Lip 312013
 
Budynek urzędu miasta.

Budynek urzędu miasta.

31 lipca 2013 roku miałem przyjemność uczestniczenia w najważniejszym wydarzeniu tego lata, czyli 43 sesji Rady Miasta. Każda środowa sesja poprzedzona jest pracami w poszczególnych komisjach, gdzie omawia się projekty uchwał, dyskutuje mniej formalnie, a czasami też zasięga opinii wynajętego radcy prawnego. Komisje zbierają się na dwa dni przed sesją, o godzinie 16-tej w budynku UM. Można przyjąć umowny podział – w poniedziałki stanowi się prawo, a w środy je zatwierdza. W związku z powyższym, postanowiłem przyjrzeć się pracy radnych w komisjach i złożyłem im wizytę-niespodziankę. Lekki popłoch zapanował na sali, kiedy usiadłem i zacząłem rejestrować przebieg obrad.

 

 

Wartym zainteresowania okazało się pismo pani prezes spółdzielni mieszkaniowej „Warmia”, jakie wystosowała do naszej rady. Poniżej treść.

 Pismo spółdzielni mieszkaniowej Warmia

Rada Miasta Lidzbarka Warmińskiego, zobowiązała burmistrza do złożenia wyjaśnień i udzielenia odpowiedzi na pismo ze spółdzielni. Poniżej treść odpowiedzi.

 5130006

Teraz pozostało radzie wyrazić pozytywną opinię na temat odpowiedzi burmistrza. Treść poniżej

Opinia Rady Miasta

Pismo podpisał przewodniczący rady pan Kędzierski i jak wynika z treści cała rada jest zadowolona. Szkopuł w tym, że tylko nieliczni zostali zapoznani z treścią pisma od spółdzielni mieszkaniowej, jak też z odpowiedzią burmistrza. Wysyłanie pism w imieniu całej rady, bez uzgodnienia treści z wszystkimi radnymi jest poważnym naruszeniem zasad obowiązujących w państwie prawa. Można wywnioskować, że część prac urzędu miasta nie jest ujawniana radnym, jak też niektóre decyzje podejmowane są za nich i bez ich wiedzy. Protest w tej sprawie wniósł radny  Ramotowski, a radna Michalak go poparła.

Nawet nie staram się komentować odpowiedzi burmistrza na pismo ze spółdzielni. To typowy bełkot, naśladownictwo przywódcy partyjnego Tuska. Choć bardziej pasują tu słowa Kaczyńskiego, że czarne jest białe;) Były też poruszane bardzo ciekawe kwestie dotyczące ilości osób zameldowanych przed i po ogłoszeniu nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi. Radna Jaskólska zwróciła się o dostarczenie tych danych na środową sesję. Poniżej dwa materiały wideo z prac komisji. Pierwszy to całość posiedzenia, a drugi obszerny skrót. Każdy może wybrać, co go interesuje.

Sama sesja przebiegła dość spokojnie. Radni wyjątkowo wykazali zainteresowanie sprawozdaniem burmistrza, zaowocowało to kilkoma pytaniami w tej sprawie. Wyjątkowo aktywną radną była pani Jaskólska. Być może sesje rady za jakiś czas przestaną być teatrzykiem, a zaczną rzeczywiście stanowić element obywatelskiej demokracji.

Wydaje się, że dane dotyczące migracji ludności Lidzbarka, związane z wprowadzeniem drakońskich opłat za wywóz śmieci, będą znacznie ciekawsze, jeśli obejmie się nimi obecny miesiąc. Należy się spodziewać odpływu osób zameldowanych na terenie miasta w lipcu. Usłyszałem też coś o nauce kultury. Jak zwykle nie obyło się bez wazeliniarstwa i dziękowaniu za naprawę dziur w drogach/chodnikach.  To typowy element wyrażenia swojego uwielbienia dla burmistrza. Na zakończenie raport z pracy naszej dzielnej straży miejskiej.

raport-strazy-miejskiej06

Poniżej zapis wideo przebiegu całej 43 Sesji Rady Miasta Lidzbarka Warmińskiego. Pierwsze 46 sekund proszę potraktować z przymrużeniem oka;)

