wrz 152019
 

Poniżej pełna lista kandydatów w wyborach do Sejmu z okręgu 34, obejmującego nasz powiat. Wszystkich chętnych jest 89, do obsadzenia 8 miejsc w ławie poselskiej z naszego okręgu. Już niedługo poznamy zwycięzców w walce o koryto, przez niektórych eufemistycznie nazywanych Sejmem RP.

 

 Posted by at 3:20 pm
Powiadom o
Ona

Dobra zmiana powinna też pomyśleć o samotnych rodzicach z jednym dzieckiem żeby próg dochodowy na funduszu alimentacyjmym był co najmniej 1500zł bądź braku takiego progu

gość

Wystarczy , że raz na pół roku wejdę na tą skrajnie prawicową ”gazetkę” to od razu dostaję mdłości.O komentarzach nie wspomnę.

Jaś

To po co tu wchodzisz gościu??

Ona

A może tak też czas pomyśleć o pracujących samotnych rodzicach z jednym dzieckiem gdzie przekraczają próg dochodowy na fundusz alimentacyjny drugi z rodziców nie raczy płacić z własnej woli, komornik jest bezsilny bo nie ma z czego ściągnąć (praca na czarno). Obecny prpg dochodowy to zaledwie 800 zl gdzie najniższa krojowa to ponad 1600 zl więc na dzień dobry poznawia się pieniążków własne dziecko. Czy wszystkim politykom zależy na tym żeby było jak największe bezrobocie czy ludzi pracujących na pół etatu. Nie obiecujcie cudów a zacznijcie działać. 500+ nie powinno być dla Wszystkich lecz dla rodzin gdzie przynajmniej jedno wykazuje dochód. Tak samo jeśli chodzi o świadczenie rodzinne Powinno być bez żadnych progów dochodowych. Proste rozwiazania a jednak wartościowe i zapewne więcej zwolenników takiego rozwiazania jest w naszym państwie

problem głodu w lidzbarku rozwiązany

Jak pozbyć się problemu głodu w Lidzbarku? Posadzić szczaw i mirabelki na wolnych przestrzeniach parkowych. Włodarze powinni być zainteresowani tym pomysłem, bo jest genialny.

Mistrzostwa Europy w Siatkówce

Teraz za Pisu to sobie można Mistrzostwa w TVP obejrzeć na spokojnie. Nie ma samolotu? żaden problem, dzwoni się do Pana Premiera i samolot jest. A jak było za rządu pełofczykuf?? Transmisja kodowana, chociaż Mistrzostwa odbywały się w Naszym Kraju. (dodam, że były to Mistrzostwa Świata – Najważniejszy turniej, przy rozgrywkach Olimpijskich i Pucharze Świata) Z pomocą przyszedł Pan Prezydent Bronisław. Zadzwonił do Pana Solorza by ten łaskawie odkodował Mistrzostwa i ten oto Pan mówi: jak będą grać w finale to odkoduje i tak oto dla plebsu odkodowali finał. nooo peofczyki wy jak rządziliście to mieliście gest dla kibiców i plebsu;-) teraz kibice i plebs Wam Podziękuje jeszcze raz serdecznie za tamte Mistrzostwa 13.10 przy Urnie 🙂

ostatni kumaty w Polsce

Jak są afery w rządzie to dają mistrzostwa dla pospólstwa, aby tylko siedzieć cicho oglądać sobie sport z Harnasiem w ręku i nie mówić o aferach…

Zdzichu

Już takich afer jak za peło były to nikt nie przebije 😉

anty popis

PO = PIS

Bum

Słynny parlamentarzysta mądry i niesamowicie inteligentny Pan Stefan N z pełooo , każdemu wytykajacy żwawo błędy , obecnie nawet nie zostawia suchej nitki na członkach pełooo, to coś pociesznego , następczyni tego pana to Jachira ? ,Za chwilę i ona postąpi z wami tak samo

imię

… i wkrótce oboje wstąpią do pis, jak w drugą stronę zrobiła to pani Kluzik Rostkowska.

Bum

Pocieszni z pełooo są wierni swojej partii hahaha!!!!!

Real

Proponuję ludziom o takim pokroju filmy przyrodnicze i dobranocki , a nie pęd do władzy i rządzenia

Prrrt

Pamiętajmy ludzie, że nienawiść niszczy ludzi nienawidzących ! A wszelkie podziały i kłótnie nie sprzyjają mądremu rządzeniu .

API

Z innej beczki, za co przepraszam. Poszukuję osoby, osób, które w ostatnich latach wniosły opłatę z tytułu postawienia „pomnika” na cmentarzu i chciałaby tę opłatę odzyskać.

krzysztof

o jaki pomnik chodzi ?

