Lis 232020
 

Fragment ze strony profilu społecznościowego Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński

25 listopada 2020r. na Sesji Rady Miasta zostaną przyjęte projekty uchwał w których Burmistrz Wiśniowski proponuje podwyżki opłat od nieruchomości gruntowych, budynków, opłaty targowej oraz środków transportu. Lidzbarczan oraz lidzbarskich przedsiębiorców podwyżki dotkną wraz z początkiem 2021r.

Najważniejsze opłaty wzrastają:

– podatek od gruntu wzrasta z 0,8 do 0,83 zł za m2
– podatek od budynków z 0,63 do 0,65 zł za m2
– związanych z działalnością gospodarczą z 21,48 do 22,32 zł za m2
– samochodów ciężarowych 3,5-5,5t z 492 do
– samochodów ciężarowych 5,5-9t z 676 do
– samochodów ciężarowych 9-12t z 798 do
– autobusów do 22 miejsc z 694 do
– autobusów powyżej 22 miejsc z 1354 do

Opłaty targowe

– stoisko sprzedaży art. przemysłowych i mieszanych z 2,5 do 3 zł

Pozostałe opłaty targowe wzrastają średnio o 1zł

Podatki od gruntu, budynków i inne, gdzie prowadzi się usługi handlu, gastronomi, sportu, usług hotelowych, basenowych przedsiębiorstw wykorzystujących wody geotermalne wynoszą połowę stawki. Obecnie jedynym podmiotem spełniającym powyższe są Termy Warmińskie i to one są beneficjentem pomocy publicznej w postaci obniżenia podatków lokalnych o połowę. Burmistrz Wiśniowski tak uzasadnia obniżenie stawek zawartych w projekcie uchwały:

„Zastosowane różnicowanie stawek podatkowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą stanowi pomoc de minimis w odniesieniu do podatników prowadzących działalność gospodarczą”.

Szczegóły projektów uchwał znajdują się TUTAJ

Miesiąc temu pacynkowa Rada Miasta na wniosek Burmistrza Wiśniowskiego znacznie podniosła opłaty za odbiór odpadów. Nieco wcześniej podniesiono opłaty za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

19 listopada na profilu społecznościowym UM, Burmistrz Wiśniowski  podaje taką informację „Epidemia koronawirusa dotyka każdego. Władze Lidzbarka Warmińskiego pomimo trudnej sytuacji zachowują spokój i starają się pomagać mieszkańcom miasta.” Pod materiałem wideo znajduje się komentarz jednego z użytkowników dotyczący wspomnianej pomocy mieszkańcom „W jaki sposób władze miasta pomagają mieszkańcom? Jaką pomoc konkretnie otrzymują? Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy? Czy może obniżono im podatek od nieruchomości do 1zł z M2 jak np. w Szczecinie czy może jest jakaś inna forma o której jeszcze nie wiemy…. Prosimy o konkrety.”

Konkrety właśnie się pojawiły…

 Posted by at 9:39 pm

193
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Alisaslame

Очень хороший онкофорум в сети. Люди отзывчивые там, помогают друг другу! В Вконтакте-подписывайтесь

онкофорум екатеринбург

Lidzbarska dieta

– Ale ostatnio schudłeś. Jak się nazywa dieta, którą stosujesz?
.
.
.
– Bieda i głód. Polecam

Gringo

… tu ,żeby nikt nie ciągał redaktora
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/1E4FE7C5

Gringo

No i Tusek ukręcił łeb sprawie.

Gringo

W 30s filmu p. starosta twierdzi..hm ,że hotel jest inwestycją starostwa. Ciekawe.
chyba… całego PO jak było w ulotkach. Poznamy kiedyś cichych udziałowców czy nie? Odpowie ktoś za te numery z działkami i szlabanami?

Gringo

i kolesiostwem w rozdawaniu publicznych pieniędzy naszych tuzów lokalnej POlityki.

deja vu

Na tle gdańskiej starówki (a może już altestadtdanzig), były…błogosławi partię i hajmat w rajchu. Czy szlezwik już płynie? Czy Poczta Polska dostała wsparcie a na Westerplatte są oddziały Wojska Polskiego?

imię

Poczta jeszcze nie, bo Sasin coś tam namieszał, ale za to Rydzyk dostał.

tfuuu

Na pohybel tfuskowi i innym POmiotom ukszf

Andrzej
Elo

Na trzeciej minucie skończyła się moja cierpliwość w tytule „zrównoważonego rozwoju miasta”. Turystyka, uzdrowisko, kultura i firmy (tereny inwestycyjne już są)biznes. Zrównoważony prawie jak z opowieści fantastycznej. Firmy małe i średnie już mamy. Ale myśli i o firmach wysokospecjalistycznych. Dziś jakiś najbardziej pesymistyczny dzień w roku,a ja się uśmiałam jak norka. Ha ha ha ha… Myśliciel.

Trombullus

W „LidzbarGu” będę leczył „krWobieg” pływając „stateczkami” z Krasickiego.
Będę wdychał pyły z zawartością białka z Polmleku co wyleczy nawet astmę. Burmistrz odpłynął. Cała klasa robotnicza, zarabiająca minimalną krajową, która pali ruskim węglem, płytą wiórową i śmieciami trzyma kciuki za „LidzbarG Zdrój”. Mam lepszy pomysł panie Wiśniowski, zmieńmy nazwę miasta na „Utopia” z pewnością większość społeczności się pod tym podpisze obiema rękami.

Kyle XY

O jakim mieście on opowiada? Pan Burmistrz żyje w alternatywnej rzeczywistość.
A jednak to prawda! Światy równoległe istnieją. Do tej pory brakowało naukowcom twardych dowodów na potwierdzenie tej kontrowersyjnej teorii.
A tu proszę stan umysłu lidzbarskich samorządowców w pełni potwierdza tą teorię.

Plebs

A gdzie to Pan Jacek POseł POlityk wyjechał? Bo coś go w mieście nie widać. Czyżby „Licencja Polskiego Związku Narciarskiego” ??

Gregoryhoist
Barbara

Dziewczyna z Lidzbarka bierze udział w konkursie Miss, super.

tahas

Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы Обратесь всегда будем рабы вам помочь

gość

Tymczasem poseł Braun wyprasza policję z restauracji za pomocą… LAPTOPA. xD A jak tam Lidzbarscy przedsiębiorcy? Dalej pozamykani na cztery spusty i boją się covida czy już zbankrutowali i zwijają interesy? Ktoś wie?

https://www.youtube.com/watch?v=KSgBCRGFTnY&feature=emb_logo

Andrzej

lokalny sprzedawca węgla dla mleczarni 🙂 https://youtu.be/ASZ7nswqMWU

gość

Przecież on sie tak plącze, zero konkretów, ogólniki, jak tu wierzyć na słowo temu panu

Bożydar

ale filtry powietrza załatwił 😀

he he

PIS = Posadki i Stanowiska
PO = Posadka Obowiązkowa

he he

ooo 😉 jednego minusa dostałem:) widocznie jeden uczciwy się trafił 😀

cytat

„– Afera Amber Gold to przykład tego, że w Polsce mafia istnieje. Mafia to związek polityków, samorządów, biznesów, prokuratury – powiedział w TVP Info po premierze dokumentu Latkowski.”
A czy to nie tu prokuratorzy bywają u janka?

