paź 292013
 

vlcsnap-2013-10-29-00h24m10s137

Dla szukających wczorajszego materiału z Wiadomości TVP1 – TUTAJ.

Budowa Term Warmińskich jest nadal kontrowersyjnym tematem – i to pomimo zapewnień samorządowców i samego Marszałka, że inwestycja warta ponad 100 milionów powstająca w miejscu gdzie nie ma źródeł gorącej wody nie jest niczym niezwykłym. Tym razem materiał realizowała poważna stacja TVP1 tzw. telewizja publiczna. Ucieszyłem się, że redaktor szukając lokalnego dziennikarza trafił właśnie do mnie, a nie do „konkurencji”.

Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego właściwie wiedzą wszystko o budowie term, więc nie będę tutaj powracał do merytorycznych kwestii w tej sprawie. Dodam tylko, że 1/3 kwoty na budowę finansujemy z własnej kieszeni – głównie w postaci kredytów, jakie zaciąga miasto i powiat, jak też z ciągle rosnących podatków. Dobrze, że samorządowcy dadzą zatrudnienie w termach licznej rzeszy bezrobotnych, w końcu ktoś te długi będzie musiał spłacać (np. kredyt spłacany do 2027roku).

Co do samego materiału, wydaje się być porządnie zrobiony z lekkim zabarwieniem „in plus” dla pomysłu marszałka. Może to pozostawać w związku z sobotnimi wyborami w olsztyńskiej platformie, gdzie pan Protas zdobył ok. 80% głosów i po raz kolejny z rzędu objął w niej przywództwo.

Poproszony o wypowiedź dla wiadomości TVP1, chętnie się zgodziłem i poniżej zamieszczam jej pełną treść (z pamięci):

„Budowa term warmińskich w miejscu gdzie nie występują źródła gorącej wody uznana została przez zachodnią prasę jako jeden z euro absurdów. Inwestycja forsowana przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego pana Jacka Protasa pochłonie ponad 100 mln złotych z czego 30 milionów zapłacimy my – mieszkańcy miasta i powiatu lidzbarskiego w postaci coraz to wyższych podatków, resztę pieniędzy dołoży unia. Dodatkowym obciążeniem dla lokalnej społeczności stanie się utrzymanie tej deficytowej inwestycji. Jak wyliczyłem w ciągu roku dopłacimy do term około 1-1,5 mln złotych, głównie z tytułu kosztów ogrzania wody i rachunku za energię elektryczną.

Samorządowcy przewidują, że kompleks w cudzysłowiu termalny przyciągnie w ciągu roku ponad 300 tysięcy gości i nie trzeba będzie do niego dopłacać. To zupełnie nowatorskie podejście do zasad ekonomii, podobnie jak twierdzenie starosty lidzbarskiego, że taniej jest wodę ogrzać niż ostudzić. Lokalna społeczność nazywa to „zimnymi termami”…

Wydaje się, że pan marszałek poprzez budowę term , chce otworzyć oczy niedowiarkom i powiedzieć „patrzcie to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić” .

Tak mniej lub więcej brzmiała moja wypowiedź do kamery.

Ciekawym wydają się deklaracje pana Burmistrza i Starosty o tym, że zatrudnienie znajdzie tam 100 osób. W biznes-planie wyraźnie jest określona ilość pracowników – 52 osoby. W związku z tym wysłałem takie oto pytanie do pana Wajsa:

„29 marca podczas konferencji prasowej w sprawie budowy term, oświadczył pan, że zatrudnienie znajdzie tam bezpośrednio 100 osób, a pośrednio 300. Studium wykonalności term warmińskich, na podstawie którego podjęto decyzję o budowie, wskazuje konkretną liczbę 52 zatrudnionych ze ściśle określonymi funkcjami w obiekcie. Proszę o podanie na podstawie czego, jakich wyliczeń, określił pan liczbę zatrudnionych bezpośrednio 100 osób i pośrednio 300. Jakie funkcje w obiekcie miały by pełnić dodatkowe 48 osób?.” 

Odpowiedź otrzymuję od pana Wiesława Skrętkowskiego:

„W odpowiedzi na pytanie informuję, iż całość zagadnienia dotycząca term warmińskich została rzeeczowo i szczegółowo omówiona na cytowanej przez Pana konferencji prasowej.

Z poważaniem.

Wiesław Skrętkowski”

 To na tyle w kwestii komunikacji z UM, być może moja tchórzliwa postawa jak to kiedyś raczył określić pan Burmistrz udzieliła się i jemu samemu, skoro nie raczył mi wyjaśnić prostej rzeczy. Nie dałem jednak za wygraną i o to samo zapytałem pana przewodniczącego rady miasta Andrzeja Kędzierskiego. Wg. niego w studium wykonalności wpisano minimalną wymaganą liczbę miejsc pracy, aby dostać dofinansowanie. Nie ujęto tam wszystkich stanowisk jakie docelowo będą utworzone. Wg. mnie to znaczy, że studium wykonalności jest tylko zbiorem pobożnych życzeń (choć w istocie jest dokumentem).

Niestety z mojej wypowiedzi wykorzystano tylko 5 sekund, ale dobre i to. Poniżej materiał wideo z wiadomości tvp1.

 Posted by at 12:33 am
Powiadom o
?????

Przez kogo były prowadzone pierwsze badania temperatur i jakości wody, które zakwalifikowały Lidzbark Warm. do powstania term? Obecne dyskusje i "pomiary temperatur i jakości wody" bardzo zastanawia co tu grane i czyj tu interes się szykuje.

andrzej kmicic

ależ krytykantów można uciszyć wystarczy –
rzetelny biznes plan
znależć prywatnego inwestora- patrz hotel krasicki
dobra komunikacja (informacja) z mieszkańcami
uczciwe wyjaśnianie wątpliwości
trochę pokory i uczciwości ze strony władz , a wszystkim będzie się żyło lepiej
prawdy objawione-nawet one we współczesnym świecie wymagają rzetelnej informacij !!!!!!

yach

Krytykujecie pomysł Term,a co szykują władze Olsztyna nad jeziorem Krzywym? Za blisko 70 mln zabetonują brzegi,jezioro w krótkim czasie stanie sciekiem.Jak długo trwa sezon na Warmii,3-4 mce? A tam cuda bajery i moczenie dupy w autentycznie zimnej wodzie.Jezioro niewielkie o pow.zblizonej do Blank (ok 400 ha) to co to jest? Miejsce na centrum szkolenia? Termy działają cały rok,podobnie jak olsztyńska Aquasfera (już za mała) w której wodę trzeba grzać.Olsztyn przez wiele lat nie wybił sie na ośrodek turystyki żeglarskiej i się nie przebije(Ostroda-Iława,Jeziora Mazurskie -tak) To miasteczko pięknieje w oczach,porozmawiajcie z Rosjanami,którzy są zachwyceni naszym regionem.Fajnie,że są,kupują,zwiedzają(byli nawet do końca na Dziwowisku "z bajki Krasickiego" na Zamku 12.10.I mimo,że niewiele rozumieli,wytrwali do końca.To goście hotelu Krasicki.Rozmawiałem z nimi.Miło było słuchać.Pożyjemy,zobaczymy,rzeczywistość trzeba ZMIENIAĆ a nie ją zaklinać.Zobaczcie Termy Maltańskie w Poznaniu(!) za 280 mln zł.(!) Niedawno uruchomione.Jest full.Reklama,promocja- zobaczcie reklamy grupy Anders (Ryn,Krasicki itd) są na kazdym portalu.I tych gości widać.… Czytaj więcej »

ggg

Co mi z gości(turystów Rosyjskich ),oby jak najdłuzej trwał mały ruch przygraniczny , jak ludziska bedą coraz biedniejsze !A bogacił sie magnat hotelowy ! Nie ma co porównywac sie do Olsztyna, chyba ,ze porównujemy euroabsurdy (termy vs.jezioro Krzywe 😉

Adam Berbeć

Tak dla przypomnienia i nauki jako wzór, przytaczam fragment gdzie najpierw "dołożył" a potem poklepał; "……. widziałem go natomiast w Lidlu i to na całkiem nieadekwatnym stoisku;-) Jowialny, sympatyczny, niefrasobliwy, starszy pan…….;-)
Proszę, naśladujmy a będzie sympatyczniej.

biedronka

Dopisz jeszcze odpowiedz biedronki.

Adam Berbeć

Spotkałem i przeczytałem jeden jedyny pozytywny post o Panu Staroście pod tym artykułem.
Aż mi oczy pojaśniały i serce zadrgało. Coś podobnego jeszcze się nie zdarzyło na tm forum/gazecie.
Napisał PAN ANDRZEJ B.
Gratuluję.
Można, elegancko, pozytywnie i ze smakiem.
Tak trzymać.
Uczmy się.
Natomiast jego przedsięwzięcia, krytykujmy jak są złe.

