Gru 112015
 

Uchodzcy-z-SyriiDo niedawna można było usłyszeć z anonimowych źródeł jakoby Warmia i Mazury miały być miejscem ulokowania muzułmańskich uchodźców. Główną zaletą naszego regionu, miało być małe zaludnienie terenu, oraz duża ilość pustych ośrodków wczasowych. Doniesienia prasowe sugerowały że chodzi o ośrodki w Łańsku i Rybakach. Już w lipcu tego roku Teresa Piotrowska szefowa MSZ powiedziała iż ośrodek w Rybakach, po opuszczeniu go przez uchodźców z Donbasu, jest dobrym miejscem na osiedlenie uchodźców z Syrii.

Źródła internetowe wspominają też o przygotowaniach prywatnych ośrodków wypoczynkowych, do przyjęcia grup uchodźców. Czy w Polsce ma szansę powtórzyć się sytuacja z Niemiec, gdzie rząd ukrywa skalę zjawiska lokując ich w prywatnych lokalach? Długoletnim najemcom lokali są wypowiadane umowy najmu z powodu iż rząd płaci za wynajem kilkukrotnie większe pieniądze. Ze słów szefowej MSZ rządu Platformy Obywatelskiej można było wywnioskować że rząd pani Kopacz poważnie myślał o jak najszybszym rozlokowaniu wyznawców Allaha w miejscach oddalonych od głównych aglomeracji kraju.

Wydaje się że największym problemem z uchodźcami na naszym terenie stałoby się utrzymanie ich w ośrodkach. Osobiście nie wyobrażam sobie setek muzułmanów błąkających się po lasach Warmii w poszukiwaniu drogi do Niemiec czy Szwecji. Jak rząd pani Kopacz wyobrażał sobie utrzymanie w jednym miejscu uchodźców, mężczyzn z sile wieku, pozostanie chyba tajemnicą na zawsze. Druty kolczaste, ogrodzenie pod napięciem nie wchodzi w grę, a więc musiała dobrze wiedzieć na co skazuje mieszkańców regionu. Nasz region gościł już Talibów z Klewek wykopujących krowy padłe na wąglika, jednakże tym razem mógł się stać, nie miejscem zaopatrzenia ale przygotowywania zamachów. Nie jest to dobra sytuacja dla naszych mieszkańców, ponieważ oprócz wędrujących muzułmanów, mielibyśmy na głowie wszelkiego rodzaju tajne służby, czające się za każdym drzewem.

Czy zmiana opcji politycznej w Sejmie uchroni nas przed uchodźcami, .którzy wcale nie chcą trafić do Polski? Czy spotkanie pani Beaty Szydło z Davidem Cameronem przyniesie jakieś wspólne uzgodnienia blokujące pomysły Unii Europejskiej w sprawie uchodźców? Czy Polska na czele grupy wyszehradzkiej jak kiedyś Jan Sobieski da odpór najazdowi islamu?

 Posted by at 10:47 am
Powiadom o
Maria

Boże, co wypisujecie. Jak można pisać takie słowa, wstydźcie się. Zero współczucia, tylko wszystko i wszystkich krytykujecie. Wrzucacie tu swoje wstrętne komentarze, jak wam nie wstyd. Króluje zawiść, zazdrość, brak szacunku do samych siebie. Jasteście zgorzkniali i nieszczęśliwi, należy wam współczuć, ponieważ ta nienawiść zrzera wam wnętrze. Zastanówcie się nad swoim życiem i poszukajcie zajęcia. Życzę szczęścia i powodzenia. Uśmiechajcie się codziennie rano do siebie w lustrze i do wszystkich ludzi spotkanych po drodze. Zobaczycie, że będziecie bardziej szczęśliwi, gdy będziecie żyć własnym życiem , a nie innych.

Dziecko szczęścia!

Uśmiecham się każdego dnia od czasu ostatnich wyborów! 🙂

Ryczę ze śmiechu jak widzę w sejmie sfrustrowanych POlszewików, idiotę Petru i nie widzę pezetperowców z SLD! :))

A już zupełnie tarzam się ze śmiechu zwłaszcza jak widzę bezsilność czerwonych świń, których ryje odpędzono wreszcie od koryta! :)))

mateo

Też mnie cieszy brak lewactwa [pfu!] w Sejmie.

kemos

Jestem ciekaw kiedy przestaniesz się śmiać ; oby nie prędko.

add

Maria – Wolę współczuć polskim rodzinom żyjącym na skraju ubóstwa i polskim głodującym dzieciom a nie jakimś obibokom idącym PO SOCJAL DO NIEMIEC.

