Lut 222021
 

Burmistrz Jacek Wiśniowski oraz Starosta Jan Harhaj ratują  Elżbietę Lendo.  fot: kadr z materiału TV GO z otwarcia obiektu

Monitor Sądowy i Gospodarczy nr 25/2021 (6170) z 8 lutego 2021 r. Pozycja 8948″

Sąd Rejonowy w Elblągu, V Wydział Gospodarczy, Sekcja do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 22 stycznia 2021 r., sygn. akt V GU 122/20, na skutek wniosku złożonego w dniu 23 lipca 2020 r. ogłosił upadłość Condohotels Management Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Olsztynie, wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000327342.[…]

Wzywa się wierzycieli upadłego, aby w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zgłosili swoje wierzytelności syndykowi na jego wyżej podany adres, z podaniem sygnatury akt postępowania prowadzonego po ogłoszeniu upadłości – V GUp 11/21.[…] Pełna treść wpisu sądowego TUTAJ

Poniżej treść wpisu na jednym z profili portalu społecznościowego „Byli pracownicy Willa Port”..

„A jednak upadłość! 😉
Dzięki uprzejmości jednego z Dobrych Duszków otrzymałam taką oto wiadomość https://www.imsig.pl/…/8948,CONDOHOTELS_MANAGEMENT_SP…
Została ogłoszona upadłość spółki Condohotels Management i ustanowiony został syndyk. Właścicielką i zarządem tej spółki, która zarządzała hotelem Platinum, hotelem Willa Port w Ostródzie i Termami Warmińskimi jest Elżbieta Lendo. Pani Prezes nie chwali się w mediach tą spółką, a szkoda, bo była ona pierwowzorem „wielkiej grupy hotelowej”. Gdy w Condohotels działo się coraz gorzej i popadała ona w długi, wtedy obiekty były „wyjmowane” z CHM do innych spółek. Tak powstały oddzielne spółki Willa Port i Termy Warmińskie. W CHM zostały wszystkie długi, wielomilionowe kredyty i wszystkie straty poniesione przez kilka lat, w których Pani E. zarządzała tą spółką. Świetny dorobek jak na taką specjalistkę od hotelarstwa. Gratulujemy osiągnięć i zachęcamy do pochwalenia się nimi w mediach 😉
„Sukcesy” biznesowe pani Lendo być może już w najbliższym czasie przełożą się na funkcjonowanie Term Warmińskich – perełki lidzbarskich włodarzy. Póki co inwestycja przynosi mieszkańcom wielomilionowe straty (nadal spłacamy ogromny kredyt wzięty na budowę Term).
 Posted by at 5:57 pm

69
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
samonierząd

Nie ma to jak samorządowcy. Są tacy zapracowani, ze w godzinach pracy muszą robić zakupy w lidlu.- g.14. satrosta na promocji.

Marceli

Wszyscy płacimy i będziemy płacić. Wszystko zdrożało a i śmieci znowu w górę. Niebawem kolejna podwyżka i ile wody zużyjesz tyle zapłacisz za śmieci. Logiczne. Ciekaw jestem czy Jacenty pochwali się na FB kolejnym sukcesem

Bożydar

Jego Największy Sukces to Serca i Ślimaki na plastikowe korki.

zatroskany

Wskaż innych co zrobili więcej.

Till

Kopernik, Kromer, Krasicki.

Mieszkaniec

Tu nie chodzi o ilość tylko o jakość i przede wszystkim przydatność wszelkich działań tego burmistrza. Gość działa destrukcyjnie dla miasta. Durne działania nieodpowiedzialnego człowieka, do tego ma się za niewiadomo kogo a niestety inteligencją i wiedzą nie grzeszy.

Biedolandia a'la Dubaj

Nie przesadzajmy! Zarabiając w Lidzbarku taki hajs jak pokazane tu 1440 zł brutto ze stażu PUP-owskiego stać jest każdego mieszkańca na podwyżki opłat i drożyznę w sklepach. W końcu jesteśmy drugim Dubajem! Bynajmniej tak słyszałem.

Xyz

Tym sie napewno nie pochwali, bo za to nie dostanie dyplomu ani wyróżnienia. On tylko z dyplomami lansuje się na fb. Jakie to prymitywne.

