Paź 172018
 

Konwencja wyborcza PiS w Lidzbarku Warmińskim

Konwencję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął zespół Bayer Full wykonując kilka utworów w rytmach disco polo. Następnie kandydat na Burmistrza pan Mirosław Litwin przywitał gości, a byli to: wicewojewoda Sławomir Sadowski, Prezes zarządu WMSSE Grzegorz Smoliński, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, kandydat na Burmistrza Ornety Wojciech Lisowski, kandydat na Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Bartłomiej Zdanowicz z rodziną, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski (nieobecny). Pan Mirosław Litwin podziękował panu Wiśniowskiemu za udostępnienie miejsca na organizację konwentu.  I powiem szczerze, że cieszę się, że jesteśmy tutaj wszyscy razem, bo wszyscy Polacy to jedna rodzina – m.in. dodał kandydat na Burmistrza. W dalszej części zespół zagrał kilka piosenek, po czym głos zabrał wicewojewoda Sadowski. Przedstawił krótką dumną historię Polski, przekazał pozdrowienia od Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Premiera Mateusza Morawieckiego. Słowa dotrzymujemy w rządzie dotrzymamy i w samorządzie – stwierdził wicewojewoda Sławomir Sadowski. Następny gość Prezes zarządu WMSSE Grzegorz Smoliński wspomniał o sukcesach stref ekonomicznych, iż w ciągu roku zrobiono tyle co przez ostatnich 8 lat. W Bartoszycach udzielono 6 koncesji, w Dobrym Mieście kilka, w Lidzbarku Warmińskim 1 koncesję.  W przemyśle nieuciążliwym, w innowacyjności, w automatyzacji, w wysokopłatnych miejscach pracy szukajmy przyszłości tego regionu, tak aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali bowiem z turystyki się nie utrzymamy – konkludował Prezes Smoliński. Kolejny gość, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz w bardzo krótkiej wypowiedzi oznajmił, iż aby ludzie w Lidzbarku Warmińskim byli tak szczęśliwi jak w Ostródzie to Burmistrzem musi zostać Mirek Litwin. (Kilka kolejnych piosenek zespołu Bayer Full). Pan Jacek Pawlik, kandydat do sejmiku, jako priorytet swoich działań wskazuje budowę i remont dróg lokalnych. Kolejnym ważnym punktem do realizacji jest ochrona środowiska. Jak piszą w mediach społecznościowych, jak podawane jest na portalu NaszLidzbark, potężna firma – Polmlek, co jakiś czas spuszcza ogromne ilości ścieków do naszej pięknej rzeki. Tak być nie może, a ja jestem gwarantem, iż tak nie będzie –  kontynuował pan Jacek Pawlik. Kandydat do Rady Powiatu, pan Leszek Sierputowicz powiedział m.in, że cieszy się, iż dzisiejsza atmosfera odbiega od sztywnych konwencji tego typu spotkań. Abyśmy w niedziele byli razem i wybrali dobrą zmianę dla Lidzbarka Warmińskiego – dodał pan Sierputowicz.

Musimy zdecydować, którą drogą mamy iść. Jeżeli chcecie państwo wybrać rozwój inwestycji, wzrost miejsc pracy, jeżeli chcecie państwo więcej zarabiać, stawiajcie na Prawo i Sprawiedliwość – podsumował  na zakończenie tej części pan Mirosław Litwin. (kolej na piosenkę zespołu Bayer Full). W dalszej części, krótko przedstawiono wszystkich kandydatów do Rady Miasta i Powiatu oraz Burmistrza Ornety. Na zakończenie podziękował Dyrektorowi LDK Pawłowi Sadowskiemu za pomoc techniczną w realizacji dzisiejszego spotkania.

Konwencja trwała blisko 2 godziny, wypełnione w zdecydowanej większości przebojami muzyki disco polo w wykonaniu zespołu Bayer Full. Na widowni był „nadkomplet” widzów, dobrze bawiących się w rytmach muzyki.

Od Redakcji: Spotkanie wyborcze bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone z muzyką trafiającą w odpowiedni target. Co najważniejsze, nie było nudne dla widzów. Nawiązując do poprzedniego artykułu o piramidzie potrzeb, kolorem szarym oznaczono tych, którzy zarabiają mniej niż 3 tys zł. i właśnie dla nich było to dzisiejsze spotkanie przedwyborcze – zwykłych ludzi, ciężko pracujących, ledwo wiążących koniec z końcem. Jest ich zdecydowana większość w naszym społeczeństwie i to oni dokonają wyboru za kilka dni. Oni nie chcą uzdrowiska, kolejnej siłowni, parku – Oni chcą godnie żyć, mieć dobrą pracę i czas dla rodziny. Dzisiejszy konwent i hasła wyborcze dokładnie trafiają do tych własnie wyborców.

Poniżej kilka zdjęć i krótki materiał wideo.

