Wrz 062019
 

12 września 2019r. Rada Miasta podniesie mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Proponowane przez Burmiszcza Jacka Wiśniowskiego nowe stawki uszczuplą kieszenie mieszkańców w następujący sposób:

– z nieruchomości zamieszkałych gdzie segreguje się odpady, stawka z 12zł wzrośnie na 17zł od osoby miesięcznie. Podwyżka o 41,7%.

– z nieruchomości zamieszkałych, gdzie odpady nie są segregowane z 20zł na 34zł od osoby miesięcznie. Podwyżka o 70%.

Dla firm, sklepów itp. Burmiszcz Wiśniowski proponuje podwyżki idące w setki procent. Wszystko za sprawą niepozornej zmiany w zapisie treści nowej uchwały o stawkach. I tak, dotychczas dla firm, sklepów itp. obowiązywała miesięczna stawka za odbiór odpadów. Po przyjęciu nowej uchwały wyższa stawka dotyczyć będzie jednorazowego opróżnienia pojemnika! Biorąc pod uwagę, iż większość małych firm, sklepów itp. nie ma miejsca na segregowanie odpadów, skala podwyżki (przy założeniu że jak dotychczas śmieci zabierane są raz na tydzień) będzie kosmiczna. Poniżej w tabelkach wyszczególniono skalę podwyżki, przy założeniu opróżniania pojemników raz na tydzień.

 

 

 

Tymczasem pomoc publiczna udzielana przez Burmiszcza Termom Warmińskim idzie w setki tys zł.każdego roku …

 Posted by at 10:30 pm
Powiadom o
gość

STAWKI w 2019 roku w GMINIE WIejskiej Lidzbark Warmiński
14,00 zł/osobę miesięcznie za zbierane i odbieranie odpadów komunalnych w sposób selektywny
28,00 zł/osobę miesięcznie za zbierane i odbieranie odpadów komunalnych bez segregacji

Bieda w tym mieście

Tak to jest, jak przez rok pomieszka się w Holandii, Niemczech czy innym cywilizowanym kraju i jak wracasz do takiego biedo-Lidzbarka to ma się wrażenie jakby się odwiedziło Mozambik, Erytreę albo słynącą z biedy Etiopię. Według niektórych komentujących tutaj samochód służbowy albo obiady w pracy lub trzynasta pensja to postawa roszczeniowa względem pracodawcy? hehe nawet nie wiem jak to skomentować! Bliżej wam do Ukrainy czy Białorusi niż do Europy zachodniej… I te zarobki po dwa tysiące na rękę… Witamy w kraju III świata! Caritas powinien nad Lidzbarkiem zrzucać z helikopterów paczki żywnościowe tak, jak się to robi we wspomnianej Afryce.

szukam pracofnika

Tak powinna wyglądać rozmowa gdy dzwoni Januszex w sprawie pracy……
https://www.youtube.com/watch?v=HWaYS3eipTI

gość

Jak ktoś się upomni w Lidzbarku w Januszexie o trzynastkę czy samochód służbowy to jest to postawa roszczeniowa? Czy Lidzbark leży w kraju III świata? Przecież na zachodzie to standard nie mówiąc o mieszkaniu służbowym. Dobrze, że PiS podnosi minimalne krajowe, bo Januszexy utraciły kontakt z rzeczywistością. Mam nadzieję, że część „Januszy” pozamyka swoje pseudo-biznesy i zajmie się czymś innym – np macaniem kur?

bogda

Na 3-cią kadencję Cieśliński Piotr co takiego zrobił pozytywnego ten poseł dla mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego by mieszkańcom żyło się lepiej ? Czy jest w Sejmie w partii PO bo udało mu się wskoczyć na stołek posła. Czasami widać go na festynach, ale czy mieszkańcy od tego podnieśli swój standard życia wybierając Cieślińskiego Piotra do Sejmu żeby reprezentował mieszkańców naszego miasta.

cox

PO jest tylko dla siebie, dla znajomych, rodzin i tylko dla nich mogą coś zrobić…

Non

Hahaha wyborcy podnieśli standard życia posłowi !!!!

