paź 252015
 

Wstępne wyniki wyborów wg. badania exit pool

wybory

Szacunkowy podział mandatów w nowej kadencji Sejmu RP:

PiS – 242

PO – 133

Kukiz’15 – 44

Nowoczesna – 22

PSL – 18

RAZEM – 3,9

Do Sejmu nie wejdzie Zjednoczona Lewica, KORWIN i RAZEM.

Z podziału mandatów wynika, iż PiS dysponować będzie absolutną większością i nie będzie musiała wchodzić w koalicję. Oficjalne wyniki PKW poda prawdopodobnie we wtorek.

Choć głosowanie trwało do godz. 21, w internecie z łatwością można było znaleźć wyniki sondażu exit poll . Jest to badanie przeprowadzane przez agencję badawczą w dniu wyborów, w którym wyborcy wychodzący z lokali wyborczych odpowiadają na pytanie, na kogo głosowali. Już o 20 wiadome były wyniki z godziny 18. Na Twitterze przedstawiali je dziennikarze mający do nich dostęp. Wyniki były oczywiście „zamaskowane”, nazwy poszczególnych partii politycznych przedstawiano pod różnymi odpowiednikami. I tak w sieci można znaleźć ceny pistacji i kaczek (pod tymi nazwami kryje się Prawo i Sprawiedliwość), ośmiorniczek i pomidorów (Platforma Obywatelska), ciasteczek (Kukiz ’15 – od angielskiego słowa cookies), umywalek (Zjednoczona Lewica – w skrócie ZLew), muszek (KORWiN), jabłek (PSL) czy pietruszki (Nowoczesna Ryszarda Petru). Firma prowadząca badania przesyła wyniki do stacji telewizyjnych, aby z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować grafiki, wykresy itp. Potem dziennikarze i ludzie ze sztabów wyborczych poszczególnych partii wymieniają się esemesami. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, niektórzy z „poinformowanych” publikują wyniki w serwisach społecznościach.

Krótki komentarz redakcyjny:

 

Przewiduję, że Prezydent RP pan Andrzej Duda zwróci się do Prezesa PiS aby ten stanął na czele nowego rządu. Prezes Kaczyński zostanie premierem, bo przecież Prezydentowi nie odmawia się.

 Posted by at 9:20 pm
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
94 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
G.a
9 lat temu

Polska wg PO : niecenzuralne, niecenzuralne i Arabów kupa.

* pojęcie Arab ……………nie dotyczy tylko emigrantów :):)

wyborca z Lidzbarka
9 lat temu

Nieważne kto wygra , i tak rządzić będą "Posady Swoim Ludziom " .

głos oddany
9 lat temu

Zapewne też i tak będzie.Tylko,że osoby,któe przez ostatnie lata były na stołkach , pupliki POwszechnie znane teraz mają problem… Nie życzę nikomu źle.Ba, mieszkam tu i naprawdę nie przemawia przeze mnie żółć, bo to też moje miasto. Chodzi mi o to,że może skończy się dla takich osoób przyzwolenie na pewne rzeczy. Może zacznie się praca a nie skupianie się na wchodzeniu w zadniączęść ciała jak najgłębiej. Ok. Fajnie,że mamy ludzi z Lidzbarka w sejmie. Wbrew pozorom to dobrze.

on35
9 lat temu

a Polska będzie jak Brzeszcze za pani Szydło haahahahahahah brawo brawo

Szycha z PO
9 lat temu

K**** a miało być tak pięknie i zupełnie inaczej! Tusk miał załatwić w PKW podobne wyniki jak wtedy, gdy wygrało PSL! K****
I co teraz??? K****

liczydło
9 lat temu

Mam nadzieje ,że jakis nowy ambitny prokurator zapyta gdzie wsiąkło parę baniek z budowy term :):)

pis
9 lat temu

Wybory zostały sfałszowane!

