Gru 082019
 

Jacek Wiśniowski przestrzega przed zadłużaniem, spotkanie z mieszkańcami miasta w Szkole Muzycznej podczas kampanii wyborczej w 2014r.

Projekt budżetu na 2020r. z którym bez wątpienia zapoznali się wszyscy radni może budzić obawy co do stanu finansów naszego miasta. Szczególnie niepokoi bardzo dynamiczny wzrost zadłużenia mieszkańców miasta. Innymi słowy, Rada Miasta udzieliła Burmistrzowi Wiśniowskiemu upoważnienia do zaciągania kredytów, a ten skwapliwie z tego korzysta, zadłużając mieszkańców w coraz to większym stopniu. Sprawdźmy jak wyglądała sytuacja na koniec 2014r., kiedy to Burmistrzem został Jacek Wiśniowski. Kwota zadłużenia na początek kadencji Wiśniowskiego wynosiła niecałe 20mln zł, przy dochodach własnych gminy na poziomie nieco ponad 21 mln zł.

Czemu bierzemy pod uwagę dochody własne, a nie kwotę budżetu? Dochody własne – to właśnie to co wypracowujemy My, mieszkańcy miasta w postaci podatków i opłat do budżetu miasta. Z tego spłacane są zobowiązania finansowe itp. Budżet jako całość zawiera subwencje oświatowe, pieniądze na program 500+ itp. – czyli kasa gminy jest tylko pośrednikiem i nie ma żadnego wpływu na te pieniądze. Dochody własne są właściwą pozycją w budżecie gminy, określającą realny stan gospodarki komunalnej.

Spójrzmy co się dzieje w projekcie budżetu na 2020r. Przewidywana kwota długu wynosi 33 mln zł! Wzrost zadłużenia o 13 mln zł w 5 roku urzędowania obecnego Burmistrza Miasta. Daje to 2,6 mln długu więcej każdego roku. Zwróćmy także uwagę na dochody własne gminy na koniec 2018r., (bowiem jest kompletne sprawozdanie z wykonania budżetu za ten rok) wynoszą 20,4 mln zł, więc są niższe niż w 2014r. Oznacza to niewielki spadek dochodów w trakcie kadencji Burmistrza Wiśniowskiego. Wróćmy jednak do projektu budżetu na 2020r., gdzie przewidywane dochody własne mają wynieść 38,2 mln zł!. To oczywiście pobożne życzenie twórców budżetu, bowiem sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2019r. wskazuje na osiągniecie 10,2mln zł, więc na podobnym poziomie co rok wcześniej. Kwota 38,2mln jest więc nierealna. Oznacza to, że kwota zadłużenia przekroczy znacznie dochody własne gminy, a rata kredytu wyniesie ponad 3 mln rocznie.

Wróćmy teraz do roku 2014, do kampanii wyborczej, kiedy to ekonomista Wiśniowski w szkole muzycznej prezentuje zagrożenia wynikające z tytułu wysokiego zadłużenia gminy miejskiej. Wnioski wyciągnijcie sami, drodzy czytelnicy. Poniżej fragment wystąpienia pana Wiśniowskiego, podczas spotkania w Szkole Muzycznej (kampania wyborcza 2014r.).

 Posted by at 8:44 pm
Powiadom o
CarlosDep
2020

Witamy w 2020 roku! Inflacja, wzrost cen, nowe podatki witają! Przy obecnym poziomie cen najniższa krajowa powinna wynosić jakieś 3000-3500 zł netto aby wyżyć „do pierwszego”. Trzeba dać jeszcze więcej 500+, 300+, darmowych leków dla seniorów, 13-stek, 14-stek, jarkowych czy innych socjali. Jak szaleć, to szaleć!

https://www.fxmag.pl/artykul/w-2020-bedzie-drozej-niz-kiedykolwiek-podwyzka-akcyzy-rekordowa-inflacja-drozszy-prad-i-podatek-cukrowy

gość

Wszystkiego dobrego w nowym 2020 roku dla wszystkich czytelników naszlidzbark.pl bez względu na poglądy, wiek, wykonywany zawód, sytuację materialną czy zajmowane stanowisko.

obywatel

Ile Tusk przez Lecha szlochał
Ile Łyżwa kobiet kochał
Ile Rydzyk ma moherów
ile w sejmie jest frajerów
ile Lepper ma wyroków
tyle szczęścia w NOWYM ROKU!!!

gość

Chyba sam Zandberg czyta tutaj komentarze o mieszkaniach komunalnych i polityce mieszkaniowej PRL.

https://wiadomosci.wp.pl/adrian-zandberg-chwali-prl-za-mieszkania-dla-mlodych-ludzi-w-sieci-zawrzalo-6461929382688385a

gość

„po PRL miliony ludzi otrzymały mieszkania za ułamek rynkowej wartości. Młodzież, która wejdzie w dorosłość w 2020, nie dostanie tego prezentu. Tak, łatwiej dziś o szynkę i zagraniczne wakacje. Ale w sprawie mieszkań wolna Polska nie ma się czym chwalić”- stwierdził lider Razem

gość

to nie tak czy w Prl czy teraz mieszkanie trzeba wybudować czyli czas praca koszta i czy wtedy czy teraz jest tak samo jeżeli partia tego pana posiada gotówkę czas i chęci do pracy to proszę bardzo niech buduje i rozdaje mieszkania ale jak chce tylko dostać się do władzy a później rozłożyć ręce a to nie ma pieniędzy albo budowlańców brakuje może zaczniemy w drugiej kadencji jak nas wybiorą.Jeżeli chodzi o Lidzbark to zanim ktoś coś nam wybuduje to minie kupa lat i nawet jakby już ruszyła budowa to zanim każdy młody dostanie to będzie już stary i się nie załapie .

gość

https://www.youtube.com/watch?v=GsDl2ajOylI miłego oglądania https://www.youtube.com/watch?v=vn40wZd3cDc kiedy te mieszkanka a miałem brać kredyt

turysta
Kyle XY

Widziałem dziś jak przez wiadukt łączący ulicę Kościuszki z Osiedlem Astronomów przejechały dwie ciężarówki cysterny ( naczepa z ciągnikiem siodłowym) . Dopuszczalna nośność mostu podobno 10 ton.
A ciężar dużej cysterny ?
Jak tak dalej pójdzie to osiedle Astronomów zostanie pozbawione komunikacji bo ul. Dąbrowskiego jest w remoncie.
Oto jak się dobrze planuje remonty i inwestycje dróg w Lidzbarku.
10 mln kredytu to mało.
Ale można postawić za nie 40 do 50 siłowni na wolnym powietrzu.
Można planować!
A co !!!!

obywatel

Mleko wożą z Koniewa pewnie , a przez Morawę daleko.

gość

Kyle XY nie martw się na czas remontu wszystkie swoje sprawy załatwisz w Koniewie

czytelnik

co to jest 50 siłowni na 15 tysięcy mieszkańców

turysta

dlaczego w Lidzbarku Warmińskim jak jest coś zrobione zadbane to mieszkańcy się dziwią ławka siłownia lub piękny trawnik nie powinien dziwić w XXI wieku.Panie Burmistrzu trzeba przeprowadzić szkolenie bo niektórzy popadają w histerie na widok zagospodarowanych obszarów miejskich .
https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/w-gliwicach-funkcjonuja-juz-24-silownie-plenerowe-ostatnio-do-uzytku-oddano-kolejne-cztery/

Kyle XY

Gliwice mają 180 tys ludności czyli jedna siłownia na 7.5 tys. mieszkańców.

turysta

czyli zobacz jak oni nam zazdroszczą u nas jest jedna na 3,5 tys próbują nas dogonić

Kyle XY

Może to my przeginamy z takimi pseudo inwestycjami.
No tak, siłownie na wolnym powietrzu to bardzo potrzebna inwestycja dla całej społeczności miasta LW

gość

Akurat siłownie są potrzebne patrząc na otyłość wśród mieszkańców. Ostatnio idę do urzędu a tam za biurkiem Pani urzędnik z brzuchem ciążowym. Pytam: który miesiąc? (…) po chwili milczenia mówi, że nie jest w ciąży. Także tego… ciąża spożywcza.

Kyle XY

Już od wielu miesięcy przejeżdżam obok takiej siłowni przy ul. Olsztyńskiej.Pustki. Nie ma nikogo
Latem sporadycznie jedna, dwie osoby . Po to wydamy 200 tys aby przez dwa m-ce w roku dwie osoby raz lub dwa razy w tygodniu poćwiczyły? Jak mamy 4 siłownie to dla przyjemności 8-10 osób wydaliśmy 800 do 900 tys. Brawo!
To jest Miś poparty środkami UE przyznanymi po ciężkich bojach wnioskowych i konkursach przez Urząd Marszałkowski. Budowę rozliczano w oparci o tony materiałów papierowych z paragrafami. Tęgie umysły myślały na co środki Unijne wydać, więc niepotrzebnie się czepiam.
„Miś” potem zgnije i co napiszemy? Protokół likwidacji. Za to dalej niektórzy mieszkańcy budynków komunalnych będę dalej mieszkali w rozwalających się budynkach bez wentylacji i z piecami kaflowymi.

gość

No ja nawet jesienią widziałem tam ćwiczące osoby.

kierowca mleczarki

o jaki mały konfidencik uprzejmie donoszę ….. niektóre zakazy na czas remontu nie obowiązują żeby Ci mogli papu dowieść żebyś miał siłę donosić

Kyle XY

Najlepiej to nasrać, a jak ktoś ci, pustaku zwróci uwagę to można go okrzyknąć konfidencikem , a może zaraz esbek.
Jak się most sp… no załamie to będziemy na piechotę zasuwać. A jeszcze jak ze dwie przypadkowe osoby zginą lecąc z mostu to będzie tragedia. Trzeba mieć minimum wyobraźni co się może stać.
Już nikt nie pamięta o osobach, które zginęły w wypadku na remontowanej drodze Lidzbark W – Pasłęg
lub o wypadku śmiertelnym młodego rowerzysty, chłopca, który wyjechał na drogę koło Wielochowa .
W pierwszym przypadku podobno źle oznakowany wykop w drugim nieuwaga rowerzysty , a może brak dokończenie ok 20 m ścieżki rowerowej. Co powierz rodzinom tych ludzi, a no tak : nie było konfidenta.

gość

jakby nie patrzeć doniosłeś publicznie ale nie to jest najgorsze.Najgorsze jest to na kogo na człowieka który wiezie Tobie Twojej rodzinie przyjaciołom jedzonko artykuły spożywcze już nie przed nami ale nimi się wstydź .

