Kwi 212019
 

mgr. Feliks Kaczyński z klasą B 1983 – 1986 w Zasadniczej Szkole Zawodowej W Zespole Szkół Zawodowych.
fot. NK.pl

Rząd Kaczyńskiego nakazał dekomunizację. Zniknęły w Lidzbarku Warmińskim m.in. ulice Kalinowskiego czy Góreckiego. W wielkich bólach zburzono pomnik tzw. wdzięczności żołnierzom radzieckim. Ogólnie rzecz biorąc Prezes Kaczyński uznał, że historię należy pokazywać taką jaka była w istocie, a nie tę kreowaną propagandowo. Teraz przyszedł czas na odwet. Zarządzono dekaczyzację. Burmistrz postanowił  zlikwidować alejkę Kaczyńskiego w Lidzbarku Warmińskim. Dodajmy Feliksa Kaczyńskiego. Oczywiście nie będzie to likwidacja fizyczna, a tylko zmiana nazwy. Alejka znana wszystkim od lat pod nazwą Feliksa Kaczyńskiego, nazywać się ma „Groblą Filozofów”.

Feliks Kaczyński, znany starszemu pokoleniu nauczyciel, wybitny językoznawca, osoba zasłużona społeczności naszego miasta. Mało jest takich osób, których zasługi doceniono poprzez choćby symboliczne nadanie jej imienia obiektowi miejskiemu. Niewątpliwie był nim Feliks Kaczyński. Niestety pan Feliks ma nazwisko niezawodnie kojarzące się z inną postacią, niezbyt lubianą w kręgach lidzbarskiej „elyty samorządowej” – czytaj jednego z ostatnich bastionów umierającego PO.

Projekt uchwały, zmieniającej nazwę alejki,  Burmistrz Wiśniowski ma przedstawić Radzie Miasta 30 kwietnia. Oczywiście, nie jest to jego pomysł. Z Inicjatywą zmiany nazwy, zwróciły się stowarzyszenia – Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, Stowarzyszenie Biały Kruk oraz samo zamkowe muzeum. Burmistrz wyraził zgodę i projekt uchwały będzie procedowany.

Kilkadziesiąt lat temu Rada Miasta zmieniła nazwę jeszcze przedwojenną (więc niemiecką) tejże alejce z „Grobli Filozofów” na Feliksa Kaczyńskiego. Teraz ma wrócić jej poprzednia nazwa. Czymże pan Feliks Kaczyński sobie zasłużył na takie traktowanie? Czyży niestrudzony we wnikanie w nieswoje sprawy rodzinne prawnik miejski doszukał się skazy w życiorysie pana Feliksa? Może źle zaparkował, albo podpisał się nie w tym miejscu co trzeba? Mamy Stadion im. Wobalisa, czy więc nie należy zmienić mu nazwy na „das Fußballstadion”. Ul. Wyszyńskiego także wydaje się podejrzana wobec wybuchu afer pedofilskich. Z ostrożności może wrócić do jej przedwojennej nazwy „  Adolf Hitler Strasse”?

 „Feliks Kaczyński urodził się 18 marca 1916 roku w Płocku. Wyższe studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim ukończył w 1945 roku. Był znakomitym znawcą języka ojczystego i historii Polski. Pisał teksty, komponował do nich własne melodie, wspaniale grał na fortepianie i organach, często reżyserował spektakle. W latach 1950-1976 związał się z Lidzbarkiem. Pracował jako nauczyciel języka polskiego w Liceum Pedagogicznym oraz Zespole Szkół Zawodowych na stanowisku zastępcy Inspektora Szkolnego. Sprawował też funkcję kierownika wydziału kultury, czasowo kierował Miejskim Domem Kultury. Podczas organizowania Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży zasiadał w jury jako jej przewodniczący. W 1976 roku przeszedł na emeryturę, nie stracił jednak kontaktu ze szkołą i młodzieżą. Zmarł 14 października 1993 roku.

Miasto dla wyrażenia hołdu wspaniałemu pedagogowi nazwało jedną z alejek spacerowych jego imieniem. Trakt ten znajduje się nad rzeką Symsarną, tuż obok amfiteatru; przed nadaniem mu imienia Feliksa Kaczyńskiego nazywał się Groblą Filozofów. Alejka jest dobrze zagospodarowania, kilka lat temu dokonano jej kapitalnego remontu. Posiada jeszcze jeden ciekawy element; w roku 2009 otworzono na niej „Aleję Gwiazd Kabaretu”. Na umieszczonych tablicach upamiętniono wszystkich, którzy od 1977 roku zdobyli „Złotą Szpilkę”, czyli główną nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów.”

