Sie 272020
 

Podpisanie umowy o oddanie w użytkowanie wieczyste terenów pod szpital, sanatorium i zakład leczniczy. fot. profil UM

Burmistrz Wiśniowski na portalu FB, pochwalił się kolejnym sukcesem. Podpisał umowę na oddanie w użytkowanie wieczyste działki nr 100 o powierzchni 1,24ha pod budowę zakładu przyrodoleczniczego, sanatorium oraz szpitala rehabilitacyjnego. Są to elementy niezbędne do uzyskania statusu uzdrowiska przez nasze miasto. Szczęśliwym nabywcą jest spółka Accessmedica Sp z o.o. Sp. k. z Olsztyna. Kwota umowy opiewa na sumę 665 tys zł. Z czego nabywca powinien wpłacić 25% wartości działki, a potem co roku 2% jej wartości (użytkowanie wieczyste). Jak czytamy we wpisie Burmistrza na profilu FB –

Konsekwencja w działaniu przynosi efekty. W dniu dzisiejszym podpisałem akt notarialny oddania w użytkowanie wieczyste działki nr 100 znajdującej się w strefie uzdrowiskowej. Działka o powierzchni 1,24 ha została zakupiona przez Accessmedica Sp z o.o. Sp. k., która planuje do końca 2022 roku wybudować zakład przyrodoleczniczy, zaś w kolejnych etapach, sanatorium oraz szpital rehabilitacyjny. Podejmowane przez nas działania umożliwią nam w niedługim czasie uzyskanie statusu uzdrowiska co da kolejny impuls do rozwoju miasta. Obok inwestycji uzdrowiskowych jesteśmy w trakcie realizacji przedsięwzięć drogowych oraz planowanej komunikacji miejskiej, będących elementami wdrażanej strategii rozwoju miasta.

To ogromny sukces Burmistrza Wiśniowskiego, a tym samym nas mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Już za 2 lata powstanie zakład przyrodoleczniczy, a potem sanatorium oraz szpital! Trudno nie zgodzić się z Burmistrzem, że będzie to ogromny impuls do rozwoju miasta, bowiem powyższe inwestycje idą w setki mln złotych. Napłynie ogromny kapitał, który pozostanie w naszym mieście przynosząc mieszkańcom wymierne korzyści.

Siedziba firmy Accessmedica

Największą w historii Lidzbarka Warmińskiego inwestycję, wg zapewnień Burmistrza Wiśniowskiego, wykona olsztyńska firma Accessmedica Sp. z o.o. Sp. k (spółka komandytowa, zwana dalej Accessmedica). Warto więc przyjrzeć się bliżej tej firmie. Niestety Accessmedica nie posiada własnej strony internetowej, prezentującej dotychczasowe osiągnięcia w zakresie realizacji podobnych inwestycji. Nieco światła rzuca krajowy rejestr sądowy, gdzie spółka ma wpis. Otóż podmiot ten uzyskał wpis do KRS-u we wrześniu 2018r. Adres siedziby firmy znajduje się w Olsztynie przy ul. Pszennej 29, a właścicielem jest pan Danowski Michał. Wysokość sumy komandytowej to 100zł (słownie sto złotych), a wartość wkładu umówionego 2 tys zł i tyle samo wniesionego (słownie dwa tysiące złotych). Dalej w dziale 3 wpisu KRS znajdujemy przedmiot działalności firmy – „działalność fizjoterapeutyczna”. Specyfika spółki komandytowej zwalnia z wpisu do centralnej ewidencji działalności gospodarczej, a wykonywanie usług fizjoterapeutycznych ustawowo zwalnia podmiot z płacenia podatku VAT. Accessmedica nie jest płatnikiem podatku VAT, jednak po przekroczeniu kwoty rocznego obrotu (przychodów) 200 tys zł zwolnienie z VAT przestaje obowiązywać.

