mar 072022
 

Komentarz redakcyjny

Spotkanie mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego z Burmistrzem Wiśniowskim. 02.03.2022 r.

2 marca 2022 r. mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego spotkali się
z Burmistrzem Wiśniowskim. Do sali LDK przybyło 14 osób, z czego połowa musiała tam być z oczywistych przyczyn. Kilka osób wyszło pod koniec  zadawszy pytanie o przyczyny zalewania ich piwnic po remoncie drogi na ul. Słowackiego. Pierwsza część to 90 minut monologu Wiśniowskiego o niezwykłych dokonaniach na polu inwestycji i rozwoju miasta, aby ludziom żyło się lepiej i dostatniej. Prelegent z wyraźną tremą i łamiącym głosem przedstawiał na prezentacjach osiągnięcia; roztaczające się perspektywy mieszańców na lepsze jutro – głównie dzięki inwestycjom uzdrowiskowym. Nazwa miasta „Lidzbarg”, „Lidzbargu” padała z ust Wiśniowskiego dziesiątki razy, podkreślając jakiego miasta jest Burmistrzem – On. Niezwykła trema Burmistrza wynikać mogła z faktu, że sam nie wierzył w to, co mówił lub obecności na sali sił „diabelskich” w osobie Redaktora czy byłego kontrkandydata w poprzednich wyborach pana Zdanowicza. W trakcie laudacji na swój temat, „padł” system prezentacyjny i to także złożono na karb „sił wrogich”.

Nie takiej frekwencji spodziewał się włodarz miasta. Przypomnijmy spotkania Lidzbarczan z Burmistrzem Wiśniowskim w 2015 r., kiedy jeszcze mieszkańcy wierzyli w zapowiadane i obiecywane zmiany zgodnie z wiodącym hasłem kampanii wyborczej „Czas Zmian”. 15 września 2015 r. do Gimnazjum nr 2 przybyło 140 osób, trzeba było dostawiać krzesła, brakowało miejsca. Jednak im dalej trwała kadencja, tym Lidzbarczan na spotkania przychodziło coraz mniej. Jedna z mieszkanek rok później zapytała nawet –

„Panie Burmistrzu,  zobaczy pan na tę frekwencję dzisiejszą, a rok temu ile było? Więc ludzie jakoś tracą zaufanie chyba”. Burmistrz odparł – „chyba nie […] to jest wina w sam raz mieszkańców”.

W tym miejscu należy odnieść się bardziej merytorycznie do niedorzeczności jakimi karmi nas Burmistrz. Trudno orzec, czy wzorcem są Wiadomości TVP, Fakty czy sowiecka propaganda. Skupić się należy na budżecie miasta. Wg Burmistrza, z roku na rok rośnie, jest coraz więcej inwestycji i to ma przekładać się na sukces gospodarczy. Tak się składa, że w 2020 r. Burmistrz Wiśniowski zadłużył mieszkańców do rekordowych 33 mln zł. Budżet miasta w owym roku wynosił 96 mln zł. Wydawać by się mogło, że dług w wysokości 1/3 budżetu nie jest taki straszny. Nic bardziej mylnego! W skład budżetu miasta wliczane są np. subwencje oświatowe, wszelkie świadczenia społeczne jak np. 500 plus i wiele innych. Tych pieniędzy Burmistrz nawet nie widzi, one przychodzą ze skarbu państwa i są przekazywane beneficjentom. Nie mają nic wspólnego z bogactwem budżetu, rozwojem gospodarczym.

Kredyty zaciągnięte przez Burmistrza spłacane są z dochodów własnych gminy

, a te wyglądają zupełnie inaczej na tle budżetu.  Za Wikipedią „podstawowym dochodem własnym gmin jest podatek od nieruchomości oraz udział w podatku dochodowym od osób fizycznych. Pozostałe źródła są zdecydowanie mniej istotne”. Przyjrzyjmy się więc dochodom gminy miejskiej Lidzbark Warmiński na przestrzeni ostatnich 7 lat (2013 – 2020) oraz zadłużeniu. Dla zasady do dochodów wliczono – podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatek od nieruchomości oraz dodatkowe mniej istotne dochody

– podatek rolny
– podatek leśny
– podatek od środków transportowych
– podatek od spadków i darowizn
– podatek od czynności cywilnoprawnych
– podatek od działalności gospodarczej osób fizycznych, opłacany w formie karty podatkowej

W 2022 r. dochody własne gminy wyniosły ok. 26,4 mln zł zaś zadłużenie 33 mln zł. Co oznacza, że Burmistrz Wiśniowski zadłużył mieszkańców grubo ponad dochody podatkowe, czyli pulę środków z jakich spłacamy te długi.

Dochody własne gminy miejskiej Lidzbark Warmiński w latach 2013 – 2022 skorelowane z zadłużeniem

Analizując dochody własne, należy pomniejszyć je o wskaźnik inflacji i co znacznie istotniejsze o skalę podwyżek podatków lokalnych. Krzywa wzrostu dochodów nie wynika więc jedynie z coraz to zasobniejszych portfeli mieszkańców. Należy przekazywać mieszkańcom prawdziwe, realne informacje dotyczące ich pieniędzy.

Na zakończenie pewna refleksja dotycząca miejsca spotkania – sali Lidzbarskiego Domu Kultury.

Niedziela „cittaslow” 8 grudnia 2014 r. Na sali 14 osób.

28 grudnia 2014r. na tejże sali ówczesny Burmistrz Wajs, zorganizował tzw. „niedzielę cittaslow”. Impreza okazała się kompletną porażką, bowiem przybyło 14 osób, z czego połowa musiała tam być z oczywistych przyczyn. Zbieżność ilości osób i późniejszej klęski wyborczej Wasja? – Nie sądzę 😉

 

 

 Posted by at 8:09 pm
0 0 votes
Article Rating
167 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Merida Waleczna
1 rok temu

Niech jeszcze zamknie szkoły, bo na ogrzewanie nie wydoli…..zamknąć termy generujace mega koszty, wprowadzic opłatę choćby symboliczną za komunikację miejską, przecież z czegoś to trzeba utrzymać. Masakra jakaś, dzieci mają się przygotować na ewentualność nauki zdalnej….

MichaelArrox
1 rok temu

телескопический подъемник
https://podyemniki-machtovyye-teleskopicheskiye.ru

Ziutek
1 rok temu

Pan Starosta już złożył życzenia mieszkańcom, czy problemy osobiste nie pozwoliły w tym roku?

Barbara
1 rok temu

Mam lepszy pomysł :zabrać dla radnych diety i podzielić między pracowników i „kadrę kierowniczą”. Radni i tak za dużo nie robią a pracownicy się ucieszą, bo wierzcie mi mają od cholerny roboty dzięki widzimisię burmistrza. Oczywiście nie piszę tu o straży miejskiej bo to jeden wielki niewypał.