Gringo

..tu działa od dawna… z dodatkiem sędziów.

Donalddourf

Супер давно искал

gość

Czy ” Lidzbarg ” to słowo nieprzyzwoite???

Beka z naiwniaków

Akcja ze zaszczepionymi poza kolejnością „celebrytami” przynosi skutki. Ludzie o niższej inteligencji a może i pewnym upośledzeniu faktycznie uwierzyli, że jacyś tam celebryci z telewizji (hahaha) czy inne gwiazdy chciały ZABRAĆ im ich szczepionkę i teraz sami chcą się szczepić jak najszybciej hahaha xD

Janusz komentator

Ja miołem się nie szczepiać szczepionkom ale jak te pazerne celebryty ze telewizji siem szczepiom to i ja siem zaszczepie. Jusz dzisiaj ide siem zapisywac bo mnie celebryty ze telewizji mojom szczepionke wezmą i dla mnie nie bedzie!

Kulega Janusza

Ale jesteś Gość! Przejrzołeś na wylot system:) albo jesteś masonem i wjesz fszystko i kontrololujesz śfiat 😀

Trombullus

Ta epidemia to świetna okazja do pozbycia się wątpliwości co do inteligencji niektórych znajomych. Otwierasz Face i już widzisz stadko ułomnych. Gdy sytuacja wróci do normy taka wiedza może się okazać bezcenna w celu dalszego bezproblemowego kontynuowania życia bez „balastu”.

doktorek

Też tak uważam. Jeżeli ktoś wierzy, że celebryci z telewizji odbiorą mu szczepionkę i pędzi się szybko zapisać to coś z inteligencja takiej osoby jest nie tak. 🙂 Ułomnymi łatwo manipulować. Ale z drugiej strony niech się szczepią czym popadnie – selekcja naturalna.

Till

Jak przebiega akcja szczepień poza kolejnością naszych niedouczonych wiejskich elit? Tu na prowincji to może mieć patologiczny wymiar.

Doktor Frankenstein

Ja bardzo chętnie odstąpię swoją nieprzebadaną szczepionkę dla jakiegoś celebryty albo włodarza. Ktoś chętny?

doktor

Masz? Pokaż, chętnie przyjmę bo jeszcze nie dostałem mimo pierwszeństwa

lista SRA

Otwarta Lista SRELIT i SRATYSTÓW
Trzeba ogłosić listę SRELIT i SRATYSTÓW, i bojkotować telewizje, teatry i radia w których ich „puszczają”.
Hasło – NIE PUSZCZAĆ BĄKÓW!
Na mojej liście jest mi.in. -*** janda, ***maleńczuk. ***piaseczny, ***makłowicz, itp.

*****po

Tych KaSSt, SRElit i czerwonych błySUKawic po prostu nie znoszę

cox

A ja nie znoszę chamów. Mówię o tych co poza kolejnością się zaszczepili. Niby oni od reszty są ważniejsi a ten rektorek WUM od koryta nie chce odejść.

gość

Hahahaha… Przecież ta cała afera ze szczepionkami to zagrywka po to, aby ludzie chcieli się szczepić tym syfem. Ja BARDZO chętnie oddam swoją szczepionkę jakiemuś CELEBRYCIE. Ktoś chce za free? Baa… nawet dopłacę.

cox

Dla takich jak ty na tą chwilę jest tylko psychiatra

gość

Sam się zgłoś do psychiatry. Pisanie takich bredni za dobrze nie świadczy o twoim stanie psychicznym, ani też o twojej inteligencji.

cox

Gul skoczył – sorki

imię

cox, cienki bolek jesteś, skoro nie trzymasz ciśnienia. Niedługo ujawniona zostanie pełna lista zaszczepionych „celebrytów”. Lista waszych, „pełowskich” napompowana do granic możliwości i to w sumie niewielka jest ilość w porównaniu z pełną, ponad 400-osobową grupą. Ciekawe, kogo TVPisja pominęła w tej wyliczance? Teraz już tylko pozostaje czekać na pozostałych z tej listy, czyli rasę panów, lepszy sort…

cox

Jestem spokojny, z ciśnieniem też spoko. Piszę tu o chamach którzy uważają się za święte krowy i że wszystko im się należy poza kolejnością. Skoro uważacie że dla świętych krów należących do POpaprańców wszystko się należy poza kolejnością to z pewnością do nich należycie. W Warszawie mam rodzinę lekarzy i do tej chwili szczepionki nie dostali mimo zapisania się. Cóż ci celebryci są ważniejsi bo w teatrze muszą wyć. Każdy chce żyć, kto szczepionki nie chce nie musi się szczepić.

yaki

„Aferka”z celebrytami to chęć kampanii promującej szczepienia. Od dawna politycy mówili, że trzeba budować u Polaków potrzebę aby się szczepić. Dzięki tej aferce więcej ludzi chce się zaszczepić. Ot taka „inżynieria społeczna” oparta na manipulacji.

14011101

POdobno miało być społeczeństwo obywatelskie a wyszła platforma oszustów i niekaralnych cwaniaków z Kassty i SrElit

Patolandia

Lidzbark to nie ludzie – to stan umysłu 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=oYQ_IxlHelk

*****po

Dla tych ujadających czerwonych błysukawic tylko jedno – j****e sie same…

Zenek

Zgodnie z art. 141 kodeksu wykroczeń używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym jest karalne. Wobec sprawcy może zostać zastosowana kara ograniczenia wolności, grzywny do kwoty 1.500,- zł albo kara nagany… Czy w Lidzbarku nie dotyczy i mogę sobie chodzić po mieście i krzyczeć: J***ć tego J***ć tamtego!!

Trombullus

Skoro jest taki artykuł to Burmistrz i Starosta powinni już dostać karę za „słowa nieprzyzwoite” w stylu- „Lidzbark się rozwija”.

Zenek

Oni mieli na myśli ławeczki, drzewka i parki, a nie miejsca pracy 😀

wonstod

Powoli, dzięki Orlenowi udaje się Polakom odzyskiwać lokalne tytuły prasowe, chociaż zdrajcy pełowskie i V kolumna podnosi wrzask. Czy uda się to u nas? GO i jej lokalny tytuł gl wciąż w rękach obcych

cytat

„Posłowie PO, obok niemieckich polityków i dziennikarzy, są zaniepokojeni stanem polskiej demokracji, bo znaczącą część prasy w Polsce przestaje kontrolować niemieckie wydawnictwo. Wolność słowa jest zagrożona – klarowali na posiedzeniu sejmowej komisji posłowie Platformy – bo właścicielami Polska Press przestaje być „rodzinna firma z Bawarii”. Trudno to pewnie pojąć zwykłym Polakom, ale gdy przedstawiciele totalnej
opozycji to mówili, na ich twarzach nie widać było cienia wstydu.”- J.Lichocka

Moje ciało, moja sprawa. Nie szczepię się.

