Sty 212019
 

Termy Warmińskie fot: powiatlidzbarski.pl

Tajemnicą poliszynela pośród lidzbarskiej społeczności jest ogromne zadłużenie Term Warmińskich wobec PWiK za dostarczaną wodę i odprowadzanie ścieków (innymi słowy wobec mieszkańców miasta). Zmowę milczenia przerwała radna Łagocka, zwracając się 4 grudnia 2018 r. z interpelacją w tej „wsydliwej” sprawie do Burmistrza Wiśniowskiego. Pytała o stan zadłużenia Condohotels Managment sp. z o.o. wobec PWiK. Odpowiedź przyszła szybko, 12 grudnia – spółka ta nie posiada zadłużenia wobec lidzbarskich wodociągów, odpowiedział Prezes Buczyński. Skąd radna Rady Miasta, które jest w połowie inwestorem i właścicielem Term Warmińskich może wiedzieć o takim szczególe jak zmiana podmiotu operatora Term Warmińskich? Od stycznia 2018 r. podmiot zajmujący się Termami ma nazwę „Termy Warmińskie Sp. z o.o.”, a prezesem jest pani Elżbieta Lendo, czyli Prezes także w Condohotels Managment Sp. z o.o. (poprzedni operator). Po krótkiej wymianie pism i odpowiedzi w sprawie ustalenia przez radną, kto tak naprawdę jest operatorem Term, radna Łagocka w końcu zadała właściwe pytanie o stan zadłużenia nowej spółki wobec PWiK. Odpowiedzi udzielił Prezes Zarządu PWiK pan Bartosz Buczyński. Treść odpowiedzi do pobrania TUTAJ

Jak czytamy w piśmie, Termy Warmińskie sp. z o.o. zalegają w opłatach za wodę i odprowadzanie ścieków na kwotę ok. 200 tys zł. Składa się na to kilkanaście nieopłaconych faktur z 2018 r. Pani Lendo bardzo rzadko i nieregularnie płaci za wodę. Na koniec 2018 r. miała nieopłacone faktury jeszcze z czerwca 2018 r. Jak stwierdziła radna, na Sesji Rady Miasta, dopiero po zainteresowaniu się przez nią tą sprawą, podjęto czynności windykacyjne wobec dłużnika.

Komenatrz redakcyjny

Jaka firma pozwala sobie na wielomiesięczne zaległości w płaceniu za strategiczny do jej działania surowiec? W ocenie redakcji tylko taka, która ma wiedzę (świadomość), iż dostawca surowca mimo gigantycznych zaległości w płatnościach, nadal będzie go dostarczał. Iż brak zapłaconych rachunków, nie przełoży się na stratę finansową dla dostawcy, bowiem ten zbilansuje sobie straty gdzie indziej np. podnosząc opłaty innym odbiorcom (mieszkańcom).

11 stycznia 2019 r odbył się trzeci bal charytatywny Term Warmińskim. Podsumowano na nim działalność m.in. działalność Term. Pani Lendo stwierdziła do kamery TV Olsztyn, iż 2018 r. był bardzo dobrym rokiem. Dodała, iż od powstania Term, odwiedziło je ponad 1,1 mln gości i to potwierdza, że to co robimy to robimy dobrze dodała m.in.  Trzeci rok działalności Term Warmińskich to trzeci rok sukcesów – powiedział do kamery Starosta Jan Harhaj. Zdanie to podzielili także wicemarszałek Marek Kuchciński i Miron Sycz.

Niektóre podmioty gospodarcze w tym mieście, mogą sobie pozwolić na bardzo wiele. Półroczne zaległości wobec gminy nie wywołują zdecydowanych działań aby odzyskać należność. Zwykli mieszkańcy miasta mogą sobie tylko pomarzyć o takiej pobłażliwości. Przekonał się o tym boleśnie jeden z mieszkańców miasta. Spóźnił się on 18 dni z opłaceniem należności z tytułu użytkowania wieczystego. Bez wcześniejszego upomnienia, wezwania do zapłaty, czy przed-sądowego wezwania, Burmistrz od razu skierował sprawę do sądu o nakaz zapłaty.

 Posted by at 11:17 am
Powiadom o
Aramis

API to dla p.redaktora https://www.tygodnikprzeglad.pl/chlodne-termy-warminskie/ sorki za prywatę, ale nie wiedziałem gdzie to wkleić. Tak zachować artykuł ku przypomnieniu słów lokalnych” prominentnych ściemniaczy”.

asa

Kolejnym dobrym przykładem zarządzania przez spółkę p Lendo jest basen w Ostródzie – oczywiście padł. Został w tym czasie „zużyty” do granic możliwości. Następnie miasto Ostróda musiało przeprowadzić remont za miliony. Ciekawe jak Termy obsługiwane są technicznie? – profesjonalne serwisowanie i dbanie jest to olbrzymi koszt! A tu za wodę nie ma bizneswoman… Ta pani jak wspominają przedmówcy jest zadłużona po uszy, nie jest właścicielem niczego wartościowego i stara się udawać prezesa zarządzając milionami ale nie swoimi (swoje to ma tylko długi i sprawy sądowe). Po czym „zużyty do granic” obiekt oddaje lub zostaje jej odebrany często jeszcze w długach. I o tym nie wiedzą Włodarze Miasta Lidzbarka? Starostwo, Województwo? Nie ma takiej możliwości!!!
Konieczne jest przeprowadzenie niezależnej kontroli technicznej Term. Bo będzie jak w Ostródzie…
RADNI z Lidzbarka jako osoby zaufania publicznego zajmijcie się tą sprawą gorąca prośba społeczna wszystkich wcześniejszych przedmówców jak czytałem poniżej.

API

Czytelnik wysysa z palca takie „rewelacje” czy opiera się na dokumentach? Jeśli na dokumentach to proszę je przedstawić, jak wymyślone informacje to proszę zachować sobie, a nie wypisywać bajki.
Basem w Ostródzie przynosił zysk. Został zlicytowany przez komornika, za długi jego właściciela p. Słowika. Tyle w temacie.

Kropek

Z tego, co pamiętam kiedyś syndyk na konferencji prasowej oświadczał, że basen w Ostródzie nie był dochodowy. Dlatego Burmistrz Ostródy nie chciał kupić obiektu za cenę, którą syndyk wyznaczył. Dopiero po znacznym obniżeniu ceny przez syndyka do transakcji doszło. Na marginesie – basen w Ostródzie do tej pory nie działa http://www.ostrodanews.pl/spoleczenstwo/rozwiazano-umowe-z-obecnym-wykonawca-remontu-basenu/
Przywrócenie takich obiektów, jak baseny do stanu używalności po ich wyeksploatowaniu jest zazwyczaj bardzo kosztowne i czasochłonne.

gość

A może trzeba napisać obiektywnie, że problem leży po stronie wykonawcy, który miał skończyć remont we wrześniu i w końcu rozwiązano z nim umowę. Nie martwiłbym się o Ostródę bo dostali 4 mln dotacji na ten remont wiec problem nie jest w pieniądzach tylko nierzetelnym wykonawcy (podobnie jak w przypadku budowy term). Co do ceny sprzedaży, jeżeli nie ma innych potencjalnych chętnych to co może zrobić syndyk i kupujący wiedząc, że taka infrastruktura jest nie należy do zainteresowania inwestorów prywatnych.

