Paź 042019
 

Kampania wyborcza w Lidzbarku Warmińskim odbiega nieco rozmachem od tego co widujemy często w telewizji. Tutaj, w małym biednym prowincjonalnym miasteczku oraz powiecie, zarządzanym poprzez partyjno-towarzyskie interesy jego włodarzy, kampanię ogranicza się do minimum. Same wybory stanowią tylko formalność, a w zasadzie są hołdem lennym mieszkańców wobec partyjnych kacyków, traktujących nasze miasto jak własność feudalną. Po cóż, więc czynić większe nakłady kampanijne, skoro wynik jest z góry przesądzony (jeśli chodzi o głosy Lidzbarczan)? Przestrzeń publiczną zdominowały ogromne plakaty posłów Protasa i Cieślińskiego. Co zrozumiałe, Cieśliński ma nieco mniejsze bilbordy niż poseł Protas, ten ostatni najwyraźniej cierpiący na manię wielkości. „Wielki” Protas z plakatu, poważny, z góry spoglądający na mieszkańców zdaje się mówić „Jestem tutaj wszechmocny, obserwuję was i wiem o was wszystko, wiem co robicie i będę wam patrzył na ręce podczas głosowania”. Inni kandydaci z konkurencyjnych partii stanowią tylko nieszkodliwe tło, polityczny lidzbarski plankton. Stan „oplakatowania” Lidzbarka Warmińskiego jednoznacznie wskazuje dominującą pozycję Platformy Obywatelskiej w tymże biednym mieście. Sytuację można z powodzeniem porównać do zachowania zwierząt, w szczególności psów. Te stadne zwierzęta co jakiś czas znaczą teren wiadomo czym, pokazując innym dominującą rolę na danym obszarze. Dokładnie ten sam mechanizm stosują posłowie Cieśliński i Protas, oznaczając co 4 lata przestrzeń miejską swoją odmłodzoną komputerowo podobizną.

Na tę dominującą pozycję, obaj „politycy” pracowali latami. W zasadzie uznać należy, że są oni produktem lokalnych układów, wywodzących się jeszcze z samorządu. Kariera tychże panów oraz mechanizmy dzięki którym znaleźli się na „świeczniku” przypominają te stosowane w świecie mafii, znanym doskonale z amerykańskich filmów gangsterskich. Lidzbarczanie postrzegają, że „Ojcem Chrzestnym” lokalnej „mafii” jest nie kto inny niż Jan Harhaj, a posłowie Cieśliński i Protas jego chrzestnymi. Intensywny rozwój struktur mafijnych bazuje na ludzkiej biedzie oraz chęci szybkiego wyrwania się z ubóstwa. To doskonała pożywka do zbudowania rozległych struktur organizacyjnych. Podporządkowując sądy, policję i wszelkie inne służby, działając w imieniu „prawa” rozdając stołki – można na długie lata rządzić całym miastem, licząc na betonowy elektorat uzależniony od swych bossów mafijnych. Mechanizm odpowiadający powyższemu zadziałał w Lidzbarku Warmińskim i póki co funkcjonuje doskonale.

Podstawowym warunkiem sprawnego i stabilnego funkcjonowania „układu” jest utrzymanie regionu i mieszkańców w biedzie. Tylko wtedy można nimi manipulować, uzależniać ekonomicznie, podporządkowywać. Regionalnej Platformie z Protasem, Harhajem i Cieślińskim i „platformerskich” Marszałkach Województwa zadanie to wychodzi znakomicie. Warmińsko-Mazurskie znajduje się na ekonomicznym szarym końcu nie tylko polski, ale i całej unii europejskiej. Ogromne unijne środki przeznaczane są na realizację wielkich, drogich i nieuzasadnionych ekonomicznie inwestycji jak budowa lotniska w Szymanach czy lidzbarskich Term. Do dzisiaj mieszkańcy spłacają ogromny kredyt na budowę tegoż szpetnego molocha. Pieniądze te miast służyć polepszeniu komfortu życia w mieście, remontowi dróg, budowie mieszkań komunalnych – wędrują do banku na spłatę kredytu. Termy każdego roku, przynoszą wiele milionów strat, biorąc pod uwagę dofinansowania, spłatę kredytów czy utratę wartości wskutek eksploatacji. Wydaje się, że inwestycja ta nieprzypadkowo powstała w mateczniku platformy, bowiem jej funkcjonowanie skutecznie drenuje kieszenie podatników. W końcu do sztandarowy projekt Protasa Jacka, Harhaja Jana i Wajsa Artura.

Z pewnym rozrzewnieniem słuchałem wystąpienia posła Protasa, podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Wspominał o trafnych decyzjach podjętych lata temu i ich ogromnym wpływie na wspaniały rozwój Lidzbarka Warmińskiego. Trudno przejść obojętnie obok „trafnej” decyzji Protasa Jacka i jego kolegów z ferajny, którzy sprzedali w prywatne ręce jedyną prawdziwą atrakcję turystyczną tego miasta – Górę Krzyżową. Tak, to pan Protas i jego ekipa w Radzie Miasta są za to odpowiedzialni.

13 października, mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego po raz kolejny staną przed szansą powstania z kolan. Można zakończyć politykę pauperyzacji regionu, odsunąć największych szkodników w osobach Protasa i Cieślińskiego od władzy. Spowodować, iż ludzie przestaną się bać wyrazić swoje zdanie w obawie przed utratą pracy czy brakiem premii.

 Posted by at 9:55 pm
Powiadom o
krzysztof

W poniedziałek 11 listopada będziemy świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.A jak w tym roku w Lidzbarku? Czy święto odbędzie się w/g rozpisanego kilka lat temu scenariusza ? a może będzie bardziej uroczyście ? A może tak od serca ,bez powielania corocznych uroczystości zobaczymy coś nowego,? może Burmistrz zaskoczy mieszkańców czymś nowym???

Trombullus

Dziś nasz ex poseł był w Lidzbarku i swoim biurze poselskim. On tu już nie wróci.

czekam

Jeszcze tylko jpcfona trzeba się pozbyć. Może wtedy normalność powróci do naszego miasta

krzysztof

przeglądając prasę krajowa .wszędzie tylko o jednym piszą…jechał pijany…jechał na gazie… Pijany kierowca autobusu! Miał niemal trzy promile alkoholu…….ludzie to mają zdrowie?

imię

A ja chciałbym zapytać o dwa podmioty.
Pierwszy to S.K.N. Nowa Warmia
Drugi to NIEZALEŻNY ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY A K w Lidzbarku Warmińskim. Ktoś obiecał info na ten temat.

krzysztof

NSZZ AK,,,,i co nie ma info..?. ..tylko Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej działa

Mieszkanie 1 euro

Kilkanaście miasteczek we Włoszech rozdaje za darmo mieszkania. Jeden, jedyny warunek? Oby tylko tam zamieszkać. Mieszkanie za darmo + czynsz opłacony na kilka lat. Miasteczka te wyludniały się z powodu starzenia się społeczeństwa i masowych wyjazdów młodych ludzi. Ale chwilka… starzenie się społeczeństwa i eksodus młodych z miasta… coś mi po przypomina. Chyba się tak dzieje w pewnym miasteczku na Warmii ale zapomniałem jak się nazywa… Nieważne 🙂 Teraz sobie pomyślcie, że są ludzie, którzy biorą hipoteki na mieszkania, które będą warte w przyszłości być może 1 euro jak we Włoszech.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-03-15/wlochy-juz-w-15-miejscowosciach-mozna-kupic-dom-za-1-euro/

Bieda Lidzbarska

http://www.polskawliczbach.pl/gmina_Lidzbark_Warminski Kopalnia wiedzy o gminie Lidzbark Warmiński. cytat: „W 2017 roku w gminie Lidzbark Warmiński oddano do użytku 10 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 1,47 nowych lokali. Jest to wartość znacznie mniejsza od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniejsza od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w gminie Lidzbark Warmiński to 2 127 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 312 mieszkań. Jest to wartość znacznie mniejsza od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniejsza od średniej dla całej Polski.

c.d.

Dojazdy do pracy w gminie Lidzbark Warmiński
Statystycznie z gminy Lidzbark W. 330 osób codziennie wyjeżdża do pracy do innej gminy. A tylko 61 osób przyjeżdża z innej gminy by pracować w gm. Lidzbark Warm. Przecież te statystyki są porażające! Wychodzi na to, że Ci co mieszkają w gminie LW i pracują muszą często dojeżdżać do pracy do innych gmin, bo w naszej gminie nie ma pracy… szok po prostu i niedowierzanie. Bezrobocie rejestrowane w gminie Lidzbark Warmiński wynosiło w 2017 roku 16,6% (20,6% wśród kobiet i 13,4% wśród mężczyzn). Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców gminy Lidzbark Warmiński 330 osób wyjeżdża do pracy do innych gmin, a 61 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi -269 !!!!! http://www.polskawliczbach.pl/gmina_Lidzbark_Warminski

gość

za dwa miesiace zerknij na statystyki z 2019 roku zobaczysz ze bezrobocie poniżej 10% (oznacza brak bezrobocia ) z gminy Lw np do Gminy Kiwity lub Gminy Lubomino to np 5-10 min drogi . pozdrawiam

c.d.

Bzdury piszesz. Już pomijając, że prawie brak jest transportu autobusowego do tych gmin. Więc nie parę minut drogi tylko kilka godzin drogi – bo pewnie co tyle jeżdżą busy. Bezrobocie poniżej 10% to masz w Warszawie.

gość

bezrobocie w Polsce to już tylko 6% (2018- 2019rok ) , w Warszawie na poziomie 2% , a autem uzywanym cena (1-5tyś zł ) do sąsiedniej gminy to ok 5-10 min drogi.

wujek

Nie za 1 eur, tylko za ofertę w kopercie. Można zaczynać od 1 eur, ale to przetarg i wygrywają najlepsi – ilość nieruchomości ograniczona. Poza tym np. podpisujesz zobowiązanie, że nieruchomość wyremontujesz w 3 lata. Dodatkowo zapewne „mafia included” w postaci każdej firmy remontowej. Słyszałeś co to marketing? Nie siej propagandy.

gość

Co się dzieje w tym mieście z rynkiem pracy? Każdy mój znajomy narzeka na swoją prace i pracodawców, że mało zarabia, wyzysk itd. albo nie może znaleźć w ogóle pracy w swoim zawodzie, bo oferty pracy są tylko do pracy fizycznej w tak zwanych „Januszexach”. Wydaje mi się, że obecna sytuacja jest wynikiem wieloletnich zaniedbań w kwestii tworzenia miejsc pracy i inwestycji. Odkąd żyję nie pamiętam jeszcze tego, by tylu ludzi narzekało na rynek pracy w naszym powiecie. Z biegiem czasu sytuacja staje się coraz bardziej napięta. W jednej z firm Lidzbarskich jednorazowo ok 8 pracowników rzuciło na biurko szefa wypowiedzenia umów o pracę wiadomo – nikt nie chce pracować poniżej 2500zł. netto. a biorąc pod uwagę obecną inflację i koszty życia to będzie to 3000 zł/m za pracę w systemie jednozmianowym po 6-8 godź. dziennie, 5 dni w tygodniu. Ostatnio znajoma żaliła się, że w Warszawie zarabia 5k i… Czytaj więcej »

Zdzichu

Zapytaj się byłego posła Piotra czy zapisał się już do Punktu Uzyskiwania Parobków, albo czy znalazł prace, a jeśli znalazł to za ile i jak znalazł 😉 on z chęcią odpowie na wszystkie pytania. On z miłą chęcią rozmawia z mieszkańcami, zwłaszcza przed wyborami, ale nie wiem jak jest teraz. 😉

Kanapka z chlebem posmarowana nożem

Na tą biedę polecam słynny, Lidzbarski przepis na „kanapkę z chlebem posmarowaną nożem”.
Bierzesz suchą kromkę chleba i nóż. Chleb smarujesz nożem (czyli niczym!) następnie kładziesz na to plaster chleba. Tanio, smacznie i na kieszeń każdego pracującego lidzbarczanina. Koszt kanapki około 10-20 groszy. Przepis na ką kanapkę od lat krąży wśród pracowników Januszexów. Trzeba jakoś sobie radzić…

smakosz

Ahh te Lidzbarskie przysmaki.. aż zglodniałem. Kanapki z chlebem posmarowane nożem robiłem do pracy jak pracowałem w Januszexie. Teraz pracuje w Kazioszexie i dorabiam jeszcze w Rysioszexie to stać mnie w końcu na margarynę. Dawniej nawet nie myślałem o takich luksusach..

Przydupasek z peło

Zapraszamy do Nas. Ziemna wódeczka, szyneczka, masełko oraz wszystkie inne rarytasy na koszt podatnika. Trzeba tylko wykazać się lojalnością. A pieniążki popłyną jak woda w Łynie.

Kyle XY

Widać, że w końcu podjęli męska decyzję. Będą mogli otworzyć własną działalność. Mają doświadczenie zdobyte w poprzedniej firmie. Jest ich ośmiu. To może być całkiem spora jak na nasze warunki firma.
Ciekawe kiedy pójdą na urlop czy chorobowe ?

