wrz 252019
 

W dniu dzisiejszym Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie 3 sędziów odrzucił skargę kasacyjną od wyroku olsztyńskiego sądu w którym ów stwierdził nielegalność zarządzenia Burmistrza na mocy której pobierano opłatę 900zł za dochowanie zmarłego w grobie ziemnym. NSA podtrzymał argumentację Sądu Wojewódzkiego, iż Burmistrz nie posiadał uprawnień do nakładania tego typu opłaty. Wyrok jest prawomocny. Tym samym Redakcja NaszLidzbark po ponad 2 latach walki odniosła kolejne zwycięstwo w walce z wszechobecną patologią w lidzbarskim samorządzie.

Znaczenie praktyczne dzisiejszego wyroku

Każde żądanie opłaty przez PGK za dochowanie do grobu ziemnego w okresie od 17 lutego 2012r. jest nielegalne. W okresie obowiązywania tegoż nielegalnego zarządzenia, PGK pobrało opłatę od ok.  650 osób na przybliżoną kwotę 600 tys zł. Pieniądze te trzeba więc oddać mieszkańcom wraz z odsetkami (ok. 670tys zł). Powyższe dane uzyskano od PGK. W okresie między rokiem 2000 a 2012 w przybliżeniu 250 osób dodatkowo i ok 300 tys . Tym także warto zwrócić, z czystej przyzwoitości i uczciwości.

Informacja uzyskana od PGK z częściowym zestawieniem opłat za dochowanie

Burmistrz Wiśniowski postanowił na swój sposób rozwiązać kwestę zwrotu pieniędzy mieszkańcom. Nazwał to rozwiązanie „kompleksowym”. Otóż, należy na specjalnym formularzu zwrócić się do PGK o zwrot pieniędzy, wpisując daty, załączając rachunki (o ile jeszcze ktoś trzyma takie rzeczy). Reasumując, sposób załatwienia sprawy polega na złożeniu „podania” o zwrot zagrabionej nielegalnie kasy. Jest to skandaliczne rozwiązanie, przypominające sposoby działania sławetnej PO, tak bliskiej Burmistrzowi partii. O przeproszeniu mieszkańców w opublikowanym dzisiaj na portalu społecznościowym piśmie nie ma nawet mowy. Typowe.

Redakcja podpowiada, jak uczciwy wobec mieszkańców Burmistrz powinien to załatwić.

Krok pierwszy –  pozyskanie od PGK, kopi faktur wystawionych wszystkim wnoszącym opłatę.

Krok drugi – Wysłanie na piśmie wszystkim poszkodowanym przez urząd informację o sprawie, w sposób np. taki Szanowny Panie, Pani, Państwo. Burmistrz Miasta informuje, iż opłata jaką wniesiono za dochowanie zmarłego …. Z dnia … pobrana była nielegalnie, za co serdecznie przepraszam. Jednocześnie zwracam się z prośbą o podanie w jaki sposób Urząd Miasta ma zwrócić pieniądze wraz z należnymi odsetkami (wpłata na podane konto, pocztą, w kasie urzędu itp.). Z wyrazami szacunku Burmiszcz Miasta. Wysłanie takiej informacji także tym, którzy wnieśli opłatę przed lutym 2012r. bowiem także nie była pobrana uczciwie.

Krok trzeci – przeanalizowanie pozostałych opłat za korzystanie z cmentarza, bowiem kilka z nich jest nadal nielegalna i upierdliwy redakorzyna ponownie zaskarży niektóre z nich. Lepiej już je anulować, niż potem oddawać o wiele więcej pieniędzy.

Następnym krokiem niech będzie przywrócenie do prawidłowego stanu prawnego samego funkcjonowania utrzymania cmentarzy. Któż powiedział, że PGK posiada monopol na utrzymanie cmentarzy? Na zarządzaniem cmentarzami, tak jak zielenią czy gospodarką odpadami powinien być rozpisany przetarg. Opłaty za korzystanie z cmentarzy wg. Ustawy są dochodem własnym gminy i absolutnie nie mogą pozostawać w kasie PGK, tylko być przekazywane gminie. Obecnie PGK „doi” mieszkańców jak się da i ile się da.