chomik

Dlatego uważam, że nie ma sensu głosować na posłów, którzy nic nie znaczyli w obecnym sejmie, i nie będą znaczyć w przyszłym. Faktem jest, że tzw „opozycjoniści” mają fajną fuchę. Za nic nie odpowiadają, bo nic „nie mogą”.

krzysztof

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 34.. a wśród nich mamy kilku kandydatów na posłów z Lidzbarka Warmińskiego…Lista numer 1 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE..tu nie mamy nikogo. z naszego kochanego miasta…..Lista numer 2 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ..tu mamy_16 PAWLIK Jacek Roman nauczyciel Kiwity……Lista numer 3 – KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ_ tu nie mamy kandydata…..Lista numer 4 – KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ..nie zgłosił się nikt z naszego miasta..jednak.. jedynka na liście _ WYRĘBEK Andrzej lekarz z Dobrego Miasta .pracujący w Lidzbarku Warm………….Lista numer 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI…tu mamy dwóch kandydatów z Lidzbarka…Jedynka to PROTAS Jacek polityk. Lidzbark Warm…oraz _ 4 CIEŚLIŃSKI Piotr ekonomista … Lidzbark Warmiński…….Lista numer 8 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY…….13 NAŁĘCZ Ryszard przedsiębiorca Lidzbark Warmiński……więc jako mieszkańcy mamy na kogo głosować….. zachęcam do wyborów. i tylko liczyć na 100%…żródło. Wybory do… Czytaj więcej »

ten-or

a p.Wioletka ???

krzysztof

Wioletta Jaskólska,nie mam info ,że mieszka w Lidzbarku…Urodziła się 27 lutego 1969 r. w Lidzbarku Warmińskim. Studiowała na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. z obecnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku. ,,można również dopisać i pana Bogdana Borusewicza (ur. 1949 w Lidzbarku Warmińskim) –

Api

Pani Jaskólska swego czasu, podobnie jak pan od zegarka, zapomniała wpisać to i owo do oświadczenia majątkowego podczas sprawowania mandatu radnej. Jak mam uwierzyć tejże kandydatce?

imię

Nijak. Po prostu nie musisz.

Swoją drogą API ogromny PLUS za możliwość edycji postów.
Chyba, że coś przespałem.

imię

A Ty krzysztof, nie mieszkasz czasem w Olsztynie?
Przyganiał kocioł…

Maria

Pani Wioletta jest mieszkanką LW, chociaż wstydzi się tego podając jako miejsce zamieszkania Śródmieście.
Dom w okolicy ul. Zielonej już chyba zamieszkała.

Tymczasem w Januszexach Lidzbarskich

Taka sytuacja… znalazłem ogłoszenie z Lidzbarka, w którym pracodawca napisał, że oferuje wysokie zarobki. Myślę sobie… woow!
Wysyłam CV, przychodzę na rozmowę i pytam…

+ Jakiej wysokości oferują Państwo wynagrodzenie?
– 2400 zł netto
+ Słabo, nawet jak na Lidzbark. Samochód służbowy jest?
– (śmiech Janusza) niestety nie posiadamy
+ Jakieś benefity, premie, obiady w pracy, trzynastki, wolny dzień w tygodniu?
– nie mamy (poważniejszy ton)
+ W takim razie dziękuję. Do widzenia Państwu.
– Ale proszę czekać… proszę Pana…
+ (trzask drzwi)

Januszex sp. z. o.o.

PiS chce drastycznie podnosić minimalną krajową… A ja już teraz słyszę te jęki lidzbarskich Januszexów… hehe 🙂

parobek

– Kowalski, zwalniam cię!
– Zwalnia Pan? a ja myślałem, że niewolników się sprzedaje! uff…

Wujek

comment image

Tymczasem w Januszexach Lidzbarskich

Ludzie w Lidzbarku nie zarabiają tych wspomnianych 4500 zł bo godzą się pracować/parobkować za dwa tysiące. Skoro pracownik sam siebie nie szanuje to nie będzie go szanował też jego pracodawca.