Obiektywny

Własnie wróciłem z cmentarza ,dla jednych festiwal próżnosci a dla małej garstki ludzi okazja , by wspólnie z rodziną powspominać osoby , które nie są już wsród nas. Tymczasem człowiek na cmentarzu niestety ciągle wysłuchuje zdań -w lidlu były po 12 ale szybko jakoś więdły , No ładnie tylko ten wiaterek taki jakiś zimny , w biedronce były po dwa złote ale trzeba było 12 wziąść .Ale szkoda naszych siatkarzy ech.Ja tam wolę dizla , tylko ten dpf mnie wk..a ,Zaparkować tu blisko to można kur…cy dostać . No te czerwone to się dość długo palą . Co na obiad? ,A Grazyna jest jeszcze z nim ?Bo Bożena mówiła …… Nie no jeszcze trochę postoimy , ale już w nogi zmarzłam ….itd itd

Trombullus

Wybory minęły, ceny wyhamowały i teraz zaczną spadać. Gratulacje dla opozycji, pięknie pociągnęliście za odpowiednie sznurki, żeby polakom przypomnieć jak ich było stać za waszych rządów na wszystko. Teraz chwila relaksu do wyborów prezydenckich. Ciekawe co tym razem wymyśli pan Schetyna? Zamach stanu w Sejmie- był, KOD i pospolite ruszenie-było, księża- byli, alienacja na arenie międzynarodowej- była, hiperinflacja też. Może razem z Lechem wymyślą jakiś tajny przekaz od kosmitów?

antypropaganda

Co za bzdury. Inflacja to wystrzeli ale na początku roku, ceny pójdą w górę – szczególnie żywność. Ludzie pracujący za PO mieli znacznie lepiej. Nawet jak ktoś zarabiał minimalną krajowa to więcej za nią kupił, niż osoba zarabiająca teraz minimalną. Wiem po sobie, więc nie pisz bzdur!

pietuch

antypropaganda -Po głębokiej ,wnikliwej i szczegółowej analizie twojej wypowiedzi ,nasuwa się pytanie -Co ty pier…sz?

antypropaganda

Międzynarodowy Fundusz Walutowy drastycznie podnosi prognozę inflacji dla Polski. W 2020 r. ceny mają rosnąć najszybciej w całej Unii Europejskiej. https://nczas.com/2019/10/16/miedzynarodowy-fundusz-walutowy-ostrzega-w-przyszlym-roku-polske-czeka-dramatyczny-wzrost-inflacji-z-pozycji-lidera-spadniemy-na-ostatnie-miejsce/

Trombullus

Wiedzę że TVN robi ci codziennie porządną lewatywę mózgu. Zastanawiam się jak można aż tak poddawać się manipulacji, straszeniu i wszelkim „bajom”. Nie wiem jak można łykać kolejną porcję „sensacyjnych bzdur”, pomimo że żadne się nie sprawdziły. Czytając Pismo Święte napotkamy tam taki tekst- „Kto przeznaczony jest do niewoli – do niewoli idzie. Jeśli ktoś mieczem zabijać będzie, od miecza ma zginąć. W tym jest przetrwanie i wiara świętych” Być może to jest wytłumaczenie zachowania lidzbarskich „wiecznych niewolników”. Oni kochają, żeby ich okraść, oszukać, kochają błogą nieświadomość własnego położenia. Lubią żeby ktoś im powiedział kogo mają kochać a kogo nienawidzić. Wiem że dla niektórych, ogromnym problemem jest ocena sytuacji. Nie wiem czy to obawa przed pomyłką czy nieumiejętność korzystania z własnego mózgu? Porównywanie informacji z różnych źródeł, doświadczenie życiowe, intuicja- te rzeczy są im jakby obce- dosłownie pęd lemingów! Ludzie ci najczęściej tworzą własne życie na recepcie z telewizji i… Czytaj więcej »

gość

Oglądaj tylko tvp, tam jest źródło ;prawdziwych; informacji

Trombullus

Telewizja steruje „ciemnym ludem”. Niezależnie czy to jest TVN czy TVP1 jest wielkim oszustwem. Zauważcie że w Stanach gdzie potrzebne jest „mięso armatnie” na wszystkie wojenki, telewizja i kino przemycają wartości takie jak heroiczna postawa czy patriotyzm graniczący z faszyzmem. W Polsce gdzie Polska ma ulec rozwiązłości moralnej i zatracić ducha narodowego promowane są filmy obalające nasze wartości i promujące zbyt hulaszczy i luzacki tryb życia. To telewizja steruje konsumpcją i gospodarką. Nie widzieliście info że w danym programie było ‚lokowanie produktu”? To nie są już tylko reklamy, cała treść- jest dobrze przemyślaną papką. Manipulowanie faktami i wypowiedziami w polityce, pomijanie wypowiedzi, podkładanie dowodów pod tezę (TVN). Okropieństwo- nie oglądam telewizji już prawie 10 lat i dopiero po kilku latach będąc z boku tego wszystkiego zauważyłem bezkres manipulacji. I nie chodzi tu o pewne grube fakty- nie, tam każdy gest i każde słowo jest dokładnie przewidziane. To takie samo przedstawienie… Czytaj więcej »

antypropaganda

Zmartwię Cię, bo jak prawie każdy młody człowiek w ogóle nie oglądam telewizji. Tyle się natrudziłeś pisząc te wywody ale robiłeś to na marne. Nie jestem fanem PO, ale nie ulega żadnej dyskusji to, że obecnie biedniejszej części społeczeństwa żyje się gorzej niż za platformy. Chyba, że ktoś robi dzieci na masową skalę i dostaje 500+ czy inne 300+ i zasiłki promujące dziecioróbstwo.

Trombullus

No fakt, jeżeli chodzi o finanse to punkt widzenia zależy od punku siedzenia. Przyznaję że nawet we dwoje, przeżycie za dwie minimalne krajowe jest traumatycznym doświadczeniem.
Faktem jest też że rodziny w których nikt nie pracuje a posiadają sporo dzieci, stają na wyższym poziomie finansowym niż ciężko pracujący.
Faktem jest też że wszyscy lidzbarscy Leszcze biznesu skrzętnie korzystają z 500+, jakby im mało było że okradają własnych pracowników, oszukują Urząd Skarbowy i mają darmowych niewolników z Urzędu Pracy.
Moje wywody nie były skierowane do ciebie a są jedynie publicznym wyrażeniem mojej opinii, idzie mi to lekką ręką a że jestem na urlopie więc mam czas to piszę.

antypropaganda

Ceny zaczną spadać? Co najwyżej ceny mieszkań spadną, jak wszyscy wyjadą z takich biednych miast jak Lidzbark i nie będzie miał kto tu mieszkać. Może nawet miasto będzie płaciło jego mieszkańcom za samo to, że chcą w ogóle tu mieszkać… 🙂 hehe

gość

Jak ktoś chce sprzedać mieszkanie w Lidzbarku to teraz jest najlepszy czas. Za 5 czy 10 lat może być problem z tym, aby ktoś je wziął za darmo.

cytat

„Wyborcy PiS są wciąż obrażani i szykanowani na różne sposoby przez rządzące w mieście i powiecie sitwy po-ko – przykład w Lidzbarku nader dobitny. Większość nauczycieli jest „za po-ko”, więc nie przyznasz się bo ci dzieciaka będą dołować. To samo z lekarzynami. Uwierzyli nieboraki, że są elytą, dobrze się bawili na po-bankietach w termach, hotelikach, na pięterkach itp. i ten plebs-pacjenci co to ich tak nachodzi w czasie ich „pracy” jeszcze im to wypomina. W urzędach też lepiej żeby nie wiedzieli na kogo głosujesz bo przypadkowo nie dostaniesz jakiejś zgody na coś-tam. Ale my spokojnie, bez zbytniego hałasu zagłosujemy na PiS , bo widzimy kto rządzi mądrze. A wy po-ko obudzicie się po wyborach z ręką w nocniku…haha. I to będzie nasze kolejne zwycięstwo nad waszą pychą, wywyższaniem się itp. Później zadbamy aby jpdzwon nie otrzymał żadnego stanowiska w pseudosamorządzie, i wrócił do swoich kolegów nauczycieli. Będzie tam razem z… Czytaj więcej »

gość

POPIS wygrał. Z czego ty się cieszysz?

SOSw

A co tam słychać w przechowalnio-poczekalni

MOWicz

Atmosfera dobra sprzyjająca pracy ,nie to co w poprzednim zakładzie przy lesie!!!

Sos

Są ludzie, którzy żyruja na intrygach ,zawiści, budują kariery na krzywdzie innych ,tylko nie zdają sobie sprawy ,że wcześniej czy później obróci się to wszystko przeciwko nim ,takie są koleje losu zakompleksionych małych ludzi !!!

kliki

Pani „sos”, czy to nie jest tak, że jak Pani należy do „SwojejKliki” lub ją tworzy na krzywdzie innych, na intrygach i zawiści, to jest wszystko najfajniej, bo jest dobra atmosfera w pracy, jest pani doceniana premiami, nagrodami i jest super. Ale jak ktoś inny tworzy „swoja klikę” to – „Są ludzie, którzy żyruja na intrygach ,zawiści, budują kariery na krzywdzie innych ,tylko nie zdają sobie sprawy ,że wcześniej czy później obróci się to wszystko przeciwko nim ,takie są koleje losu zakompleksionych małych ludzi !!!” – jak pani widzi wszystko jest względne. A swoją drogą co to znaczy „żyrują” ?

Turysta

Klikomaniacy sputnikiem w kosmos !!! Hahaha

Obiektywny

A tak na marginesie to jeżeli zarządzający firmą lubi plotki ,intrygi , świństwa to i takich sobie dobiera pracowników ,ponieważ bardzo dobrze czuje się w takich klimatach. To są ludzie , którzy nie rozumieją co to przyzwoitość i kultura są to pojęcia dla nich abstrakcyjne. Przykre lecz prawdziwe!!!

krzysztof

Pomyślałem ,że może warto jeszcze wspomnieć o innym historycznym wydarzeniu..29 października 1611 r. na Zamku Królewskim w Warszawie wzięty do niewoli car Rosji i jego bracia złożyli hołd przed polskim królem .Wydarzenie nosi tytuł Hołd ruski w Warszawie car Rosji Wasyl IV Szujski – klękając, bijąc czołem i całując królewską dłoń oddał hołd siedzącemu na tronie Zygmuntowi III Wazie.Na ulice wyległy tysiące warszawiaków i przyjezdnych gości z całej Polski, aby obejrzeć wziętego do polskiej niewoli CARA,, wielki kniaź Dymitr, dowódca pobitej przez wojsko polskie pod Kłuszynem armii rosyjskiej, upadł na twarz i uderzył czołem przed polskim królem , a następnie złożył taką samą przysięgę jak car. Wielki kniaź Iwan też upadł na twarz i trzy razy bił czołem o posadzkę po czym złożył przysięgę, a na koniec rozpłakał się na oczach wszystkich obecnych. W trakcie całej ceremonii hołdu ruskiego na podłodze przed zwycięskim hetmanem, królem i obecnymi dostojnikami leżały zdobyte… Czytaj więcej »

Wp4

Niestety ostatnio typowe są hołdy dla Trumpa

Rybka

Dech zapiera jak się widzi kolejny artykuł ze starym zdjęciem w tle i te komentarz na najwyższym intelektualnym poziomie fiu fiu

zatroskany

Widać ,ze rybka pływa za często przy rurze polmleku…………

gość

Rybka , to Ty nie wiesz , ze tu jest kółko wzajemnej adoracji ? Jak komentarz nie jest po ich myśli to aż razi w oczy od tych czerwonych minusów.

Kawosz

Akurat Twój komentarz jest po mojej myśli to dostaniesz Plusika ode mnie 😉

gość

Artykuły i komentarze na tej stronie kształtują poglądy i nastroje społeczne mieszkańców tego miasteczka o wiele bardziej, niż te wszystkie spotkania z mieszkańcami i konsultacje społeczne razem wzięte.

mieszkaniec

Komentarze tutaj i te łapki w dół i w górę pokazują nastroje społeczne w tym biednym mieście. To jedyna strefa wolnego słowa i swobodnej wymiany informacji i poglądów.

P.Rątas

Nikt nie ma obowiązku kochania i wybierania PIS-u – przecież były i są inne partie w Polsce reprezentowane w wolnych wyborach. A jednak ludzie jak kompletni idioci głosują dalej na PO-lityków, którzy ich i wszystkich innych już nawet jawnie, bez ściemy „robili w konia” . Przykłady? – przekręt przy suchej fosie, temperatura wody w termach, dzwon w Olsztynie,zasłanianie zabytkowych murów obronnych,itp.itd. Do tego tacy ludzie z gabinetu cieni chcą dobrać się znów do władzy by znów móc bezkarnie działać. Oni to nazywają „samorządność”. Ale jaja, ale jaja!!!

krzysztof

Kilka słów historii.za kilka dni Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych.,większość z nas uda się na cmentarze odwiedzić groby swoich bliskich..Wierni często mylą dwa święta Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych, który jest obchodzony 2 listopada ,różnica miedzy dwoma świętami jest zasadnicza..Obecne w kalendarz tych świąt dopisują Halloween . Uroczystość Wszystkich Świętych pierwotnie obchodzono 13 maja..Papież w 731 r przeniósł ten dzień na 1 listopada,,Niezależnie od świąt musimy dbać o cmentarze i pamiętać o zmarłych.

Maria

Nikt nikomu nie zabrania byc pracodawca -tez mozesz nim byc, nawet moze lepszym od tego, z ktorego jestes niezbyt zadowolony. Powodzenia.

Gosc

Prawda jest taka,że w dzisiejszych czasach jest strach zakładać firmę, i choćby pracodawca dał wysoką pensję ,to i tak będzie mała, całą kupę co roku nagród pieniężnych i motywacyjnych dodatków ,to i tak znajdą się tacy ,którym będzie źle i będą jątrzyć , robić intrygi, i każdy szef będzie dla nich nie dobry, bo to oni ciągle mają kompleksy i marzą o szefowaniu , dążą po trupach kolegów i koleżanek do władzy i nigdy się nie uspokoją, to takie charaktery, i taka rasa ludzka „najgorsza ” sposób na takich ludzi ” szybko się ich pozbyć” lub brutalnie im uświadomić „kim są ” i postawić rozsądne ultimatum.Atmosfera w pracy dla każdej firmy jest bardzo ważna,a mianowicie od niej zależą jej sukcesy!!!!!!!!!!!!

Ciekawski

A co zrobić z tak mało rozsądnymi szefami ,którzy pozwalają się panoszyć swoim przyjaciółkom od serca byłym i teraźniejszym ?????? Haha

Real

Przyjaciółki brutalnie odstawić lub mądrze wyciszyć !!! I po problemie!

Guru

Życzyli byśmy wszyscy sobie , aby nasi szefowie byli uczciwi, samodzielni, moralni, etyczni ,potrafili motywować do pracy, a nie ciągle chodzili zarozumiali, niezadowoleni ,sfrustrowani i patrzyli jak pracownika za byle co uwalić . Dobry przykład dla załogi musi iść z góry!!!!!!!!

gość

W tym mieście trudno o takiego pracodawcę.

Gość

Zwolij się z pracy i idź do PUP po kasę na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wpadnij na dobry pomysł i bądź panem samego siebie albo i pracodawcą. Będzie miał okazję okazać serce pracownikom i dobrze im płacić.

