Paź 222018
 

Wyniki w wyborach do Rady Powiatu

Mandaty zdobyli:

Okręg nr 1

 1. Kamiński Andrzej
 2. Harhaj Jan
 3. Mucha Janusz
 4. Giedryś Ewa
 5. Kuźniewski Sebastian
 6. Sierputowicz Leszek

Okręg nr 2

 1. Kania Marcin
 2. Olechnowicz Aleksander
 3. Kielak Jerzy
 4. Kuźniewski Marek

Okręg nr 3

 1. Kogut Jarosław
 2. Sielicki Robert
 3. Poddubik Artur
 4. Gołębiewski Ireneusz
 5. Fiodorowicz Tadeusz
 6. Michańczyk Wojciech
 7. Łasiński Karol

 

Poniżej bardziej szczegółowe informacje. Wyniki nieoficjalne dla okręgu nr 1

KWW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDOWCÓW
1 HUSS-NOWOSIELSKA Ewa Jolanta 120
2 KARDYMOWICZ Damian Olaf 173
3 BUCZYŃSKI Bartosz Andrzej 59
4 SYTCZYK Oksana Anna 38
5 FELENCZAK Maria 82
6 WANGIN Artur 135
7 TARASEWICZ Joanna Katarzyna 73
8 KAMIŃSKI Andrzej 179
Razem na Listę 858
KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1 HARHAJ Jan 1361
2 MUCHA Janusz 327
3 GIEDRYŚ Ewa Maria 175
4 STYCZEWSKI Cezary 67
5 BORYS Aldona Anna 33
6 ŁUKIAN Paweł 83
7 NICEWICZ Jolanta 27
8 PACHOLAK Bartłomiej 92
Razem na Listę 2165
KWW PIĘCIU GMIN
1 KUŹNIEWSKI Sebastian 537
2 RAMOTOWSKI Zenon 93
3 SZCZEBIOT Karol Stanisław 116
4 MAZURO Monika 123
5 PIĄTEK Paweł 89
6 WILK Anna 76
7 SZUTOWICZ Piotr Paweł 320
8 BOROWA Monika Agnieszka 89
Razem na Listę 1443
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 GASPEROWICZ Marcin Rafał 113
2 TAUSIEWICZ Janina 77
3 OSOWSKA Monika 31
4 DOBRZENIECKI Waldemar Leon 31
5 STANISZEWSKI Wojciech 16
6 ŁAZOWSKI Piotr 26
7 ROMANIK Dorota 45
8 FRĄCZAK Adam 21
Razem na Listę 360
KKW SLD LEWICA RAZEM
1 TKACZUK Rafał 211
2 TRYPUCKA Maria Katarzyna 26
3 GIERYSZEWSKI Andrzej Wojciech 23
4 ILJUCZONEK Teresa 16
5 LEWANDOWSKI Zbigniew 26
6 WOJTOWICZ Zofia Maria 23
7 MICKIEWICZ Adam Mateusz 12
8 SZYMAŃSKI Łukasz 24
Razem na Listę 361
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 SIERPUTOWICZ Leszek 483
2 SOBCZAK Janina Mirosława 120
3 ZIELIŃSKI Rafał Józef 169
4 ŻYLIŃSKA Maria 197
5 LEŚNIEWSKA Grażyna 34
6 MYŚLIWIEC Marek 132
7 GIERS Wiesław 39
8 KORZENIEWSKI Waldemar Jerzy 83
Razem na Listę 1257
 Posted by at 6:18 pm
Powiadom o
Atram

Tylko jedna kobieta?

TADZIO

Myślę, że wynik porażki odniosła dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim.

Augusty

Droga Ewuniu znów nie zrozumiałas tekstu piszę o ogólnych sytuacjach jakie w obecnych czasach mają miejsce nie o twojej znajomej a pod paragraf to tu wiele tekstów podlega nawet twój ,uwierz mi znam się na tym pozdrawiam

Augusty

Piękny Adasiu życzę ci takiej nory jak moja ,ale mam satysfakcję że dorobilem się moją ciężka pracą i nie sprzedałem się nikomu i nikogo w życiu nie skrzywdzilem , mogę chodzić z podniesioną głową, a układ lepszy cz gorszy zawsze będzie istniał,aby ludzie tylko w tych układach zachowali ludzka twarz.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Tris

-Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz -Gratulacji cała masa ,jak i pęk czerwonych róż. -Przeglądam rano ,dzisiejszą gazetę -Widzę ,że nie wszyscy ,wczoraj mieli fetę. -Jak to się stało ?! -Słychać głośne krzyki -Przecież widziałem sondaż,inne były wyniki ! -Może wszyskich do końca ,nie sprawdzili kartek ,mówi wszystkim wokół ,zdziwiony Pan Bartek -Miał być szampan ,znajomi ,uroczysta kolacja -A jest ,że tak powiem ,dziwna sytuacja -Pan co koleje ,hucznie miał wskrzeszać -Też nie udało mu się ,w tym garnku namieszać. -Podkłady ochoczo na torowisko znieśli ,szyny ze złomu ,szybciutko przynieśli -Na pięknym dworcu ,się człowiek skupił -Ciemny lud jednak ,pomysłu nie kupił -Jak i na tej ,(co wiosny nie czyni) -obrazów pięknych twórczyni . -Widać w sztuce mają braki -Nie poznali się prostaki. -Rozpisywać się dzisiaj ,nie mam już ochoty -Skąd na kartach krzyżyki ,mają tłuste koty -Jakbyś rozrysował ,tą wielką pajęczynę ,dopiero miał byś chłopie ,rozdziawioną… Czytaj więcej »