Yogi

Tak ??? a co wy robicie kolego ggg z wszystkimi którzy mają choć trochę odmienne zdanie, nie wrzucacie do jednego kosza z naklejką lizusy, przy dupasy władzy itp

ggg

Czy ty jeszcze nie rozumiesz ,ze tak pisze tylko user Grande ! Mów do słupa a słup jak …….. ! Miej swoje zdanie i śmiało pisz jak CI sie nie podoba to nie pisz ! Proste .pozdrawiam

Yogi

Ale to nic że ty wiesz kim jesteś, że nie jesteś fanem władzy Adamie, zaraz przeczytasz o sobie kim jesteś 🙂 Tu nikt nie ma prawa mieć zdania innego niż krytyka wszystkiego. wszystko jest do dupy. wszystko źle, wszystko co napiszesz i tak obróci się przeciwko tobie.

ggg

to sa słowa usera Grande ,nie wrzucac wszystkich do jednego kosza !

Adam Berbeć

…………………Kolego user ggg nie napisałem kto………………….

Adam Berbeć

Tak dla jasności, nie jestem fanem "władzy" oni są mi obojętni, ale decyzję o budowie term popieram.Czy jest słuszna, – czas pokaże. Czasy kiedy się mówiło, "nie bo nie" w innych miastach już przebrzmiały,ciekawi czemu w naszym mieście tak uparcie krzyczymy. Poszukajmy innego tematu tak nośnego w celu rozwoju miasta. Nie wypowiadam się na temat ulic, starówki, rewitalizacji i innych przedsięwzięć,one są za pewnie potrzebne i dlatego zostały podjęte, choćby dla upiększenia miasta, opinie i wypowiedzi przyjezdnych są pozytywne a to cieszy.

ggg

No zobaczymy co z tego wyjdzie ,ale piszemy mówimy głosno o tym teraz ,by w razie jak nie wyjdzie powiedzić (ostrzegalismy ,krzyczelismy a Wy …?
Dla mnie AdamBerbeć popiera obecna władzę widac to czarno na białym w jego postach !

kurator

Nawet gdyby, to co? Nie wolno mu? To coś złego, że ma odmienne zdanie?

To jest usprawiedliwienie dla chamstwa?

ggg

wiec sprzyja PO i WNMO ale nie on podobno jest apotityczny 🙂

Adam Berbeć

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi/posty pod tym artykułem i wynotowałem niektóre epitety/etykiety.
Tak dla zastanowienia się wybrałem z kontekstu;
brat syjamski, na garnuszku u władzy, miś społeczny,durak, przy-dupas, wydymany, smutasy, wierny sługa, sługa, dupolis, bredzisz, poplecznik itd.
Kulturą słowa do adwersarzy nie grzeszymy. może by tak, Pan Andrzej przeprowadził nam szkolenie w zakresie stosowania słów mniej obrażliwych.

ggg

to sa słowa usera Grande ,nie wrzucac wszystkich do kosza !

Adam Berbeć

….a czy ja napisałem czyje………

Grande

jak na tak ogniste forum jest calkiem niezle …..tylko co w tym worku robi mis spoleczny? nawet nie wiesz co to takiego, ale ggg wie :):) brat syjamski ? Adamie nudzisz , wpisy masz nieco geriatryczne , czesto odbiegajace od tematu.

andrzej kmicic

drogi Yogi pisanie na forum pod pseudonimem to żadna odwaga
a tylko wyrażenie swojej opinij
odwagą to wykazał się API , mający własne zdanie
nie zawsze zgodne z wizją władzy
co do pierwszych dwóch podpunktów to sam widzisz że obecna władza ma sporo na sumieniu
podpunkt 3 właściwie tory ostatecznie zostały rozebrane w tym roku
poza tym odbudowa linij kolejowej warta była by zainwestowania
gdyby IKEA chciała otworzyć tu fabrykę 1000 miejsc pracy to nie 60 jak w termach
to jest moja opinia mogę się mylić

Yogi

Drogi Andrzeju ja nigdzie nie napisałem że jestem odważny
Dziwne aby API redagując gazetę próbował pozostać anonimowy
Dwa pierwsze punkty pokazują tylko że zaniedbania i marazm w Lidzbarku trwa od bardzo wielu lat
Tak, tory ostatecznie zwinęli w tym roku ale chyba nie sądzisz że Wajs czy nawet Marszałek mogli zrobić cokolwiek w tym temacie.
żadna fabryka IKEA w Polsce nie zatrudnia 1000 osób,
nie jestem klakierem władzy ale potrafię dostrzec dobre zmiany choćby tylko wizualne

ggg

wizualizacja sie nie napełnisz garnka ,zobaczymy czy te upiekszanie i te termy sprawia ,ze społeczeństwo w regionie bedzie bogatsze ! CZAS POKAŻE !

Yogi

Podsumowując 🙂 Wszyscy Ludzie piszący na forum którzy odważyli się mieć odmienne zdanie od jedynie słusznego kierunku pisania – krytykanctwa i jeszcze raz krytykanctwa są z automatu przypisani do popleczników, dupolizów, kolesi, władz UM, UP, lub pracowników instytucji podległych. Każdemu kto choć w części inaczej myśli zostaje przypięta łatka przydupasa. Zapytałem tylko czy wiecie czemu w Lidzbarku nie powstanie żaden duży zakład produkcyjny który zaspokoiłby potrzeby związane z miejscami pracy? nie powstanie bo : 1 – jak był czas na budowanie stref ekonomicznych i przyciąganie inwestorów to Lidzbark budował górę krzyżową ( Grande to zauważył ) ale jakoś nie przeczytałem słów krytyki , a przecież to było nic innego jak tylko podążanie w kierunku turystyki a nie rozwoju przemysłowego. – jasne górę sprzedali obecni włodarze 2 -dwie kolejne kadencje Pana Byczkowskiego – totalny marazm i Zero inwestycji ( ok, ok, obecny burmistrz a ówczesny przewodniczący Rady torpedował wszystkie pomysły )… Czytaj więcej »

Adam Berbeć

……kupmy dla API kamerę będziesz wielki……

Adam Berbeć

……. sponsorzy pilnie poszukiwani…….

ggg

nie prawda nie wszyscy ,lecz user o nicku Grande ma takie zdanie !
1 Kto górę sprzedał ,rozgrabił wiemy ….
2.UE, napływ pieniedzy na przemyslane inwestycje …? ,w 2020 kurek zostanie przykręcony !
3.Tory to nie wina marszałka ,starosty czy burmistrza ! Fabryki nie muszą mieć trensportu kolejowego daja radę z transportem drogowym !
Wracając do meritum TEMATU, czas pokaże czy mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego dzieki "termom warmińskim" bedzie BOGATSZY !
A jeśli NIE to NALEŻY PAMIETAĆ DZIEKI KOMU ………. pozdrawiam

on

bartoszyce gorowo zazdroszcza nam inwestycji ale my wolimy pluc na to co mamy super jak zawsze

API

On, na jakiej podstawie twierdzisz że jakieś miasta czegoś nam zazdroszczą? Robiłeś badania może, czy ankiety wśród ludności? Jakie metody pomiaru zadowolenia zastosowałeś w badaniach, jaką metodologie? Może porównywałeś sumę podatków lokalnych jakie płaci przeciętny mieszkaniec każdej z tych miejscowości? Chętnie zapoznam się z wynikami.

Jednak jeśli tego nie robiłeś, jesteś zwykłym populistą i takimi twierdzeniami zaśmiecasz forum, jak też inni czytelnicy piszący podobne hasła.

gosc

dobra mysl api na burmistrza 🙂 zobaczymy jakie nam eldorado zrobi

API

Skłonny nawet jestem napisać program wyborczy dla siebie, aby pokazać jak powinna wyglądać praca burmistrza w demokratycznym społeczeństwie.

konr

Pan Adam Berbec porównał budowę zimnych term do budowy piramid, że niby to fanaberia tamtej władzy a teraz miliony ludzi jeżdzi to oglądać…Ja widzę jednak inną analogię. Zarówno zimne termy jak i piramidy – to grobowce władców. Tylko , że faraonowie budowali je świadomi ich przeznaczenia…

Grande

no jak przyjadą Rosjanie i zobaczą ,że ta woda jest zimna no to kto wie……… czy wydłubano już miejsce w okolicy term na pochówek promotora ?

Harcerz

No to Ci się udało . Wspaniałe porównanie. Brawo. Uśmiałem się. ( :))

Gosc#1

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lekarz-odmo

Coś Ktoś wie więcej na ten temat?