Bis

Złośliwości, frustracja, zwolnij się z pracy ,aby odpocząć !!!!!.

januszex

W Holandii czy innych Niemczech przez 3 miesiące zarobię więcej niż w Januszexach przez rok. hehe

Kurator

Jak system informatyczny uzna, ze jestes zdolny do prowadzenia działalności. To dostaniesz jeden punkcik. A potrzebujesz pieciu. Przerabialem to.

gostek

Problem w tym, że niektórzy pracodawcy „odczłowieczają” siłę roboczą. Nie traktują jej jako ludzi, tylko jako matematyczny czynnik mający wpływ na ich dochód finansowy. Jeżeli czynnik jest mało efektywny – idzie do zwolnienia. By poprawić osiągi finansowe firmy bierze się darmowych stażystów – nie po to, by się uczyli zawodu tylko pracowali jak każdy inny. Do tego zatrudnianie jak najniższym kosztem. By tylko pracownik nie umarł z głodu i pracował…

Gość

Jak myślisz ,a dlaczego ” niektórzy pracodawcy „”odczłowieczaja ?”, jak to określiłes, bo sami mają straszne kompleksy z którymi sobie nie radzą, a może czują ,że załoga ich nie szanuje .Znam takiego jednego szefa,gdzie ludzie mają go za nic, poniekąd mają rację ,a on nagradza ich za świństwa, intrygi w zakładzie, aby zamknąć im buzię,ale niestety nic to nie daje, wręcz pogarsza jego wizerunek u załogi ,bo mają go za człowieka bez honoru i bez rozumu .Jak osoba sama się nie szanuje i nie potrafi zadbać o swój autorytet, to trudno żeby go ludzie szanowali. ……….

..

januszex

Są różne sytuacje. Ale jak szanować pracodawcę, który na przykład bierze ludzi na staże z PUP i ich nie zatrudnia albo płaci bardzo mało? Przecież każdy ma język, ludzie gadają kto, gdzie ile płaci i jak traktuje pracownika! Jeżeli ktoś chce się zatrudnić w jakiejś firmie najpierw robi „research” i wie dobrze, jakie krążą opinie byłych pracowników, ile wynoszą wynagrodzenia i jakie ma się podejście do ludzi w firmie. Każdy patrzy na reputację firmy. Pracownicy mają swój rozum i z niego korzystają! Tymczasem firmy traktują pracowników jak jakieś pionki z którymi można robić wszystko, co się chce.

Real

Aby być przyzwoitym szefem to trzeba coś sobą reprezentować ,bufonada , zarozumialstwo to prostackie cechy

gość

Nie trzeba zakładać firmy. Wystarczy po prosty wyjechać do innego miasta.

pietuch

E tam , nie znacie się. Naszym pracodawcom zależy poprostu abyście znależli prawdziwych przyjaciół. Tak jak w powiedzeniu „Najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie „

gość

Szlachetne to z ich strony. <3
A sami nie chcą mieć przyjaciół? 🙂

gościu

To ciekawa kwestia… środowisko pracodawców z tego co wiem jest dość skłócone między sobą w naszym mieście. Są to bardzo często ludzie samotni. Znam jednego szefunia, który się bardzo dorobił a urządza libacje alkoholowe z żulami spod sklepu… wyobraźcie to sobie- mega-bogaty gość idzie do żuli spod sklepu aby wypić w weekend w swojej firmie. Do domu ich nie zaprosi, bo żona ich by wyrzuciła 🙂

bieda vs. bogactwo

Od kilku lat obserwuję to miasto i doszedłem do wniosków kto żyje w biedzie a kto nie narzeka na brak pieniędzy. Wnioski? Na brak kasy nie narzekają…
– Przedsiębiorcy (chyba wszyscy!)
– Urzędnicy i cała budżetówka (nie znam żadnego biednego)
– Bezrobotni(może to dziwić, ale taka prawda z tego co widzę)
– Samotne, niepracujące maDki z 100 bombelkami na które mają alimenty, zasiłki, 500+ czy 300+ itd.
– emeryci z 13 emeryturami i dorabianiem (np. wynajem pokoju i już im wpada 500zł co miesiąc)
Kto w takim razie tutaj bieduje i pożera parówki z biedry za 6 złotych?
– ludzie pracujący na etatach, a włąściwie PAROBKUJĄCY!
– bezdomni (to akurat nikogo chyba nie dziwi)

Ciekawe jest to miasto. Przeważnie ludzie pracujący w większości miast są klasą średnią lub wyższą ale w tym mieście to przeważnie klasa niższa. Niesamowite… Jestem pełen podziwu jak to możliwe…

gość

W tym smutnym, biednym mieście coś się jeszcze dzieje? Nie znam senniejszego miasta…

Kawosz

To ja już wiem czemu wypiłem druga kawę i nadal mi się spać chce;-)

też lubię kawę

Kawoszu… zgaduję, że pracujesz w jakimś urzędzie.

Kawosz

No a jak 😉 Pierwsza sprawa Urzędnika, nalej wody do czajnika 🙂

prątas

Każdemu kto zagłosował na JP-cfona , gdy tylko się o tym dowiem podam bardzo szybko rękę, ewentualnie nogę jak będzie jeszcze stał ….

czar pryska

Ostatnio zauważyłem, że wśród niektórych naszych „Januszów” – prywaciarzy jest taka moda by jeździć sportowym autem. Też to zauważyliście? Pozjeżdża na parking mega-wypasiona, sportowa fura… Wszyscy odwracają wzrok i się patrzą podekscytowani… Drzwi się otwierają i nagle… CZAR PRYSKA! Wysiada z samochodu jakiś spocony, niechlujnie ubrany „Janusz” z ogromnym piwnym brzuchem. Ogólnie jest tak, że do sportowego auta pasuje sportowa sylwetka i jakiś prestiż, obycie w tłumie, kultura osobista. A tu po prostu niechlujni Janusze chcą zaszpanować przed Grażynami 🙂 Te miasto nie przestaje mnie zadziwiać.

Bum

Jakie Grażyny tacy i właściciele tych aut haha

czar pryska

No racja – „Grażyny” też niczego sobie jeśli chodzi o wagę 🙂 czasami mam wrażenie, że niektóre kobiety prześcigają się w tym, która najszybciej utyje przez miesiąc. A później na pocieszenie wrzucają na facebooka memy typu „grube jest piękne” i lajkują to między sobą, w celu wzajemnego wsparcia 🙂 oczywiście nie jest ani piękne, ani zdrowe, ani ładne.

Puste

Ale dla Grażyn jest ważne to ,że są w” medium na obrazku” ahahaha

gość

Hitem są niektóre gwiazdy, które parkują swoje bolidy pod samymi drzwiami niektórych lokali. No bo trudno się przejść 50 czy 100 metrów. Jak ponownie wsiadają do swoich samochodów to zawieszenie nie wytrzymuje i auto się tak obniża, że wygląda jakby miało sportowe niskie zawieszenie. Współczuję tym amortyzatorom.

praca

Kolega ostatnio znalazł ofertę pracy, na której bardzo mu zależało. Przychodzi do pewnej firmy, siada przy stole. Przychodzi pracodawca i patrzy na niego tak przez minutę żelazną miną. Później patrzy w CV. I znowu patrzy na niego… Mówi: Pan to pewnie chciałby tu u nas dużo zarabiać, więc niestety Panu podziękujemy. Koniec rozmowy.

stara bieda

Może za dobrze wyglądał? Trzeba ubrać się jak żul, wtedy pracodawca będzie widział, że masz małe wymagania finansowe i dostaniesz każdą robotę w tym mieście.

krzysztof

dzisiejszy przegląd prasy krajowej….. Poznań..70-latka wracała ze szpitala na piechotę w pidżamie .///Warszawa.Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy stołecznej ul. Nabielaka 9, …wPolityce..TVP kręci film o Zenku Martyniuku://..wp..
Przechodził z rodziną przez pasy. Odepchnął wózek z dzieckiem i żonę. Ich uratował, sam zginął..a kierowca?? a jakie Wasze czytelnicy komentarze?

cox

Nikt tego tutaj nie skomentuje, nawet gdyby te wydarzenia były w Lidzbarku Warmińskim. Tu jest inna „piaskownica”.

krzysztof

a może ta wiadomość ciekawszych zainteresuje..?, komputer kwantowy wykazał swoją przewagę nad tradycyjnymi komputerami. W 3 minuty i 20 sekund wykonał obliczenia, które najszybszemu superkomputerowi świata zajęłyby 10 tys. lat!

wujek

Jak już coś piszesz, to może zrób mały research i zweryfikuj źródła, które cytujesz?
Komputer kwantowy – fakt, istnieje – ale… stworzono go tylko do wykonania konkretnych obliczeń – do zmierzenia wzorców interferencji przy wysyłaniu do kubitów losowych wzorów.
Jak oszacowano, w najpotężniejszym na świecie klasycznym superkomputerze, IBM Summit, pamięć skończyła by się już na 14 kubitach i efektywnie, kopiując na bieżąco operandy i wyniki cząstkowe do pamięci nieulotnej, sprzęt ten potrzebowałby na ukończenie obliczeń około 2,5 dnia – a nie 10 tys. lat jak bredzisz.
Tymczasem Sycamore, bo tak nazwało swój komputer kwantowy Google, poradził sobie z wyznaczonym zadaniem w ciągu 10 minut. Z czego same rachunki zajęły mu 200 sekund, a reszta to czas niezbędny do przeprowadzenia konfiguracji. Oczywiście komputer kwantowy Google’a wciąż pozostaje sprzętem bardzo niedoskonałym. Nie ma chociażby systemu korekcji błędów i poza zaprezentowanym algorytmem nie nadaje się do niczego innego. Niemniej jednak teorię supremacji kwantowej zdołał udowodnić.

Ciekawski

A wszechświat jest skończony czy nieskończony??

pietuch

Już się bałem ,ze za słowo „wszechświat” wpiszesz czyjeś nazwisko……

Ciekawski

nie 😉 bo jeszcze ktoś się obrazi 😉

Wiejski filozof

Co do komentarzy ludzi, którzy mówią, że przedsiębiorcy prowadzą firmy tylko po to, by mieć dochód. Złodziej kradnie po to by również mieć dochód! Jaka jest różnica pomiędzy przedsiębiorcą a złodziejem? Przedsiębiorca poza tworzeniem dochodu dla siebie jest współodpowiedzialny za dobrostan społeczeństwa, w którym prowadzi działalność. Złodziej nie jest – wręcz przeciwnie. Tylko czy nasi przedsiębiorcy dbają o ten dobrostan? Patrząc na kolejki pod lidzbarskimi lumpeksami miałbym wątpliwości. Można jedynie powiedzieć, że właściciele tych lumpeksów robią kawał dobrej roboty, bo zaopatrują biedne, lidzbarskie społeczeństwo w ubrania.

Aramis

No i najważniejsze budowniczowie lepszego sanatoryjnego jutra … odetchnęli z ulgą, śmiało patrzą w dalszy rozwój miasta pod ich batutą. Tak, nadal będziemy marnotrawić fundusze publiczne na mrzonki i głupoty. Wmówimy społeczeństu, że chce kolejnego misia ze słomy. Wszak najlepsze interesy robi się na słomianych inwestycjach.W naszym mieście miś do kwadratu brzmi dumnie.

nowy

Co dobrego zrobiłeś dla rozwoju L.W że tak bardzo krytykujesz innych.Pochwal się.

Kyle XY

Ciężko pracuję , płacę podatki , nie kradne, wspieram innych.
A TY?

Aramis

Wszystko się kiedyś kończy. Portas został za wybitne zasługi. Drugi muszkieter poległ. Ciekawe czy jest taki zawód jak polityk, bo takież widziałem u kandydatów. Czyżby nasz dumny wódz wstydził się swojego wykształcenia, tak ciężko dobytego w pocie czoła na salach AWF ? Patrząc po rozwoju i pomysłach na te miasto powinien i możliwości Osobiście mam obraz tego Pana z kartką wolne media przy mównicy sejmowej i szczeniacki spęd pod sądem w L.W. z równie głupimi hasłami, w które nawet wybrańcy narodu nie wierzą. Rzeczywiście sądy są wolne, bo długo trwaja sprawy.hehe Lokalne społeczeństwo wybitnie nie kojarzy rzeczywistego stanu L.W.. i tak jak powiedział tow, Neuman z PO może być głupi byle był nasz. Osobiście mam prywatne pytanie: komu pomógł w/w kandydat w życiu, załatwił jakąś sprawę etc. Z pominięciem tego pytania do pytania lizusów, lemingów i tych przeszkolonych specjalistów przez PO w temacie drogiej pietruszki.

Aramis

+ wyjaśnienie
… bo pewnie przez przypadek błyskotliwy Gregor S. na konwencji PO w lipcu zupelnie przypadkowo skarżył się na wysoką cenę pietruszki dla smakoszy i uzaleznionych. Na forum ML pisano to wcześniej.

jpcwon

W temacie „komu pomógł” będzie słabiutko. Jako pełniący kiedyś stanowisko w powiecie „pomagał” zatrudniać kolgów, znajomych, żony znajomych, itp.itd. Kierownicy podległych jednostek specjalnego wyboru nie mieli, a zasługa dla j. Lepsze pytanie – komu zaszkodził?. Słyszy się o „Grzegorzu-zniszczecię-Schetynie”. Czy to ich specjalizacja w PO?

Aramis

Pytanie było przewrotne. Przypomnę historię, kiedy „nieco ugotowany” geniusz POlityczny na imprezie w pewnym zamku, nieco podmęczony posadził swoje… cudowne cztery litery na eksponacie tzn. skrzyni. Na uwagę osoby oddelegowanej do pilnowania swołoczy …stwierdził bełkocząc…. to wszystko jest moje.
Wracając do nepotyzmu wiadomo ,że to również specjalizacja Inny trick kij/ marchewka. Za to jest odpowiedź dlaczego te miasto tak funkcjonuje. Zobaczcie jak ugrupowania przed wyborami mówią o zmianach, krytyce rządzenia i planów. Po wyborach wszyscy są towarzyszami broni, dokładnie… za to o czym pisałeś. Wspomnę tu osobę burmistrza i jego kóło różańcowe pt. „fajf gmin”, które miały być grożnymi lwami samorządowymi, a wyszły pluszowe tygryski.