Augusty

To teraz takich mamy magistrów ? Ewuniu więcej skromności i pokory, miłego dnia

Augusty

Szanowna Ewuniu nigdy nie chwal ludzi jak ich dobrze nie znasz ,bo możesz niemiłe się rozczarować ,o przepraszam a może to ty jesteś tą osobą i wpadasz w samozachwyt i piszesz o sobie . Kulturą osobistą chyba nie grzeszych, bo tak łatwo przychodzi ci obrażanie ludzi i taki układ właśnie będzie rządził w naszym lidzbarku ,po trupach bez skrupułów i szacunku do drugiego człowieka.ta pani może być wspaniała tylko wybrała nie wspaniale uklady. Pozdrawiam

Piękny Adaś

A Ty wspaniały Augusty na pewno wybrałeś najlepszy z najlepszych układ no i oczywiście Twoja kultura osobista i Twój układ nakazuje Ci wytykać będę innym. Dziękować, że nie wygrał Twój układ bo słabo to widzę. Na szczęście jeszcze 5 lat będziesz siedział w norze Augusty.

Ewa W.

Drogi Augustynie nie mam nic do ukrycia mogę podać imię i nazwisko , a Panią która chwalę znam i wiem co to za osoba. Kultura osobista moja ? Cóż ja mogę powiedzieć chyba tylko parafrazując wypowiedź z jednego dobrego filmu ” jak się ma taką sztukę przed sobą trudno mówić o kulturze .Każdy ma prawo do swoich poglądów, także politycznych. Jednak zarzucanie komuś bez jakichkolwiek dowodów , Że ma stanowisko po układzie bez jakichkodowodów -podpada pod artykuł. Łatwo wylaliście( niektórzy )wiadro szlamu na osobę, a To wy jej chyba nie znacie. Ja z tego mogę tylko wywnioskować , że piszą to ludzie z kompleksami , niedouczenie, którym się chyba niepowiodło i mogą tylko jadem popluć. Cała prawda …

parawruch

Jak ta pani, którą tak zachwalasz ma taką kulturę jak ty, to ty już lepiej nic nie pisz i nie parafrazuj. Pocisz się nadmiernie i fraza ci ucieka

Augusty

Ewuniu zanim zaczniesz kogoś obrażać to zapoznaj się dobrze z tematem ,a co do wyjątkowego wykształcenia to teraz wszyscy mają się za wyjątkowo wykształconych najmądrzejszy i to w każdej dziedzinie ,ale zdobywać stołek po trupach innych to wstyd i hanba.!!! nie miałbym odwagi spojrzeć ludziom tym w oczy.Prosze zakładać firmy i dyrektorowac nikt nikomu nie broni ,ale zachować człowieczeństwo i honor

Rodzic

Mamy wielką nadzieję, że ośrodek w którym od 15 lat działo się nie zawsze tak jak powinno ( czasy głębokiego PRL-u) zmieni się teraz na lepsze. Chyba właśnie nadszedł czas dobrych zmian.

krzysztof

Liczenie głosów trwało do późnego popołudnia w poniedziałek. Członkowie nocnych zmian pracowali od kilkunastu do nawet 24 godzin. Wynagrodzenie dla nich sięga 300 zł brutto. W wielu komisjach brakowało zwykłej wody do picia czy zwykłej herbaty..w Lidzbarku można mówić jeszcze o dość sprawnym przebiegu głosowania i liczenia…Czytając dzisiejszą prasę i komentarze ludzie piszą ,że praca w komisjach to była praca w piekle..Jest środa,i jeszcze nie ma oficjalnych wyników z wielu komisji..w dobie cyfryzacji jest to skandal..zastanawiam się czy w następnych wyborach zdoła się uzbierać składy do prac w komisjach,,czy gospodarze jak burmistrz i pan starosta zadbaja o to by praca w komisjach była bardziej ludzka?

Ewa W.

