lut 222021
 

Burmistrz Jacek Wiśniowski oraz Starosta Jan Harhaj ratują  Elżbietę Lendo.  fot: kadr z materiału TV GO z otwarcia obiektu

Monitor Sądowy i Gospodarczy nr 25/2021 (6170) z 8 lutego 2021 r. Pozycja 8948″

Sąd Rejonowy w Elblągu, V Wydział Gospodarczy, Sekcja do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 22 stycznia 2021 r., sygn. akt V GU 122/20, na skutek wniosku złożonego w dniu 23 lipca 2020 r. ogłosił upadłość Condohotels Management Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Olsztynie, wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000327342.[…]

Wzywa się wierzycieli upadłego, aby w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zgłosili swoje wierzytelności syndykowi na jego wyżej podany adres, z podaniem sygnatury akt postępowania prowadzonego po ogłoszeniu upadłości – V GUp 11/21.[…] Pełna treść wpisu sądowego TUTAJ

Poniżej treść wpisu na jednym z profili portalu społecznościowego „Byli pracownicy Willa Port”..

„A jednak upadłość! 😉
Dzięki uprzejmości jednego z Dobrych Duszków otrzymałam taką oto wiadomość https://www.imsig.pl/…/8948,CONDOHOTELS_MANAGEMENT_SP…
Została ogłoszona upadłość spółki Condohotels Management i ustanowiony został syndyk. Właścicielką i zarządem tej spółki, która zarządzała hotelem Platinum, hotelem Willa Port w Ostródzie i Termami Warmińskimi jest Elżbieta Lendo. Pani Prezes nie chwali się w mediach tą spółką, a szkoda, bo była ona pierwowzorem „wielkiej grupy hotelowej”. Gdy w Condohotels działo się coraz gorzej i popadała ona w długi, wtedy obiekty były „wyjmowane” z CHM do innych spółek. Tak powstały oddzielne spółki Willa Port i Termy Warmińskie. W CHM zostały wszystkie długi, wielomilionowe kredyty i wszystkie straty poniesione przez kilka lat, w których Pani E. zarządzała tą spółką. Świetny dorobek jak na taką specjalistkę od hotelarstwa. Gratulujemy osiągnięć i zachęcamy do pochwalenia się nimi w mediach 😉
„Sukcesy” biznesowe pani Lendo być może już w najbliższym czasie przełożą się na funkcjonowanie Term Warmińskich – perełki lidzbarskich włodarzy. Póki co inwestycja przynosi mieszkańcom wielomilionowe straty (nadal spłacamy ogromny kredyt wzięty na budowę Term).
 Posted by at 5:57 pm

176
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Harrygoage
Harrygoage
Harrygoage
589JoshuaquorI456
Harrygoage
Harrygoage
Harrygoage
Harrygoage
DonaldCiz
DonaldCiz
Gostek

Moje Condo Lendo encje…

Brandonvor
he he

Prawdziwa Promocja Miasta i zmiany praw fizyki:)
https://www.youtube.com/watch?v=gkLBxMWdyu0

gość

Tymczasem w ogłoszeniach pojawia się coraz więcej lokali do wynajęcia w naszym mieście, co świadczy o bankrutujących i upadających firmach. Bardzo dużo pojawiło się też w ostatnim czasie mieszkań na wynajem – ludzie stąd uciekają już drzwiami i oknami. BRAK PRACY. Ceny najmu spadają z miesiąca na miesiąc. W Olsztynie można wynająć już stancje za 350-400 zł/mc ze wszystkimi opłatami, bo jest brak studentów do wynajmu (przez naukę zdalną). Janusze biznesu nakupowali mieszkań na wynajem, bo chcieli „zarobić, ale się nie narobić” no i teraz mają ogromny problem. Popytu na wynajem brak, a raty kredytów trzeba spłacać…

Miasto dobrobytu

Stało się. Zostałem bezrobotnym bez prawa do zasiłku. Niedługo połowę Lidzbarka czeka ten sam los, bo bezrobocie rośnie, a rząd ogłasza kolejny lockdown. Gdyby połowa miasta razem ze mną wylądowała przez kryzys na ulicy, to już teraz rezerwuję miejscówkę dla bezdomnych na dworcu. Od teraz to mój rewir. Jak coś, to miejsce jest już oficjalnie zarezerwowane i zajęte. Szukajcie więc innych miejscówek w mieście. Dziękuję za uwagę.

Bolek z miasta dobrobytu

Ja rezerwuje ślimaka na korki w centrum… Wejdę do środka.. przykryje się korkami i będzie mi tam cieplutko. No i będę miał blisko do punktu uzyskiwania parobków… Na wypadek jakby znalazła się dla mnie jakaś robota w Januszexie. 🙂

Caseytaurb
Polak

Jako dziecko zawsze chciałem zostać bezrobotnym milionerem. Patrząc na obecną galopującą inflację oraz rosnące bezrobocie moje marzenie z dzieciństwa może w końcu się spełnić! Dziękuję Ci Jarosławie, Mateuszu i Andrzeju!

poczytajPolaku

https://sklep-wprawo.pl/ – polecam, zwłaszcza książkę – „Polska w cieniu żydostwa.Wielcy Polacy o Żydach”.

gościu

Ciekawe co dalej będzie z wysoką bramą? Temat robi się głośny i medialny. Ostatnio znajomy przechodząc obok wysokiej bramy widział kobietę, która przed przejściem przeżegnała się a później szybkim krokiem przeszła pod bramą trzymając dłonie na głowie. A gdyby tak po obu stronach bramy postawić stoiska z kaskami BHP. Co o tym myślicie?

gość

Co z termami???

