Lis 262015
 
XVI Sesja Rady Miasta. fot. API

XVI Sesja Rady Miasta. fot. API

Sesja rozpoczęła się od złożenia podziękowań dla Burmistrza za bezpłatne udostępnienie fosy przy zamku na rzecz kółek wędkarskich działających przy kole PZW. Młodzi adepci znaleźli bardzo fajne miejsce na treningi, na zawody i efektem tego było zdobycie przez jedną ze szkółek I miejsca w zawodach organizowanych przez okręg olsztyński PZW. Serdecznie dziękujemy i chcielibyśmy żeby pan nas dalej wspierał w tych działaniach i chcieliśmy na pana ręce złożyć ten piękny puchar oraz te skromne kwiatkipowiedział przedstawiciel PZW.

Sesja była jak zwykle nagrywana na wideo przez pracownika Urzędu Miasta, jednak daremnie szukać owych nagrań na stronie BIP, profilu FB czy też ostatnio bardzo promowanej przez Burmistrza lidzbarkw.eu . Komu i czemu ma służyć utrwalanie sesji – nie wiadomo. Wiadomym jest, iż robi to pracownik UM posługujący się drogim sprzętem należącym do gminy, czyli do nas.

Pierwsze 18 z 22 punktów sesji, czyli głosowania i zgłaszanie uwag do projektów uchwał, dawno nie przebiegały tak szybko i jednomyślnie. Dotarcie do 19 punktu, czyli interpelacji radnych trwało niecałe 20 minut. Żaden z radnych, podobnie jak na komisjach, nie zgłosił jakiegokolwiek zastrzeżenia czy uwagi do zatwierdzanych uchwał. Jednomyślnie przegłosowano podwyżkę opłat za wodę i odprowadzanie ścieków. Jedynie Uchwała w sprawie zawarcia porozumienia z Gminą Wiejską Lidzbark Warmiński w sprawie wspólnego opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy „A” uzdrowiska przyniosła 5 głosów wstrzymujących się – żadnego sprzeciwu. Uważny obserwator sceny „politycznej” z pewnością zauważył, iż radni z KWW 5Gmin, wcześniej dociekliwi i broniący interesów mieszkańców, nagle zamilkli. Zbiega się to, całkiem przypadkowo z powołaniem na zastępcę Burmistrza pana Sebastiana Kuźniewskiego – nieformalnego lidera tego komitetu wyborczego.

„Wolne wnioski”, czyli Orwellowska rzeczywistość

Porządek obrad Sesji RM, mimo obowiązywania nowego statutu nadal zawiera punkt „wolne wnioski”. Wg. nowego prawa uchwalonego przez RM jego brzmienie powinno być następujące – „wnioski mieszkańców miasta Lidzbarka Warmińskiego”. Nowością statutu jest konieczność zgłoszenia jeszcze przed sesją chęci zabrania głosu w wyżej wymienionym punkcie.

Burmistrz Miasta pan Jacek Wiśniowski w powyższym punkcie obrad (tylko on zgłosił chęć zabrania głosu), przedstawił podsumowanie cyklu spotkań z mieszkańcami miasta, a także podał wyniki ankiety na temat Straży Miejskiej. Spotkania z mieszkańcami to konsekwencja złożonych obietnic przedwyborczych – powiedział Burmistrz. Odbyło się 8 spotkań na których było średnio 50 osób […] Spotkania są istotne dla kształtowania demokracji […] Dialog społeczny jest na dobrym poziomie – podsumowywał. Przed ujawnieniem wyników ankiety, Burmistrz długo mówił o roli SM, tego co ta służba robi dobrego dla lokalnej społeczności i jak bardzo jest nam wszystkim potrzebna. Dodał, iż utrzymanie SM nie powoduje znacznego obciążenia finansowego, a zadań ma bardzo dużo. W tym roku strażnicy wystawili 50 mandatów na łączną kwotę 4 490zł z czego 20 z nich było za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Dla kontrastu podał, że w mieście partnerskim Milanówek jest aż 23 strażników, a u nas tylko 3. (od redakcji: budżet na SM w Milanówku na 2015r. 1 371 394zł – 23 strażników, Lidzbark Warmiński 415 000zł – 3 strażników).

