mar 072022
 

Komentarz redakcyjny

Spotkanie mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego z Burmistrzem Wiśniowskim. 02.03.2022 r.

2 marca 2022 r. mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego spotkali się
z Burmistrzem Wiśniowskim. Do sali LDK przybyło 14 osób, z czego połowa musiała tam być z oczywistych przyczyn. Kilka osób wyszło pod koniec  zadawszy pytanie o przyczyny zalewania ich piwnic po remoncie drogi na ul. Słowackiego. Pierwsza część to 90 minut monologu Wiśniowskiego o niezwykłych dokonaniach na polu inwestycji i rozwoju miasta, aby ludziom żyło się lepiej i dostatniej. Prelegent z wyraźną tremą i łamiącym głosem przedstawiał na prezentacjach osiągnięcia; roztaczające się perspektywy mieszańców na lepsze jutro – głównie dzięki inwestycjom uzdrowiskowym. Nazwa miasta „Lidzbarg”, „Lidzbargu” padała z ust Wiśniowskiego dziesiątki razy, podkreślając jakiego miasta jest Burmistrzem – On. Niezwykła trema Burmistrza wynikać mogła z faktu, że sam nie wierzył w to, co mówił lub obecności na sali sił „diabelskich” w osobie Redaktora czy byłego kontrkandydata w poprzednich wyborach pana Zdanowicza. W trakcie laudacji na swój temat, „padł” system prezentacyjny i to także złożono na karb „sił wrogich”.

Nie takiej frekwencji spodziewał się włodarz miasta. Przypomnijmy spotkania Lidzbarczan z Burmistrzem Wiśniowskim w 2015 r., kiedy jeszcze mieszkańcy wierzyli w zapowiadane i obiecywane zmiany zgodnie z wiodącym hasłem kampanii wyborczej „Czas Zmian”. 15 września 2015 r. do Gimnazjum nr 2 przybyło 140 osób, trzeba było dostawiać krzesła, brakowało miejsca. Jednak im dalej trwała kadencja, tym Lidzbarczan na spotkania przychodziło coraz mniej. Jedna z mieszkanek rok później zapytała nawet –

„Panie Burmistrzu,  zobaczy pan na tę frekwencję dzisiejszą, a rok temu ile było? Więc ludzie jakoś tracą zaufanie chyba”. Burmistrz odparł – „chyba nie […] to jest wina w sam raz mieszkańców”.

W tym miejscu należy odnieść się bardziej merytorycznie do niedorzeczności jakimi karmi nas Burmistrz. Trudno orzec, czy wzorcem są Wiadomości TVP, Fakty czy sowiecka propaganda. Skupić się należy na budżecie miasta. Wg Burmistrza, z roku na rok rośnie, jest coraz więcej inwestycji i to ma przekładać się na sukces gospodarczy. Tak się składa, że w 2020 r. Burmistrz Wiśniowski zadłużył mieszkańców do rekordowych 33 mln zł. Budżet miasta w owym roku wynosił 96 mln zł. Wydawać by się mogło, że dług w wysokości 1/3 budżetu nie jest taki straszny. Nic bardziej mylnego! W skład budżetu miasta wliczane są np. subwencje oświatowe, wszelkie świadczenia społeczne jak np. 500 plus i wiele innych. Tych pieniędzy Burmistrz nawet nie widzi, one przychodzą ze skarbu państwa i są przekazywane beneficjentom. Nie mają nic wspólnego z bogactwem budżetu, rozwojem gospodarczym.

Kredyty zaciągnięte przez Burmistrza spłacane są z dochodów własnych gminy

, a te wyglądają zupełnie inaczej na tle budżetu.  Za Wikipedią „podstawowym dochodem własnym gmin jest podatek od nieruchomości oraz udział w podatku dochodowym od osób fizycznych. Pozostałe źródła są zdecydowanie mniej istotne”. Przyjrzyjmy się więc dochodom gminy miejskiej Lidzbark Warmiński na przestrzeni ostatnich 7 lat (2013 – 2020) oraz zadłużeniu. Dla zasady do dochodów wliczono – podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatek od nieruchomości oraz dodatkowe mniej istotne dochody

– podatek rolny
– podatek leśny
– podatek od środków transportowych
– podatek od spadków i darowizn
– podatek od czynności cywilnoprawnych
– podatek od działalności gospodarczej osób fizycznych, opłacany w formie karty podatkowej

W 2022 r. dochody własne gminy wyniosły ok. 26,4 mln zł zaś zadłużenie 33 mln zł. Co oznacza, że Burmistrz Wiśniowski zadłużył mieszkańców grubo ponad dochody podatkowe, czyli pulę środków z jakich spłacamy te długi.

Dochody własne gminy miejskiej Lidzbark Warmiński w latach 2013 – 2022 skorelowane z zadłużeniem

Analizując dochody własne, należy pomniejszyć je o wskaźnik inflacji i co znacznie istotniejsze o skalę podwyżek podatków lokalnych. Krzywa wzrostu dochodów nie wynika więc jedynie z coraz to zasobniejszych portfeli mieszkańców. Należy przekazywać mieszkańcom prawdziwe, realne informacje dotyczące ich pieniędzy.

Na zakończenie pewna refleksja dotycząca miejsca spotkania – sali Lidzbarskiego Domu Kultury.

Niedziela „cittaslow” 8 grudnia 2014 r. Na sali 14 osób.

28 grudnia 2014r. na tejże sali ówczesny Burmistrz Wajs, zorganizował tzw. „niedzielę cittaslow”. Impreza okazała się kompletną porażką, bowiem przybyło 14 osób, z czego połowa musiała tam być z oczywistych przyczyn. Zbieżność ilości osób i późniejszej klęski wyborczej Wasja? – Nie sądzę 😉

 

 

 Posted by at 8:09 pm

163
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
MichaelArrox

телескопический подъемник
https://podyemniki-machtovyye-teleskopicheskiye.ru

Ziutek

Pan Starosta już złożył życzenia mieszkańcom, czy problemy osobiste nie pozwoliły w tym roku?

