Cze 222020
 

Burmistrz Wiśniowski 3D.
Fot. http://www.forum-przedsiebiorczosci.pl/

Od 1 sierpnia 2020r. mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego sięgną głębiej do kieszeni płacąc za odbiór odpadów komunalnych. Burmistrz Wiśniowski 24 czerwca przedstawi Radzie Miasta projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Marionetkowa Rada Miasta projekt przegłosuje i tak stawka za odbiór śmieci wyniesie 24 zł od osoby za odpady selektywnie gromadzone (wcześniej 17 zł) i 72 zł od osoby nie spełniającej obowiązku selekcji odpadów. Dla rodziny 5 osobowej (lub osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe) oznacza wzrost opłaty z 85 zł na 120 zł. Pozostałe opłaty dla firm i innych podmiotów rosną odpowiednio proporcjonalnie.

W projekcie uchwały Burmistrza Wiśniowskiego w sprawie ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pojawia się zupełnie nowy zapis dotyczący obiektów hotelowych (np. Term Warmińskich czy hotelu Krasicki). Dla nich ustala się zupełnie inny sposób naliczania opłat za odbiór śmieci zależny od ilości zużytej wody. I tak, ustala się stawkę 2,50 zł za każdy m3 zużytej wody. W uzasadnieniu do projektu uchwały nie ma ani słowa o przyczynach zmiany sposobu naliczania opłat za odbiór odpadów od obiektów hotelowych. Można się tylko domyślać, że nowa stawka będzie znacznie korzystniejsza dla tych ostatnich. Co za tym idzie, część opłat za odbiór śmieci z hoteli zostanie „przerzucona” na mieszkańców miasta. Metoda rozliczania zależna od ilości zużytej wody jest bardzo skomplikowana, każdy odbiorca musi indywidualnie ustalić poziom zużycia wody i korygować go za każdym razem, kiedy zużycie się zmienia. Opłata jest więc „pływająca” i powoduje konieczność składania nowej deklaracji za każdym razem kiedy zmienia się ilość zużytej wody. Brak takiej deklaracji oznacza złamanie prawa.

Uzasadnienie podwyżek to m.in. wzrost opłat przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, gdzie odpady są „przetwarzane”. Gmina Lidzbark Warmiński jest udziałowcem ZGOK-u wraz z pozostałymi 37 gminami. ZGOK sam z siebie nie może podnieść cen, to walne zgromadzenie udziałowców zatwierdza podniesienie opłaty. Czy znajdzie się odważny radny, który zapyta Burmistrza jak głosował na walnym ZGOK-u w sprawie kolejnych podwyżek? 

 

 

 Posted by at 9:54 pm
Powiadom o
gość

1. Niższe pensje w budżetówce, zwolnienia, oszczędzanie na czym się da…
2. Wyższe opłaty, czynsze i inne koszta życia…
Fajny ten rozwój miasta…

Władeczek

Budowa ZGOK to miał być cud natury. Tani i szybki odbiór odpadów (bo blisko), czyste powietrze (bo śmieci ,,same” spłonęły)i darmowa energia (ze spalarni). Takimi to frazesami karmili radnych wójtowie i burmistrzowie 37 gmin, ażeby ci bez zająknięcia głosowali na jak najszybszym przekazaniu pieniędzy na budowę. I tak co sesja przez 3(?) może 4 lata. Gminy wywalały kasę, którą jako udziałowcy muszą teraz odzyskać. Proste? Jednorękim radnym (w każdej radzie jest ich większość, w gm.Górowo nawet jedność) wystarczy powiedzieć ,,musimy podnieść bo…coś tam, coś tam” i wyrasta las rąk. Dziękujemy wam radni.

długopis

Po wyborach wiele mądrych osób zadeklarowało, że wyjeżdża z kraju. Wcale mnie to nie dziwi. Dziwi natomiast fakt, że niektórzy się z tego cieszą. Jak wyjadą z kraju ostatni geriatrzy też będą się cieszyć? 🙂

KOłopióra

Żeby tak jeszcze janda wyjechała…i janek

Till

Janek przed chwilą wyjechał – do sklepu po flaszkę.

he he

Janda to już dawno odjechała mentalnie 😀

TGV

Czym mierzyłeś tę mądrość? Nikt nikogo nie trzyma. Niech jadą… zmywaki czekają.
Z L.W po wyborach samorządowych dawno już wyjechali :)Dobre KOlopióra

komuna matata

Wyciągnąłem stare radio z piwnicy. Pamięta ktoś jeszcze na którym kanale było radio wolna Europa?

verifity
Władeczek

Pewnie WE już dawno przejął Axel Springer więc śmiało możesz oglądać Wolne TVN.

goodbye

Nie dość, że wygrał Andrzej Duda to jeszcze czytam, że „niezbyt mądrzy” celebryci, dewianci i ci co 8 gwiazdkami zasłaniają elementarny brak kultury chcą wyjechać z naszego kraju… Trudno uwierzyć, ale szczęście czasami chodzi parami…frasyniuki-gwiazduki – Papapapa!!!!

podatnik

Ej, ale jak oni wyjadą, to kto na twój socjal będzie pracował? Lepiej błagaj ich na kolanach by zostali, bo 500 plusa ci zabiorą.

goldman

…hola hola oni niczego nie wypracowują… to nieroby żyjące z dotacji.

***** ***

Stoję przed trudnym wyborem. Czy wyjechać z kraju póki nie jestem stary i tam uczciwie pracować i się czegoś dorobić, czy narobić 100 dzieci jak dzikie króliki i żyć z rosnącego socjalu na bezrobociu. Co byście polecili?

he he

Wal do Niemiec, będziesz z Somalijczykami socjal pobierał, tylko musisz się na czarno pastą do butów wysmarować 😀

**********

Ja nie z takich co żyją na socjalu. Jakbym był człekiem tego pokroju to bym narobił bombelków i siedział w Polsce na bezrobociu i pobierał 500 plusy.

Arek

Ja też nie z takich, nie pobieram 500, nie mam dzieci, nie korzystam z socjalu. Myślisz, że jak by wygrał Trzaskowski Twoje życie by się zmieniło na lepsze?? Sami musimy zadbać o swoją Przyszłość, żaden Prezydent za Nas tego nie zrobi. Szczerze mówiąc czy rządzi PO czy PIS czy kto inny nic się w moim życiu z tego powodu nie zmienia. Muszę pracować, a liczyć to mogę na najbliższych, a nie na wybraną partię, która to robi swoje i mam mnie głęboko w czterech literach:)

pracujący

Ale ludzie pracujący nie chcą pomocy rządu. Oni chcą aby rząd im tylko nie przeszkadzał i nie opodatkowywal. Tyle…

Arek

A ten rząd bądź poprzedni rzucał Ci jakieś kłody pod nogi? tak tylko z ciekawości pytam bo mi na przykład żadnych.

500 plusy

I teraz sam nie wiem czy do apteki iść po gumy czy po testy ciążowe…

Król szparagów

Jeśli masz taki dylemat … to powinieneś być ostatnim pokoleniem.

***** ***

Wychodzi na to, że wczoraj była niedziela handlowa, skoro ludzie za 500 złotych sprzedali swój głos. 🙂 Ale wstyd… Masakra.

Marek

Ja głosowałem na Pana Andrzeja i nie pobieram 500 zł. Myślisz, że wszyscy głosują na Dudę bo chcą 500 zł?? 🙂

gość

To był sarkazm

Andrzej Wóda

Bardzo się cieszę, że wygrał Mój Kandydat na Pana Prezydenta.

cytat

Jak mówił Zybertowicz w TOK FM, „małym wstrząsem było, że 50 procent moich głosujących rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski”.

Myślałem, naiwnie być może, że to jest spór między dwoma wizjami Polski, dwiema koncepcjami roli Polski w Europie, ale mam wrażenie, że dla politycznego zaplecza Rafała Trzaskowskiego, gra nie szła o wizję Polski w Europie, tylko o wizję wyprowadzenia nas z polskości

— podkreślił prof. Zybertowicz.

veryfity

Nic ludzi tak nie ogłupia jak mamona czy bogactwo. Wystarczy popatrzeć na społeczeństwa zachodnie jak zwija się ich cywilizacja. Myślę, że otwartość Indian w USA jest dobrym przykładem. Dla tej otwartości pozamykali ich w rezerwatach.

pozdrawiam

Tak, to nie były wybory Duda kontra Trzaskowski. To był wybór Polska kontra Niemcy, rodzina kontra
dewiacje, prawda kontra fałsz, zgoda kontra nienawiść, prawo kontra bezprawie, sprawiedliwość kontra niegodziwość, dobro kontra zło.

veryfity

Nie jest idealny ,ale wstydu jak Bronek – nieuk nie przynosi. O śliskim Donaldzie, nierobie z Kaszub nie wspomnę.

Wdere

Tako rzecze prawda, miłość i brak dewiacji. Oraz wolne i niezależne media publiczne.

veryfity

Niestety prawda bywa bolesna. Szczególnie, gdy zostaje zweryfikowana przez upływ czasu lub porównanie.

verifity

Nie ma się co pocieszać. W innych miastach wm płacą mniej np. Ostróda 22 zł. Brak wizji rozwoju tego miasta widać po 89 roku. Niestety władzę obejmują tu ludzie przypadkowi lub bez tzw. pojęcia. Z reguły przyklejeni do stołóków radnych etc.