API

Doprecyzuję, nagrobek taki po prostu, jakie zwyczajowo znajdują się na grobie.

krzysztof

chodzi o wpłaty do MPK za mogiły na 20 lat?

API

Bardziej wytłumaczyć się już nie da. Ktoś kto chce postawić nagrobek kamieniarski, czy jakiś inny, tzw. „pomnik” musi uiścić opłatę dla administracji cmentarza.
Napiszę jeszcze prościej, może zbyt dosadnie, osoby wrażliwe nie czytać: Jest pogrzeb, trumnę umieszcza się w dole. Zasypuje ziemią, tworzy się ziemny kopiec. Po jakimś czasie, bliscy zmarłego idą do kamieniarza, czy innego rzemieślnika, aby z tego kopca ziemnego zrobić coś bardziej trwałego, jakaś płyta nagrobna, itp. I właśnie od tego pobierana jest opłata.
Szukam osoby, która wniosła taką opłatę, za postawienie pomnika na grobie (który był wcześniej kopcem ziemi), a która chciałaby odzyskać opłatę.

API

Oczywiście, wszystko zgodnie z prawem i uczciwie, czego jestem gwarantem.

krzysztof

o ile wiem takie opłaty pobiera się na cmentarzach należących do parafii,to stawki ustanowione w diecezjach….inaczej sprawa wygląda cmentarzy komunalnych.w obu przypadkach należy odwołać się do właściwego organu..diecezji lub burmistrza… / opłaty są w/g cen umownych.

Trombullus

No i nazłaziło się troli z Platformy Obywatelskiej czy tam KOD, POKO czy jak oni teraz chcą się przefarbować. Jakież to smutne. Mam nadzieje że po tych wyborach już ślad po PO was zostanie, udostępniając tym samym miejsce innym formacjom. Czy jesteście gotowi na tak wielka klęskę? Jeden i ten sam wyśmiewany PIS rozgromi wasz zlepek kilku partii razem wziętych. Na ile procent mogłaby liczyć PO startując samodzielnie? 10% czy mniej?

Ktos

No tak. Wystawiacie kolejnego przekrętasa. Tym razem w NIKu. Niejakiego Banasia, pancernego Mariana, zamieszanego w biznes graniczący z sutenerstwem. Minister-prokurator Zerro, szef szefów Pinokio, flymarszałek Kuchcik… Kim chcecie się pochwalić? Marginesem politycznym? Jak dla mnie patola…

Psychiatra

Ktos – nie zmam cię , ale naprawde zaczynam się martwić.

Ktos

Martwić to Ty zacznij się sobą. Najwyraźniej drzazgę widzisz w oku przeciwnika, zaś belki swoim nie widzisz. Jakoś dziwnie przymykacie oczy na przekręty swoich pupili, którzy od czterech lat robią to samo, co poprzednicy przez lat siedem. No co, nie patrzycie obecnej władzy na ręce, która dyma was, jak tirowiec rumunkę w lesie? Dajecie się dymać bez slowa protestu bo najwyraźniej lubicie, kiedy robi to pis. Taki można wyciągnąć wniosek.
Polski parlament już drugi raz pokazał, że samodzielne rządy w prostej linii prowadzą do katastrofy. A w przypadku pis do odrodzenia się ruchów nacjonalistycznych, faszystowskich, na których działalność władza patrzy z ogromnym pobłażaniem. I gdyby nie media – te naprawdę niezależne a nie te reżimowe, czy też toruńskie, to z pewnością nic ta wladza by z tym nie robiła.

Bum

Przygadał kocioł garnkowi o przekretasach wszystkich do jednego kotła!!!!!!!!

Trombullus

Nie pisz „wystawiacie” ponieważ nic mnie nie łączy z żadną partią i nie jestem zwolennikiem którejkolwiek.

Kyle XY

Niestety władza deprawuje, a władza absolutna ( tu chodzi o wszystkich polityków z każdej formacji) deprawuje absolutnie. Najszybciej ludzi prostych, nieskomplikowanych moralnie. Czy może ktoś zwrócił, że kamienica, której w niejasny sposób stał się właścicielem pan polityk ma przy wejściu tabliczkę z opisem programu unijnego „Otwarcie Centrum szkoleniowo-hotelowego Residance”.
Tak „koledzy” finansują swoje inwestycje z pieniędzy unijnych. skąd my to znamy. W tym przypadku „dom wypoczynkowy na godziny”. Jakie szkolenia tam były przeprowadzane?