Wędkarz

Tak się zastanawiam kiedy dokończą tę inwestycję przy schodach koło inwalidów, bo mam wrażenie, że kogoś ta inwestycja przerosła. Ścieżka rowerowa rozkopana chyba już 5-6 miesiąc i nic się nie dzieję.

Xyz

Poważnie? A na fb nasz włodarz o tym nigdy nie wspomniał, ze jest jakąś niedokończona inwestycja. Przecież wszystko idzie zgodnie z planem i z pozyskiwanymi środkami. Pogubił się biedny, zapomniał.

Wędkarz

Minusa jeszcze dostałem bo pytać zapewne nie wolno.

zatroskany

Nie przejmuj tu bez czytania dają czerwone.

zatroskany

Inwestycje prowadzą Wody Polskie a nie miasto.

Adam

Jak widać to okres zimowy w tym czasie jest. Grunt zamarznięty, śnieg i nie ma jak robić. Tzw postój. Wiosna przyjdzie to pewnie ruszy

Wesołek

Okres jesienny – błoto
Okres zimowy – mróz
Okres wiosenny – błoto
Okres letni – za gorąco
Inwestycja rozpisana na 15 lat wszystko zgodnie z planem 😀

cox

Wędkarzu a czemu bezpośrednio na FB urzędu miasta tego pytania nie zadasz?

Wędkarz

A to coś zmieni?

cox

Dowiesz się i nie będziesz anonimowy.

Wędkarz

To weź Ty za mnie napisz. Dam Ci ryby.

gość

Mamy podobno pandemie, gdzie najbardziej narażone są osoby w podeszłym wieku. Tym bardziej dziwi fakt, że tylu ludzi starszych chodzi bezcelowo po lidzbarskich sklepach w ciągu całego dnia. Raz jakaś stara baba wepchnęła się w kolejkę trzymając tylko 1 puszkę karmy dla kota, innym razem jakiś stary piernik wepchnął się przede mnie trzymając 4-pak żubra z promocji. Rozumiem, że 13-nastki trzeba wydać, ale może warto nie narażać się na zakażenie i robić większe zakupy, ale radziej niż codziennie latać po 1 rzecz do sklepu?

Xyz

Nie nazywaj nikogo „stara baba”lub „stary piernik”. To przykre, gdy coś takiego się czyta. Wiecznie mlody/młoda nie bedziesz. Starość przyjdzie prędzej, niż się tego spodziewasz. A 13 emerytury będą wypłacane bodajże od kwietnia. Widocznie kogoś stać na 4-pak.Trochę kultury by się przydało skoro podejmujesz dyskusję.

zatroskany

Jak gościu możesz patrzeć w lustro.

gość

Widać , że i ty w tych sklepach szukasz nie wiadomo czego. Zajmij się sobą , bo widać stare nawyki , jeszcze z ormo.

Trombullus

No niestety to prawda. Zamiast pójść sobie na spacer, starsze osoby robią sobie wycieczki po sklepach- nic nie kupując. Mało tego, czasem do swoich wycieczek angażują pracowników sklepów żeby im wszystko tłumaczyć i objaśniać. No nie wiem, może są po szczepieniu ale ja unikam pracowników handlu (tak w razie czego). No i teraz sypnie się lawina komentarzy „nieśmiertelnych” dla których pandemia to ściema. Nie róbcie z siebie idiotów, swoje zdanie zaczerpnięte od idiotów z neta zachowajcie dla siebie.

zatroskany

A może starsi chodzą po sklepach żeby zrobić zakupy młodszym.Może muszą sobie zrobić zakupy bo nie mają nikogo.Dlaczego tak brzydko wyrażacie się o waszych rodzicach,dziadkach.

s

gość

Ci sklepowi seniorzy chyba nie chcą stanowić kłopotu dla ZUSu stąd zakupy 5 razy dziennie po puszkę karmy dla kota… Oczywiście są i tacy którzy bez potrzeby nie narażają siebie i innych. Niestety duża część z nich znalazła sobie rozrywkę z ryzykownego chodzenia po sklepach w czasie pandemii. Taka trochę rosyjska ruletka na stare lata aby nie było nudno…

nowy

Człowieku czy czasami czytasz co napisałeś.

Xyz

Widocznie nie tylko „Stare baby” i „stare pierniki” mają problem z pisaniem. Ktoś taki jak „gość” również. Szczególnie przy weekendzie.

Till

Nowy cytat z tekstu burmistrza, ponoć eksperta: „Miasto Lidzbark Warmiński to miejsce życia Lidzbarczan”. Brawo!, jaka odkrywcza myśl po siedmiu latach piastowania tego stanowiska. Trzeba być naprawdę wybitnym talentem , żeby takie coś napisać. Na wszelki wypadek przypomnę burmistrzowi, że Ziemia to planeta, na której żyją Ziemianie, a nie Marsjanie.

gość

No ale co z tymi termami , bo jak zwykle lobby nieudaczników kieruje dyskusję na inne tematy .Skończcie z tym , pora brać swoje losy w swoje ręce , a nie zawracać , to co wiecie ,, wszystkim.

gonzo

Ty dziadek chyba strony pomyliłeś.