Wróżbita Lidzbarski

Januszex w 2018 roku: Płacę swoim pracownikom najniższą krajową. Po co płacić więcej?
Januszex w 2028 roku: Pilnie poszukuję jakichkolwiek ludzi do pracy! Godne zarobki od 4000 zł netto w górę. Pilnie kogoś zatrudnię, bo wszyscy wyjechali z tego miasta! Błagam, zostań moim pracownikiem! Gwarantuję samochód służbowy i zakwaterowanie!

janek

a co z wyżywieniem ?

gość

W każdym cywilizowanym kraju jest godzinna przerwa w pracy na zjedzenie śniadania. A jak to jest w biedolandzie? – nie wiem. Pracuje w Holandii.

cox

U nas w biedolandzie jest 9 godzin na śniadanie i 1 godzina na pracę. (jaka płaca taka praca)

gość

Na zachodzie ludzie po prostu cieszą się życiem. Na polskiej prowincji to jest wręcz… walka o przetrwanie z głodowej pensji i harówka po nawet 10 godzin dziennie.

Aramis

Nie przesadzłbym są stanowiska … krewnych i znajomych królkia. Oni są do innych zadań.

Kyle XY

Tak głupie,że bolą oczy od czytania.
W przyszłości będą pracowały roboty , a wraz z nimi pracować będą wyłącznie pracownicy wykwalifikowani. Miejscowi przedsiębiorcy zakończą karierę zawodową, będą na emeryturach i ewentualnie wyjadą do dzieci , które pracują w dużych miastach. Młode leszcze z opanowanym Facebook-iem z 500 + będą słuchały płyt chodnikowych , stały i pluły i grzebały w smartfonach oraz nagrywały filmiki z życia miejscowych bezrobotnych.

Kyle XY
gość

Ale to pracownicy wykwalifikowani uciekają z tego miasta w pierwszej kolejności. Za 10 lat przedsiębiorcy będą na emeryturach? Hahaha… Tych głodowych emeryturach z zusu? Hahaha…. W przyszłości każdy będzie pracował nawet jak będzie miał 70 lat chyba, że odłoży na starość. Robotyzacja… Ok ale ktoś będzie to musiał obsługiwać.

Kyle XY

Nie martw się lokalnym przedsiębiorcom jeszcze starczy. Posprzedają nieruchomości, jeżeli będą miel komu ( maja być budowane dwie galerie handlowe). Będą żyli z wynajmu mieszkań jakie pokupowali w dużych miastach ( każdy z nich coś tam kupił w Olsztynie).
A reszta niech się goni.
Tak fachowcy wyjadą lub nie przyjadą do małego miasta, bo przy tych układach polityczno-towarzyskich nie mają czego tu szukać.
Zostaną pracownicy przyuczeni. Ludziom zostanie wegetacja i dożycie do
„futerału”.

Kyle XY

Poza tym pamiętajcie! To nie przedsiębiorca daje pracę, to pracownik sprzedaje swoją pracę. Im więcej umie tym więcej otrzyma. Jeżeli inwestor będzie żądał usługi na najwyższym poziomie i jest w stanie za nią zapłacić i ją wymusić (kontrola), to taką otrzyma bo przedsiębiorca wynajmie pracowników o najwyższych kwalifikacjach za godziwe stawki. Pracownicy podnosić będę swoje kwalifikacje ,żeby jeszcze lepiej zarabiać. ( Dyletantami jakości nie utrzyma). Jeżeli inwestor chce zrobić wszystko jak najtaniej albo (co gorsze) nie ma pieniędzy na inwestycje to otrzyma usługę o najniższej jakości lub usługę niezakończoną. Pracować będą pracownicy o niskich kwalifikacjach, niskiej motywacji. Niskie płace to nie jest wyłącznie wina (tych oszustów) przedsiębiorców, że pracownicy, mało zarabiają. W dużym stopniu to wina inwestorów, którzy nie mają pieniędzy na inwestycje ( a chcą je realizować) , lub nie wymagają odpowiedniej jakości usługi, godząc się na „tandetę”. A że (słowa Burmistrza) samorząd jest największym inwestorem , to pieniądze… Czytaj więcej »

obserwator

Lidzbark Warmiński, rok 2025.
Rozmowa o pracę…https://www.youtube.com/watch?v=HWaYS3eipTI

biedna prowincja

Tymczasem u naszych bogatych, zachodnich sąsiadów http://next.gazeta.pl/next/7,168930,25326663,berlin-zamraza-czynsze-na-piec-lat.html BERLIN zamraża wysokość czynszów na 5 lat! A w biednej Polsce, zwłaszcza na prowincji ceny nieruchomości i wynajmu podwajają się co parę lat!!! Zero polityki mieszkaniowej, drożyzna i niskie pensje na prowincji.

Trombullus

Ludzie! Co powoduje ten wzrost cen? Czy benzyna zdrożała? A może przedsiębiorcy mają jakiś nowe podatki do zapłacenia? A może wzrost cen jest spowodowany wielkimi podwyżkami płac w tym miesiącu?
Słyszę że to przez suszę, że to Pis podnosi ceny, że to skok przedsiębiorców na kasę z 500+. Jestem ciekaw waszych pomysłów na te irracjonalne podwyżki we wszystkich branżach.

Januszesz z Lidzbarka

Jakby co Ja nic nie podnoszę, przede wszystkim wypłat – tradycyjnie tysiaczek u mnie za „tylko” 10 godzinek pracy + sobota 😉

Podatnik

Szkoda tylko, że potencjalni „pracownicy” uciekają z tego miasta drzwiami i oknami! Ilu młodych już wyjechało, ile planuje wyjazd a ilu siedzi na walizkach? Janusze nie zdają sobie sprawy z tego, co będzie za np. 10 lat. Będziecie musieli zatrudniać emerytów i sami zasuwać w robocie. Tak się kończy brak szacunku do pracowników i głodowe płace.

Podatnik

Rozdawnictwo 500+ kosztuje…

Trombullus

To Kaczyński kazał podnieść ceny sklepom? Podnieść o kilka złoty żeby uzyskać w ten sposób kilka groszy? A spadek konsumpcji nie spowoduje że te kilka groszy na plus zamieni się w pełną złotówkę na minus z podatku?

obserwator

Przy takim rozdawnictwie aby w ogóle opłacało się pracować pracodawcy muszą oferować coraz więcej… obecnie jakieś minimum 2500-3000 netto aby pracownik w ogóle wstał rano i przyszedł do pracy. Inaczej praca na etacie jest ekonomicznie NIEOPŁACALNA. Skoro koszty pracy idą w górę więc i finalnie ceny w sklepach idą w górę… do tego dochodzą rosnące podatki na finansowanie rozdawnictwa jak 500+ i inne.

gośćiu

Dlatego ja kupuję wszystko przez internet. Jak chcesz płacić podwójnie to dalej kupuj w lidzbarskch Januszexach…

gość

Dziwnym trafem większość sprzedaży internetowej jest zlokalizowana na Śląsku i Warszawie. Tak wynika z moich obserwacji. Tymczasem nasze biedne miasto jest tak zacofane z internetem, że lidzbarskie firmy często dalej korzystają z Fax-ów zamiast np. e-maila. Nie mają stron internetowych, nie prowadzą sprzedaży w internecie, nie prowadzą fanpage na facebooku, instagramie itd. Całkowite zacofanie cywilizacyjne! Ale trudno się dziwić, skoro przeciętny przedsiębiorca ma 60 czy 70 lat. 🙂

Pracujesz=głodujesz? Jak to jest w tym Lidzbarku?

Zachęcam do zapoznania się z ofertami „pracy” naszego słynnego w całym powiecie PUP. Za głowę można się złapać jakie są tam oferty „pracy”! „Praca” za najniższą krajową, ale aby zarabiać tę najniższą trzeba często odbyć jakiś staż za śmieszne pieniądze tj. około 1000 zł/mc przez kilka miesięcy. Takie staże oferuje się nie tylko osobom, które skończyły niedawno szkołę/studia ale i wieloletnim pracownikom w średnim wieku. A nawet osobom, które już wcześniej odbyły tego typu staż. Czy to jest traktowanie mieszkańców powiatu w poważny sposób?

Podatnik lidzbarski

Ile rcznie kosztuje podatników utrzymanie tego urzędu? Czyli… pensje dla wszystkich urzędników, premie, utrzymanie budynku i inne koszty? Można gdzieś znaleźć takie informację w internecie?

gość

Ok 40 pracowników pensja miesieczna od 3000-5000tyś brutto, plus media w budynku to na moje oko rocznie ok 2 mln zł !!!!

Podatnik

Do tego Ci ludzie mogli by pracować w sektorze prywatnym i płacić sami podatki, a nie z nich wypłacać pensje jako budżetówka.

gość

PUP to zwykła kpina

krzysztof

No i po wyborach, Przed nami starcie, najważniejsze …. w maju.wybierzemy prezydenta..Ale dziś należy przyjrzeć się sytuacji..przed jaką stoi PiS.. i obóz Prezydenta.czy ktoś z tych panów na Górze widzi ,Chciałbym zacytować fragment …. Nie potrzeba kalkulatora, gołym okiem widać, że układ POKO-PSL-SLD, ma blisko milion głosów więcej niż PiS, dokładnie ‭8 958 824‬. Trzeba sobie w związku z tym dopowiedzieć, kto jest faworytem starcia wspólny kandydat POKO-PSL-SLD Kosiniak-Kamysz kontra kandydat PiS Andrzej Duda? Wskazania mogą być różne, ale tym razem zasada, że głosy elektoratów się nie sumują, niekoniecznie zadziała, bo to są wybory prezydenckie i albo głosujesz za kandydatem PiS albo przeciw. Pozostaje 1 256 953 głosów Konfederacji, którymi można przebić wynik POKO-PSL-SLD, ale tylko ktoś niespełna rozumu uwierzy, że te głosy w całości przejdą na Andrzeja Dudę.

Punkt Uzyskiwania Parobków
Janósz Biznesó

Prezes jakiegoś Januszexu do swojego parobka: Zwalniam Cię!
Pracownik: Uff, Dziękuję! Myślałem, że parobków to się sprzedaje!

Głos Ludu

Artur Wajs – rok 2014 Dziękujemy Serdecznie.
Piotr Cieśliński – rok 2019 Dziękujemy Serdecznie.
Jan Harhaj – rok ???? Dziękujemy Serdecznie.
Jacek Protas – rok ???? Dziękujemy Serdecznie.

Bartez

W tym fachu można zapier….ć do odcinki.Mieli się tylko jęzorem.Można manipulować,kłamać,obiecywać itp.Za nic się nie odpowiada i nie ponosi konsekwencji.
Te Portosy były tu,są i kur.a będą dopóki ten sztywny elektorat z urzędów nie poodchodzi na emerytury.

jpcfon

Trzeba ich jakoś wy pier d… lić

Wiktor

Piotruś Cieśliński doznał porażki w swoim mieście i powiecie.I Elbląg tym razem nie pomógł. Czas teraz zacząć normalnie pracować. Głosy chodzą że będzie dyrektorem w SOSW.

Zzzzzx

A może jednak dyrektor w sąsiedniej placówce haha…………..

Ojej

Niezły pomysł brawo!!!!!!!!!!!!

hahaha

A gdzie ten co to się podpisuje nickiem Rodzic?? Zaraz powinien napisać jaka to wspaniała, super doskonała i najfajniejsza dyrekcja jest i jaka niebiańska atmosfera tam panuje, hahaha…

Haha

Atmosfera niebiańsko-,mafijna ?

Hahaha

Z małą Pipi ?

Wolny

Od lat górują tam najprymitywniejsze motywacje ,kompleksy i zawiść!!!

Szcz

Dlatego potrzeba tam silnego przeciągu , bo przewietrzyć ten zakład to za mało hahaha!!!!!!!

Szczerze

Przydałby się silny środek na wszelkie owadyi insekty w tym zakladzie!!!!!!!

Szcz

I Smarfetkom..?…..hahaha

Gnomisław

Ja zawsze powtarzam: wstąp do lidzbarskiego peło, zostań przydupasem leśnych dziadków Lidzbarskich, a posadka dyrektora sama wpadnie. Wtedy nie trzeba będzie chodzić po Punktach Uzyskiwania Parobków i pytać o pracę… yyyy Przepraszam (zapomniałem, że w Lidzbarku się nie pracuje tylko parobkuje) o parobkowanie w Januszexach za tysiaka. Teraz to się fajnie nazywa, nie praca za minimalną krajową na 3 miesiące próbne, tylko staż w Januszexie za 1000 pln hehe.

ewa

Może ktos wie o wynikach Budżetu Obywatelskiego?

kazik

Wie ktoś co to się buduje zaraz za Lidzbarkiem jak się jedzie w stronę Kiwit?

Temida

Filia urzędu pracy

g0ść

Kolejna? Jedna filia nie daje rady z walką z bezrobociem, więc otwierają kolejną?

Radek

Nie zrozumiałeś sarkazmu?

gość
kazik

Piosenka z początku lat 90-tych o tamtejszych realiach. Ale są miejsca w kraju, gdzie dalej można poczuć ten „bazarkowy” klimat, nędzę i głód.

he he

Młody Kononowicz za Kazikiem w 24 sekundzie idzie 🙂

Janusz Moczywąs - przedsiębiorca

Ostatnio idę do PUP (Punkt Uzyskania Parobka) i chcę aby mi dali jakiegoś sprytnego chłopaka do roboty… a tu nikt się nie zgłasza… płacę naprawdę nieźle bo nawet 1600 zł, zawsze w terminie.. a tu nie ma ludzi do roboty… no nie ma rąk do pracy w tym mieście… Ludziom o się poprzewracało w tyłkach. I gdzie ja teraz pracownika znajdę?

Kasztan

Współczuję – a co dobrego u ciebie słychać?

krzysztof

parobek za 1600???????i ty mówisz płacę ?……taki pieniądz ??to chyba za 1/4 etatu? do kogo żale…miej sam do siebie …zaproponuj dobrą płacę to po PUP-ie nie będziesz szukał

xyz

1600×4=6400+ZUS+VAT+koszty+podatek dochodowy, to delikatnie licząc 10-11tyś, tyle miesięcznie musisz wypracować, żeby wypracować musisz poszukać na własną rękę zleceniodawcy. który zapłaci za Twoja pracę. Powodzenia w biznesie

Ddda

Xyz –Plus barburki i 13stka a i doplata do urlopu to i z 20 tys wyjdzie.
Jak zyc?

xyz

Masz rację Ddda, nikt nikomu nie broni dużo zarabiać, tylko trzeba mieć świadomość że kasa nie spada z nieba. Zawsze jest coś za coś.