 Posted by at 11:26 pm
Powiadom o
MIROSŁAW

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w wyborach samorządowych, a szczególnie tym z Państwa, którzy oddali głos na mnie. Dokonaliście wyboru, który szanuję i jednocześnie gratuluję wyniku moim kontrkandydatom. Dzięki tym wyborom zrozumiałem ile jest do zrobienia , żeby odbudować pozycję i zaufanie Państwa do Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście dalej będę działał i wspierał nasze środowisko, a swoją wiedzą i możliwościami zawsze chętnie z innymi się podzielę. Jednocześnie dziękuję redaktorowi naczelnemu „Nasz Lidzbark” Panu Andrzejowi Pieślakowi za rzetelne i szczegółowe przekazywanie relacji z mojej kampanii przedwyborczej. Wszystkim życzę dużo zdrowia,a rządzącym samych mądrych decyzji.

z wyrazami szacunku

Mirosław Litwin

Nemo

Ze specjalną dedykacją dla obecnych włodarzy. https://www.youtube.com/watch?v=23rF1SiWF4Y

Nemo
Pola

Wybór mieszkańców należy uszanować.Trudno znów w moim jadłospisie muszę pozostawić fasolę ,groch i bób, potrawy wzdymajace, ubierać rodzinę w szmateksach i szukać sklepów z tanimi torbami podróżnymi , aby móc pakować dzieci i wnuki za granicę .W moim mieście będzie znów żyło się wspaniale, tylko nie nam ,lecz lokalnym bonzom a ludziom może nawet 5 złotych na godzinę to za dużo skoro dokonują takich wyborów.

krzysztof

za parę godzin cisza wyborcza.. ankiety pokazują odmienny stan z miasta..a w mieście zdecydowanym faworytem jest pan Jacek,,,a do rady miasta wchodzą wszyscy z PO..i nie ma co się martwić…kto przegra .ważne ,że Lidzbark to jedna rodzina..

Nemo

Podobno ci wszystko jedno, ale chyba się podkochujesz w obecnym burmistrzu ? Bez urazy chodzi mi o miłość polityczną. Czy bardziej pstryczka dostałeś od PIS ?

jan

drogi Krzysztofie, a moje rozeznanie jest odrobinę odmienne od Twoich ankiet. Dawałeś Bartkowi 12-14 %, Mirkowi 2%, a Jacek garnie pulę w 1 turze. Jeżeli to się sprawdzi szacun i nie będę polemizował, jeżeli nie to nie zabieraj więcej głosu na tej stronie, ponieważ Twoje ankiety i badania legną w gruzach. Osobiście zakładam, że będzie 2 tura, tylko pytanie kto z kim i kto z kim połączy siły, miłego dnia.

Jaro

więc po co wybory Ci wszyscy już byli, więc ile jeszcze dadzą na termy ?

Polak

Tak, bo to dobry polityk.Cytaty z pańskich wpisów(Trzeba poznać politykę. Obietnice to jedno a ich realizacja to inna sprawa). Tak, bo to wybitny ekonomista. Cyt. (W debacie nie chodzi o to co kandydat powie,tylko jak wyglada i jak się porusza ,dlatego J.W. wygrał debatę). Wygląda na to,że pan Niedźwiecki zaniast debaty wystawiał sztukę teatralną. Jak pan mysli, komedię czy dramat? Panie Krzysztofie widzę,że pan i pański kandydat macie ludzi ,za co najmniej mało inteligentnych.

Ewa

dlatego nie mieli ochoty spotkać się ze swoimi wyborcami, ponieważ i tak wiedzą, że wszyscy wejdą i słusznie i po co!!! żałosne !!! Burmistrz też sądził, że nie będzie kontrkandydata, a tu znalazło się i to 2, osobiście uważam, że godnych fotela, a p.Mirek po tym co pokazał b.godny. Ja tym osobom osobiście, którzy już działali i społecznie się nie rozliczyli z 4 lat dziękuję,mało tego nawet nikt nie uderzył się w piersi i nie powiedział słowa przepraszam.

Nemo

Miałem nie głosować na PIS z racji ścigania przez p.S internautów, ale chciałbym zobaczyć twarze st. Harchaja, b.Wiśniowskiego jak budzą się rano po wyborach i wiedzą, że przegrali. Widzieliśmy już jednego pewniaka, który po przegranej pokazał klasę, a drugi próbował wręczać medale. Żenujące. Za to cała rzesza urzędniczych „protasiątek” byłaby rozdygotana bojąc się o swoje stołki. Piękna sprawa piękny widok. I te szepty.. Co teraz z nami będzie ? Ci niewykształceni nas nie wybrali ? Do stracenia nic nie mamy przez wiele lat poznaliśmy jak rządziło PO wraz z PSL/ 5 gmin. wiemy jak ściśle wyglądała współpraca. Gorzej być nie może, więc może warto już PO odsunąć od władzy. Przy okazji chciałbym szczególnie podziękować starostwu za zacnego obywatela Bieńkowską, która tak układała kontrole, aby wyszły jak trzeba. Czy w Lidzbarku ws term, hotelu też wyszło jak trzeba p.Janie, p. Jacku ?

