kwi 052026
 

Podatkowa wiosna przywita lidzbarczan podwyżkami. Na ostatniej sesji radni miejscy podnieśli m.in. opłatę za odbiór odpadów. Wcześniej stawka wynosiła 25zł od osoby w gospodarstwie domowym, teraz już 30zł (20% podwyżki). Większa skala dotyczy właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne tj. np. sklepy, firmy, punkty usługowe. Tutaj mamy średnio ponad 27% wzrostu, konkretne kwoty ilustruje poniższa tabela:

Zwiększone koszty życia dotkną lidzbarczan już za chwilę, jednak podwyżki nie dla wszystkich oznaczają to samo. Na tej samej sesji radni  miejscy podnieśli także wynagrodzenie Burmistrza Miasta. Teraz zarabia on 21 070zł brutto (wcześniej 19 470zł). Wynagrodzenie brutto jest tylko jednym z elementów składowych. Lidzbarczanie ze swej kieszeni muszą także opłacać składki ZUS Burmistrza i wiele innych jak np. „13-tka” czy nagroda jubileuszowa. Każda złotówka wypłaty Burmistrza, pochodzi z podatków jakie płacą mieszkańcy miasta. Przegląd wynagrodzenia i skala jego wzrostu przedstawia poniższe zestawienie. Uwzględnia ono składnik brutto wynagrodzenia (dokładnie), jak i koszty ZUS i inne (przybliżone).

Maksymalne wynagrodzenie jakie może otrzymać Burmistrz, Wójt itp. określają odpowiednie przepisy nadrzędne. Rada Miasta nie może dowolnie ustalić wysokości wypłaty, musi poruszać się w widełkach. W przypadku lidzbarskiego Burmistrza, otrzymuje on maksymalne wynagrodzenie. Dodatkowo ustawodawca uzależnił kwoty od wielkości gminy. Pierwszą wartością graniczną jest 15tys mieszkańców. Do 2022r. oficjalnie nasze miasto miało powyżej 15tys mieszkańców. Stąd, widełki wynagrodzenia były wyższe. Po 2023r. nastąpił przeskok do grupy najniższej, a z nim niższe widełki płacowe. Radni mocno się napracowali, aby poprzez podwyżkę „czego się dało” zbliżyć pensję Burmistrza (już miasteczka <15tys) do poprzedniej. Nie zauważono, aby na ówczesnej sesji ktokolwiek podniósł wstydliwą kwestię, spadku liczby mieszkańców poniżej 15tys. To nie wypada w mieście, które tak dynamicznie „rozwija się”.

Ostatnia podwyżka, mogła mieć miejsce, bowiem niedawno ustawodawca podniósł widełki płacowe. Głosowanie podczas sesji nie było jednomyślne. Jeden głos przeciw, wywołał emocjonalny komentarz Burmistrza, – za te wszystkie lata pracy i zasługi to jak naplucie mi w twarz – podsumował Wiśniowski. Radna Michalak, od siebie dodała: „Ta podwyżka mu się należy po prostu” – zapewne parafrazując ówczesną Premier Beatę Szydło. Poniżej zestawienie „Szydło-Michalak”.

 Posted by at 10:26 pm
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
320 Komentarze
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ABC
21 godziny temu

Czy ktoś wie jakie zespoły zagrają na dniach Lidzbarka Warmińskiego ?

Barbara
18 godziny temu
Odpowiedź do  ABC

Winyl Band,Oskar Cyms i jakieś DJ

xyz
16 godziny temu
Odpowiedź do  Barbara

No i oczywiście gwóźdź programu łowienie rybek nad fosą i inne konkurencję sportowe. To obowiązkowo

Barbara
13 godziny temu
Odpowiedź do  xyz

Tak bez tego dni miasta nie będzie, coś tam będzie aby jak najtaniej

xyz
2 dni temu

2121517-94613083.pdf pan były starosta jezdzacy na gazie po Olsztynie, ponownie Dyrektorem w Zarzadzie Dróg Powiatowych, sprawa przeciągana w sądach ( już prawie pół roku ) a pieniązki płyna z publicznej kieszeni … ! Ci z PO to mają tupet, dobrze , że opinia publiczna dowiedziała sie na przykłądzie radnego lekarza z PO jak to wszystko działa !

Barbara
1 dzień temu
Odpowiedź do  xyz

Niech się w telewizji dowiedzą co u nas się dzieje,oj będzie wesoło. Kit do potęgi kabaret wyższe sfery wstydźcie się!

Weronika
20 godziny temu
Odpowiedź do  Barbara

A jakaż to telewizja się dowie i zrobi raban? Powiadomiłaś jakieś media?

Barbara
18 godziny temu
Odpowiedź do  Weronika

Spokojnie już niedługo

Weronika
17 godziny temu
Odpowiedź do  Barbara

A konkretnie? Wiesz coś czy to jak zwykle twoje pustosłowie?

Barbara
13 godziny temu
Odpowiedź do  Weronika

Może TVP Olsztyn albo Telewizja Kopernik tylko ładnie się ubierz

Komar
15 godziny temu
Odpowiedź do  Weronika

Telewizja takie afery powiatowe ma głęboko w d…

Ziom
1 dzień temu
Odpowiedź do  xyz

Ja to słyszałem, że w jakiejś wspólnocie wprowadził się jakiś głupek, który uważa, że postawienie doniczki jest jakimś wyznacznikiem własności. Z tego co wiem to ten cymbał nie jest nawet w zarządzie. Wygórowane ego i brak asertywności innych mieszkańców hoduje takich debili.

Weronika
20 godziny temu
Odpowiedź do  xyz

Widocznie miał prawo wrócić na swoje stanowisko. Przecież Chyl po swojej kadencji jako starosta również wrócił dyrektorować do Zespołu Szkół Zawodowych.

A jeśli chodzi o tego radnego to zastanawiam się dlaczego on nie siedzi w areszcie i cały zarząd szpitala łącznie z dyrekcją. Z każdą godziną ujawniane kolejne patologie a Żurek mówi że przesłuchają lekarza który ujawnił te patologie zamiast przesłuchać doktorka i zabezpieczyć dokumentację medyczną szpitala. Wydaje mi się że czeka aż peowcy skończą ,,wielkie sprzątanie”.

A co słychać w naszym ZOZie zarządzanym przez nominatkę peowców? Dzwonią do was lekarze z pytaniem o samopoczucie? A może badania macie zaraz po okazaniu skierowania? I do lekarza specjalisty idziecie praktycznie z marszu? Pewnie nie. A miało być tak pięknie, zero kolejek, zero limitów. Czarodziejska różdżka Leszczyny widocznie źle zrozumiała intencje i zadziałała w przeciwną stronę.
Dalej głosujcie na PO i PSL a będzie się lepiej żyło. Im oczywiście nie wam.

Barbara
18 godziny temu
Odpowiedź do  Weronika

Jak mam się leczyć tutaj to dziękuję, wolę specjalistów z Dobrego Miasta

Weronika
17 godziny temu
Odpowiedź do  Barbara

To po co utrzymujemy nasz ZOZ ?

xyz
16 godziny temu
Odpowiedź do  Weronika

No jak możemy nie utrzymywać? Przecież tam jest oddział dla „poważnie chorych” ich trzeba leczyć, bo mają problem. Nie można ich zostawić bez pomocy. Oni muszą być zaopiekowani.

Komar
15 godziny temu
Odpowiedź do  Weronika

Tak było i będzie nadal

Weronika
9 godziny temu
Odpowiedź do  Komar

Przykra prawda niestety

xyz
2 dni temu

OSW2025-Eur A Europoseł Protas ok 47.500zł miesicznie, jego sekretarzka pan Pasternak ok 24.000 miesięcznie, to przy zarobkach miesięcznych słynnego lekarza z PO 133.000 zł to niewiele …;|) !

Barbara
1 dzień temu
Odpowiedź do  xyz

Pan sekretarka

Kyle XY
1 dzień temu
Odpowiedź do  xyz

Gdyby europoseł skończył medycynę to jako członek PO zarabiałby lepiej. Trzeba się było uczyć. Ujawniono zarobki lekarza bez specjalizacji. To ile zarabia lekarz rekordzista członek PO ze specjalizacją?
Ja im nie żałuję, ale szpitale powinny płacić tyle na ile je stać. Jak nie stać nas na takie zarobki to płacimy mniej lub szpitale zamykamy, Nie możemy pozwolić na dalsze zadłużanie państwa. Kto to będzie spłacał.

Komar
15 godziny temu
Odpowiedź do  xyz

Jak zazdrościsz to startuj na europosła

xyz
8 dni temu

Miłościwie nam panujący narcyz ma chyba nadmiar pieniędzy w kasie. Na budynku amfiteatru przy zamku powstaje kolejny mural. Kto za to zapłaci? Wiadomo.

Barbara
8 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Wolę kolorowy mural niż pasy 3d i inne pierdoły

xyz
8 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Tak, tylko czy to mural, pasy 3d czy inne pierdoły (jak piszesz) to są pieniądze. Wydaje mi się, że w naszym mieście są inne ważniejsze sprawy, które wymagają natychmiastowej interwencji władz. No ale widocznie władza uważa inaczej .

Weronika
7 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Jeśli ma wyglądać tak jak Kopernik na budynku przy ulicy Zamkowej to może lepiej nie. Przecież on tam wygląda jak atrakcyjna brunetka a nie mężczyzna z krwi i kości.

Weronika
6 dni temu
Odpowiedź do  xyz

No właśnie, samorządy zarządzane przez KOPSL wydają pieniądze na pierdoły. Rząd 13grudnia zadłuża państwo na potęgę; codziennie (!) na ponad miliard złotych. Jednocześnie na wszystko brakuje pieniędzy. Służba zdrowia leży, nauczyciele zapowiadają protesty na wrzesień, bezrobocie rośnie a szczególnie w naszym województwie (najwyższe w skali kraju). Brak jakikolwiek większych inwestycji krajowych, bo to czym się chwalą jak np ostatnio kolej na trasie Ostrołęka Łomża czy niedawno wyremontowany Dworzec Zachodni to były inwestycje rozpoczęte przez poprzedni rząd. CPK okrojony na maksa, zamiast ośrodka komunikującego cały kraj mamy jakiś kadłubek z szybką koleją do trzech największych miast. Projekt poprzedników mógł sprawić że np TIRy zastąpiono by przynajmniej częściowo, transportem kolejowym.
Nie będę rozpisywać się o innych durnych i kosztownych decyzjach tego rządu i samorządu.
Szkoda Polski. Czeka nas los Grecji.