Jak czytam niektóre komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać.Ludzie pracuja cale życie uczciwie, przypłacając to czesto zdrowiem, wielu z Was piszących tutaj nie znacie realiow a oceniacie. Co k….a kogo obchodzi gdzie kto pracuje i jaką ma firmę. Jeśli firma dobrze działa to znaczy że ma łeb na karku, jeśli ktoś zostaję dyrektorem czy pelni obowiazki dyrektora to znaczy że własną pracą na to zasłużyłbo, nie tylko” bo kiedyś tam skończył studia”, ma dorobek pracy pedagogicznej ponad 20 letni, dokształca się całe życie , zwiększa swoje kwalifikacje. Aby zostać dyrektorem SOSW może kiedyś wystarczył układ ,teraz trzeba mieć najwyższe kwalifikacje. Jeśli inni ich nie mają to z jakiej racji mają obejmować tak odpowiedzialne stanowisko?! Z tego co wiem Pełniącą Obowiazki SOSW LIDZBARK WARMIŃSKI takie kwalifikacje ma . Nie osiadł na laurach nie zakończyła edukacji na poziomie Magistra tylko cały czas je podwyższa. Jednak nikt z Was „tempe… Czytaj więcej »

Ewa W.

Chciałam tylko dodać , że sugerujac się tymi wypowiedziami popełniłam błąd -omylkowo nazywając wice dyrektor pelniacą obowiązki. Na temat Pełniącej nie będę się wypowiadać, nie znam jej działań , na temat wice dyrektorki z pełną odpowiedzialnością powiem , że to mądra, wykształcona osoba, która cały czas się dokształca, ma doświadczenie zawodowe i niczego nie dostała po układzie , tylko własną pracą doszła tu gdzie jest. Wszystkim zazdrosnym proponuje studia , stidia podyplomowe, dodatkowe fakultety , poszerzanie wiedzy i kompetencji no i lepszego samopoczucia i spełnienia zawodowo. Ciekawe ilu śmiałkow potrafi pracowac z dziećmi niepełnosprawnumi…. Ale to już inna historia i świadomość . Stan umysłu niektórych piszących nie wyjdzie nigdy po za granicę ciemnogrodu.

trener2kategorii

…to mówiłam ja, mgr Ewa W…łubudubu…łubudubu

GOŚĆ

Jak czytam twój komentarz to chce mi się płakać i śmiać jednocześnie.

Piękny Adaś

To płacz tylko tyle Ci pozostało.

Grażynka

Najbardziej podoba mi się zdanie Pani Ewy W. „Aby zostać dyrektorem SOSW może kiedyś wystarczył układ ,teraz trzeba mieć najwyższe kwalifikacje.” Nie wiem jak jest w SOSW, ale wiem, że w innych miejscach pracy to chyba raczej obowiązuje ten układ;-)

Pola

Piękny Adasiu zapraszam cię na zabieg odnowy biologicznej do Krasickiego haha

Piękny Adaś

Poluniu masujesz, odnawiasz, nie śmiej się bo naprawdę dam się namówić, no jeszcze się o wszystkich i wszystko martwisz, po prostu kobieta idealna i wszechstronna.

ten-or

to Twoja firma ???

gall anonim

Dokonałem analizy fenomenu wyniku „człowieka z plakatu polmleku”. Możecie się z tym nie zgadzać ale wygrana leżała w naturze wyborcy. Każdy z nas ceni komfort pewnej stabilizacji i w pewien sposób broni się przed nowym, nieznanym stanowiącym zagrożenie utrwalonego pewnego status quo. Chcemy czy nie chcemy jesteśmy przesiąknięci tymi układami, pomimo tego że widzimy ze zmiany są potrzebne. Ale stawiając się w sytuacji szarego człowieka, przed wrzuceniem kartki do urny zadaje sobie pytanie co stracę, ile zyskam, czy zmiany które przyjdą będą później akceptowalne przeze mnie, może postawić na znane stare „koryto”, które się już napasło. I pomimo że każdy z nas chce żyć i oddychać świeżym powietrzem, głosuje na stęchłe stare układy, przesycone podłością i plugastwem. I tak dochodzimy do wniosków lepiej wybrać znane miernoty o podłej duszy niż wybierać coś nieznanego. Dlatego człowiek ten winien Jarosławowi i koledze radnemu Leszkowi pomnik postawić. Myślę że gdyby PIS nie wystawił… Czytaj więcej »

gall anonim

gorzkie, ale prawdziwe?

Pola

Bez łaski mam swoją firmę

Pola

Vi-ce SOSW w LW

Boryna

Chcesz być dyrektorem – wstąp do peło 😉

gość

Chcę być, ale dobre imię jest dla mnie ważniejsze hehe

Monika

Nie mów mi o dobrym imieniu, bo się popłaczę ze śmiechu

Boryna33

Racja, ponieważ pełniąca obowiązki dyrektor sosw jest w PO co zresztą było widać na plakatach wyborczych.

Pola

Przed wyborami ,nawet żona Pana z Agatu została dyrektorem ,gratulujmy awansu.

Piękny Adaś

Poluniu a kto Ci bronił starać się o tą posadę? Chyba firma słabo przędzie skoro tyle jadu się z Ciebie wylewa oraz do budżetówki Cię ciągnie.

Ewa W.

Dokładnie

krzysztof

i po wszystkim………mamy nowych radnych,mamy radę powiatu i mamy burmistrza…zastanawiam kto oceni wygranych i przegranych ?nie ma odważnych?