Inwestor

Jacenty robi co chce. Ma w dupie mieszkańców, w dupie pracowników. Rozdaje stanowiska rodzinie i znajomym, w których widzi jakiś interes. Jego rozmach w ustawionych stanowiskach jest mega bezczelny. Robi to bez najmniejszych skrupułów. Jego działania są nieprzemyślane, głupie i idiotyczne. Szkoda każdej wydanej złotówki na takie dno samorządowe. Radni są słupami od głosowania, ludzie bez honoru i własnego zdania. Brak słów na to wszystko. Szkoda, że to tak wygląda, potencjalni inwestorzy widząc takie zarządzanie omijają to miasto szerokim łukiem.

Trombullus
Zenek
Xyz

Ale widzę, ze juz ktoś się zajął „ozdóba” ul. Wyszyńskiego. „Belweder”, bo tak to cudo nazywano moze w końcu zniknie z pola widzenia. No cóż, W Lidzbarku-Zdroj nie przystoi zeby coś takiego stało niemalze przy głównej ulicy. W końcu bedzie to miasto uzdrowiskowe. Boje sie tylko zeby to uzdrowisko nie skończyło jak slawetne termy, na które poszło mnóstwo kasy.

Bajkopisarz

no no:) ja to pamiętam jak było przed pandemią hoo hoo wtedy to się żyło w Lidzbarku Warmińskim:) Poszedłeś do pośredniaka i od razu robotę dostawałeś za 3-4 koła z miejsca 😀 😀 😀

https://gazetaolsztynska.pl/lidzbarkwarminski/692611,Dzialania-Powiatowego-Urzedu-Pracy-w-Lidzbarku-Warminskim-w-obliczu-pandemii-COVID-19.html

A tymczasem w mieście dobrobytu xD

Sprzątaczki w Warszawie zarabiają około średniej krajowej – zapewne więcej, niż profesorowie i inżynierowie w takim Lidzbarku. A tymczasem…

https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?827c139f62f7a14072a37eac0ecf760b

Janusz

Opis zadań:Zgodnie z programem stażu
Stypendium brutto:1 440 PLN
Widać w Naszym Fantastycznym Biedolandzie ktoś już totalnie odleciał razem z tym łazikiem na Marsa 😉 JA to bym się wstydził proponować komuś sprzątać za taką wypłatę! AAaaaa Przepraszam to nie wypłata to stypendium! Jeszcze trochę to dojdzie do tego, żeby w tym mieście dostać jakąkolwiek robotę to TY będziesz musiał zapłacić by Cię przyjęli. Kto to ustala te stawki??

Barbara

Zacznijmy od tego, że taki staż to tania siła robocza, która nie wlicza sie do emerytury i renty.

polski Dubaj

Słuchając włodarzy byłem pewny, że za kilka lat dogonimy Dubaj pod względem poziomu wynagrodzeń. A tymczasem dogania nas Afryka.

Biedolandia

1 440 Cebulionów brutto! Podeśle ten link dla znajomego, który wyjechał do Holandii. Jak zobaczy jakie w tym mieście są wynagrodzenia to szybko wróci do kraju robić karierę zawodową 🙂 A sorry… myślałem, że te 1440 brutto to jest dniówka, a to za cały miesiąc jest… xD

Kyle XY

Na sesji 25.02.2021 podjęto trzy uchwały w sprawie zbycia nieruchomości.
Ktoś może wie jakich nieruchomości dotyczą te uchwały . W protokołach z poprzednich sesji o zbyciu nieruchomości padają lakoniczne zwroty, z których nic nie wynika.
Nie wiadomo co sprzedają! Tak też zapewne będzie opisane w protokole z lutowej sesji. Bo po mieście różne wiadomości krążą.

Wiesiek

Czyżby jakiś kolejny wał?

ilex

Żadna tajemnica: działki sprzedano na lepsze zagospodarowanie już posiadanych przyległych działek. Na ul. Kolejowej – Spółkom AGAT i JASAM, na ul. Warszawskiej – mieszkańcom. Wszystko jest w uchwałach na stronie: https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/tabBrowser/mainPage

Jacek

Wałek w biały dzień. A Ostródzie w hotelu zarządzanym przez Elkę Leno pieniądze nie były wpłacane właścicielom. ZUS – nie płaciła należnych kwot. Banki – nie są chyba głupie, o nic nie dbają tak jak o swoje pieniądze. Ciekawe czy nie widzą, że ten sam schemat jest realizowany w innych spółkach Elki Lendo – wyciąganie kasy od naiwnych, nie płacenie pozostałym a potem hulaj dusza !!!!! Swoją drogą – nieźle w tym basenie wygląda.