Mayday

Prowokacja. Ty szukałeś pracy czy sponsora? Auto obiadki, premie, benefity, trzynastki dni wolne? Typowa postawa roszczeniowa. Ty pracy szukasz, czy łaskę komuś robisz, że przyszedłeś na rozmowę? Januszex powinien zapytać Cię o kwalifikacje, co wniesiesz do firmy, jaki masz pomysł na siebie. Po tych pytaniach sam by zamknął za Tobą drzwi…

Trombullus

Ogarnij się. Może leszcz biznesu po określeniu się przez nowego pracownika, nakreśli wizje kariery… To jest Lidzbark a nie Las Vegas. Tu masz ryć o nic nie pytać i nierzadko znosić chamstwo i buractwo szefa. Tu nikt nie został przedsiębiorcą ze względu na swoje wykształcenie lub kulturę osobistą. Tu w rozpoczęciu działalności nie liczy się przebojowość, fachowość tylko tępe, chamskie walenie po trupach do kasy.
Ps. Na szczególną uwagę zasługuje tu kadra zarządzająca sklepami i właściciele.

Prrrtt

Dobrze,że powstaną galerie ,to wkoncu będzie można zrobić spokojnie bez oglądania skrzywionych min handlujących sklepikarzy zakupy .Tylko żeby nikomu nie przyszło do głowy wpuszczać ich do galerii, bo popadają, sieciowki zapraszamy

Tymczasem w Januszexach Lidzbarskich

Praca a parobkowanie to nie to samo. Czy pracodawca robi mi łaskę, że płaci za pracę normalne pieniądze? W Holandii miałem wszystko to, co zostało wymienione w tym komentarzu. Ale na prowincji jak biedo-Lidzbark dalej parobkowanie za miske ryżu. wstyd.

gość

Postawa roszczeniowa? Przecież on nie zapytał nawet o mieszkanie służbowe tylko o podstawowe sprawy.

gość
Obserwator

Oto lista radnych która głosowała ZA tą bardzo wysoką podwyżką :
ZA:
1. Naumczyk
2.Kij
3.Kabała
4.Olszewski
5.Dryzelenko
6.Rosiński
7.Zieliński
8.Michalak

PRZECIW:
1.Łagocka
2.Grzmiączka
3.Korzeniewski

WSTRZYMALI SIE

1.Serwach
2.Brodowski
3.Kedzierski
4.Pasternak

DZIEKUJEMY !!!!!!!!!!!

Shjh@jsjs.pl

Obawiam się ze było to uzgodnione wcześniej, o dziwo jednym głosem przeszła ustawa

Xyz

Całe to towarzystwo to jedna wielka ustawka. Radni, którzy byli za, to dupowłazy burmiszcza. Szkoda, niektórzy mieli szacunek u mieszkańców. No cóż, ciężko odzyskać to zaufanie. Ludzie są pamiętliwi, pamiętajcie o tym „niepo”radni….

Non

Szacunkiem to się powinno obdarzać uczciwych, bezinteresownych ludzi , teraz o takich trudno ,dzisiaj zakłamanie, nieuczciwość wzięły górę i karierowiczostwo po trupach !!!!! To kolejny przykład na naiwność wyborców przykre

Kyle XY

Jak ktoś nie ma zdania i się wstrzymuje od głosowania to po co tam jest. Jesteś za albo przeciw innej opcji nie ma . Jeżeli uchwała przeszła to ci co się wstrzymali byli ZA.

Non

Zwykła asekuracja ,żeby żadnej ze stron mocno się nie narazić!!!

Bolo

Sami wybraliscie takich radnych a teraz narzekacie…

Gość

Spoko. Władza podnosi minimalne wynagrodzenie do 2,6 tyś. Będzie na opłaty i jeszcze na piwko zostanie 😉

krzysztof

Podniesienie płacy minimalnej o 350 zł do poziomu 2600 zł w przyszłym roku cieszy tych, którym ustawa zagwarantuje podwyżkę. Pomysł mniej podoba się przedsiębiorcom zaczynającym swoją biznesową przygodę – składki na ZUS wzrosną o niemal 400 zł.publikuje w komentarzu Puls Biznesu…od siebie dodam skala podwyżek drastycznie wysoka bo już mowa o 3000,00 a i słychać 4000,00 płacy minimalnej….zapłacimy wszyscy więcej, nie tylko za śmieci również za mandaty……spadnie skala zasiłków,,,,a jak sekretarz Gierek lubił mawiać…..nie martwcie się ,że płace wzrosły ja ceny podwoję i wyjdę na swoje… i piwo też podrożeje szanowny panie………….