Nemo

już ocenialiśmy.. przed wyborami

Mietek

I co da te ocenianie? Przed wyborami dużo osób narzekalo na poprzedników a rada miasta jak i powiatu praktycznie się nie zmieniła

krzysztof

mało aktywne jest społeczeństwo.więcej poświęca się czasu na grilla, siedzenie przed telewizorem …API może zabierze głos w oddzielnym artykule??

stop

Czytam dzisiejsze wpisy w tej nowej sytuacji po wyborach, szczególnie powiatowych i podobnie jak wy jestem też trochę zrezygnowany ale jeszcze bardziej wściekły. Pola, Mia, Realista, Gall Anonim, Nemo, Trombullus, zatroskany, okularki, —,i inne nicki z wyłaczeniem tych wspierających ZŁO. Czy zrobiliśmy wszystko, żeby to ZŁO w powiecie znowu nie zwyciężyło? Zadaję sobie pytanie dlaczego ponad 1300 osób oddaje swój głos na butę , pychę, cwaniactwo, chamstwo, upadek podstawowych wartości, nieuczciwość nieprzyzwoitość, itd.itp, jeszcze wymienic by można wiele cech zła, które tak się rozpanoszyło w powiecie? Widać, że nie wystarczy już demaskowanie ZŁA, w czym największe zasługi ma Redaktor tego portalu. Widac, że na zło w skali ogólnoludzkiej ale i antypolskiej jest już przyzwolenie. Być może bierność wielu ludzi pozwaliła na to rozpasanie. Chciałbym wierzyc w to , że ci co nie poszli głosować mogli zmienić obraz dzisiejszego dnia w Lidzbarku, ale także w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Legionowie, czy innej… Czytaj więcej »

Nemo

Dokładnie tak. Ideał osiągnął bruku. Żyjemy w plastikowym świecie i żadne wartości nie mają znaczenia. Wydaje mi się, że wybieranie wszelkiego kalibru przekrętasów odbije się na samych wyborcach, popierających takich ludzi. Nie wiem dlaczego wybiera się przekrętów, buców, chamów, alkoholików, prostaków, bo być może ludzi pociąga zło.
„Jedną z zalet demokracji jest to, że nikt kto został wybrany nie jest głupszy niż ci co go wybrali. Im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali”.

Mirka

Mąż ma posadkę dyrektora, żonka ma posadkę dyrektora to dziwisz się że na nich głosują??

Gosc

Czasem trzeba się zastanowić czy większość nie ma racji i czasem nasz ogląd nie jest jedynym punktem widzenia a nasza mądrość wcale nie musi być jedyna i słuszna. Oczywiście nie oczekuję, że przyjmiesz to stanowisko 🙂

Pola

Człowiek biedny też ma honor i nie potrzebuje jałomużnej tylko pracy

Bezrobotny od 2 lat, chłopak 28

Jak mam pracować za jakieś śmieszne 1500 to wolę się nie ośmieszać i w ogóle nie pracować, tylko brać socjal.

GOŚĆ

Jak dają to tylko głupi by nie brał. Bezrobotny kumpel na zasiłku ostatnio żalił się, że musiał kupić iPhone’a 8 za 3.000 zł, bo na iPhone’a X za 5.000 zł go nie stać. Przerąbane jest życie na tym zasiłku ehh 🙁

Realista

Kiełbase, browary i inne towary
Narodzie kochany ja tobie dam
Opłatę lekarską i rentę wysoką
Tylko mnie wybierz na prezydenta

Śpiewał Ferdek Kiepski. U nas też jak mawiał satyryk lepiej nie będzie śmieszniej na pewno
W takim Biskupcu dzięki działaniom PSL , Marszałka z PSL, a głównie prywatnego przedsiębiorcy, właściciela firmy Zakłady Mięsne Warmia powstaje fabryka płyt meblowych, docelowo zatrudniająca 3000 osób. Będzie oddana pod koniec roku. My też mieliśmy Marszałka przez 8 lat i tyle fabryk u nas powstało, że ludzi do pracy trzeba ściągnąć z zagranicy. Znowu będzie „żeby było tak jak było” i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Przeżyliśmy ZSRR, PZPR przeżyjemy i kolejne zmarnowane lata dla naszego miasta, powiatu, szkoda tylko młodego pokolenia i tego że do dzieci trzeba nam jeździć do Anglii, Niemiec, czy Warszawy, Krakowa, Gdańska.

Gosc

Nie tak słodko, ponieważ Ci zadowoleni 🙂 mieszkańcy robią wszystko aby wstrzymać budwę tej słynnej fabryki.

Guest

Zapomniałeś dopisać, że owa fabryka powstaje dosłownie kilka metrów od ekspresówki, co w takim wypadku jest nie do przecenienia, jeśli chodzi o transport surowców i gotowego produktu. A kto chciałby inwestować w firmy, ktorych jedyną możliwą lokalizacją jest jakieś marnie skomunikowane zadupie?

Nemo

To gdzie był Twój jenerał Protas, i wybraniec, gdy był w sejmiku przez te wszystkie lata? Co zapomniał o komunikacji? Jakoś Dobre M sobie radzi ? Nie na takich zadupiach powstawały firmy, ale tu nikt o to nie dbał, bo Waszym najważniejszym motto było tylko dorwać się do koryta i odcinać kupony.

