Maj 242019
 

burmistrz Wiśniowski nawołuje na oddanie głosu na Protasa Jacka. źródło: FB

Wydawałoby się, że już nic mnie nie zaskoczy w kwestii poddaństwa burmistrza Wiśniowskiego wobec lokalnego układu trzymającego władzę zwanego platformą obywatelską. Osoba ponoć reprezentująca nas – mieszkańców miasta, utrzymująca się z naszych podatków, zdaje się hańbić swoim postępowaniem urząd który reprezentuje. Jako burmistrz nieudacznik, występuje publicznie i namawia do oddania głosu na innego nieudacznika politycznego – Protasa Jacka. Niegdyś nauczyciela wychowania fizycznego, teraz ponoć polityka (tak się określa). Osobę która wraz z kumplami sprzedała prywaciarzowi lidzbarską Górę Krzyżową, wykorzystującą samochód służbowy jak taksówkę, z manią wielkości jaką cechuje osoby mierne. Jawne popieranie Protasa, członka partii PO już samo w sobie jest obciachem. Jego partia otrzymała czerwoną kartkę w wyborach do Sejmu RP, bowiem pycha wzięła górę nad rozsądkiem.

Przypomnę pewien dokument wprowadzony przez Burmistrza Miasta. Nazywa się Kodeksem Etycznym Pracowników Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński (dostępny TUTAJ). § 5. pkt 4 Kodeksu brzmi:

„Pracownik Urzędu wykonując obowiązki nie manifestuje swoich poglądów politycznych,”

Burmistrz z racji wykonywanego zwodu jest nim 24h na dobę. Sam zresztą wielokrotnie podkreśla, że pracuje od rana do wieczora, bowiem „służy mieszkańcom”. Należy się w tym miejscu zastanowić, czy aby na pewno służy mieszkańcom, czy może określonemu kręgowi osób.

Burmistrz powinien być apolityczny. Należy zauważyć, że ustawa o pracownikach samorządowych nakłada obowiązek dbałości o wykonywanie zadań publicznych z uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli. Biorąc pod uwagę powinność wykonywaną przez Burmistrza w sposób rzetelny i niezależny od przekonań i poglądów politycznych, nie jest dopuszczalne manifestowanie poglądów politycznych, a tym jest właśnie nawoływanie do oddania głosu na określoną osobę, członka partii politycznej.

Wracając do pana Protasa Jacka. Z pewnością nie zasługuje na poparcie, szczególnie mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Także mieszkańcy regionu powinni podziękować temu panu i jego partii za brak rozwoju i doprowadzenie regionu na skraj nędzy. Protas Jacek jako europoseł? Z pewnością nie.

Pełna treść nawoływania 

Panie Burmistrzu, dziękuję za wsparcie 🙂 #GłosujęNaProtasa10 #KoalicjaEuropejska

Opublikowany przez Jacek Protas Czwartek, 23 maja 2019

 Posted by at 9:54 pm
Powiadom o
JURAND

API BURMISZCZ SIĘ TAK PISZE.BURMISTRZI JESZCZE RAZ BURMISTRZ.

legenda

Było wyjaśniane już setki razy czemu jest napisane Burmiszcz, a nie Burmistrz Panie Jurand.

Aramis

Niestety w L.W od lat mielismy burmiszczów i czekamy kiedy urząd zdobędzie prawdziwy burmistrz.

Dwukropek

Współczesne pokolenie bije na głowę pod względem inteligencji wszystkie pozostałe. Dobitnie to widać porównując poziom wiedzy przeciętnego 60-latka i 16-latka ze średnimi wynikami w nauce.

krzysztof

dziś 6 lipca,rocznica walk o Wilno…

W nocy z 6 na 7 lipca 1944 roku żołnierze Armii Krajowej rozpoczęli walkę o Wilno. Ze względu na szybkie zbliżanie się do miasta Armii Czerwonej postanowili samodzielnie oswobodzić gród nad Wilią z rąk niemieckiego okupanta.

Operacja „Ostra Brama” trwała w dniach 7–13 lipca 1944. Była realizowana w ramach akcji „Burza” – ogólnokrajowego powstania, zorganizowanego pod względem militarnym przeciwko hitlerowcom, a w sensie politycznym skierowanego przeciw Związku Radzieckiego.

Plan operacji ‚Ostra Brama“ zakładał zdobycie Wilna przez połączone siły wileńskiego i nowogrodzkiego okręgów AK i przyjęcie przez Polaków sił rosyjskich z pozycji gospodarza. Operacją dowodził komendant obszaru północno-wschodniego płk. Aleksander Wilk-Krzyżanowski.warto przypomnieć

pamięć

„Okrucieństwo zbrodni wołyńskiej polega na tym, że Polacy byli mordowani w sposób niezwykle bestialski, ale jednocześnie prymitywny, przy użyciu siekier, wideł czy młotów do uboju bydła. Kończyny odcinano im piłami, ciała rozrywano końmi, topiono w studniach. Potrafisz wytłumaczyć ten sadyzm?

Przyczyny były dwie. Po pierwsze, oddziały banderowskie dysponowały niewielką ilością broni palnej i amunicji. Stąd do mordowania upowcy często używali tego co akurat mieli pod ręką. Po drugie, wołyńskie kierownictwo OUN/UPA próbowało zakamuflować prowadzoną przez siebie czystkę etniczną. Nadać jej charakter „spontanicznej chłopskiej rebelii”. Dlatego właśnie wciągnęło do mordów rzesze zwykłych ukraińskich włościan. Jednych do udziału w „rzezaniu Lachów” zachęcono obietnicą łupów, innych zastraszono. Chłopi nie dysponowali zaś oczywiście karabinami i pistoletami. Szli na pogromy polskich wsi z prymitywnymi narzędziami rolniczymi w rękach. Często pod wpływem alkoholu. Przyniosło to przerażające skutki. ”
https://dorzeczy.pl/kraj/106910/Zychowicz-pisze-o-zdradzie-na-Wolyniu-To-wstrzasajaca-ksiazka.html

Nowa klasa średnia spod MOPS-u

Tymczasem władza wprowadza 500+ już na 1 dziecko. Hmm… Czy ktoś w Lidzbarku jeszcze pracuje? Czy w ogóle praca się JESZCZE opłaca- zwłaszcza w takim miasteczku? Jak to ktoś powiedział… W POLSCE PRACUJĄ JUŻ TYLKO CI CO NIE MAJĄ PIENIĘDZY. Cała reszta ma socjale, darmową kasę, służbę zdrowia, mieszkania socjalne czy komunalne. Praca się nie opłaca, robota to głupota! Trzeba od teraz pracować h#jem, nie rękoma! 500+ samo się na koncie nie pojawi. 🙂

krzysztof

tam mają lepiej..Z dniem 1 lipca 2019 w RFN podniesiono stawkę zasiłku na dzieci tzw. kindergeld. Na pierwsze i drugie dziecko przysługiwać będzie miesięcznie 204 euro, to znaczy 10 euro więcej niż do tej pory. Stawka na trzecie dziecko wynosi obecnie 210 euro, na czwarte i dalsze dzieci 235 euro. Wiadomość ta nie jest dobra dla odbiorców świadczeń socjalnych, ponieważ podwyżka ta zniknie w ogólnej sumie zapomóg.

W ubiegłym roku niemieckie urzędy wypłaciły świadczenia w wysokości 402 mln na dzieci przebywające poza RFN, w krajach pochodzenia. Największą grupę beneficjantów stanowią dzieci polskie – blisko 124 tys. .

dobra rada 500

Pracą rękoma, pracą rozumem się niestety nie wzbogacisz w tym kraju. Trzeba pracować inną częścią ciała, mianowicie h_jem.

pińcet

Kto się spuści, tego kasa nie opuści! Kto posunie, ten do końca życia nie pracuje!

krzysztof

Szacowana stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 5,3 proc. i była o 0,1 proc. niższa niż miesiąc wcześniej – poinformował w czwartek wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed. Na przestrzeni ostatnich 28 lat wskaźnik bezrobocia nie osiągnął tak niskiego poziomu jak obecnie – podkreślił.

Biedolandia

A w powiecie Lidzbarskim bezrobocie to jakieś 20% buhahaha…

krzyś

Zobaczymy w październiku…
Po co pisać takie bzdury, kiedy czerwiec rokrocznie jest miesiącem o najmniejszym bezrobociu?
Idiotyzm.

Cox

Buhahaha te 20 % to „”inteligencja” która nie chce pracować u Januszow

Praca a parobkowanie

Pracować to złe słowo. Mówi się PAROBKOWAĆ.

wiejski filozof

hipotetyczne założenie… Gdyby taki pracuś z Januszexu zwolnił się z pracy w styczniu tego roku i zainwestował 20K w BitCoina dzisiaj po pół roku miałby około 30K czyli 10k czystego zysku. Czyli tyle, co by zarobił w Januszexie przez te pół roku harówki. Jego koledzy zasuwali by u Januszów od 7 rano a on leżąc na kanapie całe dnie miałby tyle kasy, co oni. To tylko przykład jeden z wielu… Mamy 21 wiek, teraz ludzie pieniądze zarabiają na miliony sposobów. Praca to wręcz już rzadkość, zwłaszcza parobkowanie za najniższe stawki.

wujek

Zapomniałeś dodać „fizolofie”, że w ten sposób zrezygnowałeś z emerytury, prawa do bezpłatnego leczenia i kilku innych kwestii. O ryzyku inwestycji wypada tylko nadmienić. A gdybyś jednak chciał cały ten „dochód” opodatkować i oskładkować, to zostałoby ci wielkie G…
Praca to rzadkość? Błagam 🙂
Czas zmienić lekarstwa.

gość

Wujek, masz pewnie 60 lat i żyjesz dalej komuną, gdzie trzeba było zasuwać na miskę ryżu czy stać po papier toaletowy pół dnia. Lekarza to ty zmień, bo masz problemy z myśleniem i życiem we współczesnym świecie. Na starość każdy myślący ODKŁADA SAM (!!) a nie liczy na jakieś emerytury. Ubezpieczenie zdrowotne to można sobie wykupić PRYWATNIE czy nawet samodzielnie opłacić składki NFZ.Ryzyko inwestycyjne to ty będziesz miał, jak inflacja w Polsce wywali do poziomu jak w Wenezueli. Wtedy za oszczędności życia kupisz uncję ryżu buhahaha

wujek

Skoro ODKŁADASZ SAM… to chyba ty powinieneś bać się inflacji najbardziej. Śmieszą mnie twoje argumenty.
Tak jak napisałem – zapłacisz za leczenie, odłożysz na starość… i zostanie ci wielkie G…! Czytaj ze zrozumieniem mośku.
Powinieneś posyłać swoje dzieci do prywatnych szkół – bo przecież nie płacisz podatków? Na twoje szczęście, na to… i na wiele więcej składają się ci, co pracują legalnie „cwaniaku”.

gość

To tylko przykład jeden z wielu jakie obecnie są możliwości. Można sobie pracować na etacie, jednocześnie inwestować, płacić od tego podatki i jeszcze prowadzić działalność np jakieś usługi etc. Ogólnie mało ludzi teraz pracuje TYLKO na etacie- to miałem na myśli. Nawet samotna EMERYTKA może wynająć pokój dla studenta i zarabiać pieniądze, zamiast narzekać jaka to teraz bieda i emerytura niska.

Aramis

ot wyprowadziliby w pole… oczywiście …wirtualne jak i rozwiązywanie ich problemów.

heh

Nie wierzę, że są jeszcze tacy ludzie, którzy wierzą w kryptowaluty. Typowa piramida finansowa, ten co znajduje się na górze tej piramidy znika z kasą.

krzysztof

kilka dni temu w Lidzbarku odbył się mecz Stomilu z drużyną z Kaliningradu na lidzbarskim stadionie,/….Stomil wygrał ..3:1….ale warto podkreślić że Lidzbark był świadkiem ładnego sportowego widowiska..może ktoś coś dopisze o meczu?.

Kibic

Ja to nic o meczu nie powiem bo ja chodzę tylko by flaszkę z kumplami wypić, dokładnie nie wiem co tam na murawie się dzieję.

Ddda

Przejezdzalem ,,,, tylu patusow z olsztyna te miasto przez dekade nie widzialo.

antynierób

Proszę bardzo w jakich warunkach pracują ludzie… https://www.youtube.com/watch?v=EsOR3uxinug a tymczasem urzędasy w pupach i innych urzędach skracają czas pracy no bo rzekomo jest u nich w urzędzie za gorąco. Śmiechu warte… Jak ja jako urzędas bym wyszedł z pracy wcześniej bo w urzędzie jest za gorąco TO BYM SIĘ ZE WSTYDU SPALIŁ przed petentami i współpracownikami. No ale są różni ludzie jak widać. 🙂

bogda

Urzędnicy powinni odpracować te godziny w sobotę chyba że… mają obniżone wynagrodzenia za mniej godzin pracy w tygodniu.

sponsor tego tworu przymusowy

„odpracować”Proszę, nie ożywaj tego słowa przy tych nierobach. Powinniw pomieszczeniu tego gmachu, odsiedzieć , pijąc 7-mą kawkę i pier…c jak gorąco .

ten-or

cały przyszły tydzień ma być ponad 20 stopni, a, że lipiec, więc, pewnie też będą, tylko do 12.oo tyrać. Ja osobiście współczuję, tym biednym urzędnikom, a jak jeszcze ma słabą klimę to jak wytrzyma ? ? ? pewnie dodatkowa premia i dodatek motywacyjno – klimatyczny !!!

krzysztof

tzw..oczyszczenie Wołynia z Polaków z inspiracji Sowietów za przyzwoleniem Niemców/////

fragment strasznych wspomnienień

„Najgorsze wspomnienia wracają podczas kolejnych rocznic. – Dzieckiem byłam, ale pamiętam. Idę główną ulicą razem z mamą. Ulicą Kowelską. Podskakuję i trzymam mamę za rękę. Patrzę do góry, bo podobał mi się jej kapelusz i tak idziemy, a naprzeciwko nas idzie Ukrainiec. Przez ulicę przebiega dziecko. On łapie to dziecko i nadziewa na sztachetki – kontynuuje swoją opowieść pani Zuzanna. Dodaje także, że zdarza jej się odwiedzać rodzinne miasto. Nadal boi się jednak Ukraińców. – Tęsknię za Włodzimierzem i jeżdżę do Włodzimierza, ale jak słyszę za sobą język ukraiński, to robi mi się strasznie zimno i całe plecy mam mokre. Wtedy unikam, odchodzę, boję się – opowiada ze smutkiem.”

Od 2006 roku 11 lipca obchodzimy „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP”.

Obserwator

A jednak….
http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=155901
Pan włodarz jest bardzo przewidywalny. Totalna porażka…

sponsor przymusowy

Jak sobie pomyśle ,ze na takie „instytucje” idą moje podatki , to mnie najnormalniej i najdelikatniej mówiąc kur..ica bierze.

Aramis

Nie nalezy kwestionować umiejetności i wyboru 🙂 Jak widać w Polsce zatrudnienia rodzinne i krzyżowe między urzędami nadal żywe i stosowane od dawna. Komuna w ramach interesów i załatwiania roboty. Szczególnie paskudne, gdy mamy do czynienia z partyjnymi kolegami w urzędach. Taki stan nie budzi nawet poczucia przyzwoitości. Wyglada to obrzydliwie i źle świadczy o prominentach, przeprowadzanych konkursach, a tzw. władcy udają ,że … nie kojarzą nazwisk :):) kandydatów na stanowiska. Oczywiście nikt z tamtej strony nie widzi w tym nic nagannego.(ha,ha) Wszystko da się zrealizować za pomocą formułki… Kandydat na stanowisko wykazał się itp. niby wszystko ok, ale…

Kazimierz Wielki

Jesienią głosuję na PiS, bezapelacyjnie! Sitwy samorządowe z tendencjami osłabiania Polski do lochu…

krzysztof

w polskiej polityce to naprawdę wesoło….było 6 Króli i Madera.kamienie i dinozaury,,teraz banany i orangutany,,,,,,jest wesoło……znacie coś jeszcze?

Tak tylko pytam

Czy to prawda ,ze w PUP -ie interesant może poprosić o gotowaną kukurydze ? Nie chciałem w to wierzyć ,ale zdziwiony mocno bym nie był

krzysztof

Od 1 lipca bez wizy do Kaliningradu,,

O bezpłatne elektroniczne wizy turystyczne będą mogli ubiegać się obywatele Polski i Litwy.