Grande

Proponuję Chińczyków 🙂 więcej. Chińczycy termy są dla was.

czytelnik

Moje słowa , już niejeden tu myślał ,że Pana Boga za nogi złapał .Liczmy na Rosjan , to może od razu na Marsjan.

ggg

W Trójmieście jest aquapqrk no i w Mikołajkach tak kontrole nad nimi sprawuje prywaciarz ! Te ELDORADO czyli mały ruch przygraniczny obym nie miał racji kiedyś sie skończy Putin powie dość ! p.s jak powiedział kilka dni temu premier Donald Tusk po zakończonych regionalnych wyborach "…wszyscy bez wyjątku po pierwsze odnajdziemy swoje miejsce w PLATFORMIE, nawet, jeśli to będzie miejsce NOWE i dla wszystkich starczy pracy." Pracy w ……….. TW 😉

realista!

do ggg
czyny się liczą a nie słowa (w tym wypadku pisane)
a jedyną informację jaką daje to negatywne emocje przeważnie na włodarzy naszego miasta/regionu
Pana API zapraszamy do pełnienia jakieś funkcji w administracji publicznej i wtedy zobaczymy co potrafi oprócz bycia pismakiem

ggg

Ty nazywasz to "negatywnymi emocjami" zaś ja nazwę to "otwieraniem oczu zaslepionym "
apropo słowa pisanego co prawda API to nie Andrzejek polecam 1:44 http://www.youtube.com/watch?v=pVlMddE8TOc

Grande

już pełni. straszaka Pokemonów

axellw

jestem zwolennikiem term i większość z was którzy tylko wieszają psy nad tą inwestycją zobaczą że ona wypali w stu procentach!!!!!!!!! ale nie dzieki Polakom tylko Rosjanom którzy okupują trójmiasto o okoliczne aquaparki dlaczego powstają jak grzyby nowe sklepy w Bartoszycach Braniewie Lidzbarku bo jest ogromny popyt!!!!!!!!!! rosjani kupują wszystko i wydają setki tysiecy czy wy tego nie widzicie? i wiem ze z ta gorącą wodą to ściema ale będzie to im obojętne bo będą mieli najbliżej siebie taki park rozrywki wiec jestem jak najbardziej na tak!!!!!!!

czytelnik

Co ty bredzisz człowieku , opamiętaj się .Myślisz że Rosjanie to jakieś głupki ? Jeszcze rok , dwa i u nich będzie to samo , co u nas , a wtedy życzę ci , żebyś sam zbierał chrust na podgrzanie wody. A Putin w każdej chwili może wydać dekret , i raj się skończy , i wtedy okaże się jakiego mamy konia trojańskiego. Myślisz , że nikt nie widzi , co sie dzieje ?

axellw

oczywiście że widzę ale samych pesymistów!!!!!!!!!

Grande

………a jak woda będzie za zimna to odstrzelą nam burmistrza i starostę. Popieram

ggg

o jakiej bzdurze piszesz (realisto )?
Pan API zrobił Bardzo Dużo , dał ludziom INFORMACJĘ OGÓLNODOSTĘPNĄ nie zamnipulowaną, obudził SZARE KOMÓRKI w umysłach ludzi tych nie z UKŁADU ;)! 55% ludzi w LW nie poszło na wybory !

realista!

Bzdura goni bzdurę a API dalej swoje.
Skoro Panu NIC NIE PASUJE to proszę działać a nie tylko pisać te swoje …….. artykuły.

PYTAM SIĘ:
CO PAN ZROBIŁ DLA MIASTA ???????????????

.marian.

Narobił Ci na głowe :))

czytelnik

Pan API spowodował ,że możesz tu pisać , ale ty niestety nie kumasz nic…

Gość

NIC

gość

pokazuje przewałki ,ale idioci nie pojmują tematu

Adam Berbeć

"Ciężko się czyta" Pana Andrzeja.
Wg mnie, redaktor TVP1 wskazał sukces polityczny; PO, wojewody, samorządu.
Utarł nosa Panu API,wskazując jego niedorzeczność.
Zagrywka czysto polityczna.
Same sukcesy mimo kryzysu.
Taka agitka, jakich wiele z tym, że zmontowana inteligentnie.

ggg

Wg mnie i moich znajomych TVP jako kolejna stacja podkresliła ten euroabsurd !

Andrzejek

panie Adamie zapewniam ,że TVP ma w dupie i pana Harhaja i naszego Apiego…Każdy materiał filmowy można poprzez montaż przedstawić w wielu różniących się od siebie w wymowie wariantach. Pokazano to co miano pokazać..

Adam Berbeć

T.z. co?

Andrzejek

Ciekaw jestem na ile Termy są elementem gry politycznej a raczej wyborczej bo polityka nic nie ma wspólnego z panem Wajsem i Harhajem i na odwrót a na ile prawdziwą troską o poprawę bytu mieszkańców naszego miasta. Stawiam na pierwszą opcję. 😉
Wiadomości TVP są tylko programem informacyjnym a nie publicystycznym. Redaktor wydania czasami w ostatniej chwili kroi materiał do niezbędnego a czasami do przypadkowego minimum. Starosta był najbardziej osobliwy w dostarczonym materiale więc pozostał. 😉
Niestety "władze " nadal rozlicza się z inicjatyw a nie z konkretów, bilansów i stanu miejskiej kiesy. Można też jakość "władzy " zmierzyć poziomem zadowolenia mieszkańców, niestety owe zadowolenie można w dość prosty sposób "kupić" lub wymusić. Cóż..nawet historia Aten zna takie przypadki…;-)

ggg

Szkoda ,ze PrzemasWrednyZgred zaczał pisać pod innym nickiem 🙂 Czegoś sie wstydzi, boi ?

Yogi

mam nadzieję że nie o mnie pisałeś 🙂

Grande

a co nie umiesz czytać czy uderz w stół a nożyce się odezwą ? a co jesteś z paczki Przemasa ?

Grande

Przemas ….z przyjaciółmi e to taki nasz internetowy troll

Yogi

napiszę po raz ostatni, nie jestem przemas, daleko mi do wiernych sług burmistrza czy kolesiostwa, ale cokolwiek by pisać w tym wypizdowie jeżeli tylko ktoś odmienne zdanie nawet częściowo odmienne to jest przydupas władzy, l dupoliz, itp. Ogarnijcie się trochę w tym rzyganiu na wszystko i wszystkich
Ja wiem kim jestem i wiem z czego żyję nie wymądrzam się na wszystkich dostępnych forach stoją w kolejce po zasiłeK

ggg

nie pisałem o tobie Yogi ,nie pisz w liczbie mnogiej !

Grande

Co ci z tym zasilkiem.Masz jakies fobie ? Pisz bardziej o temacie , a mniej personalnie .to taka rada. Sam zaczales od jazdy po przeciwnikach , .a jak widzisz trafia kosa na kamienie…..a ten oficjalny pochwalny liscik wladz to nie na tym forum. Na gl jest sympatycznie i milo, nawet landrynkowo tam nikt nie rzygaja, za to pieją i piszą podobne listy i organizuja spontaniczne konkursy np.na najfajniejszego samorzadowca.
Pytanie jest jedno:
Dlaczego userzy krytykujacy te forum lubia swiadomie dokonywac wpisów. Jaki jest ich cel dzialania ? odp.i reszte dopisze wieczorkiem robota czeka.

Yogi

Tak , mam fobie jak czytam wieczne stękanie na wszystko i wszystkich, myślę że bardziej personalnie piszesz niż ja, nie robiłem żadnej jazdy, napisałem tylko o przeciwnikach i zwolennikach, czytaj ze zrozumieniem,

API

Z tych deklaracji o wsparciu, tylko dwie osoby w ostatnich 2 miesiącach coś konkretnego zrobiły. Jedna przekazała darowiznę w wysokości 2$ amerykańskie i druga w wysokości pozwalającej na pokrycie kosztów sądowych kilku skarg na bezczynność. Tak więc bardzo ostrożnie podchodzę do słów padających na forum, że coś tam trzeba… pomóc… pozostają one tylko słowami i być może podnoszą ego piszącego 😉 Nawet w reklamy mało kto klika 😉

konr

API trzeba zdać sobie sprawę z tego, że wcześniej ludzi postraszono. Pozwano Cię do sądu za nielegalną zbiórkę pieniędzy i mogło się okazać, że może sąd mógłby od Ciebie zarządać jakiejś np. listy darczyńców. A kto ma ochotę wydawać własne pieniądze i jeszcze mieć kłopoty lub ktoś z rodziny. Podawanie np, fikcyjnych danych w okienku na poczcie z jednoczesnym wskazaniem na ciebie jako adresata jest też dość ryzykowne w tak małym miasteczku – jestes już dość sławny. Zresztą w ościennych miastach też.:). Liczba odwiedzających Twoją stronę wzrasta wręcz lawinowo, ale gro tych wejść generują zwolennicy tej władzy, więc i kliknięć w reklamy nie będzie za dużo. Należałoby tylko zaapelować do tych , którzy w najważniejszych sprawach myślą podobnie i cenią to co Ty tu robisz aby przy okazji wyjazdów np. do Olsztyna pamiętali. Pamietajcie, API z wielkim zaangażowaniem i dużym profesjonalizmem robi to czego my z różnych powodów robić nie… Czytaj więcej »