 Posted by at 9:19 pm
Powiadom o

I have been to Italy. lovely nation. the women look terrific. Like, what the hell is THAT? I wanted to take a picture but I was frozen . anyway, he didn’t want to pee so she struggled with him a bit and then eventually he pees. Arms dangling limp in front of him as his mom held him leaning forward.
Canada Goose Offsite

Why most people have to have a daily life mentor? This is what every person is pondering about following it became well-known and researches show that individuals with daily life coaches are often even more productive than these without none. They are able to help you along the way in which by figuring out what targets you wish to realize and guide you by way of stage by phase. Lifestyle coaches at the moment are fashionable to artists, athletes and in some cases businessmen.
Canada Goose Calgary Jacket Buy

http:/publicibay.com/moncler/moncler-veste-adidas-3-stripe-program-C5173/moncler veste adidas 3 stripe program

As a detectorist, make sure you make certain that each of the equipments are effortlessly accessible and therefore are implemented appropriately during steel research. There’s a lot of accessories which even pro detectorists could skip out but with encounter, factors fall in place. Create a listing of the many components and start your trip only just after confirming the accessories with the list..
can can knit lattice cardy uggs get wet

The ideal thing about Kathy Van Zeeland handbags is that they maintain as much as the trends in each and every element. Sooner or later, Kathy Van Zeeland purses even became the craze setter inside the fashion industry. The reality that kathy Van Zeeland purses are less complicated around the budget and that they include attitude and class for your character makes Kathy van Zeeland handbags a individual favorite of a great number of..
ugg kenneth cole boots 6 pm

Be sure you are adequately dressed. You are likely to without a doubt get wet, particularly if you happen to want to swim in lake mead, so be sure you deliver a adjust of clothes. And, for the reason that you are within the desert, the early morning and evening is usually chilly however it is going to be hot throughout the day.
ugg neuman slipper

It is cheaper gold and powerleveling on our website, we also provide the discount code, it can help you save money. we will trade the gold with you in a very short period of time and powerleveling your order in 15 mins after you ordered, welcome to place an order from our site. http://www.power-leveling-service. net
[url=http://www.powerleveling.fr/gold/diablo-3-or-po/]combien est Diablo 3 d’or[/url]

ala

Po co na kabarety? Komplet pism w sprawie śmieci należy rozrzucić nad amfiteatrem. Jak ludziska przeczytają to bez przyjezdnych artystów pękną ze śmiechu. A Złota Szpilka obowiązkowo dla Burmistrza i Szanownej Rady Miejskiej.

K.G

Proszę wreszcie wyjaśnić jak to jest, czy mamy burmistrza , czy mamy lekarza ?
W dniu 04.08.2013"Nasz Pan Burmistrz" pełnił jednocześnie 2 funkcje. Był na boisku przy ul. Polnej aby zostać uhonorowanym odznaką, ( patrz Gazeta Lidzbarska z dnia 08.0-14.08 2013 str.16,) w tym samym czasie pełnił dyżur w szpitalu.( patrz grafik dyżurów lekarzy w szpitalu) Woła to o pmste do nieba.Zadaję sobie pytanie, Gdzie był bardziej potrzebny? A może nigdzie. Chorzy potrzebujący pomocy lekarskiej byli informowani,że" Pan Doktor" jest na wizycie u chorego i należy poczekać .Byłbym rad aby informacja o zaistniałej sytuacji została wyjaśniona bardzo dokładnie.Co na to płatnik poborów za dyżury dla "Pana doktora". Obiecuję,że temat będę drążył, aż sprawa zostanie wyjaśniona. Pozdrawiam

xxx

Taki paking co się nigdy nie kończy… marzenie.

gość

prymitywizm Pani radnej sięgnął zenitu….po zgłoszonym wniosku o oznakowaniu wyjazdu z parkingu nad jeziorem , zaśmiała sie …prawo jazdy zabrać! hahaha….., a tam naprawdę nie widać jak się wjezdża, ze sa schodki, byłam, sprawdziłam, może nie ta Pani nabędzie trochę więcej empatii, a nie tylko darmowe ciasteczka i kawkę konsumuje, tylko może coś mądrego w końcu powie, a nie tylko debilne hahaha…..

Anakonda

A dalej to tylko jezioro, jezioro, jezioro… szerokiej drogi niedzielny kierowco.