Zainteresowana osoba będzie musiała wypełnić wniosek na stronie internetowej MSZ Federacji Rosyjskiej. Formularz będzie dostępny od 1 lipca. .Wiza obowiązywać będzie przez okres 30 dni, zaś w obwodzie kaliningradzkim będzie można pozostać przez 8 dni….i to konkurencja dla PUP

Oburzony

Do swojej pupy możesz nawet włożyć tę kukurudzę

Der

Kolego ,swoje fantazje erotyczne zostaw sobie

Obiektywny

Tak ,potwierdzam . to jest pomysł zarządu w kwestii ocieplenia wizerunku pracusi z PUP -u . Niestety budżet, jaki został na to przewidziany to 65 zł .Po burzliwych dwu dniowych naradach , zdecydowano się na zakup sporego garnka i worka kukurydzy .Zwłaszcza ,ze jak to ujęła pani Bożenka ,wachlując się w upale teczką jakiegoś petenta – „człowiek najedzony nie chce pracować” . Tak więc interesant cierpliwie przychodzący do tego przybytku na Dębowej, pracy to pewnie nie dostanie ,ale przynajmniej sobie podje.

krzysztof

Jak podaje RMF, w przyszłym roku opłata na ZUS może wzrosnąć nawet ok. 10 proc. i wynieść nawet 1500 zł.płace i płacę/…

???

” Wszyscy widzimy, że w ostatnich tygodniach mają miejsca profanacje i świętokradztwa. To obraża przede wszystkim Pana Boga i ludzi, dlatego księża biskupi postanowili, aby w kościołach i kaplicach naszej ojczyzny na zakończenie Mszy św. była specjalna suplikacja jako wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy profanacji i świętokradztwa. Suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny” jest odmawiana w szczególnych okazjach jako przebłaganie i przeproszenie Pana Boga za grzechy świętokradztwa i profanacji, które dzieją się na naszych oczach, aby to się nie powtarzało

— wskazał w rozmowie z Radiem Maryja ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.”
Byłem na mszy na Astronomów o 11.00 i nie przypominam sobie aby była suplikacja. Czy przeoczyłem?

antyfanatyzm

Ty tak na serio?

krzysztof

wszyscy widzimy co się dzieje….temat na artykuł w Naszym Lidzbarku bardzo potrzebny….a nam wiernym niech w sercach i umysłach zapiszą się słowa. Słowackiego….Nigdy z królami nie będziem w aliansach
Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi
Bo u Chrystusa my na ordynansach
Słudzy Maryi!.,,

krzysztof

a w meczu z Hiszpanią… polityczna piątka …..Polacy kończą turniej porażką, a szkoda bo w mediach przed meczem było tak ładnie,

krzysztof

a wczoraj wieczorem….pięć setów siatkarzy..emocje,,zajebiste….kto nie widział ten niech żałuje,,,,,,,,,,,,3:2….

Oburzony 2

Właśnie poszedłem do PUP a tam zamknięte. To niedopuszczalne. Po prostu dramat, skandal i to jest niedopuszczalne.

krzysztof

zasypani ofertami pracy ,że wejść nie można,,,,,,poczekaj

Rybka

Wstyd, weź się do pracy chciałbym powiedzieć człowieku ale jedyne co mi przychodzi do głowy top leniu.

Bezrobotny

Dajesz 5 tyś./miesięcznie netto i idę do roboty! Serio! No chyba, że jesteś biednym, ubogim Januszem z Januszexu i cię nie stać mnie zatrudnić.

Januszex

Ja tylko zatrudniam parobkuf z urzędu, czyli z PUP-u Punktu Uzyskiwania Parobków i płacę im tysiońć złotych cybulionów.

do Janusza

Prywaciarzu Januszu dobrodzieju! Chlebodawco,filantropie! Gdyby nie takie Janusze biznesu płacący tysiąc cebulionów lidzbarszczanie by głodowali, żyli na ulicach! Albo by po prostu wyjechali do większych miast lub za granicę I ŻYLI GODNIE ZA GODNE PIENIĄDZE.

cox

Panie bezrobotny jakie wykształcenie lub doświadczenie? Proszę najlepiej wkleić CV to się zastanowię.

Bezrobotny

Wykształcenie takie, że w DE czy NL zarabiałbym tyle przez miesiąc, co u ciebie przez rok, biedaku.

Cox

Czyli podstawowe bo tam żadne papiery przy szparagach nie potrzebne

Bezrobotny

No nie, ale widzę, że masz jakieś doświadczenie w zbieraniu szparagów u Niemca. Ale dobrze zauważyłeś… nawet ktoś po podstawówce w DE zarobi kilka razy tyle, co magister w Januszexie buhahaha…

cox

Niestety tu się mylisz nigdy nie pracowałem za granicą i nie mam zamiaru a w szczególności u okupanta. Mam swoją działalność jednoosobową i nie narzekam. Jeżeli chwalisz sobie zagranicę to zastanawiam się co tutaj jeszcze robisz

gość

mam znajomego – 2 miesiące pracuję w DE, a później pół roku żyje w PL na bezrobociu jak panisko i śmieje się z Januszexów

Rybka

Najwyższy czas wyjechać, asymilować się ze społeczeństwem, kupić dom czy mieszkanie, wykupić pełne ubezpieczenie i wysłać dzieci do dobrej szkoły . Ile razy byłeś tam w dobrej restauracji, w filharmonii, u stomatologa, w szpitalu, ile razy dzieci brały korepetycje, chodziły na zajęcia dodatkowe poz szkołą itd. Ty ciągle z tym 1-1,5 k euro wracasz na północny kraniec biednego kraju i wypisujesz farmazony o życiu o którym najwyraźniej nie masz pojęcia bo zarabiasz na piwo z dyskontu i trochę szmat z taniej sieciówy czy netu. Nieświadomość jest błogosławiona więc zostań na tym poziomie bo rzeczywistość może Cię przerosnąć jak ogarniesz o co chodzi.

bezrobotny 2

a paszport polsatu może być??

Bezrobotny

Najbardziej są zabawne Januszki, które płacą 2000-3000 NETTO PLN/mc i narzekają, że nie ma rąk do pracy xD Moja rada Janusze… płacicie 8-15 K to nawet rodowici niemcy do was przyjadą pracować! hehe

bezrobotny 2

Gdzie płacą po 3000 netto Janusze:)? wezmę taką robotę;-)

mieszkaniec LW

W sumie racja… biedaki Januszaki w LW to nawet tyle nie płacą xD

xxx

A może szanowny pan bezrobotny założy biznes z możliwością płac 8-15K

nie pozwolimy

https://wpolityce.pl/polityka/451034-lokalni-bonzowie-niszcza-zaufanie-do-samorzadu-w-polsce
Nie dopuśćmy do tego aby samorządowe lokalne sitwy niszczyły nam życie i próbowały rozbić Polskę.

Kropek

Zanim zaczniemy uzdrawiać cały kraj, zajmijmy się najpierw lokalnym układem ;))

krzysztof

API nie publikuje,,może o ciekawych sprawach w mieście czytelnicy pisać zaczną

krzysztof

w mediach głośno o Westerplatte,,padają pytanie czyje to jest i dla kogo??parę słów prawdy… w Lidzbarku mieszka wielu przybyszów ze święcian,nie jest obce im nazwisko Jałowiecki..który na prywatnych gruntach wybudował wąskotorową kolei łączącą Nowe i Stare święciany///..teraz o Westerplatte…a syn pana Bolesława jako delegat rządu polskiego w Gdańsku za namową Ignacego Jana Paderewskiego nabył dla rządu polskiego Westerplatte…….. osąd do czytelników

Oburzony

No nie przechodziłem właśnie obok PUP i co, zamknięte. Normalnie skandal.

Kyle XY

Doszły mnie ostatnio słuchy, że stan techniczny term w ostatnich czasach mocno się pogorszył.
Ktoś z Państwa był tam ostatnio.

cox

A mnie doszły słuchy że w Wielochowie za WC trzeba 1zł zapłacić. Już widzę jak w jeziorze swoje potrzeby załatwiają…

Kropek

Obiekt się eksploatuje i bez nakładów na przywracanie stanu pierwotnego niestety nie będzie lepiej. Wielokrotnie wypowiadano się w sprawie na tym portalu. Ostatnio była walka o zapłacenie zaległych rachunków za wodę, więc na inne większe wydatki raczej nie ma widoków. Zastanawia, co jeszcze musi się stać, żeby ktoś wreszcie zrobił porządek z tą patologiczną sytuacją.

Aramis

Problemy z płatnością za wodę …. a teraz już nie ma zadłużenia ( bo chyba po to zmieniono prezesa wodociągów) ? Hm ? Czy chodziło o nowego „milczącego prezesa ” ? Nie ! To kolejna teoria spiskowa na tym portalu nie głaszcząca lokalnej uposledzonej władzy.

Kropek

Kolejne pytania w spiskowej teorii: czy lokalna władza trzyma parasol ochronny nad prezeską Term Warmińskich? Czy parasol będzie trzymany do końca okresu, w którym trzeba rozliczyć inwestycję ze środków UE?
Ten parasol może okazać się najdroższym w historii LW ;))

Rybka

Wejście na teren posesji i do looby jest za darmo to możesz sam wejść a nie wrzucasz głupkowate pytania

Kyle XY

Od dawna brak nowego artykułu na stronie Naszlidzbark.
Dziś Boże Ciało. Będąc na mszy zaobserwowałem straszną znieczulice społeczną i brak podstaw wychowania.
Na mszy o 10.30 było dużo osób. Ledwo stojący i poruszający się z trudem starsi mieszkańcy naszego miasta ( 70-80 lat) stali w nawach, a młode chłopy jak dęby w wieku 30-50 lat z całymi rodzinami rozsiadły się w ławeczkach. Nikt nawet nie próbował ustąpić miejsca starszej osobie , ba nikt nie wpadł na ten pomysł zajęty sobą i rozmową z rodziną. Tak się przekazuje wychowanie i kulturę następnym pokoleniom. Dzieci i młodzi w ławeczkach, a starzy niech padają na posadzkę.

młody byczek

Starość to nie choroba. Poza tym czy tak trudno poprosić o ustąpienie miejsca? Wystarczy zapytać.

Kyle XY

Starość to zbiór licznych chorób. Widocznie starsi są zbyt dumni żeby żebrać o miejsce.

Samorządowiec

A czy tak trudno ruszyć pustą głową i pomyśleć? Niestety młodym byczkom myślenie sprawia ból. Nie oczekujmy od nich zbyt wiele…

Ddda

To niechodz i nie ogladaj jak tak cie to boli.

cytatykomen

„Zaslugi Adamowicza dla Westerplatte sa nieocenione… Gdyby tylko zyl to myslalby o pominiku dla Niemcow zabitych przez obroncow Westerplatte, bylby zwolennikiem odszkodowan dla rodzin Niemcow zabitych przez obroncow Westerplatte, odszkodowan dla rodzin Niemcow ktorzy mordujac obroncow Poczty Gdanskiej mieli stresy pourazowe…”

zdrajwyn

… do 27VI, 7czerwonych łapek piątej kolumny

przyjmę parobka do pracy, ktoś chętny?

To prawda, że każdy może przyjść do pupu po darmowego parobka? Parobka – czyli darmowego stażystę/pracownika, którego w 100% opłacają pupy. Mam sporo roboty w ogrodzie, trzeba działkę skosić wokół domu, porąbać drewno, pomóc przy remoncie domu, porobić porządki itd. Czy jeżeli pójdę do pup do dadzą mi takiego darmowego stażyste, któremu nie zapłacę ani grosza a będzie mnie słuchał i wykonywał moje polecenie za darmo? Jeżeli tak to wezmę ze dwóch lub trzech na zapas. Mam sporo roboty u mnie na wsi, a każde ręce do roboty się przydadzą. Pytanie tylko, czy takich dają każdemu chętnemu czy trzeba mieć jakieś znajomości? Bo w zasadzie czym różni się praca wokół domu z pracą PRYWATNEGO przedsiębiorcy? Każdy z nich pracuje na siebie. Jeżeli przedsiębiorcy mają dostęp do darmowej siły roboczej to każdy taki dostęp powinien mieć.

Wujek dobra rada
Mądry Polak

Może nie wszyscy pamiętają, ale tzw. ministerem od samorządu w kabinecie cieni po jest nie kto inny tylko niedoszły jeuroPOseł j.p., ze slow-city-lw. Czy pełniąc taką cienistą funkcję nie maczał on rąk w tej samorządnej hucpie – deklaracji 21 punktów rozbicia Polski, odczytanej przez jande kryche w danzingu? Przecież to samorządny patron tutti-samorządowców. A samorządnym-baronom z gdańska, warszawy,poznania i łodzi zachciało się być udzielnymi księciami. Lokalny układ w L.W. tez planuje swoje – na miarę – układzik-księstewko. Układzik zarządza już wszystkimi aspektami naszego życia. Od zgody na warunki zabudowy do zatrudniania nawet na najniższych stanowiskach w tzw. budżetówkach. Ma wpływy w różnych służbach. POparcie dla „wolnych sądów” to też element układanki. Jeszcze nie mamy POrad równości ale różne mniejszości mają się tu bardzo dobrze, ho,ho. Układzik już nie liczy się z nikim i niczym. Nie musi. Myśli, że POrobki są już tak ogłupione, że zagłosują na nich jesienią. A jak… Czytaj więcej »

Kropek

W LW nie działa podział na „koalicję” i „opozycję” w znaczeniu ogólnokrajowym. Dlatego tzw „układ” jest nie do ruszenia. Tylko prawdziwie niezależni kandydaci mogliby uzdrowić sytuację. Jeśli niezależni nie odniosą sukcesu, NIC się nie zmieni. Wszystkim pasuje „idea” uzdrowiska, obsadzanie stanowisk „fachowcami”, zimne termy, którymi zarządza dziwna firma z dziwną trójstronną umową itd. Brak prawdziwej konkurencji władzy jest powodem braku rozwoju miasta.

Non

Te Termy to obciach , bida ,bida i jeszcze raz totalna bida

Mądrzejszy Polak

PIS = PO

Samorządowiec

Piękne widowisko dziś się wydarzyło. Nazywają to sesją rady miejskiej, mało tego, było to absolutorium. Włodarz tradycyjnie dziękował wybrańcom. Szkoda, że ma problem z identyfikacją osób prawdziwie odpowiedzialnych za pewne tematy. No tak panie liderze, są równi i równiejsi. Świat bywa przewrotny a kadencje nie są wieczne. Przykre to wszystko. Na szczęście są pasy 3D, przez które po kadencji bądź w trakcie można odejść w siną dal……

Rolna

Przy dźwiękach marszu żałobnego wydobywającego się z zardzewialego wnętrza śpiewającego drzewka ….

Obserwator

Dźwiękach śpiewnych przez dwulicusów…..

ten-or

czy był omawiany problem fali upałów, podobno ciepło ( tzn ponad 20 stopni) ma być do 15 września,…

pupiak

Ło matko! Trza skrócić czas pracy urzędnikom, bo w takich warunkach można się przepracować.

Obserwator

Oby to jak najszybciej się zakończyło.Biedni pracownicy UM (wykluczając przydupasów) długo tego nie wytrzymają. Szkoda ludzi, są wśród nich niedocenieni fachowcy, mający ogromną wiedzę i co raz mniej wytrwałości w pracy z liderem.

miasto seniorów

Lidzbark to taki Tytanic… statek tonie, ale muzyka gra do samego końca 🙂

zatroskany

Jak będzie za zimno to pupiaki też będą miały szkodliwe warunki pracy bo kawka będzie im za szybko stygła. No a jak wiadomo w takich warunkach nie idzie pracować.

gość

To jest po prostu nadużywanie przepisów dla własnej wygody i lenistwa. Szok, że takim to nawet nie wstyd od tak powiedzieć „nie pracujemy tylko dlatego, bo pozwala na to prawo” szok…

Ręce opadają

Czy to prawda ,ze w związku z gwałtownym ochłodzeniem UP pracuje do 13 stej ?

Gosc

Że względu na Ciebie jutro PUP nie pracuje

Oburzony

Dlaczego PUP jest dzisiaj zamknięty. Przecież nie ma tak wielkiego upału. Jeżeli będzie zamknięty jutro to napiszę skargę.

ratujpupy

Czy dziś PUP-y znowu skończyły o 14.oo? A o 14.00 była burza i temperatura spadła do 19-20stopni. Właściwie to niech zrobią namiocik na Wielochowie z szyldem „PUP-y w terenie” – szukają parobków. Albo nie na Wielochowie tylko w termach. Tam chłodniej i kontakt z zesłanymi tu …

ręce opadają

To, to nic , podobno połowa tych nierobów nie przyszła do pracy , bo dostali esemesa (alert pogodowy) ,ze lepiej zostać w domu.