Kropek

A co jest nieobiektywnego w stwierdzeniu, że „przywrócenie takich obiektów, jak baseny do stanu używalności po ich wyeksploatowaniu jest zazwyczaj bardzo kosztowne i czasochłonne”? Dżentelmeni o faktach nie dyskutują – podobno;)

Patryk

W 100% się zgadzam, iż wypadałoby, aby samorząd jako właściciel pilnie skontrolował stan techniczny całego obiektu i infrastruktury (także części hotelowej i restauracyjnej, spa) a opinia publiczna aby została poinformowana o wynikach takiej kontroli.
Z tego co mi wiadomo spółki p. Lendo są niewypłacalne, a udzielone w 2015r. zabezpieczenie (tj. hipoteka na zadłużonym lokalu w Ostródzie) było od początku całkowicie fikcyjne i pozorne.
To jest naprawdę gruba afera.

gość

Panie Patryku proszę opisać całą historię tej sprawy, jesteśmy ciekawi jak to jest naprawdę z tą sprawą, może ma Pan jakieś dane na ten temat potwierdzające tą opinię?

Kropek

Sprawę zabezpieczeń chyba akurat łatwo jest zweryfikować. Wystarczy, że Pani Radna, lub ktoś inny zada pytanie jakie zabezpieczenie zostało udzielone przez operatora (pytanie o obie spółki), czy i w jaki sposób zostało zweryfikowane w momencie zawarcia umowy z Cndohotels M, czy zweryfikowano to zabezpieczenie w momencie zawierania umowy trójstronnej pomiędzy Condohotels M, Termy Warmińskie Sp z oo i Starostwem? Właściciel obiektu powinien być szczególnie zainteresowany realnością zabezpieczenia umowy w momencie, gdy operator zalega z płatnościami i gdy pojawia się coraz więcej informacji o kłopotach finansowych Condohotels M.

gość

….

Aramis

…takie pytanie chyba może zadać każdy obywatel jako informacje publiczną wszak idzie o majątek wspólny. Lidzbark znowu będzie w tv, a w celu rozmiękczenia zaprasza się znane osoby z partii.

JURAND

Czarno to widzę.Na szczęście już tu nie mieszkam.

JURAND

Czarno to widzę.Dobrze że wyjechałem z LW.

krzysztof

w tym roku mamy rok wyborczy.. w marcu w Gdańsku wybiorą prezydenta miasta… w Maju w całym kraju wybory do Eurolandu. a w pażdzierniku wybierzemy posłów ..TO od NAS zależy jak sobie w Polsce pościelimy..bo jak sobie pościelisz tak się wyśpisz mówi powiedzenie..ale pisze o tym bo dziś mała rocznica..26 stycznia 1919 roku Polki po raz pierwszy udały się do urn wyborczych. Były to pierwsze po odzyskaniu niepodległości wybory parlamentarne mające na celu powołanie Sejmu Ustawodawczego.

Mietek

Niech sobie podlaczy rurę z polmleku będzie miala zdrowa wode za free

to dopiero cytat

Zwłaszcza , ze „to co z niej płynie, jest po oczyszczeniu”

oli

czyli spółka robiła działania wcześniej. Przyglądnijmy się kasie miasta

Basia

czyli zapłaciła 39 tysięcy z 200 tys. Robi to samo co z właścicielami apartamentów, „cykając”im drobne kwoty by wydłużyć bieg windykacji. Doświadczenie w uciekaniu przed długami pani Lendo ma już spore. Dno – jaki kraj, tacy biznesmeni z d.py wzięci

gość

O jakich apartamentach Pani pisze i o jakim cykaniu?

Aramis

Rzeczywiście słowo apartament to nadużycie. Owe pokoje mają swoich właścicieli ,a spółka je podnajmuje na podstawie umowy z właścicielem. Czy się mylę?

Na wygnaniu

Witam mieszkancow naszego pieknego grodu Czytam z zainteresowaniem nowe doniesienia odnosnie term warminskich i mysle ze to bylo do przewidzenia Szemrane uklady ktore zawsze byly w LW Imprezy towarzystwo wzajemnej adoracji itp itd Mysle teraz o jednym mlody prezes odpowiedzialny za dostawe wody co zrobil w tym kierunku aby sciagnac srodki od pseudo p prezes ?jak ma sie do tego zwykly Kowalski ktory po jednej nie zaplaconej fakturze zamykana jest dostawa wody Czy naprawde nikt nie dostrzega tego ze kapital ktory jest dochodem jest wyprowadzany przez pseudo prezes Co z pracownikami.czy ktos sie zainteresowal tym ze jest taka rotacja w zatrudnieniu ile pracownikow nie otrzymalo swojego wynagrodzenia pomimo prac interwencyjnych (moze zglosza sie takie osoby )nie dajmy sie zwariowac.Termy sa tykajaca bomba ktora ma opozniony zaplon ale wczesniej czy pozniej wypali a.nasi kochani wlodarze.beda brnac w te klamstwa bawiac sie na imprezach organizowanych przez p pseudo prezes Zastanawia ogloszona upadlosc… Czytaj więcej »

oli

zmiana prezesa na swego-czyli musimy coś utajnić lub po cichu wydoić spółkę Pan Burmistrz o dziwo milczy w każdym temacie tylko nie w sportowym

Kropek

Praktyka znana i stosowana niejednokrotnie przez samorządy jest taka, że spółki miejskie zadłużają się „pomagając” zadłużonym samorządom, które już nie mogą zadłużać się bezpośrednio. Wtedy brak jest transparentności i utrudnia to kontrolę społeczną nad finansami samorządów.

ilex

Czyli w rezultacie zadłużają się mieszkańcy korzystający z coraz droższych usług tych spółek, tylko że wtedy bezpośrednio winien jest prezes spółki, a burmistrz ogłasza sukces, bo powstaje kolejna ścieżka czy ławeczka.

Aramis

cyt. Pan Burmistrz o dziwo milczy w każdym temacie tylko nie w sportowym
bo, bo ..sport to zdrowie 🙂

krzysztof

Będziemy mieć niepokoje w górnictwie i sztuczne zaniżanie rachunków za prąd w roku wyborczym, bo co będzie za następny rok? Mogę przewidzieć i powiem Państwu – będziemy mieli droższe o co najmniej 60-70 proc. rachunki za prąd w 2020 roku. To tylko w 2019 roku tak sztucznie obniżane są rachunki za energię elektryczną, bo to rok wyborczy – mówił w swoim „Komentarzu Tygodnia” red. Witold Gadowski.