Wdere

Wolałbym płacić więcej, ale mieć możliwość ew. zmiany pracy na podobnie płatną, mieć dostęp do transportu publicznego i dobrych dróg. A tak, opłaty najwyższe w regionie plus wykluczenie społeczne i komunikacyjne. No i oczywiście nie płacić na poronione pomysły typu menelowe plus czy przekop mierzei. Ale cóż, jestem skazany na ten szajs jeszcze przynajmniej 3 lata.

veryfity

Coś Ci się pomyliło. Nie jest to w zakresie uprawnień prezydenta. Prezydent jest od wetowania ustaw i zgłaszania ew. do Trybunału i zwierzchnictwo nad Armią. Tyle. Dałeś się wkręcić jak większość. Śmieci nie mają nic do tego. A propos przekopu. Zdaje się to najznamienitszy obywatel tego miasta, zwany dzwonem, popierał przekop i na tym wjechał do sejmu. Niejaki Trzaskowski ( mistrz taśmy klejącej i stypendysta lewaka Sorosa) też zaklinał utrzymanie 500 + Co do komunikacji, o której piszesz, to zawali koledzy z PO nie podając woj. warmińsko- mazurskiego do planów ogólnokrajowych w drogownictwie. Lokalnie wolałbym nie płacić za głupawy pomysł pt termy i uzdrowisko czy zasilanie wodą miejską term.Większość L.W i okolic jest skazana od 15 lat na szajs reprezentowany przez PO+PSL i dlatego te miasto tak wygląda. Transport publiczny.. rozumiem … kolejny kolega z PO przejmie czy Niemcy jak w Warszawie? To będzie odlot kierowców. No to teraz udawaj,… Czytaj więcej »

Wdere

A kto tu mówi o prezydencie? Ten urząd wraz z senatem do likwidacji, bo są zbędni. To, że Protas popierał przekop czy tarczę rakietową mi zwisa. Termy też są dla mnie syfem. Tak jak budowa nowych kościołów czy domów kultury (nie znaczy, że nie utrzymywałbym istniejących), szczególnie za publiczne pieniądze. Czekam na obwodnice miast w naszej okolicy i połączenie z siecią dróg szybkiego ruchu, względnie połączenia kolejowego. Trzaskowski był dla mnie etapem do usunięcia pis. Zwisa mi gadanie psycholi o zagrożeniach lgbt czy uchodźcami, chcę tu i teraz żyć na poziomie europejskim. PO nic ciekawego nie stworzyło dla tych terenów. Ale rządy obecne cofają nas w każdym aspekcie do poziomu skansenu. Skłócenie narodu jest w interesie obcych państw, stąd moje zdziwienie świrami mówiącymi, że kto nie z pis to ruski agent. Dla mnie to pis działa w interesie ruskich, ameryki, watykanu ale nie Polski. Może za kilka lat przyjeżdżać tu… Czytaj więcej »

veryfity

…ot to ,to. Zlikwidować senat i 339 miejsc w sejmie.Jak widzisz rękę przyłożyła PO. Lubię otwartych na Europę świrów… takich postępowych…za to szczerze nienawidzących katoli:) Udają otwartych na każdego.. byle nie katola. Tak ,bo katol to ciemnota.:) Niestety kościoły budują wierni za swoje. Taki obowiązek i wolna wola do wydatkowania własnych funduszy. Jak już pisałem drogi zwalili chłopcy z lokalnej ferajny.Możesz zapomnieć. mieszkasz na zadupiu. Co ciekawe chętnie zwinęli tory, a paluszki maczał kto ? Zgadnij! Ciekawe czy inny peowiec lokalny złoży projekt kolei do Ol. czy godność mu nie pozwoli. Sam pomysł jednak mocno kontrowersyjny. Osobiście nie jestem za kolorowymi psycholami. Konserwatywnie patrząc półnagi facet w staniku i w szpilkach jednak jest niesmaczny. Do skansenu doprowadziły rządy PO jako sługusów Europy. No jak się brało kasę na partię to trudno się wycofać. Trzaskowski sam głosował w UE o dowalenie finansowym polskim przewoźnikom, więc chyba nie jest z mojej bajki… Czytaj więcej »

Wdere

No, za drogi krajowe i międzynarodowe to odpowiada obecnie twoja ferajna. Pisanie o lgbt, gdy partia siedzi pod sutanną, to objaw hipokryzji, a nawet schizofrenia.

verifity

Ech wyszedł z Ciebie prostak Nitras. Niestety ws. dróg wiesz kto był marszałkiem w tym czasie? No pomyśl? Wiesz, że tego typu projekty zgłasza się do planów krajowych? Nie ma tak pstryk i już. Nie bardzo wiesz o procedurach obowiązujących w planistyce. Najpierw zawalił czerwony marszałek ( obecnie ekspert od śmieci) i lokalny król złoty. Do tego wójt Dywit opchnął glebę bo nikt nie był zainteresowany obwodnicą i było po plackach. Czegoś się dowiesz pisząc tu he,he
cyt „Pisanie o lgbt, gdy partia siedzi pod sutanną, to objaw hipokryzji, a nawet schizofrenia” Piszesz jak Mirosław trzy wątki w zdaniu i żaden nie pasuje. Rzeczywiście schizofrenia powinna być Ci bliska.

verifity

No gdzież ta otwartość na innych ludzi, nowoczesność i europejskość.

Kaźmirz

Prawdę piszesz a dostajesz łapki w dół 🙂 mam wrażenie że im więcej łapek w dół tym większa prawda bo klikają Ci co się boją że większa ilość osób dowie się o prawdzie. Co do kolei nie wierze że wróci.. kiedyś ponoć nie opłacało się demontować a jednak zdemontowali, podkłady dębowe zabrali pół poszło pewnie na lewo, tłuczeń o jaki teraz ciężko zabrali i zrobili ścieżkę rowerową Grenn Velo… to jak teraz tory na to? Szczerzyząbek z UM wszystko od tyłu robi, najpierw asfalty później telekomunikacja i wymiana słupów oświetleniowych. Ścieżki rowerowe i siłownie najważniejsze aby było się gdzie rozerwać 🙂

veryfity

Dzięki. Zobacz jak największą tajemnicą są termy. Poprzez zaprzęgnięcie zaprzyjaźnionych prokuratorów i sądów chce się zamykać usta. Jak zaprzyjaźnieni z władzą pretorianie z PO donoszą o naruszanie dóbr osobistych. Wszystko na zlecenie jedynej słusznej tutejszej władzy z PO. No nie na darmo stali na tych schodach w sądzie ze swoim fikołkiem. Ten portal im przeszkadzał. Bardzo chcieli poznać nicki, a później nazwiska, aby się zemścić na piszącym czy rodzinie. Tutejsza władza nie dorosła do jej sprawowania. Wspomnę tu szczególnie jednego przepoczwarzonego radnego powiatowego. Wstyd i hańba. Można stracić szacunek.
Oczywiście zaglądają tu pudelki i podnóżki, ale słabo im idzie ,bo faktom ciężko zaprzeczyć. Terror też nie działa na ten portal. „Król złoty z Farszafy” zamiast pomyśleć o komunikacji województwa to ścieżki do drugiego biedaka (Orneta) wykombinował. za 6 dużych bań ? Wystarczy popatrzeć jaki to syf i utopione pieniądze.

veryfity

A to dedykuję władzy w L.W : powiatowej, miejskiej i gminnej.
https://www.youtube.com/watch?v=uAB3GS0E_m4

Wdere

W niektórych miasteczkach śmieci mają być po 40 zł od osoby (mazowieckie, nie Wawa). Czyli niby tu nie najgorzej. Ważne, by zabezpieczać dostęp do śmietników, do których podjeżdżają obcy i wrzucają nieposegregowane tony śmieci. Wręcz monitoring. W końcu zapłacimy jak za nieposegregowane.

obywatel

Czaskowski , czyli nic nie ma, i nic nie trzeba , wszystko jest w Niemczech.

Marek

A jak Pan będzie chciał, gdzieś polecieć to poleci sobie Pan z Berlina bo po co w Polsce lotnisko:) hehe

Agnieszka

Dlaczego nikt nie powie włodarzowi prosto z mostu, że robi obciach dla naszego miasta. Przecież te wszystkie filmiki, zdjęcia, nie wspominając o treści wpisów na oficjalnym profilu burmistrza to wstyd. A gdzie jakiś/jakaś spin doktor. Ale obciach…

Lidzbarski żul

A Ty czemu nie powiesz??

Agnieszka

Czy powyższy wpis nie jest wystarczająco jasno napisany? Chyba osoba uważająca się za polityka, ekonomistę, włodarza powinna to zrozumieć. Zresztą na tym portalu nie raz jest to opisywane. Najwyraźniej przekaz ten nie jest wystarczający, warto żeby ktoś z bliskiego otoczenia powiedział wprost, stąd powyższy wpis.

Maryjan

Do polityki idzie się dla własnego dobra, przywilejów, władzy, interesów i pieniędzy, a nie dla Twojego dobra. Co Ty Agniesiu?? z innej planety??

obywatel

Po prostu ::: Nikt mu nie powie , bo to by było jak strzał w kolano .

pismak

Ale tu w komentarzach będzie ból d*py jak wygra wiadomo kto Hahaha… aż wpadnę tu poczytać komentarze xD Będzie trzask i po długopisie… 🙂

Pan Bogumił

A jak wygra Pan Duda to co zrobisz?? też będzie śmiech, ale przez łzy:)??

bolo

Pozostanie tylko emigracja 🙁

Aleś

Tak u rudego na zielonej wyspie tam gdzie wygnał Polaków do pracy….

he he

rudy jest dobry. pamiętam jak mówił, że zrobi nam drugą Irlandię i sam pyk cyk do Brukseli hehe

veryfity

Kłamca nawet swoich wykiwa. Typowe niemieckie podejście, z krętactwem we krwi.

veryfity

…wolny wybór 🙂

Wdere

To w końcu będzie rewolucja

Śmieszek

i co ;-)?? jesteś tutaj ;-)?? czy w szafie siedzisz:)??

veryfity

Zaraz znikną … po wyborach. Pozostanie tylko kilku POwców do śledzenia tego portalu i do donoszenia swoim przełożonym, zaprzyjaźnionym prokuratorom i sędziom. Wspierającym tzw. praworządność wg PO.

verifity

… niestety będziesz musiał czytać z własnym bólem d…. Z szacunku do prezydenta na stojąco 🙂 wszak d… boli.

Wdere

Prawiczki na jedno kopyto- odnośnik do jakiegoś prawiczkowego chłamu z komentarzem cała prawda albo miażdży. Samemu nic nie stworzą, potrzebują wsparcia z centrali. Dla oponentów wyzwisko od lewaków i zarzucanie innym bycie agentami wpływu. Taka prawiczków hipokryzja lub nawet schizofrenia. Ale cóż- jak się jest wyznawcą Antka, burdelNIKa czy „pana” Piotrowicza.
I to ględzenie- kto nie z pis to z po. Umieją liczyć do tylko do 2?
12.07 wypad!

