lis 162022
 

PGK, firma pobierająca opłaty za korzystanie z cmentarzy. Fot. strona www PGK

28 września 2022r. Rada Miasta Lidzbarka Warmińskiego przyjęła uchwałę o zmianie stawek za korzystanie z cmentarzy komunalnych. Redakcja NaszLidzbark poddała w wątpliwość legalność niektórych zapisów tejże uchwały. Analiza prawna i szersze omówienie w artykule z 25 września, treść TUTAJ.  Po przyjęciu uchwały, konieczny stał się wniosek do Wojewody o sprawdzenie legalności przepisów jakie Rada Miasta ochoczo zatwierdziła (14 radnych „za”, 1 „przeciw”).

7 października 2022r. Redaktor NaszLidzbark skierował do biura prawnego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wniosek o zbadanie legalności uchwały. Treść wniosku do pobrania TUTAJ.

Wojewoda po zbadaniu sprawy, zgodził się z większością zarzutów zawartych we wniosku. 2 listopada 2022r. Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze  PN.4131.390.2022 w którym wyłączył z obrotu prawnego niektóre opłaty jakie zatwierdziła Rada Miasta. Tym samym stały się nielegalne. Odpowiedź Wojewody na wniosek do pobrania TUTAJ.

Najważniejsze punkty za które pobierano opłaty wbrew prawu:

  1. Opłata za postawienie nagrobka na grobie dziecka/urnowy/wielournowy 65 zł
  2. Opłata za postawienie nagrobka na grobie pojedynczym 130 zł
  3. Opłata za postawienie nagrobka na grobie podwójnym
  4. Korzystanie z domu przedpogrzebowego (za jedną dobę) 100 zł
  5. Wjazd na teren cmentarza

Oraz kilka innych, nie mających jednak tak wyraźnego wydźwięku finansowego. Jaki aspekt praktyczny wynika z powyższego?

 

Każdy kto w ostatnich 6 latach zmuszony został do wniesienia do PGK opłat wymienionych w pkt od 1 do 5 ma prawo do jej zwrotu wraz z ustawowymi odsetkami. Opłaty te zostały naliczone i pobrane NIELEGALNIE. Na decyzję Wojewody przysługuje skarga do WSA w Olsztynie, ale szanse na jej powodzenie jest bliska zeru.

 

To już kolejna korekta prawna nielegalnych opłat związanych z cmentarzami komunalnymi, które na skutek działań Redakcji NaszLidzbark zostały uchylone. Organ pobierający nielegalnie opłaty powinien je oddać z własnej inicjatywy, a nie na wniosek mieszkańca. Dla przykładu:

PGK tak pisze – „przepraszamy za naliczenie opłaty za wjazd na cmentarz i postawienie nagrobka, oto zwrot pieniędzy wraz z odsetkami”

Przewodniczący Rady Miasta – „przepraszamy mieszkańców za uchwalanie prawa miejscowego niezgodnego z przepisami, zawiedliśmy wasze zaufanie, składamy mandat radnego”.

 

Komentarz Redakcyjny

To wielki wstyd dla Rady Miasta, radnych, aby nakładali na mieszkańców opłaty niezgodne z prawem. Niektórzy nazwaliby to próbą wyłudzenia, oszustwa tudzież nieuczciwości wobec Lidzbarczan. Każda uchwała musi być sprawdzona przez prawnika, aby nie doszło do kompromitacji Rady Miasta. Być może, tę uchwałę sprawdzał pan Żbikowski, swego czasu pracujący dla służb bezpieczeństwa (etatowy esbek), teraz na usługach Wiśniowskiego, Burmistrza Miasta. 29 sierpnia 2022r. na profilu jednego z portali społecznościowych, Burmistrz Wiśniowski poucza mieszkańców miasta na temat właściwego gromadzenia odpadów komunalnych:

„To gniazda  śmietników na terenie naszego miasta. Informujemy, że straż miejska prowadzi kontrole wspierane monitoringiem, a sprawcy będą pociągnięci do odpowiedzialności […]”

Tekst jest okraszony kilkoma fotografiami, dla podkreślenia „przestępstwa” mieszańców, czy też wzbudzenia poczucia winy. W tym miejscu nasuwa się pytanie, czy pobieranie od mieszkańców nielegalnych opłat nie powinno skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności sprawców?

 

 Posted by at 9:53 pm
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
250 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
9 miesięcy temu

A i tak kołalicja łobywatelska 80 % głosów w naszym grajdole , bo przecierz śwagry stracom posady …

Odp
9 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

To się zmienia, co wybory PO ma co raz mniej głosów,w ostatnich wyborach parlamentarnych było to ok 45% , przy ok 35% dla PiS.Ludzie otwierają oczy,widać to chociażby w składzie rady miejskiej, braku wyboru POsła Piotra do Sejmu.

kabaret
9 miesięcy temu

cytat z artykułu:
„Jak relacjonował wójt, mężczyzna mówił, że jego firma straciła, bo nie dostała umowy z gminą na dowóz dzieci. Wójt wytłumaczył PAP, że do organizowanego przez gminę przetargu przewoźnik w ogóle nie podchodził, a samorząd ostatecznie wybrał ofertę spoza gminy.”

kolejny cytat z artykułu: „Według wójta, mężczyzna podczas wymiany zdań był coraz bardziej agresywny i groził samorządowcowi, że +nie odpuści+ i go +zniszczy+. Używał epitetów. Gdy – jak mówił wójt – powiedział, że nie będzie kontynuował rozmowy, przedsiębiorca uderzył go pięścią w twarz.”

wcześniejszy cytat posła Protasa:
„Doszło do absolutnie nagannego zachowania i niech to rozstrzygną odpowiednie służby i wyciągną z tego określone konsekwencje. Natomiast nie ma w tym żadnej polityki i prosiłbym, by nie doszukiwać się politycznych powiązań” – wskazał poseł Protas.

Pan Protas nie widzi w tym żadnej polityki i politycznych powiazań… ręce opadają…

https://gazetaolsztynska.pl/888128,Prokuratura-po-pobiciu-wojta-gminy-Lidzbark-Warminski-policja-prowadzi-czynnosci-procesowe.html

Osan
9 miesięcy temu
Reply to  kabaret

Nic o żonie z PO okej. Ale nie zmienia to faktu,że pobicie będzie miało charakter POlityczny ponieważ ów „biznesmen” jest lokalnym działaczem PO, jeździ na więce POparcia, konferencje PO,akcje protestacyjne PO, bale charytatywne PO, udziela się mediach społecznościowych wyrażając POoparcie, rozwiesza plakaty wyborcze,agituje za kandydatami PO itd itp ….

kabaret
9 miesięcy temu
Reply to  Osan

A wszystkie zdjęcia Protasa i „byznesmena” które mają razem są przypadkowe. I się wcale nie znają. Oni po prostu tylko stali obok siebie, albo przechodzili RAZEM z tragarzami, tak z tragarzami 😉 i nie ma tu żadnych POlitycznych powiązań. Tak Panie Jacku Protas, my społeczeństwo wierzymy Panu we wszystko co Pan mówi. Jak Pan powie też, żeby na Pana głosować od razu wszyscy lecimy do urn i głosujemy. Już nie możemy doczekać się Wielkiego Plakatu nad sklepem LUX na przeciwko cerkwi z Pana podobizną. Pozdrawiam Serdecznie. Oddany Kolektyw.