Wyniki ankiety którą wypełniali mieszkańcy na spotkaniach z Burmistrzem

Tak odpowiadali na pytania mieszkańcy:

Jak oceniasz działalność Straży Miejskiej?

  • 71 osób – pozytywnie
  • 70 osób – negatywnie

Czy działania Straży Miejskiej są potrzebne?

  • 69 osób – tak
  • 63 osoby – nie

Czy 3 osobowa Straż Miejska jest wystarczająca?

  • 58 osób – tak
  • 69 osób – nie

Odpowiedzi na pozostałe pytania czytelnicy znajdą na stronie internetowej miasta. Po prezentacji głos zabrał radny Grzmiączka. Powiedział m.in., że skład SM powinien być co najmniej 8 osobowy. Radny Brodowski stwierdził, że w obecnej formule SM nie sprawdza się i Rada Miasta powinna zwiększyć zatrudnienie. Głos zabrał także Komendant KPP w Lidzbarku Warmińskim insp. Tomasz Kamiński – Straż Miejska w Lidzbarku stała się taką ofiarą medialnych nagonek i patologii straży miejskich w kraju – powiedział.

Ankietę i jej wyniki można więc podsumować: Burmistrz spełnił obietnicę przedwyborczą – przeprowadził konsultacje ze społeczeństwem w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Społeczeństwo opowiedziało się za utrzymaniem tej służby. W najbliższym czasie nie dojdzie więc do jej likwidacji, a wręcz odwrotnie – należy się spodziewać jej powiększenia o kolejne etaty.

Przypomnijmy. Redakcja NaszLidzbark także przeprowadziła wśród mieszkańców ankietę dotyczącą likwidacji Straży Miejskiej. Za likwidacją opowiedziały się 424 osoby, za pozostawieniem 26. Wyniki TUTAJ. Trudno wytłumaczyć tak wielkie rozbieżności w wynikach tych dwóch ankiet.

Równi i równiejsi

Nie udzielam panu głosu – grzmiał Przewodniczący Kędzierski, kiedy jeden z mieszkańców naszego miasta chciał go zabrać w „wolnych wnioskach”. Mimo próśb pana Romaszko o powiedzenie 2 zdań, przewodniczący nie ustępował. W ten sposób pan zamyka nam głos, dziękuję jestem ostatni raz – skwitował pan Romaszko i wyszedł. Bić brawo zaczął Prezes ABK pan Krasowski, po chwili do owacji dołączyło kilku radnych z komitetu WNMO.

Brak słów na określenie zachowania części radnych bijących w tej chwili brawo. Było to przedstawienie pychy i arogancji wobec mieszkańca miasta – pracodawcy m.in. Prezesa ABK. Pokaz degrengolady środowiska samorządowego odbył się przy biernej postawie Przewodniczącego Rady Miasta. Nikt z obecnych nie zareagował, kiedy pan Romaszko opuszczał salę konferencyjną. To wydarzenie, postawa osób obecnych na sesji, w ocenie redakcji, stanowi prawdziwe podsumowanie egzaminu z obywatelskości naszego samorządu. Wstyd panowie i panie, wielki wstyd.

Poniżej fragmenty sesji w materiałach wideo.

 

 

 

 Posted by at 1:54 am
Powiadom o
czytelnik

A ten pan w ostatnim filmie to policjant ?
No ja nie znam ,nie mam (na szczęście ) sposobności poznania .
Na pierwszy rzut oka , no nie będę komentował wyglądu.
Czyżby mundur uwierał ?
Czy ten pan nastał już po słynnych "wypadkach na komendzie " ? Czy po ?
Bo jak przed ,to raczej powinien się skupić na zrobieniu porządku na komendzie ,a nie na tym ,na co mają wydawać kasę mieszkańcy .