Trombullus

A jak się most zawali to kierowca tira, mleczarki go odbuduje za własne pieniądze? A może odbuduje go jego firma? Firmę stać na objazdy, ponieważ i tak to sobie w koszta wepchną ale kto da na benzynę mieszkańcom osiedla Astronomów gdy zabraknie mostu?

Trombullus

Dotacje celowe UE. To tak jakby ktoś obcy zabrał wam portfel i co miesiąc kupował wam zamiast potrzebnych rzeczy- wstążeczki, kokardki albo budę dla psa gdy nie macie psa.
Ostatnio obserwuję że UE nie jest już wspólnotą ale opresyjnym okupantem. Zobaczcie sami jak zabraniają nam korzystać z węgla a sami budują nowe kopalnie, każą nam zmieniać piece, segregować odpady- kiedy one trafiają i tak na jedną kupkę na składowisku. Otworzyli granice i rynek pracy aby wydrenować nas z młodych ludzi a jednocześnie zapchać swoimi towarami. Dają nam dotacje na drogi ale najlepiej te, którymi odbywa się obrót ich towarem. Dotacje dla firm z których korzystają najwięcej ich korporacje na terenie Polski. A teraz jeszcze szantażują dotacjami z naszej unijnej składki, chcąc wpłynąć na politykę w Polsce. To chore i niestety Wielka Brytania ma rację że wychodzi z Eurokołchozu, bo to zaczyna być już niebezpieczne.

mieszkanka

straż pożarna może jechać waży więcej jak 10 ton nie zawali się most?

obywatel

Jeszcze nigdy na nikogo nie doniosłem , ale na pewno teraz będzie pierwszy raz.

Zipek

Podobno burmistrz z radnymi będzie szukac środków do załatania długu i od drzwi do drzwi będziemy słyszeć : „ Grosza daj Wiedźminowi , sakiewka potrząśnij….”

gość

A od ciebie co dostaną?

gość

będę spłacał ten dług i mieszkał w pięknym mieście

mieszkanka

super chętnie Coś dam

gość

a nie mają na to monopol duszpasterze ?

gość

Dla tych, co narzekają na brak miejsc parkingowych w LW. Nie wiem czy wiecie, ale świat ogólnie idzie w przeciwnym kierunku i likwiduje się miejsca parkingowe. Wyłączenie ruchu samochodowego niektórych ulic w centrum naszego miasta też było by dobrym pomysłem.

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/amsterdam-likwiduje-ok-10-tys-miejsc-parkingowych-61430.html

gość

oczywiście ale tutaj jeszcze walczą z komuną a auto jest wyznacznikiem luksusu i bogactwa w Holandii politycy jeżdżą rowerami u nas opancerzone limuzyny za grube miliony

gość

To czas na zmiany. Dać politykom i samorządowcom po rowerze. W końcu ścieżki rowerowe są już wszędzie więc spokojnie dojadą do pracy.

Rowery zamiast samochodów

Sprzedać auta służbowe i dać wszystkim po „służbowym” rowerze. Ruch i aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na zdrowie, sylwetkę, zanieczyszczenie powietrza w mieście i ekonomię, bo utrzymanie roweru jest dla podatnika 1000x tańsze niż samochodu służbowego. Same plusy! Niektórym politykom i samorządowcom przydało by się nawet nieco ruchu fizycznego dla ich własnego zdrowia.

gość

Nasi policjanci i strażnicy miejscy mają takie rowery , lecz wolą wozić pupki w ciepełku !

gość

Tyle się mówi o Januszexach, o prywaciarzach i wyzysku. A jednak coś w tym musi być, skoro powstają takie artykuły. Aczkolwiek jeszcze nie spotkałem prywaciarza z okolic, który sponsorował by karty do klubów sportowych, owocowe środy czy nieformalne piątki. Tutaj to nawet auto służbowe czy wolne weekendy to jakiś nieosiągalny luksus.

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/kariera/polscy-szefowie-najgorszymi-w-europie-dane-sa-niepokojace/v81veeq

mieszkaniec

Powraca dyskusja o „powrocie” kolei do naszego L.W. Może temat kogoś zainteresuje https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/kolej-na-mazurach-ale-tylko-przy-wsparciu-lokalnych-samorzadow-94823.html

gość

to czyja teraz kolej ?

gość

Fajnie by było, gdyby kolej wróciła. Do tego połączenia kolejowe z większymi miastami… marzenie.

gość

Nawet zacofane wioski gdzieś na Syberii mają połączenia kolejowe. Nasz Lidzbark podobno miasto turystyczne i miasto, które się rozwija ale połączeń kolejowych brak. Kto by pomyślał?

obywatel

bo kolej była na dzikim zachodzie to już przeżytek teraz przyszłość jest w Hyperloop

obywatel

dobrze piszesz zacofane proponuje tam wyjechać na pewno tam się odnajdziesz

obywatel

tak słyszałem na złomie

gość

kolej jak mieszkania komunalne mało opłacalne dla miasta zysków zero koszta ogromne.

gość

W tym mieście to chyba nic się nie opłaca robić.

gość

A czy jest coś, co się opłaca jeszcze robić w tym mieście?

gość

słuchaj czy w tym czy innym wszystko zależy od Ciebie zobacz w Lidzbarku fryzjerzy budowlańcy elektryk hydraulik mechanicy raczej nie siedzą nie nudzą się wszędzie jak pojedziesz termin kolejka czyli na usługi jest popyt ale jak ktoś myśli że otworzy sklep zatrudni sobie ludzi i będzie leżał czekał na zyski może być słabo

gość

dałeś minusa przeczytaj fragment wypowiedzi fachowców „Podobnie byłoby z lokalnymi czy miejskimi liniami autobusowymi, które także w bardzo wielu przypadkach są deficytowe. Innymi słowy, publiczny, lądowy transport pasażerski, a więc zarówno kolejowy, jak i drogowy, wymaga i będzie wymagał dotacji. Na szczęście, rekompensują to, przynajmniej częściowo, przewozy towarowe, na których zarabiają nie tylko firmy transportowe, ale pośrednio i państwo. Choćby w postaci podatku dochodowego, pobieranego od tychże firm.” jakie zakłady u nas zapłacą za transport kolejowy?

osiedle komunalne

Rozwój miasta w górę, demografia w dół.
Fajny ten rozwój, taki nie za przyszłościowy.

maciek z klanu

zobacz Watykan tak mało ludzi a jaki rozwinięty

gość

Akurat tam w Watykanie jest więcej BEZDOMNYCH, niż mieszkańców. Szczególnie bezdomnych Polaków.

maciek z klanu

no wiesz bieda do Boga lgnie a powinni być w Toruniu tam też jest fajne miejsce tylko chyba klimat gorszy dla bezdomnych

bystra
obywatel

miasto buduje za 120 mln osiedle komunalne sprzedaje je wybranym mieszkañcom za 20% ceny czyli 24 mln wszyscy spłacamy kredyt czyż to nie jest rozwój chce takiego burmistrza i rade genialne

mors lidzbarski

… dzięki temu do miasta przybywa nawet kilkaset nowych rąk do pracy. I to dopiero jest rozwój miasta na pełnej petardzie!! A tymczasem… za dokładnie te same pieniądze mamy jakieś tam termy… Także tego… idę sobie popływać.

wyborca

jak przybywa to te osiedle będzie nie dla mieszkańców ?

wyborca

słuchajcie tego pana to jest nasz wspólny majątek a nie że grupka będzie żerować na innych

bystra

szkoda tej pani taka bidulka jak Ci z lidzbarka chciała większe mieszkanko to zgłosiła córkę bo pewnie i tak miało być dla córuś gniazdko jak się dowiedziała że musi płacić za dwa komunalne stare i nowe to szybko zorganizowała przeprowadzkę no tylko został dług spłaćmy go taka biedna córka pewnie klepie biede za granicą a ona tutaj.Pomóżmy

obywatel

Panie Burmistrzu buduje pan mieszkania przybędzie nam mieszkańców i będą generować zyski https://www.youtube.com/watch?v=tVV6P1Dzltk

gość

Trombullus dostaniesz jako pierwszy razem z kolegami by żyło się lepiej będziesz bez łańcucha i hipoteki

mieszkanka

zaraz zaraz jest kolejka po 37 latach jego kolej

Trombullus

Przykro mi bardzo ale mam prywatną posiadłość i z lekka nie interesuje mnie mieszkanie w blokowiskach czy mieszkaniach komunalnych. Zawsze jak przejawiam empatię do jakiejś grupy społecznej, ktoś próbuje mnie w nią mieszać. Wy chyba nie wyobrażacie sobie sytuacji że ktoś może się zamartwiać o coś co jego osobiście nie dotyczy. Moim zdaniem to przejaw jakiegoś rodzaju zezwierzęcenia- dbanie tylko o swoje sprawy. Człowiek jest człowiekiem wtedy gdy interesuje go los bliźniego- nawet takiego którego nie zna. Tym właśnie różnimy się od prymitywnych zwierząt, bo są też zwierzęta mniej prymitywne, odczuwające empatię. Martwi mnie taka sytuacja ale myślę że powoduje to nowa moda na „lewactwo”. Każdy lidzbarski „byle kto” chce być „kimś” za wszelką cenę i niestety przyjmuje złe lewackie wzorce zachowań, krzywdzi bliźniego, stacza się i uważa że to takie „cool”. Wstyd mi za niektórych.

gość

nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

gość

Tutaj jest taka mentalność, że jak ktoś broni interesów pewnej grupy ludzi to reszta uważa, że ta osoba sama należy do tej grupy. Widoczne jest to zwłaszcza na tym forum. Piszę o fatalnych warunkach życia w mieście, to z góry ktoś mnie odbiera jako osobę biedną czy żyjącą w jakiejś nędzy. A ja tylko obiektywnie opisuję rzeczywistość i realia życia w tym smutnym mieście. Mi samemu nic nie brakuje.