Powyższy cytat www.polskaniezwykla.pl

 Posted by at 10:12 pm
Powiadom o
Samorządowiec

I po co te wszystkie pretensje, uwagi. Przecież nadworny włodarz ekonom i lider w jednej osobie oraz jego wspaniała rada miejska sami się nie wybrali. Prostota i głupota nie zna granic. Jest takie życiowe powiedzenie: Ty możesz wyjść ze wsi ale wieś z Ciebie NIGDY…..

Maria

Informacja zawiera błędne dane na temat przejścia Pana Feliksa Kaczyńskiego na emeryturę. To był rok 1986 lub 1987. Doskonale pamietam, bo był moim nauczycielem języka francuskiego.

gość

No i radni miejscy niejednogłośnie zlikwidowali nazwę alei Feliksa Kaczyńskiego ! Wizje możliwych dotacji wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem . Pan Kaczyński w grobie się przewraca !

Wpwp

Forumowi znawcy każdej tematyki, zaczęliście już studia pedagogiczne? Przecież te studia i praca to podobno śmiech. Do dzieła, a nie tylko rad udzielać! Niektórzy tu myślą , iż słowotokiem zdominują całe forum. Czynem, nie gadaniem!

prawda

…napisał „znafca” czynu. Nawet strajkować nie potrafisz 🙂

Aramis

„Znafca” ma jakieś kompleksy zawsze może pouczyć sie na polibudzie fizyki kwantowej.

Aramis

Daj już spokój prowokatorze. Rozumiem kompleksy, ale zawsze pracę można zmienić skoro nie czuje się powołania. :), sam zdaje się radziłeś to komuś w odpowiedziach 🙂 Poszukać ? Pod wpisem Roman temat protest nauczycieli- list do redakcji 🙂 cyt. Do dzieła, a nie tylko rad udzielać! Niektórzy tu myślą , iż słowotokiem zdominują całe forum. Czynem, nie gadaniem!”
Odpowiem standardowo.
Człowiek inteligentny dawno już wie do czego służą fora internetowe, a żaden zakompleksiony „bubek internetowy” nie będzie i nie może być „aktywatorem” do jakiegokolwiek działania.

Wpwp

Bla bla. Do roboty, nie deliberacji! Swoją pracę też możesz zmienić, nie będziesz zazdrościł mundurówce, nauczycielom czy urzędnikom. I z niespotykaną łatwością przychodzi ci ocenianie innych. Może niespełnione ambicje.

Aramis

Powtórzę: Człowiek inteligentny dawno już wie do czego służą fora internetowe, a żaden zakompleksiony „bubek internetowy” nie będzie i nie może być „aktywatorem” do jakiegokolwiek działania. Jak nie wiem co powiedzieć: to krzyknę:do roboty ! Ależ to prymitywne i ograne w necie. 🙂 To stały numer internetowych prowokatorów- krzykaczy :), którzy myślą, że zostaną hejterami. Te bla,bla mnie rozbawiło….. internetowy przedszkolaku.

Aramis

POprawka : Lemingoza powoduje również u zakażonych bezgraniczne i fanatyczne zaufanie do instytucji państwowych, szkół, służb mundurowych, lekarzy, mediów mainstreamowych, dając tym samym idealne warunki aby dawać się przez nich manipulować i całkowicie kontrolować, co stwarza idealne warunki do rozprzestrzeniania się pandemii tej choroby. Interesującą cechą lemingów jest miłość do niewolnictwa i do bycia na czyichś usługach na komendę. Lemingi uwielbiają kontrolę, przymus i agresję, zarówno stosować jak i te stosowane na nich, choć otwarcie całkowicie temu zaprzeczają.

Pan podatnik i sponsor cyrku zwanego strajkiem...

Utrzymujemy takich pasożytów jak ty, którzy nic nie produkują dla społeczeństwa, które nie przynoszą żadnego zysku dla państwa a jedynie straty jak cała budżetówka. Więc nie szczekaj na Pana, który Cię karmi, bo będziesz kiedyś chodził głodny… 🙂

Wpwp

Nerwy ci puszczają? Śmiało ulżyj sobie na forum. Z takim opanowaniem śmiało do budżetówki sponsorze.

Aramis

…wydaje mi się ,że komuś innemu puszczają 🙂 Zachowujesz się jak w piaskownicy 🙂

krzysztof.

wypłacają Jarkowe… A kto najbardziej się cieszy??../myślę ,że kochany wnuczek babuniu. ….nie do śmiechu bedzie za to kierowcom…..zastanawiam się ..Kto jeszcze zapłaci za dobre serce pana prezesa.?.