Kyle XY

Na bank idą do sprzedaży. Pora ustalić kto ma kupić i za ile.

Barbara

Termy jak termy, ale co zrobic z Wysoką Bramą władza rozkłada ręce bo prywatne, prywaciarz twierdzi że wina konserwatora a konserwator że prywatny zabytek. Czy naprawdę musi dojść do nieszczęścia.

gość

Jedna dachówka czy to z wysokiej bramy czy innego budynku prywatnego wiosny nie czyni ; ) Argumentacją, że może będzie nieszczęście nikła zeru ! Może piorun trzaśnie 😉 Miasto sprzedało PTTK. Potem pytanie przmi kto sprzedał prywatnemu paliwiarzowi ?

gość

Po co komu taka rudera? Ale kupują i liczą , że za darmo ktoś im wyremontuje.

Moher

Wszystko zamknięte! uf… ale kościół otwarty to bardzo dobrze, bo muszę dać na tace i dla ojca dyrektora.

gość

Co jest zamknięte?

Metanabol

Siłka! bo nie mogę bajcepsów powiększyć!

Kyle XY

W kwestii turystycznej.
Przejeżdzałem wczoraj obok ośrodka w Symsarn w Kłębowie. Straszna ruina.
Zaciekawiła mnie tam inna sprawa. Strasznie ten ośrodek, a właściwie teren wokół domków letniskowych, został ogołocony z drzew. Wygląda to jak ktoś prowadził lub prowadzi tam niekontrolowaną przez nikogo wycinkę drzew. To jest Park Krajobrazowy Natura 2000 trzeba mieć specjalne zezwolenia. Ktoś wie co się tam dzieje.

Kyle XY

Jak jest siedemnaście plusów i dwa minusy to znaczy ,że coś wiecie i to śmierdząca sprawa. Teren należy chyba do gminy. Czy urzędnicy z gminy wiedzieli o wycinkach. Co na to wójt . Coś tu śmierdzi samowolą.

Carlosvb

Я знаю, очень у многих людей есть близкие,
друзья у которых есть проблемы с алкогольной
или наркотической зависимостью.
Наркологический Центр реабилитации наркозависимых
Свобода в Киеве поможет вам . Я сам прошел Лечение в данном центре
и с уверенностью могу сказать, это работает

Наркологический центр в Киеве

Helenka

Mam pytanie. Dlaczego obsługa niektórych lidzbarskich sklepów i urzędów paraduje bez maseczki? Pytanie to kieruję do pana Wiśniowskiego, jego Straży Miejskiej, Policji i Sanepidu? Oczywiście są sklepy gdzie cała załoga nosi maseczki ale są też takie gdzie nikt z personelu jej nie nosi. Gdy trafi się w takim sklepie osoba zakażona to ile ona zakazi osób zanim wystąpią u niej objawy? Czy takie zachowanie włodarzy miasta, Policji i Straży Miejskiej nie nosi znamion zaniechania obowiązków służbowych? Straż Miejska ma kamery więc dlaczego nie wychwytuje pajacy bez maseczek paradujących po Lidzbarku? Chciałabym zauważyć że umierają ludzie!

gość

Hahahahaha… Załóż sobie 10 masek na twarz a najlepiej jeszcze na oczy to nic nie będziesz widzieć i nie będzie ci przeszkadzać to, że ktoś jest bez maski.

Wiesiek

Patrz na siebie a nie w konfiturę się bawisz

gość

Odpowiedz jest prosta, nie każdy człowiek w PL ma prawny obowiązek noszenia maseczki. Po drugie nie w każdym miejscu w PL trzeba nosić maseczki !

Gienek

Ty Helenko powinnaś nosić maseczkę obowiązkowo przez całe życie bo widziałem, że nie masz Jedynki z przodu 😀

Helenka

Jaka piękna egoistyczna postawa Gienek, gość i Wiesiek. Czyli mam rozumieć że jesteście za eksterminacją ludzi starszych i schorowanych? Nie wiem w jakim jesteście wieku i zdrowiu ale mam nadzieję że kiedyś to do was wróci. Prędzej czy później ta choroba zabierze wam kogoś bliskiego i może wtedy przejrzycie na oczy.

Wiesiek

Chcesz Helenka to Ci oddam swoje maski stać mnie a co w końcu włodarze podrzucili mi do skrzynki aż 3 szt

Kleofas

ooo kurde bele a mi nie dali:)

Bez komentarza

Pewnie jakaś bezrobotna seniorka, której emeryturka wpływa na konto i nie rozumie, że ludzie pracujący nie są w stanie usiedzieć cały dzień w maskach, bo się duszą.

Kleofas

Na bank:) bo kto ma czas chodzić po urzędach i sklepach i patrzeć kto jest bez maseczki:) Za dużo przed tv ludzie siedzą i stąd ten strach, lęk, złość itd. Mój sąsiad 90 lat bez maski chodzi i zdrowy, a mój ziomek lat 30 w masce poginał i zachorował. A Helenka myśli, że jak będzie chodzić w masce osiągnie nieśmiertelność i będzie żyć wiecznie 🙂 Jeszcze o jakieś eksterminacji pisze:) za dużo tv za mało świeżego powietrza.

zatroskany

Helenko masz racje w każdym calu.Nie martw się komentarzami,Gienków,gości,Kleofasów, nic mądrzejszego nie potrafią.