Marianek
1 rok temu
Reply to  Barbara

Ostatnio widziałem dwóch strażników „w pracy” jechali swoim służbowym samochodem po mieście. Jeden kierował drugi patrzył w telefon… zapewne mu drogę wskazywał przez GPS, by się nie zgubili 😀

Ciekawy artykuł
1 rok temu

„Wysokość wynagrodzenia burmistrza wnioskują i zatwierdzają Radni Miejscy. Oczywiście dla wielu osób ta kwota może wydać się wysoka, ale wystarczy rozejrzeć się i zobaczyć ile zarabia w Lidzbarku Warmińskim kadra kierownicza, aby przekonać się, że nie jestem wyjątkiem. Uważam, ze za ciężką pracę należy się godne wynagrodzenie…”

Ludzie. Normalnie jesteście bez serca. Wybraliście Pana Burmistrza i teraz biedny musi pracować za kare 7 dni w tygodniu. A drugi biedny Pan Jan ten ciężko pracuje, aż czasu nie ma na problemy osobiste, tak nie można. Dajcie tym biednym ludziom zapracowanym odpocząć, czemu ich zmuszacie do ciężkiej pracy 😀

https://gazetaolsztynska.pl/lidzbarkwarminski/823977,Chce-zeby-mieszkancy-czuli-ze-ich-reprezentuje-rozmowa-z-burmistrzem-Jackiem-Wisniowskim.html

Xyz
1 rok temu

No wlasnie. Żal mi ich. Ale przecież nikt ich na te stołki siłą nie sadzal. Sami na nie wlezli. Chcieli to mają odpowiednie stanowiska. Ten człowiek chwilami nie wie co mowi. Tu się żali, ze brak mu czasu dla rodziny, dobrze ze ma wyrozumiala Zone, a za chwile mowi, ze nadal bedzie kandydował. Ja juz na niego głosu nie oddam. Niech biedaczysko odpocznie. I wy tez o tym pamiętajcie-nie głosujcie na obecnego „burmiszcza” juz wiecej bo w końcu chlopina nam na zawał zejdzie. Wtedy bedzie bieda. A po co mieć go na sumieniu. Kto to słyszał pracować 7 dni w tygodniu po 24 h. Miejcie litość ludziska. Proszę.

Ciekawy artykuł
1 rok temu
Reply to  Xyz

Najpierw głosujcie na mnie głosujcie, a potem ojej jaki ja biedny muszę tyle pracować:) Ciekawe czy za ciężką pracę swoim pracownikom też podniósł pensje? …widzę radni miejscy też zgodni jak u starosty… tamci odwołują/ powołują, a ci z kolei zgodnie podnoszą pensję:-) tu cytat: „Wysokość wynagrodzenia burmistrza wnioskują i zatwierdzają Radni Miejscy.” a co by było gdyby nie podnieśli?? sąd uliczny?

Xyz
1 rok temu

Ma tupet facet. Sam siebie wychwala. Jest takie fajne przysłowie „kto kotu ogon podniesie jak nie sam sobie”. I tu po słowach pana „burmiszcza” sprawdza się ono doskonale. Czyz nie?

Ciekawy artykuł
1 rok temu
Reply to  Xyz

Dokładnie 🙂

Barbara
1 rok temu
Reply to  Xyz

Będzie startował na trzecią kadencję bo mu pieniążki posmakowały

MichaelGRath
1 rok temu

Получить услуги и консультацию юристов можно как офисах компании, так и онлайн. Задайте вопрос по телефону, мессенджер WhatsApp или оставьте заявку на обратный звонок через форму обратной связи. Для проведения консультации юрист соответствующей тематики свяжется с вами в ближайшее время юрист по пенсионным вопросам барнаул

Emeryt
1 rok temu

ZDROWYCH RADSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH wszystkim mieszkańcom LIDZBARKA WARM i Lidzbarga też.

gość
1 rok temu

Co to za afera z tym zapachem obornika w Lidzbargu? Już w Polsce o tym słyszeli? Obornik może kojarzyć się z urodzajem , ale żeby zaraz w Lidzbargu?

Emeryt
1 rok temu
Reply to  gość

gościu komu chcesz zaimponować pisząc cały czas Lidzbarg nie LIDZBARK.Widać jak cenisz miasto w którym mieszkasz.

gość
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Chciałbym mieszkać w Lidzbarku , ale niestety los mnie skazał na Lidzbarg…

gość
1 rok temu

Nie można by jakoś pozbyć się tych radzieckich prowokatorów? Ja wiem ,że są rodem spod budki z piwem , słoma wyłazi z butów , ale trochę wkórxxxją tu obecnych.Czy Pan moderator jeszcze troche panuje nad tym???

Verfaxmob
1 rok temu

Городские власти Вильнюса предпринимают меры, чтобы узаконить увольнение учителей, публично выражающих поддержку России и ее действий на Украине. Сообщение об этом появилось на сайте мэрии литовской столицы.

Как рассказали чиновники, к ним стала поступать информация о педагогах, которые во время школьных занятий излагают свое позитивное отношение к действиям Москвы, а также делают соответствующие записи в социальных сетях. Власти пригрозили им лишением должностей и невозможностью устроиться на новую работу.

«Самоуправление консультируется с юристами о правовой основе увольнения работников», — говорится в сообщении. Для выявления поддерживающих Москву учителей мэрия захотела использовать родительские комитеты. Они смогут информировать самоуправление о каждом таком случае.

Ранее стало известно, что литовские активисты вылили краску в пруд напротив посольства России в Вильнюсе в знак протеста против военной операции на Украине. Вода окрасилась в темно-красный цвет.

Приветствую, политика политикой, но о своей карьере думать надо! Для успешного трудоустройства и продвижения в должности должно быть хорошее высшее образование, сейчас это один из главных факторов.

Если вы хотите получить высшее образование быстро и эффективно, то советуем вам зайти на сайт diplom-rossia.ru где вы подробно узнаете все про [url=https://www.diplom-rossia.ru/attestat-za-9-klass]где купить аттестат за 9 класс[/url] ведь благодаря покупке диплома с оригинальным гознаком вас легко примут на работу!

gość
1 rok temu
Reply to  Verfaxmob

Городские власти Вильнюса предпринимают меры, чтобы узаконить увольнение учителей, публично выражающих поддержку России и ее действий на Украине. Сообщение об этом появилось на сайте мэрии литовской столицы. Как рассказали чиновники, к ним стала поступать информация о педагогах, которые во время школьных занятий излагают свое позитивное отношение к действиям Москвы, а также делают соответствующие записи в социальных сетях. Власти пригрозили им лишением должностей и невозможностью устроиться на новую работу. «Самоуправление консультируется с юристами о правовой основе увольнения работников», — говорится в сообщении. Для выявления поддерживающих Москву учителей мэрия захотела использовать родительские комитеты. Они смогут информировать самоуправление о каждом таком случае. Ранее стало известно, что литовские активисты вылили краску в пруд напротив посольства России в Вильнюсе в знак протеста против военной операции на Украине. Вода окрасилась в темно-красный цвет. Приветствую, политика политикой, но о своей карьере думать надо! Для успешного трудоустройства и продвижения в должности должно быть хорошее высшее образование, сейчас это… Czytaj więcej »

Xyz
1 rok temu

Z nieoficjalnych źródeł. Podobno nasz szpital zostaje zamknięty. Na oddziale wewnętrznym ma powstać zakład opiekuńczo-leczniczy. Więc z tego co widać to tylko ” poważnie chorzy” (alkoholicy) mogą liczyć na pomoc, bo ten oddział zostaje. Pozostali chorzy musza byc leczeni poza Lidzbarkiem. To wstyd i hańba zeby w powiatowym mieście brak bylo szpitala. Szanowna Pani dyrektor, szanowny panie starostwo, szanowni radni powiatowi chyba wypadałoby poinformować mieszkańców o powyższym. Zgroza.