brech
9 lat temu
Reply to  pis

tak twierdzi SLD :):)

on35
9 lat temu

to teraz zobaczymy gdzie pis ma swoje hasła

Mirosław Maczyta
9 lat temu

Parę słów komentarza, w satyrycznym tonie. Na początek cytat z reklamy Plusa " Brawo Ty, brawo ja ". Cieszę się, że chociaż Panowie Protas i Cieśliński dostali się do Sejmu, dla Pana Sycza się nie udało , ale takie są prawa demokracji. Serdecznie gratuluję dostania się do Parlamentu, w przeciwieństwie do wielu tu piszących nie zazdroszczę a cieszę się sukcesem innych.Mam cichą nadzieję, że na naszym skromnym podwórku też wygrała PO, choć nie znam wyników. Trzeba też pogratulować PIS-owi zwycięstwa. Chociaż to co było wciskane ludziom, oczywiście większość uwierzyła to doskonale oddają słowa piosenki polskiego serialu " ….kiełbasę, browary, i inne towary narodzie kochany ja Tobie dam…" itd. Większość tu ze mną polemizowała, że mam uprzedzenia do PIS-u. Ale ja tylko piszę prawdę. I tak oto dzisiaj, jeden dzień po wyborach co słyszymy w mediach, że te wszystkie obiecanki może zaczną wchodzić do realizacji najwcześniej w drugiej połowie 2016 r ,po analizie pierwszych 6 miesięcy budżetu , a obiecane 500 zł na każde dziecko najwcześniej od 2017 r i to li tylko dla najmniej uposażonych. Czyli kolejne gruszki na wierzbie.Nie wspominam o kwocie wolnej od podatku,która ustami Pana Prezydenta Dudy miała wejść od nowego roku. Teraz wszyscy zamilkli na ten temat. A to bardzo ważne dla najuboższych.
I coś mi się wydaje,że jeżeli PIS nie będzie mógł rządzić samodzielnie to Pan Prezydent desygnuje Pana Kaczyńskiego do utworzenia rządu , bo jest on dobrze zaprawiony w walkach koalicyjnych, nabrał doświadczenia wykańczając LPR i Samoobronę. I obym się mylił chociaż wydaje mi się, że tak będzie. Raz jeszcze wszystkim, bez względu na wybieraną opcję polityczną dziękuję za pójście na wybory a zwycięzcom gratuluję otrzymania mandatu posła, czy senatora. Na demokrację nie trzeba się obrażać, gdyż uczy ona pokory i pokazuje że tylko ciężką pracą, czasami przez kilkadziesiąt lat można coś osiągnąć w polityce. Pozdrawiam

konka
9 lat temu

szacunek Panie Mirosławie…za wszystkie komentarze i użeranie się z niektórymi komentatorami..cokolwiek Pan napisze i tak będzie źle….przykro mi, że Lidzbark ma takich mieszkańców…niech żyją dalej mrzonkami…cieszę się z wygranej Pana Protasa i Cieślińskiego…i trzymam kciuki za ich pracę…

shot
9 lat temu
Reply to  konka

nie przybędzie Ci lemingu on takich lizusów ma na pęczki :):)

wyborca
9 lat temu
Reply to  konka

Zawsze możesz na koniec zrobić laske …

brech
9 lat temu
Reply to  wyborca

robi codziennie

głos oddany
9 lat temu
Reply to  brech

żenujący poziom dyskusji się robi widzę…Panie API…dlaczego pan na to pozwala?

ggg
9 lat temu

Prostuje panie MM, to LPR i Samoobrona wykończyła PiS, bez możliwości rządzenia (brak wiekszości), Jarosław Kaczyński podjął meska decyzje o wcześniejszych wyborach, bez gnicia w maraźmie.

Mirosław Maczyta
9 lat temu
Reply to  ggg

Niestety, ale jest Pan w błędzie. Pan Kaczyński podjął taką decyzję po rodzinnej rozmowie z bratem ( Śp, Prezydentem ) i to za jego namową podjął taka decyzję.

brech
9 lat temu

Mirek byłeś przy tym zapewne :):), to chyba dobrze co ?

wyborca z Lidzbarka
9 lat temu

Podobno jutro o szóstej pierwsze aresztowania . Dajcie tam znać mm , niech szykuje szczoteczkę i resztę potrzebnych rzeczy .
Uczciwi mogą spać spokojnie .

ggg
9 lat temu

CI co mają immunitet , uciekną przed wymiarem sprawiedliwości .