Z przymrużeniem oka, można stwierdzić, że Redakcja załatwiła kilkuset osobom 900+ 😉

 Posted by at 9:04 pm
Powiadom o
moni

odpisali… brak podstaw prawnych do zwrotu. Szkoda, że w piśmie nie podali podstawy prawnej ani możliwości zażalenia na „brak podstaw”

Mieszkanka Lidzbarka

Czy opłaty za wystawienie pomnika na grobie są legalne?

Mieszkanka Lidzbarka

Czy opłata za wystawienie pomnika na grobie pobierana jest legalnie?

Trombullus
praw

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze jakieś wątpliwości – czym jest po-ko, i czym się kieruje, niech sobie to przesłucha.

cyt

„Ci, którzy zamykają oczy na zło, są odpowiedzialni za to, że zło wraca, w takiej czy innej formie” – głosuj na po-ko, zło wróci do ciebie, bądź pewny

gość

Wszystko, tylko nie PO-PIS

Zdzichu

w peło są same cwaniaki to już dawno wiedziałem to jest partia sama dla siebie innych mają głęboko w czterech literach.

imię

I już nikt nie zastanawia się, czy ów Banaś miał burdel, czy…. ktoś inny w jego imieniu go prowadził… Czy Wojciechowski zdefraudował pieniądze, po czym zmuszony był je oddać, czy tylko chwilowo naciągnął na kasę obywateli… Czy był zamach Macierewicza, ty to tylko jego chora wyobraźnia? Czy SKOKI nadal defraudują? Na dziś SKOK wyłudził ponad 5mld polskich złotych, z czego 4,5 mld wypłacono klientom z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, 500mln zł. BFG przekazał dla banków, które przejmowały upadające SKOKI. Sam SKOK Wołomin pochłonął ponad 2,2 mld złotych a ten poje*any sejm powołał komisję ws. Amber GOLD, który pochłonął „jedynie” 0,6 mld zł. Amber Gold to jedynie 10% tego, co ukradł pis przy pomocy SKOKów. Bierecki… to ten, który tworzył SKOKi rżnące polaków na kasę, ale Bierecki to pis…. A pis jest ślepy, swoich członków nie sprawdza, bo nie bez kozery pis zablokował ustawę zabraniającą działalności parabankom, jakimi są m.in. SKOK i… Czytaj więcej »

gość

To jest prawdziwa afera, którą ujawnia Pan Stonoga
https://www.youtube.com/watch?v=OdNc3KJmDfM

Ktos

Tutaj jest zagłębie medialne lokalnych wyznawców pis, więc takie rzeczy nie za bardzo do tych czytelników przemawiają. Oni po prostu lubią być chwaleni, dymani (z silnym naciskiem na to drugie) jeśli robi to tylko ich ukochaną partia… Do nich nie przemawiają żadne logiczne argumenty. Jedyne, co potrafią to jak mantrę klepać pisowski przekaz dnia.
A Sasin popłakał się do mediów, kiedy poczuł się sam na debacie. Ciekawe, czy ten kłamca mysli o tym, kiedy sam okłada bejsbolami w tvpis?

gość

Dla mnie PiS=PO, a PO=PiS jednym słowem… POPIS. Ostatnio słyszałem, że polityk PIS i polityk PO ostro się pokłócili w programie na żywo a później poszli sobie jak gdyby niby nic NA WSPÓLNY OBIADEK. A skłócony plebs myśli, że to on jest po którejś ze stron… nie… co najwyżej jest za popis-em. Zasada- dziel i rządź działa idealnie w tym kraju, chociaż ma już kilka tysięcy lat… hehe.