Aramis

Spożywający i palący. Nie wpadałbym w panikę, niech ludzie sobie pożyją bez upodlenia, bo nic nie trwa wiecznie. Nie tylko władza opycha się ośmiorniczkami. Na szczaw i mirabelki jeszcze przyjdzie czas. :).. jak wróci wygłodniały ” Grześ Widelec” z resztą, równie głodnej, ekipy czerwono -zielonej.

Pan Podatnik

Niech sobie pożyją? Ale kto taki? Wykolejeńcy? wielodzietne patologie? nieroby? patologia? Bo klasa pracująca jeszcze nigdy od 1989 roku nie była tak upodlona jak teraz, jeszcze nigdy malutki procent ludzi pracujący w sektorze prywatnym nie miał na utrzymaniu tak roszczeniowej, ogromnej grupy jak: środowiska patologiczne, dziecioroby, nieroby czy nawet ta cała pasożytnicza budżetówka, która nic nie produkuje a którą polski podatnik musi utrzymywać sam pracując za miskę ryżu, który z resztą drożeje z miesiąca na miesiąc- wiadomo inflacja 🙂

Aramis

cyt. Ale kto taki? Wykolejeńcy? wielodzietne patologie? nieroby? patologia?
Zdaje się ,że kolega przykłada jedną miarkę. Niech kolega znajdzie sobie materiały jaki procent korzystających to wykolejeńcy. Mnie już się nie chce. Mopsy i Gopsy znają patologię. Dziecioroby ? Tu nie przesadzałbym. Jakieś 100 lat temu, rodzina 2+2 powodowała zdziwienie. Po wojnie też.Tak więc w większości pochodzimy z dzieciorobów, a takiej tezy nie wygłosiłbym na rodzinnym spotkaniu np. weselu. Co do ludzi pracujących w sektorze prywatnym to rzeczywiście .. za duże lejce państwa. Brak równowagi i przerost administracji ( mimo cyfryzacji), ale to partyjny układ do pakowania swoich i własnego elektoratu. Na marginesie nikt nie protestował jak okradano Polskę w 90 latach i powstawały fortuny z niczego, a obywatele dostali po 20 zł (?) akcji, które stanowiły kolejny wałek.

prawda

Za to POlandia, to faktycznie była kraina mlekiem i miodem płynąca dla emerytów i rencistów. Jak zazdrościsz, to leć na komisję – może się załapiesz? Upośledzenie umysłowe to także niepełnosprawność.

Zdroworozsądkowy...

Emeryci i renciści to często pasożyty – nie pracują a polski, pracujący podatnik musi na nich pracować i ich utrzymywać. Rozdaje się kasę na lewo i prawą a ludzi pracujących się opluwa i traktuje jak jakieś śmieci i zło konieczne, które musi pracować w Januszex’ach za miskę ryżu

Aramis

https://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-w-sadach-gina-akta-nie-tylko-biedronia,nId,2956479?parametr=polecamy ten to ma łapę :)połamał matce szczękę. Tradycyjnie w sądach giną dokumenty ,zeznania świadków i odbywa się manipulacja tzw. prawdą ( to ma znaczenie dla sprawy ,to nie itp. ). Wszystko jest w cenie. Ile ta prawda ma kosztować … kto da więcej ? W końcu sędzia czy prokurator, też człowiek, nie będzie się utrzymywał z kradzieży baterii do narzędzi czy drobnego sprzętu elektronicznego.:)

Kropek

Tym razem reakcja natychmiastowa i strajku pracowników socjalnych nie będzie.
Pracownicy socjalni naliczają 500+
https://fakty.interia.pl/prasa/news-nasz-dziennik-rafalska-zapowiada-bonus-za-staz,nId,2963623

OK-s

To ja bym jeszcze proponował zmienić nazwę ulicy Marszałka Piłsudskiego, na Marszałka Protasa i może jakiś skwerek imienia byłego burmistrza bądź aktualnego starosty. Bo tak światli ludzie nami rządzą i rządzili, że powinniśmy ich jeszcze za życia uhonorować. Dziękuję za uwagę.

skwer

… ul. Wielkiego Dzwona, Wielkiego Komtura i Wielkiego Magistra lub skwer Wielka Trojka Termalna

Piotr

Ciekawe jak spisuje się nie tak dawno zakupiony pojazd służbowy burmistrza? No i jak spisuje się szofer burmistrza, ten z wysokimi uprawnieniami?

Urzędnik

Czyżby zmienił kolejny raz fabryczne kształty?

Rolna

W tym pop….nym kraju z podatków uczciwego obywatela dotuje się Ukraińców ,bo za tyle co Polak nie chcą pracować . Ja Pier….. !!!!!! Dziękuje dobranoc

Rolna
Aramis

Inteligentny nauczyciel Rafał jest świetny. https://www.youtube.com/watch?v=an8J6F-wngU bez cenzury o kolegach i koleżankach nauczycielach można się ubawić i opluć monitor.