wilk

a można pana Kędzierskiego zastąpić P. Pawłem Baranowskim który jest wszędzie(zobacz zdjęcia), może już do PO wstąpił i prace mu dadzą..

na wygnaniu

Prywatny folwark /burmistrz paru radnych i prezesow spolek miasta /patrzac na ten cyrk lza sie kreci w oku !!!Nic sie nie zmienilo z tym jednym ze burmistrz jest bardziej pokorny niz poprzednik Rada butna stojaca tylko po stronie niewidzialnej racji Obserwujac zachowanie radnych cisnie sie jedno na usta >>to ja jestem radnym a ty durniu mieszkancu nie wiesz o czym mowa >Szanowni mieszkancy nie dajmy sie zwariowac postawmy na jedna karte dlaczego p Romaszko zostal potraktowany w ten sposob czy sa rowni i rowniejsi Recze a nawet wiem ze p Romaszko ma wiecej inteligencji od nie jednego naszego radnego Jestem tez swiadoma ze p Romaszko ma wiele informacji dotyczacych nie wyjasnionych sytuacji w miescie Staje sie nie wygodny a co sie robi z osoba nie wygodna eliminuje i tak jest w tym przypadku Jak swiat swiatem zawsze byly wolne wnioski to jest jakis dziwny zapis ktory sklecili nasi szanowni radni… Czytaj więcej »

czytelnik

Ludzie !!!
A wy oglądacie te filmy , które Pan redaktor nagrywa z takim trudem ?
W przemowie pana burmistrza ,bezcenna mina radnej , na informację , ilu to mieszkańców przybywało na spotkania z burmistrzem .
Pan burmistrz twierdzi , że pięćdziesięciu : mała korekta : Panie burmistrzu , do szkoły ,to my chodziliśmy , może było piętnastu , raczej pięciu , ale dobra niech będzie pana racja . Bezcenna mina pani radnej , proszę oglądać w momencie ,gdy pan burmistrz podaje liczbę mieszkańców .
Ta pani ma coś w oczach : skojarzyło mi się nie wiem czemu z posłanką Beger .
Może Panu redaktorowi naprawdę trzeba zasponsorować sprzęt :
na ju tube te filmy świetnie się nadają .

gość

na jednym było ok 150 osób, na innym 60 , najmniej było 20 osób , suma sumarum srednia wyszła ok 40-50 osób

koleś

Cyt: "Zebranie 50 osób nie było łatwą rzeczą" Burmistrz musiał zbierać ludzi żeby uzasadnić swoje decyzje. Wstyd ludziska, jak można nie przyjść, Przecież burmistrz nie będzie dzieci ze szkół ściągał!
Z drugiej strony jak ktoś przyszedł i chciał coś powiedzieć to- WON nie udzelam głosu!

arni

Odnośnie mediów : RM bez mrugnięcia okiem wydrążyła kieszenie mieszkańców jeszcze bardziej . Jednym słowem będziemy płacic ponad 10 zł co dla wielodzietnej rodziny stanowi duży wydatek . 0.64 gr x 10 m sześć. = 6,4 zł x 12 =76,80 zł rocznie . Gratuluję pomysłowości radnych .

znawca

Zobaczycie, że doczekacie czasów, gdy woda będzie 5-10 razy droższa niż obecnie. To nieuniknione.

arni

Zaraz , zaraz więc to co sie wydarzyło na sesji RM to powtórka z PO- wskich rządów !!!!!!!!! Już mnie nic nie zdziwi w tym mieście . Przykro patrzeć na kolejną zmianę ludzi w potworów . Czy to miasto kiedyś znormalnieje ????????

czytelnik

A tak przy okazji wychodzi cała prawda o tych dobroczyńcach miasta , pracodawcach ,prawdziwych patriotach , płacących godnie za pracę .
Tylko dlaczego , jak wynika z opinii , tak mało polaków zatrudniają ?
Czy czasem nie jest tak , ze my , mieszkańcy miasta dopłacamy do tej szczodrobliwości , ulgami w podatkach itp, itd , przy okazji godząc się na wszystkie uciążliwości związane z ich funkcjonowaniem ?