Harcerz.

Widać po tym ,że Polmlek w d..pie ma ochronę środowiska i nadzór nad własną oczyszczalnią ścieków. Właściciele ( podobno) latają śmigłowcami , a żeby zapewnić nadzór nad oczyszczaniem ścieków to niema pieniędzy. Kary za niskie, brak kontroli , brak działań prokuratury? Panie Burmistrzu co Pan na to . Przecież tu jest już prawie uzdrowisko. Jak się ministerstwo dowie , że woda zanieczyszczona to "amba". Filozofia biznesu jest taka ; 1. Oferować pracownikom najniższe wynagrodzenie ( wiadomo ,że ci bardziej wykształceni wyjadą , bo nie są nam na szczęście potrzebni , co tu maja szukać) . 2, Zatrudniać za najniższą cenę pracowników z przypadku lub przyuczonych. Taki to nie będzie miał skrupułów żeby wylać ścieki do rzeki lub do gleby. Bo co mu kto zrobi? On przecież nie wiedział. API ! Ciekawe jest co się dziele z posegregowanymi przez nas śmieciami . Czy trafiają na wysypisko razem w jednym transporcie czy… Czytaj więcej »

ggg

Z tego co pamietam to juz chyba piata lub szósta skarga w gazecie lidzbarskiej na mleczarnię z powodu samego tylko "ścieku" do rzeki Łyny .Niestety zakład za dużo miejscowych ludzi zatrudnia oraz dotuje ping pong ,wiec włodarze nie chca podskoczyć włascicielom owego zakładu !

API

To jest "pikuś" w porównaniu z tym, co lidzbarska ocynkownia wylewa do gleby. Skażone zostały okoliczne studnie i ujęcia wody. Nikt z tym nic nie robi. Okoliczni mieszkańcy są bezsilni.

API 2

Jeżeli wiesz o czymś takim to złóż doniesienie do prokuratury bo znowu rzucasz puste hasła.

API

Sam jesteś… nie znasz sprawy to milcz, a nie pouczaj innych. Komuna skończyła się. Prokuratura od lat nie jest w stanie wskazać winnego, zanieczyszczenia okolicznych studni, gleby cynkiem i jego pochodnymi. Tam w okolicach bartoszyckiej na wysokości skrętu do byłej lecznicy, kopiąc szpadlem ziemię można odnieść wrażenie, że trafiłeś na kopalnię cynku.
Dziwne?

kurator

Nie ma ciała, nie ma zbrodni.

Coś taki spięty? Bad day?

Antyurzędnik

Nie przesadzajcie to zanieczyszczenia biologiczne, nie chemiczne. Zrobią uzdrowisko i będzie to miasto mlekiem i miodem płynące.

API

Swego czasu interesowałem się tematem rury zrzutowej koło mostu na ul. Olsztyńskiej. Żeby interwencja była skuteczna, najpierw należy zrobić badania tej "wody" prywatnie w niezależnym certyfikowanym laboratorium. Najprostszym badaniem jest BZT (biologiczne zapotrzebowanie tlenu), dające obraz zanieczyszczeń biologicznych. Aby badanie spełniało wymogi dla np. Sądu, muszą być pobrane dwie próbki. Z samej rury lub okolic i z przed niej. Koszt badania to 100zł za próbkę. Do tego transport ok. 50zł do laboratorium. Mnie na to nie stać, ale jeśli ktoś wyłoży kasę, to chętnie załatwię sprawę badania. Oczywiście BZT, daje odpowiedź czy i w jakiej ilości w wodzie znajdują się substancje organiczne. Dodatkowe badania mogą wykazać detergenty i inne środki chemiczne stosowane np. do odkażania, dezynfekcji itp. Koszty podobne jak do BZT. Jak już laboratorium prześle wyniki, można dalej drążyć sprawę. Gmina miejska ma obowiązek podjąć działanie, wysłać próbki wody do laboratorium na swój koszt i stwierdzić wysokość skażenia. Dalej… Czytaj więcej »

Rzeka pełna mleka

Polmlek i Burmistrz to koledzy więc o co chodzi ?

Andrzejek

Może , któryś z radnych a nawet sam pan Burmistrz zainteresowałby się emisją zanieczyszczeń do naszej uroczo wijącej się Łyny. Zanim Polmlek nie przemieni jej w ściek….

