Sty 142020
 

Klatka z relacji TV Olsztyn. IV Bal Term Warmińskich

Telewizja Olsztyn, komercyjna tuba propagandowa platformianej sitwy, pokazała relację z kolejnej, czwartej już edycji balu w Termach Warmińskich.  Jak się okazuje interes kwitnie, a wszystko jest w najlepszym porządku. Jak twierdzi prezeska zarządu p. Lendo, w ubiegłym roku odwiedziło termy ponoć 370 tys gości, to jest sukces i trzeba się tym chwalić – dodaje. Samorządowcy jak jeden mąż pieją z zachwytu do kamery (choć swego czasu wicestarosta Kogut, przed kamerą TVP uciekał w popłochu). Termy przyczyniają się do rozwoju miasta – Burmistrz Wiśniowski, lidzbarski powiat zyskał, rozkwit miasta, jego przyszłość – wtóruje Starosta Harhaj. Dodaje, iż dzięki termom powstały nowe miejsca pracy, nowe usługi, nowe taksówki. Wisienkę na torcie kładzie wicemarszałek Kuchciński stwierdzając, że Termy to sukces, ma bardzo dobre wyniki finansowe, to udany projekt.

Przekaz płynący z relacji do złudzenia przypomina ten serwowany codziennie o 19.30 w TVP. Dzięki niemu poczuć się można o wiele lepiej. Kolejny dzień rozpoczynamy z podniesionym czołem, dumnie krocząc do swej pracy np. do Term Warmińskich, w zamian otrzymując godziwą zapłatę.

Nie każda lidzbarska firma ma tyle szczęścia do biznesu co Termy. Nie każda otrzymuje tak wielką pomoc publiczną (nazywaną także kroplówką), bez której Termy Warmińskie musiałyby zbankrutować już po roku lub dwóch. Od 2018r. do sierpnia 2019r. Termy Warmińskie otrzymały 1,4 mln pomocy publicznej (czyli wielokrotnie więcej niż deklarowany przez termy zysk). Wicemarszałek Marcin Kuchciński mówiąc o bardzo dobrych wynikach finansowych zapewne miał na myśli pomoc jaką uzyskały Termy w 2019r. od Burmistrza Wiśniowskiego, który obniżył Termom podatek o 248,5 tys zł. Mało tego, Burmistrz Wiśniowski w sierpniu 2019r. odroczył termin płatności zaległości podatkowej lub zaległości podatkowej wraz z odsetkami dla Term Warmińskich (31 tys zł wartości nominalnej pomocy). Termy Warmińskie, biorąc pod uwagę kolejną formę pomocy, mają problem z opłacaniem ZUS-u. Prezes ZUS-u udzielił pomocy termom w postaci rozłożenia na raty płatności zaległej lub zaległej opłaty wraz z odsetkami (kwota nominalnej pomocy 141,2 tys zł).

Termy skazane są na sukces. Innej drogi nie ma.

 Posted by at 10:30 pm

64
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
TROL WARMIŃSKI

Z czasem komentarzy ubywa , to chyba tylko w prywatnym portalu .I ja to rozumiem … Ale co winny jest trol warminski ???

Till

Fragment wypowiedzi o ” nowych taksówkach” wykładowcy SGH powinni odtwarzać studentom  przed wszystkimi zajęciami.

Bartez

Wpadło mi dzisiaj w oko w necie:
Tuskizacja – rezygnacja z obiektywnej lojalności wobec polskiego państwa i dążenia do realizacji i maksymalizacji interesów Polski w środowisku międzynarodowym na rzecz osobistej egoistycznej kariery i poklasku zewnętrznych ponadnarodowych gremiów zainteresowanych osłabieniem RP.

krzysztof

najlepszym kierunkiem wyjazdu, gdy interesują nas termy w Polsce, jest Podhale, szczególnie zimą Dodam ,Fundacja Lux Veritatis otrzymała stosowne pozwolenie na budowę term.. Inwestycja otrzymała nazwę Termy Toruńskie.co bardzo cieszy.. Warmińskie i Toruńskie termy cieniu polityki.

bogda

Czy Karta Seniora jest honorowana w Termach Warmińskich ? Jeżeli tak, to jaka jest zniżka dla Seniorów posiadającym kartę? Seniorzy lidzbarscy także utrzymują Termy Warmińskie.

gosc1

Chyba tylko 10%

Trombullus

Czy nie za drogi jest w utrzymaniu ten pomnik Platformy Obywatelskiej?

hehe

Wpadam kiedyś na termy i mówię w barze poproszę piwo i szklankę, a pani do mnie, ale szklankę mam na drugiej sali. Więc mówię: w takim razie co teraz?? a pani na to: no mogę iść po te szklankę… więc mówię: no to niech pani idzie 😉 a pani: no dobra to idę… Normalnie jak w Misiu Barei;-)

haha

kiedyś przyszedł na termy koleś w gumowcach i berecie i mówi dajta mi piwo w szklance barmanka grzecznie proszę na drugą sale a gdzie to jest ok lepiej pójdę przyniosę normalnie jak w Wilkowyjach

hehe

Widzę jesteś specem w zakrzywianiu rzeczywistości:) co na to Twój psychiatra??