Kleofas

Ja umiem jeszcze jądrami zaklaskać. Pokazać??

zatroskany

Wszystko w temacie.

Kleofas

Robiłem ten numer w „Mam talent” ale w półfinale już odpadłem.

Wiesiek

Czy to w tym odcinku wygrał gość z gitara co życzenia składał?

NormanKneep

lyconet
lyconet

stop sitwosamorządom

Zlikwidować starostwa powiatowe!!! Są kompletnie niepotrzebne. Zamknięte od dawna i niech tak zostanie -taki samorząd jak sitworząd.

oburzony

Kolejne miejsca pracy upadają, rośnie bezrobocie w powiecie, ludzie są coraz bardziej zdesperowani i nie otrzymują żadnej pomocy. Cała turystyka, hotelarstwo, gastronomia i usługi są zamknięte już od dłuższego czasu. Gospodarka regionu nastawiona na turystykę jest w katastrofalnym stanie. Włodarze zamiast zwołać jakiś sztab antykryzysowy, podjąć jakieś działania aby ratować co się jeszcze da… grają na gitarze na facebooku…

Gosc

No właśnie włodarze zamiast zwołać sztab kryzysowy to dobrze się bawią , bo im się bardzo dobrze wiedzie itd………….

To jest katastrofa :(

Kilka dni temu była rekrutacja do pracy do jakiegoś sklepu w galerii. Stawka pewnie najniższa krajowa. Podobno stało w kolejce ok. 50 osób bezrobotnych – na jedno miejsce pracy. Tak trzymać, miasto dobrobytu! Szykuje się nam tutaj drugi Dubaj.

Xyz

Marzenie ściętej głowy. Tam juz wszystkie etaty sa obsadzone. Znajomi włodarzy musza gdzieś pracować. A jakże by inaczej. A casting zorganizowano tylko po to, zeby głupi naród niczego sie nie domyslal.

Barbara

Koncert w wykonaniu burmistrza dosyć żenujący. Ale po jakiego grzyba zamknęli Urząd Miasta przecież wiadomo że pracownicy po pracy też chodzą do sklepów, gdzie są ludzie i tego się nie boją przecież nikt nie przyjdzie specjalnie do urzędu i będzie zarażał. Covidem można się wszędzie zarazić.

Api

Gdzie ten koncert?

Barbara

Na stronie burmistrza na fejsbooku.

Andrzej
gość

Pozbyli się tych , co im najbardziej przeszkadzali – petentów.

xxx

Tak samo urząd gminy i starostwo zamknięte na cztery spusty a urzędników nie raz widziałem w sklepach. Sami sobie do urzędu covida przynoszą.

Till

Wczoraj mieliśmy kolejną upadłość. Tym razem na głowę z „gitarrrą” na pierwszym planie – popłakałem się ze śmiechu!

Xyz

Boże, widzisz i nie grzmisz. Kiedy skończy się ta blazenada. Czy on wie jakie stanowisko piastuje? A moze trzeba by go uświadomić w tej kwestii. Jeszcze troche, a zagra na cymbalach. Chociaż i tak gra (RM). Przeżyłam juz kilku naczelników miasta (bo tacy kiedyś byli),kilku burmistrzów, ale jeszcze takiego artysty i cyrkowca nie widziałam. Z E N A D A !!!!!

zatroskany

Tyle przeżyłeś naczelników też to skąd tyle złości w stosunku do burmistrza.

Xyz

Żadna złość. Po prostu stwierdzam fakt. Inni tez mają podobne zdanie na jego temat. Moze gorsze niż ja.

Mieszkaniec

To że ten człowiek robi błazna i idiotę z siebie to jego problem, odpowiada sam za siebie, jaki jest każdy już chyba wie i po jego prostackim zachowaniu można spodziewać się tematów lepszych niż występ z gitarą. Natomiast kto mu zezwolił na robienie pośmiewiska z pracowników? To podchodzi pod mobbing, temat dla inspekcji pracy. Za kogo on się uważa? Nie dość że ma pusto w głowie, to jeszcze ma w niej przeciągi…

Elo

Poproszę o linka 🙂

Andrzej
ErnieUnord
samonierząd

Nie ma to jak samorządowcy. Są tacy zapracowani, ze w godzinach pracy muszą robić zakupy w lidlu.- g.14. satrosta na promocji.

Zdzichu

Na alkoholowym??

Jacuś

Może załapał się na staż z Punktu Uzyskiwania Parobków za tysionc cybulionów. STAŻ: „Promocja w Lidlu produktów spożywczych, między innymi kalafiorów i buraków”. 12 godzin dziennie plus weekendy. Chciał sprawdzić na własnej skórze czemu ludzie narzekają na FANTASTYCZNE OFERTY z pośredniaka:)

Marceli

Wszyscy płacimy i będziemy płacić. Wszystko zdrożało a i śmieci znowu w górę. Niebawem kolejna podwyżka i ile wody zużyjesz tyle zapłacisz za śmieci. Logiczne. Ciekaw jestem czy Jacenty pochwali się na FB kolejnym sukcesem

Bożydar

Jego Największy Sukces to Serca i Ślimaki na plastikowe korki.

zatroskany

Wskaż innych co zrobili więcej.