Zenek
1 rok temu
Reply to  Xyz

Ale, alkoholicy są poważnie chorzy. To jest choroba śmiertelna i prowadzi do śmierci. nie wiedziałeś?

Xyz
1 rok temu
Reply to  Zenek

Domyślam się, ze tez do nich należysz skoro takie bzdety wypisujesz.

Emeryt
1 rok temu
Reply to  Xyz

Przykład tego jak ludzie zachowują się w stosunku do innych,myśląc że oni mają tylko racje.

Zenek
1 rok temu
Reply to  Xyz

Tak. Należę. Masz z tym problem? Bzdety? w którym miejscu wypisałem bzdety?

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Xyz

Głosowaliście za panem carem a on i pani była pielęgniarka- obecnie dyrektor szpitala to jedna platformerska klika. Pani dyrektor ma już prywatnie dom starców ale ma tam mało przestrzeni życiowej a więc z pewnością marzy jej się wykorzystanie budynku szpitala do swoich celów. Co do alkoholików to chyba nie muszę tłumaczyć kto wręcz wczuwa się w ich niedolę. To wstyd i hańba żeby nie można było uzyskać pomocy lekarskiej w dni wolne od pracy i nocą! Ludzie jadą do Olszyna lub Bartoszyc i czekają tam godzinami na przyjącie. A wy co? Marazm i poddanie się całkowite! Cały Lidzbark opanowała platformerska sitwa- nic nie załatwicie z niczego nie skorzystacie jak nie macie odpowiednich numerów w telefoni. Idźcie dalej głosować na cara, jego kolesi i koleżanki. Bez szpitala, pogotowia, straży pożarnej ale za to z Termami, Krasickim na któe was nie będzie stać, za to może z wielkim domem starców i jedyną szkołą średnią dla dzieci elity. Remonty i wszelkie usługi będą świadczyć wam „odpowiednie firmy” za odpowiednio umówione w Góreckim kwoty. Zauważcie jak swoimi decyzjami niszczycie uczciwą konkurencje i wspieracie układ. Zobaczcie jak znikają firmy wolego rynku a zostają zastępowane tymi „właściwymi”. Tu się dzieje to samo co w Rosji lub Białorusi tylko pod płaszczykiem bardzo demokratycznej partii, która wspierała Nordstream 1 i 2. Tej samej która blisko współpracowała z Merkel i naraziła polskich obywateli poprzez swoje skargi na straty z dopłat UE w imię walki politycznej z pisiorami. Oni nie walczą z PIS oni walczą z wami, waszą znienawidzoną polskością, tradycją, honorem którego nie mogą w nas unicestwić. Macie się unifikować, pozbyć przynależności narodowej i kulturowej. Macie ryć za michę ryżu w Januszeksach i oglądać kolorowe życie w serialach. Macie marzyć o nieosiągalnym dobrobycie, oglądając tych którym się udało „pocałować stopę pana Janka”.

adam
1 rok temu
Reply to  Xyz

dobrze, że nie informują, mamy spokojną głowę, a tak zaraz huk, media, tłumaczenia, to już jest …..

Xyz
1 rok temu
Reply to  adam

Dziwny z ciebie gość i ugodowy. Na wszystko się zgadzasz.

adam
1 rok temu
Reply to  Xyz

a Ty masz nos krzywy i czoło wysokie

Xyz
1 rok temu
Reply to  adam

Trafiłeś. A skąd wiesz?

adam
1 rok temu
Reply to  Xyz

No przecież razem w ławce siedzieliśmy w podstawówce:) ps. a tak na marginesie to nie do Ciebie było, dopiero zauważyłem haha że poszło tu na stronę;-) to miało iść na Messenger do ziomka w formie żartu;-) jeszcze raz sorki;-) ps. tak się kończy jak się na 3 stronach jednocześnie pisze hehe

ilex
1 rok temu
Reply to  Xyz

Niektórzy mówią, że Rehabilitacyjny, a w przyszłości może Uzdrowiskowy. Po jakimś czasie prywatnych rękach, jak Termy? Szpital bez oddziału ratunkowego? Żeby się rehabilitować trzeba być w miarę zdrowym.Toż to prawie zadu..e.

Retuzbut
1 rok temu

Круглосуточно алкоголь на alcodrink1.online

Из-за существующего закона, алкоголь невозможно теперь приобрести ночью. Но как быть, если вечер в разгаре, а алкогольные напитки кончились в очень неудобный момент? Конечно же, воспользоваться доставкой алкогольных напитков alcodrink1.online круглосуточно.

По вопросу [url=https://alcodrink1.online/]доставка алкоголя санкт-петербург 24 часа[/url] мы окажем помощь Вам. На указанном онлайн портале есть каталог напитков, возможных к заказу. Переходите, делайте выбор и оформляйте заказ сразу на портале. У нас довольно большой набор джинов, коньяка, рома, пива, шампанского, водки, вина, а также сигарет и закусок. Все товары имеют нужные сертификаты, акцизные марки и отвечают за своё качество.

Чтобы обогнуть законы, нам приходится немного хитрить и мы придумали собственную схему. Наш сайт реализует продажей сувениров, а алкоголь Вы берете в подарок при оформлении заказа. Свой алкогольный подарок Вы сами подбираете и оформляете заказ. Ловко, но зато искренне.

Переходите к заказу по ссылке – [url=https://alcodrink1.online/]доставка алкоголя на дом круглосуточно[/url] уже сейчас. Кидайте нужные напитки в корзину, заполните свои личные данные и обязательно правильно напишите своё место положения, чтобы заказ был отправлен точно по адресу. Оформляйте заявку и ожидайте доставщика. Звоните по контактному номеру телефона +7(812)627-60-62 и мы дадим ответы на любые оставшиеся вопросы. Действующий адрес фирмы г. Санкт-Петербург, Ждановская ул., д. 2.

Проводя дома праздник, не всегда получается четко рассчитать нужное количество напитков на всю компанию. Бывает так, что вечер идёт весело и все напитки кончаются очень стремительно.

Идти в супермаркет не очень то и хотелось, а если время больше 22х часов, то и некуда. Служба доставки алкоголя по Санкт-Петербургу — хороший вариант для сложившейся ситуации. Расчет может быть как наличными, так и на банковскую карту. Как будет комфортно Вам. Мы alcodrink1.online желаем Вам веселых легких вечеров, а алкоголь мы берем на себя.

Andrzej
1 rok temu

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Niektóre miasta nie uruchomią syren alarmowych a jak tam w Lidzbargu 😉

Barbara
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Syreny będą tylko nie wiem po co?

