mar 152024
 

Kampania wyborcza do lokalnego samorządu trwa już w najlepsze. Nasze miasto zapełniło się podobiznami usmiechniętych ludzi, chcących tylko i wyłacznie naszego dobra. Co dziwne, przejaw owej aktywności pojawia się zazwyczaj raz na 5 lat, aby zaraz po wyborach zniknąć wraz z plakatami wyborczymi. Później już, ci sami kandydaci będący radnymi czy burmistrzem, a więc pozostający na utrzymaniu mieszkanców miasta dbają o dobro, ale swoje własne.

Mnogość plakatów, czy ich wielkość zupełnie nie oddają charakteru człowieka, tego jak będzie on służył swoim wyborcom. Zdecydowana większość postaci z plakatów to osoby z bardzo długim stażem w samorządzie lokalnym, powiatowym czy wojewódzkim. Można zadać pytanie, czy dzięki nim i ich „pracy” dla naszego małego miasta czy powiatu, mieszkańcom żyje się lepiej? Czy może postawić na osoby młode, jeszcze nie skażone „układem”? Na to pytanie przyjdzie nam odpowiedzieć 7 kwietnia przy urnach wyborczych. Czy Lidzbarczanie widzieli kogokolwiek z radnych, którzy swoją osobistą pracą i własnymi prywatnymi środkami uczynili coś dla mieszkańców? Śmiem wątpić (choć tu chwalebnym wyjątkiem jest pani Iwona Łagocka).

Najważniejszą osobą kształtującą obecny upadek miasta jest Burmistrz. To on wyznacza kierunki upadku i ich tempo. On ma uprawnienia do rujnowania budżetu miasta, zadłużania oraz wydawania pieniędzy z naszych podatków na rzeczy bezsensowne. Zorganizowana przez lidzbarskich przedsiębiorców, debata kandydatów na to stanowisko, powinna choć w minimalnym stopniu przybliżyć wyborcom obraz tego co reprezentują sobą panowie Iskra, Wiśniowski i Zdanowicz (kolejność nazwisk alfabetyczna). Niech Lidzbarczanie ocenią, która z tych osób, w sam raz, może zatrzymać wyludnienie miasta, a więc jego rozwój.

Poniżej oficjalna treść zaproszenia

 

Zaproszenie na Debatę z Kandydatami na Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego

 

Szanowni Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego,

Warmińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców ma zaszczyt zaprosić Mieszkańców       Lidzbarka Warmińskiego na debatę z kandydatami ubiegającymi się o stanowisko    Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego.

Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać wizje i plany osób, które w najbliższych latach będą kształtować przyszłość naszego miasta.

Data i miejsce:

Piątek, 22.03.2024 godzina 18:00

Hotel Górecki, Lidzbark Warmiński

Podczas debaty poruszymy kluczowe tematy ważne dla rozwoju naszej społeczności, w tym:

  1. Rozwój gospodarczy miasta
  2. Kwestie społeczne
  3. Oświata i edukacja
  4. Pytanie ogólne

Kandydatami biorącymi udział w  debacie będą:

Pan Iskra              Dariusz

Pan Wiśniowski   Jacek

Pan Zdanowicz    Bartłomiej

Zachęcamy Państwa do przemyślenia i przygotowania interesujących Was pytań.

Prosimy o przygotowanie swoich pytań do kandydatów na oddzielnych kartkach (każdy kandydat – oddzielna kartka). Państwa pytania będą odczytywane w formie anonimowej przez prowadzącego debatę.

Jest to okazja, aby dowiedzieć się więcej o planach  kandydatów i ich odpowiedziach na ważne dla Państwa tematy dotyczące  naszego  miasta  jak I naszej społeczności.

Debata przewidziana jest na około 90 minut.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby mieć wpływ na przyszłość naszego miasta! 

 

                                                                      w imieniu zarządu WSP
                                                                     Prezes Stowarzyszenia
                                                                            Tomasz Frączak

 Posted by at 6:10 pm
1.9 7 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
263 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
21 dni temu

Zmieniają i zmieniają te barwy rządni władzy…. Pani Wiloletta J. wcześniej z PO (WNMO), potem od pana Bartka, a teraz PSL. Pan Bartek Z. PO, następnie „Lidzbarczanie.pl” , teraz „KWW Bartka Zdanowicza „, pan Dariusz I. praktycznie od zawsze w PO czy to od starosty czy od pana Bartka.

44246261_10210589999701261_3369275601738268672_n.jpg
Last edited 21 dni temu by Obserwator
Obiektywny
21 dni temu
Reply to  Obserwator

Jeżeli chłopy mają pomysł na miasto i są w stanie coś zrobić to nie patrzę na to gdzie byli kiedyś tylko gdzie są teraz. Ja wiem Jacki że się boicie i stołki SWOJE i SWOICH rodzin ale udowodnijcie ciężka praca że zaslugujecie na kolejną kadencje. Szczerze to od Was postawiłbym tylko na Panią Puzlewicz.

gość
21 dni temu
Reply to  Obiektywny

Mieli „pomysł” na miasto i mieszkańcy im podziękowali, ale oni nie mogą tego zrozumieć. Jacki się nie boją bo jak to mówił poseł z PO Neuman tzw. „Doktryna Neumanna” jeśli jest się w PO, to co by się nie działo partia PO będzie stała za tobą murem choćby cię sądziły wszystkie sądy ! Szczerze nie postawiłbym złamanego grosza na szeroko pojęty obóz Platformy Obywatelskiej zmieniający tylko barwy klubowe, takie „farbowane lisy „

Obiektywny
21 dni temu
Reply to  gość

To odpowiedź sobie dlaczego burmistrz nie wystawił nikogo dla ‚dziecka PO’. Miastem rządzi PO i to że Burmistrz oficjalnie nie jest w ich partii nie znaczy że nie jest z nimi. Ukrywanie się jest jeszcze gorsze niż działanie jawne bo to ewidentne robię w konia wyborców. Wy róbcie swoje inni niech robią swoje a wyborcy zweryfikuja

Gość
20 dni temu
Reply to  Obiektywny

A dlaczego Pan Bartek Z nie wystawił kontrkandydata do rady miasta dla Pana Iskry PO, odpowiedz bo to jedna klika.

Obiektywny
20 dni temu
Reply to  Gość

A może nie miał odpowiedniego kandydata na ten okręg albo zna Darka poprostu

Barbara
21 dni temu
Reply to  Obserwator

Pan Dariusz niech się zajmie Zarządem Dróg Powiatowych szczególnie zimą.

Mila
20 dni temu
Reply to  Barbara

Pan Iskra i tam rady nie daje, więc gdzie się pcha ,kariera pachnie ?

Marta
21 dni temu

Kto Waszym zdaniem wygrał debatę burmistrzowską? Bo różne opinie słychać na miescie

Marian Koniuszko
21 dni temu
Reply to  Marta

Nie było zwycięzcy. Przegrana jest rycząca Pani Dorota.

Barbara
21 dni temu

Powinni zrobić debatę dla osób kandydujących na radnych, ciekawe co mają do powiedzenia

xyz
21 dni temu

Akurat o tej pani Dorocie to nie mówmy. To jest osobą rządna władzy i kariery. Chociaż to absolutnie jej nie wychodzi. Jej zachowanie na sesjach i nie tylko pozostawia wiele do życzenia. Lepiej niech nadal dmie w ten róg bawoli. Chociaż to też średnio jej wychodzi. Tej pani mówimy już dowidzenia.

Barbara
21 dni temu

A ta Pani nie startowała do sejmu na mandat posła ?

Marian Koniuszko
21 dni temu
Reply to  Barbara

Samoobrona już nie istnieje, więc z jakiej partii?

Barbara
21 dni temu

Okręg 34 Elbląg nie uzyskała mandatu

Weronika
20 dni temu

PSL

xyz
21 dni temu
Reply to  Barbara

A gdzie jej do sejmu? Z takim zachowaniem i niewyparzonym językiem? Ona myśli, że właśnie tym zaskarbi sobie głosy wyborców. Nic bardziej mylnego pani Michalak

adam
21 dni temu
Reply to  Marta

myślę, że ten najlepszy, a ten spokojny, szczery za 5 lat będzie gotowy, a ten gorączka, niecierpliwy jak się uspokoi za 15 lat po tym spokojnym.

Mila
20 dni temu
Reply to  Marta

Dla mnie pan Zdanowicz i na niego oddam swój głos.

Wilk
21 dni temu

Cyt „Udało mi się zrobić „, ręce styrane pracą….! Skromność? Przypisywanie sobie ? Pieniążki mieszkańców? Bardzo słabe, dla naiwnych ludzi.

1000009615.jpg
Barbara
21 dni temu
Reply to  Wilk

Z własnej kieszeni zrobił?