Inny temat. Niech mi ktoś lepiej wyjaśni logikę wszelkich lewaków. Chodzą z błyskawicami i krzyczą „moje ciało, moja sprawa” popierając aborcję. A z drugiej strony są zwolennikami przymusowych szczepień, więc hasło „moje ciało, moja sprawa” tutaj już nie działa i obywatel nie może zadecydować jaką i czy w ogóle chce sobie coś wstrzyknąć w swoje ciało. Czy jest w tym jakaś logika? Czy następuje tu całkowite rozdwojenie jaźni?

gość

Po co w ogóle takie komentowanie? Nic nie daje , władza robi co chce , a nam tylko gul skacze, pytam po co ???

Till

Chyba się pomyliłeś, ten portal nie jest o bieżących wydarzeniach na Białorusi.

gość

Ty się pomyliłeś , i nie oglądaj tyle (za dużo) telewizji.

gość

Po co komentujecie tych tłumoków ?

buy cialis online safely

hello guos 9128738511

buy cialis online

hello guos 9128738517

cialis 2.5mg

hello guos 9128738519

gość

Podatki podniesione , może by tak zmienić temat???

zerwij kajdany

…połam bat…bo mury zasłonią, zasłonią, zasłonią i pogrzebią dawny świat…

Trombullus

Na ul. Hożej kopią fundament pod kolejny pustostan, który zasłoni do końca odrestaurowane mury. Ile powstało zdjęć z tymi murami w tle przez te wszystkie lata, ilu turystów podziwiało to założenie obronne? Czy w naszym mieście naprawdę brak powierzchni handlowych? Mało stoi pustych lokali? Buta moi drodzy i ignorancja to cechy próżnych ludzi. Chciałbym życzyć wszystkim w tym nowym roku trzeźwej oceny- nie sytuacji, ponieważ ona jest dynamiczna ale osób, person i ich działań. Ludzie się nie zmieniają, nikomu nie przybywa rozumu, nikt też nie staje się nagle uczciwym człowiekiem. Jest takie stare przysłowie- „lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć”. Pamiętajcie że to przez wasze osobiste wybory w życiu prywatnym i społecznym, kształtujecie swoje otoczenie dla siebie, swoich dzieci i wnuków na lata.

cox

Tam buduje Protas niby mądry…

Adam

Proszę doczytać na tablicy kto aktualnie tam inwestuje w budowę!

cox

W internecie nic nie ginie, wystarczy poszukać kto kupił działki i kto dostał pozwolenie na budowę.

lala

działki przeznaczyło do sprzedaży PO dla działaczy i POopierajacych PO !

Andrzej

XXXV Sesja Nadzwyczajna Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim, 30.12.2020 r. tryb online
https://youtu.be/MnCixEE1W28

Gringo

No i jeszcze jedna charakterystyczna cecha w tym mieście. Radni w 99% po wyborach wpadają w letarg połączoną z amnezją. Budzą się w czwartym roku, gdy kadencja się kończy i przypominają sobie, że trzeba coś tam napisać na ulotkach. To fajna fucha być ważnym. Plebs i tak nie pamięta co było na ulotkach 4 lata temu. Nie mniej jednak trzeba iść trochę pożebrać o głosy,by znowu było dobrze przez cztery lata. Wtedy radni przypominają sobie w czyim imieniu zostali wybrani i komu mają teoretycznie służyć.

Barbara

Zgadza się jeszcze zdjęcia sobie porobią żeby ludzie widzieli ile oni zrobili.

Maria

Ale nie o to tu chodzi. Przecież wszelkie inwestycje są robione po kogoś, daleko nie szukając komunikacja miejska, jak myślicie kto z radnych ma związek z komunikacją, poczekajmy trochę a wszystko będzie jasne. Kolejne tematy, drogi, chodniki itp – przecież to układ trzech lidzbarskich firm dogadanych z burmistrzem, ustawka do kwadratu. Burmiszcz to człowiek, który ma ograniczoną zdolność intelektualną, wystarczy spojrzeć na osoby, które nim sterują – emerytka, która ma haki i pseudo intelektualistka od szeroko pojętej branży mediów. Tragedia z farsą połączona z dramatem niskich lotów, kicz i fajans z doborowym personelem.

nowy

Mario zarzucając komuś ustawki,układy trzeba mieć trochę dowodów.Nie będę się rozwodził, o Twojej zdolności intelektualnei.

Polak

„Nowy” a ty ponownie masz „dyżur „na tym portalu? Poproś Lidera o wolne.

nowy

Nie mam żadnego lidera,tylko nie cierpię jak obrzuca się kogoś złośliwymi epitetami. Zdrowia w NOWYM ROKU.

Leszek

Nie masz, bo sam jesteś pseudo „liderem”.

.smutas

Nowy, zajmij się fotografowaniem… Itd

nowy

Jedynie co potraficie to mieszać z błotem wszystkich co myślą inaczej niż piszący na tym portalu.Powodzenia.

Gość

Myśleć inaczej czasami nie oznacza dobrze.Szacunek do drugiego człowieka to podstawa.W dzisiejszych czasach buta, karierowiczostwo, arogancja, brak uczciwości wzięły górę i to jest nie do zaakceptowania.

Wiesiek

Ciepła posadka przez 5 lat po 1200 na rękę miesięcznie to nie ma co się dziwić. Żeby nie wybrać tych nierobów znowu pamiętajcie

Gringo

Przypominam sobie jak to planowano rozliczanie pomysłów i do dziś tego nie zrobiono. Burmistrz okazał się niestety podatny na wpływy możnych tego grajdołka.
Długów narobili decydenci poprzez tzw. komercyjne budowy. Trombullus ma rację ,że i wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Czas zrobił swoje i lichota wykonania wychodzi. Budować trzeba „umić”. Lidzbark poszedł w inną stronę. Oczywiście, że internetowi krzykacze mieli rację. Turystyka okazała się ślepą uliczką dla tego miasta. Skoro nie miało się własnego pomysłu na rozwój tego miasta, a łyknęło się pomysły poprzednika i jego rady… to jest jak jest. Szkoda tylko,że burmistrz odleciał i jest tylko fejsbukowym lanserem oderwanym od rzeczywistości. Niestety od lat „rządzący” pod dyktando tzw. wielkiego gimnastyka, nie przewidują skutków takich ,a nie innych inwestycji. Przy czym słowo inwestycje samorządowe hm… są w tym przypadku nadużyciem.