Ręce opadają

Pani Bożenko ,dlaczego pani nie jest w pracy ? Dostałam ostrzeżenie na telefon panie kierowniku ……

gość

Z powody niskiej temperatury kawka z mleczkiem za szybko wystyga. Z tego powodu są to warunki szkodliwe w miejscu pracy i żaden szanujący się urzędnik nie będzie pracował.

max

Jak minus 15 to już zima stulecia, jak plus 30 to upały afrykańskie i urzędasy nie pracują, jak wieje to”matko bosko”, jak pada to ulewa i wszystko zalewa, to ja ku…….a pytam gdzie rozumy tych matołów którzy więcej betonu wsadzą w to Miasto, gdzie logika?????, ja się zapytuję.Wam wszystkim w tyłeczki gorąco?, wcale się nie dziwie skoro widać co się dzieje, czy kiedyś komuś było za gorąco i było larum?, czy kiedyś woda nie miała gdzie płynąć?, kiedyś była normalna Symsarna, Kłębowo, Wielochowo, nawet były glinianki i wszyscy żyli jak trzeba, a teraz jest zima to za zimno, lato za ciepło, jak się nie chce pracować to pakować walizki i wynocha, kupa….., złe słowa się cisną ale …..

Radek

Prosto z urzędów wskazany spacer na pobliskie łąki do sianokosów. Tam pracuje się nawet po 16 godzin. W ramach relaksu proponuję zbiór truskawek. Można sobie narwać łubiankę owoców, najeść się do syta za darmo. Po takiej zaprawie w rolnictwie lub ogrodnictwie praca w ciepłym urzędzie będzie traktowana poważniej, a krzesła będą chłodne jak lody na patyku.

ten-or

dzisiaj burza i 19 stopni, to pewnie pouciekali do domu o 12.00

gość

Praca urzędnika jest bardzo wyczerpująca i męcząca. To jak? Szybka kawka i o 14.00 się zbieramy i do domku?

comment image

gość

Proponuję to wydrukować i porozwieszać na tablicach ogłoszeniowych. Niech ludzie sami zobaczą jakie cyrki się wyprawiają w tym mieście 🙂 Jak się nie zobaczy, to aż trudno uwierzyć.

gość

Jak wszyscy, to wszyscy! A wy jak tam, dalej cały dzień harówka w Januszexach za dwa tysiące do wieczora? 🙂

comment image

Aramis

No tak ,wentylator zdmuchuje ( przepraszam ) z biurka papiery, woda mineralna grzeje się… Robić się nie da. „Fizol” to ma życie teraz… ciepło i poopalać się może na świeżym p., a „murzyn z PUP” przy krawężnikach czy polbruku, ten to ma życie. Niech legnie na piasku i pomarzy, że jest w Egipcie w Gizie.

Znajaca temat

nieroby! jeszcze do 10-tej pracujcie baa do 8 mej! (Przepraszam za słowo „pracujcie”) bo to uwłacza ludziom pracującym

Co tu się wyprawia? WTF ?

Urzędy w Lidzbarku jak słynny Urząd Pracy, Urząd Miasta pracuje do 14.00 z powodu cytat: SZKODLIWYCH WARUNKÓW PRACY Z POWODU UPAŁU. Pytanie 1. Czy urzędnicy pracują na zewnątrz? Pytanie 2. Jaki problem jest zainstalować klimatyzację w urzędach? Brak pieniędzy? A na nowe bezsensowne samochody jednak już kasa jest? ABSURD I KPINA z mieszkańców Lidzbarka!! W głowie się nie mieści co tu się wyprawia! Tymczasem drogowcy po 12-godzin harują w pracy na słońcu a urzędnik przy biurku, wiatraku i kawce nie może wytrzymać do 15-stej i kończy o 14-stej. To są kpiny z mieszkańców. Takie rzeczy tylko w tym mieście.

krzysztof

Polska wygrała z Izraelem 4:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. To 10. z rzędu zwycięstwo Biało-czerwonych na Stadionie Narodowym….

Tak tylko pytam

Hmmm ty myślisz ,ze my o tym nie wiemy? Nie mamy telewizorów? czy jak

krzysztof

W rozmowie z youtube’owym kanałem Łączy Nas Piłka napastnik reprezentacji Polski Krzysztof Piątek przyznał, że nie wykonał swojej tradycyjnej „cieszynki” po strzeleniu bramki w meczu z Izraelem, ze względu na szacunek dla rywala.widzisz ,a tego w TVP nie było…pozdrawiam

nadrzewo

???? Jak jest taki poprawny politycznie to jednak powinien rzucić się na kolana i bić pokłony zamiast pif-pafów. Jak dobremu szabesgojowi przystało powinien się wprawiać. Poczytajcie lub posłuchajcie ludzie o tym co żydzi planują np.https://www.youtube.com/watch?v=aLXSNyASNUI

Absurd

UM poinformował, że z powodu fali upałów pracują do 14-stej. Biedni ci urzędnicy…
Ciekawe co na to osoby, które pracują po 10 czy 12 godzin na Słońcu np drogowcy, brukarze itd.

petent

W PUP-ie (przepraszam za wyrażenie) jest to samo. Urzędnicy mają szkodliwe warunki pracy i kończą o 14-stej. Buhahahaha…

Zdzichu

Nazywaj sprawy po imieniu. W Punkcie Uzyskiwania Parobków.

Co to k ... Ma być

Żartujesz ?

Aramis
krzysztof

wszyscy otrzymaliśmy 30+. może tylko mamy za oknami, …jak tu żyć?

Jan

Może zniżka dla mieszkańców na Termy;-)?? z miłą chęcią się ochłodzę w zimnej wodzie 😉

Jan

oho;-) jednej osobie się zniżki nie podobają 😉

Aramis

Nabyć wentylator, klimatyzator przenośny, przenieść wyro do piwnicy :)lub wygrzebać ziemiankę i cieszyć się póki ciepło.

Aramis

Wracając do wyborów https://www.kontrowersje.net/koniec_demokracji_izba_nadzwyczajna_przyklepie_pis_sfa_szowane_wybory_do_pe warto poczytać te dwie stronki. Ciekawe co będą robić niedoszli euro i spoko parlamentarzyści w L.W.. Jeden na starostę ,drugi na burmistrza ? Jak tam pasjans wygląda ? Zginą karty , stół i krzesła ?

Aramis

Rafał jak zwykle w formie. https://www.youtube.com/watch?v=dNupqcMkIqQ Niestety prawda.

stoPO

Gdy porządny, uczciwy człowiek spoza układu dostanie się na jakieś stanowisko. Najczęściej jest to w przypadku gdy lokalny układ nie ma kogoś, kto chciałby podjąć to wyzwanie. Bo jest akurat zbyt trudne, bo nieopłacalne albo po prostu nie mają kogoś z odpowiednimi kwalifikacjami. Zaczyna się taka gra na zwłokę, aby przygotować kandydata swojego. Tymczasem ten przysłowiowy „dyrektor spoza układu ” dwoi się i troi aby naprawić, uzdrowić czy rozwinąć powierzoną np. z konkursu „firmę”. Gdy osiąga jakiś sukces próbuje się go włączyć do „układu”. Jeśli odmówi to dni jego są policzone. Lokalni POlitykierzy mocno pracują nad tym jak mu obrzydzić życie. Rzucają kłody , różnej maści, obcinają dotacje – jeśli takie są, intrygują wśród pracowników, aż w końcu znajduje się jakiś powód (z reguły oszczerstwa ) aby wykończyć zmęczonego tym wszystkim Porządnego, Uczciwego Człowieka.

Rebeliant

Moi ludzie pracują by rozwalić ten układ od środka!

starojh

Największe zło w powiecie

Karol

Po 30 latach nowego systemu „dopracowaliśmy” się znacznej części roszczeniowego społeczeństwa. Najczęściej są słabo wykształceni. Nie mający wyuczonych w normalnej szkole umiejętności zawodowych. Nie należy mylić wykształcenia z posiadanymi świadectwami.
Ci ludzie w ogromnej większości sami z siebie nie są roszczeniowi. Trzeba stworzyć ku temu warunki. Słaby system nauczania i czarodziejskie podszepty populistów są bardzo dobrą pożywką. Np. Głosują i będą głosować na wszelkiej maści zbawców miast i wsi. Co dalej ?

Aramis

cyt. Karol ” Po 30 latach nowego systemu „dopracowaliśmy” się znacznej części roszczeniowego społeczeństwa. Najczęściej są słabo wykształceni.
Nie powiesz chyba ,że chodzi Ci o: lekarzy rezydentów, pielęgniarki, nauczycieli, sędziów , prokuratorów ?

Karol

Na pewno ,że wśród ” lekarzy rezydentów, pielęgniarek, nauczycieli, sędziów , prokuratorów”
w stosunku do ogółu jest znacznie mniejszy procent słabo wykształconych . Niestety i w tych zawodach mamy nieudaczników. Jak,ze często zdobyte wykształcenie ni jak ma się np. do etyki.

Aramis

.. i do inteligencji
Tu może być wyjaśnienie źródło „roszczeniowości”: https://www.youtube.com/watch?v=FgSu8IlS_wM

Krycha Jandzia

Do czego to doszło w tej naszej totalnej uPOzycji…skradli mi show w danzigu – Fr. Asyniuk, ten co to się tak „dorobił” po okrągłym stolcu, woła do drugiego okrągłostolca – kwachu!!! – daj głos!!! – po angielsku…!!!
Przecież to ja, Krysia Jandzia pierwsza, ja pierwsza…och,och

Aramis

Jeden kręcił 1.2 mln dolarów ruskiej pożyczki KGB i 500 tys. zł, drugi skręcił dolce z 80 mmln solidarności, Krysia dostawał 15 mln dotacji na swoje fanaberia to i odpowiadało. Chłopaki mieli chyba po Magdalence wspólne https://www.salon24.pl/u/spike/844527,dlaczego-frasyniuk-boi-sie-lustracji

!!!

Ale jaja, ale jaja…

postulat 1.

PUP-y i starostwa do likwidacji.

mieszkaniec

A propos… ciekawe jak w naszym powiecie wygląda sprawa przywracania połączeń autobusowych? Przez ostatnie lata mniejsze miejscowości w okolicach Lidzbarka są całkowicie odcięte cywilizacyjnie od reszty świata. Niby promuje się styl życia bez samochodu, ale w praktyce wygląda to słabo. Ludzie się starzeją, nie każdy może dojechać samochodem. Część ludzi z poza miasta, którzy pracują chętnie dojeżdżali by do pracy na większe odległości tanimi busami- gdyby były. Co jest robione w tym kierunku? Panie Starosto, Panie Burmistrzu… słuchamy?

Burmiszcz

Rowerem można. Kuniem też można.
Przywracanie połączeń autobusowych, to program PiS’u. Pytanie kierujesz pod zły adres.

Ktos

Tak właśnie jest. Poczekaj, zobaczymy, co wymyślą. Jedna z ich wielu kiełbasek wyborczych.

Aramis

Należałoby zacząć od dróg powiatowych, gminnych. Większość lokalnych kacyków przyspawanych do krzesła od lat nic nie robi, bo jeżdżą służbowymi samochodami… to im wisi. Wspomnę tu drogę do Jezioran, Kiwit ul Dąbrowskiego. Dzielono na kawałki PKS, aż w końcu zawieszono linie. Prywatnym bilans się nie zgadzał więc… sorry. Za to „mądrzy inaczej”, … na piechotę 10 km i robić do 65 roku. „Kuniem” i rowerem to ich dziadkowie jeździli na targ „buroki” sprzedawać, a teraz towarzystwo się wyżarło i auta sobie kupiło i mędrkuje doradzając innym. Z drugiej strony nie mają pojęcia czym jest brak dojazdu do szkoły, pracy i krzyczą o darmozjadach pobierających zasiłki. Nazywa się to wykluczeniem komunikacyjnym. Ot lemingowa mentalność. Polecam przejażdżkę rowerem lub „kuniem” od listopada do marca. Zdecydowanie zmniejszy się liczba „mundrych” internautów na świecie.

Burmiszcz

Aramisie mój Ty muszkieterze 😉 Generalnie myślimy podobnie, jednak dość często zapędzasz się w swoich dywagacjach o krok, a czasami o dwa za daleko i w efekcie zwyczajnie przesadzasz. „Rower” i „kuń”, to oczywiście sarkazm, a „autobusy” to pomysł (zapewne słuszny i potrzebny) i obietnica rządu – zaprzeczysz? Naiwnością jest wymaganie, aby prowincjonalny, opozycyjny samorząd wpisywał się działaniami w program wymyślony przez znienawidzony obóz wroga. Zaskakuje Cię to? Tak to już jest w „polandii” i nie ma co liczyć niestety na szybką zmianę jakości myślenia – przyczyny tych postaw zbyt głęboko zakorzenione są w naszej mentalności. Remont drogi na Jeziorany (z tego co wiem) ma ruszyć w tym roku. Dąbrowskiego także jest w bliskiej perspektywie. Wiadomo, że stan tych nawierzchni wymaga remontu od 20 lat. Co do rentowności transportu, na cuda nie licz – budżet musi się zgadzać. Ktoś zwyczajnie musi wyłożyć kasę na „puste” autobusy. Do rozpadu PKS doszło… Czytaj więcej »

Aramis

Na pewno… nie Twój burmiszczu. 🙂 Nie wiem czy taki sarkazm i galop w jaki pomknąłeś cieszył lub rozbawił mieszkańców okolicznych wiosek, zamkniętych w swoich gettach. Robienie kpin.. no można.. jak ktoś nie ma z tym problemów, a ja niechałbym dojeżdżać 10 km przed pracą i po.. w listopadzie. 🙂 Wydaje mi się ,że są to poważne sprawy, choćby zakupy, lekarz, apteki, szkoły, praca.. etc. Ten, jak piszesz, „opozycyjny samorząd”podobno stając do wyborów miał dbać o mieszkańców ponad podziałami w innym przypadku albo kłamano, albo wyborców mają tradycyjnie w …. , bo skończyło się przedwyborcze uwodzenie. Bliżej ludzi ! Polska lokalna ponad partyjna !… i takie tam pierdoły głoszono. Dziękuję za wykład w sprawie PKS, i pamiętam jak w Polsce po 90 r….. nic nie było potrzebne, bo nic się nie opłacało. Da się to zrobić ..”ino mądrych trza” nie karierowiczów widzących czubek własnego nosa. Co do remontu dróg pod… Czytaj więcej »

Januszex

A tymczasem w Punktach Uzyskiwania Parobków (PUP) oferty pracy nadal na zatrważającym poziomie minimalnej krajowej, czy staże za równowartość ok 1000 PLN (ok. 230 euro miesięcznie), które nie starczają przy obecnym poziomie cen nawet na głodową wegetację a co dopiero na normalne życie. Bezrobocie od lat na mega-rekordowym poziomie w skali kraju. Nieudolne PUP-y nie poprawiają sytuacji a nawet ją pogarszają. Tu nic się nie zmienia i chyba się nie zmieni nigdy. Młodzi jak wyjeżdżali tak i wyjeżdżają a miasto zamienia się w taki wyludniający się „SENIOR CITY”. Może to jest dobry pomysł na rozwój miasta? Żadna turystyka! Zróbmy lepiej miasto emerytów i rencistów, do tego strefa uzdrowiskowa, parki, domy starości i sanatoria… zjadą się tu seniorzy z całej Polski a miasto będzie się rozwijać?

gość

Po co pracować za pieniądze, za które nie da się utrzymać? Już lepiej siedzieć na bezrobociu, brać socjal i się nie ośmieszać pracując za jałmużnę. Wynajem najtańszego mieszkania 1300 złotych – z minimalnej zostaje ok 300 zł – nie starcza nawet na żywność z Biedronki. Pracować i głodować to trochę kiepska opcja.