Marian Koniuszko
21 dni temu
Reply to  Barbara

Tak! Piasek w workach dźwigał, rurki spawał po nocach, a każdego wiosennego poranka malował. To wszystko dla nas. Dzisiaj płaci za to pylicą, zwyrodnieniem stawów i naświetlonymi oczami.
Cóż, taka jest cena służby mieszkańcom.

Dziękujemy!!!

Pablo
21 dni temu
Reply to  Wilk

Gość z nie mojej bajki ale jeden z aktywniejszych radnych szczerze mówiąc.

Gość
21 dni temu
Reply to  Pablo

Aktywność odznaczająca się „Ja zrobiłem „, żenujące. Radny z automatu ma rokrocznie pulę kilkudziesięciu tys zlotych z kasy miejskiej na realizację przez pracowników, swoich mocno konsultowanych pomysłów.

adam
21 dni temu
Reply to  Wilk

co za zdolny gościu jak zrobi jeszcze takie dwa parki sam zagłosuję.

tak prawda
21 dni temu

Debata ok 240osób, 20 rzędów po 12osób, na żywo w szczytowym momencie ogladało ok 40osob. Osoby które przyszły na debatę w 95% miały już wybranych kandydatów. Debata miała na celu wyprowadzenie z równowagi, jakieś olbrzymie potknięcie, lecz niczego takiego nie udało sie osiągnąć. Ogólnie flaki z olejem strata 2 godzin.

Iza
21 dni temu
Reply to  tak prawda

A kogo miała wyprowadzić z równowagi?

Marian Koniuszko
21 dni temu
Reply to  Iza

Dorotę! Ryczała jak w lesie.

Iza
21 dni temu

To w takim razie debata w 100% udana

Barbara
21 dni temu

Trochę z innej beczki. Widziałam na Wyszyńskiego na tym starym ,budynku obok zakładu fryzjerskiego plakat Nałęcza w tym miejscu ma powstać przychodnia specjalistyczna, ktoś coś wie na ten temat?

adam
21 dni temu
Reply to  Barbara

Centrum stomatologiczne na najwyższym poziomie.

Barbara
21 dni temu
Reply to  adam

Czyli prywatny gabinet,szkoda myślałam że poradnie na NFZ

Obiektywny
21 dni temu
Reply to  Barbara

To mają być prywatne gabinety i poradnie specjalistyczne

Mila
20 dni temu
Reply to  Obiektywny

No właśnie na NFZ pracować się nie chce!!!, szybko lekarze się męczą , ale prywatnie każda ilość pacjentów i nie odczuwają zmęczenia . Wstrętne to.

Ziom
22 dni temu

Debata marnie prowadzona i przygotowana, ale warta obejrzenia, ponieważ można sobie już jakieś zdanie wyrobić. Z perspektywy widza i wyborcy spodobała mi się na koniec wypowiedź Pana Iskry, który stwierdził o funkcji radnych, że za free nie byłoby tyłu chętnych i jest to racją. Takie debaty powinny mieć miejsce przed każdymi wyborami i obejmować również radnych podzielonych na okręgi. W sumie nic straconego bo do ciszy wyborczej jeszcze mamy czas i okręgów chyba 15 więc można się wyrobić.

P.S. Dzięki Jacula, że zachowałeś się jak biedak i dziad. Przesłałeś w zbiórce na chłopaka 50 zł. Ja zrobiłem to sama, ale anonimowo. Bo mnie na więcej nie stać pracując u prywaciarza. Dziadu wstydź się pobierając wysokie uposażenie z naszych podatków.

Nie zapomnij, że dzisiaj gra Polonia i potrzeba przyjść ręce ściskać.

gość
22 dni temu
Reply to  Ziom

macie kontrę ! Wyzywanie publiczne w mediach społecznościowych pana Burmistrza od „Pachołków ” i utożsamianie się (lubienie tego) z tym nazewnictwem kandydatów na radnych od Zdanka i to pana policjanta jest urągające. Tak samo jak utożsamianie się pana konferansjera, dyrektora z Kętrzyna z pokazywaniem środkowego palca( lubienie tego ) ludziom którzy świętują przy fajerwerkach Nowy Rok, żałosne 🙁 A ja wysyłam regularnie jak pan Burmistrz na różnego rodzaju zbiórki,oczywiście trochę mnie 20 zł bo mnie nie stać, liczy sie gest, ale dla oponentów to „dziad, biedak ” 🙁 PS Pan Burmistrz wielokrotnie uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych, a na meczach piłki nożnej był kilkadziesiąt razy, w przeciwieństwie do POporzednika.

Janek
22 dni temu
Reply to  Ziom

A ile miał dać? Zastanów się dlaczego trzeba zbierać kasę na leczenie, a nie gwarantuje nam tego polskie państwo. To jest chore

Barbara
21 dni temu
Reply to  Ziom

Wyzywać kogoś od dziadów tylko dlatego że wpłacił 50 zł to trochę słabe. Każda wpłata jest dobrowolna,kto nie chce wpłacać nie musi.

Barbara
22 dni temu

Ciekawa Debata „hmm,a,eee, krzyki z widowni. Kurde ciężki wybór na kogo głosować.

Wiesiek
22 dni temu
Reply to  Barbara

Na burmistrza ciężko wybór ale ja wybiore między Zdanowiczem a Iskra. Jeżeli chodzi o radę to te zachowanie komitetu zgoda buduje tylko mnie i moich znajomych którzy ze mną byli uświadomiło że nie warto oddawać na nich głosu

...
22 dni temu
Reply to  Barbara

Zachowanie ekipy kandydatów od POZdanków, nieprzyzwoite uświadomiło mnie , że nie warto na nich głosować ! Siebie warci 🙁

Wiesiek
22 dni temu
Reply to  ...

A co takiego zrobili? Buczeli jak Wiśniowski przemawiał? Daj przykład ich złego zachowania na debacie

Iza
22 dni temu
Reply to  ...

Cała sala zachowywała się przyzwoicie oprócz ekipy pana Burmistrza na czele z panią Michalak. Nikt oprócz nich nie ryczał, nie śmiał się. Nie odbijal pileczki!. Ci jak ich nazywasz mają w sobie kulturę. A Twoi? Wstyd. Moge wymienić ich nazwiskami jak sobie życzysz, jak np wasza kandydatkę do powiatu- ta od mieszkania które wspólnie, bezprawnie daliście dla jej brata. Szkoda że o to nikt nie zapytał.

gość
21 dni temu
Reply to  Iza

cała sala wyła z jednej i drugiej strony, obóz Burmistrza i obóz PO czytaj (Zdanek i Harry )

Iza
21 dni temu
Reply to  gość

Za przeproszeniem pie*rzysz jak połamany. Albo Cię nie było ale bronisz swojego żołnierzyka Michalakowej. Odbijacie piłeczkę. Gdyby jak to mówisz obóz PO buczał to robiłby to przy każdej wypowiedzi obecnego burmistrza bo za każdym razem nie udzielił konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie. Np. co zrobisz…? Zrobiłem to i to. To albo ktoś nie rozumie co się do niego mówi, albo ma coś do ukrycia.

do Iza
21 dni temu
Reply to  Iza

Za przeproszeniem pieprzysz jak opętana, uczepiłaś sie jednej wypowiedzi burmistrza, debatę widziałem i widziałem reakcje jak z lasu 2 obozów oPOnentów pana burmistrza.

Iza
21 dni temu
Reply to  do Iza

Dałam przykład tej akurat wypowoedzi.
Jeszcze mnie nie opętało, ale kto wie..
Mogę dać drugi przykład. Z jakim długiem przejął pan miasto?
I tu w odpowiedzi burmistrz sobie znowu dodał to co już później sam zatwierdził. Przejął bodajże z zadłużeniem 18 mln a nie 24 tak więc ..
A debatę widziałeś czy byłeś ? Szkoda że kamera nie była skierowana na widownię.. może wtedy byś zobaczył kto wyszedl z lasu.

Marian Koniuszko
22 dni temu

Oceniając debatę, nie można zapomnieć o medalu za aktywność dla Pani Doroty. Jej naturalne środowisko mocno wyszło na sali i to nie powinno umknąć uwadze wyborców.

Paśnik zdaje się odjeżdżać, stąd naturalny ryk.

Wiesiek
22 dni temu

Czego się po tej Pani spodziewać. Wystarczy obejrzeć sesje na szczęście intuicja mi podpowiada że ta Pani już raczej nie będzie pełnić takiej funkcji

Iza
22 dni temu

Tym razem nie miała władzy więc ryczała jak przytrącony dzik. To wstyd że tacy ludzi obejmują tak ważne, reprezentacyjne stanowiska. Ale ktoś ją tym mianował.

