Kwi 262015
 
Termy Warmińskie 5 września 2014r.

Termy Warmińskie
5 września 2014r.

W zakończonym 10 kwietnia 2015r. postępowaniu konkursowym, Starosta Lidzbarski Jan Harhaj zatrudnił pana Marka Żelichowskiego (byłego wiceburmistrza) na stanowisku kierownika ds. technicznych Term Warmińskich (pełna treść decyzji TUTAJ). W uzasadnieniu wyboru Starosta podaje, że kandydat wykazał się znajomością zagadnień związanych z zarządzaniem i inwestycjami budowlanymi. Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko ukazało się w BiP-ie starostwa 30 marca 2015r., a pan Marek Żelichowski był jedynym kandydatem spełniającym wymagania formalne (link do ogłoszenia). Niezbędne wymagania formalne podane w ogłoszeniu to:

1) Wykształcenie wyższe techniczne drugiego stopnia, preferowany kierunek budownictwo,
2) Co najmniej 3 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z zarządzaniem, nadzorowaniem lub administrowaniem obiektami bądź inwestycjami budowlanymi,
3) Znajomość Prawa Zamówień Publicznych,
4) Znajomość obsługi programów projektowania wspomaganego komputerowo typu CAD,
5) Umiejętność obsługi komputera w zakresie MS Office,
6) Umiejętność zarządzania zespołem,
7) Nieposzlakowana opinia.
 

Nie był to pierwszy konkurs na stanowisko kierownika w Termach Warmińskich. Poprzedni ogłoszony 12 grudnia 2013r. nie przyniósł rozstrzygnięcia. Jak stwierdził Starosta, ze względu na niepewny termin zakończenia budowy Term, zatrudnianie kierownika już teraz wydaje się przedwczesne. Inaczej też wyglądały niezbędne wymagania formalne jakie musiałby spełniać kandydat:

1)  Wykształcenie minimum średnie, preferowane wyższe techniczne,
2)  Co najmniej 5 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z zarządzaniem lub administrowaniem obiektami,
3)  Preferowane posiadanie świadectwa kwalifikacyjnego Typu E na eksploatację na urządzenia, instalacje i sieci przesyłowe, przemysłowe urządzenia odbiorcze pary i gorącej wody, aparatury kontrolno-pomiarowej oraz na urządzenia, instalacje i sieci elektro-energetyczne do 1 kV, sieci elektryczne, aparaturę kontrolno-pomiarową,
4)  Preferowane posiadanie świadectwa kwalifikacyjnego Typu D na eksploatację na urządzenia, instalacje i sieci przesyłowe, przemysłowe urządzenia odbiorcze pary i gorącej wody, aparatury kontrolno-pomiarowej oraz na urządzenia, instalacje i sieci elektro-energetyczne do 1 kV, sieci elektryczne, aparaturę kontrolno-pomiarową,
5) Umiejętność obsługi komputera w zakresie MS Office,
6)  Bardzo dobra organizacja stanowiska pracy,
7)  Odpowiedzialność, zaangażowanie i dyspozycyjność,
8)  Umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów,
9)  Umiejętność pracy w zespole,
10) Nieposzlakowana opinia
 

W obecnie zakończonym konkursie zniknęły niektóre wymagania niezbędne jak  m.in. odpowiedzialność, zaangażowanie, dyspozycyjność a także preferowane posiadanie specjalistycznych świadectw kwalifikacyjnych. Pojawiła się za to konieczność posiadania wyższego wykształcenia II stopnia.

Budowa Term Warmińskich jak widać już przynosi konkretne rezultaty w zwalczaniu bezrobocia. Wszyscy pamiętamy sztandarowe hasło Starosty Harhaja i byłego Burmistrza Wajsa, mówiące o zatrudnieniu100 osób w Termach. Powtarzali to wielokrotnie, przy każdej rozmowie i publicznym wystąpieniu w którym była mowa o Termach. Jednak w tym roku Starosta Harhaj stwierdził, iż nie wiadomo ile osób będzie tam pracowało, bo to zależy od operatora a nie od Starostwa.