Jan

A Ty byś chciał pracować za pieniądze, za które nie da się utrzymać?? Bo ja nie;-) Jak ktoś ma pracować za tysiaka, a za socjal ma więcej to co mu się dziwisz?? to nie jego wina tylko systemu. Znam ludzi, którzy mówią: „nie opłaca mi się pracować” Ale to nie on jest chory tylko kraj w którym żyje. I nie mam tu na myśli, lewicy, prawicy czy innych włodarzy. Tylko zastanawiam się komu zależy by Polska była krajem socjalnym. Chociaż do końca nie jestem pewien czy to o socjalne Państwo chodzi. Dać ludziom jakąś tam kasę na przeżycie i niech siedzą cicho. Albo się mylę. Oby 🙂

Aramis

Ciekawe ,że w tym mieście wielu porzuciło własny biznes, aby zasiąść na tronie i nie zrobiło nic ,by rzeczywistość przedsiębiorcom zmienić. Lidzbark zawsze był pokracznym miastem z bojaźliwymi ludźmi dziwnie wybierających władze. Jak miała rozwijać się konkurencja w wielu dziedzinach ? , gdy owi biznesmeni zajmowali stołki urzędnicze a po godzinach robili fuchy zamieniając się w przedsiębiorców, nie wspomnę o ustawianych przetargach na roboty POznajomości. Trąbiono o kapitalistycznej konkurencji :). Czy aby na pewno władze chciały sprowadzić tu kapitał i robić swoim kolesiom pod górkę z pracownikami? skoro ci sponsorowali wiele spraw . Polska…. miasto 25 tys. na wschodzie pod białoruską granicą -zwane Polską B a dla oświeconych ciemnogrodem. Rozmowa- -dlaczego nie macie żadnej dziury w asfalcie w mieście, a chodniki w polbruki i ścieżki rowerowe i basen od kilku lat ? -Bo mamy dobrze ustalony budżet – a jak to zrobiliście ? – co 2 tyg spotyka się burmistrz… Czytaj więcej »

mieszkaniec

Bardzo ciekawa lektura o sytuacji społeczno-ekonomicznej w woj. Warmińsko-Mazurskim, która jest katastrofalna a rokowania na przyszłość są jeszcze gorsze…
Polecam poczytać w wolnym czasie.

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=2ahUKEwiVramW1dLiAhUs_SoKHeioAOEQjhx6BAgBEAI&url=https%3A%2F%2Frpo.warmia.mazury.pl%2Fplik%2Fsend%2F%3Fid%3D12391%26v%3D2&psig=AOvVaw2YntmBqpMX2Lc-df_MG2LS&ust=1559835011158160

Janek, ale nie z Blanek

Jakby ktoś chciał dotacje z PUP to niech to przeczyta, ciekawe info. Stare, ale może na czasie.
https://www.money.pl/forum/dotacja-z-pup-totalny-koszmar-t4528029.html

referendum

Idea samorządności tak już została wypaczona w niektórych miastach, że trzeba koniecznie coś z tym zrobić. W gdańsku to się już kwalifikuje do zdrady stanu. U nas do rozpisania referendum odwoławczego satyrosty i jego wiernopoddańczego wsamrazburmiszcza.

Aramis

Towarzystwo się rozzuchwaliło, zbudowali swoje twierdze partyjne, a poziom… im głupsze tym lepsze. Dwulicowcy. Lubię te hasła w ustach peło: za was i waszego dobra .. chcieliśmy w grudniu zrobić dym w sejmie i zrobimy burdel w tym kraju…. choćby miał zginąć. Idzie o ochronę koryta tej urzędokracji.
Wpadka za wpadką. Kodziarz – alimencjusz Kijowski, inny wspierający okazał się alfonsem, kasa na seicento wcięło, fundacja https://www.tvp.info/42859796/szef-fundacji-nie-lekajcie-sie-wyludzil-pieniadze-od-ofiary-ksiedza-pedofila lipa Najlepsze… obrona Konstytucji, chcą zmian, których nie dopuszcza konstytucja 🙂

Basia

To zacznij działać. Decyzja należy do Ciebie. Puste słowa i żale….

Aramis

Czytanie ze zrozumieniem sensu to sztuka Basiu. Nie opanowałaś jej.

Samorządowiec

Obstawiamy nominacje na stanowisko KIEROWNIKA OŚRODKA AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ i WSPARCIA RODZINY. Może jakieś pewniaki? Urząd miejski obfituje ostatnio w oferty pracy. Ciekawe, które ze znanych lokalnemu samorządowi nazwisk pojawią się w wynikach ogłoszonych naborów?

Aramis

Lidzbark to jedna wielka rodzina.

Rolna

Szkoda ,ze patologiczna ……

Obserwator

No cóż, tatuś jeździ na rowerze w urzędowym garniturze, mamusia wystraszona. Na szczęście można nażreć się za darmo na sponsorowanych przez mieszkańców śniadaniach biznesowych w miłej atmosferze w doborowym towarzystwie. I gdzie tu patologia? Inwestycji multum, niebawem urząd miejski spuchnie od środka dzięki pomysłowej termomodernizacji, za której równowartość można by wybudować niezły blok z mieszkaniami. Brawo!!!

Aramis

http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/wywiad-z-kandydatem-burmistrza-panem-jackiem-wisniowskim/ każdy może sobie przeanalizować czy rzeczywiście „Lidzbarg” się rozwija.

Karol

Na początek. 1. Połączyć powiaty lidzbarski z bartoszyckim. 2. Połączyć gminę z miastem.

Aramis

Rozwiązać powiaty i urzędy marszałkowskie.

Obserwator

Odpowiedź jest tu:
http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=155901
Jakieś pytania?

ilex

Można już zaspokoić ciekawość http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=155901

Dobra Zmiana

Na tych wszystkich „mapkach” powyborczych wyraźnie widać mocny kolor pomarańczowy w powiecie lidzbarskim, co chyba oznacza, ze wygrała tu totalna opozycja.(?) Jak to się ma do panującej opinii, że na nich głosują tylko „światli”, „nowocześni” i „wykształciuchy”, czyli tzw. „elyta”. Przecież statystycznie rzecz biorąc „elyta” to mniejszość w społeczeństwie. Wygląda na to, że w powiecie lidzbarskim spora liczba osób „mniej wykształconych” dołączyła do nich w głosowaniu. Chcieli się w ten sposób załapać do „elyty”? A może nie wytrzymali presji ciągłego obrażania w rodzaju – „jesteście szarańczą „, „hołotą”, „nierobami”, „mocherami” itp.itd. Trudno powiedzieć. W każdym razie wszystkim wysoko, średnio, podstawowo i nisko wykształconym, MĄDRYM ludziom za to, że nie ulegli presji, nie dali się zastraszyć i zagłosowali na PiS (ale też na Kukiz’15 i Konfederacje) serdecznie dziękuję i gratuluję. Jesienią zmieniamy kolor na niebieski.

Aramis

https://www.salon24.pl/u/rybitzky/357576,platforma-marzenia-kredyty-i-pgr-y

To jest najciekawsze. Liberałowie z PSL polikwidowali PGR i sprywatyzowali ziemię, odłączyli od świata komunikacyjnie, dali zasiłki, bieda aż piszczała,.. a oni głosowali na PO. Tego to żaden socjolog nie rozgryzie. 🙂

Ktos

Co tu rozgryzać? Wszystko jest proste.
Prostemu wyborcy wystarczy dać rybę, kilka plusów od rzadu i jest zadowolony.
Jednak nie o rybę tu chodzi a o to, by nie nazywać ludzi kanaliami, by ich szanować. By nie dzielić społeczeństwa na dwie grupy: „część rodzin ofiar”, „gorszy sort”, „kanalie, mordercy”, „ciemny lud”, „zakamuflowana opcja niemiecka”, „sfałszowane wybory”… Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności ostatnie 3 akcje wyborcze nie były wg lepszego sortu sfałszowane.
Wilk zawsze będzie wilkiem a prezes prezesem. Nawet, gdyby przywdział wiele baranich skór.
Lidzbark nie potrzebuje tak zgniłej polityki, jaką daje kaczka jarosław.
Lidzbark potrzebuje czystej, świeżej i uczciwej prawicy a nie tak zajadle szczekających prezesowskich zgnilaków.

Aramis

Czy aby na pewno nie masz problemów z czytaniem dłuższych tekstów?

Aramis

Krótko mówiąc nie da się w L.W: czystej he, świeżej i uczciwej prawicy ( kosmos) ulepić z Powskich buraków.

Kropek

Problemem w rejonie jest to, że wszyscy z „prawa” i „lewa” to jedna wielka rodzina, która walczy ze sobą tylko pozornie. Niezrozumiałe jest tylko to, że zwierzchnicy nie reagują i nie robią porządku w niewydolnych strukturach.

krzysztof

czy 4 czerwca Komuna upadła na cztery łapy? dziś politycy mówią o rocznicy

Aramis

Jak przypomnimy sobie niezłe fikołki uczyniła opozycja, aby komuchom nic się nie stało. Dla komuchów byłyby 2 mandaty, ale.. tradycyjnie wykiwano społeczeństwo, a prezydentem został komuch -morderca, a w sejmie zasiedli agenci bezpieki, którzy zdemontowali kraj wprowadzając ludność w biedę przy okazji uwłaszczając się na mieniu. Świętować nie ma czego. http://www.bibula.com/?p=10011

krzysztof

dziś o historii..1 czerwca 1652 r..Rzeź polskich jeńców pod Batohem… doszło do masakry bezbronnych, a w jej trakcie zginęło prawdopodobnie 5000 doborowych polskich żołnierzy i oficerów. Liczbę ocalałych z pogromu szacuje się na około 1500–2000. Rzeź przebiegała następująco: związanych jeńców po kilku wyprowadzano na wyznaczony plac (majdan), na którym Kozacy i Tatarzy nogajscy podrzynali im gardła lub ścinali głowy, niektórych zakłuwano pikami. Kaźń odbywała się w obecności pozostałych polskich jeńców czekających na swoją egzekucję. Oszpeconych ciał nie grzebano. Polski historyk i duchowny Jan Tomasz Józefowicz w „Kronice miasta Lwowa od roku 1634 do 1690” opisał masakrę następująco ,Jeńców bestialsko wymordowano, niepogrzebane ciała zjadały zwierzęta. Jedna z największych klęsk polskiego wojska, nazywana „sarmackim Katyniem…woli przypomnienia

nienawid

Trudno czytać bez wściekłości. Później powtórzyli to w Rzezi Wołyńskiej. Tylko, że tu mordowani byli bezbronni ludzie, starcy , kobiety i dzieci. W jeszcze bardziej bestialski sposób. A dzisiaj bezrefleksyjnie każą nam uznawać ich za „przyjaciół”. I nawet nie można powiedzieć, że ich nie lubimy, bo to niepoprawnie politycznie, mowa nienawiści, ksenofobia i ch.. wie co tam jeszcze.

krzysztof

w roku 2018 mieliśmy 1000-lecie wjazdu Chrobrego do Kijowa…taka rocznica i cisza

krzyś

A szczury uciekają do Brukseli. Najwięcej pisowskich… Jest powód do szczególnej dumy.
Nie tak dawno mówiło się, że platformerskie uciekają…
KARMA WRÓCIŁA ZE ZDWOJONĄ MOCĄ.

krzysztof

mój kolega dwa lata temu przewidział wyjazd do Brukseli polityków Opozycji i z partii rządzącej…z polityce jest taka zasada , przed kamerami wielki spór..a potem razem ze studia wracają jednym samochodzie….wsiadaj Piotruś podwiozę….i jadą razem do Brukseli…

Ktos

Nie chodzi o to, kto z kim wraca, czy jakie panują stosunki prywatnie.
Chodzi mianowicie o to, by pisdzielcy nie pier*olili, że peowskie szczury uciekają do Brukseli, skoro sami robią to samo. Do swoich ucieczek dorabiają jedynie inną narrację, ideologię. ROBIĄ TO SAMO! Przecież ci pisdzielcy to są NAJWIĘKSI HIPOKRYCI po ’89.

krzysztof

ocena do Pana należy..każdy z Nas ma swój PUNKT widzenia…..

Ktos

I to jest właśnie.PRAWO KALEGO.
Jak platformersi wyjeżdżali do Brukseli to wg pisdzielców uciekali, natomiast teraz, jak pisdzielcy uciekają, jak szczury, to zupełnie coś innego. Ot, takie pisdzielcze podejście do tego samego wydarzenia.
KALEMU UKRASC KROWĘ TO PRZESTEPSTWO.
JAK KALI UKRAŚĆ KROWĘ TO DOBRY UCZYNEK.
Taka to podwójna, moherowa moralność… HIPOKRYZJA.

krzysztof

ostatnio głośno o polityku,który powoduje wypadek na przejściu i o dziwo
wygrywa wybory?

Ktos

Jedyny polityk, którego słyszałem a który głośno mówił, ze wygrał wybory to niejaki kaczorek Jarosław. O innym nie słyszałem. Ale on nie ma prawa jazdy…

Aramis

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/446323,donald-tusk-dementuje-pogloski-jakoby-mial-zostac-szefem-komisji-europejskiej.html jak przystało na rzetelnego POlityka….to wszystko lipa, rzekł Vater Donald swojemu synkowi Michaelowi. Ordnung muss sein.

Aramis

To prawda, Jarosław wygrał i wprowadził w histerię opozycję. Nareszcie jego ludzie zarobią za dobrą robotę he z unijnej kasy i zaczną pilnować interesów polskich nie niemieckich. Nie gardzili ludźmi jak PO ( Bieńkowska) i ich bezmózgie lemingi. Nie dość ,że Jarek nie ma prawa jazdy, to nie ma karty kredytowej …..i uwaga .. najgorsze….jeszcze karmi koty. Cóż za pokrętna logika. Rzeczywiście komuchy też wykiwały Grzesia… przyszłego (ha,ha) premiera i komuch Cimoszewicz był jedynką z Leminggradu( czyt. Wa-wy). Pamiętam jak Tusek opowiadał ,że nie zostawi Polski… za tydzień już go nie było. Jak pisano w szwabskich mediach: ” łatwy w hodowli i karmieniu przez Merkel” https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/446773,merkel-nie-chce-junckera-na-czele-ke-woli-tuska.html
Należałoby krzyczeć: JAROSŁAW! JAROSŁĄW! Pięknie załatwił leszczy z PO. To fakt, załatwił chłopców w krótkich spodenkach jak stary wyga.

krzyś

Hehe… A ciemny lud to kupi…

Aramis

Niestety „jasny lud” wtopił z kretesem, a do tego dali nabrać powietrza starym komuchom.

Wpwp

Brawo- zarobią. Weź ty koło i … Dobrą robotę docenią prawnicy unijni i organizacje non-government. Brawo, po trzykroć- brawo! Jak zwykle od XVIII w. jestesmy skansenem Europy.

"POinteligient"

Weź blachę i…..Ty na pewno jesteś skansenem….. umysłowym. Widać, słychać i czuć. 🙂

Wpwp

Może troszkę merytoryczniej? Wszy jakieś chyba to forum oblazły…

Aramis

Czyż nie zarobią? Wygrali to zarobią. Daj już spokój z tymi unijnymi półgłówkami i alkoholikami ( Junkerami, Tuskami). Nie skojarzyłeś, że to zależność powoduje zacofanie, choć to sam napisałeś ? Dlaczego w XVIII w byliśmy skansenem ? Warunki podyktowane przez rosyjskiego cara zostały przyjęte na sejmie w 1717 roku. Sejm ten przeszedł do dziejów Polski jako „niemy” i pozostał dowodem pełnego uzależnienia od Rosji. Nasz kraj stał się zupełnie bezbronnym w otoczeniu Rosji. Austrii i Prus, które w XVIII wieku stały się mocarstwami” cyt, ściąga.
Jak będziemy zależni od Niemców i Francji w UE lub Rosji to będziemy teraz nowocześni Wpwp? Rozumiem rozpacz POwyborczą, chciałeś coś mądrego powiedzieć ,ale nie wyszło (chyba ? Przemku) Pisanie po nocy ci szkodzi). Trzymaj klasę, bo zachowujesz się jakbyś było po dwóch klasach.

Wpwp

W d… mam politykę opartą na historii czy histerii. Szwaby kupują paliwa w Rosji, kładą nitki rurociagów pod Bałtykiem, bo im się opłaca. My jesteśmy obecnie pachołkami USA, jak kiedyś ZSRR, i rujnujemy się gospodarczo w imię nie swoich interesów. Kupujemy od Amerykanców i Niemców złom poużytkowy, płacimy za ich bazy na swoim terenie, czego nawet dla Ruskich nie czyniliśmy. Totalne frajerstwo. Dla mnie q..estwo kosztem obywatel. PiSowcy otwórzcie dla handlu granicę z Rosję, a swoje żale do Ruskich wylewajcie w kościółkach i cmentarzach. Jak będziemy mieli 10% światowego PKB to można się pokusić o dywersyfikacje, niezależność, buńczuczność itp.