Weronika
6 dni temu
Odpowiedź do  Weronika

Dodam jednak jeszcze coś. Nie czuję się bezpiecznie w kraju gdzie MONem kieruje gość zwany tygryskiem vel Maveric. No może i on ma spakowany plecak ucieczkowy (sam się chwalił), ale ja nawet nie wiem gdzie i czy w LW jest jakiś schron. Ktoś z Was ma taką wiedzę? A może organizowane są jakieś szkolenia dla mieszkańca na wypadek W? Tusk z miesiąc temu straszył, że to kwestia nie paru lat a raczej miesięcy. A w kwestii OC wielka cisza.

xyz
6 dni temu
Odpowiedź do  Weronika

Ja powiem tak, na całe to kartonowe państwo i to co się w nim dzieje patrzeć się nie da. Pieniędzmi się szasta ot tak fiu bzdziu. Codziennie rząd traci kupę grosza. Więc czemu w takim LidzbarGu ma być inaczej? Przecież przykład idzie z góry. Nasz włodarz też.nie żałuje grosza na pierdoły. Przy lidzbarskim Belwederze (czy. U M) się robi nowy podjazd. Tamten już się zużył. No tak jakby w mieście nie było ważniejszych i bardziej pilnych spraw do ogarnięcia. Ręce i m….i opadaja.

Weronika
6 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Ano ręce opadają. Ale ktoś na decydentów głosuje niestety.

xyz
6 dni temu
Odpowiedź do  Weronika

To prawda. Mam satysfakcję, że moje głosy powędrowały do kogoś innego. I przy następnych wyborach będzie identycznie.

Barbara
6 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Jak już tak robią to niech się zajmą schodami niedaleko Abk blisko fontanny, bo można wybić zęby a nie wspomne o osobach niepełnosprawnych, którym schodzenie graniczy cudem

xyz
6 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Waszmosc akurat tamtędy ani biega ani chodzi więc tego nie widzi. On biega tam gdzie mu wygodnie, zamieszcza na FB to co w miarę ładne i ma wygląd ( a najczęściej zamieszcza swoje samojebki) a o takich byle jakich schodach może nawet nie wie. Teraz przez dwa dni będzie udzielał się na deptaku, bo podobno tam będą wszelakie atrakcje w postaci kurników z paszą.

cox
5 dni temu
Odpowiedź do  xyz

A co na to konserwator zabytków? Wątpię żeby się zgodził szpecić elewację.

xyz
5 dni temu
Odpowiedź do  cox

Przecież nasz burMiszcz ma wejścia. Wszystko moze załatwić. Konserwatora zabytków też przekona.

Jacol
4 dni temu
Odpowiedź do  cox

A co ma konserwator zabytków do postawionego kilka lat temu budynku? Nie popieram decyzji burmistrza, lepiej pieniądze spożytkować na coś potrzebniejszego, np. Naprawa nawierzchni ul. Pięknej, tak bardzo się chwalił swego czasu, że ulica wyremontowana, ale tylko boczne „odnogi” bo główna część jest nie wyremontowana, a mieszkańcom wpiera, że cała ulica została zrobiona

xyz
4 dni temu
Odpowiedź do  Jacol

Tak, on mieszkańcom wpiera wiele rzeczy, których nigdy nie zrobił. Ważne,że otrzymał absolutorium od swoich podwładnych i podwyżkę. Poczekajmy kiedy dostanie kolejna podwyżkę.

cox
4 dni temu
Odpowiedź do  Jacol

Ma i to dużo. Jakiekolwiek prace na i w budynkach w strefie „A” ochrony konserwatorskiej podlegają uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Nawet jak byś chciał położyć na dachu fotowoltaikę czy na elewacji reklamę to trzeba uzyskać zgodę konserwatora i nie ważne kiedy powstał budynek. Na amfiteatrze kiedyś chcieli postawić stałą scenę zadaszoną konserwator się sprzeciwił bo by zasłaniała zamek.

Barbara
3 dni temu
Odpowiedź do  cox

Zgadza się niektóre budynki nawet nie przypominają zabytków a nimi są albo są w strefie A , konserwator nie zgadza się nawet na docieplenie.

Szakal
1 dzień temu
Odpowiedź do  Barbara

Wystarczy napisać zawiadomienie, zapytanie co do pozwolenia na powstanie tego muralu do nadzoru budowlanego, ale trzeba się podpisać. Można napisać zawiadomienie do Wydziału Budownictwa w Starostwie i tu nie trzeba się podpisać, a oni muszę przekazać to do Nadzoru i to nie jest już anonim a sprawa urzędowa.

xyz
3 dni temu
Odpowiedź do  cox

Są wyjątki w LidzbarGu. Nie wiem czy konserwator wyraził zgodę na montaż okna dachowego i zamieszczanie reklam na ścianach starej kamienicy, która podlega strefie „A”, kiedy nie wyraził zgody na docieplenie owej kamienicy.

Barbara
3 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Wiele jest takich budynków a potem Abk zdziwiony że okno wstawione

xyz
3 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Akurat w tym przypadku ABK doskonale o tym wiedział. Tu postawię kropkę.

Barbara
3 dni temu
Odpowiedź do  Jacol

A kto jest radnym na tej ulicy,niech działa

Leniu
1 dzień temu
Odpowiedź do  Barbara

Pewnie któryś ze śpiochów

Żaba
3 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Poczucie estetyki na poziomie gipsowych lwów i kolorowych szkiełek.

Kyle XY
10 dni temu

Może ktoś w końcu zajmie się robotą i oczyści studzienki burzowe i wpusty deszczowe.
Woda stoi na ulicach lub ledwo spływa. Miej lansu więcej pracy z głową.

Barbara
10 dni temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Jeszcze dodam koszenie,Lidzbark zarośnięty jak Mikołaj w grudniu. Studzienki podlegają pod Pwik ale tam widocznie czasu nie mają tak zapracowani robieniem fuch w czasie pracy.

Kyle XY
10 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Jednak chyba do miasta . Pan Burmistrz tym zarządza.

xyz
10 dni temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Niech pan burmistrz zajmie się w końcu czymś konkretnym a nie rozjazdami i opowiadaniem bajek tudzież lansem na FB. To staje się już nudne.

Weronika
7 dni temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Studzienki burzowe podlegają pod zarządcę drogi

xyz
10 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

I zakupów w Gamie na Wyszyńskiego

Benedykt
8 dni temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Nie było sprzątane po zimie to i studzienki zapchane….

xyz
12 dni temu

News, już są najnowsze oświadczenia majątkowe ! Tu przykłąd jak sekretarka/arz u posła zarabia 4261_Pasternak_Piotr.pdf

odp
12 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Jedyne 22000zł miesięcznie plus 2000zł diety radnego , to jest więcej aniżeli zarabia burmistrz. Tak tak by tyle zarabiać to trzeba się znać…., tfuu raczej należeć do POrtii !

Barbara
12 dni temu
Odpowiedź do  xyz

No musi zarabiać za co spłaci kredyty zresztą tak jak reszta

Ziom
15 dni temu

To już wiem o kim pisała wcześniej @Barbara. Do działu księgowości zatrudniono w ABK radną Romasz. Szok i niedowierzanie co tu się wyprawia.

xyz
15 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Ona tak się zna na księgowości jak na byciu radną. Tyle, że radna taka jak ona podnosi tylko rączkę a w księgowości trzeba myśleć. Ale pani prezes koleżankę musiała zatrudnic. No i czy to nie jest prywatny folwark? Przekręty widać gołym okiem. Że też na to nie ma rady.

Ziom
14 dni temu
Odpowiedź do  xyz

A z jaculi listy do rady miasta też startowała dziewczyna i zatrudnił ją w UM, a jej męża w OSiR-ze.

xyz
14 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Jacula jako radną wciągnął na listę swoją siostrunie. Też nie wiadomo skąd się wzięła w ostatniej chwili.

Barbara
14 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Im więcej osób przyklaskuje tym lepiej,wiadomo o co chodzi

Barbara
14 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Ta blondynka w okularach co nie potrafi w urzędzie nic załatwić i chodzi z mamą za rękę?

Leniu
13 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Warto dodać że dla Pana w osir utworzono specjalnie nowe stanowisko zastępca dyrektora więc to musi być fachowiec

xyz
13 dni temu
Odpowiedź do  Leniu

Taki sam jak inni fachowcy burmistrza
Fachowiec od siedmiu boleści. Ale koledze etat trzeba znaleźć choćby nawet utworzyc.

Barbara
12 dni temu
Odpowiedź do  Leniu

Pewnie kolejna osoba do obsługi ksero w naszym mieście,tak się mówi o osobach zatrudnionych po znajomości.

Barbara
14 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Radna bezradna,ciekawe dlaczego wiele osób na mieście się z niej śmieje?

Barbara
14 dni temu
Odpowiedź do  xyz

To niech pani prezes teraz jej w pracy pilnuje,za niekompetentnych będzie odpowiadać

Leon
14 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Na pewno był konkurs widocznie była njlepsz!

xyz
14 dni temu
Odpowiedź do  Leon

Konkurs, jaki ? Tu wszystko odbywa się pod też „stołem”. Rzadko kiedy szefuńcio ogłasza jakikolwiek konkurs na stanowisko na FB. On lansuje sam siebie.

Leon
13 dni temu
Odpowiedź do  xyz

To był sarkazm z mojej strony ,u nas w mieście albo konkurs ustawiony lub po cichu bez konkursu

xyz
13 dni temu
Odpowiedź do  Leon

Prędzej to drugie

Barbara
14 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Niby poszła na studia z księgowości ale wiadomo jeden się nadaje a drugi nie.

xyz
14 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Ona i studia to dwie sprzeczności. No ale może te kilka miesięcy te studia pociągnie póki przełożeni o nich zapomną. Potem da sobie spokój.