Pola

Od bardzo dawna potrzeba nam dobrego gospodarza w mieście, pokornego ,skromnego dbajacego o ludzi ,Pan Panie Mirku daje nam nadzieję na lepsze jutro ,oby mieszkańcy naszego pięknego miasta obdarowali Pana mandatem zaufania , a swoją zazdrość i zawiść przełożyło na efektywną pracę. Gratuluję konwencji która pokazała jak powinniśmy współdziałać i się szanować

Realista

Trzeba nam innego burmistrza, gdyż obecny niestety okradł wyborców z nadziei na lepsze jutro, całkowicie się nie sprawdził. Ludzie glosowali bo mieli zapewnienie że będzie radykalna zmiana zarządzania miastem i zostali z ręką w nocniku. Wszystkie tzw inwestycje miejskie są prowydatkowe a ani jednej prorozwojowej. Trzeba to jasno powiedzieć. Burmistrz szedł po władzę w kontrze do poprzedników a już kilka dni po wyborach był na wspólnej imprezie w Zaciszu Leśnym. To są fakty. Najdziwniejsze jest to że PO tak broni post komunistycznej demokracji że nie może się pogodzić z utratą władzy zarówno na szczeblu centralnym jak i samorządowym. I teraz jej kandydaci wstydzą się swoich korzeni ukrywając się w różnych komitetach wyborczych mając nadzieję że ciemny lud to kupi.
Dziwna ta pseudo demokracja.

Frodo

Jak myślicie, ilu kandydatów starałoby się o posadę burmistrza gdyby ta nie była opłacana?
Może to byłoby lekarstwo na te partyjne wojenki?

Aleskandra

Dodatkowo zapytam, ilu kandydatów starałoby się o funkcję radnego gdyby to nie było opłacalne?

Mietek

Żaden :d

Mietek

Czemu komitet burmistrza nie zorganizuje spotkania z mieszkańcami?

Api

Dobre pytanie. Czemu?

gall anonim

Bo nosek mógłby urosnąć?

jan

ma jeszcze czas

Nemo

Słabo działa komitet PO + niemiecka przystawka N.. Czy b.W chce również spełnić postulaty tej partii jak wygra? Patrząc na intensywność zabiegów czy to nie jest cicha koalicja, z dopiskiem ” aby było tak jak było „?

Trombullus

Ha ,ha, widzę atak wszystkich kilkunastu Platfusów jacy zostali w Lidzbarku. Grunt im się pali pod nogami ponieważ odcinają ich od ostatniego małego korytka jakie im zostało. Już za niedługo skończą się przywileje, znajomości i łatwa kasa- szkoda- ha, ha! Koniec łososi i pstrągów- czas na pasztetową z Biedry.
PS: Może zaproszą Kopaczową to ich nauczy szpadlem machać jak to w Smoleńsku albo Schetyna ich wyszkoli na cinkciarzy.

gall anonim

Przestań, zaplecze zostanie w starostwie. Gdyby tam się to rozwaliło byłaby miła niespodzianka.

Guest

Żebyś się nie przejechał zwolenniku płaskoziemców.

Trombullus

Zmiana poglądów nic nie kosztuje i mało kogo obchodzi ale zmienić sposób życia z pasożytniczego, to trudne co?
No i teraz poproszę o kwik oderwanych od korytka…

Nemo
Nemo

Wywołał Platfusów i jesteś ?

Guest

Padały kłamsta ze sceny, a ten „nadkomplet” to chyba komuś się wzrok dwoil. Średnia wieku wysoka, co było dowodem na to, iż młodsi musieli zapiera*alać za miskę ryżu. Ciemny lud wszystko kupi, nawe te banalne kłamstwa, bo to chcial usłyszeć.
A redakcja niech nie wciska nam swej bezstronnosci politycznej,
Pamiętajcie, pis i po pokazały,.na co ich stać.
Czas tworzyć, odkrywac nowe, być może dopiero rodzące się, co naprawdę pozwoli zasypać ten podzial w narodzie. Niestety, większość, zwłaszcza ta mniej wykształcona widzi tylko dwie partie wg patologicznej zasady: jeśli nie jesteś z nami to jesteś z PO…

Nemo

Uuuuu profesor zwyczajny nie zauważył ,że pozostałe partie to tylko przystawki do obiadu. Piszesz banał jak M.M..

gość

średnia wieku ludzi ze zdjęć to według mojego programu do analizy fotografii 57 Lat.

Ewa

super, ponieważ na tej pierwszej konwencji 72

Nemo

No i co powinno się ich uśpić ? Zacznij od swoich starych. Oni chociaż coś próbują zmienić, a Ty zakładasz kaptur na pusty łeb i palisz marychę.