Aramis

…ale to chyba Ty pisałeś o XVIII wieku? Z operacji nowej koalicji Ribentrop – Mołotow się okaże za jakiś czas jak będą wpływać na Szabów. Na dzień dzisiejszy ( jak widać po awarii ropociągu do Polski) też rusek ich może szantażować, ale tego nie pojmiesz.Schreder też tam nie był przypadkowo. Historia jest nauką i lubi się powtarzać, ale „Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości” Józef Piłsudski „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie” Niektórzy tracą rozum 🙂 zapominając o świństwach: Ruskich.Niemców i Ukraińców. Ech bezmózgi. cyt wpwp. „Kupujemy od Amerykanców i Niemców złom poużytkowy, płacimy za ich bazy na swoim terenie, czego nawet dla Ruskich nie czyniliśmy.” Ha,ha ha super ekspert. Daj już spokój, Mirek w całej pełni, zapomniał o RWPG i ruskich bazach. Oto..idzie popsuli ci interes.. i stąd ta nienawiść. 🙂 Kiedyś Polska miała… Czytaj więcej »

Wpwp

No brawo mistrzu ekonomii. Wyjdź przed szereg, i, zanim ceny ruskiego gazu choćby w przybliżeniu będą przypominać ceny norweskie czy katarskie po sprowadzeniu na nasze tereny, zbuduj za wielkie pieniądze goownianą infrastrukturę mającą na celu dywersję, och sorry, dywersyfikację. Kup kolejną po Możejkach rafinerię, nie wiadomow po co- cały świat się z tego śmieje. Buduj w obcych krajach rurociąg, który ruscy zamykają swoim beknięciem. Autarkia jest twoim marzeniem? Zginęła wraz z trupem Sparty. Może rozwijaj produkcję ropy i gazu z węgla- to będzie uniezależnienie (haha). Kupuj broń od amerykańców, dziwiąc się, że ruscy są zdziwieni, że non stop uważamy ich za antypolskich agresorów. Zastrasz ich 20 zestawami Patriot, które podobno nie obronią nawet stolicy. Rozwal jeszcze parę pomników ruskich i powiedz, że to ty szablą i lancą zdobyłeś Prusy Wschodnie z rąk frajereskich Niemców, którzy tak naprawdę nie walczyli. Po mojemu zamiast szczekania non stop na rusków i lizania p..y… Czytaj więcej »

Aramis

Przypominam ignorancie, że wystraszony Pawlak wynegocjował najdroższy gaz w Europie od ruskich. https://www.pb.pl/nik-waldemar-pawlak-zle-negocjowal-ceny-gazu-933694 Skąd znasz cenę gazu skoro to tajemnica. Strzelasz 🙂 Twoja miłość do tego Państwa jest nieodwzajemniona z pominięciem faktów ( ostatnio zasyfiona ropa, kilka lat temu numery z dostawą gazu)). Niestety rurociągi muszą przebiegać przez obce kraje.. taki rodzaj budowli.. Myślę ,że Niemcy z Prus.. równie jak Ty wspominają przyjaźnie rosyjskich wyzwolicieli. Komu Ty liżesz? Spożywka sprzedaje się na zachodzie ,bo ruskie robią cyrki na granicach. Niech sobie uprawiają Syberie 🙂 lub zdychają z głodu. Oczywiście ,że to naród działający podstępnie od lat to wiadomo, nawet ,gdy taki troll proruski wypisuje tu durnoty. cyt wpwp ” który ruscy zamykają swoim beknięciem.” – wniosek dobry, ale dyskusja ciężka piszesz raz tak raz siak, czyli ropa od ruskich tak ,ale „zamykają beknięciem”. Ot logika Mirosława.Ogólnie tradycyjnie bełkot i groch z kapustą. O wszystkim i niczym. Pobieranie z kilku źródeł… Czytaj więcej »

krzysztof

pytanie zasadnicze.Czy Burmistrz załapie się na nową kadencję?myślę ,że chyba nie…sondaze wskazuja na stopniową utratę poparcia..do wyborów jeszcze daleko,,ale pojawienie sie kogoś nowego,z nowa wizją dla miasta spowoduje ,że nowy kandydat pokona w wyborach obecnego Burmistrza…przed nami wyboru do Sejmu i Senatu,po nich wielu obecnych posłów poszuka nowego zajęcia…być może pomyślą o Ratuszu??

Aramis

Niestety sama wymiana burmistrza nie powoduje zmian… co widać na załączonym obrazku. Do tego tortu należy dodać świadomych i chetnych do zmian radnych.

ten-or

jeden z nich zostanie w Sejmie, ale nie ten , prawdę mówiąc skromniutko teraz było, bardzo skromniutko do p.Uli daleko, do p. Tomka jeszcze dalej, a do p.Karola nawet nie wspominam…

Aramis

Mam nadzieję, że żaden z naszych tygrysów POlityki nie wejdzie już do sejmu i Frau Ula również popłynie, a całe to towarzystwo intelektualno- biznesowe wróci na wieś.

Gość

Takie mam pytanko, a kto przeprowadza te sondaże?

krzyś

:)))

komedianci

Dziś w nocy, wielkim taborem zajechał cyrk Zalewski. W ciężarówkach, autach osobowych, kamperach przyjechali pracownicy i artyści cyrkowi i od razu zabrali się do pracy. Ustawianie namiotu i całej infrastruktury to niesłychanie ciężki kawałek chleba. A życie i spanie w warunkach biwakowych przez długie miesiące dalekie jest od przyjemności okazyjnego, urlopowego wyjazdu. Podziwiamy i cenimy ich za to, głośno oklaskując ich występy. Wyobraźcie sobie Drodzy Państwo, że jeszcze nie tak dawno nasi telewizyjni aktorzy-celebryci, tak hojnie obecnie opłacani, jeździli po kraju w tzw. trupach(z fr. troupe) teatralnych, czyli wędrownych zespołach dając pokazy swoich możliwości. Idźmy dalej. Wyobraźmy sobie, że właśnie zjechała do nas trupa teatralna. Pani Krystyna Janda właśnie w kamperku smaży sobie jajecznicę na kolację, pani Dorota Stalińska na trawie przy ciepłowni na Astronomów wykonuje jakieś szpagaty aby się trochę rozruszać po podróży, pan Borys Szyc kończy właśnie kolejne piwko i zmaga się z nadmiernym ciśnieniem , bo mu… Czytaj więcej »

Aramis

🙂 Brakowałoby mi Agatki Młynarskiej, uwielbiającą polskie rodziny wypoczywające nad morzem, rozdającej ulotki, błagającej o przybycie. Jako konferansjerów: Krzysztofa Maternę i Kingę wieczną Pomyłkę- Rusin. Ech wyżyny intelektu, dobrego wychowania.. nieosiągalne dla pisowskiej szarańczy. Niestety do tej elokwentnej elity nie dojedzie Cezary P., bo na razie przebywa w zakładzie penitencjarnym i głosuje na PO. Proszki to jedynie młody Hajzer może dowieść, ale to chyba nie o takie chodziło. Nie zapominajmy o Karolaku jak wiernie służył w królestwie żyrandoli. Ochroniarz w cyrku jak znalazł. Krzysiu Pieczyński byłby specjalistą od połykania …ognia piekielnego.
Mieszkańcy prawdopodobnie nie przyjdą, gdyż mają całoroczny własny cyrk samorządowy, a komediantów co i jeden to lepszy.

Aramis

* Chajzer syn Zygmunta

Wpwp

Dla równowagi brakuje pani Krysi P. i pani „cos tam cos tam”. Pani „cośtam cośtam” też „coś niecoś” skończyła… (przed wywiadem). To dopiero dworskie zwyczaje i „etyketa” „elyty”.

Aramis

cyt Komedianci ‚Wyobraźcie sobie Drodzy Państwo, że jeszcze nie tak dawno nasi telewizyjni aktorzy-celebryci, tak hojnie obecnie opłacani, jeździli po kraju w tzw. trupach(z fr. troupe) teatralnych, czyli wędrownych zespołach dając pokazy swoich możliwości. Idźmy dalej. Wyobraźmy sobie, że właśnie zjechała do nas trupa teatralna.”
Czytany tekst należałoby zrozumieć w innym przypadku grozi wtórny analfabetyzm, bo Krysia P jest politykiem nie aktorką czy celebrytką, a elitą zawsze chciał być https://kwejk.pl/obrazek/2089754/nazywa-siebie-elita-mama-sekretarka-ojciec-go-bil-jak-on-ma-rzadzic-dobrze.html.
Jak się bawić to tak z marszu… Poseł Nitras zgadywałby co jest w torebkach u pań na widowni.
Grześ Schetyna siedziałby na galopującym koniu tyłem do kierunku jazdy.
Donald pokazywałby żonglerkę jeżdżąc po arenie hulajnogą.
Śpiewałby niemiecki chór posłanek chyba jeszcze nowoczesnej
Rostowski iluzjonista pokazywałby sztuczkę ze znikającymi pieniądzmi
Sienkiewicz z Wojtunikiem byliby od efektów specjalnych- pożary budek
Petru – smutny klown itd.
Domknięcie finansowe – posłanka Mucha, przy pomocy naszego posła.

Aramis

zapomniałem dodać , że safanduła Bronek mógłby chodzić po meblach, rzędach krzeseł jako gimnastyk
Ewa Kopacz podrzucałaby na patelni jajecznicę i częstowała publikę robiąc przy tym fikołki na dywanie.
Sławek Nowak rzucałby nożami w zegarki

Aramis

Przepraszam. Obecnie Slawomyr Nowaczenko https://finanse.wp.pl/koniec-kariery-slawomira-nowaka-na-ukrainie-moze-stracic-prace-6379032400754305a
Stefan N. roznosiłby kompot z mirabelek i kanapki ze szczawiem wśród publiki.

Rolna

Jakiej wielkości w tym roku będzie namiot dożynkowy ? Jak cyrk Zalewski zapewne…….

Aramis

Pierożki i ” nafta ” na koszt podatnika ..palce lizać, ale to jeszcze ze trzy miesiące trzeba poczekać. Będzie zamaskowany siatką, aby nikt fotek nie robił jak mówił pewien lidzbarski radny- mędrzec. Jak się bawić to się bawić….

krzysztof

Cena wody do podlewania ogródków i trawników może wzrosnąć nawet o 2000 procent. Na razie tylko w Gminie Dobra Szczecińska (woj. zachodniopomorskie), która chce wprowadzić taką podwyżkę. Cena za m3 wody ma wzrosnąć z 10 gr do 2 zł.a w Kłębowie już płacą za metr wody /bez ścieków/ 7.00 zł…polityka polityką a sprawy codzienne wygladają inaczej jak 500+

wasyl

Podnoszenie podatków na rozdawnictwo robi swoje. Ty będziesz płacił więcej a dzietne i bezrobotne patologie będą się z ciebie śmiały, ze musisz chodzić do pracy i pracować na nich utrzymanie i ich „bombelki”.

papa

wracaj na ukraine wasyl i nie puszczaj tu bąków

krzyś

Niestety, ktoś musi pracować i pałcić za każdą fanaberię i obietnicę tego pożal się Boże populistycznego rządu.
Pieniądze nie biorą się znikąd. Wystarczy podnieść cenę energii elektrycznej (na siłę teraz zamrożoną), paliwo do pojazdów obłożyć dodatkowym podatkiem (choćby kolejnym wyssanym z palca), by ceny wszystkich towarów u usług w kraju zaczęły rosnąć, a od których będą dodatkowe wpływy w postaci wyższego jeszcze VAT-u. Ta bańka musi prysnąć. i to prędzej, niż później.

a papa wspiął się na wyżyny elokwencji…

krzyś

Choć i tak cena energii została podniesiona. Ceny już rosną. Zwiększone koszta produkcji ponosi społeczeństwo., każdy konsument.

mama

Zmień pampersa krzysiu i nie baw się klawiaturą bo cena energii wzrosła

Wpwp

Tfu, na tyle cie stac pisowcu?

Pwpw

a ciebie POsrańcu na ile?

Wpwp

Na pasożytów firmujących pis mnie nie stać, to prawda…

Apokalipsa

Jak nakradłeś razem z PO to rzeczywiscie Ci wystarczy lemingu Przemku. Zbieraj kasę na odszkodowania.

krzyś

Ojojojjjj… A cóż to za brewerie?
Potem dziwić się, że pisowców nikt nie lubi, skoro tych, którzy nie są z nimi nic, tylko obrzucają błotem i inwektywami maści wszelakiej.
Portal ów, z racji bycia jedynym pisowskim przyczółkiem, jakim być się mieni powinien zmienić adres na wLidzbarku.pl, bo sam Lidzbark z pewnością nie jest pisowski a już na pewno nie Wasz.

Aramis

Zdaje się Ty krzysiu pisałeś coś o wykształceniu elektoratu pis? Niestety nie wiedziałeś ,że PO wygrało nie tylko w więzieniach ,ale i uzyskało większość wśród pracowników byłych PGR. ( mapy). No cóż każdy ma głos i robi co chce. Czy to nie było chamskie obrzucanie błotem z Twojej strony? Wpisujesz się idealnie w schemat bezmózgiego leminga ( przepraszam za leminga). Niestety ten portal nie jest niczyim przyczółkiem. Ponieważ PIS w L.W i województwie jest cienki i nierozpoznawalny. Obserwujemy rzeczywistość Lidzbarka podczas długiego rządzenia w nim peowskiej sitwy, z przekrętami ,wałkami, układami kolesi, bezsensownymi inwestycjami, dwulicowością i głupotą władzy, ściganiem wolnego słowa ( a Twoi dwaj idole stali w sejmie z kartką wolne media ) etc. Niestety jak wielu wazeliniarzy, oczywiście nie związanych z żadną partią :)) oderwałeś się od rzeczywistości. Jak zauważyłeś społeczeństwo ma dość PO. Napisz nam mózgu jaką alternatywę masz dla Polski i kto zamiast PIS. Jeśli ci… Czytaj więcej »

Ktos

Obudż się i uważniej czytaj.

Aramis

Jakich podatków? Proszę o przykłady, bo chyba napisane jest o cenach wody, a nie podatku. Ciekawe ile jest patologii w Twojej rodzinie i na ile „bąbelków” pobiera Twoja siostra, brat, kuzyn, pociotek. Najlepiej wykrzyczeć im to przy: rodzinnym spotkaniu, weselu, pogrzebie oraz sponiewierać ich jako patoli. Powodzenia, trzymam kciuki. Uświadom ich, aby nie pobierali tego świadczenia… uratują Polskę.

Bartez

Krótko mówiąc burmistrz strzelił sobie w kolano 😉

Aramis

Moim zdaniem był to strzał kontrolowany :), no bo cóż będzie robił p. Jacek jak skończy się kadencja ? Wspomnicie moje słowa, że to bój o posadkę idzie. Kto wie, ale wiele zależy, kto będzie budował lub kto zostanie „kierownikiem sanatorium”. Czas pokaże, gdzie odbędzie się… miękkie lądowanie.

Aramis

„Elytą” miało być PO. Nie wyszło. Obiecywał to „nagi król Europy”, co miał tu przyjechać na białej hulajnodze. Naród nie dał się nabrać śliskim cwaniaczkom, bo cóż to za elita: Kopacz specjalistka od dinozarów i zagubiona na dywanie, Komorowski- WSIowy mistrz tapicerki i koneser sztuki, Halicki – przyjaźnie nazywany debilem, o Biedroniach ,Petru i jego niemieckim haremie szkoda gadać. Można by rzec głupi a jednak wykształceni. Jak to zrobili. Tak więc, takie elity wybrały wykształcone elity. Co ciekawe, dziadkowie tych kpiących z elektoratu pisu, uprawiali rolę, a oni sami są pierwszym lub drugim pokoleniem mieszczuchów po „leserskich” studiach, za które stary płacił sprzedanymi krowami lub prosiakiem. Wytłumaczę więc w zrozumiały dla nich sposób. Dobry gospodarz jak się chce pozbyć świń, bo np ma za dużo  to przed wywózką do ubojni musi odsunąć je od koryta. Nic nie pomoże kwiczenie, bo gospodarz jest nieugięty i nie sypie nic do koryta. Analogicznie tłumacząc… Czytaj więcej »

Aramis

https://www.youtube.com/watch?v=cqGdHnVtRys Ewa parła na parkany niczym czołg Leopard, gdyby jej Angela nie ustabilizowała jednej gąsienicy to poszła by „na miasto” siejąc popłoch. Nie wiem co dziewczyny piły wcześniej. Uzasadnieniem jest prawdopodobnie, zobaczenie wojska niemieckiego i chęć schowania się pod łóżkiem. W Brukseli postawią dla niej zapory miękkie ,aby sobie krzywdy nie zrobiła.