Janósz

minus darmowi stażyści, minus dotacje z PUP, minus inne ulgi dla przedsiębiorców…

Podatnik

Trzeba wypracować 10-11k przychodu jako pracownik? Czy to dotyczy też budżetówki? Ile musi wypracować urzędnik, aby opłacalne było jego zatrudnienie?

xyz

Budżetówka nie wytwarza PKB, dlatego też powinno jej być jak najmniej

Obserwator

Ostatnio widziałem koło godziny 13 Panią bodajże Dyrektor Punktu Uzyskiwania Parobków na mieście. Oczywiście nic mi do tego co ta Pani robi na mieście w godzinach pracy jest to jej sprawa osobista i szanuję to. Może akurat miała ważne spotkanie byznesowe i musiała wyjść w teren. Ale tak sobie pomyślałem: oho godzina 13 i już nie w pracy?? No z drugiej strony zapewne mało parobków do parobkowania to w Punkcie Uzyskiwania Parobków spokój i nuda nikt nie chce robić za 1000 cybulionów po 10 godzin to można wyjść się przewietrzyć i odpocząć od naganiania parobków. Kiedyś wysłałem do pewnej Pani e-mail z zapytaniem o ofertę pracy to nawet MI NIE ODPISAŁA taki mają tam zapierdziel 😉 a to jeszcze kawę zrobić, na ploteczki wyskoczyć, a tu obgadać tego i tamtego to jeszcze tyłek zawracają jakimiś mejlami o pracę. Rozumiem i Szanuję, że tam jest ciężka robota. Mówiąc ludziom, że nie… Czytaj więcej »

gość

Może w końcu ktoś się zainteresuje tym urzędem i tym, co tam się właściwie dzieje? Czy są prowadzone jakieś statystyki skuteczności tego urzędu w walce z bezrobociem?

Tomas

A te 1600 to w jakiej walucie ? € , $ czy £ – no bo chyba nie w złotówkach

gość

Znając naszych Januszy, to pewnie w rublach. 🙂

Till

Po lekturze niektórych postów, doszedłem do wniosku, ze społeczeństwo składa się z  dwóch ” ciemnot”. Pierwsza „ciemnota” to ludzie prości , czasami pogodzeni ze swoim losem, zagubieni, wołający o pomoc ( szczególnie w czasie wyborów ). Druga ciemnota to ta, która udaje elitę, pochodząca ze wsi,  pazerna na władzę i lubiąca klepać się po plecach. Bardzo często niedouczona po fasadowych uniwersytetach, bez dorobku intelektualnego i naukowego .
Uwaga – jeżeli w młodości, za potrzebą biegałeś za stodołę, to jest wysoce prawdopodobne, że zostaniesz lokalnym politykiem.

Parobcza mentalność

Jest jeszcze jedna ciemnota. Ciemnota „parobcza” harująca u Januszy za grosze i jałmużnę typu staże za 1000 zł/mc. Ci ludzie są pogodzenie z własnym losem. Pracują ciężko, mimo tego klepią biedę. Nie walczą oni o swoje prawa, lepsze życie, rozwój osobisty tylko pokornie codziennie rano głowa w dół i marsz do jednego z Januszexów aby pokornie harować za miskę ryżu. To bardzo specyficzna grupa społeczna w tym mieście, która non stop się powiększa.

gość

To już lepiej na zasiłeczku sobie wygodnie, cieplutko siedzieć i głowy sobie nie zawracać takimi pracodawcami.

xyz

Ty, Till do której grupy należysz?

Till

Do Orlen Team.

nowy

Czytając Twój artykuł uważam że jest jeszcze jedna ciemnota w której się mieścisz.

Till

Post to nie artykuł.

Api

Jest już pierwsza dobra zmiana. Papierosy podrożały od dzisiaj;)

Efekty dobrej zmiany na wsi

Na 500+ dla dzietnych patologii i innych musi starczyć. Ostatnio jak Jarek wypłacał 13-emerytury to pod moim wiejskim sklepikiem wydarzenie to bardzo hucznie świętowały okoliczne menele. Zebrała się ich rekordowa ilość. Pijani, obrzygani, obsikani ale… szczęśliwi z dobrej zmiany i 13-emerytury, która starczyła na jeden dzień picia ulubionych Jaboli. <3

Menel

a Ty co?? zazdrosny, że Cie nie zaprosiliśmy?? 😉 wołałem Cię to wolałeś w oknie się tylko przyglądać 🙂

Efekty dobrej zmiany

Nie miałem czasu, śpieszyłem się do Januszexu aby zapracować na te wasze imprezy, rozdawnictwo i dobre zmiany 🙂

Menel

Ja dawno rzuciłem pracę w Januszexie bo stawki były głodowe, wiec mówię: pierdylę nie robię idę sobie na winko. Teraz odnalazłem sens życia pod sklepem 🙂

Efekty dobrej zmiany

Zazdroszczę. Ja jutro od samego rana w Januszexie haruję za najniższą krajową by Janusz-prywaciarz mógł pojechać sobie do Tajlandii czy innego Egiptu na urlop. No i muszę harować, by tacy jak ty – menele pod sklepem mieli za co chlać! Parobek na dwa fronty ze mnie… Haruję na pracodawcę-wyzyskiwacza i meneli pod sklepem i ich zasiłki. Kocham ten kraj <3

gość

W Januszexach się nie pracuje, tylko parobkuje!

Pietuch

Moim zdaniem Cieslinski miał zdecydowanie za mało banerów i plakatów, stąd ta porażka

Mieszkaniec Lidzbarka

Uważam, że powinien załatwić takie maski na twarz ze swoją podobizną i rozdać wszystkim mieszkańcom i byśmy w tych maskach chodzili to wtedy by może zadziałało.

pietuch

Dobrze ,ze przed wyborami tego nie napisałeś , bo by pewnie pomysł podłapał .”dziś wszyscy jesteśmy Cieślińskimi”

Mieszkaniec Lidzbarka

Wyobraziłem sobie Lidzbark Warmiński w tych maskach 🙂 Kabaret 🙂

Pietuch

Panie juz dawno po wyborach ściągaj pan tą maskę ………☹️Ale to ja Cieslinski

Mieszkaniec Lidzbarka

Podobała mi się dziś wypowiedz Pani Joanny Muchy byłej Minister Sportu znawczyni hokeja, która mówi: „Jedno jest pewne, PIS tych wyborów nie wygra za 4 lata”. Nie wiedziałem, że ta Pani jest nie tylko znawcą sportu, ale też i jasnowidzem oraz kabareciarzem. Bardzo lubię jej program kabaretowy nie wiecie czy będzie występować w najbliższym czasie w Opolu i Na Mazurskiej Nocy Kabaretowej 🙂 ?? ps. a tak na marginesie jak Nasi Politycy?? dostali się do koryta??

Rybka

Ta Pani jest optymistką ponieważ ten rząd nie wytrwa 2 lat ze względu na nadchodzący szybkimi krokami kryzys i spowolnienie gospodarcze. jak to mówicie Januszexy zmniejszą wpłaty na PIT, CIT i przede wszystkim VAT, inflacja zdeprecjonuje całkowicie benefity socjalne i będzie duża dziura w budżecie. Wszyscy sympatycy dobrej zmiany zapomnieli też, że jako pierwsi odczują skutki spowolnienia gospodarczego i odwrócą się przeciw swojej dobrej zmianie. Pan Jarosław już raz stracił władzę w trakcie rządzenia więc ma doświadczenie i nie bez powodu teraz jest niezadowolony z wyników wyborów bo nie może zmienić ani ustroju ani realizować dotychczasowej formuły polityki. Już wczoraj minister Kwieciński oświadczył, że idzie do biznesu wiec nie chce być ministrem finansów a to też nie przypadek bo budżet nie jest zbilansowany i będzie bummm. Zdrowia życzę

Mieszkaniec Lidzbarka

Przesadzasz Rybciu nie będzie tak źle. Również zdrówka życzę i ślę Buziaczki :*

Ddda

Ale 4 lata temu tez tak mowiliscie rybciu … : D

Mieszkanic

Gmina Lidzbark Warmiński 149 głosów na Cieslinski, Gmina Kiwity 37 głosów, Gmina Lubomino 137 głosów i Gmina Orneta 307.

olafia

Słowa p POSŁA J. Protasa przed Sądem w LW podczas protestu wolne sądy…..
…..POGONIMY JESZCZE TĄ HOŁOTĘ…..:
Synonimy:
(1.1) pogard. grupa osób, które zachowują się w sposób niekulturalny, chamski, ordynarny, prostacki(
1.2) daw. ludzie biedni[1](
1.3) gw. (Bukowina) zbiorowisko ludzi[2] źródło encyklopedia PWN
to tak Pan Poseł wypowiada się o swoich wyborcach…. którzy go wcześniej wybrali..
pogarda dla tego pana…. z Rogóza……

heeee

W obwodzie Rogóż dostał zaledwie 120 głosów- na 5 wiosek to trochę mało wielbicieli.

naPOhybel

Tam się na nim poznali. Pyszny, cwaniak, pseudopolityk. Wciąż jeszcze sitwa tutejsza ma swojego Sitwowego

Mieszkanic

Wynik p. Cieślińskiego to masakra w swoim mieście przegrały,w powiecie. Jak zobaczyłem wyniki na PKW to szok żeby zdobyć ponad 500 głosów w mieście..a po innych po 30 głosów. Wstyd

pietuch

Przed budynkiem w którym trwały wybory ,zaczepiła mnie jakaś pani . Pyta sie mnie , ile osób maksymalnie moze zakraślić z koalicji obywatelskiej ?. Po chwili namysłu odpowiadam jej -z koalicji to mażna zakreslać wszystkich.

Legenda wyborsza o podwójnym 500

Podobno jak ktoś głosował na PiS by dalej dostawać 500+ to gdy postawił dodatkowo krzyżyk przy KO to dostawałby też 500+ i od tej partii.

Młody i wykształcony

PO-PIS, czyli dwie najbardziej nielubiane partie w Polsce zdobyły razem ponad 70% (!!) Rozumiecie to? Dwa najbardziej nielubiane ugrupowania w tym kraju mają poparcie ponad 70% 😀 Czas pakować walizki i kupić bilet w jedną stronę do UK 🙂 A wy sobie siedźcie w tej biednej Polsce, harujcie po 12 godzin i kupujcie Harnasie z Biedronki za wypłaty 500+ z opieki społecznej. Hehe 😀

Anty POPiS

Nie tak dawno jakiś poseł z PiS i poseł PO ostro kłócili się w programie na żywo w TV a po godzinie widzieli ich dziennikarze jak jedli uśmiechnięci razem obiadek w restauracji. Przecież ta cała wojenka PIS-vs-PO to tylko na pokaz! A ludzie to łykają i wierzą politykom. Stara zasada DZIEL I RZĄDŹ sprawdza się w tym kraju idealnie. PIS=PO, PO=PIS

pietuch

taaaa Kaczyński ze Schetyną

Anty POPiS

500+ na koncie jest, 300+ i inne zasiłki, więc na parówki z biedry starcza i jeszcze na Harnasie w promocji zostanie! Toż to panie dobrobyt za tego PiSu! Za PO to tylko na parówki starczało!

Pawlo

To rozumiem że w UK masz godną pracę, stawkę i przepisową ilość godzin pracy? Więc po co przyjechałeś do Polski?? Może wierzyłeś że zwycięży jakaś inna, 3 partia. Czy po prostu pierwszy uciekłeś przed brexitem.

krzysztof

dobry wynik Konfederacji w/g notowań przedwyborczych _7% w powiecie lidzbarskimi lepszy od Lewicy 6% się potwierdził…a w wyborach trzeba zaznaczyć dobry wynik PiS w Kiwitach. PiS osiąga tam 54% i to to chyba zasługa pana Pawlika

zlikwidować 500 plus

Konfederacja chce znieść patolotwórczy program 500+ 🙂 Oby! Jeszcze niech ktoś wprowadzi podatek od dziecioróbstwa i patologia w tym kraju przestanie istnieć.

Bartez

Jak tam muszkieterowie?Przeszedł Nasz Portos?

awer

Protas tak, Ciesliniak nie

OK-s

24 patyki odprawy od podatników i pewnie jeszcze w tym roku peło przygotuje byłemu Panu Posłowi jakieś stanowisko w jakiejś spółce

Bartez

I znowu 4 lata będziemy utrzymywać pasożyta,nieroba celebryte.Wszystkim posłom powinno się obniżyć diety do średniej krajowej.Kwota wolna od podatku taka sama jak dla zwykłego śmiertelnika i żadnych przywilejów.

g0ść

Posłowie w ogóle nie powinni zarabiać! Do polityki powinno się iść dla idei, nie dla kasy!

gość

a wicewójt z Kiwit?

imię

Jak zwykle pchał się, ale się nie dopchał…
Nie szkoda pisowskiej twarzy? Dałby sobie już spokój z tym pajacowaniem :)))

Kyle XY

Podobno on już od wyborów samorządowych nie jest wicewójtem.
Dostał inne stanowisko + rada nadzorcza.

Kyle XY

Ciekawie kogo wywalą lub jakie stanowisko utworzą aby miał pobory. Może z-ca dyr. PWiK lub PGK . Co, koledzy pomogą?
PiS już zaczął czystki . Lecą głowy w spółkach Skarbu Państwa. PiS szykuje intratne posady dla byłych posłów.

Trombullus

Obstawiamy, gdzie wyląduje Cieśliński- Termy? Krasicki? Polmlek? Ja obstawiam Krasickiego, ma chłop ładne ubrania-może być kelnerem.

krzysztof

Gdyby takie wyniki potwierdziły się – to według sondażu Ipsos – PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD – 43, PSL – 34, a Konfederacja – 13. Jeden mandat przypadnie Mniejszośći Niemieckiej 1 ..a jak w Lidzbarku?????

prątas

„Co miała do zaoferowania ta wciąż jeszcze największa partia opozycyjna? Rozbicie dzielnicowe Polski, niczym to dokonane w dwunastym wieku mocą ustawy sukcesyjnej Bolesława Krzywoustego. Nie będę przypominał, czym to dla państwa polskiego się skończyło. PO woli tego nie pamiętać, albo też jej członkowie wagarowali na lekcjach historii, bo ja wolę nie myśleć, że świadomie chcieli rozczłonkowania Rzeczpospolitej. W każdym razie, w czerwcowym manifeście z Gdańska, dotyczącym tej – jak to ujęto – „Samorządnej Rzeczpospolitej”, znalazły się postulatu likwidacji urzędu wojewodów i niemal całkowite uniezależnienie od władzy centralnej, z pobieraniem lwiej części podatków włącznie. To odnośnie do terenu, na którego poparcie PO liczyła, lecz się przeliczyła.”-hahaha!