Toto

Śmierdzi tu układem. Śmierdzi bo sąd wobec Condohotels zgodził się na postępowanie układowe zamiast orzec natychmiastowe bankructwo CHM, śmierdzi bo władze ochoczo zgodziły się na praktycznie przeniesienie dzierżawy term warmińskich z zadłużonej i ściganej przez wierzycieli CHM do spółki Termy Warmińskie przy czym obydwie spółeczki należą do tej samej osoby, dość skompromitowanej, która od lat zalega z płatnościami. Śmierdzi bo poza Naszym Lidzbarkiem nie ma żadnych artykułów w prasie ogólnokrajowej a byłoby o czym pisać. Pani L. nie jest właścicielką praktycznie niczego, tylko zarządza. Posiada głównie długi w ZUS, bankach, u właścicieli apartamentów, dostawców mediów i reszty. Co więcej – ciekawe gdzie znikają środki z hoteli w Ostródzie? Może cudownie znajdują się z hotelach w Zakopanem? (oczywiście to już inne spółki są). Śmierdzi inwestycja term, jako uruchomiona kompletnie bez dbania o realia ekonomiczne – może dlatego władze tak ochoczo współpracują z panią L.?

tym

ta a śwista zawija to ….. w pazłotka

gość

Zdaje się, że nawet kolega Sąd w ten układ wprowadził więc zostaje tylko tel do pewnego ministra, chyba że on jest zajęty NBP.

Kropek

To pewne, że jedynym problemem w LW jest świstak 😉

Maciek

Insider Roman i Toto to jedna i ta sama osoba hahahaha ale jaja

Roman

„Pani Lendo bardzo rzadko i nieregularnie płaci za wodę”. Widać taki sposób prowadzenia biznesu (hehehehehe :))) to jest stała praktyka tej pani. Ta pani nie ma praktycznie nic, jest wydmuszką z długami, postępowaniem upadłościowym względem Condohotels, długami w termach. Nie ma nic, bidulka a wielka biznesłomen…

leszczu

z takim podejściem nawet na bazar się nie nadaje (bo na kredyt mięsa nie dadzą), co dopiero hotele prowadzić

Ciekawski

autor artykułu słusznie zwrócił uwagę na WYBIÓRCZE postępowanie władz miasta w sprawie windykacji należności. Pani Lendo może zalegać na setki tysięcy pln a zwykłego obywatela ścigają po 18 dniach przeterminowanego długu.

Insider

W mojej ocenie to prwcyzyjny wał, „prezeska” rzekł bym samozwańcza bo styczność z hotelaratwem to miała we własnych widzimisię… Dlaczego tak to widzę ? Bo „poznacie ich po owocach…” W termach średnio pracownicy zmieniają sie co dwa tygodnie, są nie oplacani jak powinni więc nie mają kompletnie żadnego argumentu żeby tam zostać, dziwne prawda? Najbardziej zaskakujące jest, że na wszystkich balach i imprezach są ci sami ludzie z tego samego układu więc czuje tutaj bardziej skomplikowany temat w, którym nie ma przypadku…

asa

Zgadzam się z przedmówcą – jak najbardziej z tym samozwańczym prezesostwem!!! Jak wiadomo w branży to ta pani od niedawna ma coś wspólnego z hotelami, a wcześniej była księgową. I nagle taki awans na „prezesa” i co dalej – upadłość spółki, hotelu, zadłużenie w Termach, oraz milionowe długi. To dopiero profesjonalizm…. To nie lata 90 gdzie z niczego powstawały „złote góry” na bazarku. Teraz to „chęć szczera” nie wystarczy…

Kropek

Pani L. rozpoczęła swoją przygodę z hotelarstwem bodajże w roku 2014, obejmując zarządzanie spółką Condohotels Management jako zmiana warty po Panu Słowiku. Wcześniej podobno nie prowadziła żadnego hotelu, ani nie miała wykształcenia w tej dziedzinie – czyli klasyczne „rozpoznanie bojem” 😉 Tym bardziej zastanawia fakt dlaczego samorząd wybrał właśnie spółkę Condohotels M z tak niewielkim doświadczeniem w branży na operatora term.

Gość

Swoją droga ciekawe w której spółce miejskiej teraz będzie audyt i zmiana prezesa na lepszego swojego:)

maciek

wymian nie będzie bo są pod ochroną

maciek

Panie Burmistrzu prowadzę działalność i znam prawa ekonomii dlatego też wypowiem się na ten temat audyty to wielka ściema zwłaszcza jeśli robi to firma która zajmuje się wszystkim i zna się na każdej działalności-wystarczy kontrola dobrej księgowej z firmy nadrzędnej np w spółkach miejskich-osoby kompetentne z urzędu miasta i nie trzeba płacić ok 20 tysięcy za 1 audyt lub więcej. Jeśli nic się nie zmieniło to nad działalnością spółek ma nadzór Rada Nadzorcza powołana przez Pana i podlegająca oraz wykonująca zalecenia Pana Miasto traci mieszkańców więc i zużycie śmieci ,wody będzie niższe, a inne pozostałe koszta rosną min płace,podatki,energia itp więc jak można utrzymać ceny jeśli jest to składowa wielu kosztów .Jaki ma Pan pomysł oraz Radni czy ulegną zmianie min podatki lub powstaną ciekawe propozycje ekonomiczne a nie tylko sportowe. Co się takiego stało,ze nagle robione są audyty w spółkach,stać miasta na wydatek ok 60 tys lub więcej.Komórki kontrolujące… Czytaj więcej »

ciekni

To chyba dobrze, że po wyborach robi się przegląd sytuacji i tam gdzie trzeba robi się audyty. Każdy wie gdzie były synekury dla POrtyjnych działaczy w spółkach miejskich i powiatowych. Bardzo dobrze się dzieje a jest jeszcze sporo takich „zasiedziałych stołków”.(pupy i inne).Zresztą te prywatne stołki w hotelu czy termach też są jak widać zagrożone.

maciek

ZAGROŻONE DLA TYCH CO MAJĄ WŁASNE ZDANIE

Realista

Czyli Pan Burmistrz „audytuje” sam siebie. Tego by nawet Bareja nie wymyślił. Chyba że od 2014 do 2018 był inny burmistrz a ten co teraz został wybrany sprawdza co poprzednik po sobie zostawił.

Radny

Hahahaha ,bardzo trafnie i jak zawsze masz rację. Jak ktoś pilnuje własnego „wizerunku” a nie interesu miasta to potrzebne są audyty I miasto musi zapłacić.

Rybka

audyty są co prawda drogie ale są tez robione przez ludzi nie związanych z urzędem więc też prawdopodobnie niezależnych od lokalnych znajomości itd. dlatego czasem może warto wydać trochę pieniędzy na poznanie wyników. Skoro w tym kraju co kilka dni wydajemy kilkaset tysięcy na naprawę rządowych samochodów lub miliony w NBP na super specjalistów, którzy zarabiają po 70 tysięcy miesięcznie to chyba jak jakaś gmina wyda nawet te 60 tysięcy to chyba nic wielkiego się nie stanie, prawda ??

