Cze 052020
 

Woda do napełniania basenów pobierana z hydrantów. fot. API

6 czerwca wznawiają pracę m.in. baseny kąpielowe. Korzystanie z nich obostrzone zostało dodatkowymi wymaganiami sanitarnymi, tj. dezynfekcja rąk, dokładne umycie całego ciała w strefie pryszniców oraz ograniczenie całkowitej ilości gości do 150 osób. Do obiektu wchodzimy w maseczce, którą zostawiamy w przebieralni. Lidzbarskie Termy także szykują się ponownego otwarcia. Nalewana jest woda do niecek basenowych. Zaniepokojeni czytelnicy, powiadomili redakcję o tym, że woda pobierana jest z hydrantu miejskiego (dołączono zdjęcia) i jest to co najmniej podejrzane.

Prezes „wodociągów” lidzbarskich pan Kuźniewski Sebastian, uspokaja, iż pobór wody z hydrantu jest opomiarowany i taka procedura nie jest czymś niezwykłym. Wiele firm pobierało wodę poprzez hydranty miejskie i jest to zupełnie normalna procedura – twierdzi prezes spółki wodnej. Nie odpowiedział na pytanie o podstawę prawną sprzedaży wody z hydrantów (regulamin dostarczania wody nie wspomina o tym) a także o tym czy złożono odpowiedni wniosek o pobór wody z hydrantu.

Podczas wizji lokalnej przy hydrancie miejskim skąd pobierana jest woda do Term, istotnie pracownicy spółki wodnej zamontowali licznik

Licznik wody założony na hydrant. Termy Warmińskie. Fot. API

wody. Po bliższych oględzinach okazało się, że plomby są zerwane lub w ogóle nie były założone. Plącze się specjalna linka i stare plomby, jednak układ podłączenia pozwala na bezproblemowe wypięcie licznika. Obecny na miejscu prezes Kuźniewski, telefonicznie zlecił zaplombowanie licznika. Czy wobec powyższego, wskazanie licznika może być podstawą wystawienia faktury, skoro nie był zaplombowany?

Termy, od samego pomysłu poprzez budowę, oddanie do użytku i bieżące działanie to wielkie pasmo wątpliwości i pompowania w nie naszych pieniędzy. To niekończąca się historia wyzysku pracowników, braku poszanowania ich praw. Jeszcze w czasie „kampanii” informacyjnej, Ówczesny Burmistrz Wajs czy Starosta Harhaj przekonywał – to szansa na rozwój miasta, ileż miejsc pracy i godniejsze życie mieszkańców zapowiadano. Rzeczywistość  pod przywództwem pani Lendo Elżbiety, to ogromna rotacja pracowników, niskie płace,  oraz jak twierdzą pracownicy pogarda wobec pracowników. Poniżej krótka wypowiedź jednego z pracowników Term Warmińskich na potrzeby tegoż artykułu.

Spółka zarządzająca Termami Warmińskimi czyli miejscem, które należy do naszego miasta, miała dać nie tylko atrakcje turystom ale też bezpieczeństwo mieszkańcom Lidzbarka. Prawa pracowników są tak pewne jak temperatura wody termalnej. Ze świeczką szukać wieloletnich pracowników! Rotacja świadczy o jakości pracy, wysokości płac, bezpieczeństwa umów. Trudno nam zrozumieć brak pieniędzy na wynagrodzenia podczas gdy wyprawiane są bale z licznymi atrakcjami, koncerty muzyczne, pokazy mody i TVN z pogodą. Koszty te nie tylko nie pozwalają na terminowe wypłaty ale powodują zadłużenie u dostawców czy zadłużenie w zusie, nie wspominając  o stracie miasta z tytułu braku wpływu do kasy należnego procenta zysku. Ani miasto, ani mieszkańcy nie otrzymały tego co nam było obiecane.”

 

Zachęcamy do dyskusji, szczególnie byłych i obecnych pracowników Term Warmińskich.

 Posted by at 8:38 pm
Powiadom o
Joanna

Po sąsiedzku w Góreckim- 10 zł za godzinę I brak umowy za ciężką pracę ( to chyba nie zgodne z prawem).Chyba to nie fair.Wszędzie jakiś wirus czy co?

Bogdan

Jaki pożytek z istnienia Term Warmińskich mają mają mieszkańcy miasta Lidzbarka Warmińskiego i kogo z nich stać na korzystanie z basenu, jeżeli cena biletu wynosi 30 złotych za 1 godzinę (ulgowy 25 złotych za 1 godzinę) włącznie z czasem na przebranie (kiedyś było dodatkowe 15 minut)?
Tymczasem za korzystanie z basenu OSiR w Dobrym Mieście płaci się 11 złotych za 1 godzinę (ulgowy 8 złotych za 1 godzinę)
Bilet uprawnia do korzystana z krytej pływalni przez czas 60 minut (plus 15 minut „czasu technicznego” na przebranie) i UWAGA! Sauny są w cenie biletu, podczas gdy w Termach Warmińskich sauny to oddzielna taryfa 33 złote za bilet normalny i 29 za ulgowy.
Ja wybieram basen w Dobrym Mieście

cox

No cóż ja też jeżdżę z rodziną do Dobrego miasta co tydzień (obecnie zamknięty basen). My mieszkańcy Lidzbarka nie mamy żadnego pożytku z tych niby „TERM” tylko pieniądze tam pompujemy.

Tomas

Kto pracuje na tych termach? Są jeszcze tacy ludzie którzy godzą się na takie warunki pracy i płacy? Chyba jacyś desperaci

Zbój

No przecież mieszkańcy chcieli term .. niech teraz płacą. 🙂

cox

a skąd wiesz że mieszkańcy chcieli? referendum było? a może to urzędnicy chcieli?

Zbój

Może Przemku nie podbierałbyś nicków ?

Mieszkaniec

A ja się dziwiłem czemu mi taki duży rachunek za wodę przyszedł w tym miesiącu…Czy to możliwe, że przez te termy płace większy czynsz?? czy to tylko plotki w mieście??

Xyz

Nie dziw sie. W ubiegłym roku moje komunalne mieszkanie drozalo dwa razy i to w ciągu dwóch miesięcy. Moze kolejna standaryzacja mieszkań uchwalona przez rade miasta i burmistrza? Kto to wie? Mnie w naszym grodzie nad Łyna juz nic nie zdziwi. Dziwi mnie tylko to obsadzanie pociotokow na stołkach w urzędzie miasta i nie tylko. Ilu ich jeszcze ma milosciwie nam panujący obecnie.

Adam

Możliwe, wczoraj ze skrzynki wyciągnąłem przekaz w sprawie podwyżki czynszu oczywiście woda. Podziękujemy termom dzięki nim mieszkańcom życie się o wiele lepiej 🙂

Mieszkaniec

A sąsiad mówił: Panie zobaczysz jak woda podrożeje przez te termy, a ja myślałem, że to teoria spiskowa.

....

Termy od 15 czerwca nadal nieczynne i to do odwołania „przerwa techniczna ” 😉

cox

Być może kasę z „tarczy antykryzysowej” doją i otwierać się nie opłaca…

Wiesiek

Spuszcza wodę by za chwilę znowu ja napełnić

Kriss

Zapraszam pracowników do stworzenia związku zawodowego NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” i wspólną walkę o prawa pracownicze. Dla chętnych,Olsztyn ul. Głowackiego 28 nad Wojewódzkim Urzędem Pracy 2 pietro

Emerytka

W jednym z miejscowych urzędów już „prawie” były związki zawodowe, tylko temat upadł po osiodłaniu nowego „szefa”.

Zbój

Ogrzewanie term w promieniach chwały naszego: eksperta termalo – ekonomicznego, najcudowniejszego, najznamienitszego księcia…. niestety nie wypaliło. Krasicki miałby używanie z niektórych, z ich nieuctwa i braku zdrowego rozsądku. Ciskałby fraszki za utracone talary publiczne na rzecz głupoty, choć i sam na karty jeżdził.