Grande

tak to chyba meritum zostało napisane

Yogi

Wielkie i mocne słowa Grande 🙂 ale zaczynając, nie jestem wiernym sługą, nie należę do żadnej opcji politycznej, nikt mi nie płaci z budżetu pensji, nie przekładam papierków na biurku w urzędzie, staram się sam na siebie zarobić do wielu lat nie jęcząc że zasiłek za niski. Staram się dostrzec zmiany które zachodzą na tym zadupiu polski. Wiem jedno że takiej szansy jak ma teraz Lidzbark , nie miał i nie będzie już nigdy miał, i obojętnie jak to nazwać " Święta Trójca" przydupasy itp, To że Protas jest marszałkiem i ciągnie w kierunku swojego miasta to źle ? Grande nie rozumiem ? jeżeli Ty masz tak mocne dowody na temat kolesiostwa, nepotyzmu, przekrętów i ustawiania rodziny to na co czekasz ? prokuratura tylko czeka na takie rewelacje. Tak , to fajna robota być Baronem, ale chyba fajniejszą jest plucie i szczekanie na wszystko i wszystkich dookoła, samemu nic nie… Czytaj więcej »

ggg

TU masz odpowiedz Yogi !
szkoda naszej prawie pustej strefy ekonomicznej
nasi rządzący nie wykazują się w tym temacie !!!!!!
dziwi determinacja w temacie termy
inwestycja jest niepewna ekonomicznie ( brak prywatnego inwestora)
jeżeli zarządcą obiektu będzie spółka utworzona przez miasto i powiat
może okazać się że zarządzanie też nie będzie na odpowiednim poziomie
stanowiska zostaną rozdzielone z klucza partyjnego i towarzyskiego
a za to wszystko zapłacą mieszkańcy ,na razie nie świadomi założeń ekonomicznych przedsięwzięcia
bezgranicznie ufają władzy ,dopiero kolejne podwyżki uświadomią im
że ekonomia to nie jest kwestia pobożnych życzeń ,a matematyka w czystej formie
z przekazu władzy wynika jednak ,że jest to kwestia życzeniowa
i albo się uda albo nie !!!!!!
a wszyscy zapłacimy najwyżej po równo (podwyżki podatków i mediów )
jeśli się uda ,to cały splendor spodnie na władzę
jeśli nie ,odpowiedzialność nie dotknie rządzących
mając taka alternatywę ,determinacja rządzących jest zrozumiała

Yogi

ggg. Tak szkoda naszej pustej strefy ekonomicznej ale jak uda ci się sięgnąć pamięcią ( jeżeli wiek ci na to pozwala ) to może przypomnisz sobie co robiły władze Lidzbarka kiedy Kętrzyn, Bartoszyce , Dobre Miasto i wiele innych miast budowało swoje strefy i przyciągało inwestorów, co robiły ówczesne władze Lidzbarka ? Gówno, nic nie robiły.
czy ktoś z was zauważa czym się obecnie różni Lidzbark np od Dobrego M ? czemu tam powstaje przemysł a nie u nas ?
Czemu IKEA zrezygnowała z inwestycji w Lidzbarku ?

ggg

Juz odpowiadam :
1 Mnie nie interesują tamte władze, nie porównuje sie do słabszych !
2.Obecne władze czyt.PO i Warmia Nasza Mała Ojczyzna rządzą juz 7 lat
3.W Bartoszycach i Dobrym Mieście powstały nowe fabryki ,zakłady(10,7,5 ,3,2 lata temu ) i nadal powstają !

WRB

Yogi-misiu, poprzednicy tej władzy zrobili bardzo dużo jak na ówczesne możliwości i bez strumienia pieniędzy jaki płynie z Unii. Gdyby mieli dostęp do takich gigantycznych kwot na pewno zagospodarowaliby by je o niebo sensowniej. Obecnie wszystko pod jednego hotelerza aby im sie poźniej ( gdy ich PIS wykopie z urzędniczych stołków) żyło nadal lepiej niż pozostałej większości w tym mieście.

Yogi

A wiesz czemu powstają ? Wiesz co mają Bartoszyce, dobre Miasto, kętrzyn i inne al Lidzbark nie ma ?

Yogi

A wiesz czemu powstają ? Wiesz co mają Bartoszyce, dobre Miasto, kętrzyn i inne al Lidzbark nie ma ?

Adam Berbeć

W naszym mieście ,nie powstaną fabryki, ponieważ nie ma ludzi do "ROBOTY", znalazło by się parę osób do "pracy" ale wymagania ich, przekraczają możliwości płatnicze przedsiębiorców. Wiem co i o czym piszę , "robota" nie równa się "praca"

Harcerz

A kto był wówczas przewodniczącym Rady Miasta ?

andrzej kmicic

ggg masz rację
-obecny burmistrz rządzi tym miastem 11 lat (4 lata jako przewodniczący rady miasta )
ciekawe dlaczego nie powstawały już wtedy żadne inwestycje
-budżet miasta nie był obciążony kredytami
-po wejściu do unij możemy korzystać z unijnych dotacji
poprzednicy tego nie mieli
ot i cała tajemnica nagłego wzrostu inwestycji !!!!!!!!
przecież każdy rozsądny człowiek widzi że miasto się zmienia
tu tylko chodzi o to aby inwestycje generowały dochód dla budżetu
i pracowały dla dobra mieszkańców
inwestycje powinny być przemyślane
ponieważ pieniądze mieszkańców i unijne datacje się skończą

Grande

ten uśmieszek to co ? No niestety twoich układów nie możemy prześwietlić. Dlatego nie wierzymy ci na słowo.:) Wali mnie kim jesteś, ale odniosę się do każdego zdania. No zmiany przy tej forsie nie zachodzą żadne, oprócz tych za prezencję. O….. mamy dwie styczne też na siebie zarabiam , ale mam inny punk widzenia. co do zadupia tez się zgadzam. co do szansy to niestety jak już pisałem nie należy rzucać się jak rekin. Był czas, trzeba było przygotować sensowne projekty tym bardziej iż patron Jacek trzymał rękę na pulsie. Rozumiem Twoje insynuacje z prokuraturą (populizm piszącego ) ,ale w dzisiejszych czasach prokuratura jest na gwizdek możnych i jak widzisz nawet zimne termy idzie zrobić z kotłownią 3 MW :):) przy poklasku minister Bieńkowskiej zrelaksowanej w SPA pani Eleonory. Być może pani prokurator będzie równie zrelaksowana… Tak. więc działanie bezcelowe i jak mawiał mędrzec" na układy nie ma rady" A… Czytaj więcej »

Grande

Piszesz o strefach.ze smutkiem yogi. To zagłęb się kto był wtedy przewodniczącym Rady Miejskiej ?

Grande

No kto …….Nasz Wielki budowniczy ……ten co zastał Lidzbark drewniany a pozostawi wybrukowany

Grande

to powyżej do harcerza

andrzej kmicic

szkoda naszej strefy ekonomicznej
nasi rządzący nie wykazują się w tym temacie !!!!!!
dziwi determinacja w temacie termy
inwestycja jest niepewna ekonomicznie ( brak prywatnego inwestora)
jeżeli zarządcą obiektu będzie spółka utworzona przez miasto i powiat
może okazać się że zarządzanie też nie będzie na odpowiednim poziomie
stanowiska zostaną rozdzielone z klucza partyjnego i towarzyskiego
a za to wszystko zapłacą mieszkańcy ,na razie nie świadomi założeń ekonomicznych przedsięwzięcia
bezgranicznie ufają władzy ,dopiero kolejne podwyżki uświadomią im
że ekonomia to nie jest kwestia pobożnych życzeń ,a matematyka w czystej formie
z przekazu władzy wynika jednak ,że jest to kwestia życzeniowa
i albo się uda albo nie !!!!!!
a wszyscy zapłacimy najwyżej po równo (podwyżki podatków i mediów )
jeśli się uda ,to cały splendor spodnie na władzę
jeśli nie ,odpowiedzialność nie dotknie rządzących
mając taka alternatywę ,determinacja rządzących jest zrozumiała
mogą tylko wygrać

Grande

tak Andrzeju samo życie. władza proponuje nam taki ….. toto- lotek.

Grande

z ta zazdroscia nie przesadzalbym. Na razie jestesmy posmiewiskiem, nie tylko w Polsce. Jak bedzie zobaczymy. Pewne jest jedno-samorzady nie potrafia zarzadzac.

gość

W końcu coś się dzieje nie jedno miasto nam zazdrości, a władze będziemy rozliczać później. A jak się uda to i tak znajdzie się grupka osób co im się nie będzie podobać. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana

ggg

tylko kto potem rozliczy tych co decydowali jak sie nie myle w Polsce nie ma odpowiedzialności urzednika !

Harcerz

Można pociągnąć coś się zawsze dopasuje .