Jwk

Urodziłam się w L-W. Tu dorastałam, skończyłam szkołę, przeżyłam pierwsze niepowodzenia życiowe. Wyjechałam…
Uważam jednak, że Lidzbark jest w dalszym ciągu „moim Miastem”.
Z zainteresowaniem śledzę kampanię wyborczą.
I…. Ogarnia mnie przerażenie!

Kryteria, zgodnie z którymi jeden kandydat jest lepszy, a drugi gorszy są delikatnie mówiąc – kosmiczne!
– Puste, nie mające szans na spełnienie , obietnice….
– Nie są ważne treści merytoryczne, przygotowanie kandydatów, inteligencja, wiedza…
– Najważniejsze, że kandydat ma odpowiednio ustawionych kolegów…
– Ważne, że zorganizował „igrzyska”

Gdy czytałam Państwa komentarze, od razu skojarzył mi się TANIEC CHOCHOLI Wyspiańskiego ( symbol marazmu, niemocy, bezwolnosci)

O jaki Lidzbark Państwo walczycie??????

TUR

Lepiej tego ująć nie mogłeś. Chocholi taniec Wyspiańskiego

Jaro

Wyspiański nie umiał tańczyć

Jaro

więc wróć i po udzielaj się, a nie wyjechałaś 25 km na jakąś wiochę i mądrzysz się na odległość..

Jwk

Nie śmiałabym się madrzyć. Napisałam tylko o moich spostrzeżeniach. Jeśli zabolało – przepraszam!
A… Moja wiocha (jak to nazwałeś) leży dalej niż 25 km od Lidzbarka. Po 37 latach nieobecności, trudno jest wrócić i PO DZIAŁAĆ.
Jeśli to PO miało być sugestią (zakładam, że to nie błąd ortograficzny) , nie trafiłeś. Jestem zdecydowanie po przeciwnej stronie.

Jwk

W wyborach samorządowych nie jest najważniejsze z jakiej partii pochodzi kandydat. Tu liczą się kompetencje i wizja rozwoju miasta

Sp4tkr

Ludzie czy wyście powariowali i dajecie się wciągnąć w wojny partyjne ? Wybieramy gospodarza miasta, który w naszym imieniu będzie reprezentował miasto i wykonywał polecenia rady miejskiej. Ja naprawdę nie rozumiem jak można do wyborów SAMORZĄDOWYCH angażować partie polityczne ? 21 wybierzecie radę i gospodarza miasta i tyle

Mayday

Od dawna nikt na tym portalu nie dodał tak trafnego komentarza. Niestety jesteśmy społeczeństwem zmanipulowanym propagandą TVP i TVN. To one nam mówią, że tamci kradli, a my nie będziemy. No dobra będziemy, ale zobaczcie na tych poprzednich – ile to nakradli. Mentalność Kalego. Tak dzieje się i na górze i na dole. Media odbierają nam zdolność logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Przez to właśnie budują podziały w społeczeństwie. Rozliczmy tych, co byli, dajmy szansę nowym. A to jest nasz Lidzbark, zatem wybierajmy mądrze!!! A do wszystkich tych, którzy myślą/piszą: TYLKO Wiśniowski, TYLKO Zdanowicz, TYLKO Litwin. Zastanówcie się. To tylko politycy/specjaliści w obietnicach. I jeśli będziecie tak myśleć – nie wybierzecie mądrze… Za żadnego z nich nie dałbym sobie obciąć nawet paznokcia (nie mówiąc o palcu). BĄDŹMY MĄDRZY!!!

TUR

Dlatego ja nie idę a wybory. Na kogo nie zagłosujesz będzie tak samo.

zastanów się

Właśnie przez takie idiotyczne podejście nic nie można zmienić. Nie pójdę i już, bo i tak będzie tak samo. Otóż własnie tak będzie jak nie pójdziesz Ty i Ci którzy też tak zrobią. Ta zdegenerowana zgraja , która od lat zasiada w tym układzie właśnie chce takich postaw. I ty świadomie czy nie świadomie cementujesz ten chory układ. Im o to chodzi by ci co nie są w układzie i ich nie popierają nie szli na wybory. Wtedy ich układ , a więc ustawieni w poprzednich latach: koledzy partyjni, kolesie i ich rodziny, urzędnicy, którzy boją się zmian, różne mniejszości dla których ten układ jest wygodny, nienawidzący PiSu, z różnych powodów oraz inne jakieś zdradzieckie mordy, pójdą głosować i będą mieli łatwiej znów wygrać i to małym wysiłkiem. A ONI z układu i ich lizydupy pójdą na pewno. I zaprowadzą jeszcze swoje babcie, dziadków i pomogą dojechać kazdemu, kto odda… Czytaj więcej »

Nemo

A radni nie posiadają plakietki partyjnej? Prześledziłeś dobrze osoby startujących Sp ? Czy uważasz kolego, że zmiana etykietki na stowarzyszenie jest ok ? Czy to, że ktoś udaje, że nie należy do danej partii i startuje pod inną nazwą dla zamydleniu oczu jest w porządku.

krzysztof

o nie .nie lubię tego typu muzyki .muzyka dla ludu ,a ludu mało, , tak jak większość nie odwiedziłem amfiteatru…Burmistrz też nie był i proszę w ankiecie lepiej

gall anonim

większości nie było, bo musi zap…ać aby związać koniec z końcem, no i w podatkach zapewnić pensyjki synekury.

gall anonim

Burmistrz w swej wielkości nigdzie nie musi być, a tym bardziej bratać się z ciemnym ludem.

