Lut 232019
 

Zastępca Burmistrza Miasta pan Sebastian Kuźniewski. Pierwszy dzień w pracy (2.11.2015 r.)

18 luty 2019 r. Burmistrz Wiśniowski odwołał swojego zastępcę Sebastiana Kuźniewskiego (na jego wniosek), a następnie wyznaczył go, bez konkursu, na Prezesa PWiK (po „dziwnej” rezygnacji z tej funkcji Bartosza Buczyńskiego). Jak pisze były już zastępca, a obecny Prezes PWiK Sebastian Kuźniewski, 19 lutego 2019 r. dla NaszLidzbark:

Powodem mojej rezygnacji z funkcji Zastępcy Burmistrza jest przede wszystkim chęć wykonywania mandatu radnego powiatu. W ostatnich wyborach  uzyskałem 537 głosów i wielu  mieszkańców oczekiwało, że będę ich reprezentował w radzie powiatu. A że nie można łączyć stanowiska Zastępcy Burmistrza z funkcją radnego wystąpiłem do Burmistrza o rozwiązanie umowy.

Od 19 lutego br. pełnię funkcję Prezesa PWiK sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim. Jeżeli chodzi o wykształcenie to ukończyłem studia magisterskie  na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim, kierunek Zarządzanie nieruchomościami, ponadto posiadam tytuł inżyniera na kierunku Gospodarka przestrzenna. Ukończyłem również kurs dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Przez ostatnie ponad 3 lata w Urzędzie Miejskim nadzorowałem pracę Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji, zajmując się wieloma inwestycjami, w tym między innymi budową sieci wodociągowej, sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Które po wybudowaniu zostały przekazane właśnie do PWiK. Wcześniejsze moje doświadczenia to m.in. kierowanie jako Prezes Zarządu   jednym z największych biur projektowych w regionie, specjalizującym się projektowaniu i nadzorowaniu sieci sanitarnych. Projektowaliśmy sieci, przepompownie dla całego regionu. Biuro podobnie jak PWiK w Lidzbarku Warmińskim było spółką prawa handlowego. Wcześniej przez blisko 9 lat pracowałem w Starostwie zajmując się tematyką funduszy unijnych i inwestycjami. Moje miesięczne wynagrodzenie w PWiK  będzie o ok. 6% wyższe niż  pensja w Urzędzie Miejskim

Wróćmy do 2014 r., pan Sebastian Kuźniewski otrzymuje mandat radnego w powiecie, startując z komitetu 5Gmin. Jako radny wytrzymał tylko rok. Zrezygnował z mandatu radnego na rzecz pracy jako zastępca Burmistrza, czyli sytuacji dokładnie odwrotnej do dzisiejszej. Jak wówczas pisał pan Kuźniewski dla NaszLidzbark – „Objęcie funkcji zastępcy Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność i zobowiązanie w stosunku do mieszkańców naszego miasta. Podstawowym zakresem za jaki będę odpowiadał w Urzędzie Miejskim to pozyskiwanie środków zewnętrznych, przygotowanie i koordynacja inwestycji miejskich oraz nadzór nad oświatą. Przed nami nowa perspektywa wydatkowania środków unijnych, co wiąże się z nowymi wyzwaniami i dużymi oczekiwaniami mieszkańców na dalszą zmianę wizerunkową naszego miasta, ale i tworzenia nowych miejsc pracy. Z góry zachęcam wszystkich do  dobrej współpracy na rzecz naszej społeczności, szczególnie liczę na owocną współpracę z radnymi miejskimi oraz samorządem powiatowym i urzędem marszałkowskim„

Biorąc pod uwagę powyższe, odpowiedzialność pana Kuźniewskiego wobec mieszkańców chadza krętymi ścieżkami. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Jak pisze wyżej, pan Sebastian Kuźniewski w 2014 r. pracował jako Prezes Zarządu jednej z największych biur projektowych w regionie. Jego zarobki to średnio 5 630 zł miesięcznie + około 1000 zł diety radnego powiatowego. W tym czasie zastępcą Burmistrza jest pani Piętka. Jako radny w powiecie wytrzymał rok. Zrezygnował z mandatu radnego oraz pracy w biurze projektowym,  aby już jako zastępca Burmistrza zarabiać średnio 8 700 zł miesięcznie (na podstawie oświadczenia majątkowego z 2017 r.). W 2018 r. w wyborach samorządowych ponownie uzyskał mandat radnego w powiecie. Jednak zgodnie z prawem nie mógł on pełnić obydwu funkcji jednocześnie, czyli zarabiać blisko 9 tys jako zastępca oraz pobierać nieco ponad 1 tys zł diety radnego. Rozwiązanie tej „patowej” finansowo sytuacji przyszło „samo”.

