itp.  Gratulujemy Burmistrzowi Wiśniowskiemu rozsądku. W czasie sesji, po  sprawdzeniu, że Piwniczna-Zdrój jest w „czerwonej strefie” autor tychże słów natychmiast opuścił Sesję.  Transmisja wirusa podczas sesji gwarantowana, co widać na poniższych zdjęciach.

 Posted by at 7:57 pm
Powiadom o
poczytaj
cytaty

” – Nie może być tak, że w Polsce są uprzywilejowani, są tzw. elity z własnego nadania i są ludzie zwykli, czyli bez szans. Nie może być tak, żeby były jakieś nadzwyczajne kasty, które o wszystkim decydują. Nie może być tak, żeby ludzie w różnych dziedzinach życia, także gospodarczej, byli ograniczani przez tego rodzaju sytuację. To jest nie tylko ich krzywda. To jest krzywda dla całego narodu – stwierdził prezes PiS.
Trzeba skończyć z tymi wszystkimi klikami, z tymi wszystkimi blatami – mówił i dodał, że czasem mówi się nawet o takich klikach w skali całego województwa.
Mówiąc o politycznych przeciwnikach, Jarosław Kaczyński powiedział, że „są mocno osadzeni w tych różnych układach i układzikach, a często bronią ich wprost”.”

Jakub

Minęło 18 dni od tej sesji. Czy może Pan (autor artykułu) napisać, o ile wzrosła liczba zachorowań na koronowirusa w Lidzbarku? Pozdrawiam!

pytam

Czy to, że w czasie wakacji nie dopilnowano wykonania remontu stołówki szkolnej może być powodem nie rozpoczęcia roku szkolnego 1IX? Kto za to odpowiada?

anonim

Obecnie nie ma przepisów nakazujących posiadania stołówki więc jeśli w szkole jest nie dostępna stołówka to z tego powodu zajęcia nie mogą zostać odwołane

sos w stołówce

Mało się orientujesz. Są szkoły specjalne z internatem. Starosta czy dyrektor nie dopilnowali i stołówka w demolce. Nauki nie ma i nie wiadomo kiedy będzie koniec remontu. Było pół roku na wykonanie remontu.

cytat na dziś

„Powiaty – kompletna porażka – do likwidacji. Wielkie województwa – ni to landy ni to księstwa – do likwidacji. Wprowadzić małe województwa (49 do 55) z bardzo ograniczoną rolą sejmików pełniących tylko rolę doradczą dla wojewodów. Duże aglomeracje na prawach województw, z dzielnicami w randze gmin, dość antyrządowych działań ich prezydentów. Skasować nazwę „prezydent” i wprowadzić jak w innych miastach „burmistrz”. Gminy zdały egzamin z samorządzenia – można je zostawić. Musimy pozostać jednolitym państwem, wbrew zakusom naszych zagranicznych konkurentów i wrogów oraz ich krajowych agentur. Jeśli PiS w ciągu tego roku nie dokona znaczących zmian i nie dokończy reform sądownictwa, służby zdrowia, szkolnictwa wyższego, administracji i rynku medialnego to polegniemy. A PiS zejdzie do wiecznej, coraz bardziej marginalizowanej opozycji.”

spacerkiem po termach

Po jakimś czasie odwiedziliśmy Termy : w poniedziałek tłoku nie było, ale ogólnie sezon udany, pokoje wszystkie zajęte do końca wakacji. W szatni szafki między zmianą klientów nie posprzątane, ogólnie mogłoby być czyściej. Jedzenie zdecydowanie się poprawiło. W obu strefach brak zegarów ( wyłączone) i goście się gubią i pewnie muszą dopłacać. Jeden zegar w strefie „Aktywnej” działający z opóźnieniem 10 minut.Rzeczka w strefie Aktywnej nie działa przez cały sezon. Ratownicy uprzejmi podobnie jak personel w restauracji, brak wody w brodziku w przejściu z sanitariatu do strefy Aktywnej, co ułatwiało utrzymanie czystości jak mycie laczków itp. Myślę, że do naszej następnej wizyty Panie manager i kierownik wyciągną wnioski.

cox

Niestety przy następnej wizycie może być gorzej – cięcia, oszczędności….możesz zastać basen bez wody.

