Sie 312015
 

vlcsnap-2015-08-31-23h48m34s154Dzisiejsze  posiedzeniu połączonych komisji pokazało jak bardzo Platforma Obywatelska jest tylko z nazwy „obywatelska” i odrealniona od rzeczywistości. Podczas dyskusji nad wprowadzeniem Obywatelskiego Projektu Uchwały, jej przedstawiciel  – radny Brodowski zaproponował, by projekt taki mógł trafić do Rady Miasta po zebraniu aż 1300 koniecznych podpisów mieszkańców. Radny Kabała stwierdził, że jest to wartość całkowicie zaporowa i niemożliwa do zrealizowania. Zaproponował 200 podpisów pod wnioskiem, czyli tyle ile średnio uzyskał każdy z radnych w wyborach samorządowych. Mówimy tutaj o pewnym społeczeństwie obywatelskim, chcielibyśmy szerzyć poczucie życia w kraju demokratycznym i chcielibyśmy żeby nasi mieszkańcy mieli poczucie że mają bezpośredni… (wpływ?) – mówił radny Kabała. Padła także propozycja 600 podpisów ze strony radnych z WNMO. Komisje poddały pod głosowanie 3 warianty – 200, 600, 1300. Do Statutu Miasta wpisana zostanie liczba 600 koniecznych podpisów do przeprowadzenia Obywatelskiego Projektu Uchwały. O inicjatywie tej pisano TUTAJ (krótki fragment):

Możliwość wniesienia projektu uchwały przez samych mieszkańców dobrze wpisuje się w nurt społeczeństwa obywatelskiego do którego obecnie ponoć zmierzamy. Byłby to bodziec do integracji naszych mieszkańców wokół jakiejś konkretnej sprawy jak np. zmniejszenia wysokości opłaty z tytułu posiadania psa, lub zabezpieczenia środków w budżecie na realizację remontu chodnika. Projekt obywatelski dotyczyć może spraw poważniejszych jak likwidacja straży miejskiej czy obniżenie diety radnym. Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza i budżet partycypacyjny byłby modelowym działaniem samorządu lokalnego w którym także obywatele mają głos i nie są traktowani przez władzę jak źródło podatków. Oczywistym jest, że wniesiony projekt uchwały obywatelskiej nie musi zostać przegłosowany przez Radę Miasta, lecz wtedy radni będą musieli uzasadnić tę decyzję przed swoimi wyborcami. Czegoś chcieć więcej od demokracji?”

Obywatelski Projekt Uchwały (OPU) w innych miastach.

W Olsztynie władze miasta zaproponowały 500 osób, jednak pod naciskiem stowarzyszeń społecznych próg ten obniżono do 150 (słownie: sto pięćdziesiąt) i tyleż widnieje w aktualnym statucie tego miasta. Miasto Łódź, początkowo obowiązywał próg 6tys. Szybko okazało się, że jest to wartość zaporowa i Rada Miasta obniżyła tę wartość do 1tys. Uchwała XXXI/906/2014 z dnia 30 września 2014 r. miasta Elbląg ustaliła tę grupę osób na najmniej 750 mieszkańców Elbląga. Nieco większy od Lidzbarka Warmińskiego Toruń, ustalił niezbędną liczbę mieszkańców na 150 (słownie: sto pięćdziesiąt).

Proponowana przez radnego Brodowskiego liczba 1300 mieszkańców ma się nijak do przyjętych w innych miastach wartości. Ustalona w Lidzbarku Warmińskim liczba 600 niezbędnych podpisów do złożenia projektu uchwały przez mieszkańców, stanie się pośmiewiskiem pośród innych miast w kraju. Wartości 1300 i 600 brane dzisiaj pod uwagę na posiedzeniu komisji pokazują jak bardzo radni z PO i WNMO żyją w oderwaniu od rzeczywistości, jak bardzo nie rozumieją czym jest społeczeństwo obywatelskie i w jaki sposób zachęcać mieszkańców do uczestnictwa w życiu gminy. Wydaje się, że ustalenie zaporowej liczby potrzebnych podpisów ma zniechęcić mieszkańców do jakiejkolwiek inicjatywy, bo na nią monopol musi posiadać jedynie słuszna opcja polityczna.