Z funkcji Prezesa PWiK w Lidzbarku Warmińskim, nieoczekiwanie zrezygnował pan Bartosz Buczyński. Pan Buczyński zarabiał sporo, bowiem w 2018 r. otrzymał średnio 11 500 zł miesięcznie (razem z premią). Był osobą docenianą przez Radę Nadzorczą oraz Burmistrza. To właśnie ten Prezes zafundował mieszkańcom ostatnie podwyżki cen wody na najbliższe 3 lata (co roku automatyczna podwyżka). Mało tego, Rada Nadzorcza PWiK, podjęła uchwałę w oparciu o obowiązujące przepisy, że ustalone na 2017 r. cele zarządcze zostały zrealizowane w całości  i przyznała panu Buczyńskiemu premię w wysokości 12 000 zł (w 2018 r). Burmistrz zatwierdził sprawozdanie finansowe spółki, udzielono Prezesowi absolutorium itd. Wobec powyższego nieoczekiwana rezygnacja z funkcji Prezesa PWiK jest co najmniej dyskusyjna. Jak wyjaśnił pan Buczyński podczas rozmowy telefonicznej, oficjalnie zrezygnował z funkcji, gdyż znalazł ciekawszą ofertę pracy. Wygrał konkurs na Prezesa spółki wodnej w Augustowie i zamierza wraz rodziną przenieść się tam na stałe.

Na informacyjnych stronach internetowych gmin widnieją informacje o ogłoszeniu konkursu na Prezesa PWiK. Mimo, iż nie ma prawnego obowiązku ich przeprowadzania, włodarze gmin pragną wyłonić najlepszą kandydaturę do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji. Kandydaci najczęściej muszą posiadać doświadczenie zawodowe poparte kierunkowym wykształceniem.  Burmistrz Wiśniowski dzień po odwołaniu z funkcji zastępcy pana Kuźniewskiego, wyznacza go na Prezesa PWiK (bez konkursu). Od tej chwili pan Sebastian Kuźniewski może być jednocześnie Prezesem oraz pełnić funkcję radnego ze średnim łącznym przychodem ok. 12 500 zł miesięcznie (o ile otrzyma premię, bez premii tys mniej). Przez okres kilku lat, wynagrodzenie pana Kuźniewskiego wzrosło blisko o 100%.

Na funkcję zastępcy Burmistrza pan Wiśniowski powołał panią Marzenę Newelską.

 Posted by at 8:57 pm
Powiadom o
Janek

Konkursy to są dla plebsu, a dla swoich to są stanowiska:-) co Wy? z choinki się urwaliście, że nie wiecie;-)??

gość

To teraz czekamy z niecierpliwością na reaktywacje transportu publicznego w powiecie Lidzbarskim… Niby to coś oczywistego, ale dla powiatu czy UM to jakaś nowa, nieznana dotąd rzecz…

gość

czemu mnie to nie dziwi, a pseudo konkursy do UM, wystarczy popatrzeć na wymagania jeśli na stanowisko wykształcenie potrzebne średnie techniczne to o czym my mówimy, po co studia w dzisiejszych czasach trzeba znać odpowiednie osoby. Smutne czasy

pytanie

Jest pewien urząd Gminy w powiecie Lidzbarskim, gdzie pracuje niemal CAŁA RODZINA.
Czy to jest normalne?

Api

Jaki urząd i konkretne nazwiska proszę.

Tomas

Wiśniowski- Newelska

Kyle XY

Jaka władza tacy pracownicy.

krzysztof.

jutro Gdańsk wybiera prezydenta miasta..a dziś Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, ile zarobią członkowie komisji wyborczych w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju.. dla przewodniczących obwodowych komisji wyborczych – 500 zł;- zastępców przewodniczących obwodowych komisji wyborczych – 400 zł;- członków obwodowych komisji wyborczych – 350 zł..

ten-or

sprawa wyborów w Gdańsku jest prosta, zostanie Pani v-ce…

Kropek

ŚLISKA SPRAWA – zapowiada się ciekawa audycja.