Kyle XY
9 miesięcy temu
Reply to  kabaret

Za dużo lajkowali.

Kyle XY
9 miesięcy temu
Reply to  kabaret

Teraz mamy sprawdzian dla Wójta. Czy ma jaj, czy wymięknie?
Jeżeli doprowadzi sprawcę pobicia przed oblicze sądu, to ma jaja i nie pozwoli sobie grozić jakiemuś b…… z PO.
Jeżeli odpuści, to znaczy, że sam nie jest do końca czysty, dał się zastraszyć lub chce coś ugryźć dla siebie.
Taka postawa spowoduje przyzwolenie na bicie i rozboje nie tylko mieszkańców przez lokalnego b………. , ale nawet na to ,że i samorządowcy mogą dostać w p….. i nic z tego nie będzie.
Ciekawe jak na wyczyny Pana i Pani S. ( bo z relacji wójta wynika, że ona też brała udział w dyskusji ) zareagują jej wyborcy. „Wyszło szydło z worka.”

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

Jeżeli chodzi o tą panią jeżeli miała by choć trochę honoru już teraz zrezygnowała by z mandatu radnej

Xyz
9 miesięcy temu

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid023qrdM1eHWHugLhMukbEUek6FBS2gac44hUJALCxQ6KLZ5GV7Qov8QByD8KcWFdUql&id=100063552918026 Tradycyjna Wigilia katolicka przy wódzie.I jak ma być dobrze w tym mieście,jak władza nie reaguje. W Krasicki burdy pijackie na balach charytatywnych, w Oranzerii Krasickiego co wystawa,spotkanie autorskie to wino i nalewki, w LDK wóda i obrażanie symboli religijnych.

Bit Box
9 miesięcy temu

Czy zostały postawione już zarzuty dla sprawcy, który dopuścił się pobicia wójta?

orta
9 miesięcy temu
Reply to  Bit Box

Jesli nasza lokalna policja nie zbadała Heniorka czy był pod wpływem alkoholu to jest skandaliczne podejście !

arek
9 miesięcy temu
Reply to  orta

Ja w ogóle nie rozumiem, że go nie aresztowano. Pobił człowieka do nieprzytomności i co? zero reakcji ze strony policji? Typa na glebę w kajdany i na izbę wytrzeźwień, bo nikt mi nie powie, że był trzeźwy. Na zakrapianym alkoholowym balu peowców. Gdyby to był zwykły szary obywatel to by zapewne go wywieźli z balu.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  arek

A to był „działacz KO” nie zwykły „Kowalski”. Tak jak piszą to policja zbiera dowody. Śmiechu warte.

czerepach
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

lidzbarska policja to taki synonim Staśka z serialu Ranczo 😀

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  arek

Policja wg mojej oceny też jest upolityczniona w małych powiatowych miastach.
Powiaty Starostwa powinny być polikwidowane

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Bit Box

Bez pośpiechu. Policja dopiero kompletuje dowody według rzeczniczki komendy w LW

arek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Niech zbiera, zobaczymy co z tego wyniknie, będę się przyglądał.

adam
9 miesięcy temu

dzisiaj idę i oczom nie wierzę, park, który zrobiono praktycznie 2 może 3 lata temu, alejki, ławeczki, piękne drzewa tną jak leci, ponieważ wymyślili, że rondo ma być o 50 m odległe od tego przy Starostwie. Wyrzucanie pieniędzy w błoto, wycinka pięknych zdrowych drzew, nic nie jest robione z pomyślunkiem. Sprawa dotyczy skrzyżowania ulic Bartoszyckiej i Warmińskiej. CHORE !!!

A Panu Wójtowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Niedługo to wszystko wytną. A w lesie to samo

adam
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

i wycieli , całą Warmińską, wszystkie piękne zdrowe drzewa, teraz jak na pustyni. A władza mówi, wszystko dla ludzi…..

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Moze ktoremus z prominentow opału do kominka brakuje? Ale nie szkodzi, niech tną w końcu wczoraj banda radnych z „burmiszczem” na czele sadzila nowe drzewka. Buki i lipy. W sumie, jak pochwalił się „burmiszcz” na fb prowadzonych zostało 100 drzewek. Oby nie wyszła z tego „lipa”

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Przepraszam za błąd – posadzonych zostalo

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Po prawie 5 latach nieróbstwa pokazali sie wkoncu. Wielu ludzi do tej pory nie wie jak wygląda radny z jego okregu

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Jak można nazywać bandą radnych wraz z Burmistrzem.Czy nikt z obrażanych nie zgłosi sprawy do odpowiednich organów.

Edek
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

leć zgłoś, może dyplom dostaniesz w nagrodę to sobie powiesisz nad łóżkiem.

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie przesadzaj. A radni kiedy odpowiedzą za swoje nie przemyślane uchwały. Za to co było ostatnio powinni oddać mandaty radnych. Ale do tego trzeba mieć odrobinę honoru

Kyle XY
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

O ci ci chodzi? Przecież to prawda.
Jak można nie widzieć oczywistych rzeczy?

mieszkaniec
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Drzewa posadzi się obok , a może przynajmiej będziesz miał ulicę nowoczesną , już tyle w tym mieście tych drzew wycięto , ale zawsze jakoś ładniej później jest.Rondo w tym miejscu kto inny funduje ,jest potrzebne , bo czasem ludzie muszą przemieszczać się samochodem , a nie tak jak wy tylko gnić przed kompem i krytykować.

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Dokładnie. Drzewa ok ale nie mogą blokować postępu i rozwoju. Posądza w innym miejscu i środowisko nie ucierpi .. Ekoterroryzm zaraźliwy widocznie

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Skoro sądzą nowe w zamian to w czym problem.?

hipokryci
9 miesięcy temu
Reply to  Djsj

we tym, że juz o wycince sie nie pochwalą i ludzie myślą, że drzew bedzie wiecej 🙁

Trombullus
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Kierowcy nie znają znaków drogowych, szczególnie „żonki” nie wiedzą kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu więc takie rondo będzie raczej OK.

gość
9 miesięcy temu
adam
9 miesięcy temu
Reply to  gość

Hotel jest ok to, tylko ludzie winni, którym się wydaje ” my to wszystko możem i nie ma na nas siły ” podobnie jak ten dżentelmen w autobusie.

gość
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Dokładnie miejsce jest ok. Ale niektórym się zdaje, że jak znają polityków i lokalnych kacyków to mogą więcej. Ktoś tutaj myśli, że jak sobie kupi kilka kolorowych garniturków, kolorowe skarpetki i wejdzie na salony to jest kim ważnym i może więcej. A dla was ku przestrodze lokalni Platformiarze Obywatelscy, uważajcie kogo wybieracie na znajomych bo im wyżej wejdziecie na szczyt w karierze to przy niektórych ludziach upadek z wysokości może być bardziej bolesny i zakończyć waszą karierę w mgnieniu oka. A już w Lidzbarku po mieście chodzą słuchy, że zadają się z nieodpowiednimi ludźmi.

gość
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Hotel nie jest okej, należy przypomnieć o perturbacjach i warunkowym umorzeniu dla dyrektora hotelu, który zafałszował dokumentacje budowlaną w trakcie powstawania hotelu, https://www.naszlidzbark.pl/ogolna/sprawa-falszowania-dokumentow-przez-prezesa-ckw-zamek-jacka-rostowskiego-hotel-krasicki/ problemy z parkingiem i wywalenie dyrektora muzeum Warmii i Mazur przez Portosa po tym jak sprzeciwił sie https://www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2704:list-otwarty-do-marszaka-w-sprawie-fosy&catid=46:adam-jerzy-socha&Itemid=97, idac do hotelu w lobby leci jedyny słuszny kanał czyli TVN

Proste
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Ten Hotel słynie z ekscesów fundowanych przez panów z PO na balach charytatywnych. W lobby bar non stop TVN leci. Właściciel wraz z dyrekcją mają ogromne zażyłości z PO.