Bronek
9 lat temu

Jest ok., alimenciarze mogą dalej płodzić w imię rydzyka, nie płacić na dzieciaki, bo opiekuńcze państwo kaczora zapłaci z kieszeni pracujących frajerów, przywróci się sto procentowe chorobowe wybranym grupom, górnikom się dowali, bo przecież ich żołądeczki są lepsze od żołądków ludzi , którzy od rana do nocy robią, na zus ,czyt. podatki dla patoli wysiadujacych na ławkach… wracamy do średniowiecza… obiboki, patole, ciemna masa, mohery i pseudo tatusiowie alimenciaki gratuluję wygraliście!

arni
9 lat temu
Reply to  Bronek

W średniowieczu to my żyliśmy za czasów PO , gdzie władzę miał pracodawca a jego poddanym był pracownik , który pracował na umowy śmieciowe bez prawa do renty , emerytury i miał cicho siedzieć . Mam nadzieję ,że to się zmieni .

arni
9 lat temu
Reply to  Bronek

Nikt nikomu do łózka nie będzie zaglądał . Ochrona miru domowego i prawa własności zagwarantowana jest w Konstytucji i w Prawie Unijnym a ,że ktoś będzie słuchał glupot klepanych przez media to inna sprawa.

on35
9 lat temu
Reply to  Bronek

oj się duda za takich wezmie oj sie wezmie

Warmiak
9 lat temu

To dobrze, że mamy 2 posłów !!! Aby pamiętali kto ich wybrał i po co !!!
p. Cieśliński mam nadzieję przyłoży się do roboty dla regionu, a nie przed wyborami z kawą lata 🙂 Trzeba 4 lata pracować (mało nie dostaje) i nie wykorzystywać na maxa przywilejów, czyli kilometrówek, noclegów w hotelach itd… DO ROBOTY PANIE POŚLE !!! Kamien z serca dla p. Piotra spadł, gdyż ciężko by było odnaleźć się w nowej rzeczywistości…
Co do JACKA PROTASA to życzę mu jak najlepiej!!! Jako poseł będzie walczył o nasz region tak jak to robił dotychczas (czy coś z tego miał, czy nie – nie ważne!).
LEPSZY SWÓJ WRÓG NIŻ OBCY 🙂

arni
9 lat temu
Reply to  Warmiak

Zdaje się , że p.Cieśliński nic przez poprzednią kadencję nie zrobił za wyjątkiem zimnych term i uzdrowiska czytaj : skansenu ." Hura optymista " to ja nie jestem , ale 4 lata szybko miną .

krzysztof
9 lat temu

Według nieoficjalnych wyników mandaty poselskie w okręgu 34 otrzymują:

PiS
Wilk Jerzy, Babalski Zbigniew, Krasulski Leonard Seweryn, Ołdakowski Adam

PO
Protas Jacek, Gelert Elżbieta, Cieśliński Piotr

Kukiz 15
Kobylarz Andrzej

krzysztof
9 lat temu
Reply to  krzysztof

proszę o komentarze

arni
9 lat temu
Reply to  krzysztof

Dobrze , że PO przegrała wybory . Przynajmniej nie będą już więcej mieszać przy termach i oczywiście ktoś poniesie konsekwencje za te termy .

czytelnik nl
9 lat temu
Reply to  krzysztof

A pan poseł z mniejszości ukraińskiej ?

G.a
9 lat temu
Reply to  czytelnik nl

Gelertowa może puscic ,bo ma fuchę w szpitalu, ale skoro to wojewódzki szpital to nowy wojewoda może pożegnać działaczkę PO więc ucieczka do sejmu.

krzysztof
9 lat temu

Protas i Cieśliński posłami….Komunikat PKW

arni
9 lat temu

W naszym mieście mają powstać dwa zakłady pracy : przetwórstwo warzyw i tapicernia . Tak więc Pan Burmistrz coś zaczął robić w tym kierunku po niecałym roku rządzenia , a p. Wajs przez 8 lat jakoś tego nie potrafił zrobić . Dobrze ,że odszedł do lamusa .

Warmiak
9 lat temu
Reply to  arni

przestań !!! te tematy sa śmieszne… A pan Burmistrz chyba teraz zauaży, ze macanie się i poklepywanie z ludźmi (czyt. PO) na których tak nadawał nie przysłuży mu zwolenników… trzeba się brac do roboty !!!!
Obiecywał 'złote góry' to czas zameldować się u złotnika :)))

arni
9 lat temu
Reply to  Warmiak

Uważasz , że zakłady pracy w naszym mieście to " to śmieszny temat "!!!!!!!! A kim ty jesteś , kolejnym pracodawcą wyzyskiwaczem !!!!!!!