żeby żyło się lepiej

Czy przy okazji tego zaproszenia, ratującego hotel kolesia, w pakiecie będzie też kąpanie w termach ratujące zimne termy? A może też zabiegi kosmetyczne w spa elizjum…I pomyśleć, że to wszystko z naszych podatków na dotacje dla partii. A jacek rostowski z PO ględził, że na dzieci „piniendzy nie ma i nie bendzie”…No i czy wodę to im dopompują z wodociągów czy z głębin?

Gość

Pewnie. Niech nie przyjeżdżają do LW, tylko zostawią kasę (jak pis) w hotelu nad Zegrzem

mieszkaniec

Ja tam jestem za. Będzie kolejna wizerunkowa wtopa. Jeszcze kilka takich i ta żenująco nieudolna opozycja się rozsypie 🙂 A Pan/Pani to pewnie z tych, którzy reprezentują postawę żeby tylko się „nachapać”, bez względu na konsekwencje. Mam nadzieję, że się mylę 😉

Sowa i Krasicki

Koko, koko Euro S…PO-KO… Panie Prrr,zaproszenie do naszego Odoro-polmlekiem płynącego miasta, swoich kolegów na ośmiorniczki to s z c z a ł w 10-tkę. Wy ośmiorniczki a reszta mirabelki a’la carte.Ahahahahahary żyją…wódke z nami…
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/parlamentarzysci-ko-wynajeli-luksusowy-hotel-podyskutuja-tam-o-kryzysie-wizerunkowym/49dvchb,79cfc278

. Gość

Tak zaplanowano spotkanie Koalicji Obywatelskiej w luksusach w hotelu Krasickim . Imprezka na całego . Propozycja naszego Pana Posła , nieprzyzwoita !!! I czyż to nie prawda – wszyscy siebie warci ! . I nie przeszkadza pandemia i kryzys w kraju ,padające firmy, żyjący ludzie z głodowych pensji i emerytur ELYTA ma ochotę się bawić? No brawo !!!!!!!!!

JMY

Tak tylko przypomnę, że kiedy gawiedź podnieca się ośmiorniczkami za kilka stówek czy spotkaniem w przeciętnym czterogwiazdkowym hotelu. Ekipa POPIS zdążyła ograbić OFE, dołożyć kolejnych podatków czy zmarnować 77 mln złotych na karty do głosowania.

hehe

Choźta Pany i Panowie posły spotkajmy sjem w Hotelu, popijemy, pojemy, pobalujemy i pogadamy o kryzysie:) Cyrk za darmo 😉 😀

Xyz

Biesiady Humoru i Satyry

Max

Młodzi wyjechali z miasta, zostali ludzie co przykleili się do stołków i puścić nie chcą.

Kyle XY

Ciekawi mnie, czy uczestnicy tej uroczystej akademii to wierzą w to w czym uczestniczą, czy uczestniczą po to, aby się pokazać.
Bo władza potrzebuje tła.

Till

Ta Pani na zdjęciu w białej koszuli nocnej to kto to ?

Wojtek

Przewodnicząca rady miejskiej

Cobra

Jeden apostoł już koryto plus opuszcza. Już mu wystarczy. Czas przekazać stanowisko kolejnemu Ali Babie dobrej zmiany i jego 40 rozbójnikom (wiceministom). Na etacie posła nie starcza do pierwszego.

...