Dyskusja nad ustaleniem wymaganego progu liczby mieszkańców do złożenia OPU była najważniejszym punktem posiedzenia połączonych komisji i częścią szerszej dyskusji nad projektem nowego Statutu Miasta, który będzie uchwalony już w tę środę. Nowy statut m.in. przewiduje, że mieszkaniec nie będzie mógł zadać pytania na sesji, a tylko złożyć wniosek. Ogranicza się także czas składania wniosku/wypowiedzi mieszkańca do 3 minut. Radny Grzmiączka zaproponował przełożenie na późniejszy termin głosowania nad przyjęciem statutu, do czasu aż przestanie być „bublem prawnym”. Zdaniem radnego zawiera wiele błędów i będzie wstyd kiedy Wojewoda go uchyli.

Burmistrz zapowiedział spotkania z mieszkańcami miasta, opracował już grafik i konkretne miejsca. Spotkania będą odbywać się we wtorki o godzinie 18.00. Miejsce spotkań zostanie podane na stronie UM. Będzie także ankieta na temat likwidacji Straży Miejskiej, być może podobna do tej już przeprowadzonej przez redakcję NL. Wyniki TUTAJ. Bez jednego słowa przyjęto propozycję nadania nazwy ulicy łączącej Termy z Wiejską – ul. Kąpielowa.

Zdaniem redakcji radny Grzmiączka ma rację. Proponowany Statut Miasta, zawiera błędy, a w kilku miejscach rażąco narusza obowiązujące prawo. Nie ulega wątpliwości, iż Wojewoda uchyli go w całości. TUTAJ link do nowego statutu. Zachęcam do obejrzenia materiału wideo. Pod nim do ściągnięcia na dysk lokalny zapis audio całości posiedzenia (56Mb) TUTAJ

 

 Posted by at 11:56 pm
Powiadom o
ktoś

"Słuszną linię ma nasza władza ". To cytata skąd ?
Z misia .
I teraz są tacy , co tak twierdzą .
"Oni nam zawsze ,wszystko wyśpiewają " …

on 35

może temat niedzielnego referendum /?

Odp.logiczna

Zarządzone, jakby w akcie szaleństwa, na 06.09.2015 r. referendum odbędzie się na życzenie jednego obywatela. Ba! Ale za to jaśnie wielmożnego pana hrabiego. Szary człowieczek, a nawet niech ich będzie sześć milionów, może się co najwyżej „dopisać do wycieczki szkolnej albo do pamiętnika".[1] Coś z tym referendum jednak jest nie tak. Nawet koalicjant Piechociński domaga się od prezydenta Dudy wycofania go, jakby to nowy prezydent je zarządzał.

To są już wyraźne objawy schizofrenii „ludowca" (taki z niego „ludowy", jak platforma „obywatelska"). To nie ten adres „kolego" Piechociński! Trzeba było nie popierać „swojego prezydenta", Komorowskiego, a jeśli już, to trzeba było się obudzić zaraz po nim i od niego domagać się wycofania.
A. Górski Polityka

erni

600 podpisów to dużo? to chyba żart jakiś. Jeśli ma to być od obywateli to z jakimś poparciem, które te 600 osób w jakiś sposób obrazowuje
a 200 osób ma reprezentować wolę 13000?

ggg

Lepsze 200 niż 15 ! Zaś na wybory chodzi ok 6tys nie 13tys!

G.a

przypomnę gdzie przewodniczący miał inicjatywę nadania rondu nazwy … do tego jawnie buhaha

okularki

Skoro już mowa o radnych i o tym jak wywiązują się ze swoich obowiązków, to z przykrością muszę stwierdzić, że radna Jaskólska chyba zatraciła swoje poczucie estetyki. Przechodziłam dziś ulicą Hożą i to co ujrzałam na tle niedawno odnowionych murów obronnych woła o pomstę do nieba. Chaszcze, chwasty i wesołe towarzystwo na ławeczce popijające napój rozweselający. Tyle było hałasu, chwalenia się jak to burmistrz pozyskał środki unijne na renowację a teraz co? Cytując klasyka można by rzec "… i kamieni kupa". Centrum miasta, zabytek i taki bajzel. Wstyd.