gość

ale Ty piszesz jak o jakimś Rio de Janeiro,Erytrei Lidzbark nie jest jakimś wielkim skupiskiem biedy tu jeden drugiego zna i jak ktoś jest biedny to od razu widać nie trzeba o tym pisać na forum przez 8 lat wyjrzyj przez okno spójrz na sąsiada czy jest aż tak biedny owszem na pewno jest grupa rodzin co potrzebuje opieki ale bez przesady żeby rozwój miasta wstrzymywać kosztem pomocy społecznej miasto musi się rozwijać inwestować w infrastrukturę tworzyć działki pod zabudowę na atrakcyjnych warunkach ściągać bogatych nie biednych z przykrością muszę stwierdzić że promowanie biedy niczemu dobremu nie służy i budowanie mieszkań oraz rozdanie ich nic nie zmieni dalej będzie narzekanie zaspokoi garstkę ludzi i na chwile a koszt ogromny

gość

Bieda jest wtedy, gdy ponad połowę dochodów trzeba przeznaczyć na koszta związane z mieszkaniem. Taka jest definicja biedy, a Lidzbark wyjątkowo dobrze wpisuje się w tą definicję.

mieszkanka

to trzeba interweniować wezwać UNICEF ONZ CARITAS WOŚP tak nie może być niech się temu przyjrzą

viki
gość

wiesz czym się różnimy Ty piszesz o biedzie pięknymi słowami z zachowaniem czystej polszczyzny pewnie jesteś oczytany/a a ja wiem co to jest bieda i najlepiej żeby jej było jak najmniej

gość

zobacz Ty coś napiszesz pod różnymi nickami typu w mieście bieda drogo wszystko źle od razu masa łapek zielonych w górę ale jak ktoś coś na pisze w obronie miasta od razu atak łapki w dół i to jest rozmowa na poziomie słuchaj jak Ci to sprawia przyjemność pisz sobie tu sam i zbieraj łapki

mieszkanka

może zamiast pisać o biedzie może lepiej spotkać się z biednymi i ich zapytać dlaczego są biedni jakie mają chęci żeby coś polepszyć w swoim życiu czy nowe piękne komunalne mieszkanko od miasta zachęciłoby do działania przecież różne są przyczyny ubóstwa np wdowa dom 500 m2 2 ha działka na emeryturze też może ledwo wiązać koniec z końcem

gość

Przyczyna biedy? Niskie pensje, wysokie koszta nieruchomości i życia.

mieszkanka

i jak mieszkańcy miasto ma Ci pomóc żeby pensja wzrosła nieruchomość staniała no i żeby pewnie żyło Ci się lepiej to może jakiś bon od mieszkańców za wszystko w mieście płacisz 50% a pensja 100% do góry pasuje od nas dla Ciebie

gość

Mi nie jest potrzebna pomoc. Pomoc jest potrzebna mieszkańcom. Chyba mylisz pojęcia.

gość

to może niech w końcu odezwie się ten co nie ma bo teraz każdy pisze że ma tylko się martwi o innych

maciek z klanu

no niestety zoonk jak się myśli że miasto wybuduje da a reszta frajerów niech sobie weźmie kredyt i buli jednak Bóg istnieje sprawiedliwość jakaś jest chcesz mieszkać w wysokim standardzie to płać jak wszyscy nie do banku to dla miasta

gość

To nie bądź „frajer” i nie bierz kredytu tylko mieszkaj w mieszkaniu komunalnym. Kto ci broni?

Greg

cwaniaczek się odezwał

maciek z klanu

uwierz mi że wezmę kilka taka okazja

obywatel

Wesołych Świąt dla wszystkich lidzbarczan bez względu na poglądy

.
gość

Mieszkania komunalne stanowią 8% a powinny stanowić 80% mieszkań na rynku. Śmieszą mnie ludzie, którzy kpią z PRL. Gdyby nie PRL i te bloki z wielkiej plyty, które trzymają się do dzisiaj to nie wiem gdzie byście mieszkali.

Bloki z wielkiej płyty

Polityka mieszkaniowa w PRL była tak dobra, że do dzisiaj społeczeństwo czerpie z tego profity. Tyle czasu minęło i nie ma żadnej alternatywy w polityce mieszkaniowej oprócz uwiązania się kredytem hipotecznym na całe życie… I bycie jak ten pies uwiązany krótkim łańcuchem do budy na całe życie. A jak noga Ci się powinie, zachorujesz, stracisz pracę to won mieszkać na ulicę bo jesteś dla banku niewypłacalny, a hipoteka sama się nie spłaci. Mieszkanie do momentu spłacenia kredytu jest własnością banku, nie twoją! Twój jest tylko kredyt o wartości 2-3 razy większej niż wartość nieruchomości. Współczesna niewolnictwo.

obywatel

pamiętaj mieszkania nie biorą się znikąd czy kiedyś czy dziś nie urośnie z ziarnka trzeba wybudować kupić materiał i czy państwo się zadłuży czy ty to i tak trzeba spłacić i nie zrobi tego św.Mikołaj tylko my obywatele jak bardzo Ci się podoba system z PRLu to wpłacaj mi na konto za 20 lat dostaniesz mieszkanie pozdrawiam

gość

teraz płacisz i mieszkasz kiedyś płaciłeś i czekałeś aż partia Ci da mamy do tego wracać ?

gość

No właśnie! Trzeba wybudować, kupić materiały… a więc zarobią na tym prywatne, lokalne firmy.

obywatel

ok ale nie za kasę mieszkańców weź kredyt wybuduj i wtedy rób co chcesz z tymi mieszkaniami

obywatel

to dlaczego tak krytykujecie komunę sb milicje partyjniaków PZPR powinniście jeszcze podziękować łącznie z ZSRR że nas wprowadzili w takie luksusy po wojnie że do dziś się nie możesz nadziwić

gość

Polscy bezdomni w Londynie… https://www.youtube.com/watch?v=J2O_1giuvHs
Jak to obejrzałem to przez moment chciałem rzucić robotę w moim Januszxie i mieszkać tam na ulicy.

wyborca

Termy 100 mln zł
Dług 19.5 mln – 32 mln zł
Widok miasta Bezcenny

gość

33 mln zł *

wyborca

przepraszam za pomyłkę dług jest ruchomy i zależy kto jak go liczy

Trombullus

I co z tego że Termy kosztowały 100 mln? Przynoszą zysk podobny jak budka z piwem lub kiosk z warzywami. No z drobną różnicą że kiosk z warzywami nie kosztuje 100 mln. i nie wymaga tak dużego nakładu kosztów do funkcjonowania czy remontu.

żulik

w Lidzbarku to nawet alkohol słabiej bierze

gość

To akurat fakt. Kiedyś piłem rozcieńczone piwo w pewnym lokalu. Janusze rozcieńczają z wodą aby zaoszczędzić. 🙁

żulik

stary ja pije pod mostem za kilka milionów

gość

Stary, ale w naszym biednym mieście nie ma żadnego mostu wartego kilka milionów.

żulik

jest i to drewniany nad fosą

gość

To most za kilka milionów? No raczej nie. 🙂

żulik

panie ja się nie znam ja pije ale powstał razem z obiektem wartym kilkadziesiąt milionów żeby wejść w posiadanie tego mostu chyba trzeba kupić całość

obywatel

ja rozumie że słabszym,biedniejszym i niezaradnym trzeba pomagać najlepiej żeby listonosz przyniósł do domu albo od razu na konto po co ma budzić ale bez przesady żeby budować osiedla slamsów tworzyć hufce pracy to już kiedyś było promowanie takich rozwiązań nie służy rozwojowi lecz przyciąga patologie.Zresztą Prezes miał budować mieszkania i gdzie one są druga kadencja leci słucham działaczy na rzecz miasta?

gość

Nie każdemu tatuś albo mamusia kupili mieszkanie a wynajem jest drogi. Brak mieszkań komunalnych w mieście, gdzie ludzie pracują za dwa tysiące to szaleństwo.

obywatel

nie mydląc Ci oczu bez względu na władze bo jak piszecie zawsze dba o swoje dupsko prawda jest okrutna miastu grozi wszystko o czym piszecie czyli wyludnianie się bieda o mieszkania bym się nie martwił bo jak uciekają to raczej aut ubędzie nie mieszkań na razie jest ciężko zaparkować a więc do rzeczy pomóc nam może turystyka uzdrowisko i wszystko z tym związane nikt nie otworzy tu biznesu gdzie brakuje rąk do pracy ja wiem że tu piszący chcą super zakładów i płac tylko po pierwsze praca za duże pieniądze wymaga więcej od pracownika a nie krzyczenie chce więcej nie mamy za wielu wykwalifikowanych mieszkańców a jak są to pewnie dobrze sobie radzą i tu nie narzekają i na prawdę Lidzbark Warmiński nie zniknie z mapy no chyba że wojna zmieni nazwę i dalej będzie zachwycał zabytkami położeniem naturą przyrodą fabryka czołgów tu nie powstanie.

gość

„obywatel ” to już nie „LW CIty ” 😉 ? Niestety zaśmiecasz forum komentarzy , piszesz bardzo często nie w temacie , merytoryki w komentarzach praktycznie zero , częste bezpodstawne atakowanie innych komentujących jak i samego administratora.

obywatel

przepraszam jak kogoś atakuje przykro mi myślałem że tu można się swobodnie wypowiedzieć jak tu macie jakieś swoje zasady to już nie będę

obywatel

żeby Cię nie denerwować na pisze na temat według wykresu przewidywany dług jest duży ale zależy co za to powstanie bo może będzie kiedyś to warte 300 mln

gość

zgadzam się zamek tyle kiedyś kosztował dziś jest bezcenny kto by pomyślał

wolny strzelec

Nie slamsy, tylko mieszkania o wysokim standardzie. Niestety dziki kapitalizm nie działa na prowincji takiej, jak Lidzbark. Następuje rozwarstwienie społeczne jak w Kalkucie. Garstka prywaciarzy bogaci się kosztem ciężko pracujących mieszkańców, których nie stać na tak podstawowe potrzeby jak dach nad głową.