Krzyś
22 dni temu

Powiem tak, z perspektywy młodej osoby wygląda to zabawnie, gdy osoby, które są dwa razy starsze, nie potrafią zachować podstawowej kultury, przeszkadzając komuś w wypowiedzi. Jak dla mnie, pan Bartłomiej wypadł najlepiej. Czas na zmiany:)

Weronika
22 dni temu
Reply to  Krzyś

Tak tak, dużo słów mało treści. Będzie analizować zamiast realizować. A mieszkania socjalne wybuduje za podatki od wyimaginowanych właścicieli firm transportowych. Na dokładkę jeszcze więcej rozrywki i promocji hotelarzy. Skąd na to wszystko pieniążki? Gdybym miała wybierać między Zdanowiczem a Iskrą, to raczej ten drugi mimo że reprezentuje paskudną partię. Przynajmniej szczerze mówi jak będzie załatwiał dodatkowe środki finansowe. Co do kultury zachowania, to osoby popierające Zdanowicza tu na tym forum dają wyraz swojej „kultury” zohydzając i odczłowieczając obecnego burmistrza anonimowo. Tak więc jedni i drudzy nie mają szacunku dla przeciwnika.

Barbara
21 dni temu
Reply to  Weronika

Iskra i załatwianie dodatkowych środkow, przecież wiadomo że za dużo nie będzie miał do powiedzenia co mu z PO powiedzą to będzie robił.

Weronika
21 dni temu
Reply to  Barbara

Właśnie na to się powoływał, PO rządzi w powiecie, województwie i kraju. Niczego nie ukrywał i doceniam jego szczerość. Żadnych obietnic, bo wie ile są warte obietnice wyborcze jego partii i samorządy prawdopodobnie będą miały jeszcze mniej kasy niż przez ostatnie lata. Fundusz Inwestycji Strategicznych został zawieszony, a jak Tusk coś zawiesza to bliżej do likwidacji niż kontynuacji. A pieniądze z KPO są dedykowane głównie na Zielony Ład.

Hanna
22 dni temu

Po debacie podjęłam decyzję,że nie oddam głosu na nikogo od obecnego burmistrza. Takie zachowanie bardzo dużo pokazało.

Janek
22 dni temu
Reply to  Hanna

Idź się popłacz w poduszkę

Hanna
22 dni temu
Reply to  Janek

Z jakiego powodu mam płakać ? Płakać będę co niektórzy oj będą

Dyfgy
22 dni temu
Reply to  Hanna

Ja też. Zrobił bardzo dużo i zrobi znacznie więcej. Choć pan Iskra- to może nie jego czas, ale w przyszłości może być czarnym koniem. Taka równowaga między dwoma pozostałymi kandydatami. Do hejtera/hejterki zmień chociaż styl pisania, bo czuć że to jedna osoba o różnych Nikach. Ktoś musi przesadnie nienawidzieć burmistrza. Podchodzi to pod psychopatię lub inne zaburzenia. Po co niszczyć swój system nerwowy. Szkoda życia na takie zagrywki. Są metody na leczenie

Hanna
22 dni temu
Reply to  Dyfgy

Czy ktoś wspomina o burmistrzu ? Mowa jest o zachowaniu ludzi od niego ..To nie ZOO..

Dyfgy
22 dni temu
Reply to  Hanna

Absolutnie to nie był przytyk do Pani….

Gość
22 dni temu
Reply to  Hanna

Muszę przyznać ,że jeden pan ,
Zdanowicz ( którego bliżej nie znam)nie ma problemu z wypowiadaniem się, obyciem, pozostali kandydaci faktycznie wypadli mizernie, a i debata słabo przygotowana.

Marian Koniuszko
22 dni temu
Reply to  Gość

A Burmistrz ma rządzić czy recytować wiersze? Bo jeśli szukamy spikera to zróbmy casting, a nie debatę.

Barbara
22 dni temu
Reply to  Gość

To niech szuka roboty w telewizji. Mnie akurat nie wzruszył jedno i to samo ciągle mówi.

Emeryt
22 dni temu
Reply to  Barbara

Proszę pani, wybierze pani kogo chce, proszę myśleć nie złośliwie ale odpowiedzialnie, pan Zdanowicz powinien dostać szansę być burmistrzem , podkreślam dla mnie to najlepsza kandydatura. Tu chodzi o przyszłość naszych dzieci i wnuków. Jestem obiektywny.

Gość
22 dni temu
Reply to  Hanna

Zła decyzja . Kogoś trzeba wybrać.

...
22 dni temu

No i sie zaczyna POZdanki wyszły z debaty i za wszelką cenę beda przekonywać na tym portalu, że stary układ wygrał debatę. 😉 PS zachowanie POpleczników na debacie karygodne !

Kris
22 dni temu
Reply to  ...

Jak dojdzie do drugiej tury to będzie błagać PO o poparcie

Last edited 22 dni temu by Kris
Ziom
22 dni temu
Reply to  ...

Co ty pier….. ? Ładnie i elokwentnie wypowiadał się tylko Zdanowicz, Iskra jako człowiek nieobyty z mikrofonem po zejściu stresu spoko, ale Krzywoustego nic nie usprawiedliwia. Jest tyle lat burmistrzem, że już powinien nauczyć się ładnie wypowiadać, a nie dukać jak dziecko ze szkoły podstawowej.

Obiektywny
22 dni temu
Reply to  Ziom

Ale jak się mówi ‚usiądliśmy do rozmow’ itp. To ..na zajączka koniecznie słownik oraz rozmówki polsko – polskie

Anna
22 dni temu
Reply to  ...

Tak potwierdzam zachowanie na debacie pracowników UM jako kibiców Pana Jacka karygodne! Przykro było na to patrzeć z boku na brak kultury a niby ludzie wykształceni
Brak kultury

Wiesiek
22 dni temu
Reply to  Anna

Pali się koło d… To nic dziwnego. Większość pewnie przyszła tam z przymusu

Barbara
22 dni temu
Reply to  Wiesiek

Raczej dlatego że popierają burmistrza. Jakby Zdanowicz wygrał wybory większość jest na wylocie. Ten jego filmik o tym jak chwali pracowników urzędu miasta jest mało wiarygodny.

Wiesiek
22 dni temu
Reply to  Barbara

Myśle że jeżeli ktoś rzetelnie wykonuje swoją pracę i jest sumienny pracownikiem to nawet jeżeli Zdanowicz wygra to zachowa swoją pracę. O dobrego pracownika teraz ciężko…

Krzysztof
22 dni temu
Reply to  Wiesiek

Myślę że co niektórzy to boją się że jak nastanie nowy burmistrz to i czerpanie kasy z 2 źródeł się zakończy.Pani skarbnik która jest portfelem burmistrza zasiada w radach nadzorczych.To samo tyczy się też pracowników.Gdzie jest etyka ?

Wiesiek
22 dni temu
Reply to  Krzysztof

Pani skarbnik chyba nawet w 2 radach zasiada czyli ma 3 źródła dochodu. Doja nas jak trzeba więc nie pozwólmy na to

Barbara
22 dni temu
Reply to  Wiesiek

No proszę teraz wiadomo dlaczego” zgoda buduje „

Barbara
22 dni temu
Reply to  Wiesiek

Znajomi i rodzinka już czeka na ciepłe posadki

Murzyn
22 dni temu
Reply to  Anna

To prawda, różnica klas w zachowaniu kandydatów na radnych. Aż byłem w szoku że ludzie kandydujący na jakieś stanowisko bądź je zajmujący mogą się w ten sposób zachowywać. Po prostu przykre.
Z drugiej strony pozwoliło mi podjąć decyzję jak chce by wyglądała rada przyszłej kadencji.

Last edited 22 dni temu by Murzyn
Iza
22 dni temu
Reply to  Murzyn

I oczywiście na czele pani przewodnicząca. Nie mogła uciszać to zagłuszała. Straszne brak kultury na każdym kroku.

Anna
22 dni temu
Reply to  Iza

Pewnie myślała że to sesją rady miasta a nie debata 🙂

Kris
22 dni temu

Skoro jest pytanie co zamierza Pan zrobić a burmistrz odpowiada do tej pory zrobiłem to i to.. najpierw trzeba słuchać że zrozumieniem

Anna
22 dni temu
Reply to  Kris

Tak zgadzam się lanie wody.Prowadzący powinni część pytań odzucic i zamienić innymi bo tematycznie były takie same.

Weronika
22 dni temu
Reply to  Kris

Zdystansuj się trochę Kris, odłóż emocje i jeszcze raz obejrzyj debatę.

Gość
22 dni temu
Reply to  Weronika

Ogólnie mówiąc słaba i ta debata, nic ciekawego nie wniosła.be,ble,ble

Ziom
22 dni temu
Reply to  Kris

Jeżeli chodzi o debatę to prowadzący słaby jak sik pająka. Niby taka tuza w lokalnym środowisku, ale wysłowić się nie potrafi no i reszcie tego dziwnego układu też nic nie brakuje. Radny skrzywdzony przez Jacusia jest jakimś stoperem, a jego żona biedna Marysia losująca pytania.