Maxiu
9 miesięcy temu
Reply to  Proste

Bo to taki prywatny hotelik peowczyków. Powinni nazwę zmienić na „Hotel peowczykuf” bo Krasicki to zapewne nie chciałby mieć z nimi nic wspólnego.

Wiesiek
9 miesięcy temu

Zobaczcie na fejsie jak burmiszcz i reszta bandy sadza drzewka

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

W końcu wybory się zbliżają, musza się czymś wykazać.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

A dlaczego nie ma radnej, żony 58 – letniego przedsiębiorcy, który pobił wójta gminy?

Kleofas
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Może poszła do znajomków swoich do Jacka POlityka jak tu sprawę wyciszyć.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Kleofas

Myślę, ze nie da rady tego zrobic. Wójt nie zostawi tego bez konsekwencji. O tym rozpisuja się media, jest zbyt głośno o lidzbarskim agresorze.

Brałam
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

I nie powinien zostawić, za poniżenie, naruszenie nietykalności i godności. Tak spraw się nie załatwia- ktokolwiek by to nie był. Nie ma miejsca na takie zachowanie

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Masz pole do popisu tylko nie wiem czy to jeszcze kręci ludzi.

zjutek
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dawaj „obywatel” jakieś historyjki na peło, kręcimy aferę. hje hje 😀

Karola
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Pani radna , żona agresora powinna mieć honor i zrezygnować z pełnionej funkcji .Ale widać buta i pewność siebie biorą górę. Wstyd Agnieszka , wstyd. Trochę skruchy by się przydało

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Karola

Tutaj się zgodzę. Powinna się odwołać i oddać mandat radnej. Niestety ale będzie kojarzona z tą sprawą

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Wyborcy powinni docenić ja przy następnych wyborach

Marek
9 miesięcy temu
Reply to  Karola

Albo pieniądze radnej przekazać to leczenie wójta. Tak bardzo lubi pomagać innym zawsze to podkreśla to niech robi to za darmo bez wynagrodzenia radnej.

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

To się nazywa głowa w piasek.
Ale zaraz będzie powrót tej influancerki, poczekaj, oni wstydu nie mają.

Max 35
9 miesięcy temu

UDZIAŁ W BÓJCE LUB POBICIU (ART. 158)
Art. 158

§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  gość

Te artykuły są już wszędzie tylko w jednej piszą to w innej co innego.

pudło
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Piszą to samo, w jednych bardziej w innych mniej szczegółowo, ale przekaz jest ten sam.

Xyz
9 miesięcy temu

Gazeta FAKT zamieszcza obszerny artykuł, który reklamuje nasze miasto. Wstyd na cały kraj. A pani RADNA powinna zrezygnować z pełnionej funkcji i podziękować „mężowi”

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Nie zrezygnuje. 2 kola piechota nie chodzi

mieszkaniec
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Tym bardziej ,że firma męża straciła ,jak to on sam stwierdził , a i ona chyba też coś tam jest w plecy……

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

No wlasnie, najważniejsze to te „2 kola” i podniesienie rączki. Reszta się nie liczy.

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Dlatego rozliczmy ich przy wyborach. Dajmy szanse młodym którzy moze beda próbować cos zmienic by nie wpadac nizej do tego bagna

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Tez jestem tego zdania. Dodam jeszcze, ze dziś na fb „olsztyńska” tez” reklamuje” nasze miasto. Okazuje się, ze nie tylko teznie czy „zimne” termy slawia nasze miasto. Energia, siła i kilka głębszych tez robią swoje.

mieszkaniec
9 miesięcy temu

A mieli krawaty? Gość w krawacie jest mniej awanturujący sie.

Maryjan
9 miesięcy temu

Pan Starosta uczestniczył w balu? Były datki na cele charytatywne?

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Maryjan

Wejście po 300 zł od osoby

gość
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Z czego pewno 250 dla hotelu.

no name
9 miesięcy temu

Jak mnie kiedyś Policja zatrzymała w środku miasta za pice alkoholu w miejscu publicznym to od razu dowód i do radiowozu i jeszcze z gębą, że na izbę wytrzeźwień pojadę, a tutaj pobicie, alkohol i nikt nie jechał na izbę? aresztowania nie było? Czy może lidzbarska policja czuje się tylko mocna do ludzi spoza układów? Bo jak były strajki kobiet to ludzie szli w tłumie i krzyczeli J#$@ć pis i też żadnej reakcji ze strony Policji, potem jeszcze podziękowania radnych, nauczycieli w stronę młodzieży. Za te krzyki? (nie jestem przeciwnikiem strajku, tylko mi chodzi o krzyczenie w miejscu publicznym za pozwoleniem nauczycieli i radnych) A jak mój kumpel szedł przez miasto i krzyczał wulgaryzmy to na 24 trafił wiadomo, gdzie. Więc tak tylko pytam: niektórym w tym prywatnym folwarku jakim jest POwski Lidzbark można pozwolić na więcej?

Bogdan
9 miesięcy temu
Reply to  no name

aż mnie korci by iść pod powiat i krzyczeć J#$@ć PO. Policja nie powinna interweniować wedle „lidzbarskiego prawa” 😉

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Bogdan

Idz i krzycz a póżniej napisz czy była interwencja i jak przebiegała/

Bogdan
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

idziesz ze mną?

gość
9 miesięcy temu
Reply to  no name

dodam jeszcze, że w tamtym okresie był zakaz zgromadzeń ! Faktycznie lidzbarska policja to młode chłopaki i kilka młodych dziewczyn bez wiekszego doświadczenia i mało wychodzących z radiowozu ! Nowy komendant powiatowy z Dobrego Miasta mało ogarnia !

cox
9 miesięcy temu
Reply to  gość

czy to nie heniorek?

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  gość

Ci co byli na balu dokładnie wiedzą o co poszło.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Czy to ważne w tej chwili? Fakt jest faktem – mleko zostało wylane i ktos musi ponieść za to konsekwencje. Tylko czy do tego dojdzie? Moze tak jak wiele innych spraw, zostanie zamiecione pod dywan.