PAD wygra.(kropka)

Na razie to ty nieustannie stosujesz „wyzwiska dla oponentów”. Przeczytaj swój wpis. Tylko ze zrozumieniem, proszę

Wdere

Co byś chciał za teksty o lewakach? Zarzuty o jakiś dżender czy inne lbgt? Zarzuty o sprzyjanie ruskim? Może chcę sprowadzić Arabów albo Ukraińców.
I, jak wspomniałem, moje poglądy nie są kalką cudzych, jeszcze napisz mi tylko, że popierasz 2 mld dla kurwizji, to mówię ci- dzięki i dobranoc. Poza tym wielkich wyzwisk tu nie widzę- nie ma spieprzaj dziadu. To tylko pewne, MOJE, podsumowanie bardzo moralnych, uduchowionych postaci obecnego reżimu. Adresatami są dla mnie środowiska nie pałające miłością do obecnej, jedynie słusznej kliki. Pisowca nie przekonam. 12.07 wypad!

pozdrawiam

TVP to Polska Telewizja i Polacy ją chętnie oglądają. Tu są przedstawiane sprawy ważne dla Polaków i zgodne z Polską racją stanu. Nie czujesz się Polakiem lub nim nie jesteś to nie dbasz o interes Polski i Telewizja Polska cię drażni. Przykro. Jeśli jednak jesteś Polakiem to jest jakieś wyjście z tego, bo być może jesteś przesiąknięty narracją tzw. polskojęzycznych stacji. Pierwszy krok – przede wszystkim ogranicz oglądanie niepolskich a właściwie antypolskich stacji i portali w rodzaju TVN czy onet.pl.

veryfity

Jak TVP była Tuskowa to było wszystko ok.. Jak wszyscy łasili się do władzy też było ok. Co naprawdę robiła władza wyszło na taśmach u Sowy. Obrzydlistwo i zakłamanie. Jak na marszu niepodległośći TVP podawała, że budkę pod Ruską ambasadą spalił ONR, jak kopano ludzi. Ech , któż to pamięta.
TVP nie jest idealna, polecam weryfikacje każdej oglądanej TV.

verifity

No nie pykło. Moim ulubieńcem jest lubieżny Stefan, klimatyczna Bieńkowska, czy elitarna Ewa zagubiona w Niemczech, Bronek gawędziarz- ekspert od bigosu i stawiania pomników najeźdźcom jako historyk. No i nierób kaszubski Donald. Nigdy w życiu nie pracował.

Trombullus

Po co te emocje wyborcze? W tych wyborach głosujemy pomiędzy- ubezwłasnowolnieniem a wywłaszczeniem- co wybieracie?

Wdere

Trzask i jego po to oczywiście wywłaszczanie społeczeństwa, jak to za po. Ale pis to i wywłaszczanie i ubezwłasnowolnienie. No bo jak nazwać repolonizację- wykupywanie za publiczne pieniądze, które rząd zabiera społeczeństwu, tak samo jawne już kupowanie głosów- czysta korupcja polityczna za pieniądze zabrane ludziom pracy. Nie ma co się podniecać tymi wyborami. Najlepiej jakby obydwoje przegrali i zlikwidowano by te niepotrzebne twory jak prezydent i senat. A PAD przestałby piep… co to on nie zrobi jak go wybierzemy.

hahah

Najlepiej by było gdyby nie było niczego…Hahaha. Weź ty się „ludziu pracy” do jakiejś roboty i zajmij się czymś pożytecznym, np. umyj klatkę schodową , albo coś w tym rodzaju. Piszesz tu takie farmazony, że, …ech

Wdere

Tyle masz mądrego do napisania? Eeeech. Chyba w WC cię naszło demiurgu.

77 rocznica Rzezi Wołyńskiej

– Ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, czyli na terenach województwa lwowskiego, stanisławowskiego, tarnopolskiego, jak i również na terenie województwa poleskiego, rozpoczęło się już 1 września 1939 r. To wtedy już na tamtych terenach miały miejsce napady na ludność cywilną, osadników wojskowych, cywilnych, gajowych, leśniczych, uciekinierów z Pomorza, urzędy pocztowe, urzędy administracji polskiej, policjantów, również na wycofujących się żołnierzy Wojska Polskiego. Ilu wtedy zginęło Polaków? Obliczamy, że od 3 do 5 tys. – powiedział naukowiec.

Dr Popek zwrócił uwagę, że apogeum zbrodni rozpoczęło się wiosną 1943 roku. Wtedy policjanci ukraińscy w służbie niemieckiej przeszli do lasu i zasilili szeregi UPA. Stali się tam dowódcami i organizatorami oddziałów. – Szkolili młodych adeptów w sztuce mordowania (…) W ciągu kilku miesięcy Wołyń praktycznie został wypalony. Zostało spalonych ok. 2 tys. miejscowości, zostało
zamordowanych ok. 60 tys. Polaków – stwierdził badacz.

verity

Prowokator poniżej zapomniał dodać, że w przypadku L.W. nic się nie zmieniło i nadal tu rządzi PO-PSL. Słynni na całą „Jewropę” ekonomiści termalni. Czekamy kiedy wspomni o drogich czereśniach lub pietruszce. No tak ich uczą. 🙂

inflacja

Za obecną drożyznę i inflację nie odpowiadają samorządy, tylko władza na wiejskiej w Warszawie.

verity

Niestety opłaty pt. woda + ścieki,, śmieci, czynsze, zarządzanie nieruchomościami, usługi w ich utrzymaniu niestety maja wpływ na inflację. Także głupawe wydawanie pieniędzy przez samorządy na tzw. kosmiczne pomysły. Podatki od nieruchomości, te od działalności gospodarczej etc. też mają wpływ na inflację Pozdro.

pracujący głodujący

Trzeba być osobą z „ograniczoną inteligencją” lub brakiem podstawowej wiedzy ekonomicznej aby z jednej strony popierać dzikie rozdawnictwo jak 500+ czy 13-emerytury albo duże zasiłki dla bezrobotnych a później… narzekać, że wszystko jest coraz droższe 🙂 Ja to nazywam schizofrenią światopoglądową. Tymczasem świat nie stoi w miejscu jak Polska, kraje jak Rumunia przeganiają Polskę pod względem jakości życia. W Polsce ludzie coraz częściej pracują za jałmużnę jak jakieś LUMPY za głodowe wynagrodzenia. Zobaczycie… jeszcze trochę tego dzikiego rozdawnictwa a Polacy będą jechać do Rumuni kartofle zbierać by godnie zarobić. Dlatego mój głos ma Pan Trzaskowski. Gorzej w Polsce dla pracujących już być nie może…

slogany :(

Wiekszych bzdur nie słyszałem ! Dwa pytania : 1. Podaj jakiś fakty , linki mówiące ze pomoc społeczna w Polsce jest nie wiadomo na jakim olbrzymim poziomie w porównaniu z resztą Europy ? 2. Podaj dane mówiace o tym ,że Rumunia jest wyżej niż Polska w jakości życia ?

klin

Z lemingiem nie pogadasz. Lepiej było jak było.

hehe

Rozmawiałem z jego lekarzem prowadzącym, chłopak nie bierze swoich leków od ponad 2 tygodni 😉

Andrzej
Andrzej
Till

Układ dłoni burmistrza wskazuje na to, że są to uroczystości pogrzebowe.

Logika pislamistów

1. popieraj rozdawnictwo dla emerytów i osób z dziećmi jak 500+
2. narzekaj, że wszystko jest drogie xD
Buhahaha…

klin

….wykrzycz to na weselu swojej rodziny :)dorzuć ,że to patologia pobiera 500 🙂

Bronek
stop

Szkoda, że nie ma kandydata, który zlikwidowałby powiat lidzbarski. Tę sitwę i układ pełowski

klin

Może sam się zlikwiduje.

Wdere

Debata TVP. Ustawiona, a adrianek i tak się wykładał. Spontaniczni uczestnicy byli super, z jedynie słusznej opcji. Trzasku miałby zapewniony pełen obiektywizm. Tak się robi debaty!

wdepe

A twój trzskoski na konferencji prasowej zaprzyjaźnionych kolaboro-stacji-polskojęzycznych , hahahah

klin

https://telewizjarepublika.pl/gpc-o-wycieczce-trzaskowskiego-do-brazylii-polgodzinne-wystapienie-szesc-dni-w-luksusowym-hotelu-wszystko-za-pieniadze-podatnika,98049.html Francuski piesek ha ha uczeń lewaka Gieremka . Pewnie debata w TVN nie byłaby ustawiona wśród dzieci resortowych. Uwielbiam te wrzutki lokalnych lemingów/agitatorów nie w temacie.

Wdere

Trzask nie jest mój, nie cierpię liberałów ale wolę go od populistycznego idola patoli społecznej i kibolstwa. Moim wybrańcem był Hołownia. Może za 4 lata nie będę miał konieczności wyboru między dżudą a sraczką. Rozbrajają mnie teksty prawiczków– resortowe dzieci. Parę prymitywnych epitetów jak w propagandzie pewnego brunatnego państwa. Może napisz coś od siebie? Jeśli potrafisz. A propo kto teraz rozrabia w służbach i jest resortowym pieszczoszkiem? Nie jestem ulubieńcem ministra, którego trzeba było ułaskawiać.

hahaha

picu picu mój dziedzicu – a kto to jest hołownia? to taki petru+, blady cień trzaska sraczka+

Wdere

Nieco bardziej wyrazisty Hołownia jest od Pana długo-pisa, przynajmniej nie byłby buforem i marionetką dla bezdzietnego, bezprawojazdowego, bezkontowego dziada z kotem, fascynata cudzej dzietności i kościelnej podwójnej Kalego moralności.

klin

Czyż beksa Szymek nie zamienił się w żebraka? Nie będziesz musiał wybierać, bo prezydent może być tylko 2 kadencje 🙂
Dobra dobra znamy te numery Brunner. POwcy tak zawsze tu przed wyborami się pojawiają.
cyt „Nie jestem ulubieńcem ministra” hm…może nie pisz już od siebie :),bo napiszesz że odtworzyłeś puszkę z pandorą.
No niestety to fakty. Jak papcio był znaczącym gliną lub innym komunistą .. to żyło się lepiej… dziecku.
https://wpolityce.pl/polityka/182355-resortowe-dzieci-to-fundament-iii-rp-dziedzice-prl-trwaja-w-mediach-gospodarce-administracji-polityce.

spacerkiem po termach

chciałbym podzielić się wrażeniami z dzisiejszego pobytu, czysto, pachnąco,woda dobra i w toaletach porządek. Podobno jakaś kontrola była, ale mniejsza z tym, niech zawsze , tylko tak będzie…

hahah

Woda dobra… ? bo zimna? Hahahaha. W toaletach porządek? bo nikogo nie ma?

mareczek

Mi się zdaję, że powyższy komentarz to sarkazm 😉

klakier

Szczególne podziękowania… należą się tym wszystkim ..co oddali sprawę śmieci…. „osadzie Olsztyn”…zwanej Grzymowo. Marzono tam o spalarni(i takie tam bzdety), w które wciągnięto inne gminy, w tym naszą.