Trombullus

Pokaż mi kraj gdzie leszcz biznesu utrzymuje całą rodzinkę na wysokim poziomie wyzyskując zaledwie kilku pracowników. Czas skończyć z tym że zakładamy interes i od razu kupujemy wypasioną furę. Pracownik nie jest zwierzęciem pociągowym, on też ma prawo do godnego życia. Od pewnego czasu przyglądam się wracającym z pracy budowlańcom- nie ma w nich radości, nie widzę nic poza wrakiem człowieka ubranym w second hand.
Ps. Gdyby nie towarzysz Gierek, połowa Lidzbarka mieszkałaby w lepiankach.

Mayday

Trombullus. Jeśli Cię boli, że ktoś zakłada firmę i jeździ wypasioną furą – nic prostszego – zakładaj firmę i posmakuj tego miodu. Jeśli chodzi o pracowników budowlanych. Wzruszyłem się. Fachowcy z pewnością nie pracują za najniższą krajową. Znam tą branżę. Za opieranie się o betoniarkę pomocnika w stanie mniej więcej trzeźwym 2250 brutto to i tak dużo. Akurat Krzysztof miał rację. Dzięki tym podwyżkom płacy minimalnej będziemy mieli niezłą jazdę. Ciekawe jak wysokie będą ceny w przyszłym roku? Dzięki tej podwyżce pracownik nie będzie godniej żył, bo życie go będzie więcej kosztowało. Myślisz, że jak przedsiębiorcy nie będzie stać na pracownika, to co z nim zrobi? Zwolni, albo podniesie ceny. Firmę zakłada się dla zysku, nie charytatywnie żeby zrobić komuś dobrze. Po podniesieniu najniższej, różnica w koszcie pracodawcy w 2020 roku wyniesie jakieś 422 zł. Wyobraź sobie np. jakąś niewielką piekarnię zatrudniającą na „najniższą” powiedzmy 10 niewykwalifikowanych osób. Miesięczny koszt… Czytaj więcej »

Trombullus

No to teraz to napisałeś szczerą prawdę… Cyt:”Firmę zakłada się dla zysku” A czasem założenie firmy to nie jest praca? Czy nie jest tak że podstawą tej pracy jest rozwój osobowy przedsiębiorcy i ciągły rozwój firmy? He he. Nie w Lidzbarku.. U nas firmę zakłada się dla zysku z wyzysku. Zero rozwoju, tylko zaspokajanie swoich własnych potrzeb typu piękna fura i wydatki żoneczki na tipsy, fryzjera i rekreacje. Cyt:”Zatrudniającą za najniższą 10 niewykwalifikowanych osób” A ilu z budowlanych leszczy ma na to szkołę? Może jakiś magister inżynier się wśród was skrywa? Prawda jest taka że większość nawet zawodówki budowlanki nie ma a chce uchodzić za niebywale wykwalifikowaną kadrę kierowniczą. Co do tej podwyżki minimalnej to mam mieszane uczucia bo nie wiem o co tu chodzi. Kaczyński nie wymyślił tego dla pozyskania wyborców, bo ich ma. Nie jest to też skok na kasę z ZUS. Podejrzewam że chodzi tu o coś… Czytaj więcej »

Mayday

Trombullus szanuję Cię, ponieważ w odróżnieniu od niektórych komentujących, w mojej ocenie, logicznie argumentujesz i jesteś gotów do wymiany poglądów. Zdradzę Ci zatem, że firmę założyłem właśnie po to, żeby nie mieć nad głową szefa-debila. Mam świadomość, że moi ludzie pracują na mój sukces. Po prostu ich szanuję. Moi ludzie nie pracują za najniższą. Wiedz jedno: firma to nie praca, to wyzwanie. Firmę prowadzi się na własne ryzyko i odpowiedzialność. To nie etat. Nie ma godzin pracy. Często siedzę weekendami nad papierami, w tygodniu kończę pracę o 1-2 w nocy, gdzie „etatowi” dawno już śpią. I prowadzi się ją także dla z zysku. Bo jeśli go nie ma, to firma się nie rozwija. Z zysku także płaci się pracownikom – zrozum to. Ze straty nikt nie dostał wypłaty. Jeśli chodzi o kwalifikacje. Nie chodzi mi o papiery, tylko o umiejętności. Mam taką zasadę: jeśli przychodzisz do mnie i chcesz pracować,… Czytaj więcej »

