Lis 222013
 

wsaDzisiaj otrzymałem z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego pisemny odpis wyroku w sprawie przeciwko Dyrektor Szpitala Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim wraz z bardzo obszernym uzasadnieniem. Sąd jakby przeczuwając, że informacja publiczna jest dość mglistym zagadnieniem wśród lidzbarskich urzędników, postanowił w uzasadnieniu zawrzeć małe szkolenie z tego zakresu.

Sąd w zarysie określił co to jest bezczynność organu (bez skojarzeń poproszę;)), jakie podmioty zobowiązane są do udzielania informacji, co to jest informacja publiczna i informacja do ponownego wykorzystania. Wskazał też, że niedopuszczalnym jest samowolne przekwalifikowanie przez organ wniosku o dostęp do informacji na wniosek o informację do ponownego wykorzystania.

Bardzo proszę o uważne przeczytanie uzasadnienia WSA przez radcę prawnego Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, tak aby w przyszłości lepiej rozumiał przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej. W końcu jest zawodowcem, opłacanym z naszych pieniędzy.

TUTAJ DO ŚCIĄGNIĘCIA(PDF, 650kB).

 Posted by at 5:55 pm
Powiadom o
Grande

Zamiast układać pasjanse. Wystarczy napisać do wujka google lub cioci Wikipedii hasło "" najbogatsza gmina w Polandzie", najbardziej przedsiębiorcza gmina etc.. Takie rzeczy łatwo znaleźć jak ktoś chce.Na pewno nasi wycieczkowicze nie pamiętają dojazdu i powrotu z powodu dania w banię i tu bardzo się mylisz. Czyli skrót P i P aktualny, a słomy z butów nie da się usunąć w pierwszym pokoleniu.
Dodam Adamie , że taniej jest uczyć się na cudzych błędach niż swoich.

Grande

……..ewentualnie moga zaprosic ich na ping-ponga. Oczywiscie, biurokratycznego…….Takie pisemne odbijanie pileczki…..Zdaje sie, ze nasze urzedy sa mistrzem w Polsce. Serwis zakryty i dzieki zagrywkom pod stolem oraz uderzeniom w kant stolu czyli zagrywka typu " swinia" maja pozycje lidera..

Adam Berbeć

Ażeby wiedzieć, trzeba widzieć, a potem u siebie wprowadzać, to najlepszy sposób nauki. "Po co wychodzić oknem, jak drzwi są otwarte". Moje wyjazdy urlopowe, zawsze są połączone ze zwiedzaniem firm pokrewnych. Inną sprawą jest połączenie wyjazdów z balangami i …………. Znam takie wyjazdy przedstawicieli miast, gdzie po powrocie nie wiedzieli gdzie byli. Naszych wycieczkowiczów o to nie posądzam.

Grande

Naszym "wladcom zadupia", zamiast wycieczek zagranicznychczy, ogladania niemieckich kup w oczyszczalniach czy plazowania w Italy, proponuje wycieczki do super gminy Kobierzyce lidera przedsiebiorczosci.Gmina ma problem jak znalexc 3000 ludzi do pracy. W zasiegu 70 km material ludzki skonczyl sie.Ogromna nadzieja …….to miasto Wroclaw:):)

Adam Berbeć

Wysokość podatków przychodzi z "góry"/rząd,sejm/, wg wytycznych "widełek", minimum- maximum.
Rada ustalając podatek, musi się zmieścić w "widełkach", inne stawki są bezprawne.
Płaciłem w naszym mieście, najwyższą stawkę dozwolona przez "górę".

Skaza

Tak, to prawda. Żaden wójt, burmistrz, prezydent a nawet rada (chyba, że w drodze referendum o samoopodatkowaniu się), nie ma prawa nakładać ani też zwalniać z podatków. Wójt może co najwyżej umorzyć podatek na indywidualny wniosek podatnika. Uchwała RG Michałowo, zapewne z inicjatywy wójta tej gminy, jest zagraniem "pod publiczkę" na rzecz przyszłych wyborów w 2014r. Myślę, że RIO wyda rozstrzygnięcie nadzorcze i stwierdzi nieważność tej uchwały, ale o tym już tak głośno zapewne nie będzie.

Jarek

Niestety nie masz racji, rada może podjąć uchwałę w sprawie zwolnień z podatków.

Grande

Tak jest, bo jest samorzadem i uchwala bedzie aktem prawa miejscowego.

kkkk

jest sprawa w sądzie ze względu na niewłaściwe wykonanie zamówienia

kloszard

Przepraszam że nie na temat, ale okazuje się że tak też można.
Michałowo, pierwsza gmina bez podatków http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%

ggg

no wg.badań podanych przez burmistrza mieszkańcy samego miasta maja sie dobrze na tle województwa W-M ,to moze podatek od nieruchomości zmniejszyc ! p.s Ciekawe ile podniasą i którzy radni bedą ZA PODWYZKAMI ?

Przemas wredny zgred

Nie do końca jestem przekonany, że jednak można (to w kontekście "znajomości" prawa, które nawet tutaj API wytyka władzom)!!!
(…)TVP Białystok. Specjalista prawa podatkowego Rafał Dowgier po przeanalizowaniu uchwały rady gminy studzi jednak nadzieje na niższe podatki w Michałowie. Jak mówi Rafał Dowgier z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku – Jest to postulat, który nie znajduje się w przepisach prawa samorządowego. Rada gmina nie może zrezygnować z podatku od nieruchomości. Według prawnika uchwałę podważy w ciągu 30 dni z pewnością Regionalna Izba Obrachunkowa lub zaskarży ją zwykły obywatel. Znając Nazarkę, wtedy powie, że chciałem zrobić ludziom dobrze przed wyborami w 2014 r., aby mnie wybrali, ale mu nie pozwolono. A także obwini radnych, że uchwalili bubel prawny. Szanowni Państwo! Podatki od nieruchomości w Michałowie pozostaną na poziomie roku 2013.(…)

a więc czysty populizm 🙁

Andrzejek

Naszych włodarzy nie obowiązuje ani Konstytucja , ani prawo, ani Kodeks Drogowy, ani siła ciążenia, ani podnoszenie deski w ubikacji, ani dekalog . Obowiązują się nawzajem. 😉

andrzej kmicic

wytłumaczenie przez sąd co to jest informacja publiczna
i zasady dostępu do niej ,mogą pomóc naszym samorządowcom
w zrozumieniu słowa demokracja

okularki

Informacja bardzo świeża 🙂
A jednak racja jest po Twojej stronie 🙂 cokolwiek wypisują nasze organy władzy samorządowej.