Pietuch

I ty to tak na jednym bezdechu napisałeś ?

gość

napisałaś-nie napisałeś , dlaczego każdy myśli , że to api pisze te artykuły.

krzysztof

wybory przed nami.. w dniu wczorajszym w mediach na wszystkich kanałach zdominowały tragiczne wiadomości z Lidzbarka Warminśkiego… a potem same nudy …wszyscy zastanawiają się czy sok z buraka jest lepszy od soku z marchewki…….dla mnie to i to z odmianą czerwieni…osobiście wole sok z kiszonej kapusty. dobry na kaca. i zielony..

A i D

Bo widocznie ta „lokalna gazetka” w przeciwieństwie do reszty brukowców ma szacunek dla tych co opłakują tę tragedię i nie daje pola do popisu czytaj komentowania dla tych co widzą cudze pod lasem a swojego pod nosem nie dostrzegają.

gość

Gdyby napisali o tej sprawie, to kłóciło by się to z tym, że Lidzbark to miasto mlekiem i miodem płynące.

wiktoria

czy tego Cieślińskiego to poe…lo z tymi banerami co 50m?

Trombullus

To że Cieśliński z czwartego miejsca na liście znajdzie się w Sejmie wydaje się być wysoce nieprawdopodobne. Miejsc jest 8 ale chyba przynajmniej połowa przypadnie PIS.
Zrozumcie kandydatów. Niejeden ma kredyt na dom, apartamenty, luksusowy samochód a to się samo nie spłaci. Co innego że posłom Koalicji Obywatelskiej, Platformy Obywatelskiej szczerze życzę udanego zapisania się w Lidzbarskim Urzędzie Pracy i skierowania do Szkła lub Polmleku, prosto na linię produkcyjną.
PS. Cieśliński tylko nabija punkty Protasowi?

bogda

By żyło się jemu lepiej, już 3 kadencje tak się ślizga.

ręce opadają

Przestań , plany były takie ,żeby zapier…ć takich rozmiarów baner na polu przy termach ,ze widoczny byłby z trujmiasta.

Zdzichu

Wyobrażasz sobie go w Lidzbarskim Januszexie za najniższą krajową albo na stażu za tysiaka, który dostał z Punktu Uzyskiwania Parobków ;-)?? Bo ja nie 😉 to i banery wali 😉 z miasta zrobił prywatny serwis fotka.pl hehe

OK-s

Punkt Uzyskiwania Parobków – to bardzo dobre i bardzo trafne określenie tegoż miejsca. Ostatnio kolega miał nieprzyjemność tam gościć i przedstawiono mu ofertę pracy za (!UWAGA!) 2250 PLN brutto. Dodam, że jako wymagania podał oferent komunikatywny angielski i gotowość do pracy na dwie zmiany. Także według mnie jest to uwłaczające komukolwiek coś takiego oferować. Można również zadać pytanie czy lidzbarski PUP nie prowadzi tu przypadkiem jakiejś plantacji niewolników, których siłą wysyła się do pracy za takie pieniądze. To jest absolutne dno. Natomiast wracając do Pana Posła Cieślińskiego, to z tego co pamiętam w wyborach w 2015 roku startował z „trójki” i wtedy się dostał, jednak wtedy chyba jego lista miała wyższy poparcie niż aktualnie. Także być może, tak jak pisali rozmówcy przede mną – będzie musiał się rozejrzeć za jakimś nowym zajęciem. Zwłaszcza, że niczym wybitnym nie zapadł w pamięć podczas ostatniej kadencji, więc kolejnej już może nie być. Jednak… Czytaj więcej »

Gall Anonim

boje się drzwi do szafy otworzyć, bo jeszcze stamtąd gotów wyskoczyć.

gość

Przejdź się po Wiejskiej , tam to dopiero ciemnota okleja płotki swoimi pisowskimi pupilami

krzysztof

czy ktoś przeanalizuje serię nieszczęść młodych ludzi w Lidzbarku….?? w ostatnich dniach
szerokim echem odbyło się w krajowych mediach o tragedii młodych ludzi z Lidzbarka ,,,

Real

Alkohol , środki odurzające i handel różnymi lekami ,szkoda młodych ludzi !!!! Skutecznie trzeba z tym walczyć

gość

Co powoduje te wszystkie złe zjawiska? Jakie perspektywy mają młodzi ludzie w tym mieście?

obiektywny

Dlaczego lokalne media milczą na ten temat? Czy temat jest niewygodny dla niektórych włodarzy?