Emeryt
1 rok temu
Reply to  Andrzej

W lidzbargu nie wiem.Mieszkam w pięknym LIDZBARKU WARMIŃSKIM i syreny słyszałem

Barbara
1 rok temu
Reply to  Emeryt

A co w nim takiego pięknego. Miasto jak miasto nic nadzwyczajnego

wiesiek
1 rok temu
Reply to  Barbara

idź do okulisty, później na spacerek, a następnie do pisania. Każdy kto gości w naszym mieście jest zachwycony, znajdź chłopaka, będziesz szczęśliwsza i bardziej obiektywna. Zawsze można zmienić miejsce zamieszkania…

Ciekawski
1 rok temu

Zastanawia mnie jaką płace minimalną mają i warunki pracy obywatele Ukrainy w Naszym Mieście? Czy już Januszexy zacierają ręce, że będzie tania siła robocza? i zacznie się wykorzystywanie? Bo jeśli w Januszexach wykorzystuje się mieszkańców to co dopiero z innymi obywatelami?

Pat
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Mistrzu biznesu, zawsze możesz zostać jak ty to nazywasz Januszem i być bogaczem… co Cie powstrzymuje? No dawaj przecież to takie łatwe geniuszu

Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Pat

A później będziesz się śmiał ze mnie, że jestem Januszem. Nic z tego.

AlcopasImigh
1 rok temu

Заказать алкоголь в Питере alcosapsan.ru

Сейчас, в нашем настоящем мире, в сети интернет возможно купить всё. И не просто купить, а ещё провести оплату, и получить заказ на дом. Подготовление к какому-либо домашнему событию весьма нелегкое дело. Следует составить перечень гостей, отправить всем приглашения, прибраться дома, накрыть стол, приготовить множество блюд, придумать развлечения и многое, многое другое. А как же спиртное? Алкоголь, сколько его нужно, чтобы хватило всем? На интернет портале alcosapsan.ru возможно заказать алкоголь 24 часа в сутки, даже во время самого праздника.

По теме [url=https://alcosapsan.ru/]заказать алкоголь с доставкой[/url] мы Вам непременно поможем. Оформите заказ прямо на сайте или по контактному номеру телефона +7(812)627-60-62. Выбор на данном сайте весьма большой. Всякий сможет отыскать напиток по собственному вкусу. Представлены как мало алкогольные напитки-пиво разных сортов, вино, игристые вина, так и крепкие: водка, джин, коньяк и другие.

Стоимость [url=https://alcosapsan.ru/]заказать алкоголь с доставкой спб[/url] указана сразу в каталоге товаров, но чем более Вы заказываете, тем дешевле выйдет доставка. Также для частых и оптовых покупателей на alcosapsan.ru активна гибкая система акций и промокодов. Также можно купить у нас табачные изделия или закуски и получить их с доставкой спиртного на дом.

Покупка алкогольных напитков в ночное время суток в РФ почти нереально. Поэтому есть такие фирмы, как Alcosapsan, которая берёт все нюансы на себя. Мы доставляем алкоголь по Питеру и его окрестностям в любое время дня и ночи за самые короткие сроки. Компания расположена по адресу: г. Санкт-Петербург, ул. Ждановская, д. 2. С радостью спасём Вас и Ваших друзей срочной доставкой алкоголя.

TriSpodaCat
1 rok temu

pokoje w Augustowie http://www.pokojeiaugustow.online
stx21

Elo
1 rok temu

Ciekawe, po co umieszczono ten poradnik? https://www.gov.pl/web/rcb/badz-gotowy–poradnik-na-czas-kryzysu-i-wojny Szczególne ciekawe: jak chronić się przed dezinformacją, aby nie ulec np. panice;. Zapomnieli chyba o TVPiS :). Przecież tam są same informacje :)Dezinformacje to chyba w TVN i POLSAT

PiSpodaCat
1 rok temu

[URL=https://www.noclegiiaugustow.online]www.noclegiiaugustow.online[/URL] noclegi w Augustowie
stx21

KonameSiple
1 rok temu

Посол России в США Анатолий Антонов призвал Вашингтон уделять внимание фактам. Об этом сообщается в Telegram-канале посольства.

Антонов также заявил, что Соединенным Штатам следует «прекратить преступное равнодушие к действиям нацбатальонов». По его словам, они блокируют мирных граждан в городах, открывают беспорядочный огонь по беженцам, а также терроризируют и пытают всех, кто н«е разделяет их нацистскую идеологию».

Ранее Антонов опроверг заявления заместителя госсекретаря США Бонни Дженкинс о том, что действия РФ на Украине создают угрозу ядерной безопасности. «Подобные заявления — очередная попытка перенести русофобскую риторику на многосторонние площадки. Призываем Вашингтон вернуться к неполитизированному, профессиональному диалогу в области ФЯБ», — сказал он.

Добрый день! Если вам нужен диплом о высшем образовании для устройства на работу или повышения по карьерной лестнице, тогда мы советуем вам перейти на сайт [url=https://www.moskvadiplomm.com/kupit-originalnyj-diplom-bukhgaltera]купить диплом бухгалтера[/url] где вы сможете приобрести любой оригинальный документ о получении высшего и среднего образования!

Мы поможем вам улучшить свою жизнь, все документы имеют гознак и идут как оригинал не вызывая сомнений, работаем более 10 лет быстро и качественно.

gość
1 rok temu

Lidzbark niby daleko od Ukrainy , ale za to blisko rosji , może pora odnieść się do sytuacji , tym bardziej ,że jest możliwe , że bywalcy term warmińskich moczyli cztery litery z tymi , co teraz mordują cywilów na Ukrainie. A wiecie ,ze woda mogła być skażona .

Trombullus
1 rok temu

Wstrzymywałem sie długo ale napiszę. Nasz Papież i całą wierchuszka polskiego kleru sa to osoby wysoce odrażające. Mógłbym tu je opisać najgorszymi słowami jakie znam- nie opiszę ponieważ nie znajduję na tyle obrażających słów.

ttylk
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Zgłoś się do lempart i frasyniuka – oni ci pomogą w doborze słów, albo do tych, no wiesz, też ci nie napiszę bo nie znajduję słów na tyle obrażających. A może lepiej, poszukaj prawdy, idź na rekolekcje i wyspowiadaj się.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  ttylk

KK przykładał rękę do świętej inkwizycji, wymordował razem z krzyżakami całe plenię Prusów. Nie sprzeciwił się też wybijaniu Indian obu Ameryk i traktowoaniu Aborygenów jako zwierzęta do lat 60tych. Błogosławił Hitlera i jego komory gazowe a teraz papież nie potrafi powiedzieć słowa „wojna w Ukrainie”. Już nie wspomnę o gwałtach i mordach w Kanadzie lub pedofilii w Polsce i innych oświeconych religijnie krajach. Kto uważa że nie mam racji, sam przykłada rękę do zbrodni kościoła. Sam sobie idź na rekolekcje, dla mnie czas frajerstwa dobiegł końca. Nie będę utrzymywał zdemoralizowanej do cna grupy społecznej, nie mam dla nich żadnego szacunku.