Jadzia

Skąd tyle żółci ! i bezmyślności ! Tak , to mieszkaj zażółcony człowieku w Dobrym Mieście!Lidzbark Warmiński porównywany do tego typu miast! Chodzi mi o charakter miasta, nic nie mam do Dobrego Miasta, ale turystyka ma wymogi! nie możemy stać się miastem przemysłowym ……jak np. przytaczany Biskupiec z zatrudnianymi Rumunami. Ot mi perspektywa rozwoju miasta!

Nemo

Jadziu/ gościu.. skup się i mniej personalnie. Nikt nie pisał ,że potrzebni są Rumuni. Jedyni jakich widziałem to żebrali o głosy przed kościołem przed wyborami. Ku przypomnieniu. Mieliśmy ponoć tyle „ognia” w województwie. Co z tego wyszło ? 0 Pojęłoś ? No, to żyj dalej mirażami o turystyce, bo na pewno jesteś przekonana/y ,że rozwój miast to turystyka nie przemysł. Nazywanie Biskupca miastem przemysłowym to też wielkie nadużycie. Od nadawania kierunku są władze i po to się je wybiera. Niestety jak widzisz turystyka w wydaniu L.W jest wielkim niewypałem, a gdzie będę mieszkał to moja sprawa. Internetowemu nickowi nic do tego.

Imię

Co do Biskupca i fabryki Eggera to pracować tam będzie ok 400 osób z czego większość to tańsza siła roboczą z zagranicy bo nawet budowę obsługują głównie Rumunii a zakup całej 60ha działki to też jeden wielki przekręt między innymi wodociągów i kilku prywatnych osób, więc nie wiem czy tak się jest czym chwalić… kolejna sprawa to jeśli firma żony starosty wygrywa przetargi i rządzi innymi firmami to dla mnie to zwykłe buractwo…

Mia

I przede wszystkim przy fabryce ma powstać spalarnia więc nie wiem czy jest się czym chwalić… I cały Biskupiec zalany jest Rumunami, dowożą ich tam autobusami. Zdecydowanie lepiej dla Lidzbarka żeby nic takiego nie powstało. Pomijając już wszelkie przekręty i niejasności przy wydawaniu pozwoleń itp.

Guest

I tu się zgodzę co do firmy żony…

Realista

Doradzam informacje z google dobrze przefiltrować. Wiem co piszę bo mam informacje z pierwszej ręki. Napisałem o docelowym zatrudnieniu. Pewnie że lepiej nic nie robić, wstążki przecinać, imprezy za publiczne pieniądze wyprawiać. Starczy już tego nic nie robienia, wezcie się w końcu do roboty, cokolwiek zróbcie dla miasta, powiatu. Gdybyście pracowali w prywatnej firmie i tyle czasu poswiecili na efektywną pracę zamiast pierdzenia w stołek to nikt by wam pensji minimalnej nie dał , bo na to byście nie zapracowali. Płacą wam jak ministrom a gówno robicie – nool. Droga do Jezioran podobno powiatowa, do granic administracyjnych, nie robiona od 50 lat. Kiedyś ministrowi Infrastruktury na forum doradzałem wprowadzić obowiązek jeżdżenia w kasku ochronnym dla samochodów osobowych. Zaśmiał się ale jak zobaczył zdjęcia to za głowę się chwycił. Co na to lokalni włodarze „chłopaki nic się nie stało „

Mietek

Andrzej Kamiński jako jedyny radny zobowiązał się do przekazywania połowy diety na cele charytatywne. Brawo za taką postawę! Szkoda że inni nie biorą z niego przykładu…

Xxx

Teraz ma.to przez 5 lat polowe swojego wynagrodzenia za pracę ma sumiennie oddawac.

Boguś

jakby inni mieli oddać to już tak chętnie by nie szli:) przecież każdy tam idzie dla kasy:)

Pola

To jest straszne że nasza społeczność nie potrafi wybrać dobrego gospodarza może nie ma celebrytow ,ale za to są dobrzy aktorzy bez skrupułów

Goska

Pociesza mnie tylko ze celebryci z Pieciu Gmin sie nie dostali ..

Mietek

A tacy ladni na zdjęciach byli… Swoją drogą czy Pan Kuzniewski równocześnie może być zastępcą burmistrza i radnym powiatowym?

gosc

Nie może.

Odp

Cieszę się że tylko farbowane lisy z tych „niezależnych ” sie nie dostali tak samo jak Ci z PiS ….