OK-s

O Pani Lendo i jej traktowaniu pracowników na umowach zlecenie w obiektach w Ostródzie i Lidzbarku, to już nawet regionalna TVP 3 emitowała reportaż. Dodam jeszcze tak może z innej beczki, swoją opinię na temat tegoż kompleksu. Byłem tam w zasadzie tylko raz i już drugi raz prędko się nie pojawię. Wszystko przez oszukiwanie klientów. Kupiłem bilet, wlazłem do basenu, a wtedy okazało się że trafiłem na jakiś dzień konserwacji, bo zjeżdżalnie oraz basen zewnętrzny był zamknięty. Oczywiście nikt o tym fakcie nie raczył poinformować w momencie zakupu biletu. Przez wyłączenia tych kilku atrakcji, bilet nie był też tańszy, a według mnie chyba powinien. Więc miałem dużo czasu żeby się tylko pluskać w wodzie. Jak człowiek ma za dużo czasu to się nudzi i rozgląda. I jak już się tak zupełnie rozejrzałem, to zauważyłem że w niektórych miejscach tego obiektu odpadają płytki. Więc świadczy to chyba z jakich materiałów to… Czytaj więcej »

Gazu

Ojej naprawdę byłeś w 3city, super, szkoda tylko ze nic wiec nie zobaczyłeś i nic się nie nauczyłem. Naprawdę szkoda.

Zbój

Wiemy wiemy. Lizusy to czytają

Trombullus

Jeszcze raz i do znudzenia. Zamknąć Termy i przerobić na zakład produkujący konserwy rybne z ryb słodkowodnych. Dało by to pracę 30-40 osobom na zakładzie, na początek i zarobek bardzo wielu właścicielom stawów, gospodarstwom rybackim. Podatki od zakładu pracy z pewnością by przewyższyły dotacje dla marnych Term. Zauważcie że jest tu nisza w rynku i z konserw z ryb słodkowodnych można kupić jedynie tzw. „Byczki” i na tym rynek się zamyka. W dobie gdy ryby pochodzą z wstrętnych hodowli pangi tilapii lub skażonego Bałtyku to byłby strzał w dziesiątkę. W naszym regionie śmiałoby można pacnąć na puszkę napis Eko i to by sie sprzedawało w całej Europie.

Może lepiej ośrodek dla morsów?

A może by przekształcić obiekt na ośrodek dla morsów? Niska temperatura wody to byłby wielki plus. Morsy mogły by korzystać z ośrodka przez calutki rok. Nawet turyści z zachody przyjeżdżali by do naszego miasta zobaczyć takie cudo.

Till

Termy przekształciłbym w pomnik lidzbarskiego samorządowca. W strefie dla zwiedzających można by było zobaczyć historychny wkład jaki wnieśli w rozwój naszego masta i regionu, a w holu głównym prezentacja tego słynnego „coś ” co osiągneli w życiu. Oczywiście baseny powinny być puste, ponieważ zwiedzający mogliby posikać się ze śmiechu. W dalszej części obiektu sale do nauki nowej ortografii lub nowej ekonomi np. niezbędna wiedza z budowy basenów termalnych w celu pozyskania nowych taksówek. Z tyłu za budynkiem na pobliskim polu strefa – sport. Sport nie byle jaki, ale elitarny, godny naszych elit czyli tor do wyścigów konnych i boisko do gry w polo. Już widzę jak Janek przywiązany do ugiętego kuca „ naparza” w polo. cdn

Zbój

Ewentualnie jako makieta 1: 1…. jak nie należy wykonywać inwestycji ,gdy samorządy nie mają pojęcia o ekonomii i budownictwie, a jeden się uprze. Z napisem „Ku przestrodze innym gminom Pomnik głupoty i nieudolności samorządowej”.

Zbój

Przedtem zabrać majątki muszkieterom i radnym za kiepski pomysł.

janek

apropo, dzisiaj w mieście nie było wody, czyżby to była przyczyna ?

xyz

Patrząc na komentarze pod artykułami w serwisie informacyjnym „Nasz Lidzbark” wniosek jest jeden, że jest to lokalne forum frustratów. Dla nieświadomych, frustracja życiowa to ostra choroba całego organizmu, charakteryzująca się pesymizmem i zawiścią. Jak rozpoznać frustrata życiowego? Frustrat życiowy o swoje niepowodzenia obwinia innych, tylko nie siebie. Jego niepowodzenie to wina tego, że nie ma znajomości, urodził się w okropnym mieście czy kraju. Frustrat życiowy uważa, że każdy, kto coś osiągnął w życiu, nie zrobił tego uczciwie. Każdy, kto ma więcej pieniędzy niż on, na pewno je ukradł. Każdy, kto osiągnął więcej, na pewno miał znajomości. Frustrat życiowy będzie wszystko widział pesymistycznie. Nie dociera do niego, że wiele rzeczy się udaje, jeśli tylko włoży się w nie trochę pracy. Frustrat życiowy podcina skrzydła osobom, które chciałaby coś osiągnąć w życiu. Jest w nim zbyt dużo złości i zawiści, że inni mają siłę i odwagę, aby spełniać swoje marzenia. W nim… Czytaj więcej »

M.P

xyz ,rozumiem ,ze pracujesz w wodociagach i dostałes premie ,za uszczelnienie przyłącza do hydrantu…..Twój ból jest lepszy niż mój?

plastuś

Może zamiast patrzeć trzeba czytać.

Bezrobotny na zasiłkach

Konstruktywna i merytoryczna krytyka nieudolności samorządu nie świadczy o frustracji. Jest to coś normalnego i godnego pochwały. Żyjemy w społeczeństwie obywatelskim. Natomiast wyzywanie komentujących od „frustratów” może być samo w sobie objawem frustracji np. gdy jest się nieudolnym samorządowcem i czyta się krytykę na temat swojej nieudolności w zakresie pracy, jaką się wykonuje.

Frustrat

„Najbardziej znane inne określenia słowa sfrustrowany to: zgnębiony, zmarkotniały, chmurny jak noc, markotny, przybity, smutny, pomarkotniały, zgorzkniały, zgryziony, zobojętniały, przygaszony, zasmucony, złamany, osowiały, załamany, przyklapnięty, nie w sosie, obojętny, otępiały, posmutniały, nachmurzony, przygnębiony, zgasły, smutnawy, apatyczny, zrezygnowany, zniechęcony, zgaszony, …” * A jakim ma być człowiek widzący nadużycie w sferze publicznych pieniędzy kiedy sam w tym czasie jest wzywany do uiszczenia wszelkich danin w nieprzekraczalnym terminie? * A jakim ma być człowiek, który z uwagi że nie posiadał umowy został wyrzucony na bruk z dnia na dzień. Mógł sobie żyły wypluć ale prawo miał wyłącznie do ciężkiej pracy * A jakim ma być człowiek, który widzi niesprawiedliwość społeczną, kiedy przymyka się oko na wpadki polityków i znakomitych biznesmenów z nimi powiazanych Sfrustrowanym. Ma prawo. Chociaż lepiej byłoby gdyby był wku**nym wtedy pole oddziaływania byłoby mocniejsze. Żyjemy jeszcze w kraju w miarę wolnym i frustrat z każdej strony konfliktu ma prawo… Czytaj więcej »

Obiektywny

Z tego co czytam to właśnie ty jesteś frustrat

Emerytka

Komentarz co najmniej głupi, niemający związku z tematem artykułu. Czyżbyś był/była z kręgu włodarza? Słaby komentarz, na miarę ekonoma mającego się za wielkiego włodarza. Merytorycznie w czarnej dup.. Biedne to miasto, a jeszcze biedniejsi pracowniczy i współpracownicy jednostek podległych. Ps. marzenia można realizować w swojej prywatnej firmie, natomiast JST to nie zabawka. Czas to zrozumieć. A może to za trudne aby zrozumieć…

Zbój

Czekam na definicję: lizus, pupil władzy, aparatczyk partyjny, dyskalkulia, czy analfabeta. Z drugiej próba zniechęcenie do pisania. tak dopóki nie było tego portalu to władza i jej giermkowie byli szczęśliwi. Prawda jest okrutna, a władza jest naga i nie posiada predyspozycji do planowania czegokolwiek. Nie wspomnę o decydowaniu o losach lokalnej społeczności. Niestety powyższy artykuł potwierdza założone tezy.