gość
wolny strzelec

Załóż firmę? W mieście, gdzie jedną wypłatę trzeba wydać na koszta związane z mieszkaniem? (tj. rata hipoteki lub wynajem) Ludzie w tym mieście są niestety często zbyt biedni, aby być klientami dobrze prosperującej firmy. Dlatego tanie mieszkania dla każdego to absolutna podstawa jakiegokolwiek rozwoju tak biednych i ubogich regionów i miast jak Lidzbark.

gość

jeżeli uważasz że np w Olsztynie jest łatwiej spróbuj tam

mieszkaniec

Nie macie czasem wrażenia, że nawet zaopatrzenia niektórych sklepów jak np Mrówka czy Neonet jest u nas bardzo marne ?? Bywając w tych sklepach w sąsiednich miastach widoczna jest duża różnica na niekorzyść Lidzbarka. Masakra jak to miasto jest biedne pod każdym względem.

boloo

Dlatego teraz każdy robi zakupy przez internet.

mieszkaniec

To pewnie np. chleb i mleko tez kupujesz przez internet ?? 😉 Pewnie, że przez internet jest wygodniej. Ale czasem by się chciało coś kupić od razu. Przynajmniej z tych podstawowych rzeczy. Inna sprawa, że jak coś jest nie tak z produktem kupionym przez internet, to trzeba się później bujać ze zwrotami. Ostatnio miałem tak parę razy (różne wady) i mam już dość. I co jeszcze ciekawe, często można zamawiać do punktu Ruchu. Często to najtańsza forma dowózki. Ale co. W Lidzbarku nie ma anie jednego kiosku Ruchu (chyba że o czymś nie wiem). Dla mnie to „miasto” to synonim grajdoła owiniętego w sreberko. Nic ponadto. Nawet marketingowe komunały jakie serwuje nasza małomiasteczkowa władza tego nie zmieni. Niestety.

obywatel

dlaczego nie otworzysz sklepu z tanią żywnością na pewno kupie u Ciebie ?

internety

Żywność też można kupować przez internet – niskie ceny i OGROMNY wybór. Dzisiaj zamawiasz a jutro masz w paczkomacie. Zakupy od 40 PLN masz z darmową wysyłką Allegro Smart. Zwroty też masz całkowicie darmowe do paczkomatu – trzeba tylko powiadomić sprzedawcę, że się rezygnuje z zakupu i można całkowicie za darmo zwrócić towar do paczkomatu. Do tego za każdy zakup masz cashbacki na konto i zwracają ci 2 do 9% wartości zakupów z powrotem na konto. Kilka razy miałem tak, że towar miał wady. Informowałem o tym sprzedawcę on proponował zwrot pieniędzy i nie chciał nawet wadliwego towaru z powrotem.

obywatel

ty bluźnierco co Ty tu wypisujesz chcesz żeby spalono Cię na stosie ziemia jest płaska a słońce się wokół nas już jednego Kopernika mieliśmy w mieście ale niestety bieda taka że wyjechał

Radek

Wyobrażasz sobie 80-letnią samotną kobietę, która robi zakupy przez internet? Z ulicy Bema idzie po paczkę do paczkomatu, przynosi do domu, odnosi do paczkomatu bo coś jej nie odpowiada, wraca do domu. Cztery razy wędruje. Na taryfę jej nie wystarczy skromniutkiej emerytury. Nie ma nawet konta cashback. Idzie więc do najbliższego choć nie najtańszego sklepu. Komu więc człowieku radzisz robić zakupy żywności przez internet? Chyba tylko młodym,zdrowym i bogatym.

staruszka 83 lata

Radku skarbie mój drogi ja sobie poradzę tylko się martwię słonko o Ciebie

ok boomer

Do sklepu też trzeba się pofatygować. Obecnie ludzie po 70-tce mają konta na Facebooku i korzystają z internetu.

gość

tak u nas jest taka bieda że nawet bezdomni nie chcą mieszkać

gość

Bezdomni żyją w większych miastach gdzie mogą zarobić, gdzie są jakieś noclegownie. Fakt, na takiej prowincji nawet bezdomni nie widzą dla siebie perspektyw. A co dopiero pracujący mieszkańcy… 🙂

gość

zdrowi nie chcą pracować a bezdomny jedzie za pracą ciekawe taki sobie poradzi a Ty nie możesz

gość

Piszę o biedzie wokół, nie o sobie.

Gosc

Masz rację różnicę tę widać nasza Mrówka ,czy Neonet skromny asortyment , wręcz marny niż w innych miastach też mam porównanie. Tak samo pewnie będzie w tych naszych galeriach .

gość

Asortyment jet dostosowany do kieszeni i potrzeb mieszkańców. Dlatego na brak klientów nie mogą narzekać w naszym mieście lumpeksy i markety z tanią żywnością a także często sklepy z tanim alkoholem.

Trombullus

Słabe zaopatrzenie sieciowych sklepów bierze się z małego popytu czyli biedy. Dlaczego taka Mrówka ma zamawiać jakiś towar skoro potem będzie się musiała z nim bujać. Przykładem mogą być „stiuki”- po co je zamawiać skoro nie ma w Lidzbarku fachowca który by je prawidłowo położył. Towary mają też swoje daty ważności, wychodzą z mody lub zwyczajnie stać na nie kilka osób w Lidzbarku.
Jestem pewien że gdyby w Lidzbarku zarobki były na średniej krajowej, sklepy oferowałyby większy asortyment. Póki co- nie ma sensu. Sam nieraz byłem świadkiem kiedy to ludzie oglądają towar w sklepie i grzebią po Allegro ładując go do koszyka.

obywatel

brawo Trombullus tak samo nie ma u nas salonu ani serwisu Ferrari a jeździ po Lidzbarku to świadczy że jesteśmy bogaci

ogarnięty

nie Trombullus bo jest w internecie jak nie lubisz kuriera możesz odebrać w sklepie druga sprawa piszesz nie ma kto położyć to otwórz firme naucz dobrze zapłać i nie będziesz narzekać widzisz tacy fachowcy chcą więcej kasy a nikt nie umie

Trombullus

Mam otworzyć firmę żeby sobie stiuk położyć? Jeżeli nie masz argumentów do dyskusji albo jesteś „pod wpływem”- nie pisz.

ogarnięty

czytaj ze zrozumieniem jesteś tu jednym z tych co krzyczy BIEDA BIEDA BIEDA to proponuje Ci otworzenie firmy zatrudnienie pracowników dobrze ich opłacić a moja sugestia tylko dlatego bo trafił pan w nisze nikt tego nie robi i ciężko kupić

Trombullus

Jak ja mam już dość tekstów „Załóż se pan firmę i zatrudnij ludzi”. Mam swoją firmę, mam z czego żyć, nie jestem biedny. Martwi mnie tylko bieda ludzi których widzę na ulicy!

gość

przesadza pan z tą lidzbarską biedą wcale na tle kraju nie wypadamy tak źle żadne państwo nie pozbyło się problemów z biednymi nawet w Watykanie piszą że są bezdomni i skąd z Polski dlaczego bo mamy obywateli którzy lubią wybić a niekoniecznie chcą pracować

gość

wiecie co w tym mieście jest wszystko złe radni nie tacy burmistrz starosta i wójt to już nie powiem ludzie to w ogóle nie potrafią wybierać prywaciarzy to chyba mamy najgorszych w polsce janusze i januszexy najlepiej zlikwidować to miasto wszystkich wywieźć i będzie spokój co wy na to ?

Gosc

Jeżeli ty napisałeś Polska z małej litery i tak ci wszystko pasuje to się lepiej nie kompromituj i nie wypisują bzdur ,brak dobrego gospodarza w naszym miescie od lat i to oczywiste!!!!.

gość

dlaczego polska ma być z dużej?

wolny strzelec

W tym mieście rynek pracy to jakieś nieporozumienie, przy takich dużych kosztach życia. Brak polityki mieszkaniowej, bezrobocie, rosnące zadłużenia miasta i mieszkańców. Zamiast wybudować nowe osiedla mieszkań komunalnych, stworzyć normalne warunki do życia to inwestuję się w dziwne projekty, które raczej nie przynoszą wielkich zysków. Zamiast ściągać inwestorów, budować biurowce, wspierać prawdziwą przedsiębiorczość, to pozwala się na to, że garstka Januszex’ów rządzi całym rynkiem pracy w mieście i się bogaci na ludziach, którzy pracują za marne grosze.

gość

Bezrobocie jest znikome, 1 osoba na 10 nie ma pracy takie są dane GUS, no i robi się drogę do strefy ekonomicznej(m.in za pieniądze rządowe , PiS) by potencjalni przedsiebiorcy mieli ułatwione warunki produkcyjne, lecz to wszystko za poźno za mało , zdolności kredytowe miasta zostały zaprzepaszczone na tzw „estetykę i prozdrowotność miasta ” : (

gość

1 na 10 osób to bardzo dużo

z-ca Ojca Dyrektora

za pieniądze PIS pójdziemy wszyscy do nieba

Ktos

Żadne rządowe pieniądze, tym bardziej pisu. Pieniądze są nasze. To jedynie ten złośliwy maluczki decyduje, komu je przeznaczyć. W pierwszej kolejności pieniądze idą do pisowskich zarządów miast. Reszta, tak jak Lidzbark dostaje resztki. Wielkie mi halo, że przyznali jakieś pieniądze. To ich zas*any obowiązek.
A mieszkania komunalne… Żądanie takich mieszkań to dziedziczna patologia. Dwóch kumpli wychowało się razem jeden z normalnej rodziny, gdzie dwoje rodziców pracuje również poszedl do pracy zarabiać na kredyt mieszkaniowy. Drugi koleś, patus nie pracuje, bo ma takie niepracujące wychowanie tylko narzeka, że niic się nie buduje.

gość

i to mają być o wysokim standardzie a za zamiatanie liści 3 tysia do łapy słyszycie Janusze i Januszexy

gość

Wydaje mi się, że zamiatanie liście to czynność o wiele bardziej produktywna i pożyteczna niż całodniowe popijanie ulubionej kawy z mlekiem w jakimś tam urzędzie, których pełno tu u nas.

mieszkanka

tak to jakie zyski osiąga się z grabienia liści?