Prrrtt

Zbyt mocna fascynacja zgniłym zachodem

gość

Zgniły zachód? Tylko, że to Polska przoduje w liczbie samobójstw w UE. To zachód jest zgniły, czy Polska? Mapa z 2016 roku.comment image

gość
gość

Kilka dni wcześniej dwoje młodych ludzi popełnia samobójstwo ! Teraz ten nożownik co ginie pod ciezarówką ( prawdopodobnie samobójstwo ) młoda kobieta w stanie krytycznym w szpitalu ? Cztery młode osoby …. w jednym tygodni ! Wina leży …………?

obiektywny

Braku polityki społecznej w regionie, braku polityki mieszkaniowej, braku polityki płacowej, wysokie koszty życia, karygodne warunki życia dla młodych ludzi w mieście i powiecie, głodowe płace, rozwarstwienie społeczne… to czynniki, które mogły się przyczynić to tego, co się dzieje i czynniki, które przyczyniają się do powstawania różnych patologii.

Bum

Rzetelniej powinny pracować odpowiednie służby. przecież mają rozeznanie kto czym handluje i gdzie istnieją mety ,które handlują czym popadnie, kalecząc i rujnując życie młodym ludziom!!! Natychmiast do pierdla z takimi, albo nie do kamieniołomów za miskę ryżu.

Gość

A czemu akurat ryżu?

Bum

Bo w więzieniach zbyt dobrze ich karmią z naszych podatków!!!!!! Nie mówiąc o innych przywilejach.

gość

Ciekawe jest to, że temat nie jest poruszany przez lokalne media. Bo gdyby został poruszony to propaganda, która głosi, że Lidzbark jest bogatym, wspaniałym, rozwijającym się miastem legła by w gruzach! Więc takich smutnych tematów lepiej nie poruszać… Gdzie są te obiektywne media? 🙁

Prrrtt

Powodem tych nieszczęść jest słaba psychika oraz uzależnienia,które odbierają sens życia

Radek

W tym wczorajszym wypadku zginął 21-letni chłopak. Nie wierzę, że wziął ślub bez wiedzy rodziców, że kupił samochód bez pomocy finansowej rodziców lub teściów. Zawiniła nie tylko słaba psychika. Zawiniło bezstresowe wychowanie bez nauki odpowiedzialności. Jeśli jego żona/ młodziutka jeszcze osoba/ przeżyje, będzie wrakiem psychicznym po takim
traumatycznym zdarzeniu.

A i D

A Ty już wiesz co zawiniło…a Ciebie odpowiedzialności uczyli? To weź odpowiedzialność za swoje wypociny i pomyśl że w tym momencie obwinianie Rodziców za zachowanie tego człowieka jest nie na miejscu. Wogóle w żadnym momencie nie jest na miejscu. Oni mają tragedię a między innymi Ty tylko nakręcasz nagonkę

gość

W Polsce jest więcej samobójców, niż ofiar wypadków drogowych. Tym bardziej dziwi fakt, że przeznacza się miliony jak nie miliardy złotych na zapobieganie wypadkom drogowym a nie robi się nic z samobójstwami.

https://www.tvp.info/36493038/w-polsce-wiecej-samobojcow-niz-ofiar-wypadkow-drogowych

Leśne dziadki

Dawno nie byłem w Lidzbarku. Przyjeżdżam i pierwsze to, co rzuca się w oczy to plakaty z jakimiś starszymi ludźmi. Myślę sobie… czy Lidzbark organizuje jakąś senioradę? – w końcu mieszkają tam prawie sami starsi ludzie, bo młodzi pouciekali drzwiami i oknami z tego miasteczka biedy. Ale nie… to kampania wyborcza w której brak jest nowych kandydatów. Co 4 lata te same twarze.

januszek

Trafnie ujęte.