Barbara
22 dni temu
Reply to  Ziom

Prowadzący nie potrafiący się wysłowić w debacie,to jaki będzie jako radny.

Marian Koniuszko
22 dni temu
Reply to  Barbara

No i? Będziemy go chłostać przy bramie?

Barbara
22 dni temu

A wiadomo co będzie?

Gość
22 dni temu

No POzdanki siedzą na debacie i będzie ponad godzinna cisza na NL haha

Marian Koniuszko
22 dni temu
Reply to  Gość

Wszyscy od Jacka w aptece?

Gość
22 dni temu
Reply to  Gość

Faktycznie, cisza jak po śmierci organisty …

Weronika
22 dni temu
Reply to  Gość

No cóż, Bartuś lejwoda nie błysnął niczym nowym. Iskierka szczery. Wiśniowski wypadł najlepiej.

…..
22 dni temu
Reply to  Weronika

No niestety liczyłem że mój kandydat wypadnie lepiej i zgasi iskierkę i spali burmistrza zaskoczył mnie pan Iskra i to pozytywnie

Barbara
22 dni temu
Reply to  Weronika

Dla mnie Iskra najgorzej, chciał zrobić reklamę dla PO, Wiśniowski średnio,Zdanowicz coś tam próbował ugrać ale co za dużo to nie zdrowo.

Ooo
22 dni temu
Reply to  Barbara

Moim zdaniem pan Zdanowicz wypadł najlepiej, pan Wiśniowski na drugim miejscu, pan Iskra słabiutko.

Iza
22 dni temu
Reply to  Weronika

No i tu się nie zgodzę bo pan Bartek odpowiadał na pytania, czy były dla niego korzystne czy też nie. Burmistrz lal wodę, nie odpowiedział na większość pytan, gadal, gadal az czas się skończy, czyli jak zawsze bez konkretów. I najważniejsze mamy większy dług ale mniejszy. To w koncu jaki ? Zero konkretów- jak coś chce zrobić?, jednie zrobić..

Weronika
22 dni temu
Reply to  Iza

A jakie konkrety przedstawił Zdanowicz? A niektóre pytania to może lepiej by było dla niego gdyby pozostawił bez odpowiedzi. Wypadł marnie i nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Wiesiek
22 dni temu
Reply to  Weronika

Za to Jacula najlepszy ‚miasto ma zdolności kredytowe’ a to co znowu jakieś kredyty będzie brać? Nawet jak wygra to już nie będzie miał swojej drużyny. Zobaczycie że będzie przetasowanie w radzie więc niech ekonomista zacznie realnie planować budzet

Gość
22 dni temu
Reply to  Weronika

Marnie to wypadli Iskra i Wiśniowski mało merytoryczne odpowiedzi i słaba debata, prowadzący też cieniutki

Mila
22 dni temu
Reply to  Weronika

A jakie konkrety pozostali dwaj panowie przedstawili. Cieniutkie osoby pchają się na stołki.

Iza
22 dni temu
Reply to  Gość

Ale Jacula też ucichł. Zgoda buduje a jego kandydaci na radnych nie potrafią zachować się na debacie. Bydlo wyszło z chlewa.

Weronika
22 dni temu
Reply to  Iza

Iza, bydło może wyjść z obory, z chlewa wychodzą świnki. Ot taka różnica.

Iza
22 dni temu
Reply to  Weronika

Ale to jest bydlo w chlewie bo nie znaja swojego miejsca.

Anna
22 dni temu
Reply to  Iza

Potwierdzam ,że poziom zachowania i kultury podczas debaty elektoratu Pana Jacka ( min pracowników UM) bardzo niski.Wspieranie swojego faworyta nie na takich zachowaniach polega.

Kris
22 dni temu
Reply to  Anna

Wpuścić chamstwo na salony

Kris
22 dni temu
Reply to  Iza

Kwiczą bo boją się odciągnięcia od koryta

Ziom
22 dni temu
satyr Osta
23 dni temu

Kolegium Humanum to mały pikuś w porównaniu z dawnym Studium Weterynarum w L.W. Niektórzy, znani dzisiaj w powiecie absolwenci mogli otrzymac nawet tytuł magisra historii

adam
22 dni temu
Reply to  satyr Osta

nie porównuj tego G…na do porządnego Studium Weterynaryjnego w LW, wielu skończyło i nikt nie dostał nic za darmo, a tym bardziej za pieniądze. Do zobaczenia na debacie, oj gorąco się zapowiada.

imie
22 dni temu
Reply to  adam

Kompletnie nie rozumiesz tego wpisu. Chodzi o to, ze jeden z absolwentów SW -bardzo znany w LW- tytułuje się magistrem ,chociaż nic innego niż studium weter. nie ukończył.

Ziom
22 dni temu
Reply to  satyr Osta

Jacuś na debatę proponuję założyć pieluchomajtki. Przydadzą się.

odp
22 dni temu
Reply to  Ziom

cyt „Jacuś na debatę proponuję założyć pieluchomajtki. Przydadzą się.”
Znowu ściek, hejt …oj POZdanki, nie tędy droga

z daleka
23 dni temu

Debata zorganizowana przez PO w mieścinie 15 tyś? ! cyrk. U mnie już 3 łaziło po domach, a jak zapytałem się o szczegóły programu i sytuację w mieście to zaczęło się jęczenie jak to jest źle w Lidzbarku Warmińskim. cyrk Miasto oblepione banerami jak żadne inne w województwie, ludzie nawet zamawiają rusztowania na banery, myśląc, że ich wielkość i ilość będzie większą zachętą dla ewentualnych wyborców ( mają pieniądz na to wszystko…,a niby tak źle ) ! cyrk

Barbara
23 dni temu
Reply to  z daleka

Tak albo osoby które startują PO chwaliły się co nie zrobili w mieście. Tak ich posłuchać to wszystko mamy dzięki PO bulwary, remonty ulicy.

Gość
23 dni temu
Reply to  Barbara

Stary układ celebryty chce wrócić do koryta.

Kris
23 dni temu
Reply to  Gość

Obsesja na czyimś punkcie nadaje się na wizytę u specjalisty

Iza
23 dni temu
Reply to  z daleka

Skoro miasto to cyrk to dla kogo wypada główna rola Klauna ?

Janek
23 dni temu
Reply to  Iza

nikt nie napisał że miasto to cyrk, bo miasto dzięki burmistrzowi jest przepiękne, cyrkiem jest to śmieszne wydarzenie jakim jest pseudoPOdebata

kghm
23 dni temu
Reply to  Iza

comment image

Barbara
22 dni temu
Reply to  Iza

Masz do wyboru wiele osób.

Lucek
22 dni temu
Reply to  Barbara

On jest tylko jeden 🙂

Marta
23 dni temu

Według sondaży zleconych przez przedsiębiorców z LW, wybory w pierwszej Turze wygrywa Wisniowski. Sondaż telefoniczny przeprowadzony na grupie 500 osób.

Janek
23 dni temu
Reply to  Marta

Normalne, ankiety nie trzeba żeby to wiedzieć

Barbara
23 dni temu
Reply to  Marta

Do wyborów jeszcze trochę czasu wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.

Henryk
23 dni temu
Reply to  Barbara

Oczywiście ,że się zmienia .Jeszcze debata jutro i już coraz bliżej wyborów .Ostatnia sesja jeszcze, którą też wielu mieszkańców ogląda.

Kris
23 dni temu
Reply to  Henryk

Ogląda coraz więcej osób sesje ale czy wyciągną wnioski przed wyborami…

Gość
23 dni temu
Reply to  Henryk

Oglada niewiele ok 20-40 osób, dzięki zmianom wprowadzony przez PiS, jawność, transparentność, imienne głosowania.

Henryk
23 dni temu
Reply to  Gość

Są udostępniane na FB ,a siła internetu jest wielka w tych czasach.Sam czekam na ostatnią sesję czy znów odpowiedzi będą na piśmie …?
Z FB dowiedziałem się również,że oddział wewnętrzny ” działa „.ale nie wiem kto jest Ordynatorem ?

Barbara
23 dni temu
Reply to  Henryk

Już działa,szybcy są

adam
23 dni temu
Reply to  Marta

oczywiście, ma szacunek, normalny Gość, z każdym się przywita nie tylko przed wyborami. Pamiętam różnych i ćwoków z głową w chmurach , chamów dla ludzi i własnych rodzin . Jacek nie pije , grzeczny, miłośnik sportu, miasto wzorowo rozbudowane, więc , nie dziwię się, że zapracował na taki wynik.