Mirosław Maczyta

Ale to już chyba teren prywatny ?
Działko zostały sprzedane.
Chyba że się mylę, to Przepraszam.

Prawda

Nie myli się Pan. Będzie wesoło gdy w ochronie przed niepożądanym towarzystwem, właściciele ogrodzą swoje działki drutem kolczastym.

ktoś

Komu zostały sprzedane ? Panie , jak można sprzedać takie działki ?Przecież to teren ochrony konserwatorskiej chyba , żeby tam budować ,to trzeba być krezusem (nie zusem ) , ale w Polandzie wszystko możliwe .
A może tam kupili działki jacyś prominenci ?
Prosimy o info , panie mm…

klasyka

jeden to specjalista od term ?

mieszkaniec

Maczta ,czy p.Jaskolska nie podawala ze jest malarka uwieczniajaca lidzbark/w trakcie kampani przed wyborami/ i czy ta p.co zabierala glos i wczesniej na tym forum byla okreslona jako"ogorek z SLD" nie pdawala przed wyborem ze pracuje w zus,jaj jej nazwiska nie znam,to p.sieje to co opisal wczesniej /klocek po milusinskim/i powinien p.otrzymac kare jaka p.okreslil,ja nie skonczylem tyle uczelni co p/bylo opisywane na tym forum/ ale mam prawo pytac tak jak umie i okreslanie tego chamstwem jest pokazaniem wlasnie p.kultury,jest to moja pierwsza i ostatnia dygresja Panie Maczyta.Wiem ,ze jak sie pisze o wybraNcach negatywnie to boli ale to trzeba robic aby na przyszlosc wiedziec kogo wybrac i isc do doskonalosci przy wyborach radnego.

Mirosław Maczyta

A Pan osiągnął doskonałość w wyborze radnego z Pana okręgu ?
A nazwisko Radnej można poznać w prozaiczny sposób wczytując się
w wyniki wyborów- tam są zdjęcia.
Pan obraża te Bogu Ducha winne Panie .
Bo co im Pan zarzucił – jako Radnej – jednej, czy drugiej – co ? NIC.
A chyba to powinno być celem Pana krytyki, jeśli jest ona Panu do egzystencji
na tym forum potrzebna. Ja nigdy personalnie nikogo nie obraziłem – to nas różni.
A Pan nawet nazwiska poprawnie nie napisze, a szkoda.

Mirosław Maczyta

Mam propozycję – proponuję 15 podpisów pod obywatelskim wnioskiem o projekt uchwały. Czerpię przykład z Olsztyna, skoro tam 10 razy większe miasto ma 150, to Lidzbark dziesięciokrotnie mniejszy winien mieć 15 podpisów. Tylko czemu to ma służyć, jaką wartość dodaną wniesie? W obecnym porządku prawnym ten cały artykuł z całym szacunkiem dla pracy Pana API to tylko bicie piany. Bo i tak taki wniosek musi zatwierdzić Rada Miasta, a skoro tam nie ma zgody w danej sprawie to każdy wniosek polegnie, zwłaszcza ten,który będzie generował oczekiwania finansowe,roszczeniowe z niego płynące dla budżetu miasta. To raz, a dwa skoro już radni zostali w demokratyczny sposób wybrani to co teraz ma być ? Chcecie im odbierać możliwość podejmowania decyzji, mają tylko wykonywać Wasze polecenia i czasami absurdalne pomysły. I równie ważne – podobno mamy 5 radnych, tzw opozycyjnych – dlaczego za ich pośrednictwem nie można wnieść pod głosowanie projektu stosownej uchwały. Przecież… Czytaj więcej »

mieszkanka

Zgadzam się z Panem.

Zniesmaczony

Niektórzy radni przychodzą na posiedzenia w krótkich majtkach.

A.B..

…bo oni chodzą jeszcze w krótkich majtkach, ja też chodziłem…….

krzysztof

Pan Sierputowicz z Panem Starostą w Stoczku w niedzielę ,w poniedziałek Pan Sierputowicz składa wieniec ramię w ramię z panem Starostą,,,,co na to PIS ?…co robią radni PIS na sesjach.?..mają przykład ….czyli jak zabić inicjatywy społeczne

A.B..