Zenek
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Papież i cała reszta polityków umie tylko ładne słówka puszczać i farmazonki pociskać. A swoje robią. Ot daleko szukać. Termy obiektem bankructwa, drwin i śmiechu, a Starosta fotkę z dyplomem sobie strzelił i mówi, że jest wszystko w porządku. To się Papieżowi dziwisz? już mu tam kardynały doradziły: siedź Franek cicho i nie fikaj bo Nam kawioru z Rosji nie dostarczą i nam brzuchy spadną…

ktokolwiek widział
1 rok temu
Reply to  Zenek

Poproś go żeby zrobił sobie zdjęcie z dyplomem ukończenia wydziału historii na UG, hahahaha.

Benek
1 rok temu

Dziś fajny program oglądałem. Mówili w nim: kto to jest dyktator? to ktoś kto siedzi na swoim stanowisku bardzo długo i nie chce z niego zejść. he he chyba nie muszę pisać jakie miałem pierwsze skojarzenie 😉

gość
1 rok temu

Nie wiem co wy tam oglądacie , może nawet pasjonujecie się osiągngięciami pana brodowskiego , a ja widzę obronę Mariupola , mam nadzieję ,że gnida rosyjska odpowie za te zbrodnie…

Barbara
1 rok temu

Dzisiaj w programie VaBank na tvp wystąpił Pan Brodowski zajął 2 miejsce, gratuluję. Dziękuję że nie było pozdrowień dla pracodawcy tak jak w Jaka to melodia.

Zdzichu
1 rok temu
Reply to  Barbara

Mógł powiedzieć: „Pozdrawiam Pana Starostę, płakałem jak odchodził ze stanowiska, ale już wrócił i bardzo się ciesze, że problemy osobiste minęły” 😀

Hdhehjjz
1 rok temu

21.000 x 13 = 273.000
273 x 5 lat (kadencja) =1.365.000 tys zl
Czyli 4 lata pracy i gość jest milionerem

lagiloten
1 rok temu
Reply to  Hdhehjjz

Czyli starostwo wylęgarnią milionerów-samorządowych-emerytów? – takiem emerytom to sie żyje

Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Hdhehjjz

Ciekawe gdzie upycha te miliony? Może w ten stołek na którym siedzi już tyle lat i nie chce się z niego ruszyć? to by miało sens 😀

Pat
1 rok temu

Za pensję jaką po podwyżkach pobiera burmistrz – 21 tys, też mógłbym gadać do pustej sali 😉

Pat
1 rok temu
Reply to  Pat

+ 13 pensja bo to budżetówka.

...
1 rok temu
Reply to  Pat

Zarabia miesięcznie ok 18tyś , starosta zarabia z emeryturą już grubo ponad 20tys

Mat
1 rok temu
Reply to  Pat

Ja bym nawet do tego dorzucił Pozdrawianie mieszkańców na mieście jak bym szedł przez miasto.

Barbara
1 rok temu

Co się dzieje ze szkołą Rolniczak ona jeszcze funkcjonuje. Czy jest klasa o profilu wojskowym?

nowy
1 rok temu
Reply to  Barbara

Będzie centrum dla ciekawskich.

Ciekawski
1 rok temu
Reply to  nowy

Będziesz chodził?

. Gość
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Skończę szkołę online i pójdę na logopedę do SOSW .

yes
1 rok temu

Przydałoby się referendum aby odwołać satyra ze satyrostwa

Trombullus
1 rok temu
Reply to  yes

Z panem Jankiem jak z Putinem, trzeba się mocno modlić żeby opuścił stanowisko w jakikolwiek sposób.

he he
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Za taką kasę jaką dostaje nie zrezygnuje nawet jak go będziesz ciągnął za uszy ze stołka. Jak by musiał robić za minimalną krajową wtedy by szybko się zwinął… znów by farmazony pociskał, że musi zrezygnować bo ma problemy osobiste. hehe

Barbara
1 rok temu
Reply to  he he

A radni to lepiej będą się stołków trzymać żeby tylko zostać

Zdzichu
1 rok temu
Reply to  Barbara

Jacy to radni? oni własnego zdania nie mają. Kukiełki starosty. Głosują, odwołują/powołują. Jak chorągiewki na wietrze. Brak własnego zdania. Wykonują polecenia Janka i się cieszą, że kasa wpada, a sami mają tyle do powiedzenia co żyd za okupacji.

Miś
1 rok temu
Reply to  Zdzichu

Kania Marcin, Giedrys Ewa, Mucha Jozef , Sierputowicz Leszek, Kaminski Andrzej, Kogut Jaroslaw, Olechnowicz Aleksander, Sielicki Robert, Gołębiewski Ireneusz, Karol Łasiński

Barbara
1 rok temu
Reply to  Miś

Pisałam o wszystkich radnych w Urzędzie miasta też są.

Api
1 rok temu
Reply to  yes

Nie ma takiej możliwości.

ech
1 rok temu
Reply to  Api

Czy my Polacy mamy w ogóle jakieś „możliwości” w swoim kraju? Podobno ogłoszono, że jesteśmy „sługami”.

adam
1 rok temu

dzisiaj miałem nieprzyjemność gościć w tzw Termach Warmińskich, oczywiście po raz ostatni. Woda w basenie zimna nie do pływania. Ludzie oddają bilety proszą o zwrot pieniędzy i się wynoszą, ale w recepcji nikt nie uprzedza, że woda lodowata. Można sprawdzić bez problemu, więc nie wiem po co były teraz otwierane, pewnie by doprowadzić do upadłości…..,

Zenek
1 rok temu
Reply to  adam

Woda lodowata, bo jeszcze nie podgrzali. Musisz iść do Pana Starosty on Ci wytłumaczy na czym polega proces podgrzania wody i dlaczego jest zimna na termach. W tajemnicy powiem Ci, że chodzi tutaj o koszty, bo łatwiej/taniej jest podgrzać niż ostudzić i stąd jest zimna 😀 bo jeszcze nie wydali pieniążków by podgrzać. Ale jak to mówi Pan Jan: „A czy stadiony są opłacalne? Nie. Do wszystkiego trzeba przecież dokładać.”

Barbara
1 rok temu
Reply to  Zenek

Akurat samorządy lubią dokładać, szkoda tylko że z publicznych pieniędzy

Mieszkaniec LW
1 rok temu
Reply to  Barbara

Jak muszą dokładać do szkoły to ją likwidują. Totalny brak szacunku dla mieszkańców.

Api
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec LW

Jaki dyrektor, taka szkoła. Niestety.

Kriz
1 rok temu

W mieście przynajmniej coś się robi natomiast Starosta i radni powiatu pomału gaszą światło , szpital podupada, Rolniczak likwidują , kładke koło Rosoplastu starosta zamknął – ale zabawy z odwoływaniem i powoływaniem i odprawami w najlepsze !

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Kriz

W mieście jak w Modzie na sukces wieczna telenowela. Co do mostu na Dantyszka zgadzam się z roboty trzeba iść na około. Nie za bardzo to pasuje bo mieszkam na Pułaskiego.

he he
1 rok temu
Reply to  Kriz

Najważniejsze, że problemy Pana Starosty się skończyły i mógł wrócić do pracy 😀

Mieszkaniec LW
1 rok temu
Reply to  he he

Jaśnie Pan nie pracuje ale ” PANUJE „. Bez Pana Folwark by upadł.

wiesiek
1 rok temu
Reply to  Kriz

szpital dawno upadł, Rolniczak przykre, oby, tylko godny następca Pani dyrektor Jagiellonki się znalazł w przeciwnym razie….