Gość
23 dni temu
Reply to  adam

Wzorowo to nasi włodarze się dorabiają na naiwności ludzkiej. Pieniążek tu ,Pieniążek tam i do przodu,

Ooo
23 dni temu
Reply to  Gość

A miasto się wyludnia, tak jest super

Adam
25 dni temu

Osobiście zaglosuje na Zdanowicza. Tylko on ma jakis program, tylko on sie angazuje i porusza prawdziwe problemy .
Dosc juz tego betonu celebrytow co tylko fotki potrafia sobie robic przy kupionych statuetkach

Jacek i Placek
24 dni temu
Reply to  Adam

Aha, ma program! Występów kabaretowych na 5 lat!!!

Iza
24 dni temu
Reply to  Jacek i Placek

Kabaret to mamy z transmisji z sesji RM jak żołnierzyk Wiśniowskiego pt. Michalak wykrzykuje pryncypały i nie daje ludziom myślącym dojść do głosu, bo burmistrz nie potrafi odpowiadać na pytania. A później sama nie wie co mowi. Zobaczymy jak zabłyśnie swoim MBA na debacie jak obok nie będzie jego uciszacza.

Kris
24 dni temu
Reply to  Iza

Iza miejmy nadzieję że wybrocy też to widza i rozlicza te osoby. Ludzie burmistrza chyba się boją bo zaczęli wycieczki po domach a tak się śmiali że Zdankow że chodzą po domach.

żal
24 dni temu
Reply to  Adam

ale pean wyborczy, aż mdli Tylko on ma program….haha .On ma panaceum na „prawdziwe problemy ” i wg nie jest celebrytą….haha

Gość
24 dni temu
Reply to  Adam

Ja również uważam go za najlepszego kandydata na burmistrza. Debata wszystko pokaże.

Kris
24 dni temu
Reply to  Gość

Nie możemy się kierować tym że tego nie lubimy tego też nie. Jeżeli takie osoby mogą coś zaoferować i zmienić trudno. Kierujmy się dobrem ogółu

Barbara
24 dni temu
Reply to  Gość

Dokładnie debata pokaże kto najlepiej nadaję się na burmistrza

Sjsjjs
25 dni temu

Czy bedzie transmisja online?

Kris
24 dni temu
Reply to  Sjsjjs

Ma być online chyba na Fejsie i pozniej wrzuca gdzie chyba na YouTube

od 9.oo/ 20.03.24
25 dni temu

Ogladajcie na żywo protest rolników na banbye.com, teraz.

pytanienr1
25 dni temu

Zadajcie pytanie kandydatom co sadzą o ukraińcach w Polsce. Czy to dobrze, że otrzymali tyle przywilejów podczas gdy ich rządy nawet nie zgodziły się na godny pochówek, bestialsko pomordowanych Polaków na Wołyniu?

Barbara
25 dni temu
Reply to  pytanienr1

Nie wiem co sądzą, ale to co się wyprawia w mieście to już masakra. Parę dni temu Ukrainiec zaatakował mojej koleżanki zięcia prętem na chodniku przy domu. Jeszcze kazał Polakowi wy..erdalac z Polski. Bo chciał zobaczyć jak Polak walczy z Ukraińcem. Niedługo to będziemy im buty czyścić

Jacek i Placek
24 dni temu
Reply to  Barbara

Tak, byłem tym prętem. To prawda!!!

Barbara
24 dni temu
Reply to  Jacek i Placek

Zastanawiam się co Cię tak śmieszy?

Henryk
25 dni temu

Mam pytanie czy nasz oddział wewnętrzny działa już pełną parą? Ile łóżek liczy ? Kto jest Ordynatorem oddziału ?

Migotacz
25 dni temu
Reply to  Henryk

Chyba pacjentami są pacjenci z ZOL służą jako pacjenci interny bo kto o zdrowych zmysłach będzie pacjentem tego tworu przedwyborczego.

Gość
25 dni temu
Reply to  Migotacz

Dobrze ,że jest , nie marudzić !!!!!!!!!!!!!!, pierwszy sukces , teraz trzeba nam dobrych lekarzy.

Wiesiek
25 dni temu
Reply to  Henryk

Działa i to jak. Na TVP 3 można obejrzeć ta propagande

xyz
25 dni temu
Reply to  Wiesiek

PO wydaje pieniazki na propagandę odnośnie „szpitala” w TVPO 3 jak i na artykuły sponsorowane w GL .

Wiesiek
25 dni temu
Reply to  xyz

Żaden z kandydatów na burmistrza do końca mnie nie przekonuje ale moim obowiązkiem jako mieszkańca jest uczestnictwo w wyborach u kogoś trzeba wybrać więc tak jak już wcześniej deklarowałem zagłosuje na burmistrza na Zdanowicza j na jego radnego z okręgu nr 12.

Gość
25 dni temu
Reply to  Henryk

Nie cały oddział wewnętrzny otwarty, bo jest tylko 15 łóżek, czyżby to oddział na chwilę i to chwyt przedwyborczy ? Nie dajmy się oszukać!!!. Pogońmy tych rządzących.

Gość
25 dni temu

Poziom konsekwencji redaktora tego serwisu jest oburzający. Kilka lat temu taką ankietę od razu by wyprostował, a teraz …..niech każdy głosuję po kilka razy, pożywką dla samouwielbienie dla zdanķów. Wiarygodność i rzetelność uciekła.

Last edited 25 dni temu by Gość
Jacek i Placek
24 dni temu
Reply to  Gość

Uciekła jak lajki od postów Jacka

Iza
24 dni temu
Reply to  Gość

A Pana boli że nie ma komu dla Wiśniowskiego ukłonów uwielbienia składać ? Giniesz własną bronią. Szkoda że nie można kupić lajków..

Obywatel LW
26 dni temu

Taka myśl przed debata

Wystarczy ISKRA żeby rozpalić WISNIOWSKIEGO i zgasić przez ZDANOWICZA

Wiesiek
27 dni temu

Jakby ktoś szukał to teraz jest promocja na lajki na stronie kup-follow.pl. 1000 lajków można kupić za jedyne 39.99 zł (wcześniejszą cena 69.99 zł)

Screenshot_2024-03-18-10-23-32-632-edit_com.android.chrome.jpg
Janek
27 dni temu
Reply to  Wiesiek

A po ile są głosy w ankiecie na NL?

Wiesiek
27 dni temu
Reply to  Janek

Wydaje mi się że jakby ktoś kupował głosy w ankiecie to by było dużo więcej. Ja wiem że próbujecie odbić piłeczkę ale nie uda się Wam.

Wiesiek
26 dni temu
Reply to  API

Panie Andrzeju jeszcze wszystko przed Panem. Może wpłynie jakaś oferta hehe. Pozdrawiam

API
24 dni temu
Reply to  Wiesiek

Bodaj w 2013 lub na początku 2014, dałem ogłoszenie o chęci sprzedaży portalu NL za 100tys. Nie było ofert, jak się później okazało team pana Wajsa nie docenił zaangażowania redaktora :⁠-⁠)

Iza
26 dni temu
Reply to  Wiesiek

No to teraz u burmistrza wszystkie posty strzał do góry

Marian Koniuszko
26 dni temu
Reply to  Wiesiek

Jeszcze nie padło znamienne od … lub odp

ściek! Już wyjaśniamy!

Osiedlowy obserwator
28 dni temu

Czytając informacje o kandydacie z okregu nr 2 zauważyłem, że na pierwszym miejscu z podejmowanych dotychczas działań było uczestnictwo e sesjach rady miasta, czyżby to był jakiś wielki wyczyn? Bo za to, to chyba radny pieniądze dostaje do miesiąc?

Screenshot_20240317_092952_Facebook.jpg
Kris
28 dni temu

Dla niektórych to jedyne co zrobili

Barbara
27 dni temu
Reply to  Kris

Nie prawda,jeszcze zostały selfie na fejsbuku

Anna
27 dni temu

Ciekawa jestem czy za bycie radnym bez diety radnego byłoby tylu kandydatów ?
Bycie radnym to funkcja społeczna i powinna być tak sprawowana. Radnym którzy by się wtedy zgłosili to działali by lokalnie dla mieszkańców w swoich okręgach.

Wiesiek
27 dni temu
Reply to  API

Wazelina czuć na każdej sesji

Osiedlowy obserwator
26 dni temu
Reply to  API

Absolutnie nie propaganda, przeglądając informację o kandydacie na radnego, zauważyłem, że na pierwszym miejscu wpisał sobie ów kandydat udział w posiedzeniach sesji. Skoro to takie istotne dla kandydata, że aż zawarł to w swojej informacji o dokonaniach, nie omieszkałem podzielić się tym dalej, bo dla mnie oczywistością każdego radnego powinien być udział w posiedzeniach komisji i rady miasta. Skoro to aż taki wyczyn, to boję się co następne wpisze w swoje dokonania, może przyjmowanie mieszkańców podczas dyżurów?