Kropek

https://ro.com.pl/czy-firma-polmlek-z-lidzbarka-warminskiego-przez-lata-zatruwala-srodowisko-posluchaj-audycji-sliska-sprawa/01437972

Dołączam się do GRATULACJI za odwagę dla Redaktora! – to tak a’propos postawy obywatelskiej.

Warto posłuchać audycji i pomyśleć, że dziwne układy nie są problemem czyimś. Rezultaty dziwnych układów dotyczą każdego z nas na co dzień. Jeśli ktoś próbuje dziwne układy tropić, to nie uprawia nagonki, tylko działa na korzyść wspólnoty. Szkodnikami są uczestnicy dziwnych układów na każdym szczeblu, ci którzy dziwnych układów bronią i ci, którzy uczestniczą w zmowie milczenia!

krzysztof.

MF pracuje nad likwidacją tzw..podatku Belki.. Proponowane działania to:

zwolnienie z opodatkowania dywidend od długoterminowych inwestycji ponad 3 lata akcji oraz długoterminowych lokat bankowych – celem zachęcenia do inwestycji i oszczędności …

Realista

Miałem być na RM ale nie dam rady dzisiaj. Sytuacja jest następująca Pan Burmistrz w latach 2015-2018 zaciągnął zobowiązania, czyli kredyty na prawie 15 mln zł, w 2015 – 9 mln i w 2018 prawie 6 mln. To informacje ogólnie dostępne. Rok 2019 zamknąć się powinien następującymi liczbami: dług 26.019.824 zł; zobowiązania z tytułu poręczeń i kredytów 1.292.698,30 zł; oraz 29.596,71 zł z należności od pożyczek. A teraz kwiatek do korzucha : pkt 4 ustawy budżetowej na 2019 r – w wydatkach, cytat ” Budowa mieszkań socjalnych. Planowana kwota 250.000 zł w tym dofinansowanie 150.000 zł. Środki przewidziano na budowę lokali socjalnych na ul Wyszyńskiego 27 w Lidzbarku Warminskim. Powstanie budynek 2 kondygnacyjny z (uwagą) 12 lokalami mieszkalnymi,w tym 2 lokale przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Planowanie jest złożenie wniosku o dofinansowanie do BGK ” 12 lokali mieszkalnych za 250 tyś złotych za 250 tyś zł. Po prostu cuda, może uchwalodawca… Czytaj więcej »

Obywatel

Gdzieś te dzwony biją, ale gdzie?

API

Burmistrz martwi się skąd wziąć pieniądze. Przypomnę, iż w tym roku powinna odbyć się rozprawa przed NSA w sprawie kasacji wyroku olsztyńskiego sądu w sprawie nielegalnej opłaty za dochowanie na cmentarzu komunalnym. W przypadku, kiedy NSA odrzuci skargę kasacyjną, Burmistrz będzie musiał znaleźć sporą kwotę, aby oddać ją mieszkańcom. Niech już zacznie szukać.

API

Dodam, iż olsztyński sąd uznał pobieraną opłatę za nielegalną. Sprawa odbyła się z wniosku Redaktora NL. Burmistrz wniósł o kasację wyroku.

bogda

Myjnia samochodowa czynna.

API

Pytanie, czemu została zamknięta. Jeśli względy ekonomiczne bo była nierentowna, to na jakiej zasadzie teraz ma zarabiać na siebie. Jeśli nie będzie zarabiała, to na jej utrzymanie złożą się wszyscy mieszkańcy miasta, bowiem pwik utrzymuje się ze sprzedaży wody (głównie). Pomysł jest taki: wprowadźmy Kartę Mieszkańca i na jej podstawie osoby ją posiadające myją auta bez opłaty, skoro koszt utrzymania myjni i tak jest przerzucany na mieszkańców. Karta mieszkańca byłaby potężnym orężem, podnoszącym atrakcyjność mieszkalnictwa w Lidzbarku Warmińskim np. wstęp do Term – 50%, i wszelkie inne sprawy, gdzie i tak samorząd płaci, czyli mieszkańcy miasta.
Co do myjni, dlaczego ja mam dokładać ze swoich pieniędzy do myjni, jeśli skorzysta z niej mieszkaniec np. Górowa Iławeckiego? Każde mycie to strata cząstkowa. Niech wszech-ekonomista to przemyśli.

