Paź 192018
 

PUK, PUK, STUK, STUK, TU WYBORCZA KOSTUCHA. Jednych ominie, o drugich zapomni, ale części głowę zetnie. Żeby ścięła jak najwięcej.

Tą „kostuchą” jesteśmy my, wyborcy. Właśnie tak nas postrzegają kandydaci – Czy damy im głos, czy nie ? Oczekujecie Państwo zmian to wybierzcie nowych radnych i nowego Burmistrza. Niby takie banalne ?

Z pewnością działania „kostuchy” powinny przewietrzyć to skostniałe towarzystwo i pogonić Nikodema Dyzmę urzędującego w mieście. Wprowadzone ograniczenia co do możliwości kandydowania na urząd burmistrza do dwóch pięcioletnich kadencji to jeden z najlepszych pomysłów władzy centralnej. Szkoda, że taki sam zapis nie dotyczy radnych. Osoby spod znaku KWW Koalicja Obywatelska, dawna Warmia Nasza Mała Ojczyzna oraz KWW Jacka Wiśniowskiego, dawna KWW 5 Gmin powinny zostać zmiecione. Nikt nie będzie płakał nad zmanierowanym Panem Brodowskim lub drugim „wiceburmistrzem” Panem Kabałą, z przyklejonym uśmiechem „samozadowolenia z nic nierobienia”. Z kolei Przewodniczący Rady, Pan Kędzierski będzie kandydował czwarty lub piąty raz. Chyba poczuł się jak Kanclerz Wielki Koronny i uważa, że funkcje będzie pełnił dożywotnio. Są ludzie, którzy stracili społeczny pazur i są wypaleni jak np. Pan Korzeniewski. Są osoby jak Pan Dryzylenko, którzy mają pomysł na „bycie” w radzie poprzez miły uśmiech, przytakiwanie i wypowiadanie opinii właśnie takich, które chce usłyszeć jego rozmówca. Są to z pewnością cechy niezbędne przy sprzedaży ubezpieczeń, ale dyskwalifikujące jako prawdziwego samorządowca. Czy ktoś usłyszał kiedyś od niego, że przepraszam, ale mam inne zdanie ? W tym korowodzie mamy również „niezatapialną” Panią Jaskólską – profesor malarstwa, startującą co raz z innego komitetu oraz Panią Łagodzką, która jest rzekomo kategorycznie przeciw uzdrowisku. Zadaję pytanie jak można być przeciw uzdrowisku, a jednocześnie popierać i startować z listy Burmistrza Wiśniowskiego, który jest, a raczej stał się, zagorzałym zwolennikiem uzdrowiska. Jak można być przeciw uzdrowisku, a głosować za przyjmowaniem projektu budżetu, który zawiera zapisy dotyczące wydatków na infrastrukturę uzdrowiskową? Brak kompetencji, nieumiejętność czytania ze zrozumieniem czy polityczny oportunizm ?

Nie ma co marnować czasu, żeby opisywać każdego obecnego radnego z osobna. Cała rzesza tych „kompetentnych” i „niezależnych intelektualnie” osób uważa prawdopodobnie, że tylko oni dostrzegają całościowy obraz potrzeb społecznych. Wydaje im się, że tylko oni posiadają jedynie słuszną wizję rozwoju miasta. Wszystkich obecnie urzędujących radnych powinniśmy wysłać na odpoczynek. Niech nabiorą dystansu, niech odtworzą relacje rodzinne, niech ponownie wsłuchają się w potrzeby społeczne. Może kiedyś powinni wystartować jeszcze raz. Teraz jednak potrzebny jest nowy oddech.

O obecnym burmistrzu nie chce mi się nawet pisać. Już wystarczająco odkryto jego prawdziwe oblicze, aby ktokolwiek uważał go za osobę intelektualnie niezależną i kierującą się długofalową wizją rozwoju miasta. Niech wraca skąd przyszedł i poświeci się bieganiu i robieniu selfie.

Nie napiszę niczego odkrywczego, że wymianie muszą ulec nie tylko struktury miejskie, ale również powiatowe. Jednak czy zostanie czy nie zostanie przełamany monopol na ulicy Wyszyńskiego nowy Burmistrz i nowa Rada będzie mogła powiedzieć nie. To siła charakteru osób może przełamać dyktat innych.