Aramis

https://www.youtube.com/watch?v=Btmk2Jlf_rw poprawka bo linki nie wchodzą. Rafał jest zabójczy dla lemingów 🙂

Aramis

https://www.pch24.pl/wolyn-43–bohaterowie-i-rezuny,61547,i.html
Czyżby przybyli potomkowie rezunów ? cyt z linku
Na porządku dziennym było odrąbywanie ofiarom głów i kończyn, najwymyślniejsze okaleczenia, wyrywanie języków, wypruwanie wnętrzności, palenie żywcem, zakopywanie żywcem, wbijanie na pal, wbijanie gwoździ w czaszkę, skalpowanie, ćwiartowanie przy pomocy siekier i pił. Maleńkie dzieci obnoszono na ostrzach wideł, albo wbijano na sztachety płotów. Kobietom ciężarnym rozpruwano brzuchy i wydzierano płody, niekiedy wkładając na ich miejsce żywego kota albo tłuczone szkło. Zwłoki ofiar bywały bezczeszczone – okaleczane, gwałcone, rzucane świniom na pożarcie. Znane były przypadki rozwieszania na ścianach wyprutych ludzkich jelit z podpisem „Polska od morza do morza”, krzyżowania niemowląt na ścianach z podpisem „polśkij oreł”, używania odciętej głowy do gry w piłkę nożną…

ten-or

tylko surowa i przykładna kara będzie przestrogą dla innych…, tu człowiek stracił życie, tragedia, a jak ktoś przyjeżdża do naszego kraju i chodzi z nożem na zakupy, czy jako turysta to trzeba się zastanowić nad zmianą klasyfikacji czynu.

Aramis

…widocznie takie dzikie obyczaje, a narzędzia rolnicze nie zmieściły się do kieszeni kurtki.
Tu link dla ludzi o mocnych nerwach https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

Rafał

A może by sprawdzić oświadczenia majątkowe rady gminy lidzbark warmiński i kiwity. Dobry artykuł będzie

Aramis

Zawsze możesz podesłać linka z gminy. Zresztą radni mają opanowane zacieranie rzeczywistości ,bo kto zabrania przepisania na szwagra czy brata lub dorosłe dziecko. Zawsze dobrym numerem dla równowagi jest wpisanie do oświadczenia informacji o wziętym wysokim kredycie. To dlatego ,aby nie gadali:- tyle ma i jeszcze mu mało. 🙂

ten-or

p.Broniarz ogłosił zawieszenie strajku. Mnie to cieszy,ale …., współczuję uczniom i rodzicom. …

Aramis

… towarzyszowi Broniarzowi kasa się skończyła. Przetrzepać te ZNP, czy nie chadzał na ośmiorniczki.

Wpwp

Niedługo dobrze przetrzepiemy Srebrną!

Aramis

Nie moje… możesz trzepać…. co chcesz, byle nie publicznie. 🙂 Przepraszam możecie, bo zdaje się, że internauta pisze w liczbie mnogiej.

Aramis

Dla zainteresowanych WSP = (Wyższa Szkoła Pedagogiczna) = Wylęgarnia Starych Panien = Wspomaganie Seksualne Politechniki = Wyższa Szkoła Podstawowa
UWM (Uniwersystet Warminsko-Mazurski) = Uniwersytet Wiejsko-Miejski = Uniwersytet Waszych Marzeń = Uniwersytet Wiecznego Melanżu

Wpwp

Myślę, że powyższy ma coś wspólnego z WSRH, zwłaszcza na tym forum.

Aramis

Wykluczone, ty nie możesz myśleć. 🙂 To zbyt skomplikowany proces dla leminga PO.

Aramis

Warte obejrzenia w środku artykułu piękny filmik „komenty” też niezłe.
https://niezalezna.pl/268961-szalona-radosc-lodzkich-nauczycieli-bo-nie-sklasyfikuja-uczniow-zobacz-wideo

Pracownik

Niech ja tylko usłyszę ,ze ta ” pseudo elyta ” dostała z moich podatków w tym miesiącu wynagrodzenie !

ols

łojejku, nie usiądź tylko gołą pupą na pokrzywach!

Rodzic

Proszę nie zwracać uwagi na mojego syna podpisującego się nikiem Ols .Zawsze z gamoniem mieliśmy problemy , przepraszam za niego .

Aramis

….wpis godny pedagoga. Trzeba było skończyć dobrą renomowaną polibudę nie WSP czy AWF lub zmienić zawód.

Wpwp

Wasc to pewnie Oxfordy pokonczyl. W zarozumialstwie bije wsxelkie rekordy. Moze ponizej Waszej godności wpisywanie tu tak wiekopomnych cytatow.