…..a rączki sobie podali……?

Robotny

Obawiam się ,że i tzw. niedźwiedź jest od dawna :):) Ot może zagrał trick z załatwieniem roboty ?

mieszkaniec

wlasnie o to chodzi oceniajmy radnych z imienia i nazwiska i pamietajmy o tym ,przed wyborami lista i do domu,a co przedstawia soba michalakowa prosze o wpisy bo z materialu ma,m bardzo negatywne zdanie,pani z zus to z nami czy przeciwko,moroz i brodacki jaja,ten ostati pyta swoich wyborcow co robic to z czym on sie udal do rady,bez pomyslow itd

mieszkaniec

A gdzie jest ta malarka miasta Jaskolska i co z tego okregu mieszkancy zrobila was w balpna krowkami i kubeczkami

OJEJ.

A kto to czy co jest ten BRODOWSKI – to ten co uważa się za filozofa? Ja obecnie znam takich dwóch:jeden to był Tales z Miletu,a drugi to "sedes z bakelitu".

Harcerz

POplecznicy WNMO śmieją się z nas ,że tyle wejść dziennie na to forum inie możemy zebrać kasy na wydanie papierowe.
Apeluje postarajmy się.

Harcerz

Może Pan Maczyta coś dorzuci do gazety ? I jak?

Poldek

A radna Łagocka! Co państwo sądzicie o jej ,,byciu,, w radzie miasta. Tylko uczciwie i bez obelg.

ggg

Może każdego radnego tak sądzić,taka pożywka interpersonalna 😉 ! Ja oceniam po głosowaniach mam nadzieję,że ludzie obudzą sie przy nastepnych wyborach, postaram sie przypomnieć jak głosowali !

obiektywny

najlepsza w historii radna, spytajcie mieszkańców Bema Kalinowskiego i Orneckiej. aktywna, jak żaden inny radny. nie ma parcia na szkło, za to widać ją w terenie.

warminka

Zgadzam się. Szybko zareagowała, jak naszą dzielnicę nazwano patologią.

zadowolony obserwator z kalinowskiego i bema

Radna Łagocką jak najbardziej pozytywnie oceniam.Wszelakie zgloszenie i juz jest reakcja .Wreszcie mamy odpowiednia osobe i widac juz zmiany na osiedlu.

Kalinka

Takiej radnej na ulicy Kalinowskiego nie mieliśmy.Widać jak rozmawia z mieszkańcami,i jest zaangażowana.To co ja zauważyłam jako mieszkaniec ul.Kalinowskiego to:.czyste pobocza i chodnik,bo poprzednie lata była tragedia,opiniowała o naprawę ogrodzenia na boisku i zostało naprawione,mamy polbrukowe przejście do śmietnika gdzie poprzednie lata zmagaliśmy się z błotem i brakiem dojścia do niego,interweniowała w A.B.K w sprawie remontu komina w jednym z naszych budynków..i chyba jej zasługa chodnika do kapliczki?Bardzo pozytywnie ją postrzegam jako radną.

bartek

mnie bardziej ciekawi co zrobił radny Naumczyk bo słyszałem tylko o kiblu koło parku

Tomasz Naumczyk

Witam serdecznie. Czuję się wywołany do tablicy, więc spieszę z informacją o moich dotychczasowych działaniach. Część z nich publikuję na swoim profilu na FB, oraz na profilu Lidzbark Nasze Miasto, staram się aby to co ważne w mieście, i to nad czym aktualnie pracuję trafiło do jak największej ilości odbiorców:-). Niestety wielu moich inicjatyw nie widać "gołym okiem" – nie zawsze jest tak, że na poczekaniu uda się doprowadzić do tego aby powstał nowy chodnik, plac zabaw czy zewnętrzna siłownia. Do moich działań mogę zaliczyć pomoc w dialogu z ABK dwóm mieszkankom mojego okręgu, dzięki pozytywnemu przebiegowi rozmów jedna z pań może cieszyć się wyremontowanym dachem, natomiast drugą panią wspomogłem w sprawie wymiany okien. Generalnie należę do skromnych ludzi, i nie za bardzo lubię mówić o swoich dokonaniach, ale w polityce tak się nie da;-) Remont schodków przy fosie do alejki Kaczyńskiego od strony drogi krajowej 51, załatanie nawierzchni przy… Czytaj więcej »