Fan Lady Pank
Boguś

ooo widzę nikt Lady Pank nie lubi;-) teraz to tylko pseudo rapsy na autotiunie hehe

krzysztof

Wybory …..Politycy prześcigają się w obietnicach, Normalne ,ale szkoda .,że w politykę wpisuje się wielką kulturę. Mam tu na myśli dwa filmy.. pierwszy.to wyprodukowany za 27 milionów złotych film Gajewskiego, Legiony” pominięte na festiwalu w Gdyni. nawet w takich kategoriach, jak muzyka, kostiumy czy zdjęcia. Film uznany za historyczną szerząca nacjonalistyczną propagandę,,,,,oraz drugi film „Solid Gold” Bromskiego ocenzurowany na festiwalu w Gdyni.. Wielka szkoda,że w obu filmach widać politykę//..Legiony ocenią widzowie..polityków wyborcy..

krzysztof

dobre notowania Konfederacji..Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego – czyli Prawo i Sprawiedliwość – zdobyłoby 47,2 proc. głosów; w poprzedniej fali było to 45,6 proc. PiS zyskuje więc 1,6 punktu procentowego.

Druga w kolejności Koalicja Obywatelska uzyskałaby 26,1 proc. głosów – co oznacza spadek o 0,4 punktu proc. w porównaniu z poprzednią falą.

Lewica – która na karcie wyborczej pojawi się pod szyldem SLD – uzyskuje 12,4 proc. głosów – spadek o półtora punktu w porównaniu z poprzednią falą.

Czwarta jest Konfederacja, na którą głosowanie deklaruje 7,5 proc. wyborców – wzrost o 3,3 punktu.

Próg wyborczy przekracza również Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 6,8 proc. – spadek o 3 punkty procentowe./..Wpolityce.pl/..

Pietuch

A jeśli chodzi ,o wielkość i ilośc plakatów wyborczych ,to postaram się dokonać jak najbardziej obiektywnej analizy. Po długim ,głębokim zastanowieniu, jawi mi się tylko jeden wniosek: Nosz ja cierpiędolę!

Real

Aspiracje to można mieć ,tylko że powinno to iść w parze ze zdrowym rozsądkiem i uczciwością ” należy mierzyć siły na zamiary” A nie obiecywać ludziom „gruszki na wierzbie” i drwić

Boryna na Hawajach

Czy to jeszcze Lidzbark Warmiński czy już Lidzbark Protasiński??

Rolna

Mam pytanie .Czy któryś z polityków zasiadających w radzie ,tego smutnego miasta kiedykolwiek powiedział takie zdanie .Cholera zawiodłem ,starałem się ,ale nie dałem rady , cieżko pracowałem ,ale na próżno . Nie sprostałem oczekiwaniom ,ani obietnicom .Powiedzial któryś ? Znaczy wszyscy ,którzy dopchali się do władzy są z siebie zadowoleni i nie można im nic zarzucić ….. No tylko pozazdrościć ☹️

Pit

Odwaga,honor to cechy porządnych łudzi.

Biedoland Warmiński

Pensje w powiecie na poziomie minimalnej krajowej tj. 1600 zł zaś wynajem niewielkiego mieszkania to 1200-1400 zł. Więc pozostaje pracować i głodować? Co to za miasto, które przez tyle lat nie potrafiło zapewnić normalnych warunków mieszkaniowych i płacowych dla swoich mieszkańców? Zamiast ściągać inwestorów, prawdziwych przedsiębiorców do regionu to co się robi? Zobaczcie sami na oferty pracy w lidzbarskim PUP-ie. 90% ofert pracy należy do garstki dużych lidzbarskich firm, w których najwyraźniej nikt nie chce pracować i jest ogromna rotacja pracowników- non stop kogoś szukają do pracy, bo ludzie nie chcą tam pracować. Włodarze powinni pogadać z Caritas by ten zrzucał nad Lidzbarkiem paczki żywnościowe z samolotów tak, jak w biednych afrykańskich krajach. Bezdomni, kolejki pod lumpeksami, kolejki po paczki żywnościowe, menele pod sklepami… ahh… To ma być ten rozwój miasta?

Boryna na Hawajach

Ale najważniejsze, że Nasi Lidzbarscy Politycy dobrze się mają i nie narzekają 😉 teraz ich jedynym problemem jest, gdzie tu jeszcze plakat nakleić 😉

gość

Jak to gdzie? Może na tych lumpeksach? W końcu cała masa ludzi pod nimi stoi.