Warmiak
9 lat temu
Reply to  arni

czytaj ze zrozumieniem…. smieszy mnie to jak ktoś pisze jak nasz Burmistrz działa. Każda praca jest dobra i każdy zakład który się otworzy jest na miarę złota!!! tylko dlaczego SSE w Dobrym Mieście kwitnie, a u nas umarła ??? dlaczego nie sciągniemy poważnych inwestorów, a nie jakieś przetwórstwa, które będą zwolnione z podatków, zatrudnia 10-30 osób za min socjalne, a po okresie ochronnym znikną!!! to mnie śmieszy drogi ARNI. ps, a jestem pracodawcą, u którego ludzie godnie zarabiają i tyle w temacie!!!

ggg
9 lat temu
Reply to  Warmiak

mylisz sie Warmiak , myślisz pesymistycznie, swoje tezy nie poprate , nie to co termy !

perwersja
9 lat temu
Reply to  ggg

cyt a jestem pracodawcą, u którego ludzie godnie zarabiają i tyle w temacie!!!

Ciekawe czy ci ludzie mają też podobne zdanie :):)

ede
9 lat temu

protas 18100 głosów

Warmiak
9 lat temu
Reply to  ede

suppppppeeeeeer !!!! doświadczenie Jacka zaowocuje

pan fikołek
9 lat temu
Reply to  Warmiak

w marnowanie pieniędzy ?

bla
9 lat temu

A tu dalej cisza ze podpisali umowe z operatorem term i jeszcze w tym roku otworza.. Nie po mysli redaktora to po co ludzi informowac.

ewa
9 lat temu

panie MM prosimy o komentarz

krzysztof
9 lat temu

Warszawska Giełda przyjmuje wynik wyborów ze spokojem,, akcje na plusach,….,polski złoty stabilny ,,,jest optymistycznie

arni
9 lat temu

Dotychczasowe" zasługi" PO : " Rozpasiony " NFZ , doprowadzenie ludzi przez komorników do bankructwa , afery , żywność cenowo zrównana z unijnymi , pobory na poziomie ubóstwa , ustawa antysmogowa czyli radni będą decydować czym mamy się ogrzewać , ustawa Gowina o Sądach czyli pozbawić człowieka dostępu do dochodzenia sprawiedliwości , wiek emerytalny do 67 lat , drogie leki , wypadki w pracy z winy pracodawcy i bark kontroli PIP a także narzędzi do karania pracodawcy za warunki pracy , remonty i budowa dróg , które po 2 miesiącach są znowu naprawiane , łamanie praw człowieka , wieloletnie procesy w Sądach , które i tak zawsze kończą się wynikiem korzystnym dla bogatych . Teraz kolejna opcja dostała szansę , jeśli się nie sprawdzi to pozostanie trzecia Kukiz 15 ." Do 3 razy sztuka ".

mieszkaniec
9 lat temu

co z moim ulubieńcem '' czas na młodych'' Cieslinskim

rak
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Niestety wyborcy chyba " podziekowali" p. Cieślińskiemu za pracę w Sejmie . Zostanie bezrobotnym tak większość w tym mieście . Może dla p. Posła znalazłoby się miejsce w "Polmleku " ? Niech spróbuje pracy u pracodawcy , któremu m.in. jako jeden z ustawodawców tworzył liberalny Kodeks Pracy. A może niech popracuje w termach na umowę śmieciową ? Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ?

Warmiak
9 lat temu
Reply to  rak

NIE BÓJ ŻABY!!! JUŻ P. CIEŚLIŃSKI NIE ZGINIE… ZARAZ CIEPŁA POSADKA W STAROSTWIE, LUB U 'PRZYJACIELA' Z SEJMOWEJ KLIKI… PRZECIEŻ ZA MARNE 5000-10000ZŁ NIE BEDZIE ROBIŁ ??? ŻARTUJESZ !!! lecz chyba się dostanie do wymarzonego Sejmu ???
ja tam osobiście byłem i jestem za Jackiem PROTASem i życze mu powodzenia w realizacji planów i obietnic i niech nie zapomina skąd pochodzi, kto go wybrał i że WSZYSCY patrzą się na rece 🙂

andek
9 lat temu
Reply to  Warmiak

''Niewykluczone, że powiat lidzbarski będzie miał dwóch posłów – Jacka Protasa i Piotra Cieślińskiego. Wybory jeszcze nie podsumowane, ale wygląda na to, że w naszym okręgu cztery mandaty zdobył PiS, trzy PO i jeden Kukiz'15.''