Kropek

Karta miejska jest bardzo dobrym pomysłem.

API

Pewnie, że dobrym. Karta np. mieszkańca byłaby lepsza. Wstęp do Term 50% off, bo jak nie to skończy się pomoc publiczna od gminy miejskiej. Uważam, że to sprawiedliwe.
Swoją drogą, ci tzw. „włodarze” przegapili ogromną szansę na zamknięcie ust tym wszystkim, którzy pokazują jak bezsensowna ekonomicznie to inwestycja. Wystarczyłoby właśnie wprowadzić taką kartę mieszkańca i dać 50% rabatu na wszystko w basenach i saunach. Propaganda taka: Wybudowaliśmy to za wasze pieniądze, więc teraz macie mieszkańcy prawo do ulg w korzystaniu z obiektu. Bomba propagandowa, a z drugiej strony argument za dalszą pomocą publiczną i choćby częściowym zachowaniem „twarzy”. Ten pomysł zachowam na swoją kampanię wyborczą;)

cox

Dobry pomysł. Skorzystałbym na pewno a tak teraz to co tydzień z 4 osobową rodziną jeździmy do Dobrego Miasta i tak znacznie taniej wychodzi wliczając paliwo.

Kropek

Z punktu widzenia obywateli wstęp do term z 50% zniżką byłby jak najbardziej korzystny, tylko że przy takim rozwiązaniu posypałby się zupełnie układ współpracy pomiędzy prywatną firmą zarządzającą obiektem, a samorządowcami, a jak widać gołym okiem ten układ traktowany jest absolutnie priorytetowo. Oczywiście nie wiedzieć czemu)

gość

jak na razie wstep na termy ze zniżka 20% mają gości hotelu 4* 🙁

Rybka

może zamiast robić nagonkę na termy już po ich wybudowaniu i psuć im opinię także wśród potencjalnych klientów we wszelkich mediach także krajowych, prasie itd. warto było stworzyć inicjatywę lokalną niezależnie od samorządu i rozmawiać z operatorem. Ktoś próbował? czy od razu zaczęła się egzekucja?

Czy redakcja kontaktowała się z operatorem i jeżeli tak z jakim skutkiem?

API

Kto miałby stworzyć inicjatywę i po co? Po co Redakcja miałaby kontaktować się z operatorem? Egzekucja nieboszczyka? Trochę pozbawione sensu. Pomysłodawcy i realizatorzy tegoż, powinni odpowiadać karnie za marnotrawstwo publicznych pieniędzy na wielką skalę.

Rybka

Posiadając taką wiedzę powinien Pan spełnić swój obywatelski obowiązek.

API

Cały czas spełniam i to z nawiązką. Choćby prowadzenie prowadzenie tej strony. Nie jestem anonimowy jak prawie wszyscy tutaj. Nie boję się powiedzieć „sprawdzam” lokalnym aparatczykom i karierowiczom samorządowym.

Kropek

Może zanim popłyniemy w stronę oddolnych inicjatyw lokalnych należałoby sobie przypomnieć kto jest właścicielem term, a kto najemcą. Kto kogo dotuje, kto jest decydentem i kto za co odpowiada.

Aramis

To tylko API jest obywatelem ? Kolega też może 🙂

Aramis

cyt „może zamiast robić nagonkę na termy już po ich wybudowaniu i psuć im opinię także wśród potencjalnych klientów we wszelkich mediach także krajowych, prasie itd. warto było stworzyć inicjatywę lokalną niezależnie od samorządu i rozmawiać z operatorem. Ktoś próbował? czy od razu zaczęła się egzekucja?