gość

Dwóch kumpli mówisz? Jeden będzie zasuwał całe życie na spłatę hipoteki a drugi żył wygodnie jak Pan i wolny człowiek. Który z nich jest bardziej zaradny życiowo? 🙂

maciek z klanu

oczywiście że pasożyt

Ktos

Jeśli nie widzi się własnej perspektywy, jest się nic nie umiejącym, bezwartościowym pasożytem, to zawsze będą roszczenia. Taka patola, która najwięcej krzyczy. Do pracy. Na zachodzie mało kto kupuje na własność. Głównie wynajmuje się mieszkania.
Ale w Lidzbarku marzy się waszmościom budowa osiedla komunalnego z komunalnymi mieszkaniami za darmo w celu osiedlenia nieuleczalnie bezrobotnej patoli. W ten sposób zmniejszymy bezrobocie w Lidzbarku przyczyniając się do jego ubogacenia, rozwoju…
Congratulations…

gość

Ale co za problem? Mieszkania komunalne przyznać tylko dla pracujących na umowę lub na samozatrudnieniu. Proste? proste. Jak ktoś nie pracuję powyżej jakiegoś czasu traci prawo do lokalu i tyle. Wszystko można zaplanować i zrobić z głową! Nawet jeśli chodzi o mieszkania komunalne.

gość

jakie kryterium przyznawania mieszkań i kiedy dostanie ostatni zatrudniony mieszkaniec bo rozumiem że dla wszystkich te mieszkania?

gość

Mieszkanie komunalne to własność gminna, a prawo do zamieszkania w nim otrzymują osoby spełniające określone kryteria. Przyznanie lokalu jest specyficzną formą pomocy społecznej. Niemniej o mieszkania komunalne starają się często osoby, które takiej pomocy nie potrzebują
i ty to nazywasz rozwojem miasta nie ośmieszaj się chociaż

obywatel

mało tego te osiedla są utrzymywane z podatków uczciwie pracujących bo nic za darmo nie ma

O mieszkaniach komunalnych

Poczytaj sobie jak jest na zachodzie! W bogatych Niemczech, Szwajcarii czy Skandynawii klasa średnia mieszka często w mieszkaniach, które należą do skarbu państwa czyt. mieszkania komunalne. Tylko w biednej wciąż Polsce jest pozwolenie i moda na to, aby brać kredyty hipoteczne na całe życie i harować na ich spłatę. W końcu banki muszą zarabiać! Szkoda, że polski rząd dba o interesy banków a nie dba o interesy obywateli. To ty się ośmieszasz takim tokiem myślenia. Wg. Ciebie najlepiej jest jak ogromna kasa płynie do banków z tytułu hipotek niż do budżetów gmin za mieszkania komunalne/socjalne. Ten region nigdy nie będzie się dobrze rozwijał, jak pieniądze „odpompowują” banki, które często mają zagraniczny kapitał. Polityka mieszkaniowa w tym budowa mieszkań komunalnych to PODSTAWA rozwoju biednych regionów.

obywatel

dalej się ośmieszasz widać że nie masz pojęcia o czym piszesz a o to dowód dużo nie trzeba było czytać fragment „Jeżeli miałbyś trudności ze znalezieniem mieszkania, możesz się zgłosić do urzędu mieszkaniowego (Wohnungsamt) w mieście bądź gminie, gdzie szukasz mieszkania. Często sam urząd zajmuje się pośrednictwem przy wynajmie. Jeżeli tak nie jest, pracownicy urzędu udostępnią Ci przydatne adresy i informacje. W większości miast i gmin istnieją także mieszkania socjalne.

Uwaga! Mieszkania socjalne mogą być zwykle wynajmowane jedynie osobom o niskich dochodach. Będziesz więc potrzebować z lokalnego urzędu mieszkaniowego zaświadczenia o prawie do lokalu socjalnego (Wohnberechtigungsschein).”

obywatel

ale ok widzę że chcesz mi dokopać to Ci pomogę żebyś nie myślał że Cię nie lubię a więc w byłym enerde NRDe przy granicy Polski (nie Lidzbarka Warmińskiego)niemcy nie mieszkania a domki dają za darmo do mieszkania albo można tanio kupić a dlatego że region się wyludnił i Polacy tam mieszkają dzieci dają do przedszkola mają lepszą opiekę medyczną a pracują w Polsce i to nie bajka

gość

Aż 750 tysięcy młodych Polaków nie uczy się i nie pracuje. Liczba ta rośnie z roku na rok.

http://www.wykop.pl/ramka/5262257/750-tys-mlodych-polakow-nie-uczy-sie-i-nie-pracuje/

Biedolandia

750 tyś. nie pracuje i pakuje walizki a pozostałe kilka milionów już jest na emigracji? 🙂

gość

Chociaż jedna dobra wiadomość: nasz dworzec doczeka się gruntownego remontu. No w końcu! Do tej pory odstraszał potencjalnych turystów. Wizytówka miasta pod nosem UM i przez tyle czasu nic nie było robione. Lepiej późno, niż wcale.

gość

Dworzec wizytówką hmmm , a ilu turystów przyjeżdża do L.W autokarem ;))))Wizytówką miasta jest wzrost ludności miasta , niskie koszty egzystencji w mieście , opłaty (spółki miejskie woda,ścieki,odpady ) adekwatne do poziomu zamożności mieszkańców . Jak również brak kolosalnego zadłużenia …

gość 2000

Zgadzam się w 100% ale z zasady dworzec to takie charakterystyczne miejsce, które potencjalni turyści często widzą jako pierwsze. Wypadało by aby dworzec jednak nie odstraszał turysty. Przyjeżdża turysta autokarem/busem/taxi (nie każdy podróżuje autem) i co widzi? obskurne budynki? Następnie wsiada przerażony do innego pojazdu i jedzie zwiedzać inne miasto … 🙂

obywatel

no i właśnie nasz dworzec jest zachowany w orginale nie wszyscy lubią styropian i elewacje ja np bym go tylko odmalował poprawił stolarkę i niech zachwyca następne 100 lat

gość

turysta busem ? turysta taxi ? Autokarem z jakiego miasta ;)))? do LW dworzec na uboczy nie jest żadnym charakterystycznym miejscem bynajmniej nie w takich malutkich miejscowościach bez kolei , taka prawda !

gość

Dworzec to centrum komunikacyjne i przesiadkowe w każdym cywilizowanym mieście, a już na pewno w mieście turystycznym. Bynajmniej tak powinno być. Nie liczę na luksusy, ale na to, by nie straszył wyglądem. Aczkolwiek zachowanie oryginalnej architektury z PRL zasługuje na podziw. 🙂

obywatel

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lidzbark_Warmi%C5%84ski_(stacja_kolejowa) jaki prl ludzie mieszkacie w tym mieście i nawet nie wiecie jakie macie skarby

gosc

Turysci z calej Polski bedą przyjezdzac do L.W autobusami ??? Turysci z innych miast tego wojewodztwa nie przyjezdzaja tu busami bo takich polaczen nie ma, przyjezdzaja autami .Kolej zlikwidowali w tym miescie wiec pakowanie mln zl w ten byludynek to lekko mowiac marnotrawstwo i zaciaganie kolejnych kredytow przez wladze tego miasta .

obywatel

ale to jest zabytek nie wiem jak gdzieś kiedyś byłeś coś zwiedzać w co wątpię jedzie autokar z turystami wjeżdża do miasteczka X i turysta chce coś zobaczyć zrobić zdjęcie na pamiątkę rozumiesz to mu mówisz dworzec 1899r zamek krzyżacki cerkiew mury wysoka brama kościół gotycki itp itd nie musi jeździć autobus ani pociąg chyba że dla ozdoby w piramidach też nikt nie mieszka kamienie i piach i cały czas pokolenia jadą zobaczyć jak było

obywatel

to nie jest marnotrawstwo tylko dziedzictwo narodowe a jak to zmarnujesz rozwalisz rozkradniesz to nie będzie nic ja wiem że dla Ciebie najlepiej dać tą kase przejeść przepić pobawić się wtedy to ok co mnie tam turyści dworce nie ma autobusu nie ma pociągu nie ma dworca a on biedaczek stoi 120 lat i przeżył nie takich idiotów

GOść

https://www.youtube.com/watch?v=0nw_JDB6D-s
Polecam SESJA BUDŻETOWA RADY MIEJSKIEJ z dnia 18 grudnia 2019 od 34 min polecam , mina pana burmistrza gdy zobaczył wynik głosowania nad budzetem na 2020 rok bezcenna… Tak wypowiedz radnego pana Adama Brodowskiego (w końcu wstał jak przemawia ) moim zdaniem nie powinna mieć miejsca w czasie sesji rady miasta.

Obserwator

Ciekawe, czy całe to towarzystwo głosujące za uchwaleniem budżetu jest świadome tego, że przyczynia się do doprowadzenia do ruiny miasta? Jeśli tak, to gratulacje dla głosujących na te towarzystwo. Brak słów…

Kyle XY

Brawo dwoje Radnych. Zaczyna widać ,że ktoś myśli o następnych pokoleniach. Np; dlaczego budżet nie można programować do 2120 roku . Będzie można wziąć od zaj… kasy, a następcom zostawić tylko spłacanie. Nie powinno się brać kredytów długo terminowych , bo jak widać każda władza żądna sukcesów buduje sobie pomniki na koszt podatników. A to dołożą opłatę za śmieci , dołożą podatek firmą , sprzedadzą co się tylko da , po nas choć by potop. Kiedy weźmiecie się państwo samorządowcy za niezabudowane działki w centrum miasta sprzedane spekulantom inwestycyjnym. tzw.inwestorom. Ledwo sprzedane i już na sprzedaż. Sprzedane za 30 tys, a już jest na sprzedaż za 120. tys. Tak się gospodaruje mieniem miejskim. A gdzie podatki od niewybudowanych nieruchomości. Gdzie są podatki od 25 letnich dziur w ziemi. Miały tam być budynki , a ich nie ma. Jak ktoś kupuje to niech ma termin na wybudowanie czegokolwiek, od czego będzie… Czytaj więcej »

gość

wiesz co nawet przyznałbym Ci racje tylko akurat media czyli prąd gaz śmieci podatki itp itd nie do końca zależą od nas czyli miasta bo twoim tokiem myślenia wybieram Ciebie bo Ty wszystko obniżasz każdemu podatki nie zadłużasz miasta dobrze płacisz nawet pewnie byś nie chciał za to pieniędzy taki Supermen z Ciebie tylko z czego to sfinansujesz ?