Till

Kopernik, Kromer, Krasicki.

Mieszkaniec

Tu nie chodzi o ilość tylko o jakość i przede wszystkim przydatność wszelkich działań tego burmistrza. Gość działa destrukcyjnie dla miasta. Durne działania nieodpowiedzialnego człowieka, do tego ma się za niewiadomo kogo a niestety inteligencją i wiedzą nie grzeszy.

mieszkaniec

Wskaż, kto wcześniej miał dostęp do takich środków unijnych 😉

Mieszkaniec

Widać, że nie masz pojęcia o temacie jak nasz burmistrz. Pozyskanie środków UE to nie jest jakaś wielka filozofia. Sztuką jest poprawne rozliczenie tematu, a przy tym jak najmniejszy wkład środków pochodzących z kredytów, a po trzecie późniejsze utrzymanie produktów tych inwestycji. Poczekajmy jeszcze dwa-trzy lata a mieszkańcy przekonają się jakiego świetnego dokonali wyboru.

mieszkaniec

Jeśli pijesz do mnie, to najwyraźniej nie zrozumiałeś co napisałem. Obecny burmistrz ma dostęp do środków unijnych, jakich nikt z wcześniejszych burmistrzów nie miał, więc nie ma się czym chwalić. Poza swoimi kiepskimi marketingowo-PRowymi chwytami, brak mu jakiejkolwiek merytoryki. I piszę to jako jego były wyborca. I tyle w temacie.

Xyz

Wszystko się zgadza. Tylko te unijne środki powinny byc spozytkowane na inne cele, a nie na bzdety. Turystyka, sport i uzdrowisko? Sa ważniejsze rzeczy. Np. mieszkania dla młodych, zakłady pracy zeby ci młodzi ludzie nie opuszczali naszego miasta. Emeryt ani rencista niestety nie bedzie korzystał z siłowni na świeżym powietrzu tudzież z placu zabaw czy ścieżki rowerowej.

Biedolandia a'la Dubaj

Nie przesadzajmy! Zarabiając w Lidzbarku taki hajs jak pokazane tu 1440 zł brutto ze stażu PUP-owskiego stać jest każdego mieszkańca na podwyżki opłat i drożyznę w sklepach. W końcu jesteśmy drugim Dubajem! Bynajmniej tak słyszałem.

Xyz

Tym sie napewno nie pochwali, bo za to nie dostanie dyplomu ani wyróżnienia. On tylko z dyplomami lansuje się na fb. Jakie to prymitywne.

Inwestor

Jacenty robi co chce. Ma w dupie mieszkańców, w dupie pracowników. Rozdaje stanowiska rodzinie i znajomym, w których widzi jakiś interes. Jego rozmach w ustawionych stanowiskach jest mega bezczelny. Robi to bez najmniejszych skrupułów. Jego działania są nieprzemyślane, głupie i idiotyczne. Szkoda każdej wydanej złotówki na takie dno samorządowe. Radni są słupami od głosowania, ludzie bez honoru i własnego zdania. Brak słów na to wszystko. Szkoda, że to tak wygląda, potencjalni inwestorzy widząc takie zarządzanie omijają to miasto szerokim łukiem.

Wiesiek

Ważne, że w jego kieszeni ilość cebulionow się zgadza

Trombullus
Zenek
Xyz

Ale widzę, ze juz ktoś się zajął „ozdóba” ul. Wyszyńskiego. „Belweder”, bo tak to cudo nazywano moze w końcu zniknie z pola widzenia. No cóż, W Lidzbarku-Zdroj nie przystoi zeby coś takiego stało niemalze przy głównej ulicy. W końcu bedzie to miasto uzdrowiskowe. Boje sie tylko zeby to uzdrowisko nie skończyło jak slawetne termy, na które poszło mnóstwo kasy.

janek

Niestety ale skończy się tak samo jak z Termami.

Bajkopisarz

no no:) ja to pamiętam jak było przed pandemią hoo hoo wtedy to się żyło w Lidzbarku Warmińskim:) Poszedłeś do pośredniaka i od razu robotę dostawałeś za 3-4 koła z miejsca 😀 😀 😀

https://gazetaolsztynska.pl/lidzbarkwarminski/692611,Dzialania-Powiatowego-Urzedu-Pracy-w-Lidzbarku-Warminskim-w-obliczu-pandemii-COVID-19.html

A tymczasem w mieście dobrobytu xD

Sprzątaczki w Warszawie zarabiają około średniej krajowej – zapewne więcej, niż profesorowie i inżynierowie w takim Lidzbarku. A tymczasem…

https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?827c139f62f7a14072a37eac0ecf760b

Janusz

Opis zadań:Zgodnie z programem stażu
Stypendium brutto:1 440 PLN
Widać w Naszym Fantastycznym Biedolandzie ktoś już totalnie odleciał razem z tym łazikiem na Marsa 😉 JA to bym się wstydził proponować komuś sprzątać za taką wypłatę! AAaaaa Przepraszam to nie wypłata to stypendium! Jeszcze trochę to dojdzie do tego, żeby w tym mieście dostać jakąkolwiek robotę to TY będziesz musiał zapłacić by Cię przyjęli. Kto to ustala te stawki??