Kropek

Wszystko zależy od tego, czy audytor jest niezwiązany z urzędnikami rzeczywiście, czy tylko formalnie i czy faktycznie jest niezależny od lokalnych znajomości. W idealnym świecie powinien być niezależny, niezwiązany i obiektywny. W rzeczywistości bywa różnie.

Trombullus

Wynająć firmę to znaczy zapłacić a kto płaci te wymaga- prawda? Żadna pani księgowa z urzędu nie weźmie na siebie odpowiedzialności- ona nic z tego nie ma, żeby wyszło dobrze.

Kyle XY

Po co audyty i wydatki z kasy miejskiej.Pan Burmistrz jak twierdzi jest ekonomistą , ba myśli nawet jak ekonomista( tak twierdzi). Ma w firmach komunalnych swoich przedstawicieli w radach nadzorczych więc po co te zabiegi. Jak coś nie tak, to co oni tam robili. To podważa kompetencje członków rady lub jakąś zmowę. A może przez audyt Pan Burmistrz chce coś pokazać lub co gorsza coś ukryć .

asa

Obiekt (Termy) może działa na pierwszy rzut oka dobrze lecz tak jak ujawniło Radio Olsztyn kilka dni temu są to 2 spółki z jedną panią prezes Lendo. Łatwiej jest rozmyć odpowiedzialność gdy 1 spółka pada ale druga niezależna działa dalej i tak teraz może być.Po co angażować komornika w celu z ciągnięcia należności za wodę lub wielkie słowa urzędników o audytach spółki. Można „wykorzystać” zabezpieczenie które CHM z panią prezes Lendo utworzyło na hipotece hotelu w Ostródzie, ale: tam pani prezes jest w upadłości układowej a zabezpieczenie jest już realnie fikcyjne i co najgorsze od początku takie było. Ta spółka CHM ma ok. 6,5 mln długu wobec kontrahentów! Lepiej publicznie o tym nie mówić bo wyjdzie ze zainteresowani urzędnicy dobrze o tym wiedzieli. Teraz będą audyty,terminy,komornicy wielkie słowa. A po co niech Włodarze miasta użyją zabezpieczenia danego przez Condohotels Managament z panią prezes. To dopiero będzie kolejna afera!!!!

GOSC

Ty chyba bardzo lubisz afery, chyba nawet bardziej niż prawdę?

Roman

przecież to prawda

asa

Mylisz się albo co gorsze nie znasz wykładni słowa afera! Informacje dotyczące kasy miejskiej a co za tym idzie – z nas podatników robisz aferzystów bo domagamy się transparentności wydatków czyli PRAWDY jak napisałeś. Może sam jesteś zaangażowany w sprawę z drugiej strony? Tak mi się wydaje… Poza twoim wpisem nie ma podobnych.

faktura200k

Gdzie jest poseł j.p. i co robi w tej sprawie? Może by uregulował rachunek?

Aramis
jar

teraz audyty są bardzo modne, zastanawiam się jak kalkulują spółki i biorą w administrowanie obiekt,który się nie opłaca ????!!!. Zapewne nie poznamy prawdziwych dochodów, a tym bardziej wydatków. Moim zdaniem to prosperuje nieźle, zawsze pełny parking,do kasy kolejka, pokoi brak, a ceny z górnej półki, imprezy organizowane : sylwestry, andrzejki, święta, okolicznościowe, koncerty itd. Moim zdaniem jeżeli operator działa kulawo to należy to uzdrowić i po sprawie, a obiekt w mojej ocenie sam powinien się utrzymać spokojnie. A czy mieszkańcy dopłacać będą ??? zobaczymy po cenie wody, śmieci, podatkach itp.Oby nam się żyło lepiej, a Termy Warmińskie nie podzieliły losu Krzyżowej Góry, gdzie RM podjęła (moim zdaniem ) niewybaczalnie błędne decyzje…

wypowiedz burmistrza

Wypowiedz pana burmistrza a propo zadłużenia term w stosunku do PWIK cytuję.
„Szanowni Państwo. Spółka PWiK od początku grudnia 2018 przegodzi audyt finansowy. Termin zakończenia i omówienia audytu to koniec stycznia 2019 roku. Wiele się już zmieniło i reszta po zakończeniu audytu. Pozostałe spółki miasta czekają również na audyty. Co do zaległości za wodę to mieszkańcy za nie płacą, a nowy prezes spółki po zapoznaniu się z audytem przedstawi stan faktyczny i dalsze działania zmierzające do odzyskania należnych płatności wraz z odsetkami. Pozdrawiam”

pytam

Jeśli to cytat prawdziwego oświadczenia Pana Burmistrza to jest O.K. Gdzie można przeczytać to oświadczenie?

Mieszkaniec

Nigdzie nie ma jeszcze informacji Pana Burmistrza dotyczącej drugiej interpelacji radnej Łagockiej tj. stanu zadłużenia spółki Termy Warmińskie Sp. z o.o. wobec Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński ? Jak duże jest to zadłużenie i jakie kroki podjęła gmina w celu jego wyegzekwowania? Czekamy na informacje z niecierpliwością Panie Burmistrzu?

Kropek

Jeśli już audyt, to należałoby sprawdzić warunki, zabezpieczenia, celowość, przyczyny i okoliczności zawarcia umowy trójstronnej pomiędzy Starostwem oraz Condohotels Management Sp. z oo i Termy Warmińskie Sp z oo.
Termy Warmińskie Sp z oo ma siedzibę przy ul Kąpielowej 1 czyli w obiekcie. Można zakładać, że właściciel obiektu wyraził zgodę na zarejestrowanie prywatnej spółki w obiekcie, czyli od początku winien być poinformowany o powołaniu tej spółki.

Kyle XY

Panie burmistrzu , ile kasy PWiK wpłaciło pośrednio lub bezpośrednio do kasy miejskiej.
Ile kasy Pan Burmistrz wydoił z PWiK.

krzysztof

Tak jak to było, niestety, do przewidzenia – olsztyńscy radni minimalną większością głosów zgodzili się na podwyżkę cen za wywóz śmieci. Za podniesieniem opłat było 13 radnych. Przeciw głosowało 12.

Ta decyzja oznacza, że w Olsztynie opłata za śmieci segregowane wzrośnie z 9,80 złotych miesięczne od osoby do 18 złotych, a za śmieci zmieszane z 14,40 złotych do 36 złotych. Jest to aż dwukrotny wzrost, więc przyjdzie nam mocno trzymać się za kieszenie.,,a jakie ceny przewidziano w Lidzbarku??

gość

To taki OLsztyn miał przez 6 lat o wiele niższe stawki od Lidzbarka Warmińskiego ?! Przypomnijmy od 2013roku w Lidzbarku W. 12zł(segregowane) i 20zł (zmieszane). Prawda jest to co mówiono, że Lidzbark Warmiński miał i ma jedne z najwyższych obłożeń cenowych w regionie !