wielka płyta

A propos mieszkań w tym mieście… Blokowiska z wielkiej płyty projektowano w PRL-u tak, aby wytrzymały około 70 lat. W naszym mieście niestety nadal dużo jest tego typu bloków. Co ciekawe ceny niektórych mieszkań w blokach ze starych ruskich płyt przekraczają 100 tyś. Zastanawia mnie, kto to kupuje i po co?

zatroskany

Płyty nie ruskie tylko polskie.Kupują Ci którzy wiedząco dobre.

wielka płyta

Kilka bloków jest w tak fatalnym stanie, że zanim Ci ludzie spłacą hipoteki to one mogą się rozsypać ze starości. Pomijam już fakt, że za takie pieniądze zamiast klitki w bloku 40m2 można sobie domek wybudować. Oczywiście wolny wybór ale mnie to trochę dziwi 🙂

gość

To które się zawalą? Trzeba ludzi ratować.

Mieszkaniec

Albo ta grupa jest do bani albo wzięli burmistrza LW dla jaj, mowa o grupie roboczej Krajowej Polityki Miejskiej. Przecież ten człowiek nie posiada wiedzy na jakikolwiek temat, jego inteligencja jest na miernym poziomie. Oczywiście sam ma się za wielkiego eksperta, polityka, ekonoma oraz wspaniałego włodarza. Póki co to wspaniale idzie mu gnojenie tego miasta i prowadzenie ku bankructwu.

Kyle XY

API jestem w szoku jak aktualna koleżanka koalicyjna naszego włodarza „księstwa ” lidzbarskiego mówi o wolnych mediach. Jak są one potrzebne. Jak należy je wspierać. Temat od 15 min. 17 min apogeum.
https://www.youtube.com/watch?v=rf-YoD6jPbY
Jak zwykle media dzielą się na wolne czyli Nasze i na zniewolone Nam nieprzychylne.

przeczytaj bo ważne

„Przejęcie władzy przez tę opozycję, która jest, byłoby dla Polski nieszczęściem. Nie potrafili kompletnie rządzić i to jest bardzo łagodne określenie. Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS, poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą, i zniesieniem w ogóle wszelkiego prawa, bo to też w istocie zapowiadają. Czyli proponują kompletne zdemolowanie Polski w imię ich interesów i – co tu dużo mówić – w imię interesów zewnętrznych. Te interesy to także narzucenie Polsce rewolucji obyczajowej niszczącej rodzinę, tradycję narodową, wszystko co stanowi o naszej tożsamości, ale niszczącą także zdrowy rozsądek i najbardziej elementarne reguły stosunków międzyludzkich, które pozwalają normalnie funkcjonować społeczeństwu.” – J.K.

Kyle XY

Masz w pełni rację. Jednak obecnie rządzący, też nie mają pojęcia o rządzeniu. Realizują swoje interesy. Składają obietnice bez pokrycia.
Non stop w telewizji, w radio, w internecie. Kiedy oni pracują?
Otoczą się młodymi wilkami w koszulach i lakierkach, włosami dęba na głowie i myślą ,że jakoś to będzie.
Tak jak w każdym dużym państwowym przedsiębiorstwie, czy też w ogromnym koncernie. Dużo gatki ( tzw. pierdzenia w stołek ) a mało roboty.
W pracy można p……od 7 do 15 i zwalać na innych, że robota niezrobiona.
Przemowy, blaski fleszy, oklaski, spotkania z pracownikami, wideokonferencje od rana do wieczora, Pan Prezes, nasz wódz.
I to dotyczy każdej partii rządzącej po 1989 r.
Oni chcą całym sercem, tylko zachłanność i rozum nie pozwala.
Dlaczego ? Na pier..to każdy się zna, na robocie nieliczni.
A dlaczego tacy ludzie wybierani są do samorządu, do polityki?
Bo takich co …. głupoty jest przytłaczająca większość.

Kyle XY
Kyle XY

Dodatkowo całe społeczeństwo wie, że owi politycy i samorządowcy …… głupoty. Ale nic z tym nie robią, twierdząc że taki jest ten świat. Siedzą i oglądają następny sezon Tańca z gwiazdami, gwiazdy na lodzie, Vois of Poland , VofP Senior , junior . M jak Miłość, Hotel Paradise i tym podobne pierdoły. Politycy i media kształtują poglądy i myśli społeczeństwa. Obywatele dają się okradać z wolnej woli i pieniędzy spłacając zadłużenie narobione przez polityków stając się niewolnikami do końca życia. Pracując całe życie nawet na pogrzeb niektórych nie stać.