Harcerz

Kto nie siada po szampanie za kierownicę ten nie ryzykuje.

Grande

dobre, no i zapytajmy Ornecian. Podejrzewam , że męskich organów pod adresem marszałka i starosty tir by nie wywiózł.

Grande

Brawo kolego za ten szacun dla marszalka.Godny wiernego slugi. Nie napisales nic o nepotyzie, kolesiostwie, pewnej kotlowni w WOSW [pomfysle tego pana ],lotniskach w puszczy, ustawienia zonki, synowej i syna i wielu innych przyjaciol, wyrzucaniu z roboty opornych[dyr. muzeum] itp. A teraz napisz konkretnie jak zmienil sie los mieszkancow tego miasta za wyjatkiem protegowanych. Pan marszalek nie chcial robic juz fikolkow, a teraz robi je za gruba kase.Fajna robota byc baronem. a nic podsumowujacego nie napisales o sympatykach Dokoncze za Ciebie gdy z tej sympatii i dzieciecej wiary w praworzadnosc tego pokroju gigantow polityki jakich zrodzila lidzbarska ziemia , a gdy gawiedzi popekaja ze starosci rozowe okulary to okaze sie, ze to byl zwykly szwindel za publiczne pieniadze. Wtedy trzciciele ukladu nie beda zainteresowani pisaniem na tym portalu.

Adam Berbeć

By tych patologii nie było/jak najmniej/,potrzebny jest API. Jego działalność jest bezcenna i działa na "władze" jak płachta na byka a "gawiedż" czyta i się cieszy.
Dlatego potrzebne jest jego wsparcie, nie tylko słowne.

Grande

to wpłać ile trzeba i nie rób ceregieli

mieszkaniec

Yogi masz plus przed kredensem misia i juz dosc powinienes dalej przewracac papierki,to co dzis jest w mediach o wyborach w po ze schetyna i erodeputowanym protasiewiczem -nic dodac,tragedia tego panstwa,moze ktos powie cos za wiodaca rola po

obserwator

Masz absolutna racje. To samo dzieje sie u nas – druga kadencja?…kolesie wszystko zalatwili, tylko, ze na razie w W-M nie wyplynely nagrania. Ale juz cos peka . Protas mial niespodziewanego rywala (zwyklego czlonka tej partii), ktory zabral mu prawie 20% glosow .Cos kolo 50 delegatow glosowalo na czlowieka nie z wierchuszki tej partii. To cos mowi…Chyba juz powoli maja dosc tego polityk-iera i jego pomyslow.

gośc

Normalnej pracy zakłady pracy za dobre pieniądze ,nie jak te obecne za psi grosz!Normalne inwestycje przynoszące zyski TAK ! Fanaberiom stop !

Gość

Władze miejskie i powiatowe nie mogą zajmować się budową zakładów przemysłowych, bo to domena biznesu. może sam zainwestuj i stwórz taki zakład ?

władze

Tak, te władze umieją tylko przeszkadzać – przykład – Wielochowo.

Yogi

Sympatycy jak i Przeciwnicy TERM oraz wszystkich zmian w Mieście 🙂 Myślę, że żadna dyskusja nawet najbardziej meteoryczna nie zmieni postrzegania drugiej strony i żadna ze stron nie zmieni swojego zdania, Sympatycy: widzą szansę dla miasteczka, cieszą się nową inwestycją, widzą zmiany jakie następują, wiedząc że Lidzbark nie ma żadnych szans na rozwinięcie przemysłu i niech w Watykanie dzwonią to żaden duży zakład przemysłowy w Lidzbarku nie znajdzie siedziby z prostej przyczyny która jest niezależna od współczesnej ekipy rządzącej ( jeżeli ktoś wie czemu IKEA zrezygnowała z budowy zakładu w Lidzbarku to wie o czym piszę ) Przeciwnicy tradycyjnie skrytykują wszystko Przedzamcze – a czemu Hotel i w prywatnych rękach ?, a to że stało i straszyło to nie ważne, ważne że teraz ktoś czerpie zyski, przecież można było zrobić dom pracy twórczej dla wszystkich , tylko ile w tym wypadku byłoby trzeba dopłacić ? znowu byłby krzyk ! Centrum… Czytaj więcej »

Jarek

dobre

Adam Berbeć

jest coraz więcej mieszkańców myślących "inaczej", ma odwagę pisać.
Zabraknie etykietek?

Grande

dodrukuje sie jak pieniadze.

Harcerz

Jak czytam Yogiego to wydaje mi się ,że to burmistrz przemawia. Wszystko w tym samym tonie. Wręcz jestem pewien. Co do bruku- kartofliska z kamieni polnych . Proszę zapytać mieszkańców Reja jakie mają odczucia gdy przejeżdżają samochody tą ulicą.Szklanki tańczą po stole. A ulica Reja w jakim jest już stanie. Kamienie same zaraz wypadną z ulicy. Bo te polne kamienie to chory pomysł. Taka prawda. Nikt nie ma pretensji ,że Pałac Grabowskiego w prywatnych rękach , tylko że finansowany z publicznych pieniędzy przyznanym przez Swoich dla Swoich. Co do Term Warmińskich o wiadome jest ,że to transakcja wiązana . A dopłacać do Term Warmińskich będziemy. Bo włodarze jak ich poplecznicy nie potrafią oszacować realnych kosztów eksploatacyjnych wybudowanej inwestycji. W początkowej fazie po otwarciu "goście (klienci Lidla i Biedronk)i" z Kaliningradu pomogą nam ten ciężar finansowy częściowo zmniejszyć ale co dalej. Starówki jak Gdańsk nie mamy więc długo u nas nie… Czytaj więcej »

dream

Harcerz – jesteś mądrym człowiekiem.

adam_lidzbarszczak

Normalnie jak bym słyszał własne myśli. Takie solidne komentarze i poparte logicznym tłumaczeniem są wisienką na torciku tej strony. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy nie są zawistni tylko logicznie i spokojnie analizują postępowanie i realizowane inwestycje w naszym mieście i okolicy (plaża miejska).

ptakoo

dokładnie Yogi w 100 % racja!!! miasto ma położenie geograficzne takie jakie ma i nikt ja, Pieślak, Harhaj, marszałek, Tusk, Kaczyński czy Palikot tego nie zmieni ani nie zmusi LG lub IKEI by inwestowała na niekorzystnym terenie, po prostu geografia i infrastruktura która rowniej jest bierze góre nad marzeniami, my nie bedziemy nigdy Rumią Olsztyna z halami produkcyjnymi i firmami

władza stara się postawić " fabrykę " taką na którą może być tu realne zapotrzebowanie bo centra logistyczne czy wielkie hale nawet Olsztyn nie przyciąga

mam kolege ktorego ojciec był w opozycji, zwolennik PiS itd. ale co wybory głosuje na burmistrza z SLD bo potrafi odróżnić politykę krajową od dobra miasta i umie ocenić obiektywnie zmiany, tego i państwu komentatorom z NL życzę 😉

ggg

Np. Bartoszyce ,Dobre Miasto ma inne połozenie geograficzne ? Argument dla wyborców i ciułajacych biedę od 1 do 1 nie mających przyjemności z życia ze Lidzbark ma złe połozenie geograficzne dla produkcji ,super ! Jakoś fabryki szkła,foli,mleka mogły ! Wice przestań ptako tak opowiadać bo i tak dostaniesz kontrargument poparty przykładem !

ptakoo

1. Bartoszyce maja jeszcze gorsze położenie i w zasadzie jest to dziura tylko bardziej ludna, firm u nich jak na lekarstwo, szansą dla nich jest granica i handel z Obwodem

2. te firmy to zakładziki, nawet w skali potrzeb polskiego miasteczka

3. DM jest trochę bliżej Olsztyna dlatego mają DFM, Neonet, tworzy się tam już sypialnia Olsztyna, oczywiście w skali kraju ta sypialnia nie jest imponująca ale 20 km. to nie 40 jak w przypadku Lidzbarka

Harcerz

Położenie Lidzbarka Warmińskiego jest bardzo dobre . Na skrzyżowaniu dróg Olsztyn- Bezledy , Gdańsk – Suwałki.
Tylko drogi, tylko drogi ,tylko drogi , tylko drogi brak. Brak! Brak! Brak! .
Ikea swój zakład postawiła we Wielbarku- to była dziura z jedną przelotową ulicą z drewnianymi płotami. I Wielbark się rozwija, a Ikea sama wybudowała drogi dojazdowe i wspiera finansowo szkołę.
Nie ma co pieprzyć ,że nie można nic zrobić , tylko trzeba się podzielić odpowiedzialnością z podwładnymi i zabrać sie za szukanie inwestorów , a nie czekać , aż łaskawie przyjadą pogadać , a pan burmistrz może łaskawie ich przyjmie.
Zresztą nasz burmistrz to nigdzie nie pojedzie pogadać bo on tylko ze Swoimi umie i chce rozmawiać. Resztę olewa.
Zresztą każdy inwestor po krótkiej konwersacji z nim i naszymi radnymi olał by nas i nasze piękne miasto.