Zdzichu

Bo u Nas w Lidzbarku wygląda to następująco. Głosujmy na Leśne dziadki, na tych samych ludzi co zwykle bo przyjdą nowi i może być gorzej. Jeszcze z pracy zwolnią. A tak to stary układzik, znajomości, kolesiostwo ja zagłosuję na Leśne dziadki to leśny dziadek się odwdzięczy, posadkę dyrektora załatwi, a tak to co?? Przyjdzie nowe to stary układ się rozwali, a to lepiej już żyć w starym, który i tak mnie denerwuje i prowadzi do frustracji, ale przynajmniej coś z tego ugram i mogę spać spokojnie.

Miasto tylko dla seniorów

Czy włodarze zdają sobie sprawę jak będzie wyglądało to miasto za 10 czy 20 lat? Już teraz średnia wieku mieszkańców jest na bardzo wysokim poziomie, młodzież ucieka z Lidzbarka drzwiami i oknami, brakuje opiekunów dla osób starszych, brakuje domów opieki dla takich ludzi. A co będzie w takim razie za 10, 5 czy 20 lat? Spróbujcie to sobie wyobrazić… jeden wielki dom starców wielkości miasta! Samorządy w całej polsce prześcigają się w pomysłach jak ściągnąć do siebie ludzi młodych by u nich zamieszkali, pracowali czy zakładali rodziny. A co robi lidzbark? wręcz odwrotnie. Głodowe pensje w połączeniu z drogimi mieszkaniami to nie są sposoby na rozwój miasta tylko na katastrofę demograficzną i ekonomiczną.

dług 2014 a 2019

SZYKUJE SIE MEGA NIESPODZIANKA na KONIEC 2019 roku . DŁUG MISATA WZRŚNIE KOLOSALNIE w porównaniu z długiem z 2014roku. Tak dla Przypomnienia to nowy BURMISTRZ Jacek WISNIOWSKI i NOWA RADA MIASTA (2014 rok ) zatwierdzała już budżet na 2015 rok !https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/213288/Uchwała-III_12_2014

Kyle XY

Tak z innej beczki. Do czego prowadzi 500+
Warto obejrzeć wystąpienie śp. posła Rafała Wójcikowskiego, który zginą w dziwnym wypadku samochodowym.
https://www.youtube.com/watch?v=YyS_p2SPN-A

lekcja ekonomii dla pisiora

Długo zastanawiałem się jak dla mojego znajomego Pisiora wytłumaczyć jak działa 500+ bo on uważał to za dar od samego wodza Jarka. Tak, więc zabrałem mu jego portfel z wypłatą, wyciągnąłem mu 500zł i mu je dałem… podziękował ładnie nieco zdziwiony „bo dostał” kasę ode mnie. później zorientował się, że nie ma swojego portfela z kasą i był śmiech… xD xD później jak oddałem mu portfel sam powiedział, że jest głupi a 500+ bierze się z podatków, które sam płaci.

Kyle XY

Nie ma co udzielać lekcji ekonomi tylko dla pisora , PO też daje ( sami krzyczeli: „500+ na każde dziecko”.) PSL też chce rozdawać pieniądze , SLD ma tak zwany równy podział pieniędzy „we krwi”. I tak to jest, że część narodu ciężko pracuje czy to fizycznie czy fizyczne i umysłowo, a reszta jak pasożyty, żyją z pracy innych, żądając coraz więcej. Jeszcze 6 miesięcy temu bardzo drogą kiełbasę w Gamie kupowano poa 32 PLN za kg, a teraz owa kiełbasa kosztuje 49,90. Czy pensje dla pracowników wzrosły o 30%. Za to dano lekarzom i pielęgniarkom, choć podobno szpitale w tym nasz mają potężne długi. Dano nauczycielom choć uczniowie w coraz mniejszym procencie zdają okrojoną (w stosunku do lat 70 i 80-tych) maturę, a są przypadki że nie potrafią wykonać podstawowych działać matematycznych. Dano rolnikom dopłaty , choć nie orzą, nie sieją , nie zbierają. Ale……….jest dobrze, a będzie coraz… Czytaj więcej »

Real

Z której by strony nie patrzeć, naiwni wierzą politykom ,każda socjotechnika jest dobra aby nabrać wyborców !!!