Mia

Nie wiem, naprawdę nie wiem co kieruje ludźmi, którzy głosują na J. H.?? Ten człowiek to porażka w każdym calu, szczególnie jeśli chodzi o szacunek do drugiego człowieka. Nic sobą nie reprezentuje, jak wynika z sondaży (tych „niezależnych”) większość jest przeciwko niemu a on… nadal wygrywa. Jakiś fenomen okropny…

gall anonim

Bo to jest cwany kocur

gall anonim

zastanawiałaś się kiedyś nad charakterem psa i kota?
ilu radnych jest takich wiernych jak pies, że dla pana zrobiliby by wszystko
a ilu radnych jest takich jest jak koty, robi tylko coś co im pasuje nie licząc się z właścicielem

gall anonim

idę spać jutro rano do roboty, już sam nie wiem co piszę

Mia

Ha! 😀 dobrej nocy i jasności umysłu mimo tej szarej rzeczywistości 🙂

Magda

Podobny fenonem jest w Niemczech każdy przeciko Melker a dalej na nią głosują.

Nemo

To prawda Mia. Betonowa… nawet żelbetowa przyjaźń popierana przez przedsiębiorców. Taki swojski jest, to że sieje obciach to nic. Lemingom to pasuje.

Kropek

…czyli władza i kasa, a do tego media…

warminka

J. H. już wie, że będzie prowadzić nasz powiat
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=318120895645019&id=168874573902986

Nemo

Chyba zygzakiem 🙂

Uff

A nie Słyszałaś o takiej praktyce włodarzy ,przed wyborami rozdają stolki i chętnie załatwiają różne prośby ha ha ha

Pola

Tak zgadzam się z tym , że zasługujemy tylko na sołtysa z programu Chłopaki do wzięcia.

gall anonim

Nie chce mi się pisać. Nie jestem ani za PIS, ani PO, ani PSL, SLD i innymi ugrupowaniami. Nie rozumiem tylko jednego. Tak naprawdę pomimo dużego hałasu mało istotną rolę miały tegoroczne wybory na burmistrza i radę miasta. Tłuste koty wiedziały co robią. Na portalu szum o burmistrza, radnych miejskich a po cichu załatwiane były własne interesy. Organem, który trzyma władzę zwierzchnią jest Starosta (wszyscy wiemy, kto nim zostanie). To on decyduje czy rzeka jest czysta, to on wydaje pozwolenia na budowę, to on wydaje pozwolenia na gromadzenie odpadów, to on kontroluje działalność która zagraża środowisku, to on ustala możliwość poboru wody. Czy organ, który działa wbrew dobru obywateli jest dobrym organem? Czy organ, którego działalność nie jest transparentna, jest dobrym organem? Czy organ,który uchyla się przed udzielaniem informacji publicznych jest dobrym organem?, Czy organ, który nierówno odnosi się do potrzeb mieszkańców i podmiotów jest dobrym organem? Niezależnie pod jakimi… Czytaj więcej »

wiara

Bardzo,bardzo trafna ocena tej sytuacji. Ale proszę, nie pokazuj po sobie zniechęcenia i rezygnacji. Im i jemu o to tylko chodzi. A my Polacy nie poddamy sie nigdy. I zwyciężymy. Trzeba walczyć. Zło samo nie odejdzie.

Pola

Tylko usiąść i płakać ,aż tak brakuje nam rozsądku ,tak jak słusznie ktoś zauważył sami sobie jesteśmy winni .Polaków niszczy zazdrość i zawiść, a do tego chyba wielbi się bute, nieuczciwość i cwaniactwo a praca za 8 złotych na godzinę to szczyt marzen i nic nie można na to poradzić.

aloa

Pola ty i wiele osób nie zdając sobie z tego sprawy popełnia kardynalny błąd pisząc „Polaków niszczy zawiść, zazdrość, itd”. Otóż, często Polaków myli się z osobami mieszkającymi tu od lat i posługującymi się dobrze językiem polskim, bo już wyuczonym w polskich szkołach. W ich domach często zwłaszcza starsze pokolenie rozmawia w innym języku. Zdaj sobie sprawę, że mieszkamy na Warmii i dowiedz sie więcej o jej niedalekiej przeszłości. Wiele spraw się rozjaśni.

Guest

Rdzenni mieszkańcy mogą mówić w języku swoich przodków. Normalna to rzecz. Przed 1945tym mówiło się tu po niemiecku. Rdzenni mieszkaja tu od pokoleń w odróżnieniu od tych napływowych mieniących się prawdziwymi Polakami.

Nemo

Czy gwarze warmińskiej bliżej do Polski czy Niemiec? Dyletancie od historii. Kojarzysz biskupów Warmińskich i Kopernika ? Chyba musisz udać się do szkoły i po interesować się nieco, tymi ziemiami….zanim publicznie się wypowiesz. Braki okrutne i zapewne nie wiedziałeś ,że w tzw. „Prusiech” miano wprowadzić j.polski, jako język urzędowy. Niestety zabory https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwara_warmińska
Później to efekt germanizacji Warmii i Mazur. Polecam książkę Warmiaka Erwina Kruka i proszę nie pisać takich głupot publicznie Guest.

Nemo

a i w ramach reedukacji Guest wspomnę niejakiego Bismarcka, który kusił do przybycia na te ziemie swoich szwabskich ziomków w celach kolonizacyjnych. Ten jegomość rozdawał ziemię gratis plus kasę na zagospodarowanie z racji panującego tu podłego klimatu. Takie Drang nach Osten tamtych czasów.