Zuza

Podbijam temat. To naprawdę przykre, że nikt nie interweniuje w tej sprawie. Jak się płynie Łyną to już od Kalinowskiego zaczyna się potworny syf i smród. Czy władze tego nie widzą???

Harcerz

Władze interesuje tylko zanieczyszczenie powietrza na nie jego zapach. Zanieczyszczenie rzeki zawsze będzie można zrzucić na Olsztyn i inne miejscowości leżące nad Łyną.
U nas to już prawie uzdrowisko.
Ciekawe czy w uzdrowisku będzie można palić drewnem i węglem.
Chyba nie . A co z sieciami gazowymi? Nic.
Ludzie i tak palą śmieciami. Czy czeka nas też "Smog Krakowski'.

Harcerz

Kiedyś pisałem na temat przetargów i najniższej ceny oraz kompetencji w renowacji zabytków firmy wykonującej remont w Oranżerii.
Jest to firma hydrauliczna z Wocławka. Za ile wygrała przetarg i jaka była wartość kosztorysowa inwestycji? Podobnież wygrali to za niecałe 60% wartości kosztorysowej. Teraz pan burmistrz mówi , że trzeba firmę prowadzić za rączkę , żeby skończyć inwestycje.
Jaka będzie jakość wykonywanych prac jeżeli pod koniec nie będzie na materiały. Każda firma padnie jeżeli robi inwestycje poniżej kosztów.
Dlaczego wygrali? Dlaczego mimo rażącej ceny nikt tej firmy nie" pogonił" . Jakby powiedzieli ,że zrobią to za 100 tys. to też by wygrali.
To dlatego ,że nie ma budowlańca w UM lub tam pracujący budowlańcy nie zajmują się tym czym powinni .

Harcerz

Przepraszam rażąco niskiej ceny.

Ania Bania

5 arów działki na ul. Bema za cenę 28 tys. to cena wyjątkowo atrakcyjna !

jojo

Kiedyś były atrakcyjne ceny działek na Helu……………

Anakonda

Następny odważny.

Antyurzędnik

Nie wiem czy pośród czytających tą stronę są osoby, które mogłyby być radnymi w następnej kadencji. Odwagi nie wykazują bo nie zabierają głosu. Jeśli chodzi o wrażliwość to też nie za bardzo. API już parę razy wspominał. że potrzebna jest kamerka, a pieniędzy nie ma. I co? Cisza. Nie ma wrażliwych. Czytać wszyscy lubią, ale API nie jest na powietrze. Można społecznie, ale wszystko do czasu. Wszystkie gazety papierowe są płatne i elektroniczne coraz częściej też wymagają jakiejś opłaty. API nigdy nie wspominał o opłatach i udostępnia nam treści za darmo. Nie ma stałej opłaty, ale co niektórzy mogliby sypnąć groszem w miarę swoich możliwości.
Piszę to zupełnie bezinteresownie i API nawet nie wie kim jestem. Piszę to, aby wykazać Wasz relatywizm. Lubicie wymagać od innych i brać, ale żeby od siebie coś dać to już nie za bardzo.

kurator

Ile dałes?
Wole dać na chore dzieci.

Antyurzędnik

A ja na jedno i drugie, ale na chore dzieci więcej. A Ty ile dałeś na chore dzieci?

kurator

2x więcej od Ciebie.

Antyurzędnik

Mocny jesteś w gębie i bardzo konkretny (hahahaha), aż się boję z Tobą dyskutować.

ggg

Nie segregowałem płaciłem 11zł ,teraz segregować nie zamierzam i mam 20 zł .Podwyżka o………?

ggg

No to Wiola J,moze zapomniec o starcie w nastepnych wyborach z list WNMO !

felek

groźby, groźby, groźby………a dlaczego ma zapomnieć? czy brak wazeliny to kryterium eliminujące z list tego ugrupowania……..?