Aramis

„Elytą” miało być PO. Nie wyszło. Obiecywał to „nagi król Europy”, co miał tu przyjechać na białej hulajnodze. Naród nie dał się nabrać śliskim cwaniaczkom, bo cóż to za elita: Kopacz specjalistka od dinozarów i zagubiona na dywanie, Komorowski- WSIowy mistrz tapicerki i koneser sztuki, Halicki – przyjaźnie nazywany debilem, o Biedroniach ,Petru i jego niemieckim haremie szkoda gadać. Mozna by rzec głupi a wykształceni. Tak więc takie elity wybrały wykształcone elity. Co ciekawe, dziadkowie tych kpiących z elektoratu pisu, uprawiali rolę, a oni sami są pierwszym lub drugim pokoleniem mieszczuchów po „leserskich” studiach, za które stary płacił sprzedanymi krowami. Wytłumaczę więc w zrozumiały dla nich sposób. Dobry gospodarz jak się chce pozbyć świń, bo np ma za dużo 🙂 to przed wywózką do ubojni musi odsunąć je od koryta. Nic nie pomoże kwiczenie, bo gospodarz jest nieugięty i nie sypie nic do koryta. Analogicznie tłumacząc owym „mieszczuchom” podobnie robi… Czytaj więcej »

bim bom

26V2019 godz. 17.3o zaczynają bić dzwony w kościele na Astronomów. Tuż przed wejściem głównym stoi przyczepka z ogromnym banerem „dzwona”. Kto na coś takiego dał pozwolenie? Czy można tak sobie bez pozwolenia zastawić parking przed głównym wejściem czy wymagane było pozwolenie proboszcza? Nie życzymy sobie takich widoków w dniu jesiennych wyborów , księże proboszczu.
Na szczęście dzwony kościelne nie zawiodły – biły na POgrzeb.

Polak

Odpowiedź jest prosta. Burmistrz mieszka na Astronomów i ma bardzo dobry układ z tamtejszym proboszczem.

Aramis

Tak, należałoby napisać np „emila” do proboszcza, o nie popieranie polityków będących w kolacji z towarzystwem aborcyjnym czy próbujących w przyszłości zalegalizować związki sodomitów ( wypowiedź Grupińskiego z PO). Te stawianie „mordeczek” to proste zabiegi wyborcze i dzwony wybiły ..z głowy „baronowi” posadkę. Wracając do sedna… dzwon donośny, bo…. pusty w środku. 🙂

Katar

nawet poklaskiwacze na niedzielnym konwencie/koncercie nie pomogli XD

Aramis

To mniej więcej wyglądało by tak: https://www.youtube.com/watch?v=23rF1SiWF4Y
Rozumiem ,że angielski był już opanowany 🙂 Niech się nie martwi kandydat… przyda się w życiu. 🙂
Po wyborach perspektywa jest taka np. u kolegi w hotelu https://www.youtube.com/watch?v=Ln8xz78mLLI

krzyś

Ale czego innego się spodziewać?
Wszak od niepamiętnych już czasów wiadomo, kim jest wyborca N^A^J^L^E^P^S^Z^E^G^O S^O^R^T^U i jakim najczęściej cechuje się wykształceniem. „Kwiat narodu…”

Aramis

Zapewne Krzysiu Twoja rodzina z nazwiska od Potockich i Radziwiłłów w prostej linii pochodzi, a Twoi przodkowie przybyli na te ziemie pozłacaną karocą. Teraz lekcja. 1) Wypominanie komukolwiek wykształcenia jest brakiem ogłady. Ludzie prości mają tego świadomość, a szacunek do ludzi wykształconych wrodzony, a dobrze wykształceni mają szacunek do prostych ludzi, ceniąc ich życiową mądrość. Natomiast pierwsi z rodzinnych dolin… jak wyrwą się w świat to myślą, że są kwintesencją inteligencji. Gdzie Ty jesteś Krzysiu ? Moim zdaniem bliżej ” chrabiego ” Komorowskiego- Osipowicza. Lekcja 2) Studiów nie kończą ludzie zdolni …. jedynie pracowici. Nie wiadomo czy Nicola Tesla lub Einstein potrzebowaliby studiów, patrząc na archaiczny polski sposób szkolnictwa wyższego z komunistyczną profesorską kadrą. Lekcja 3) każdy wolny człowiek może oddać głos na kogo chce. To nazywa się demokracją i żaden krzyś tego nie zmieni, choć by kwiczał jak prosiak. Lekcja 4) Patrząc na Twoją wypowiedź pełną pogardy i braku… Czytaj więcej »

vel MiroslawM

Przecież to „gołym okiem widać”, że krzyś to ten jegomość co tu tak się chwalił swoim wykształceniem, aż jeden z internautów zapytał go czy dwóch podstawówek też nie ukończył. Hahahaha…Kierunek skąd tu przybył został też rozszyfrowany.

Aramis

Dzięki. Tak, to stary znajomy do ćwiczeń z „szermierki. Sam był fanem podpisywania się, zachęcał innych, niestety wychodził na …. a teraz to już polewka. Zmienia nicki jak rękawiczki. Najciekawsze, że kiedyś startował z listy PIS w pakiecie z TW Ryszardem., teraz jest „wściekłym lemingiem” PO. Prowokator pierwszej wody i od lania wody, ale nie paliłbym nicków przynajmniej wiadomo z kim mamy do czynienia. 🙂 Wcześniej czy później da się stwierdzić. Czekamy na tego pana z Energii ?

krzyś

He he…
Uderz w jakikolwiek stół a Aramis się odezwie. Jedyny, który ma monopol na wiedzę i mądrości największe… Masz chyba jakiś kompleks z przeszłości, żal, że w życiu Ci się nie powiodło a teraz próbujesz narzucić wszystkim swoją jedyną, najjaśniejszą, najtwojszą opinię o otaczającym Cię świecie…
Nie jesteś partnerem do klasycznej wymiany zdań. Potrafisz jedynie pouczać i -co najważniejsze, SZUFLADKOWAĆ.
Maluczki jesteś i szukasz jedynie swady.

Pozdrawiam.

Aramis

Stary numer…partnerów szukaj gdzieś indziej nie na forach. 🙂 Ależ ci się ulało krzysiu. Nie ! Mylisz się, POprostu lubię dla sportu pędzać kijem bezmyslne lemingi. Rozumiem kompleksy i nie baw się w zgadywanki, co komu ? Nie musisz czytać. i będziesz zdrowszy. nierozgarniętych trzeba pouczać, choćby im para z nosa szła.

Aramis

…na marginesie napisałem specjalnie taki post, abyś się odezwał i potwierdził, ta więc nożycami zostałeś Ty. Wiedziałem , że wspomnienie „kariery ” w PIS ruszy 🙂 Skoro tak, to opowiedz jak pisałeś na tym forum jak to Lidzbark się rozwija, pracy w bród, jak kochasz władze PO w samorządach, jak Ci się tłusto żyje, jak oni świetnie rządzą, a żebrałeś o remont mieszkania pisząc coś zupełnie innego tj. biedne miasto, nie ma pracy, czyli prawdę. Tak więc z takim ludźmi nie można dyskutować.

krzyś

Cenzura?

krzyś

Ale czego innego się spodziewać?
Wszak od niepamiętnych już czasów wiadomo, kim jest wyborca NAJLEPSZEGO SORTU i jakim najczęściej cechuje się wykształceniem. „Kwiat narodu…”

Taka ciekawostka...

Ipsos: 72 proc. wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na PiS
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1414465,kto-glosowal-na-pis.html
ps. A to ci dopiero „elyta” intelektualna i kwiat narodu… lepszy sort jarka 🙂

Doktor

Jestem przekonany, że homofobiczna i rusofobiczni komentujący tutaj nie odstają zbytnio od obrazu wyborców wodza Jarka, który jest przedstawiony w artykule.

Aramis

Nie kompromituj się intelektualnie po raz kolejny. Powinieneś wiedzieć, że w „Związku Radzieckim NKWD tow. Putina ” http://wyborcza.pl/1,160377,24090081,przesladowani-bici-a-nawet-zabijani-homoseksualisci-z-rosji.html?disableRedirects=truew ….co robią pedziom w Czeczeni doczytaj. Jednak lubię Rosję w tej kwestii 🙂 Na forach zmiana nicków niewiele daje, zawsze można poznać idiotę, bo jest idiotą. Tak więc Twoja zbitka rzuconych dwóch haseł jest idiotyczna. https://www.youtube.com/watch?v=peSADC4gIXA i tego się trzymajmy 🙂

Doktor

Masz gościu poważne problemy z logicznym rozumowaniem przedstawionych treści. Psycholog wskazany, aczkolwiek w twoim przypadku odpowiedni by był psychiatra.

Aramis

Obawiam się, że jesteś typowym wtórnym analfabetą mającym problemy ze zrozumieniem słowa pisanego.

Atos

Ipsos, czy to ta sondażownia, która głosiła zwycięstwo KE z przewagą 10 % nad PiS!

Fałszowanie wyborów?

Skąd wiesz, że źle głosiła? Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Są liczne przesłanki o fałszowaniu wyborów…

https://www.youtube.com/watch?v=oduUdQoxHiA

Aramis

Prawo Kalego. Jak my fałszowaliśmy, liczyliśmy i woziliśmy w prywatnych samochodach karty do głosowania było ok …

Atos

Pewnie sądzisz to po sobie! Pragnę zauważyć, że jakość rządów się zmienia i każdy to widzi! Wreszcie wyniki wyborów oddają prawdziwy werdykt wyborców.

Wpwp

Nród z partią, partia z narodem, tylo nie wiadomo którym.

Zenon

Oj też do elity nie należysz, ale to powyborcza frustracja leminga.

Wpwp

Do jelity pisowskiej wstyd należeć.

Pyrrrr

Sądząc po twoim wpisie szanowny adwersazu można domniemać ,że jesteś tą „ELYTA” bez tego ” dobrego inteligenckiego „pochodzenia ,Tak łatwo ci przychodzi obrażać i poniżać ludzi !!!!!!!!!!!!!

gość

Przedstawianie twardych FAKTÓW i poddawanie ich analizie logicznej w kontekście jakiegoś tematu to nie jest obrażanie ludzi.

Aramis

O ! Wróciłeś do nicka ..rozumiemy rozpacz powyborczą )…to jest obrażanie ludzi.

Juras

„Taka ciekawostko” z całą pewnością mam wykształcenie wyższe niż ty i tez nie głosowałem na cwaniactwo i kolesiostwo z peło. A że taka „ełyta” jak ty głosuje na krętaczy i oszustów to musi mieć jakiś powód i rodzinno-kolesiowskie układy czyli należysz do tej wypaczonej mafii i ją wspierasz…… czyżby jeden z januszexuff?

Pyrrrr

Właśnie różnimy się tym ,że dostałem staranne wychowanie ,dobre wykształcenie i wspaniałych uczciwych rodziców, świetnie radzę sobie bez układów , a szacunek do drugiego człowieka kim by on nie był mam wrodzony i z tego jestem dumny pozdrawiam

Real

Po twoim wpisie nie sądzę ,abyś miał wyższe wykształcenie ,prostota bije na odległość ,zawiść ,zazdrość, beeeeeee!!!!

gość

Po twojej pisowni z całą stanowczością stawiam tezę, że nie masz nawet matury. Nie znasz zasad pisowni i interpunkcji.

Non

Juras idź się edukować !!!

Aramis

…..też jesteś wtórnym analfabetą ?

Juras

Nawet mlodziez z podstawowki wie, ze jak ktos pisze z zagranicy to ciezko mu wstukiwac polskie znaki (pomysl moze cos ci do glowy przyjdzie…), a niestety nie kazdy kto konczyl studia jest humanista albo nauczycielem W-Fu…. na upartego mozna to poprawic, ale dla mnie liczy sie tresc a nie interpunkcja i ortografia…. tak dla wyjasnienia januszexom i zasiedzialym biurfom po wyzszej szkole oleckiej w trybie mocno zaocznym… Pozdrawiam

prawda

Idziesz na łatwiznę i tyle. Windowsy pozwalają używać dowolnej klawiatury systemowej – niezależnie od wersji językowej. Nawet jeżeli masz sprzętowo klawiaturę angielską, to dalej jest to klawiatura QWERTY. Różnice nie przeszkadzają pisać po polsku. Ze smartfonami jest jeszcze łatwiej. No chyba, że piszesz np. z Chin, to wtedy zwracam honor – i tak idzie ci nieźle. Szacun.

Czasami trudno odczytać właściwy sens bez interpunkcji czy ortografii.
Tak czy inaczej cieszę się, że nie głosowałeś na PO – tyle zrozumiałem, a to najważniejsze. Nie ma jednak powodu, aby serwować w kogokolwiek epitetami – to tylko twoje wyobrażenie współrozmówców – nic więcej.

gość

Cytat: „Nawet mlodziez z podstawowki wie, ze jak ktos pisze z zagranicy to ciezko mu wstukiwac polskie znaki”
Buhahaha… jak jestem za granicą to mój smartfon automatycznie zmienia język na niemiecki, czy holenderski… no pewnie koleś… weź ty skończ gimnazjum, później dyskutuj bo się ośmieszasz xD

Juras

i widzisz „gosc” jak jestes na wakacjach za Koniewem czy na Blankach to na pewno ci zmienia na lokalny dialekt, ja nie klikam z telefonu wiec takiej opcji nie mam, przeczytaj co kolega powyzej napisal moze ci cos ruszy w tkance szarej a puki co to jestes typowy imbecillus…..

Aramis

To nie chodzi o pisownię. jak nie wiedzą jak odpowiedzieć, to zawsze mogą pojechać po literówce. 🙂 czy niezamierzonym błędzie ort.. Wynik POwyborczego stresu pourazowego – lemigozy. Nikt inteligentny nie przebywa na stronie internetowej portalu ..którego nie lubi. A tu masochistów dostatek Dlaczego ? To stały numer prowokowania ludzi czy robienia zamieszania w celu zagłuszenia treści poruszanych tematów, zniechęcenia do pisania na portalu, prowokowanie piszących do wypowiedzi podchodzących pod paragraf, zmiany nicków. To już tu było. Portal jest solą w oku lokalnej mafii partyjnej. „Tłuczki do ziemniaków” nie mogą pojąć prostego zagadnienia: na kogo głosowałem to moja sprawa i moje prawo, ale krzykacze i sympatycy PO, nie cierpiący tego portalu, twierdzą, że demokracja jest wtedy kiedy ma być ,tak jak było. Oni uzurpują sobie prawo do najlepszych wyborów nawet wtedy, gdy ich wodzowie kompletnie się kompromitują i stanowią poziom Dyzmy. Porażki bolą.

Władeczek

Dobrze Aramis prawisz:) Lubię Cię! jak jedziesz z przydupasami i wazeliniarzami peło;-)

Aramis

Doświadczenie i cel działania ‚protasiątek” znany, prymitywne działanie też. Wać pan Władeczek też masz szpadę ostrą i przybijasz do drzwi lokalnych farmazonów. Przy starym userze Canis Lupus to jestem cienki Bolek 🙂 ten to celnie palił.

psycholog

Najpierw piszesz od rzeczy, później nazywasz ludzi od imbecillus pomimo ich racji. Dziadek, wszystko z tobą w porządku?

Aramis

Lepiej zapytaj starego, gdzie podział się Twój dziadek, bo tu nie znajdziesz. No chyba, że jest nim Stachu Jones to szacun.

Aramis

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-do-europarlamentu-2019-zdecydowane-zwyciestwo-koalicji-europejskiej-w-wiezieniach-6385736593721473a

jak widać siedzą same wykształciuchy z doktoratami. Chyba grzeją już celę Tuskowi. Złodziej na złodzieja … zawsze.

Aramis

…za to tu przebywają sami doktoranci prawa i inne wykształciuchy https://wiadomosci.wp.pl/wybory-do-europarlamentu-2019-zdecydowane-zwyciestwo-koalicji-europejskiej-w-wiezieniach-6385736593721473a
Grzesiek kolegom obieca amnestię. 🙂

beeee

Czy już zdjęto te banery z „dzwonem” przy Gamie na ul Wysokiej Bramy? Ktoś wie? Bo gdy tam przechodzę mam odruchy wymiotne. Ta ścianka to hańba tego miasta.

Aramis

cyt. artykuł Debata Olsztyn „Piłkarz-poliglota Tomasz Frankowski (Koalicja Europejska) otrzymał 123 tys głosów, czyli więcej niż Jacek Protas i Urszula Pasławska razem wzięci i został europosłem.

Urszula Pasławska z PSL, mimo że nie dostała mandatu to zdeklasowała Jacka Protasa – barona PO na Warmię i Mazury. Otrzymała ponad 62 tys. głosów a Prota zaledwie ponad 51 tys. głosów. Nawet w Olsztynie Pasławska zdobyła więcej głosów od Jacka Protasa (może PO powinna zrobić ją szefem okręgu?). Reklamowała się w kampanii jako „dobra gospodyni”. Chwyciło.

Za burtą znaleźli się poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz15, z powodu słabego wyniku tego ugrupowania, poniżej progu wyborczego, a także „jedynka” Konfederacji w naszym okręgu Robert Winnicki „.

Niestety burmistrz nie postawił na właściwego rumaka 🙂

Atos

Burmistrzowi został osiołek!