Pamiętacie Państwo dlaczego zagłosowaliście przeciw staremu burmistrzowi Panu Wajsowi? Bo większość z nas była przekonana o jego arogancji, o jego oderwaniu od rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Sądziliśmy, że wykorzystywał władzę i aparat urzędniczy do propagandy sukcesu i lansowania własnej osoby. I co ? Pewnie nie tylko ja mam „zgagę wyborczą” po wyborze Pana Wiśniowskiego. Nadszedł jednak czas zapłaty, nasza karta do głosowania to mały grosik wrzucany do urny.

Wkurzony wyborca

 Posted by at 12:17 pm
Powiadom o
ania

Pani Heniorek to żart wyborczy nic nie zrobiła w czasie kadencji była przeciwna karcie dużej rodziny …lecz jacy mieszkańcy tacy radni!!!! W zus nic nie robi, a jako radna dba aby maż miał zajęcie!!!

Komentarz apolityczny

Karta dużej rodziny? A co to? Jakieś przywileje dla dzieciozrobnych?

Ankieta

Panie API jakim mykiem można zdobyć w ankiecie ponad 200 głosów dziennie?

Ahoj

Panie Sebastianie P. proszę następnym razem o więcej merytoryki… 😉

Anna

Tak jak cztery lata temu tak i teraz uważam, że wybór „nowego” burmistrza był błędem. Poprzednik powinien dokończyć to co było rozpoczęte podczas jego kadencji oraz wykonanie prac zaplanowanych na kolejne lata. Teraz „nowy” gospodarz mógłby wykazać się kreatywnością, pomysłami, i wiedzą ekonomiczną. Łatwo robić sobie selfi ze zrealizowanych prac ale nie swoich pomysłów. Pomysły, pomysłyki, pomysłysiunie obecnego burmiszcza są cokolwiek słabe. Tyle było zachwytu z wybiegu dla psów na Astronomów. Kiedy burmiszczunio był w tym „czymś”? Zainteresował się tym, co tam jest czyli: porozbijane butelki, pety, puszki, brud, smród. Po co wisi durna tabliczka o monitoringu skoro tam nawet światła nie ma. Jedna ławeczka, dwie opony i zarośnięty krzaczorami prawie do połowy szumnie nazwany wybieg. Może pan W. widział wybieg dla psów w Gdańsku (sam o tym mówił) owszem może widział ale na 100% nie był taki jak nasz. Wkurza mnie to że robi szum, selfi, szkoda, że nie… Czytaj więcej »

Djdjsj

Kasa na monitoring poszla na termy….
Zostalo tylko na tabliczke niestety

Pola

Nie ważna opcja ,ważne żeby udało się wybrać w końcu dobrego gospodarza ,nie karierowicza i dorobkiewicza ,lecz pracowitego ,rzetelnego, mądrze rządzącego włodarza .lidzbarczanie na to zasługują.

gall anonim

I pewnie chcesz napisać że M. Litwin jest najlepszy. Wszyscy już to wiemy.

Djdjsj

Co wy z tym litwinem .. nikt nic o nim nie wie.
Ma marne szanse na wygrana

Henek

Najnowszy sondaż Litwin 64%, Zdanowicz 20 %, pozostały 16%, i super woda w dół, śmieci w dół, dotacje i inwestycje w górę, a Termy Warmińskie same się utrzymają.

Anna

pozostały – normalnie padłam.

gall anonim

może jakiś kandydat na burmistrza, radnego miejskiego, radnego w starostwie zainteresuje się smrodem, który wali teraz z mleczarni. Takiej fajowej inwestycji. Wystarczy przejść się na Wiejską, już koło Bartka śmierdzi. (najlepiej ten kandydat, któremu polmlek użyczył swojego miejsca na tablicy reklamowej).