Api

Porażka po, 25mandatow mniej niż w poprzednich wyborach.

Brawo

Naszczescie. Ta cała koalicja popłynęła

gość

Fakt , ciemnota górą . Jest z czego się cieszyć . To teraz na kolana przed prezesem. Czekam na minusy.

Trombullus

Fakt, ciemnota pokazała ze nie chce być dymana na kasę przez mafie Vatowskie. Pokazała tez że nie będzie rypać do śmierci na wysokie podatki, żeby można było kręcić lody na przetargach rządowych. Jest też za zniesieniem niewolnictwa z naszym powiecie. Teraz słabsze leszcze biznesu będą musiały zamknąć swoje haremy niewolników i udać się do naszego wspaniałego Urzędu Pracy.Czekam na plusy.

adass

PIS = PO, PO = PIS

Bis

A ty jesteś z tej ciemnoty zwanej ” ELYTA” ,która ma problemy z językiem polskim , jest na bakier z kulturą osobistą i nie wie co to znaczy szacunek do drugiego człowieka ?,BE!!!

xyz

Na kogo według Ciebie powinna głosować „ciemnota”??

imię

Ciemnota pokazała się.
Największy odsetek pisowskich wyborców to oni. Patologiczni beneficjenci patologicznych plusów.
Największy odsetek wyborców z wykształceniem podstawowym oraz osoby starsze. To oni, ci starsi wybrali patologiczne wzorce dla swoich wnuków myśląc tylko o sobie i swoich 13, 14tych emeryturach.
SPRZEDAWCZYKI.

imię

Nie należy mi się, bo mój jedyny syn od 5ciu lat jest już na własnym utrzymaniu. A Ty co? Jasno czy ciemnowidzka?
Nie składałem i nie składam. Mam swój HONOR. :]

imię

Zatem kto jest ciemnogrodem?

Trombullus

Patologicznymi beneficjentami plusów są teraz wszyscy, łącznie z piszącym te dyrdymały „imię”. I co teraz powiesz? Jak bogatej rodzince wojskowych, urzędasów to się należy „plus” a inni są patologią?
Typowo Platformerskie myślenie:
-Ja nie kradnę ja biorę
-500+ tylko mi się należy
-Nie jestem patologią choćbym posiadał oznaki zjawiska
-Najpierw JA, długo, długo nic a następnie liberalizm [tylko dla mnie, nie dotyczy innych osób]

OK-s

Czy autko z podobizną kandydata, zaparkowane tuż przed budynkiem w którym jest głosowanie jest łamaniem ciszy wyborczej? Według mnie to jawna agitacja. Powiem tylko że to ma miejsce przy ul. Polnej.

imię

Jawną agitacją popisał się dworus niejaki dworczyk łamiąc ciszę wyborczą. HIPOKRYTA!

zmiannna

A w sosw lidzbark zmiana za zmianą. Od września nowa dyrektorka powołała na swojego zastępcę byłego starostę z bartoszyc. Samorządowcy z bartoszyc wspierają lidzbarską oświatę.

Obiektywny

Najważniejsze ,że są chwaleni jako dyrekcja , złośliwości na bok!!!!!!, dobry przykład dla sąsiedniej placówki

Misz

W poprzedniej placówce było nie przyjemnie ,ale trzeba pamiętać ostatni będą pierwszymi ! Powodzenia i sukcesów w pracy!

info
Przepraszam

„Urodzony w 1967 roku w Bartoszycach, żonaty. Ukończył studia wyższe na kierunku teologia dla świeckich w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie. Pełnił funkcję nauczyciela w LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. W latach 1998-2002 radny miasta Bartoszyce, w latach 2006-2010 etatowy członek zarządu powiatu starostwa bartoszyckiego, obecnie starosta powiatu bartoszyckiego.”
Rzeczywiście Tytan Naukowy. Ciekawe czego uczył? Może Teorii Względności Bytu w niebycie. Co to znaczy „etatowy członek zarządu”.
Zdaje się, że nie przeszedł w wyborach, ale koledzy dali mu płatne stanowisko bez funkcji. Płatne z pieniędzy mieszkańców Bartoszyc. Z czegoś trzeba żyć, prawda.
Widzę ,że do naszego powiatu ściągane są coraz „lepsze przykłady” nepotyzmu.

API

Wiarygodność Protasa, Cieślińskiego tudzież Wiśniowskiego jest ZEROWA. Ci panowie są zakałą demokracji i mam nadzieję, że szybko znikną z polityki i samorządu.

Trombullus

Prawda. Blokują rozwój regionu poprzez swoją bierność, marność i nijakość. Chyba wystarczy nam już dzwonów na cześć Protasa i rewii mody w wykonaniu Cieślińskiego. Przypomnijcie sobie jaka to opcja polityczna odrzuciła rządowy projekt poprawy połączeń komunikacyjnych w naszym regionie. Wszyscy wiemy o kogo dbała Platforma Obywatelska- więc niech teraz liczy na głosy swoich beneficjentów.

Jasiek

oooo co do dzwonów to coś mi się przypomniało 😉
https://www.youtube.com/watch?v=FbcedeGGl3U

Mieszkaniec

Niestety ktoś na takie osoby głosuje. Burmistrz sam się wybrał. Obraz włodarzy jest obrazem lokalnego społeczeństwa, to do wyborców można mieć pretensje za taki a nie inny obraz. W tym mieście nie szanuje się osób kompetentnych, inteligentnych. Prostymi osobami łatwiej się steruje, a „wazeliniarze” za marny ochłap będą dozgonnie wierni. Co innego dwulicowcy, przykładowo w UM nie brakuje takich osobistości, oni/one zawsze dopasują się do rzeczywistości jednocześnie podsrywając poprzednikom. Wstrętne i obrzydliwe towarzystwo. Ludzie zacznijcie szanować się wzajemnie…

xyz

Za czasów Wajsa w UM pracowały Panie, (być może nadal pracują za lojalność i wazeliniarstwo) co słały Ci Serdeczne uśmiechy, udawały dobre Przyjaciółki by za Twoimi plecami iść do Króla Artura i „Serdecznie” Ci obrobić tyłek w zamian za Szlachecki tytuł Przydupasa Roku.

Marek

Zastanawiam się czy nagroda Nobla dla Pani co macha tęczową flagą na 2 dni przed wyborami to przypadek?? nie sądzę 😉 Nigdy o tej Pani nie słyszałem nawet nie wiem o czym pisze, ale teraz słyszę, że pisze bardzo mądre książki dla inteligentnych ludzi. Kazia Szczuka patrzy w nią jak w święty obraz. A ja nadal nie wiem kto to. No trudno wygląda na to, że jestem ograniczony umysłowo bo nie wiem kto to 😉

cytat

W 2016 roku obecna nobliska powiedziała: „Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy”.
Być może w rodzinie pani Tokarczuk byli kolonizatorzy, właściciele niewolników, prześladowcy mniejszości narodowych, mordercy Żydów. Jeśli byli, to niech pani Tokarczuk staje twarzą w twarz z historią swojej rodziny, ale sama, bez nas – dumnych z polskiej historii.
Szkoda że od lat literacki Nobel jest przyznawany lewakom, a taką jest Tokarczuk, aborcjonistka, propagatorka ideologii LGBTQ+ atakująca niewybrednymi słowami polskie władze i wszystkich, którzy są dumni z Polski” – mówi Pan Borowski

kijów

A może ta pani jest noblistką kraju sąsiadującego z nami od wschodu?. Pisze o ich historii i dlatego dla nas jest nieznana i obca.

gość

Każdy ma prawo do swoich poglądów i może machać czym chce i mówić co chce.

he he

Ale w miejscach publicznych nie można machać wszystkim czym się chce 😉

Trombullus

Ciekawe czy dziadkowie pani Olgi byli polakami, bo ta narracja to jakoś mi przypomina „wschodnie klimaty”. Jak można od 80 lat pielęgnować śpiewkę o kolonizatorach? Tam była Polska! Mało tego- gdy była tam Polska był tam porządek ale niestety zostawiliśmy nieboraków niezdolnych do samodzielnej egzystencji i teraz jest jak jest.

mieszkaniec

Przed nami kolejne wybory. A więc jest to czas na podzielenie się kilkoma refleksjami przeciętnego mieszkańca naszego miasta. Tak sobie myślę, że nasz Lidzbark to jest jakiś fenomen w skali kraju. Nasze wygwizdowo, liczące zaledwie 15 tys. osób (to tez ciekawy temat do badan socjologicznych, niedawno było jeszcze 17 tys.), reprezentuje aż dwóch posłów. Statystycznie daje to na 1 posła 7,5 tys. mieszkańców. To tak jakby np samą Warszawę reprezentowało, licząc odpowiednio proporcjonalnie jakieś 250 wybrańców narodu. Zastanawiam się po co nam tylu. I co to w sumie daje ?? Nie liczę już licznych biur, które w naszej mieścinie mają posłowie czy senatorowie. Z innej strony niestety prawda jest taka, że u nas zawsze będzie wygrywało PO (nazwy mogą sobie dowolnie zmieniać). Powstała już taka sieć zależności, układów, ze zawsze będą oni wygrywać. Do tego trzeba doliczyć liczne rodziny czy znajomych osób powiązanych z władzą czy ich zwykłych popleczników. Arytmetyka… Czytaj więcej »

Gosc

Pogonimy tych zadufanych w sobie ludzi, którzy jak widać z cynizmem i potwornym zakłamaniem mają ludzi za nic , obudzmy się i wskażmy gdzie ich miejsce

wyborca

Główną kampanię obecni P Osłowie robią w Elblągu , bo ich tam nie znają za dobrze. Plakaty mają duże i niektóre osoby jak to mówi Neuman-„gó.no się znające…” dadzą się wykiwać. Ale my tu w L.W. możemy ich zawrócić z tej „brudnej drogi POlityki” do ich wyuczonych zawodów. Zrobimy im przysługę. Dzień nauczyciela blisko, a jeden z nich tak lubi na takich spotkaniach mówić jaki to ważny i potrzebny zawód. Pomóżmy panu wrócić do zawodu – głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość.

DON

Lub Lewicę 🙂 albo PSL z Kukizem 🙂

powrót posła

Jednego pana doktora przywróciliśmy już służbie zdrowia w Lidzbarku. Oświata w L. też czeka na swojego syna marnotrawnego

pazerne Januszex-sklepy w Lidzbarku

Też zauważyliście, że w Lidzbarku w „Januszex-sklepach” jest taka drożyzna? Ostatnio szukam sobie kuchenki elektrycznej. Cena w lidzbarskich Januszex-sklepach to 200-300 zł. Wchodzę sobie na allegro i dokładnie taki sam, identyczny nowy model znajduję poniżej 80 złotych u KILKU sprzedawców. Skoro lidzbarskie Januszex-sklepy mają tak OGROMNE (!) marże na produktach, to pewnie dużo płacą swoim pracownikom? No nie, bo płacą pewnie najniższą krajową! Co ciekawe sklepy na allegro z Warszawy, Krakowa i innych dużych miast mają kilkukrotnie mniejsze ceny a w Warszawie nikt najniższej nie zarabia! Mimo to opłaca się sprzedawać znacznie taniej i dobrze płacić swoim pracownikom! (nieprawdopodobne!) A w biedolandzie… Jak to możliwe, że w tym bieda-mieście nic się nie opłaca, mamy wyzysk za grosze a jednocześnie ceny są tak wysokie? Sklepy sprzedające np. na allegro mają zwykle też tradycyjne placówki gdzie można kupować jak w każdym sklepie, więc mają podobne koszta a nawet większe, bo wynajęcie lokalu… Czytaj więcej »

Trombullus

A bo ty nie wiesz jak ogromne potrzeby finansowe ma właściciel. A pracownicy- fakt- najniższa krajowa.

Januszex

A firmy w Warszawie czy innych dużych miastach nie mają potrzeb finansowych? Mają, a pomimo tego są w stanie zaoferować nawet kilkukrotnie niższe ceny niż Janusze z Lidzbarka. Jak to możliwe?

Trombullus

Na całym świecie firma robi zysk z obrotów a w naszym Lidzbarku robi to z marży. Sprzedając jednostkę towaru chce zarobić tyle co Warszawiak za 10 szt. U nas żeby kupić luksusowe auto wystarczy zatrudniać kilku pracowników- gdzie indziej to musi być kilkunastu, kilkudziesięciu. Na całym świecie istnieje coś takiego jak „aktywność zawodowa” u nas jak ktoś ma jakiś biznesik, cała rodzinka nie pracuje a dobrze się miewa.

gość

Trafnie powiedziane. Swoją drogą to szczyt cebulactwa… sprzedawać towar kilkukrotnie drożej, niż wartość rynkowa a do tego płacić najniższą swoim pracownikom. Takie rzeczy tylko w tym mieście!

Januszex

W tym komentarzu została niemal dosadnie zawarta definicja „Januszexu”.

Rozsądny

To w czym jest problem ? Otwierajcie „biznesiki”

Rozsądny

Zamiast narzekać otwórz „biznesik” i pokaż co potrafisz

Pawlo

Jeśli pracujesz sam lub zatrudniasz i dajesz zarobić to ok, pełen szacun ale jeśli zatrudniasz na kombinowanych umowach lub stażu to Januszem biznesiku też nie jesteś.

Rozsądny

Po to prowadzi się biznes żeby spełnić swoje potrzeby, również finansowe

Bum

Zgoda spełniaj swoje potrzeby finansowe , ale nie wykorzystuj w bezczelny sposób pracownika,a jak cię na niego nie stać ,to zasuwaj sam i nie zgrywają wielkiego pracodawcę „wątpliwą elyte”!

xyz

Gdyby nie te sklepy i podatki które płacą, nie miałbyś zasiłku Januszku.

Januszex

Nie mam żadnego zasiłku. A podatki to płacę ja aby te Januszexy miały dopłaty do prowadzenia swojej pseudo-działalności

Januszex sp. z o.o.

Staże z PUP też są finansowane z moich podatków, aby Janusze z piwnymi brzuchami miały darmowych parobków w swoich śmiesznych, cebulaczanych firmach.

