Lip 302019
 

Opozycja rozpisuje się na temat Marszałka Kuchcińskiego i jego rodziny, korzystających z samolotu na koszt podatnika. O ile, sam Marszałek ma do tego prawo, to jego rodzina przywileju takiego już nie posiada. Sam Kuchciński dobrze zna prawo, sprawuje nie byle jaką funkcję w naszym państwie, i ma świadomość, iż zabierając prócz siebie tzw. osoby towarzyszące – okrada podatników. Doniesienia prasowe wspominają nawet o fakcie przelotów samej rodziny, bez Marszałka na pokładzie. Afera ta z pewnością nie przysłuży się partii Kaczyńskiego, głoszącego wszem, że uczciwością i prawdą szczyci się Prawo i Sprawiedliwość, a walka z wszelakimi objawami korupcji i nadużyć jest priorytetem. Marszałek Kuchciński swym postępowaniem sypie ziarnka piasku w naoliwione tryby machiny propagandowej PiS.

Główna tuba propagandowa PiS-u, czyli  „Wiadomości” musiały zmierzyć się z powyższym problemem. Na swój infantylny sposób, dowiedzieliśmy się dzisiejszego wieczoru, iż Kuchciński Marek nie złamał prawa zabierając na pokład samolotu swoją rodzinę, bo … prawo tego nie zabrania. Kurski Jacek powiedział kiedyś „ciemny lud to kupi” i kupuje. Osobny artykuł należy się samym „Wiadomościom”, bowiem to co tam się dzieje bije poziomem żenującej propagandy nawet Gazetę Olsztyńską.

Najaktywniej o aferze „trąbi” aktualnie opozycyjna Platforma Obywatelska. Posłowie tejże partii nie przebierają w słowach mówiąc o jakże nieuczciwym postępowaniu Marszałka Kuchcińskiego. Sam zainteresowany, jakoby zrozumiał, że nie powinien narażać nas – podatników na ponoszenie kosztów wycieczek swojej rodziny i wspaniałomyślnie wpłacił 15 tys zł na cel charytatywny. Miałoby to zamknąć usta malkontentom i narzekaczom. W normalnym cywilizowanym kraju, pan Marszałek złożyłby urząd i poselski mandat – takie są standardy uczciwości. One, jak widać nie dotyczą polityków z nadwiślańskiego kraju. Uczciwym w polskiej polityce nie jest ten co nie kradnie, ale ten którego jeszcze nie złapano.

NaszLidzbark jest dziennikiem lokalnym, więc powyższe rozważania przenieśmy na lidzbarskie podwórko.

Platforma Obywatelska piętnuje Kuchcińskiego na wszelkie możliwe sposoby. W pełni zgadzam się z tym – nie można dzięki stanowisku osiągać prywatnych korzyści. To obrzydliwe postępowanie wobec podatników i wyborców. Jednak aby móc krytykować Marszałka Kuchcińskiego, nie należy samemu być uczciwym?

Prominentny działacz PO, także marszałek ale województwa Protas Jacek namiętnie i bez skrępowania korzystał z samochodu służbowego z kierowcą, aby wozić się codziennie z i do pracy po 50km. Obiecywał nawet, iż zaprzestanie tegoż procederu, jednak jak to bywa w PO, na obietnicach tylko się skończyło. Sprawa była opisywana szeroko na łamach NaszLidzbark TUTAJ .

Kolejny działacz PO, wieloletni samorządowiec, były Burmistrz Miasta, teraz radny powiatowy Wajs Artur, korzystał z samochodu służbowego jak z prywatnego np. jeżdżąc nim do drugiej pracy do szpitala. Sprawa opisana TUTAJ.

Sytuacja z osobami „towarzyszącymi” do złudzenia przypominająca tę z Marszałkiem Kuchcińskim, miała miejsce kilka lat temu w Lidzbarku Warmińskim. Otóż, na wyjazd służbowy do Niemiec, samorządowcy zabrali swoje rodziny. Za ich przejazd zapłacili oczywiście Lidzbarczanie, podatnicy. Sprawę opisano TUTAJ i TUTAJ. Do dzisiaj nikt nawet nie podjął próby, zwrócenia należności do kasy miasta, traktując zwykłą kradzież (bowiem w takich kategoriach należy to rozpatrywać)  jako normę. Niektórzy z uczestników tegoż wyjazdu nadal pełnią funkcje w samorządzie, tudzież otrzymują sowite wynagrodzenie z kieszeni podatnika.