Aramis

Acan zaczepki szukasz czy książkę piszesz? Waszej ?

Wpwp

Nieco zbytnio Waszmość podług mego mniemania folguje swoim próżnościom i pospiesznym sądom.

Aramis

też piszesz z musu ,bo nie lubisz tego portalu ? 🙂

Aramis

….a jeszcze jedno dla wygody wkleję ci linka o trybunale konstytucyjnym dla Twojej wygody, bo coś tam mruczałeś chcąc wywołać awanturę prowokatorze z WNMO http://polmedia.pl/ubecy-donosiciele-i-obiadki-za-750-tys-zlotych-prawda-o-tk/
cyt. „Ośmiu z trzynastu prezesów i wiceprezesów TK figuruje w aktach SB. ” Nowe przysłowie 🙂 specjalnie dla Ciebie : Jaka konstytucja komusza taki i skład Trybunału K…. było czego bronić, bo nie napiszę kogo z szacunku do ludzi.

bogda

oczywiście, że dostali wynagrodzenie za m-c kwiecień bo pensje mają wypłacane z góry. I po co polemizować będą mieli wypłacone pieniądze za okres strajku czy nie ? Pieniądze zostały wypłacone, jeżeli wynagrodzenia pobierają z góry.

prawda

Mówiąc o potrąceniu z wynagrodzenia za pracę należy wziąć pod uwagę przede wszystkim art. 87 ust. 7 Kodeksu pracy, na podstawie którego z wynagrodzenia za pracę odlicza się, w pełnej wysokości, kwoty wypłacone w poprzednim terminie płatności za okres nieobecności w pracy, za który pracownik nie zachowuje prawa do wynagrodzenia. Wprawdzie z punktu widzenia definicji pojęcia „świadczenie nienależne” zawartej w art. 410 § 2 k.c. i treści art. 39 ust. 3 Karty Nauczyciela nie można przyjąć, że wypłacenie nauczycielowi wynagrodzenia z góry jest świadczeniem nienależnym – dlatego nie można wprost domagać się ZWROTU wypłaconego wcześniej świadczenia. Odnosząc zaś powyższe do treści art. 87 § 7 Kodeksu pracy, wskazać należy, że „odliczenia z § 7 dopuszczalne są tylko w odniesieniu do wynagrodzenia bezpodstawnie wypłaconego za okres nieobecności w pracy. Pracodawca może je ODLICZYĆ tylko w najbliższym terminie wypłaty, przypadającym bezpośrednio po tej bezzasadnej wypłacie. Gdy zaś „minie najbliższy termin płatności”, nienależnie… Czytaj więcej »

petycja

Wszyscy emeryci dziękują za „jarkowe” i chcą ulicy , alei albo ronda im.Jarosława Kaczyńskiego

podatnik

Ale to ja PODATNIK płacę za ten cyrk, więc może ul. Podatnika polskiego?

klown

A nie przeszkadzało ci POdatniku, że za POpaprańców twoje POdatki rozdysPOnowali sobie POd stolikiem lub na cmentarzach do kieszonek swoich i swoich kolesi? – żeby żyło się lepiej. Albo przepijali twoje POdatki na bankietach w hotelu i zagryzali pierożkami na pięterku w ldku? A może bywałeś w tym cyrku… i teraz się skończyło… i boli?

wpyte

Jeden z przyszłych maturzystów – „…no niech tylko przez nich, ten ich strak i dodatkowy stres coś mi nie wyjdzie

ols

weź środki na przeczyszczenie, wszystko wyjdzie

Aramis

ten wpis to nawet szkoda komentować

Wpwp

No wlasnie, wiec po co?

Aramis

Dla sportu i ćwiczenia internetowych ćwoków.

Wpwp

Ja cię nie wyzywam, mógłbym, bo wiąchy mam opanowane niewąsko. Na szczęście znam też takie powiedzenie- nie daj się sprowadzić na dno w dyskusji, bo tam pokonają cię doświadczeniem.

Aramis

FIU, fiu. Świetnie. To akurat nie było do Ciebie, jedynie odpowiedź na pytanie czego nie skumałeś.:) Wyświechtane. Mam lepsze. Nie wchodź między wódkę i zakąskę, bo będziesz mułem na dnie 🙂

krzysztof.

„W szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwało dyrektorowi szkoły. A w tych bardzo szczególnych – mam nadzieję, że nie wystąpią takie, ale jeśli wystąpią – w przypadkach, gdy i rada pedagogiczna i dyrektor nie będą chcieli podjąć tej decyzji to stosowne decyzje o klasyfikacji zrobi organ prowadzący – samorząd terytorialny” – powiedział premier ..,,decyzja premiera słuszna

szkoła

Bardzo słuszna… ciekawe co na to Trybunał Konstytucyjny. Byłbym zapomniał, niedawno wasz rządzik go zdemontował. Coś mi to przypomina- zaostrzenie walki klasowej.