UWAGA , już są dostępne, świeże oświadczenia majątkowe za 2019 rok , urzędników , dyrektorów , prezesów , radnych . Warto sobie porównać np. z poprzednim rokiem jak to ich zarobki rosną. http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=44363
oraz oświadczenia radnych http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=44360

Barbara

Na podwyżkę za śmieci ich stać

janek

a dla mnie po podwyżkach parlamentarnych to jedno wielkie g, prezes ograł wszystkich jak dzieciaków, polecieli na parę groszy.A co teraz będzie jak prezydent zawetuje, tak to głosują wszystko przeciw, a tu ramię w ramię. W czasie pandemii nawet nie przystoi.Niewątpliwie wzrośnie poparcie dla partii Korwin, gratulacje dla p.Jarosława za mistrzowskie rozdanie, och życie…pazerność polityków nie zna granic i nie ma końca.

wymierające miasto :(

Nie wiem czy wiecie, ale w naszym mieście skończyły się właśnie Biesiady. W tym roku bardzo, bardzo skromne i zrobione niskim kosztem bo włodarze nie mają pieniędzy 🙂 Oszczędzanie na jednym z symboli tego miasta jakim są i było Biesiady to przyznawanie się do tego, że sytuacja finansowa w naszym samorządzie musi być krytyczna. Ze smutkiem patrze jak to miasto wymiera, nic się tu nie dzieje… Zero młodych ludzi, bieda i kolejki w marketach jak są promocję na jakąś przetworzoną żywność. Patrzeć już na to nie idzie…

Barbara

Ta druga Biesiada na zamku nie była aż taka skromna

gość

to była jakas biesiada dla wybranych?

. Stary

Tak , oszczędzajmy na wszystkim przez nieprzemyślane pomysły rządzących ,jeszcze pozamykajmy też placówki oświatowe ,szkoły, ośrodki w mieście i zróbmy domy starców i zatrudniamy tam najbliższych z rodzin rządzących , a dzieci i młodzież teleportujmy w wannach termalnych w kosmos . Tej tragikomedii nie ma końca. …………….co rusz rodzą się tragiczne pomysły. ,Ludzie opamiętajcie się.!!!

cebulandia

Jak tak dalej pójdzie to Biesiady za rok odbędą się bez udziało kogokolwiek- puści się jakąś muzykę z nagranej płyty CD, jakiś film kabaretowy z YouTube i będą biesiady na miarę naszego „miasta dobrobytu” 🙂 I ile kasy się na tym zaoszczędzi :))

. Gość

Nie ma Lidzbark od lat szczęścia do rozsądnych, bezinteresownych dbających o miasto i ludzi gospodarzy. Popatrzcie co się dzieje na górze wieczne afery , ciągle góruje prywata.! To już niesmaczne.

Xyz

To prawda. Niedługo Lidzbark zostanie zwrownany z ziemią. Na nic zda się budowa niby uzdrowiska, na nic budowa galerii,na nic wody termalne z hydrantu, na nic bulwary i inne pierdoly, które wymyśla szanowny pan W. Biesiady będą się odbywać gdzie indziej. Chociażby Olsztynie, bo cóż to za atrakcja LDK w naszym mieście. Żadna. Inni burmistrzowie potrafią zorganizować mieszkańcom coś,z czego ludzie się cieszą i biorą czynny udział w imprezie. A tu, cóż? Dni Lidzbarka-zawody wędkarskie-no super atrakcja, siatkówka plażowa-też, tenis ziemny-ekstra, no i na koniec zeby bylo ciekawiej płatna sesja rady miasta. No atrakcje na miarę wszechczasów. Cieszmy się więc tym,co funduje nam nasza lokalna władza i czekajmy na dalszy rozwój wydarzeń typu-miasto musiało zaciągnąć nowy kredyt. Kolejne zmiany na stanowisku z-cy burmistrza w UM tez nie świadczą dobrze o samym burmistrzu. To juz chyba 4 nowy -ca w jego kadencji.

gość

LDK to żadna atrakcja, bo ta instytucja jest skrajnie niedoinwestowana przez miasto! Brakuje tam pieniędzy na wszystko. Zresztą jak na wszystko w tym mieście. A co z tym amfiteatrem po remoncie? Po co było go remontować, skoro nic tam się nie dzieje? Kto mi wyjaśni?

Xyz

Myślę,ze tylko sam pan W.

Kyle XY

Jak to po co. Inwestycja zrobiona ? Zrobiona.
Kasa wydana ? Wydana .
Wstęga przecięta ? Przecięta .
Gawiedź zobaczyła i klaskała? Zobaczyła i klaskała.