Trombullus

No i nie mam nic do dodania, w pełni się zgadzam. Czasem jestem przerażony czytając Kyle XY. To wprost niemożliwe że druga osoba może myśleć dokładnie to samo co ja, na każdy temat.

pytam

A czyje, lepsze rządy od obecnej ZP, czyli PiS, moglibyście polecić Polakom? – może PO-KO?

Trombullus

Nie ma obecnie na świecie jakiegoś nowego sprawiedliwego systemu politycznego. Stare systemy polityczno-społeczne pokazały już swoje wady. Tak samo nie ma w Polsce grupy politycznej, bezstronnej, uczciwej nie uwikłanej w obce interesy. Ogólnie słowo polityka i polityk kojarzy się ze sprzedawaniem interesów normalnych ludzi w zamian za inne ustępstwa ze strony innych podmiotów. Przydałby się system polityczny oparty na profesjonalnym zarządzaniu. Taki gdzie stanowiska byłyby obsadzane na drodze konkursu i weryfikacji umiejętności. Mówię tu o Rządzie i Prezydencie i armii urzędników. Sejm mógłby pozostać jako ciało doradcze ale z zastrzeżeniem apolityczności.

pyta

No tak, o utopijnych systemach uczyliśmy się w szkole no, i ? – …wszyscy wiemy co znaczy UTOPIA. Tak się nie da. Jest wiele osób tak jak Trombullus czy KyleXY, itd., które mają podobne zdanie, piszą tu o tym ale, albo mało działają albo nie mają przebicia (co jest zrozumiałe w miasteczku opanowanym przez totalną oPOzycję). API np., nawet nie spróbował wystartować w jakichś wyborach. A przecież najpierw trzeba rozbić ten lokalny układ POwiatowy, to podstawa do zmiany na lepsze.

gold

https://ostroda2012.wordpress.com/2015/12/13/uklad-rzadzi-ostroda/
no nie.. u nas to nie ma żadnych układów.

Jack Chan
Jons

Wilkowyje. Powiedza ze wina koronawirusa. Mysle,ze jakis nowy pociotek z partyjki przejmie Terme pod zarzadzanie albo kupia jakies Szejki jak Hotel Krasicki.

Kyle XY

Ktoś kupił Hotel?

Marek

Nikt hotelu nie kupił. Dalej ten sam właściciel. Ludzie tylko plotki umieją w tym mieście wymyślać

Kyle XY

No mam nadzieję, przecież w dużej części odbudowany z dotacji.
Ktoś powie ,że z unijnych. Jakich unijnych? Przyznanych Polsce czyli naszych dotacji. Przez nas sukcesywnie spłacanych w przyszłych latach przy odbudowie innych krajów.
Fajnie że zniszczony przez komunę i niefrasobliwość samorządu lat 90 Pałac został odbudowany i otrzymał nowe życie. Jednak gdyby nie zniszczenia można było za te pieniądze wyremontować np: drogę.

Bolesław

Może z Termami się nie udało, ale inwestycja z Pięknymi Ślimakami i Sercami się udała. 😀

Xyz

To jednak nie zaspokaja potrzeb mieszkańców, którzy borykają się w szczególności i problemem mieszkań i godnych zarobków.

Kyle XY

Zbieranie odpadów w postaci plastikowych nakrętek to zajęcie dla całego miasta. 🙂

Wiesiek

Może zorganizują jakąś zrzutkę wśród mieszkańców bo przecież grosz do grosza a będzie kokosza

Leszek

A co na to pan burmistrz? Skąd weźmie kasę na ratowanie topielca? Chyba podczas urzędowego kuligu burmistrz ze swoimi największymi przydupasami świętował hucznie upadłość term. Kiedy w końcu ktoś powstrzyma tego człowieka i uratuje go przed samym sobą. Gość odjechał w nieznanym kierunku, mało tego ma w tym wszystkim poparcie równie odjechanych przydupasów.

