lut 132022
 

Wielkie otwarcie Term Warmińskich 7 stycznia 2016r.  Fot. API

Rada lidzbarskiego powiatu podejmie uchwałę o wystawieniu na sprzedaż Term Warmińskich. Cenę wywoławczą ustalono na 41,8 mln zł. W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy:

Działka nr 45/14 o po w. 10,2951 ha oraz posadowione na niej budynki i budowle tworzą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną pod nazwą „Termy Warmińskie*’. Obiekt ten stanowił wkład własny Powiatu Lidzbarskiego oraz Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński w partnerstwo publiczno-prywatne dotyczące przedsięwzięcia polegającego na świadczeniu usług rekreacyjnych i innych, realizowane na podstawie umowy Nr OR.272.12.2015 z dnia 22.10.2015 r.

Wobec rozwiązania powyższej umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz nie celowości samodzielnego świadczenia przedmiotowych usług przez Powiat Lidzbarski, Rada Powiatu Lidzbarskiego uznaje za zasadną sprzedaż tej nieruchomości. Dalszą działalność w obiekcie Termy Warmińskie będzie prowadził jego nabywca, zaś Powiat Lidzbarski środki uzyskane ze sprzedaży (50%) będzie mógł przeznaczyć na realizację innych przypisanych mu zadań publicznych.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 48 100 000,00 zł (czterdzieści osiem milionów sto tysięcy złotych), na którą składa się cena nieruchomości w wysokości 46 200 000,00 zł oraz cena środków trwałych znajdujących się w obiekcie Termy Warmińskie w wysokości 1 900 000,00 zł. Cenę wywoławczą określono z uwzględnieniem wartości rynkowej ustalonej podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez RIW-NIERUCHOMOŚCI Spółka z. o.o., 10-546 Olsztyn ul. Kajki 7/6. Sporządziła Naczelnik PŚZ Dorota Adamowicz” (całość TUTAJ) 

Przypomnijmy, że budowa Term Warmińskich kosztowała podatników ponad 120 mln zł i w dalszym ciągu mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego i powiatu spłacają kredyty zaciągnięte na ich budowę. Wg pomysłodawców i inwestora z powiatu Termy miały być sukcesem biznesowym.

14 stycznia 2020 r. odbył się 4 bal w Termach Warmińskich, warto więc przytoczyć fragment artykułu „NaszLidzbark”  opisującego tamte wydarzenia.

Jak twierdzi prezeska zarządu p. Lendo, w ubiegłym roku odwiedziło termy ponoć 370 tys. gości, to jest sukces i trzeba się tym chwalić – dodaje. Samorządowcy jak jeden mąż pieją z zachwytu do kamery (choć swego czasu wicestarosta Kogut, przed kamerą TVP uciekał w popłochu). Termy przyczyniają się do rozwoju miasta – Burmistrz Wiśniowski, lidzbarski powiat zyskał, rozkwit miasta, jego przyszłość – wtóruje Starosta Harhaj. Dodaje, iż dzięki termom powstały nowe miejsca pracy, nowe usługi, nowe taksówki. Wisienkę na torcie kładzie wicemarszałek Kuchciński stwierdzając, że Termy to sukces, ma bardzo dobre wyniki finansowe, to udany projekt.” Całość TUTAJ

Oficjalne otwarcie Term Warmińskich miało miejsce 7 stycznia 2016 r. „NaszLidzbark” relacjonował to wielkie wydarzenie. Fragment artykułu:

Zjechali się do Term posłowie z regionu Warmińsko-Mazurskiego (nie było żadnego z PiS), sam Marszałek Brzezin, Zarząd Województwa, Starosta Lidzbarski, Burmistrz, radni, przedsiębiorcy, delegacja samorządowców z Niemiec, duchowieństwo oraz wielu, wielu innych gości oraz jeden senator. Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Starosta Jan Harhaj, poseł Jacek Protas oraz Marszałek Brzezin. Wszyscy oni chwalili tak wielką i potrzebą dla rozwoju regionu inwestycję jaka powstała w naszym mieście. Poseł Protas nie zapomniał wspomnieć o malkontentach i niedowiarkach, którzy poddawali w wątpliwość sens budowy Term w miejscu gdzie nie ma gorącej wody Termalnej.” (całość TUTAJ).

Polecam już historyczny materiał z otwarcia Term wyprodukowany przez „NaszLidzbark”.