Trombullus

W nawiązaniu do tych wzajemnych gratulacji i huraoptymizmu pana Janka, Burmistrza i wuefisty. Poczta Polska sprzedaje wszystkie swoje nieruchomości w Lidzbarku. Dodając do tego pomieszczenia w Spółdzielni Warmińskiej i inne puste lokale handlowe to rzeczywiście jest czego sobie gratulować. Wiwat Koalicja Obywatelska i jej destrukcyjny wpływ na miasto i region. Czekam tylko jeszcze na rezygnację operatora Term z prowadzenia działalności w Termach i wstrzymanie prac przy uzdrowisku. Wtedy to pewnie wyżej wymienione osoby zrobią bal na tysiąc par- nad trupem miasta. O ile oczywiście będzie ich stać na autobusy żeby zwieźć wszystkich swoich zwolenników z całej północnej Polski.

Cobra

Termy i uzdrowisko, to już był gwóźdź do trumny miasta. Na co więc jeszcze raz czekasz? A potem już będzie tylko dobrze. Wybierzemy nowego burmistrza z partii słusznej, który wreszcie wybuduje nam …fabrykę (czego?). Pod słusznym sztandarem miasto zapewne odżyje! Prezes potrafi!

Cobra

i zbuduje w naszym mieście …dwie wieże!

. Gość

Czas najwyższy znieść tę rażąca bezkarność za niegospodarność , nieuczciwość nieodpowiedzialnych ludzi , wtedy by się tak nie pchali na stołki. !

Solidarność ze społeczeństwem

Nasz rząd na Wiejskiej w geście solidarności z obywatelami, którzy stracili pracę, stracili dochody lub zarabiają mniej przez kryzys… PODWYŻSZA sobie pensje. Piękny gest z ich strony. 🙂 prawda? Wyborcy Jarka muszą być z siebie dumni :))

Gość

Gwoli prawdy, wyborcy KO i Lewicy też muszą być dumni. Poza Konfederacją wszystkie partie poparły podwyżki. Prawdą jest też, że dwa lata temu Jarkacz zarządził obniżki twierdząc, że suweren tego chce, a tak naprawdę chciał wyłącznie przykryć aferę z nagrodami. Dzisiaj jest już po serii wyborów a do następnych kawał czasu. Można poszaleć.

Kyle XY

Pieniędzy tyle wydrukowali , że nie ma już komu dawać po rodzinie i znajomych, to stwierdzili, że przyznają sobie. Coś z tymi pieniędzmi trzeba zrobić.
W innym przypadku pójdą na przemiał jak karty do głosowania.

doc.Furman

Odpowiedzialni politycy, którzy uczciwie dla kraju pracują cieszą się szacunkiem. Ci pozostali, a głównie opozycyjni notorycznymi kłamstwami, awanturami i błazenadami sejmowymi, udziałem w ulicznych hucpach itp., ze swoją małością moralną i intelektualną stali się najbardziej pogardzaną grupą społeczną. Przy tym istnieje jakaś cicha „zmowa” polityków, czasem nawet z przeciwnych opcji, żeby nie pozbawiając nikogo immunitetu, nie ponosić ŻĄDNEJ odpowiedzialności za swoje czyny – nawet przy sprawach kryminalnych, jak w „doktrynie Neumana” Nawet „reprezentując” nas za granicą nie kryją się z donoszeniem i ze zdradą narodowych racji na rzecz partyjnych i swoich interesów i warto zwrócić uwagę na surrealizm sytuacji, że tacy szkodnicy nigdy nie zostali ukarani, nadal piastują synekury np. w UE gdzie się dorabiają. Przecież są paragrafy dotyczące kar za działania antypaństwowe i antynarodowe, zdradę dyplomatyczną, znieważanie Prezydenta RP i najwyższych organów Państwa itp. umożliwiające bodaj pozbawienie posła czy senatora mandatu. Posłowie i senatorowie RP wypowiadają słowa – cytuję:… Czytaj więcej »