Polak

Nie miał wyboru. Inaczej jeden pan ze starostwa mógłby szarpnąć mocno smyczą i zabolałoby. Inną kwestią jest to,że te niedouczone ,sztucznie wyglądające gesty niewerbalne nie przyniosły spodziewanego rezultatu.
Refleksja. Przed pierwszą kadencją obecnego Burmistrza ,poseł popierał p.Wajsa i był zagorzałym przeciwnikiem pretendenta,czemu dawał wyraz nawet po wyborach. Teraz obecny zachęca do głosowania na posła. Niepojęte.

Aramis

🙂 Zdaje się, że p.Jacek się zafiksował kompletnie w celu bycia lokalnym celebrytą.
Biegacie w tym L.W ?. Tak ,tak biegamy ! Jeździcie na rowerach ? Tak tak jeździmy. Uprawicie motocross ? Tak,tak Latacie w kosmos? Hm ? Tak, tak latamy… co sesję.
Najciekawszym jednak zjawiskiem było …..poparcie dla odchodzącego burmistrza A.W 🙂 i próbę wręczenia medalu obrażonemu na cały elektorat ( jakże to znamienne dla PO) byłemu burmistrzowi.
P.Jacek popiera wszystkich i wszystko. Czasami jest przeciw, a jednak popiera ( np. uzdrowisko).

Aramis

Szczerze mówiąc, rzeczony poseł ( oprócz obciachu), niewiele zrobił dla szarego obywatela. W naszym sejmie też się nie wyróznia, więc żadna strata. (Uwielbiam to https://www.youtube.com/watch?v=FbcedeGGl3U . Jako miłośnik ludwisarstwa pięknie by nam bimbał 🙂 w Europarlamencie.

Rybka

To teraz wiecie do kogo macie postulować w spawach europejskich 🙂 Panowie usadzą się w parlamencie, wezmą spore pensje i nic absolutnie nie zrobią bo będą należeć do mikrokoła eurosceptyków. Oczywiście jak rozumiem dla większości tu komentujących to dobrze bo nie wygrał lokalny poseł.

ilex

Zrobią tyle samo co każdy dotychczasowy europoseł.

Pyrrrr

.Hmm! To tak samo jak poprzedni !!!!!!! A może już nie będzie gorzej he!

Aramis

Bardzo dobrze, jak widać PO Lidzbarku, te miasteczko jest w czarnej … mimo tak przebojowych 🙂 Platformersów. ( podałem linki z aferami) PO uprawianło tzw. prywaciarstwo i wykorzystywanie stanowiska. Niestety oprócz głupawych występów pod sądem i dziwnych spraw dotyczących przedzamcza czy term, wykorzystywania poj. służbowego do celów prywatnych z zaprzyjaźnionym kierowcą ( patrz Siemoniak – Tusk) czy nepotyzm w przydzielaniu stanowisk w urzędzie marszałkowskim. Jak przyszło do podpisania się np. termy to moje dziecko…to wyszło… czyste tchórzostwo, a więc działanie wcale nie dla dobra społecznego. Mam nadzieję ,że jak skończy się kadencja to w końcu ktoś rozliczy „tłustego kota” z L.W.. Przypomnę tu lenia (PO) Hołowczyca, który chyba 2 razy na kadencję zabrał głos w Ewrokołchozie. Ciekawe co uczynili oprócz skarżenia inni. Leser Tusk, cwana gapa Bieńkowska i reszta tego dziadostwa. Nie ochronili polskich firm przewozowych, a tak w ogóle pilnowali interesów szwabskich. Ciekawe co zwojują stare komuchy, Sikorskie, Hubnery,… Czytaj więcej »

Aramis

a tu żeby nie było hejtu hm. frend niedoszłego euroPOsła https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/oto-najwieksi-eurolenie/bzh98gt

Rybka

No nowa ekipa to jest lepsza, panienki na etatach po 50k, srebrna, premier kolekcjoner majątku, europoseł z regionu co ma na koncie 2 x tyle co diety, drenowanie spółek skarbu państwa, kierowcy i sekretarki na stanowiskach prezesów, wice marszałek schowany po wizycie w domu uciech, komisja smoleńska itd itd,zmasakrowany system prawny i totalne rozdawnictwo z przyszłych dochodów, sojusz z Węgrami jako strategiczny alians nowej europy 🙂 zaraz zabiorą kasę z OFE, ZUS i US szukający każdej możliwej złotówki w kieszeni małych firm i zdaj się, że zabraknie ale za 2 lata zrobi się wcześniejsze wybory i będą się martwić ci co wygrają. Nie ma co jest super.

gość

PIS = PO, wyborcy dali PO-PIS 🙂
A później narzekania, że bida w kraju, młodzi uciekają a starcy umierają pod szpitalami…
wincyj PO-PISu, Wincyj!

Aramis

No nie chce mi się licytować, ale 8 lat rządów PO nie raziło cię ? https://pikio.pl/pis-wylicza-wszystkie-afery-po-jest-ich-naprawde-duzo-pelna-lista/ Nie raziło jak Donald grał 3 x w piłkę ( nie miał czasu dla państwa) Borusewicz latał do Danzig …. po to aby wyprowadzić psa na koszt państwa? Reszta na taśmach i o stosunku do tego państwa i jego obywateli przez ekipę Donaldinio, że wspomnę idiotkę, na stanowisku Bieńkowską. Zmasakrowany system prawny ? A co ostatnio załatwiałeś w Trybunale Konstytucyjnym ? Widzisz jak wiele łyknąłeś propagandy ? System jest zmasakrowany przez ludzi, którzy tam są działają w oderwaniu od prawa i rzeczywistości. Na podstawie kodeksem jeszcze z komuny, a sędziowie nie odpowiadają za wyroki i są wychowankami komunistycznych sędziów. Popatrz na lokalne podwórko i sądownictwo. Nikt nie beknął za termy ( temat ujęty w linku), a ten co to „wydumał’ ( i paru innych ekspertów geotermalnych) w nagrodę startował do UE. Nawet w komunie… Czytaj więcej »

Aramis

No nie chce mi się licytować, ale 8 lat rządów PO nie raziło cię? https://pikio.pl/pis-wylicza-wszystkie-afery-po-jest-ich-naprawde-duzo-pelna-lista/ Nie raziło jak Donald grał 3 x w piłkę ( nie miał czasu dla państwa) Borusewicz latał do Danzig …. po to aby wyprowadzić psa na koszt państwa? Reszta na taśmach i o stosunku do tego państwa i jego obywateli przez ekipę Donaldinio, że wspomnę idiotkę, na stanowisku Bieńkowską. Zmasakrowany system prawny ? A co ostatnio załatwiałeś w Trybunale Konstytucyjnym ? 🙂 Widzisz jak wiele łyknąłeś propagandy ? System jest zmasakrowany przez ludzi, którzy tam są działają w oderwaniu od prawa i rzeczywistości. Na podstawie kodeksem jeszcze z komuny, a sędziowie nie odpowiadają za wyroki i są wychowankami komunistycznych sędziów. Popatrz na lokalne podwórko i sądownictwo. Nikt nie beknął za termy ( temat ujęty w linku), a ten co to „wydumał’ ( i paru innych ekspertów geotermalnych) w nagrodę startował do UE. Nawet w komunie wsadzano… Czytaj więcej »

Romek

Ciekawe co Lider i Włodarz w jednej osobie jeszcze ciekawego wymyśli, jakieś inwestycje, kredyciki, konkursiki na stanowiska? A może jakieś imprezki hołdujące wielkie dokonania tego władcy, na które muszą wybrać się osoby pozostające na codzień z tym panem – bo przecież wypada? Co za Świat…….

krzysztof

dobry wynik posła Winnickiego w Lidzbarku należy przyjąć z zadowoleniem…..

wyborcy dali ładny PO-PiS przy urnach...

POPiS otrzymał razem ponad 80% wszystkich głosów wyborców! Nie do wiary! Tak… dwie najbardziej nielubiane partie w kraju otrzymały ponad 80% głosów wyborców! Fenomen na skalę świata! Buhahahahha… Także tego… polacy… no miłego życia dalej w tym kraju w biedzie i z ceną pietruszki na poziomie wołowiny 🙂 pozdrawiam z NL. Uff… jaka ulga, że mieszkam z dala od tego cyrku 🙂

Aramis

To czemu martwisz się ceną pietruszki? Wolisz Biedronia ?:0

wyborcy dali ładny PO-PiS przy urnach...

Masz prawicowe poglądy? Głosuj na Konfederacją. Lewicowe? głosuj na partię RAZEM. W czym problem?

Aramis

Głosowałem i lubiłem Korwina (brydź- ciekawe książki), ale niestety obecnie zbyt mocno tuli się do Ruskich i sama konfederacja to egzotyczna papka programowa. Nie zrozumiałeś pytania. Skoro mieszkasz poza Polską ( nie do sprawdzenia 🙂 ) to czemu w wielu postach martwisz się o cenę pietruszki. Zjedz nać selera za nas.

Aramis

A….. to chciałbyś mieszkać za granicą 🙂 ( niby) a tu żeby rządził „miękki kolo” z upośledzoną Szajbus – Wielgus oddającą swoje psy do schroniska z powodu alergii. https://wiadomosci.wp.pl/joanna-scheuring-wielgus-poza-europarlamentem-psia-afera-sie-zemscila-6385257756993153a No brawo. Wolę pietruszkę po 30 zł i ostatnich gryzą psy 🙂 Aśka do budy !

gość

PiS to dopiero egzotyczna papka programowa… taka niby prawica a rozdawnictwo jak u lewicy… podnoszenie podatków jak u lewicy… do tego przymus rejestracji kart SIM, ograniczenie handlu w niedzielę, zakaz handlu wyrobami tytoniowymi w internecie… a może to LEWICOWA partia? A co masz do Rosjan? Kolejny rusofob? Tyle mówi się o antysemityzmie a prawdziwym problemem jest rusofobia, która zyskuje poparcie rządu. Kiedyś Polska „tuliła się” do ZSRR, dziś tuli się do USA i to nawet mocniej. Taka republika bananowa, która buduje upadającą amerykańską gospodarkę. Niech Polska dba o swoje interesy, nie o interesy USA czy Izraela.

Aramis

Istna tragedia. Handel nie powinien cię interesować, bo i tak pietruszka droga ..:) więc nie skorzystasz. No katastrofa z SIM, no a handel tytoniem w internecie to już upadek państwa. Nie jedz już tej pietruszki , bo ci szkodzi.. Nie trzeba było chodzić na wagary tylko uczyć się historii. Polecam książkę Sołżenicyna Archipelag Gułag,ale chyba nie pojmiesz, że Rusek nigdy nie będzie bratem z perspektywy czasu i historii. Niestety Polska została siłą zmuszona do tulenia się i ślubu w demoludach ..więc nie pisz głupot przyjacielu, bo nawet rząd był z Moskwy. Twoja wiedza jest w tej sprawie żenująca. Co do Rosjan to mam wiele: zakłamana historia, napad na Polskę w 1939 r z Adolfem, wywózki na Syberię, morderstwa czystka 1940 r na wschodzie z polskich obywateli, mordowanie kobiet dzieci, Katyń, kradzież ziem wschodnich i stan Polski poprzez zniewolenie socjalistyczne ( gospodarczo… lipa) i inne. Mordowanie własnego narodu… wiele by pisać.… Czytaj więcej »

Aramis
Doktor

Prawdopodobnie przedawkowales propagandę TVP. Zalecam wizytę u psychologa.

Aramis

Lekarzu lecz się sam jak mówi przysłowie, ale jako historyczny zawodowy nieuk nie możesz, tym bardziej, wypowiadać się w kwestii medycznej lub stawiać diagnozy. Tylko lemingom z PO wydaje się ,że są wyjątkowo uzdolnieni. Na podobne schorzenia cierpią ich pryncypałowie, czyli choroby okopowych.https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/chwoscik-buraka-choroba-buraka-cwiklowego,52449.html

Doktor

Rusofobia to jedna z odmian fobii, czyż nie? Co mówi czysto naukowa Wikipedia na temat fobii? cytat: Fobia – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Fobie wywoływane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które w praktyce nie są niebezpieczne. Zasadniczy obraz fobii to przesadne reakcje zaniepokojenia i trwogi, pomimo świadomości o irracjonalności własnego lęku oraz zapewnień, że obiekt strachu nie stanowi realnego zagrożenia.
ICD-10 wyróżnia wśród zaburzeń lękowych w postaci fobii (F40) agorafobię, socjofobię, specyficzne (izolowane) postacie fobii, inne zaburzenia lękowe w postaci fobii oraz fobie bliżej nie określone. A więc jakakolwiek fobia to ZABURZENIA NERWICOWE. Naprawdę zgłoś się do psychologa, on ci pomoże w wyleczeniu tego zaburzenia nerwicowego. To samo dotyczy HOMOFOBII. Według terminologii naukowej jesteście ludźmi z zaburzeniami nerwicowymi. Tam mówi nauka!!!

Till

Wikipedia to nie wiedza czysto naukowa, tylko ogólna, często wprowadzająca w błąd myślowy czytelnika , czego jesteś dobrym przykładem – nazwałeś się Doktorem. Jesteś mieszkańcem „ Lidzbarga” prawda?

Aramis

Sodomita psychologiem. Niestety diagnoza nietrafiona kompletnie. kolejna kompromitacja cyt „Co mówi czysto naukowa Wikipedia na temat fobii?” Wikipedia naukowa he,he taka jak Ty specjalistą od psychologii przez internet. https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia) leczyć zboczeńców. 🙂

Władeczek

A mówią, że kosmici nie istnieją, a tu proszę jaki ładny obrazek z kosmitami;-)

Władeczek
Aramis

Dobre, choć mężczyzną ciężko nazwać sodomitę :). Jak mam zły humor to wrzucam to https://www.youtube.com/watch?v=ry4WyX-dQbw

ForumLidzbarskie

Jezeli łączysz polityke z zeszłoroczna susza i cena pietruszki, to zostań w tym NL. Na dobre nam to wyjdzie : )

gość

Ceny w sklepach w górę, inflacja w górę, pensje zwłaszcza w Lidzbarku dalej na żałosnym poziomie ale widzę co niektórzy dalej głowa do góry i dumnie podnoszą głos… Heh heh heh…
Takich to mi nawet nie szkoda. Zamiast komentować idź do tej swojej pracy w jakimś lidzbarskim Januszexie i kup sobie za dniówkę dwa kilogramy tej pietruszki, bo na tyle cię tylko będzie stać. pozdrawiam

Marcin

Dorabiasz nl, to po co śledzisz LW, ciągnie do domu na tą pietruszkę oj ciągnie.

Aramis

Przypomnę genezę, iż obecny burmistrz jest od sasa do lasa. Zarówno w programie jak i pomysłach na te biedne miasto. Najpierw było nowe 5 gmin, później deklarowana na ulotce miłość do Piechocińskiego z PSL, obecnie do PO. Na kogo postawi na tego bęc. Proponujemy teraz poprzeć Biedronia i tęczowych sodomitów.. Co do cudu gospodarczego, w L.W miało być nowocześnie, ale jest po staremu, miało być bez uzdrowiska jest przeciwnie, miało być bez straży miejskiej jest z itd, itd. Cieszyłem się jak pognano „rozbestwionego władzą” poprzednika, ale jak widać L.W tradycyjnie ma pecha do władz. Może kiedyś mentalność mieszkańców się zmieni i zaczną wybierać ludzi wartościowych oraz odpowiedzialnych, a wybrani rzeczywiście zaczną myśleć o mieszkańcach. Społeczeństwo w Polsce dojrzało i zauważa władzę która dba o nich, coś się zmienia. Efekt po kadencji żaden. PO prostu trafił nam się burmistrz celebryta. Dość już tych Protasów i innych asów, niech ten chłop odszuka… Czytaj więcej »

krzysztof

czy pan Jacek przetrwa w posadzie pełną kadencję????

Aramis

Jak większość byłych w L.W… politycznych pływaków – szpagatowców da radę. Odsyłam do literatury i Dołęgi . Mostowicza.

Jahoo

Masz na myśli Karierę Nikodema Dyzmy;-)?

Aramis

Wystarczy popatrzeć na możnych z tego miasta… tych panów w radach też.

Urzędnik

Włodarz znowu dał popis. Ale wstyd….

Kropek

….i żenua – szkoda słów.

gosc1

Protas nie wszedl ufff!!! Brawo Lidzbarczanie . Burmistrz na wielki minus !

API

Karski na 100% a kto drugi z okręgu?

gosc1

Franek Łowca Bramek 😉

Brawo

Krzysztof Jurgiel

Wpwp

Uwaga właściciele melexów!!!

Aramis
Pyrrrr

Uff,uff,uff,uff,uff co za ulga!!!!!!!!!