 Posted by at 6:52 pm
Powiadom o
czytelnik

Pytam po raz kolejny tych wszystkich "znafcuf " termalnych , gdzie jest operator term ???

mieszkaniec

kiedy!!!!! !!!! mieszkancy wreszcie w-la starostwo i usuna to g-o,teraz juz wiecie dlaczego w um trzeba zrobic szybko porzadek panie nowy naczelniku miasta bo zrobia z panem porzadeke

zmiana

Nie ma liderów w L. aby pociągnęli ludzi i przegonili to tałatajstwo ze St., włacznie z większością radnych. Nawet ruch narodowy tego nie jest w stanie zrobić, bo wolą zajmować się dzieleniem Polaków na tych co są są za żołnierzami wyklętymi i tych co za ludowym wojskiem. Jakby w 1 i 2 formacji nie byli Polacy. Oddać hołd jednym i drugim bo jedni i drudzy byli uwikłani w historyczne losy Naszego Kraju, a zająć sie prawdziwą PATOLOGIĄ, którą często reprezentują podszywani-Polacy przy wsparciu nie-polskich mediów i nie polskich BANKsterów.

czytelnik

To teraz pytam : operatora zewnętrznego nie będzie ? I proszę ,bez tych cebulaków ,chyba ,że sami wyznajecie .
Co ma cebula do naszej racji ???
Polak , prawdziwy katolik to o cebulakach potrafi tylko pisać ….

Benek

Brawo her Harchaj – lidzbarski wodzu!! Wstyd i hańba.Brawo her żelchowski,.jeszcze gorszy wstyd i więsza hańba…… A co to jest "MNIEMANIE"? A co to jest honor , ambicja…….?A co to jest koryto??….

ljjk

Brawo HER Benek. Myśl że jesteś mądry

smutny

Bzdury, bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury

krystian

kurde w lw tak mało pracy a mamy tylu specjalistów od uzdrowisk i ich rentowności przed powstaniem, to samo z termami…skąd taka mentalność w polakach cebulakach, że i tak się nie uda? czy to jest jakiś kompleks niższości czy jak?

ggg

Chodzi o to, by ludziska pamiętały tych orędowników i POmysłodawców i dobrze zastanowili się przed postawieniem w odpowiednim miejscu krzyżyka w następnych wyborach !
p.s Widać już lekki postęp 🙂

wel

ggg czy Ty mieszkasz na tym forum? rozejrzyj się trochę, na serio jest życie poza nasz lidzbark i hejtem do PO 🙂

czytelnik

Co ty z tymi cebulakami , chłopie , opamiętaj się . Chyba ,że u ciebie jedzie cebulą ,no to jakoś to zrozumiemy ….
Natomiast jak nie wiesz , o czym piszesz,to raczej milcz …

wonupa

Nie obrażaj Polaków rezunie

wonupa

to do krystiana

czytelnik

To teraz pytam : operatora zewnętrznego nie będzie ?
Przecież jakby miał być ,to chyba swoich figurantów by wystawił ?
W przypadku wykonawców odwoływali przetargi do znudzenia ,a w kwestii operatora ?
Czyżby nie było chętnych na "tort " ?

ljjk

żeby się wypowiadać to trzeba czytać ze zrozumieniem i mieć jakieś choćby minimalne wiadomości