Boryna na Hawajach

To od razu by sobie mogli popatrzeć na ładne plakaty 🙂

nowy

Trzy pokoje wynajem 800 zł.Pracować trzeba wszędzie ale jak nie masz fachu to nigdzie nie zarobisz więcej.

gość

800 sam wynajem + czynsz + opłaty = 1300-1500 zł

chore czasy

Prawie cała wypłata by mieć dach nad głową. Chore czasy nastały… chore czasy…

Pit

Jak może coś się zmienić kiedy cały czas wybierane są te same osoby , tym samym nie daje się szansy innym , trzeba jak najszybciej rozbić stare układy ,a nie ciągle narzekać !!!!!!!

pracujący i głodujący

Komuchy mówiły, że kto nie pracuje ten nie je. Lidzbark rozwalił totalnie system… tutaj nawet ten, co pracuje też nie je, bo go nie stać z powodu żenująco niskich pensji, wyzysku czy wysokich cen nieruchomości.

he he
dobra rada

To jest pomysł! W Lidzbarku powinno się sadzić szczaw i miabelki by głodujący mieszkańcy mogli za darmo coś przekąsić.

Bum

Na szczęście dawny pełoooooowiec już nic nie ma do gadania paskudnie się skompromitował hahaha!!!!!!

pytanie

Panie Jacku Pawlik chciałbym na Pana zagłosować, ale proszę powiedzieć , czy jeśli Pan zostanie posłem powstanie w Lidzbarku PiS, który będzie niezależny i nie będzie wchodził w żadne układy z po.

Rolna

Obawa o kolejnego farbowanego lisa?

krzysztof

film..Sami swoi..reżyseria: Sylwester Chęciński…….

gość

Zapraszamy do Gminy Kiwity, gdzie drogi gminne przez kilka miesięcy w roku potrafią być całkowicie nieprzejezdne – no chyba, że czołgiem albo dobrą terenówka 4×4. Tak PiS na szczeblach samorządowym dba o dobro mieszkańców w praktyce.

popierasz PiS = kupuj terenówkę 4x4

Na facebooku ktoś założył stronę „Drogi w gminie KIWITY” wejdźcie sobie i sami zobaczcie co się wyprawia w tej gminie.

3xtak

Np. z drogi na Jeziorany w stronę Makowa i Blanek, jest doskonały asfalt.

Radek

Na remont dróg w tej gminie nie ma pieniędzy, bo niezła kasa idzie na wynagrodzenia urzędniczek emerytek. Niektórym Paniom czas kupić wózki inwalidzkie ponieważ z ogromnym trudem poruszają się między biurkami. Młode wykształcone osoby pracują za minimalne wynagrodzenie w Lidzbarku Warm lub wyjeżdżają do pracy w obcych krajach, a seniorki mają się całkiem dobrze. Niezła emeryturka i jeszcze lepsze pobory. Chce się żyć, po prostu Ameryka.

gość

A później zdziwienie, że modzi stąd wyjeżdżają jak nie ma tu normalnej pracy.

Ktos

A na co komu w Lidzbarku pis? Lidzbark nie potrzebuje żadnej partii a już na pewno nie tych pi-sio-rów. Jeszcze tylko tego tu brakuje. Ludzie i tak są podzieleni a pis podziały te jedynie pogłębia, sortuje ludzi, samozwańczo nazywa siebie tą lepszą częścią społeczeństwa. Nie zaszczepiłi się tutaj i niech tak zostanie. W lidzbarskiej radzie potrzebni są ludzie bezpartyjni, którzy myślą o mieście a nie o swoich interesach. Takich tu się oczekuje, lecz tacy chyba już się nie rodzą.

Temida

Pierdziesxisz o tych podziałach idź peowcu w cholerę

Ktos

Właśnie. Typowy język oraz.typowa.narracja zwolennika pisu. Pozdrawiam Hilarego, który nie widzi okularów na własnym nosie. Twój język daleki jest od tego, którym zwykli porozumiewać się normalni, cywilizowani ludzie. Prostactwo to chyba wasz znak rozpoznawczy.

he he

A po czym wnosisz, że Temida jest z Pisu ;-)?? bo nie lubi PO to znaczy, że musi być z pisu;-)?? czy masz jakiś niezwykły dar czytania komentarzy i odczytywania telepatycznie kto jakiej partii kibicuje;-)??

Ktos

Sądziłem, że wcześniej zadasz to pytanie niejakiej Temidzie. Kolejny „obiektywny” nieomylny.

he he

Jak przyjdzie tutaj Temida to się jej zapytam 😉

Rolna

idz porozmawiaj z niesiołowskim

Pit

Nie ma to jak peełooooooooo!!!!!!! Tyle zrobiło dla siebie w Lidzbarku , że aż miło ,ale nie dla mieszkańców

Real

Rodzą się rodzą i są ,lecz nie chcą taplać się w tym błocie, karierowiczostwo i cwaniactwo, porządnych łudzi „mierzi!!!”fu,fu!!!

Real

O jakiej ty mówisz bezpartyjnosci i tak jesteś w jakimś układzie czcze gadanie!!!