Cobra

Treść tego postu zmusza mnie do odpowiedzi, gdyż wpisu dokonała osoba przynajmniej z wykształceniem średnim i zdobytą maturą. A że treść kompletnie nie pasuje do formy to stąd moja reakcja. Poza tym, każde zdanie to wierutne kłamstwo. Takie poglądy mają ludzie, którzy nie są zdolni do samodzielnego myślenia i własnych decyzji. Wykonują tylko polecenia osób stanowiących dla nich wyrocznię, najczęściej księdza. Musi być Ci smutno, bo jako osoba wykształcona, masz wokół siebie tylko ludzi rozumnych, dla Ciebie wrogów politycznych. Piszesz o kłamstwach, awanturach i zdradzie opozycji, to jak należy ocenić Twoich przyjaciół? Wspominanie o Konstytucji chyba jest żartem. Kto ją zdeptał przez ostatnie 5 lat? Kto wyprowadził nasz kraj z kręgu ludów cywilizowanych do ponownego bolszewizmu? Czym się różni Twój Prezes od Putina, Łukaszenki, Erdogana i im podobnych? To Prezes przejął wszystkie demokratyczne struktury państwa i podporządkował je własnej partii, tzn. sobie. Przejęcie gospodarki oznacza kradzież na niespotykaną w Polsce… Czytaj więcej »

docFurman

Tak się zastanawiam, dlaczego nie napisałeś tego po rosyjsku (czy też ukraińsku) jak to robią tu na tej stronie „jakieś” trolle. Oddałoby to bardziej realistycznie twój przekaz. Tacy jak ty i tobie podobni z różnych mniejszości tak właśnie myślą i czują się w kraju, w którym w mniej lub bardziej przypadkowy sposób zamieszkali. Nie czujecie ducha Polski i Polaków (chociaż wykształciliście się w polskich szkołach – jak mniemam) i dlatego jest wam tu ciasno i tęsknicie do tych neoliberalnych rządów partii oszustów i hasła- „róbta co chceta” i żeby było tak jak było. Nie razi was skorumpowany system sądownictwa, gdzie sędziowie kradną, niszczą dorobek ludzi czy uniewinniają posłanki (po) z zarzutów korupcyjnych, chociaż cała Polska widziała jak na ławce w parku pani poseł przyjmowała gotóweczkę. Wy walczycie o o wolne sądy(sic). Mógłbym jeszcze mnożyć inne przykłady, także waszej antypolskiej działalności, ale po co? Nie bardzo wierzę w nawrócenie z.m.

Cobra

Przewaga minusów potwierdza moją tezę, że wyborcy PiS mają wykształcenie podstawowe lub mniej i kilku nawiedzonych po maturze. A takich Polaków jest więcej, w proporcji 14:11. Tacy dla dobra wspólnego nic nie zrobią, im się tylko wszystko należy! Szczególnie 500+!

Cobra

Bo nam się należało! Kasę dostanie pierwsza dama, druga dama,trzecia dama, wszystkie nasze damy z pis. Antek też dostanie więcej, bo znalazł wybuchy! I nasi apostołowie dostaną więcej, i żony apostołów dostaną więcej, bo też im się należało. Bo my, to sprawiedliwość!
p.s.
Łukaszenka to niech nas zapyta jak się wygrywa wybory! My w pisie to umiemy wygrywać, nawet z lgbt.

mieszkaniec

W związku z planowanymi podwyżkach pensji dla polityków, liczę na to, iż nasz nieustraszony Pan Poseł razem z cała opozycją, będzie dzielnie walczył do końca przeciwko tej inicjatywie, szkodzącej Polsce :):):)

Xyz

Śmie watpic

. Gość

Podwyżki!!!, Ręce opadają wszyscy siebie warci.To nie moment na podwyżki,z punktu moralnego to nieprzyzwoite w dobie pandemii gdzie firmy padają !,

doc.Furman

Mówię – Prrrrr!!!..Otasowi i H..hajSowi

Barbara

Co? To chyba żart pierwszy poleci po większe pieniążki.W kraju kryzys kwiczą że na nic pieniędzy nie ma słabe Pkb a tu proszę podwyżki po parę tysięcy za siedzenie i pierdzenie w stołek.. Pis + Po=miłość do pieniędzy.