Till

Cyt. „Z zysku także płaci się pracownikom – zrozum to. Ze straty nikt nie dostał wypłaty” – bardzo ciekawe i Ty nazywasz się przedsiębiorcą. Porozmawiaj z księgową, uświadomi Ci co to jest zysk, może zrozumiesz. Tak na marginesie, to zdanie jest ważną informacją
i ostrzeżeniem dla przyszłych pracowników, dostawców energii, banków i innych firm.

Mayday

Było to raczej uogólnione stwierdzenie. Jeśli firma przynosi straty i nie jest w stanie wynagradzać swoich pracowników – zwalnia ich. Proste

Till

Lidzbarskie firmy znane są z tego, że dużo ” chcom” a w rzeczywistości mało mogą.

Trombullus

Skoro nie należysz do grona „leszczy biznesu” a jesteś uczciwym pracodawcą więc nie powinieneś ich bronić. Sam dobrze wiesz że twoja konkurencja to w dużej większości to osoby „wysoce nieuczciwe”. W naszej kochanej wolności słowa niestety ani ja ani ty nie możemy publicznie z nazwiska wymienić tych cwaniaków. Może i szkoda bo dobra reklama odebrałaby im pracowników i w końcu uczciwy pracodawca miałby możliwość rozwoju.

ten-or

już to przerabialiśmy,przy płacy min. 4000 szef firmy bez względu na to co wytwarza podniesie cenę, a dolar i euro 400zł, już tak było….taczka pieniędzy i po chleb i mleko…

gość

Przedsiębiorcy płacący minimalne wynagrodzenia dla swoich pracowników to pierdoły, nie przedsiębiorcy. Podniesienia przez PiS płacy minimalnej spowoduje to, że część tych pseudobiznesów się pozamyka. I bardzo dobrze!

Adam

Mieszkamy na ulicy gdzie są domki jednorodzinne i nasz jeden blok miejski. Stoją tylko dwa kosze ogólne na śmieci. Pytanie gdzie my mamy segregować?? Żadnych worków nie dostajemy. Kiedyś na skrzyżowaniu ulic stały pojemniki. Gdzie tam zanosiliśmy. Odkąd Pani Jaskulska się przeprowadziła na nasze osiedle do swojego domu to raptem kosze zniknęły.. Nawet jakbyśmy chcieli segregować nie mamy takiej możliwości bo nam na to nie pozwalają..czy teraz mamy płacić przez to więcej bo brak warunków..

API

Jest sobie mały sklepik, szewc, szmateks czy apteka. Odpady wyrzucają do pojemnika wspólnego jaki jest np. przy ul. Kasprowicza (zaplecze ulicy). Płacili za segregowane odpady miesięcznie ok 100zł. Po zmianach sytuacja będzie wyglądała tak: Przyjmijmy do symulacji pojemnik 1100L. Segregacja odpadów dla nich jest już przymusowa, więc opłata za każdy pojemnik opróżniany raz w tygodniu to 787 zł, przemnóżmy razy 4 pojemniki (bo segregują) daje ok 3 150zł. Zapis w uchwale jest wyraźny „za każde opróżnienie pojemnika”, wcześniej było „miesięcznie” za odbiór odpadów.

nikt

Wypada czytać ze zrozumieniem, jest wyraźnie napisane, że niesegregowane śmieci w pojemniku 1100 litrów przy odbiorze raz w tygodniu będą kosztować 787 zł miesięcznie ! i koniec kropka żadne 3150 ! – jak nie segregujesz to nie segregujesz. Tak dla formalności stycznia 2019 r. w Olsztynie taki pojemnik kosztuje ponad 1100 zł.

Warto może też dla przyzwoitości dziennikarskiej dodać, że wzrost cen nie zależy od władz lokalnych samorządowych bo wpływa na niego związek gmin oraz wzrost opłaty „marszałkowskiej”, którą wprowadził Minister Środowiska. Opłata ta w 2017 roku wynosiła 24,15 zł. potem 170 zł, a teraz chyba już 270 zł. Ogromny jest również wzrost cen energii elektrycznej itd. ….