Barbara

Mam lepszy pomysł :zabrać dla radnych diety i podzielić między pracowników i „kadrę kierowniczą”. Radni i tak za dużo nie robią a pracownicy się ucieszą, bo wierzcie mi mają od cholerny roboty dzięki widzimisię burmistrza. Oczywiście nie piszę tu o straży miejskiej bo to jeden wielki niewypał.

Marianek

Ostatnio widziałem dwóch strażników „w pracy” jechali swoim służbowym samochodem po mieście. Jeden kierował drugi patrzył w telefon… zapewne mu drogę wskazywał przez GPS, by się nie zgubili 😀

Ciekawy artykuł

„Wysokość wynagrodzenia burmistrza wnioskują i zatwierdzają Radni Miejscy. Oczywiście dla wielu osób ta kwota może wydać się wysoka, ale wystarczy rozejrzeć się i zobaczyć ile zarabia w Lidzbarku Warmińskim kadra kierownicza, aby przekonać się, że nie jestem wyjątkiem. Uważam, ze za ciężką pracę należy się godne wynagrodzenie…”

Ludzie. Normalnie jesteście bez serca. Wybraliście Pana Burmistrza i teraz biedny musi pracować za kare 7 dni w tygodniu. A drugi biedny Pan Jan ten ciężko pracuje, aż czasu nie ma na problemy osobiste, tak nie można. Dajcie tym biednym ludziom zapracowanym odpocząć, czemu ich zmuszacie do ciężkiej pracy 😀

https://gazetaolsztynska.pl/lidzbarkwarminski/823977,Chce-zeby-mieszkancy-czuli-ze-ich-reprezentuje-rozmowa-z-burmistrzem-Jackiem-Wisniowskim.html

Xyz

No wlasnie. Żal mi ich. Ale przecież nikt ich na te stołki siłą nie sadzal. Sami na nie wlezli. Chcieli to mają odpowiednie stanowiska. Ten człowiek chwilami nie wie co mowi. Tu się żali, ze brak mu czasu dla rodziny, dobrze ze ma wyrozumiala Zone, a za chwile mowi, ze nadal bedzie kandydował. Ja juz na niego głosu nie oddam. Niech biedaczysko odpocznie. I wy tez o tym pamiętajcie-nie głosujcie na obecnego „burmiszcza” juz wiecej bo w końcu chlopina nam na zawał zejdzie. Wtedy bedzie bieda. A po co mieć go na sumieniu. Kto to słyszał pracować 7 dni w tygodniu po 24 h. Miejcie litość ludziska. Proszę.

Ciekawy artykuł

Najpierw głosujcie na mnie głosujcie, a potem ojej jaki ja biedny muszę tyle pracować:) Ciekawe czy za ciężką pracę swoim pracownikom też podniósł pensje? …widzę radni miejscy też zgodni jak u starosty… tamci odwołują/ powołują, a ci z kolei zgodnie podnoszą pensję:-) tu cytat: „Wysokość wynagrodzenia burmistrza wnioskują i zatwierdzają Radni Miejscy.” a co by było gdyby nie podnieśli?? sąd uliczny?

Xyz

Ma tupet facet. Sam siebie wychwala. Jest takie fajne przysłowie „kto kotu ogon podniesie jak nie sam sobie”. I tu po słowach pana „burmiszcza” sprawdza się ono doskonale. Czyz nie?

Ciekawy artykuł

Dokładnie 🙂

Barbara

Będzie startował na trzecią kadencję bo mu pieniążki posmakowały

MichaelGRath

Получить услуги и консультацию юристов можно как офисах компании, так и онлайн. Задайте вопрос по телефону, мессенджер WhatsApp или оставьте заявку на обратный звонок через форму обратной связи. Для проведения консультации юрист соответствующей тематики свяжется с вами в ближайшее время юрист по пенсионным вопросам барнаул

Emeryt

ZDROWYCH RADSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH wszystkim mieszkańcom LIDZBARKA WARM i Lidzbarga też.

gość

Co to za afera z tym zapachem obornika w Lidzbargu? Już w Polsce o tym słyszeli? Obornik może kojarzyć się z urodzajem , ale żeby zaraz w Lidzbargu?

Emeryt

gościu komu chcesz zaimponować pisząc cały czas Lidzbarg nie LIDZBARK.Widać jak cenisz miasto w którym mieszkasz.

gość

Chciałbym mieszkać w Lidzbarku , ale niestety los mnie skazał na Lidzbarg…

gość

Nie można by jakoś pozbyć się tych radzieckich prowokatorów? Ja wiem ,że są rodem spod budki z piwem , słoma wyłazi z butów , ale trochę wkórxxxją tu obecnych.Czy Pan moderator jeszcze troche panuje nad tym???

Verfaxmob

Городские власти Вильнюса предпринимают меры, чтобы узаконить увольнение учителей, публично выражающих поддержку России и ее действий на Украине. Сообщение об этом появилось на сайте мэрии литовской столицы. Как рассказали чиновники, к ним стала поступать информация о педагогах, которые во время школьных занятий излагают свое позитивное отношение к действиям Москвы, а также делают соответствующие записи в социальных сетях. Власти пригрозили им лишением должностей и невозможностью устроиться на новую работу. «Самоуправление консультируется с юристами о правовой основе увольнения работников», — говорится в сообщении. Для выявления поддерживающих Москву учителей мэрия захотела использовать родительские комитеты. Они смогут информировать самоуправление о каждом таком случае. Ранее стало известно, что литовские активисты вылили краску в пруд напротив посольства России в Вильнюсе в знак протеста против военной операции на Украине. Вода окрасилась в темно-красный цвет. Приветствую, политика политикой, но о своей карьере думать надо! Для успешного трудоустройства и продвижения в должности должно быть хорошее высшее образование, сейчас это… Czytaj więcej »