. Stary

Haha, będzie do końca walczył Pan poseł ,ale o podwyżkę,jak oni wszyscy

Barbara

Pytanie za 100 pkt. Czy to prawda że jest nowy zastępca Burmistrza czy to kolejna plotka?

Xxx

Jest

Barbara

Piotr Łazowski nie znam

Wojtek

W Urzędzie Miejskim non stop zmiany, znowu jest oferta na kierownika jednego z referatów, co się tam dzieje? Kolejny wiceburmistrz, to już czwarty na liście burmistrza. Chyba towarzystwo nie wytrzymuje z włodarzem, a taki manager z niego, lider itp itd…

Barbara

To wszystko jest dosyć tajemnicze nowy zastępca burmistrza ,nie wiadomo kto będzie nowym prezesem Pgk (może była wiceburmistrz) a szary czlowiek dowiaduje się o wszystkim na samym końcu .

. Stary

Trawniki w mieście zaniedbane nie wykoszone, wkoło walające się śmieci ,butelki po alkoholach , wstyd ! Był kiedyś taki burmistrz,który potrafił od rana zrobić rekonesans po mieście i odpowiednie służby pogonić do pracy .

Xyz

Teraz tez jest rekonesans, ale na fb. Co to zostało zrobione, jakie inwestycje poczynione,jakie umowy podpisane na wykonanie robot i z kim, ile pieniedzy zostało pozyskane, tylko o zaciągniętych kredytach cisza.

Wojtek

Brakuje zestawienia ile pieniędzy idiotycznie wydanych, ile doradców opłacanych, ile idiotycznych pomysłów realizowanych, ilu wyborców oszukanych. Szkoda tylko, że za nasze pieniądze ktoś niszczy finansowo miasto, zatrudnia i zwalnia ludzi żeby dać im lepsze posady np doradców za bardzo przyzwoite pieniądze. Włodarz miasta pogubił się w personaliach, ufa tym co nie warci ufania, płaci tym co nie warci płacenia. Szkoda, że rada miejska nie ma jaj żeby zrobić z tym porządek, chyba że im to pasuje. Żenada i debilizm…

Cobra

O tym, jak pozbyć się burmistrza należy uczyć się od tych mądrzejszych. Prezes Kurski wysłał swojego redaktora w delegację do Lublina. Wysłannik opróżnił śmietniki na okoliczne trawniki, zrobił zdjęcia i przygotował skuteczny reportaż o brudnym mieście. Można? Można… PiS to potrafi!

. Gość

Tam potrzebny jest operatywny mądry prezes ,który będzie dbał o pracujacych tam ludzi i o porządek w mieście i wkoncu nie dopuści do przegrywania przetargów ważnych dla miasta

API

Strona doczekała się certyfikatu SSL, czyli „kłódeczki”. Wygląd taki sobie, ale popracuję nad tym w wolnym czasie.

JMY

Niby wszyscy rozsadzeni ale chwilę później uściski dłoni i buziaczek. Piękny przykłada na mieszkańców, szczególnie w czasie gdyby zbliża się kolejna fala zachorowań..

Komik

Widzę w tym roku Wieczory Humoru i Satyry rozpoczęły się wcześniej 😉 Kabaret za darmo 😉 Lidzbarska Pierdolencja miedzy sobą klepie się po pleckach i nagrody sobie wręczają Nawzajem 😉 tak samo to wygląda jakby na Olimpiadę pojechali sportowcy z jednego kraju i rozdali między sobą złote medale przed konkursem;-)

Barbara

Nie tylko klepanie „buzi buzi też było” a ludzi to mają gdzieś a gdzie odstęp 1.5 metra?

Zenek

Na zdjęciu Numer 4 czy to Pani Jolancia z Ldku z Panem Janem sobie coś szepczą do uszka:)??

Rolna

A parkiet od wazeliny pięknie błyszczał……

cox

Bilety to można kupić do cyrku i być może tam był cyrk

. Ach

Jakie twarzyczki w tle. Hahaha

. Imprezowicz

Znane z różnych dziwnych spraw ?