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Faktem jest to że czytamy jedną wersję w każdym możliwym portalu. Ja nie piszę że nie dostał. Ale wiele rzeczy tu nie pasuje np kłótnia o przewozy z tego co wiem przewoźnik w tym roku nie składał o to wniosku.

gość
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

A co tu czytać wiecej , lokalny bonzo pod wpływem alkoholu pobił wójta za to, że mu interesy nie idą! Za 2020 rok strata „biznesmena” to 82479zł jak wynika z oświadczenia żony zarządczynią lub pełnomocnikiem firmy

he he
9 miesięcy temu
Reply to  gość

Proponuje zorganizować bal charytatywny dla Bonza, tak nie może być 😀

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

A co za różnica jaki był motyw? W co ty się bawisz? Co tu chcesz usprawiedliwiać ? Uderzył go, i za to musi odpowiedzieć . A ty jak dziecko szukasz „za co* jakby to miało cokolwiek zmienić.

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Djsj

Za nic nie odpowie tak to się skończy. Będę przeprosiny na łamach lokalnej gazetki, wpłata na cele charytatywne ewentualnie żona zrezygnuje z mandatu radnej. PO nie pozwoli żeby ktoś ruszył ich człowieka.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

No nie wiem czy tak się skończy,bo gazeta FAKT zamieściła obszerny artykuł na ten temat. Prosze przdczytac

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Czytałam piszą to samo co i reszta. Teraz kolejny ruch powinna zrobić radna.

Barbara
9 miesięcy temu

Wreszcie mamy reklamę miasta na całą Polskę o której marzył burmistrz. Zimne termy które już nie istnieją, tężnie, brak perspektyw w tym mieście oraz walki kogutów. Dziwię się że burmistrz nie zabrał głosu w tej sprawie przecież to jego najlepszy kolega

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Reklama na miarę wszechczasów. Lepszej nie trzeba. Tak się bawią lidzbarscy producenci. Przedstawiciele władz miasta.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Przepraszam za błąd – lidzbarscy prominenci

gość
9 miesięcy temu

Nareszcie coś się dzieje w tym naszym nudnym grajdole .No i sława na cały kraj .

Proste
9 miesięcy temu

A pamiętacie kolejnego asa z PO jak szalałpo nocy po barierkach w centrum miasta na gazie, za co został ukarany, a teraz podobno stara się o fotel burmistrza. LIDZBARSKI geriatryczny elektorat ma słabą pamięć, podobnie jak elektorat PIS. Już wiecie dlaczego trzeba non stop przypominać 😉 Przykład wiadomości w TVP i wałkowanie POprzednikow przypominajac im hipokryzje 😉

Lucjan
9 miesięcy temu
Reply to  Proste

Ale on podobno wtedy z Jankiem pił, a weź dotrzymaj tempa Jankowi. To i tak szacun, że się nie zawalił pod stołem 😀

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Proste

Czekam z uwagą na filmik o tym zdarzeniu. Ciekawa jestem czy coś na ten temat powie

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Proste

A o kim mowa?

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

O Panu Bartłomieju mam nadzieję że omówi ten temat jeżeli pisać i mówić to o wszystkich celebrytach w mieście niech ludzie wiedzą.

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Ma Pani rację. Ale pewnie o tym nie wspomni z wiadomych wzgledow.. Jeżeli chodzi o moj glos to jezeli bede mial do wyboru tylko jego i obecnego to postawie na nowa osobe. To samo bedzie sie tyczyć radnych i tez wybiore innego.

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

To jedyna taktyka. Mdli mnie od samouwielbienia obecnego Burmistrza i od radnych którzy są jak pacynki.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Djsj

Mniemam, ze nie tylko ty tak to odbierasz.

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Djsj

Dlatego wszyscy powinni spiac cztery litery i zagłosować za glosem serca. Czas na nowych ludzi. Miesiac przed wyborami obecni radni beda latac od drzwi do drzwi wychwalać sie czego to nie zrobili. Nie dajmy sie nabrać na te brednie

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Mnie na swoje obiecanki nie nabiorą ani radni ani obecny „burmiszcz”. Nie zamierzam słuchać, czytać a tym bardziej wierzyć w ich obiecanki.

Karol.
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

O lidzbarskiej elycie PeŁO

znawca tematu
9 miesięcy temu

Wiecie jak to jest po wódce, szczególnie tej ruskiej, chociaż uważam, że w obecnych czasach ruskiej pić nie powinniśmy. Ale nie odbiegając od tematu, pili ruską wódkę i dla Pana się przestawiło w głowie i myślał, że są lata 90. i pracuje w Kinie na ochronie, a Pan Wójt wszedł bez biletu. 😀

Tobiaszek
9 miesięcy temu

Chciałbym się zapisać do platformy w Naszym Mieście. Nie mam odpowiedniego wyksztalcenia, ale to chyba nie kłopot w tych szeregach? Może wymienię moje cechy, które uważam będą mi pomocne:
– lubię wypić
– umiem dużo wypić
– zawsze mogę wypić
– mam niskie poczucie wartości
– mam problemy emocjonalne
– w dzieciństwie byłem poniżany przez kolegów i wyśmiewany
– cenie sobie nepotyzm i kolesiostwo
– umiem obiecywać złote góry
– chce wykorzystywać władze do celów prywatnych jak i zawodowych
– pragnę władzy! tylko ona się dla mnie liczy
– dobrze kabluje i donoszę
– liczy się dla mnie pieniądz i władza
– mam zawsze rację nawet, jeśli ktoś uważa, że jej nie mam
– polityka daje mi poczucie wartości, którego nie miałem we wcześniejszym życiu
– przez nią czuję się dowartościowany, nawet jak mi słoma wystaje nie tylko z butów, ale i czterech liter.
Może tyle na początek starczy. To, do kogo mam się zgłosić?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

Karola
9 miesięcy temu
Reply to  Tobiaszek

Wypisz wymaluj cv pisowca

Tobiaszek
9 miesięcy temu
Reply to  Karola

Rozumiem to u Pani zapisy? Ja do platformy bym chciał.

hje hje
9 miesięcy temu
Reply to  Karola

Karola kręci pornola!

Arsen L.
9 miesięcy temu
Reply to  Tobiaszek

Nie wstępuj do PO!!! Tam biją!

Maxiu
9 miesięcy temu
Reply to  Tobiaszek

Masz duże szanse Tobiaszek wstąpić w szeregi peło z takim cv, tylko musisz być bardziej chamski i gburowaty do ludzi, coś w stylu poprzedniego gburMiszcza bo za kulturalny jesteś.

Kyle XY
9 miesięcy temu

No ale reklama miasta na całą Polskę. Nie trzeb ponosić żadnych kosztów. Raz ZIMNE TERMY, raz bójka w hotelu i Lidzbark zostanie na długo zapamiętany. Tak jak Olsztyn za czasów znanego prezydenta.

ho ho
9 miesięcy temu

kto wkurzał Lidzbarskiego Linde ?? 😀

odp
9 miesięcy temu
Reply to  ho ho

„Krasicka” woda ognista, ta sama co wkurzyła POsła Piotra dwa lata temu na POdobnym balu charytatywnym 😉

rabarbar
9 miesięcy temu
Reply to  odp

Widać, że troszeczkę im po alkoholu odbija delikatnie mówiąc. Koledzy Jacka myślą, że im wszystko wolno. Lidzbarska elita haha. Do roboty za najniższą krajową i do PUP w kolejkę stać po staż za tysiąc cybulionów złotych 😀

Xyz
9 miesięcy temu

No i jest krótka wzmianka w slawetnej lidzbarskiej o zajsciu na „balu charytatywnym”. Obecnie wójt przebywa na zwolnieniu lekarskim.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Ale macie jazdę.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oczywiście, bo to żenada zeby takie cuda działy się na balu charytatywnym wśród tak ważnych oficjeli, przedstawicieli władz miasta. Wśród tych, którzy reprezentują miasto uzdrowiskowe – Lidzbark Zdrój. Aaaa fujjjj !!!