mieszkanka

To w jakich warunkach czekają pacjenci do lekarza rodzinnego w Przychodni przy 11 Listopada woła o pomstę do nieba. Na parterze tuż za Rejestracją w poczekalni około 80 m2 bez okien i klimatyzacji oczekuje tłum, w w nim matki z noworodkami z wózkami na szczepienia (dzieci zdrowe) na razie, matki z małymi dziećmi chorymi,chorzy młodzi ludzie no i emeryci. Wszyscy razem spędzeni do ciasnej klitki koło WC. Nawet za komuny ludzie oczekujący do lekarzy mieli znośne warunki, różnie bywało bo przychodnie zmieniały miejsca, ale zawsze były okna, które można było otworzyć i łyknąć świeżego powietrza. Dzieci malutkie (noworodki) zdrowe razem z chorymi, chorzy emeryci i zdrowe noworodki. Tak być nie może w XXI w kraju unijnym. Nie wiem w czyjej gestii jest poprawa warunków ludzi oczekujących do lekarza ?

Piotr

To chyba sprawa lekarza rodzinnego, ktOry prowadzi tam przychodnię rodzinną. Ciekawe co na to sanepid ?Wolą kontrolować inne miejsca bo przecież lekarzowi nie wlepią kary. Co by na to powiedział szef, który przyjmuje pacjentów chirurgicznych też w podobnych warunkach, z drugiej strony rejestracji?

Jan

u szefa sanepidu też nie ma okien.tz.u szefa są ale u pacjentów nie ma.tam kiedyś były poradnie dziecka zdrowego i dziecka chorego.było przestronnie i fajnie.niedługo to w WC zrobią poczekalnie dla pacjentów.

PIS

Dlaczego wspiera pan PO panie Tomaszu i z nimi siedzi ? Czy kolega z wnmo ma na to wpływ ?

Jqc

Panie Tomaszu nie neguję Pana prób poprawy niektórych rzeczy, ale szkoda, że zapomniał Pan dlaczego został wybrany. Mieliśmy dość PO i chcieliśmy innego podejścia, wiadomym było iż Pana konkurent będzie prezentował interesy partii. Niestety zawiódł Pan wielu mieszkańców tym podejściem i graniem tak jak po każe. Wielka szkoda.

mieszkaniec

Mieszkańcy , budźcie się …

Znawca

Radny Dryzylenko – bierny , mierny , ale wierny.Przychodzi na sesje rady miasta tylko po to zeby podpisać listę obecności.Od początku kadencji nie widziałem żeby choć raz zabrał głos w jakiejś sprawie.

ggg

a chodzisz na wszystkie sesje ? widziałeś na żywo 😉 ?

ggg

wierny komu ?

Znawca

Jak wiatr zawieje.Większości.

ggg

nie jest wierny PO , pomyliłeś z panem radnym Tomkiem z apteki

miszczu

hehe, czyżby przyszli kandydaci jedynei słusznej partii z tego okręgu się obudzili?

mieszkaniec

Może od razu rozszerzmy referendum o burmistrza , nie za dużo tego ostatnio ?http://lidzbarkwarminski.wm.pl/295122,Lidzbarskie-swieto-lekkiej-atletyki.html#axzz3kP74AUsO

mieszkaniec

Sprawdźcie sobie na lidzbarskiej …

API

Wkleję fragment mojego komentarza, który kiedyś napisałem pod innym artykułem.
Wolność słowa i możliwość wyrażania poglądów odmiennych od tych "jedynie słusznych" zawsze stanowiło zagrożenie dla sprawujących władzę. Pamiętajmy, im bardziej rząd i samorząd jest skorumpowany i zepsuty, tym silniej walczy z wolnym słowem. Oni się boją nawet najdrobniejszego ruchu oddolnego, tego, że ludzie zaczną myśleć samodzielnie, że społeczeństwo może być obywatelskie."