Janusz

Najbardziej podoba mi się ta wzmianka: „Jego niepowodzenie to wina tego, że nie ma znajomości…” także Kochani zapisujcie się do peło, będziecie mieć znajomości i wszystko się ułoży 😉

extexyexcive

my credit score what is a good credit score good credit score

Pietuch

Teoretycznie – Otwieram w tym zacnym mieście wytwórnie wód mineralnych, pod nazwą np „Warmińskie wody mineralne ” Robię sobie odwiert, żeby nie było gadania, bo w końcu wody mineralne ze studni głębinowej. Po pewnym czasie myślę sobie a ebać tą pompę i podłączam się do hydrantu i dalej sprzedaje niby wodę mineralną. Moje pytanie? Czy to jest normalne zjawisko?

gość

Teoretycznie, to to już by chyba było nawet przestępstwo, a na pewno wprowadzanie klienta w błąd za co zapłaciłbyś ogromne kary a twój Januszex od wody mineralnej miałby kontrolę z UOKIK.

Pietuch

To o co tu qwa chodzi?

gość

O kasę ! Reklama dzwignią sukcesu ! W tym wypadku jest to zwykłe oszustwo :(!

nieudolność władz w polityce mieszkaniowej

Czy ktoś wie ile średnio w tym mieście czeka się na mieszkanie komunalne? Śmiano się z PRL-u, że ludzie czekali na mieszkania po 5 czy 10 lat. Ale dostawali te mieszkania i mieszkają w nich po dziś dzień. A co się dzieje obecnie? Coś tak bardzo oczywistego, jak mieszkania komunalne to temat tabu i luksus dla wybranych. A to wszystko dzieje się w mieście, gdzie ludzi nie jest stać na kupno mieszkań czy drogi wynajem. Dzieje się w mieście, gdzie pensje są zatrważająco niskie, wręcz żenująco niskie. Może czas najwyższy aby ktoś odpowiedział za taki dramatyczny stan rzeczy? Może jakieś dymisje?

prywaciarze

Brak mieszkań… zabawne jest to, że co drugi „Januszex” w powiecie to firma budowlana jest :p pełno prywaciarzy-budowlańców a mieszkań brak hehe

Kyle XY

Jak napisano w ostatniej Gazecie Lidzbarskiej Burmistrz otrzymał od RM absolutorium. Wszyscy radni byli na TAK. Z tego wynika, że wszystko jest OK. 🙂
W demokratyczny sposób przytłaczającą większością wybrano, jak dla mnie kiepskiego kapitana, który wraz ze swoimi marynarzami pływa bardzo blisko krawędzi kredytowej. To niebezpieczna zabawa.

Zbój

Concordia ?

Kyle XY

I jeszcze jedno pytanie. Co to znaczy czekać na mieszkanie. To znaczy ,że społeczeństwo ma się zrzucić aby ktoś mógł zamieszkać , a z resztą zrzucających się. To morze mieszkania dla wszystkich z budżetu miasta. Ile poszło na termy z kasy miejskiej 20 mln. Za to w tych latach można było wybudować ok 150 mieszkań.

Kyle XY

Przepraszam za To może mieszkania dla wszystkich z budżetu miasta. Ile poszło na termy z kasy miejskiej 20 mln. Za to w tych latach można było wybudować ok 150 mieszkań.

Trombullus

150 mieszkań to 300 osób w wieku produkcyjnym. Zakładając że otrzymałyby je osoby spoza Lidzbarka można założyć że to wpłynęło by pozytywnie na handel i dochód z podatków. Z pewnością taka inwestycja dałaby dużo większy dochód dla miasta niż Termy

niskie pensje = mieszkania komunalne

Jeżeli pensje w mieście nie pozwalają ludziom na kupno/wynajem mieszkania, to psim obowiązkiem każdego samorządu jest zapewnienie tanich mieszkań komunalnych.

cebulowa

Jestem może wredna, ale powiedzcie mi jedną rzecz dla kogo są te mieszkania komunalne? Uważam, że takie mieszkania nie powinny być na stałe, lecz dosłownie powinny być wynajmowane na pewien okres czasu 3-5 lat. Rozumiem, że każdy może mieć słabszy czas (brak pracy, chore dzieci, choroba etc), tylko dlaczego taka osoba dostanie jakieś tam mieszkanie (wiem, że często nie są to warunki normalne) za free, a potem może je kupić za 10 czy 20% wartości. Ja pracuje z mężem na 3 zmiany, świątek piątek i niedziela, widzimy się od święta, mamy jedno dziecko i kupiliśmy jakieś mieszkanie PGRze bo było tanie i tylko na takie nas stać, a chcieliśmy mieszkać sami. Dlaczego teraz jest taka polityka pod nazwą „Bo mi się należy”, a nie ” wezmę się do roboty to sobie kupie/wynajmę” ?

Xyz

A no dlatego droga cebulowa, ze nie wszystkich stać na mieszkanie własnościowe. Ktoś to wymyślił i chwała mu za to. Ja właśnie w takim komunalnym mieszkam, doprowadziłam je do stanu użyteczności, bo niestety miasto nie partycypowalo w kosztach remontu. Zrobiłam to sama zeby godnie mieszkać. Mieszkam w nim juz ponad 30 lat bo najzwyczajniej nie stać mnie na mieszkanie własnościowe. A na to mieszkanie komunalne czekałam prawie 5 lat. Wydeptalam ścieżki do naczelników miasta (bo takowi wówczas byli) no i doczekałem się. Gdyby bylo mnie stać na własnościowe z pewnością bym takie kupiła i nie ponizala bym się przed nikim prosząc o jakikolwiek kąt i dach nad głową. A wiedz droga cebulowa, ze mieszkania komunalne nie jest tak tanie w opłatach jak sobie wyobrażasz. Oprócz czynszu i wszelkich mediów dochodzi ogrzanie tego komunalnego. I nie masz czego zazdrościć ,bo tobie nikt własnościowego nie zazdrości. Pozdrawiam z komunalnego.

cebulowa

ja nie powiedziałam, że jest tanie, bo wiem, że same koszty utrzymania w mieście (woda, śmieci, ścieki, podatek np. na 2 osoby) to już jest spora kwota, ale za taki luksus mieszkania w mieście się płaci. Ja tak samo kupiłam mieszkanie na kredyt za aż 60tyś zł, bo tylko na takie mnie było stać i nadal nie stać mnie na jego remont. Nie mówię, że to jest coś złego, lecz sama znam osoby gdzie 2 osoby zdrowe, dorosłe w sile wieku bez chorób dostało mieszkanie bo ma 1 dziecko. Uważam, że wiele mieszkań zostaje „przyznanych” nie odpowiednim ludziom lub dosłownie ludziom „po znajomości”

nowe mieszkania komunalne to psi obowiązek

Więc tym bardziej powinnaś wspierać pomysł budowy mieszkań komunalnych. Sama na własnym przykładzie widzisz, że Cię nie stać na mieszkanie. A są ludzie zarabiający bardzo mało, bezrobotni z różnych przyczyn, osoby chore. I taki ktoś ma wynajmować mieszkanie za 1500 zł/mci głodować? To jakiś chory żart! Budowa mieszkań komunalnych to psi obowiązek każdego samorządu.