Aramis

Do sejmu też nie wejdzie, a burmistrz się nie ogarnął i w sportowych majowych zawodach w L.W. lansował Jacek Jacka, aż obaj zrobią placka.

stoPO

Wszyscy wiemy, że są ludzie bezwzględni, butni, nie liczący się z innymi, nie uznający zasad, wartości i po trupach dążący do swoich celów. Liczy się dla nich interes wąskiej grupy ich popleczników i kolesiowo-rodzinne układy. Wiemy, ze bardzo często tacy ludzie garną się do polityki. Mają wysoko postawionych (ukrytych) protektorów. Brudna polityka , którą uprawiają daje im możliwość dysponowania „wielkim pieniądzem”. Na pokaz, nie za swoje, budują pomniki głupoty. Ale ogromne pieniądze, z naszych podatków, trafiają też do ich prywatnej kieszeni . Dzięki temu mogą czuć się coraz mocniej i pewniej. Pod szyldem pracy na rzecz społeczeństwa ukrywają drugą stronę swej podlej natury. Mają przyklejony uśmiech i mówią miłe słowa. Walczą o demokrację, konstytucję , wolne sądy i wolność. A tak naprawdę o kasę dla siebie. Cała ich kariera to systematyczne usuwanie i niszczenie innych ludzi, aby znaleźć miejsce dla swojej ośmiornicy-sitwy. Dla nich Polska to tylko miejsce obecnego zamieszkania… Czytaj więcej »

Aramis

Budują nepotyzm, ‚lanie betonu” czyli zależność wyborcza poprzez pracę. Tak, to takie wielkopańskie maniery”lokalnych snopków”. Świetnie opisane w poście powyżej. Na szczęście podlaskie jest większe i postawiło na piłkarza 🙂 Nie wiem co ci ludzie mają w głowach.

Władeczek

Już są na tyle bezczelni, że rozsyłają smsy na kogo masz głosować 😉

Aramis

Niedługo do głosowania przydzielą opiekunów, aby utrzymać stołki w lokalnych mafiach.

Władeczek

Albo przy urnie wyborczej będziesz musiał fotkę zrobić na kogo głosowałeś i pokazać w pracy 🙂

Aramis

🙂 spreparuje się… na razie „dyrechtorzy” z nadania partyjnego.. są zobowiązani do tworzenia list, zbierania podpisów dla swoich pryncypałów w urzędach, zakładach zależnych od PO, czyli wszystkich w L.W.. Tak jak np. bywało wypełniania kuponów,smsów na najfajniejszego samorządowca. To prymitywny PR ,ale jaka władza taki PR.

hcwd

Panie burmiszczu, a więc kiedy w lidzbarku będzie pan zaszczycał takie parady? Może już niedługo razem z jackiem p., po wyborach?
https://wiadomosci.wp.pl/burza-po-marszu-rownosci-ziemkiewicz-ostro-do-dulkiewicz-zalosna-idiotko-6385069908129921a

Ptakhu

„nie można służyć Bogu i mamonie, nie można służyć Polsce i Unii Europejskiej, można tylko służyć Polsce i Polskiemu narodowi bo naród jest duszą państwa” #R
https://www.youtube.com/watch?v=bBdT_wdJEHs&fbclid=IwAR0OblFNVuPs9PdpZipghZjAYRvOSf-8HkmSapPLgagvG0kgMOK6eSTOWg8

Chillwagon

A lidzbarskie robale zazdrosne ze człowiek pracuje tyle lat na swoją pozycje, ma możliwość awansować wiec będą pluły jadem. XD

Ojej

Robol tez czlowiek ,najgorsza jest pseudoelita z dużymi brakami kulturowymi i pazernymi charakterami „Po trupach do koryta” bez honoru

Pyrrrr

A ty z jakiej rodziny się wywodzisz ,że w tak prostacki sposób określasz ludzi którzy ciężko pracuja,taki wpis bardzo źle świadczy o Tobie , po co zatrudniać robili , niech przedsiębiorcy zasuwają sami wraz z rodzinami i swoimi rozpieszczonymi,roszczeniowymi dzieciaczkami za talerz zupy he !!!

Api

Czym innym jest bogacenie poprzez własną pracę, a czym innym dzięki koneksjom partyjnym i ukladom.

Aramis

lub skakaniem po wódkę 🙂

Aramis

ha ,ha pracuje na swoją pozycję, a ile numerów z CBA w tle. Robale się połapały, że Twój idol to zwykły Dyzma. Botanicznie nie ma robali plujących jadem :). Dyletant popiera dyletanta, no chyba ,że partyjny lizus. znowu ciężki czas dla lemingów.

Aramis

*przepraszam miało być biologicznie lub zoologicznie

Cox

Panie Chillwagon tu nie chodzi o pozycję tylko o umiejętność rządzenia. PO nic nie umie robić, nawet nie umieją zrealizować swoich obietnic przedwyborczych i nie mogą pogodzić się z przegraną tyle w temacie

Ojej

Panie Burmistrzu to chyba zły sen co Pan wyprawia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdzichu

A tak z ciekawości. Czemu Pan Protas podaje zawód jako polityk? Myślałem, że z zawodu jest nauczycielem wychowania fizycznego, czy nie jest? Może ta praca jako hobby była:-)? Ostatnio tak popierał strajkujących nauczycieli, ale widać jako nauczyciel nie do końca się z nimi utożsamia. Czy chodzi o to, że „polityk” lepiej brzmi??

Kropek

comment image
…a J.Protas jest z zawodu POLITYKIEM…
…to takie skojarzenie z Barei :))

Aramis

Protas uwierzył w swoją wielkość, bo tak mu codziennie mówią jego kolesie i przydupasy, którzy podziwiają jego nadzwyczajność, a sami są tępymi karierowiczami POznajomosci. Patrzą w niego jak w obraz i czekają na „mundre wyuczone słowa czy formułki”. Niestety nic nie trwa wiecznie. Drogi Jacenty to wszystko już nie będzie Twoje ( słynna sprawa z impry). Ludzie się połapali, w czym był biznes. Koniec tego dobrego, choć skarpeta pełna. Chyba ,że pociągną gościa za termy, jak już przestanie posłować. ( wolne media i wolne sądy). Na razie przegrał „polityk” w sportowej walce z.. piłkarzem w swojej drużynie. Basta !

Aramis

a najlepszy numer wyniknął ….jak jego termalne dziecko… zostało sierotą. Mózg od geotermii wyparł się, że maczał łapy w tej głupocie, zwalając winę za budowę na innego „mundrego czerwonego” marszałka. Znamy te numery Bruner.

Januszex

Głosujcie na Pana Jacka bo jako „polityk” mało zarabia i ciężko mu związać koniec z końcem. W parlamencie europejskim jest godna pensja więc będzie mu się „żyło lepiej” jak to mawiał Pan Rudy lisek Donaldek. A ja korzystając z okazji chciałem Państwa zaprosić do pracy w naszych zakładach januszexów bo to przecież Dzięki naszym politykom w kraju żyje się lepiej. Czeka na Państwa atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości 1600 netto oraz pracująca sobota byście mogli Państwo miło spędzić weekend w pracy, a nie nudząc się w domowym zaciszu. Pozdrawiam i Zapraszam.

gośc
Zdzichu

Nie powinieneś być zdziwiony;-) po to się idzie do polityki;-)

Anna

Trzeba iść na wybory , żeby nie wygrały uPiOry !

Zalamana

Panie Burmistrzu niech Pan już nie zaskakuje negatywnie swoich wyborców ,dajmy szansę innym, starym układom już podziękujmy, bo naprawdę przyjdzie nam tylko zaorać nasze miasto .

Zalamana

Dajmy szansę wkoncu innym !!!!!

Bartez

Panie Jacku głosowałem na Pana……Litości. Tylko nie w tą stronę.

Kyle XY

I tu zatoczono krąg . Od buntownika po wasala. Koniunkturalizm (żeby nie powiedzieć dosadniej ) najwyższych lotów. Panie Burmistrzu, zastanawiam się co Pan robił na spotkaniu z premierem Modawieckim w Olszynie przez wyborami samorządowymi w 2018 roku. Wspólne zdjęcia. A teraz proszę. Wydaje mi się ,że już dawno prześcignął Pan POprzednika w arogancji i pysze. Zastanowi się Pan co Pan robi. Jak się skończy Pana kadencja trzeba będzie spojrzeć ludziom w oczy z innej pozycji.

Rybka

Autor i poplecznicy to dopiero narobili dobrych rzeczy, każdy kto z poza LW przeczyta zamieszczane tu artykuły czy nazwijmy to opinie, komentarze czy obejrzał wywiad w TVP z redaktorem ma pełne przekonanie, że strona społeczna to w LW to potęga buhahahahaha ani jednej inicjatywy, ani jednego czynu tylko hejt i pomówienia, obrażanie osób próbujących coś dla tej mieściny zrobić i ambicje jakby LW był pępkiem świata a prawa jest taka że to mikro mieścina na rubieżach północnych.

Aramis

Kłamstwo
– sprawa przedzamcza (ulica , dotacja)
– sprawa parkowania i oddania ? ulicy, fosy
– sprawa term i wody
– służbowe wyjazdy, dojazdy
– PUP i murzyny+ nagrody (tak tak Tusku też sobie nie żałował i swoim pretorianom)
itp.
tylko upośledzeni lub leniwi nie zaglądają do archiwum. Kolejny dysputant… nie wiedzący… do czego służą fora. Rewolucje zaczynają się od małych rzeczy. Rzecz w tym ,aby w betonowym układzie zaczęły się rysy, a prawda zaczyna się wylewać i pokazywać dyletanctwo władzy.
haha, Dyzmy i chęć robienia czegokolwiek dla tej mieściny ech zadowolony pełowski leming.

Aramis

Sprawa Polmleku, zatruwania Łyny i oczyszczalni.he,he Cienki ten hejt NL -ka 🙂 Jak tam leming przyjął wiedzę ?

cox

PO dla polski w PE robi więcej szkody niż pożytku… brak słów

Till

Nietrudno zauważyć, że publiczne wystąpienia burmistrza są niezrozumiałe i mało logiczne. . Mam taką nadzieję, że w sieci istnieje wersja z napisami, albo z lektorem – pasowałaby tu” Krystyna Czubówna”. Co do drugiego ananasa, to jego niewątpliwym sukcesem jest to ,że Warmia i Mazury są jednym z najbiedniejszych regionów UE

Prrrr szalony

Majętność regionu wynika z jego zasobów oraz pracy mieszkańców i ich firm a nie polityków szczególnie tych lokalnych czy regionalnych ale zawsze dobrze jest zwalić swoje lenistwo i nieporadność na kogoś i od razu czujemy się lepiej.

Śmiesny jesteś

Jakie perspektywy pracy ma młody człowiek w tym mieście? To mam rozumieć, że Ci leniwi i nieporadni ludzie uciekają z tego miasta za lepszą pracą i godnymi zarobkami. Nie każdy ma bogatych rodziców, żeby zainwestować w swoją działalność. Teraz przyjrzyj się tym wszystkim bogatym ludziom na czym się dorobili, nie będę wytykać palcami kto dorobił się na kontrabandzie i przekrętach.

Till

Mam rozumieć , że decyzje i działania polityków regionalnych nie mają wpływy na rozwój regionu, a sami politycy pełnią rolę dekoracyjną. Z lenistwa i nieporadności nie zagłosuję na polityka, który będzie pełnić rolę wazonu w PE.

krzyś

Farmazony wstawiasz.
Jeśli twierdzisz, że sukcesem tego polityka jest bieda panująca w naszym regionie, to twierdzę, że uprawiasz kłamliwą agitację.
Skoro inni zapewnią lepszy byt naszego regionu, to proponuję kompleksowy powrót do czasów, w których nasz region miał się znacznie -wg ciebie lepiej. Do czasów głębokiej komuny z lat 70tych.
Zatem zagłosuj na kandydata z tej opcji…
PARANOJA!

Aramis

Z założenia woj. szuwarowo- bagiennego miało być płucami Europy, pozbawiona przemysłu, za to bogate dacze letniskowe.Lokalna ludność miała robić przy domach jaśniepaństwa z Warszawy. W wolnych chwilach przebierać się w skóry zwierząt, polować i żywić się korzonkami i jagódkami. Co do polityków żaden z nich od lat nie pomyślał o drogach szybkiego ruchu czy przemyśle.

stały bywalec

Buhahahaha… Szok…
Nawet nie wiem jak to skomentować, by nie obrazić nikogo…

MATKA POLKA

Nie rozumiem, jak można wspierać kandydata, który z kolegami i koleżankami chce wczesnej seksualizacji dzieci i adopcji ich przez małżeństwa homoseksualne! Panie Burmistrzu! Przecież ma Pan dzieci. Jaką przyszłość chce im Pan zgotować!

stały bywalec

Ale z takimi zabobonami to do kościoła. Tam nie ma seksualizacji dzieci. Prawda? Oh wait… wait…
A małżeństwa homoseksualne zapewniają bardzo często lepsze warunki dzieciakom, niż niejedna para niewykształconych pijaków żyjąca z 500+ i klepiąca dzieci dla socjalu

gosc

Można i tak : ” Majętni geje i lesbijki zapewniają adoptowanemu dziecku (oczywiście oby nigdy w PL ) dostatek materialny również dają przykład kochającej się pary 😉 gdzie owocem tej miłości jest …..? właśnie co jest ? CHoreeeeee, NIE dla dewiacji odwiecznych praw natury !

gość

Zrozum, że takie geje i lesbijki to zwykle ludzie inteligentni i majętni, wykształceni, z własnym majątkiem, firmami i zaradnością życiową. Lepsze to, niż pary hetero, które mijam pod monopolowym w browarem w ręku, papierosem w buzi, długami w banku i pustką w głowie. Nie muszę chyba nawet wspominać, że tacy zwykle nie pracują i ciągną socjal na lewo i prawo.

gosc

nie wrzucaj wszystkich do jednego wora ! nie gazdy homo jest majętny i mądry ! Nie każdy hetero jest potencjalnym pijakiem , z długami i sieczką w głowie ! Argumenty z dupy …….! NIE dla dewiacji odwiecznych praw natury !

kumaty

Homoseksualizm jest wpisany w prawa natury. Występuje także wśród zwierząt i jest to coś naturalnego. Z punktu widzenia ewolucji osoby homo nie miały raczej swoich dzieci i dzięki temu mogły zajmować się potomstwem swojego rodzeństwa, dzięki temu 1/4 genów takich osób mogła dalej przetrwać. Nie jestem naukowcem ale poczytaj sobie o roli homoseksualizmu w ewolucji człowieka.

gosc

Pieprzenie w bambus , że ludzie rodzą się gejami lub lesbijkami ! Nie porównuj ludzi do zwierząt. EDUKOWAC ,UŚWIADAMIĆ . Nie wolno zakrzywiać ewolucji poprzez propagowanie , wspieranie homo !

homo sapiens

Człowiek to zwierzę tzn. ssak naczelny z gatunku człowiekowatych

Aramis

🙂 na pewno nie w bambus 🙂 chyba poszukam linka w Debacie ze zwierzeniami starego pedzia z G.W. ws adopcji. Szokujące jak wspomnienia angola z Berlina. Rzeczywiście 🙂 tak jak mówi oni pochodzą od zwierząt.

Aramis

Kolejny bajkopisarz – naukowiec amator.

Aramis

Znalazłem https://niezalezna.pl/43592-cala-prawda-o-zyciu-gejow daj już spokój homosiu. Masz już jakieś badania.

Mieszkaniec

A ty „gość” do jakiej grupy zaliczysz siebie ?
do gejów czy patoli z pod sklepu?
Odpowiedz bez wykrętów i rozpisywania się – jesteś dymany w d….ę czy pijesz wino pod sklepem ?

MATKA POLKA

Ciekawe, że tych postępowych drażni marginalna pedofilia w kościele, a wypaczanie dzieci w wieku już 4 lat przez naukę masturbacji est w porządku. Przecież, to też jest pedofilia!

homo sapiens

Madko polkoo, głupoty gadasz, a właściwie to powtarzasz propagandę zasłyszaną w propagandowej telewizji. Każdy normalny człowiek po usłyszeniu jakiejkolwiek informacji poddaje ją ANALIZIE LOGICZNEJ, a ty tak bez przemyślenia powtarzasz wyraz po wyrazie zasłyszane bzdury. Poczytaj trochę na temat tego, o czym piszesz i się nie ośmieszaj.

Aramis

Kolejny sodomita robiący PR. Czekam kiedy Trzaskowski i jego latarnicy ( wymalowani w lateksowych ciuchach czy z piórkiem w d…) będą uczyć wnuki Tuska masturbacji. Ech zboczeńcy i sodomici. Poczytaj o przemocy w tych związkach i wyciągnij wnioski. Tfu..

xyz

Rozdział 2.
Zasady postępowania
§ 4
2) bezstronności i bezinteresowności,