Andrzejek

Szanuję oczywiście , zresztą nawet powinienem szanować i uznawać demokratyczne wybory ( nie tylko ja ale każdy z nas) ale to co pokazują wideo-relacje z sesji Rady Miasta pozbawia mnie coraz bardziej złudzeń iż człowiek jest najdoskonalszym tworem natury. Blamaż .!!!!..Inaczej tego nazwać nie można. Są oczywiście jakieś wyjątki ale emanują sporadycznie. Po cóż wybieraliśmy radnych, skoro burmistrz mógł ich wybrać sam ? Zarówno Rada Miasta jak i Burmistrz reprezentują przede wszystkim mieszkańców naszego miasta a nie jakieś ugrupowania polityczne, czy kumplowskie układy.. Z wielu relacji wynika,że Rada Miasta jest zapleczem i sekretariatem Burmistrza. Może niech od następnej kadencji Burmistrz rządzi autokratycznie. Zaoszczędzimy na radnych. Niestety bycie radnym w Lidzbarku stało się sposobem zarobkowania a nie społeczną funkcją czy misją..Szkoda,że przed wyborami nie można zmierzyć poziomu empatii bo jak widać ze wspomnianych relacji sprawność intelektualna jak i werbalna do sprawowania funkcji radnego czy radnej nie jest obligatoryjna a wręcz niepożądana…;-).Podobnie… Czytaj więcej »

Luiza von Eulenburg

Władza pełni funcję służebną wobec obywatela – toteż, gdy obywatel pyta władza ma obowiązek odpowiedzieć. nie jest rolą władzy oceniać, czy obywatel pyta mądrze, czy głupio. Dlatego popieram uwagę radnej Jaskólskiej, o obowiązku odpowiedzi na pismo skierowane do burmistrza. W ten sposób można poznać, czy władza traktuje obywateli z szacunkiem, czy też przypomina sobie o nich dopiero przed wyborami. A swoją drogą może by mieszkańcy L. zdecydowali się przewietrzyć radę ? trochę więcej ludzi mających odwagę mówić o swoich wątpliwościach dobrze zrobi miastu L.

trener Jarząbek

A gdzie jest słynna szafa z klubu "Tęcza" ? zapotrzebowanie jest ogromne! Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje Prezes naszego Klubu!

API

Mój aparat nagrywa obraz w jakości HD, ale tylko przez kilka minut. Potem przerwa i na nowo. Dlatego filmuję w niskiej rozdzielczości, wtedy maksymalna długość jednorazowego nagrania 25 minut. Zbieram jak wiecie na kamerę, która pozwoliłaby realizować, prócz nagrań sesji rady w dobrej jakości, znacznie ambitniejsze cele. Można mnie bardziej dopingować w celu uzbierania potrzebnej kwoty. Moje tysiące godzin społecznej pracy przy prowadzeniu strony już nie liczę.

jac

Sformatuj kartę w aparacie w systemie NTFS… masz zapewne FAT32 i nie możesz mieć plików ponad 2gb. I tyle w temacie 🙂

poniżej poziomu

Radna Anna Tkaczuk na komisjach powiedziała tak: żona to nie rodzina , mąż to też nie rodzina, bo to nie krew z krwi koniec tematu !
wtórowała jej Radna Krystyna Kij i Radny Malewicz ! ale dyskusja na poziomie disco polo !

trener Jarząbek

Kij w mrowisko jednym słowem…….:-)

Anakonda

? W czym problem?

Harcerz

Może radni popiszą się innymi cytatami zaczerpniętymi z mądrości ludowej np:
"……. to nie marchewka nie zetrze się "
" …… nie z mydła ,nie zmyli się."

Anakonda

Czytaj i słuchaj ze zrozumieniem.

gość YAN

Gdyby nie Pan API i kilku innych podobnie myślących / słownie kilku innych/, poprawnie i logicznie myslących, to lidzbark W. dawno by zaorali przez burmistrza,obecnych radnych /z wyjątkiem p. Zenka R./.No cóż ? Tych mamy już dosyć. Ani jednego w następnej kadencji, wszystkich rozliczyć i obciążyć za koszty ich rządzenia…….

tony parker

mądrzy i kompetentni ludzie za takie pieniądze jak dieta radnych nie będą sobie dupy zawracać, tacy ludzie mają swoje biznesy i są nie zależni od nikogo. Wiecie co osobiście wkurza mnie najbardziej w lw? zauważyłem, że w całym mieście najpiękniejsze budynki i kamienice zajmują żule nie płacące podatków od paru lat i nic im nie można zrobić.