Kropek

Info od „insidera”:
1. Dziwne, że Pani Radna od razu nie dostała informacji o zadłużeniu, bo podobno cały czas obowiązuje umowa trójstronna pomiędzy Starostwem, a Condohotels Management Sp. z oo i Termy Warmińskie Sp. z oo na pełnienie funkcji operatora obiektu Termy Warmińskie.
2. Dziwi determinacja z jaką Starostwo trzyma się współpracy z w/w Spółkami (w obu właścicielką i prezesem zarządu jest E.Lendo) mimo, że Spółka Condohotels Management ma wielomilionowe zadłużenia do różnych wierzycieli (w tym ZUS).
3. Pani Radna powinna sprawdzić i zweryfikować wartość i jakość zabezpieczeń, udzielonych Starostwu przez operatora, skoro znana jest sytuacja finansowa Spółki Condohotels Management. Problem nie tkwi tylko w braku zapłat za dostawę wody, ale też w tym, czy operator ma możliwości finansowe, żeby dokonywać remontów urządzeń i infrastruktury obiektu. Remonty takie są bardzo kosztowne. Jeżeli nie ma realnego zabezpieczenia, to ewentualna windykacja będzie całkowicie nieskuteczna i nic nie pomogą żadne nakazy zapłaty wobec operatora.

Gajowy

Przeniesienie umowy dzierżawy term z Condohotels na Termy Warmińskie to mocno śmierdząca sprawa. Raz że obie spółki są własnością pani Lendo, dwa – wobec Condohotels toczy się postępowanie upadłościowe, co oznacza że pani Lendo ucieka przed wierzycielami Condohotels do Term. Przewidując dalszy ciąg – można założyć konsekwencje w działaniach. Jak zaczną upadać termy – pani Lendo znowu ucieknie do następnej spółeczki – PRZY AKCEPTACJI WŁADZ MIASTA, którzy na taki myk się zgodzili. Smród, smród, smród idzie….

rudi

To że jakiś podmiot zalega z płatnościami za wodę, gaz czy ciepło, to nic w końcu nowego w tym kraju. Szkoda , że Pani radna nie spytała o wszystkich zalegających tylko wybrała jeden podmiot ?? Wystarczy popytać choćby w olsztyńskim MPEC czy PWiK, kto i ile jest im winien a niedawno podali info, że jak śmieci nie zdrożeją to upadłość ogłosi ZGOK. Swego czasu na przykład, Szpital Uniwersytecki miał dług wobec MPEC sięgający pół miliona złotych a dług szpitali w Polsce przekroczył kilka miliardów PLN i co !!! i daje sobie głowę obciąć, że nie jedna spółka komunalna ma często zaległości i jakoś nikt o tym nie pisze. Nie rozdzierałbym zatem szat w przypadku Term… chyba, że chodzi o grillowanie pewnej pani prezes. Auto też jakoś bez zapytania do zalegającego napisał tekst. Co do komentarzy, że mieszkańcy się dokładają do interesu term to GŁUPOTA NA KOŁACH bo jak sam auto… Czytaj więcej »

Aramis

cyt. ‚To że jakiś podmiot zalega z płatnościami za wodę, gaz czy ciepło, to nic w końcu nowego w tym kraju.” – przyznasz, że to patologia ciągnąca się od dawna w tym kraju. cyt. Szkoda , że Pani radna nie spytała o wszystkich zalegających tylko wybrała jeden podmiot ? – jak pisano szarego człowieka dawno by udupiono, a przestrzeganie umowy i czasu płatności ? Świadczy to jedynie o słabej kondycji finansowej. Jedyna radna ,która miała odwagę o cokolwiek zapytać. Zobaczymy jak uciszą p. radną. cyt „daje sobie głowę obciąć, że nie jedna spółka komunalna ma często zaległości i jakoś nikt o tym nie pisze. Nie rozdzierałbym zatem szat w przypadku Term” Hm chyba zaległości wobec spółki komunalnej mają firmy. Jedna niezapłacona faktura i zamyka się kurek. Dlaczego tego nie zrobiono ? Szpital jest elementem niezbędnym w danym powiecie ,a jego brak naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo. Porównanie szpitala i term słabe… Czytaj więcej »

Zorientowany

Może być tak.
1. Wzięli w użytkowanie. Pierwsze parę miesięcy bez awarii urzadzen i na fali nowości duże przychody. Pracownicy z PUP albo na stazach tez byli darmo. Kasa zarobiona do kieszeni Prezesów albo kogoś kto miał dostać.
2 teraz Pompy basenowe cala automatyka podgrzewacze klimatyzatory oświetlenie wszystko się zyzuwa. Miesięcznie pewnie z 20k na naprawy trzeba wyłożyć bo zrezygnowali z umów serwisowych a gwarancję się pewnie pokonczyly i trzebardzo kupować nowe albo naprawiać. Zysku nie ma a jak jest to jest mały wykazywany i tyle.
3 Jak zyski spadną do zera to oddadzą dla miasta albo naiwnego co będzie chciał zarobić ale się przejedzie bo trzeba będzie wszystkie urządzenia wymienić czy naprawić
4. Chociaż patrzą po ilości samochodów przy dobrym zarzadbaniu marketingu termy powinny zarobić ale cy to prawda? Potrzebne rzetelne dane odnośnie urządzeń i ilości klientów

GOSC

Zakładaj firmę i startuj na zarządzanie zaraz pewnie będzie wolne miejsce.

Kropek

Trzeba pamiętać też o zużyciu części hotelowej i restauracyjnej. Remont, wymiana lub konserwacja klimatyzacji, wymiana zużytego wyposażenia i tekstyliów, mebli, wyposażenia spa i części restauracyjnej to bardzo duże koszty. Wypadałoby, żeby właściciel skontrolował stan techniczny obiektu, a opinia publiczna została poinformowana o wynikach takiej kontroli.

Realista

Wypadek w Kabikiejmach, dzieci wracaly z Term, 10 dzieci rannych i 3 dorosłe osoby nie żyją. Ale one jechały samochodem osobowym

krzysztof

W wypadku z Kabikiejmach uczestniczyło pięć pojazdów, a nie jak pierwotnie podawano – trzy. Były to trzy auta osobowe, bus transportowy i autobus. Zginęły trzy osoby – poinformowała policja./interia.pl

KAMLA

JECHAŁY Z BASENU Z DOBREGO MIASTA

Realista

Media pisały o powrocie z basenu w Lidzbarku Warminskim. Czyli to była niedokładna informacja.

GOSC

a jakby z term to też była by wina term

poleciałwkulki

No a co można powiedzieć o panu prezesie wodociągów, żeby nie zabrzmiało jak mowa nienawiści?