Barbara

Zacznijmy od tego, że taki staż to tania siła robocza, która nie wlicza sie do emerytury i renty.

polski Dubaj

Słuchając włodarzy byłem pewny, że za kilka lat dogonimy Dubaj pod względem poziomu wynagrodzeń. A tymczasem dogania nas Afryka.

Biedolandia

1 440 Cebulionów brutto! Podeśle ten link dla znajomego, który wyjechał do Holandii. Jak zobaczy jakie w tym mieście są wynagrodzenia to szybko wróci do kraju robić karierę zawodową 🙂 A sorry… myślałem, że te 1440 brutto to jest dniówka, a to za cały miesiąc jest… xD

Kyle XY

Na sesji 25.02.2021 podjęto trzy uchwały w sprawie zbycia nieruchomości.
Ktoś może wie jakich nieruchomości dotyczą te uchwały . W protokołach z poprzednich sesji o zbyciu nieruchomości padają lakoniczne zwroty, z których nic nie wynika.
Nie wiadomo co sprzedają! Tak też zapewne będzie opisane w protokole z lutowej sesji. Bo po mieście różne wiadomości krążą.

Wiesiek

Czyżby jakiś kolejny wał?

ilex

Żadna tajemnica: działki sprzedano na lepsze zagospodarowanie już posiadanych przyległych działek. Na ul. Kolejowej – Spółkom AGAT i JASAM, na ul. Warszawskiej – mieszkańcom. Wszystko jest w uchwałach na stronie: https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/tabBrowser/mainPage

Wiesiek

Czyli co chwilę te same Janusze dostają za grosze grunty

Trombullus

Słyszałem że zarobki w Jasamie są tak małe że niektórzy klienci przynoszą załodze suchary i wodę. W Agacie z kolei ponoć w czasie przerwy chodzą na szczaw na poligon.

mieszkaniec

Czyli w miejscu gdzie budują od wiosny 2019 park handlowy Tu i Teraz ? 🙂

Jacek

Wałek w biały dzień. A Ostródzie w hotelu zarządzanym przez Elkę Leno pieniądze nie były wpłacane właścicielom. ZUS – nie płaciła należnych kwot. Banki – nie są chyba głupie, o nic nie dbają tak jak o swoje pieniądze. Ciekawe czy nie widzą, że ten sam schemat jest realizowany w innych spółkach Elki Lendo – wyciąganie kasy od naiwnych, nie płacenie pozostałym a potem hulaj dusza !!!!! Swoją drogą – nieźle w tym basenie wygląda.

wielka płyta

A propos mieszkań w tym mieście… Blokowiska z wielkiej płyty projektowano w PRL-u tak, aby wytrzymały około 70 lat. W naszym mieście niestety nadal dużo jest tego typu bloków. Co ciekawe ceny niektórych mieszkań w blokach ze starych ruskich płyt przekraczają 100 tyś. Zastanawia mnie, kto to kupuje i po co?

zatroskany

Płyty nie ruskie tylko polskie.Kupują Ci którzy wiedząco dobre.

wielka płyta

Kilka bloków jest w tak fatalnym stanie, że zanim Ci ludzie spłacą hipoteki to one mogą się rozsypać ze starości. Pomijam już fakt, że za takie pieniądze zamiast klitki w bloku 40m2 można sobie domek wybudować. Oczywiście wolny wybór ale mnie to trochę dziwi 🙂

gość

To które się zawalą? Trzeba ludzi ratować.

Mieszkaniec

Albo ta grupa jest do bani albo wzięli burmistrza LW dla jaj, mowa o grupie roboczej Krajowej Polityki Miejskiej. Przecież ten człowiek nie posiada wiedzy na jakikolwiek temat, jego inteligencja jest na miernym poziomie. Oczywiście sam ma się za wielkiego eksperta, polityka, ekonoma oraz wspaniałego włodarza. Póki co to wspaniale idzie mu gnojenie tego miasta i prowadzenie ku bankructwu.

mieszkaniec

A do tego zawsze powie Dzień dobry i zagra coś milusińskim mieszkańcom ;D

Kyle XY

API jestem w szoku jak aktualna koleżanka koalicyjna naszego włodarza „księstwa ” lidzbarskiego mówi o wolnych mediach. Jak są one potrzebne. Jak należy je wspierać. Temat od 15 min. 17 min apogeum.
https://www.youtube.com/watch?v=rf-YoD6jPbY
Jak zwykle media dzielą się na wolne czyli Nasze i na zniewolone Nam nieprzychylne.

przeczytaj bo ważne

„Przejęcie władzy przez tę opozycję, która jest, byłoby dla Polski nieszczęściem. Nie potrafili kompletnie rządzić i to jest bardzo łagodne określenie. Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS, poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą, i zniesieniem w ogóle wszelkiego prawa, bo to też w istocie zapowiadają. Czyli proponują kompletne zdemolowanie Polski w imię ich interesów i – co tu dużo mówić – w imię interesów zewnętrznych. Te interesy to także narzucenie Polsce rewolucji obyczajowej niszczącej rodzinę, tradycję narodową, wszystko co stanowi o naszej tożsamości, ale niszczącą także zdrowy rozsądek i najbardziej elementarne reguły stosunków międzyludzkich, które pozwalają normalnie funkcjonować społeczeństwu.” – J.K.