Rozsądny

Podatki płacą wszyscy.

Zadowolony

Pracuj sklepikarzu i na byle towar nie nakładaj chciwej marży ,nieadekwatnej do towaru he! Bo stracisz klientów.

Janusze biznesu

Dlatego polecam robić zakupy w internecie i nie dorabiać miejscowych Januszy biznesu.

xyz

w tej sytuacji jak Ci zabraknie soli do zupy też sobie kup w internecie i nie dorabiaj miejscowych sklepów i sklepików. Myśląc Twoimi kategoriami nie będzie ani jednego sklepu w mieście,ani jednego zakładu pracy, ale zostaniesz Ty i będziesz szczęśliwy ze swoją nienawiścią.

wszystko przez internet

Oni praktycznie nie mają klientów! Coraz więcej ludzi kupuje w internecie, zwłaszcza w takich drogich miasteczkach z niskimi płacami jak lidzbark. W takich Januszexach kupują przeważnie ludzie starsi lub osoby, które potrzebują czegoś „na teraz” i nie mogą czekać dnia na przesyłkę. Cała reszta siedzi na Allegro, OLX czy innych serwisach. Kilka miesięcy temu sprzedawałem ZŁOM, więc szukałem jakiegoś skupu złomu, gdzie dostanę dobre pieniądze. W lidzbarku nic takiego nie znalazłem więc sprzedałem złom w internetowym skupie złomu. Jest nawet coś takiego hehe. Płacą lepiej niż Janusze z lidzbarka a wysyłka jest darmowa. Trzeba tylko spakować złom w karton i zważyć no i czekać na kuriera. Teraz WSZYSTKO załatwisz przez internet. A ten skup to metalleo.pl

Trafna diagnoza
Mayday

API. PO to PO, PiS to PiS. A jak tam trzyma się Twój Kukiz’15? Wskaż Wodzu na kogo głosować?

cox

Kukiz odszedł do lamusa, nic dobrego nie zrobił, żadnych programów, żadnych propozycji, pomysłów. Połączył się z PSL byleby utrzymać się przy…. jak to mówią… korycie. Moim zdaniem partie które mają 15% i mniej poparcia są nam nie potrzebne bo nic nie robią a utrzymanie przy korycie kosztuje.

era

Przed czterema laty cały prokukizowy bus wyruszył w stronę Wrocławia. Ciekawe czy pasażerowie zakładali, że znajdą się w opozycji totalnej?

Bartez

Na kogo z prawicy najlepiej zagłosować? Może ktoś coś podpowie? Pawlik z Kiwit, ale nie ma żadnych info o nim.Czy może lepiej na pierwszego z listy?

Enigma
Arturek

Widać Pan Jacek na początku debaty wymienia wszystkie prace prócz nauczania wf-u. Czy on ma jakiś kompleks niższości??

Arturek

Najbardziej też podoba mi się jak mówi, że trzeba pilnować interesów swojego regionu;-) noo;-) jak platforma pilnuje swoich interesów w regionie to My Wszyscy doskonale wiemy 😉

Radek

Pierwsi na liście są mieszkańcami Elbląga. Bardo wątpię w ich zaangażowanie w sprawy mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolic. Górę weźmie patriotyzm lokalny, o naszym mieście zapomną od razu po wyborach.

POmidor

Dlaczego w lidzbarskich instytucjach(UM, SOSW), zatrudnia się na wysokich stanowiskach ludzi spoza naszego miasta a nawet powiatu? W naszym mieście nie ma odpowiednio wykształconych osób?. Czyżby jakieś rodzinno-partyjne układy?

Ja sos

GRypa daj sobie na luz.Spocznij

Gość

SOSW wkoncu przestańcie narzekać! macie w tej chwili dobrą dyrekcję ,tylko pozazdrościć !!!!!!!!!!!!! A co do urzędu każdy włodarz obstawia się swoimi !!!!

Gość

To prawda ,najważniejsze jest to ,aby pozyskując stołek nie zatracić przyzwoitych cech, jeżeli taka osoba je posiada i nie skupiać się tylko na karierowiczostwie

Rodzic

Słyszałam, że w SOSW wielkie zmiany na lepsze, ludzie zadowoleni z dyrekcji a i wokół ośrodka pięknie się zrobiło.

Górą Miss

A słyszałem , że w poprzedniej placówce Pani Dyrektor SOSW po staremu żenuaaaaaa !

As

Dobra atmosfera w pracy to droga do sukcesu, trzeba umieć ludzi integrować i motywować do dobrej pracy

Wolny

Nie dzielić personelu i nie dopuszczać do wyścigu szczurów niszcząc ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Szczesciarz

Jak dobrze że odszedłem już na wolne haha.

Xd.......?

Wywalili Cię????? 🙂
No cóż, selekcja pozytywna.
Lepsi zostają. 🙁

Szcz

Właśnie przyszedł mój upragniony czas emerytury już nie muszę patrzeć na twarzyczki niektórych fałszywych ludzi , bezprzerwy gwiazdorzacych i wykańczających uczciwych, porządnych ludzi UFFF jaka ulga i przestało mnie ciągnąć na wymioty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡

Xd......

Uff – dzięki za Twój komentarzr. Zapewne wiesz w czym tkwi problem. SPOKO. 🙂

Prrt

Czasami jest warto zakład pracy przewietrzyć lub dostarczyć świeżej krwi idźcie na wybory!!!!!!!

Zadowolony rodzic

Dyrekcja życzliwa ,a i pracownicy SOSW wporzadku nie strach posyłać dziecko Dziękuję

Rodzic

Kadrze SOSW w Lidzbarku Warmiński. jako rodzic życze dalszych sukcesów

Ifona Poranek

Dziękuję wszystkim koleżankom

Ja sos

Trafny wpis. Ludzi należy dostrzec, docenić i im podziękować

Ja sos

Ładny nick ale brzydko się pod kogos podszywać

DDxxxx

Oj tam oj tam. Podszywanie się pod inną osobę to typowa technika operacyjna

Rodzic

Tak działają agenci i ludzie, którzy mają na swoim sumieniu dużo oszustw i szemranych interesów, radzę to przemyśleć.

Gosc

Dobrze jesteś zorientowany, czyżbyś był tym agentem!? Żal zadek ściska wstyd!!! Niech żyją dobre zmiany hahaha!

Rodzic

Agentem nigdy nie byłam i nie będę, informacje takowe jednak posiadam, cieszę się, że tacy ludzie nie dopuszczani są mimo wszystko na stanowiska kierownicze. Prawda, niech żyją dobre zmiany!!!!!

Gosc

Mocno się mylisz!!!

ipo

przepraszam za błąd – miało być „dziękuję wszystkim koleżanką”

rodzice

Jak tak dobrze to czemu tak źle?

Rodzic

Są tacy ludzie, którym wszędzie i z każdym źle, współczuję

Gosc

Tak szczególnie tym co mają przerost formy nad treścią

Xd.......?

Jaja robisz? Ty masz formę, czy teść??

Xd.......?

Dominować chcą ci, krórzy niewiele potrafią zawodowo. Nadrabiają technikami dominacji interpersonalnej.xd

Gosc

Lub walorami osobistymi !!!!!?hahaha

Xd......

O ile mają takowe WALORY? Czas nie stoi w miejscu.

Misz

Mówisz o sobie ?

Ciekawski

A co tam się dzieje??

Xd......

A nic:)
Są takie, które się cieszą pracują i bawią
I te które, zawsze są nieszczęśliwe.
Xd i tak im zostanie:((

Gosc

Nie ma to jak praca w budżetówce!

Bum

Niektórzy bez gangów i świństw żyć nie mogą takie czasy wątpliwe misssss i mistery beeeeeee!!!!! I tak im zostanie

Bis

Są takie……………………………………………..wstyd be!!!!!!! Xd i tak im zostanie

Rodzic

Najważniejsze że placówka. Ma się coraz lepiej pozazdrościć dyrekcji gratulacja

Zadowolony

Oczywiście pozazdrościć Dyrekcji nowej SOSW kompetentna życzliwa szanująca pracowników ,brać przykład !!!!!!!!!!!

gość

W całej budżetowce powinny pracować tylko osoby, które zamieszkują dany region.

takah

Tym pytaniem POmidor włożył kij w mrowisko. Odpowiedź za odpowiedzią, riposta goni ripostę, jedne gorsze a drugie jeszcze lepsze. A o co chodzi? PO prostu były starosta bartoszycki otrzymał stanowisko wice dyrektora sosw w L.W.
http://kto.wm.pl/opis/1404,wojciech-prokocki.html
https://bartoszyce.wm.pl/608361,Orzeczenie-Wojewodzkiego-Sadu-Administracyjnego-niekorzystne-dla-Wojciecha-Prokockiego.htm

proste

Ludzie trzeba iść na wybory i głosować na Prawo i Sprawiedliwość

komik

Śmieszny żart. Niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu…

Konfederacja

Tylko nie na PO-PIS. Już wolę Konfederację.

fe tokarczuk

No to mamy DWOJE żyjących Noblistów, którzy będą jeździć po świecie i pluć na Polskę i Polaków.

Till

„Lidzbarg” to jednak magiczne miejsce – żeby zostać ”wielkim” człowiekiem lub politykiem wystarczy posiadać wielki plakat.

Mieszkanic

Panie Cieśliński trochę trzeba mieć honoru,aby od ludzi prosić o zadatek. Wycieczki, garnitury, kawki, obiadki, złote kurtki w kampanii. Wstydu Pan nie ma. Powiozą waszą partię za kłamstwa, za manipulacje,za Polskę która straciła parę lat rozwoju przez Was. Nie dbaliscie o nic. Tylko sami braliście.

temida

Moim zdaniem ten cały cieś;iński już poległ . I całe mszczęscie !Szkoda tylko ze na tą facjate trzeba się bedzie jeszcze troche na miescie gapić

Prrt

Nie pozwólmy takim ludziom rządzić i kompromitować wyborców !

Jaś

Zgadzam się. Chciałem tylko dodać, że w ostatnim zdaniu wypowiedzi jest czas przeszły, a to nadal teraźniejszość.

Mieszkanic

Jestem ciekawy ile osób wpłacili swoje prywatne pieniążki na prośbę Pana Posła Cieslinskiwgo. Wstydu nie ma prosić żeby ludzie wpłacali każda kwotę bo musi zrobić ulotke, baner.. WSTYD WDTYD WSTYD. ARTYKUŁ NA PIERWSZĄ STRONĘ.

anty PO-PIS

No ale to pieniądze ludzi i niech robią z nimi co chcą! Jak chcą płacić to niech sobie płacą. Demokracja i wolny rynek. 🙂 najwyżej pewne „grono ludzi” nieco zbiednieje a zarobią firmy produkujące banery 🙂

Och

A niech płacą i dają czyżby wazelinujac też na coś liczyli, !?

Przepraszam

Chciałem bardzo przeprosić naszych samorządowców za to, że miałem o nich tak złą opinię.
Zawsze uważałem, klucz do zatrudniania pracowników na stanowiskach w urzędach jest dziwnie inny niż logika nakazuje. Jest jakiś taki dziwny, że ludzie z wykształceniem nie widzą u nas szansy na awans zawodowy. Nie promuje się u nas kompetencji lecz jakieś kolesiostwo. Myślałem ,że to taki lokalny folklor.
Po opublikowaniu tzw. „taśm Neumanna”, które to ujawniły standardy zatrudniania pracowników w urzędach i Spółkach Skarbu Państwa, już wiem ,że to nie tylko nasi samorządowcy są poje….ni , ale i całe PO jest poje….ne. I w d… , to znaczy gdzieś mają Polskę i jej rozwój. Liczy się tylko to, aby jak najwięcej nakraść, póki jeszcze można. Zachęcam do uczestnictwa w wyborach 13 października.

API

NaszLidzbark przeprasza za Burmiszcza Wiśniowskiego….;)

janek

a jak od razu pusto się zrobiło na ulicy, ani jednej osoby, co do term nie ma co się rozpisywać byłem sobota i niedziela zatrzęsienie ludzi, autokarów ruskich, myślę, że z tym dokładaniem to ściema…

Kyle XY

To wspaniale w takim razie można wyegzekwować pieniądze na spłatę rat kredytowych od zaciągniętych przez miasto zobowiązań bankowych.
Po co były te zwolnienia z podatku.

krzysztof

nieliczni pamiętają w telewizji TELE-ECHO…przypomniałem sobie ten program słuchając wczoraj na konwencji PO w Warszawie wystąpienia Lecha Wałęsy…wszyscy bili mu brawa,,ale wszyscy wiedzieli ,że ten pan nie miał racji….dobrze ,że już za 6 dni wybory może zmienią scenę polityczną ?,,

Pytanie do prawnika

Nie znam się na prawie, ale jeżeli woda w termach jest podgrzewana to czy używanie w nazwie terminu „TERMY” nie jest nadużyciem i wprowadzaniem klienta w błąd? Może jakiś prawnik się wypowie?

Jaś

tutaj się chłopaki wypowiadają, ale na inny temat hehe
https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/2131330713828538/

"termy" to w cudzysłów

Przedsięwzięcie „Termy Warmińskie” obejmuje zaprojektowanie, wybudowanie, częściowe sfinansowanie i
wieloletnie zarządzanie kompleksem basenowo–hotelowym z wykorzystaniem wód termalnych.file:///C:/Users/INTEL/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/ogłoszenie%2011%2003%202010%20(1).pdf

hmmm

Przychodzę jako klient do TERM (!) wydaję swoje własne pieniądze a później się okazuje, że to podgrzewana woda? Czy jako klient mogę czuć się oszukany i domagać się zwrotu kosztów?

Jaś

Musisz zajść do Pana Jana do starostwa on udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi zapewne 😉 Albo do Pana Jacka Polityka.

Prrt

Takim językiem będą odpowiadali jak pan Neuman. ?

Lidzbarska miska ryżu i parobkowanie

Tymczasem szykuje się kolejna inwestycja za ogromne pieniądze. NASZE pieniądze – pieniądze mieszkańców.
Czy ta inwestycja wpłynie na zamożność przeciętnego mieszkańca, czy na zamożność wąskiej grupki prywaciarzy, urzędników? Przeglądając oferty pracy w PUP nie wiadomo czy się śmiać czy płakać… PUP daje skierowania dla ludzi do lidzbarskich januszexów za najniższe krajowe, gdzie pracują obywatele ze wschodu, bo żaden polak nie chce tam pracować. To są absurdy i pogarda dla mieszkańców, finansowana z pieniędzy mieszkańców.