ptakoo

położenie prowincjonalne, z dala od centrum kraju, z dala od dużych metropolii, z mała możliwością powstawania stref ekonomicznych z niską gęstością zaludnienia a co za tym idzie rozdrobnioną kardą specjalistyczną, z dala od szlaków komunikacyjnych i handlowych nie oszukujmy się trasa dk 51 od otwarcia grzechotek jest marginalizowana bo tym bardziej ze biegnie tylko przez 1 duże miasto ( Olsztyn ) trasa Gdańsk-Suwałki w fatalnym stanie, nie biegnie przez żaden duzy ośrodek miejski, ruch niewielki, mało stref ekonomicznych przy tej trasie ( jak i przy dk 51 ) Lidzbark z takim położeniem nie ma szans być a. sypialnią dużego uprzemysłowionego miasta b. centrum usług w postaci marketów, handlu, małych korporacji, biur c. miejscem do którego migrują ludzie ponieważ nikt nie chce mieszkać na obrzeżach i dojezdżać krętymi drgoami godzinę do 1 wiekszego miasta niestety Lidzbark lezy w głuszy… firmy, ludzie, kapitał migruje do centrum kraju,, dobre położenie ma Iława, Mława,… Czytaj więcej »

ggg

"Położenie Lidzbarka Warmińskiego jest bardzo dobre . Na skrzyżowaniu dróg Olsztyn- Bezledy , Gdańsk – Suwałki.
Tylko drogi, tylko drogi ,tylko drogi , tylko drogi brak. Brak! Brak! Brak! .
Ikea swój zakład postawiła we Wielbarku- to była dziura z jedną przelotową ulicą z drewnianymi płotami. I Wielbark się rozwija, a Ikea sama wybudowała drogi dojazdowe i wspiera finansowo szkołę.
Nie ma co pieprzyć ,że nie można nic zrobić , tylko trzeba się podzielić odpowiedzialnością z podwładnymi i zabrać sie za szukanie inwestorów , a nie czekać , aż łaskawie przyjadą pogadać , a pan burmistrz może łaskawie ich przyjmie.
Zresztą nasz burmistrz to nigdzie nie pojedzie pogadać bo on tylko ze Swoimi umie i chce rozmawiać. Resztę olewa.
Zresztą każdy inwestor po krótkiej konwersacji z nim i naszymi radnymi olał by nas i nasze piękne miasto. "
ZAPRASZAM DO BARTOSZYC chetnie pokarzę spore zakłady pracy ,fabryki panie" ptako "!

ptakoo

hejterze z Bartoszyc bywam w Bartoszycach, nic u was nie ma w zasadzie to co w kazdej biednej miescinie, kiedys jechałem busem z Olsztyna do Lidzbarka, bus z Bartoszyc, i babka z Bartoszyc powiedziała do kierowcy że w Lidzbarku przynajmniej ten zamek mają ( zerkając na niego z okien busa ) a u nas nic… i z ta panią z B-szyc zgadzam się w 100%. Bartoszyce to taki Lidzbark bez zamku bliżej granicy ;).

zamek

Tak wlasciwie to my juz tego zamku nie mamy – zawlaszczyl go hotelarz z tymi jego bramami i ochroniarzami.

ptakoo

co do szukania inwestorów to nikt nie przyjdzie do Lidzbarka czy Bartoszyc mając kapitał każdy woli go ulokować tam gdzie jest rynek zbytu, kapitalista to nie filantrop każdy mając do wyboru Łomianki lub Lidzbark/Bartoszyce otworzy np sklep z częściami samochodowymi w Łomiankach bo tam bedzie miał zysk, kapitał tu nie dociera, władza wiec za pomocą innych sposobów chce ożywić tą po PGRowską pustynię ;]

Olka

Wiesz co Yogi, myślę że błędnie interpretujesz wpisy zamieszczone na tym forum. Krytyka hotelu w prywatnych rękach, budowy term zadłużajace miasto, to nie tyle kwestia zazdrości czy zawiści, ale bardziej poczucia że nie każdy ma równe szanse w tym mieście ba nawet powiecie na rozwój czy inwestycje. Przecież każdy kto wyraża chęć zrobienia czegokolwiek dla miasta i jego mieszkańców powinien startować z tego samego miejsca, a tymczasem jest zupełnie inaczej. Otaczamy się wciąż tym samym układem dodam zamkniętym układem. Przetargi wygrywają wciąż ci sami ludzie, kluczowe stanowiska piastują niezmiennie ci sami ludzie. Przykłady? Pałacyk Krasickiego- główny wykonawca firma Pana Fydrycha, Termy- firma Pana Fydrycha, podwykonawca- firma Pani jolanta Harhaj, materiały dostarcza- niejaki Agat, a tam Pan Harhaj jest wyjątkowo częstym gościem:). Zagadka!!! Kto będzie dyrektorem term? Brawo- Pan Harhaj. Druga zagadka!!! Kto będzie zarządzał hotelem przy termach? Brawo- Pan Dowgiałło.

Grande

no i tak to sie kreci te lody.Te termy to biznes tylko w czasie budowy, a durne ludzie mysla, ze to dla nich. Harcerz pieknie i skrupulatnie zebrales to do kupy.

oksymoron lidzbarski

Spieszmy się powoli do zimnych term aby wykąpać się w suchej wodzie:).

Adam Berbeć

Nie rozmydlając tematu wg mnie, Pan API, którego szanuję i doceniam za odwagę w podejmowaniu trudnych i kontrowersyjnych tematów, został "pięknie" mówiąc "wydymany" w programie TVP1. Podjęto jego nośny społecznie temat i przekuto w sukces polityczny.
Dowiedział się lud polski, jakich to mamy dzielnych włodarzy naszego regionu.
Pan API na placu boju został sam, aż przykro było patrzeć.Zaproponuję spotkanie w swoim czasie by porozmawiać i wesprzeć……….

gość

Pan API nie został sam !

Andrzejek

Starosta mówił o Somalii czy o Warmii ? Pytam, ponieważ nie oglądam telewizji. Widziałem go natomiast w Lidlu i to na całkiem nieadekwatnym stoisku 😉 Jowialny, sympatyczny, niefrasobliwy, starszy pan… 😉

biedronka

Bedziemy ich widywac teraz czesciej w takich miejscach. Przeciez on tez ledwo laczy koniec z koncem i musi robic zakupy w dyskontach, tam gdzie my. Dzieli z nami nasza biede…Taki ludzki Pan…Na ile dni moze mu wystarczyc te marne 20.000PLN plus jakies tam kilka tysiecy innych obrywek w radach, komisjach, itp. Po wyborach koniecznie podwyzka!

kurator

Tak jest. Usuwajmy niewygodne komentarze.

Kim jest "konkurencja" o której piszesz?

kurator

Proszę o usunięcie mojego powyższego komentarza.

I tu się zgadzam z Tobą w 100%. Odechciewa się czytać.

Kim jest "konkurencja" o której piszesz?

ggg

Marytoryka proszę nie rozmydlać tematu ,ten komentarz nie bedzie moderowany ponieważ jest zgodny z regulaminem owego portalu nie chcesz nie zagladaj tu !

API

Proponuję mniej osobistych wycieczek, a więcej meteorytyki. Wątek rozrasta się w nic nie znaczące wpisy, zniechęcające do czytania.

Adam Berbeć

…… wyjdż proszę, na podwórko i zobacz ile jest barw i kolorów……..

Widzę, że nauki pobrane nie idą w las, zaczyna się segregacja i dzielenie, robi się "smutno, że aż straszno".

Adam Berbeć

Grande, szanuje Twoje zdanie mimo, że jest nachalne, jednoznaczne,niezmienne itd.
Pozwól innym myśleć inaczej, mamy do tego prawo jak i Ty do swego.
Mam satysfakcję z przyczynienia się do potrojenia wielkości miasta o dwie trzecie, mimo że inni odcinali od tego kupony i dyskutowali.
Uważam, że jedynym czynnikiem rozwoju miasta są inwestycje.
Szanowałbym Ciebie bardziej, gdybyś zaproponował jakąś inwestycję poza rozdawaniem pieniędzy.
Nic mnie z tą "władzą nie łączy" nawet ich nie znam, wiec przydupasem nie jestem, tak chętnie przylepiasz etykietki.
Prywatnie mieszkańców nie stać na takie inwestycje, obcy nie przyjadą, na białym koniu,
więc słuszna decyzja powiatu i miasta o podjęciu tej inwestycji innej drogi nie wiedzę.