Jak wspomniano wcześniej, uczciwość jest pojęciem względnym. Uderza mnie jedno – osoby sprawujące funkcje publiczne, posiadające kredyt zaufania, a jednocześnie kradnące pieniądze podatnika są czelni pouczać innych na temat uczciwości, tudzież prawa.

 Posted by at 11:44 pm
Powiadom o
Aramis

Eh…. za miliardy z OFE moznaby latać i latać, choćby do Peru po czapeczkę. 3 czy 4 osoba w Państwie ma problemy. Szkoda, że martszłek K. nie ma partnera odzianego w lateksy. Wyprowadzłby go na smyczy z samolotu na każdą paradę objazdowego cyrku w kazdym mieście, a przeloty do Berlina opłacałby sowicie sam Jurek Soros. Wtedy byłoby „kul”, a z żoną latał ? własną ? dziećmi ? własnymi ? nie przybranymi ? phi No chocby z kochanką na Maderę, Hawaje lub jeszcze dalej. Marszałek niewątpliwie ociepliby swój wizerunek jurnego posła, a o nieprawidłowosciach nie byłoby mowy. Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska nie ma pomysłu …więc wywołuje jedynie awantury i tak bedzie do 11.10. Partia rządząca ma kiełbasę, a totalni glupcy mogą tylko o niej opowiadać np. z jakiego mięsa ją zrobią. Obawiam się ,że po 8 latach pozostała jedynie padlina kręcona widelcem (hi.hi) przez Grzesia ja ci nie daruję Schetynę. Jedyne… Czytaj więcej »

Wpoks

Z tym prowadzaniem. Niejaki Antek i Bartek to pisowski ciekawy zestaw. Jeden z nich moglby się wbić w latex.

gosc1

Latali z rodzinami od zawsze czy to jedni czy drudzy . Jarosław od razu ukrucił ten proceder( przelot rodzin bedzie platny), a sam marszalek wpacil 15tys zl . Ot taka mała rożnica miedzy PO a PiS!

JMT

Zaprawdę mała jest różnica, chyba tylko w nazwie, bo kwestii w złodziejstwa trafił swój na swego. Jarek niczego nie ukrucił bo jakoś 109 lotów miało miejsce i szczerze wątpię żeby nikt wcześniej o tym nie wiedział, a że sprawa się wydała to trzeba gasić pożar w burdelu jakimiś lipnymi przepisami. A te 15 tys. zł to jakiś żart, wobec faktycznych kosztów tych przelotów, kształtujących się na poziomie kilku milionów.

gość

marszałek zapłacił również 28 tys za samotny przelot swojej żony ! 900lotów w kadencji w tym 23 z rodziną tragediaaaaaaaa ? https://www.rmf24.pl/fakty/news-marszalek-kuchcinski-przeprasza-ale-dymisji-nie-ma-liczba-lo,nId,3132595

gość

900spotkań i wyjazdów *

Bzdyl

To dobże rze Jarosław ókrucił ten proceder.

krzysztof

szerokim echem obiegają media słowa arc.Jędraszewskiego: w obronie Metropolity stają środowiska prawicowe..lewica nasila atak…. 1 sierpnia cała Polska oddała hołd bohaterom powstania… w tym roku w Lidzbarku skromnie.bez mszy św. na cmentarzu.. nie było rac kolorowych w centrum miasta.

API

Właśnie, pojechałem na deptak aby zobaczyć młodych ludzi, oddających hołd powstańcom. Żywego ducha… co się stało?

imię

Bo to powstanie miało miejsce w Warszawie.
Race? głupi pomysł.

krzysztof

temat do artykułu..pozdrawiam

Rafał Pliszka

Brak słów. samo latanie z obstawą jest naganne niezależnie od tego jaka opcja za tym się kryje. Zabawne jest tylko zmniejszanie poczucia swojej winy tym że inni latali też a może nawet więcej. A zwykły obywatel może poczuć się tylko jeszcze bardziej przedmiotowo bo polityk wydał jego pieniądze w sposób niewłaściwy. Jednak jest tak mściwy, że sam zdecydował na co zwróci środki. Cel charytatywny to chyba w ramach ocieplania wizerunku.