Till

Kiedy pojawią się pierwsze pojemniki na odpady zawierające grafen?

API

Wypada czytać ze zrozumieniem, polecam:) Pisałem o odpadach segregowanych. Każdy rodzaj do oddzielnego pojemnika, a każdy pojemnik liczony jest przecież oddzielnie.
Przyzwoitość dziennikarska mówi mi, że udziałowcami ZGOK-u są gminy, a więc także Burmiszcz głosował w sprawie podwyżki na zebraniu walnym, zgadnij czytelniku czy był za podwyżką czy przeciwko niej? Sam zgok to chore dziecko Brzezina i jego ferajny z PSL i PO, której pan Burmiszcz tak ochoczo włazi w 4litery (często bez wazeliny). Przyzwoitość dziennikarska podpowiada mi, że w radzie nadzorczej olsztyńskiego ZGOK-u zasiada, nie kto inny jak pan Kasnoborski.
I na koniec, dziennikarska przyzwoitość nakazuje mi zadać pytanie: Czy zatrudnienie przez Burmiszcza, na stanowisku kierownika ośrodka aktywizacji zawodowej, żony Wójta jest już lekkim przegięciem pały, średnim, czy ciężkim objawem nepotyzmu?
Panie nikt, co pan na to?

Xyz

Przypadek z tym stanowiskiem nie jest pierwszym i raczej nie ostatnim. Burmiszcz ma polot, nie tylko w sprawach kadrowych. Urząd roznosi się jak grypa po różnych budynkach, a to dopiero idiotyzm. Przecież taki remont (ocieplenie od środka) można realizować etapami, bez utrudniania życia pracownikom i mieszkańcom.

Non

Panie Burmistrzu ocieplenie to by się przydało na zewnątrz i nowa elewacja !

Radek

Najważniejsze powinno być ocieplenie stosunków międzyludzkich i nowsze twarze urzędników po odesłaniu emerytek do domu na zasłużoną emeryturę. Młodzi ludzie na stażach, a emeryci na ciepłych posadkach.

Ona

O tym, że będzie tam zatrudniona słyszałam długo przed ogłoszeniem konkursu

Obiektywna :)

Trzeba było startować w konkursie na stanowisko kierownika 🙂 🙂 nie wiem czy w L. W. ma ktoś takie doświadczenie w realizacji projektów przeznaczonych dla osob najbardziej potrzebujących jak Pani Marlena. Mąż jest na całe życie, a Wójtem się bywa.

Jarek

Doświadczenie… Hahahaha. Pisząc ten komentarz kompromitujesz się…. To całe towarzystwo to jedna wielka kompromitacja. „Miałeś chamie złoty róg…” Cytat aktualny, w stosunku do burmistrza i do wójta, o plebanie nie wspomnę….

ZamowMariana.pl

Wciąż osiągamy zbyt niksi poziom recyklingu i czekają nas kary. Udział odpadów segregowanych stanowi relatywnie niewielką cześć w całej masie.Brak miejsca na kubły to nie jedyny problem. Ludzie często nie wiedzą, co gdzie wrzucić. Np. nasiąknięty karton nie nadaje się do odzysku. Gdzie znaleźć informacje na ten segregacji? Opisałem szczegółowo na blogu: https://zamowmariana.pl/ z odnośnikami do źródeł Ministerstwa Środowiska. Wystarczy wejść, dosłownie chwilę poświęcić i mieć tę świadomość, że robimy co w naszej mocy, by chronić środowisko. Zapraszam

Ddda

To moze warto wreszcie zejsc na ziemie i zostawic szklo plastik i inne.
Niz brnac w to bagno i mialczec ze ludzie to i tamto.

No chyba ze chodzi o taka wymowke zeby byl argument do podwyzek

Xyz

Mieszkańcy, brawo za wybór burmistrza. Burmistrzu brawo za dobór kadry oraz trafione inwestycje. Na boiskach „pełno” dzieci i młodzieży, na bulwarach tłumy turystów, amfiteatr pęka ze śmiechu z braku miejsca na zakupioną scenę. Brawo. Do tego bliscy fachowcy między innymi od edukacji, aktywizacji zawodowej itd itd. Na szczęście wszystko to kwestia czasu.

