sie 042022
 

W środku sezonu wakacyjnego, plaża miejska po południu bez ratownika

Na lidzbarskiej plaży miejskiej obowiązuje prosta zasada – „w razie zagrożenia po godzinie 18-tej ratuj się sam”. Plaża miejska stanowi jedną, a nawet jedyną atrakcję w gorące wakacyjne dni. Stąd jeśli temperatura powietrza zbliża się do 30 stopni, tysiące lidzbarczan szuka ochłody i przyjemnej kąpieli w wielochowskim jeziorze. Gmina lidzbarska, a w szczególności niezastąpiony i niepowtarzalny Burmistrz Wiśniowski dba o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Stąd od godziny 10 rano do 18 wieczorem kąpiących pilnuje zawodowy ratownik wodny. Można także wypożyczyć prosty sprzęt pływający, kajaki oraz rowerki wodne. W godzinach pracy ratownika, podawana jest woda na zjeżdżalnie, szczególnie ulubiona zabawa najmłodszych dzieci.

Co jednak dzieje się nad jeziorem po godzinie 18?

Główna atrakcja najmłodszych dzieci. Po południu nieczynne pompy podające wodę.

Ratownik opuszcza kąpiących się w wodzie, wypożyczalnia sprzętu zostaje zamknięta (ta zdaje się być nieczynna sporo wcześniej), wyłączana jest woda w zjeżdżalniach. Wydawać by się mogło, że 18-ta po południu, kiedy kończą pracę ratownicy i wyłączana jest infrastruktura, nie jest przypadkowa. Z pewnością Burmistrz podczas biegów obserwacyjno-kontrolnych prócz sprawdzania szaletów miejskich, odwiedza wielochowską plażę. Tam będąc wiosną stwierdził, że o 18-tej już nikogo nie ma, a więc ratownik (w sam raz) nie jest potrzebny. Stąd takie decyzje lokalnego samorządu. Bazują na nieaktualnych danych, które natychmiast trzeba zmienić. Żaden o zdrowych zmysłach włodarz miasta nie wyznaczyłby przecież tak absurdalnych godzin pracy ratownika, lekceważąc bezpieczeństwo kilkuset mieszkańców miasta. Przykro było patrzeć jak dzieci próbują zjeżdżać na wodnych zjeżdżalniach pozbawionych wody, a także skutym łańcuchami sprzęcie wodnym (do wypożyczania). Wszystkie zdjęcia wykonano ok. godziny 19-tej.

Parking rowerowy. Godzina 19-ta

 Posted by at 11:46 pm

47
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
gość

Dalej nie wiem co to znaczy ” w pytę ” , czy to jest dobrze , czy źle …

gość

Przepraszam , ze po czasie , ale co to jest ta pyta? Może posługujmy się językiem zrozumiałym dla obywateli , a nie jakimiś idiomami zrozumiałymi dla nielicznych.

Ziomas

w „pytę” to znaczy „świetnie” „znakomicie”. Nie ogarniasz slangu Ziomeczku?

Andrzej

W pytę dziś było na zamku

Api

O tak, wyszedłem w połowie tego kabaretu.

gość

Co to znaczy w „pyte” . A nie można językiem normalnych ludzi …. czy już wam uwiera …

Ziomas

w „pytę” to znaczy „świetnie” „znakomicie”. Nie ogarniasz slangu Ziomeczku?

gość

Czym mieliby skuć sprzęt po godzinach , żeby było dobrze? Jak nie łańcuchami??? Ja wiem , że łańcuchy wszystkim kojarzą się z niewolą krzyżacką , ale nie przesadzajcie…

Andrzej

Odra zatruta, ryby zabite masakra. A jak tam nasza Łyna?

Bodzio

U nas wszystko w porządku. Leci jakiś biały syf śmierdzący, ale włodarze nie widzą problemu.

Andrzej

Po Wydarzeniach wypowiadała się pani że 90%rzek w Polsce jest zanieczyszczonych różnymi fekaliami. Nie prawdą jest że ścieki które wpływają do Łyny są dobre kara to 5 tyś. Widocznie włodarze chcą aby i do naszego miasta przyjechała telewizja i zrobiła promocje miasta.

Wiesiek

Znowu coś się pali od strony dworca. Świeże powietrze w LidzbarGu to podstawa. Lidzbark Zdrój i czita sroł.

Zdzichu

Ciekawe co na to Pan Burmiszcz i Pan Janek? 2 dni temu waliło z mleczarni teraz będzie walić oponą paloną. Ale zapewne nic nie zrobią bo jeden i drugi kolega, zapewne wódeczkę się razem pije to co można innego zrobić? Cicho siedzieć i udawać, że nie było tematu.