API

Obowiązuje regulamin zamieszczania komentarzy na tej stronie. Ktoś, kto nie zgadza się z nim proszony jest o nie pisanie tutaj. To bardzo prosta do zrozumienia zasada, no chyba że napiszę specjalny – obrazkowy – regulamin specjalnie dla urzędnika piszącego tutaj. Może zrozumie.

Antyurzędnik

W następnych wyborach trzeba wybrać mądrzej. Tylko jest taki problem: czy są u nas w mieście kandydaci, o których możemy powiedzieć, że są kompetentni i uczciwi. Tacy, którzy jak już zasiądą na stołku to nie zmieni im się punkt widzenia z powodu punku siedzenia? Tacy którym nie uderzy sodówka do głowy. Tacy którzy nie będą chcieli wykorzystać swoich pięć minut, aby jak najwięcej zagarnąć dla siebie, oczywiście kosztem nas pozostałych. Chciałbym aby tak było, ale przeżyłem już sporo wyborów i za każdym razem finał był taki sam. Obawiam się, że ciężko będzie znaleźć takiego kandydata, a powodem tego jest powszechny brak uczciwości w społeczeństwie. Jeżeli większość Polaków nie ma oporów, aby zatajać swoje zarobki (większość wydaje więcej niż zarabia). Dużo ludzi kupuje kradzione części do samochodu, bo są tańsze, a jak ja pytam czemu kupujesz kradzione to mówią: "a co mnie to obchodzi" -a Niemca obchodzi. Albo używany samochód? Ilu… Czytaj więcej »

API

Znam uczciwego człowieka, jak na złość mieszka w sąsiedniej gminie. W Lidzbarku też znalazłby się jakiś sprawiedliwy…

nieuk

I o to właśnie chodzi. Często bywa, że taki sprawiedliwy (wielka rzadkość) nie chce kandydować i może warto go do tego zachęcić. Tylko ważne żeby oprócz uczciwości miał jeszcze trochę kompetencji.

Harcerz

Oj jak się okazuje to przykład Niemców i Szwajcarów nie jest dobrym przykładem.
Szwajcarzy już od wojny przechowują nie swoje złoto. Robią różne machlojki z pieniędzmi i uważają ,że wszystko jest OK.
Niemcy wybrali prezydenta , który brał udział w "niejasnych powiązaniach finansowych ze światem biznesu" i został zmuszony do odejścia bo sam nie bardzo się z tym kwapił. Dodatkowo wojnę wywołał inny naród zamieszkujący Niemcy to byli Naziści. Niemcy nie uczestniczyli w wojnie co najwyżej pracowali w kuchni. W Niemczech jest taki sam bałagan jak w Polsce. Tylko ich fabryki są jeszcze w stanie utrzymać pół Europy bezrobotnych. Tylko nie wiadomo jeszcze jak długo.
Dobry przykład to Duńczycy.
Co do kandydata to na pewno ktoś uczciwy się znajdzie.

Mieszkaniec

Pytania,jakie zadają radni świadczą o ich kompetencji i wiedzy . W przypadku radnej Jaskólskiej (obecnej w radzie 7 lat) poziom żenujący , widać rozgrywki osobiste,nie mające nic wspólnego z troską o dobro mieszkańców. Po prostu wstyd ,iż prywata bierze górę nad rzetelną i merytoryczną dyskusją .Wyborcy i tak nie dadzą się nabrać na taki populizm i demagogię.

Andrzejek

W ramach chociażby artystycznej solidarności chciałbym zauważyć,że pani Jaskólska jako znana malarka , wystawiająca swoje obrazy w kraju i za granicą , mająca niemałe artystyczne i pedagogiczne osiągnięcia robi dla naszego miasta dobrą reklamę, w dodatku darmową..Podejrzewam także,że pomysły i koncepcje rewitalizacji centrum itp. pochodzą od niej, podobnie inicjatywy i organizacje wystaw odbywających się w Lidzbarku W. .Gdyby nie artyści nasz Hotel Krasicki zwałby się Nad fosą albo Nad Łyną a Słońce nadal krążyłoby wokół Ziemi..;-)

nieuk

Dom Kultury w niebieskim kolorze pewnie też bo ona bardzo, ale to naprawdę bardzo lubi ten kolor

felek

a gdzie tam widział drogi mieszkaniec rzetelną i merytoryczną dyskusję? Zabawne, nazywać prywatą pytania dlaczego pozostawia się bez odpowiedzi pisma mieszkańców do burmistrza albo dlaczego wycena sprzedawanej działki zdecydowanie obiega od innych sprzedawanych przez miasto działek. Drogi tropicielu prywaty, masz naprawdę duże pole do popisu, o ile oczywiście naprawdę na sercu leży ci dobro miasta a nie dobro jego włodarzy…….:-)