Bolo

No chociaż dwóch radnych miało jaja zagłosować inaczej. Brawo! A co do tych działek to dobrze mowisz tylko wiadomo że jak znajomy kupuje to co się będą ich czepiać

Kyle XY

Jak zarządzasz majątkiem miejskim, społecznym to nie masz znajomych ani własnych interesów. Kto tego nie rozumie nie może piastować stanowisk samorządowych bo to nieetyczne.

ada

A dlaczego, nic takiego nie powiedział. Po prostu radny Grzmiączka sam nie wie, czego chce. Jest przeciw, głosuje za i się mota jak dziecko. Teraz zagłosował jak sugerował radny Brodowski i gra gitara

gość

Ojciec, dyrektor Brodovwśki , mówił na sesji, że „pan przewodniczący go straszy i da mu popalić” , a nic takiego nie było w trakcie komisji ,sesji , a jeśli ma na te słowa świadków to niech idzie z tym problemem do organów ścigania, a nie na sesji mówi o takich zarzutach pana przewodniczącego Grzmiączki .Dobrze to na koniec skwitowała pani przewodnicząca rady , że z takimi uwagami to po za obradami rady miejskiej !

gość

Wieści z ostatniej komisji rady miejskiej.
Łączny kredyt przewidziany do zaciągnięcia w 2020 roku wynosi 10.000.000,00 zł.
Planowana kwota długu w 2020 roku wyniesie 32.988.652,00 zł.
Radni zatwierdzą owy prawie 33 mln dług ,13 bedzie za, 2 radnych prawdopodobnie wstrzyma sie od głosu

gość

Taka sytuacja… To kiedy czas na lidzbarski PUP? Skoro bezrobocie NIBY małe, to po co tyle urzędników tam pracuje?

https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/wylecieli-z-pracy-bo-nie-ma-bezrobocia?fbclid=IwAR0qFVOk-vXbLXdn35a3FJQPsAABhaPAyGE3iuOPeMOjxtGMi0h7BaBZEXw

pup

Bezrobocie małe a mimo to lidzbarski PUP nie potrafi znaleźć pracy dla garstki bezrobotnych, którzy są tam zarejestrowani. Niespotykana sytuacja.

gość

jak ktoś jest ułomny nigdzie i nigdy nie znajdzie pracy pozdrawiam roboty w ciul bez pup

małomiasteczkowa mentalność :)

Zapraszam do mnie do roboty do firmy Januszex. Płace najniższą krajową a wymagam jakbym płacił średnią krajową. Wyżywienie, ubiór do pracy, dojazd i szkolenia tylko we własnym zakresie, by było taniej. Narzędzia do roboty też weź swoje. O urlopach zapomnij. To jak idziesz do mnie do roboty, bo mam 20 ludzi ze wschodu na twoje miejsce? Pozdrawiam, Janusz prywaciarz, byznesmen z Lidzbarka

vinnie jones

I tu kolega w błędzie się znalazł.Nie wszyscy prywaciarze to Janusze!Focus on the shit you little fuck! Pozdrawiam

gość

nie wybieram twojej oferty bierz 20 ze wschodu tylko dbaj o nich żeby nie uciekli na zachód

obywatel

zawsze może zakasać rękawy i sam wziąć się do pracy wtedy pensja wedle uznania

gość

nie tylko lidzbark ma problemy budżetowe państwo psuje się od głowy http://olsztyn.wm.pl/623911,Budzet-Olsztyna-na-2020-rok-przyjety-Na-sesji-nie-zabraklo-emocji.html

gość

nie tylko Lidzbark lecz sporo innych miast w całej Polsce , tak było od zawsze , lecz problem w tym , że gmina miejska LW za rok bedzie w pierwszej setce na 2500gmin w całej Polsce jesli chodzi o poziom zadłużenia na mieszkańca ! To nie jest wina rządu lecz….

gość

jaki widzisz problem bo nie za bardzo rozumiem miasto się rozwija ponosi koszta wytłumaczę tak albo inwestujesz w siebie w swój rozwój albo kończysz podstawówkę idziesz do łopaty i całe życie narzekasz

Gosc

Miasto się rozwija ?! To trzymaj się za kieszeń bo będziesz w różnych opłatach wspierał ten rozwój ……………długów!!!!!!!

gość

tak oczywiście ale jak mam płacić i nic nie mieć to wole parki ławki skwery siłownie orliki chodzić ładnymi ścieżkami oświetlonymi tężnie baseny itp a jak nie będzie mnie już stać wyjadę do Klutajn

Till

Nadużywanie hasła ” rozwój” kojarzy mi się z niedorozwojem

Bolo

A co mi da 100 parków skwerow itp połowa inwestycji to będzie strzał w kolano

gość

Chociaż bezdomni będą mieli gdzie koczować.

gość

co Ty byś wybudował i za czyje? widzę że kompletnie nie rozumiesz co to jest pozyskiwanie środków na rozwój miasta albo bierzesz te pieniądze i wykorzystujesz albo tracisz i dalej marzysz o wielkich zakładach super zarobkach mieszkaniach za free itp itd

Gosc

Ludzie w naszym mieście dokonują ciągłe niefortunnych wyborów I nie ma rady na to !!!

obywatel

chyba lepiej tobie zmienić miasto jak miastu zmienić ludzi jedź tam gdzie Cię wybiorą i będą realizować twoje oczekiwania

Obserwator

Głupoty piszesz, a wkład własny? Rozwój miasta to nie budowa bulwarów, ławeczek, durnych drzewek grających, paskudnych wiat śmietnikowych, ocieplanie urzędu styropianem od środka itp itd… Warto żeby czasami możnowładcy posłuchali mądrzejszych od siebie ludzi. Ale niestety duma oraz wewnętrzna pycha i arogancja nie pozwala na to.

obywatel

czyli jak miasto pięknieje to nie rozwój a jak syf w mieście to zachęca inwestorów to ciekawe na pewno jesteś ten z tych mądrzejszych co trzeba słuchać?

obywatel

co do wkładu własnego jak ci PIS daje mieszkanie to nie znaczy że za darmo jakiś wkład musisz ponieść teraz rozumiesz a jak nie dostaniesz to kupujesz całe za swoje

Ktos

A ci mądrzejsi wg Ciebie to którzy?

obywatel

myślę że Ty oprócz krytyki masz złoty plan i na prawdę chce dobrze zarabiać mieszkać na osiedlu komunalnym płacić mało za śmieci podatki jak najmniejsze głosuje na Ciebie

takie czasy

Ten przy łopacie więcej zarobi niż magister przy biurku.

lidzbarska bieda

Ale się uśmiałem… 11 670 osób w naszym województwie a w całej Polsce przeszło 683 tysiące… Co stanowi jakieś tylko 1,7% ludzi zza granicy w naszym województwie, którzy przyjechali do Polski. Dobrze policzyłem? Nawet ludzie ze wschodu nie chcą tu pracować! buhahaha…

gość

jak będzie 40 % to dopiero zaczniesz płakać że nikt Cię nie chce do pracy

gość 2000

Emigranci ze wschodu wykonują zwykle pracę, której absolutnie nikt inny by się nie podjął. Tak, więc zawsze będzie na nich zapotrzebowanie. Problem w tym, że jest ich zbyt mało a realia w regionie ich nie zachęcają do osiedlenia się tutaj i harówki za najniższą krajową przy kosztach życia porównywalnych z wielkimi miastami.

gość

ok tylko Polak Ukrainiec Etiopczyk ma swoją ojczyznę i nie każdy chce ją opuścić ale wyjechać zarobić czemu nie i zauważ że nie wszyscy jadą do bogatych stolic europy pracować ktoś wybierze Warszawę Berlin Paryż a inny prowincje ale uwierz że każdy chce wrócić do swojego domu co do płacy zawsze możesz zapłacić więcej najniższa krajowa to minimum chcesz mieć pracownika zapłać na pewno Ci nie ucieknie nawet jak to będzie wieś

API

18 grudnia odbędzie się posiedzenie Rady Miasta. Podjęta zostanie uchwała w sprawie projektu budżetu na 2020r. w którym zapisane jest 33 mln długu. Bardzo ciekawe jak zespół pacynek, nazywany czasem radą miasta podejdzie do tematu.

Bolo

Na pewno już mają ustalone kto ma rękę podnieść a kto nie

Obserwator

Jakiś lidzbarski TROL nauczył się zmieniać IP co by więcej negatywnych głosów było pod komentarzami. A może to pseudo informatyk zwany wielkim imperatorem ekonomii lidzbarskiej z pałacu miejskiego. Słabe to wszystko, władze tego smutnego miasta też są słabe.

Ktos

A skąd wiesz, że to jedna i ta sama osoba?
Masz dostęp do jego ciasteczek, że tak lekko to twierdzisz?

Bolo

Widocznie takie minusowanie go dowartosciowuje i podnieca

Gosc

A może ktoś się boi ludzi niezależnie myślących, stąd tak minusuje ?!

Johny

Zdaje mi się że jak w Inowroclawiu zatrudnieni są do tego ludzie albo boty, bo takiego masywnego trolowania jak od kilku tygodni jeszcze tu na stronce nie było. Mam nadzieję że Api rozwiane nasze wątpliwości…..Czyżby Poopaprancy wystraszył się i na poważne zainwestował?

Real

Szanowni radni nie powinni się obrażać ,doskonale wiedzieli że będą na świeczniku mieszkańców decydując się na tę funkcję ,tylko rzetelnie i bezinteresownie pracować dla dobra miasta i ludzi tu mieszkających i nie zawodzić swoich wyborców ,a wszelkie decyzje powinny być mądrze , rozsądnie podejmowane .Uczciwy, prawy człowiek krytyki się nie boi, lecz weryfikuje swoje działania i stara się naprawiac błędy. Bardzo nie mądre jest takie zadłużanie miasta i chwalenie się ,że tak dobrze się tu dzieje i że tak wspaniale miasto się rozwija rozsądku ,rozsądku życzą wyborcy i mądrych przemyślanych działań .

acta

Człowiek wyjdzie z „esbecji”, „esbecja” z człowieka niestety nie. Brak poszanowania prywatności innej osoby, jego spraw rodzinnych, ba… nawet przeprowadzanie własnych działań operacyjnych – są to cechy osoby podłej, nie posiadającej normalnego systemu wartości koniecznego do zbudowania relacji społecznych.
Pamiętaj i nie rób tak bądź przyzwoity

imię

Ale po co zmiana, jaką proponuje Trombullus?
Mieszkańców, którzy tutaj wchodzą trochę jest. Już kiedyś redachrtor cieszył się ogromną liczbą wejść na stronę, co przeczy istnieniu mitycznego trolla, o którym wspomina Trombullus. Przecież nie jest to zamknięty, ograniczony do 20-30 osób portal. Każdy, jeśli chce, to naciśnie czerwone lub zielone. Stąd ten wynik. A podejrzewać spisek…
Paranoja!