Aramis

tzn też dobrze zrobił usuwając esbeckie nasienia.

Wpwp

A taki tekst jak mozna skomentowac?

Aramis
Temida

Nauczyciel dający korepetycje -pokazuje młodemu człowiekowi ,jak w tym kraju ” uczciwie” odprowadza się podatki .

szkoła

Korepetycje to masowe są, zwłaszcza w Lidzbarku. Szczególnie wuefistów, polonistów, historyków, nauczycieli wychowania przedszkolnego i klas I-III.

Aramis

Krótko mówiąc…. biorą nadgodziny 🙂 z racji wolnego czasu.

podatnik

Zachęcam do zgłaszania do US nawet anonimowo takich „rodzynków” unikających płacenia podatków.

gostek

Zapłacą karę po kilkanaście tysięcy za ukrywanie dochodów i niepłacenie podatków to odechce im się oszukiwać państwo 🙂

podatnik

Jak nauczyciel zapłaci kilka tysięcy kary to będzie musiał odrobić to w biedronce na kasie…

Temida

Korypwtycje -czyli jak prowadzić działalność nie odprowadzając podatku .Uczciwosc nauczycielu Uczciwość ,mówi ci to słowo coś ? idź strajkować dalej

szkoła

Strajk nauczycieli trwa!

ten-or

już topnieje, niektóre szkoły przerwały, myślę, że z maturami sobie rząd poradzi tak jak z egzaminami. Moim zdaniem zły czas, zła forma i rząd ma okazję się wykazać,a najwięcej ucierpią uczniowie…

gość

Za to Skarbówka będzie miała sporo pracy, bo w samym tylko lidzbarku z kilkadziesiąt osób chce złożyć donosy na nauczycieli za ukrywanie dochodów z korepetycji. Będzie gorąco hehe

gość

Rodzice są ostroo wku… więc nie ma co się dziwić…

Uczciwa

Brawo ! Sama tez taki donos napiszę!

szkoła

Za 20 lat módl się, by jak w „Psach” Pasikowskiego UBecy dzisiejsi spalili twoją „patriotyczną” twórczość. Bo może przyszły Antek je ujawni i będzie nieco niekomfortowo na osiedlu.

korytopetycja

Nieco niekomfortowo to będzie dla was. Już niedługo. Przeciągnijcie tylko ten strajk i nie dopuście do matur. Może być nawet bardzo niekomfortowo. Na wszystkich osiedlach.

ols

Myślę, że obciach dla donosiciela. Bardzo niekomfortowy. Ciekawe czy równie chętnie wszyscy płacą z żądaniem rachunku u mechaników samochdowych, dentystów itd. Zazdrość nie jest dla mnie negatywnym uczuciem, czasem zmusza do twórczego działania, zaniechania gnuśności. Ale nie zazdroszczę komuś wypłaty 500 zł wiekszej, tylko uposażeń zmieniających całkowicie aspiracje majątkowe czy prestiż. Innymi słowy- zarabiam 1500 zł to nnie zazdroszczę komuś kto ma 2200, tylko komuś, kto wyciąga 15000 zł itp. I do tego dążę, nie do zgnojenia kogoś niemal równie ubogiego jak ja.

lidzbarska bieda

Obciach to jest być nauczycielem i nie płacić podatków. Ale eldorado cebulaczane się skończy, jak skarbówka zacznie prześwietlać konta i źródła dochodów nauczycieli… buhaha…

lidzbarska bieda

Można napisać anonimowo, to wręcz patriotyczny obowiązek donieść na oszusta podatkowego zwłaszcza tego, który reprezentuje polską oświatę

szkoła

Wiocha się cieszy, co za wspaniały mamy rząd! Może wynagrodzi klakierów. Rząd się wyżywi, jak zawsze.

Aramis

Wiocha się cieszy ,że ma taki samorząd, który żywi się już od dawna kloaką.