Isu
1 rok temu
Reply to  wiesiek

Już wybrany, zgadnij kto

Barbara
1 rok temu
Reply to  Isu

Kto?

adam
1 rok temu
Reply to  Barbara

niestety ten

wiesiek
1 rok temu
Reply to  Isu

tylko nie ten … , mam taką nadzieję, że LO nie padnie…

Barbara
1 rok temu

Kolejny temat jak rzeka, dewastowanie miasta i WC na tężni. Kiedy Lidzbarska straż miejska obudzi się z zimowego snu i weźmie się do roboty. Czy naprawdę burmistrz nie widzi tego że ta cała straż jest zbędna w mieście.

gość
1 rok temu
Reply to  Barbara

Co tam się dzieje?A może kuracjusze zbyt intensywnie korzystają?

nowy
1 rok temu
Reply to  Barbara

Barbaro dostałaś bardzo wysoki mandat czy nie dostałaś się w szeregi straży. Za dewastowanie miasta odpowiadają rodzice że tak wychowali swoje dzieci.

Barbara
1 rok temu
Reply to  nowy

Żeby dostać się w szeregi straży miejskiej to trzeba mieć jakieś znajomości w tym mieście albo z kimś z rodziny burmistrza. Po drugie z skąd wiadomo kto zdewastował kamer tam nie ma. Chyba że ty małolacie.

nowy
1 rok temu
Reply to  Barbara

Barbaro kamery tam zainstalowane. SAMA pisałaś że tam zdewastowane.Małolatem tobyłem dawno temu.

Gosc06
1 rok temu
Reply to  Barbara

Czyli nie dostałaś się to teraz psioczysz 🙂

Barbara
1 rok temu
Reply to  Gosc06

Tak psioczę na ich nieporadność.

Till
1 rok temu

Kilka dni temu był emitowany w TV film „Konopielka”. Jest tam taka scena, jak nauczycielka pyta się o nazwisko syna Kaziuka – Bartosz, Bartoszewicz, Bartosiewicz. Czy nie przypomina to wam naszego burmistrza, który nie jest świadomy jak wymawia się nazwę naszego miasta – Lidzbarg, Lidzbarga, Lidzbargu. Czyżbyśmy mieszkali w filmowych „ Taplarach”? Zadziwia mnie bierna postawa radnych w tej materii. Mają odwagę zajmować się duperelami typu – ustawa lexTVN ,ale nie mają odwagi publicznie powiedzieć burmistrzowi, że z szacunku do mieszkańców i pełnionej funkcji wypadałoby aby wymawiał poprawnie nazwę miasta i czy przyszedł na sesję przytomny i wie w którym miejscu się znajduje. Jeżeli burmistrz i radni nie widzą w tym problemy, to w takim razie nie chodzi tu o dobro miasta i jego prawidłową nazwę tylko o marną i zepsutą władzę. Jest chyba im obojętnie czy będą włodarzami w Lidzbargu, Łornecie czy w Warszawnie.

Kyle XY
1 rok temu

Te całe burmistrzowanie oparte jest na półprawdach, kłamstwie i zatajaniu prawdy. Mówiono, że wiadukt na Astronomów nie jest w takim złym stanie i że po połączeniu Dąbrowskiego i Kolejowej , nadal będzie czynny. Teraz mówi ,że jest w złym stanie i że będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Już widzę jak samochody przejeżdżają ulicą pomiędzy Kolejową a Dąbrowskiego, Te domy na Dąbrowskiego rozlecą się w ciągu kilku lat. Zniszczą ludziom ogródki i jedną z ostatnich enklaw ciszy i spokoju.
Zero planowania. Urząd(burmistrz) zgadza się na wszystko co deweloperzy chcą zbudować. Urząd powinien tworzyć miasto, a nie zezwalać na koszmarną nie spójną architekturę nie służącą ludziom. Tylko kto w urzędzie ma to robić? Włodarze bez wykształcenia, po płatnych kursach? Nastał czas fachowców dyletantów i ludzi bez wyobraźni. Masakra.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Dyletanci i ludzie bez wykształcenia rozwijają miasto.Wykształceni i zawistni tylko krytykują

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  obywatel

Wykształceni i myślący na to miasto już dawno ……. położyli. Z głupotą ciężko dyskutować. A czego tu być zawistnym nie rozumiem. Ja chcę mieszkań w normalnych warunkach. Nie potrzebuję spadającego sufitu czy pękających ścian oraz hałasu pod oknami.
Co do rozwijania miasta. Zawsze można jeszcze wziąć jakieś kredyty lub
podnieść przedsiębiorcom podatek o działalności. Przecież ci „złodzieje” mają pieniądze i niech płacą. Prawda. Żaden samorządowiec z sukcesem nie prowadził swojej prywatnej firmy lub pracował w budżetówce. A tam przecież pieniądze się dostaje i zawsze można chcieć więcej.

Benek
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Najbardziej pieniążki samorządowe kochają poprzyklejani do stołków. Można by rzec, są oni od nich uzależnieni jak narkomani od narkotyków, nie wyobrażają nawet sobie by się z nimi rozstać. Chcą ich więcej i więcej… z każdą dawką… jeszcze więcej i jeszcze więcej…rozstanie się z nimi oznacza bezsens życia, chaos w umysłach, brak poczucia wartości oraz ból egzystencjalny.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Benek

Ja też nie mam pretensji o ich zarobki. Niech zarabiają . Ich rządy muszą przynosić efekty dodatnie a nie ujemne.
Nie może tak być ,że trwonisz pieniądze i jeszcze jesteś za to sowicie wynagradzany. Niech też płacą odpowiednio urzędnikom. Sami biorą po 20 tys/m-c, a reszta po 2500 na rękę i spier…ć.

Emeryt
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Jak będzie burmistrzem ktoś z TWOJEJ bajki każdy dostanie mieszkanie i samochód zapewne

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Wtedy nikt nic nie dostanie . Za to każdy kto będzie chciał zapracuje na nie.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Przez 2 kadencję ludzie wybierali burmistrza ze „swojej bajki” ale wszystko prysło po paru odcinkach bajka się skończyła pozostał niesmak.

nowy
1 rok temu
Reply to  Barbara

Dalej będą wybierać konkurencji brak, czytając większość postów.

gość
1 rok temu
Reply to  nowy

Pamiętam jak dziś : takie poparcie miał „burmiszcz” , ze aż wiadomości ogólnopolskie wspomniały o tym. To kto głosuje na takiego „burmiszcza” , jak potem nikt na zebranie nie przychodzi? Przecież 80 % mieszkańców gminy nie pracuje w urzędzie miasta.Tzn. tych głosujących.

nowy
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Bugi enklawa ciszy i spokoju.