Wiesiek
26 dni temu

Wielbienie osoby Pana Burmistrza jako drugie

Janek
26 dni temu

Chyba ktoś tu nie zna znaczenia słowa propaganda

Osiedlowy obserwator
26 dni temu
Reply to  Janek

Może jakiś wielkich szkół nie kończyłem, ale znaczenie znam. Moim zamiarem nie było oddziaływanie na kogokolwiek w zamiarze pozyskania sojuszników czy zwolenników, czy też wpajanie pożądanych przekonań i wywołania określonych dążeń i zachowań. Nie skłamałem ani nie zmanipulowalem danymi w celu „prania mózgu”. Zamieściłem tylko informacje, które upublicznił kandydat na radnego, z zapytaniem, czy szczególnym osiągnięciem powinno być uczęszczanie na posiedzenia sesji?

Till
28 dni temu

Kilka podstawowych pytań do kandydatów na burmistrza
– jakim kandydat jest człowiekiem?
– ile opanował języków obcych i w jakim stopniu?
– jakie ma zainteresowania?
– kogo uważa za autorytet w danej dziedzinie np. nauki ścisłe, filozofia, architektura, malarstwo , rzeźbiarstwo, muzyka
– jaką lubi literaturę?, co ostatnio przeczytał? ulubieni autorzy?
– kim są lub byli z zawodu rodzice kandydata?
– co cennego odziedziczył po swoich przodkach ? np. sierp tatowy, WSK, wiadro ocynk

Magda
28 dni temu
Reply to  Till

Jeszcze ostatni wynik kolonoskopii, czy nie ma problemów z gastryką,

Till
28 dni temu
Reply to  Magda

Przesadziłaś z tą kolonoskopią, ale taki dodatkowy test na IQ żeby wykluczyć wtórnych anal-fabetów to by się przydał.

Barbara
27 dni temu
Reply to  Magda

Lepiej gastroskopię po huto skrapianych imprezach za publiczne pieniądze.

Paweł Klisz
28 dni temu

Myślę że czas na na zmiany ,zmiany tzn Bartłomiej Zdanowicz dajmy mu szansę .

Jeee
28 dni temu
Reply to  Paweł Klisz

Za krótko mieszkasz w LW kolego, widocznie nie znasz występkow oraz „osiągnięci ” tego celebryty

Wiesiek
28 dni temu
Reply to  Jeee

Skoro nie ten celebryta i nie obecny który jest cienki jak pasztetowa to kogo wybrać?

Kris
28 dni temu
Reply to  Jeee

A obecny to czym się zasłużył?
– nagrywaniem po kryjomu dyktafonem?
– kupowaniem lajków ?
– kupowaniem nagród w plebiscytach?
– wydawaniem publicznych pieniędzy na swoje promowanie?

...
28 dni temu
Reply to  Kris

nie kupował latków, nikt nie nkupowal nagród w plebiscytach, wydawanie pieniędzy na promowanie miasta.3 x „nie „! Bzdury, kalunie, bez dowodów, fejki kris .Jedyne „tak „, to nagrywanie, bez wizyty na policji bez konsekwencji prawnych,sprawa wyjaśniona polubownie, bez udostępnienia ublicznie nagrania.

Magda
28 dni temu
Reply to  ...

Jak nie kupował lajków? A skąd ponad 1000 pod jednym postem, tylko jednym. Każdy inny ma już od 3 do 30

adam
28 dni temu
Reply to  Kris

reprezentacyjny, miły, jest obecny na wszystkich uroczystościach, sportowych, kulturalnych, skwery nad Łyną, sucha fosa, oranżeria, amfiteatr, tężnie place zabaw, na pewno nie można zarzucić lenistwa, a jak uważasz, że pieniądze wydawane niezgodnie idź na sesję RM poproś o wyjaśnienie.

Wiesiek
28 dni temu
Reply to  adam

Podawanie ręki to nie wszystko. 9 lat starczy pora na kolejnych

adam
27 dni temu
Reply to  Wiesiek

czyli kogo ?

Wiesiek
27 dni temu
Reply to  adam

Skoro nie obecny to masz 2 innych kandydatów do wybrania

Iza
27 dni temu
Reply to  adam

Z tą reprezentacja to przesadziłeś, burmistrz nie ma być miły, ma być SKUTECZNY, oranżeria, tężnie itp były już zaplanowane przed jego burmistrzowaniem, sam był przeciwko uzdrowisku ale innego planu nie miał, więc teraz się tym szczyci. Skwer nad lyna zrobiony ale chodniki zarastają chwastami, sucha fosa-o to nikt nie dba. Czy nie widzi tego przy swoich obchodach miasta? Place zabaw wymagają remontu a nie nałożenia nowej farby na starą.

...
28 dni temu
Reply to  Jeee

Proszę mówić o swoich występkach, szanowny adwersarzu, nie ma ludzi klarownych , każdy z nas popelniał i popełnia błędy i zdarzają się także niektórym poważniejsze występki haha. TAKIE JEST ŻYCIE !

Magda
28 dni temu
Reply to  ...

Funkcja burmistrze powinna być klarowna na wskroś!!!! NIkt tu nie pisze co pan robi w domu, tylko w urzędzie. O urząd chodzi człowieku, o urząd a nie twoje zabawy wieczorne.

Barbara
28 dni temu
Reply to  Paweł Klisz

To idź i głosuj

manufaktura
28 dni temu

Ja widzę jeden problem. Radni kandydują do konkretnych okręgów ale jakoś nie widzę zapisów o tym co będzie lokalnie zrobione. Jak dla mnie to brak szacunku dla wyborców bo jak potem ich rozliczyć?.

Paweł Klisz
28 dni temu
Reply to  manufaktura

Ja otrzymałem ulotkę od swojej radnej,co zostało zrobione, co będzie zrobione u nas w naszym okręgu.

Jeee
28 dni temu
Reply to  Paweł Klisz

Dokładnie, ulotki na co Pan Burmistrz znalazł pieniążki przy zatwierdzeniu radnych. Błyskawice i 8 * jeee

Wiesiek
28 dni temu
Reply to  Paweł Klisz

Radna Łagocka – jedyna która powinna zostać ze starej gwardii

...
28 dni temu
Reply to  Wiesiek

Zapomniałeś o swoim pryncypale śpiewaku, dyrektorze, konferansjerze haha

Wiesiek
28 dni temu
Reply to  ...

Nie MOJ PRYNCYPAL ale masz rację zapomniałem dodać że nadaje się na burmistrza bardziej niż gość któremu sklecenie zdania sprawia problem. Obejrzyj sobie jego filmiki z siłowni czy pawilonu zdrowia. Gada o współpracy z przedsiębiorcami? A na ilu spotkaniach z nimi się pojawił? Haha śmiejesz się że komferansjer dyrektor itp tylko pamiętaj że jeżeli życie zweryfikuje Twojego to kim zostanie? Branża ubezpieczycieli się rozwinęła i będzie mu ciezko ale może z radnym Andrzejem spółkę otworzy kto wie. I zdanie na koniec do kkw Zgoda rujnuje. Nie lekceważcie nikogo bo się przejdziecie

Gość
27 dni temu
Reply to  Wiesiek

Tak ” mój pryncypał pan Zdanowicz” najlepszy kandydat na burmistrza!, nie ma dwóch zdań ,operatywny ,inteligentny i nie boi się odzywać i zadawać trudne pytania dla niektórych niewygodne, a wy wybierajcie kogo chcecie i nie uskuteczniają prymitywnej nagonki, kogoś trzeba wybrać.

Barbara
28 dni temu
Reply to  manufaktura

Też to widzę. U mnie była jakaś kobieta dała ulotkę i powiedziała jak się nazywa,nic więcej nie przedstawiła jakiegoś ciekawego pomysłu a na ulotce wychwalanie PO.

Wiesiek
28 dni temu
Reply to  Barbara

A jak godność tej z ulotki

adam
28 dni temu
Reply to  manufaktura

uruchomili internę , oby nie na czas wyborów, wiem, że nikogo tam nie hospitalizują…

...Emeryt
28 dni temu
Reply to  adam

Nie martw się, jeszcze wszyscy o tym nie wiedzą,za chwilę będzie pełne obłożenie ,pierwszy sukces oby nie na chwilę. Teraz potrzebę są różne pracownie.( USG, RTG, itd )

Ooo
28 dni temu
Reply to  ...Emeryt

I lekarze specjaliści.

Gość
28 dni temu
Reply to  Ooo

I rzetelne leczenie również na fundusz ,nie tylko prywatnie za pieniążki

Iza
27 dni temu
Reply to  ...Emeryt

USG i RTG cały czas jest. Nawet rezonans lub tomograf możesz zrobić

Gość
27 dni temu
Reply to  Iza

To super!!!, jeszcze tylko ,chirurgii ,dziecięcego brakuje i oddziału ratunkowego( SORU)

Gość
29 dni temu

O znowu majstrowanie przy ankiecie wyborczej, żałosne!

Barbara
29 dni temu

Jeżeli ma się odbyć debata to jednym prowadzącym powinien być API . Bo znowu będzie jakiś wyróżniający daną osobę.