Kyle XY

Należy pomagać ludziom potrzebującym , schorowanym , a nie zdrowym leserom wylegującym się przez całe wakacje na Wielochowie , bo Mops lub Caritas da i cały czas gadać ,że nie opłaca się pracować. Pewnie ,że się nie opłaca jak można dostać nawet trzy mieszkania komunalne na członków rodziny.

Biedolandia

To w tym mieście prawie każdy jest „potrzebujący”, bo zarabia grosze. Pensje na poziomie żenady, uwłaczające ludzkiej godności. W takim przypadku ze względu na żenujące płace mieszkania komunalne trzeba budować, setki mieszkań! Brak kasy? Podwyższyć podatki dla prywaciarzy. Kasa szybko się znajdzie.

Kyle XY

Jeżeli każdy jest potrzebujący to na jaką cholerę wybieracie do władz ludzi bez pomysłów, moralności , etyki , zwykłych pozorantów , którzy co najwyżej mogą z wami poćwiczyć w parku pompki i przysiady .
To was kręci? To może niech Lidzbark zasłynie w Księdze Guinnessa np w kategorii robienia pompek i przysiadów w czasie wakacji, dzień i noc na zmianę . Prestiż całej imprezy zostanie podniesiony jeżeli lokalny polityk będzie w typ przedsięwzięciu uczestniczył . Przyjedzie dużo turystów oglądać ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, wariatów.

cebulowa

Na własnym przykładzie to ja wiem, że „gotowe gołąbki nie lecą do rączki”. Co innego osoby naprawde ciężko chore, a co innego „bezrobotni”, bo oni nie pójdą do pracy do biedronki, do polmleku, do term, do krasickiego, do sklepu, do szkła etc. nie pójdą bo nie i już. Takie osoby wolą żerować na MOPSie, GOPsie. Ci co chcą pracować zawsze znajdą pracę, nie zawsze wymarzoną, ale bd zarabiać pieniądze. Takim osobom powinna być pomoc mieszkaniowa, ale niech w lw otworzą więcej żłobków i przedszkoli by rodzice mieli co z dziećmi zrobić

balneologia wg satyrosty

Chwileczkę, ale niech ktoś w końcu napisze, dlaczego wodę do basenów leją z wodociągów. Czy w poprzednich latach tez tak było? czy to tylko teraz, bo jest jakaś awaria i nie można pompować „zimnej wody termalnej” z głębin. Jeśli tak było to pozwy do sądu za oszustwo? Płaciliśmy bilety za wody termalne

Rzymska łaźnia

Miała być Balneologia wyszła Balonologia. Pokój w podziemiach z wodą termalną jest pod kluczem. Pomieszczenie 2 lub trzecie po lewej stronie od wejścia, gdzie znajduje się agregat.Tak na wszelki wypadek ,żeby nikt nie zobaczył prawdziwej temperatury. Sorry nie wykąpał bym się w niej.

gość

Były wiceburmistrz (fan PO ) pan http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/marek-zelichowski-kierownikiem-term-warminskich/ strzegł jak oka w głowie tej ściśle tajnej tajemnicy ! Przy okazji koronawirusa prawda wyszła na jaw ! Rwąca rzeka czyli główna atrakcja czynna jedynie 2 miesiące , woda z wodociągów, woda chłodna o 34-38 C można zapomnieć , zimno w środku od nawiewów w przebieralniach również. Czeski film a nie Termy.

Zbój

Internet nie zapomina. Punkt 2 …się tak jakoś nie zgadza. Oczytany człowiek.
Komentarze fanów optymistyczne … szczególnie mój ulubiony gawędziarz M.M., ale i są te , które się sprawdziły niestety. Szacun p. redaktorze za ten portal… wolności słowa.

Emerytka

Termy termami, może ktoś spojrzy na czym tnie taki pan burmistrz koszty, żeby móc dołożyć to tego złotego biznesu. Odpowiedź jest dosyć oczywista, np na pracownikach, płace w UM wcale nie odstają od tych na termach, no może niektóre persony wyspecjalizowane w dwulicowości mają powody do dumy z pensji i szacunku włodarza. Kolejne oszczędności to płace w jednostkach podległych, wręcz żenujące stawki. Te oraz inne oszczędności przynoszą środki finansowe także na dokładanie do świetnych inwestycji, którymi tak prężnie włodarz się chwali wszem i wobec, np w płatnych artykułach, na gali którą sobie zorganizował z okazji absolutorium. Szkoda, że mieszkańcy nie mają świadomości w jaki sposób rządzi się w mieście finansami, jakie tak naprawdę popełniane są błędy, które na długie lata wywołują nieodwracalne skutki, które prędzej czy później spowodują wzrost podatków, bądź niedaj Boże bankructwo miasta.

jednostki UM

I tu się zgadzam. Płace w jednostkach podległych pod UM to delikatnie mówiąc – żart i kpina. Miasto niby się rozwija, pełen sukces a płace żenujące.

janek

to po co tam siedzieć, należy bezzwłocznie zmienić pracodawcę, dzisiaj jest wolny rynek.

gość

Tylko, że w tym mieście place są wszędzie podobne.
Nie trzeba zmienić więc pracy, trzeba zmienić MIASTO.

. Gość

Buta ,arogancja ,niektórym osobom w urzędach bym szybko podziękował za pracę , petenta należy szanować ,a nie przyjmować go ciągle nadętym i niezadowolonym !?,zmienić pracę jak ciepły stołek nie odpowiada , nie przyspawał przecież nikt nikogo do niego na siłę .

nowy

Dlaczego Emerytko piszesz że kto więcej zarabia jest dwulicowy czyżby z własnego doświadczenia.Mieszkańcy mają świadomość mimo wszystko.

Emerytka

Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Napisałam, że niektóre dwulicowe osoby mają powody do dumy z zarobków.

Wiesiek

Wybraliście sobie takiego wlodarza to teraz macie i nie narzekajcie

Emerytka

Masz rację wola ludu. Jaki lud taki włodarz.

Till

Ten artykuł powinien trafić do Der Spiegel. Dałby tej gazecie satysfakcję z tego ,że jednak mieli racją co do absurdu term. Zastanawiam się, jakim to trzeba być wybitnym umysłem lub geniuszem samorządowym, żeby za 120 mln zafundować sobie i mieszkańcom kłopot i wrzód na dupie. Proponuję w następnych wyborach samorządowych zagłosować na pasterzy z mongolskich stepów – narobią mniej szkód i będzie bezpieczniej.

Zosia Samosia i Koziołek Matołek

Moi Drodzy, nie wiem po co ta cała burza? W szklance wody! Bo tyle by się uzbierało termalnej w tym miejscu! Czy to ważna skąd nalana? Czy to ważne, że podgrzana? Grunt, że biznes kwitnie na ekranach TVN. Miasto musi partycypować w kosztach bo niby czyj to jest przybytek? Człowiek wziął to, by nie stało i niszczało a tu same złośliwości. Co do pracowników?! To jest termalny temat! Brak słów jakie to sieroty i nieudacznicy w tym Lidzbarku. Nic nie potrafią, niczego nie są w stanie się nauczyć, nie chce im się i w dupach się przewraca. I to za ciężkie pieniądze 2600 brutto i na zlecenie! Nie jest przecież tajemnicą, że co sprytniejszy może finansowo się odnaleźć np w klubie czy letnim barze. Trzeba tylko chcieć i umieć. Wtedy wierność wobec firmy kwitnie. Umów nie ma zbyt wiele bo nikt nie zasłużył, więc w czasach pandemii łatwiej jest utrzymać… Czytaj więcej »

słychać wycie? znakomicie!