Pietuch

Widzieliście co Polmlek z Łyną zrobił?

Benek

Ja nie widziałem, ale czułem! Wczoraj wieczorem strasznie śmierdziało! Ale wiesz Pan starosta załatwił filtry powietrza to się nie czepiajcie no no wszystko jest w porządku 😀

Kyle XY

Ciekawe czy w niedalekiej przyszłości dzięki rządom naszych włodarzy i radnych powiat lidzbarski zostanie wchłonięty przez powiat bartoszycki, a Lidzbark Warmiński z uwagi na zadłużenie otrzyma zarząd komisaryczny?

Andrzej

W tym mieście nic mnie już nie zdziwi

Xyz

Mnie rowniez

adam

XXI wiek, a to jedyne normalne kąpielisko w całym powiecie, gdzie mamy kilka jezior spełniających wymogi do organizacji kąpielisk. Brak słów,….,

bo boli

Patronem jednej z parafii w LW jest św. Andrzej Bobola. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaką straszną, męczeńska śmiercią zginął, więc gwoli przypomnienia: „W zamęcie konfliktów roznieconych przez powstanie Chmielnickiego dostał się we wsi Mohilno w ręce Kozaków, którzy 16 maja 1657 wpadli do Janowa Poleskiego z zamiarem mordowania Polaków. Kozacy traktowali go jako wroga politycznego z powodu nawracania ruskiej ludności prawosławnej na katolicyzm. Z pojmanego kapłana zdarto suknię kapłańską, na pół obnażonego zaprowadzono pod płot, przywiązano do słupa i zaczęto bić nahajami, z zamiarem, by wyrzekł się wiary. Następnie oprawcy ucięli świeże gałęzie wierzbowe, upletli z nich koronę na wzór Chrystusowej i włożyli ją na jego głowę oraz zaczęli go policzkować, aż wybili mu zęby. Potem wyrywali paznokcie i zdarli skórę z górnej części jego ręki. Odwiązali go i okręcili sznurem, a dwa jego końce przymocowali do siodeł. Bobola musiał biec za końmi, popędzany kłuciem lanc, a oprawcy dodatkowo torturowali… Czytaj więcej »

Rocznik 79

My w latach 90. będąc dziećmi kapaliśmy się do wieczora i nie wiem czy w ogóle był jakiś ratownik 😉 (może był 🙂 ) Do tej pory uważam i moi znajomi, że lata 90. to Nasze najpiękniejsze czasy 😉

imię

No proszę szanownego pana redachtora… Na całym świecie ratownicy pracują w określonych godzinach, poza którymi zmienia się kolor flagi. Tylko naszemu redachtorowi marzy się plaża, jak knajpa. Do ostatniego klienta…
A niby jakie godziny wg sz.p. redachtora są nieabsurdalne? Od 18tej do 6tej???
LITOŚCI!!!

Api

Gmina miejska ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, to jedno z jej zadań. Wystarczy, że ratownik będzie do 20 lub 20:30 w upalne dni. Tylko tyle. Może to, aż tyle i przekracza możliwości burmiszcza ..

gość

No to zrzutka na nadgodziny zostaje. Jednak w kurortach nadmorskich też najczęściej są plaze strzeżone do 18-ej. I nigdzie nie słyszałem ,żeby ktoś narzekał na bezpieczeństwo.

gość

…można ztrudnić drugiego ratownika i niech jada dwie zmiany od 6-ej do 22-iej,ale czy budżet to wytrzyma? Nad jeziorem woda cieplejsza jak w termach , to moze na lato przerzucać ratowników z term?

Api

Skoro radni dali sobie i burmiszczowi ogromną podwyżkę to na 100procent stać gminę na opłacenie kilku godzin więcej ratownikowi.

Gość

W upalne dni mogłoby być dwóch ratowników, jeden od godziny 9 do 14 ,drugi od 14 do 19 ,tym bardziej , że jezioro jest w takie upały oblężone. Tylko trzeba trochę dobrej woli no i kasy.

gość

Do 19-ej??? No co ty ? Przynajmniej do 23- j …

gość

Ja tam za władzą teraźniejszą nie jestem , ale jak rozumiem , jak będzie zimno , byle jaka pogoda , a ratownik będzie siedział nie wiadomo do której godziny ,to jak zwykle będzie larum , ze pieniądze zmarnowane , że niegospodarność , itd.

gość

Widać ,że tylko w grajdołku siedzicie.Wyrwijcie się czasem do wielkiego świata , to zobaczycie ,jak ludzie żyją.

acb

Jeszcze panuje nad tym co dzieje się w „Jego Grodzie „? Mam wrażenie, że już dawno się pogubił a sodówka uderzyła mocno w główkę. Zapomina już o prostych, ludziach i małych lokalnych przedsiębiorcach. W dobie kryzysu miał wszystkich gdzieś. Teraz szczyci się rozmowami z firmami z zewnątrz, które ozłocą go z kasy a podatki zapłacą poza granicami miasta. Chwali się taką sprzedażą gruntów na strefie ekonomicznej, a gdzie te miejsca prasy za godziwe wynagrodzenie. Przepraszam, on ma. Klepanie po pleckach i uśmiech już chyba nie wystarczy.