gość

Городские власти Вильнюса предпринимают меры, чтобы узаконить увольнение учителей, публично выражающих поддержку России и ее действий на Украине. Сообщение об этом появилось на сайте мэрии литовской столицы. Как рассказали чиновники, к ним стала поступать информация о педагогах, которые во время школьных занятий излагают свое позитивное отношение к действиям Москвы, а также делают соответствующие записи в социальных сетях. Власти пригрозили им лишением должностей и невозможностью устроиться на новую работу. «Самоуправление консультируется с юристами о правовой основе увольнения работников», — говорится в сообщении. Для выявления поддерживающих Москву учителей мэрия захотела использовать родительские комитеты. Они смогут информировать самоуправление о каждом таком случае. Ранее стало известно, что литовские активисты вылили краску в пруд напротив посольства России в Вильнюсе в знак протеста против военной операции на Украине. Вода окрасилась в темно-красный цвет. Приветствую, политика политикой, но о своей карьере думать надо! Для успешного трудоустройства и продвижения в должности должно быть хорошее высшее образование, сейчас это…… Czytaj więcej »

Xyz

Z nieoficjalnych źródeł. Podobno nasz szpital zostaje zamknięty. Na oddziale wewnętrznym ma powstać zakład opiekuńczo-leczniczy. Więc z tego co widać to tylko ” poważnie chorzy” (alkoholicy) mogą liczyć na pomoc, bo ten oddział zostaje. Pozostali chorzy musza byc leczeni poza Lidzbarkiem. To wstyd i hańba zeby w powiatowym mieście brak bylo szpitala. Szanowna Pani dyrektor, szanowny panie starostwo, szanowni radni powiatowi chyba wypadałoby poinformować mieszkańców o powyższym. Zgroza.

Zenek

Ale, alkoholicy są poważnie chorzy. To jest choroba śmiertelna i prowadzi do śmierci. nie wiedziałeś?

Xyz

Domyślam się, ze tez do nich należysz skoro takie bzdety wypisujesz.

Emeryt

Przykład tego jak ludzie zachowują się w stosunku do innych,myśląc że oni mają tylko racje.

Zenek

Tak. Należę. Masz z tym problem? Bzdety? w którym miejscu wypisałem bzdety?

adam

dobrze, że nie informują, mamy spokojną głowę, a tak zaraz huk, media, tłumaczenia, to już jest …..

Xyz

Dziwny z ciebie gość i ugodowy. Na wszystko się zgadzasz.

adam

a Ty masz nos krzywy i czoło wysokie

Xyz

Trafiłeś. A skąd wiesz?

adam

No przecież razem w ławce siedzieliśmy w podstawówce:) ps. a tak na marginesie to nie do Ciebie było, dopiero zauważyłem haha że poszło tu na stronę;-) to miało iść na Messenger do ziomka w formie żartu;-) jeszcze raz sorki;-) ps. tak się kończy jak się na 3 stronach jednocześnie pisze hehe

ilex

Niektórzy mówią, że Rehabilitacyjny, a w przyszłości może Uzdrowiskowy. Po jakimś czasie prywatnych rękach, jak Termy? Szpital bez oddziału ratunkowego? Żeby się rehabilitować trzeba być w miarę zdrowym.Toż to prawie zadu..e.

Retuzbut

Круглосуточно алкоголь на alcodrink1.online Из-за существующего закона, алкоголь невозможно теперь приобрести ночью. Но как быть, если вечер в разгаре, а алкогольные напитки кончились в очень неудобный момент? Конечно же, воспользоваться доставкой алкогольных напитков alcodrink1.online круглосуточно. По вопросу [url=https://alcodrink1.online/]доставка алкоголя санкт-петербург 24 часа[/url] мы окажем помощь Вам. На указанном онлайн портале есть каталог напитков, возможных к заказу. Переходите, делайте выбор и оформляйте заказ сразу на портале. У нас довольно большой набор джинов, коньяка, рома, пива, шампанского, водки, вина, а также сигарет и закусок. Все товары имеют нужные сертификаты, акцизные марки и отвечают за своё качество. Чтобы обогнуть законы, нам приходится немного хитрить и мы придумали собственную схему. Наш сайт реализует продажей сувениров, а алкоголь Вы берете в подарок при оформлении заказа. Свой алкогольный подарок Вы сами подбираете и оформляете заказ. Ловко, но зато искренне. Переходите к заказу по ссылке – [url=https://alcodrink1.online/]доставка алкоголя на дом круглосуточно[/url] уже сейчас. Кидайте нужные напитки в… Czytaj więcej »

Andrzej

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Niektóre miasta nie uruchomią syren alarmowych a jak tam w Lidzbargu 😉

Barbara

Syreny będą tylko nie wiem po co?

Emeryt

W lidzbargu nie wiem.Mieszkam w pięknym LIDZBARKU WARMIŃSKIM i syreny słyszałem

Barbara

A co w nim takiego pięknego. Miasto jak miasto nic nadzwyczajnego

wiesiek

idź do okulisty, później na spacerek, a następnie do pisania. Każdy kto gości w naszym mieście jest zachwycony, znajdź chłopaka, będziesz szczęśliwsza i bardziej obiektywna. Zawsze można zmienić miejsce zamieszkania…

Ciekawski

Zastanawia mnie jaką płace minimalną mają i warunki pracy obywatele Ukrainy w Naszym Mieście? Czy już Januszexy zacierają ręce, że będzie tania siła robocza? i zacznie się wykorzystywanie? Bo jeśli w Januszexach wykorzystuje się mieszkańców to co dopiero z innymi obywatelami?

Pat

Mistrzu biznesu, zawsze możesz zostać jak ty to nazywasz Januszem i być bogaczem… co Cie powstrzymuje? No dawaj przecież to takie łatwe geniuszu

Ciekawski

A później będziesz się śmiał ze mnie, że jestem Januszem. Nic z tego.

