Wrz 102017
 

Nagrodzeni rolnicy

Dożynki powiatu lidzbarskiego odbyły się w Henrykowie. Tradycyjnie rozpoczęto je w kościele nabożeństwem dziękczynnym, potem barwny korowód prowadzony przez orkiestrę Dętą z Ornety przejechał/przeszedł na plac dożynkowy. Tam na wielkiej scenie gospodarze witali gości, był ceremoniał dożynkowy, rozstrzygnięcie konkursów i występy artystyczne. Wokół placu swoje stoiska prezentowały poszczególne wsie i sołectwa lidzbarskiego powiatu. Nieco dalej przed sceną rozstawione były atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zjeżdżalni i inne konstrukcje. Dla wszystkich dostępna była pyszna grochówka i bigos oraz świeże bułeczki. Tuż za sceną rozpościerał się teren wyznaczony tylko dla wtajemniczonych. Tym razem zorganizowany z wielkim rozmachem, a jego bram strzegł ochroniarz. W remizie przylegającej do specjalnej strefy, panie zorganizowały punkt przyrządzania posiłków na ciepło, oraz zaplecze z napojami. Dobrym pomysłem było wywieszenie regulaminu imprezy oraz listy sponsorów. Zastanawiająca bardzo niska frekwencja wystawców/przedstawicieli wsi i sołectw z powiatu (ledwie kilka stoisk – wszystkie w relacji foto). Specjalnie na dzisiejsze święto utwardzono plac przed sceną (tzw. polbrukiem).

Zapraszam do krótkiej fotorelacji z imprezy, TUTAJ oraz krótkiego filmu z przemarszu/przejazdu korowodu dożynkowego.

Wejście do specjalnej strefy tylko dla wtajemniczonych

 

 

 

 

 Posted by at 12:19 am
Powiadom o
Adam

A w pomleku chyba znów awaria bo piana sobie pomalutku płynie po łynie

API

Nie słuchałeś co pan Starosta mówił? Są to oczyszczone ścieki. Zrobiłeś zdjęcia?

Adam

Akurat nie zrobiłem.. pewnie znów się głupio wytłumaczą, że pracownik przebił (czy tam co zrobił) beczkę i to sru do łyny tylko ciekawe jakiej pojemności ta beczka bo chyba ogromna

Greg

Namiot z napisem „nie dla frajerów”, szkoda mi ochroniarza, daliby mu zagrychę i jakie 0,7

Darek

Za wasze ! to 19 baniek poszło kampanię PIS banerowa w Warszawie 🙂 ponoć fundacja z dofinansowaniem 100 baniek ze skarbu państwa miała się zajmować promocją PISpolski za granicą.
Cuda Panie cuda, że władzy tu nie ma Antoni smoleński i szkodnik szyszko wraz z duchowym przewodnikiem narodu niejakim tadziem bo apel smoleński rozpoczynałby Dożynki jak nic

Wiedźmin

Kolesiowie z PO więcej wydawali na głupoty i swoim kolesiom robiąc prezenty z pieniedzy publicznych. Ciekawe ile już sumarycznie kosztują termy wraz z wybudowaniem … 200 mln juz pękło ?

Antynaiwniak

Platforma się bawi za nasze. Podobno członków PO i rolników było tyle samo. Rzucili ochlapy ludowi by móc się znowu popromowac i pobawić za samorządowe fundusze.

gość

W odpowiedzi usłyszymy, że imprezę sfinansowano dzięki sponsorom. Lista 63 sponsorów to także spis podmiotów w jakiś sposób powiązanych z urzędem Starosty lub coś mu „zawdzięcza”. Tworzy to swoistego rodzaju „układ zamknięty”. Bezczelność i arogancja włodarzy powiatu jest porażająca, no ale nie może to budzić zdziwienia – są to ludzie Platformy Obywatelskiej.

Trombullus

Co na dożynkach w Henrykowie robi dyrektorka szkoły podstawowej z Rogóża?
Latała za Sroką, Jankowskim a teraz nastąpiła drastyczna zmiana- jest zawsze i wszędzie gdzie pojawia się nasz poseł od WFu. Czy to normalna chęć utrzymania stołka czy już ambicje parlamentarne?
Nie wydaje mi się ażeby dyrektor wiejskiej szkoły musiała uczestniczyć we wszystkich dożynkach, festynach, świętach wojskowych i innych rautach. Zachodzi pytanie czy była w namiociku czy nie?

Zibi

Pani Dyrektor z Rogóża jest Radną Powiatu Lidzbarskiego i w związku tym uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych. Bardzo dobrze to świadczy o radnej że znajduje czas na takie uroczystości jak Powiatowe Święto Plonów. Wydaje mi się że przemawia przez Ciebie Trombullus czysta zazdrość. Ilu było radnych powiatowych na dożynkach ?. To jest ich obowiązek skoro się pełni funkcję społeczne. Pani radna zawsze znajduje czas aby być tam gdzie powinna, gdzie tego oczekują mieszkańcy powiatu.
Zastanów się sprawdź zanim coś napiszesz!

Trombullus

Zazdrość…Ilu radnych było obecnych…Zastanów się…
Zastanowiłem się i uważam że to zwykłe parcie na szkło i namiocik. Marnuje się nam kobieta a mogła przecież zostać jeszcze sołtysem, szefem straży ochotniczej, proboszczem…Z pewnością znalazła by czas na to wszystko i wszystko by pięknie grało pod jej wprawną ręką, no bo przecież prowadzenie tylko szkoły to tak błahe zadanie że zaraz wystawi sobie 1/4 etatu.

toner

Co palanty piszecie zas..onowiszkiem radnego jest uczestniczenie w świecie powiatu
Rozliczyć trzeba tuch radnych których nie było a czepianie się kobiety z powodu tego że dobrze wykonuje swój mandat to chore

Darek

Była, zazdraszczasz ?

jan

Złośliwa z ciebie trąmba, dyrektorka z Rogóza jest radną i powinna być na wszystkich uroczystościach.

A.B.

Będąc na dożynkach gminnych w innym województwie, wójt po oficjalnych powitaniach gości,
.wsiadł do podstawionych busów i wywiózł oficjeli 80 km. od gminy do umówionej knajpy.
Nikt nie widział co jedli, pili i jak się weselili.
Popatrzcie na zdjęcia, nawet oryginalnej Coli nie pili, tylko erzac byli jaki.
Czego im zazdrościć?

gość

„Zastanawiam się gdzie podziała się godność i honor u niektórych osobników. Rozumiem że niektórzy maja i tak fajną zabawę ale to ostentacyjne odcinanie się namiocikiem od społeczeństwa to przejaw zwykłego chamstwa i buty. Niektórzy zapominają że zostali wybrani na stanowiska przez zwykłych ludzi i nie na wieczność tylko kadencję. Własnie przez takich, nie wiem nawet jak określić- Bronków jest jak jest. Zero ambicji i honoru- czyste bezwolne poddaństwo i służalczość. To nie są bogowie olimpu! To są zwykłe, może ciut bardziej chytre osobniki wybrane w demokratyczny sposób na określony czas!”

gosc

Koniki miały ciężką dole ciagnac „wielkich panow” na bryczkach, do tych syto zastawionych stołów, na niejednym weselu nie ma takich rarytasow co można było na zamieszcznych zdjęciach !Dodatkowe koszta dla ochroniarza by strzegł spokoju „vip-ow” jakas kpina ?