Bardzo nieliczne informacje dotyczące Accessmedica znajdujemy w dokumentach ZUS. Wyniki konkursu ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych w ramach prewencji rentowej ZUS z dnia 23 października 2019 r. – Konkurs ofert numer I-NR-2020-2022 w schorzeniach narządu ruchu w systemie stacjonarnym wskazują na na Accessmedica, gdzie za kwotę 90 zł oferowany jest dzienny pobyt (usługi rehabilitacyjne) w Centrum Zdrowia w Rybakach (gmina Stawiguda) prowadzonego przez Caritas.

Także Urząd Wojewódzki wzmiankuje o spółce. W 2019r. wojewoda skontrolował podmiot. Cel kontroli – Ocena spełniania warunków wykonywania działalności leczniczej w zakresie objętym składanym wnioskiem o wpis do rejestru oraz w zakresie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków wykonywania działalności leczniczej a także w zakresie zgodności z danymi zawartymi w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Przedmiot kontroli: Warunki prowadzenia działalności leczniczej wskazane w art. 17 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. 2018, poz. 2190 ze zm.).
Czas przeprowadzenia kontroli: 23 sierpnia 2019 r.
Ocena działalności podmiotu kontrolowanego, uwagi i wnioski: Kontrolowaną działalność oceniono negatywnie.
Podmiot leczniczy poinformował o zrealizowaniu zaleceń pokontrolnych.

To wszystkie informacje jakie udało się uzyskać o spółce Accessmedica, przeczesując internet.

Redakcja NaszLidzbark z pewnością zrelacjonuje otwarcie zakładu przyrodoleczniczego w 2022 r. oraz w kolejnych latach sanatorium oraz szpitala wybudowanego przez Accessmedica. To będzie sukces wszystkich mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego, a w szczególności Burmistrza Wiśniowskiego.

 Posted by at 10:20 pm
Powiadom o
Wiesiek

I wiadomo co z tymi podwyżkami za śmieci?

Xyz

To niespodzianka. Dowiemy się po fakcie, gdy w swoich skrzynkach pocztowych znajdziemy informacje na temat opłat za śmieci. Musimy byc cierpliwi. To bedzie strzał w „10”.

Biegacz

„Biegajmy z Dema”, tajemniczy temat. Od kilku lat akurat firma Dema organizuje biegi w LW. Dlaczego akurat ta firma, czy miasto ma jakieś zobowiązania wobec tej firmy, ile kosztuje miasto/podatników fakt, że organizuje tą imprezę firma zewnętrzna? Śmierdzący temat na kilometr.

obywatel

Dema czy Dyzma?

obywatel

Ciekawe ,czy ten zakład przyrodoleczniczy będzie na takim samym poziomie , jak termy . Bo już teraz słychać głosy , że w termach , to zwyczajnie syf jest . Nie wiem ,co to znaczy , ale słucham bywalców…

nowy

Jak nie wiesz co to znaczy to nie słuchaj bywalców.

obywatel

No to mądralo , może ty nam powiedz…co to znaczy , że w termach jest syf.

cox

Obywatelu my nie wiemy co to jest syf bo w syfie żyjemy. Termy odwiedź i podziel się oceną.

. Turysta

Cóż za firma układa polbruk przy tych tężniach robota fatalna gdzie nadzór !!!!!!

Zenek
Nadzór

Przecież jest nadzór nad tą inwestycją. Podobno jest wysoce wykwalifikowany fachowiec, były pracownik urzędu, który nadzoruje ten temat. Dlatego proszę się nie czepiać, nie wypominać niedoróbek. Ta budowa jest niezmiernie wnikliwie nadzorowana.

janek

miałem zapewnienia od swojego kandydata, a teraz radnego, że podwyżek nie będzie, a jeżeli już to ,tylko symboliczne, więc czekam…

Kyle XY

Zależy dla kogo symboliczne. 🙂
Może lepiej ,żeby były symboliczne i sprawiedliwe.

Kyle XY

Ciekawe jaki będzie porządek sesji Rady Miejskiej. Podobno jest propozycja nowych sposobów rozliczania śmieci.
Czuję potężne podwyżki !!!
Tak się kończy zabawa w inwestora.