rrrrrr

Wyborcy jeszcze będa gorzko plakać , że wybrali takich radnych. Ludzie nie znają ustawy o uzdrowiskach i nie mają pojęcia co się z tym wiąże . Nie będą mogli patyka wyciąć przy swoim domu." …w strefie ochronnej "C" zabrania się: a)nieplanowanego wyrębu drzew, b)prowadzenia działań powodujących niekorzystną zmianę stosunków wodnych, c)lokalizacji nowych uciążliwych obiektów budowlanych i innych uciążliwych obiektów, w tym zakładów przemysłowych, d)prowadzenia działań mających wpływ na fizjografię uzdrowiska i jego założenia przestrzenne lub właściwości lecznicze klimatu. w strefie ochronnej "B" zabrania się: a)lokalizacji nowych oraz rozbudowy istniejących zakładów przemysłowych, punktów skupu złomu i punktów skupu produktów rolnych, d)wyrębu drzew leśnych i parkowych, z wyjątkiem cięć sanitarnych, e)pozyskiwania surowców mineralnych innych niż naturalne surowce lecznicze, f)prowadzenia robót melioracyjnych mających na celu niekorzystną zmianę istniejących stosunków gruntowo-wodnych, g)lokalizacji parkingów o wielkości powyżej 50 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, dostawczych i autobusów, Strefa B i C to ul. Bartoszycka , Warmińska… Czytaj więcej »

Lądek Zdrój

To co, bazy PSD P. Harchaja na Leśnej nie będzie? Chyba nie pasuje do uzdrowiska.

rrrrrr

Władzy wszystko wolno , ale tobie szary człowieku nie. A kto mu zabroni mieć w środku uzdrowiska bazę , przecież to POOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!

rrrrrr

Kierownik techniczny term już jest , teraz jeszcze szef potrzeby. Myslę ,że Wajs się na ten stołek szykuje. Uzdrowisko zatwierdzili POradni i mamy komplet rządzący miastem . Jaj nie z tej to z drugiej strony i tak będa POWCY na piedestale.

Frank Underwood

chcesz czy nie synku PO przyczyniło się do rozbudowy tego miasta…a powiedz mi co Ty zrobiłeś chociaż dla swojego osiedla?

xxx

Ławka się skończyła, nie ma ludzi burmistrza do rad nadzorczych i na szefów spółek. A takie było proste wszystkich zwolnić. Trzeba najpierw zainwestować w siebie, kursy pokończyć a nie na obsłudze literek w klawiaturze skończyć.

do_A.B.

to właśnie mentalność tego typu spadów w tym mieście powoduje że żaden prywatny inwestor nie zainwestuje tu większych pieniędzy, każdy inwestor przed wejściem na rynek bada lokalny kapitał społeczny, a w Lidzbarku jest on na nędznym poziomie, problemem Lidzbarka jest BRAK KAPITAŁU LUDZKIEGO I CHĘCI DZIAŁANIA tu wiecznie nikomu nic się nie chce, nie podoba, nic się nei opłaca a najlepiej jakby sąsiad zarabiał najniższą krajową albo nic

A.B.

….celna uwaga.

A.B.

Przeraża mnie, mentalność mieszkańców, poza własnym nosem wzrok nie sięga.
Posługując się ich "logiką", po co wstawać rano i ubierać się, jeść śniadanie, bo i znowu trzeba jeść obiad i do spania rozbierać się.
Po co kupować samochód jak trzeba go cały czas tankować, po co nowe kupować buty,, czy ubranie jak i tak się podrą,.
Po co jakiekolwiek inwestycje, jak to nasze pieniądze i tak zostaną rozkradzione. Całkowity nihilizm ogarnął nasz społeczeństwo.
Wypomną nam nasze dzieci i wnuki, za naszą bierność i lenistwo w działaniu, dla dobra ogółu.
Mam nadzieję, że się opamiętamy, i kolejna grupa młodych nie wyjedzie z miasta.
Skłonny jestem wprowadzić opłaty na oświatę, powyżej podstawówki, gdyż na nasze pieniądze kształcą się apotem
i tak pracują na zmywaku. wystarczy podstawówka.