Till

Przyszła prawdziwa zima i zrobiło się ładniej. Całe rodziny, a w szczególności  dzieci lepią ze śniegu podobizny lidzbarskich samorządowców. Jest sielankowo.

Till

Po śniegu nie ma już śladu, bałwany niestety pozostały.

janek

Znowu zima zaskoczyła drogowców i tych miejskich i tych powiatowych i tych wojewódzkich, więc to taka nasza tradycja….

Drogowcy

Ale jak to? To gdy jest zima pada śnieg? Dlaczego nikt nam o tym nie powiedział? No i znowu my drogowcy jesteśmy zaskoczeni 🙁

ilex

No to jak to w końcu jest? Marzymy o śniegu i magii świąt w białym puchu, a jak już mamy śnieg, to chcielibyśmy stąpać suchą nogą czy w szpileczkach po chodnikach? A może to ciebie janek zaskoczyła i nie wiesz co począć?

janek

jeżeli chodniki nie są odśnieżone, ulice nieoczyszczone z błota pośniegowego, więc dochodzi do wypadków, a ludzie giną, a w najlepszym przypadku się łamią, a w dzisiejszych czasach trafić do szpitala nie daj….Ano zaskoczyła w TV mówili, że będzie czarno, a tu proszę jest biało i tak z nimi jest trzeba wszystko na odwrót. Jak koronawirus w odwrocie to dosmaliło, jak wyciągów p.Prezydent mówił, że zamykać nie będzie to zamknęli itp.

gość

To ilu zginęło a ilu się połamało? Tylko podawaj osobno.

Królik doświadczalny

Już są w Polsce szczepioneczki na grypkę-chrypkę zwaną też Covid-19. Mamy obecnie pierwszą w historii pandemię, gdzie szczepionki budzą większe obawy niż sama choroba.

podatnik

Jeżeli ktoś się zaszczepi dobrowolnie tym syfem i dostanie np. paraliżu twarzy to dlaczego taka osoba ma być leczona na te powikłania z moich podatków? Każdy sam powinien odpowiadać za swoją głupotę, czyż nie?

Gosc

A jak ktoś z własnej woli się nie zaszczepi i zachoruje na covid to niech leczy się za swoją kasę. A jak umrze to niech rodzina pochowa go na własny koszt. Dlaczego podatnik ma za to płacić. Czyż nie?

Xyz

A czy pogrzeby odbywają się na koszt podatnika? Nie sadze. Niejednokrotnie rodzina bierze jakikolwiek kredyt by godnie pochować bliską osobę, bo zasiłek pogrzebowy,wypłacany przez ZUS nie wystarcza.

podatnik

Ale szczepionka nie gwarantuje tego, że nie zachorujesz a śmiertelność tego wirusa jest bardzo niska. Bardziej prawdopodobne jest to, że jadąc samochodem do punktu szczepień zginiesz w wypadku samochodowym niż to, że umrzesz na covid.

dulczessa z danzig

To jak p ośle jp z heisberga u mnie juz tramwaje ss , u pana ronda dojcze a kiedy w heisberg plac AH?
Kto za p osłem jp stawia+ kto przeciw – . Dla jasnosci… hahaha

nowy

Dulczessa na pewno nie masz nic wspólnego z Lidzbarkiem bo bardzo by było wstyd,dla MIASTA.

Gringo

Jest z tej samej partii jak lokalni dominanci. Ojciec Dulczessy współpracował z M.Płażyńskim, który i nam darował fantastycznego lokalnego orła samorządu.
Ludzie myślą prawnik… to musi być mądry,, a tu…Większość z nich wygląda niestety na niekompetentnych.

Ziom

Z okazji zbliżających się Świąt życzę Wam wszystkiego najlepszego, a swoje życzenia chciałbym przede wszystkim skierować do pana strażnika miejskiego, który dzisiaj „pod osłoną nocy” (parę minut po godz. 7) zaparkował służbową nyskę przy ul. Konstytucji 3 Maja i w mundurze udał się do salonu fryzjerskiego oddalonego ulicę dalej. Wszystko to miało miejsce w godz. twojej pracy dzbanie. W takim razie po kiego wała nasz krzywousty wyposaża was w sprzęt do ratowania ludzkiego życia, barany nyskę traktujecie jak prywatne auto. Nie pozdrawiam

nowy

Ale dołożyłeś strażnikowi.Widzisz jak sięludzie cieszą.

Ziom

Słowem bym się nie odezwał, gdyby ten dzban komendant prywatnym autem przyjechał. Pech chciał, że nyską przyjechał i skradał się parkiem przy placu zabaw, a później wszedł i po zabiegu upiekszającym wyszedł od tzw. zachrystii, czyli tylnymi drzwiami jak SZCZUR. Pozdrawiam

Gosc

A ty bidulku tak cały czas za nim chodzileś? Jakąś obsesje masz?

Gringo

Słusznie. Pojazd i paliwo stanowią mienie gminy. Trzeba było pojechać prywatnym samochodem. Niestety jakby nie patrzył nadużycie.

Andrzej

https://youtu.be/gqkUX5zLfGU z fartem mordeczki

Kyle XY

Ja nie życzę dla was , ale wam.

Kyle XY

Nie wiem jak to skomentować słów mi brakuje. PRL w najlepszym wydaniu.
Mam wrażenie, że ten kanał telewizyjny ogląd mało osób , w przeciwnym razie władza nie utrzymała by się tak długo.

Ziom

Ja ze swojej strony życzę Panu Burmistrzowi, aby w tym roku odwiedził Go Święty Mikołaj i w prezencie podarował słownik języka polskiego. Zostaje się jedynie modlić, że Mikołaj się nie pomyli i nie przyniesie rozmówek w gwarze kaszebskiej (kaszubskiej) , wówczas biada nam.

Gringo

Sukcesem będzie jak nauczy się poprawnie wypowiadać nazwę miasta, którego jest burmistrzem. trzymam kciuki. Później zadanie z właściwym zastosowaniem przyimka „dla”.

dulczessa z danzig

A co tam ciekawego u naszego posła z Heilsberga, Cienistra samorządu gabinetu cieni PO? Nie zapraszają do Wiadomości? Jaka szkoda…hahaha

Arbuz

Ciekawe co u byłego posła Pana Piotra C.

gość

siedzi u Trzaskowskiego w Warszawie w jakimś departamencie, w końcu ma wiedzę na temat sprzedaży materiałów budowlanych …

nowy

Zapraszali ale nie poszedł. Pozdrowienia z Lidzbarka-Warmińskiego.

