Wrz 032017
 

Dożynki gminne w Łaniewie

3 września 2017 r. w Łaniewie odbyły się gminne dożynki. Święto plonów przyciągnęło wielu gości, jak zwykle odbywały się konkursy, smaczna grochówka oraz domowej roboty wypieki rozpieszczały podniebienia. Niedzielne popołudnie warto więc było spędzić wraz z rodziną w pięknej podlidzbarskiej wsi. Do Łaniewa przyjechali także przedstawiciele samorządu w osobach Burmistrza Jacka Wiśniowskiego, Starosty Jana Harhaja, Wójta Gminy Fabiana Andrukajtisa oraz radni i pracownicy samorządu. Przybyli także parlamentarzyści, Jacek Protas i Piotr Cieśliński.

 

 

Specjalny namiot dla „vip”. Na pierwszym planie Burmistrz Wiśniowski z rodziną, oraz pozostała wierchuszka PO.

Starym zwyczajem organizatorzy podzielili dobra konsumpcyjne na te dostępne ogółowi oraz „VIP-om” choć trafniejszym określeniem było by strefa „PO”. Ci ostatni do dyspozycji mieli specjalny namiot, w którym serwowano  „specjalne” potrawy oraz oczywiście wysokoprocentowy alkohol. Tak jak na placu tak i namiocie panowała rodzinna atmosfera. Burmistrz wraz małżonką, radny Kardymowicz i inni samorządowcy oraz posłowie wspólnie z rodzinami, pracowali nad lepszym jutrem dla każdego z nas.

Zabezpieczenie medyczne imprezy zapewnili lidzbarscy Joannici. Ich prezes, radny Kardymowicz mocno związał się z Łaniewem. Jest współudziałowcem prywatnego przedsięwzięcia w postaci budowy Warmińskiego Domu Opieki, po byłej szkole podstawowej (tuż obok placu gdzie odbywały się uroczystości dożynkowe).

Wykonanie tych kilku zdjęć wywołało pewne poruszenie u biesiadujących w specjalnym namiocie. Osoba nieznana redakcji wyraziła nawet sprzeciw, abym nie robił zdjęć bo to teren prywatny.

Była szkoła podstawowa w Łaniewie. Obecnie powstaje tam dom opieki.

Zabezpieczenie medyczne

Strefa „vip”. Specjalne jadło i alkohol

 

 

 Posted by at 11:35 pm
Powiadom o
gość

Nie wolno spożywać ryb złowionych w Łynie, od mostu na ul. Olsztyńskiej do gminy Samolubie – są zatrute.

Greg

A piana płynie, płynie, płynie….

API

Kiedy ona tak płynie? ;)-

Greg

a wczoraj np…. (płynie piana w Łynie)

bronek

Pana redaktora znów nie zaprosili na darmowe żarełko, stąd ten żal, jak z głodu żółć trzewia zalewa, to i nienawiść się sączy ze zwoja mózgopodobnego

M.P.

Kiedyś miałem kota ,nazywał się (tu zwykły zbieg okoliczności) – „BroneK” taki mały parchaty rudzielec.Zawsze kręcił się przy stole i czekał na resztki …….tak mi się tylko przypomniało .

Trombullus

Ciebie też by nie zaprosili. prostaki mają plac i muzykę ludową- wystarczy.
Zastanawiam się gdzie podziała się godność i honor u niektórych osobników. Rozumiem że niektórzy maja i tak fajną zabawę ale to ostentacyjne odcinanie się namiocikiem od społeczeństwa to przejaw zwykłego chamstwa i buty. Niektórzy zapominają że zostali wybrani na stanowiska przez zwykłych ludzi i nie na wieczność tylko kadencję. Własnie przez takich, nie wiem nawet jak określić- Bronków jest jak jest. Zero ambicji i honoru- czyste bezwolne poddaństwo i służalczość. To nie są bogowie olimpu! To są zwykłe, może ciut bardziej chytre osobniki wybrane w demokratyczny sposób na określony czas!

Adam

Aktualnie płynie piana na łynie czyżby znów awaria?

Znam temat

Ta piana to są bardzo silne detergenty przestrzegam przed dotykaniem jej bez rękawiczek .

Wasyl

Zacznijcie żyć swoim życiem a nie czyimś, dla Was zawsze będzie źle kto by nie rządził. A naszlidzbark to już poziom pudelka.

API

Dopóki „oni” żyją na nasz koszt, to jak najbardziej „ich” życie znajduje się w kręgu zainteresowań redakcji oraz obywateli.

Monika

Nasze życie w ich rękach więc jak mamy przestać patrzeć im na ręce. To my ich wybraliśmy, żeby byli naszymi reprezentantami, więc mamy prawo pewnych rzeczy od nich wymagać. A jak się pudelek nie podoba to po co tu zaglądasz???

mieszkaniec

Posłowie przegranej PO tylko u samorządowców mają poważanie. Jeszcze….

Mieszkaniec

A czy poseł włefista kręcił się wokół namiotu zaglądając dyskretnie przez okna?

kurator

Przygarnijcie Wójta do paczki!

gosc

Tak mafia PO załatwia interesy. Przy wódce i zakąsce o wiele łatwiej uzyskać np. pozwolenie na budowę w zamian za lojalność. Burmistrz Wiśniowski doskonale wpisał się w lokalne partyjne układy, „człowiek dialogu” – kpina z wyborców i tych co mu uwierzyli.

gosc

Na jakiej podstawie twierdzisz,ze się wpisał w lokalne partyjne układy ?Nie siedzi obok tych PO-cow, alkoholu nie pije (zdjecie)

gosc1

Wpis usunięto na prośbę czytelniczki.

API

gość

co ma się klarować ? szczegóły

gość

Pan Protas, z fotki to chyba też nie jest zadowolony.

Trombullus

A gdyby nagrać te spotkanie w namiocie dla VIPów i udostępnić gawiedzi, dopiero by się ludzie przekonali jaka to zgrana paczka. Ileż to interesów wspólnych jest tam omawianych, ileż rozmów na boku o mniej publicznych sprawkach. Jakby się zdziwili co niektórzy kto to z kim ma się za pan brat. Urosła nam taka nieoficjalna piramida na na samym dole radni, stowarzyszenia wiejskie i ich wyrobnicy za także określony profit. Wszyscy maja z tego wielka radość że tak prężnie dźwigają…się nawzajem w górę.

Radny

Pan Wiśniowski tak lubi fotki, ale z tej chyba nie jest zadowolony.

Nasz

MSG

Jad, Jad na językach.Dożynki w Łaniewie były zorganizowane na najwyższym poziomie. Dla obserwatorów ignorantów mających we krwi jad każda forma interwencji słownej nadaje się do rozwinięcia.Ubolewam nad takimi wyrazicielami swoich poglądów, które doprowadzają do niesłusznych oskarżeń, pomówień ,i niezrozumiałego bełkotu na portalu Nasz Lidzbark.

gosc

na szczęście realna liczba odbiorców to praktycznie liczba +/- 🙂 a żółć to po prostu hobby lub kompleksy. Jak zmieni się władza sprawa się odwróci i tyle.