AlcopasImigh

Заказать алкоголь в Питере alcosapsan.ru Сейчас, в нашем настоящем мире, в сети интернет возможно купить всё. И не просто купить, а ещё провести оплату, и получить заказ на дом. Подготовление к какому-либо домашнему событию весьма нелегкое дело. Следует составить перечень гостей, отправить всем приглашения, прибраться дома, накрыть стол, приготовить множество блюд, придумать развлечения и многое, многое другое. А как же спиртное? Алкоголь, сколько его нужно, чтобы хватило всем? На интернет портале alcosapsan.ru возможно заказать алкоголь 24 часа в сутки, даже во время самого праздника. По теме [url=https://alcosapsan.ru/]заказать алкоголь с доставкой[/url] мы Вам непременно поможем. Оформите заказ прямо на сайте или по контактному номеру телефона +7(812)627-60-62. Выбор на данном сайте весьма большой. Всякий сможет отыскать напиток по собственному вкусу. Представлены как мало алкогольные напитки-пиво разных сортов, вино, игристые вина, так и крепкие: водка, джин, коньяк и другие. Стоимость [url=https://alcosapsan.ru/]заказать алкоголь с доставкой спб[/url] указана сразу в каталоге товаров, но чем более… Czytaj więcej »

TriSpodaCat

pokoje w Augustowie http://www.pokojeiaugustow.online
stx21

Elo

Ciekawe, po co umieszczono ten poradnik? https://www.gov.pl/web/rcb/badz-gotowy–poradnik-na-czas-kryzysu-i-wojny Szczególne ciekawe: jak chronić się przed dezinformacją, aby nie ulec np. panice;. Zapomnieli chyba o TVPiS :). Przecież tam są same informacje :)Dezinformacje to chyba w TVN i POLSAT

PiSpodaCat

[URL=https://www.noclegiiaugustow.online]www.noclegiiaugustow.online[/URL] noclegi w Augustowie
stx21

KonameSiple

Посол России в США Анатолий Антонов призвал Вашингтон уделять внимание фактам. Об этом сообщается в Telegram-канале посольства. Антонов также заявил, что Соединенным Штатам следует «прекратить преступное равнодушие к действиям нацбатальонов». По его словам, они блокируют мирных граждан в городах, открывают беспорядочный огонь по беженцам, а также терроризируют и пытают всех, кто н«е разделяет их нацистскую идеологию». Ранее Антонов опроверг заявления заместителя госсекретаря США Бонни Дженкинс о том, что действия РФ на Украине создают угрозу ядерной безопасности. «Подобные заявления — очередная попытка перенести русофобскую риторику на многосторонние площадки. Призываем Вашингтон вернуться к неполитизированному, профессиональному диалогу в области ФЯБ», — сказал он. Добрый день! Если вам нужен диплом о высшем образовании для устройства на работу или повышения по карьерной лестнице, тогда мы советуем вам перейти на сайт [url=https://www.moskvadiplomm.com/kupit-originalnyj-diplom-bukhgaltera]купить диплом бухгалтера[/url] где вы сможете приобрести любой оригинальный документ о получении высшего и среднего образования! Мы поможем вам улучшить свою жизнь, все документы имеют… Czytaj więcej »

gość

Lidzbark niby daleko od Ukrainy , ale za to blisko rosji , może pora odnieść się do sytuacji , tym bardziej ,że jest możliwe , że bywalcy term warmińskich moczyli cztery litery z tymi , co teraz mordują cywilów na Ukrainie. A wiecie ,ze woda mogła być skażona .

Trombullus

Wstrzymywałem sie długo ale napiszę. Nasz Papież i całą wierchuszka polskiego kleru sa to osoby wysoce odrażające. Mógłbym tu je opisać najgorszymi słowami jakie znam- nie opiszę ponieważ nie znajduję na tyle obrażających słów.

ttylk

Zgłoś się do lempart i frasyniuka – oni ci pomogą w doborze słów, albo do tych, no wiesz, też ci nie napiszę bo nie znajduję słów na tyle obrażających. A może lepiej, poszukaj prawdy, idź na rekolekcje i wyspowiadaj się.

Trombullus

KK przykładał rękę do świętej inkwizycji, wymordował razem z krzyżakami całe plenię Prusów. Nie sprzeciwił się też wybijaniu Indian obu Ameryk i traktowoaniu Aborygenów jako zwierzęta do lat 60tych. Błogosławił Hitlera i jego komory gazowe a teraz papież nie potrafi powiedzieć słowa „wojna w Ukrainie”. Już nie wspomnę o gwałtach i mordach w Kanadzie lub pedofilii w Polsce i innych oświeconych religijnie krajach. Kto uważa że nie mam racji, sam przykłada rękę do zbrodni kościoła. Sam sobie idź na rekolekcje, dla mnie czas frajerstwa dobiegł końca. Nie będę utrzymywał zdemoralizowanej do cna grupy społecznej, nie mam dla nich żadnego szacunku.

Zenek

Papież i cała reszta polityków umie tylko ładne słówka puszczać i farmazonki pociskać. A swoje robią. Ot daleko szukać. Termy obiektem bankructwa, drwin i śmiechu, a Starosta fotkę z dyplomem sobie strzelił i mówi, że jest wszystko w porządku. To się Papieżowi dziwisz? już mu tam kardynały doradziły: siedź Franek cicho i nie fikaj bo Nam kawioru z Rosji nie dostarczą i nam brzuchy spadną…

ktokolwiek widział

Poproś go żeby zrobił sobie zdjęcie z dyplomem ukończenia wydziału historii na UG, hahahaha.