Dawno takich bzdur nie czytałem.

wowpwp

Dobra ironia i szydzenie z elyt Lydzbarga. Kto nie załapał ten zgniłe jajo!!!!!!

janek

nie wiem o czym tu dyskutować, ponieważ przy dzisiejszych możliwościach jak coś mi nie pasuje to nie muszę zatrudniać się u takiego pracodawcy. Jak zatrudniający będzie kelnerką, recepcjonistką, ratownikiem, a międzyczasie masażystką,kucharką, a na koniec posprząta to i ludzi doceni.Żadna łaska można przejść do Hotelu po drugiej stronie ulicy, Wiki, Szkła , Budokopu , Zamku,itd. i coś się znajdzie.

gość

Rynek pracy w tym mieście wszędzie wygląda tak samo.
Żenująco niskie zarobki, o warunkach pracy nawet nie wspominam…

pietuch

To my w hydrantach mamy wodę termalną?

woda termalna

W hydrantach a nawet w kranach! ostatnio odkręcam swój kran a tam cieplutka woda leci! na pewno termalna…

ojojoj

Może coś im się zawory popierdzieliły i termalną do mieszkań a wodociągową do term. Oj, byleby nie radioaktywna…

janek

na jakiej planecie żyjesz, że nie wiedziałeś…

Luki

Bo z kranu leci Dżony Łolker i troche szkoda do basenu, stąd ten hydrant.

Były pracownik

Kilka lat temu pracowałem w wakacje w Termach i widzę, że nic się nie zmieniło. Traktują pracowników jak zawsze, 12h pracy na restauracji bez chwili przerwy czy tego, by móc sobie usiąść nawet jak nie było klientów. Rozwiązałem umowę, a po dwóch dniach się okazało, że wielu moich współpracowników otrzymało dyscyplinarkę po skończonym sezonie. Istny absurd, bo znam tam realia i wiem, że nie chciało się płacić odpraw za zwolnienie. Napiwki, które dostawaliśmy po pewnym czasie były przywłaszczanie przez zarząd. Bardzo nie polecam, pani Lendo to kobieta bez skrupułów.

Borek

A taka miła się wydaje 😉 uśmiecha się, Dzień Dobry mówi 😉

Iwo

Na ilu opiniach oparty jest powyzszy artykuł? Jednej osoby, dziesięciu? Stu?… Czy ci „biedni” ludzie wciąż tam pracują? Czy Zostali Zwolnieni, czy sami zrezygnowali? A Moze wciąż walcza by wydostać sie z „obozu pracy” ? Moze trzeba im pomoc. Ruszmy zatem wszyscy z odsieczą. Co takiego spotyka tam ludzi, ze złość i frustracja wpędza ich w obłęd. I w koncu czy były pracownik jest wiarygodnym źródłem do przekazywania opinii? Wybaczcie. Ja mam mieszane odczucia.

Rybka lubi pływać

A no wlasnie ?!

Api

Znam osobiście przynajmniej 10 osób potwierdzających warunki pracy.

Iwo

I całą historię zatrudnienia tychże osob także? Bo przecież rozne są powody odejścia, zwolnień, albo nawet zwolnień dyscyplinarnych. No ale załóżmy, ze Pan redaktor jest poinformowany w szczegółach. To mam w takim razie jeszcze jedno pytanie, czy nie uważa Pan, ze 10 osób w stosunku do setek osob, choc moge sie mylić co do ilosci, ale zakładam, bo tematem przewodnim artykułu jest gigantyczna rotacja. 10 osób (załóżmy)w stosunku do 200, które miały do czynienia z tym zakładem, to wciąż slaba statystyka, by to brzmiało w tak drastyczny sposob?. Tak mi sie wydaje. Przeanalizowałem zarzuty zawarte w opinii i jest tak naprawde niewiele szczegolow. A czy jawną informacją jest to, czy „obóz pracy w termach” jest Pana Redaktora subiektywna opinią, czy opinią pracownikow? Nie wiem, ale dla mnie sprawa jest grubymi nićmi szyta. Niby cos, ale ani kto, ani co. Prosze pomyslec czy niewarto by poznać opinii pracownikow, którzy obecnie pracują.… Czytaj więcej »

Pracownik

Oczywiście że pracują ludzie. Obecnie pracuje większość załogi.I my obecni pracownicy, zapoznaliśmy się z treścią artykułu i choć wzbudził on niewielka irytację, to domyślamy się „kim jest informator i pewnie też znaamy szczegóły determinujące go do nakręcenia przedmiotowej sprawy, być może wynikające z osobistych animozji. Kto wie. Rzetelna opinia to taka, pod którą pracownik podpisuje się personalnie, skoro jest byłym pracownikiem dlaczego pozostaje anonimowy. Jako pracownik tego zakładu pracyy, z dostatecznie długim stażem napisze tylko jedno. Jest to bardzo krzywdzące, w stosunku do ludzi którzy w tym miejscu pracują, w stosunku do firmy, Zarządu firmy i całej pracy, w która wiele osób na codzień wkłada czas, serce i zaangażowanie. Nie potrzebne są wasze obawy, pracownicy, byli pracownicy, zwolnieni z powodu pandemii sami dzwonią by zgłosić gotowość do podjęcia pracy ponownie. Tym samym informuje Pana, że w Termach są osoby, które z chęcią wejdą wspolnie z Panem w dialog, jeśli oczywiście… Czytaj więcej »

rozbawiony

„pracownik”, ale pewnie wodąciągów……

wowpwp

W wolnym czasie śpiewa łubudubu? Jak nie, to przepraszam…

stary

Halo, halo a dlaczego nie podpisałeś się „personalnie”?

Gregory Szpec

Czy ładnie tak udawać pracownika term?

. Gość

Pracowniku proszę się nie ośmieszać ,jako gość term byłem wielokrotnie rozczarowany ,np.brakiem wafelków do lodów, slabym jedzeniem, itd………..

Gosc

Dlaczego ty nie podpisałeś się?

nowy

Dlaczego do tej pory te osoby nie wniosły spraw do sądów pracy..Czyżby mieli coś za uszami.Jak może osoba która pracowała lata temu oceniać warunki obecnie panujące.

Zbój

Uwielbiam takie porady. Manipulacja Kolejny miłośnik nieznający układów. Wniesiesz do prokuratury musisz udowodnić. Jak ktoś łamie prawo, to raczej nie zostawia śladów. Spróbuj kiedyś zastosować się i realizuj te pytania we własnej sprawie.

Xyz

A ja nie mam takich mieszanych uczuć. To co mówią ludzie jest rzeczywistą prawdą. Mało tego. Machloje jakich malo. Ta chociażby z alkoholem, który sprzedaje się w ich restauracji. Alkohol kupowany bez faktur. Prywatnie. Mało???

nowy

Jeżeli wiesz że bez faktur to do prokuratury.Jeśli nie masz dowodów to prokurator do Ciebie.