FaceLike

„Ważne aby być mądrym Liderem. Czas nauki na wyższym poziomie.” I kto to pisze. Dużo nauki przed panem, panie burmistrzu.

Polak

He he , totalnie odleciał.

Inwestor

„Niesamowita wartość Szkoły Liderów Politycznych to możliwość wysłuchania i porównania Liderów kluczowych partii politycznych w Polsce” – w tym przypadku rzeczywiście jest na kim się wzorować, człowiek, który doprowadził do kiepskiej kondycji dość silną partię polityczną. Jeśli pan burmistrz bierze przykład z takich liderów to zbyt dobrze to nie wróży dla miasta, zresztą już jest kiepsko.

Xyz

Nawet bardzo kiepsko

Gregoryhoist
soswwkrs

Powiaty do likwidacji a szczególnie takie lidzbarskie starostwo powiatowe, z takim starostą co nie jest w stanie dopilnować aby placówki oświatowe były gotowe na przyjęcie uczniów od 1 września. Mamy 10 września w szkole specjalnej wciąż dzieci specjalnej troski nie mogą się uczyć bo kuchnia szkolna nie wyremontowana na czas.

Termit

Jest 24.09. i stołówka w szkole dalej nieczynna.

Andrzej

Za każdym jeban..m razem , fajnie i smart w Lidzbargu https://youtu.be/lGerSnu-Axw

Ciekawski

Mleczarnia ma już własną oczyszczalnie?? Czy dalej aromatyczną piankę do Łyny wali?? tak mi się jakoś przypomniało jak Pan Burmistrz wspomniał o świeżym powietrzu w mieście.

Polak

To ten ,,lider” tak się wypowiada? Oratorem to on nigdy nie będzie.

obywatel

Czy wszystkie inwestycje w naszym mieście muszą być takie kontrowersyjne???? Nie ma na tym świecie jakichś normalnych firm ???

Xyz

Pewnie kolejny znajomek burmistrza i tyle w temecie

Rolna

myślę ,ze inwestycja w „spiewające drzewko” była jedyną trafioną.A tak na marginesie wiecie ile ten zardzewiały złom kosztował?

API

Kosztowało to ok. 110 tys zł

Kyle XY

Nie swoje to można wydawać na pierdoły.
Może pierdzące drzewko, zawsze coś nowego.
Czy samorządowcy od inwestycji poszaleli, coś ćpają, może biorą jakieś dopalacze co im mózgi lasują.
Już nie wiem co mam o nich sądzić. Widzę, że tu żadna terapia nie pomoże. Medycyna jest bezradna na takie przypadki.
Została tylko izolacja tych osobników.

Kyle XY
cytat na dziś

– W imię wolności wmawiano ludziom: róbta, co chceta. W telewizji sztucznie promowane przypadkowe gwiazdki uczyły jak wychowywać dzieci, chociaż same nie potrafiły wychować własnych. Liczył się show, łatwe rozwiązania, gotowe recepty. Wszystko wolno, wartości nie ma, Boga nie ma, Ojczyzny nie ma. Możesz być kim chcesz: kobietą czującą się kobietą, kobietą czującą się mężczyzną, kobietą nie czująca się kobietą czy kim tam może być jeszcze kobieta. Kto odważył się bronić zdrowego rozsądku stawał się moherem, zaściankiem. Dzisiaj Polska powiedziała temu: stop! I wybuchła prawdziwa wojna kulturowa. Ja przeciwstawiłem się grupom, które robiły na tym wielkie biznesy – mówi portalowi DoRzeczy.pl Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