Bum

A na co tu komu pełooo? Itd…………

krzysztof

sondaże wyborcze ….są dobre dla Konfederacji.przekracza próg wyborczy…PiS zbliża się do 50%….PO i Lewica,,a dla PSL-u ?

Pinokio

Ale mu nos rośnie 😉 Przebił mnie 😉
https://www.youtube.com/watch?v=TMZqeqTc_To

Prrrtt

Odsunąć od koryta należy tych którzy składają obietnice bez pokrycia, drwią z chorych i słabszych,niszczą uczciwych i mądrzejszych, zawiązują układy i mają wyborców za idiotów Butę , próżność i chamstwo należało by wyeliminować z życia społecznego.

gość

Drwią z słabszych? Więc obecna władza musi się chyba pożegnać z rządami. Ubóstwo w Polsce ROŚNIE z każdym rokiem. Coraz więcej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie za rządów PiS. A widać to po takich miasteczkach jak Lidzbark.
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ubostwo-w-polsce-w-2018-roku-dane-gus,948400.html

gość

Znam człowieka, który pomimo tego, że pracuje grzebie regularnie w kontenerach na śmieci w poszukiwaniu puszek, prawdopodobnie też resztek jedzenia. Czy to normalne? A może w tym mieście to jakaś norma?

Pit

Szkoda takiego człowieka o którym piszesz,że pracuje i zbiera puszki ,gdzie są odpowiednie urzędy ,?,aby pomóc? ,może to jest osoba uzależniona? ,To też nie wolno przechodzić obok tego obojętnie tylko starać się nakłonić ją na leczenie

gość

Jakiego leczenia? to zdrowy, normalny facet, nie pije, nie pali, pracuje, ma rodzinę, samochód. Po prostu niektórych w tym mieście pomimo ciężkiej pracy nie jest stać by kupić żywność w sklepie i muszą dorabiać w takie uwłaczające sposoby…

Real

Czyżbyś dalej liczył na „worek piniędzy” i „korytko na wieczność” , bo dla mnie nie ważne kto rządzi ,byleby to robił odpowiedzialnie ,uczciwie w szacunku do drugiego człowieka!!!!! I wymazał podziały na „nierozumny plebs” i ” pseudo elyte”

gość

tvn24 i jego przkłamania 😉 porównali z rokiem 2017 gdzie spadło minimalnie wzrosło (1,1%skrajne ubóstwo ) a nie porównali tego z rokiem np. 2014 gdzie ów odsetek skrajnego ubóstwa spadł o 3% !! https://www.tvp.info/34129800/najnowsze-dane-gus-spadek-skrajnego-ubostwa-w-polsce I tak PIS robi więcej od poprzedników w tym temacie,takie są fakty

he he

noo;-) pamiętam jak peło rządziło 🙂 ludzie w Lidzbarku żyli w dobrobycie, a ludziom z kieszeni to aż banknoty wypadały 😉

lisek

Ci co pracowali żyli w dobrobycie, dla wielu leni i nierobów faktycznie nie było zasiłków i 500+

he he

A teraz już nie pracują? poszli na bruk?

gość

Ci co pracują ledwo wiążą koniec z końcem przez inflację i sponsorowanie nierobów i dzieciorobów 500+

he he

No no 🙂 a za peło tak jak pisałem banknoty z kieszeni wypadały 😉

he he

Poza tym możesz iść do Naszych Lidzbarskich polityków, zapewne Ci pomogą 😉 🙂 byś żył w dobrobycie 😉 po to zostali wybrani by rozwiązywać takie problemy końca z końcem 😉 8 lat rządzili to powinieneś już sobie górkę pieniędzy odłożyć przed dobrobyt pełowski ośmioletni 😉

Real

W tym sęk ,że nie wiadomo już na kogo głosować ,naszym panom parlamentarzystom z L W już dziękujemy ,mocno się już napracowali ,więc niech idą odpoczywać !

imię

Na pewno trzeba iść na wybory. Im więcej wyborców weźmie w nich udział, tym lepiej. Szkoda, że w Polsce nie są one obowiązkowe. Ja na pewno pójdę na wybory, ale na pewno żaden z kandydatów pis nie uzyska ode mnie głosu. Kandydat jakiejkolwiek partii, ale nie tej, która pokazała, że potrafi zabierać pieniądze tym, którzy je zarabiają i kupować nimi głosy bezrobotnych, emerytów, skupionych wokół masztu toruńskiego, która kłamie jak żadna inna po 89tym roku.
Dobrze byłoby, gdyby pis nie mógł rządzić po wyborach samodzielnie, jeszcze lepiej, gdyby nie był w ogóle u władzy a najlepiej, gdyby nie dostał się już nigdy do Parlamentu.
Gdyby weszły Lewica, Konfederacja realnym stałoby się odsunięcie pisio-rów od władzy.
Dlatego idźcie na wybory i odsuńcie w końcu tych odmieńców od koryta, którym się jednak nie należy.