Kurator

Czy prawdą jest, ze glownym umyslowym tego tworu jest zona obecnego wójta?

Xyz
Kurator

Pięknie! Jeden wart drugiego. Ciekawe czym odwdzięczy się Fabian?

Kurator

krzysztof

podniesienie cen za wywóz odpadów komunalnych to jeszcze nie wszystko….w całym kraju śmieci stają się tematem politycznym.. i w wszędzie ceny podnoszą,,i nie jest to łatanie potrzeb 500+,,ale potrzeba chwili…w temacie są jeszcze ścieki….w wielu miastach samorządy w tym temacie sobie nie radzą,,, mam tu na myśli stolicę,,,Do awarii kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu doszło 27 sierpnia ,..W jej efekcie nieczystości są zrzucane do Wisły. Według oceny ministerstwa środowiska, do rzeki wpływa 260 tys. metrów sześciennym ścieków na dobę.,,ścieki płyną również w naszych lidzbarskich rzekach……Tematem trzeba się uporać,,,a czy podwyżki za śmieci i ścieki okażą się wystarczające? zawsze czas pokaże…

Zorientowany

Proszę nie uogoolniac. W Lidzbarku do rzeki trafiają scieki ale.oczyszczone zarówno z Miejskiej jak i nawet Polmlekowskiej. Szamba szukaj gdzie indziej

Gall Anonim

Polmlekowskiej. Działającej i modernizowanej zgodnie z przepisami prawa?? Coś mi śmierdzi od strony ulicy Wyszyńskiego.

Skrajna bieda w mieście

Coś czuję, że pod lumpeksami będą stały jeszcze dłuższe kolejki w tym mieście a parówki z Biedronki na promocji będą znikać z półek w jeszcze szybszym tempie.

Biedoland Warmiński

Skoro Lidzbark zamienia się w taki… Biedoland z rosnącą biedą warto pytać włodarzy czy są planowane jakieś noclegownie dla bezdomnych – których jest dość sporo? Jakieś darmowe posiłki dla głodujących mieszkańców? Nowe mieszkania socjalne z powodu zwiększonego na nie popytu? Nie może być tak, że ludzie żyją w skrajnej biedzie a wydaje się pieniądze na nieudane inwestycje, grające drzewka, pasy 3D czy inne ławeczki USB – chociaż ta ławeczka to dobry pomysł bo podobno bezdomni ładują tam swoje telefony.

vinnie balls

Zaprawdę powiadam wam, tajemnicą wszechświata jest ,że w takiej biednej ,zapomnianej ,demograficznie wystrzelonej w kosmos dziurze jaką jest miasto mężów znakomitych (hehe) opłaty miejskie są na poziomie potężnej aglomeracji. Rocznie za śmieci nie posegregowane rodzina 4 osobowa zapłaci około 45000 rupii

Biedakowo Warmińskie

Zdajecie sobie sprawę, że posegregowane odpady to SUROWIEC wykorzystywany do produkcji w różnych gałęziach przemysłu? Skoro oddaję taki surowiec to chcę za to pieniądze. Ale czekaj… muszę jeszcze za to płacić by ktoś go ode mnie wziął… i jeszcze więcej płacić… absurd. Ktoś robi na tym niezły interes.
Swoją drogą podwyżka tego typu w mieście gdzie ludzie żyją na parówkach z biedronki za 6 zł/kg i kupują ubrania w lumpeksach to coś karygodnego.

adammm

Zgadzam się w 100%. Za komuny za surowce wtórne płacili kasę, a obecnie każą sobie płacić za przyniesioną np: makulaturę.
To jest super biznes dostać wstępnie posegregowane odpady nadające się do ponownego przerobu.