Komar
13 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Studia płatne skończy albo kupi jak co niektórzy w mieście

xyz
13 dni temu
Odpowiedź do  Komar

Jest taka opcja. W końcu jest radną to dodatkowa kasa też jest oprócz wypłaty na etacie. Co by nie pisał to prywatny folwark w naszym „uzdrowisku” działa bez zarzutów.

Barbara
13 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Dokładnie,wstyd

Komar
11 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Działa coraz lepiej. W drugiej kadencji to już po chamsku

xyz
11 dni temu
Odpowiedź do  Komar

No musi się spieszyć z umieszczeniem pociotków na stołkach jeśli to maja być jego ostatnie podrygi.

xyz
16 dni temu

Z informacji zamieszczonej przez urząd miasta na FB widać, że wielopokoleniową potańcówka na miejskim targowisku nie była zbyt udana. Frekwencja zbytnio nie dopisała. Ciekawe gdzie burmistrz zorganizuje kolejna? O ile w ogóle zorganizuje.

Barbara
15 dni temu
Odpowiedź do  xyz

A czego było się spodziewać jak sporo osób wyruszyła na Dni Bartoszyc,

Benedykt
23 dni temu

W szpitalu mają zamknąć SOR, wewnętrzny również. Zostanie paliatywny i oddział dla alkoholików. Miasto powiatowe bez szpitala? Zróbcie kolejny koncert, dyskotekę, bawcie sie kompania….

Ostatnio edytowano 23 dni temu przez Benedykt
xyz
23 dni temu
Odpowiedź do  Benedykt

Jeszcze chwila a w sławetnym „uzdrowisku” nie będzie gdzie zasięgnąć porady lekarskiej. Już teraz większość mieszkańców leczy się poza LidzbarGiem np w Dobrym Mieście. Ja osobiście też korzystam z usług dobromiejskiej służby zdrowia. Nie mogę zrozumieć jednego. Miasto powiatowe, które hucznie zwie się „uzdrowiskiem” bez szpitala, bez SOR-u. A przed wyborami tak głośno każdy z kandydatów krzyczał i obiecywał – szpital to priorytet. Słowa rzucone na wiatr.

Barbara
22 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Tak szczególnie niektórzy radni pchający się do rady powiatu

Barbara
22 dni temu
Odpowiedź do  Benedykt

A tak Kania miał ratować z radnymi szpital:)

Komar
22 dni temu
Odpowiedź do  Benedykt

Tragedia. Nikt nic nie robi jakby im nie zależało. Starosta wzorem burmiszcza tylko się zaczyna lansować.

xyz
22 dni temu
Odpowiedź do  Komar

No tak, to prawda. Jednym słowem mamy teraz dwóch narcyzów. Obydwaj mają parcie na szkło. A może by ich kandydaturę zgłosić do Top Model?

Kyle XY
17 dni temu
Odpowiedź do  Komar

Tak jest wszystko już rozwalone i nie wiedzą jak to naprawić. Brak ludzi z pomysłem. Wszędzie powciskali swoje rodziny, żeby mieli stanowisko. a nie pracowali. Obecny stan można nazwać wegetacją samorządową. Oni będą mieli kasę , a my będziemy wegetować. Brak inwestycji zadłużone miasto. Ciekawe kiedy to tąpnie. Mam nadzieję, że nie długo.

Warmianka
22 dni temu
Odpowiedź do  Benedykt

Zostają takie oddziały na które płynie większa kasa a reszta to „daremny trud”.

xyz
22 dni temu
Odpowiedź do  Warmianka

Rozumiem oddział paliatywny, za który pacjenci płacą jakaś część swojej emerytury. Ale ci na górze? Oni siedzą tam za nasze pieniądze. No ale przepraszam, tam przebywają naprawdę ciężko chorzy. Ten oddział musi pozostać, tak mnie uświadomiła pewna pielęgniarka z naszego byłego już szpitala. Staroście należy pogratulować i tak jak burmistrzowi dać podwyżkę i udzielić absolutorium.

Barbara
21 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Starosta kolejny celebryta

xyz
21 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

To dało się już zauważyć

Paull
19 dni temu
Odpowiedź do  Benedykt

A obok Starostwo Rosnie w siłę Etatòw przybywa Obroty grabarzy w gòrę I ZUS wdzięczny za oszczędnosci

Komar
19 dni temu
Odpowiedź do  Paull

Było 4000 zł. Za pogrzeb, trzeba było dokładać. Teraz jest 7000 zł. I też za mało, trzeba dokładać. Dora jako jedyna w mieście dyktuje ceny.

Gosć
19 dni temu
Odpowiedź do  Komar

No wlasciciele oplywają w luksusy warto zobaczyc na ich auta, nieruchomości .Oplaca wynajać sie firmę z innego miasta wychodzi taniej.

Barbara
18 dni temu
Odpowiedź do  Komar

Dlatego ludzie zaczynają narzekać że robią wszystko na odwal

Komar
17 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

A kto mówi że robią na odwal. Umiesz czytać. Dyktują ceny.

xyz
23 dni temu

Uwaga!!! Nasze miejskie targowisko niebawem zamieni się w dyskotekę. Włodarz zaprasza na wielopokoleniową potańcówkę. Mam pytanie:czy w naszym „uzdrowisku” nie ma już przyjemniejszych i ładniejszych miejsc na tego typu imprezy? No ale tak, co niektóre lub niektórzy będą mogli potańczyć na stołach. A amfiteatry świeca pustkami. Gdzie sens?

Ziom
23 dni temu
Odpowiedź do  xyz

A czy on coś zrobił z sensem?

Kyle XY
21 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Jest na topie. Sanatorium miłości na świeżym powietrzu.
W poniedziałek słuchałem jakie bzdury opowiadał w Radio Olsztyn. Był wybitny. Co prawda każdy z przedstawicieli partii politycznych p….. opowiadał bzdury , ale nasz włodarz bił wszystkich na głowę.

xyz
21 dni temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Ja już nawet nie słucham jego wypocin. Ciągle to samo i o tym samym. Tylko jednego dnia zaczyna od początku tego co mówił tydzień temu, a przy następnej wizycie w Radio Olsztyn mówi to samo ale od końca. I tak dookoła pierdoła.

Barbara
22 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Na tężni mogą zrobić tam też dużo miejsca

xyz
22 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Nie proponuje nawet. Przecież tam jest szpital uzdrowiskowy. Nie wolno zakłócać spokoju. Moim zdaniem są od tego amfiteatry a nie jakieś dziwne miejsca. Ciekawe gdzie odbędzie się kolejna potańcówka. Jeśli w ogóle się odbędzie. Może w jej miejsce burMiszcz wymyśli coś bardziej atrakcyjnego.

Benedykt
22 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Może warto zrobić parking w amfiteatrze przy zamku? I tak stoi odłogiem…

Paull
26 dni temu

A po co komu na takim zadupiu 1000 etatów urzędniczych i jak wszyscy podobni do siebie Może odbuduja pomnik Swierczeskiemu Przecież wszystko jemu zawdzięczajà Ta tak zwana ludnosc napływowa piastuje bardzo wygodne stołki Też należę do przesiedleńcòw z Polski ego Wilna Moi przodkowie Nie mieli żadnych przywilejòw w PRL I marnà emeryturkę

Edziu
25 dni temu
Odpowiedź do  Paull

W mieście Lidzbark Warmiński mieszka 14 266 osób. Dane te pochodzą z najnowszych oficjalnych raportów Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Niedługo będzie więcej urzędników niż mieszkańców he he

Barbara
27 dni temu

Już mnie nic nie zdziwi w tym mieście że nawet bez studiów zatrudniają osoby do księgowości,tutaj Abk się kłania. Śmiechu warte

Weronika
26 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Mnie też już nic nie dziwi, ani w mieście ani w kraju.
,,25 maja 2026 r. wiceministrem sportu i turystyki została Żaneta Cwalina-Śliwowska. Ona rozbrajająco przyznała, że nie wie, czym się będzie zajmować, bo właściwie na niczym się nie zna, nie wie nawet, ile jest w Polsce województw, ale to przecież nieważne, bo się douczy. Prostej informacji o liczbie województw nie douczyła się przez wiele miesięcy, ale się stara.”

W jakim kraju my żyjemy? Im ktoś głupszy tym wyższe stanowisko.

Ziom
25 dni temu
Odpowiedź do  Weronika

Brak wiedzy najwidoczniej dupą nadrabia.

Ola Monola
25 dni temu
Odpowiedź do  Ziom

Wiesz to z autopsji?

Zigi
24 dni temu
Odpowiedź do  Ola Monola

Ola monola blus coca cola strzeliłem gola w rytm rock and rolla he he

xyz
25 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Przecież Lidzbark Warmiński to prywatny folwark. Rodzinie i znajomym zarobić dać trzeba. A siostra burmistrza skąd się wzięła w radzie miasta? Słyszał ktoś wcześniej o niej?

Barbara
25 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Ją wybrali ludzie widocznie w swoim okręgu jest znana

xyz
25 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Smie wątpić. No ale ok

Barbara
22 dni temu
Odpowiedź do  xyz

Jest znana z wiecznego płaczu

Leon
22 dni temu
Odpowiedź do  Barbara

Ale radna za poparcie na sesjach nagroda

Andrzej
28 dni temu

Dzień dobry. Strona trochę nie działała, bowiem nie uregulowałem opłat.
Utrzymanie serwisu (domena, host, ssl, itp) to ok. 1200zł rocznie. Czasem kasa na wydatki społeczne jest (jak ta strona), a czasem ważniejsze są pieniądze na swoje zdrowie. Drobnego wsparcia na utrzymanie strony nie odmówię;)

Ostatnio edytowano 28 dni temu przez API
Xyz
1 miesiąc temu

NEWS: Lidzbark Warmiński „spokojnym” miasteczkiem CittaSlowwwww ? Taki spokojny, a bodajże ostatnie 6 miesięcy to aż cztery razy „zabawy ” ostrym narzedziem, nożem.I tak pani nożowniczka przy zamku i ledwo odratowany meżczyzna …:( nastepnie w jednej z lidzbarskich szkoł podstawowych dziewczynka, próbuje się pociąć w damskiej toalecie, zaś w kolejnej szkole podstawowej uczeń przynosi nóż by za….nauczyciela, a ostatnio chyba wczorajszej nocy uczeń z tej samej szkoły w awanturze domowej wsadza kosę swemu ojcu w klatkę piersiową. To wszystko nie bierze się z nikąd…! Zapobiegać !