Guest

Zatem, ja dyletant, wedle Twojej rady udam się do szkoły „po interesować się” dziećmi biskupów, kanonika, ich potomkami… Niemniej jednak nie zmienia to faktu, iż Polacy nie cieszą się sympatią na wschodzie tak samo,. ak Niemcy tutaj. A jak widzisz, zachodzi tu pewna analogia z naciskiem na określenie „pewna”. Łatwo zapomina się wyrządzone krzywdy pielęgnując przy tym doznane.
Karnawał trwa…

Nemo

Głupio to wyjść publicznie na…. Zawsze można powiedzieć o nie miałem pojęcia. Bardzo ładnie ominąłeś temat, próbując zatuszować, że jako mieszkaniec tego miasta jest „cienki” z historii i swojej małej ojczyzny. Niestety trzeba umieć się przyznać do kompletnej niewiedzy o historycznej krainie Warmii.
Myślę, że te dzieci już dawno leżą w grobie. Patrząc na Twoją wiedzę historyczną i przygotowanie, to nie wiele zwojujesz lub znowu zaskoczysz niewiedzą. Na marginesie dziećmi lepiej się nie interesuj wcale. Oj znowu bajdurzysz.. dlaczego to niby Polacy nie cieszą się sympatią na wschodzie? Byłem zaprzeczam. Słowo Lach do dziś jest szacunkiem. Ćwicząc ekwilibrystykę słowną wyciskasz ostanie soki z własnego mózgu ? Cóż dyletant historyczny może wiedzieć o doznanych krzywdach? Odrób lekcje to pogadamy.

Nemo

No i jeszcze jedno jakbyś „nie zakumał” kogo nazywano Mazurami do 1945 roku, to tak nazywano Mazowszan. Jakbyś nie wierzył i dalej opowiadał głupoty o niemieckości tych terenów to poczytaj na początek tutaj
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mazurzy
Z drugiej strony nie błysnąłeś wiedzą i do błędów należy się przyznać bez mydlenia „ślipek” czy udawania lokalnego głupka, gdy zostajesz złapany na opowiadaniu bzdur. Z innej beczki…. nie czepiaj się błędów, bo jest to prymitywne odejście lub odwrócenie uwagi od sedna.

Nemo

A tu reszta i oby nie przesadzić z natłokiem informacji do przyswojenia
cyt. Guest Rdzenni mieszkańcy mogą mówić w języku swoich przodków. Normalna to rzecz. Przed 1945 tym mówiło się tu po niemiecku.
To chyba internetowy hit.
Rdzenni mieszkańcy.. Guest tych ziem to byli Prusowie i ich plemiona; Jaćwingowie, Bartowie, Warmowie inni. Niestety nie mówili po niemiecku.
Jako członek „małej ojczyzny” powinieneś wiedzieć takie rzeczy.

Guest

Tyle wypocin i NIE NA TEMAT.
Dalej szukasz zaczepki..
A co powinienem, to ja już wiem. Mentor się znalazl…

Nemo

Jednak odporny na wiedzę jak radny WNMO. 🙂 To powszechnie znana historia. Na temat, na temat. Wyżej masz swój głupawy cytat. Zresztą powinieneś znać historię tej ziemi. Też wiem co powinieneś. Powinieneś się douczyć….. zanim zabierzesz głos.

zatroskany

Bez urazy! ale po sprawdzianie demokracji w mieście i powiecie Wy Wyborcy zasługujecie tylko na „sołtysa”

życzewam

Analogia ze zdanowską z łodzi nasuwa się sama. Taka ostentacja w wyborze złych, niemoralnych ludzi w tych wyborach jest porażająca. Dostają najwięcej głosów. Zło zwycięża, to przykre. Jakiego pokroju ludzie ich wybierają? Z takimi przychodzi nam tu żyć, mijając się na ulicy. Oni nie mają elementarnego poczucia uczciwości i sprawiedliwości. Oby was dotknęło osobiście te zło, które tak wspieracie.

Układ zamkniety

Harry ponownie starostą, ma 6 radnych z PO oraz 3 tzw ” niezależnych samorzadowcow”czytaj farbowane lisy z pod szyldu PO !9 szabel daje większość bez potrzeby zawierania koalicj.

Gość

I dobrze. Suweren wybrał 🙂

Nemo

Suweren wybrał obciach i wstyd.

Gość

Ale wybrał. Jak to nazywa władza? Vox populi Vox Dei 🙂

Nemo

cyt. Jak to nazywa władza? Vox populi Vox Dei
Nie sądzę, …. aby władza ze starostwa wiedziała o czym piszesz:) tym bardziej po łacinie.

Wyborca LW

To uczucie – wychodzisz na miasto widzisz: brud, kolejki pod szmateksami, bezdomnych koczujących koło śmietników szukających petów po papierosach, kolejki po darmową żywność, smutni ludzie kupujący najtańszą żywność w supermarketach, na parkingach dwudziestoparoletnie samochody, oferty pracy za głodowe stawki, wyjeżdżającą młodzież z tego biedolandu bez perspektyw. Jednym słowem TRAGEDIA. Naprawdę szkoda mi tego miasta. Widzisz to wszystko i jednocześnie słyszysz, że miasto się rozwija, ludzie bogacą… No cuda… To chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.