Trombullus

Poniekąd to cała prawda. Portale internetowe, media dla osób zainteresowanych „innym stylem życia” ale też głównego nurtu robią na gender pieniądze. Czas reklamowy poprzedzający kontrowersyjne tematy, reklama na stronie, to wszystko kasa. Produkcja gadżetów łóżkowych dla kochających inaczej, określone ubrania, dodatki- to wszystko kasa. Z drugiej strony lepiej rządzi się ludźmi, którzy robią coś co jest kontrowersyjne i ogólnie nie tolerowane- oni się boją. Brak zasad moralnych w stopniu podstawowym, pozwala tym przy władzy robić rzeczy mega niemoralne. Pijaństwo, balangi z dziewczynkami, jazda po pijanemu ludzi na świeczniku- nikogo nie dziwią w naszym kraju a osoba nie jest „skończona”.

bogda

Zjazd PO (KO) w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim odwołany.

pr.OTUA

A to się Eleo Norka zmartwi

janek

będę płakał, a oni mogli się podleczyć naszą przyrodą. Podwyżki nie przeszły i …….,

janek

siedziba to ta seledynowa, czy a la róż ?//? Prawdę mówiąc to co jest w niniejszym raporcie napisane to , no, niemożliwe, że tak może być, a co dopiero, że tak jest.

. Gość

No cóż , na poważną siedzibę to coś nie wygląda ,czy była to napewno przemyślana decyzja ? Za jakiś czas to się pewnie okaże ! Szanowni Włodarze i Radni proszę zacząć myśleć wreszcie odpowiedzialnie ! Mieszkańcy są już tymi różnymi nietrafnymi decyzjami przerażeni.

spacerkiem po termach

ponownie odwiedziliśmy termy, ponownie świeci , tylko jeden zegar, który źle odmierza czas,brak wody w brodziku łączącym szatnie z przejściem do basenu, szafki nie myte między klientami, w łazienkach brudno i towarzyszy „niemiły” zapach, może p.kierownik sprawdzić osobiście.

Barbara

To miejsce to powinien odwiedzić Sanepid

hehe

Przyjdzie znajomy znajomego i powie, że jest dobrze:)

Gość

kiedyś byłem na początku czerwca i był PIP, było super, pachnąco i ładnie, ale żeby tak zawsze było to nie powiem. Odrobina chęci, nadzoru i będzie ok.Obiekt fajny, obsługa miła, jedzenie się poprawiło i oby tego co jest nie zmarnować.

. Turysta

Z tą poprawą jedzenia i czystością bym nie przesadzał , nadal bardzo , bardzo skromnie ,a to nawet fajny obiekt w tej mieścinie.

Kerofnik

Ja nie mam czasu bo z palaczem podgrzewamy wodę, a ciepłej już na brodzik nie starczyło 😀

Kyle XY

Dwa lata. Ktoś tu bajki opowiada.
Muszę to zapamiętać!:)

Władeczek

Przyrodolecznictwo, to takie leczenie jak kiedyś w wojsku trampki i plecak na katar.

sukces starosty i dyrektora

Jest taka szkoła z internatem w L. w której nie wykonano remontu stołówki i dzieci nie mogą rozpocząć nauki od 1 września. Były 2 miesięcy wakacji a nawet kilka miesięcy czasu aby to wykonać.

Termit

I dalej nie działa.

obywatel

Siedziba firmy , prima sort…

Till

„Konsekwencja w działaniu przynosi efekty „ to cytat burmiszcza, ja mówię, a dokładniej to piszę – jaka władza tacy inwestorzy. Jak na razie to inwestorzy zainwestowali tylko w same działki i nic poza tym . Żaden normalny inwestor nie potraktuje poważnie naszej władzy gdy na wejściu do UM usłyszy – „ witamy w Lidzbargu”

Wojtek

Oprócz „witamy w Lidzbargu” usłyszy: „to ja Wasz burmiszcz”. Następnie wykład na temat zajebistości włodarza, sukcesach w inwestycjach, sukcesach w zarządzaniu kadrą w UM, sukcesach w doborze wiceburmistrza itd itp. Ogólnie rzecz biorąc, pan włodarz odpłyną mentalnie i merytorycznie w nieokreślonym kierunku. Jego jestestwo przerosło go, szkoda że to wszystko kosztem mieszkańców. Miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto obudzi tego pana ze snu, wytłumaczy na czym polega zarządzanie jednostką samorządu terytorialnego, a przede wszystkim powstrzyma ten bezmiar głupoty i ignorancji rzeczywistości. Pobudka panie burmiszczu…

nowy

Co za jad.