Odważna

Nie oszukujmy się, wszyscy dobrze wiemy jak jest, obecnie pracujący również. Prawda broni się sama. Nie każdy ma odwagę wyrazić swoją opinię publicznie dlaczego? Nie każdy ma taką odwagę. Jedni mówią dość tych kabaretów, inni nadal pracują, znając panującą rzeczywistość. Lęk, obawa przed utratą pracy zmusza ich do posłuszeństwa! Nie od dziś o tym wiadomo. Każdy ma prawo wyboru. ‍♀️ Pracownicy to tylko kropla w morzu nieprawidlowości, od lat panuje zła opinia na ten temat. Myślę, że jeszcze wiele osób zdąży się wypowiedzieć. 🙂

. Gość

Termy!!! Totalna porażka . Szkoda ludzi, którzy tam pracują .

bezrobotny na zasiłkach

Jakbym miał pracować za te śmieszne 3500 na rękę, to serio lepiej na zasiłkach siedzieć. Ostatnio chodziłem po pracodawcach, szukałem pracy za min. 5000-6000 zł na rękę. I śmiano się że mnie. Skoro was to śmieszy, to sami se pracujcie i płacie podatki na moje zasiłki żebym mógł sobie kupić harnasie w promocji i się z was śmiać, Janusze.

bezrobotny na zasiłkach

Jeszcze się dowiedziałem że dostanę od Dudy kolejne 500 zł na wakacje 🙂 głosujecie na Dudę, głosujecie na PiS !!!!!1

Zbój

….musisz zostać lokalnym politykiem będziesz zarabiał 3x tyle. Na razie tak trzymaj. Zmienisz trunki na szlachetniejsze i większej mocy. Najpierw przebadaj wątrobę…czy się nadajesz.

xyz

to nie Duda daje tobie, to są podatki zabierane twojej Matce, Ojcu za Ich pracę, nie wstyd ci nierobie

bezrobotny na zasiłkach

Moi rodzice nie pracują, w mojej rodzinie nikt nigdy nie pracował 3 pokolenia wstecz. Jakbym poszedł do roboty, to patrzyli by na mnie jak na idiotę. Zasiłeczki lepsze. Głosujcie ludzie na PiS, oni chociaż tym ludziom dajom. Zasiłki też dajom. Tylko PIS !!!!1

bezrobotny na zasiłkach

Zapomniałem dodać że moje 10 dzieci też nie będzie pracować, wnuki też nie. Oby PIS rządził do końca świata. Tylko DUDA!!!1

Zbój

Ot taki prowokator z PO

hehe

dokładnie:) a rodzice na bank pracują i są dyrektorami po znajomości:)

Rybka lubi pływać

O i to mi sie podoba. W takich ludziach siła! Wiedzą czego chcą i smialo po to idą. Ale jaja!!!

Zbój

Jeszcze kilku takich i lokalni biznesmeni przeniosą swoje firmy do Ornety.

prywaciarstwo się szerzy...

Mam taką nadzieję. Niech w tej Ornecie „szerzy się prywaciarstwo” a nie tutaj.W naszych mieście ludzie mają powoli dość prywaciarzy. Z roku na rok coraz więcej mieszkańców gardzi ta grupa społeczną, która wzbogaca się na ciężkiej pracy i często wyzysku mieszkańców naszego miasta.

Pietuch

Mam małe pytanko . Po Uj były te odwierty ,skoro woda jest pobierana z hydrantu? Ktos wie?

Zbój

Może na zasadzie metody Więcławskiego naliczanej procentowo lub pierwszy głupi krok…… i poszło na zasadzie…. pieprzyć mapy geologiczne i występowanie źródeł.

Gregory Szpec

…pieprzyć … za to szlachetnie urodzeni będą mogli sobie popływać.

Obłąkany

Co wlasciwie wspolnego ma wlewanie wody w baseny z obozem pracy? Tylko ja widze w tym no sens?. Ja tez mam cicha nadzieje ze nikt nie będzie tam chciał juz wiecej pracowac, zamkną w pizdu na osiemdziestat spustów i zostanie moczyć dupska w kałuży. Pewnie juz Wiecie ze Harrry w nowym planie zagospodarowania zaklada otwarcie tam szpitala dla obłąkanych by potem we współpracy z tvnem nagrac 14 odcinkowy dokument o tamtejszych pacjentach. Podobno role na Pierwsze 3 odcinki maja byc dla chetnych, a pozniej juz dla tych z zaleceniem lekarza. Ja tam 3mam kciuki za nowe przedsięwzięcie 🙂

3 tenorów termalnych

W pierwszym odcinku powinni wystąpić tzw. ojcowie tego pomysłu czyli Zimnych Term Warmińskich. Choć niektórzy Ojcowie założyciele nie przyznają się do ojcostwa to my ich pamiętamy ze zdjęć jak to wmurowywali kamień węgielny. Ma ktoś zdjęcia. Kto tam był?

Zbój

Najważniejszy był ten co dawał „pieniendze”. Władza zawsze buduje dla siebie.

nowy

Autor pasuje do treści.

hejoha

Prawda jest taka, że tylko WARIACI i SAMOBÓJCY pójdą teraz do term i basenów

Faith

Bo dlaczego ?
Nie ma to jak Wariaci mówią wariatom kto jest wariatem xD

Mario76

Prawda jest taka ze termy zatrudniły kilka lat temu cały bezrobotny chłam jaki pozostał bezrobotny w Lidzbarku. Bywam mozna powiedziec bo musze i widze braki obserwuje Tamtejszych i większość to miejscowi malkontenci z wybujałym ego ale z niewielkim przygotowaniem i mikro chęciami do pracy. Znudzeni ratownicy czy niewyspana pani z recepcji z kubkiem kawy w ręku. Z gowna bata nie ukrecisz – jak to mówią. Dobrze znam ten rynek pracownika.

Gość

Janusz tzw” przedsiebiorca ” chce placic najnizsza krajową , a w zamian chce by pracownik pracowal jak za 5tys . Tak to juz jest jaka placa taka praca . Rotacja w termach mowi wszystko !

xyz

za twoją pracę nie zapłaciłbym złamanego grosza, w myśl zasady „jaka praca taka płaca”. Z taką mentalnością dojedziesz do końca emerytury twojej Mamusi, bo gdy Jej zabraknie, zdechniesz z głodu.

prywaciarstwo się szerzy

Odezwał się pewnie prywaciarz, u którego nie chce nikt pracować za marne grosze haha… Jak cię nie stać na normalne pensje dla pracowników, to lepiej zamknij pseudobiznes. Teraz ludzie na ulicach śmieją się z takich tzw. Januszex-ów

prywaciarstwo się szerzy

Oby PiS po kryzysie dowalił prywaciarstwu (pfu!) Januszex-om takie podatki, by się same pozamykały i nie psuły rynku pracy w tym mieście. Niektórzy powinni kury macać, nie firmy otwierać.

Kobieta

Nie czuję się gorszą no akurat przez przypadek tam się znalazłam na kilka miesięcy. Znawca rynku pracy. Dobre sobie.

bezrobotny na zasiłkach

Jakby mi płacono 3500 na rękę to też bym się nie przykładał do pracy, chodził zaspany i miał wszystko gdzieś. Jaka płaca, taka praca. Proste?

Zbój

Zatrudniano z UP aby była dotacja i dalsze upychanie publicznych pieniędzy w ekonomicznego gniota. Nie wpadłeś na to Mario?

Faith

Mam wrażenie że nie do końca autor wie co to są/były obozy pracy. Całe szczęście że raczej nigdy się o tym nie przekona ponieważ używanie takiego słowa nawet jeśli dany zakład pracy czy jakaś firma jest źle zarządzana według autora to nie należy używać od razu radykalnych słów.
Wiadomo czym bardziej radykalne słowa tym większe zainteresowanie no i mamy tu w komentarzach dyskusje której chyba tak bardzo chciano, napędzająca się mowa nienawiści wystarczy poczytać zero zrozumienia baa nawet pojawiają się takie komentarze jak ” komu z tego miasta jeszcze nie odeszła ” cel chyba został zrealizowany artykuł zrobił swoje sprowadził dyskusję ludzi na poziom tytułu artykułu.

Pozdrawiam

Gość

Mowa nienawisci ? 😉 mowa prawdy! W koncu ! Sa dowody . Po powrocie do plywania kolejne nowe twarze pracujace w termach !Jakie to znamienne:(

Faith

Nowe twarze no i co ? Grzech przestępstwo? No i związku z tym ? Tak mowa nienawiści polecam zapoznać się z tym słowem.