Leniu
1 miesiąc temu

Brazowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa ho ho człowiek orkiestra

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Leniu

Nie mów tylko, że przyznano ów medal naszemu narcyzów. Nic jeszcze nie wrzucił na FB.

Paull
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Leniu

Za sprawne kierowanie akcjà gasniczà na ul Lipowej Kilka lat temu Zapaliły sie sadze w KomiNie nieczyszczonym od Wielu lat Mieszkancy od wielu lat płacà staly abonament za coroczne czyszczenie przewodòw kominowych Płacà za fikcję Te środki słuza utrzymaniu innych fikcyjnych nikomu niepotrzebnych miejsc tzw pracy

Edziu
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Leniu

Virtuti Cebulari powinien dostać za to, że stał kiedyś na bramce na dyskotece.

Kyle XY
1 miesiąc temu

Czy w naszym mieście panuje totalne bezprawie?
Tak. Dziś na ulicy Kościuszki jakaś firma na działce Starostwa Powiatowego (to pewno pracownicy podległej firmy ) prowadziła wycinkę drzew i nie były to drzewa owocowe.
K…….. pytam się grzeczne, czy można taką wycinkę prowadzić w okresie lęgowym ptaków.
Proszę zobaczyć co zrobiono wszystko widać z nasypu na wiadukt i z działek sąsiednich.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Nasze miasto to prywatny folwark i kto wcześniej wstanie ten rządzi. Wszystko wolno wiadomo komu. A my mieszkańcy mamy ograniczone prawa.

Kyle XY
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

a gdzie ochrona środowiska

Ziom
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Jeżeli drzewa nie były zasiedlone to można było je wyciąć w okresie lęgowym.

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Kyle XY

A czy drzewa na cmentarzu też można od tak sobie ściąć aby pochować osobę

Paull
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Kyle XY

Byłe ogròdki ul Warszawskiej to działki budowlane A ogròdki przy byłym POM wkròtce do likwidacji Przyjadà uchodźcy z kresòw Trzeba IM zapewnic wikt I opierunek w nowych apartamentach

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Paull

Tych gości z Kresów wschodnich chyba wszyscy mamy po kokardę. Powiem tak-im się wszystko należy na pstryknięcie. Nam, niestety nieeee. Przykre to bardzo.

xyz
1 miesiąc temu

Narcyz pochwalił się już udziałem w biegu nocnym oraz w półmaratonie ślimaka, dokładnie opisał swoje miejsca, które zajął w poszczególnych biegach i kategoriach no i oczywiście potwierdził to zdjęciami. Wypada tylko pogratulować udziału naszemu narcyzowi, no bo kto kotu ogon podniesie jak nie sam sobie. Ech…

Ciekawski
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

To jak w nocy biega to w dzień śpi? Czy jest w urzędzie?

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Ciekawski

Należy to sprawdzić

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Ciekawski

Chociaż znając naszego narcyza to on jest niezniszczalny. Czasami chwali się tym, co zrobił i gdzie był danego dnia co oznacza, że jego doba jest z gumy.

Edziu
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Kiedyś chyba stał na bramce w Milogorzu lub Rogozu na dysce he he powinien się fotkami pochwalić jak to prawda

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Edziu

Oj nie, to byłaby hańba dla niego w obecnych czasach.

Edziu
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Takie fotki to miszczostfo świata by było he he Heniorek to na bank w kinie he he

Leon
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Edziu

Na Polnej była dyskoteka tam stał na bramce,ale krótko bo się nie sprawdzil

Edziu
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Leon

Czyli dobrze ludzie mówią, że na bramce stał 🙂 a czemu się nie sprawdził? nie ogarniał porządku na sali? czy przysypiał? 😀

Paull
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Czy pochwali sie o ile zmniejszył zadłużenie Uzdrowiska Ile będà kosztować naprawy elektrykòw ,ktòre bardzo lubià się palić

xyz
1 miesiąc temu

No i już jest nowa fotka i Mieczysławem B. i wzmianka, że razem obiegli miasto i park nad Symsarna. Teraz nominacje dostanie na pewno.

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Kto to jest?

Frędzel
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Mógł wstawić jak biega zbiera plastikowe butelki, a potem do Żabki leci oddać za kaucję i kaucje przeznacza na flagę LidzbarGa do machania mieszkańcom.

Ziom
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Frędzel

Taka akcja będzie przed wyborami.

xyz
1 miesiąc temu

„trzech generałów,pułkownik i ja… W tak doborowym towarzystwie to jeszcze nie świętowałem” – tak rozpoczął swój post na FB nasz narcyz. Jakie to trzeba mieć samouwielbienie i mniemanie o sobie pisząc to i oczywiście potwierdzając zdjęciami. Czy to się skończy? Otwierasz FB a tu pierwszy post „burmiszcza LidzbarGa Warmińskiego”.

Heniu
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

A dla burMiszcza nie wręczyli nominacji Marszałkowskiej? Przecież zasłużył za samo zorganizowanie majówki 😀

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Heniu

Kaabsorbowani byli innymi nominacjami i o narcyzie zapomnieli. A może za tegoroczną majówkę zostanie nagrodzony w inny sposób? Tymczasem jest zajęty maratonem z Gorowa Iławeckiego do LidzbarGa Warmińskiego. Tam się dziś udziela i rozdaje uściski dłoni.

Xyz
1 miesiąc temu

Takie podziękowania z wojska to w tym przypadku trochę śmieszne… faktycznie starosta , nie chciał się chwalić i zablokował użytkowników w mediach spolecznosciowych. Małostkowość…p.s to jest mistrz od skladania życzeń urodzinowych na FB oraz choragiewka partyjna od PiS poprzez PSL po PO…

1000047959
Paull
1 miesiąc temu

O 19 45 pękł jakiś nadmuchany balonik z głuchym hukiem -było słychac w Całym centrum

Piotr
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Paull

A co tam sjem stanęło co tam?

Komar
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Paull

To nasz nadęty burmiszcz. Jego ego tak z głośnym hukiem się rozpadło

Burmmiszcz
1 miesiąc temu

Mam nadzieję, że podobała się Wam majówka i mój taniec oraz to, że zorganizowałem Wam spacery i zapraszałem do kościółka. Wasz kochany burMiszcz. Nie musicie dziękować, pomacham Wam rączkom na mieście hje hje

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Burmmiszcz

Te atrakcje majówkowe były zrobione chyba tylko pod seniorów, tu nic ciekawego się nie działo to samo będzie w maju.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

No nie bardzo pod seniorów. Seniorzy też z chęcią posluchaliby jakiegoś występu, muzyki a nie maszerować po mieście, oglądać uzdrowisko tudzież inne rzeczy w LidzbarGu, które znają już na wylot, bądź gnać na plażę miejska żeby obejrzeć „lidzbarskie foki” tańczące w strojach kąpielowych do piosenek patriotycznych. Takich melodii z chęcią by posłuchali będąc w jednym z lidzbarskich amfiteatrów. Biegi, strzelectwo lub łowienie rybek to już przeżytek. No może panowie skorzystali z takich atrakcji. Czas by zmienić taśmę panie burMiszczu.

Edziu
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Kulfon nic innego Ci nie wymyśli, ponieważ Kulfoniasty nie potrafi, a doradcy i przydupaski zbytnio polotu nie mają i ograniczony budżet zapewne przeznaczony na podwyżki.

Warmianka
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

Bo to jest miasto Seniorów, tylko Oni zostali. Kto mądrzejszy wyjechał. Zostały także osoby zatrudnione w urzędach niezbędnych dla miasta.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Warmianka

No a seniorom w tym mieście już nic się nie należy? Oni też potrzebują rozrywki.oze nie takiej jak młodzi, ale też chcieliby czegoś posłuchać, coś obejrzeć. Ale nasz burMiszcz faktycznie nie ma pomysłu na seniorów.

Komar
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Burmiszcz nie ma pomysłu ani na seniorów ani młodych tylko ma pomysł na siebie chwaląc się i lansując.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

To mu wychodzi najlepiej. Jeszcze bajki opowiadane tu i ówdzie.

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Przecież mają swoje spotkania,wycieczki itp w tym mieście wszystko jest robione pod seniorów

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

Uważasz,że na jakichś spotkaniach czy wycieczkach od wielkiego dzwonu rozrywki dla seniorów się kończą? Ja uważam inaczej. No ale skoro tak, to niech tak zostanie. Kiedyś też będziesz należeć do tego grona i zobaczysz jak to miło być nie tolerowana przez młodszych. A wszędzie się mówi o szacunku dla starszych.

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Już należę do tej grupy i widzę że seniorzy źle w tym mieście nie mają jest sporo atrakcji

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

No to gratuluję jeśli masz super rozrywki w naszym grodzie nad Łyną jako seniorka. Ja jednak nadal uważam, że senior w LidzbarGu rozrywek nie zaznaje i tego ciągle mu brakuje.

Xxxxxxx
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Burmmiszcz

Gmina wiejska też do majówki nie przygotowana. Ścieżki rowerowe, a także główne drogi dojazdowe z wioski do wioski zasypane piachem jak na plaży w Juracie. Nie da się jechać. Porażka. Nie na żadnego relaksu i przyjemności. A drogi to przecież konik gminny

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Xxxxxxx

To już trzeba zgłosić do wójta chyba jeszcze potrafi coś zrobić w tym temacie, oprócz zatrudniania rodzinki i znajomych w gminie

Komor
1 miesiąc temu

Majówka trwa w najlepsze! Spacery, wypady do kościoła, a to wszystko Dzięki naszemu burmiszczowi kochanemu

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komor

A burMiszcz w pierwszej parze poloneza tańczy po brama na deptaku. Trochę nozki mu się pomyliły ale w końcu załapał o co chodzi. Więc tańcuje.