Kyle XY

Marzyć można, ale trzeba mieć wiedzę być zdeterminowany w działaniach i umieć podejmować prawe decyzje.Jeżeli się tego nie umie trzeba zatrudnić odpowiednich ludzi. Władza otacza się swoimi zaufanymi przytakiewiczami i nieukami. Każdy z nich coś słyszał, przeczytał w Gazecie Olsztyńskiej. Pojechał na targi branżowe i uważa ,że świat odkrył bo widział coś albo czytał o czymś. Nie do końca wie jak to działa, ale wraz z grupą trzymającą władzę dysponuje pieniędzmi społecznymi i jest chętny coś przy tym z nich skubnąć. A jeżeli mówimy o unijnej kasie to zapewne skubnąć można wiele. Tak więc trzeba coś tzw „potrzebnego” wybudować i coś skubnąć. Posadzić na stanowiskach kolegów bez żadnej wiedzy (bo ci mądrzy jak zobaczyli to pouciekali), aby też poskubali. Od czasu do czasu dokapitalizować lub wspomóc przedsięwzięcie w inny sposób pieniędzmi społecznymi i skubać dalej. Na końcu celem ukrycia skubania inwestycje sprzedać, nawet półdarmo i to tak będzie z korzyścią… Czytaj więcej »

klakier

…mnie zawsze zastanawia coś innego. Do sądzenia się z obywatelami, redaktorami niezależnych gazet, najmuje się kancelarie prawne w celu zastraszenia. Natomiast, gdy gmina podpisuje umowy niekorzystne lub sprzeczne z interesem społecznym to wszystko gra.
Reasumując pomysły, proste chłopy po takich targach dają się nabrać na sztuczki marketingowe. Niestety niekorzystnych skutków już nie przewidują. Na marginesie ciekawe kto zostanie lekarzem uzdrowiska.Czy plan forsowany ( dla dobra społeczeństwa rzecz jasna) spełni się ,tak jak był zaplanowany przez głównego krupiera,rozdającego znaczone karty, tego POkręconego miasteczka ?

Kyle XY

Właśnie się dowiedziałem ,że Olsztyn sprzedał OZK.
https://www.olsztyn.com.pl/artykul,ozk-sprzedane-radni-pis-do-konca-nie-chcieli-sie-na-to-zgodzic,29815.html
Nie wiem na ile to prawda, podobno chcieli 13 mln dostali 8.
Te 13 to minimalny wkład w budowę Halli Urania, a dostali 8. Reszta z opłat?
I oczywiście dla uspokojenia mas, igrzyska w postaci budowy Colloseum.
będzie można dofinansować i skubnąć.

klin

… najważniejsze to budować. Sprzedawać później.Znamy to ze sprzedaży MPEców, wodociągów, spółek komunalnych etc. Później tylko płacz.

Kyle XY

I oczywiście najważniejsze jest………ogłosić sukces.

Wdere

Nareszcie nie da się zagłosować na swój komentarz. I super! Oczywiście sprawdziłem…

Wdere

Szkoda, że nadal w Polsce jest niezrozumiała polaryzacja na pis i po, którymi chce się przeciętnym ludziom wymiotować. Ale „wypad” jest konieczny!!!

Sofia

Polaryzacja jest od zawsze, gdyż jest nieustanna walka dobra ze złem.

Wdere

Taaa, coś jak „Czterej pancerni”. Lub religie starożytnego Iranu. Ale nie w XXI wieku.

Sofia

Prawda jest okrutna. Zawsze walczy dobro ze złem i w najbliższych wyborach po stronie dobra jest Andrzej Duda.

Wdere

Łachachacha!!!!! Może raczej dobra są po jego stronie (tj. TV publiczna, kościółek, rządowe inwestycje propagandowe). pis i po to to samo g…o!

Sofia

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. To jest zaszczytem i powinnością stać po stronie dobra i zło dobrem zwyciężać. Więc nie ma co się dziwić, że Kościół stoi po dobrej stronie a media publiczne o tym mówią. Non posumus dla zła!!!

Wdere

Tylko nie mów nikomu… więcej o tym zaszczycie. Bez odbioru, ja mam dość. XXI WIEK. Ludzie mobilizujcie się! Etap I- „wypad”! Potem może Hołownia lub ktoś podobny rozwali ten spolaryzowany na dwie syfiaste partyjki układ.

Sofia

Hołownia to to samo zło, co Trzaskowski!

nowy

Nie zagłosuje na obecnie Panującego.Wole się śmiać ostatni.

Sofia

W wypadku, gdy większość wybierze zło, to niestety wszyscy gorzko zapłaczemy, ale będzie za późno..
W niedzielę wybieramy dobrą przyszłość dla naszej Ojczyzny. Wybieramy Andrzeja Dudę.!

Bocian

A Tobie kto dał prawo oceniać kto jest dobry a kto zły

Moher

Masz iść do kościoła i leżeć krzyżem za te słowa

inflacja

Narzekacie, że drogo? Wszystko drożeje. Inflacja idzie w górę przez dzikie rozdawnictwo 500+ i trzynastki, dudowe i inne zasiłki. Podziękujcie obecnej władzy na wiejskiej.

JMT

Jak możesz tak pisać, przecież to jest finansowane z uszczelnienia vatu, zabrali złodziejom i dali ludziom!! A jak wszystko drożeje to trzeba dać 1000+ czternastkę, i znowu będzie gucio. Aha, no i drożeje bo przez ostanie osiem lat…

Trombullus

A co ma wspólnego podnoszenie cen przez sklepy z 500+. Sklepy płacą 500+? Towar w większości naszych sklepów jest z Chin, Niemiec i reszty krajów, gdzie nie ma inflacji. Cena wzrasta w sklepie, rzadziej w hurtowni a z pewnością nie u producenta, który w większości przypadków jest podmiotem zagranicznym. Słyszeliście żeby ostatnio wzrosła cena skupu mleka lub cena żywca? A może zborza stały się dwa razy droższe za tonę? Podwyżki w sklepach z pewnością nie są też pokłosiem podwyżek poborów lub jakiś nowych podatków. Moim zdaniem to trudne czasy koronawirusa powodują większą chciwość właścicieli sklepów.

dzikie rozdawnictwo

W artykule mowa jest o usłudze wywozu śmieci, nie towarach i jego cenach. Nie masz pojęcia o inflacji i ekonomi. Baa… Nie umiesz nawet czytać.

JMT

Piękny fikołek. Zwiększanie płacy minimalnej, ponad 30 nowych podatków, socjalne rozpasanie, brak sensownej pomocy ze strony rządu, pandemia wirusa przez która, padły lub ograniczyły swoją działalność setki firm na całym globie, a tym samym wzrosły koszty wytworzenia dóbr. Ale niee, to na pewno pazerność tych złodziei prywaciarzy.

Rial

Kłamstwo! cukier jest dwa razy tańszy niż za rządów PO, podobnie jest z benzyną i olejem napędowym. Ponad to staniał gaz.

Boryna nie na Hawajach

Cukier zdrożał, ale olej staniał to prawda:) teraz sobie do kawy oleju dodasz i życie jest piękniejsze hehe 😉

klakier

jedno i drugie jest niezdrowe.

LGBT

Ja tylko olej doodbytniczy – jest bardzo zdrowy

MPAD

PO czy te KO to nie mniejsze zło – to SAMO ZŁO!!!! Żaden Polak który nie jest uwikłany w ich skorumpowanym oszukańczym systemie nie zagłosuje na nich. Dla tych , którzy w chwili jakiejś słabości czy okoliczności związali się z tą Kłammliwą Platformą Oszustów ostatni dzwonek na otrzeźwienie. To dobry czas na powrót do przyzwoitości. Zagłosuj na Andrzeja Dudę!

Gość

Dziękuję, ale nie głosuję na pislam

Magic

Tępaków z PO nie lubię

Kyle XY

Spójrzcie na ostatnie rachunki za wodę i ścieki.
Czy to cicha podwyżka o 11 gr na m3 wody i i 15 gr na 1 m3 ścieków.
Czyli razem ok 26 gr na 1 m3.
Wzrósł też abonament 2×12 gr.

Xyz

W naszym grodzie nad Łyna wszystko jest mozliwe. Czynsze tez potrafią wzrastać co dwa miesiące.

dzikie rozdawnictwo 500 plus

Inflacja, normalna rzecz jak się rozdaje pieniądze na lewo i prawo. Podziękuj obecnej władzy.

klakier

….samorządowej chyba …co ? Ze wskazaniem na lokalne PO- PSL ?