he he

Ale jak zagłosuje na lewice to mi będzie tęczowy koleś biegał po mieście ze straponem i krzyczał, że jestem homofobem 😉 😀

Trombullus

A ja jak zagłosuje na Platformę Obywatelska to znów się dowiem że na nic nie ma pieniędzy i że Merkel coś zadecydowała o moim losie. Co do konfederacji to nie jestem pewien swoich korzeni na kilka pokoleń wstecz… Nic nie poradzę że nie ufam kłamcom, oszustom, polityce multi kulti, różowym facetom itd.

he he

Mój ulubiony film z Jackiem 🙂 Tym razem innym Jackiem 😉 w tym peło to same Jacki ;-)??
https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

Pit

Pani Merkel to już tak narozrabiala ,że bogaci Niemcy opuszczają kraj i zgadnijcie gdzie się osiedlają??? Na Węgrzech haha

gość

Wszystko, tylko nie PO-PIS. Co ciekawe… niby pis ma spore poparcie ale jak popytam znajomych to żaden z nich na nich nie głosuje… wyborcy tej partii wstydzą się popierania pis czy o co chodzi? ciekawe…

gość

Gdyby wybory mogły coś zmienić to byłyby nielegalne. PiS jeszcze przed losowaniem wiedział, że będzie miało numer 2 na karcie. A niektórzy myślą, że wybory mogą coś zmienić… hehe.

gość

Z dobrych informacji… Zbigniew Stonoga wyszedł z więzienia!

Konkurs na NAJWIĘKSZY plakat wyborczy

Kto ma według Was ładniejszy i Większy plakat?? Pan Piotr Ciesliński czy Pan Jacek polityk Protas?? może jakiś konkurs plakatowy?? a wygraną będzie fotka z wybranym kandydatem na ściance na Termach, gdzie to potem będzie można się pochwalić wśród znajomych na portalu społecznościowym.

polii tryk

Fotka wstydu na ściance w termach, oczywiście

pietuch

i te fotoszopem odmłodzone wszedzie gęby …na płocie , na kurniku , na drzewach , na szopach . Ilość tego „czegoś” zatrwazająca,

Boguś

Znasz takie przysłowie: „Głosuj na mnie będzie mi lepiej” 😉

Till

A gdyby tak zawód zastąpić rubryką iloraz inteligencji . Okazałoby się,że posiadamy „polityków” o sprawności umysłowej na poziomie Stephena Hawkinga, Maxa Plancka i Nielsa Bohra ale tylko na papierze.

ręce opadają

Normalnie dwa tutejsze Misiewicze………

Ciekawski

A co w ogóle robi Cieśliński w tym sejmie i Protas poza tym, że tam są?? tak z ciekawości pytam. Od czego oni są?? Bo ja nie wiem i chciałbym się dowiedzieć.

Rolna

No tak ,dobre pytanie .Myslę ,ze sami mieli by olbrzymi problem odpowiedzieć na to pytanie .☹️

Trombullus

Mają dwie ręce i umieją odebrać sms od Schetyny. Droga kariery nie poprzez dokonania a przez udowodnienie lojalności prowadzi do kariery „maszynki do głosowania”. Widzieliście polityka Platformy Obywatelskiej co by miał indywidualne pomysły, własne zdanie? Ot takie dwa wieszaki na drogie ubrania.

Zdzichu

Poważna sprawa z tymi smsami 😉 No ich indywidualne pomysły są takie by odsunąć obecny rząd od władzy i dalej robić swoje interesiki, uprawiać kolesiostwo, klepać się po pleckach jak robili przez 8 lat, być posłusznym i łasić się sąsiadom zza Odry itd. jak to mawiał klasyk: „Żeby było tak jak było ” 😉

Zawodowy troll

Zawód student, zawód emeryt… co to za jakieś nowe zawody? Można być zawodowym studentem lub zawodowym emerytem? absurd.

Ktos

Zawodowy radny, zawodowy przedstawiciel, parlamentarzysta, kierownik… pis rzeczywiście celuje wysoko. Kim oni są? Na 14tu kandydatów z listy 10ciu nieudaczników.

Prrrtt

Ach politycy,politycy co jeszcze jestescie gotowi nam wyborcom obiecywać ,aby utrzymać się przy stołkach ????!!! Może nieśmiertelność- obietnica dla naiwnych i nierozumnych hahaha !!!!!!! Tak traktuje się wyborców !!!