Aramis

Z racji braku zajęć przez tutejsze organy i zajmowanie się pierdołami… wychodzą tego rodzaju głupoty. Mam pomysł historyczny. Oto moja kolejna propozycja.
Alejkę przy zamku można nazwać im. lotników Luftwaffe ( tych samych bombardujących i ostrzeliwujących z powietrza ludność cywilną; polską, hiszpańską, angielską ,rosyjską etc.). Klamrą spinającą byłoby takie historyczne nawiązanie do sanatorium w Zaciszu, bo tam przecież znajdował się ośrodek dla zmęczonych bojem niemieckich pilotów – bohaterów Luftwaffe ( i np. wykorzystanie tego faktu przy koncepcji budowy uzdrowiska) Gablotka, krzyże żelazne, sukcesy, cyferki i takie tam. Model jakiegoś ME- 109 lub stukasa.

zakąska und sznaps

O patronat nad tym można by poprosić panią Różę Woźniakowską o przepraszam , dziś pani Róża nosi takie lange-długie-nazwisko-name po mężu Franzu – Róża Grafin von Thun und Hohestein.
Woźniakowska??? Och, nein!!!

Aramis

Może nawet arystokratka Frau Rose Schleswig- Holstein 🙂 ( zupełnie taka sama rola w Polsce jak tego pancernika w 1939 w Danzig) objęła by patronat nad wieżą więzienną w tutejszym zamku z ekspozycją narzędzi tortur. Podejrzewam, że jakby zaproszono ją do likwidacji ulicy Kaczyńskiego bez podanie jej właściwego Vorname (imienia) byłaby na bank.

bi smark

Ta akcja antyPOlonizmu trwa nieustannie i na każdym możliwym „odcinku” działań różnych mniejszości. Nie tylko w L.W. zresztą. Ich członkowie „aktywnie” działają w różnych stowarzyszeniach, urzędach i instytucjach, które z założenia POwinny rozwijać i krzewić tradycje, obyczaje i kulturę Polską. A tu masz „kreciki” pod różnymi POzorami i pretekstami wykorzystują okazje do przemycania swoich POmysłów i realizacji im odPOwiadającej narracji historycznej. Tu pretekstem jest akurat nazwisko, gdzie indziej rzekomo doznane krzywdy(zapominając o własnych niewyobrażalnych zbrodniach), jeszcze gdzieś indziej niby małoznaczące nadawanie podwójnych nazw ulic, albo promowanie i opłacanie lokalnych występów zespołów zza wschodniej granicy, czy też jak np. w Gdańsku nazywanie tramwajów nazwiskami członków partii nazistowskiej. A u nas – z jaką pieczołowitością ktoś odrestaurował czarnego orła pruskiego na budynku w centrum miasta i postarał się jeszcze o wmurowanie tablic w obcym języku,…że oto tu mieściła się „Deutsche Post”. Ciekawe czy za chwilę nie przyjdzie im do głowy pomysł zmiany… Czytaj więcej »

Aramis

Większość mieszkańców L.W poprzez zawieruchę wywołaną przez Niemców i Ruskich znalazła się na tych terenach tracąc wszystko ( nie mówi się ,że również Słowacy najechali Polskę z wujaszkiem Adolfem). Ich potomkowie niestety nie kojarzą historii tych ziem, własnej tożsamości narodowej, bo są bezrefleksyjnymi nieukami historycznymi. Od razu proponuję w imię tzw. europejskości przemianować L.W na Heilsberg i stanowisko burmistrza na burgermajstra. Społeczeństwo się skundliło zapominając o przodkach i ich walce o tożsamość, honor i ojczyznę. Owa luzacka kosmopolityczna postawa, nie raz upodliła Rzeczpospolitą.
Jastrząb POlityki pod czarnym orłem. Hm? Ciekawe. Niedługo hakenkreuz dekretem U.E będzie uznawany za piktogram wiatraczka lub turbinki wodnej, a esesmanów z opaskami uzna się za obsługę tych urządzeń.

krzyś

esesmanów z opaskami już mamy… póki co z zielonymi opaskami…

volksd

Wróć do podstawówki bo ci ktoś nieźle namieszał w głowie. A może historii uczyły cię te nauczycielki, których dziadziuś był w wermachcie?

krzyś
Aramis

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodło_(symbol) to lubię jak zrobiono Niemców.

Aramis

Od wieków wszystko zwyklim kłaść w ofierze,
Od wieków walczyć co dnia na nowo,
O okruch prawa, polskie w Boga wierzę.
O polską duszę, każde polskie słowo!
Jesteśmy Polakami i tego żadna moc nie zmieni