Barnaba

Ciekawe kto płacił za tę wodę wlewaną z hydrantu na termach ;-)??

gość

Skoro PiS tak bardzo ceni sobie to, aby Polacy żyli dostatnio, to dlaczego nie obniża podatku dochodowego? Kwota wolna jedna z najniższych w Europie. Śmiech na sali….

antyVkolumna

Nie kłam rafał – podatek dla młodych do 26 roku – O.(słownie zero)
Dla wszystkich obniżka dochodowego z 18% do 17%. I jeszcze parę ułatwień, ale doczytaj sobie sam.

tvp-info

ZA czasów po-psl nie było ogólnopolskiej telewizji z przekazem Polskiej Racji Stanu. Nie mogłem już oglądać tych i lisa w . Dobrze, że była TV Republika i Trwam, ale zasięg był ograniczony. Internet opanowany przez niemiecki onet i inne tzw. polsko języczne portale, które miały „specyficzny”, najczęściej antypolski przekaz. Dzisiaj są portale: niezależna.pl wpolityce.pl czy doRzeczy.pl i medianarodowe, ale przede wszystkim jest TVP – polska telewizja dla Polaków. I niech te wszystkie zdradzieckie mordy, wrogowie i V kolumna przestaną pluć na naszą telewizję bo naprawdę cierpliwość się kończy. Nie podoba się? Nie oglądajcie.

tvp-info

– wycięło w końcówce 1 zdania.

gość

A w tej bajce były smoki?

nowy

Włos się jeży.

gość

Każda osoba, która mało zarabia powinna być przeciwko obecnej władzy, która wykorzystuje ciężko pracujących do polityki rozdawnictwa. Ludzie harują za grosze a nieroby żyją lepiej niż ludzie pracy.Jako osoba mało zarabiająca głosuje na antypis – w tym przypadku Trzaskowski, chociaż nie przepadam za PO.

Wiesiek

Jedyne co się udało dla PiS-u to stworzenie Państwa nierobów

Trombullus

Nie wyzywaj ciężko pracujących mieszkańców Lidzbarka od nierobów. Pracują za przysłowiową miskę ryżu a więc każde dodatkowe pieniądze jak 500+ są dla nich ratunkiem. Inne europejskie kraje na jakie powołuje się „wasza organizacja” dają znacznie więcej na dzieci niż Polska. Ale co tu długo pisać… Elektorat Platformy Obywatelskiej to są ludzie których znamy i wiemy z czego słyną i z czego mają pieniądze. Druga sprawa że wasze wyzywanie ludzi od „patologii”, „nierobów” kojarzy mi się tylko z czasami III Rzeszy i próbami kreowania rasy nadludzi.

gostek

Mało kto pobiera 500+ a ludzie pracy niedość, że harują za grosze to utrzymują z własnych podatków dzikie rozdawnictwo. Jako osoba biedna i pracująca wolę PO niż PiS.

Trombullus

To głosuj, jak dojdą do władzy to odnowią pomysł zmniejszenia minimalnej krajowej w naszym regionie.

Wiesiek

Nie chodzi o ludzi ciężko pracujących tylko takich co wola przepierdziec w domu cały dzień i siedzieć na garnuszku mops. 500 plus powinna pobierać ta rodzona co chociaż jedna osoba pracuje

Trombullus

Fakt, 500+ powinno być dla pracujących, ewentualnie podczas prawa do zasiłku. Powinno być też zabrane najbogatszym.

Ciekawski

a Ty Wiesiek, gdzie robisz??

Wiesiek

Zapierdzielam na kilka zmian by czegoś się dorobić. Ty pewnie siedzisz i liczysz ze Państwo da za darmo bo się należy i bo w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z Twoim wykształceniem

Ciekawski

Nie Wiesiu:) nie siedzę i nie liczę na Państwo:) a co Ty taki nerwowy i nie miły?? wykończy Cię ta praca. Dalej nie odpowiedziałeś, gdzie robisz:-)

klakier

….W energetyku 🙂

he he

na 3 zmiany zapierdziela i ma jeszcze czas na dyskusje na forum:) człowiek orkiestra 😉

Wiesiek

Polmlek:)

Śmieszek

Słyszałem, że 4 000 netto można tam zarobić i weekendy wolne 😀

Tomasz

Raczej nic nie zmienia zarząd Burmiszcza Wiśniowskiego czy p Wajsa, Efekt ten sam, socjalizm. Zabieramy operatywnym, dajemy leniom. Z osób, które poznałem w LW i nadają się do sprawowania władzy jest Pani Jolanta Przedpełka. Pozdrawiam serdecznie.

Tomasz

Nie do końca zgodzę się z opinią, że Burmiszcz Wiśniowski jest odpowiedzialny za wrrost tych cen. To raczej efekt polityki efekt „polityki socjalizmu”.

gość

W tych wyborach trzeba wybrać mniejsze zło. W tym przypadku nie ma co się nawet zastanawiać, trzeba zagłosować na Trzaskowskiego. Dodam na koniec, że nie… nie jestem zwolennikiem platformy, ale obserwując to, co się dzieje wybór jest oczywisty.

mniejsze zło

Nie ma nic gorszego niż monopol jednej partii, która robi co chce. Nawet jak się nie lubi PO można zacisnąć zęby i zrobić coś dobrego dla sytuacji politycznej w kraju. Jak będą rządziły dwie partie każdy każdemu będzie patrzył na ręce.

MPAD

PO czy te KO to nie mniejsze zło – to SAMO ZŁO!!!! Żaden Polak który nie jest uwikłany w ich skorumpowanym oszukańczym systemie nie zagłosuje na nich. Dla tych , którzy w chwili jakiejś słabości czy okoliczności związali się z tą Kłammliwą Platformą Oszustów ostatni dzwonek na otrzeźwienie. To dobry czas na powrót do przyzwoitości. Głosując na trzaskowskiego doprowadzisz do destabilizacji kraju. Jeśli zależy ci na stabilizacji i rozwoju – Zagłosuj na Andrzeja Dudę!

prof.dr hab.

Skąd się biorą tacy „niby wykształceni” jak Boniek ludzie, którzy obrażają wyborców Prezydenta Andrzeja Dudy? Wśród moich znajomych głosujących na Prezydenta Andrzeja Dudę są ludzie z różnym wykształceniem i pracujący na różnych stanowiskach. Łączy ich jednak nie poziom wykształcenia a MĄDROŚĆ. Tak, mądrość, bo dokonują mądrego wyboru dla Polski, Polaków, dla siebie i swoich bliskich. I niech ci „kochający inaczej” i wylewający tu pomyje na rodziny z dziećmi i seniorów, na ludzi mieszkających w małych miejscowościach czy na wsi przestaną tu szerzyć podziały i nienawiść. Obejrzyjcie sobie mapkę w ilu województwach wygrał PAD a w ilu r.trzaskowski.

gość

Przedstawianie obiektywnych statystyk to nie obrażanie kogokolwiek. Nie mam mapki województw, ale mam inną ciekawą infografikę 🙂comment image?_nc_cat=108&_nc_sid=110474&_nc_ohc=KNHwPLW4JCwAX8fogUm&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=6&oh=0eeb6c995af60a2516a798e7d0da4e9c&oe=5F241B84

"dej mnie trzynastkę i 500 plus"

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie człowieka, którzy uczciwie pracuje na etacie lub jest przedsiębiorcą i zagłosowałby na Dudę. Jeszcze rozumiem jak ktoś jest bezrobotnym na wysokich zasiłkach, emerytem, rencistą lub jakimś innym pasożytem jak beneficjentem 500+ czy kimś innym żyjącym z socjalu. Obecnie ludzie pracy to najbardziej nieszanowana grupa społeczna w tym kraju.
comment image

Xyz

Nie nazywaj proszę emeryta lub rencisty pasozytem. Tez kiedyś nim bedziesz. I nie bedzie ci przyjemnie,gdy ktoś tak ciebie nazwie. Emeryci wypracowali sobie zasłużoną emeryturę i im się to należy jak psu kość. Ty jeszcze musisz zapewne jeszcze długo,długo pracować. Pozdrawiam w imieniu emerytów i rencistów.

gość

Pracującym rodakom godziwe wynagrodzenie się należy „jak psu kość”. Niestety podatki idą w górę, bo musi starczyć na dzikie rozdawnictwo. Już prawie dogoniła nas Rumunia pod kątem standardu życia. Jeszcze trochę, a Polak będzie jeździł do Rumuni kartofle zbierać, aby godnie zarobić.

Trombullus

Nie chcę żeby prezydentem został kolega partyjny pana Janka ze Starostwa, pani z Ogólniaka, pana wuefisty i pięknego Piotra. Nie zniosę gdyby doradzać miała mu pani Hanka z Warszawy, Donald z Brukseli i Stefan od mirabelek. Nie ma sensu wymieniać wszystkich, którzy przyczynili się do mojej i wielu innych biedy. Nie chcę wspierać haseł „pieniędzy nie ma i nie będzie” Bruksela się na to nie zgodzi”. Napatrzyłem się przez te wszystkie lata do czego jest zdolna ekipa Koalicji Obywatelskiej czy też Platformy Obywatelskiej czy innych jej przeszczepów jak KOD, Obrońcy Rzeczpospolitej. Mam dość słuchania wspierających ich fundacji, które nie mówią głosem polskiej racji stanu. Dość mam żenady kiedy to publicznie robią nas w konia z uśmiechem na ustach z debilnymi hasłami, które mają przykryć ich prawdziwe intencje. Ja mam dobrą pamięć i nie zapominam pogardy z jaką traktowano nasz region i cały kraj. Dlatego pomimo że PIS bardzo się potknął… Czytaj więcej »

Trombullus

Pamiętacie co mówił ich prezydent Komorowski? „Zmień pracę weź, kredyt” Co mówił Tusk? -Uczcie się języków, studiujcie…Tak mówił bo wiedział gdzie chce posłać elity i młodych ludzi. Chciał spowodować rozbiór Polski poprzez wyludnienie, wyprzedaż majątku i upadek gospodarki. Co tu daleko szukać, popatrzcie na działania naszych lokalnych Platformerów do czego one prowadzą. Pamiętajcie że Trzaskowski zablokuje całkowicie działanie państwa i administracji. To nie będzie dobry okres a potem przyjdzie jeszcze gorsze niż się spodziewacie. Podejrzewam że w kilka miesięcy Pltformersi znów odwrócą obieg pieniądza w społeczeństwie i Lidzbark pogrąży się w ciemnościach jakich nikt tu nie widział.

gość

Teraz to już nikt nic takiego nie mówi, bo ludzie sami wyjezdżają buhaha…

zatkało

Teraz to coraz więcej ludzi wraca…buhaha…

nowy

Polska Zjednoczona Prawica Razem – PZPR.

też pozdrawiam

Jestem bezrobotnym pijaczkiem po podstawuwce, głosóję na Dódę. Może mnie zasiłek da menelowe+

popieram menelowe plus

Pijakom i menelom też wypadałoby dać jakiegoś „plusa”. Skoro rozdaje się wręcz „na dziko” pieniądze różnorakim nierobom to menel też człowiek, pić za coś musi. Każdy menel powinien otrzymać od rządu kasę na miesięczne chlanie i ogórki kiszone na zagrychę.