Aramis

1.Zaczęło się od od podsłuchania rozmowy o wodach termalnych i odwiertach w Bobrowniku
2. Pomyślano jak można by zrobić na tym biznes z podziałem na role z publicznych pieniędzy 3) Koszty odwiertów 5,5 mln skoro je wykonano trzeba brnąć dalej mimo,że firma od odwiertów tarzała się ze śmiechu odczytując temp. wód termalnych. 4. Przystąpiono do budowy bez pojęcia o temacie z niesprawdzonym wykonawcą ..robotę skończyli …5)Z racji odpowiednich kontaktów z blondynką udało się załatwić dochodzenia prokuratorskie. 6)Problem z zarządcą , pewien pan dobrze policzył koszta i zrezygnował.6) Wzięto sobie kogokolwiek, aby ratować reputację, sensowność i aby ludzie byli zadowoleni:) 7) Trzymając się wersji.. stołki porozdawane z lekarzem uzdrowiskowym włącznie były porozdawane

Aramis

Ponieważ to niewypał, więc…. należy ogrodzić i nie zbliżać się 🙂 Nie wiem, gdzie ci wszyscy fani się podziali co tak nam tu piali nad jedynie słuszną drogą rozwoju L.W. czy świetnym rozwoju miasta. Zbyt dużo radnych i innych oficjeli jest w to zamieszanych. Niestety gazeta N.L, Debata potwierdziła, że tzw. oficjele są zwykłymi laikami: budowlanki, ekonomii i dobra wspólnego. Nie wspomnę pojęcia: czynniki powodujące rozwój miasta czyli urbanizacja na podstawie wskaźników.

Aramis

z tym zarządcą przypadkowym przesadziłem, przyjaciel mojego przyjaciela z Ostródy jest moim przyjacielem.

asa

Z tego co wiem to spółka Condohotels Management z panią prezes Lendo jest w upadłości układowej wydanym wyrokiem sądu w Elblągu z początku stycznia 2019!!! W upadłości za sumarycznie milionowe długi względem wielu wierzycieli. Tak zarządzała nowatorsko majątkiem innych ludzi. Jak widać w Lidzbarku w Termach tez narobiła długów – taki styl i umiejętności w zarządzaniu!!! Odnosząc się do treści artykułu: Dlaczego władze to tolerują i ukrywają? Jaki tam jest układ współzależny? Jak tak można kłamać na łamach TV !!! Łatwiej egzekwować od niej długi na kilkaset tysięcy zł zanim przejdą w milionowe kwoty jak gdzie indziej. Potem nie ma już co egzekwować! Zapłaci za to podatnik w rachunkach – czyli my. Włodarze miasta i województwa , panie Burmistrzu i Starosto co się dzieje na naszym terenie z taką spółką tak zarządzającą majątkiem miasta… Zmowa milczenia czy/i wspólnych interesów? Jest to inwestycja za ponad 80 mln zł tak pochopnie przekazana… Czytaj więcej »

Zatroskany

Mieszkańcy Miasta Lidzbark Warmiński nie możemy pozwolić na zadłużanie, niegospodarne zarządzanie mieniem współfinansowanym z Naszych podatków. Czekam z nadzieją, że komisja rewizyjna ds. finansowych przeprowadzi audyt w Termach Warmińskim i przełoży do oficjalnej wiadomości stan finansów i dalsze perspektywy prowadzenia biznesu z zyskiem przez Termy Warmińskie. Nie zgadzam się na podwyższanie podatków lokalnych w celu finansowania niedochodowej działalności Term Warmińskich, nie każdy z Nas jest beneficjentem programów socjalnych lub liczną rzeszą zatrudnionych pracowników samorządowych jednostek. Dodatkowo warto przedstawić informację, czy naprawdę potrzebujemy aż tak wielu zatrudnionych pracowników w lidzbarskich urzędach, radnych opłacanych z Naszych składek i podatków? .

Kyle XY

Jaki audyt.To nie jest spółka miejska. Tu trzeba odciąć finansowanie i samo się przewróci.

Mietek

Właśnie tak! Odciąć wodę to sie obudzą

cox

Termy będą na plusie czy minusie i tak muszą działać (chyba przez minimum 10lat) bo inaczej trzeba będzie zwrócić pieniążki do kasy unijnej. Po tym czasie będzie można sprzedać tak jak górę krzyżową. W obecnej sytuacji trzeba zmienić zarządzającego bo będzie jeszcze gorzej. PWIK na Żytniej z początkiem stycznia zamknął automatyczną myjnię samochodową być może nie mają wody bo pompują na termy…

Aramis

5 lat ,więc dlatego odchodzą takie szopki i stosowanie kroplówek finansowych. Zamknąć… a zobowiązania niech spłacają do końca życia: radni gminy miejskiej, starostwa (ci co bezrefleksyjnie klepnęli ten pomysł ) oraz były burmistrz, starosta oraz były marszałek a obecny poseł czyli wszyscy ci, co mieli takie głupie pomysły na utylizację funduszy publicznych. Amen

GOSC

nie 5 i nie 10 TYLKO 15.

Aramis

To czeka nas 15 lat kłamstw o dochodach i świetnym zainwestowaniu ?

kleska

Ile w tym milionie odwiedzających termy to opłaceni przez starostwo i miasto różnego rodzaju goście i beneficjenci darmowych wejść? W nagraniach chyba u Sowy słychać , jak ówczesna pani minister B. uwiarygodniała nietrafione inwestycje – że kontrole były po to aby ogłosić, że jest ok i zamknąć usta. Czy nie o termach tak mówiła? Wiedziała, że w razie czego koszty przerzuci się na ludność zamieszkującą i sprawa z głowy i z czepiających się mediów wypadnie. Tak samo ci panowie . PObawią się na balu, coś POwiedzą i woda POpłynie szerokim strumieniem . Szkoda tylko, że my mieszkańcy musimy płacić a inni nie płacą i jeszcze ogłaszają sukces. Ale jaja, ale jaja…

Rybka

pewnie milion

Kyle XY

Zabawa samorządowców w budowniczych kosztuje. Niestety kosztuje tylko nas.
Ale i tak trzeba im pogratulować, bo sztuką jest kupić ludzi za ich własne pieniądze.
Ciekawi mnie bardzo jak długo jeszcze utrzyma się ten „niewątpliwy stan permanentnego sukcesu” zanim wszystko gruchnie. I kogo władza za to obwini.
Bo na cyklistów i biegaczy nie da rady , gdyż aktualnie jazda rowerem i bieganie jest w modzie.

jar

200 tys – z odsetkami należnymi ustawowo, czy bez ?

maciek

co to za wartość i tak sciągną należności z odsetkami, w przyrodzie nic nie ginie jak i w finansach .Rada niech się skupi na ważnych sprawach dla miasta

hhddh

jakoś od Condohotels nie ściągnęli – wierzyciele bujają się po sądach. „Polska to dziki kraj”

Andrzej

Ciekawe czy Condohotels Managment Sp. z o.o. płaciło sumienie w 20016/2017 ?
Możliwe że mieszkańcy pośrednio dopłacili do tej wody w ubiegłych latach.