Benek

Dziś fajny program oglądałem. Mówili w nim: kto to jest dyktator? to ktoś kto siedzi na swoim stanowisku bardzo długo i nie chce z niego zejść. he he chyba nie muszę pisać jakie miałem pierwsze skojarzenie 😉

gość

Nie wiem co wy tam oglądacie , może nawet pasjonujecie się osiągngięciami pana brodowskiego , a ja widzę obronę Mariupola , mam nadzieję ,że gnida rosyjska odpowie za te zbrodnie…

nwk
Barbara

Dzisiaj w programie VaBank na tvp wystąpił Pan Brodowski zajął 2 miejsce, gratuluję. Dziękuję że nie było pozdrowień dla pracodawcy tak jak w Jaka to melodia.

Zdzichu

Mógł powiedzieć: „Pozdrawiam Pana Starostę, płakałem jak odchodził ze stanowiska, ale już wrócił i bardzo się ciesze, że problemy osobiste minęły” 😀

Hdhehjjz

21.000 x 13 = 273.000
273 x 5 lat (kadencja) =1.365.000 tys zl
Czyli 4 lata pracy i gość jest milionerem

lagiloten

Czyli starostwo wylęgarnią milionerów-samorządowych-emerytów? – takiem emerytom to sie żyje

Ciekawski

Ciekawe gdzie upycha te miliony? Może w ten stołek na którym siedzi już tyle lat i nie chce się z niego ruszyć? to by miało sens 😀

Pat

Za pensję jaką po podwyżkach pobiera burmistrz – 21 tys, też mógłbym gadać do pustej sali 😉

Pat

+ 13 pensja bo to budżetówka.

...

Zarabia miesięcznie ok 18tyś , starosta zarabia z emeryturą już grubo ponad 20tys

Mat

Ja bym nawet do tego dorzucił Pozdrawianie mieszkańców na mieście jak bym szedł przez miasto.

Barbara

Co się dzieje ze szkołą Rolniczak ona jeszcze funkcjonuje. Czy jest klasa o profilu wojskowym?

nowy

Będzie centrum dla ciekawskich.

Ciekawski

Będziesz chodził?

. Gość

Skończę szkołę online i pójdę na logopedę do SOSW .

yes

Przydałoby się referendum aby odwołać satyra ze satyrostwa

Trombullus

Z panem Jankiem jak z Putinem, trzeba się mocno modlić żeby opuścił stanowisko w jakikolwiek sposób.

he he

Za taką kasę jaką dostaje nie zrezygnuje nawet jak go będziesz ciągnął za uszy ze stołka. Jak by musiał robić za minimalną krajową wtedy by szybko się zwinął… znów by farmazony pociskał, że musi zrezygnować bo ma problemy osobiste. hehe

Barbara

A radni to lepiej będą się stołków trzymać żeby tylko zostać

Zdzichu

Jacy to radni? oni własnego zdania nie mają. Kukiełki starosty. Głosują, odwołują/powołują. Jak chorągiewki na wietrze. Brak własnego zdania. Wykonują polecenia Janka i się cieszą, że kasa wpada, a sami mają tyle do powiedzenia co żyd za okupacji.

Miś

Kania Marcin, Giedrys Ewa, Mucha Jozef , Sierputowicz Leszek, Kaminski Andrzej, Kogut Jaroslaw, Olechnowicz Aleksander, Sielicki Robert, Gołębiewski Ireneusz, Karol Łasiński

Barbara

Pisałam o wszystkich radnych w Urzędzie miasta też są.

Api

Nie ma takiej możliwości.

ech

Czy my Polacy mamy w ogóle jakieś „możliwości” w swoim kraju? Podobno ogłoszono, że jesteśmy „sługami”.

adam

dzisiaj miałem nieprzyjemność gościć w tzw Termach Warmińskich, oczywiście po raz ostatni. Woda w basenie zimna nie do pływania. Ludzie oddają bilety proszą o zwrot pieniędzy i się wynoszą, ale w recepcji nikt nie uprzedza, że woda lodowata. Można sprawdzić bez problemu, więc nie wiem po co były teraz otwierane, pewnie by doprowadzić do upadłości…..,

Zenek

Woda lodowata, bo jeszcze nie podgrzali. Musisz iść do Pana Starosty on Ci wytłumaczy na czym polega proces podgrzania wody i dlaczego jest zimna na termach. W tajemnicy powiem Ci, że chodzi tutaj o koszty, bo łatwiej/taniej jest podgrzać niż ostudzić i stąd jest zimna 😀 bo jeszcze nie wydali pieniążków by podgrzać. Ale jak to mówi Pan Jan: „A czy stadiony są opłacalne? Nie. Do wszystkiego trzeba przecież dokładać.”

Barbara

Akurat samorządy lubią dokładać, szkoda tylko że z publicznych pieniędzy

Mieszkaniec LW

Jak muszą dokładać do szkoły to ją likwidują. Totalny brak szacunku dla mieszkańców.

Api

Jaki dyrektor, taka szkoła. Niestety.

Kriz

W mieście przynajmniej coś się robi natomiast Starosta i radni powiatu pomału gaszą światło , szpital podupada, Rolniczak likwidują , kładke koło Rosoplastu starosta zamknął – ale zabawy z odwoływaniem i powoływaniem i odprawami w najlepsze !

Andrzej

W mieście jak w Modzie na sukces wieczna telenowela. Co do mostu na Dantyszka zgadzam się z roboty trzeba iść na około. Nie za bardzo to pasuje bo mieszkam na Pułaskiego.

he he

Najważniejsze, że problemy Pana Starosty się skończyły i mógł wrócić do pracy 😀

Mieszkaniec LW

Jaśnie Pan nie pracuje ale ” PANUJE „. Bez Pana Folwark by upadł.

wiesiek

szpital dawno upadł, Rolniczak przykre, oby, tylko godny następca Pani dyrektor Jagiellonki się znalazł w przeciwnym razie….