Pola

Świeżość Pana Zdanowicza z wyraźną wonią starego układu i przyjaciółmi przedsiębiorcami slynacymi nie koniecznie z dobrej opinii , lubię jak ten pan śpiewa ale nic poza tym

Pola

Przede wszystkim szanowni mieszkańcy glosujmy na dobrego gospodarza do zobaczenia przy urnach

krzysztof

Jacek Wiśniowski…51,9% poparcia,,,drugie miejsce zajmuje pan Bartek Zdanowicz z wynikiem 32,,6% i w dalszej kolejności Mirosław Litwin 14,1%….2,4 % jest niezdecydowanych…Przewiddziana frek. w granicach .. czy poznamy burmistrza już w niedzielę,czy czekamy na tie-break 4 listopada?to dane z FB z dnia 5 pazdziernika

Wojo

Krzysztofie, podaj konkrety co do Twoich prognoz bo od dłuższego czasu skaczesz raz w jedną raz w drugą stronę. Jakie to obiektywne dane z Facebooka, o których piszesz? Osobiście nie widziałem żadnej facebookowej sondy. Na razie na NL Wiśniowski i Zdanowicz idą łeb w łeb jednak w Lidzbarskiej wygrał Zdanowicz. Na mieście w rozmowie z ludźmi też podawanie rączki i tysiące zdjęć obecnego Burmistrza już się mieszkańcom znudziło i chcą postawić na świeżość Zdanowicza. A jaki będzie prawdziwy wynik, dowiemy się już w niedzielę.

krzysztof

nastroje się zmieniają..tacy wyborcy.. a wyniki w niedzielę…pozdrawiam

okularki

Świeżość Zdanowicza? Hahaha. Był już radnym a nawet wiceprzewodniczącym. Jak głosował i co sensownego zrobił dla Lidzbarka? Pamiętacie? Załatwił sobie stołeczek w DŚT, to niech go pilnuje. Obstawił się w swoim komitecie ludźmi ściśle związanymi z PO i udaje niezależnego. Żenada. Stawiam na M.Litwina.Człowiek konsekwentny w działaniu. Pracowity i przynajmniej jakiś audyt w końcu będzie.

Pamięć

I jeszcze jedno. Jestem Polakiem, mieszkam, pracuję i żyję w Polsce. Chciałbym być rządzony przez Polaków. Także w mojej małej Ojczyźnie – Warmii. Nie mam nic do żadnych mniejszości. Niech sobie tu mieszkają, spotykają się w swoim gronie, ubarwiają Swój i Nasz świat swoją kulturą i tradycjami. Niech śpiewają na różnych imprezach swoje bawarskie „tralalili” czy też inne „harhary”. Ale od polityki wara. Nie chcę aby powetórzyły się sytuacje gdy w Moim Kraju jacyś przedstawiciele innych nacji zabraniają czy przeszkadzają w upamiętnianiu pomordowanych Polaków.(rocznice Wołynia) To sie dzieje tu na naszej polskiej ziemi. Jak sobie pomyślę, że ONI tam z góry patrzą na to, że my obecne pokolenie przyzwalamy na takie rzeczy, to robi misię wstyd za Nas. Pamiętajcie głosujcie na Polaków, bo mniejszości zagłosują na swoich.

gość

Myślę, że obecny burmistrz przegra właśnie przez to, co powiedział na debacie. (Piramida Maslowa)

Xyz

Ludzie Burmistrz powiedział o zaspokojonych w piramidzie potrzebach takich jak: jedzenie, woda, prąd, ubranie, dach nad głową(promil bezdomności w LW ) to już praktycznie mamy wszyscy ! Czytać ze zrozumieniem !

Lidzbarszczanin

Czy Burmistrz zainteresował się mieszkanką ulicy słowackiego? Kiedyś był tu o tej Pani artykuł …

gosc1

PiS owski bełkot bez żadnej merytoryki, A ludziom w Polsce żyje się lepiej w tym lidzbarczanom.Twarde ogólnopolskie dane GUS. Jedyny argument przeciwników obecnej wladzy to uzdrowisko stać cię na więcej tzw „wkurzony anonimowy wyborco”

gość

Każdy, kto jest przeciwko PO jest z PiS? Jesteś chłopie jakiś ograniczony umysłowo? współczucie.

gosc1

Przeczytaj artykuł chłopie i zastanów się kogo tam obsmarowano wyciągnij wnioski !

Nemo

Co to znaczy obsmarowano ? Podsumowano kadencję starych i nowych oraz „kurownika urzędu”. Kolejny nie mogący znieść krytyki publicznej? Daj już pokój Żyje się lepiej .. chyba tym na górze i lizusom z PO.