Kyle XY

Masz w pełni rację. Jednak obecnie rządzący, też nie mają pojęcia o rządzeniu. Realizują swoje interesy. Składają obietnice bez pokrycia.
Non stop w telewizji, w radio, w internecie. Kiedy oni pracują?
Otoczą się młodymi wilkami w koszulach i lakierkach, włosami dęba na głowie i myślą ,że jakoś to będzie.
Tak jak w każdym dużym państwowym przedsiębiorstwie, czy też w ogromnym koncernie. Dużo gatki ( tzw. pierdzenia w stołek ) a mało roboty.
W pracy można p……od 7 do 15 i zwalać na innych, że robota niezrobiona.
Przemowy, blaski fleszy, oklaski, spotkania z pracownikami, wideokonferencje od rana do wieczora, Pan Prezes, nasz wódz.
I to dotyczy każdej partii rządzącej po 1989 r.
Oni chcą całym sercem, tylko zachłanność i rozum nie pozwala.
Dlaczego ? Na pier..to każdy się zna, na robocie nieliczni.
A dlaczego tacy ludzie wybierani są do samorządu, do polityki?
Bo takich co …. głupoty jest przytłaczająca większość.

Kyle XY
Kyle XY

Dodatkowo całe społeczeństwo wie, że owi politycy i samorządowcy …… głupoty. Ale nic z tym nie robią, twierdząc że taki jest ten świat. Siedzą i oglądają następny sezon Tańca z gwiazdami, gwiazdy na lodzie, Vois of Poland , VofP Senior , junior . M jak Miłość, Hotel Paradise i tym podobne pierdoły. Politycy i media kształtują poglądy i myśli społeczeństwa. Obywatele dają się okradać z wolnej woli i pieniędzy spłacając zadłużenie narobione przez polityków stając się niewolnikami do końca życia. Pracując całe życie nawet na pogrzeb niektórych nie stać.

Trombullus

No i nie mam nic do dodania, w pełni się zgadzam. Czasem jestem przerażony czytając Kyle XY. To wprost niemożliwe że druga osoba może myśleć dokładnie to samo co ja, na każdy temat.

pytam

A czyje, lepsze rządy od obecnej ZP, czyli PiS, moglibyście polecić Polakom? – może PO-KO?

Trombullus

Nie ma obecnie na świecie jakiegoś nowego sprawiedliwego systemu politycznego. Stare systemy polityczno-społeczne pokazały już swoje wady. Tak samo nie ma w Polsce grupy politycznej, bezstronnej, uczciwej nie uwikłanej w obce interesy. Ogólnie słowo polityka i polityk kojarzy się ze sprzedawaniem interesów normalnych ludzi w zamian za inne ustępstwa ze strony innych podmiotów. Przydałby się system polityczny oparty na profesjonalnym zarządzaniu. Taki gdzie stanowiska byłyby obsadzane na drodze konkursu i weryfikacji umiejętności. Mówię tu o Rządzie i Prezydencie i armii urzędników. Sejm mógłby pozostać jako ciało doradcze ale z zastrzeżeniem apolityczności.

pyta

No tak, o utopijnych systemach uczyliśmy się w szkole no, i ? – …wszyscy wiemy co znaczy UTOPIA. Tak się nie da. Jest wiele osób tak jak Trombullus czy KyleXY, itd., które mają podobne zdanie, piszą tu o tym ale, albo mało działają albo nie mają przebicia (co jest zrozumiałe w miasteczku opanowanym przez totalną oPOzycję). API np., nawet nie spróbował wystartować w jakichś wyborach. A przecież najpierw trzeba rozbić ten lokalny układ POwiatowy, to podstawa do zmiany na lepsze.

gold

https://ostroda2012.wordpress.com/2015/12/13/uklad-rzadzi-ostroda/
no nie.. u nas to nie ma żadnych układów.

Jack Chan
Jons

Wilkowyje. Powiedza ze wina koronawirusa. Mysle,ze jakis nowy pociotek z partyjki przejmie Terme pod zarzadzanie albo kupia jakies Szejki jak Hotel Krasicki.

Kyle XY

Ktoś kupił Hotel?

Marek

Nikt hotelu nie kupił. Dalej ten sam właściciel. Ludzie tylko plotki umieją w tym mieście wymyślać

Kyle XY

No mam nadzieję, przecież w dużej części odbudowany z dotacji.
Ktoś powie ,że z unijnych. Jakich unijnych? Przyznanych Polsce czyli naszych dotacji. Przez nas sukcesywnie spłacanych w przyszłych latach przy odbudowie innych krajów.
Fajnie że zniszczony przez komunę i niefrasobliwość samorządu lat 90 Pałac został odbudowany i otrzymał nowe życie. Jednak gdyby nie zniszczenia można było za te pieniądze wyremontować np: drogę.

Bolesław

Może z Termami się nie udało, ale inwestycja z Pięknymi Ślimakami i Sercami się udała. 😀

Xyz

To jednak nie zaspokaja potrzeb mieszkańców, którzy borykają się w szczególności i problemem mieszkań i godnych zarobków.