Bolo

Trzeba zacząć szukać oszczędności. Proponuję zacząć od rady miejskiej. 1200 zł na rękę za pierdzenie w stołek to o wiele za dużo. Owszem są radni którzy angażują się w życie naszych mieszkańców ale ilu ich jest? No może z 3. Reszta to statysci.

wyborca

dlaczego nie jesteś w tej radzie wydajesz się taki mądry

Bolo

Bo uważam że są w tym mieście ludzie bardziej kompetentni którzy coś mogą dać dla mieszkańców od siebie którzy bardziej się nadaja więc skoro nie mogę czegoś zaoferować to się nie pcham dla kasy jak inni proste a Tobie „wyborco” gratuluję wyboru

wyborca

widzisz jaka pokora i skromność przemawia przez Ciebie ale może masz jakiegoś kandydata w mieście co mógłby coś polepszyć ?

Bolo

Może i mam ale czy jedna osoba coś zrobi gdy każde głosowanie będzie ustawione?

gość

aha czyli jak będzie Twój kandydat i robił co Ty chcesz to wtedy nie ustawione a jak mieszkańcy wybrali radnych i wynik jest 13-2 to wtedy ustawka życzę Ci wygranej i wtedy na pisz że w mieście jest ok

Jarek

Szkoda, że burmistrz nie potrafi zainwestować w kadrę. Nie szanuje prawdziwych fachowców, których ma w UM coraz mniej. Szanuje za to przydupasów i konfidentów. Urząd schodzi na psy, brakuje w nim ładu i składu. A budżet, to kreatywna parodia. Szkoda, że nikt nie chce zrobić z tym wszystkim porządku.

Ciotka Pociotka

No właśnie, dlaczego UM zatrudnia zamiejscowych, nawet z innych powiatów, to już u nas nie ma fachowców czy to są posunięcia polityczne. Ojciec chrzestny kazał?

gość

Bardzo zastanawiające. Czy w naszym powiecie brakuje kompetentnych ludzi?

Ojej

A co niektóre urzędniczki jak np. w ewidencji ludności są mało sympatyczne .Czasami petenci odnoszą wrażenie ,że wręcz przeszkadzają tym paniom.

gość

To jeszcze nic. Przyjdź kiedyś do PUP 🙂

zatroskana

kto chodzi dziś do urzędu pracy i po co ?

Rafał Pliszka

Tam jest śmiesznie. Pani zrobiła wielkie oczy jak powiedziałem że chce pracować jako copywriter :).

gość

Oni w ogóle wiedzą co to? 🙂 Czy w naszym mieście nie ma innych ludzi, którzy mogli by tam pracować i na serio pomagać tym bezrobotnym? serio?

praca

Kiedyś tam byłem, to chcieli mnie wysłać za 1000 zł/mc na jakiś staż gdzie bym chodził po mieście z rozwalonym kręgosłupem i rwą kulszową (gdzie ledwo chodziłem) – roznosił jakiś listy jako goniec. Skoro już jest ten urząd i jest opłacany z naszych podatków, to można by było chociaż wymagać jakiegoś… profesjonalizmu?

pup

Po co? Po ubezpieczenie i czasem po zasiłek. Bo raczej nie po pracę. Tam z pracą bardzo ciężko… Nawet jak ktoś na SERIO szuka pracy to dostaje jakieś śmieszne oferty za najniższą krajową jako fizol albo staże za 1000 zł. tragedia…

Julek

Zapraszam do odwiedzin urzędu Wydziału i nadzoru bdowlanego w starostwie- tam to dopiero podejście do petenta – WSZYSTKO na NIE i PO CO TU PRZYDZEDŁEŚ – tam to dopiero ta panie jest „miła ” i ” pomocna ” w załatwieniu sprawy

F3 ENTER

Faktycznie lidzbarski Nadzór Budowlany jest miejscem szczególnym. Słyszałem wiele opowieści… Ciekawe dlaczego Wysoka Brama ze swoimi licznymi pęknięciami ścian nośnych nie robi na nich wrażenia? Może dlatego że to jeden z kilku zabytków naszego „turystycznego Miasta”? Ile jest tych pęknięć 20- 30, więcej? Co ciekawe nie są to pęknięcia powierzchowne i niektóre mają po dwa metry długości. Jak to jest że jakiś chłopaczek z wykrywaczem co zbiera na polu łuski to przestępca i z mety ma areszt, sąd i wyrok a taki właściciel Wysokiej Bramy ma wywalone na nową ustawę o ochronie zabytków.

gość

I jeszcze wieża ciśnień i kilka innych miejsc… Przecież można by to było uratować małym kosztem, ale po co?

era

Z Wysokiej Bramy spadają dachówki. Przy większym wietrze przechodzący przez bramę ryzykują życiem

hehe

Powinni koło Wysokiej Bramy wydawać kaski 😉

gość

tak na pewno warto zerknąć na poszycie dachowe wysokiej bramy , a tam pełno ubytków, czy aby na pewno ? 😉

cox

Panie Julku jak to mówią: „Umiesz liczyć licz na siebie” urzędnicy nie maja obowiązku pomagać. Oni są tylko do przyjmowania wniosków i wydawania decyzji – taki mają zakres obowiązków. Chcesz czegoś się dowiedzieć w sprawie budowania to idź do biura projektowego po radę lub poczytaj prawo budowlane. Podam przykład prawa o ruchu drogowym: jest znak zakaz wjazdu (chyba wiadomo czerwone kółko z białą kreską) to policjant nam nie powie czy możemy jechać czy nie. Nie w każdym urzędzie jest przyjemnie… a nieznajomość prawa/przepisów nie zwalnia z odpowiedzialności karnej.

gość

Urzędnicy mają obowiązek pomocy i obsługi petenta. Na zachodzie czymś normalnym jest, że petent w urzędzie podczas czekania dostaje np. ciepłą kawę. Niestety w tym mieście urzędnicy nie są w ogóle oceniani pod kątem efektywności i kompetencji tak, jak ma to miejsce w prywatnych przedsiębiorstwach, gdzie niewydajny pracownik jest po prostu zwalniany.

cox

„Petent dostanie ciepłą kawę na zachodzie” chyba w niemieckim PUP dla szukających pracy przy szparagach

gość

W innych krajach jest inna mentalność. Dla kawosza z jakiegoś małomiasteczkowego urzędu to jest coś nie do pomyślenia. 🙂

F3 ENTER

Fakt, niektórzy urzędnicy są od „przyjmowania” i wydawania decyzji

Marian

Serio? To go zapłać do kasy miejskiej

zatroskana

ja za pałace ile tam jest na mieszkańca? a Ty?

Ktos

Ja za-płacę
Ty za-płacisz
Ona za troskana

...

Dług jest i bedzie bardzo duży , dane przedstawione są za 2017 rok , zapewniam cię, że przez te dwa-trzy lata 2019-2020 kwota ta wzrosła i wzrośnie . A po drugie liczba mieszkańców miasta zmalała i maleje. Wyglada to tak, 33 mln długu dzielone na około 15860 mieszkańców………..da to mieszkańcom tego miasta niechlubne miejsce w czubie tego rankingu .

gość

Wychodzi na to ,że na koniec 2020 roku bedziemy w pierwszej 100-ce na ok 2500 gmin w Polsce jesli chodzi o zadłużenie na jednego mieszkańca 🙁 !
http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250

zatroskana

nie gdzie będziemy tylko gdzie jesteśmy patrzmy na fakty nie mity

zatroskana

na razie piszmy co jest dziś kilka lat temu był wykres że w 2015 r będzie 31 mln zł mamy 2019 jest 19,5 mln zł https://www.naszlidzbark.pl/ogolna/ogromny-wzrost-zadluzenia-gminy-miejskiej-lidzbark-warminski/ także proszę nie panikować na wyrost

Till

Najdłuższy występ kabaretowy władz w historii miasta musi kosztować, stąd to zadłużenie.

Bolo

Po co organizować biesiady humoru i satyry

sarkastycznie

Obecnie w czasach szybkiego starzenia się społeczeństwa demografia odgrywa ogromną rolę. Miasta powiatowe prześcigają się które z nich zaoferuje najlepsze warunki do życia aby przyciągnąć nowych mieszkańców. Dla nich to być lub nie być! (dosłownie) Budowa nowych mieszkań komunalnych, wysokopłatne miejsca pracy, niskie czynsze czy inne udogodnienia to tylko niektóre z praktyk, które mają zachęcić potencjalnych mieszkańców do osiedlenia się w danym miasteczku. Jak wiadomo z niską demografią miasta wymierają. Mieszkańcy to największy kapitał i największa inwestycja, jaką miasto powinno sobie zapewnić aby za jakiś czas nie stać się jednym wielkim domem starców czy miejscem emerytów/bezrobotnych/bezdomnych. Jak te sprawy wyglądają w naszym mieście? Buduje się nowe mieszkania? Zachęca młodych ludzi do przeprowadzek i zakładania rodzin? A może tworzy się nowe miejsca pracy? Likwiduje się zadłużenie? Buduje się nowe osiedla? Buduje się biurowce dla inwestorów i nowych firm? Buduje się nową infrastrukturę miejską? Czy choćby dba się o środowisko i to,… Czytaj więcej »

sarkastycznie

16 łapek w dół w ciągu 20 minut. Ktoś masowo minusuje komentarze.