Nie wiedzieć czemu pasuje do sytuacji.

JAY

ankieta o likwidację straży miejskiej gdzie i kiedy ? i ciekawe co zrobi burmaister jak okaże się że straż polegnie – czyżby znowu nic? Zrozumcie mieszkańcy, że pozerów dość w naszym mieście ta miejska jest nie tam gdzie trzeba. Od 25 lat menele chleją naftę koło rossmana pod kamerą pod urzędem miasta i gra gitara nie widzą ich. To co oni widzą??? Po co oni są??? Babcia po pasach nie przeszła zakupami obładowana to od razu ją zobaczyli żenada. A głowy wyżej noszą niż policja. Dlaczego nie widzę strażnika miejskiego na osiedlu żadnym? Ludzie z psami pod balkonami innych chodzą. Lumpy chleją na ławkach strach dziecko z domu same puścić. Za późno trochę na refleksje zwolnijmy wspólnie parę pomieszczeń w UM ankieta = likwidacja. Burmaister otwórz oczy. Nie bądź jak poprzednik. Tylko czubek nosa widział i kolegów z UM.

Harcerz

Zawsze można zrobić ustawkę z ankietą., tak dla niepoznaki.

Rysiek z klanu

gdyby ktos cos z ta ankieta to dajta znac ja z mila checia zaglosuje za likwidacja tego czegos. Jezeli beda chcieli 2 tys podpisow pod likwidacja tego tworu? My jako mieszkancy LW zbierzemy 3 razy tyle podpisow.

5.4.3.2.1

Jestem za potrojeniem wysokości podatku od posiadanego psa. ogłaszam zbieranie podpisów Uzasadnienie, nikt nie zbiera odchodów po swoich ukochanych pupilach, wszędzie jest gówno psie. A my umiemy tylko narzekać i wytykać błędy naszym politykom,i politykierom. Zacznijmy od siebie i sprzątajmy psie odchody albo płaćmy za sprzątanie z własnej kieszeni a nie z moich podatków .

Gość

A co robi straż miejska. Kto pilnuje porządku w mieście. Widać przecież, że przed płotem jednej posesji siedzi piesek, a po drugiej stronie chodnika, przyległego do innej posesji, gdzie właściciele nie posiadają psa, pełno odchodów. Jeden więc ma psa, drugi po nim musi sprzątać. Kiedy to się skończy. Należy szukać właścicieli, do których piesek szybko zaprowadzi, a kiedy siedzi przy ogrodzeniu nawet szukać nie trzeba. Strażnicy miejscy weźcie się do roboty. Czas z tym zrobić porządek, a nie tylko spacerować.

A.B..

Nie winię psy a nie koty, są potrzebne ludziom samotnym, winę właścicieli.
Jestem za czipowaniem zwierzaków, podniesieniem podatku do 1000,- i mandatów za samowolne puszczanie zwierzątek.
Znikną psy i ich pozostałości, samo narzekanie nic nie da. Składać wnioski. Okażmy się inicjatywą obywatelską.

PAN

TEN BRODOWSKI TO KOSMITA -)

Mieszkaniec L.W.

A Naumczyk? Głosuje pod dyktando tych od Wajsa. Startował z PIS i wygrał. Teraz jak Wiśniowski usluzny PO. Wstyd dla PIS że takich ludzi promowało.

tak

Oj kosmita, tylko ktoś tego kosmitę wybrał. proponuję na spokojnie przyglądać się poczynaniom tego pana i jego "kręgu koleżeńskiego". Uważam, że byłoby o czym pisać.

Aktywna

Złożenie 1300,600 podpisów do złożenia projektu uchwały , mieszkaniec nie może zadać pytania na sesji-
ograniczenia do 3 min. i wniosek?
Cz y w Urzędzie Miasta zakłada się tylko administrowanie.Czyżby w naszym mieście miało nastąpić zwijanie a nie rozwianie społeczeństwa obywatelskiego.
Najpierw bardzo ważne decyzje /zmiana statutu miasta/ a póżniej spotkania z mieszkańcami?

aber

może i te 600 podpisów ok, znając życie to będą inicjatywy obywatelskie Redaktora, Narodowców i innych mega ważnych rzeczy w stylu zburzenia pomnika. Trochę to wygląda jak wyreżyserowany spektakl gdzie API mówi przed komisją czy sesją co jest ważne a Pan Radny Grzmiączka i Kabała grają te role, potem artykuł, że mieli racje 🙂

abc

dlatego radny brodowski wiedział co robi, kiedy mówił o 1300 podpisów

Mieszkaniec L.W.