REALISTA

Absolutnie się zgadzam. Pomocy mogą szukać wśród krajów własnej religii. Tylko tam ich nikt nie przyjmie.Wyznawca Allacha może wykorzystywać tylko niewiernych. Oni się nie asymilują. Na ogół to brudasy, lenie i roszczeniowcy. To nie uchodźcy, ani emigranci – to NAJEŹDŹCY. Mamy dość własnych problemów. Ludzi żyjących na skraju ubóstwa i wielu bezrobotnych. KOBIETO JESTEŚ NIEZORIENTOWANA CO TO ZA SYSTEM ISLAM

RESORTOWE DZIECI

SZWABY w Brukseli wymyślili, aby odebrać polskim rolnikom wszelkie dopłaty i te pieniądze przeznaczyć dla wszystkich tzw. emigrantów oraz dla tych, którzy tam zostali. Jak widać SZKOPY w EUROKOŁCHOZIE rządzą i robią co chcą, nie licząc się z żadnym krajem, Tak zwana "Unia Europejska" ZDECHŁA już dawno jak pies. Hipokryci budują sobie wspólnie z BANDYTĄ PUTINEM rurociągi, gazociągi i mają w DU… pozostałe państwa, w tym Polskę. Ich wszystkie NIEMIECKIE media wychodzące w Polsce (z wyjątkiem kilku POLSKICH prawicowych) podnoszą wrzask i wyją w TVP (sra… na płacenie im abonamentu od 8 lat rządów PACHOŁKÓW BERLINA, czyli PO ), TVN-ach i Polsatach o tym co dzieje się w naszym kraju, że niemieckie interesy, którym służył Tusk, Kopacz i cała Platforma Obywatelska pójdą teraz w pi… ,że ZŁODZIEI, ZDRAJCÓW i VOLKSDOJCZÓW z PełO będzie się teraz wsadzać – i słusznie! – do pierdla… A ja im grzecznie odpowiadam: WARA MERKEL i… Czytaj więcej »

Yar

Mój Boże ….i to wszystko chrześcijanie……pomysl jeden z drugim czy chciałbyś się zamienić z tymi uchodźcami na swój los….siedzisz w ciepłych gaciach….masz pełna michę….a wśród tych nieszczęsliwych ludzi dotknietych wojną jest tyle małych dzieci….i pomyśl ze dziesiątki tys Polaków przez Iran(tak ! Iran ewakuowało się z chrzescijanskiej przecież Rosji) do wolnego swiata…moja rodzina w Iranie była niezwykle serdecznie traktowana…wstyd…po prostu wstyd…łącznie z redaktorem,który napisał idiotyczny artykuł….stać Pana na więcej…jakie to niskie

czytelnik

To masz rodzinę na bliskim wschodzie i im nie pomagasz ? Nie ściągasz ?
Co z ciebie za polak ?
WSTYD.
Powinieneś już dawno ich przyjąć .
Ale zawsze najłatwiej zwalać na innych .

11-123

Ja jestem autorem tekstu "Uchodźcy na Warmii". Moja propozycja dla wszystkich wrażliwych osób jest prosta. Pojedźcie sobie do Grecji i przywieźcie do swojego domu grupę emigrantów. Możecie ich utrzymywać, ściągnąć ich rodziny ale nie zmuszajcie innych do podobnych wyrzeczeń. mam też nadzieję że pokryjecie z własnej kieszeni szkody przez nich wyrządzone i weźmiecie za nich pełną odpowiedzialność.
Właśnie przeczyatałem że w Austrii zatrzymano właśnie dwóch emigrantóow, podejrzanych o produkcję bomb.
Życzę powodzenia Yar i miłej podróży do Grecji.

A.B.

Wybierz się w świat do ich matecznika/krajów, dopiero zrozumiesz o czym, jak i co piszesz, panie Yar,
Nie ubliżaj nikomu, jak nie pojedziesz przynajmniej porozmawiaj z ludźmi którzy tam byli, żyli i pracowali.
Nie napiszę o ich mentalności, poszanowaniu człowieka, dyscyplinie społecznej, zasadach życia, nijak nie przystają do naszej kultury,
a ty i tak nie pojmiesz, za mocno wierzysz w TV, która ogłupia. opanowana przez lewaków.

JR.

Gratuluję Yar pięknej i mądrej wypowiedzi.

J.R.

Gratuluję Yar wstrętnej i głupiej wypowiedzi.

P.S. Poprzednio się pomyliłam, bo dobrze się w tekst nie wczytałam.

JR.

Proszę się nie podszywać, Jeszcze raz Yar-gratuluję.

J.R.

Nie widzę tu nikogo, kto by się pod kogoś podszywał. Jeszcze raz Yar-gratuluję wstrętnej i głupiej wypowiedzi.

A.B.