Gość

Oczywiście, masz rację czytelniku.

gość

Przewodniczący nie jest konsekwentny, mieszkańcowi w wolnych wnioskach nie udzielił głosu, a dla komendanta policji owszem. Ludzie farsa ile jeszcze razy ten matematyk pan bedzie robił kabaret z powagi sesji ?

A.B.

Z organizacją referendum radziłbym się wstrzymać, chyba dla symulacji i sprawdzenia mocy działania społecznego.
Jak ćwierkają ptaszki, szykują się nowe wybory samorządowe w przyszłym roku.
Należałoby już szukać następców radnych i burmistrza, choć ten jeszcze nie rozwinął skrzydeł, powód upatruję
w radzie i kończenie programów zastanych. Uczepienie się straży uważam za niepoważne. Do samej kontroli kamer,
potrzeba czterech pracowników, chyba że, kontrola jest markowana.

czytelnik

A więc można się spodziewać ,że to przytulisko nie tylko nie będzie zlikwidowane , ale jeszcze się rozrośnie .

lala

Fakt;) ja też nie głosowałem na niego. A tak na marginesie JW zachowałeś się jak właściciel fosy- krytykowałeś wajsa ale sam…hi hi

gość

każdy kto chce zorganizowac zawody wedkarskie na fosie czy to za burmistrza AW czy JW dostawał nieodpłatną zgodę i nikt nie wymagał oficjalnych podziekowań !

gość
koleś

Zatrudnianie ukraińców to Polmelek, HMS Nosewicz i Wengolorz. Prawdziwi patrioci, którzy chcą płacić głodowe stawki Polakom, a że nie mma chętnych to sprowadzają ukraińców jako łamistrajków. No przecież muszą wozić się Maserati, helikopterami itd.

obywatel

Załóż firmę, wyłóż kapitał i też się woź. Proste, prawda?

Gość

@ koleś
Wychodzi na to, że zatrudnianie Polaków w Anglii to czyste k….two. Dlaczego Angole to robią i płacą Polakom głodowe stawki, za które rdzennym mieszkańcom nie chce się pracować? No dlaczego?
Jak Co nie pasuje to załóż własną firmę. Ja tak zrobiłem i zarabiam konkretną kasę. Tyle że ma to swój koszt osobowy. Zaiwaniam po 10 -12 godzin na dobę z wyłączniem niedzieli. Nie chcesz być wyzyskiwany, radź sobie sam. Oczywiście zawsze możesz liczyć na nową władzę. Zrób sobie czworo dzieci (to nie zarzut) i nie miej dochodów (to zarzut). Dostaniesz 2 tyś miesięcznie od Beaty (ups, przepraszam, w sumie to od Jarka) i będzie dobrze. Na fajki i winko wystarczy.

koleś

Radzę sobie sam i to całkiem nieźle, a skoro masz firmę to może nawet się znamy. Ale niestety nie zmienia to mojego zdania o buraczanym kapitaliźmie niektórych osób. Mam nadzieję że swoją działalność prowadzisz w sposób etyczny i nie napychasz sobie słomy do butów na siłę.

Piotr

W artykule napisane jest, ze"" podziękowano burmistrzowi za bezpłatne udostępnienie fosy – kpina ze społeczeństwa???A czyja jest to fosa i na czym jeszcze w tym mieście można zarobić? Czy to znaczy, że mieszkańcy mieli zapłacić za chwilę przyjemności? Jak wychowujemy młodzież, dzieci, w co je mieszamy dając im bukiet w rękę i nakazując dziękować " wielkiemu panu" i jeszcze w dodatku dowalić tam puchar ? Od dzieciństwa uczymy poddaństwa i uzależnienia od władzy i składania hołdów. To burmistrz powinien dziękować , że ktoś zrobił coś fajnego. Ludzie, opamiętajcie się, zobaczcie jaki to cyrk.