Młody

Przepraszam bardzo czy orientuje się ktoś czy w Mleczarni płacą extra za nocki w weekendy bo słyszałem, że nocki też się tam robi więc jakie są stawki? Dziękuje Serdecznie za odpowiedź.

jacc

Płacą dodatek za pracę w godzinach nocnych

Młody

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Katarzyna

Czy są tu jacyś wielbiciele burmistrza? Przecież on jest taki fajny, z każdym porozmawia, każdemu coś obieca. Potrafi oswoić ślimaki, jest świetnym menadżerem, wspaniałym szefem. Dlaczego tak na niego narzekacie? Szkoda tylko, że wokół siebie ma samych klakierów, nikt nie odważy się powiedzieć prawdy prosto w oczy.

nowy

Katarzyno cóż to za prawda.Będziemy z uwagą czytać.

Milcz waść, wstydu oszczędź

Najśmieszniejsi są ci wszyscy włodarze mówiący o jakimś rzekomym rozwoju miasta i regionu… Jak można w ogóle mówić o jakimkolwiek rozwoju, skoro to miasto z roku na rok się zwyczajnie wyludnia, więc dosłownie – ludzie nie chcą tu nawet mieszkać z powodu biedy! I to jest ten rozwój? Emigracja młodych ludzi tuż po skończeniu szkoły świadczy o rozwoju miasta? Buhahaha… Milcz waść, wstydu oszczędź… Taka narracja robi się już żenująca i męcząca. Bynajmniej ja jestem zażenowany słuchając kolejny raz o tym, że miasto i region się rozwija a tymczasem moi rówieśnicy 30-latkowie już daaaawno stąd wyjechali i się śmieją z tych, co tu jeszcze zostali w tej biedzie i pracy za 2000 zł netto.

Barbara

Niektórzy i te pieniądze stracili z powodu zamknięcia dotychczasowych prac. Dopiero teraz można zobaczyć jak wygląda te rozwinięcie. Zamiast bawić się w turystykę władze powinny obrać inna strategię.

nowy

Jaką strategie przy takim położeniu.

Kyle XY

Podobno w Lidzbarku Warmińskim lub w jego sąsiedztwie ma powstać biogazownia i spalarnia śmieci. Ciekawe, gdzie te obiekty będą zlokalizowane. Mam nadzieje, że w dzielnicy przemysłowej.
Zapewne pojawią się nowe, wymagające wysokich kwalifikacji zawodowych, miejsca pracy przy segregacji odpadów.
Może zmaleje cena za odbiór śmieci.
Pragnę zauważyć ,że remont Urzędu Miasta znacznie się przedłuża. Tam się nic nie dzieje, a tu burmistrz planuje następne inwestycje. Może coś należy dokończyć , aby zabrać się za budowę następnej inwestycji.
Czyżby ruszał remont dworca PKP ?

Wiesiek

Na pewno to będzie kolejna trafiona inwestycja haha

Gringo

To nie było żadnej strategii. Było łojenie budżetu i kręcenie lodów.
Budowano głupoty wmawiając mieszkańcom jakie to Las Vegas będzie z L.W.. Po tzw. zakończeniu przygody z samorządem miało być miękkie lądowanie dla owych magików ekonomii.By żyło się im lepiej.

XDDD

I bardzo dobrze, że rosną. Wspaniale, że lokalny samorząd inspiruje się dokonaniami naszych narodowych czempionów!!

Wiesiek

Czy można gdzieś zobaczyć jak głosowali poszczególni radni?

Andrzej
Wiesiek

Oglądając ten cyrk rady miejskiej nasuwa się jedno – a idźcie w piz..

janek

W czasie pandemii ludzie pogubieni, zestresowani, borykający się z problemami w działalności gospodarczej, więc dla polityków i tych na „górze” i tych na „dole ” to idealny czas na podwyżki, przecież za coś trzeba żyć, a standardów życia sobie nie zamierzają obniżać…A pamiętacie przed wyborami jak wszyscy zgodnie mówią o obniżeniu podatków…

brak perspktyw

W naszym mieście kolejne firmy się zamykają. Jak tak dalej pójdzie, to nic tu nie zostanie. Większość działalności jest w jakiś sposób powiązana z turystyką, która nie daje perspektyw dla tego miasta. A teraz ta pandemia zadziała jak taki „katalizator” i przyśpieszy tylko o kilka lat to, co jest nieuniknione, czyli upadek… Wyobraźcie sobie to miasto za 15-20 lat… zostaną sami seniorzy, emeryci, renciści, pod sklepami może czasami trafi się jakiś alkoholik żyjący z zasiłków – bo o prace będzie coraz trudniej. Jak młodzi dalej będą stąd uciekać drzwiami i oknami, to kto tu będzie pracował?

brak perspktyw

hmm… Ciekawe, czy w PUP dalej oferują te cudowne staże za tysiaka… ktoś się może orientuje? Bezrobotni ludzie pewnie pchają się drzwiami i oknami do urzędu? zgadłem?

gość

jak ten PUP zatrudnia ok 40 „niezbędnych” pracowników przy „olbrzymim ” bezrobociu 😉 Biurokracja poziom ekspert…. .PUP podlega pod starostę z PO

Emil

Dokładnie! PUP wykonuje wszystkie polecenia naczelnego wodza ze starostwa, który mam wrażenie przyrósł do stołka, albo ktoś go przyszył… Możesz mieć wiedzę, wykształcenie, itd. jeśli nie masz znajomości żadnej konkretnej roboty tam nie dostaniesz i na to nie licz bo wszystkie lepsze oferty są już zaklepane dla znajomków. Pamiętam raz była taka sytuacja, że wysłałem e-mail z zapytaniem o ofertę pracy to nawet mi nie odpisali, zapewne Pani do której pisałem była zajęta parzeniem kawki 😉 Później wpadam do innej Pani mówię, że jestem zainteresowany tą i tą ofertą mam odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, Pani zrobiła wielkie oczy po czym jak już udało złapać się jej powietrze, wykrztusiła: że ta oferta nie jest dla mnie:) No bo przecież ona wie lepiej co jest dla mnie dobre, a co nie i zaczęła mi wciskać jakiś staż za tysiaka:) Cyrk na kółkach:) Obstawiam, że za kilka lat ludzi będzie jeszcze mniej, jeśli… Czytaj więcej »

platforma oszustów

Pozbycie się takiego satrosty to podstawa jakiejkowiek zmiany na lepsze w tym mieście.

Lolek

Idź na budowlańca do Frydrycha- on ma niekończącą się robotę, wygrywa wszystkie przetargi. Z czasem może zostaniesz jakimś kierownikiem a może cię na radnego wyślą do Powiatu lub Urzędu Miasta.

Barbara

Wygrywa wszystkie przetargi. I wszystko do poprawek. Ale nie ma to jak pomoc kolegi Starosty

Barbara

Według Burmistrza miasto miało być pod turystykę ale nie wyszło. Nie tylko pandemia wszystko zniszczyła, ludzie przyjeżdżają tu najczęściej latem. Termy to totalna porażka. Jedynym miejscem do zwiedzania jest tylko Kościół i zamek. Jaka tu jest praca za zlecenie ? Albo jakieś staże za 1000 zł

Barbara

Zapomniałam jeszcze są kursy z Kształcenia u Wójtowej które niektórym wyszły bokiem.