Trombullus

Ja chyba już nie dożyję ale mam nadzieję że moje dzieci zobaczą ” polskiego polityka, który się skompromitował i odchodzi z życia publicznego”. PIS zabrał na pokład sporo cwaniaków i kombinatorów ale Platforma Obywatelska z jej odrostami składa się jednak z samych cwaniaków- bez wyjątku. Tak więc mimo że jest źle, warto się cieszyć że nie jest dużo gorzej.
Ps. Patrząc na listy koalicji PO zastanawiam się dlaczego nie ma na nich Dody i Sławomira.

imię

pis nie zabrał ze sobą, pis właśnie takim jest. Choćby trzon, zakon pc -Kuchciński, potem Kurski, pisowscy euroosłowie, którym po prostu się należy i cała dojna zmiana… D N O

Trombullus

Przykro mi bardzo ale „dojna zmiana” i dojenie budżetu kojarzy mi się wyłącznie z posłami Platformy Obywatelskiej i PSL To właśnie oni i ich ziomale od biznesów doprowadzili pół Polskie na skraj ubóstwa, sami pławiąc się w luksusach, budując rezydencje i wykupując setki hektarów w naszym województwie. Nie wspominając o terenie pod świeżo wyremontowanymi murami obronnymi.

PW!

Cześć i Chwała Bohaterom!
Śmierć wrogom Ojczyzny!
https://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s
Gdańsk czy danzig?

Alex

Dobre…, tak z innej beczki często latam KLM’em i przesyłają mi od czasu do czasu „ankietę zadowolenia pasażera” do wypełnienia.
Zawsze drażniło mnie, że na rozkładach piszą danzig zamiast Gdańsk i…
Napisałem im kilka razy o tym, aby nie używać „nazistowskiej” (celowo żeby drażniło) nazwy miasta bo takie już nie istnieje tylko polskiej – poskutkowało na rozkładach w Amsterdamie występuje już tylko Gdańsk. Natomiast na lotniskach w Niemczech nadal po staremu.

Aramis

Tak red. ma racje nie należy wykorzystywać stanowiska, ale chociaż konsekwencje czynu widać, bo poprzednicy zlewali tego typu aferki swoich PO- kolesi. Słyszeliśmy o braku miejsc w szkole, brakach leków… jest to „grzanie silników” przed wyborami.Było: wycieczka do Peru, niezliczone przeloty do Danzig z przyszłym zieciem i rodziną… najlepiej zarabiającego szatniarza Europy, meczyki starych durni na wynajętych stadionach piłkarskich, pobieranie kasy za paliwo dla nie posiadających pojazdów, 24 h/dobę/365 dni jazdy samochodami, loty marszałka Borusewicza -zeby-wyprowadzic-psa Kopaczka odwiedzała córkę, za usługi taxi z nowoczesnej Mieszkowskiego. Posłowie wywodzą się z lokalsów.

Aramis

Tak red. ma racje nie należy wykorzystywać stanowiska, ale chociaż konsekwencje czynu widać, bo poprzednicy zlewali tego typu aferki swoich PO- kolesi. Słyszeliśmy o braku miejsc w szkole, brakach leków… jest to „grzanie silników” przed wyborami.Było już : wycieczka do Peru, niezliczone przeloty do Danzig z przyszłym zieciem i rodziną… najlepiej zarabiającego szatniarza Europy, meczyki starych durni na wynajętych stadionach piłkarskich, pobieranie kasy za paliwo dla nie posiadających pojazdów, 24 h/dobę/365 dni jazdy samochodami, loty marszałka Borusewicza https://niezalezna.pl/70300-borusewicz-w-samolocie-srednio-co-trzy-dni-latal-do-gdanska-zeby-wyprowadzic-psa Kopaczka odwiedzała córkę czy usługi taxi https://dorzeczy.pl/kraj/109053/Ile-Mieszkowski-wydal-na-taksowki-jako-posel-Kwota-robi-wrazenie.html itp. Nie dziwmy się, że „lokalsi” jak dorwą się do władzy to odruchy mają podobne. Gwiazdy samorządu wykorzystują służbowe pojazdy na tzw. ważne sprawy, czyli np. dojazdy do pracy, zloty swoich partii i spotkania ze swoimi wodzami, darmoszkę na pierożki i chlanie u kupli lub z kuplami, którym coś załatwili ( lub na odwrót) …nie ze swojego rzecz jasna, bo przecież tej biedy na to… Czytaj więcej »

Anika

Kuchciński chciał kupić bilety, ale nie było możliwości. Na samoloty wojskowe biletów nie sprzedają. Dobrze, że Prezes wziął się za to.