Turczyn

Ja to określam "syndrom chłopa pańszczyźnianego". Co się dziwić w czasie wojny i po niej niemcy i ruska sfołocz wymordowała naszą inteligencję.

Trombek

Proszę tu nie obrażać mieszkańców wsi. Wieś stanowczo odcina się od bezczelnych i prostackich zachowań na sesji. Zachowania mające miejsce na sesji, nie mają odzwierciedlenia w życiu publicznym na wsiach, tak więc proszę poszukać innej analogii tej patologii.

Jan R,

Jani R. Dziękuję za wsparcie moralne po Sesji R,M./ mojej ,ostatniej / Żebym przypuszczał, że to będzie ostatnia , przyszedłbym z całą rodziną.

Rysiek z klanu

Panie Janie głowa do góry i nie ma co się przejmować tymi prostakami bo chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy. My jako solidaryzujące się społeczeństwo z Panem i aby wszyscy znajomi to zobaczyli możemy na swoich profilach facebook`owych zamieszczać filmik jak Pana potraktowano. Obecnie JW na facebooku publikuje pismo do mieszkańców o wynikach ankiet na temat likwidacji SM. Wyniki powinny być podawane jeszcze na spotkaniu z mieszkańcami jak oni głosowali i to by było o wiele bardziej wiarygodne, a nie liczone gdzieś w ukryciu.

Harcerz

Panie Janie ! Nie ma co się przejmować.
Należy swoje pytania rozpisać na kilku lidzbarszczan lub
poprosić o ich zadanie jednego z radnych np: bezkompromisowego ( tak mi się wydaje ) Pana Grzmiączki

czytelnik

Wydaje mi się , że w historii Lidzbarka W. nie było tak słabego burmistrza .
To oczywista "pomyłka wyborcza " ,niestety zdarza się też w dużo bardziej zaawansowanych demokracjach .
Przykro mi ,że oddałem na niego głos .

mieszkaniec LW

Mam wrażenie , że jest to szukanie sposobu na wejście na salony polityczne po grzbietach wyborców .
Przecież on nie robi zwyczajnie nic .

gość1

Sprecyzuj czego jeszcze nie realizuje ze swojego programu wyborczego ?Zostało aż 75% kadencji.

czytelnik

Po pierwsze :odwołać burmistrza .I tyle w temacie .

gość1

Po pierwsze odsunąć WNMOPO od władzy, oni de fakto decydują wiekszość (8 w radzie) co ma robić burmistrz !

gość

W kraju sytuacja się normuje , czyli PIS przejmuje władzę ,i wygląda na to , że przetrzepie dupy różnym liberałom , sprzedawczykom ,innej swołoczy .
Ale matecznik trzyma się mocno .

gość

Sytuacja w kraju dramatycznie się pogarsza, ale pisobolszewicy demokracji nie zniszczą. To nie czasy Stalina, a Kamiński to nie Dzierżyński.

czytelnik

Pana Romaszki już być może nie zobaczymy , jeszcze pozostaje Pan API ,następna uchwała będzie dotyczyć akredytacji na sesje rady na okres pięciu lat . Czy Pan ma takową ?
Ewentualnie zaspawają drzwi ,a wtedy hulaj dusza …

A.B.

…pożyczę……

czytelnik

Że ta rada jest bez klasy ,wiadomo było nie od wczoraj , ale tu dali prawdziwy popis chamstwa przez duże CH .
Lata szybko lecą …

sekretarz

Właśnie ciekawe czy juz mu pracę dali bo kiedyś pracował w starostwie teraz lata za P. CIEŚLIŃSKI I p. BRODOWSKIM

sekretarz

A ten Baranowski wszędzie chodzi Z po. Ciekawie czy juz ho przyjęli

policjant

no pan burmistrz na mój głos w następnych wyborach niech nie liczy. Bo za kłamcami nie głosuje.

mieszkanieclw

Szczerze to nie wiem jak to nazwać, to jakas patologia… Śmieszne ankiety, zamiast referendum… Nowy burmistrz sie nie popisał… Kasa… Kasa….