Leniu
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

A w dobrym mieście Sławomir spierwal

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Leniu

No wolę posłuchać Sławomira niż łazić po mieście lub oglądać spektakl pt. „Lidzbarskie Morsy” tańczące w strojach kąpielowych do pieśni patriotycznych na miejskiej plaży w Wielichowie, bo i taki filmik pokazano na FB.

Edek
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Leniu

Burmiszcz wydał wszystko na podwyżki dla siebie więc w tym roku polonez w wykonaniu burmiszcza, a jego ulubienica blondi z urzędu też tańczy??

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Edek

Jakoś jej nie widać bylo

Edek
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Podobno robi szybko karierę i pnie się w hierarchii urzędniczej nie znając się zbytnio na robocie ale dla nochala to nie przeszkadza

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Taniec z Gwiazdami się kłania

xyz
1 miesiąc temu

No jest kilka fotek i kilka skleconych niezdarnie zdań od naszego Burmiszcza. Jednak nie omieszkał zamieścić swojego wizerunku. Jakże by inaczej.

Komor
1 miesiąc temu

Burmiszcz się nie chwali majówką co robi? Hehe zorganizował nam spacery zwiedzanie miasta a sam co robi? He he

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komor

Co to za majówka? Zaproszenie na plażę miejską aby upiec kiełbaskę oczywiście ze swoim koszykiem. Ja bym się wstydziła coś takiego zaproponować,chyba tylko radni się tam pojawią

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

Zaraz o 20-tej bal w ogrodach zamkowych, więc może tam pojawi się tańcząc w pierwszej parze poloneza.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komor

Dziś migawka na FB zamieszczona przez starostę. Obok niego nasz burMiszcz śpiewający hymn. Chociaż tyle tym razem.

xyz
1 miesiąc temu

Jak tam lidzbarska majówka? Dobrze się bawicie? Bo program jest nie do przebicia. Impreza goni imprezę. Nie wiem czy mieszkańcy nadążają za nimi. Na ulicach pustki, bo większość udała się do Bartoszyc. Tam przynajmniej jest co oglądać. No ale burMiszcz na FB serdecznie zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w imprezach sportowych a nawet do kościoła zapraszał. Ech. To, że on lubi sport jest ok. Ale.nie wszyscy lubią bieganie po parku tudzież po ulicach miasta. Są dwa amfiteatry i my mieszkańcy chcielibyśmy też na coś popatrzec, posłuchać. Niestety, nie mamy takiej możliwości.No ale niebawem nasz narcyz zafunduje nam z pewnością jakaś potańcówkę na plaży miejskiej nad jeziorem. Tymczasem ponudzmy się w swoich czterech kątach.

Komar
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Burmiszcz też wyjechał. W Lidzbarku nudy więc bawi się gdzieś indziej. Może tam też polansuje.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

Z pewnością. I nawet wstawi zdjęcia na FB. A jakby inaczej.

He he
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Ja wybieramz programu majówkowego SPACER to super oferta

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  He he

Bo tylko to pozostalo. Ale za to 9 mają będzie pchli targ w LidzbarGu tam będzie można spotkać burMiszcza i uścisnąć dłoń. Będzie na pewno.

Paull
1 miesiąc temu

Idzie ku lepszemu Zmienia sie prawo I Bystrzacha ma szanse na kolejnà kadencje Moze zacznie sie starac Latem dowiemy sie szczegòłòw

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Paull

Straszne!!! Ale jeśli mieszkańcy się nie obudzą i nie zaczną myśleć rozsądnie i logicznie, prywatny folwark zostanie z nami na kolejną kadencję a razem z naszym narcyzem jego podwładni. Oby tak się nie stało.

Miejscowie Gienki na stanowiskach
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Paull

Numery jak podczas wielu wyborów. Dogadani między sobą kandydaci będą robić teatrzyk wyborczy, że niby konkurują ze sobą. Po wyborach podzielą łupy tj. stanowiska i taborety.

Warmianka
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Paull

PSL ledwo przędzie, to pewnie zostanie.

Miejscowie Gienki na stanowiskach
1 miesiąc temu

Wracając do naszego włodarza. „Jechał ” w swoich kadencjach na błędnych założeniach poprzednika w kwestii rozwoju miasta. „Ja cuś” sukcesów nie widzę. Powiem więcej burmistrz wybiórczo oszukał mieszkańców. Kwestia rozliczenia term, sprawa uzdrowiska, likwidacja straży miejskiej. Niestety nepotyzm i układy się nie skończyły. Co do majówki. Proponuję ustawienie figur 1:1 naszego burmistrza z wyciągniętą ręką do przywitania lub wprowadzić do sprzedaży odlew dłoni burmistrza, aby każdy mógł sobie w domu ściskać rekę naszego narcyza. Poprzednik wierzył, że jest geniuszem, a obecny zdaje się uwierzył w swoją boskość niczym Neron. Jak to skończyło się dla Rzymu wiemy. Zezwolenie dla mieszkańców na leżenie bykiem przed telewizorem w okresie 1-3 maja.
Polska to dziwny kraj. Sprawa śmieci. Było dobrze.. dopóki gminy nie zajęły się nimi ustawowo. Wiadomo , że odżyły wtedy spółki miejskie , a konkurencja w usługach umarła. Teraz jak wszystko co gminne jest nieumiejętnie zarządzane. Gminy nie potrafiły i nie potrafią zarządzać naszym majątkiem, choćby z racji braku odpowiedzialności za szkody czy inwestycje oraz osoby przypadkowe w radach miasta czy burmistrzów.. Ot i cała tajemnica.

Barbara
1 miesiąc temu

Ja tutaj chciałam podziękować radnym -bezradnym za podwyżkę za śmieci 30 zł od osoby,naprawdę tylko tego trzeba w tym mieście. Pytanie który radny był za tym aby to podnieść a który nie.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

Tego można dowiedzieć się oglądając transmisje z ostatniej sesji. Ale jakoś nie widać jej na stronie UM. Ostatnia transmisja jest bodajże z 26 marca br. a przecież wczoraj odbył się ten kabaret naszej Neo Nówki.

Miejscowie Gienki na stanowiskach
1 miesiąc temu

Burmistrz jest mistrzem lansu i fajansu. Marzy o kolei, ale mądre społeczeństwo wie, że to tylko bajki z tytułu kosztów budowy nasypów, mostów nad Łyną. Przedsięwzięcie opłacalne jak termy. Elektrownie atomowe również są tylko wyborczą kiełbasą. Niestety kolejne lata zmarnowane dla tego miasta i nie pomogły studia burmistrza na kolegium tumanum.. Władza ma to do siebie, że z czasem wydaje jej się , że jest nieomylna i wieczna. Czas pogonić tego jegomościa, bo sodowa zaczyna płukać mu głowę i pojawia się dotkliwa pustka intelektualna. Żadnych sukcesów przez tyle lat urzędowania.

Komar
1 miesiąc temu

Bardzo mądre słowa ale w niereformowalnym społeczeństwie wystarczy lans ,puste obietnice i uścisk dłoni

Miejscowie Gienki na stanowiskach
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

Też odnoszeę takie wrazeniewrażenie, że lokalnym ludkom to wystarczy. Burmistrzem może zostaczostać każdy, kto opowiada bajki, typek bez pojęcia o ekonomii i łeb pusty jak rybi pęcherz.

xyz
1 miesiąc temu

No i już musimy się złożyć na podwyżkę dla burMiszcza.Jak to powiedziała przewodnicząca rady miasta „jemu ta podwyżka się po prostu należała” więc nam należy się też podwyzka, ale za wywóz śmieci. I już jest od 1 mają roku pańskiego 2026 ta część mediów wynosi 30 zł/ osobę. Dziękujemy!!!!

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Skoro twierdzi że podwyżka się należy niech pani”przewodnicząca”da ze swojej diety,nikt nie broni . Ale niech się ludźmi nie wyciera

jupi
1 miesiąc temu

Propozycja Planu na Majówkę (1-3 maja 2026):

  • 1 Maja (Piątek) – Aktywnie i Sportowo:
  • 10:00: Zawody w Bule (Bulwar nad Łyną).
  • Południe: Spacer po starym mieście, wizyta w Oranżerii Kultury.
  • Popołudnie: Relaks w Termach Warmińskich lub spacer nad jeziorem Wielochowskim.

FANTASTYCZNA OFERTA 🙂 Spacer 😀 i relaks w termach 😀 ciekawe czy na koszt burMiszcza haha dobrze, ze jest majówka i można pospacerować bo gdyby nie majówka nigdy bym nie wpadł na taki pomysł, że można iść na spacer. Dodałbym jeszcze kilka atrakcji:

14:03 – patrzenie przez lornetkę na kościół i złotego Ludzika
14:25 – zjedzenie loda albo ciastka
15:01 – przejście się przez przejście Wysokiej Bramy
15:20 – oglądanie Urzędu Miasta i podziwianie, gdzie przyjmuje Pan burMiszcz
16:01 – podziwianie ścieżek, którymi macha do mieszkańców Pan burMiszcz
17:00 – oglądanie w LDK Kroniki Filmowej na temat jak pan burMiszcz dorastał
22:00 – na koniec dnia (dodam tylko, że film o Panu burMiszczu trwa 4,5 godziny, dlatego kolejna atrakcja o 22:00, a jest to Podziwianie oświetlenia na Bulwarach
23:00 – i na koniec dnia – wąchanie zapachów z mleczarni, taka aromaterapia by się lepiej spało 😀

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  jupi

Jakoś inne ościenne miasta potrafią zorganizować coś, co zaciekawi mieszkańców, coś, z czego będą zadowoleni. Wystarczy spojrzeć na program aktówki w Bartoszycach. Tam naprawdę jest co oglądać. I na pewno większość mieszkańców LidzbarGa uda się właśnie tam. Już widzę te tłumy, które spacerują z przewodnikiem po LidzbarGu, już widzę te tłumy, które są na termach i zwiedzają oranżerie. A cóż tam takiego ciekawego w tej oranżerii? Regały z książkami ? Brak slow. Dziwne, że nie ma łowienia ryb nad fosa. Czyżby burMiszcz zapomniał ująć tego w planach?Tu nic nie może być tak jak w innych miastach. No ale nie dziwny się, grosz na podwyżkę dla burMiszcza być musi. To po pierwsze. Po drugie pewnie brak kasy na wszelkiego rodzaju atrakcje. Ale dyrdymaly w mediach opowiadać to on potrafi. Lepsze, bajki niż naszego wieszcza Krasickiego. No cóż, jaki włodarz taka majówka w LidzbarGu Warmińskim. Pozdrawiam i bawcie się dobrze.