Warmiak
9 lat temu

czyli i PROTAS i CIEŚLIŃSKI będą w sejmie ???
Co do Protasa to OK… lecz p. CIEŚLIŃSKI – żart aczkolwiek już przyzwyczaiłem się, że lubimy sobie robić takie numery… przykład to radna Serwach 🙂

arni
9 lat temu

Jakie wyniki ma p.Protas i p. Cieśliński ?

jan
9 lat temu
Reply to  arni

wysokie ciśnienie…

prokurator
9 lat temu
Reply to  jan

i lekkie rozwolnienie

arni
9 lat temu

Z tego co wiem to w tym mieście wygrała platforma . Zobaczcie , z tego miasta wyjechało bardzo dużo młodzieży , nie ma perspektyw na pracę a warunki w jakich pracują ludzie są karygodne , a mimo to PO wygrało . Przecież to PO cały czas stwarzało takie ustawy , aby pracownik był poddanym jaśnie pana pracodawcy . PO dbało tylko o interesy bogatych a ludzi mieli za nic . 8 LAT P. WAJSA = KONIEC PO , 8 LAT RZĄDÓW PO = KONIEC . Ciekawa "reakcja łańcuchowa" .

Alan
9 lat temu

Wyniki wyborów do Sejmu w okręgu elbląskim w 2015 r.
PiS – 63236 głosów (31,5 proc.)
PO – 60359 głosów (30,1 proc.)
Kukiz 15 – 16514 głosów (8,2 proc.)
Zjednoczona Lewica – 15407 głosów (7,7 proc.)
PSL – 13411 głosów (6,7 proc.)
Nowoczesna – 11668 głosów (5,8 proc.)
KW Korwin – 9480 głosów (4,7 proc.)
Razem – 7608 głosów (3,8 proc.)
JOW Bezpartyjni – 1426 głosów (0,7 proc.)
KW Zbigniewa Stonogi – 1253 głosów (0,6 proc.)

Wybory do Senatu, okręg nr 84:
Jerzy Wcisła (PO) 43368 głosów
Sławomir Sadowiski (PiS) 37977 głosów
Jan Bobek (KW Jan Bobek) 23481 głosów

bartek
9 lat temu

a co z posłem Cieślińskim

głos oddany
9 lat temu
Reply to  bartek

Zostanie modelem męskim;-) Będzie reklamował garniktury i koszule;-)

ewa
9 lat temu
Reply to  głos oddany

razem z Jackiem Protasem

Gość
9 lat temu
Reply to  bartek

Będzie posłem jak dotąd

krzysztof
9 lat temu

Jest się z czego cieszyć

krzysztof
9 lat temu

BOGU DZIĘKI! POLSKA WRESZCIE BĘDZIE POLSKĄ!

Prawo i Sprawiedliwość – 39,1

Platforma Obywatelska – 23,4

Kukiz '15 – 9

konka
9 lat temu
Reply to  krzysztof

błagam Cie Krzysztofie…wyjedź…

Turczyn
9 lat temu

AB przejdź się po mieście, na drzwiach komisji są wywieszone wyniki, będziesz miał to czego chcesz. Najwygodniej Apiemu zlecić niech pobiega z aparatem a Ty przy kawie poczytasz

czytelnik
9 lat temu
Reply to  Turczyn

Albo i przy piwie :))

A.B.
9 lat temu

Jeszcze głosy nie policzyły "służby", poczekajmy na końcowe wyniki. mnie interesuje jak głosowali nasi mieszkańcy.
Proszę o podanie wyników wyborów w mieście.

krzysztof
9 lat temu

bardzo się cieszę..nareszcie w Polsce nastąpi normalność…teraz Polska idzie na drogę wzrostu gospodarczego…społeczeństwo pokazało swoją dojrzałość

Turczyn
9 lat temu

API przemęczony jesteś. Piszesz, że psl będzie miał 18 posłów a 2 linijki niżej "Do Sejmu nie wejdzie Zjednoczona Lewica, KORWIN i PSL."