Warmiak

a czym ten Żelichowski kierował, że ma doświadczenie ??? papirusem ???? to jakiś żart i kpina z ludzi !!! był prawym paznokciem Wajsa i tyle… a teraz fachowiec techniczny od TERM !!!! do sadu was podac i tyle… zamiast młodego człowieka zatrudnić co ma ambicje i chęci na pracę to powrót do 'starej' władzy… żarty??? chyba tak!!!

lidzbarczanka

Nie czytałeś ze zrozumieniem? Nikt inny się nie zgłosił do konkursu..

bob

jeszcze nic straconego MOPS będzie miał gdzie wysłać pijących podopiecznych przecież to uzdrowisko każdy ma prawo wstępu

do_Mirosława_Maczyty

w tym mieście ludzie protestują przeciwko wszystkiemu, protestowali przeciwko przedzamczu, stadionowi a wcześniej nawet (!) przeciwko Lidlowi mimo że żaden sklep w okolicy nie upadł jak straszono, teraz ludzie marudzą na termy mimo że są one skazane na sukces ponieważ zainteresowanie takimi basenami w Polsce jest dużo większe niż ich liczba więc inwestycja jest skazana na najazd turystów jestem pewien że jak ci już przyjadą to znajdą się bandy narzekaczy które będą pisać o korkach w mieście na dk51 itd. byle tylko dowalić, dobrze że DFM i inne fabryki powstały w D.M. a nie w Lidzbarku, byłyby narzekania na ilość tirów, hałas itd. no i byłby problem z naborem pracowników, swoją droga uważam że Harhaj z Protasem popełnili błąd lokując termy w Lidzbarku a nie pod Ornetą, przedobrzyli a nie wszyscy w tym mieście chcą byżeby tu była forsa to moje miasto ( Lidzbark ) dostało przypadkiem, w wyniku politycznego… Czytaj więcej »

ggg

Nie protestują przeciwko "wszystkiemu ", lecz uronionym pomysłom np. zimnym basenom , zwanymi omyłkowo termami!
-stadion- pieniądze poszły z ministerstwa, (nierentowny ) cyt ". Do dzisiaj mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego spłacają raty kredytu na budowę stadionu (ok. 800 tys rata), niestety stadion w minimalnym stopniu służy mieszkańcom"
-lidl, biedronki – zapytaj,sklepikarzy, szefa PSS społem jak interes.
– hotel – praca dla ok 30 może 40 lidzbarczan,od rana do nocy, za psi grosz,umowy śmieciowe,śmieszne staże , zaś turystów " bez liku " sporo restauratorów mocno zastanawia się czy nie rzucić tego marnego interesu w diabli.

Bronisłwa

Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca PPP….

do_ggg

-stadion : ok pochwal się ile już dziesiątek tysięcy dołożyłeś do tego, pewnie nie stać cię na kolejny kredyt hipoteczny możny sponsorze ;] na stadionie graja piłkarze, jest bieżnia na której można biegać, jest sekcja lekkoatletyczna codziennie w sezonie letnim, nie mówiąc o zapleczu i szatniach, nikt nie zabrania korzystać, stadion to wizytówka miasta i tyle, a że nie każdy korzysta to jego problem – marekty- nie musze pytać od czasu ich budowy małych punktów handlowych tez przybyło a nie ubyło, przybyło też po kilkanaście miejsc pracy ale najpierw było to obsrywane ( był szum aż po Olsztyn ) jak teraz termy i teraz każdy większy sklep zastanowi się czy wejsc tu czy do Morąga, Bartoszyc – przez mentalność psa ogrodnika niektórych tubylców – hotel, rozumiem ze ruiny porastające trawą są mniej kosztowne dla miasta i jego wizerunku , nikt ci drogi narzekaczu nie każde szarowac podłogi w hotelu, zrób… Czytaj więcej »

ggg

m.in. stadion: to podwyżki wszelakich podatków, obciążeń w mieście, około kilkuset złotych rocznie !
-stadion stał zdecydowaną większość czasu zamknięty na cztery spusty, zaś piłkarze mają ograniczone treningi, ze względu na źle wykonaną murawę , 12,5mln zł na taki Lidzbarski rarytas, "SŁOMIANY MIS " ?
– lidl,biedronki – małych punktów SPOŻYWCZYCH ubyło.
-osobie " szorującej podłogi " łapiącej się każdej pracy, też należy się POSZANOWANIE i GODNA PŁACA !

emil

a co będzie z Hotelem Krasicki przecież przez termy nie będzie już tylu gości tam też ludzie pracują a co do pracy na termach to brakuje jeszcze Wajsa i kolejnego kredytu bo znowu coś żle obliczone a rada miejska jak zwykle na tak

mona

Nieposzlakowana opinia Marek Żelichowski ?