Andrzej
1 rok temu
Zdzichu
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Elegancki monolog 😀 jak byłem mały przed 1989 w sejmie też wychodził Pan i przemawiał i przemawiał i się chwalił co zrobił fantastycznego dla Kraju i gospodarki, a potem szedłem z mamą do sklepu, a tam puste półki. 😀

Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Andrzej

A, gdzie ten LidzbarG leży? może bym zwiedził to fantastyczne miasto, które tak chwali Pan Burmistrz.

nowy
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Pewnie tam gdzie mieszkasz i ciesz się z tego.

Ciekawski
1 rok temu
Reply to  nowy

z czego mam się cieszyć?

nowy
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Z życia i możliwości zwiedzania rodzinnego miasta.

gość
1 rok temu

Jak już tak wszyscy walą o wszystkim , to chciałem napisać o piekarni , w której chleba w niedzielę wieczorem nie kupicie , jak to w porządnej , szanującej się piekarni… i to nie jest nasze ostatnie słowo.

gość
1 rok temu
Reply to  gość

Oczywiście ,ze zrozumiałych względów nie wspominam o spalonym paliwie na dojazd do tej piekarni…

gość
1 rok temu
Reply to  gość

Ale żeby w piekarni nie było chleba…. to co tam ma być???

he he
1 rok temu
Reply to  gość

może wszyscy biorą po 2-3 i mrożą:) jak za komuny:) jak były sklepy zamknięte w weekendy:)

Marian
1 rok temu
Reply to  gość

Bo głupkom w niedzielę wieczorem chleba się nie sprzedaje…

...
1 rok temu

Za czasów rządzenia pana Wiśniowskiego ( początek grudnia 2014 – do stycznia 2022 roku zdluzenie miasta wzrosło o ok 9mln zł. Z 20mln do ok 29mln zł takie są fakty !

gosć
1 rok temu

Chyba ruski generał obniżył cenę gazu , żeby wymoczyć du…pe , bo ruch w termach , jak w Warszawie.

Barbara
1 rok temu
Reply to  gosć

Miała przyjechać piosenkarka Cleo plakaty wisiały na słupach . Aż dziwne że termy otwarte.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Barbara

Nie ma w tym nic dziwnego. Tu każdy rządzący robi tak, aby jemu bylo dobrze. Niedawno dal temu przykład starosta. W tym mieście wszystko jest dozwolone. Przykłady można sypać jak z rękawa.

zapal znicz
1 rok temu

Ludzie spieszcie się oglądać umierające na naszych oczach mury obronne. Od strony centrum miasta widać już ich tylko jakiś ułamek. Przy-PO-mnijcie sobie kto i kiedy POzwolił na sprzedaż działek, zabudowę, i kto te działki nabył. Czy takie działanie POprzedniego burmistrza, starosty, POsła służyło ochronie naszego dziedzictwa kulturowego?

Xyz
1 rok temu
Reply to  zapal znicz

Nabyli je ci, którzy je sprzedawali i byli przy tzw korycie. Lidzbarscy prominenci.

Emeryt
1 rok temu
Reply to  Xyz

Wszyscy mogli nabyć od kilku lat.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Nie ośmieszaj sie i nie rób kpin z pozostałych.

adam
1 rok temu
Reply to  Emeryt

oczywiście, ale od tego, który już kupił cena, którą zapłacił x 200

Barbara
1 rok temu
Reply to  zapal znicz

Dziedzictwo Kulturowe zostało zabudowane tylko nie rozumiem dlaczego nie można przejść chodnikiem tego akurat nie sprzedali

g ość
1 rok temu

Trzecia kadencja nie wchodzi w grę ,więc trzeba już myśleć , co dalej. Jakoś nie widać kandydatów , czy w ostatniej chwili zostaną przyniesieni w teczce??? Już trzeba o tym myśleć.

Mieszkaniec LW
1 rok temu
Reply to  g ość

Ustawa obowiązuje od 2018 r. Trzecia kadencja w tym przypadku jest możliwa.

Ala
1 rok temu

Pan burmistrz zajmuje sie wszystkim ale napewno nie problemami mieszkańców . Czemu nie porusza waznego tematu jakim jest problem mieszkaniowy. Za to w kółko wałkuje temat uzdrowiska. Nuudaa

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Ala

Będzie super uzdrowisko 🙂 jak termy itd. 🙂 a potem będzie wystawione na sprzedaż, a panowie włodarze tradycyjnie uściski, dyplomy i tak tak super inwestycje poczyniliśmy tak tak my się znamy najlepiej na wszystkim tak tak 😉

Barbara
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Na sprzedaż za połowę wartości jak termy, coś kiepsko idzie im ta sprzedaż.

Ziom
1 rok temu

Czy na spotkaniu było może wspominane coś o wydatkach na straż miejską? Ile pochłaniają budżet i ile do niego wnoszą poprzez jakieś mandaty? Tak nawiasem mówiąc to chyba już więcej os przychodzi do kina na bylejaki film niż na spotkanie z burmiszczem

Barbara
1 rok temu
Reply to  Ziom

Straż miejska w tym mieście to jest temat tabu, cicho sza…

Odp
1 rok temu
Reply to  Ziom

Straż miejska rocznie już prawie 500tys zł, komunikacja spalinowo- elektryczna od 800tys do 1mln zł rocznie, plus jednorazowy wkład własny miasta do tych 2 autobusów ze stacjami ładowania to ok 1 mln zł. Roczny koszt promocji miasta, czy tam jak kto woli modnego ostatnimi czasy słowa ” propagandy „, to ok 500tys zł rocznie.A sam roczny wzrost wynagrodzenia 15 radnych jak i burmistrzów to wzrost wydatków o ok 300tys zł. Jak się bawić to na całego !

Zbysio
1 rok temu
Reply to  Odp

a straż miejska to czym się w ogóle zajmuje prócz wystawiania mandatów za złe parkowanie i mandatów za pice alkoholu w miejscu publicznym?

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Zbysio

Okrężaniem miasta.

Zbysio
1 rok temu
Reply to  Andrzej

To jak robię rundkę przez miasto na spacerku to ja nie wiedziałem, że jestem wtedy strażnikiem miejskim 😀 to mi Burmistrz powinien zapłacić 😀

Ziom
1 rok temu
Reply to  Zbysio

Zbysiu oni nawet chyba nie wystawiają mandatów bo sami przepisów nie znają, także dla nich jest bezpieczniej nic nie robić niż się zbłaźnic.

Ziom
1 rok temu
Reply to  Odp

@Odp Twoje dane pokazują, iż jest to twór przynoszący jedynie straty. Dlatego zawsze uważałem, że powinno się rozwiązać straż miejską.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Ziom

Oczywiście, ja nie wiem po co w takim małym mieście straż miejska. Teraz jeżeli jest jakiś problem to dzwonią po policję która jest całodobowa a nie od poniedziałku do piątku. Zwykle marnowanie pieniędzy. Tak przy okazji samochody którymi robią sobie wycieczki po mieście są na paliwo? Trochę wszystko poszło w górę nie wiem czy miasto stać na takie wydawanie pieniędzy w błoto.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Barbara

Miasto stać na wszystko. Nawet na dodatkowe autobusy, które tak jak elektryczne jeżdżą puste. No, czasami ktoś tam siedzi oprócz kierowcy.