Zawsze znajdą się klakierzy popierający głupotę ekonomiczną oraz „Swieżaki” w temacie, którym nie chce się poszperać w necie o materiałach TV, Debata i N.L..
W sprawie term wypowiadaliśmy się w momencie ich planowania, powstawania ,zarządzania czyli wszelkich momentach decyzji przez lokalnych pseudo ekspertów termalno – ekonomicznych i śmiało wspomnę tu… pana od fikołków oraz jego gimnastykę pt. kto powinien zostać ojcem tego … ekonomicznego g…? Przypominamy sobie również innego pana speca od budowlanki i jego parcie w te nonsensy .. i unikanie prasy. Jak dobrze sobie przypominam ws. operatora …panuje omerta tj. tajemnica handlowa, bo tak jest wygodnie i pasuje obu stronom… taki kit.

Wyborca

Na początek warto by było wprowadzić czerwoną kartkę burmistrzowi, żeby żwawym biegiem zszedł z boiska, a jak dobrze wiemy biega bo lubi. Tak na poważnie, panie burmistrzu, budżet jednostki samorządu terytorialnego to nie worek bez dna, warto o tym pamiętać.

cox

Otwarta? Od kiedy? Jakoś nie zauważyłem a przejeżdżam często

ten-or

nie wprowadzaj ludzi w błąd, od piątku ( 1 marca), pierwszy + dla nowego dyrektora, a jak obniży cenę wody dam drugi, pozdrawiam…., mądrych decyzji życzę Panu Kuźniewskiemu.

Goska

Jakis czas temu ktos pisal w komentarzach ze kuzniewski zostanie prezesem .

Aramis

Może to ucieczka? Stół jest mały, a rozdających karty niewielu. Król czy walet nigdy nie będzie zwykłą blotką w lewie. Nie pomoże publiczne tasowanie przy zwinnych rękach. Zachowana karta od spodu jest atutem rozdającego. Szczególnie te znaczone na koszulce. W L.W. stanowiska i figury są niczym pasjans. Każda karta musi być w odpowiednim miejscu w układzie.

Kyle XY

Do czego prowadzą rządy nieodpowiedzialnych samorządowców.
https://slask.onet.pl/swietochlowice-miasto-na-skraju-bankructwa/47jbelg

Tymczaem w Biedakowie Warmińskim (refleksja)

(abstrahując od tematu) Życie w tym mieście nie należy do łatwych i przyjemnych. Widziałem dzisiaj sporą kolejkę ludzi pod pewnym szmateksem niedaleko jednego z tanich supermarketów w mieście. Smutny to widok… Ludzi nie jest nawet stać by za swoje ciężko zarobione pieniądze kupić nowe ubrania… Parobek to nie to samo, co pracownik… muszą się ubierać w lumpach… straszne te miasto… tutaj ludzi pracy się nie szanuje, tutaj ludźmi się gardzi i pluje w twarz… Miejscowe P.H.U. Januszexy traktują swoich pracowników jak parobków, jak maszyny które się tanim kosztem eksploatuje i które muszą przynosić zysk. Po mieście jeżdżą Janusze w autach za pół miliona a pracujące parobki duszą się w 20-letnich szrotach, mieszkają w wynajętych stancjach „na łasce” kogoś, obdarci z honoru i godności. Większym szacunkiem traktuje się już nawet margines społeczny który bierze socjal, nie pracuje i ma mieszkanie socjalne czy komunalne… Oni chociaż nie pracują… a parobek pracuje, haruje… Czytaj więcej »

Trombullus

Zapomniałeś dodać że margines nie bywa w szmateksach a jest nierzadko lepiej ubrany niż pracujący. Jest ładnie odpasiony, wypoczęty i nie łazi „gdzie taniej”.
Miejsce- Biedr… Wpada dwóch chłopaczków, ładują do swoich plecaków chipsy a w kieszenie zupki gorący kubek i wychodzą. Ludzie to widzą i dosłownie zero reakcji. Czy was ludzie już całkiem pogięło? Jak za rok będą obrabiać wasze mieszkanie, wasi sąsiedzi zachowają się tak samo jak wy teraz!
Czy wy jesteście normalni? Pozwalacie na patologię we władzach, pozwalacie żeby pracodawca traktował was jak swoją własność, pozwalacie okradać innych (bo nie mnie okradają?).
Prawdę mówiąc nie ma co narzekać, sami codziennie pracujecie na bagno w którym musicie żyć.