Zbój

Proponuję, abyś w ramach śledztwa… zatrudnił się na pół roku. Będziesz wiarygodny. Może być inna firma. Blisko.

king

To nie firma decyduje kiedy się kosi, ograniczone I opóźnione koszenie ze względu na suszę, rząd wstrzymał pierwsze koszenie o miesiąc i takie efekty, tereny należące do gminy miejskiej są koszone na bieżąco, chodniki to nie tereny zielone które ma kosic firma od zieleni, ciągi komunikacyjne to zadanie dla pgk

polityka mieszkaniowa

Od dawna mówię, że wysokość wynagrodzeń w tym mieście to jakiś ponury żart. Pensje żenująco niskie w połączeniu z małą ilością mieszkań komunalnych to niedorzeczność! A może to kwestia po prostu braku kompetencji włodarzy? Osoby zarabiające 2000-3000 zł „na rękę” nie jest stać na wynajem czy hipotekę. Normalną rzeczą wszędzie na zachodzie jest rozwijanie polityki mieszkaniowej i budowanie MIESZKAŃ KOMUNALNYCH na dużą skalę! A w naszym mieście nie buduje się nawet tanich mieszkań na wynajem przez prywatne firmy. Totalna klapa! Zamiast tych term można by było wybudować całe osiedle komunalne i to faktycznie wpłynęło by na rozwój miasta. Tymczasem demografia jest bezlitosna, miasto się wyludnia a społeczeństwo starzeje.

zbój

…..tak mieszkania to prawdziwa inwestycja. Tylko, że ” golas” co przeputał pieniądze na głupoty tego nie zrobi. obawiałbym się o formę, jakość, otoczenie i projekty. znając wizje włodarzy. Kolega jednak pokazał nam przy okazji, iż rozwój budownictwa jest miernikiem rozwoju miasta. Skoro tak, to opowiadanie ,że miasto się rozwija jest zwykłym…..fejk newsem

gość

Polityka mieszkaniowa i mieszkania komunalne to absolutna podstawa, bez której nie można mówić o jakimkolwiek rozwoju regionu. Niestety na tym polu mamy do czynienia z całkowitą kompromitacją włodarzy.

zbój

Drugi wskaźnik to ubywająca liczba mieszkańców. Trzeci ludność z innych krajów ściągani do roboty itd.jak się nie buduje mieszkań to ceny nieruchomości są….na odjazdowym poziomie.Dorzućmy zaniedbania w budowie dróg. Czy przez woj. szuwarowo- bagienne przebiega jakaś autostrada ?

Barbara

Co się dzieję w tym mieście o termach głośno Lidzbark w połowie zarośnięty jakaś firma kosi nasze miasto jak za karę na odp…dol gdzie jest Pgk czy ta spółka funkcjonuje?

odp

babko Barbaro chcesz mieć trawkę zółtą(spaloną od słońca) na 5mm , opanuj się daj żyć zwierzętom przy zwiększonej produkcji tlenu przez różnego rodzaju łaki trawowo kwiatowe !

Xyz

Ze miasto zaciśnięte to fakt. Jeszcze troche a przy kraweznikach wyrosną drzewa. Ale cala uwaga milosciwie nam panującego burmistrza skupiona jest na innych sprawach, typu sport i uzdrowisko. Miasto Cita Sloow.

Zbój

Niestety kłania się brak zaplecza i chyba zdrowego rozsądku. Nowi radni mieli być młodymi wilkami i robić porządki. Jakoś dziwnie im kły powypadały i weszli w podobny marazm jaki jest w tym mieście od lat. Ech już widzę tych schorowanych emerytów śmigających obroty 360 stopni na drążku. Wydatkowane pieniądze nie różnii się od strefy relaksu… w pewnym mieście.

Ktoś

PGK przegrało przetarg na koszenie, wygrała tańsza firma, czego mamy efekty…

zbój

Szacunek dla pana redaktor za lata walki z systemem panującym w tym dziwnym mieście. Komuna stąd nie odeszła.

zbój

z innej beczki. Pobieranie wody z hydrantu do uzupełnienia wody… świadczy o przemyślanym przez projektanta systemie uzupełnienia basenów w wodę. Cieszmy się ,że strażacy nie przyjeżdżają beczkowozami lub inna firma. Rano szambo, po południu woda pitna.Możemy powiedzieć tylko …a nie mówiliśmy ?

gość

W „komunie” w tym mieście powstawały osiedla, bloki i mieszkania. Teraz nie powstaje tu nic, brakuje mieszkań a ludzie często mieszkają w wynajętych klitkach za 90% swojej wypłaty, albo poniemieckich lepiankach.

zbój

To prawda. Bardziej chodziło mi o rządy lokalnych książąt na tronach.
Nie zapominajmy o bezguściu w centrum miasta, ale najwyraźniej była to potrzeba chwili lub brak wizji.

zbój

styl zwany w budownictwie socrealizmem… bodajże.

Faith

Dziwnym mieście a co w nim dziwnego? Dla mnie te miasto jest piękne urodziłem się w nim i pewnie tu umre i to jak zmienia się miasto jest bardzo pozytywne przez 15 lat zmieniło się nie mal wszystko miasto jest perełką turystyczną co za tym i dla tych którzy tu żyją lepiej się mieszka funkcjonuje.
Tak jest to możliwe mówiąc normalnie jak nie miesza sie do wszystkiego polityki a użycie słowa komuna że jeszcze nie odeszła no cóż mam nadzieję że rozum nadejdzie. Pozdrawiam.

Zbój

Chyba do ciebie rozum nie przyjdzie już nigdy. Przykro mi nie chce mi się tłumaczyć ,,,czym charakteryzuje się tzn. jakimi wskaźnikami mierzy się rozwój miasta. Wygląda ,że i tego nie pojmiesz.Tak jak nie pojmujesz ,że polityka w każdym mieście stoi, bo radni są polityczni, burmistrzowie i nalezą do partii. sorry podstawowa wiedza z WOS.

Zyx

Oboz pracy to idealne określenie całych term, pracowałam tam, nadgodziny nie były płacone, jeśli nie byłeś pupilkiem szefowej to najgorsza robota czekała na ciebie, kelnerki były nimi jedynie z nazwy tak to myły okna, podłogi, fugi w kafelkach no i zmywaku całe 12 godz a ci „lepsi” pracownicy obsługiwali gości. Pomijając fakt ze szefostwo kazało umyć plastikowe naczynia jednorazowe aby podać w nich kolejny i kolejny raz to w całym obiekcie był syf tam gdzie oczywiście oczy klienta nie zaglądały 😉 nie polecam pracy w termach, zwalniają osoby z dnia na dzień po kilku dniach pracy bo tak im sie podoba, wypłata zawsze była z 2 nawet czasem 3 tygodniowym opóźnieniem. Nie szanują pracowników a już tylu ich się tam przewinęło..

mohyła

My przyjezdni ludzie z kraju i zagranicy wschodniej dziękujemy Wam mieszkańcom Lidzbarka Warm za napełnienie basenów wodą z waszych wodociągów i szybko nam ją podgrzejcie do odpowiednie termalnej temperatury, bo nie przyjedziemy