Ktos

No przecież tutaj tak jest.
Glosy z głęboko zakopaną kotwicą i roszczeniami są bardzo nieprzychylne normalnemu, świeżemu myśleniu. Są to glosy, dla których liczy się socjal a nie praca własnych rąk.
Stąd ten las małopozytywnych łapek. Dla mnie ilość takich łapek jest właśnie tylko i wyłącznie potwierdzeniem powyższego.

Trombullus

Wlazł tu niezły płatny Troll i mamy wesoło. Podejrzewam że Api mu wstawił bana na IP i teraz mści się minusami ze zmiennych IP. Ciekaw jestem który z naszych lokalnych działaczy mu płaci. A może robi to z polecenia służbowego?
DO APIEGO – Api, usuń na jakiś czas skrypt z oceną komentarzy i odsiewaj gada. A niech go szlag trafia. Nie rób nic więcej bo to może być gra żeby ci udowodnić że widzisz IP.

Ktos

Ale po co zmiana?
Mieszkańców, którzy tutaj wchodzą trochę jest. Już kiedyś redachrtor cieszył się ogromną liczbą wejść na stronę, co przeczy istnieniu mitycznego trolla, o którym wspomina Trombullus. Przecież nie jest to zamknięty, ograniczony do 20-30 osób portal. Każdy, jeśli chce, to naciśnie czerwone lub zielone. Stąd ten wynik. A podejrzewać spisek…
Paranoja!

zatroskana

akurat ty to żyjesz tymi łapkami to widać a już wasze porady typu portal w rosji sprzedać itd świadczą o waszej manipulacji ale pamiętaj karma wraca pewnie też dostane bana ale akurat mnie to nie martwi żadnych łapek nie chce i nie zmieniaj tak często nazwy.

gość

Kolejne „niezbędne” inwestycje w tym mieście to np : siłownie , boiska , parki uzdrowiskowe,teżnie , kolejne odnowienie urzędu miasta (klimatyzacja, lepsze fotele , ładniejsze łazienki itp….. ) ,kolejne centrum aktywizacji Bóg wie komu potrzebne, to kilka przykładów na co idzie pieniadz z UE w tym mieście . Autobusy w mieście , gdzie z jednego skraju miasta na drugi koniec jest zaledwie ok 4km ? Jedyny plus za remont dróg na który to pieniążki dał ten „niedobry i zły” rząd PiS 😉

gość

Rząd PiS nie ma swoich pieniędzy. Pochodzą one z podatków.

gość

Dokładni, żaden rząd nie ma swoich pieniedzy , oczywiście dysponuje pieniążkami ogółu od zawsze tak było w praktycznie każdym państwie . Już poprawiam * „rzad POLSKI (PIS) przekazał”

gość

czyli mamy jedną drogę kiedy dadzą na drugą?

gość

Już dali na drugą w strefie ekonomicznej , pierwsza to ul Dabrowskiego , za kilka miesiecy rusza budowa nowych dróg do Jezioran oraz Wozławek , to wszystko kochani rodacy za te dodatkowe 10gr na litrze paliwa (a taki był raban ze PiS podwyższył o 10gr/l bo zabrakło na 500+;) , teraz koszt PB95 to jedyne ok 4,8zł , dla przypomnienia około 7lat temu cena ta siegała ok 5,85zł. A ciemny lud robi kwii, kwii omamiony przekazem totalnej opozycji 😉

xxx

Super, rzeczywiście droga w strefie ekonomicznej jest bardzo uczęszczana przez mieszkańców. Prace na ulicy Dąbrowskiego rozpoczęły się całkiem niedawno a odkąd sięgam pamięcią zawsze wyglądała jak po bombardowaniu. Swoją drogą grudzień to idealna pora na remonty ulic. Co do ceny benzyny.;
1 gru. 2012: średnia cena benzyny: 5,45zł/l Cena ropy na rynku światowym: ok.110USD/baryłke Kurs dolara 3,15zł
1 gru. 2019: średnia cena benzyny: 4,95zł/l Cena ropy na rynku światowym: ok.64USD/baryłke Kurs dolara 3,87zł

Nie trzeba być specjalistą żeby zauważyć że coś tu jest nie tak. No i opłata paliwowa funkcjonuje już od dawna i pieniądze te miały iść na drogi i co ? Nie wystarczyło? Na bombelki 40mld rocznie jest a na drogi juz nie starcza?

yyy

5,81 zł/l Taka była ŚREDNIA cena benzyny bezołowiowej 95 na stacjach Orlen 6 czerwca 2012 r…

5,11 zł/l … taka 6 czerwca 2018 r.
4,97 zł/l wrzesień 2019 r.

starcza na dzieci i na drogi, czego przykładem są zaczęte i nadchodzace inwestycje drogowe w miescie Lidzbark Warmiński oraz powiecie lidzbarskim

Ktos

Na jakie drogi?
Od 4 lat nie wybudowano ani kilometra autostrady a ekspresówki kończono po poprzedniej ekipie. Zresztą widać to na siódemce do wawy. Roboty na niej staneły. Przetargi na kolejne odcinki były przekładane. Oni wolą dawać kasę za glosy aniżeli inwestować w infrastrukturę.

gość 1

w Bartoszycach o kilometr dalej i nie jeździ dwa tylko więcej na dodatek spalinowe mieszkańcy zadowoleni korzystają zwłaszcza Ci starsi co nie stać ich na auta a też chcą się dostać w odległe miejsca miasta typu szpital przychodnie cmentarz

gość

Akurat autobusy to fajna sprawa. Bardzo przydatne i potrzebne.

gość

rząd jaki by nie był to nie jest zły ani dobry po prostu zarządza kasą państwa ,żaden rząd nie ma swoich pieniędzy także podziękuj sobie i innym rodakom za drogę

gość

faktycznie rzad mógł dać lub nie, ten akurat dał niedawno na 4 drogi (2 w mieście i dwie wychodzace z miasta )

Senior City

Siłownie, komunikacja miejska, parki, lepsze fotele, uzdrowiska… Mieszkańcy lidzbarka się starzeją, więc to wszystko się chyba przyda, co? Młodych ludzi traktuje się z taką pogardą, że aby normalnie żyć często muszą po skończeniu edukacji pakować walizki i wyjeżdżać. Co ich tu czeka? Praca u Januszów za najniższą krajową i obskurne, drogie mieszkania? pff. 🙂

gość

siłownia komunikacja parki ścieżki a tym bardziej uzdrowisko jak najbardziej dla seniorów no raczej młodzież u nas za dużo się nie wykształci chyba że chce pan wskrzesić zawodówki i internaty na uniwersytet na dzień dzisiejszy nie ma szans

gość

Kiedyś istniała pewna uczelnia w Lidzbarku, gdzie można było zyskać wyższe wykształcenie. 🙂

gość

kiedyś Lidzbark był stolicą Warmii i wierze że będzie

gość

Smutno się robi, gdy widzę jak kolejni moi znajomi wyjeżdżają z tego miasta za godniejszym życiem. Z ludzi w przedziale 25-35 lat pozostało niewiele osób. A młodzi, którzy zostali mają tutaj na prawdę ciężkie życie… Jak czytam wpisy na facebooku to mam ciarki na plecach. Ludzie oferują prace na spotted i innych stronach za 10-12 złotych na godzinę a pod spodem w komentarzach dziesiątki chętnych! Ktoś dodaje na facebooku wpis, że chce wynająć mieszkanie a tam kolejne dziesiątki chętnych… szkoda słów! W tym mieście brakuje absolutnie wszystkiego od mieszkań po dobrze płatną pracę czy w ogóle prace jakąkolwiek poza tak zwanymi Januszexami.

Biedolandia

Brakuje mieszkań, brakuje miejsc pracy, brakuje kompetentnych urzędników, brakuje inwestorów, brakuje polityki mieszkaniowej…

obiektywny obserwator

Nie wróżę dobrej przyszłości dla tego miasta za 10, 20 czy 30 lat. Starzejące się społeczeństwo, problemy z dostępnością mieszkań, niskie zarobki, wysokie koszty życia, masowa ucieczka młodych ludzi z miasta za godnym życiem czy rosnące zadłużenie nie wróży nic dobrego.

gość

W przyszłości prawdopodobnie czeka nas katastrofa. Pytanie – czy znajdą się osoby, które w pełni wezmą na siebie odpowiedzialność za to wszystko?

OK-s

Właśnie na profilu FB Urzędu Miejskiego wrzucono post: „W Gminie Miejskiej Lidzbark Warmiński prowadzonych jest obecnie 6 inwestycji na łączną kwotę 30 milionów złotych.” Obserwujący profil mieszkańcy oczywiście lajkują tego posta serduszkami, bo chyba nie mają świadomości, że wkrótce to oni za to zapłacą 😀 A na koniec posta jest jeszcze napisane: „Naszym celem jest stworzenie dobrego domu dla wszystkich mieszkańców. Dziękujemy Wam za ciepłe słowa i wspieranie naszych działań!” Za czasów PO-PSL rządzący promowali się hasłem: „By żyło się lepiej!”, po czym po chwili dopowiadali między sobą – nam i naszym najbliższym… W LW to jest wciąż na czasie. Słusznie w tym artykule zauważono, że budżet się nie spina i jest w nim wiele pobożnych życzeń Pana Burmistrza i radnych. Warto też dodać, że już wkrótce te pobożne życzenia trzeba będzie zrealizować – zapewne poprzez kolejne podwyżki cen śmieci, wody itp. itd. Jak już wiadomo, inni rządzący ze szczebla… Czytaj więcej »

gość

Mam około 30 lat i jestem przerażony tym, co widzę w tym mieście. Większość moich znajomych wyjechało za granicę lub do większych miast. Nie został tu już prawie NIKT z mojego rocznika. A ci co zostali klepią biedę i pracują w Januszexach za najniższe krajowe. Chyba, że mają rodziców na stanowiskach lub ustawionych przedsiębiorców – to już co innego. Ja już też powiem szczerze, że nie widzę tu przyszłości dla siebie i chyba czeka mnie emigracja. Szkoda, ale cóż zrobić…

Bolo

Kasa nie z ich kieszeni więc robia co chcą a ludzie się cieszą że robią coś dla miasta a nie widzą tego że za naszą kasę i że nas zadluzaja.

gość

Zapewne tłumaczenie będzie takie: ” zaplanowane i zaczęte niezbędne inwestycje zapoczątkowane przez POprzednika trzeba było zrealizować „