Polak

Ciekawy jestem , czy głosowałeś na obecnego cztery lata temu? Bo jeżeli tak to byłeś „ciemnym ludem” dla poprzednika.

gall anonim

A czy nie uważasz że obecnego nie przejął nawyków poprzedniego. W tym przypadku ewolucja nastąpiła szybciej.
Moim zdaniem błędem obecnego było to że za wszelką cenę była próbę wkupienia się w „elitę starego układu” miasta. Oni wykorzystali/wykorzystując jego słabości traktują go jako narzędzie do załatwiania swoich spraw z jednoczesną pogardą. Współczuję mu bo jako burmistrzowi brakuje mu w stosunku do tłustych kotów lidzbarskich… jak napisać?…cohones??

Jaro

nic nowego dla poprzednika wszyscy byli ….

Jaro

nie musiał, ponieważ burmistrz to taka osoba, która nic nie musi, tylko może, o ile zechce, ale, żeby chciał to musi mu się chcieć.

JMT

W tym pięknym koncercie życzeń zabrakło tylko leku na raka i kolonizacji marsa. Mało chyba kto pamięta, lub nie chce pamiętać, jakie wzniosłe hasła głosił obecny decydent i jak wyglądała ich realizacja. Wiara, że tym razem będzie inaczej jest lekko na wyrost szczególnie że konkretów brak. Parafrazując klasyka „Lidzbarczanin przed szkoda i po szkodzie głupi”.

Realista

Wstyd za niektóre komentarze. Jak można czepiać się do ludzi starszych, przed lub na emeryturze. To skrajne chamstwo. Dzięki tym ludziom wielu tych pieniaczy ma gdzie mieszkać, dostało podstawy edukacji itp itd. Gdyby wam przyszło żyć w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku kiedy nie było komórek, internetu bo byście się żeś…li Nie znacie i obyście nigdy nie zaznali tamtego życia.
Co do konwencji to zrobiona bardzo przyzwoicie, po amerykańsku. Tam też śpiewają muzykę country. Pan Litwin się pięknie sprawił i myślę że burmistrz Wiśniowski ma się czego obawiać. Na najwyższy szacunek zasługuje to że pozytywnie pozdrowił konkurencję, nie bił piany, powiedział to co konieczne. A całą działalność obecnego burmistrza podsumował szef Strefy Ekonomicznej w Olsztynie 1 wydajnym zezwoleniem w naszej SSE.

olo

tu nie chodzi o to , żeby burmistrz Wiśniowski się obawiał,mógł wczoraj przyjść i się razem bawić,był zaproszony, tu chodzi o to , żeby miasto kwitło, a młodzi ludzie wracali, a p. Mirek widzę, że ma na to receptę :kolega wojewoda, serdeczny kolega dyr Strefy Ekonomicznej, widzi biedę, szanuje ludzi,kasę z ping-ponga podzieli na nasze kluby, świetny organizator i konsekwentny w działaniu.Biznes w Strefie Ekonomicznej będzie magnesem dla młodych przedsiębiorców.Pozdrawiam serdecznie…

Basia

A jaką receptę ma pan Mirek. Jak dużą ma firme dwóch pracowników. Czlowieku ogarnij się. Zweryfikuj a potem wyciagaj wnioski. Uzdrowiciel strefy ekonomicznej ha ha

Jaro

droga Basiu patrz wyżej, może i 2 najlepiej zadzwonić, albo bezpośrednio zapytać p.Mirka jest szczery i odpowie,a jak będziesz już wiedziała to wtedy pisz.Myślę, że p. Mirek jest ogarnięty, gorzej jest z Tobą, pewnie szkoła specjalna robi swoje( taki czuję poziom).A co do uzdrawiania strefy to problem w tym, że nie ma czego uzdrawiać, po prostu trzeba rozwinąć. Ciebie już nie, a strefę tak,jak najbardziej.

gall anonim

Popatrz na termy, popatrz na polmlek jakie pieniądze tam idą z dofinansowań (wystarczy poczytać tablice na Kąpielowej i Topolowej), a bezrobocie w mieście nie znikło. Efektywność stworzenia stałego miejsca pracy jest niewielka. Gdyby małe przedsiębiorstwo otrzymałoby proporcjonalnie taką samą kwotę na jedno miejsce pracy Lidzbark byłby oazą szczęśliwości, a tak mamy długi i zanieczyszczającą środowisko mleczarnię.