Iza
27 dni temu
Reply to  Barbara

To stwórzcie swoją własną debatę, zaproście kandydatów i prowadzącym możesz być i Ty.

Luka
29 dni temu

Trochę bez sensu to głosowanie na NL, skoro można oddać dowolną liczbę głosów.

Trombullus
29 dni temu

Jakże łaskawy i dobroduszny tekst Apiego… Jakież nieprawdopodobne że w Góreckim. Wszyscy wiedzą że Górecki to taka lidzbarska loża masońska- jakby innych lokali nie było. Walą was w zad i nawet się nie kryją że chodzi o to o co chodzi. Wszyscy was walą- pracodawcy, kandydaci na kandydatów. Żeby było po staremu, żeby było jak zawsze- który obieca leszczom brak konkurencji SPOZA? Który będzie po myśli manipulował matrixem żeby było im dane i żeby żadna obca menda nie zawyżyła zarobków w mieście. A wszystkim obcym czerniny zadać, popędzić z naszego uzdrowiska dla elyty.

Gość
29 dni temu
Reply to  Trombullus

I znów pchają się na stołki ludzie ,którzy nie mają pojęcia o pracy w radach i odpowiedzialności jaka spoczywa na nich, nie mają pomysłu na lepszą przyszłość naszego miasta tylko chcą się dostać widać dla własnych korzyści i karier i prymitywnej wyższości , obrzydliwe !!!!!, Niektórzy naprawdę niewiele sobą reprezentują . Ludzie mierzcie siły na zamiary, a na kariery pracujcie uczciwie, ciężko i rzetelnie nie cwaniakujcie i nie starajcie się oszukać wyborców .

gość
29 dni temu

Miejmy nadzieję, że pan organizator, kandydat na radnego z PO pan Tomasz Frączak zapewni obiektywizm debacie ! Dla przypomnienia, pan Artur Iskra (Platforma Obywatelska ) startował od pana Zdanowicz w poprzednich wyborach samorządowych w komitecie „lidzbarczanie.pl”,gdzie obecnie pan Bartek Zdanowicz wymienił całą ekipą na nowych kandydatów tamci się „nie sprawdzili ” ? Pan Zdanowicz rządził z PO przez dwie kadencje u boku pana Artura Wajsa (wyludnianie , olbrzymi dług 26mln zł ) . Są to już 6 wybory w których startuje pan Zdanowicz, wystawiając ze swojego komitety swoją teściową, zaś jego druga żona startuje do rady powiatu. Widziałem radnych pracujących, pro bon, pani radna Łagocka nie jest tu wyjątkiem sadząc roślinki i grabiąc piasek po pracy !

Tadek
29 dni temu
Reply to  gość

Myślę,że gościa sece boli i nie wie jak ma stanąć w obronie obecnego jeszcze !!! Burmistrza bo może już nie długo. Może ta debata zaszkodzić dla jednego z kandydatów na burmistrza. Ja widziałem radnych jak sadzili w grudniu dęby a raczej fotki przy tych dębach.na Fb :).Ktoś tu gościu jest zazdrosny .Miłego wieczoru życzę bo taka irytacja to szkodzi na sen.

Lucyna
29 dni temu
Reply to  gość

Wystarczy wejść na profil Radnej gdzie opinia mieszkańców jest bardzo wiarygodna.Mówi się głośno o tym ,że za kadencji P.Łagockiej osiedle się zmieniło na plus .7 Kwietnia mieszkańcy dokonają wyboru więc spokojnie bez docinania .Kazdny Radny będzie oceniony za swoją pracę skoro tak wszyscy sumiennie pracowali ,a było czasu by się wykazać.

gość
29 dni temu
Reply to  Lucyna

Można i tak, za kadencji Jacka Wiśniowskiego osiedle zmieniło się na plus, nie żałował grosza ! Radna jest hamulcową powstania uzdrowiska. Bez zazdrości, serce nie boli. Merytorycznie stwierdzam fakty.

Tadek
29 dni temu
Reply to  gość

No tak wyjął ze swojej kieszeni grosz i dal masz rację gościu Ten człowiek nie z takich jest ludzi.Z tego co widzę w interpelacjach to Ona dawała swój grosz z diety radnej i występowała o pozwolenie na działanie . Myślę że to kogoś innego gościu serduszko boli.A co do uzdrowiska to o ile pamiętam to Pan Jacek też 9 lat temu mówił że jest to zły kierunek tak jak i kredyty

...
29 dni temu
Reply to  Tadek

Pozwolenie na działanie w przypadku położenia kamieni czy też posadzenia roślinek , burmistrza daje od ręki każdemu chętnemu.Rada prosiła burmistrza o pieniądze, a on zawsze dawał. Ot i taka robota przez 9 lat.

Lucyna
29 dni temu
Reply to  gość

Wybory zweryfikują ..MY OCENIAMY PRACĘ RADNEJ,którą wielu mieszkańców zna i wie jak działała .. .Życzę więcej takich osób w Radzie .Wygrywała też i mobilizowała nas mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego..Każdy Radny będzie Oceniony więc 7 się okaże i bez złośliwości .Zazdaszczaja nam ,że mamy taką Radna i oby jak najdłużej .Powodzenia życzę dla p.Łagockiej .

Gość
29 dni temu
Reply to  Lucyna

No tak budzet obywatelski od 3 lat na widzimisie radnych, do wydania ok 50tys. Zwykły Kowalski nigdy by nie otrzymal takiej gotówki bez tony podań,sprawozdań, projektów.A na nową ulice Bema również mobilizowali koledzy radni wszystkich mieszkańców miasta, a gdy zabrakło pieniążkówna dokończenie drogi to pan Burmistrz dal pieniążki, wtedy był dobry.A teraz już zdanki wiszą na płocie radnej, wieczory wyborcze w Góreckim u zdanka.Pani radna straciła w oczach wielu mieszkańców.

Anna
29 dni temu
Reply to  Gość

Tam też mieszkają ludzie tacy sami jak w centrum miasta. Taki Burmistrz to skarb co tak rozdaje pieniądze.Reasumując to jest zaszczyt byc w komitecie ,,Zgoda Buduje,, właśnie tutaj Pan burmistrz stracił w wielu oczach mieszkańców.Pani radna popiera jawnie kogo chce No chyba po tej dyktaturze jeszcze ktoś miał nadzieję, że jak w amoku będzie nadal popierała Pana burmistrza. Brawo Pani Iwono wiele trzyma za Panią kciuki.

Barbara
29 dni temu
Reply to  Anna

Najlepiej to nie popierać nikogo i trzymać się swojego planu

Wiesiek
29 dni temu
Reply to  Gość

Oj gościu żal d… Ściska że taka pozytywna osoba jak Pani Łagocka opuściła Wasze szeregi przez Waszego wodza. Straciła w waszych oczach bo w końcu poszła po rozum do głowy i opuściła ten obóz. Wybory zweryfikują ale jak wyjedziecie na jej profil to zobaczycie jakie ma poparcie ludzie to widza a Wam proponuje zmienić hasło na Zgoda Rujnuje (stosunki między ludzkie)

Jeee
28 dni temu
Reply to  Wiesiek

Opuściła obóz pana Burmistrza i przeszła do popierania obozu PO, nie chce uzdrowiska. Jak to mówi pan konferansjer „mściwość ” ?

Anna
28 dni temu
Reply to  Jeee

Ona nie opuściła obozu to Burmistrz dyktator ja wywalił za niepomyślne głosowanie i radnego Rosinskiego też. To jak mówi konferansjer ,, mściwość,, człowieka dialogu co ,,zgoda buduje ,,trzeba to sprostować. Ten człowiek sam siebie zrujnował.

...
28 dni temu
Reply to  Anna

Nikt tej pani nie wywalił z możliwości kandydowania z KWW Jacka Wiśniowskiego, prosze nie rozpowszechniać fake newsów , nie chce uzdrowiska i sama odeszła, POopier teraz obóz zdanków z którymi kiedyś rywalizowała.Dla mnie chorgiewka i hipokryzja.

Andrzej Reczyński
27 dni temu
Reply to  ...