Iza
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Dobre na następny odcinek RANCZA

ciekawski
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

też tam byłeś i biłeś… yyy… znaczy piłeś obywatel?

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  ciekawski

Nie i nie zamierzam. Za to my, mieszkańcy jestesmy tym faktem zniesmaczeni i co tu duzo mówić. Obrzydliwe.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Mów za SIEBIE nie podpieraj się mieszkańcami.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wlasnie miedzy innymi ja, jako ze mieszkam w Lidzbarku Warminskim wstydzę sie i gardzę takimi prostakami, którzy piastuja poważne stanowiska, a którym słoma z butów wystaje.

ciekawski
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

ja nie do Ciebie pisałem ‚Xyz” tylko do „obywatel” 😉

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Zaraz wystąpi w interwencji faktach i wydarzeniach

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Już musieli, bo wszędzie piszą.

Gato
9 miesięcy temu

Zawsze się chwalili, że był bal, ile to zebrali a tu ciszaaa jak po śmierci organisty.A mówili, przestrzegali Wójta by nie spólkowało i spoufalał się z Platformą Obywatelska.

abc
9 miesięcy temu
Reply to  Gato

To tera wójt pociągnie na zwolnieniu pewnie z pół roku i będzie się starał o orzeczenie o niepełnosprawności. Jak na meczu obojczyk złamał to w pracy go nikt nie widział przez 6 m-cy.
Lecz chyba jest dumny z tego bo w mediach ( gazeta olsztyńską, TVP info) piszą i nie zablokował tego.

cox
9 miesięcy temu
Reply to  abc

Ciekawe ile promili wydmuchał w lejek

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  abc

Jeszcze ochroniarzy wynajmie z podatków. A to już nie jest śmieszne

Api
9 miesięcy temu

Znając moc czarodzieja że starostwa, okazać się moze, iż wójt pośliznął się i uderzył głową o schodek. Nagranie z monitoringu uległo uszkodzeniu z przyczyn niezależnych. Wszystko będzie po staremu.

hehe
9 miesięcy temu

Czy będzie wzywane na dywanik do Starostwa do Wodza wszystkich pełowców, którzy uczestniczyli w zakrapianym alkoholowym balu?? 😀 pić to trza umić 😀 teraz Hary powinien wezwać do siebie i powiedzieć: kto pić nie umie to zapraszam na odwyk do szpitala 😀 ale zawsze powtarzałem, że wśród naszych lidzbarskich elit co drugi to alkoholik, który już dawno powinien nie pić, ale jak to mówią na AA każdy ma swoje dno, widocznie jeszcze niektórzy swojego dna nie osiągnęli. 🙂

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  hehe

Ale co do tego ma starosta. Nie jego hotel, panowie dawno pełnoletni. Niech załatwiają sprawę między sobą a starosta niech się zajmie ważniejszymi sprawami.

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Yo zawsze mozna zorganizować walki kogutów

Maciuś z Klanu
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

starosta rządzi peofczykami to muszą się go słuchać

adam
9 miesięcy temu

powinni podać się do dymisji i zrzec się członkostwa wszyscy uczestnicy balu. Nie umieją się zachować koniec zabawy. Czy immunitet na takich po tańcówkach chroni bo jestem zmartwiony.,,,

Boguś
9 miesięcy temu
Reply to  adam

oni będą udawać, że nic się nie stało, teraz przeczekać, przemilczeć i oby dalej kręcić własne interesy i tylko się rozglądać na lewo i prawo skąd tu jeszcze można kasę ściągnąć.

Ziom
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Adamie nie mieszaj immunitetu do tej sytuacji. Immunitet posiadają np. sędziowie, posłowie, a nie podrzędny przedsiębiorca, który daje w ryj wójtowi. Za co powinien być porządnie pociągnięty do odpowiedzialności. No i kto ma Twoim zdaniem z czego rezygnować bo ja akurat nie wiem? Wydaje mi się, że była to impreza lions club, ale pewny nie jestem. Obojętnie co to była za impreza nie można za wszystkich odpowiadać, że ktoś z drzewa zszedł i brzydko się zachował. To tak jak np. na ślubie Kaczmaryczka był Ziobro i Cymański. Kaczmarczyk stracił stanowisko wiadomo za co, a Ziobro i Cymański tylko tam byli jako goście i się bawili. Czy Twoim zdaniem również mieli odpowiadać za to co tam się działo? Moim nie! Pozdrawiam i życzę Wszystkim mniej jadu bo mamy ważniejsze problemy np. inflacja

adam
9 miesięcy temu
Reply to  Ziom

tu nie chodzi o to kto gdzie jest, czy bywa, ale gdyby taka osoba została tak potraktowana jak p. wójt, tym bardziej, że był to bal charytatywny i jeden incydent przyćmi wszystko. No i ogólnopolskie media, wstyd . Każdy w PAŃSTWIE PRAWA ma prawo czuć się bezpiecznie, a problemy należy rozwiązać dialogiem lub na drodze prawnej. A swoją drogą u p. Kaczmarczyka naprawdę ładnie się bawili, tylko ten rajd tym nieszczęsnym ciągnikiem itd….,

Karola
9 miesięcy temu
Reply to  adam

Ale z heniorkiem nie ma dialogu

Jaki
9 miesięcy temu
Reply to  Karola

To tak jak z wójtem.
Jeden i drugi tyle samo warci

bogda
9 miesięcy temu
Reply to  adam

A kto z nich ma immunitet ?

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  bogda

Na razie nikt ale kto wie. Tak się pchają rękami i nogami do władzy że niedługo wylądują na Wiejskiej tak jak sławny poseł od term

Romeo
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Ja to jedyne co bym im dał to niebieską kartę, a nie immunitet haha

Wiesiek
9 miesięcy temu

Oglądaliście nagranie ‚porozmawiajmy o Lidzbarku Warmińskim’ na profilu Pana Zdanowicza o ‚bezpłatnych’ wyjazdach Burmiszcza?

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

No wlasnie „bezpłatnych”. Szkoda słów jak nas traktuje

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Cos czuje ze to tylko początek i jeszcze sie duzo więcej dowiemy! Nie moge sie doczekać kolejnego odcinka

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Obejrzałam z ciekawości i byłam w szoku. Nie wiedziałam że burmistrz jest taki rozrzutny, jeżeli chodzi o wyjazdy z pieniędzy podatników, za takie kwoty to chyba cała rodzina pojechała.

Wenasa
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

To tylko faktury z dwóch lat;) Już wiemy na co idzie te skrzętnie chowane ok 500.000 rocznie na tzw ” promocję ” w samym urzędzie miejskim,już nie mówię o „promocji” finansowanej przez Oraznzerie Krasickiego, Bibliotekę, LDK, Osir itp

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Radni byli w górach teraz czeka ich wycieczka do Niemiec podobno

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Muszą pozwiedzać. Nie wiadomo jak będzie później część za podnoszenie ręki może dostać kopa od wyborców

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

O dzięki za info .. Fajny materiał szkoda ze tak słabo rozpowszechniany.