Grande

Adasiu tez bym Ciebie szanowal, ale nadal nie rozumiesz pojecia inwestycja. Poza tym sa jeszcze 4 czynniki miastotworcze, ale na razie nie bardzo kojarzysz pierwszy.. Piszesz jakies wyimaginowane dyrdymaly. Co do bialego konia, to w kilkunastu miastach to sie akurat udalo.Dzieki inteligetnym zabiegom dobrych wladz, a nie tylko drenazowi kieszeni. Etykietke przylepiles sobie sam.

kurator

Tak jest. Usuwajmy niewygodne komentarze.

Prawda może być tylko jedna.
Jeżeli nie krytykuję to znaczy, że nie ma miejsca dla mnie na tej stronie?

ggg

jest miejsce tak jak widzisz młody działaczu PO 😉

Grande

patrzac na zegarek to taktyka " wilczego stada"

API

Do zwolenników budowy term, proszę w dyskusji używać argumentów merytorycznych opartych o realia. Staram się w artykułach popierać tezy odpowiednimi dokumentami, wyliczeniami, cyframi i czymś niezwykłym dla urzędników -> Logiką. Zachowujecie się czasem jak pewien pan co broni teorii zamachu wiadomo gdzie.

Adam Berbeć

Realną łopatą armaty nie zbudujesz, potrzebne subtelniejsze narzędzia.
Aby dyskutować o termach merytorycznie, trzeba znać założenia unijne,krajowe, regionalne i powiatowo-miejskie. Znamy tylko plotki i to, co powiedzieli nie do końca kompetentni urzędnicy, nie licząc wpisów "dobrze i żle życzących" internautów.

ggg

Jedyneco to są założenia tzw "wielkiej trójcy " poparte …..? A no właśnie czym ,przez kilkanaście miesiecy prasa ,eksperci ,obnazyli słabości inwestycji owych panów ! p.s "Król jest nagi"

Adam Berbeć

"………. prasa,eksperci….." należałoby dodać; konkurencja, zawistni,zazdrośni itp.
Nie zapominajmy ekspertyzy robione są na zlecenie za pieniądze.
Redaktorzy są oblewani "colą" i moczem, też coś to mówi.

ggg

Prawie wszystkie gazety są zawistne zazdrosne ? nawet te Niemieckie ? Cos jest nie na rzeczy skoro o tym mówia ? Ekspertyzy były jednoznacznie słabe ! Tak jak politycy jajkami ,tortami ,butami itp
"Jedyneco to są założenia tzw "wielkiej trójcy " poparte …..? A no właśnie czym ,przez kilkanaście miesiecy prasa ,eksperci ,obnazyli słabości inwestycji owych panów ! p.s "Król jest nagi"

Adam Berbeć

… tak, szczególnie te niemieckie, biednego i głupiego najtaniej się kupuje.

O wszystkim, można mówić różnie a w szczególności o większych przedsięwzięciach. Każda strona znajdzie argumenty za i przeciw, szczególnie odwołując się do rozsądku i liczb.

ggg

Z argumentów "wielkiej trójcy " na temat tzw."term warmińskich " jak widać smieją sie w Polsce i nie tylko
"…szczególnie odwołując się do rozsądku i liczb "I TO JEST ODPOWIEDZ po temacie !pozdrawiam

Adam Berbeć

…..śmiech jest wtedy, gdy nie ma argumentów, jak u kobiety płacz……….

Grande

Adasiu zawsze , gdy brakuje odpowiedzi na argumenty to opwiadasz o tęczach teraz kolorach . Taka wydumana nostalgia. Jestes starym hipisem czy nowoczesnym palaczem pieciopalczastej rosliny pod bandera flagi z teczą ? Grasz na forum dobrego bogatego wujaszka, rozpatrujacego rzetelnie za i przeciw. Ja jednak wole konkrety co do slow inwestycja i ekonomia. Budzet musi sie zgadzac.TYM BARDZIEJ PUBLICZNY. Niegospodarnie rzadzono za komuny. Teraz jasno widac iz pomysl jest chybiony i na wstepie oficjalnie mowi sie o dokladaniu do interesu. Skoro bedziemy dokladac to znaczy , ze komus trzeba bedzie zabrac. Na dodatek przybytek powstaje na podstawie wyimaginowanych sufitowych danych .

ggg

dokładnie , popieram przedmówcę !

Adam Berbeć

Faraonowie budowali piramidy, zdawałoby się bezużyteczne, a teraz jadą tam miliony ludzi.
Nawet w matematyce jeszcze wszystkiego nie odkryto.
Życie płynie własnym korytem i nic przewidzieć nie można.
Wszelkiej maści przeciwnicy term, ze swoimi danymi wzięli się z sufitu.

Grande

Piramidy to podobne fanaberie i pomniki manii wielkosci. Ten lokalny nie postoja wiele. Minus w matematyce odnaleziono …….wystarczy. Glupie posuniecia hm da sie przewidziec skutki.
Co do ostatniego zdania to mistrzostwo argumentow, ktore oczywiscie szanujemy:):)

axellw

jestem zwolennikiem term i większość z was którzy tylko wieszają psy nad tą inwestycją zobaczą że ona wypali w stu procentach!!!!!!!!! ale nie dzieki Polakom tylko Rosjanom którzy okupują trójmiasto i okoliczne aquaparki dlaczego powstają jak grzyby nowe sklepy w Bartoszycach Braniewie Lidzbarku bo jest ogromny popyt!!!!!!!!!! Rosjanie kupują wszystko i wydają setki tysiecy czy wy tego nie widzicie? i wiem ze z ta gorącą wodą to ściema ale będzie to im obojętne bo bedą mieli najbliżej siebie taki park rozrywki wiec jestem jak najbardziej na tak!!!!!!!!!

Gość

Mam pomysł, póki jeszcze można to ja bym tam "Biedronce" wynajął , dochód pewny z dzierżawy 😉

Adam Berbeć

……. byleby samemu nic nie robić………..

Gość

Dlaczego ? "……. byleby samemu nic nie robić………." , mógłbyś towar rozkładać na półkach

Adam Berbeć

….są tacy co marzą o takiej pracy/robocie.
Wg mnie lepiej zarządzać.

Grande

Taki zaszczytny tytul- wykladowca chemii…… w…….

ptakoo

biedronka raczej nie wejdzie, jedna już jest, druga powstaje na wiejskiej koło lidla , podobno trzecia bedzie w przyszłości na bartoszyckiej, moim zdaniem w 15-16 tys. mies
cie nie ma miejsca na 4 biedronki :)) w Ełku jest ich 8 i jest własnie 4 razy wiekszy od Lidzbarka, wiec u nas 2-3 to dobre nasycenie

ja widział bym tam jakis market z nieco wyższej polki niz te w naszym miasteczku, marzy mi się marc pol, piotr i paweł lub polo market bo na delimę czy almę raczej szans nie ma, gość tam ma byc z pełną sakwą i musi dostac coś lepszego 😉

gość

noi dać w łapę

kasz

Idź się Łukasz wykąpać

Grande

. Przypomne lemingowi iz mieli do czego przyjezdzac haslo" G. Krzyżowa" Zniszczono.To nie zaklad pracy tylko zaklad uslugowy. O jakiej starowce w L.W mowisz ? Od wojny jej nie ma :):) MERYTORYKA I WIEDZA – 1

ggg

Łukaszy nie rozmydlaj pisz na temat ,moim zdaniem komentrz do moderacji !

API

Komentarz usunięty – niezgodny z regulaminem. Osobiste wycieczki w stronę redaktora ->tylko na prywatny kontakt.

Grande

* wydymany . a wszelkich maści decydenci, przydupasy czy ich zony lub kochanki dziwnym trafem zajmą dobrze platne stanowiska. Tak kręci sie lody, ba caly lodowiec.

Adam Berbeć

Smutasy, jak nie wyjdą termy, zrobimy "galerię". Olsztyn buduje kolejne, a my będziemy mieli przynajmniej jedną.
Dlaczego tak się boicie.
Wydać, jaki tworzymy zaścianek.
Wszystko, co jest nieznane jest be.
Dajcie się ponieść, choć raz fantazji, nawet jeśli nie będziemy mieli co jeść.
Więcej odwagi i zaufania mimo, że "władza" nie z naszej bajeczki, czy powiastki.