Mariuszek

Sytuacja o której piszesz może mieć miejsce przez to, że zatrudnia się osoby młode bez doświadczenia, (oczywiście nie mam nic do osób młodych bez doświadczenia bo każdy z Nas zaczyna młodo i bez doświadczenia:) chyba, że jest się przydupasem z peło wtedy nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczy, że jest się przydupasem i to już umożliwia awans i karierę bez doświadczenia:) ale nie ważnie nie ważne, wracając do tematu osoby które nie będą miały wymagań i będą robić za najniższą krajową pozyskane jeszcze zapewne przez Urząd Pracy nazywany potocznie Punktem Uzyskiwania Parobków (idealna nazwa) 😉 osoby takie popracują, zostaną wyeksploatowane na tych termach i same się zwolnią, bo kto da rade pracować dzień i noc za psie pieniądze. Słyszałem, że tam straszny wyzysk na tych termach jest, oczywiście nie tyczy się to ludzi z zarządu. Noo chyba, że to wszystko Lidzbarskie plotki są i zarobki na termach są adekwatne do przepracowanych… Czytaj więcej »

Till

Wypowiedzi przed kamerą naszych samorządowców to jakaś forma antyreklamy Lidzbarka . O rozwoju miasta mówią ludzie, którzy nie do końca zadbali o swój własny rozwój, szczególnie intelektualny. Co pomyśli sobie obiektywny obserwator – skoro takie cudaki reprezentują miasto, to jacy muszą być jego mieszkańcy.

dobra zmiana
Gość
gosc1

Ten to ma piniądz i potrzeby 😉

SWEET DREAM S
Bartez

Zarząd i kadra menadżerska dorabia się(większość z Ostródy).Reszta pracowników(Lidzbark i okolice) zarabia nie godnie.Wydłużanie czasu pracy.Niewypłacane 50siątki i 100tki.I wiele innych nieprawidłowości jak np.lewa wódka,faktury itp. Qrwa, że niema instytucji która by to solidnie sprawdziła.Jak urząd wejdzie do byle jakiej budki z kebabem i jak się uprą to dniami będą siedzieć, ważyć, wyliczać i na końcu tak dopierdolą że człowiek się zgarbi. Powiązania lokalnych platformersów działają najwidoczniej na placowki uprawnione do kontroli paraliżująco.Taką właśnie fuche miał młody Tusk w AmberGold.Robił jako tarcza ochronna.Tak na marginesie gdzie było ABW UOP i inne tajemne cholerstwa za to odpowiedzialne. Platformiany betonowy moloch.Dzieło lokalnych chamów na przyspawanych stołkach. Kiedy to się k..wa skończy.Otwórzcie oczy. Wszyscy powiązani napychali kieszenie od początku budowy, a teraz administrator będzie doił nas do momentu,aż nie będzie sie opłacało tego wyremontować i zostawią to nam na głowie.Dodatkowy policzek to to, że Lidzbarczanie do tej pory nie mają zniżek na wejscie… Czytaj więcej »

czytelnik

a teraz siusiu paciorek i spać

Bartez

Tylko jeszcze przed snem chwilunie zerknę w tv, jak się platformersy i inna chołota w europarlamencie pruje .Jak wam tu źle i niedobrze.Jak Was nie wpuszczają tu i tam i w ogóle takie straszne rzeczy ojojoj.Zabrali korytko….. no qrwa smuteczek.
Jak wam nie wstyd.Całkowity brak honoru. Brzydze się Wami.

czytelnik

Bartez halo obudź się drugą kadencje nie rządzi PO i nigdy nie miało większości od 2015r żyjesz w kraju dobrobytu.
Nie śpimy myślimy

Ddda

Rzadzi rzadzi w samorzadach nieprzerwanie drogi czytelniku

czytelnik
czytelnik
Xyz

Inspekcja Pracy bądź Regionalna Izba Obrachunkowa.

gosc1

Mają zniżki 20% , ale przyjezdni goscie hotelu 4* !

Adam

Wszyscy zniżki a mieszkańcy nic

Xyz

No jak to. Przecież w starostwie jest komórka d/s kontroli. Wystarczy tylko zgłosić. Ale to nic nie da. Raczka rączkę myje. Tu potrzebny jest ktoś z zewnątrz.