Xyz

Na chwilę obecną burmiszcz (czyt burmistrz) jest zajety ustawianiem ślimaków w mieście.

Bieda

Bo to kraina wiecznej biedy i ubóstwa. Teraz jeszcze budżetówka ma nie dostać premii na koniec roku… Ludzie pracujący często za minimalne krajowe nie dostaną nawet tych kilkuset złotych na prezenty dla swojej rodziny… No to się w głowie nie mieści… Z kolei seniorzy dostaną 13-nastki a nawet 14-nastki i jeszcze im zbiórki będą robić. Czy to jest normalny kraj?

do bieda

No tak, co za kraj jak seniorom starcza na wszystko, a tym co zarabiają jedynie średnia krajową i biednym rolnikom to już w ogóle dobrze. Nic im nie dawać, żadnych dopłat dodatkowej 13stki ( tak jak w budżetówkach) .Dawać „biednym” przedsiębiorcom Januszom, niech oni mają na kolejną daczę nad jeziorem, nowego mercedesa i telewizor 8K 90calowy . Czy to normalny kraj … 😉 ?

Xyz

Na swoja emeryturę emeryci pracowali latami. To sa ich wypracowane pieniążki. Mają to, co mają i musi im wystarczyć. Kiedyś tez będziecie emerytami jak oni. Ale teraz trzeba pracować na ta emeryture. Niestety, taka jest kolej rzeczy.

gość

Wszystko jest na kredyt… te wszystkie 13-nastki i 14-nastki są na kredyt. Dług publiczny rośnie. Dziadki cieszą się z 13 i 14-nastek a to ich wnuki będą przez lata harować i to spłacać różnymi podatkami. Fajny prezent dla młodego pokolenia…

gość

rośnie wolniej niż za POprzedników, warto zerknąć w oficjalne twarde dane !

janek

szkoda mi Ciebie, ale musisz się pozbierać i do roboty, a jak masz zdrowie to nie narzekaj i nie czepiaj się starszych ludzi.

Zdzichu

W Biedolandzie Warmińskim jedyne co NIE PODNOSZĄ to pensji. Stawki głodowe w Januszexach… no chyba, że jesteś przydupasem z peło wtedy masz szanse zarobić więcej.

Bieda

Oj tam. Staraj się szybko zostać emerytem w tym kraju – dostaniesz 13-nastkę, 14-nastkę i inne przywileje jak godziny w sklepach, gdzie tylko ty będziesz mógł zrobić zakupy, zniżki i darmowe leki. Nie wspominając już o tym, że dzisiejsi seniorzy w znacznej części podostawali w młodości mieszkanka za darmoszkę „z przydziału” a młodzi teraz muszą zasuwać na dwa etaty by było ich stać na hipotekę i do końca życia spłacać klitkę 30 m2 w postkomunistycznym blokowisku.

nowy

Do Biedy jak możesz tak wyrażać się o rodzicach.

Xyz

Jak mozesz spojrzeć w oczy swoim rodzicom po napisaniu tej informacji.

ilex

W młodości dzisiejszych emerytów nie było mieszkań za darmo. Większość słono za nie płaciła. No, chyba że chodzi Ci o mieszkania komunalne albo jakieś „funkcyjne” dla wybranych obalonego ustroju. Za darmo, czyli za symboliczną a nawet rzeczywistą złotówkę, to można było się „uwłaszczyć” w Spółdzielniach Mieszkaniowych. Było to jakieś 10 lat temu. Żeby coś pisać, trzeba trochę wiedzieć lub dołożyć choć odrobinę trudu i się dowiedzieć od wujka googla – ten wie wszystko. Życzę zdrowia, by w przyszłości zostać szczęśliwym seniorem.

API

Komuna była chorym systemem, wątpiący zapewne nie zaznali życia codziennego. Jednak co trzeba przyznać, mieszkania były znacznie bardziej dostępne zwyłemu kowalskiemu, „Gierek” wybudował ogromną ilość blokowisk, gdzie do dzisiaj ludzie gnieżdżą w swoich klitkach. Wówczas, zwykły pracownik fizyczny mógł wysłać dzicko na studia i starczało z wypłaty. Dzisiaj niestety tak nie jest. Sam pracuję po 10-12 godzin na dobę, często w soboty i niedziele, aby związać koniec z końcem, opłacić studia dziecku, rachunki, podatki… Nie tęsknię za tamtymi czasami, ale w mojej ocenie pracujemy o wiele więcej niż nasi koledzy z tzw starej uniii, mimo że otrzymujemy od nich ponoć tak znaczącą pomoc. Coś tu nie gra w tym systemie…. Myślę, że czas zrewidować poglądy dotyczące tejże wspanialej pomocy unijnej.. Odpowiedzieć na pytanie, kto komu tak naprawdę pomaga.

gość

Takie pierd…e ,żeby tylko coś pisać .Ciekawe ,gdzie tak dawali te mieszkania za darmo , chyba twoim resortowym starym.

Andrzej

https://youtu.be/VzFCrupGXaA 2 minuta 15 sekunda co to za słowo ???

Xyz

On mowi tak, jak mówią w Bugach. Trudno zeby mówił inaczej skoro został wychowany na wsi z dala od cywilizacji. Widocznie u nich mówiło się „wspolnata”(chyba dobrze zrozumiałam), co po naszemu znaczy „wspólnota”.No cóż, jakie wychowanie taki język.

nowy

Xyz ciekaw jestem gdzie się wychowałeś.No cóż,jakie wychowanie taki język.

Satyryk

Najciekawsza jest jego determinacja w lansowaniu siebie pomimo słusznej krytyki. Sam sobie robi niezły obciach, co ciekawe ma swoje wielbicielki reprezentujące podobny poziom. Człowiek ten kompromituje się każdego dnia swojej kadencji, każdego dnia wpływa negatywnie na wizerunek Urzędu Miasta, szkoda pracowników, którzy muszą się męczyć z takim jegomościem. Całe województwo się z niego śmieje, w sumie to taki lokalny błazen, mógłby występować na lidzbarskich wieczorach humoru i satyry, byłby bardzo prawdziwy, byłby sobą.

Till

Umiejętność swobodnego wypowiadania myśli świadczy dobrze o naszym wykształceniu, oczytaniu i odpowiedniej ogładzie. Dziwie się, że mimo braku predyspozycji, burmistrz staje przed kamerą. Naraża tym samym siebie, swoich współpracowników oraz mieszkańców miasta na drwinę. Piastowanie stanowiska z tzw. władzą i robienie do tego poważnej miny, nie spowoduje, że automatycznie przybędzie „ rozumku” W tym przypadku nie pomoże nawet profesor Bralczyk.