Gość

Skoro ten operator nie zbankrutował jak tu często pisano to teraz mieszkańcy mu dopłacają i nie musi potem płacić za wodę. Takie rzeczy to chyba tylko w LW 🙂

Goska

Przestancie narzekac i chodzcie pobiegac : D

Burmistrz problemu chyba nie widzi bo „teart” sportu i sukcesu na faceboku bez przerwy.
Tam jest jego krolestwo i przyklaskiwacze.
Pomijam nowomedialne panie co probuja wepchac sie do polityki bo to tylko jest godne politowania.

cox

Pobiegać? Gdzie? Ulicami miasta? Na stadionie? Wieczornym biegaczom współczuję że muszą wdychać smog i spaliny samochodów. Więcej szkody można sobie narobić niż pożytku. Biegam i lubię ale poza miastem…

maciek

w niedługim czasie będzie obraz kto zasłyżył u Burmistrza, aby wejść na stołek /uczestnik biegów!/

Radny

Chodzą słuchy,że burmistrz pojechał z prezydentem do Davos na forum ekonomiczne. Ciekawe czy to prawda?

Mieszkaniec

Ile zarabiają pracownicy na termach? Jeśli są skierowani przez ten nasz twór jakim jest PUP -to nie ma pytania.

jar

gdybym 2 rachunków nie opłacił na czas to bym musiał z Łyny wodę popijać i tam się kąpać, ponieważ by mi odcięto dopływ za 100 zł. a tu i teraz będzie podwyżka za wodę, śmieci itd. i ktoś będzie i tak musiał zapłacić, a ja wiem kto i to jest smutne…

Nowy1966

Układy… Za drobne spóźnienie doliczają jakieś grosze, a tutaj przy 200 tysiącach nie odcinają wody i pozwalają aby zadłużenie rosło.

raf

To to przynosi straty a za gaz ile zaleglości.To maja być Termy jak trzeba grzac wode gazem
ktoś to musi utrzymać Lizbarszczanie czyli Wy

cox

Podobno (nie na 100%) za gaz i prąd nie zalegają bo wiadomo że to nie miejskie/nasze ….a woda no cóż niech się burmistrz i starosta martwi bo przecież „swoich” term nie zamkną

Realista

Termy to najwspanialsza budowa Europy XXI wieku, tylko czekać jak zostanie wpisana do „siedmiu cudów świata”, wszak takiego cuda nie ma nigdzie. Radni opozycji jeśli tacy są mają prawo i zgodnie z prawem podać burmistrza do prokuratury za niedopełnienie obowiązków służbowych gdyż takie zadłużenie nie wzięło się z okresu po jesiennych wyborach. Tylko dużo wcześniej, zatem pytanie jakie działania podjął i czy podjął burmistrz miasta aby wyegzekwować tą kwotę ? To raz, a dwa czy podczas przedwyborczego spotkania w hotelu Górecki burmistrz mówiąc o zadłużeniu miasta na tą chwilę wliczył również ten dług.

LIDZBARSZCZANIN

JUZ PREZES PWIK ZOSTAŁ ODWOŁANY… ZROBIŁ MIJSCE DLA KOLEGI, CZLOWIEKA, KTÓRY NIGDY NIE PRACOWAŁ NA POSADZIE UCZCIWIE ZNALEZIONEJ – CZYLI SAM S. KUŹMIŃSKI (Z-CA BURMISTRZA) !!! NOE UDALO SIĘ WYWALIĆ KRASNOBORSKIEGO TO WYWALONO BUCZYŃSKIEGO 🙂 ALE DZIEKUJEMY POPRZEDNIEJ WŁADZY ZA TERMY… NIEZŁY PRZEKRĘT !!!

Mietek

Po co dopuszczać kogoś obcego do koryta

Jakut

Pana B nie wyrzucą bo on jest w jedynej słusznej POrtii.

maciek

zapytajcie burmistrza ile dołożył podatku dla firmy

Aramis

Co znowu ulga ? No teraz swój będzie pilnował wody do term czy te zaległości były tylko pretekstem do zwolnienia prezesa?

Kyle XY

Nie ulga . Dojenie. Zapytajcie ile Pan burmistrz wydoił kasy z PWiK.

maciek

JAKIE KREDYTY MA ZACIĄGNIĘTE MIASTO I NA CO proszę niech odpowie na łamach gazety włodarz wszak to- minął rok 2018 i warto mieszkańcom podać stan finansowy Urzędu

Trombullus

Termy są pięknym wykafelkowanym betonowym bunkrem. Pogonić Lendo i zrobić tam fabrykę konserw rybnych słodkowodnych. Będzie o wiele więcej miejsc pracy, plus kilkudziesięciu hodowców ryb, których dziennie będzie potrzeba przynajmniej tonę. Pamiętacie bajkę o koniku polnym i mrówce? Niestety nasze władze lokalne składają się z samych koników polnych. Rozbudowują rynek usług i rekreację ale za mało tu leszczy biznesu żeby zapełnić te wszystkie atrakcje. Większość ludzi ciężko pracuje na swoją michę ryżu i nie w głowie im zbytki.

Gość

Takie inwestycje mają przyciągać ludzi z zewnątrz a Ty zamiast cały czas siedzieć na forum weź się do roboty to będziesz miał na 2 miski i może starczy Ci na zbytki.

Trombullus

Drogi kolego nie siedzę tu cały czas ponieważ dużo pracuję, mam na zbytki aczkolwiek nie korzystam. Moje wpisy tutaj są kierowane ogromną empatią do osób pokrzywdzonych przez chore układy, nieuczciwość i niesprawiedliwość. Niestety sam nie doświadczam tego typu traum, żyję w miarę szczęśliwie, jestem osobą ogólnie znaną i mam nadzieję że lubianą .Serdecznie pozdrawiam wszystkich moich znajomych i ludzi których mam przyjemność widywać w miejscu pracy.

Jak Kloss

proponowałbym sprawdzić stan rachunków za energię cieplną..dla podgrzania do wymaganej temperatury wody w basenie dla tych „termalnych/gorących źródeł” Może się okazać że zaległości za wodę, plus zaległości za ciepło to uzasadniona podstawa aby zamknąć ten cud gospodarczy.

gość

UWAGA UWAGA od dziś ze wejście na termy zapłacimy o ok 35 % więcej, taka specjalna promocja dla mieszkańców w okresie ferii ! A od 2019 roku podwyżka cen biletów o ok 6% 😉

cox

A niech sobie podnoszą nawet o 1000%. To nie są żadne termy. Żeby to nazwać termami woda musi być naturalnie ciepła a nie sztucznie podgrzewana. W okresie ferii uczniowie mają gratis to sobie zrekompensowali podwyżkami…

bogda

W czasie ferii za korzystanie z term przez uczniów płacimy my, podatnicy. W życiu nie ma gratisów, za wszystko ktoś musi zapłacić.

