Gru 022013
 

vlcsnap-2013-12-02-19h51m26s36Dzisiaj odbyło się długo wyczekiwane przez naszych opozycyjnych radnych posiedzenie komisji budżetowej. Miała być merytoryczna dyskusja, zadawanie pytań twórcom założeń do uchwały budżetowej, sprawdzanie celowości wydatków itp. Niestety nieobecni byli sami autorzy uchwały, czyli między innymi Burmistrz, przez co sens dzisiejszego spotkania stanął pod znakiem zapytania.

Przebieg komisji miał jednak charakter dość burzliwy, warto więc obejrzeć relację wideo. Podzielona jest na kilka części. Wnioski każdy niech sam wyciągnie.

Dzisiaj też miało miejsce posiedzenie pojednawcze w Sądzie Rejonowym, (tak wiem, to wydział zamiejscowy), gdzie spotkał się pokrzywdzony Starosta mgr Jan Harhaj i oskarżony Redaktor Naczelny Naszlidzbark.pl. Sędzia wyłączył jawność posiedzenia, więc niestety nie mogę napisać relacji z jego przebiegu. Dodam tylko, że ugody nie udało się osiągnąć mimo mojej chęci i sędzia wyznaczył rozprawę główną na 22 stycznia 2014 roku na godzinę 8:30. Tak jak dzisiaj spodziewam się tłumów ludzi popierających naszlidzbark 😉

 

 Posted by at 8:24 pm
Powiadom o
zbyszek

ma was w d….ie.

API

Zbyszek, a co to znaczy ?

“Y-yes!”

Bigo

A gdzie Pan Radny ulic Grunwaldzka, Leśna, Mazurska tak przed wyborami latał po domach aby na niego głosować a teraz co……………..

zdegustowany

Domokrążca jeden…już się nachapał.

Gość

A gdzie reszta radnych? To już ich nie interesuje …….

wyborca

Panie Zenku i Panie Sebastianie – dziekuję za to , że nareszcie zdecydowanie mówicie o waznych sprawach jakimi są budżet i wydawanie publicznych pieniędzy. Jest przez niektórych radnych , ktorzy bronia tego chorego układu powtarzane jak mantra takie zdanio- pytanie – " to komu trzeba zabrac , żeby innym dać ". Powtarzaja to gdy tzw. projekt budżetu jest juz perzygotowany przez ich mocodawców i najlepiej , żeby już przy nim nie majstrowac i żeby już taki pozostał. Przede wszystkim tam zabierać czy przesuwac srodki gdzie ich wydatkowanie jest bezsensowne i albo wiadomo, że nie będzie zrealizowane. Dalej, inflacja jest niska i nie ma potrzeby aby wzrastały środki na płace ( bo zaraz będą wnioski o kolejne podwyżki dla burmistrza czy starosty w powiecie. Tu powinno być nawet obniżenie. To samo ze strażą miejską – jakie zwiększenie srodkow gdy wogóle dyskusyjne jest jej istnienie? Nie znam tego projektu więc trudno mi… Czytaj więcej »

Grande

Rozumiem, gdyby kupowano samochód do wożenia ludzi starych, niedołężnych do lekarza, ale kupowanie pojazdu dla policji ? Nie bardzo rozumiem wychodzenie przed szereg. To zadanie ministerstwa, na to płacimy podatki. Niech obniżą emerytury esbekom, milicjantom to dzienną produkcję kupią. Mnie akurat nikt nie kupuje narzędzi do pracy. Czy tych naszych radnych to już zupełnie pogięło ?
Zajmujemy się pierdołami, kupowaniem pojazdu dla służb, może zakupimy Rosomaki dla jednostek wojskowych ????

Śmigłowce lądują gdzie popadnie — ostatnio dworzec.. Lidzbark nie ma lądowiska dla helikopterów, Burmistrz jest lekarzem, nie widzi tego problemu i pracuje w szpitalu ( lub bywa jak kto woli). Tak dbamy o obywateli miasta. Wstyd.
Ten obywatelski problem jest sygnowany jako własność Grande- i nie może być użyty do kampanii wyborczej żadnego z ugrupowań jako pomysł wyborczy bez uzgodnienia z pomysłodawcą 🙂 :):):)

Grande

.jak ktoś nie ma pomysłu na kampanię ……ewentualnie mogę sprzedać temat z lądowiskiem dla śmigłowców sanitarnych po dokonaniu przelewu na rzecz portalu wys …..

andrzej kmicic

uważaj na władzę
wszystkie dobrze rokujące pomysły wypływają od burmistrza
te które są złe , już nie
potwierdzam właściciela pomysłu (Grande)
tak w celu kontroli społecznej nad dobrem intelektualnym

Grande

Partyjni koledzy burmistrza muszą grać w te klocki, bo ciasteczka już dawno połknęli. Ciekawe ,że nikt nie pyta burmistrza oficjalnie dlaczego nie udziela informacji publicznej obywatelom jako kierownik urzędu. Czy aby :):) radni są zaniepokojeni demokracją w L.W. czy bardziej demokracją w Kijowie ? Oczywiście ,że taki temat jak termy ( kula u nogi biednego miasta) powinien być dobrze przedyskutowany ze społeczeństwem. Może jakieś referendum. Wtedy trudno, ale władza wie lepiej i stawia sobie betonowe pomniki. Uzasadnienie powstania " misia społecznego" żadne i do tego studium wykonalności pisane … po wspólnym paleniu zielska na jakiejś bibce partyjnej. Termy – zaprojektuj i wybuduj – przy wiedzy naszych lokalnych budowniczych będą nas bardzo drogo kosztowały. Do końca nie wiadomo jak to będzie działało i czy w ogóle będzie. Taniej byłoby chyba zamówić im lot w kierunku np. na Marsa. Tak jak przystało na prawdziwych kosmonautów, lubiących odrywać się od ziemi. Modne hasło:… Czytaj więcej »

andrzej kmicic

więcej niezależnych radnych takich jak Ramotowski i Kużniewski
a sprawy w tym mieście były by bardziej przejrzyste (kontrola społeczna )
demokracja wróciła by do normy (rada jest władzą ustawodawczą a burmistrz wykonawczą )
i pomysły jednej osoby nie były by jedynymi dobrymi ( termy , dom środowisk twórczych )
tak trzymać panowie