Maria

A ten pajac dalej się chwali. Chwali się tym, że jest najlepszy w pajacowaniu/burmistrzowaniu. Jak trzeba mieć nasrane w głowie żeby chwilę po podwyższeniu podatków pisać o swojej świetności. Znienawidzony przez pracowników pisze o świetnych współpracownikach, powinno być raczej o świetnych przydupasach, którzy zmienili kolor po poprzednim burmistrzu. Obrzydliwe to wszystko.

Xyz

Wystwil laurkę dla POprzednika /ów , aż dwukrotnie wspomnial w poscie na Facebooku o Platformie .

Barbara

I to jest błąd, Platforma trzyma się razem można to zobaczyć w Lidzbarku różne stowarzyszenia, szkoły większość prywaciarzy oni trzymają się razem nie potrzebny jest im ktoś taki jak Burmistrz Wiśniowski.

platforma oszustów

Trzymają się razem jak to w szemranym światku bywa – rączka rączkę myje

ktoś

Nie wierzę, w wielu miastach naszego województwa obniżają podatki ze względu na pandemię, by można było jakoś przeżyć, opłaty za śmieci o wiele mniejsze niż w Lidzbarku Warmińskim, ale u nas mamy mieć uzdrowisko…..

WiltonalivY

Купить телефон за крипту – iPhone за криптовалюту, Компьютер за биткоин купить

rolna

Najlepsi są ci nasi urzędnicy , pozamykali sie w urzędach i udają ,ze pracują . Oni nie przyjmą interesanta ,bo oni się boją ! A po 15 stej spotykam ich q..a w biedronce

xxx

Racja tylko to nie wina urzędników tylko włodarzy (burmistrz, starosta, wójt). Sam często załatwiam sprawy w urzędach i mnie to śmieszy. Zamykanie urzędów nie robi żadnej różnicy skoro pracownik poza pracą chodzi gdzie chce i spotyka się z kim chce. Gdyby pracownicy byli w urzędzie zamknięci non stop to już by było co innego…. Śmiechu warte te zamykanie urzędów i praca zdalna… nie widzę tu sensu tak że szkoda gadać

Till

Podnosząc podatki, burmistrz idzie dokładnie tą samą drogą co jego poprzednik. Najprawdopodobniej to będzie jego ostatnia kadencja, ludzie mają już dość oglądania i słuchanie jego pierdół. Przecież to jest jakiś niebywały absurd. Burmistrzowi jest łatwiej podnieść podatki niż ogarnąć zasady ortografii i logikę własnych wypowiedzi. A do tego wszystkiego wtórują mu jeszcze radni na bardzo dynamicznych sesjach, które przypominają zawody „kto dłużej wytrzyma na wzdęciu”. Tak więc z naszych podatków są opłacane nabzdyczone twarze, gimnastyka rąk i nic poza tym. Wniosek – miastem powinni rządzić mieszczanie a nie wieśniacy.

gość

Srata tata , burmistrz zdobywa 79 % głosów , tak ,że jest nawet info w wiadomościach. Tak było , a może być jeszcze lepiej. Wiesz ilu ludzi pracuje „u niego” ? Weź razy cztery średnio.

cox

Trzeciej kadencji nie ma więc ta jest ostatnia, burmistrz może sobie robić co chce

odp

prawo nie działa wstecz, za 3 lata może ubiegać sie o 3 kadencję, czyli o kolejne 5 lat

Biedo-kracja

Pensje głodowe w tym mieście (w tym w lidzbarskiej budżetówce) tak, więc zamiast obniżyć chociaż podatki aby najbiedniejsi sobie jakoś radzili w tym kryzysie to podatki w górę… inflacja w górę… ceny w górę… Cudowne perspektywy do życia się robią w tym mieście rencistów i emerytów. Bo coraz trudniej tu spotkać młodych ludzi, bo oni uciekają stąd od razu po skończeniu edukacji.

Mieszkaniec

Niestety ale niczego innego nie można było się spodziewać. Od sekretarki poprzez kluczowe stanowiska w UM, kończąc na radnych to wszystko przydupasy burmistrza. Dno totalne. Ten człowiek mający się za lidera politycznego to totalna porażka, najgorsze co mogło spotkać miasto. Szkoda tylko, że te wszystkie panie uwielbiające tego człowieka (widać to po komentarzach na FB) nie rozumieją, że prowadzi to do kompletnej ruiny miasta. Rządzący miastem mają jeden cel, wypełnić swoje kieszenie. Interes miasta się nie liczy. Nawet codzienna kompromitacja burmistrza nikomu nie przeszkadza. Świat schodzi na psy, a Lidzbark Warmiński na dno…

imię

A wy potraficie tylko narzekać.
To sobie ponarzekajcie i przyjmijcie argumenty swoich mentorów, idoli, czy jak tam ich zwał, bo nasz Burmistrz przy nich to mały pikuś, czyli:
„Rząd nie rezygnuje z nowych podatków i opłat. Pieniądze Polaków potrzebne po to, by ratować Polaków”

Niektóre linki portal odrzuca, zatem link skrócony

https://tiny.pl/78kqc

imię

edit…

Api

Radni zatwierdzili podwyżki podatków zaproponowane przez Burmistrza Wiśniowskiego. Brawo radni.

Mieszkaniec LW

A ktos się wstrzymał albo przeciw? Przecież uchwała nie musiała być jednomyślnie przyjęta. Jeżeli wszyscy jednomyślnie to nie ma odwrotu. Są dwa powody. Albo boją się sprzeciwić Burmistrzowi albo wiedzą jak kasa urzędu jest pusta. W sumie jest i trzecie wyjście. Mogą chcieć się przypodobać Burmistrzowi ale to odsyła do pkt. 1. Przypodobać się ze strachu?

Zdzichu

Wiadomka, że chcą dla Burmistrza, Starosty, Posła itd. Oni mają tyle do powiedzenia co żyd za okupacji 🙂 Wszystko robią tak jak im każą i pod własne interesy. Pokaz mi radnego, polityka, urzędasa wyższego szczebla co idzie na stanowisko nie dla własnych interesów:)?

Wiesiek

Kasa miasta pusta ale wypłata na dietki dla nierobów się znajdzie

.smutas

Już nie ma rozsądnych ludzi !? .Karierowiczostwo na pierwszym miejscu i własne koryta…………….. Straszne czasy . Biznes jest biznes a biedni i naiwni ludzie poniosą tego konsekwencje.

.

Xyz

Nawet juz sesji rady miejskiej nie pokazują w sieci , by ukryć podwyżki i nie pokazać jak poszczegolni radni głosowali ? Ach ta kwarantanna 😉

Trombullus

Usiądź teraz, pomyśl o wszystkich pustych miejscach handlowych, dodaj te które do nich dołączą z powodu Covid oraz nowej galerii handlowej. Przejdź się i zobacz jak wygląda teraz sucha fosa, dach na amfiteatrze obok MDK, policz ile razy widziałeś ludzi na stadionie, orlikach, powietrznych siłowniach. Pomyśl o ile zmniejszy się liczba mieszkańców przez Covid i brak leczenia innych chorób. A teraz porównaj Lidzbark z 1995 roku z tym co jest teraz i pomyśl co będzie za dwa lata.