Kyle XY

Platon: „Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę są karani rządami głupszych ” Te podwyżki to są efekty niekompetencji ludzi zarządzających miastem, powiatem, państwem. Przez lata do władzy pchali się i byli pchani despoci, tumany albo „życiowe pierdoły”. Nie mieli oni nic do zaoferowania mieszkańcom poza pychą, chęcią dominacji, napawaniem się władzą i jej przywilejami, możliwością bezkarnego poniżania innych, zatrudnianiem na intratnych stanowiskach członków swoich rodzin i kolegów. Ludzi nie mających odpowiedniego wykształcenia, zdolności logicznego myślenia, a jedyne czym mogli się wykazać to brak kompetencji i koligacje rodzinno-towarzyskie. Koligacje często przesiąknięte duchem PRL-u. Kto jest winien? Czy PO , PiS? Winni są mieszkańcy, którzy w tak zwanych demokratycznych wyborach w sposób czynny lub bierny, wybierają tą „mafię towarzyską”, a teraz będą zmuszeni płacić za ich błędy. I co z tego ,że PO i PiS oferują poprawę życia twierdząc ,że trzeba dać więcej środków na zdrowie, edukację ,wojsko, rolnictwo, emerytom. Robią… Czytaj więcej »

Trombullus

Brawo burmistrz! Teraz okoliczne lasy i zagajniki zaroją się odpadami przemysłowymi. Kominy firm będą zapodawały piękny aromat palonej folii, plastiku i innych badziewi. Wiwat ekologia!
Z drugiej strony wygląda to na pieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Z jednej strony radni Platformy Obywatelskiej mogą swoimi głosami tuż przed wyborami osłabić PIS, zwalając na nich winę z drugiej zaś pozyskane środki przeznaczyć na kolejną transzę zapomogi dla Term.
Nie podejrzewam żeby podwyżka była wymyślona przez firmy zajmujące się gospodarką odpadami. Taki brak wstydu i poszanowania dla ludzi zawsze kojarzy mi się Platformą Obywatelską.

awer

przypominam Ci,że PO już nie jest większością – decydują radni Wiśniowskiego i sam Pan Burmistrz 🙂 Skończyły się lata zwalania na PO 🙂 czas podjąć męskię decyzje 🙂

w sam raz

Burmistrz je z ręki i łasi się PO, np. Protasowi. Przypomnę klip z poparciem Jacka dla Jacka. Wiśniowski, chłopaczyna z pobliskiej wioski nigdy nie będzie jednym z nich. Jako narzędzie w ich rękach sprawdza się znakomicie, nie rozumie chłopek roztropek o co chodzi;)

Non

Proszę się dowiedzieć skąd pochodzi nasz poseł ,ale to chyba akurat nie jest takie istotne , w naszym mieście brakuje ciągle rozsądnego, dobrego gospodarza.

Trombullus

A ja ci uzmysławiam iż prawie cała lidzbarska „elyta” tak gra jak jej zagra „główny rozprowadzający” a jego przynależność partyjna jest odzwierciedleniem jego jestestwa.
Nikt z lidzbarskich leszczy biznesu, urzędników, radnych nie jest w stanie publicznie skrytykować lub przeciwstawić się jedynie słusznej linii opcji politycznie minionej. W Lidzbarku Warmińskim PIS nie istnieje, nie rządzi i nie rozgrywa.

Prrrtt

Szacun dla ludzi, którzy nie boją się mieć własne zdanie i nie dają zdominować się i zastraszyć różnym układam!!!

gość

Czteroosobowa rodzina zapłaci o 240zł więcej w skali roku , a na horyzoncie za kilka miesięcy kolejna podwyżka za wodę i ścieki ! Nie są to PODATKI ale są to OPŁATY i ich WZROST na które wpływ ma rada miejska oraz pan burmistrz!

Ktos

Czyli za wywóz nieczystosci zapłacę 10pln miesięcznie więcej. Szkoda strzepic tutaj języka, długopisu, klawiatury na taką podwyżkę. A sklepy niech same się martwią o siebie lub niech same wyleją tu swój frasunek. Z takimi artykułem trzeba było się wstrzymać do czasu po wyborach parlamentarnych, kiedy wasza „dobra” zmiana podniesie znacząco ceny energii elektrycznej, pochodną czego będzie drastyczny wzrost cen wszystkiego. Deja vu? Vide 1976…

Gosc

To wszystko wina PiS 😉 Zapraszamy na sesje zobaczymy jak bedą glosowac poszczegolji radni !!!

Gość

Nie ma problemu. Będzie kasa na opłaty. Jarosław zapowiedział rychły wzrost płacy minimalnej do 4 tyś. zł. Zapowiedział też 14 emeryturę. Będzie kasa.