Wiesiek

Po tańszej musztardzie i podpaskach czas na program Menel Plus

Parobas

Wiesiu a Ty znowu na forum:)? a niby na 3 zmiany zapierdzielasz, a cały czas Cie tu widzę:) przestań kozaczyć w necie idziem do mopsu kasa wpłynęła winko zrobim w terenie. 😀

hehe

sprzedaj internet będziesz miał za co pyknąć;-)

pozdrawiam

Ukończyłem 2 fakultety i głos w wyborach oddaję na Prezydenta Andrzeja Dudę.

menelowe plus

Czy ty przypadkiem nie pomyliłeś dwóch skończonych klas podstawówki z dwoma fakultetami? Bo wiesz… to jednak jest coś innego.

pozdrawiam

Czy tak trudno zrozumieć słowa PiSane w języku polskim…? A tak na marginesie, nawet gdybyś miał dyplomy kilku uczelni to nie jest to gwarantem tego, że będziesz mądrzejszy od człowieka, który ma tylko podstawowe wykształcenie. Pamiętaj wykształcenia nie należy utożsamiać z mądrością.

hehe

chyba ukończyłeś dfa na obiat pulpijety :):)

gość

Blisko 70% ludzi „po podstawówce” zagłosowało na Dudę. Wśród młodych do 29 lat Duda zajął dopiero 4 miejsce! Pierwsze miejsce Trzaskowski, drugie – Bosak, trzecie Hołownia, dopiero czwarte Duda! Dlaczego 80-letnie dziadki z Alzheimerem, którzy zapomnieli jak mają na imię mają prawo do głosu, a ogarnięci młodzi ludzie 16-17 lat już nie mają takiego prawa? Czy te dziadki zdają sobie sprawę jaką Polskę zostawią młodym pokoleniom? Czy taki dziadek zachęcony 13-nastką zdaje sobie sprawę, że tą 13-nastkę będą spłacać jego kochane wnuki przez długie lata jeszcze na długo po jego śmierci?

JMT

Obrażanie starszych osób to już lekka przesada, ci ludzie po prostu od wielu lat czerpią wiedzę z telewizji publicznej, bo głownie do niej mają dostęp. A że w dzisiejszych czasach TVP stała się szczujnią PiS, gdzie dziennikarzy podmieniono partyjnymi funkcjonariuszami, więc nie powinien dziwić fakt, że najmniej odporna na propagandę grupa społeczna głosuje za wybawicielem narodu.

gość

Ten komentarz jest skrajnie neutralny i nikogo nie obraża. Jedyne co może obrażać kogokolwiek, to roszczeniowa postawa opisana w powyższym komentarzu.
comment image

cytat

„Duda to człowiek, który szanuje rodzinę, innych ludzi, wierzy w Boga i przykazania. Nie pogardza nikim mimo że zdobył najwyższą pozycję społeczną. Chce sprawiedliwości, równości. Nie zniży się do sięgnięcia po łapówkę i nie okradnie drugiego człowieka. Walczy o prawo do godnego życia dla każdego. Również dla homoseksualistów wbrew temu co mówi opozycja. Domaga się tylko szacunku do tego w co sam głęboko wierzy. Szacunku dla Boga, Ojczyzny, Rodziny i drugiego Człowieka. W polityce na pierwszym miejscu stawia Polskę i Polaków. Walczy o naszą suwerenność, poszanowanie dla nas i lepszy byt dla wszystkich nie tylko wybrańców. A przecież byłoby łatwiej dbać tylko o siebie i interesy”Elyty” z pierwszych stron gazet. Pialiby z zachwytu. Kim jest Trzaskowski, co do tej pory pokazał? Został wychowany przez matkę, która donosiła na przyjaciół. Nie wierzę że ojciec nic o tym nie wiedział. W tej rodzinie nie ma wiary, przykazań, szacunku. Jest tylko kasa i… Czytaj więcej »

nowy

Skąd taka negatywna wiedza o człowieku którego na pewno nie znasz .Czytając te wypociny naprawdę można śmiało spytać JAKIMI JESTEŚMY LUDŻMI.

Kennethsoype

Качественный Ремдесивир можно купить здесь в аптеке

ремдесивир новости

Biedolandia

W jaki sposób nasz samorząd przygotowuje się na kryzysu? Co ma do zaoferowania to miasto dla osób, które straciły pracę? Czy będą jakieś dotacje dla bezrobotnych, zasiłki? Czy tymczasowo nastąpi obniżka czynszów w kryzysowym czasie? No nie… Jest na odwrót! Niedowiary co się tu wyprawia :)) Do tej pory uważałem, że miasto się wyludni i upadnie ekonomicznie w ciągu 20 lat. Patrząc co się teraz wyprawia skracam ten czas i typuje max 10-15 lat. Demografia i ekonomia jest bezlitosna.

Xyz

No przecież ekonomista jest gospodarzem. Wie co robi i uważa, ze dobrze robi. Tylko pozazdrościć takiego burmistrza. Czyż nie?

Kyle XY

To nie ekonomista. To likwidator. Czyli człowiek wyprzedający majątek. Póki do rady miasta, czy też na stanowiska zarządcze nie będą wybierani ludzie z solidnym wyższym wykształceniem to miasto będzie upadać. Jeżeli mówię o solidnym wykształceniu to jest to rzadkość i na pewno nie chodzi mi o ludzi, którzy ukończyli lokalne uczelnie zaoczne. Społeczeństwo w Lidzbarku jest bardzo powiązane, rodzinnie, towarzysko, etnicznie, tak, że mamy do czynienia z korupcją mentalną. W perspektywie czasu ludzie sami sobie robią krzywdę nie do końca to dostrzegając. Weźmy wpływ lokalnych polityków na obsadzanie posad kierownictwa szkół średnich. W ten sposób dla „dobra społeczeństwa” kształtują poziom nauczania w powiecie, jednak sami posyłają dzieci do szkół olsztyńskich. W ten sposób świadomie obniżają poziom wykształcenia w szkołach utrudniając odnalezienie się na rynku pracy w przyszłości. Takim uczniom pozostaje tylko szukanie pracy za granicą. Oczywiście lepiej płatnej , ale są oni tylko siłą roboczą. Za pieniądze powiatu buduje się… Czytaj więcej »

Xyz

Bardzo mądrze napisane. W naszym mieście sa układy i ukladziki. Ale mam cichą nadzieję, ze przy następnych wyborach burmistrza mieszkańcy się obudzą i temu panu powiedzą „dziękujemy”. To co dzieje się obecnie wola o pomstę do nieba. Czy obecny włodarz wie co robi?

Kyle XY

On już dawno odpłynął,nie ma wizji, pogubił się, Stanowisko mentalnie dawno go przygniotło.

Wiesiek

Już podczas ostatnich wyborów mieli mu podziękować a jak wyszło wszyscy widzimy.. I odczuwamy

Emerytka

Układy i układziki w tak małych społecznościach są zawsze. Wszystko zależy od gospodarza jakie sobie dobierze towarzystwo. Jak gospodarz kiepski to i współpracownicy do bani. Mało tego aktualny włodarz nie może się zdecydować z kim chce pracować, kolejne zmiany się szykują w UM. Jego główne hasło wyborcze „czas zmian” weszło mu na tyle w krew, że konsekwentnie wprowadza zmiany, cały czas, zmiany, zmiany, zmiany. Do niczego dobrego to nie doprowadzi.

. Gość

Część ludzi Pan Burmistrz dobrał niefortunnie , może polecający byli nie ci co trzeba ,tacy zadufani w sobie,aroganccy pracownicy robią tyły całemu urzędowi ,może bardziej nadawaliby się ci ludzie do prac porządkowych w mieście, a nie odstraszać petentów swoim zachowaniem , ukazując swoją komiczną wyższość

Barbara

Ta pani co zajmuje się mieszkaniami komunalnymi w Urzędzie Miasta jest bardzo nie miła zachowuję się tak jakby ludzi miała za „nic” bardzo chamowata. Nie pochwalam takiego zachowania.

.lewcio

Podobnie niemiłe sytuacje z panią z ewidencji ludności,strach tam wejść !

. Gość

Panie do wymiany !!!Pracę i petentów trzeba szanować!!! KROPKA

Ela

Ciemna młoda szatynka spojrzenie jakby ktoś jej krzywdę robił.

hehe

Chodzi o Panią Irenkę D. :)???

. Gość

Jest i druga paaaani!!!!! Hahaha

Agnieszka

I tu się nie zgodzę, akurat ta Pani jest bardzo miła i kompetentna. Dla mnie pomogła nie raz.

. Imprezowicz

Nie ma to jak kółko wzajemnej adoracji hahaha

. Gość

Zgoda czy niezgoda nie ma tu nic do rzeczy, należy się brać za uczciwą sumienną pracę i nie stwarzać niemiłych sytuacji w stosunku do petentów i pozbyć się komicznej wyższości itd……..

. Ach

Może by tak popracować nad charakterem, panie bardzo miłe hehehe………

. Ach

Te panie powinny być uprzejma dla wszystkich petentów, a nie tylko dla wybranych ,to prawda do niektórych pokoi w urzędzie wchodzi się nieprzyjemnie ,a może by jednak się temu przyjrzeć?………..

Mieszkaniec

A może to wszystko zależy od pracodawcy. Nieudolność w rządzeniu miastem przekłada się na nieudolność zarządzania kadrą, skąd non stop zmiany personalne w UM, gdyby było dobrze nie byłoby takich problemów.

. Stary

A może pani chwali samą siebie? Komedia!