obserwator z Olsztyna

Z perspektywy Olsztyna taki Lidzbark to zagłębie najgorszej biedy w regionie, brak inwestorów, brak perspektyw, ucieczka młodych do większych miast i za granicę… smutne…
w tych czasach miasta i miasteczka robią wszystko by PRZYCIĄGAĆ MŁODYCH PRACUJĄCYCH LUDZI, by miasto się rozwijało i miało perspektywy na najbliższe lata… a co robi taki Lidzbark? Wyzbywa się i gardzi klasą pracującą i inwestorami- tj. głodowe pensje, wysokie koszta życia, wspieranie miejscowych Januszów biznesu… to miasto niestety nie ma perspektyw… smutne.

Mietek

Ogladajcie na zywo, mozna zobaczyc jak glosuja nasi radni

https://m.youtube.com/watch?v=C5bKyjjRu8A

Kaowiec

Najciekawsze jest wystąpienie burmistrza, chyba 1,10 godz. Posłuchajcie i oceńcie. Ekonomista pyta radnych skąd ma wziąć pieniądze na rozwój miasta. Teraz proszę wejść no post Aramisa i posłuchać co mówił cztery lata temu.

Aramis

Przesłuchując sesję … nadzieja to pożądane dobro w rozwoju miasta. Krótko mówiąc wszyscy mają nadzieję, że będzie dobrze. Ciekawe, bo przystępując do wyborów każdy radny oraz burmistrz miał plan, program. Miała być istna rewolucja, a dobrobyt Panie palce lizać. Lidzbark .. metropolią 🙂 i „turystyczno- uzdrowiskową Mekką północy”. Teraz „ino” nadzieja ostała, bo „piniendzy” brak.
Jak to było z podpisaniem umowy ze ZGOK ? Czyżby poprzedni burmistrz podpisał umowę bez wiedzy starych – nowych radnych ? 🙂

Aramis
Kaowiec

Ha ha dobre, trafione w punkt.

Aramis

z tym, że 🙂 …teraz bardziej się opłaca przejść z „urbanizacji miast” do wodociągów 🙂

Słupek

Po prostu z zawodu jest dyrektorem i tyle w temacie.

Aramis

cyt. burmistrza Jak będziemy mieli pracę http://www.naszlidzbark.pl/tag/lidzbark-warminski/page/30/ hm … no wy macie i to całkiem nieźle płatną przy 0 odpowiedzialności. To w ramach przypomnienia obietnic wyborczych, bo nie raz wytykano internautą, że bredzą lub kłamią. Ten link zachować.

Aramis

bardzo interesujące http://gazetaolsztynska.pl/comments/show-children/id/148170/parent/

Warto je spisać bo jeden lepszy od drugiego.

sołek

tak to jest z obietnicami wyborczymi a póżniej się martw Obywateku sam

Aramis

Proszę podłożyć pod tę wypowiedź…. polskiego samorządowca zamiast aktora, ale finał będzie ten sam kto płaci? https://www.youtube.com/watch?v=Z9VQ089v9VQ

krzysztof.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w styczniu 2019 r. wyniosła 6,1 proc. wobec 5,8 proc. w grudniu – podał GUS.

Wcześniej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało, że – zgodnie z szacunkami resortu – stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 6,2 proc.i nikt mi nie powie,że bezrobocie maleje

Aramis

Nic nie mam przeciwko p. Kuźniewskiemu. Prosiłbym jednak o wyjaśnienie pewnych niejasności. Rozumiem, że chęć do efektywnego działania ma po ojcu, który był jego politycznym drogowskazem. Musi być wyjątkowo zdolnym człowiekiem, bo już jako młody człowiek zajmował intratne stanowiska, bez problemu znajdował pracę i tu i tam więc mam pytania: 1) To ile Euro pozyskał będąc na etacie w Starostwie i na co? 2) Jak to było z tą zatrudnioną dziewczyną, z którą Pan mieszkał, a jej nie znał? Czy wszystko dobrze się skończyło ( Goniec Lidzbarski, sesja rady powiatu – pytanie radnego) 3) Zapomniał o innych zdolnościach Samoobrona i intratnym stanowisko http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,4394293.html?disableRedirects=true z jakiego stanowiska zrezygnowano tym razem ? inna partia https://www.wnp.pl/parlamentarny/sejm-2015/okw-34-elblag,34/kww-kukiz-15,10/sebastian-kuzniewski,3715.html – Kukiz 15 ? 5) Prowadzić biuro, a posiadać uprawnienia do projektowania to dwie różne historie. Prezes nie posiada uprawnień sanitarnych ?.. ale mówi, że się zna. Uf… jestem spokojny. Cieszymy się, że mamy na stanowisku człowieka… Czytaj więcej »