Greg

Żenada!

brak wstydu

Samochody służbowe… a tymczasem w powiecie brakuje autobusów by gdziekolwiek za miasto dojechać… niech plebs piechotą chodzi… Miałem sąsiadkę >80 letnią, która z racji braku autobusów chodziła pieszo nawet 4 km w jedną stronę. Czy tym ludziom na serio nie jest wstyd czasami?

matematyk

Brak autobusów = brak możliwości dojazdu do pracy = bezrobocie = bieda w regionie

aaa

Jacek P. marszałkiem PO , czyli samorządowcem peło gębą był. Jeździł sobie pan marszałek na koszt podatników do pracy limuzyną samorządową – 55km w tą i 55km z powrotem. Próbowali dziennikarze uzyskać karty przejazdowe, aby to wyjaśnić – niestety bezskutecznie. Nie słychać aby za te dojazdy trwające tyle lat gdzieś coś pan były marszałek wpłacił albo się wytłumaczył, czy choćby przeprosił. Przecież wszyscy by mu wybaczyli tę rozrzutność i pychę, bo to w końcu spory szmat drogi do tej jego pracy w Olsztynie było. A zarobki marszałka – marniutkie, jakieś tam kilkanaście tysięcy złotych plus dodatki. No i podobno wynajmowano mu jakieś małe mieszkanko w Olsztynie aby się tak nie męczył tymi dojazdami. Ale mieszkanko małe więc też się męczył i w końcu jednak wybierał dojazdy. Pewnie w nagrodę za tę męczarnię, za katorgę wynajmowanego mu małego mieszkanka, za dowożenie do pracy na trasie Lidzbark -Olsztyn został ministrem w koalicji… Czytaj więcej »

ręce opadają

Zeby chociaz jacuś sam kierował……………..

Aramis

Piękna robota aaa. Biały koń Donalda okazał się szkapą bez jeźdźca, bo ileż da sie pojechać na „pijarze”. Jedynym koniem Donalda okazał się Romek Giertych. Tak samo jest z lokalnym panem od fikołków i komedią jaką odgrywa. Wcześniej promował przekop mierzei … obecnie… powinien być przeciw lub kasować wypowiedzi http://www.elblag.net/artykuly/zimne-termy-warminskie-juz-otwarte-a-j-protas-usuwa-komentarze,23214.htm
Czego chce lokalny baron to…być posłem.., żyć jak Panisko, a reszta go nie interesuje.

Greg

Ale artykuł jest o Marku K. Nie wybielicie go pokazując inne przypały.

krzysztof

jazda bez biletu to nie przestępstwo tylko wykroczenie,,,,czyn wstydliwy i podlega tylko grzywnie …………………………………………………… kręcenie lodów w takie upały też da się usprawiedliwić.. w polityce robi się gorąco …idą wybory….

Kasandra

Pan redaktor zapomniał dodać, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński niezwłocznie wystąpił z prośbą o uregulowanie kwestii kosztów podróży osób prywatnych przy okazji wyjazdów służbowych członka rodziny. Do tej pory nie było to uregulowane i choćby marszałek Kuchciński chciał opłacić taki przelot dla członka rodziny, to nie było możliwości.

Gość

To się nazywa relatywizm szanowna Kasandro. Sprawa jest banalnie prosta. Jeżeli ktoś z rodziny leciał samolotem z Marszałkiem to otrzymał tzw. świadczenie niepieniężne, od którego należy zapłacić podatek. Kancelaria Sejmu miała obowiązek wystawić odpowiedni PIT, zaś osoby, które leciały powinny zapłacić podatek za przychód z nieodpłatnego świadczenia.
Tylko proszę mi nie pisać, że poprzednicy robili to samo. Robili i przegrali. To miała być dobra zmiana, a nie „dojna”.

A już całkowitym kuriozum jest odmowa ujawnienia danych osób popierających kandydatów do KRS, pomimo wyroku NSA Świadczy o całkowitej ignorancji obozu władzy. To jest znana zasada: „mam Pana płaszcz i co mi Pan zrobisz”.

ilex

A ileż to razy odmawiano redaktorowi tego portalu ujawnienia pewnych dokumentów czy informacji, pomimo istnienia prawnego obowiązku i potwierdzenia wyrokami sądu. „A desant gdański”, czyż nie ta sama historia co Kuchcińskiego? A może podobna?

Gość

Panie Redaktorze? Ile razy Panu odmówiono dostępu do informacji publicznej w sytuacji gdy zapadł w sprawie prawomocny wyrok nakazujący udostępnienie informacji publicznej?

Api

Formalnie ujmując ani razu.

ilex

W takim razie byłem w błędzie.

Greg

A nie można było kupić oddzielnie bilecików dla rodzinki, tylko podpinać ją pod delegację? Poseł leci w delegację, jego rodzina całkowicie prywatnie tym samym samolotem. Czegoś nie można zrozumieć? Ale trzeba mieć honor, a nie wodza z kotem.