A.B.

Szukasz haków?

Mirosław Maczyta

Widzę,że najlepszym kandydatem na kierownika technicznego w Termach byłby G.a. Zna się człowiek, doświadczony życiowo, nie upaprany w żadne partyjne kolesiostwo. Słowem ideał. Czy ktokolwiek tutaj pisał o wielkich dochodach z funkcjonowania term ? Nie. Ale pisanie o tym, że ta inwestycja będzie na 500% niedochodowa i pociągnie finanse miasta w otchłanie piekielne jest – Proszę wybaczyć szczerość -idiotyzmem ekonomicznym. Czy Ci wszyscy w Polsce sadownicy, przetwórcy biorąc w 2010, 2011 roku wielkie kredyty inwestycyjne pod budowę nowoczesnych zakładów, inwestując w nowe technologie mieli wiedzę, że za 2 lata dojdzie do walk na Ukrainie, do zachodnich sankcji, do praktycznie zamknięcia jedynego dla wielu kierunku zbytu własnej produkcji ? Nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za kilka lat, jaka będzie koniunktura na rynku, jak bardzo będzie się bogaciło lub zubożało społeczeństwo. Jedno jest pewne na 1000% społeczeństwo się starzeje i będzie potrzebowało takich obiektów do rehabilitacji, odnowy biologicznej Idąc… Czytaj więcej »

klika

Właśnie, jedyny głos rozsądku
Może to troche na wyrost, ale dopóki mamy światłych przywódców, których sami żeśmy sobie wybrali, nie powinniśmy poprzestawać na termach. Gdyby wziąć jeszcze ze 100 milionów można by wybudować np tor kajakowy na którymś jeziorze, oczywiście pod kątem przyszłej olimpiady, która mogłaby się odbyć w LW.
Ile to miejsc pracy na 500%, ba nawet na 1000%
A głównego wiosłowego to póżniej bo trzeba uzgodnić.
A jak zostanie troche pieniędzy to przeznaczymy je na Zoo
Można by w nim eksponować lidzbarskich zasrańców.
Faktem jest, że zeżrą niemało a i wypić coś muszą, ale jaka atrakcja

Antonii

a co wniesiesz pozytywnego?

możetrocherefleksji

a co ty wyniesiesz

czytelnik

A propos stadionu : Jaki z niego pożytek ? Komu tak naprawdę służy ? Kolejny chory pomysł .
A ile jeszcze lat będziemy spłacać kredyt ?
Nie żeby nic nie robić i nic nie budować ,ale trzeba to robić z głową .
Bardzo mi się podobał pomysł budowy stoku narciarskiego na równym i zatrudnieniu stu osób do pchania narciarzy , to byłby zastrzyk na lidzbarskim rynku pracy .
Bo jak na razie grupka chłopców realizuje swoje ,nie zawsze zdrowe marzenia , na koszt podatników .
Powstało na razie jedno pewne miejsce pracy .
Sto milionów ,nie za dużo jak na jedno miejsce ?

ljjk

Kiepsko czytasz

Bronisława

ma Pan rację, wiecznym narzekaniem do niczego sie nie dojdzie, malkontenci sączący jadem to najgorsze co nas mieszkańców może spotkać

G.a

To chyba mówi wiele cyt.Okazuje się, że właściwie każdy człowiek, z wykształceniem czy bez, może być starostą czy burmistrzem – na wszystkie pomysły można brać kredyty, które i tak spłaci ciemny naród. Najwazniejsze to ta pierwsza zgoda na inwestycje, że niby wiekszość da Unia a później to tylko kolejne głosowania nad kolejnymi kredytami. Pestka. Odpowiedzialności żadnej , nawet gdy będą to idiotyczne pomysły przynoszące deficyt i ruinę. Przez okres budowy bierze się horendalne wynagrodzenie i w interesie osobistym jest aby przedłużać okres zakończenia takich budów bo później tylko problemy. Ale i tak w perspektywie sielanka jeszcze co najmniej rok po zakończeniu inwestycji bo przecież trzeba dać czas na ocenę inwestycji. Później jeszcze można zastosować sztuczki z tzw. kreatywną ksiegowością i to kolejny rok sielanki i kolejne kilkaset tysięcy dochodu na koncie. Najlepiej by było ciągnąć i przedłużać tak w nieskończoność, ale ciemny naród – cholera – chce się wykąpać. Dobrze… Czytaj więcej »