Ludek
1 rok temu
Reply to  Xyz

No najczęściej jakiś mały chłopczyk, chyba syn kierowcy…..w ten sposób też można podnosić statystyki, tylko czy to bezpieczne? Kierowca zajmując się dzieckiem, chyba nie do końca jest w stanie skupić się na drodze?

abd
1 rok temu

Od początku realizuje program Wajsa. Sam nie ma pomysłu. Tylko w głowie Władza. Gość który nie widzi swoich najprostszych wad językowych. Burmistrz wstydź się wymowy.
Nic dobrego nie zrobiłeś w tym mieści.
CoVid pokazał, miałeś gdzieś przedsiębiorców lokalnych.
Pytanie: ile Kosztuje Nas podatników komunikacja miejska ? ( tylko bez szwindli) w końcu medialnie jesteśmy miastem w Polsce, jedynym który jak piszesz w mediach ( nie dziennikarz ) mamy w 100% eko komunikację. 2 elektryki + 3 spalinowe. Ile nas dofinansowanie kosztowało, ile utrzymanie. Ekonomista, którego prości przedsiębiorcy wcześniej ostrzegali. Ile operator zarobił ? ( może ktoś jeszcze ? )
Rozliczymy Cię ze wszystkiego :)))))))

Xyz
1 rok temu
Reply to  abd

Spotkania twarzą w twarz z burmistrzem nie wnoszą nic nowego. Niejednokrotnie bywało się na audiencji w jego gabinecie odnośnie np mieszkania.człowiek wluszczy to co ma do powiedzenia, powie z jakim problemem przyszedł a na koniec usłyszy – wszyscy mają problemy mieszkaniowe, ja też. Albo – rozumiem, proszę jeszcze poczekać. Czekam do dziś!!!

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Xyz

No a jak jeszcze zaczyna temat że na stacji mieszka. Tylko zapomniał że zarabia trochę więcej niż zwykły Nowak,jak mam coś załatwiać to wolę iść do pracowników Urzędu nie ma co narzekać jak dla mnie są w porządku.

Emeryt
1 rok temu
Reply to  Xyz

Już teraz wiem dlaczego tak nie lubisz burmistrza.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Dlaczego?

Emeryt
1 rok temu
Reply to  Emeryt

To się tyczy Xyz.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Xyz

to ciesz się, że chociaż się z nim spotkałeś, bo jak ja się z nim umówiłem na spotkanie to w ogóle go nie było:) a w recepcji usłyszałem: Pana Burmistrza to raczej dziś nie będzie… może później. Podziękowałem Pani za informację i już nie przyszedłem:) Osobiście Podziękuje mu przy urnie wyborczej.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dobrze że powiedzieli że” może później ” najczęściej namawiają do załatwiania spraw u zastępcy burmistrza, tylko ciężko się skapnąć kto nim jest przez częste zmiany

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Barbara

Nawet nie wiem kto jest teraz vice

g ość
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Podziękuj mu , szczególnie , że już nie będzie kandydował.Trzecia tura nie wchodzi w grę.

Barbara
1 rok temu
Reply to  g ość

Jeszcze raz może kandydować. A podwyżka wynagrodzenia była, ciężko odejść od takich pieniędzy.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  abd

Niczym się nie różni od poprzedniego burmistrza dla zwykłego obywatela ciężko co kolwiek załatwić ale dla znajomych i rodzinki to by na głowie stanął można to zauważyć po częstych zmianach w zastępcy burmistrza jak nie cioteczna siostra to kolega z gminy który gówno wie a chodzi dumny po urzędzie jak John Travolta po parkiecie.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  abd

Poprzedni Burmistrz też nie miał pomysłu. Często działał bez wcześniejszego przygotowania lub zaplanowania, często z potrzeby chwili. bez daleko idącej wizji. Tak jak obecny. Dają pieniądze na ścieżki budujemy ścieżki. Dają pieniądze na siłownie pod chmurką, budujemy siłownie. Oczywiście sprawa braku wizji nie dotyczy uzdrowiska. Tam będą miejsca pracy dla niego i jego kolegów, które dla nich wybudujemy, a oni będą tym zarządzać, rozdawać stanowiska i żądać dofinansowania bo budżet im się nie będzie spinał.
A co do obecnego, to guzik go rozliczmy, a nierozumne społeczeństwo wybierze następnego namaszczonego figuranta , który skończył jakieś tajne komplety w samozwańczej uczelni dla samorządowców. A jak mówił klasyk ” ….a ciemny lud to kupi”. Następca pewnie jest już dawno namszczony, a ewentualne wyjścia awaryjne są przygotowywane. Jak się k… do urn nie ruszycie i nie pogonicie tej lokalnej ośmiornicy to dalej będziecie mieli to co macie.

Trombullus
1 rok temu

żałosne

Kaja
1 rok temu

Ta pusta sala to tylko odzwierciedlenie zainteresowania mieszkańców tym co się dzieje w naszym mieście. Niezależnie od zapatrywań na Włodarzy, większość mieszkańców słabo się interesuje, że już nie wspomnę o współtworzeniu czegokolwiek. Miejsce na konstruktywne krytyki zawsze jest ale negowanie i krytykanctwo dla bliżej nie rozumianej przeze mnie satysfakcji jest poniżej poziomu jakim powinien charakteryzować się przedstawiciel opinii publicznej . Nazbyt wiele informacji z poziomu szamba płynie z telewizji i radia w ostatnim czasie , czy na własnym podwórku nie możemy zdobyć się na odrobinę dobrej woli i obiektywizmu ? Nie karmicie nas jadem bo tego aż nadto. Mieszkańcy mają głos we własnym mieście ale skoro z niego nie korzystają do kogóż mogą mieć pretensje ? Może w internecie jest łatwiej ale zdobyć się na konfrontację twarzą w twarz … no cóż … na to już stać nielicznych .

gość
1 rok temu
Reply to  Kaja

Ale co to da, tą ” twarzą w twarz”, jak i tak ten ubarwiony i przekoloryzowany przekaz samorządowy popłynie do nieświadomych mieszkańców… Po to są właśnie media, by takie chowane pod dywan sprawy ( finansów) znajdowały światło dzienne w szerszej i uświadomionej społeczności lokalnej.

Mieszkaniec LW
1 rok temu

HALO ZIEMIA ! , mamy problem, tu burmistrz ! i „moja rada” !

Barbara
1 rok temu

No tak, mieszkańcy wszystkiemu winni. A mnie proszę w złotą ramkę włożyć. Mieszkańcy mają dość tych szopek i tyle w temacie. Taka osoba ma duże mniemanie o sobie.

palacz
1 rok temu
Reply to  Barbara

Tak jak BARBARA.

Barbara
1 rok temu
Reply to  palacz

Nie porywam się z motyką na słońce. A tutaj nie chodzi o to by mieszkańcy mieli dobrze tylko o zwykłą pokazówkę przed inną śmietanką lidzbarską.

Fakty- TVNu
1 rok temu

To już wiadomo czemu przyboczny fotograf zatrudniony z gazety lidzbarskiego do urzędu miejskiego, nie wstawił zdjęcia widowni z tego spotkania…