Ziom
9 lat temu

No to teraz pozostało nam czekać jak nowy rząd wywiaze się z obietnic wyborczych i obniży wiek emerytalny oraz podniesienie wiek dzieci idących do szkoły.

ktoś
9 lat temu

co Pan tu napisał? Partia razem 3,9 miejsc w sejmie? oni nie wejdą…. i korwin się zamieni z psl’em

ktoś
9 lat temu

co Pan tu napisał Panie API? Partia razem 3,9 miejsc w sejmie? oni nie wejdą…. i korwin się zamieni z psl’em

Folklor Kukiza
9 lat temu

Dezintegracja Ruchu Kukiza jest kwestią tygodni
http://telewizjarepublika.pl/palade-dezintegracja

Co innego...
9 lat temu

Redakcja: "Przewiduję, że Prezydent RP pan Andrzej Duda zwróci się do Prezesa PiS aby ten stanął na czele nowego rządu. Prezes Kaczyński zostanie premierem, bo przecież Prezydentowi nie odmawia się."

Redakcja ma chyba duże zaległości, także w przewidywaniu oraz co do planów Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz nadmiar obowiązków, w tym zapewne domowych (pranie sprzątanie, pampersy) i nie czyta gazet (np. "GW")…

Premiera zatwierdza Prezydent, ale go nie proponuje i nie wybiera – premierem będzie Beata Szydło.
Co innego… gdyby to sam Kukiz zwrócił się o to osobiście i poprosił Pana Prezesa Kaczyńskiego… 🙂

Trombek
9 lat temu

Pewnie parę osób w tej chwili wertuje internet w poszukiwaniu kraju, który nie ma porozumień o ekstradycji z Polską.

Szycha z PO
9 lat temu

K****, a PKW dało nam słowo, że wszystko załatwią… jak wtedy ,gdy wygrało PSl! K****

Ha,ha
9 lat temu

Koniec rządów krętaczy i republiki kolesi

11-123
9 lat temu

Wyniki wyraźnie pokazują iż nadchodzi czas dużych zmian w Polsce. Być może następne wybory usuną już do końca patologiczne układy.

Alan
9 lat temu
Reply to  11-123

stare układy zostaną usunięte, ale powstaną nowe 🙂

G.a
9 lat temu

Ciekawe kto jeszcze będzie rozpaczał. Myslę tu o indywidualnych personach :):)

G.a
9 lat temu
Reply to  G.a

chyba uśmiech zejdzie z twarzy http://www.piotrcieslinski.pl/
czy rozdawanie kawy pomogło ? 🙂

głos oddany
9 lat temu
Reply to  G.a

Dokładnie. Ciekawe jakie mięli miny po podaniu pierwszych danych wczoraj wieczorem;-)
Oj wy, biedulki, podlizuchy i komu teraz poliżecie tu i ówdzie? Wyżej postawieni wasi "idole" się z pewnością pozabezpieczali….a wy co?
Może przemawia przeze mnie naiwność ale liczę na jakieś nawet minimalne zmiany, bo niektóre "indywidualne persony" , korzystając z przyzwolenia swoich możnowładców z partii rządzącej , naprawdę robili,co chcęli i to powinno się skończyć.

G.a
9 lat temu

Ludzie się połapali , że wszystko to był wielki szwindel przez aferzystów z PO

klaps
9 lat temu
Reply to  API

Teraz niech się boją aferzyści z PO i wierne pieski.

Gość
9 lat temu
Reply to  API

Partia Protasa przegrała, ale sądzę, że sam Protas wygrał.

Dzwonnik
9 lat temu
Reply to  Gość

No nie na darmo przydzielił sobie nr 1 ale reszta może się tylko oblizać 🙂 On tylko chce ratować własny tyłek imunitetem

Dzwonnik
9 lat temu
Reply to  Dzwonnik

…………… i chyba starosta, który ucieknie nam do województwa

G.a
9 lat temu

Nie płacz Ewka ..;)

ggg
9 lat temu

API Twój sondaż o wiele dokładniejszy niż ten GL !
Ośmiorniczki stanęły w gardle 😉

jan
9 lat temu

a p.MM co powie o wynikach ???

Harcerz
9 lat temu
Reply to  jan

Zamilkł

nareszcie
9 lat temu

Polacy mieli dość aferzystów z PO.

abc
9 lat temu
Reply to  nareszcie

to zmienili ich na tych drugich 🙂 pozdro

nareszcie
9 lat temu
Reply to  abc

tak niech rozliczą aferzystów:):) tych pierwszych
Nareszcie może bez bez komuchów i może PSL

Bartek
9 lat temu
Reply to  nareszcie

Dobrze że ludzie nie zagłosowali na "Ojca chrzestnego" obecnego powiatu!
Dziwię się że jeszcze z PiS nie wywalili tych radnych powiatowych którzy wybrali starostę!!!!!

94
0
Would love your thoughts, please comment.x