Plandemia

https://m.facebook.com/groups/531798510167283?view=permalink&id=4713759558637803

Bezobjawowy covid?
A można mieć bezobjawowy katar , kaszel ?
To niech Ci co się tak boją zbadaja na covid bo może go już mają i roznoszą?

Xyz

I szanowny burmistrz wszem i wobec oświadcza,ze dba o mieszkańców, co dobrego zrobił dla nich piastujac to stanowisko. Mieszkańcy mu zaufali a on bezczelnie zamyka przed nimi drzwi i rzada pieniedzy za wejście na sesje rady, na ktora to rade ma prawo wejść każdy z nas. Wstyd i hańba. Podziekujmy mu za to przy najbliższych wyborach samorządowych. Ja z pewnością to zrobię.

Till

„Tragikomiczna Sesja Rady Miasta”. Tragedią jest to, że miastem rządzi wieś, a komedią ,że robi to w takim miejscu. Trochę pokory ludziska. Brakuje jeszcze aby jakiś gamoń narysował flamastrem na fryzie heraldycznym herby Janka, Jacka i Placka. A tak na marginesie – czy po takich sesjach nie brakuje eksponatów?

Trombullus

Schowali się za murami zamku żeby odbyć intymną uroczystość a Api wszystko zepsuł. Te gratulacje, pochwały, huraoptymizm to nie jest dla zwykłego człowieka. Druga sprawa że może nawet oni są skrępowani tą oślizłą wazeliną płynącą z ust i innych części ciała. He, he te ciągłe poklepywanie się po pleckach, wykonywanie nieistniejących planów- dosłownie jak zebranie KC PZPR

Api

Sprawą pobierania kasy za wejście na sesję powinna zająć się prokuratura. To ociekające wazeliną towarzystwo potrzebuje wstrząsu.

Xyz

Kpiny z mieszkańców. Ogarnijcie się szanowni włodarze. Przecież to dzieki nim, mieszkańcom siedzicie na tych stołkach. Niczym jest pańskie usprawiedliwienie na fb szanowny panie burmistrzu. Nie przyjmujemy tego do wiadomości.

. Gość

Gdzie są te obiecywane zakłady pracy dla ludzi, jak na razie to wkoło pojawiają się domy starców ,które żądają za opiekę minimum 3300 zł 3800 zł ,a gdzie na taką emeryturę zapracować ?, Teraz rodzi się pomysł ,aby z pewnej placówki oświatowej która dobrze funkcjonuje zrobić „Sanatorium Miłości”. Coraz lepiej!!!

. Stary

Porażające pomysły !, zrezygnujcie ze swoich funkcji póki czas !!!!!!!!!

...

Kolejny skanadal , wstyd Pani Przewodnicząca Rady Miasta !

Barbara

Nie rozumiem o co tu chodzi Urząd Starostwa zamknięty Urząd Miasta też najlepiej też przez telefon bo się boją że szary człowiek covida przyniesie a tu co widać, impreza na całego ściskanie rąk brak maseczek jeszcze im płacić za wstęp, za kogo oni się uważają brak poszanowania dla mieszkańców.

Xyz

Przy następnych wyborach samorządowych tez oddać je swoje głosy na Pana Wisniowskiego? Ja nie.

cox

To ostatnia druga kadencja obecnego burmiszcza w lidzbargu trzeciej kadencji chyba nie ma.

Gość

Kadencja jest pierwsza a nie druga. Tzn. jest druga, ale pierwsza wg. przepisów o dwóch kadencjach 🙂

Wiesiek

Ciekawe jaka później była impreza i na czyj koszt

Xyz

Bo nasz burmistrz tak jak minister Szumowski uważa, ze zaproszony gość z Piwnicznej-Zdroj jest zdrowy, nie zakazony i maseczki nosić nie musi. Z resztą tak jak co niektórzy obecni na sesji. Tylko patrzeć jak i my niedługo znajdziemy sie w tej „czerwonej strefie”. Fajnie