Wiesiek

Rozdawnictwo tego pseudo burmistrza jest niesamowite i żenujące. Niesprawiedliwe rozdawanie premii, nagród zasługuje co najmniej na pozbycie się go z pełnionego stanowiska. Brak doceniania osób, które na to zasługują, odwdzięczy się odejściem kompetentnych osób. Oby tak dalej panie burmistrzu.

Gosc

Wiesiek. To czemu nie zainicjujesz referendum w tej sprawie?

Rybka

Bo dużo łatwiej napisać 2 zdania dla poprawy swojego humoru niż zrobić coś realnie ale to tu raczej normalne takie kapiszony strzelają

Wiesiek

Odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów. Społeczeństwo nie ma zielonego pojęcia co dzieje się wewnętrz tego urzędu. Ludzie oceniają powierzchownie burmistrza, bo jest miły, fajny, przystojny, a urzędnicy najlepiej żeby pracowali za darmo, mało tego najlepiej ich zwolnić. Niestety, mentalności ludzi nie zmienisz.

do Wiesiek

to 80 % mieszkańców(głosowało na obecnego włodarza) to nie ma zielonego pojęcia ;)? a może właśnie te 20%(przeciwników) nie ma zielonego pojęcia 😉

Wiesiek

Jakie 80%? Człowieku naucz się liczyć! Proponuję studia ekonomiczne ale na sensownej uczelni nie TWP 😛

Wiesiek

Włodarza…. Hahahahahahahahahahahaha

Gość

No to zmień to, a nie biadolisz i biadolisz.

wodnik

Problem w tym, że mierni ludzie zajmują odpowiedzialne stanowiska. Iż ich awans zawodowy nie wynikał z wybitnych osiągnięć, trudu pracy – ale ze znajomości z odpowiednimi ludźmi. W chwili rezygnacji z zastępcy musiał wiedzieć, że czeka go posadka prezesa. Tak więc musiało być wcześniej porozumienie. Ot, taki Dyzma lidzbarski.

Realista

Wicie rozumicie weźcie tego Kuźniewskiego na Prezesa PWiK bo dobry chłopak jest jak będzie trzeba to nam pomoże. Ot tak Pan v-ce burmistrz został Prezesem PWiK. Ja myślę że tam jest drugie dno, a mianowicie kolejne ratowanie tyłka dla Term. Poprzednik nie zbyt był uległy w tych sprawach i dlatego „zrezygnował” za „porozumieniem stron ” .
Mam zamiar pójść na RM i zapytać radnych i burmistrza nr temat. I nie tylko, także będzie przyjemnie. Temy Warmińskie trzeba ciągnąć za uszy z tej ekonomicznej studni bo inaczej zwrot dotacji do Brukseli.

jakut

poprzednik chyba był z tej samej opcji politycznej, co właściciele Term więc twoja opinia jest niewłaściwa

Aramis

..tyle, że mógł odpowiadać prawnie za niegospodarność …

Realista

Ja myślałem o poprzedniku Pana Kuźniewskiego w PWiK

jakut

mi też chodziło o pana B.B.

Człek

Na szczęście 500+ dla wszystkich zapewni wypłacalnośc rodzin i będzie komu płacić za wodę i ogólnie za podatki

gość

patologię 500+ będą spłacać jeszcze twoje wnuki. trzeba honoru nie mieć, by sprzedać głos w wyborach za 500 złotych

Trombullus

A bo ludzie kochani w Lidzbarku nie ma demokracji ale panują dynastie i władza urzędnicza przechodzi z ojca na syna. I cieszcie się że Harchaj nie ma swojego następcy bo Kuźniewscy to jeszcze całkiem porządni i uczciwi ludzie są.

pro-char

I to jest jakieś pocieszenie. Bo chodzi o to aby wykształceni i porządni ludzie zajmowali stanowiska. Byleby tylko nie POddali się presji tego układu ze starostwa

krzysztof.