Klara

Condohotels Management została zakwalifikowana do umowy na prowadzenie obiektu samorządowego Term Warmińskich na okres 10lat. Spółka musiała spełniać określone warunki dość precyzyjnie opisane.
Jak to się stało, że Condohotels Management przestało zarządzać termami przed upływem umowy? Spółka została dociążona kosztami na maxa i ogłasza upadłość po okresie restrukturyzacji. Na jej miejsce powstają nowe spółki, które z czystym kontem kosztowym przejmują umowy na prowadzenie obiektów! BEZ ŻADNYCH WYMOGÓW poza tym samym prezesem. I tak w nieskończoność można! Rzeczywistość lokalna. Umoczeni wszyscy jak na zdjęciu?!

Bieda City

Sytuacja innych firm nie wygląda w tym mieście też za dobrze. Dużo przedsiębiorców ZAMYKA swoje biznesy, bo są one w tak BIEDNYM mieście zwyczajnie nierentowne. Świadczy o tym duża ilość lokali usługowych na wynajem. Zamykane są sklepy, punkty usługowe… Dzieje się to, o czym mówiłem już kilka lat temu. Przewiduje, że masowa emigracja z miasta w tym roku pobije kolejne rekordy i kolejni chcący pracować i godnie żyć mieszkańcy wyjadą stąd jak najdalej…

Gość

Dużo ludzi zamyka swoje biznesy w całym kraju. LW to małe miki. I wszyscy wiemy dlaczego tak się dzieje. To nie wina Lidzbarka

Bieda City

Ale w Lidzbarku to zjawisko skupia się jak w soczewce i jest bardzo odczuwalne dla mieszkańców.

Gość

A nie w Lidzbarku, to nie jest odczuwalne?

Gringo

Patrząc na fotografię…. wszyscy są w tym umoczeni.

Api

Fotografia dobrana nieprzypadkowo

Kyle XY

Czy znowu będą ratowali?

janek

będą…

SOS

A może by tak odpowiednie służby wkońcu zainteresowały się tymi którzy w naszym mieście trzepią kasę na tych nieudanych inwestycjach .

Gosc

Ciekawe!!! Kto w tym mieście ciągle wygrywa przetargi na różne inwestycje i co za podwykonawcy w tym ciągle uczestniczą ???

Kyle XY

Przecież wiadomo,”Nasi”. 🙂

golden eye

….jak dla mnie Api, fotka …wanienka na gazie z trzema ekonomicznymi mędrcami jest konkurencyjna. Afer więcej i teraz mogą wychodzić. Chyba wiesz już ,że Twoja ulubiona prezes …sędzia MBG już nie pracuje w L.W ? he,he Czas na wymianę prokuratorów ? Tu też zmiany. Spadają ze stołków przyjaciele władzy.

Ziom

Szkoda, że Janek niczym Tolibowski z filmu „Noce i dnie” nie zrobił bukiety z lilji. Zabrakło fantazji 🙂 https://youtu.be/B1sNukz6EMU

Gwidon

No to już zapraszamy naszych samorządowców do kolejki…. w tym nasze wodociągi. Ciekawe ile się da ukrywać wyniki finansowe na minusie.Kto pierwszy i zawczasu ten lepszy. Kolejkę można zajmować u syndyka. Wiedzieliśmy,że Termy to był poroniony pomysł. Jak widać wybór operatora….chyba również. Czekamy teraz na podobne wyniki władzy w sanatorium lidzbarskim. Takie sanatorium miłości bez wzajemności.

janek

Jak zawsze mieszkańcy dostaną po dupie, czynsz już idzie znowu w górę.

Kaja

Pracowałam tam od otwarcia przez dwa lata, potencjał obiektu niesamowity. Ludzie z pierwszej ekipy dawali z siebie wszystko. Wszytko zmarnowała Pani pożal się Boże Prezes. Jej arogancja i brak gospodarności doprowadziła do upadku a obiekt do ruiny.

Jack Chan

…za to władza miała , gdzie się bawić i relaksować. Ludzie łudzili się, że jak się postarają to zostaną

Barbara

Przecież to było do przewidzenia. Mówiły jaskółki nie wchodzi się w spółki

Gwidon

….wchodzi się ,gdy grosz jest publiczny.

SOS

Co tu się rozpisywać, inwestycja z góry była skazana na porażkę, w tym mieście brak od lat dobrego gospodarza, a prywata górą!!! Niefortunne wybory doprowadzą to miasto do ruiny finansowej

gość

Pewnie wielka grupa wyborców , to rodziny tych urzędników zależnych od tych , co ich wybieramy. I oni nic z tego nie mają , no ale zawsze poprą swoich , różnych wafli , kafli i innych pociotków.