Isu

Już wybrany, zgadnij kto

Barbara

Kto?

adam

niestety ten

wiesiek

tylko nie ten … , mam taką nadzieję, że LO nie padnie…

Barbara

Kolejny temat jak rzeka, dewastowanie miasta i WC na tężni. Kiedy Lidzbarska straż miejska obudzi się z zimowego snu i weźmie się do roboty. Czy naprawdę burmistrz nie widzi tego że ta cała straż jest zbędna w mieście.

gość

Co tam się dzieje?A może kuracjusze zbyt intensywnie korzystają?

nowy

Barbaro dostałaś bardzo wysoki mandat czy nie dostałaś się w szeregi straży. Za dewastowanie miasta odpowiadają rodzice że tak wychowali swoje dzieci.

Barbara

Żeby dostać się w szeregi straży miejskiej to trzeba mieć jakieś znajomości w tym mieście albo z kimś z rodziny burmistrza. Po drugie z skąd wiadomo kto zdewastował kamer tam nie ma. Chyba że ty małolacie.

nowy

Barbaro kamery tam zainstalowane. SAMA pisałaś że tam zdewastowane.Małolatem tobyłem dawno temu.

Gosc06

Czyli nie dostałaś się to teraz psioczysz 🙂

Barbara

Tak psioczę na ich nieporadność.

Kyle XY

Te całe burmistrzowanie oparte jest na półprawdach, kłamstwie i zatajaniu prawdy. Mówiono, że wiadukt na Astronomów nie jest w takim złym stanie i że po połączeniu Dąbrowskiego i Kolejowej , nadal będzie czynny. Teraz mówi ,że jest w złym stanie i że będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Już widzę jak samochody przejeżdżają ulicą pomiędzy Kolejową a Dąbrowskiego, Te domy na Dąbrowskiego rozlecą się w ciągu kilku lat. Zniszczą ludziom ogródki i jedną z ostatnich enklaw ciszy i spokoju.
Zero planowania. Urząd(burmistrz) zgadza się na wszystko co deweloperzy chcą zbudować. Urząd powinien tworzyć miasto, a nie zezwalać na koszmarną nie spójną architekturę nie służącą ludziom. Tylko kto w urzędzie ma to robić? Włodarze bez wykształcenia, po płatnych kursach? Nastał czas fachowców dyletantów i ludzi bez wyobraźni. Masakra.

obywatel

Dyletanci i ludzie bez wykształcenia rozwijają miasto.Wykształceni i zawistni tylko krytykują

Kyle XY

Wykształceni i myślący na to miasto już dawno ……. położyli. Z głupotą ciężko dyskutować. A czego tu być zawistnym nie rozumiem. Ja chcę mieszkań w normalnych warunkach. Nie potrzebuję spadającego sufitu czy pękających ścian oraz hałasu pod oknami.
Co do rozwijania miasta. Zawsze można jeszcze wziąć jakieś kredyty lub
podnieść przedsiębiorcom podatek o działalności. Przecież ci „złodzieje” mają pieniądze i niech płacą. Prawda. Żaden samorządowiec z sukcesem nie prowadził swojej prywatnej firmy lub pracował w budżetówce. A tam przecież pieniądze się dostaje i zawsze można chcieć więcej.

Benek

Najbardziej pieniążki samorządowe kochają poprzyklejani do stołków. Można by rzec, są oni od nich uzależnieni jak narkomani od narkotyków, nie wyobrażają nawet sobie by się z nimi rozstać. Chcą ich więcej i więcej… z każdą dawką… jeszcze więcej i jeszcze więcej…rozstanie się z nimi oznacza bezsens życia, chaos w umysłach, brak poczucia wartości oraz ból egzystencjalny.

Kyle XY

Ja też nie mam pretensji o ich zarobki. Niech zarabiają . Ich rządy muszą przynosić efekty dodatnie a nie ujemne.
Nie może tak być ,że trwonisz pieniądze i jeszcze jesteś za to sowicie wynagradzany. Niech też płacą odpowiednio urzędnikom. Sami biorą po 20 tys/m-c, a reszta po 2500 na rękę i spier…ć.

Emeryt

Jak będzie burmistrzem ktoś z TWOJEJ bajki każdy dostanie mieszkanie i samochód zapewne

Kyle XY

Wtedy nikt nic nie dostanie . Za to każdy kto będzie chciał zapracuje na nie.

Barbara

Przez 2 kadencję ludzie wybierali burmistrza ze „swojej bajki” ale wszystko prysło po paru odcinkach bajka się skończyła pozostał niesmak.

nowy

Dalej będą wybierać konkurencji brak, czytając większość postów.

gość

Pamiętam jak dziś : takie poparcie miał „burmiszcz” , ze aż wiadomości ogólnopolskie wspomniały o tym. To kto głosuje na takiego „burmiszcza” , jak potem nikt na zebranie nie przychodzi? Przecież 80 % mieszkańców gminy nie pracuje w urzędzie miasta.Tzn. tych głosujących.

nowy

Bugi enklawa ciszy i spokoju.

Andrzej
Zdzichu

Elegancki monolog 😀 jak byłem mały przed 1989 w sejmie też wychodził Pan i przemawiał i przemawiał i się chwalił co zrobił fantastycznego dla Kraju i gospodarki, a potem szedłem z mamą do sklepu, a tam puste półki. 😀

Ciekawski

A, gdzie ten LidzbarG leży? może bym zwiedził to fantastyczne miasto, które tak chwali Pan Burmistrz.

nowy

Pewnie tam gdzie mieszkasz i ciesz się z tego.

Ciekawski

z czego mam się cieszyć?

nowy

Z życia i możliwości zwiedzania rodzinnego miasta.

gość

Jak już tak wszyscy walą o wszystkim , to chciałem napisać o piekarni , w której chleba w niedzielę wieczorem nie kupicie , jak to w porządnej , szanującej się piekarni… i to nie jest nasze ostatnie słowo.

gość

Oczywiście ,ze zrozumiałych względów nie wspominam o spalonym paliwie na dojazd do tej piekarni…

gość

Ale żeby w piekarni nie było chleba…. to co tam ma być???

he he

może wszyscy biorą po 2-3 i mrożą:) jak za komuny:) jak były sklepy zamknięte w weekendy:)

Marian

Bo głupkom w niedzielę wieczorem chleba się nie sprzedaje…

...