 Posted by at 9:47 pm

52
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
gosć

Chyba ruski generał obniżył cenę gazu , żeby wymoczyć du…pe , bo ruch w termach , jak w Warszawie.

Andrzej

https://youtu.be/7XPbA4w1BQI Materiał wideo zarejestrowany podczas sesji Rady Miejskiej dnia 23 lutego 2022 roku -Termy

gość

Temat zasługuje na nagłośnienie w mediach krajowych, a nie tylko w mediach lokalnych. Tak, czy owak wielki szacunek dla redaktora za nagłaśnianie tych wszystkich cyrków.

Xyz

Czy kiedyś ktoś położy kres tej niegospodarnosci w naszym mieście? Czy nadal wszystko bedzie zamiatane pod dywan. To co się działo i to co dzieje sie obecnie woła o pomstę do nieba.

Barbara

Wątpię dla starosty to ostatnia kadencja więc się nie przejmuje swoimi „zasługami” dla miasta i powiatu gorzej z burmistrzem tutaj przed kolejnymi wyborami musiałby zatrudnić dobrą agencje PR żeby ludzie zapomnieli i wybaczyli strzał w kolano. A Pan poseł no cóż zostaje Warszawa

nowy

Nie przejmuj się BARBARA wygra na pewno z dużą przzewagą.

Barbara

Pożyjemy, zobaczymy

POpapra

W „termach” nawet zimnej wody nie ma, ale jakieś bagno jednak tam zostało… pewnie balneologiczne. Może jakiś zjazd tych 3 ze zdjęcia, rurami albo zjeżdżalnią zobaczymy?

mieszkaniec

Temat dziś wszędzie bryluje. Nawet wylądował na wykopie 🙂 https://www.wykop.pl/link/6506473/zimne-termy-wybudowane-za-120-mln-ida-na-sprzedaz-za-40-mln-zl/

Andrzej

comment image

Barbara

Dobrzy koledzy jak cała śmietanka towarzyska PO

stepbystep

Quo vadis

he he

W naszym mieście mieliśmy już tor saneczkowy, wody termalne… To może teraz, czas na tor do Formuły 1 ?? 😀 albo takie wyspy w kształcie palemek na Wielochowie jak w Dubaju >??? 😀

Xyz

Radzę nie podsuwac pomysłów. Sa tacy, którzy mogą je skrzętnie wykorzystać.

Barbara

Aż strach pomyśleć co jeszcze wymyślą lidzbarscy eksperci od wszystkiego czyli od niczego.

Dutch

Pomnik Chrystusa ze Świebodzina – Góra Krzyżowa
Jacek wierze w Ciebie, dasz rade 😉

Tomasz

Mamy (jeszcze ) autobusy eco – oczko w głowie burmistrza

Geldman

Eko ? pic. Mają webasto na ropę.

gość

https://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0
Tak się robi interesy 🙁 Filmik obrazujący sytuację .

Maciuś

Jak się weźmie do roboty Pan od wf-u, Pan Magister i Pan Lekarz to wszystko jest możliwe 🙂

Barbara

I dołączył Pan od ubezpieczeń

jack

a podszywany histeryk i baleolog-wet już nie podgrzewa tanio wody?

Barbara

Tak oglądałam ten filmik i oprócz ekspertów i prezeski powinny jeszcze zjechać inne osoby współtworzące ten pomyłkowy pomysł. Statek zatonął a kapitan że swoją świtą ucieka gdzie może, to samo będzie z pomysłem na wypasione autobusy, wspomnicie moje słowa.

adam

pójdą za 4 albo 2, tylko niech ktoś kupi i otworzy w co wątpię, ćwierkały jaskółki, ale nikt nie słuchał…, myślę, że gdyby tam były gorące źródła to dzisiaj obiekt by kosztował 240 mln.

gość

Inwestycja za ponad 110 mln zł, a po 6 latach wyceniona na 48 mln zł ? Takie cuda to tylko w LW . Brawo PO mysłodawcy !