Mieszkaniec

Pamiętam Lidzbark z 1995 roku. Było Nas ponad 2 tysiące więcej:)

Kyle XY

Podnieść podatki należy bo miasto realizuje kosztowne inwestycje, a raczej chore wizje kolejnych włodarzy ku dobru „wspólnemu” grupy….. Nie zapomnijmy o nagminnie niepracujących, korzystających zawodowo z MOPS-u im też się należy bo jest pandemia.
Ciekawe kiedy ostatni prowadzący działalność gospodarczą splajtuje pod ciężarem opłat i podatków. Przecież tą bandę trzeba utrzymać. Kto będzie płacił za to powszechne szczęście. Pieniędzy nie da się bez końca drukować.

Mieszkaniec LW

Idziemy na dno jak Titanic. Naszą góra lodowa jest Jacek W. Odleciał w chmury z kolejnym zdjęciem na FB kolejna ścieżka i kolejnym km przebiegnietym. Pocisnal tak, że już nawet się nie ogląda i nie słyszy co do Niego mówią, podpowiadają… Okręt stracił sterowanie, maszyniści z GKI Inwestycji Ochrony Środowiska wysiedli łącznie ze Skarbnikiem. Nikt na tonący statek chcący ratować nawet nie może wsiąść. Jedynie weszły kobiety sprzedające grzyby przy zamkniętym urzędzie dla mieszkańców w czasie pandemii. Potrzeba pierwszej kategorii. 3 galerie zatrudnia paręnaście dziewczyn do obsługi. Podatki wyjdą gdzie chcą. Ale lepsze to niż ciągle dokladanie do Term. Zresztą niedługo się zamkną i będzie spokój. Nie można nie zauważyć wymian nawierzchni. Dworzec będzie nowy. Chciało by się wierzyć że wszystko się zgadza.. uzdrowisko nowy dworzec nowe ulice nowe galerie.. tylko termy zimne jak troll na środku pożera środki miasta powiatu i mieszkańców.. no i ktoś zaj…bal tory? Dojada autobusami… Czytaj więcej »

Prosto

Dobrze napisane choć bardzo kulturalnie i delikatnie. Prosty burmistrz – jak sam się zresztą określił, jest mega prosty. Prosto myśli, prosto mówi, prosto działa, jest po prostu prosty. Jego wiedza i inteligencja nadają się co najwyżej do zarządzania Zadupiem Dolnym. Te perfidne reklamowanie własnej osoby jest obrzydliwe, głupie i idiotyczne. Udział w panelach itp to parodia. Współuczestnicy mają niezły ubaw, lepszego kabaretu nie trzeba. Dołączając do tego nieszczerych i fałszywych przydupasów, którzy włażą w dupę swojemu wspaniałemu szefowi daje pełny obraz przyszłości miasta. Będzie prosto, prosto wg prostego burmistrza.

.smutas

Czy to wszystko ważne !!!!, byleby te same znane nam firmy ciągle trzepały sobie kasę, nie licząc się z trafnością różnych inwestycji !!!

....

Żądamy od władz miejskich by przyjezdny operator term płacił takie same podatki co miejscowi przedsiębiorcy ! Równość, przejrzystość !

Xyz

Nic z tego. To obiekt uprzywilejowany. Im wolno mieć nawet zaleglosci w płatnościach. Oczko w głowie starosty i burmiszcza (czy.burmistrza).

Xyz

No wlasnie. Inni burmistrzowie obniżają podatki, zwalniają czasowo z czynszów bo sytuacja jest trudna. Nasz BURMISZCZ odwrotnie. A co, dobić ich, niech mają !!! Jedyny obiekt, który na coś zasługuje to beznadziejne termy. O, tam trzeba pomoc. No ale cóż, moze inne miasta nie sa tak zadłużone jak nasze. Dług trzeba spłacić. Więc co zrobic? Najlepiej sięgnąć do kieszeni mieszkańców.Moze w innych miastach włodarze myślą bardziej racjonalnie. Nasz ekonomista jednak, jest nie do zastąpienia. Ale myślę, ze to juz niebawem się skończy. Przestaną moze powstawać głupie inwestycje typu muzyczne drzewko, ławeczki, ścieżki rowerowe i w końcu moze ktoś inny pomyśli o jakichkolwiek mieszkaniach komunalnych dla mieszkańców. Ha,” komunalne”, to sie tylko tak nazywa, bo czynsze sa podobne a moze na równi z tymi w blokach. Pozostaje mi tylko życzyć nam, mieszkańcom zdrowia i wytrwalosci. Trzymajmy się za kieszenie kochani.

API

Że też Burmiszcz nie chwali się takimi sprawami na FB, szmatławiec lidzbarski także milczy w tej sprawie. jak żyć? 😉

Xyz

Burmiszcz chwali się tylko tym gdzie był, na jaką konferencje się wybiera w czerwcu 2021, jakie dyplomy otrzymał no i oczywiście ile kilometrów przebiegł w dana sobote. Ale tym jakie ustalił podwyżki i czego, tym się juz nie pochwali.

Gielard

Za to gazetka bardzo aktywna przy relacjach ze strajków kobiet

00790

Przewoźnicy strajkują bo im ciezko , a tu podwyzka od środków transportu ! Handlowcy mają nóż na gardle bo za kilka miesiecy otwierają 3 centa handlowe w miescie, a tu wzrost oplaty targowej , i podatku od nieruchomości ! Zobaczymy jak poszczegóni radni bedą glosować .

Adam

Nasz kochamy burmistrz to tylko umie podwyżki robić.. tak o żyje się lepiej w naszym mieście. A jak coś w drugą stronę to nie ma. Chwali jakie to mamy piękne środowisko a szkoła ZDZ taki dym z komina wali aż całe centrum pokrywa smogiem.. gdzie są służby? Tego burmistrz nie widzi?

Ziom

Nie widzi bo zamek przysłania zdz z jego kanciapy

Kjhg

Zaraz wodę i ścieki podniosą bo podatek wejdzie i w spółkę która jest jednym z największych podatników w mieście

Gość

” Pomoc de minimus ” tlumaczenie by nic nie zrozumiec ? Kiedyś te ” parki i laweczki ” musialy sie odbić czkawką. A starzejące i wyludniające sie spoleczenstwo miasta, ma co raz bardziej dokręcaną śrubę , ustawodawca daje możliwość podwyższenia podatków to czemu nie skorzystać i nie podwyższyc ukradkiem w dobie pandemii, bedzie na co zrzucic ?