Ciekawski
9 miesięcy temu

Dawajcie newsa kto kogo bił z imienia i nazwiska i za co 😀 lubię takie lidzbarskie historyjki wśród lidzbarskiej ELYTY haha 😀

max
9 miesięcy temu

Przypomina mi się Basztowa, ktoś dostał w ryja i nikt nie robił z tego wielkiego larum, ot najwyraźniej się należało. Basztowa to przecież część zamku……

kongo bongo
9 miesięcy temu
Reply to  max

wtedy Internetu nie było Ziomuś 😉

Xyz
9 miesięcy temu

Jaki wstyd. Jaką hańba. Ze tez tacy reprezentują nas, mieszkańców zasiadajac na poważnych stanowiskach, umoralniajac nas, ucząc kultury i poprawnego zachowania. Ucząc młodzież zeby nie dewastowala wiat na bulwarach czy laweczek w mieście. Panowie radni, wójtowie i inni prominenci dawajcie dobry przykład. A jesli po kilku głębszych rozpiera was energia sa inne metody zeby ja rozładować. Podobno w naszym mieście jest klub, w którym mozna to zrobic. Teraz wiemy jakich wybieramy radnych, wójtów czy innych. A na miejscu pani radnej miejskiej takiego męża (jesli mozna go tak nazwać) nigdy wiecej nie wzielabym na żadną imprezę. Chyba każdy domyśla się o kogo chodzi.

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Ale co wójt winny toż to go pobito

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Djsj

A po co reaguje na głupie zaczepki jakiegoś gbura? Mądry głupiemu powinien ustąpić, ale nie, bo chora męska ambicja na to nie pozwala. Tylko dlaczego nie naglosnia tej sytuacji w slawetnej „lidzbarskiej”. O zwykłym „Kowalskim” juz by pisali.

Zdzichu
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Lidzbarska cicho siedzi bo tam można tylko pisać to na co Janek pozwoli hehe taka lokalna gazetka peofczykuf hehe

Djsj
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Reaguje ? Wypluciem zębów? A może się bronił ? To też powód do piętnowania?

Smart
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Ten laborat nie wiadomo po co i na co? To, że ktoś jest neandertalczykiem i nie potrafi jak człowiek rozmawiać, tylko ucieka się do rozwiązań siłowych, nie znaczy, że poszkodowany jest winny. Poza tym nie każdy pije na takiej imprezie, więc weź poprawkę, że te Twoje wypociny są zwykłym pomówieniem. Jedyny fakt, to, że Wójt został pobity przez pana biznesmena, który z tego co się orientuje nie zajmuje stanowiska publicznego. A żona, no cóż….kobieta pewnie i tak się ze wstydu spaliła, więc dajcie jej spokój.

Wenasa
9 miesięcy temu
Reply to  Smart

Ten biznesmen to POdobno lokalny aktywny działacz PO.A ten hotel to już ma w tradycji burdy rozkręcane przez ludzi z PO

sup
9 miesięcy temu

Czyżby w lidzbarskiej „poelicie” kurs na uPOdek?

gość
9 miesięcy temu

Coś ten hotel nie ma dobrej passy do formacji zwanej PO 😉 Wcześniej podczas balu PO przepychanki wulgarno-siłowe lokalnego młodego POsła z miejscowym DJ, sytuacja rozpowszechniona w mediach społecznościowych, a tu po dwóch latach podobny temat POwraca …

Kyle XY
9 miesięcy temu
Reply to  gość

Nie ma dobrej passy, bo wynajmowany jest przez lokalne autorytety :).
Jakie autorytety takie zachowanie.

Kyle XY
9 miesięcy temu

Z uwagi na rodzaj prowadzonych zabaw Hotel Krasicki powinien zmienić nazwę na „Pod Kogutem” lub „Pod Samowarem”.

Era
9 miesięcy temu

NEWS z ostatniej chwili. ” Kolejna przepychanka i rozbój w Hotelu Krasicki ” , ” Lokalny działacz PO, mąż radnej miejskiej z PO , pobił wójta gminy wiejskiej Lidzbark Warminski” , ” Wójt gminy wylądował po 2 w nocy w szpitalu w Bartoszycach” .

Zdzichu
9 miesięcy temu
Reply to  Era

kto bił wójta?

Kyle XY
9 miesięcy temu

Słyszałem, że w Krasickim jedną z atrakcji andrzejkowych są walki na pięści.
Ktoś coś wie. Ile ofiar i czy to prawda.

Api
9 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

Mieszkańcy gminy mocno zaniepokojeni stanem zdrowia wójta Andrukajtisa. Firma Heniorek zorganizowała szybki transport wójta do bartoszyckiego szpitala.

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Api

A co sie stalo?

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Po gębie dostał

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Wójta szkoda bo porządny chłop.

Kyle XY
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Jak dla kogo. Nepotyzm kwitnie. A tu widocznie czyjeś interesy zostały pominięte więc wyrwał się z cugli z zaczął brykać.

adam
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

jak się jest na takim stanowisku i idzie się na bal, gdzie są nieobliczalni należy mieć ochronę i PO sprawie, tak się robi w cywilizowanym świecie..

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

A w czym on jest porządny. Chyba w zatrudnianiu w gminie znajomych i rodzinki

Kyle XY
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Miejmy tylko nadzieje, że z tego całego zajścia nikt nie doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

Doznał czy nie doznał, ale wstyd pozostal

Kyle XY
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

O tak! Na hotelu winien zostać umieszczony napis „Wiejskie zabawy rodem z PRL-u w ekskluzywnym lokalu”. Następnym razem powinni ustawić ring w kawiarni hotelowej wraz z sędzia bokserskim, a chętnym rozdać rękawice bokserskie. To by sobie nie zrobili większej krzywdy.

adam
9 miesięcy temu
Reply to  Api

z drugiej strony jak będą częściej te bale organizować to może szybciej szpital reaktywują u nas , żeby bliżej i szybciej, może chirurgia szczękowa powstanie…

Mariusz Max Kolanko
9 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

a co tam? z POfczykuf wyszła słoma z butów?? 😉

Andrzej
9 miesięcy temu

Miłego dnia i smacznej kawusi
Lidzbarg węgiel

info
9 miesięcy temu

O czym ten Wiśnia mówi, o jakiej „kapitule” ? https://www.facebook.com/jaca77777 Przecież to było głosowanie płatne sms-em, grupy W-M ( Niemiecki właściciel ), czyli gazety olsztyńskiej z jej regionalnymi tygodnikami. Kto wyda więcej pieniedzy ten wygrywa ! Żałosne dowartościowywanie się…

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  info

Powtórzę jeszcze raz – kto kotu ogon podniesie jak nie sam sobie.

Dżon
9 miesięcy temu
Reply to  info

Małe sprostowanie, już nie niemiecki kapitał a Polska firma ( na szczęście ) i rzeczywiście Kapituła a nie platne SMS. Te płatne SMS to tam gdzie lidzbarski starosta od lat wygrywa, i zdecydowanie uważam ze wygrywa w uczciwych demokratycznych wyborach głosami kochających mieszkańców powiatu i wszechświata, o!