Zbój

Zdaje się, że woda termalna 🙂 to mit. Głównie jedziemy na wodzie z sieci. Czy kręci się mieszkańców z opłatami, aby ulżyć tak cudownej inwestycji? Nie wiemy, dowodów brak. Czy poprzedni prezes wodociągów zapłacił głową za chęć odzyskiwania należności od dłużnika? Czy dlatego ,że śmiał powiedzieć prawdę o jakich kwotach, zadłużeniu ? Nie wiemy nic. Czy wszystko odbywa się w zaciszach gabinetów mając interes mieszkańców w d… Gdzie są ci obrońcy tego gniota? Pamiętamy spory na tym forum, jaki to skok ekonomiczny dokona miasto po powstaniu term z kotłownią. Turyści drzwiami i oknami na bank. Czy panowie od kamienia węgielnego mają coś do powiedzenia mieszkańcom ? Czy kiedykolwiek odpowiedzą za działanie na szkodę miasta i niewłaściwe ulokowanie publicznych pieniędzy? Nie to pieniądze wszystkich, czyli nikogo. Po nieudanej inwestycji… cichutkie upsss Pracodawcy zdziwieni, że należy się wynagrodzenie, a forma dziczenia pracownika przybiera na sile przed wypłatą… to czas zmienić pracę. Białorusini… Czytaj więcej »

gość

https://www.facebook.com/Byli-Pracownicy-Willa-Port-105479164520913/?__tn__=K-R&eid=ARBLmSHgtDLef2MXhS4PtgG8kxRow9csxuZ9ZuUmtzrGy7aUSRQee7iqnCL3MVJn0eKsFmaiSnII47ZY&fref=mentions
link przedstawiający sytuację i apel pracowników byłych i obecnych spółki zarządzającej m.in termami , hotelem w Ostródzie

extexyexcive

transunion credit report http://checkcreditps.com/ – annual credit report com free credit karma transunion free credit report

imie

Sądzę, że „na potrzeby tegoż artykułu” to właśnie lokalny fotoamator zerwał plomby. By było fajniej…

Zbój

Jakieś dowody ?

AsdKiller

Wspomnę hasło sprzed paru lat – ” Cała Europa z Nas się śmieje – a Wajs wodę grzeje!!! ” Ot Ci nasze ” TERMY ” !!!!!!!!! Źródła Termalne CO2, a nie Termy Warmińskie, gdzie (…) przekręt na pracownikach goni przekręt…

Trombullus

Wspaniały pomysł. W czasach gdy w sklepie i komunikacji muszę nosić maseczkę, często myć ręce i odkażać, walnę się do wspólnej balii razem z „Gośćmi z całego kraju i zagranicy”. Bardzo to zdrowe w sensie że przeżyją najsilniejsze jednostki. Typowy dobry, prawicowy pomysł- czysty darwinizm. Proponuję też korzystanie ze wspólnych szklanek i podcieranie się używanym papierem toaletowym.

Co do wody z wodociągów to mało. Może już niedługo pracownicy starostwa i urzędu miasta dostaną delegację do koszenia trawy i czyszczenia basenów na Termach w godzinach pracy urzędu. Rynek pracy w Lidzbarku jest pamiętliwy, ludzie nie będą tam pracować. He ,he a wtedy naprawdę możemy usłyszeć dużo rosyjskiego w Termach i pan Janek zostanie obwołany prorokiem. On to sam powiedział że Termy będą odwiedzać goście zza wschodniej granicy i jak widać będą. Goście- ponieważ nawet Ukraińcy nie będą pracować w takich warunkach i za takie pieniądze.

Henry

Trombolusie, co wspólnego z tym ma prawica?

zbój

Trombullusie w punkt. Pamiętam jak burmistrz miał przejrzeć ten temat, a teraz w jedną trąbkę gra. Poważnie zarażony wirusem-uzdrowiskiem. Z oceny pójścia drogą turystki… same niewypały.
Hotel…. chyba właściciel żałuje co do lokalizacji. Termy bardziej bolą…niewypał … uzdrowisko…. niewypał.
Od lat pisaliśmy, że to ekonomiczny Bangladesz. Tak, rzetelność, rozum, umiejętność liczenia ,sprawdzania informacji, refleksja, korzystanie z usług ludzi mądrych czy fachowców to temat w L.W nadal deficytowy…. jak woda termalna. Pozdro

Xyz

Budujące się obecnie uzdrowisko tez niebawem pójdzie w obce ręce. To wiecej niż pewne.

zbój

Termy doczołgają się do 5 lat i młotek.

Xyz

Ja osobiście dziekuje redaktorowi za to, ze mimo swoich obowiązków rodzinnych i służbowych znajduje czas na to, by bacznym okiem przyjrzeć się temu, co złego i ponizajacego nas mieszkańców dzieje się w naszym mieście.

Mas

W sieci jest filmik jak woda leci z hydrantów a licznik stoi w miejscu więc po co ta ściema ze jest mierzona? Rozbija ubytek na mieszkańców miasta i nawet się ludzie nie zorientują.

do Mas

komentarz to fejk news , brak odnośnika do tego filmiku w sieci ?

Kriss

Zapraszam pracowników do profesjonalnego związku zawodowego NSZZ „Solidarność”. Tam pracownicy uzyskają pomoc

Xyz

W lidzbarskich termach jak w polskim rządzie. Afera goni afere.A wszystko zamiecione jest pod dywan przez władzę naszego miasta. Starosta i reszta udają,ze wszystko jest ok.Ktoś obcy, komu oddano termy doi miasto równo. A my mieszkańcy biernie się temu przyglądamy i rozkładamy bezradnie ręce milczac.To dzieki redaktorowi wychodzą na światło dzienne takie „perełki” jak ta z wodą „termalna” z miejskiego hydrantu.Nie szkodzi. Każdemu z mieszkańców dołoży się po ileś tam metrów sześciennych wody i bilans wyjdzie na zero. Brawo Kuzniewski i reszta towarzystwa.

Patriot

Należy zauważyć, że chodzi o rządy PO. Tj te na szczeblu lokalnym i te minione w naszej Ojczyźnie.

Mas

No i wszyscy mieszkańcy dostaną nadpłatę za wodę bo ktoś musi pokryć koszty napełnienia basenów.

Jan

Chyba niedopłatę za wodę.

zbój

Tak jest. Znowu się okaże ,że liczniki… źle liczą. Jest patent. Co mieszkaniec kupi nowy wodomierz to jest do….Pech jakiś.

Gość

Popytajcie w sanepidzie lub w starostwie u radnych , oni mają wglad do wyników kontroli bakteryjnych w takich obiektach na terenie calego powiatu.

Kobieta

Potwierdzam wszystko, co powiedział pracownik. Odeszłam po niecałych czterech miesiącach. Patologia a nie praca.

...

Dyskusja czyli ( oceny obiektu poprzez komentarze ) zostaly niedawno nieusuniete na ich profilu spolecznościowym facebook. A ta woda z wodociagów to nic nowego, turysta z Polski czy Rus mysli, że moczy sie np w strefie aktywnej w wodzie termalnej…?

...

Poprawka „usunięte „

Kobieta

Dokładnie. Ci którzy nie wiedzą jak to wygląda „od kuchni” myślą, że moczą tyłek w wodzie z gorącego źródła. Bzdura.

WAJS

Kobieto… od PIECA nie od KUCHNI!! Termy zaraz wkroczą o dofinansowanie na olej opałowy, bo węgiel za drogo wychodzi ogrzać tyle wody. Kto wie czemu ” TERMY ” w czasach przed NIBY WIRUSEM ” były otwarte od x do x godziny? Nie, nie chodzi tutaj o godziny pracy pracowników… Grzałki też muszą trochę ” ODPOCZĄĆ ” … Śmiech….

Kobieta

Gdyby od początku było wiadomo, że woda jest po prostu zimna i termy powinny powstać w innym miejscu, to nie trzeba by było grzać tej wody. Śmiech to jest właśnie grzanie wody w termach. Sama nazwa term pochodzi jak wiadomo od ciepłych źródeł. Ściema i parodia. A za to wszystko zapłacą ludzie z Lidzbarka.

Trombullus

To że woda będzie zimna wiedziano jeszcze przed położeniem kamienia węgielnego pod budowę. Pan Jacek Protas i Jan Harhaj z Platformy Obywatelskiej- teraz Koalicja Obywatelska zadecydowali że woda może być zimna. Pytanie kto teraz zadecydował że woda lecznicza może być zimna i z wodociągów?

Zbój

mogli ją nakazać ,że ma być cieplejsza.:) Woda ze strachu np. podniosła się o 4 stopnie, aby spełniać żądane minimum.:)