gość

Ponieważ całe 5 gmin nie stało się obrońcami SM ! Nieliczni mieszkańcy wypowiedzieli sie 5050 TAK NIE , osobiście dla czystego sumienia poddałbym pod głosowanie radnych taki wniosek.

jurek z poczty

czemu nikt nie pisze, że radny Grzmiączka i całe 5 gmin stali się obrońcami SM?! Przecież mieli ją likwidować! To był ich postulat wyborczy! WNMO przynajmniej robi swoje i nie zmienia co chwila zdania

jan

będzie mi brakowało p.Jana na sesjach, nie powinien się obrażać, a swoje uwagi przekazać na następnej sesji.Dla radnych jak widać ta decyzja na rękę i przyjęli to owacyjnie. Ciekawi mnie jaka byłaby reakcja, gdyby API się tak zachował , myślę , że brawa byłyby na stojąco…

gość

szczególnie tych z WNMOPO 😉

Janek

A ja wczoraj miałem do czynienia z jednym miłym strażnikiem gdzieś około 17 , chcieliśmy piwo wypić na parkingu ale podjechał Pan i powiedział że tu nie wolno spożywać a co gorsza zaśmiecać tego terenu i to mi dało do myślenia że miał rację i wcale mandatu nie dostałem .

A.B.

Dziwię się, dlaczego tak mocno uczepiliśmy się SM. Osobiście, jak ich widzę na ulicy pięknie ubranych, ogolonych, uśmiechniętych,
kroczących krokiem defiladowym, chętnych do pomocy staruszkom i innym obywatelom miasta, serce się raduje,
powiem więcej, jest to balsam na moje skołatane serce.
Dlaczego jesteśmy tak niewdzięczni ludziom życzliwym wobec nas,
Ostatnie zdarzenie, zaparkowałem samochód w nieodpowiednim miejscy, za wycieraczką znalazłem mandat 100,- PLN
i zaproszenie do spotkanie się z kimś ważnym. Stawiłem się,przed oblicze władzy i zaczęły się pouczenia dyrdymały.
Przerwałem monolog, oświadczyłem, chcę opłacić mandat, Z dalszego monologu zapamiętałem ostatnie pytające zdanie.
"Dlaczego postawiłeś pan tam samochód"?
Odpowiedziałem "bo mnie mocno "przycisnęło"". Obyło się bez mandatu. Internauci, nie jest źle.

obywatel

Niedawno strażnicy pomogli nam pozbyć się menela z klatki schodowej, który urządził sobie barłóg i straszył starsze emerytki. Zadziałali szybko, spokojnie, bez awantur. Odwieźli gościa, gdzie trzeba. Straż Miejska jest potrzebna, co najwyżej można dyskutować nad priorytetami i zadaniami.

Harcerz

Fosa nas wszystkich nie wyżywi i co to ma z rozwijaniem się miasta.
A tak na marginesie widzę ,że można przekazywać tylko dobre informacje
niewygodne pytania należy tłamsić w zarodku .
Z tym pucharem to jak z filmu MIŚ .
Niczego się panowie radni i rządzący nie nauczyli poza tym ,że nauczyli się pleść głupoty i być śmieszni.

Piotr

Nie tak się robi ankiety tzn. nie we własnym środowisku na spotkaniach, w których uczestnicy to swoi ludzie. Chamstwo i buta radnych to nie odkrycie, tak było, jest i będzie i co gorsze nikt tego nie jest w stanie zmienić. Na wybory chodzą tylko zainteresowani i ich rodziny, innych jest mniejszość i tu tkwi całe zło. Dobry pomysł upowszechnić filmik w internecie. Niech ludzie widzą jaki jest szacunek dla obywatela

gościówa

Odniosę się do wypowiedzi Piotra: a gdzie się robi ankiety? W kościele? Nie jestem pracownikiem UM ani żadnej z lidzbarskich instytucji…uczestniczyłam jednak w spotkaniu z burmistrzem. Z przykrością stwierdzam – zainteresowanie spotkaniem mierne, gdyby wszyscy piszący komentarze podnieśli pupy z kanapy, mieliby sposobność zagłosować za lub przeciw SM. Nie dziwmy się, że głosy tak wyglądają…to nasza "zasługa"…a Polak po szkodzie nadal nie mądrzejszy! Nauczmy się wyciągać wnioski na przyszłość.