G.a

Chyba żeczywiście jesteś z gimbazy, bo zdaje sie juz są straty chocby w odsetkach od kredytów.
Na szczęście wiele rzeczy Ci się zdaje. Umiesz liczyc ?

G.a

* rzeczywiście

A.B.

Czytając powyższe posty, zastanawiam się, czy o termach pisze gimbaza, dyletanci, wszystko wiedzący, czy mądrzy inaczej?
Zapewne przeraża wielkość i nie ogarniają tej inwestycji. Nieznane straszy.
A, może złości opóźnienie z uruchomieniem, nie możecie wymoczyć swoje 4 liter by rozum wrócił do głowy.
O zyskach i stratach można mówić dopiero za dwa lata, teraz tylko – , zdaje mi się

G.a

W odróznieniu od innych bardziej przydała się logika. Kolesiostwo nie pozwala realnie patrzeć na popełnione błędy.

G.a

Sytuacja przypomina propagandę sukcesu za tow. Edzia. Niestety długi okazały się zabójcze i komuna popłynęła zaduszona przez kapitalizm….. finansowo.
W przypadku term nadal funkcjonuje ( w głowach niektórych też) propaganda sukcesu.
Dziwi natomiast wstrzemieźliwość w głoszeniu owego sukcesu przez ojców tego bubla.
Radni wnmopo cisza, a to oni klaskali i podnosili ręce za .
Kto umie liczyć wie, że w sprawie tej inwestycji po raz kolejny bezczelnie okłamywano społeczeństwo.

czytelnik

Projekt się zmieni i baseny zewnętrzne się na zimę zamknie .
Chyba ,że ktoś odkryje jakieś bogate złoża surowca energetycznego w pobliżu ,ewentualnie do koszenia i odśnieżania , dojdzie jeszcze wykuwanie przerębli w ramach prac dla "ciemnego luda " .

siatafaka

nienawidziłem komuny do czasów rządów PO i PiS, komuna to byli dyktatorscy dyletanci przy takich "fachurach"

G.a
G.a

Uważam ,że powinien być ktoś z pojęciem i niekoniecznie "mocowany partyjnie". Raczej wolałbym fachowca nie przydupasa.
W Polsce przetargi często są pod odpowiedniego kandydata ( patrz p. Kalata na prezesa ZUS). Często swojak wystarczy, że umie pokolorować logo :):)
Nie zazdroszczę. Oczywiście w sprawie tej inwestycji po raz kolejny bezczelnie okłamywano społeczeństwo.
A szare ludki jak powiedział prominentny działacz PO na spotkaniu w gminie wiejskiej " no przecież ktoś musi kosic trawę i odśnieżąć". Moja teoria o miejscach pracy ( tych dobrze płatnych ) będzie dotyczyć tylko kolegów partyjnych.

czytelnik

A kto będzie kierował tą " kurą znoszącą złote jaja " , z tylnego fotela ???

G.a

Ktoś z PO. W końcu w Lidzbarku utyrani decydenci chcieli wybudować sobie bezpieczną przystań.

Rafał

A kto był tym doskonałym kandydatem z 5Gmin?

ggg

zadzwoń,zadaj to pytanie Harremu , czy był ktoś chętny z SLD,PiS,PSL czy ktoś niezależny ?

harhun

Srary nie hary

asd

czyżby było to szycie konkursu pod danego kandydata…

siwy

To było do przewidzenie, swój swojego- to jest domena p.o.,nawet za czasów tzw. komuny tak nie było.