No Tak. W tych innych miastach sami szaleńcy. Mają progi na 150 mieszkańców. Co oni sobie myślą? Czemu nie poradzili się radnego Brodowskiego? Rada Miasta Olsztyna i wielu innych, większych miast, popełniła błędy.

Mieszkaniec L.W.

Wylacz PO. Włącz myślenie (samodzielne).

Gość

Bo mieli rację. A w ogóle to ten statut sprawia wrażenie jakby pisany był bez przemyślenia, na kolanie w pociągu w pospiechu.

kurator

3 tysiące odsłon dziennie i problem z 600 podpisami?
Kpicie sobie?

mieszkaniec

To sa jaja brodowski

ggg

Niektórzy radni oderwani od rzeczywistości, może opamiętają się w środę podczas głosowania. Chcą "zakneblować usta" mieszkańcom ! ? Stłamsić w zarodku oddolne inicjatywy !
cyt API "…Wartości 1300 i 600 brane dzisiaj pod uwagę na posiedzeniu komisji pokazują jak bardzo radni z PO i WNMO żyją w oderwaniu od rzeczywistości, jak bardzo nie rozumieją czym jest społeczeństwo obywatelskie i w jaki sposób zachęcać mieszkańców do uczestnictwa w życiu gminy. Wydaje się, że ustalenie zaporowej liczby potrzebnych podpisów ma zniechęcić mieszkańców do jakiejkolwiek inicjatywy, bo na nią monopol musi posiadać jedynie słuszna opcja polityczna."
Wyborcy to będzie kolejny przykład waszego zaślepionego wyboru !

Harcerz

A co chcielibyście się spodziewać po nauczycielu – " dzieci trzeba trzymać za mordę i ich rodziców też". Takie jest podejście lokalnych nauczycieli. Zbierz 600 podpisów na ulicy Gnieźnieńskiej . To nie kabaret i już skur….. Dajcie sobie spokój z uchwałą obywatelską. UWAŻAM ,ŻE 50 PODPISÓW TO BĘDZIE trudno zebrać. Panie Radny , a za co panu płacą dietę . Nie masz pan czasu aby debatować nad propozycją inicjatywy obywatelskie, to nie masz pan czasu dla mieszkańców daj pan sobie spokój z byciem radnym . To nie szkoła , przestań pan strofować i pouczać innych . Czego się Pan boisz ? Widzę ,że pierwszą podstawową zasadą WNMO jest to , że wszystkie inicjatywy " tzw obce" trzeba uwalić ? Radna S mówi o 600 podpisach , a sama dostała ok 120 po prowadzonej intensywnej "kampanii klatkowej". 600 osób nawet nie zagłosowało w jej okręgu. Dorzucam się do druku NL .… Czytaj więcej »

Adam

Stowarzyszenie patriotyczne zebrało 500 podpisów pod petycją o usunięcie bolszewickiego pomnika. Brawo za wyczyn.

Tomasz

No właśnie… Już raz zaślepieni wybraliśmy… Burmistrza…

ggg

Zaślepieni wybrali radnych WNMOPO, widać to PO wynikach głosowania (radnych nie burmistrza) , lista ich głosowani "dla dobra mieszkańców" powiększa się ! Przypomnimy, przypomnimy.

on 35

i prezydenta który pokazał kulturę na Westerplatte

ggg

i były premier Donald podczas szczytu w Brukseli

kopacz

Tak już czas gonić te pełowskie dziadostwo.

Donald i Ewa

To lepsze niż "Biesiady humoru i satyry"… 🙂 Ta z lewej to jak Ogórek z SLD… Burza mózgów… Jednym słowem : KABARET! HA HA HA! :))