Szanowny Panie Kropeczku tak się składa,że oglądam od kilku lat transmisję obrad sesji rady miasta i swoje zdanie o uzdrowisku Pani Łagocka miała od kilku lat takie samo i nie zmieniła go jak chorągiewka czyli jak Pan Burmistrz tu jest hipokryzja jeżeli ktoś nie rozumie tego wyrazu.Jak ma Pan cel to i PO i PIS jest dobre.
Odnośnie wywalenia jej z komitetu to została wyrzucona razem z Rosinskim po głosowaniu odnośnie obligacji.I to najpierw mściwość Pana urmistrza wylazła nieprawdaż? ! Bardzo było to widoczne na sesjach i my mieszkańcy to widzimy oglądając obrady. Może przejdę się na ostatnia sesję RM w tej kadencji aby publicznie mozna dowiedzieć się prawdy o jej wątku i odwołaniu mandatu Rosińskiego bo jakaś cisza nastała w jego sprawie również .Tylko najpierw muszę Panią przewodnicząca przed sesją poinformowac o zabraniu głosu i włączyć stoper 3 min. Wiele by wniosło do kreowania wizerunku.
To o naszym gospodarzu mówi się, że nie umie pozostać w poprawnych relacjach jak ktoś nie potwierdza zdania włodarza. Po wyborach też trzeba żyć a nie się obsrać na lewo i prawo. Te komentarze tylko potęgują strach o jego stanowisko .
Pani radna zagłosuje na kogo będzie uważała aby nieść korzyść dla mieszkańców bo jak na razie to założyła jednoosobowy komitet. Ja gdybym został potraktowany to bym nawet ręki temu Panu nie podał
Tymi błędami wiele ludzi uznaje go jako człowieka mściwego .A obecne hasło wyborcze powinno być zmienione bo mi jak ma się do faktów to sam już nie wiem .
7 kwietnia mam nadzieję że LW dobrze wybierze

Wiesiek
27 dni temu

Panie Andrzeju trafił Pan w punkt! Ja też oglądam te sesję i widać którzy są aktywni. Nie wiem kto zostanie burmistrzem ale jestem przekonany że Pani przewodnicząca jeżeli się dostanie do rady to na pewno nie będzie piastować funkcji przewodniczącej lub wice i bardzo dobrze. Może w końcu nikt nie będzie przerywać radnym itp. ja rozumiem że na pytanie w którym niezbędne jest przygotowanie danych statystycznych itp można odpowiedzieć na piśmie ale na pytanie na.ktore.odpwoiedz brzmi tak lub nie? Pamiętajcie drodzy kandydaci na burmistrza i radnych ze to wy jesteście dla nas a nie my dla was. My chcemy wiedzieć co tam robicie

Lucek
27 dni temu

A do tego wszystkiego dochodzą brudy związane z przyznaniem przez burmistrza mieszkania komunalnego dla brata radnej sylwi kij, mieszkanie burmistrz przydzielił mimo ze komisja takiego przydzialu nigdy nie opiniowała !

I pach, „potrzebujący” brat radnej kij ma mieszkanie od burmistrza

Last edited 27 dni temu by Lucek
Wiesiek
27 dni temu
Reply to  Lucek

I ponoć tam nie mieszka bo nie skończył remontu. a remontu nie skończył bo nie ma kasy ale kase na wykup w razie co ma. Z tymi lokalami to w ogóle ‚trudne sprawy’ bo ten dotyczący Rosińskiego też niby wiedział ale nie wiedział

Barbara
26 dni temu
Reply to  Wiesiek

I pewnie mieszka w innym wykupionym mieszkaniu?

Wiesiek
28 dni temu
Reply to  Jeee

Tak tak przeszła cisza głupoty… Stworzyła własny komitet. Pozbyliscie się najsilniejszego.ogniwa

...
26 dni temu
Reply to  Wiesiek

Chorągiewka, bo przeszła do POpierania Zdanków, nie chce rozwoju uzdrowiska, nie spodobały sie jej tegoroczne zwiekszone koszta na drogi dla mieszkańców, na stacje uzdatniania wody, na uzbrajanie terenów inwestycyjnych i mieszkalnych, na dołożenie do Pawilonu zdrowia. Nie zagłoswała jak reszta wspólnego komitetu, miała szansę utrzymać wspólnotę z którą zaczynała. Jej wybór, oczywiście jak zawsze wyborcy ocenią.

Andrzej Reczyński
26 dni temu
Reply to  ...

Szanowny kropeczku Ona nikogo nie popiera póki co.Jest w normalnych relacjach ze Zdankami czego o burmistrzu powiedzieć nie można bo Pan burmistrz wszystkie relacje psuje jak dyktator. Zdanka powiesiła na płocie i burmistrz też by tam się zmieścił z jej kontrkandydatem, który jeszcze nie wszedł w szeregi rady a już dzieli roboty .Myślę ,że Zadanek by Pana nie zjadł na tym jej płocie ale Pan jego tak tym swoim jadem .Usmiecha się Pan ale ze smutkiem .
Wyrzucił ją Pan za głos sprzeciwu wypuszczenia obligacji i proszę nie zaslaniac się dobrem mieszkańców.Ona nigdy nie zmieniła zdania o uzdrowisku w przeciwieństwie do Pana. Zawsze jest z mieszkańcami i lokalnie ich wspiera.To Pan z tym obozem Zdankow razem klocki układał tak jak Oni chcieli. Pan jest tą marionetka PO która Oni sterują. Pani Iwona nie może być ze Zdankami bo Oni wszyscy są za uzdrowiskiem tak jak Pan i świta.Mimo to normalne relacje są w przeciwieństwie do burmistrza.Trzeba oglądać obrady i dlatego wiem co piszę.Z coraz większą ochotą chciałbym uczestniczyć w ostatniej sesji Moze Pani przewodnicząca pozwoli mi zabrać głos. Po tym jak się zapowiem i włączę stoper.
Każdy ma prawo do własnego zdania lecz w dyktaturze nie ma takiej opcji.Dlatego te banery o tej budującej zgodzie ośmieszają Was. Jest tam tyle obłudy ,że wystarczy tylko włączyć transmisję sesji RM .Kampania wyborcza się zakończy I jak tu żyć jak ta zgoda rujnuje

Gdzie się podział ten człowiek dialogu i czasu zmian ?
.Pamiętam jak byłem w szkole muzycznej na spotkaniu z kandydatem na burmistrza , gdzie podział się ten człowiek , który dziś jest chorągiewką.
Z jednym się tylko zgodzę,że wyborcy ocenią ja rownież i Pana .

Wiesiek
26 dni temu

Liczy na głosy emerytów którym wszystko jedno co się tu dzieje bo najważniejsze że są tęznie i bulwary

Tadek
29 dni temu
Reply to  Lucyna

Prawda Ona nie musi kupować polubień pod postem tak jak Pan Burmistrz za złożenie życzeń 8 marca

...
29 dni temu
Reply to  Tadek

Oj Tadziu „ściek „, „fejk ” bez dowodów.”post sponsorowany ” jest widoczny, a tam tego nie było.

Marian Koniuszko
29 dni temu
Reply to  ...

Jakie dowody potrzebne? Że masz przepalony post 1500 randomowych kont?
Że doktora zamówiłeś do propagandy?

Gość
29 dni temu

Randomowych kont, doktora ? Znowu bzdurne, fejkowe pytania.Bzdrua goni bzdurę.

Wiesiek
29 dni temu
Reply to  Gość

Przecież tam większość lajków to ludzie z Krakowa itp co nie mają znajomych zamieszkałych w lw. Ten sam post na profilu ‚jacek wisniowski’ ma ponad 300 polubien j to pewnie jest prawdziwa liczba. Tak samo zastanawia mnie ten filmik dziejsiejszy mądre wybór mądre miasto został opłacony z pieniędzy własnych czy publicznych

Marian Koniuszko
29 dni temu
Reply to  Gość

Nie wiesz co znaczy randomowy, więc nie pisz bzdura. Jak wyjaśnisz 1500 lajków? Przecież to konta fejkowe, a lajki zakupione z farmy. .

Lucek
29 dni temu
Reply to  ...

Jacula ty obłudny łgarzu i oszuście, gubisz się w swojej obsesji, leki rozjeżdżają cie co?! Sypie się twoja propaganda, ludzie już cię nie chcą…. a w poniżej dowód, że kupujesz lajki XD i co kłamco??

1000032932.jpg
Wiesiek
29 dni temu
Reply to  Lucek

Hahah nie wiem o co chodzi ale pozdrawiam. porażka i co teraz obroncy napiszą że to ściek? Fotomontaż? Parodia

Adik
27 dni temu
Reply to  Lucek

Jak to jest podstawione przez konkurenta te komentarze Zdanowicz szuka debili co będą to łykać,że kupił komentarze

Last edited 27 dni temu by Adik
Kris
26 dni temu
Reply to  Adik

Tak 1500 osób podstawili. Pomysl za nim coś napiszesz bo to naprawdę nie boli

Last edited 26 dni temu by Kris
Ala
29 dni temu
Reply to  Tadek

No przecież składał życzenia wszystkim kobietom z całego świata to wszystkie uprzejmie dziękowały haha

Wiesiek
29 dni temu
Reply to  Ala

To powinno być pytanie na debatę czy lajki kupił za swoje czy publiczne pieniądze

.........
29 dni temu
Reply to  Lucyna

Trawniki ,roślinki to drugorzędne sprawy ,najważniejszy jest rozwój miasta, zakłady pracy, szpital i różnego rodzaju przemyślane inwesty