Barbara

Niestety nie tylko szkoły, lokalne spółki to samo sami znajomi od kielicha ,Gmina przy Andrukajtisie co druga osoba to koleżanka żony albo ktoś z rodziny,Ośrodek Kształcenia na Hozej …szkoda gadać,ja rozumiem małe miasto ale co z młodymi zdolnymi ludźmi po studiach którzy chcą pracować a nie mają gdzie. Myślałam że to się skończy ale niestety…

gość

Młodzi mają do wyboru emigracja albo parobkowanie w jakimś Januszexie za 2-3k na rękę i wegetacja w tym mieście. Nic więc dziwnego, że większość stąd ucieka. Problem w tym, że to miasto bez młodych ludzi czeka katastrofa.

bieda

Może zamiast tężni czy uzdrowiska lepiej by było zainwestować w jakiś bank żywności? Przyjdzie w końcu bieda, to ludzie będą potrzebowali chleba, nie uzdrowiska.

Xyz

Uzdrowisko powstanie i zostanie oddane w obce ręce. Tak jak termy.

Lidzbarska bieda

Czy te inwestycje przełożą się pozytywnie na pensje mieszkańców, czy dalej niektórzy będą zmuszeni pracować za 2000 zł oraz wynajmować mieszkania za 1500 zł? De facto więc po prostu GŁODOWAĆ, bo na żywność taka pensja nie wystarczy.

miasto dobrobytu

Jeszcze trochę, a ludzie w drodze do pracy będą słabnąc na ulicach z niedożywienia.

Barbara

Oglądałam Sesję Rady Miasta zastanawiam się czy to nie cyrk. Zastępca Burmustrza zachowywała się jakby pomyliła miejsca. Nowy skarbnik przeniesiony z wodociągów jakby mało było osób w Urzędzie to wszystko takie dziwne.

Xyz

Proszę się nie dziwić. To jeszcze nie koniec kabaretu. Za kilka dni dowiemy się o innych zmianach. W mieście juz głośno się o tym mowi.

jan

Dopiero co opłatę za wodę podwyższyli od lipca.

Helena

Już była podwyżka. Na fakturze za czerwiec wyższe cena za wodę, ścieki i abonament.

Xyz

Nic nie stoi na przeszkodzie by podwyższyć jeszcze raz. Tak uważa nasz burmistrz i radni miejscy. Milionowy kredyt trzeba przecież spłacić. A spłaca go mieszkańcy.

Rolna

A może zainwestować , nie w pojemnik na odpady a rurę i wszystko do łyny wypieprzać za free…….

Kryzys? To trzeba podnieść opłaty! Serio?

Idzie mega kryzys, ludzie zostali bez pracy lub zarabiają mniej. Dużo samorządów obniża opłaty, podatki co tylko można by jakoś przetrwać ten trudny czas. Lidzbark robi na odwrót… Ten sam Lidzbark, gdzie jest rekordowe bezrobocie a miejsca pracy są powiązane z turystyką, która teraz kuleje. W głowie się nie mieści co się wyprawia w tym mieście.

Xyz

Bo mamy super wlodarza, który obiecał nam wiele. Niestety, zawiedlismy sie i to bardzo. Pozostaje nam mieć nadzieję, ze nastepna kadencja juz nie jego. Czy to normalne, zeby mieszkania komunalne były traktowane na równi z mieszkaniami na osiedlach albo były droższe (chodzi mi o czynsz)? Cos chyba nie tak.

komunalne

W tak biednym i ubogim mieście jak nasz Lidzbark mieszkania komunalne powinny stanowić minimum 80% wszystkich mieszkań na rynku. Taka jest prawda. Za pensję 2000 zł nikogo nie stać wynająć mieszkanie za 80% swojej pensji.

Xyz

Zgadzam sie w zupełności. Wysokie czynsze w komunalnych pan burmistrz tłumaczy tym, ze on tez za mieszkanie na astronomów płaci 700 zł. No cóż.

Wiesiek

Ile razy to już było grane ‚Czas zmienić wlodarza’ itp. Postawi ławeczkę ławeczkę w parku to ludzie super gratuluję takiego burmistrza nam trzeba było a jak chce zwiększyć podatki to już jest beee. Jeszcze raz powtórzę. Sami sobie go wybraliście

. Gość

Ile ludziom można tłumaczyć, narzekają!!!!! ,A jak idą na wybory to i tak ciągle wybierają tych samych i wkoło i wkoło itd……… nie dają szansy żadnym innym ,to znaczy że jest wam dobrze i nie narzekać!!!!!!!!

ilex

A więc ok. 5% jego dochodów za 2018r.

nowy

Za własne 48m czynsz 460 zł a ile za to samo w komunalnym.

Xyz

Juz mówię, za 46m w komunalnym 372 zl

Kyle XY

Mamy tak bo społeczeństwo jest głupie i prymitywne. Szanuje, poważa i zachwyca się ludźmi, którzy mówią „TAK” a robią „NIE”. A gardzi, i nie docenia ludzi , którzy mówią „NIE”, a robią „TAK”.
Ludzie , wyborcy nie chcą prawdy , chcę pięknych bajek. I takie otrzymują. Piękne Bajki.
Jak się większość nie opamięta to masze miasto za klika lat będzie wyglądało jak Western-owe opuszczone miasteczko, z kilkoma drepczącymi na pasach staruszkami, żyjącymi z głodowych emerytur.

niewiarygodne

Jak fałszuje się wybory w lokalnych komisjach wyborczych
https://vod.gazetapolska.pl/22957-jak-falszuje-sie-wybory-w-lokalnych-komisjach

Trombullus

Koronawirus już w Bartoszycach- 2 przypadki- jesteśmy otoczeni!

cox

2 przypadki pewne a ile jest bezobjawowych nosicieli? Nie robią testów i tego nie wiemy. Wiece wyborcze, długie weekendy w górach czy nad morzem jeden przy drugim bez maseczek. Być może każdy miał styczność z bezobjawowym nosicielem….Wygląda na to że wirus ludziom już nie taki straszny do czasu…

adam

Następny bezobjawowy idiota. Człowieku bezobjawowo jesteś idiotą. O przepraszam umysłowo chory na covit-19 bo obecnie inne choroby to pryszcz. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

cox

Nie denerwuj się człowieku bo ci żyłka pęknie a ludzi na świecie coraz mniej. Wystarczy czytać ze zrozumieniem…

adam

Żyłka mi nie pęknie. Tylko żal bierze, że ludzie stracili rozum i samodzielne myślenie. Zacznij czytać ze zrozumieniem zamiast oglądać tv różnej maści (tvn, tvp, polsat). Poszukaj sobie ile włochów umierało w poprzednich latach i kiedy tym starym ludziom zaaplikowano szczepionki. Wirusy zawsze były tylko ten jest specjalny aby namieszać ludziom w głowach i ich zastraszyć. Ludzie na świecie od zawsze umierali. Na pewno maseczka jest super i szczepionka cię ocali i twoich bliskich. Dużo zdrowia i myśl samodzielnie.

Kyle XY

W 1900 roku średnia życia np: w USA wynosiła 47 lat dziś to 81. Na pewno „dzięki” koronawirusowi zmarło więcej ludzi niż statystyczne podają. Umarłym nikt nie będzie robił testów. Wujek mojego kolegi miał problemy z rozrusznikiem serca więc pojechał do szpitala. Jak twierdzi kolega na regulacje. Tam go położyli. Po pewnym czasie kontakt tel. się urwał . Rodzina już go nie zobaczyła. Pacjent zmarł . Oficjalna wersja serce nie wytrzymało. Pogrzeb to 5 osób w kościele , oczywiście w maseczkach i klient w urnie. A mógł żyć. Został zakażony w szpitalu.

adam

Od dawna w szpitalach jest mnóstwo bakterii i innego cholerstwa. Wiem bo oddałem ojca do szpitala nie miał chorych płuc, a wrócił z kaszlem (zapaleniem płuc). Niestety konowały nie przejmują się ludźmi tym bardziej starszymi. Obecnie mają super furtkę na brak swoich umiejętności i nieudolność leczenia. Pacjent po prostu umiera na covit-19 i już. Lekarze udzielają porad telefonicznie bo się boją nawet nie wiedzą czego. Po za tym covid-19 to dobra przykrywka do wielkiego kryzysu gospodarczego co było widać i co odczujemy.

Kyle XY

Tu masz rację.

cox

Nie o to mi chodzi. Komentarz na inny temat….

Mistrzunio

Dobrze adam prawisz! Już Cie lubię! a maseczka chroni bankowo… przed mandatem w Biedronce haha

janek

nie potwierdzono w Bartoszycach

Duda da, duda ma, duda da, duda da, du da da...
gość

Ktoś ma jakieś rzetelne dane nt. bezrobocia w naszym powiecie?

sprawdzam

Niech burmistrz przedstawi porównanie cen za odbiór śmieci w pobliskich miastach takich jak np Dobre Miasto , Bartoszyce , Pienieżno, Orneta , Bisztynek, Górowo ,lub gmina wiejska Lidzbark Warmiński ? A nie czaruje radnych i mieszkańców sloganem ” NIE CHCĘ ALE MUSZĘ …” ! Od 2012roku w tych miejscowościach ceny za śmieci były niższe niż w Lidzbarku Warmińskim, który to właśnie Lidzbark Warmiński należał od 2012 roku do liderów w województwie jeśli chodzi o ceny smieci !

Wiesiek

Radni mają dostęp do tych informacji ale cicho siedzą

. Gość

Radni , bezradni ? hahaha……

Anna

U zbiegu ulic Astronomów i Polnej dwa lata temu wybudowano wiatę na śmieci. Zewnątrz wygląda pięknie, ale wewnątrz …. Kontenery oblepione są grubą warstwą brudu, a pojemnik na odpady eko opróżniany bardzo rzadko co powoduje, że z jego wnętrza wydobywa się potworny fetor. Nie wydaje mi się aby kontenery były okresowo myte i dezynfekowane. Te stojące pod chmurką są w znacznie lepszym stanie, bo obmywa je deszcz, a te pod zadaszeniem są siedliskiem zarazy przenoszonej na rękach, gdyż jak wiadomo wyrzucając śmieci trzeba podnieść pokrywę pojemnika.
Apeluję więc do radnych aby przy uchwalaniu odpłatności za wywóz śmieci pomyśleli przy okazji o tych co za nie płacą.