Era
9 miesięcy temu
Reply to  Dżon

Przedsiębiorca z branży motoryzacyjnej Andrzej Senkowski kupił Grupę WM – wydawcę regionalnego dziennika „Gazeta Olsztyńska”. Nowym prezesem wydawnictwa został Maciej Matera. Andrzej Senkowski przejął 95 proc. Informacja z 2021roku .Już nie Niemiec !

Api
9 miesięcy temu
Reply to  Era

Zmiana właściciela nic nie wniosła. Żadnych ruchów kadrowych czy kontentu

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Api

Zwolnił byś wszystkich.???

adam
9 miesięcy temu

dopłaty na węgiel wstrzymane….

Wiesiek
9 miesięcy temu

Kolejny kredyt kolejny dlug do splaty… Brawo burmiszcz lidzbarga….brawo rada miejska… Czemu tym sie nie chwala na swoich fanpejdżach przecież to taki sukces. Tak dalej pójdzie to nie bedzie czym rządzić. Parodia. Do wyborow ktore odbeda sie w kwietniu 2024 jeszcze ze 3 kredyty wezma. Zrobia tranwaje elektryczne kolejne muzeum czy tez inna niepotrzebna inwestycje. Ciekawe czy będzie sie tłumaczyć na fejsie

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

O to chodzi, ze na fb „Burmiszcz Lidzbarga” kredytami się nie chwali. „Burmiszcz Lidzbarga” chwali się li tylko swoimi nic nie znaczącymi dyplomami,podziękowaniami za swoje niby osiągnięcia no i oczywiście zaproszeniami, które niby to otrzymuje na wielkiej rangi sympozja i inne spedy. On nas, mieszkańców ma w głębokim poważaniu. Jemu i radzie miasta bedziemy potrzebni przed wyborami. Na mnie niech nie liczą. A ich zachęcające ulotki wyladuja w koszu na śmieci bez czytania. Tyle w temacie.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Na tak twórczych wyborców żaden kandydat nie chce liczyć.

w

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No i na zdrowo myślących wyborców żaden niech nie liczy

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

U mnie będzie to samo. Przydadzą się jak papieru zabraknie

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Bo oni wolą chwalić się kolejnym wykonaniem kawałka chodnika. Oczywiście nie przez nich

Elo
9 miesięcy temu

Następne poczynania naszego włodarza. UCHWAŁA NR LXII/461/2022

Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim

z dnia 21 listopada 2022 r.

w sprawie emisji obligacji Miasta Lidzbark Warmiński oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu Link: https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/893095/Uchwa%C5%82a-LXII_461_2022?fbclid=IwAR3GXQtmMJmZkLQH7ecNrPmniVkwPqOUA9gQvdL8BCe-JapfuLYdsyBMiZM

Api
9 miesięcy temu

Rada miasta wniesie skargę do WSA na decyzję wojewody. Powodzenia

jp yszałek
9 miesięcy temu

Pycha kroczy przed uPOdkiem. I tak się dzieje z partią oszustów. W Ełku już się przewrócili

Max
9 miesięcy temu
Reply to  API

Też mnie to zdziwiło, że tyle tego spamu i dlaczego tutaj, przecież tego i tak nikt zapewne nie czyta.

Wiesiek
10 miesięcy temu

Z innej beczki. Podobno Pan Zdanowicz chce kandydować na Burmistrza. Może to czas na zmianę. Co o tym myslicie? Podobno tez chce zebrać konkretnych kandydatów na radnych.

Barbara
10 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Nie jestem przekonana co do tej osoby.

Wiesiek
10 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Czyli jak będzie wybór miedzy obecnym a Panem Zdanowiczem to będzie Pani miala dylemat

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Tak będę chcę mieć konkrety. A nie tylko obietnice

Benek
10 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

jak mi da 10 000 plna miesięcznie i jakąś przyjemną lekką posadkę to ma mój głos.

Xyz
10 miesięcy temu
Reply to  Benek

Czyli za pieniądze zrobisz wszystko. Żyd za pieniądze dal się powiesić.

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Gdzie napisałem, że zrobię wszystko? 🙂

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

Cofnij się do swojego poprzedniego wpisu. Za 10 000 na cieplej posadce oddał bys swój glos na obecnego „burmistrza”. Czyli nie bardzo ci na nim zalezy,ale jak by co… Hipokryzja

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Cofnij to się Ty, ale do podstawówki i niech cię tam nauczą czytać ze zrozumieniem.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

Czytać ze zrozumieniem potrafię. A tobie kłania się konkretny lekarz, który przywróci ci pamięć, bo jak widać nie bardzo pamiętasz co napisales

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Napisałem: „jak mi da 10 000 plna miesięcznie i jakąś przyjemną lekką posadkę to ma mój głos.” a ty już dodałaś, że zrobię wszystko za pieniądze i że oddam głos na obecnego burmistrza, gdzie o obecnym burmistrzu nie napisałem ani słowa ani, że „zrobię wszystko”. także czytać ze zrozumieniem nie potrafisz i do lekarza to możesz iść sama najlepiej do lekarza od oczu. Z moją pamięcią wszystko dobrze, ale widzę u ciebie nie tylko pamięć szwankuje. Widzisz coś czego nie ma, także szybko najpierw okulista, a potem psychiatra.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

W poprzednich wpisach innych była mowa o burmistrzu i nadchodzących wyborach na burmistrza.Ty dołączyles sie do dyskusji. Więc domniemam, ze jesli dałoby ci te 10 000 pln i ciepłą posadke to ma twoj glos. Kończę te zbędna konserwację, bo nie ma sensu dalej tego drążyć. Życzę miłego wieczoru i niech ci się przyśni ta ciepła posadka za 10 000 pln

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Dokładnie. nie ma co się kłócić i drążyć bezsensownego tematu. Nie chciałem Cię urazić tylko odbijałem piłeczkę 😉 z drugiej strony kto by nie chciał z nas ciepłej posadki za 10 000 plna ;-)? Ja również życzę Miłego Wieczoru. Jutro dam znać czy mi się ta posadka przyśniła 😉

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

Dziekuje za życzenia miłego wieczoru, a twoje sny o ciepłych czy innych posadkach raczej mnie nie interesują. Dobrej nocy życzę.

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

a może na piwko razem pójdziemy? ja stawiam. jeszcze spać nie idę.

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

Piwa niestety nie pije, ale za zaproszenie dziękuję

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

to może kawę? czuje, że to może być początek fantastycznej przyjaźni 😉

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

Być moze. Kto to wie?

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Pięknie by było 😉

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

Nie watpie

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

To kiedy idziemy?

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Benek

Musze się zastanowic

Benek
9 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Dobra, to ja będę czekał 😉

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Jak na razie to w mieście zaczęła się walka o wyborców przed kampanią. W roli głównej seniorzy jak nie impreza w LDK to w Pilniku aby zdobyć jak najwięcej głosów. Ale, czego tu się spodziewać jak to miastu seniorów

Xyz
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Dokładnie tak. Kampania wyborcza i walka o glosy rozpoczęta.

Ciekawski
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

a Ty Basiu ile masz lat?