Kyle XY

Zbieranie odpadów w postaci plastikowych nakrętek to zajęcie dla całego miasta. 🙂

Wiesiek

Może zorganizują jakąś zrzutkę wśród mieszkańców bo przecież grosz do grosza a będzie kokosza

Leszek

A co na to pan burmistrz? Skąd weźmie kasę na ratowanie topielca? Chyba podczas urzędowego kuligu burmistrz ze swoimi największymi przydupasami świętował hucznie upadłość term. Kiedy w końcu ktoś powstrzyma tego człowieka i uratuje go przed samym sobą. Gość odjechał w nieznanym kierunku, mało tego ma w tym wszystkim poparcie równie odjechanych przydupasów.

Klara

Condohotels Management została zakwalifikowana do umowy na prowadzenie obiektu samorządowego Term Warmińskich na okres 10lat. Spółka musiała spełniać określone warunki dość precyzyjnie opisane.
Jak to się stało, że Condohotels Management przestało zarządzać termami przed upływem umowy? Spółka została dociążona kosztami na maxa i ogłasza upadłość po okresie restrukturyzacji. Na jej miejsce powstają nowe spółki, które z czystym kontem kosztowym przejmują umowy na prowadzenie obiektów! BEZ ŻADNYCH WYMOGÓW poza tym samym prezesem. I tak w nieskończoność można! Rzeczywistość lokalna. Umoczeni wszyscy jak na zdjęciu?!

Bieda City

Sytuacja innych firm nie wygląda w tym mieście też za dobrze. Dużo przedsiębiorców ZAMYKA swoje biznesy, bo są one w tak BIEDNYM mieście zwyczajnie nierentowne. Świadczy o tym duża ilość lokali usługowych na wynajem. Zamykane są sklepy, punkty usługowe… Dzieje się to, o czym mówiłem już kilka lat temu. Przewiduje, że masowa emigracja z miasta w tym roku pobije kolejne rekordy i kolejni chcący pracować i godnie żyć mieszkańcy wyjadą stąd jak najdalej…

Gość

Dużo ludzi zamyka swoje biznesy w całym kraju. LW to małe miki. I wszyscy wiemy dlaczego tak się dzieje. To nie wina Lidzbarka

Bieda City

Ale w Lidzbarku to zjawisko skupia się jak w soczewce i jest bardzo odczuwalne dla mieszkańców.

Gość

A nie w Lidzbarku, to nie jest odczuwalne?

Gringo

Patrząc na fotografię…. wszyscy są w tym umoczeni.

Api

Fotografia dobrana nieprzypadkowo

Kyle XY

Czy znowu będą ratowali?

janek

będą…

SOS

A może by tak odpowiednie służby wkońcu zainteresowały się tymi którzy w naszym mieście trzepią kasę na tych nieudanych inwestycjach .

Gosc

Ciekawe!!! Kto w tym mieście ciągle wygrywa przetargi na różne inwestycje i co za podwykonawcy w tym ciągle uczestniczą ???

Kyle XY

Przecież wiadomo,”Nasi”. 🙂

golden eye

….jak dla mnie Api, fotka …wanienka na gazie z trzema ekonomicznymi mędrcami jest konkurencyjna. Afer więcej i teraz mogą wychodzić. Chyba wiesz już ,że Twoja ulubiona prezes …sędzia MBG już nie pracuje w L.W ? he,he Czas na wymianę prokuratorów ? Tu też zmiany. Spadają ze stołków przyjaciele władzy.

Ziom

Szkoda, że Janek niczym Tolibowski z filmu „Noce i dnie” nie zrobił bukiety z lilji. Zabrakło fantazji 🙂 https://youtu.be/B1sNukz6EMU

Gwidon

No to już zapraszamy naszych samorządowców do kolejki…. w tym nasze wodociągi. Ciekawe ile się da ukrywać wyniki finansowe na minusie.Kto pierwszy i zawczasu ten lepszy. Kolejkę można zajmować u syndyka. Wiedzieliśmy,że Termy to był poroniony pomysł. Jak widać wybór operatora….chyba również. Czekamy teraz na podobne wyniki władzy w sanatorium lidzbarskim. Takie sanatorium miłości bez wzajemności.

janek

Jak zawsze mieszkańcy dostaną po dupie, czynsz już idzie znowu w górę.

Kaja

Pracowałam tam od otwarcia przez dwa lata, potencjał obiektu niesamowity. Ludzie z pierwszej ekipy dawali z siebie wszystko. Wszytko zmarnowała Pani pożal się Boże Prezes. Jej arogancja i brak gospodarności doprowadziła do upadku a obiekt do ruiny.

Jack Chan

…za to władza miała , gdzie się bawić i relaksować. Ludzie łudzili się, że jak się postarają to zostaną

Barbara

Przecież to było do przewidzenia. Mówiły jaskółki nie wchodzi się w spółki

Gwidon

….wchodzi się ,gdy grosz jest publiczny.

SOS

Co tu się rozpisywać, inwestycja z góry była skazana na porażkę, w tym mieście brak od lat dobrego gospodarza, a prywata górą!!! Niefortunne wybory doprowadzą to miasto do ruiny finansowej

gość

Pewnie wielka grupa wyborców , to rodziny tych urzędników zależnych od tych , co ich wybieramy. I oni nic z tego nie mają , no ale zawsze poprą swoich , różnych wafli , kafli i innych pociotków.