Xyz

Oni tego nie zauważają. Niektóre pojemniki na śmieci stoją bezpośrednio przy ulicy (ul. Kajki), to jakieś 100 metrów od obecnej siedziby UM. Bród, śmieci wychodzą wierzchem, śmietniki obrosnieta chwastami. Oj, przepraszam dziś zostały obkoszone dookoła, tak aby Polska nie zginęła. No ale choć trochę ogarniete. I co, elita idąca do pracy tego nie widzi? Jestem w stanie podać inne takie przykłady, ale po co, nie warto. Ważne,ze podwyzka za śmieci przyklepana i jest ok. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń związanych z pozyskiwaniem kasy dla miasta.

Z Bartoszyc

Bartoszyce nie segregowane 36zł za osobe, tak tanio… porazka

Ciotka Pociotka

Może nie bezpośrednio związane z artykułem ale też śmieciowy problem. Dlaczego w wioskach polikwidowano ogólnodostępne kosze na śmieci? Teraz każdy czereśniak wyrzuca worki do przydrożnych rowów, zwłaszcza ci od wszelakich działeczek i domków. Wywóz śmieci powinien być finansowany z podatków, bo inaczej pola,lasy i przydrożne rowy w Polsce, będą jeszcze większym śmietniskiem.

gość

Też tego nie rozumiem po co likwidowali te kontenery na śmieci. Bardziej eko są plastikowe worki? Nie wiem kto wpadł na tak absurdalne pomysły.

Barbara

Te pytanie trzeba zadać do „guru”Gminy czyli Wójta

spacerowicz

Ekologia
– plastiki myj wodą żeby wyrzucić czyste -marnowanie wody pitnej.
– zapakuj w plastikowy worek a najlepiej dwa, bo plastik tnie worek- jeszcze więcej plastiku.
– przetrzymuj to w domu lub garażu- śmierdzi i przeszkadza
– pilnuj terminów odbioru i walcz gdy nie odbiorą.
– sezon grzewczy rozwiąże powyższe problemy puszczając plastik kominem- extra ekologia
W każdej wiosce stały kontenery na plastiki szkło panie Andrukajtis, nikomu nie przeszkadzały. Teraz każde gospodarstwo domowe kisi wory z plastikami po garażach. Worek z plastikami tak blisko samochodu przeszkadza i od razu pomysł- wyp.. to do lasu. Nikt na wsi nie będzie kupował specjalnych pojemników ponieważ emerytów KRUS nie stać.

Taki dobrobyt, że trzeba składać wnioski o socjal?

Tymczasem w mieście mamy taki dobrobyt i bogactwo, że włodarze zachęcają na facebooku do korzystania z dodatku solidarnościowego dla osób, które straciły pracę. Ale miasto się rozwija, ludzie żyją w dobrobycie przecież… Taki dobrobyt, że trzeba składać wnioski o socjal? Czujecie ironie?

Kyle XY

Niech pracownicy Term składają wnioski!

dodatek solidarnościowy

A oni tam pracowali na normalnym etacie? Bo jak na śmieciówkach, to nie dostaną nawet grosza!

Xyz

Niby bezpartyjny, a przyklaskuje wszystkim. Marionetka na sznurku. Pamiętam jego obietnice, gdy postanowił zostać burmistrzem. Wszystko miało być takie piękne. Będzie dbał o mieszkańców, będzie dbał o miasto, bedzie się starał zeby nie podwyższać czynszów i innych mediów. Tymczasem co? Miasto zadłużone po uszy, brak funduszy w kasie miasta, czynsze rosną w oczach. Tak pan burmistrz dba o nas mieszkańców. Moze niech by kandydował na prezydenta RP, prezes Kaczyński miałby super pajaca do pociagania za sznurki. Dziękujemy panie BURMISTRZU!!!! Czekamy na więcej. Moze kolejna jakaś standaryzacja mieszkań?

. Gość

No jak to nie dba o ludzi? Haha, tyle nowych twarzy zatrudnionych w urzędzie, jeden ważniejszy od drugiego

Xyz

Zaraz bedzie zatrudniony następny. To jeszcze nie koniec.

Krycha

Może to dobry czas na referendum w sprawie odwołania burmistrza?

Ziom

jak również rady miasta bo oni dają na to przyzwolenie

Polak

Każdy czas jest dobry a najlepiej dla tego miasta jak najszybciej.

Xyz

Z pwenoscia

Wiesiek

W końcu ktoś mądrze napisał. Odwołać nierobów zanim będzie za późno

gość

Już słyszeliśmy tę śpiewkę o konieczności podwyżki , ok 9 miesiecy jak wszystkie samorządy podnosiły ceny , bo był tzw . boom na podwyżki śmieci , ale teraz to już jest rozbój w biały dzień. Długi trzeba spłacać, ale NIE w taki sposób !

Kyle XY

Gdy widzę to zdjęcie burmistrza unoszącego się na pasach 3D to przypominają mi się słowa doktora Stromajera, a my za to płacimy.

Kyle XY

Normalnie fakir na latającym dywanie w pasy. Prorok jaki czy co?

Kyle XY

Ja też chce płacić za śmieci od zużycia wody.Zużywamy w 4 os 20 m3/m-c to za śmieci wychodzi 10 PLN/ m-c a nie 96.
A tak naprawdę należy skontrolować burmistrza z tak naprawdę nielegalnego pozyskiwania pieniędzy z firm komunalnych to opłaty spadną. Może zamiast term , czy tężni trzeba było wybudować nowoczesną spalarnię i na tym zarabiać , a budowę tych służących rozrywce inwestycji przesunąć w czasie.

EdiqueEquinotuM

best cbd oil buy cbd oil hemp cbd cbd online

Trombullus

A może by tak zawalczyć o autonomię Warmii i ustanowić nowe państwo? Dałoby to wiele nieocenionych korzyści.
Otwarcie granic z Obwodem i zniesienie ceł co umożliwiłoby powstanie przemysłu przemytniczego na całą Europę. Uwolnienie się od PoPisu i jego kalecznych samorządowców spowodowałoby w końcu wzrost gospodarczy regionu. Wprowadzenie ogromnych opłat za przejazd (myto) dla TIRów. Wyjście z UE spowodowałoby brak chorych wytycznych i nakazów a jednocześnie utworzenie u nas „raju podatkowego” który przyciągnąłby kapitał. A jeżeli by nie wyszło finansowo to moglibyśmy rabować podróżnych albo wypowiedzieć wojnę Niemcom i się poddać. Z pewnością żyłoby się dostatniej i dużo spokojniej

Tomasz

I jakoś na dniach w mieście ma wzrosnąć również opłata za wodę i ścieki, o ok 2-3% http://www.pwiklw.home.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=60 . Ale śmieci,woda ,ścieki to wg burmistrza ogólnie mówiąc nie „podatki” , a „opłaty ” i oczywiście pan burmistrz „nie ma on wpływu” na spółki miejskie PWiK oraz PGK ? To jak to w końcu jest za kadencji pana Wiśniowskiego, nie podnosło się żadnych „podatków” tfuuu znaczy się danin ….?

Wiesiek

Zaraz wprowadzi jeszcze opłatę klimatyczna

gość

Jeszcze rok temu 4 osobowa rodzina płaciła rocznie ze segregowane śmieci 576zł,a po tej podwyżce zapłaci 1152zł , czy poszczególni dradni to nie mają sumienia …

obserwator

Kuźwa przecież niedawno(9 miesięcy temu ) co podnieśli nam już z 12zł na 17 zł https://www.naszlidzbark.pl/ogolna/kosmiczna-skala-podwyzki-cen-odbioru-odpadow-komunalnych-w-lidzbarku-warminskim/ Oto dla przypomnienia lista radnych, którzy głosowała „ZA” tą bardzo wysoką podwyżką :
ZA:
1.Naumczyk
2.Kij
3.Kabała
4.Olszewski
5.Dryzelenko
6.Rosiński
7.Zieliński
8.Michalak

PRZECIW:
1.Łagocka
2.Grzmiączka
3.Korzeniewski

WSTRZYMALI SIE

1.Serwach
2.Brodowski
3.Kedzierski
4.Pasternak

DZIEKUJEMY !!!!!!!!!!!
Burmistrz szuka pieniędzy w kieszeniach mieszkańców by spłacić potężny dług miasta ? Dla przypomnienia na koniec 2020roku ma to być ok 33mln zł ! Zaś jaskółki ćwierkają , że w 2021roku będzie to ok 37mln !
Lidzbarczanie nie dajcie się zwieść czczymi gadkami , ze nie segregujecie śmieci i, że jest to wina ZGOK-u !!!

mieszkaniec

Wstrzymujący jak zwykle zachowali się kunktatorsko. Nic nowego. Jeśli przyjrzeć się rozkładowi głosów, ogólnej liczbie, wnioski same się nasuwają.

Kyle XY

Ci wstrzymujący byli za ale zawsze będą mówić ,że nie chcieli podwyżek i się wstrzymali.

Wiesiek

Tylko 3 radnych miała ‚jaja’ parodia

Emerytka

Ci co byli za, oczywiście zrobili to w interesie mieszkańców. Niebawem kolejna sesja, będzie powtórka z rozrywki. Wstrzymanie się od głosu to świadectwo braku odwagi oraz braku szacunku do własnych wyborców. Wyborcy wybrali radnych do reprezentowania ich w samorządzie, nie do biernego działania z jednoczesnym pobieraniem diet.

mieszkaniec

No właśnie „wstrzymanie się” od głosu to czyste kunktatorstwo. Dobrze wiedzą, że głosowanie przejdzie. A tak próbują zrobić wrażenie, że jest jakiś pluralizm, jakieś podziały. Będą się bronić, że przecież nie byli za itp itd Śmieszni Ci radni 🙂

Wiesiek

Jak tak bardzo szukają oszczędności to niech utną diety o połowę dla przykładu. 1200 zł na rękę za pierdzenie w stołek to o wiele za dużo

. Gość

Czy są w tym mieście jeszcze rozsądni , uczciwi ludzie ?, Kogo wybierać ?

Barbara

Mam nadzieję że mieszkańcy dla radnych „jestem Za” podziękuja przy następnych wyborach

Wiesiek

Tylko referendum może coś zmienic

Ziom

Tu nie ma co pytać. Skoro podnosi ceny to wiadomo, że zaglosowal za podwyżka.

mieszkaniec

Już mam dość rządów i „działań” naszych lokalnych pseudopolityków. Właśnie dotarło do mnie, że czas się stąd wynieść na dobre.