obywatel

Bo ludzie mają gdzieś takie spotkania robione, aby robić. Nic one nie dały. I latają im te obrady Rady. Normalny obywatel na co dzień ma inne sprawy na głowie.

gościówa

To normalny obywatel niech nie liczy, aż coś się zrobi za niego, np. zagłosuje tak, jak on sobie życzy! Takie ankiety robi się na takich spotkaniach, nic nowego. API sam SM nie obali.

Piotr

Kościół to gościówo zostaw w spokoju. Pasuje do ciebie ta " gościówa".

gościówa

A co, po jednej wypowiedzi możesz się o mnie wypowiadać? Domorosły psycholog się znalazł…

Harcerz

Pan Komendant Policji nie powinien w ogóle się wypowiadać.
To za jego kadencji Lidzbarska Policja zasłynęła w całej Polsce i Europie za bicia przesłuchiwanych .
Niestety nie mogli się pochwalić wykryciem sprawców .

Harcerz

Przepraszam za pomyłkę
– z bicia poszkodowanych

JMT

Bądź pewien, że wykryli sprawców, tylko "zapomnieli" się pochwalić…

Rysiek z klanu

Kędzierski powinien zapytać się komendanta policji "Przepraszam czy u Was biją?" i dopiero udzielić głosu

gościówa

Z tego co widzę komendant jest nowy, może najpierw byś się upewnił, zanim coś napiszesz

Rysiek z klanu

świetne słowa najpierw się upewnij zanim coś napiszesz!!!!! Aby nie być gołosłownym zamieszczam link, iż Kamiński komendantem MO jest od 1.08.2011 http://www.olsztyn24.com/news/14018-olsztynianin-… a pobicie miało miejsce 1.03.2012 http://olsztyn.naszemiasto.pl/artykul/lidzbark-wa

gościówa

Rysiek, zwracam honor, rzeczywiście komendant jest "stary"…dziwne to

OK-s

Haha, mieszkańcy – zamknąć mordy jak obraduje rada na swojej sesji! Czas zmian zamienił się w czas kontynuacji… Brać przykład z Braniewa – tam już niedługo rozpędzą na cztery wiatry to towarzystwo ze straży miejskiej. A u nas? Strażnicy w 2015 roku wystawili 50 mandatów, to na chwilę obecną daje średnio jeden mandat na tydzień… A ja wystarczy, że wybiorę się na przejażdżkę 15-minutową po mieście i znalazłbym przynajmniej 3 przypadki kwalifikujące się do mandatu za niewłaściwe parkowanie… Podczas 15-minutowej przejażdżki! A oni podczas całego jednego tygodnia pracy – trzy osoby po osiem godzin dziennie, mają tak żenujący bilans swojej działalności. Wielka szkoda, że nie będzie likwidacji, byłoby to prawie 0,5 mln zł więcej do budżetu gminy, a co za tym idzie kasy na spłatę kredytów nie trzeba by szukać w kieszeniach mieszkańców. PS. I jeszcze kilka słów o tych postaciach, które chyba na zasadzie BMW siedzą latami w tych… Czytaj więcej »

bartek

Kędzierski już dawno powinien dostać kopa dziwie się kto na niego głosował o Naumczyku nie wspomnę jedyne co robi to tylko dla swojego osiedla bo z innych ulic nie za bardzo go chwalą Jaskólska tylko na plakacie wyszła dobrze bo z bliska już tak dobrze nie jest nic nie robi dla swoich wyborców a reszta to siedzi wypierdzą sie w stołek i modlą się aby tylko sesja się skończyła brawo

anka

a czego się spodziewaliście przed wyborami łażą po domach obiecują góry chmury a potem gówno wystarczy że nachapią się kasy z diet są chamscy i będą chamscy