Xyz

I co z tego, ze sie chwali sprzedażą tych działek w strefie ekonomicznej. Przecież tam nic sie nie dzieje. Ci co to kupili wypieli sie i zaraz będą sprzedawać to innym. I kółeczko sie zamyka, a obiecanych etatów jak nie bylo tak nie ma. Juz chyba mieszkańcy Grodu nad Łyna przekonali się jakiego mają wlodarza. A tak pięknie mówił, gdy chciał usiąść na ten wygodny stołek. Jego życie miasta juz zbytnio nie interesuje. Potrafi tylko sam siebie wychwalac na forach społecznościowych z dyplomami i innymi swistkami papieru. No ale kto kotu ogon podniesie, jak nie sam sobie.

palacz

Jak zbraknie obecnego burmistrza to i po stronie.

Api

Był Wajs Burmistrzem, strona była, jest Wiśniowski strona też, odejdzie on strona zostanie. Nie ma związku z nazwiskiem … a funkcją Burmistrza Miasta. Nic osobistego do żadnego włodarza redakcja nie ma. Radny, burmistrz, starosta to służba publiczna a nie praca. Obecny Burmistrz jest megalomanem analfabetą. Przynosi wstyd miastu, publicznie głosząc i co gorsze pisząc swoje „złote” myśli. Piętnuję osobę publiczną, nie Jacka Wiśniowskiego . Naszlidzbark, portal jest jednym miejscem gdzie można anonimowo wyrazić swój pogląd, pisząc komentarz. Nikt niczego nie kasuje, każda opinia jest i pozostanie tutaj…nawet tych przydupasow.

palacz

Api czym się różni BURMISTRZ Jacek Wiśniowski od Jacka Wiśniowskiego.Nazywając kogoś analfabetą to nie tylko brak kultury.To chamstwo.

acb

Chamstwem i brakiem kultury jest przez tyle lat wymawiać niepoprawnie nazwę miasta ( Lidzbarg) Dziecko w przedszkolu szybciej się nauczy. Ja jako Mieszkaniec LW wstydzę się za taką ignorancję.

Xyz

Ale wszelakie uczelnie i ze złą wymową nazwy swojego miasta mozna ukończyć. Wszelakiej maści dyplomów juz pełna szuflada a moze juz i sciany brakuje. No cóż, w końcu to tylko jedną Life me złe chlopina wymawia.

Xyz

Jedną literke – przepraszam za blad

Till

Analogicznie – chłopina publicznie mówi , że ” Czarodziejską górę” napisał Wojciech Mann i z taką wiedzą zdobył kilkanaście dyplomów na wyższych uczelniach. Podejrzewam, że skoro w umyśle burmistrza istnieje Lidzkarg to musi też istnieć Heilsberk.

Api

Gdzie tak mówił?

Till

To jest skrót myślowy do postu – Xyz. Analogicznie czyli podobnie, bledną wymowa miasta którym rządzi jest takim samym błędem jak powiedzenie że  „Czarodziejską górę” napisał Wojciech Mann i to w czasie prezentacji np dyplomu ukończenia uniwersytetu w Princeton.

qus

Przyczepiacie się do wykształcenia burmistrza choć pokazuje dowody ukończenia dyplomy itp. a cicho o MAGISTRZE Satroście. Czy ktoś widział jakiś dyplom wyższej uczelni nie licząc policealnej weterynarii z LW?

Xyz

Mnie osobiście starosta średnio interesuje. Bardziej interesuje mnie ten, który zarządza miastem.

imit

tzn, że jesteś podobnego autoramentu jak on. A sobie tez kupisz na bazarku, albo w inny sposób?

Polak mały

Mnie też szlak trafia jak słyszę Lidzbarg a już z ust burmistrza, radnego czy innej osoby reprezentującej miasto Lidzbark Warmiński. Pozdrawiam wszystkich Lidzbarczan

he he

Ty palacz, a ty czym będziesz palił w tym roku? bo chyba nie węglem 😀

Andrzej

Jak są upały tam ludzie i do 20 siedzą. Nie wszyscy kończą pracę o 15