XYZ

Przewodnicząca na rok przed wyborami się uaktywniła, ha,ha. Niestety wiemy z jakiego powodu.

szwarc

To fakt, aktywność radnych w tej radzie jest tak rzadkim zjawiskiem, że musi być jakiś ukryty niecny powód tej aktywności. W końcu nie ważny przedmiot tej aktywności i poruszony problem, tylko POWÓD! Najlepiej cicho siedzieć, lać wazelinę i uprawiać kult wielkiego Pierwszego……..A ja trzymam kciuki a panią radną, dobrze że ktoś taki jest w tym gronie bezmyślnych potakiwaczy

XXX

Druga kadencje jest radną i wiceprzewodniczącą i taka kompetentna?!

XXX

Mieszkańcy ul. Bema za tanio kupiliście działki zauważyła radna Jaskólska. Uważajcie.

kuku

Mieszkańcy Bema! patrzcie kto tanio kupi działkę od miasta na waszej ulicy. Informacje na ten temat mile widziane. Mam nadzieję, że nie będzie to krewny albo przyjaciel osób z ratusza, starostwa lub urzędu marszałka

Piotruś

a może to krewni POsła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

XXX

A pan radny Ramotowski jak by się nie spóźnił na komisje 30 min. to by nie pytał na sesji o temat uzdrowiska. Z resztą na sesję też się spóźnił zapracowany człowiek.

Trener Jarząbek

Na szczęście czuwa tajemniczy XXX i wytknie czyje pytania wnoszą coś do zasadności, doradzi życzliwie radnemu żeby nie spóźniał się na sesję, ciekawe, czyje to czujne oko czuwa tak nad nami………..

XXX

Jak już rzetelnie to wymeldowało się 100 osób a zameldowało 123 od stycznia do czerwca 2013. Jeśli to coś zmieni. A Pani Jaskólska jest po prostu zraniona i tyle. Jej pytania nie wnoszą nić do zasadności.

Trener Jarząbek

Słuszna uwaga, Panie Burmistrzu! słuszna uwaga!

maja

Bardzo dobrze, że jest ktoś taki jak Pan ( chociaż nie byli zadowoleni nasi włodarze), z Pana wizyty na sesji. Pana ciężka praca pozwala mieszkańcom spojrzeć inaczej jak do tej pory na poczynania naszej władzy samorządowej. ABY DO WYBORÓW ! A może referendum ? po co czekać.

API

Dziękuję Przygotowanie tego artykułu zajęło mi okołu 6 godzin pracy.

mieszkaniec lw

API to my dziekujemy !!!

Harcerz

Jak czytałem odpowiedź burmistrza to jak bym oglądał Misia .
No ale przewodniczący Rady Miasta przebił wszystko! To już klasyka bajek dla dzieci Gumisie – a on jako Tołdi,
z uwielbieniem pisze o księciuniu i jego decyzjach.
Człowiek z wyższym wykształceniem, matematyk, umysł analityczny.
Czy mu rozum odebrało! Trochę godności. Kłopoty z głową.
Czy już został uchwalony nowy zwyczaj ,że radni w czasie przywitania się z burmistrzem powinni klękać i całować go w rękę.
Czy to dopiero nadejdzie.
Po prostu wstyd.

mańka

Byłeś kiedyś u pana K. na lekcji, którą prowadził? Żałuj …
Totalny chaos, całkowity brak autorytetu i kompletna nieumiejętność przekazywania wiedzy, którą mimo wszystko uważam, że jednak posiada.

Harcerz

Na szczęście miałem lekcję z Panią Profesor Botulińską i czegoś się nauczyłem.

Harcerz

Przede wszystkim myśleć logicznie.