Ten trzeci świat, jak nam się wydaje,nie jest biedny a raczej bardzo bogaty. "uchodźcy, są to ludzie bogaci i dobrze wykształceni.
Biedacy pozostał na miejscu, lub koczują w krajach ościennych.

kurator

Ja tez jadlem mieso bez chleba wiec nie musisz mi tlumaczyc co to bieda! 🙂

matt

Tu jest taka nędza, że nawet trzeci świat omija Polskę szerokim łukiem i chce do Niemiec. : (

Starosta

Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że będą mieszkać w hotelu "Krasickim", kapać się w termach, a na piwko będą chodzić w towarzystwie naszych członków, kumpli i towarzyszy z PO…

Trombek

Oczywiście wszystko z funduszu reprezentacyjnego…Bo trzeba nawiązywać kontakty międzynarodowe. Tylko do Platformianego Gender trzeba będzie wpisać kozy :)))

Starosta

U nas w Platformie jest taki dobry zwyczaj jedzenia ośmiorniczek, picia dobrego winka i częstowania nimi również emigrantów na koszt podatnika, czyli z publicznych pieniędzy… Sorry, ale taki mamy w partii PO klimat…

P.J

A w Kiejkutach nie mogą im wczasów urządzic ?

matijas

A ja byłem ostatnio w pewnej arabskiej budce z kebabem. Leciała tam piosenka coś w stylu "za chwilę będzie eksplozja, wysadzi nas na całego…. " strach się bać 🙁

A.B.

Czuję się winnym przeprosić Serwis U.M. L.W. Znalazłem wstydliwie ukryte anonse o miejscach pracy w całej Polsce.
W Lidzbarku W. szukają kierowcy do wożenia paczek po Polsce i budowlańca.
Co ciekawe nikt nie szuka pracy, więc po co narzekania?

arni

W firmie pocztowej na umowę śmieciową za 1280 netto i cały czas jazda , jazda , jazda . Panie AB poszedłby Pan do pracy za te pieniądze ????

gość3

Jeżeli chcesz skutecznie gwałcić , to gwałć jak PO z Komorowskim konstytucję. Wówczas nikt ciebie nie będzie brał za gwałciciela, będziesz robił co będziesz chciał i będzie cicho – sza!

Darek

Nikt bardziej nie zgwałcił konstytucji od czasów jej powstania tak jak pis, nie da się bardziej !!!
a uchodźcy ? cóż, martwię się tylko o zwierzęta na wolnych wybiegach, wszak wpisane mają to w swoją kulturę Kozoje……y https://www.youtube.com/watch?v=_KY2VCUzwpE

gość3

Można bardziej zgwałcić wcześniej już zgwałconą kilkadziesiąt razy dziewicę? http://ppiop.rcl.gov.pl/index.php?r=orzeczenia%2F

kurator

Będę gwałcił* jak Kaczyński Konstytucję 🙂
*Płeć żeńską od 18 roku życia 🙂

Darek

Dobre !!! 🙂

gość

spoko został juz zgwałcona przez Donalda, teraz trzeba ją wyleczyć !

A.B.

Moim zdaniem, nie mamy się czego obawiać, uchodźcy nie osiądą na wsi,/ nie nadają się do pracy na roli/,
jak również w małych miasteczkach, nie podejmą pracy w zakładach pracy, lecz w handlu.
Arabowie nie są wstanie pracować na taśmie ani w innej wymagającej dyscyplinie pracy.

REALISTA

Ale oni wcale pracy nie szukają …Człowieku oni szukają dobrego socjalu. Będą potem handlować czymkolwiek, a przede wszystkim narkotykami. Zatrudnionych jest około 16 %.

aaq

Każdy uchodźca dostał by 2500 zł zasiłku i jeszcze mówią, że Europa powinna się wstydzić dając im takie ochłapy.

11-123

Zasiłek dla bezrobotnych- około 600zł
Zasiłek z Opieki Społecznej celowy- 200-300zł
Zasiłek Opieki Społecznej na nauke języka dla uchodźcy – 1335zł
Teraz pytanie- Polska jest dla Polaków?

J-23

Tak ale pod warunkiem że ma żyda w rodzinie.

arni

2500 zł zasiłku ma wypłacać Polska dla uchodźcy , a z tego Unia dopłaca 700 zł , resztę tj. 1800 zł musi dołożyć rząd . Jaka to jest sprawiedliwość społeczna ?????? Rodzina w Polsce musi wyżyć za 1280 zł netto ciężko harując .

qwerty

Wykopać koparkami kilkaset ziemianek niedaleko rzeki czy jeziora żeby mieli wodę i tyle.

Trombek

W Szwecji ośrodek im nie pasował a ty o ziemiankach?

Trombek