Gall Anonim

lista nr 5 poz. 1
Jaki tam polityk, po prostu nauczyciel W-F, typowy fizol.
J

Zdzichu

Już w całym mieście się wyplakatował jakby innych kandydatów nie było 🙂 Niedługo z lodówki wyskoczy. Jak to się pchają do władzy by tylko z przywilejów korzystać. Ciekawe czy już zaczęła się akcja rozsyłania smsów po znajomych na kogo głosować. W szpitalu, szkołach itd.

Prrrtt

Tak już się taka akcja zaczęła, jeden z dyrektorów nosił pracownikom listę do podpisu żenujące wstyd !!!!!!!!!! Strach przed dobra zmianą ? Haha

Zdzichu

A co to za lista była;-)? i co tam trzeba było podpisać ;-)??

Rolna

Amerykańscy naukowcy obliczyli ,ze jakby wszystkie plakaty tego pana ,zszyć w jeden wielki plakat ,to wielkość tego plakatu ,była by taka ,ze ja pier…e

Zdzichu

Oni myślą, że im większy plakat to więcej głosów dostaną 😉 dziw bierze, że jeszcze tej cerkwi nie oplakatowali całej 😉

Rolna

Żygać sie juz od tego „ich parcia ” chce

krzysztof

a lista 2.poz 16 ?..pisze że nauczyciel

Zdzichu

Nie jest nauczycielem?? to co miał wpisać według Ciebie? „Polityk” ?? 😉

dopracymarsz

Zakończmy tę ścieżkę luksusowej kariery dla tych co już byli posłami i nadali sobie miano zawodowych polityków. Nie zasługują na to, a zresztą „swoje” już sobie wypłacili z naszych-podatników pieniędzy, w postaci wysokich diet, dodatków, bezpłatnych przejazdów , poczęstunków, itp.itd.. Niech wracają do swoich zawodów, które zdobyli w państwowych szkołach ,również za nasze pieniądze. Wybierzmy nowych . Ciekawe co wtedy napisze obecny „polityk” w rubryce zawód, gdy zacznie szukać np. pracy w szkole? Czy WSP to skrót od – wyższa szkoła polityków ? Hahahaha…a WSPS to wyższa szkoła polityków samorządowych? Ej, zawodowi maklerzy od kreowania losu ludzi, już niedługo, 13X ci zwyczajni ludzie przywrócą wam pamięć o tym kim naprawdę jesteście.

krzysztof

obecność w komisjach jest płatna..Dieta dla członków komisji wyborczych w 2019 roku
Członkom okręgowych, rejonowych i obwodowych komisji wyborczych przysługuje zryczałtowana dieta za czas związany z przeprowadzeniem głosowania oraz ustaleniem jego wyników.
.
dla przewodniczących obwodowych komisji wyborczych — 500 zł
dla zastępców przewodniczących obwodowych komisji wyborczych — 400 zł
dla członków obwodowych komisji wyborczych — 350 z
.
zastanawia mnie czy wybory by się odbyły gdyby udział w komisjach był dla dobra Ojczyzny …za darmo? ? ilu pracowałoby społecznie??

bogda

Nie są to takie wygórowane kwoty za minimum 30 godz. ( szkolenie 3 godz. liczenie kart do głosowania w U rzędzie Miasta 3 godz. przyszykowanie sali do głosowania w lokalu wyborczym 2 godz. ) potem minimum 24 godz. w komisji w dzień głosowania, to dla członka komisji wychodzi 10,50 zł. za godzinę pracy.

krzysztof

wiem jak jest..uczestniczę w komisjach…ktoś musi to robić…10 złotówek /godzinę to wiem,że mało.ale jest duża grupa chętnych robić to za darmo..dla dobra Ojczyzny

Trombullus

Ja bym nie wpuszczał do komisji osób, które „robiły by to dla ojczyzny”. Osoby takie mogą dokonywać heroicznych czynów przy liczeniu głosów w imię swojego wyimaginowanego dobra. Dużo lepiej gdy komisja składa się z osób wytypowanych przez wrogie sobie partie- każdy każdemu patrzy na ręce. Co do stawki godzinowej najlepiej wychodzi w małych miejscowościach, tam czasami wychodzi nawet ponad 30zł/h

gosc 1254

Pani Jaskólska niby wykształcona a w miejscowości wpisuje śródmieście tylko czego?, Lidzbarka Warmińskiego?, Bisztynka? Bo o takiej miejscowości Śródmieście to jeszcze nie słyszałem.

he he

Może jej chodziło o Śródziemie z Tolkiena 😀

Rolna

W sumie to mogła równie dobrze napisać -planeta Ziemia

ewa

Pani Jaskolska ma na myśli Warszwę bo ma tam mieszkanie.