BMW

Ludzie STARZY to najbardziej roszczeniowa grupa społeczna w Polsce, której wszystko się należy! Wyjedź do Holandii, tam na ulicy ze świecą szukać osoby starszej. Domyśl się dlaczego.

gall anonim

a byłeś tam?? Ci starzy do niedawna mieli dofinansowanie do jazdy taksówkami może dlatego nie było ich widać.

pioter

w tym kraju eutanazja też jest dofinansowywana z budżetu państwa

Nemo

….. bo nie wychodzą bojąc się narkomanów i biedoty z Afryki

Nemo

i zapominałbym unikają.. nachlanych młodzieńców z Polski

pioter

w lidzbarku „chleją” sami starcy

pioter

Ta ‚biedota’ ma większe pieniądze, niż przeciętny, lidzbarski parobek parobkujący za €300 na miesiąc czy emeryt dogorywający za jeszcze mniej xd

guest

Niedobrze mi się robi, jak to czytam…
Redakcja pisze o gadzinówce…. Chyba sama nie wie, co to jest gadzinówka.
Przygarniał kocioł garnkowi…

gall anonim

To po co to czytasz?? Zamknij oczy, może poczujesz się lepiej, jak nie będziesz widzieć obecnego stanu rzeczy.

guest

[img]http://https://v.wpimg.pl/MjUyNzQyJAN6NmFMZU01XmZJYR5_Dj0DOB5gCj1WfFtsT3xKYkl0WXhUfUxhTXxcYUp7VSELNw8-Fj5XPBAoGC8cJ1cmED4GNBcrEH8TPQ0=[/img]

Danuta Kielak

Super konwencja! Pomysł z zespołem Bayer Full bardzo dobry. Potwierdzę to cytatem z Johanna Wolfganga von Goethe „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj – Ci nigdy nie śpiewają”

Frodo

Taaaa… związek radziecki miał całkiem klawe kawałki, nazistowskie niemcy też, każdy reżim miał swoje piosenki więc Goethe trochę przeszarżował

Guest

Oczekuję na.moderację. Zasób regułek na no jest coraz okazalszy.
Świetne autozabezpieczenie.

Guest

Oczekuję na moderację. Zasób regułek na nl jest coraz okazalszy.
Świetne autzabezpieczenie.

Nemo

Tu nie koncert życzeń. Załóż sobie portal będziesz mógł robić co chcesz.

wszyscyPolacy

To była konwencja, która odbiegała od typowych sztywnych konwencji partyjnych. I to jest jej niewątpliwy plus i sukces jednocześnie. Niektórzy komentujący z zazdrości, czy frustracji- nie wiem – obrażają tam obecnych ludzi. Że to niby starcy, emeryci i zwolennicy muzyki mało ambitnej. Otóż chciałbym im powiedzieć, że piszą kłamstwa. Nawet ten , kto nie był uczestnikiem, na zdjęciach może zobaczyć osoby starsze, dojrzałe, w sile wieku, młodych, trochę młodziey i tabuny dzieci. A więc przekrój mieszkanców a właściwie narodu. Narodu Polskiego, dodam. To byliśmy My Polacy, którzy w domu słuchają tej lub innej muzyki ale na takiej imprezie wspólnie śpiewają i bawią się w swoim gronie przy muzyce, którą zorganizowali im organizatorzy. Muzyka lekka i łatwo wpadająca w ucho, podobnie słowa. Ale tu , trzeba szczególnie zaakcentować fakt, że często są to słowa patriotyczne i jednoczące Nasz Naród. Jeśli się to komuś nie podoba to być może jest tylko obywatelem… Czytaj więcej »

Ewa

robi wrażenie !!! mieszkam tu 40 lat i takiej konwencji nie było,gratuluję i zagłosuję !

Konrad

Dobra konwencja. Dobra i obiektywna relacja
Nie było przemówień. Wszyscy bawili się. Dużo młodych oraz dzieci.Super.

gość

Jest w pewnej „lidzbarskiej” gminie pewien wicewójt, który nie wie co się u niego w gminie dzieje a startuje do sejmiku województwa. Pan jest właśnie z tej wyżej wymienionej partii. Jeżeli PiS ma takich ludzi to ja im dziękuję serdecznie!

Mieszkaniec Gminy Kiwity

Niech idzie do sejmiku! Nie będzie go w gminie brakować.

Guest

Ależ on wszędzie sie pcha.
Ostatnio otwieram skrzynkę na listy a on patrzy na mnie. Jak go zobaczę po otwarciu lodówki to wyp…..ole go za okno razem z lodówką.