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Nawet w Dobrym Mieście będzie jakaś atrakcja a tu jak zwykle aby jak najtaniej

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

I po najmniejszej linii oporu. Wystarczy przelecieć się przez miasto, uścisnąć niektórym dłoń , wstawić fotkę na FB z przebiezki przez park i sprawa załatwiona. Tacy ludzie nie mają skrupułów im wystarczy lans i parcie na szkło tudzież przekazanie kilku bredni w jakimś radio bądź w regionalnej tv. Narcyzm aż bije po oczach.

Komar
1 miesiąc temu

Program Majówki jak zwykle powala. Czy nie ma ludzi z inicjatywą do zorganizowania atrakcyjnych wydarzeń sportowych i kulturalnych dla dzieci i rodzin. OSiR nawet żadnych zawodów już nie organizuje. W innych miastach dużo atrakcji. Żenada. Burmiszczowi chyba nie zależy. Lansuje się codziennie i to mu wystarcza.

xyz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

Przecież dostał podwyżkę i dość. Tak jak piszesz, lans na FB i parcie na szkło. On już chyba olewa to wszystko.

tereska
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

Czeba zacząć oszczędzać

jupi
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

Na majówkę możesz liczyć, że burMiszcz Ci pomacha i się uśmiechnie!

Komar
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  jupi

A uścisk dłoni też?

jupi
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

obowiązkowo 😉 ale to już na FINAŁ majówki na 3 maj 😉 jako Główna Atrakcja majówki 😉

Barbara
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Komar

Ten OSiR spada na psy

Komar
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Barbara

Dokładnie

Adzej
2 miesiące temu

Mamy rozmach https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/1281411/Uchwala-XXVI_217_2026 udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji Gminie Orneta

Aga
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Adzej

Przecież to jest normalna procedura przy inwestycjach dotyczących dwóch gmin, realizowanych przez jedną z nich na rzecz obu.

Ciekawski
2 miesiące temu

Jak tam nowy Pan starosta? Zapewne teraz mu przybędzie PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ od stanowiska hje hje

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ciekawski

Chyba dobrze, zamieścił zdjęcie na FB z JP że jest z wizytą w Brukseli

Ciekawski
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Wycieczka na koszt podatnika? Na początku myślałem, że wstawił fotę z JP2 hje hje

Benedykt
2 miesiące temu

Czy ktoś w tym mieście weźmie się za nie prawidłowo parkujące auta? Straż miejska w ogóle funkcjonuje? Są miejsca w których praktycznie codziennie są parkowane auta, nie zgodnie z przepisami. Parkowanie na chodniku, notoryczne rozjeżdżanie chodników, przy przejściach dla pieszych…

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Benedykt

Oddam jeszcze, że pozwalają sobie na parkowanie na trawnikach. Wystarczy spojrzeć na trawnik przy budynku nr 9 na ul. Wyszyńskiego.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Napisałam wyżej komentarz

Benedykt
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Na Wyszyńskiego jest tego więcej… Dziki parking przy wjeździe do Gamy (auto wjeżdżają po psach dla pieszych, przez chodnik), oraz oczywiście przy hurtowni Auto Land, chodnik tam jest wąski, bardzo często zastawiony autami – kamera monitoringu jest obok tej hurtowni… To nie są jednorazowe sytuację, takich miejsc jest więcej.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Benedykt

O sytuacji przy Auto Landzie nie mówmy. Tu czasami przejście chodnikiem graniczy z cudem. Mieszkańcy na wózkach inwalidzkich zmuszeni są zjachac na jezdnię żeby wyminąć jakieś auto. To samo dotyczy rodziców w wózkami. Tym, którzy parkują na chodniku przydałoby się coś w rodzaju McDonald’s. Podjechać, zamówić i znów podjechać pod okienko żeby odebrać towar, bo zostawić auto na parkingu kilka metrów dalej i przejść sie to już dla takiego właściciela auta nie lada wyczyn

Gryka
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Na Dantyszka owszem jest duży parking, ale zastawiony autami, nawet takimi, ktore nie posiadają ubezpieczenia. Może tym należało by się zająć ( ktoś ściąga auta i sobie tam przetrzymuje), aby inni mogli parkować.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Gryka

Pan biznesmen,wiadomo o kogo chodzi

Ciekawski
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Ja nie wiem, o kogo chodzi? Może trza mu zwrócić uwagę

Gryka
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ciekawski

On ma to w głębokim poważaniu, wystarczy zajrzeć na jego teren, wizytówka miasta- syf jeszcze gorszy niż przy wiatach śmietnikowych. No ale widocznie w mieście są równi i równiejsi, skoro wyrejestrowane auta mają miejski parking za plac handlowy.

Ciekawski
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Gryka

A jak ma na imię ten Pan to zwrócę mu uwagę

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Benedykt

Przejeżdżam tamtędy na rowerze,nie wiem kto jest taki zdolny że tak zniszczył ten kawałek,z miesiąc temu było też wysypany popiół w tamtym miejscu. Widocznie lokatorom ciężko postawić samochód na parkingu

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Tu nie trzeba nic mówić, bo wszystkim jest wiadome kto i od kiedy tam parkował i parkuje.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

A tego to nie wiem

Oryginalny Zatroskany
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Benedykt

przecież jakby burmistrz nakazał swoim pracownikom ze straży miejskiej karać parkujących w niewłaściwy sposób ,to potencjalnie straciłby przyszłych wyborców do do sejmu.Tak to polityka bierze górę nad rozsądkiem.

Lidzbarski degustator
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Oryginalny Zatroskany

Ale nas karze za picie w miejscu publicznym jak golimy winko na ławce a my też głosujemy, ale chyba już nie będziemy

Zorro
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Lidzbarski degustator

Tacy to nawet na wybory nie chodzą, haha bo zaczynają zbyt wcześnie degustację

Komar
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Oryginalny Zatroskany

No to po co nam straż miejska

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Komar

Straż miejska jest po to aby pojeździć od poniedziałku do piątku samochodem po mieście

Gryka
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Bez przesady, ostatnio wzięli się za źle parkujących i często upominają, więc nie przesadzaj, coś tam robią.

Leniu
2 miesiące temu

Obejrzyjcie ogłoszenie o konsultacjach. Widać jakby Z kartki czytane ciężko się nauczyć kwestii. Porażka

Aga
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Leniu

Nie ma konsultacji – źle.
Są konsultacje – niedobrze.
No nie dogodzisz.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Aga

Tak, tylko dlaczego te konsultacje mają miejsce,kiedy włodarz uważa to za stosowne i jemu wygodne. W ważniejszych kwestiach społeczeństwo jest niestety zbędne. Np tak jak tu ktoś napisał w sprawie prohibicji. Dlaczego wówczas zbędna była opinia mieszkańców.

lol
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

przeciez wtedy tez były konsutacje – ludzie opamiętajcie się

Leniu
2 miesiące temu
Odpowiedź do  lol

Takie konsultacje że ludzie wstawiali na FB screeny z informacją że ktoś już na ich dane oddał głos

Kałdun
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Leniu

Ta i jeszcze ktoś za nich zagłosował na nawrockiego

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Kałdun

Jak wszystkim leży na wątrobie ten Nawrocki.

Miejscowie Gienki na stanowiskach
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  xyz

Są fani miękiego Rafalała . Księcia kibii iwarszawskich.

Leniu
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Aga

W mojej wypowiedzi nie chodzi o to czy to że są konsultacje to dobrze czy źle tylko o przekaz. Tych kilka zdań można nauczyć się na pamięć a nie czytać

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Leniu

Niektórym z LidzbarGa sprawia to jednak trudność

Ziom
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Leniu

Powinien nauczyć się, ale wychodzi teraz robiona podstawówka zaocznie.

Ostatnio edytowano 2 miesiące temu przez Ziom
Warmianka
2 miesiące temu

Prezydent RP dr Karol Nawrocki zarabia 29,990 zł. BRUTTO, a wynagrodzenie Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego tak małego miasta jest oderwane od rzeczywistości. To samo dotyczy radnych, to powinna być funkcja społeczna pasjonatów naszego miasta wtedy miałoby sens, a tak są tacy co będą siedzieli do emerytury, a nawet dłużej. Bo to darmowy pieniądz nic nie robiąc.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Warmianka

Też uważam, że funkcja radnego czy radnej powinna być społeczna. Niestety jest inaczej, dlatego osoby nic nieznaczące i nie działające na rzecz miasta pchają się na te stołki. Jest im z tym dobrze, bo nic nie trzeba robić tylko raz w miesiącu przyjść i zasiąść za stołem „prezydialnym”. W czasie sesji można przejrzeć FB tudzież inne stronki (radny Grzmiaczka), można posiedzieć z założonymi rączkami (siostra burmistrza lub pani Romasz i obok niej siedząca pani, której nazwiska nie znam) i przy głosowaniu grzecznie podnieść rączkę. No tak, a pieniądz leci na konto za góra 30 min siedzenia bo tyle zazwyczaj trwa sesja rady miasta.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Warmianka

Bo nasz narcyz mierzy wysoko. Chce dorównać prezydentowi. Przecież wiadomym jest, że uważa się za najlepszego, ma poważanie, wszędzie jest zapraszany, bez niego nie może się odbyć żadna impreza okolicznościowa więc podwyżki mu się należą jak mawia pani „yyy”

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Warmianka

Jakby to była funkcja społeczna to by nikogo tam nie było,co do siostry burmistrza czy ona cokolwiek zrobiła dla mieszkańców. Pytam serio.

Komar
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Trzeba ją zapytać. Ale Myślę że siedzi tam tylko dla kasy

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

A ja serio odpowiadam, że znalazła się tam nie wiadomo skąd i jest tam dzięki swojemu bratu, który piastuje stanowisko wiadome każdemu. Grunt to rodzina. Zastanawiam się tylko czy i ona i on uważają nas za ciemnogród, że nie wiemy jakim cudem się tam znalazła?