Kyle XY

Zamiast zawór powinno pisać wykształcenie ( studia dzienne czy zaoczne) / zawód wyuczony .
Większość podaje zawód wykonywany, pełnioną funkcję, bo się po prostu wstydzą.
Jak wykształcenie wyższe to z dyscyplin naukowych „lekkich i przyjemnych” typu AWF , Bezpieczeństwo. To znaczy panowie i panie z urzędów z wykształceniem zaocznym zdobytym na lokalnych objazdowych uczelniach. 90 % to jakaś masakra. Po prostu żenada. No cóż mamy demokrację.

januszek

trafił Pan prosto wątrobę.

Wp4

Skończ AWF to pogadamy. Ale do tego trzeba było tyłek z kanapy ruszać żwawo. Na komenty było mało czasu.

Kyle XY

No zajebi…… Prawie jak matematyka i fizyka stosowana.

Wpwp

Najtrudniej było ukończyć „uczelnię” redemptorysty

Kyle XY

Nie wiem , ale pewno tam też się z kanapy żwawo tyłek rusza na poranną i wieczorną mszę, na wizyty polityków i na celebrowanie hołdów ojcu dyrektorowi. To te same zjawisko.
W Lidzbarku Warmińskim można nie mieć wykształcenia, ale koniecznie trzeba mieć namaszczenie władzy, tak jak kiedyś trzeba było mieć namaszczenia PZRP. U Ojca Dyrektora trzeba mieć pozytywna opnie proboszcza. Także to jest to samo g……Wszyscy maja Polskę w d…
Tylko kasa się liczy , tylko tu i teraz. Co potem ich nie interesuje.

krzysztof

dzięki za listę kandydatów w wyborach do Sejmu z naszego okręgu.. w jednym z komentarzy do artykułu napisałem… 100 senatorów. plus _1. …… jestem za …..jeden z kardynałów winien zostać bez wyboru senatorem…..a jak Lidzbark widzi kardynała polskim Senacie.????. Wiem..zaraz przeciwnicy podadzą mi na stół prawo kanoniczne…Zgodnie z nimi katoliccy duchowni nie mogą brać czynnego udziału w partiach politycznych ani w kierowaniu związkami zawodowymi (kanon 287 paragraf 2). Ale Od tej zasady mogą być jednak wyjątki:

chyba że – zdaniem kompetentnej władzy kościelnej – będzie wymagała tego obrona praw Kościoła lub rozwój dobra wspólnego. Na dziś mam na myśli Kardynała Dziwisza np. kardynał bez uprawnień elektorskich…..

Ktos

Kościół? On nie potrzebuje mieć swojego obrońcy. Polskiego Kościoła nikt nie atakuje.
Atakowany jest jedynie kler, który ma się równie dobrze, co Kościół a może i lepiej. Kler ukrywa w swoich szeregach wielu ludzi, którzy są na bakier z prawem,.przestępców, pedofi a ty chcesz jeszcze zwiększenia tej władzy? Nonsens. Umowa jest umową.

krzysztof

ostatnio obserwujemy ataki na kośćiół i księży

JMT

Od kiedy mówienie prawdy czy też przedstawianie niewygodnych faktów jest atakiem?

Wp4

Ostatnio widuje się UFO lub białe myszki

Ktos

Ataki na kościół? Ciekawe, co obserwujesz? A może masz problemy ze wzrokiem? Jeśli obserwujesz księży przestępców, których broni, osłania episkopat, którzy chowają się za Kościołem, to możesz odnieść takie wrażenie. A nie zaobserwowałes czasami pedofilskich ataków księży? Atakow księży na bezbronne dzieci, które podstępem zarabiali do swych nor i je wykorzystywali? Stajesz w obronie przstepców, to kim Ty jesteś, bo ja nie wiem?
Nikt nie atakuje kościoła a takie, jak Twoje brednie podsycają i tak nieciekawe już w Polsce relacje. Zastanów się trzy razy zanim coś napiszesz a najlepiej wypij szklankę zimnej wody zamiast…

januszek

to ja ksiadz proboszcz..

krzysztof

dziwi mnie tyle głosów na NIE…a przecież kardynał Senatorem w/g mnie to dobrze dla Polski..

Ktos

Zawód:
– parlamentarzysta 3
– kierownik biura 1
– polityk 1

Ja prdle. Trzeba mieć w głowie by napisać, że z zawodu jest się parlamentarzystą… Nieuki jedne.
Przypomina mi to słynny tekst z filmu „Poszukiwany, poszukiwana”:
„Mój mąż z zawodu jest dyrektorem”- to następny artysta.
Co to jest, kim oni są???