Grande

……..;ales Ty durak wot durak Adamie – Jarku. Wiecej takich jak Ty i Lidzbark sie zwinie, a nie rozwinie. Naszej wladzy wychodzi wszystko, a nam wyjdzie bokiem. Nasza wladza ma wszystko…….. z wyjątkiem rozumu..
Czytajac Twoj pełen wigoru i optymizmu [ głupot] post podejrzewam , ze nie wziąles lekow.
Naszej władzy wychodzi wszystko, a nam bokiem. Nasza władza ma wszystko….z wyjątkiem rozumu.Eksperymenta ekonomiczne niech robi za swoje prywatne pieniadze lub ze skladek przydupasow jak Ty Adamie-Jarku-Przemku-kuratorze:):):)

Harcerz

Adam kiedyś czytałem ,że mieszkasz poza Lidzbarkiem, a tu piszesz ,że dasz dwa razy tyle , aby miasto się rozwijało . Które miasto? To nie miasto Olsztyn buduje galerie , a prywatni inwestorzy. Władze Olsztyna finansowało budowę basenu , który po ( dokładnie nie wiem ) 6 miesiącach będzie remontowany, bo jest w fatalnym stanie. Władze Olsztyna zafundowały olsztyniakom budowę linii tramwajowej , budowa zawieszona wykonawca olał inwestora. Jest to przyczyną jeszcze większych korków komunikacyjnych. Obecne władze olsztyńskie jak i lidzbarskie w ogóle nie znają się na budownictwie. Na prowadzeniu inwestycji . Natomiast bardzo chcą jakiś pomnik sobie wbudować bo mają silne parcie na szkło i finanse. Jeżeli będą to robić za swoje prywatne pieniądze to OK ich wola. Ale jeżeli za publiczne to należy to zaliczyć jako sprzeniewierzenie środków publicznych. Bo jak się skończą fundusze unijne to będziemy wspominać czasy nietrafionych inwestycji i zmarnowanych szans słowami Chochoła : Miałeś,… Czytaj więcej »

Grande

co to znaczy miasto sie rozwijalo ? Napisz Adamie teraz jako syjamski brat Jarek [macie oczywiscie wspolną parę rąk :):)] lub podyskutuj sam ze sobą. Zdaje sie , że niechcaco dokonales kompromitacji piszac pod róznymi nickami. Mnie to rozbawiło.
API nie pytaj, Adam na garnuszku wladzy ma klopoty z matematyka, ekonomią, myśleniem. i uważa iz ZUS czy US wystepuje w bajkach, a pieniadze robi sie w drukarni. Niestety miasto sie nie rozwija . Miernik- ubywa mieszkancow. Budowanie deficytowych " misiów społecznych" jako pomniki niedouczonej ekonomicznie władzy jest godne potepienia. Po 2,3 latach bedziemy swiadkami ukrywania ekonomicznego rachunku powstania tej fanaberii wuefisty.Pozniej pchnie sie ten majdan hotelarzowi za psi grosz, w koncu dla niego byl caly ten cyrk. Kto bedzie wydymsny ?

Jarek

Wypraszam sobie , nie jestem Adamem, nie znam go nawet, co do term to wyobraź sobie, że mam takie same zdanie.

Jarek

Czy ubywanie mieszkańców to tylko przypadłość LW? Czy aby nie jest tak, że jest to pewna tendencja, która dotyczy i Kętrzyna i Bartoszyc i Braniewa i Łodzi i wielu innych miast w Polsce. Oczywiście , nie można tym wszystko tłumaczyć.

ggg

Ostródy ,Iłwy,Mragowa lub wiekszych Warszawy,Gdańska,Krawkowa im też ubywa ?:)

Grande

.Jarku uwierzylby kto ze masz podobne zdanie. ale jak kto, ze dopytam ?

Adam Berbeć

……. pojedzmy na ścianę wschodnią, jak zobaczę człowieka, krzyczę "o człowiek" zamiast "dzień dobry".
Jest wielu podobnego zdania, jak nasze, tylko nie poniżają się do dyskusji na tym forum.
Mających inne zdanie szanuję.

Grande

……….dla dobra wszystkich Adamie tez nie powinienes sie ponizac.

art

API tak szczerze powiedz, wolisz żeby tym termom się udało czy wolisz żeby nie ?

API

To pytanie podobne do takiego " ktoś zmusił Ciebie do oddania ponad 1,5 tysiąca złotych aby zbudować dla Twojego dobra(wg. tego co ci zabrał kasę) samolot bez jednego skrzydła. Pytanie poleci czy rozbije się? Jesteś za czy przeciw." Ponad 1,5 tysiąca złotych odda KAŻDY mieszkaniec powiatu na budowę term, oczywiście w postaci podatku. Czy jesteście zadowoleni? Czy ktoś się was pytał o to?

Adam Berbeć

……dodałbym, dwa razy tyle, by miasto się rozwijało…………

ggg

a ja jako mieszkaniec nie oddałbym ,co dopiero człowiek z Ornety czy jakiejś powiatowej wioski nie zapominajmy, ze dochodzą jeszcze dodatkowe koszta UTRZYMANIA tego kompleks basenów rekracyjnych czyt. "termy warmińskie " (zatrudnienie 52 osoby wg.studium wykonalności ) o temp. na wypływie 20,7 C (zamiast spodziewanej ok 33 C) i dopłacania do nich wg.burmistrza ok 1mln rocznie ,brak odpowiednich badań geologicznych ! http://www.tvp.pl/publicystyka/programy-informacy….
(19minuta) Widać juz skutki tej "fanaberii " .
p.s jak powiedział kilka dni temu premier Donald Tusk po regionalnych wyborach "…wszyscy bez wyjątku po pierwsze odnajdziemy swoje miejsce w PLATFORMIE, nawet, jeśli to będzie miejsce NOWE i dla wszystkich starczy pracy."

art

to proste pytanie czy chcesz zeby sie udało czy nie? jeśli się uda nie odczujesz braku 1,5 tyś zł, a nawet zyskasz na tym. Może warto spróbować…Twoja wypowiedź w wiadomościach trwała jakieś 1,5 sekundy i zrobiłeś w sumie reklamę i staroście i marszałkowi. Ogólnie na plus wyszły termy i jeszcze pokazali te termy w uniejowie, które dobrze funkcjonują. Pozdro

ggg

"….a nawet zyskasz na tym na tym "?
…….nie 1,5 s tylko 5 sekund !
…….. to anrtyreklama staroście i marszałkowi
……Uniejów ma gorace źródła Lidzbark nie, wiec bedzie źle funkcjonował (czyt.dopłacanie )

Grande

no i utrzymanie trojcy: pomyslodawcy oraz pozostalych muszkieteros w pierdlu nalezy liczyc za dodatkowy koszt.?
Jakies 6000zl dziennie za sam gaz. O Rosjanach starosta nic nie wspominal. No wszystko sie zmienia. To takie aktywne zmiany jak w grze komputerowej.:):) pt "Czy ofermy obronią termy"

ptakoo

może API też jest z Uniejowa? 🙂 albo ma tam rodzine która pracuje w najwiekszym zakładzie w tym mieście 😉 bo bezinteresownego krytykowania swojego miasta nie rozumiem kompletnie,

Lidzbark nie ma nic do stracenia, moze tylko odbic się od dna bo w tym mieście nie ma nic, dziwie się ludziom którzy chca to torpedować tym bardziej że te 1,5 tys. zł podatku jak to ktos zauważył przy łącznei 300 m-cach pracy bedzie niedoczuwalne, jezeli termy wypalą miasto się rozwinie chociaż na pioziomie Giżycka czy Mrągowa a jak nie to pozostanie na dnie i nic się nie zmieni ( czemu jednak nie kibicuję )

oczywiście nie dziwie się włodarzom Uniejowa, oni musza bić do mediów bo mają ten sam target – kuracjuszy i turystów z Warszawy ktorzy beda mieli wybór Uniejów lub Warmia, API miałeś telefony z UM Uniejów ? 🙂

ggg

1.Uniejów ma temperaturę , my dopłacamy .
2.Te 1,5 tyś złotych to nieprawda ,nie sugerujcie sie tym (ok 30mln zł z powiatu i miasta )plus (ok 1mln rocznie wg burmistrza rocznie )
3.Odczuwamy "termy " w postaci np .( wzrostu wszelakich podatków ,oszczedności w szkołach ,redukcji etatów )
4.Miasto LW należy kochać ale i pietnować (nepotyzm ,samowolke ,podwyzszanie sobie wynagrodzeń ,nieprzemyslane decyzje itd,……)

Harcerz

Pozwoliłem sobie jeden komentarz skopiować
~real: Ciekawostka jest to, ze 1-JEST BEZROBOCIE – 100 OSÓB DOSTANIE PRACĘ.2 – MAŁO TURYSTÓW W REGIONIE – TO KTO BĘDZIE TAM PRZYCHODZIŁ , 3 – MIEJSCOWI BEZROBOTNI BĘDĄ CHODZIĆ – ZA CO ? Mniejszy obiekt w Włoszczowej ( koszt budowy 17 milionów ) aby zarabiał na siebie musi mieć minimum 144 tys odwiedzających rocznie ( ma 47 tys odwiedzających i już 20 milionów zadłużenia.

Harcerz

Poczytajcie komentarze ludzi z poza Lidzbarka W http://biznes.onet.pl/wideo/absurdy-za-unijne-pie
A władzy życzę "powodzenia i szczęścia" . Będzie im potrzebne.

ptakoo

ludzie z poza Lidzbarka a konkretnie z Olsztyna zle będą pisać o każdej większej inwestycji omijającej ich metropolię a znajdującą się nieopodal

grande

z racji bucowatosci jego ekscelencji. no i nie zapominajmy o Ornecie.