Andrzej
2 miesiące temu

Przepraszam za prywatę, jaki numer tel do oddziału zus w lidzbarku Warmińskim, ktoś ma może to poproszę uprzejmie. Po odczekaniu 28 minut na infolini ogolnej zus dałem sobie siana.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Andrzej

To jest nr ogolnopolski i tylko na ten należy dzwonic

Ziom
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Andrzej

Może strajkują dlatego nikt nie odbiera.

Anonim
2 miesiące temu

Serio, co się dzieje z naszym miastem?
Pasaż, który jeszcze niedawno tętnił życiem, dziś coraz bardziej pustoszeje. Sklepy zamykają się jeden po drugim, a wygląda na to, że zaraz może zniknąć nawet to, co jeszcze zostało z odzieżówki. Do tego kończy działalność jedyny lokal, gdzie po 22 można było normalnie usiąść, spotkać się ze znajomymi i po prostu gdzieś wyjść.
Miało być uzdrowisko z prawdziwego zdarzenia, rozwój, nowe możliwości, więcej ludzi i życia w mieście. A tymczasem mieszkańcy widzą raczej zwijanie się wszystkiego po kawałku.
Naprawdę warto zacząć głośno pytać: jaki jest plan na Lidzbark? Bo samo hasło „uzdrowisko” nie wystarczy, jeśli codzienność wygląda coraz smutniej.
To nie jest hejt, tylko zwykła troska o miejsce, w którym żyjemy.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Anonim

Te miasto powinno zmienić nazwę na „Widmo” tu nic się nie dzieje i zaraz nic nie będzie,co do sklepu to kolejny się zamyka na przeciw dużej Biedronki sklep odzieżowy

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Anonim

No tak, leczyć się musimy w Bartoszycach, Olsztynie tudzież w Dobrym Mieście. W „LudzbarGu „szpitala i lekarzy brak. Do pracy mieszkańcy też dojeżdżają do powyższych miast, bo działki w strefie ekonomicznej sprzedane, pieniądze się rozeszły a obiecanego zatrudnienia nie ma. To samo ze sklepami. Mieszkańcy po zakupy jeżdżą też poza ” LidzbarG” np do Gorowa Iławeckiego. Tu faktycznie sklepy zamykają się jeden po drugim a o restauracjach nawet nie wspominam. Na Placu Wolności jak grzyby po deszczu wyrastają okropne kurniki z kebabami i innymi pierdołami. Ale w radiu Olsztyn nasz włodarz opowiada niestworzone dyrdymaly, w które nikt już nie wierzy. Ma chłopina fantazje i to bardzo bujną więc musi wykorzystać swój potencjał myśląc, że mu się to udaje. Ech, ręce i nie tylko opadają. No ale może niedługo to się skończy, wezmą go do sejmu i tam wykaże swoją mądrość. Oby tylko na jego miejsce nie zasiadła pani „yyy” bo będzie jeszcze gorzej. Mam cichą nadzieję, że tak nie będzie

Ziom
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Muszę sprostować Twoją wypowiedź. Do Gorowa nie ma po co jeździć tym bardziej na zakupy bo tam nic nie ma prócz szpitala rehabilitacyjnego. Reszta się zgadza.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ziom

Nie wiem, nie znam miasta ale moja sąsiadka tylko ram robi zakupy

Xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Anonim

Do tego zamkniety zaklad „Inwalidów ” ok 200osób strcilo pracę, zamknieta drukarnia w centrum miasta ok 15osób na bruk.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Xyz

Ale za to mamy „uzdrowisko” i to cieszy rządzących

Gość
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Uzdrowisko, budynek w szczerym polu, tężnie , żabi staw i dalej nic!!!. Tylko wiatr hula. Temu uzdrowisku brak oprawy, może znów włodarze pozwolą tam stawiać te straszne budy z kebabami jak w centrum i pseudo lodziarnie ze stoliczkami i siedziskami ze skrzynek . Porażka. Wiocha w całym calu, bezguście. Żenada. Czym wy chcecie zachęcić kuracjuszy!!!?. Ludzie przyjdźcie po rozum do głowy i zacznijcie rozsądnie myśleć.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Anonim

Co do uzdrowiska to nie wszyscy są zadowoleni,katering przyjeżdża z Olsztyna jedzenie jest zimne,jakby mało u nas było knajp,po rehabilitacji lub zabiegach ludzie za bardzo nie mają co ze sobą zrobić.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Jeszcze trochę pociesza się tym „uzdrowiskiem” i skonczy się tak jak skonczyl się temat term.Było huczne otwarcie, zaproszeni goście i prowadzący a gwoździem programu był zjazd celebrytów naszego grodu na zjeżdżalni oczywiście w strojach galowych wprost do basenu. To można obejrzeć w internecie.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Dodatkowo gratis po termach leczenie kurzajek

Gość
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Anonim

Tak operatywnych i sprawczych rządzących w samozachwycie z nieprzyzwoitym parciem na szkło, głoszących obiecanki bez pokrycia znajdziecie tylko w naszym cudownych grodzie. Hahaha

Ziom
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Anonim

Widać trzeźwym okiem, że tego planu na LW brak. A pier**** gdzieś kacapoły czego to on nie robi to każdy głupi potrafi. Szkoda tylko, że jeszcze Ci ludzie w to wierzą zapraszając Jacule na wywiad.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ziom

Idzie śladami naszego JP. Ostatnio chwalił się, że zaproszony został do Elbląga na jakąś tam okoliczność wstawił nawet kilka zdjec.Tak że nasz narcyz jest rozrywany. Wszędzie go chcą

Ziom
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Jeżeli o mnie chodzi to chłop takim swoim zachowaniem jest bardzo żałosny. Gdyby ludzie nie mieli dość buty Wajsa to nadal byłby tym drugim wiecznie startującym w wyborach i nigdzie się nie łapiącym.

Gość
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ziom

Pan burmistrz nie ma jak widać pomysłu na nic, prócz swojej kariery i dochodowego korytka, zresztą jak większość tu rządzących, którzy jak widać na załączonym miejskim obrazku nie mają pomysłu na prawdziwy rozwój miasta. Tylko puste bleblanie i obiecanki bez pokrycia.

xyz
2 miesiące temu

No nie omieszkał pozostawić tego bez echa i tym razem zaprasza mieszkańców do wysłuchania jego wystąpienia w radiu Olsztyn. A kto? No oczywiście burmiszcz LidzbarGa Warmińskiego.

Komar
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Za to wystąpienie w radiu w trosce o dobro mieszkańców uważam że należy się następna podwyżka

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Komar

Koniecznie. Poczekajmy, może w niedługim czasie ja otrzyma. Tu nigdy nic nie wiadomo.

xyz
2 miesiące temu

Gazeta Lidzbarska zamieściła artykuł na temat płatnych parkingów w naszym Grodzie nad Łyną, i o dziwo pan burmistrz zaprasza mieszkańców do wypowiedzenia się na ten temat, bo jak twierdzi zgoda społeczeństwa jest w tej kwestii ważna. Pytanie tylko dlaczego w innych kwestiach nie potrzebuje głosu mieszkańców tylko sam że swoim kabaretem podejmuje decyzję.

Ziom
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Uja to da. Wprowadzą strefę bo to kasa dla miasta. No i nieroby ze straży będą mieć zajęcie w godzinach swojej pracy.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ziom

Panowie ze straży miejskiej może zainteresują się tym co się dzieje za Gamą na Wyszyńskiego,gdzie młodzież i koneserzy alkoholu piją i wyrzucają butelki, pełno śmieci. Czas najwyższy zostawić swój służbowy rydwan i przejść się trochę alejką parę razy dziennie zresztą nie tylko tam. Czas skończyć z marnowaniem publicznych pieniędzy ich jazdą w tą i z powrotem, niech wezmą przykład z kolegów z Olsztyna i pochodzą trochę po mieście nogami a i w kasie trochę kasy zostanie.

Ziom
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Z tym marnowaniem paliwa to święte słowa. Parę lat temu to jeszcze rowerami chociaż jeździli. Szkoda, że teraz tego nie praktykują. Olej napędowy drogi i patrząc na nich to chyba nie ma komu na tych rowerach jeździć.

Gość
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ziom

Zamiast jeżdżenia straż miejska powinna częściej patrolować różne szeptane zakątki np za drogerią Jawa i nie tylko , park nad rzeką, też klomb w centrum gdzie stoją te straszne budy z kebabami, i przeganiać tych pijaczków z ławek w centrum, którzy jawnie potrafią spożywać różne trunki z pod pazuchy lub jeszcze inne świństwo. Uważam ,że straż miejska latem powinna pracować rzetelnie od 15 do 24 do pomocy policji .

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Gość

Dokładnie a nie od 7 do 14 potem już telefonów nie odbierają powinni mieć dyżury

Ren
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Nie wiem czy wiesz, ale w naszym mieście jest jeszcze taka instytucja jak Policja. Chyba, że chcesz sobie tutaj jedynie ponarzekać.

Mirek - krzewiciel, reformator.
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ziom

A co słychać w straży miejskiej? Zima na odpalali się aut, to teraz jeżdżą i odpoczywają, przygotowując się do sezonu.

Barbara
2 miesiące temu

No odpoczywają za publiczne pieniądze,jeszcze niech burmistrz kupi im poduszki do spania w samochodzie.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Nie podsuwaj tego pomysłu, bo się ziści

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Jestem na NIE, kogo na to będzie stać. Nie wszyscy zarabiają 20 tyś miesięcznie

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

To swoje zdanie na ten temat należy przekazać panu i władcy naszego „uzdrowiska”

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

I tak nie posłucha

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

To prawda. Ale dla zamydlenia oczu nam, mieszkańcom musiał coś napisać

Benedykt
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Konsultacje będą społeczne, jak z prohibicją… 150 osób zdecyduje znowu.