Rysiek

Termy gwarantują wejścia na NL ale jakoś szybko zapomina się o takich sprawach 🙂 http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/gigantyczne-zadluzenie-w-mieszkaniach-komunalnych,

Cox

Dla mnie zwykłego szaraczka to za jeden dzień zwłoki odsetki naliczają

cojest

Oj, coś tu jest nie tak. Jeśli p.prezes mówi, że to kolejny rok sukcesów i wtórują jej starosta oraz wicemarszałkowie sejmiku Kuchciński i Sycz, to skąd te długi? Coś tu nie tak. A jeśli takie sukcesy to ile pieniędzy wpłynęło do kasy powiatu czy miasta? I do tego przecież samorząd wciąż daje jakieś ulgi w podatkach. Przypomnijmy, że termy wybudowano za pieniądze podatników, a pani prezes tylko zarządza tym majątkiem. Nie bądź pani taka skąpa. Płać pani za wodę, bo nam znowu podniosą cenę! Ja też bym chciał żeby wybudowano mi firmę, przysłano wielu klientów,którzy pokąpią się za friko…o przepraszam, za pieniądze przelane przez samorząd, czyli mieszkańców powiatu… Każden jeden – jak mawia Ferdek – by tak chciał. A nie tak, że Pani się cieszy,starosta i wicemarszałkowie się cieszą. A nam co?

Mietek

Normalnemu człowiekowi dawno by zakrecili kurek z woda a tu jak widac wolno wszystko… pewnie gdyby nie radna Lagocka (jako jedyna
Mądrze gada na sesjach) dalej by udawali ze nic złego się nie dzieje i dług by szedł w gore.. Ale co tam i tak mieszkańcy miasta zapłacą za to i się wszystko wyrówna a dluznicy będą z nas się śmiać. Czemu wcześniej nasze władze nie reagowaly na to i pozwoliły żeby urosła taką kwota. Zakręcić im wodę to kasa się moment znajdzie

Aramis

Skoro 1.1 mln (zakładam ,że to prawdziwe info 🙂 ) to jak to się ma do optymistycznych założeń w tzw studium. Jeśli jest wszystko ok to dlaczego są długi?

Aramis

No i ciekawa zabawa w udawanie głupiego przez p. prezesa, kto mi wisi pieniądze. Znaczy na wypłaty wystarcza, skoro do tej pory nie wystąpiono z nakazem zapłaty. Działanie na szkodę przedsiębiorstwa się kłania. Faktury wystawione, vat odprowadzony a tu… udajemy, że nie kumamy o co nas pytają, bo tyle tu nabudowano term warmińskich, a przedsiębiorstwo nie wie z kim ma podpisane umowy i od kiedy. Ciekawe jak wyszedł bilans roczny 🙂 w przedsiębiorstwie

sprawiedliwy

Termy – wstyd na całą Europę. Mieszkańcy powiatu LW niestety z własnej, skromnej kieszeni muszą utrzymywać te wszystkie nieudolne inwestycje włodarzy… HAŃBA !!!

Kyle XY

Ale mieszkańcy dale ufają władzy. Przecież wybrano radnych tych samych opcji. Więc o co kopie kruszyć. Stoimy nad przepaścią i właśnie dajemy duży krok do przodu.

krzysztof

Wojewódzki konserwator zabytków odmówił wpisania dworca PKP w Olsztynie do rejestru zabytków….a może wpisać termy do rejestru zabytków,wtedy konserwator dołoży…..to może i żart,że termy to zabytek…ale zawsze mówiłem,że to zbyteczny obiekt w Lidzbarku

gosc2

No tak 200tys zaleglosci dla PWIK, a nam mieszkancom podwyzka ! 250tys od miasta w postaci roznych dotacji ok 160tys ze starostwa ! Suma sumarum doliczajac raty kredytu miasta i powiatu grubo ponad milon zlotych rocznie dokladamy ! A na bal term to zaproszenia uzyskala jedynie „smietanka” towarzystwa wzajemnej adoracji brak slow !

krzysztof

resztę zapłacą mieszkańcy Lidzbarka…będzie drożej za śmieci,wodę.szykują podwyżki za elektryc..itp……a tak naprawdę to przedsięwzięcie takie jak termy jest zawsze deficytowe,,,chyba że ma się własne ujęcie wody

Aramis

Brawo za gospodarność. Skoro trzeba było czekać, aż uzbiera się taka kwota. Szaremu człowiekowi dawno już odcięto by wodę lub targany byłby przez tzw. aparat niesprawiedliwości z komornikiem w roli głównej. Z innej strony powieka nie drgnie nikomu jak uzasadnia się podwyżkę za metr sześcienny wody mieszkańcom, a tu 200 tys. narobionego długu. No przedsiębiorstwo nie wychodzi na swoje. No tzn . ,że mieszkańcy mają dokładać do tych cudownych i ekonomicznie nieuzasadnionych wodotrysków termalnych?
Oczywiście urzędnicy nie są mściwi :), a jego prawnicze rydwany tylko czekają jak dorwać niepokornych.
No … powoli wychodzi jakim to biznesem samorządowym jest owy twór.Po cichu władze dokładają do tego biznesu. Myślę ,że jest więcej kwiatków tergo typu.
Brawo p. Iwono za chęć poznania prawdy i poczucie obowiązku. Tak wygląda kontrola nad przedsiębiorstwem, czyli wszyscy wszystko wiedzieli.

Kyle XY

Nie ma co się podniecać. To tylko 200 tys. dla PWiK . A jak reszta?

Aramis

Nie podniecam się Chciałbym je mieć na koncie. Zawsze lepiej jest mieć niż nie mieć 200 tys., a dług… no cóż może się zacząć spirala niewypłacalności i 200 tys w plecki.
Miesiąc nie zapłacone to zamykamy zaworki i pa, czekamy na wpłatę. Zdaje się, że mit opłacalności term zaczyna nie wytrzymywać próby czasu i nie da się już ukrywać złego rachunku ekonomicznego. No chyba, że znowu burmistrz ze starostą coś dorzuci w ramach pomocy prywatnej firmie pt. zwolnienie z podatku , dofinansowanie na nowe miejsca pracy czy innego rodzaju gimnastykę rachunku ekonomicznego.

Kyle XY

Moja wypowiedź wypełniona była ironią. Wiadomo było od początku ,że to chybiona inwestycja. Te 200 tys. to tylko woda. A co z resztą. Jaki stan techniczny jest Term. Co z urządzeniami, w jakim są stanie. Znowu zapłacimy pośrednio za remont? Ile to będzie kosztowało. To dopiero będą koszty. Majątek jest starostwa , a operator tylko zarządza. To pokryje ewentualne zobowiązania finansowe.

maciek

spytajmu Pana Burmistrza jakie przedsiębiorstwa i w jakiej kwocie płacą podatek na rzecz miasta,również dotyczy to spółek miasta będzie ciekawy obraz gospodarz miasta /przynajmiej tych największych.,komu umożono

ala

brak reakcji na zadawane pytania do p. Burmistrza a wypada się ustosunkować zwłaszcza gdy się zarządza dobrem mieszkańców i zostało się wybranym.
Czekamy na przetrwanie i zapomnienie