Aramis

Proponuję napisać tabliczkę z tą nazwą alei …wypisaną gotykiem ( tak żeby pasowała do krzyżackiego zamku) i w języku niemieckim. Brzmiała by mniej więcej: Deich der Philosophen. To tak jak Niemcy będą uciekać ze swojego kraju przed „mussli” to, żeby się nie pogubili. Kabareciarzy mamy w samorządach od lat, co do filozofów.. to raczej „chłopki roztropki” uwikłani we własne interesy. Tradycyjnie zaproponuję inną nazwę np. bezimiennych budowniczych zimnych term: grobla Jacka, Janka oraz Joli czy Janusza. Bardzo polecam muzyczną oprawę również do budowy uzdrowiska https://www.youtube.com/watch?v=xwFRx0_LPoE Pamiętam jak dekorowano miasto za poprzedniego burmistrza … flagami chorągwi krzyżackiej udającej się pod Grunwald. Szczególnie nam Polakom podoba się postawa powrotu do korzeni niemieckiego i ucisku tych ziem. Zapomniano czym była Warmija i ile lat trwała przy Polsce. Czekamy kiedy busiki do Olsztyna będą miały tabliczkę z napisem „Nur fur Deutsch”.. to z kolei taka warszawska tradycja wygodnego podróżowania Drang nach Osten https://pl.wikipedia.org/wiki/Drang_nach_Osten

Zniesmaczona

Super pomysł. Grobla Filozofów z elementami kabaretowymi.

Sofia

To będzie raczej grób filozofii!

Była uczennica

To skandal, żeby w okresie, gdy tak bardzo traci na wartości autorytet nauczyciela, zdeprecjonować osobę tak zasłużoną dla lidzbarskiego szkolnictwa! Feliks Kaczyński to autorytet nie tylko nauczyciela, ale i wychowawcy. Bardzo przykro, że do inicjatorów tej akcji należą nauczyciele i to z zacnego ZNP oraz wychowawcy młodzieży. Mam nadzieję, że do zmiany nazwy tej ulicy nigdy nie dojdzie!

Aramis

Obecnie, dobrzy nauczyciele.. nie są w modzie.. za to świetnie opanowali terroryzm z zatrzymaniem zakładników.

gość

Lidzbarskiemu Odziałowi Muzeum (podlaga marszałkowi Z PSL ) przeszkadza nazewnictwo ? Argumentuje to tym cyt zmiana „Obecnie, stanowić może dla Zamku Lidzbarskiego ważny argument do działań w ramach projektów unijnych.” ? Ps. Widać gołym okiem podtekst POlityczny, czymże zawinił śp Prezydent Kaczyński lub zasłużony lidzbarczanin Feliks Kaczyński by odbierać tę zaszczytną nazwę ? Mam nadzieję, że radni pójdą po rozum do głowy i nie poprą tej inicjatywy omamieni wizjami dotacji z UE !

Ddda

Naprawde myslisz ze radni cos zrobia ?
: )

Ręce opadają

Ciemnogród ,ale czego tu innego po tych fachowcach się spodziewać …..

Aramis

cyt.”Niewiele osób w Polsce chciało by w swoim mieście” – na jakiej podstawie? (Z naciskiem na słowo niewiele).Jakieś badania, sondy, sondaże ? Poprosimy. Może bardziej kojarzono by z byłym prezydentem Lechem ? Hm ? Imię Feliks to nie to samo co Jarosław, ale dla ciemnej części społeczeństwa L.W to rzeczywiście te samo nazwisko.
Jak przeczytamy listę….. kto występuje w tych stowarzyszeniach to wszystko będzie jasne:) https://rejestr.io/krs/58400/stowarzyszenie-przyjaciol-ziemi-lidzbarskiej

helga

Fafluchte…

gość

To akurat popieram. Niewiele osób w Polsce chciało by w swoim mieście ul. Kaczyńskiego z uwagi na kojarzenie tego nazwiska z prezesem.

Mieszkaniec

A ty niby skąd to wiesz że niewiele osób w Polsce chciało by …… ???? Swoją miarką mierzysz innych . A kim ty właściwie jesteś że się wyrażasz za większość w Polsce ? Tylko prostak mierzy innych swoją miarą

krzyś

„gorszy sort…”

Wyborca

Skandalem to był powtórny wybór takiego człowieka na burmistrza, który ma się za włodarza i lidera (w domyśle lidera niszczącego to miasto). Miastem rządzi lider mający samych liderów (pełnomocników ch.. wie od czego). Porażka na całej linii.

Realista

Absolutnie zła decyzja, to skandal żeby tak postępować. A tylu mamy możnowładców , cudownych obywateli, zasłużonych z różnych względów. Np trzech z nich postanowiło przy temperaturze 18 st.C wybudować Termy, gdzie miało być 100 miejsc pracy, a teraz ich spadkobierca dalej ślepo brnie w debilijne pomysły z Uzdrowiskiem. Byli inni którzy w podobny sposób „zasłużyli” na to,aby być patronami ulic. Mamy przecież księdza kapelana Płoskiego, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, mamy innych bohaterów, a dawną niemiecką nazwę zostawmy w rezerwie. Żeby nie drażnić nacjonalistów.

Trombullus

To niepełna lista z czego zasłynął. Możliwe że właśnie z tego powodu nie będzie alei jego imienia.