Nemo

No nie jeden argument. No chyba ,że ktoś nie wie o czym mówi. Merytorycznie. Dorzucę brak ściągnięcia inwestorów, mieszkania dla młodych, Straż M, komunikacja (to akurat… głupi pomysł… no, ale nie zrealizowany). Te szkoły podstawowe z uczelniami wyższymi to też niezły kit.
Kłamstwo ,wielkie kłamstwo i .. statystyka.

gall anonim

Statystyka. Kiedyś za statystykę wyrzucili z roboty dyrektora PGR-u który miał ok 1000 ha ziemi, za to że w przedsiębiorstwie upadki wynoszą wszystkich cieląt po porodzie 50%.
Okazało się później że zdechł jeden cielak a wszystkich w PGR były 2 sztuki.

gall anonim

jakie dane. Statystycznie w Lidzbarku nie śmierdzi. Przyjdź teraz na Wiejską, przekonasz się w ciągu 15 minut jakie fale smrodu wylewają się na ulicę z mleczarni i mi się ma żyć lepiej przez te 4 lata??

Nemo

Ciekawe czy chłopi w gminie wiejskiej też zrobią porządek z innym samorządowcem. Przykre jest to, że na tylu radnych tylko jeden jest godzien tego zaszczytu. Przypomnę Państwu, że w starożytnym Rzymie przyznanie komuś funkcji publicznej było wielkim zaszczytem dla danego obywatel.

Pola

Pana M.Grzmiaczke ,którego znam tylko że słyszenia widziałabym chętnie we współpracy z Panem Litwinem , wtedy może pokora ,uczciwość i honor wzięły by górę i tym naszym mieszkańcom zyloby się lepiej

Henek

Znają się od lat, więc nie będzie problemu, p. LITWIN z każdym sobie poradzi.

Jwk

Pola, kto wniósł by do tego duetu pokorę, uczciwość i honor?

Los lobos

Piękny artykuł rozstrzeliwujący… zarówno obecnego b. jak i radnych. To prawda wielu z nich się nie nadaje. Szczególnie Ci wywołani do tablicy w tym artykule. Tak ! Wszyscy nowi, bo wielu to już jedzie na nazwisku i myślą, że z przyzwyczajenia wyborcy ich wybiorą. W artykule nie wspominano o pewnej pani… z którą zapewne można by porozmawiać o modzie ..i tylko chyba o modzie. P. Kabale dziękuję niech wraca i zajmie się spółdzielnią czy też wyjaśnieniem prokuratorom powstania wodociągu bez zgód współwłaścicieli.

Mietek

Jadą na nazwisku albo liczą ze jak startują z listy burmistrza to wygrana mają w kieszeni

wytrych

Jest tylko jeden sposób aby patologię w samorządach wyeliminować albo w znacznym stopniu ograniczyć. To WYMIANA, wymiana i tylko wymiana. Ewentualnie pozostawienie na kolejną kadencję tych, którzy byli w wyrazistej opozycji do kliki, sitwy czy układu. Nie ma mowy aby głosować na takich co chcieliby zasiadac w 3 czy 4 kadencji. Nie dlatego, że to jacyś źli ludzie. Nie. Nie są ani specjalnie lepsi ani gorsi od Ciebie czy ode mnie. Poza wyjątkami, oczywiście, które się zdarzają. To po prostu władza DEPRAWUJE. Im dłużej tym bardziej. Dwie kadencje to absolutny MAX. Najlepiej dla nas zwykłych ludzi nie zajmujących się polityką na co dzień, głosować na Nowe Twarze. Po to mamy Swój głos. Nie siedź w domu, weź długopis, odbierz karty do głosowania i postaw „krzyżyk” przy tej osobie, która wcześniej ani nie kandydowała ani nie „działała” w samorządzie. Prościej się nie da. Masz szansę naprawiać swój „mały świat”. Tylko konsekwentnie.… Czytaj więcej »

jan

D O B R E !!!

Jestem za , a nawet bardzo. Stawiam na uczciwych, kreatywnych, niezawodnych. Z obecnej RM zakwalifikowałbym , tylko p.Marka. On zawsze widzi drugiego człowieka i dobro społeczne.Jest to moja ocena ( bez nacisków i tortur) !!!

Nemo

Kurna… ja też. Pana M. Grz. oczywiście. Reszta niech wraca do swoich zajęć.