Gość

Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Nie kupił a uzyskał użytkowanie wieczyste. Jak nie wybuduje to umowę można rozwiązać. Nie może też sprzedać, gdyż nie jest właścicielem. Może tylko zbyć użytkowanie wieczyste. Tak czy owak, jak nie będzie wybudowane do umowa do rozwiązania i tyle.

Api

Zabrakło informacji że działka to grunt rolny.

cox

ale nie I-III klasy

Kyle XY

Inwestor może odsprzeda działkę innemu inwestorowi.
Kupił za niecałe 54 zł/m2. Po ile kupowali mieszkańcy działki pod budowę domu.
Może dostanie dotacje z …………..urzędu.
A może to przykrywka.
W PiS-e robi się interesy z instruktorem narciarstwa a w Lidzbarku poważny inwestor to fizjoterapeuta.
Podobno wiara czyni cuda.
Wydaje mi się, że lepiej by było wybudować tutaj Centrum Leczenia Psychiatrycznego Samorządowców i Polityków CLPSiP . Specjalizacja CL to leczenie chamstwa w stosunku do podwładnych, naiwności inwestycyjnej, niemądrych pomysłów inwestycyjnych. Klientów by nie zabrakło . Cała Polska czeka.
Widać brak zaplecza, brak dobrych doradców , brak …. szkoły!!!!

Trombullus

A skąd pojedynczy masażysta, który ma małe mieszkanko w szeregowcu i nie osiąga obrotów większych niż 16tys. miesięcznie weźmie pieniążki na budowę lecznicy a następnie sanatorium i szpitala?
Odpowiedź- Spółkę komandytową łatwo jest przekształcić w komandytowo- akcyjną w której akcjonariusze nie są wymieniani w KRS w żadnym przypadku a dojście kto jest akcjonariuszem wiązać się musi z grzebaniem w aktach spółki w sądzie. Jest jeszcze możliwość wypuszczenia akcji na okaziciela i wtedy żaden z mieszkańców Lidzbarka nigdy nie dowie się kto jest rzeczywistym właścicielem lecznicy, szpitala i uzdrowiska. Zachodzi tylko pytanie czy już mamy w tle inwestorów i czy są to osoby nam dobrze znane? Typowe zagranie Platformersów- zgodne z prawem aczkolwiek wysoce nie etyczne i nieuczciwe.

Kyle XY

No i temat wyjaśniono.

Kyle XY

Będzie dotacja z ….. urzędu.

Xyz

Otóż, mamy swoje własne Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry. To lepsze niz nadchodząca Noc Kabaretowa w Mrągowie. Tak trzymać Panie BURMISTRZU!!!!

Trombullus

Zakład przyrodoleczniczy- jednostka organizacyjna lecznictwa uzdrowiskowego, której zadaniem jest świadczenie usług zdrowotnych przy wykorzystaniu naturalnych surowców leczniczych. Zapewne puszczą z tężni wąski strumyk na działkę i będą kąpiele błotne w okresie letnim. Tylko po co tam masażysta, może lepiej sprawdziła by się babka szeptunka lub jeden z lidzbarskich zielarzy.

Obserwator

Tak samo jak zapowiadane hucznie w Lidzbarku Warmisnkim zaklady i fabryki: 1
Materacy ? 2. Browaru? 3.Narybku ? 4 Naturalnych kosmetyków? 5 Galerii Handlowej przy wiezy cisnień ? Dzialki czyli miejski majatek został wyprzedany, a po inwestycjach jedynie wiatr hula…!

. Gość

Najbardziej i szybko przydałby się w naszym miescie zakład pracy produkujący taczki z napędem hybrydowym !!! Zapotrzebowanie niewątpliwe.