Prrrt

Bałbym się ciebie, nieelegancki dowcip, kradzież portfela?!

gość

Nie kradzież, tylko poważny wykład naukowy z wiedzy ekonomicznej dla obywatela.

Trombullus

A ja bym wziął Platfusa, zabrał mu portfel i tak jak rudy, zębaty i Rostowski powiedział- ” Pieniędzy nie ma, nie było i nie będzie”.

Real

W naszej mieścinie „piniędze” , „stołki” i „enteresy” tylko wiadomo dla kogo, haha , pozostali mogą się tylko oblizywać

Bum

Nie ma to jak pozostali wodzowie,już Stefcio Niesiołowski jednego określił , uświadamiać należałoby ludzi, żeby wkoło nie głosowali na tych samych ,bo dalej będą tkwić w tym szam………ie!

OK-s

Widzę, że Lidzbark to się zrobiło bardzo bogate miasto. Nie ma problemu, żeby wypłacić gruby hajs za ZŁE decyzje Wajsa, a w tym samym czasie buduje się inwestycja uzdrowiskowa za dość duże pieniądze, a także za niewiele mniejsze modernizowany jest budynek Urzędu Miasta. Widać musiał się mocno zużyć przez 10 lat użytkowania.

Zdzichu

Może jeszcze zapach się unosi byłego burmistrza i chcą się go pozbyć 😉

Kyle XY

Jak nie potrafią budować to szybko idzie obiekt do remontu.
Tu nie chodzi o to żeby zbudować coś porządnego tu chodzi o to , żeby zbudować i remontować. Zawsze można wziąć następny kredyt.

Prrrt

Wcześniej czy później i tak do bram miasta zapuka syndyk, brawo gospodarze !!!!!

gosc 1254

w tym mieście robi się wszystkie inwestycje na które dają środki unijne, nie ważne czy potrzebne ważne że pochwale się ze dostałem.

Trombullus

Brawo, teraz dopiero się wyjaśniło skąd ta podwyżka za odbiór odpadów. Nie ma to jak zabrać komuś pieniądze a po wyroku sądu jeszcze raz zabrać, żeby oddać.

Anna

Czy opłata za wiazd na cmentarz w celu postawienia pomnika jest legalna czy nie? Firma kamieniarska musi miec pozwolenie na wiazd na cmentarz z PGK.

bezrobotny

Gratuluję dla Pana Redaktora za jego pracę i wkład w sprawy związane z naszym miastem. Portal naszlidzbark.pl to jedna z nielicznych rzeczy, którą Lidzbark rzeczywiście może się pochwalić, bo trudno znaleźć tak zawziętego, zdeterminowanego i odważnego redaktora jak Pan Andrzej. Pozdrawiam.

krzysztof

za kilka dni wybory ,warto poświęcić trochę czasu sondażom..a są ciekawe.. liderem sondaży pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. 45 procent , .. 26 proc Koalicja Obywatelska. ….Lewica, 14 proc.

Koalicja Polska- 7 proc,……. Konfederacja, która może liczyć na głosy 5 proc.
Badanie zrealizowane w dniach 24-25 września 2019 roku na próbie 1101 dorosłych Polaków.