Nemo

To zupełnie jak Ty na tym portalu

Mia

Wreszcie ktoś trafił w Twoje Pisowskie gusta Api ha ha 😀 nie utożsamiam się z tym towarzystwem i mi nie wystarczy kilka marnych frazesów i występ zapomnianego już zespołu disco polo dla ciemnego ludu. Wszystkie te „kiełbasy wyborcze” to jedna wielka porażka i że ktoś się jeszcze na to łapie…

Nemo

To też i nie moje klimaty. Bardzo personalnie koleżanka rzyga w gościach po podłodze. Mimo wszystko, frekwencja zdecydowanie wyższa niż przy wizycie kłamczuszki z PO. To tak obiektywnie ujmując. Demokracja podobno i jak ludzie lubią to niech słuchają. No chyba, że koleżanka gustuje w muzyce gothic metal. Właściwie taka muzyka mroczna powinna być dla ciemnego ludu 🙂
Obiektywnie ujmując, nikt już nie łapie się na kiełbasy wyborcze drugiej strony, z racji słabej jakości półproduktów lub ich zepsucia do szpiku kości.

Mia

Personalnie bo jak ktoś „uprzejmie donosi” niejakiemu prezesowi K. to się rozumie samo przez się 🙂 nie jestem zwolenniczką żadnej partii ale PiS mnie wyjątkowo odrzuca zarówno ludźmi jak i samymi postulatami.

Nemo

Tak, tak i nie mam żadnych politycznych poglądów.

gall anonim

Czy to nie jest hipokryzja w Twojej wypowiedzi. Nie jestem zwolenniczką … ale…

jan

może i ten lud jest ciemny w twoim mniemaniu, ale politycy POprostu zapomnieli , że jest najwyższą władzą. Nie słuchali głosu ulicy, nie widzieli ubogich i potrzebujących rodzin, a co do API-ego jak pamiętam to pisał obiektywnie o wszystkich.Ale czasami prawda jest bolesna..

Mia

Api i obiektywizm to są dwa słowa, które wzajemnie się wykluczają.

Nemo

Coś takiego jak obiektywizm nie istnieje. Nikt Cię tam nie ciągnął a wyraziłaś się o ludziach nie znając ich i zakładając ,że to ciemny lud, bo wskaźnikiem jest zespół. Gdzie jest Twój obiektywizm Mia ? Czy nie obraziłaś czasem mieszkańców tego miasta ? No tak obiektywnie 🙂

Mia

„Muzyka trafiająca w odpowiedni target”… Hmmm? 🙂 chyba, że autor miał na myśli lidzbarską inteligencję to cofam co napisałam 😀 uściślając napisałam muzyka dla ciemnego ludu, a nie, że przyszedł tam ciemny lud. Każdy ma prawo do swoich poglądów politycznych, a i owszem. Ale mnie nie przekonują żadne festyny, potupajki, koncerciki i tym podobne tydzień przed wyborami. Myślą, że zorganizują i tym ogłupią ludzi, bo jest fajnie, kolorowo, można pośpiewać. I tym jest dla mnie to spotkanie. Podobnie jak spotkanie PO, tyle że tam się nie błaźnili zespołami więc było smutno.

Mia

Btw – ciekawe jaka byłaby frekwencja gdyby nie grał Bayer Full 🙂

olo

polecam dr Piotra, do tego specjalisty nie trzeba się rejestrować.

gall anonim

jeszcze adres, bo przez przypadek trafi na Wyszyńskiego do pralni mózgów.

Nemo

Używając logiki. To równoznaczne, bo „jasny lud” by nie przyszedł 🙂 Mnie też nie bawią spędy. Za to banery pod kościołem przypominają rumuńskie dzieci żebrzące. Też brak smaku i wyczucia, ale cóż forsa i władza jest napędem. W tym przypadku o głos. Mogli zaprosić sobie jaki zespół rap lub zagrać hymn niemiecki albo „odę do radości”.

Observatore

Kilka tygodni temu obraz Harhaja „peregrynował” po Lidzbarku, a teraz ustawił się przy kościele proponując nową „kaplicę” dla wierzących inaczej.

Nemo

Biolokacja panie 🙂
W L.W panuje tak silna aura, że przechodząc przy plakatach, z reklamówek oraz zamkniętych butelek lub puszek znika alkohol. Tak więc…. uważajcie.

valdi

podaj przykład kiedy napisał nieprawdę !?!?

wartek

pomysł dobry żeby przyciągnąć ludzi, ale bez zespołu byliby tam sami działacze PiSu 😉

gość

Rodzaj muzyki disco-polo na poziomie przeciętnego wyborcy PiS. hehehe

jan

jak się wsłuchasz to pokochasz. Na tym polega demokracja, że mamy wyborców wielu partii.

gość

Gdyby to była konwencja np. PO grali by coś bardziej „ambitniejszego” – Jazz, Rock, Pop. A tu proszę… DISCO-POLO Hahahaha! Ważne, że prostemu ludowi się spodobało.

jan

proste rzeczy są najbardziej złożone, nie dziel społeczeństwa dalej, niech każdy słucha tego co lubi.Widziałem tą konwencję PO w tym samym miejscu, kilka osób i nikt nawet na grzebieniu im nie zagrał, a nawet z płyty nikt nic nie puścił. A muzyka Bayer Full to nie tylko disco-polo, ale to ta prawdziwa POLSKA !!!