Xyz

Skoro tak jest, to dlaczego żaden z pracowników nie zgłosił tego gdzie trzeba? Poniekąd rozumiem takiego kogoś, 1000 zł to tez pieniądze.

lidzbarska bieda

Rozwój miasta mamy taki, że mieszkańcy często zamiast spacerować po tych pięknych skwerach, parkach i siłowniach na powietrzu wolą stać w kolejkach pod lumpeksami czy na promocjach parówek w marketach. Dobrobyt taki, że aż bije na wszystkie strony…

Emerytka

skąd ta bieda jak w TVP mówią że takie luksusy w kraju ?

GOŚĆ

„370tyś gości ” błąd , powinno być 370 tys wejściówek w tym (szkoły , uniwersytet 3 wieku , wojskowi ,szkółki pływania itp… )Pracowników przez te 4 lata przewinęło się tam kilkudziesięciu może nawet i setki mało kto tak zagrzeje ciepłą posadę na dłużej z wiadomych względów …:( Oczywiście są wyjątki w postaci tzw. ” przyjezdnej kadry menagerskiej”

GOŚĆ

Bal na zaproszenia dla „wybranych”….. !? Tutaj drodzy mieszkańcy można przejrzeć kto został wyróżniony zaproszeniem. https://www.facebook.com/termywarminskie/photos/pcb.1425245610968484/1425243784302000/?type=3&theater . A dla zwykłego Kowalskiego w czasie ferii super „promocja” podobno wejsciówka z 19zł na jedyne 28 zł ! i to na jedną godzinkę w strefie aktywnej, gdzie „wody termalnej” próżno szukać ?

Kyle XY

Jak popatrzyłem na te zdjęcia to w większości ” Sanatorium Miłości ”
Pozery próbują się lansować.
Mamy już nowy rok. Ciekawe kiedy władza pochwali się osiągnięciami w 2019 i nowymi planami na 2020. Czekam na jakiś biuletyn propagandowy. Czy zostanie wydany i kiedy ?

Kaja

Szkoda, że na balu sylwestrowym w termach nie było takiego przepychu. Jedzenia jak na lekarstwo a zespół jak na uzdrowisko przystało także sanatoryjny . Z tą różnicą, że za sylwestra goście zapłacili a bal term dla większości sponsorują termy . Ta oto sytuacja odzwierciedla całą działalność administratora term. Brak gospodarności i wszystko na pokaz a w zamian totalny brak szacunku dla pracowników . Budynek jest w ruinie, wyciągną jeszcze co się da a potem zostawią ten przybytek. Ręce opadają….

gosc

Wszyscy goście na balu płacą za siebie. Jak nie wiesz to nie dyskutuj i w błąd opinii publicznej nie wprowadzaj.

Gość

Tak jak menadżerowie za obiadki i kawki

Zygi

Połowa opinii publicznej Lidzbarka i okolic to byli pracownicy term i raczej znają panujące tam realia

Bolo

Jacy ‚ekonomiści’ takie zyski

Kyle XY

Interes tak dobrze idzie, że termy potrzebują pomocy publicznej, a długi są rozkładane na raty .
Ciekawe gdzie Pan Marszałek zdobywał wiedzę ekonomiczną.
jakbym słuchał Sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR z lat 70-tych . Chyba w ramach szkoleń słuchają taśm z przemówień sekretarzy.

gosć

Propaganda jak o 19 godz w TVN 😉 a ceny wejsc tak jak w ubieglych latach znowu w górę , z poczatkiem tego roku ceny powindowaly o okolo 11% !

SWEET DREAM S
Kyle XY

Kipiący młodością i seksem film reklamowy.
Bardzo dużo mówi o uzdrowiskowych walorach wody termalnej.
Wygląda jak reklama Agencji lub Grupy Towarzyskiej.
Brak tylko drinków.

API

Jako menadżer tegoż przybytku, zrobiłbym atrakcję „Termy nocą”, czyli strefa bez strojów kąpielowych na wszystkich basenach. Sukces murowany.

Xyz

Ciekawe ilu naszych prominentow skorzystaliśmy z tej atrakcji. Myślę, ze chętni by się znaleźli

API

Termy Azzun w Kromerowie słynęły z nocnych basenów gdzie obowiązywał brak stroju;) Właściwie obiekt ten stał się mekką ludzi lubiących takie rozrywki.Po wprowadzeniu zakazu nocnej nagości, pies z kulawą nogą tam nie zagląda. Myślę, że jest to szansa dla naszych Term.

Kyle XY.

Lepiej zlot MOHERÓW

Ddda

Juz Azun cie uprzedzil z tym pomyslem

Xyz

Do term pieniądze płyną niczym do Torunia.

Ojciec Dyrektor

Szczęść Boże przyjmujemy samochody biżuterie i inne fanty.
Całą dobę 7 dni w tygodniu 24/7