Konwencja PiS: czy to lanie wody? trzeba kurek zakręcić…

Till

Ups. Chyba nie trafiłem w odpowiedni artykuł- Szkoda ,że burmistrz nie wykorzystał okazji , mógł w ramach konkursu powołać osobę niezależną, profesjonalistę, najlepiej mieszkańca spoza województwa warmińsko mazurskiego. Trochę świeżego powietrza w coraz gęstszej atmosferze układów na pewno nie zaszkodziłoby miastu. Na koniec odrobina ironii – gdyby Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN miała siedzibę w LW i burmistrz powołałby na stanowisko prezesa, lokalnego geniusza od wszystkiego, to z pewnością fizycy posikali by się ze śmiechu.

Xyz

Dzięki wspaniałemu burmistrzowi i tak sporo osób i to nie tylko w LW sika ze śmiechu….

Gośc

Rany Boskie zastępca Burmistrza wybrana bez konkursu ! Skandal ! Jakie ma wykształcenie ta Pani, zapewne niekierunkowe 😉 ?

Mietek

Nie każdy w tym smutnym mieście może się pochwalić możliwością wyboru między takimi stanowiskami. W sumie to było do przewidzenia przecież oni siebie nie skrzywdza. To już przestało być śmieszne. Czas chyba się pakować i opuszczać to cittaslow

Ziom

Pisałem w GL, że to karierowicz

Kyle XY

To nie karierowicz. Po prostu układ go niesie. Jest miły, sympatyczny ma obycie.
Ale co do prezesury PWiK. :). No może sobie poradzi. Generalnie trzeba przyznać, że dzięki układom coraz słabsze osoby zajmują kluczowe stanowiska w urzędach. Za tym też idą urzędnicy
niższego szczebla. To się, źle skończy dla miasta. Termy wybudowane tylko w jaki stylu?
Ten cud techniki i myśli inżynierskiej dochodu nie przynosi miastu, a kredyty spłacamy zarówno jako miasto i powiat. Wygranym jest tylko wykonawca i podwykonawca, no i wiadomo jaka grupa. Udział finansowy w ZGOK – porażka.
Teraz uzdrowisko,a potem ?

Kyle XY

Jak często się zmieni pracę można być na fali uniesienia kompetencyjnego i finansowego.
Co do wykształcenia – „inżynier Gospodarki Przestrzennej”.
Generalnie dzięki Wyższej Szkole Zawodowej w Lidzbarku Warmiński spory odsetek mieszkańców Lidzbarka W. ma takie wykształcenie. Miedzy innymi bezrobotni , sklepowe no i urzędnicy bo oni musieli takie studia zrobić aby móc piastować swoje stanowiska.
Przepraszam wszystkich absolwentów, ale dla mnie słowo inżynier w tym wypadku to za dużo powiedziane. Specjalista o to tak.

wodnik

Typowy lidzbarski karierowicz. Układy, układziki czyli Wiśniowski i spółka niczym nie różnią się od poprzednika. Taki czas zmian. Jak ma być dobrze w tym mieście jak burmistrz bez konkursu zatrudnia prezesa wodociągów, osobę bez wykształcenia kierunkowego. Nie no, trochę pan Kuźniewski robił przy wodzie, uczestniczył w pracach nad termami jak pracował w starostwie. Wstyd i kompromitacja temu burmistrzowi i jego ferajnie.

Ciekawa

A kto to taki Marzena Newelska??????

Api

Nie ma profilu na fb;)

Xyz

Pewnie fachowiec, kolejny. Fachowców co raz więcej. Niestety nie idzie to wprost proporcjonalnie do zarządzania miastem. Poczynając od najwyższych władz miasta poprzez kierowników kluczowych referatów, urząd obrasta w samych wybitnych fachowców. Myślę, że to kwestia czasu, a najbardziej ogarnięte osoby będą sukcesywnie uciekały z tej wybitnej instytucji.

Cox

Tak to jest. Człowiek za kasą goni… Otwosz Pan myjnię na Żytniej

gość

Zaraz zapewne ruszy lawina „merytorycznych i sprawdzonych” komentarzy 😉