Nemo

Nie prawda 🙂 na zdjęciach, jeśli się nie mylę, jest fan obecnej władzy. Tak, tak to ten sam co nas tutaj uświadamiał wielokrotnie na tym portalu jakim nieszczęściem jest Kaczor i PIS dla Polski. Natomiast wielkim szczęściem były dla niego rządy białych kołnierzyków Z PO i lokalnych notabli.

xyz

Kandydat na burmistrza Bartek na konwencji PiS bardzo ciekawe 😉 , ale z która rodziną (nie widać na zdjęciach) ? Ludzi ze trzy razy więcej niż na konwencji koalicji obywatelskiej czytaj (PO Nowoczesna )Ps.apropo piramidy potrzeb i większości osób tu mieszkających np. 2 osoby(rodzina) zarabiające po ok 2500zł na rękę nie muszą „ledwo wiązać końca z końcem „! Warto zerknąć w twarde dane GUS na temat bardzo szybkiego zmniejszającego się ubóstwa Polaków, a co za tym idzie i zamożności nawet w naszym najbiedniejszym regionie czyli Warmińsko Mazurskim .

jan

z tego co wiem Bartek był zaproszony przez swojego przyjaciela Mirka i dlaczego miał nie być, kto nie był ten niech żałuje. Jeden pokazał klasę, że zaprosił, a drugi, że przyszedł i po temacie.

frodo

Z tego co widać po zgromadzonych to większość z nich dawno na emeryturze albo chwilę przed emeryturą… nie mający pojęcia o współczesnym świecie, w większości skupieni na tym co podaje im tv, radio i gazeta – jeżeli to oni w głównej mierze mają decydować o „nas” to ja wysiadam.

Ziom

O czym piszesz to dzięki nim kolej będzie w lw, a w następnych wyborach to połączą ja z koleją transsyberyjska

Kropka

Chcesz, żeby młodzi mieli pracę, żeby LW rozwijał się, to podstawą jest kolej.

jan

prawda jest taka, że dworzec zawsze był wizytówką miasta ! kiedyś politycy wpadli na POmysł, że rozwalą transport kolejowy tzw PSK i wszystko przerzucą na TIR-y. Nawet wielu z nich założyło takie przedsiębiorstwa. A dzisiaj tego brakuje, a drogi zakorkowane.To jest super dla rozwoju miasta i dlaczego nikt o tym nie pomyślał wcześniej. Jak p.Mirek tego nie zrobi to już nikt za to się nie weźmie, a jak znam życie to tereny sprzedadzą i będzie po temacie.

Nemo

To może przypomnijmy kto wpadł na pomysł rozbiórki torów i robienia ścieżki rowerowej ?

valdi

ale potrafią za to nowocześnie myśleć, a czy ktoś przed emeryturą, czy pobiera??? jakie to ma znaczenie, jak widziałem konwencję 2 tyg.temu to było tylko kilka osób i jeszcze starszych, a jakości nie będę się wypowiadał, każdy widzi jaki koń jest. Widzę po prostu partię, która będzie się liczyć na lidzbarskiej scenie politycznej. Te „młodzieniaszki wieczne” już decydowali za nas tyle lat i mamy to co mamy, więc dajmy szansę nowym.

Kropka

Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć tam ludzi młodych.

Elka

Nie wysiadaj tylko idź na wybory i głosuj na tych, którzy nie mówią o swoich wyborcach, że to ciemny lud, który będzie zapier… za miskę ryżu

Nemo

tzn . na specjalistów od kamieni czy za 6 tys pracuje złodziej lub idiota ?

Nemo

a myślisz o tych od kupy kamieni czy złodziei lub upośledzonych pracujących za 6000zł

gość

Niestety miasto się starzeje, młodzież ucieka z tego Biedolandu i zostaje sama „geriatria”.

Nemo

Jak przeszkadzają Ci starzy ludzie… to mam pytanie czy wymordowałeś już dziadków ,rodziców i wujków w swojej rodzinie? Tylko przypomnę Ci ,że gdyby nie oni nie byłoby takiego durnia na świecie.

olo

rewelacja, poziom najwyższy. Chyba się nie mylę, ale Bayer Full pierwszy raz wystąpił w Lidzbarku. Widzę, że PiS odrodził się jak feniks z popiołu. A Mirek tchnął w ludzi wiarę i nadzieję oraz pokazał mieszkańcom, że można inaczej, myślę, że w polityce swoje osiągnie. Jest konsekwentny, uczciwy,a przede wszystkim widzi innych ludzi. Dziękuję dla p.redaktora za relację, ponieważ jako jedyny pisze o wyborach, a swoją drogą życzę też stałej wersji papierowej NL.

Hany

W GL też jest migawka. Była też TVP.