Ten

Z tego wszystkiego pocieszające jest że chociaż redaktor nl pozostaje niezależny i rzetelny. Burmistrz jak rządzi to każdy widzi.

obywatel

NL rzetelna??? To jakiś żart? To tuba, która dmie tylko na jedną nutę. I ta melodia jest coraz nudniejsza

mieszkanka

Likwidacja Straży Miejskiej, pieniądze przeznaczyć na komunikację miejską, to między innymi zdecydowało,że doszło do zmiany burmistrza. Nie wierzę, że nagle mieszkańcom LW potrzebna jest SM jeżeli przed wyborami samorządowymi walczyli o zlikwidowanie tego tworu. Prawie 0,5 mln zł. na trzech strażników miejskich dla tak biednego i zadłużonego miasta, to przegięcie. Na monitoring zatrudnić osoby niepełnosprawne, będzie jeszcze dofinansowanie na etaty.

gościówa

A komunikacja miejska dla kogo? Nie widzę potrzeby…w takiej mieścinie?
Mało płacimy podatku? Teraz niemalże w każdej rodzinie jest auto, w całym mieście brak miejsc parkingowych, ponadto taksówek też nie brakuje.

Rysiek z klanu

nie widzisz potrzeby bo tej komunikacji nie ma, a gdyby była to ludzie biedniejsi mieliby okazje nią podróżować bo taniej byłoby zapłacić za bilet takiego autobusu niż taksiarzowi. Ja osobiście mówię TAK dla komunikacji miejskiej, a zdecydowane NIE dla straży miejskiej

gościówa

Ale tych biedniejszych jak piszesz jest teraz więcej w LW niż "bogatszych" czy powiedziałabym pracujących….kto więc będzie utrzymywał tą komunikację? Niejedno auto stoi pod każdym domem i paliwo tańsze też jest…nie przesadzaj z tą komunikacją miejską!

mieszkaniec

Dlaczego sa inne dane dot sm bo na spotkaniach z niby burmistrzem wiekszosc to pracownicy um a paru mieszkancow i to jest to,ten gosc -burmistrz chce spotkan z mieszkancami to sa chyba jaja,i ty redaktorku mu pomogles!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wacław

Głupi jesteś, redaktor miał tylko jeden głos tak jak i ty.

mieszkaniec

Madry jestes naklanial inne glosy i do tego jego mozliwosci w porownaniu do moich to maly pikus-baranie-waclawie!!!

Trombek

Czy to jest streszczenie filmu o Cosa Nostra? Piękna narracja, ale na końcu pewien niedosyt. Miałem nadzieję że w scenariuszu, jeden z radnych wyciągnie klamkę i zakończy dyskusję z mieszkańcem chcącym coś powiedzieć. Może kiedyś ktoś zrobi film na podstawie naszych lokalnych wydarzeń. Można by dodać troche pikanterii i wyjdzie z tego całkiem kasowy film .

Harcerz

Brak kultury. Złamanie statutu.
Panie Kędzierski wstyd. po prostu wstyd.
I nie ma co klaskać Panie Kurto i nie ma co się śmiać Panie Naumczyk .

gość

pan Brodowski "Brawo, brawo " 🙁 szkoda mi pana Romaszko, wstyd mi za tych radnych z PO !

Harcerz

Bo to zwykłe niedouczone chamy.

Slu

Ludzie z lw ogarnąć się wybraliscie mapetow ciekawe kto pociąga za sznurki ogłosić referendum nad zmianą urzędników API zbieraj podpisy mówię jak jest Bronek kij

Rysiek z klanu

bardzo brzydkie zachowanie radnych i grubasa, który jako prezes spółki miejskiej ironicznie zaczął bić brawo mieszkańcowi. To wstyd, aby takie rzeczy miały miejsce na sesjach RM, najwidoczniej Ci ludzie nie są godni do reprezentowania naszego miasta, a dla większości będzie to ich ostatnia kadencja.