Za czasów rządzenia pana Wiśniowskiego ( początek grudnia 2014 – do stycznia 2022 roku zdluzenie miasta wzrosło o ok 9mln zł. Z 20mln do ok 29mln zł takie są fakty !

gosć

Chyba ruski generał obniżył cenę gazu , żeby wymoczyć du…pe , bo ruch w termach , jak w Warszawie.

Barbara

Miała przyjechać piosenkarka Cleo plakaty wisiały na słupach . Aż dziwne że termy otwarte.

Xyz

Nie ma w tym nic dziwnego. Tu każdy rządzący robi tak, aby jemu bylo dobrze. Niedawno dal temu przykład starosta. W tym mieście wszystko jest dozwolone. Przykłady można sypać jak z rękawa.

zapal znicz

Ludzie spieszcie się oglądać umierające na naszych oczach mury obronne. Od strony centrum miasta widać już ich tylko jakiś ułamek. Przy-PO-mnijcie sobie kto i kiedy POzwolił na sprzedaż działek, zabudowę, i kto te działki nabył. Czy takie działanie POprzedniego burmistrza, starosty, POsła służyło ochronie naszego dziedzictwa kulturowego?

Xyz

Nabyli je ci, którzy je sprzedawali i byli przy tzw korycie. Lidzbarscy prominenci.

Emeryt

Wszyscy mogli nabyć od kilku lat.

Xyz

Nie ośmieszaj sie i nie rób kpin z pozostałych.

adam

oczywiście, ale od tego, który już kupił cena, którą zapłacił x 200

Barbara

Dziedzictwo Kulturowe zostało zabudowane tylko nie rozumiem dlaczego nie można przejść chodnikiem tego akurat nie sprzedali

g ość

Trzecia kadencja nie wchodzi w grę ,więc trzeba już myśleć , co dalej. Jakoś nie widać kandydatów , czy w ostatniej chwili zostaną przyniesieni w teczce??? Już trzeba o tym myśleć.

Mieszkaniec LW

Ustawa obowiązuje od 2018 r. Trzecia kadencja w tym przypadku jest możliwa.

Ala

Pan burmistrz zajmuje sie wszystkim ale napewno nie problemami mieszkańców . Czemu nie porusza waznego tematu jakim jest problem mieszkaniowy. Za to w kółko wałkuje temat uzdrowiska. Nuudaa

Mieszkaniec

Będzie super uzdrowisko 🙂 jak termy itd. 🙂 a potem będzie wystawione na sprzedaż, a panowie włodarze tradycyjnie uściski, dyplomy i tak tak super inwestycje poczyniliśmy tak tak my się znamy najlepiej na wszystkim tak tak 😉

Barbara

Na sprzedaż za połowę wartości jak termy, coś kiepsko idzie im ta sprzedaż.

Ziom

Czy na spotkaniu było może wspominane coś o wydatkach na straż miejską? Ile pochłaniają budżet i ile do niego wnoszą poprzez jakieś mandaty? Tak nawiasem mówiąc to chyba już więcej os przychodzi do kina na bylejaki film niż na spotkanie z burmiszczem

Barbara

Straż miejska w tym mieście to jest temat tabu, cicho sza…

Odp

Straż miejska rocznie już prawie 500tys zł, komunikacja spalinowo- elektryczna od 800tys do 1mln zł rocznie, plus jednorazowy wkład własny miasta do tych 2 autobusów ze stacjami ładowania to ok 1 mln zł. Roczny koszt promocji miasta, czy tam jak kto woli modnego ostatnimi czasy słowa ” propagandy „, to ok 500tys zł rocznie.A sam roczny wzrost wynagrodzenia 15 radnych jak i burmistrzów to wzrost wydatków o ok 300tys zł. Jak się bawić to na całego !

Zbysio

a straż miejska to czym się w ogóle zajmuje prócz wystawiania mandatów za złe parkowanie i mandatów za pice alkoholu w miejscu publicznym?

Andrzej

Okrężaniem miasta.

Zbysio

To jak robię rundkę przez miasto na spacerku to ja nie wiedziałem, że jestem wtedy strażnikiem miejskim 😀 to mi Burmistrz powinien zapłacić 😀

Ziom

Zbysiu oni nawet chyba nie wystawiają mandatów bo sami przepisów nie znają, także dla nich jest bezpieczniej nic nie robić niż się zbłaźnic.

Ziom

@Odp Twoje dane pokazują, iż jest to twór przynoszący jedynie straty. Dlatego zawsze uważałem, że powinno się rozwiązać straż miejską.

Barbara

Oczywiście, ja nie wiem po co w takim małym mieście straż miejska. Teraz jeżeli jest jakiś problem to dzwonią po policję która jest całodobowa a nie od poniedziałku do piątku. Zwykle marnowanie pieniędzy. Tak przy okazji samochody którymi robią sobie wycieczki po mieście są na paliwo? Trochę wszystko poszło w górę nie wiem czy miasto stać na takie wydawanie pieniędzy w błoto.

Xyz

Miasto stać na wszystko. Nawet na dodatkowe autobusy, które tak jak elektryczne jeżdżą puste. No, czasami ktoś tam siedzi oprócz kierowcy.