Jarek

Uważam, że jedynym sensownym i racjonalnym zadośćuczynieniem ze strony burmistrza jest podanie się do dymisji. Te kwoty to nie 5 zł. Gdyby ten człowiek miał choć trochę honoru, posypał by głowę popiołem, przeprosił i odszedł w siną dal.

gość

sprawa sporna przegrana przez burmistrza, pieniądze oddane ! Ale „JAREK ” chce krwi „dymisji ” 😉

krzysztof

sprawy pochówku pozostają w gestii administratorów cmentarzy/są to samorządy i władze kościelne,one ustalają stawki opłat……….czy słusznie pozostaje kolejne pytanie..wątpliwa sprawa czy ludzie ruszą do burmistrza po zwroty.?..wszak w wielu rodzinach ważniejszy od złotówek pozostaje spokój i refleksja po zmarłym.. .

gosc

Brawo „PiSowskie sądy ” Konstytucja Konstytucja ;)))

gosc1

Pan burmistrz zaslania sie rozporzadzeniem poprzednika z 2012 roku, a czy nie mogl zminic swoim nowym rozporzadzeniem zapisy tego starego ? Wiele gmin nie narazalo swoich mieszkancow na dodatkowy haracz , koszta oraz odsetki , prawnikow , rozprawy w sadzie lecz Gmina Miejska Lidzbark Warminski postapila niestety inaczej. Prozno szukac informacji o zwrocie nieslusznie pobranej daniny w na slupach tablicach ogloszeniowych , prasie , w PGK ! A nie jest to mala kwota ok 800-900zl !

Piotr

Proponuję troszkę poprawić swoją polszczyznę Panie „Andżeju”. „Burmiszcz”????? Naprawdę??? Pewnie za chwilę Pan poprawi swój błąd, a inni będą się zastanawiać skąd taki komentarz. Pozdrawiam.

Tomasz

pewniiiiiiiiiiiiiie błąd Redaktora, dobrze, że zwróciłeś uwagę

Zdzichu

Milion razy już było tłumaczone na stronie czemu Burmiszcz, a nie Burmistrz 😉

bezrobotny

„Burmiszcz” to celowe nazewnictwo. Tak, jak np. „madka”, które jest określeniem niektórych matek w internecie. Jak nie rozumie Pan ironii i sarkazmu, to proszę nie komentować.
ps. A co to jest „?????”? To jakiś nowy znak interpunkcyjny?

imię

Widzisz bezrobotny, bo to jest tak:
Jak znajdziesz powiedzmy banknot „10 złotowy” to się cieszysz.
jak znajdziesz „pięć banknotów 10 złotowych” to Twoja radość jest niewspółmiernie większa -zakładam.
A pięć banknotów nie powinno być dla nikogo a dla bezrobotnych szczególnie niczym, czego nie znają i nie pragną. Taki bezrobotny cieszyłby się chyba bardziej ze znalezienia ich większej liczby.
Czego tu nie rozumiesz? Ironii i sarkazmu? Przecież pięć banknotów dziesięciozłotowych to żaden nowy banknot.

Jeśli nie rozumiesz prostego wzmocnienia przekazu to nie komentuj.

Wujek

Pusty wywód, nawet jeśli będzie złożony ze stu słów – dalej będzie pusty.

bezrobotny

Głupoty. Wzmocnienie przekazu poprzez błędy interpunkcyjne? Dlaczego zakładasz, że bezrobotny cieszyłby się z takich marnych pieniędzy?

dyslektyk

Pan Piotr też nie grzeszy gramatyką, w zdaniu pytającym nie stawia się kilku znaków zapytania (?). Wytykając innym błędy sami ich nie róbmy, niby taki mały szczegół a razi w oczy.

Pietuch

Panie Andrzeju ,dziękuje za poświęcony swój czas jak i determinację w działaniu ,na rzecz mieszkańców .Nalezy niewątpliwie Pan ,do grona nielicznych osób ,którzy ,nie tylko głośno mówią ,ale i skutecznie potrafią działać .Duzo zdrowia życzę .

Ziom

Świetna robota.

gościówa

Brawo panie Andrzeju i szacunek za niezłomność.
Od tych kilkuset osób oczekiwałabym wpłaty na pańską gazetę po powiedzmy 10% odzyskanej sumy.

Api

pomarzyć fajna sprawa;)