Kyle XY
2 miesiące temu

To miasto jest chore. I kilka zdrowych na umyśle osób, nic tu nie poradzi. To taka samoistnie wymierzona kara za pochwałę głupoty. Za powoływanie na stanowiska ludzi nie odpowiednich. Kiedyś na stanowisko burmistrza trzeba było mieć wykształcenie, obycie i pomysł na miasto. Niestety demokracja, czyli rządy, mniej ogarniętych umysłowo, spowodowały ograniczenie wymagań jakie musi spełniać kandydat na to stanowisko. Niestety przemożny wpływ naszego Europosła jak i jego Ś.P. mentora doprowadzi do powoływanie na te stanowiska coraz gorszych tzw kandydatów na gospodarza. Demokracja doprowadziła, że każdy lidzbarski Kokonowicz może startować na radnego i bawić się w zarządzanie miastem lub spółką miejską byleby był swój. Zaczęło się to do momentu gdy pojawiły się dotacje unijne i możliwość tzw „uzasadnionego zadłużania” miasta i regionu oraz od momentu powstania nieograniczonej liczby lokalnych uczelni wyższych dla urzędników. Budowano inwestycje bez głowy, bez jakiegokolwiek ekonomicznego uzasadnienia. Inwestowano w zadłużenie miasta. Tak się właśnie wydaje nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby. No cóż jak się skończyło takie ekonomiczne Collegium T(H)umanum, to się rządzi i takich samych powołuje do rządzenia. Bo przecież kto co komu zrobi.

do API
2 miesiące temu

W 2025 roku radni JEDNOGŁŚNIE tez podwyższyli wynagrodzenie burmistrza o ok 1000zł Uchwała nr XXII/2025 Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim – Baza Aktów Własnych tego nie ma w tabelce

xyz
2 miesiące temu

Przed chwilą znów na fb wstawił jakaś pierdole, czyli zaproszenie do zwiedzania „jego” uzdrowiska jakże to ono się rozwija. Skonczyl się temat „kolej” to teraz dalej nawija o uzdrowisku. Jak długo będziemy jeszcze tego słuchali? A, już wiem dokąd nie skończy mu się kadencja. Sami pracownicy urzędu miasta mówią już o tym głośno, że mają go po kokardę. A on dalej swoje. Czy ten człowiek ma choć trochę ambicji i honoru? Niech by przestał osmieszac sam siebie i swoją rodzinę.

Do API
2 miesiące temu

Stawka za smieci dla mieszkanca mieszkającego np w bloku lub domku wzrosla z 25zl do 30zl .Api popraw

Barbara
2 miesiące temu

Dla mieszkańców podwyżka odpadów czyli większości emerytów, tylko po to aby burmistrz miał podwyżkę wynagrodzenia. Jeżeli radna Michalak jest taka chojna bo „mu się należy” niech zrobi zrzutkę z resztą radnych co głosowali za tym głupim pomysłem. WSTYD

Ciekawski
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

U michalakowej wazelinka leci?

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ciekawski

Nie wiem ile w tym prawdy,ale rzekomo szykuje się na miejsce burmistrza. Podjęła też jakieś studia. Następna ze swoim „yyy”

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Mojego głosu i mojej rodziny nie dostanie,chodzenie po domach jak to było przed wyborami na radnych też nic nie da. Już wolałabym Iskrę

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Mojego również. Ponadto żaden z obecnych radnych za wyjątkiem dwóch nie dostanie mojego głosu

Leniu
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

A którzy niby zasłużyli na głos

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Leniu

To jest tylko i wyłącznie moja sprawa i nikomu nic do tego. Wydaje mi się, że głosowanie jest tajne. Czyż nie? A ty Leniunie bądź zbyt dociekliwy.

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Leniu

Paru aktorów będzie kandydować,zobaczymy tylko kto

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Myślę, że będą kandydować wszyscy bo liczą się dodatkowe pieniądze. Tylko czy zdołają osiągnąc odpowiednią ilość głosów?

Barbara
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Przy takim wynagrodzeniu to będą pchać się drzwiami i oknami,jak to było przy wyborach na radnych

Konio
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Stara baba zajęłaby się czymś pożytecznym, uprawianiem ogrodka, korzystaniem z siłowni, albo niech pobiega jak lubi.

Konio
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Ciekawski

Ta babsko już dawno powinno zniknąć z lidzbarskiej przestrzeni publicznej, jak i cała ta pseudo rada.

Konio
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Barbara

Dobry pomysł, niech oddadzą swoją dietkę na burmistrza bo mu się należy, im niekoniecznie i tak niewiele robią. Dość wydawania naszych pieniędzy na place zabaw, oczyszczacze i inne nie mające dla mieszkanców znaczenia inwestycje. My chcemy obiecanej strefy ekonomicznej, gdzie powstaną nowe miejsca pracy,by ludzie mogli na te podwyżki uczciwie zarobić. W uzdrowwisku zatrudnienie na śmieciówkę, bałagan organizacyjny, a większość zatrudnionych spoza gminy. Do cholery z takim zarządzaniem, byle napcgać własną kieszeń i się wypromować. Z czego mają żyć ludzie, jak młodzi mają zakładać rodziny, jak to miasto umiera, niebawem liczba mieszkańców jeszcze drastyczniej spadnie, ale Pan zasłużony już będzie miał to w głębokim poważaniu.

API
2 miesiące temu

Rozwój miasta to zmniejszanie liczby mieszkańców, tak można skonstatować analizując maksymalne dopuszczalne wynagrodzenie burmiszcza.

Aga
2 miesiące temu
Odpowiedź do  API

Liczba ludności w Polsce od 2015 r do 2025 r spadła o ponad 1 100 000 osób.

API
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Aga

Stąd im mniejsza ilość mieszkańców tym większe obciążenie podatkowe na wynagrodzenie burmiszcza. Są jednak gminy, gdzie liczba mieszkańców rośnie. Magia….

Aga
2 miesiące temu
Odpowiedź do  API

No, ja się przyczyniam, bo mam czworo dzieci. Magia.

Jan z Czarnolasu.
2 miesiące temu

Minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane przez rząd ale płacone z pieniędzy pracodawców w roku 2015 (wybór obecnego Burmistrza) 1750 zł. Minimalne wynagrodzenie w roku 2026 – 4806 zł. Wzrost o 274 procent. Ale po co to analizować.

Analityk
2 miesiące temu

W tym czasie minimalne wynagrodzenie wzrosło prawie trzykrotnie , średnia krajowa ok 2,5 razy, wynagrodzenia w wielu zawodach znacznie więcej . informacja bez porównań tracą manipulacją.

Till
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Analityk

Jeżeli burmistrz uważa, że jego wynagrodzenie jest za niskie, to zawsze może zrezygnować z pełnionej funkcji . Brak biegłej umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim i to słynne „ w Lidzbargu” świadczą , że zasługuje na minimalne wynagrodzenie 4 806 zł. Tak naprawdę to ” burmistrzowanie” uratowało mu ” życie”

Ostatnio edytowano 2 miesiące temu przez Till
xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Till

Mówiono zawsze źle o poprzednim burmistrzu, że chodzi z głową w chmurach, że źle traktuje mieszkańców, że nie powinien być na tym stanowisku. A tu proszę, trafił się jeszcze lepszy.

Jacol
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Till

Popieram. Zacytuję słowa burmistrza do swoich pracowników, gdy zwrócili się o podwyżkę. „Jak wam źle, to idźcie pracować do McDonald’s, tam na was czekają”. Zatem jak mu wynagrodzenie nie odpowiada, to zapraszam do McDonald’s, może tam będzie atrakcją i premię otrzyma za „dobre” wyniki sprzedażowe

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Jacol

Obawiam się, że obecnie i tam by go nie chcieli chociażby za jego butność, pychę , zarozumialstwo i narcystyczne zachowanie. Ale kto wie, w końcu skończył studia w Collegium T. to może na managera z Bożej łaski by się załapał.

Konio
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Cechy osobowości owego świadczą o zakompleksieniuvi poczuciu niskiej wartości. Stanowisko daje mu poczucie władzy i sprawczości, wszelka krytyka zamiast spotkać się z merytoryczną dyskusją i argumentami, spotyka się z oporem i mściwością ( o tym się wielu przekonało), bo obecna pozycja i grono tych, którymi się otacza na to pozwalają, ale pycha kroczy przed upadkiem.

Komar
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Jacol

Chamskie odzywki burmiszcza do pracowników to standard

Konio
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Komar

I to jak traktuje innych świadczy o nim samym….

Konio
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Till

A budżet domowy na pewno. Po podwyżce wynagrodzenia nie straszna mu podwyżka za wywóz śmieci.

Leon
2 miesiące temu

Nasz burmiszcz zarabia więcej jak prezydent Gdańska

Dżepetto
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Leon

Nos mu tylko rośnie

Oleee
2 miesiące temu

Miasto sie wyludnia na niespotykaną skale , szybciej niz oscienne miejscowosci .Brak nowych inwestorów. Uzdrowisko z nazwy dotyczy znikomej obrzeznej czesci miasta nie spowodowalo zapowiadamianego rozwoju turystycznego miasta knajpy swiecą pustkami, czar prysl miasto wyludnia sie i strzeje sie, a Wisniowski tkwi w bańce mydlanej o okowach parti PSL.

xyz
2 miesiące temu
Odpowiedź do  Oleee

Wielu burmistrzów już się przewinęło i wielu się przeżyło. Ale ówczesny bije na głowę poprzedników swoim zachowaniem, swoją pycha, swoją bytnością. Narcyzm i parcie na szkło aż razi w oczy, gdy jak struś pędziwiatr przebiega przez miasto lub wypowiada swoje dyrdymaly w radiu Kopernik tudzież nagrywa się w swoim gabinecie lub we własnym mieszkaniu przekazując nieskładnie życzenia mieszkańcom z różnych okazji. Ile jeszcze? No poniosło gościa dokumentnie.

Konio
2 miesiące temu
Odpowiedź do  xyz

Tak się dzieje, jak zakompleksieni dorwą się do władzy….pech, że zjednał sobie miescowych staruszków, bo zawsze dzień dobry mówi, dla nich to ważne, ich cała reszta nie obchodzi. A poprzednika zgubiła arogancja, (zresztą nie zmieniło mu się), ale inteligencji i wiedzy nie można mu odmówić, cała obecna rada razem wzięta nie dorasta.

320
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x