Grande

Brawo panowie Ramotowski i Kuźniewski. Jako jedyni pokazujecie ,że nie jesteście.za hibernowani. Panowie przecież wiadomo ,że Wasze pomysły inicjatywa jest be. Wasze pomysły czy robienie czegokolwiek w Waszych okręgach nie będzie realizowane z jasnego powodu, trzeba utrzeć Wam nosa. Pod publikę w tym mieście zrobiono już wiele.

Panowie radni trzeba było dofinansowywać obiady dzieciom w szkole to oddaliście pieniądze.

Od kupowania policji samochodów jest MSW. Proste -zostawiać sobie mały budżet parę tysięcy na bieżące rzeczy.
Co do term to znowu byliśmy w głównym niedzielnym dzienniku telewizyjnym.

mieszkaniec

przecież do dyskusji potrzebne są dwie strony
a radni pana burmistrza nie chcą rozmów
oni tylko wykonują polecenia przywódcy

Jarek

Poziom dyskusji zarówno opozycji jak i koalicji ŻAŁOSNY!!!!

ggg

dokładnie radny Sebastian zyskuje u mnie

Harcerz

Obyś się nie przeliczył. Kolega wilka to też wilk. To jet walka o dominację lub o podniesienie znaczenia w stadzie.

Billewiczówna

Gratulacje! i czekam(y) z niecierpliwością! 😉

API

Dzisiaj były dwie sprawy w Sądzie Wojewódzkim. Przegrał zarówno Burmistrz jak i Starosta, zwyciężyła jawność. Wieczorem pojawi się relacja z obu rozpraw.

Gość

O przepraszam, podałem przepis z 2012r., a w tym roku był to par.3 ust.6 ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych (Dz. U. z dnia 17 lipca 2013 r.). Treść podobna. W przyszłym pewnie będzie podobnie. To jest ważne bo jak wynikało z jakiegoś raportu wiele szkół w naszym województwie przegapiło kryterium wielodzietności – pozwalające na wsparcie tych rodzin bez względu na dochód tj. kryterium obowiązujące w pomocy społecznej.

czytelnik

A ja właśnie widzę sens w tym , że pana burmistrza nie było .Przynajmniej nie dusił każdego wątku w zarodku , nie powalał radnych wzrokiem , przez co można było pary rzeczy się dowiedzieć. Jacyś radni , jakby swobodniejsi , nie przytłoczeni autorytetem .Natomiast najbardziej ujęła mnie informacja , że oddajemy pieniądze na dofinansowanie książek , bo mało rodzin spełnia kryteria 531 zł na osobę . To oczywiście nie zależy od naszych radnych , ta stawka , ale patrzcie jakie to genialne – nie ma biedy . Decydenci mogliby np. jeszcze obniżyć tę kwotę , poziom zamożności społeczeństwa od razu by się podniósł :)) .

ggg

Te progi (np. 531 zł i wiele ,wiele innych ) nie były zmieniane od dawien dawna, a szkoda ! Oszczedności ,oszczedności ? dla starzejacego sie społeczeństwa(opieka zdrowotna ,renty,emerytury mundurowe itp ) i rozpasanej biurokracji ,wyimaginowanych inwestycji !

mieszkaniec

ale pan przewodniczący nie widzi sensu
żadnej inicjatywy zgłaszanej przez radnych (kużniewski , ramotowski )
najważniejsze błogosławieństwo burmistrza ,bez niego wszystko be
bmw- bierny ,mierny ale wierny

lampa

A jaki pan przewodniczący jest "skuteczny " w działaniu !!!! Jeśli dobrze usłyszałem to od 3 lat stara się o to aby droga do garaży na Astronomów była oświetlona…Pozazdrościć takiej skuteczności. A gburmistrz szybko sobie drogę od domu do E51 wyłożył kostką brukową , i pewnie oświetlenie też zrobione. A jak nie to na pewno będzie prędzej niz dla co najmniej 1000 mieszkańców korzystających z garaży na Astronomów.

Gość

o refundację, niezależnie od dochodu, mogą się ubiegać m. in. rodziny wielodzietne czyli posiadające co najmniej 3 dzieci. Mówi o tym par. 2 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14.06.2012
http://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczni

Gość

o refundację, niezależnie od dochodu, mogą się ubiegać m. in. rodziny wielodzietne czyli posiadające co najmniej 3 dzieci. Mówi o tym par. 2 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14.06.2012

mieszkaniec

rada nie do końca spacyfikowana przez burmistrza

Adam Berbeć

Ja byłem, jak pisałem widziałem trzech młodych chyba "smętnych"panów. /Oni muszą zawsze być/.
Kilka kobiet spacerujących chodnikiem w oczekiwaniu na "coś".