Kyle XY

Widocznie wartość była zawyżona, lub wycena jest zaniżona, A może jedno i drugie. Pewnie kasy brakuje samorządowcom więc, pójdzie za ile kto da.

gość

W 2013-2015 budowali po cenach rynkowych, wg prokuratury wszystko było dobrze. Mieli wyznaczoną kwotę i za to wybudowali, dodam , że jeszcze musieli dołożyć do tej inwestycji 😉 Wycena jest zaniżona lub faktycznie przez 6 lat tak „dbali” o ten obiekt…

Kyle XY

Wg prokuratury? Niestety w tych czasach to żaden argument.
Prokuratura bada sprawę jak jej na to politycy pozwalają. Sądy też zajmują się sprawami wg wytycznych.
Podobno w Niemczech jak się wytknie politykowi ewidentne złodziejstwo i malwersacje finansowe można dostać dwa lata w zawieszeniu. Tam nie można o tym mówić. Kiedy u nas tak będzie? :).

Sofia

maniana

Emeryt

Pokaż dochodowe inwestycje poprzednich włodarzy które TWOJM zdaniem przyniosły wielkie dochody.

Barbara

Właśnie jest pokazane ale raczej nie dochody ale odchody. Zrobili z naszego miasta pośmiewisko.

Barbara

Jeszcze można dołączyć Górę Krzyżową. O termach już na internecie pisze Olsztyn mają Ubaw.

nowy

Ależ radości mają tu piszący.

Andrzej

Jaka radość obciach na całą Polskę.

Sofia

Samorząd nie jest od robienia biznesów.

Xyz

No i cóż „emerycie” dalej jesteś zachwycony poczynaniami naszych byłych i obecnych rządzących? Teraz spójrz i pomysł jak marnotrawione sa pieniądze podatników (twoje również). Dalej bedziesz chwalił i cieszył się, ze nasze miasto tak pieknieje? Pieknieje, tylko za czyje pieniadze.

Leszek

Prywatyzacja w stylu Janusza Lewandowskiego.

Trombullus

Niegospodarność- taki powinien być zarzut Prokuratury dla budowniczych Term. Licząc z różnicy sprzedaży traciliśmy przez cały czas 28tys zł miesięcznie a do tego trzeba dodać wszystkie ulgi w podatkach i dotacje Powiatu i Urzędu Miasta. Ile jesteśmy w plecy dzięki działaniom pana Protasa, Harhaja, Wajsa i Wiśniowskiego. Ile kosztował ten chory pomysł przeciętnego mieszkańca Lidzbarka? Ktoś musi w końcu za to beknąć! Pandemia się kończy więc wymyślili że warto się pozbyć kukułczego jaja i nikt ich za to nie pociągnie do odpowiedzialności- bo Covid. Za chwilę to samo będzie z Tężniami. Czy okaże się że że jest zapowiadany wcześniej jedyny kupiec? Czy wzbogaci on swoje portfolio obiektów w Lidzbarku? Skandal…

Xyz

Jestem tego samego zdania. Teznie i uzdrowisko czeka taki sam los. Kaprysy i zachcianki powiatu i miasta kosztują nas, mieszkańców krocie. Sorry, taki mamy klimat.

Kyle XY

ZA 5 lat to tężnie zgniją lub się rozpadną.

Rafał

Nie rozumiem, czemu samorządowcy boją się mienia komunalnego. Obiekt już jest, a pracowników można pozyskać w ramach projektów z PUP lub spółdzielni socjalnych. Wiadomo ze taka forma ma mniejszą efektywność, ale nie zawsze musi chodzić o kasę. Zleca się zarządzanie za ustaloną stawkę i z zarysem oczekiwań i planów i rozlicza po okresie ustalonym w umowie. Sprzedać to każdy potrafi.

gość

Tanizna , kurde biore ….

Api

Inwestycja w nieruchomości godna naszego ekonomisty budowle z czasem zyskują na wartości, jednak tutaj prawa działają zgoła odmiennie. 120mln budowa, po 7latach 1/3 wartości w cenie wywoławczej. Potem zapewne będzie 2 przetarg, kolejny … Z ceną zejdzie powiat na 20mln lub mniej…. Może 5 mln?

Elo

Oby się nie spełniło. Jednak jest to bardzo, bardzo prawdopodobne. Kredyt spłacimy my mieszkańcy. Nikomu, z pomysłodawców, krzywda się nie stanie.

Kyle XY

Jak sprzedadzą to za 10 mln. Że też „Dobra Zmiana” jeszcze się tym nie zainteresowała. Gdzie TVN, która podaje się za jedyną niezależna telewizję, nabrała wody w …..? Przecież to sztandarowa inwestycja samorządu związanego z PO na Warmii i Mazurach.