Merida

A czy nie przyszło Wam do głowy, że młodzi wyjeżdżają, bo chcą się usamodzielnić. Normalna kolej rzeczy. Ludzie nie mają pracy? Bo wolą ” rozwijać skrzydła” na zasiłkach inwestując darowane pieniądze w nowe paznokcie, bądź telefony i inne gadżety. Kolejki pod szmateksami? Bo trendy jest nosić ubrania zary czy nike nawet poplamione niż lupilu z Lidla, a jak się trafi lepszy kąsek to jeszcze drożej można w necie sprzedać. To się nazywa przedsiębiorczość.

Bezrobotny

Usamodzielnić? To Lidzbark to jakiś dom wariatów, w którym nie można się usamodzielnić?
Ubrania ze szmateksów są TRENDY? Hahahaha! xD No jakoś nie widziałem tam Burmistrza czy Starosty po TRENDY garnitur 🙂

Nemo

Oni ubierają się w Olsztynie u znanego projektanta mody U Żiwaniego. 🙂

gość

No to chociaż bezdomni – których przybywa, mają ładne widoki: bulwary, zamki, pałace, parki 🙂 jest gdzie koczować

Siwy

Niech tak będzie jak było………..

Wyborca LW

Ogólnie to za wiele w tym mieście się jednak nie zmieni…

(Dalej głodowe pensje, zaciskanie pasa i propaganda sukcesu)

Realista

Jak wygląda podział ze względu na partyjną przynależność w powiecie. Lidzbark jest a reszta ? Która partia wygrała ?

xyz

4 z Peowców z okręgu Lidzbark Warmiński w radzie powiatu, smutne

#R vr46

Trzeba chyba naprawdę nagrać układ w powiecie kolesiostwo przetargi ustawiane picie alkoholu czerwone buzię Pana JH ludnosc miasta pokazała słabość przyzwolenie poparcie a po cichu plują jak źle się dzieje masakra

Kibic dla LW

Uważaj co piszesz bo można śmiało rozbić nad Tobą parasol ochronny CBŚ i ABW…radzę myśleć…

Profesor Ambroży Kleks

Porażka demokracji.

guest

Z czym przegrała demokracja?
A może jest to właśnie wynik wolnego wyboru?

Profesor Ambroży Kleks

Z tym, że wybrany został stary układ w nieco zmienionej formie. To jest problem demokracji przedstawicielskiej samej w sobie.

Nemo

Demokracja .. przegrała z rozsądkiem, ale za jakiś czas już do L.W wkroczy komisarz. Będzie podobnie jak z termami. Piali wszyscy jaki to budowa, spowoduje niesamowity rozwój: miasta, powiatu, regionu, a ileż tam było twórczości własnej autorów….a tu lipa. Podobną lipę widzę z uzdrowiskiem. Dziś internetowi obrońcy term milczą. Tu, w tym mieście, zawiera się zwykły deal, a społeczeństwo niczym w komunie nie może się obudzić i doceniać mądrych ludzi, dając im głos w wyborach. Rzecz jasna nie interesuje się również życiem polityczno-gospodarczym tego miasta i wyczynami jego władzy.

Kropek

Pomysł z uzdrowiskiem jest konsekwencją powstania term. Ktoś powiedział A i teraz brnie dalej, żeby wyglądało na strategię z wizją 😉 Pomysłodawcy być może liczą na to, że na uzdrowisku da się zarobić i straty z term utoną w powodzi zysków – skojarzenia z wodą zamierzone )))
A na poważnie: problem w tym, że zawsze w końcu możliwości finansowania długiem się kończą i rynek nieubłaganie weryfikuje lekkomyślność, niekompetencję, nieudacznictwo, o innych przywarach nie wspominając…

Nemo

ale co zgarną to zgarną. Zaczęło się od hotelu, a później trzeba było naginać rzeczywistość i niby dla dobra ogółu … pójść w maliny termalne. Problem jest tego rodzaju ,że będą to kolejne stracone pieniądze i przygotowanie L.W do zaorania. Sam pomysł uzdrowiska byłby dobry, gdy swoi byli przy korycie. Tak przynajmniej wydawało się naszym lokalnym ekonomistom, a NFZ będzie pakował tu forsę i ludzi. Analizując funkcjonowanie NFZ to nie utrzymują na odp. poziomie szpitali ,a co dopiero płacenie za kuracjuszy. Kurorty nie utrzymałyby się z NFZ. Patrząc jak funkcjonują termy … to raczej miraże rozwoju turystycznego można włożyć między bajki. Zresztą nikt nie opiera rozwoju miast na usługach turystycznych. Tak tylko myślą … (i tu możecie sobie wpisać odpowiednie słowo pod adresem pomysłodawców, władz).