Real

Dlatego trzeba iść na wybory , aby panowie w garniturach od „łarmaniego” mający problem z kulturą osobista,językiem polskim oraz szacunkiem do ludzi ponownie nas nie omotali ,ponieważ oni nadają się tylko na tło dla swojej partii ,kongres ich to porażka, a wypowiedzi Pana Wałęsy żenujące , nie do przyjęcia. Proponuję wsłuchać się w słowa swojego kolegi Niesiolowskiego i pójść jednak na szczaw i mirabelki.

Lucjan

wczoraj odbyła się konwencja PO w Warszawie,ciekawe czy pan starosta pojechał na nią swoim samochodem czy służbowym z kierowcą?

kierownik

służbowym z kierowcą…

Bum

To się „pan starosta” na konwencji nasłuchał……………….hahaha

qwdwq

Skąd wiesz?

Och

Ten pan przez sekundę mignął na ekranie telewizora hahaha

Lucjan

no to ciekawe ile to nas kosztowało

Wyjęte z szafy he he
Jaś

Najbardziej podoba mi się to hasło: By żyło się lepiej. Wszystkim 😉 ciekawe co miał na myśli Pan Jan pisząc „Wszystkim” 😉

Real

„wszystkim” ?- znanej grupie lidzbarskich przedsiębiorców naiwne społeczeństwo!!!!!

Jaś

Naiwne i zastraszone. Wysyłają ludziom smsy na kogo mają głosować. Albo jakieś słyszę od ludzi „lojalki” podpisywać?? Jakby mi dali jakąś lojalkę do podpisania to bym mu powiedział: oooo Dzięki za papierek własnie idę kupę to będę miał czym tyłek podetrzeć to zaoszczędzę na papierze zakładowym.

pietuch

qwa! ludzie przestańcie pier..ć juz o termach . Powstały by w Ornecie , to była by ciągle dyskusja czemu nie w Lidzbarku mając takowe zaplecze na stanowiskach (marszałek województwa) . Ok zgadza się w Ornecie wg pomiarów ,( temperatura wody) zdecydowanie lepszy teren , ale powstały w LW . Czy warto było oddać projekt , pomysł Ornecie ? Nie sądze! .Trudno ,ryzyko było , teraz trzeba się zastanowić, zeby potęzna inwestycja był rentowna. Proszę skończcie juz te PIER.DO.LE.NIE o Ornecie. Jak by tam te nieszczęsne termy powstały , to dopiero w LW byłby jad ,ze nasi działacze nic w naszym kierunku nie zrobili!

API

„Trudno, ryzyko było”… o jakim ryzyku piszesz?

pietuch

No i tym się różnimy. Niektórzy powiedzą „fajnie ,ze te termy powstały” , a co niektórzy -„jak by było fajnie zeby term nie było”. A wiecie jaka miedzy nimi jest różnica? Znając zycie tych drugich w sobotę spotkasz własnie na termach.

Och

Termy bida z nędza!!!!!!!!!!!!!!!!

Trombullus

Pietuch a co twoi działacze zrobili w twoim kierunku? Siedzę pół godziny i myślę. Nie znalazłem nic co by było jakby w moim kierunku… A może dlatego ,że to nie moi działacze?

pietuch

” twoi działacze”- Dlaczego tak piszesz??? Czy ja wychwalam tu naszych obecnych jak i poprzednich decydentów ?. Nie głosowałem na tych ludzi i czasami cholera mnie bierze jak widzę te plakaty przy drodze. Staram się jedynie obiektywnie spojrzeć na temat term .

Trombullus

To nie pisz „nasi” bo w tym wypadku mijasz się grubo z prawdą. Fakt że oni są, ale nie będę się rozpisywał „kogo” oni są i na „czyich” usługach. Oni z pewnością nie mówią „Pietuch, człowiek z naszego obwodu”. Oni maja ważniejsze sprawy do przepchnięcia, które nie odzwierciedlają naszych poglądów a wręcz są skierowane przeciwko nam.

Lucjan

no to idż na wybory i głosuj jak przystało

Kyle XY

No dobrze . Termy na przekór rozsądkowi technicznemu powstały w Lidzbarku Warmińskim. Zadłużono niebotycznie mieszkańców na rzecz prywatnych interesów, a my spłacamy kredyty za termy. Nieuki samorządowe chwalą się pomysłem, dofinansowaniem unijnym i biznesem z term płynącym ( którego nie ma dla mieszkańców bo to biznes prywatny ).OK niech będzie! Powiedz mi tylko: jak można było spier….. taki temat pod względem założeń finansowych, pod względem budowlanym i technicznym, że teraz trzeba spłacać zaciągnięte na nas kredyty i w pośredni sposób dopłacać do działalności przedsięwzięcia. Chociaż ,żeby ta inwestycja dawała dochód pozwalający spłacać zobowiązania finansowe mieszkańców za termy w stosunku do banków. Cytując Panią Bieńkowską „to albo i……, albo zł…..” to realizował. Kurna ja pier…. i jeszcze to pie….. o uzdrowisku. Jak będzie fajnie. Z czasem nie będzie już można jechać na kredytach, trzeba będzie spłacać zobowiązania, a w tedy „klops”. Ludzie czy wy rozumu nie macie. Jak można to tolerować.… Czytaj więcej »

Zdzichu

To co proponujesz?? wynosimy ich na stołkach?? Jestem z Tobą! 😉

Kyle XY

„Trudno, ryzyko było, teraz trzeba się zastanowić, żeby potężna inwestycja był rentowna”. Trzeba było to robić wcześniej, przed budową, a nie teraz.
Kasa wzięta wydana i rozdana, a pomysłodawcy dalej na stanowiskach samorządowych.

Biedoland Warmiński

Skoro wybudowano coś tak abstrakcyjnego jak zimne termy, to równie dobrze mogli wybudować w Lidzbarku port morski. A co tam! Jak szaleć, to szaleć!

Bum

Kogo tu obchodzą długi na rachunek miasta ,najważniejsze, aby było wieczne koryto i aby bogato się żyło pewnym przedsiębiorcom!

Port morski w Lidzbarku

Budowa zimnych term… a teraz pomysł z uzdrowiskiem w mieście, gdzie spuszczano ścieki do Łyny… PORT MORSKI w Lidzbarku przy tym to nie jest taki głupi pomysł! Jak szaleć, to szaleć!

Marianek

Nie rozumiem po co było budować te Termy skoro przynoszą teraz straty. Po co był ten obiekt nazywany Termami? Nie można było nazwać basenem? Nawet o źródłach termalnych mówiono, że znajdują się w Ornecie, a nie w Lidzbarku. Kto odpowiada za ten fantastyczny pomysł?? Trzej muszkieterzy? Protas? Harhaj? Wajs? I dlaczego to teraz mieszkańcy mają spłacać ten dług? Niech spłaca pomysłodawca. Jak to ich fantastyczne pomysły to teraz niech za te fantastyczne pomysły odpowiadają. Z górami krzyżowaymi wtopa z termami wtopa to już dziękuje za wasze pomysły dla miasta. Jak będę miał jakiś pomysł na biznes i będę chciał by nie wypalił to się do was zgłoszę Panowie.

Termy dla morsów

Za te pieniądze można by chyba było wybudować nowe osiedle w Lidzbarku. Ale nie… zamiast tego mamy podgrzewane „termy”… cała nadzieja w morsach… może by tak przekształcić ten obiekt na basen dla morsów? to jest pomysł… 🙂

OK-s

Wracając do początku artykułu, apropos reklam naszych dzielnych kandydatów. Otóż te właśnie reklamy nękają mnie codziennie też na facebooku. Mimo, że na partyjną propagandę staram się być oporny i m. in. odhaczyłem opcję, aby już nie widzieć stron posłów Protasa i Cieślińskiego (wyświetlały się choć nigdy ich nie lajkowałem), to jednak jakimś cudem reklamami swoimi dalej mnie nęka poseł Cieśliński. Ostatnio wyświetlił mi się taki film, zasponsorowany przez komitet PO, na którym poparcia dla naszego dzielnego posła udziela Borys Budka. Dla mniej zorientowanych napiszę tylko, że to ten Pan co do marynarki i krawata, ubiera krótkie spodenki i japonki. I jak zobaczyłem ten film, to pomyślałem, że Pan Cieśliński popełnił poważny błąd PR. Błąd polega na tym, że poparcia z ramienia jego partii, udzieliła mu nie ta osoba co trzeba. Moim zdaniem bardziej wiarygodny w swoim poparciu byłby Sławomir Neumann. Wiadomo, że poseł Cieśliński wywodzi się z niewielkiego Lidzbarka, a… Czytaj więcej »

Zdzichu

W platformie to wszyscy wyglądają jakby nosili klapki i spodenki na co dzień nawet w zimę.

Trombullus

Neumann jasno określił kim są i jak dobrze znają się na polityce wyborcy Platformy Obywatelskiej. Ciekawe czy to samo myślą o swoich wyborcach Protas i Cieśliński? Czy też rzygają Lidzbarkiem? Nieczęsto ich tu widać, więc można myśleć że wyborcy potrzebni im są co kilka lat.
Jak widzimy przynależność do Platformy jest jakby uzależniona od zarzutów prokuratorskich, im ich więcej tym lepsze miejsce na liście? I jak dawno temu pisałem obowiązuje tam omerta która wiąże kółko zainteresowań od lojalnego sprytnego wyborcy, samorząd do posłów, sędziów, prokuratorów- państwo w państwie dosłownie.
Która organizacja broni swoich przestępców jak niepodległości? Z której nie można się wypisać?

Casio

W lidzbarskim Tczewie bosem jest pan Janek.

Prrt

Platforma to najwyraźniej partia oparta na działaniach niejawnych ,a jedynym celem jest władza .Niesamowicie cyniczne podejście do wyborców. Przykre !!!

Sąsiad leśnego dziadka

Jakby w sejmie im diety ucięli i musieli by tam siedzieć za minimalną krajową to by szybko plakaty ściągali haha

Staś

Pan Cieśliński zapewne jak się nie dostanie to dostanie posadkę Dyrektora za to, że jest lojalnym pełofczykiem. Bareja o takich filmy już w latach 70. kręcił.
https://www.youtube.com/watch?v=Xa4HWG0DgEc

Prrrtt

Dlatego trzeba iść na wybory i rozbić wszelkie układy , nie bać się jakichkolwiek zmian !!!

Staś

Ja idę Bankowo! z miłą chęcią oddam głos na rozbicie układu.

Real

A trójke panów w termalnej wannie wyteleportowac w kosmos hahaha

Szaraczek z Biedolandu Warmińskiego

Też muszę się zapisać do peło to może jakąś posadkę dyrektora dostanę bo tak to tylko z Punktu Uzyskiwania Parobków proponują mi prace parobkowe + soboty za jakieś 1000 cybulionów.

Artur

Może nie nadajesz się do niczego, dlatego nie dostajesz poważnych ofert. Zastanów się nad sobą

Szaraczek z Biedolandu Warmińskiego

A co to według Ciebie poważna oferta??

Lidzbarska miska ryżu i parobkowanie

Poważne oferty? A co to takiego? Robienie za parobka za najniższą krajową to poważna oferta? Bo tylko takie oferty są w PUP no i jeszcze te śmieszne staże za 1000 złotych. Za kogo oni mają ludzi bezrobotnych? Za parobków, którzy będą zasuwać byle gdzie za miskę ryżu? W niektórych Januszexach w Lidzbarku pracują niemal sami ukraińcy, bo żaden polak nie chce tam pracować. Gdyby taki bezrobotny wyjechał do normalnego miasta to dostałby bez problemu pracę za 2-3 k netto.

Boguś

Od razu widać, że „Artur” jest oderwany od rzeczywistości 😉 zapewne sam do niczego się nie nadaje i przenosi to na innych 😉 klasyczne przeniesienie 😉

Biedoland Warmiński

Tak sobie myślę, że ja też się nie nadaję do pewnych rzeczy. Nie nadaje się do bycia parobkiem w Januszex’ie. No po prostu się NIE NADAJĘ do tego i co ja na to poradzę… 🙁

Jarek

Co raz mniej możliwości na ciepłe posadki w Lidzbarku Warmińskim. Te najlepsze pozajmowane są przez lojalnych „asów” od tzw „czasu zmian” burmistrza.

pietuch

Tu w tym szarym smutnym miasteczku nigdy dobrze nie bedzie . Tu każdy z tych bilbordowych super działaczy tkwi w niewidocznej pajęczynie powiązań. Tu kazdy komuś cos zawdzięcza , tu każdy wie do kogo z czym i od kogo co. Tu każdy wie , ze zwykły Kowalski jest dla nich tyle wart co w piosence Lady Panku.

Bum

Czas to zmienić!!!!!!

krzysztof

TVP przedstawia taśmy znanego polityka .kolejne taśmy w naszej polityce.. Na taśmach ,,,,,,,,,,,znowu możemy na chwilę zajrzeć do świata nietykalnych, pogarda dla aktywistów którzy w upał i mróz na ulice idą bronić swoich wartości …nie wymieniam partii..bo nie o barwy idzie ..ale boli. scena polityczna,inne obietnice a potem powroty do tego co widzimy…..potrzeba nie tylko leku,ale i lekarza……… A jak z lekami.?…. są obietnice poprawy a w aptekach braki …apteki recepty realizują na raty,sprzedając tabletki na sztuki.. za tydzień wybory czy coś się zmieni?

Api

Kolejną inwestycją na którą idą ogromne pieniądze jest budowa uzdrowiska. Za tę kasę można rozwiązać problemy z mieszkaniami wybudować drogi, obniżyć podatki. Tak, pozostanie nam kolejny moloch, służący wąskiej grupie interesów, a nam wielomilionowe kredyty do spłacenia. Niestety burmiszcz Wiśniowski podporządkowł się lokalnej sitwie i ma w głębokim powarzaniu dobro mieszkańców.

Smutna prawda

Leśne Dziadki z Naszego Miasta szykują sobie wygodną starość, reszta ich nie interesuje.

Real

Rozbić tę sitwę szybko !

Ziom

Kolega sprzedaje tego białego busa. Ktoś chętny?

Adaś Haps

Proponuję aby każda rzecz na termach miała takie LOGO. Na biletach, serwetkach, szybach, przy numerkach do szatni itd. comment image