Barbara
9 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

63 lata

Ciekawski
9 miesięcy temu
Reply to  Barbara

czyli już też taki seniorski wiek Basiu.

Sofi
9 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Zdanowicz to dobrze prowadzi konferansjerkę ale żaden z niego ekonomista.
Nie chcemy zamieniać „siekierki” na „kijek”.

Wiesiek
9 miesięcy temu
Reply to  Sofi

To jak będzie Pani miala wybór miedzy obecnym a zdanowiczem to nie zagłosuje Pani na nikogo?

Barbara
10 miesięcy temu

A na termach woda nadal grzana?

Era
10 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Cały czas grzana, z 10C ( tyle stopni ma woda z wodociągów) 😉 ale i tak zimno i pusto w tych basenach.

gość
10 miesięcy temu

Na odśnieżaniu napewno… ciekawe , ile kosztuje worek gipsu …

Barbara
10 miesięcy temu

Ja trochę z innej beczki. Czy ktoś słyszał o tym że tej zimy nie będzie lodowiska ponieważ burmistrz oszczędza gdzie się da. Pytam poważnie

Gosc
10 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Jak gdzie się da haha, mogę wymienić kilkanaście jak nie kilkadziesiąt „niezbędnych ” imprez ,” inwestycji „, nowych instytucji , podwyżek dla samorządowców na które wydawane są dodatkowe pieniądze z kasy miejskiej. HIPOKRYZJA dla nieświadomego ludu.

Wiesiek
10 miesięcy temu
Reply to  Gosc

Mam nadzieję ze przy wyborach ludzie go odpowiednio docenia bo jeżeli znowu wygra tzn ze ludzia sie podoba to co robi

Xyz
10 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Sa tacy co go uwielbiają i chwalą pod niebiosa. Wystarczy poczytać posty pod informacjami jakie wstawia na fb, w których wychwala sam siebie. I oni z pewnością oddadzą na niego swój glos.

Barbara
10 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Jak tak popatrzeć na te zdjęcia które są wstawiane to faktycznie można się nabrać na to ile ten człowiek niby robi dla miasta. Ma duże parcie na szkło.

Xyz
10 miesięcy temu
Reply to  Barbara

On uwielbia sam siebie. A parcie na szkło to swoja drogą.

Mariuszek
10 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Pan Radny Piotr zadowolony z Pana Burmistrza i wie, że zawsze może na niego liczyć. Dał komentarz 🙂
https://pl-pl.facebook.com/photo/?fbid=263849879076774&set=ecnf.100063552918026

Barbara
10 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

To zależy czy będą inni kandydaci i jaki będą mieli pomysł na dalsze funkcjonowanie miasta. Co do radnych to wszyscy do wymiany oprócz pani Łagockiej. Zastanawiam się jak oni pokończyli szkoły nie mając pojęcia za co podnoszą ręce. Sorry ale to jest parodia

Wiesiek
10 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Kandydaci napewno sie znajdą tylko pytanie czy ludzie beda na tyle mądrzy ze ich wybiora

gość
10 miesięcy temu
Reply to  Barbara

BURMISZCZ OSZCZĘDZA GDZIE SIĘ DA , ALE GDZIE SIĘ DA???

Ali
10 miesięcy temu

Na utrzymanie dróg kasy brak, ale Platforma świetnie baluje, wicestarosta z PO zrezygnował z radnego pozostając wice [gdyż i tak nie mógł pobierać diety] w jego miejsce weszła pani Suchodolska z PO i cyk kasa wpada. Ok 1500-2000 miesięcznie razy 12 miesięcy. Nie wystarcza na drogi, na szpital dla nauczycieli na podwyżki dla uczciwie pracujących ale dla członków Partii jak najbardziej, brawo

Ciekawski
10 miesięcy temu

Chyba też zastane radnym. Ile radny zarabia za podnoszenie ręki i głosowanie tak jak Burmiszcz chce?

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Po podwyżce, którą sobie przyznali na początku 2022 roku, dostają miesięcznie na rękę ok 1800-2000zł w zależności od funkcji, pani przewodnicząca ok 3300zł. Przed 2022 rokiem dieta radnego wynosiła od 900-1200zł. Spotykają się raz w miesiącu, komisja trwa ok 1 godz, potem odbywa się posiedzenie rady miejskiej, które trwa przeważnie ok 1,5h. Pozdrawiam

Ciekawski
10 miesięcy temu
Reply to  odp

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. To już wiem czemu chcą być radnymi. 2000-3000 zł się przyda za podnoszenie ręki.

Barbara
10 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Pchają się i podlizują ludziom przed wyborami bo darmowa kasa nie śmierdzi. A potem zdjęcia na fejsbook co wyszło z*mojej inicjatywy *szkoda tylko że nie wykonanej swoimi rękami. Kiedy kolejne wybory?

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Kolejne wybory samorządowe (lokalne) przewidziane są na kwiecień 2024 roku(ta kadencja została wydłużona o 5 miesięcy do 5,5 roku). Łatwo policzyć 2000zł x 12 miesięcy x 5lat = 120 tys zł na rękę.

Barbara
10 miesięcy temu

Jeżeli to prawda to każdy z „tych *radnych* oprócz p. Łagockiej powinien oddać mandat radnego i się jeszcze bardziej nie kompromitować. Po prostu wstyd.

cytat
10 miesięcy temu

Apropo tych co nadzorują PGK, czy nie mają wstydu, myślą, że to nie wyjdzie, prawie 1000zł miesięcznie za „ciężkie” nadzorowanie … https://bipsplidzbark.warmia.mazury.pl/upload/files/oswiadczeniamajatkowe/Leszek%20Sierputowicz.pdf oraz ta zbieżność nazwisk https://krs-pobierz.pl/przedsiebiorstwo-gospodarki-komunalnej-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-i63185 i jak ma być dobrze w tym mieście!

hipokryzja
10 miesięcy temu

Radni chcąc nie nadepnąć na odcisk burmistrzowi (wbrew swojemu sumieniu ), głosują za przepisami niezgodnymi z prawem, drenując i tak już skromne portfele mieszkańców. Miało być inaczej, a jest za jak POprzedniego burmistrza.

Xyz
10 miesięcy temu
Reply to  hipokryzja

Gdyby nasi radni mieli choć troche pojęcia i znali co niektóre przepisy dotycze uchwał, które podejmuje „burmiszcz” byłoby inaczej. Ale oni tylko przyklaskuja „wodzowi” i stad w naszym grodzie nad Łyna jest jak jest. Dla nich ważna jest dietka, ktora ciągną z budżetu miasta. Mało który wie o co w tych uchwalach chodzi, a potem wychodzi to, ze niestety widzimisię pana „burmiszcza” jest nielegalne i o kant d…y mozna je rozbić. Trochę pomyslunku panowie i panie radni.

gość
10 miesięcy temu

Który radny był „przeciw ” ? Skandal !

Api
10 miesięcy temu
Reply to  gość

Radna Łagocka

Wiesiek
10 miesięcy temu
Reply to  Api

Jedyna która ma ‚jaja’. Pora wymienić ich na innych a moze bedzie lepiej

Xyz
10 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Wymienić z „burmiszczem” włącznie

Wiesiek
10 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Tak jest! Zostawić jedynie Pania Lagocka bo to radna z powolania!