Ludek

No najczęściej jakiś mały chłopczyk, chyba syn kierowcy…..w ten sposób też można podnosić statystyki, tylko czy to bezpieczne? Kierowca zajmując się dzieckiem, chyba nie do końca jest w stanie skupić się na drodze?

abd

Od początku realizuje program Wajsa. Sam nie ma pomysłu. Tylko w głowie Władza. Gość który nie widzi swoich najprostszych wad językowych. Burmistrz wstydź się wymowy.
Nic dobrego nie zrobiłeś w tym mieści.
CoVid pokazał, miałeś gdzieś przedsiębiorców lokalnych.
Pytanie: ile Kosztuje Nas podatników komunikacja miejska ? ( tylko bez szwindli) w końcu medialnie jesteśmy miastem w Polsce, jedynym który jak piszesz w mediach ( nie dziennikarz ) mamy w 100% eko komunikację. 2 elektryki + 3 spalinowe. Ile nas dofinansowanie kosztowało, ile utrzymanie. Ekonomista, którego prości przedsiębiorcy wcześniej ostrzegali. Ile operator zarobił ? ( może ktoś jeszcze ? )
Rozliczymy Cię ze wszystkiego :)))))))

Xyz

Spotkania twarzą w twarz z burmistrzem nie wnoszą nic nowego. Niejednokrotnie bywało się na audiencji w jego gabinecie odnośnie np mieszkania.człowiek wluszczy to co ma do powiedzenia, powie z jakim problemem przyszedł a na koniec usłyszy – wszyscy mają problemy mieszkaniowe, ja też. Albo – rozumiem, proszę jeszcze poczekać. Czekam do dziś!!!

Andrzej

No a jak jeszcze zaczyna temat że na stacji mieszka. Tylko zapomniał że zarabia trochę więcej niż zwykły Nowak,jak mam coś załatwiać to wolę iść do pracowników Urzędu nie ma co narzekać jak dla mnie są w porządku.

Emeryt

Już teraz wiem dlaczego tak nie lubisz burmistrza.

Andrzej

Dlaczego?

Emeryt

To się tyczy Xyz.

Mieszkaniec

to ciesz się, że chociaż się z nim spotkałeś, bo jak ja się z nim umówiłem na spotkanie to w ogóle go nie było:) a w recepcji usłyszałem: Pana Burmistrza to raczej dziś nie będzie… może później. Podziękowałem Pani za informację i już nie przyszedłem:) Osobiście Podziękuje mu przy urnie wyborczej.

Barbara

Dobrze że powiedzieli że” może później ” najczęściej namawiają do załatwiania spraw u zastępcy burmistrza, tylko ciężko się skapnąć kto nim jest przez częste zmiany

Mieszkaniec

Nawet nie wiem kto jest teraz vice

g ość

Podziękuj mu , szczególnie , że już nie będzie kandydował.Trzecia tura nie wchodzi w grę.

Barbara

Jeszcze raz może kandydować. A podwyżka wynagrodzenia była, ciężko odejść od takich pieniędzy.

Kyle XY

Poprzedni Burmistrz też nie miał pomysłu. Często działał bez wcześniejszego przygotowania lub zaplanowania, często z potrzeby chwili. bez daleko idącej wizji. Tak jak obecny. Dają pieniądze na ścieżki budujemy ścieżki. Dają pieniądze na siłownie pod chmurką, budujemy siłownie. Oczywiście sprawa braku wizji nie dotyczy uzdrowiska. Tam będą miejsca pracy dla niego i jego kolegów, które dla nich wybudujemy, a oni będą tym zarządzać, rozdawać stanowiska i żądać dofinansowania bo budżet im się nie będzie spinał.
A co do obecnego, to guzik go rozliczmy, a nierozumne społeczeństwo wybierze następnego namaszczonego figuranta , który skończył jakieś tajne komplety w samozwańczej uczelni dla samorządowców. A jak mówił klasyk ” ….a ciemny lud to kupi”. Następca pewnie jest już dawno namszczony, a ewentualne wyjścia awaryjne są przygotowywane. Jak się k… do urn nie ruszycie i nie pogonicie tej lokalnej ośmiornicy to dalej będziecie mieli to co macie.

Trombullus

żałosne

Kaja

Ta pusta sala to tylko odzwierciedlenie zainteresowania mieszkańców tym co się dzieje w naszym mieście. Niezależnie od zapatrywań na Włodarzy, większość mieszkańców słabo się interesuje, że już nie wspomnę o współtworzeniu czegokolwiek. Miejsce na konstruktywne krytyki zawsze jest ale negowanie i krytykanctwo dla bliżej nie rozumianej przeze mnie satysfakcji jest poniżej poziomu jakim powinien charakteryzować się przedstawiciel opinii publicznej . Nazbyt wiele informacji z poziomu szamba płynie z telewizji i radia w ostatnim czasie , czy na własnym podwórku nie możemy zdobyć się na odrobinę dobrej woli i obiektywizmu ? Nie karmicie nas jadem bo tego aż nadto. Mieszkańcy mają głos we własnym mieście ale skoro z niego nie korzystają do kogóż mogą mieć pretensje ? Może w internecie jest łatwiej ale zdobyć się na konfrontację twarzą w twarz … no cóż … na to już stać nielicznych .

gość

Ale co to da, tą ” twarzą w twarz”, jak i tak ten ubarwiony i przekoloryzowany przekaz samorządowy popłynie do nieświadomych mieszkańców… Po to są właśnie media, by takie chowane pod dywan sprawy ( finansów) znajdowały światło dzienne w szerszej i uświadomionej społeczności lokalnej.

Mieszkaniec LW

HALO ZIEMIA ! , mamy problem, tu burmistrz ! i „moja rada” !

Barbara

No tak, mieszkańcy wszystkiemu winni. A mnie proszę w złotą ramkę włożyć. Mieszkańcy mają dość tych szopek i tyle w temacie. Taka osoba ma duże mniemanie o sobie.

palacz

Tak jak BARBARA.

Barbara

Nie porywam się z motyką na słońce. A tutaj nie chodzi o to by mieszkańcy mieli dobrze tylko o zwykłą pokazówkę przed inną śmietanką lidzbarską.

Fakty- TVNu

To już wiadomo czemu przyboczny fotograf zatrudniony z gazety lidzbarskiego do urzędu miejskiego, nie wstawił zdjęcia widowni z tego spotkania…