Wrz 092013
 

vlcsnap-2013-09-09-20h25m20s30Na ulicy Wyszyńskiego W Lidzbarku Warmińskim, jakiś czas temu wprowadzono ruch wahadłowy dla pojazdów samochodowych, sterowany sygnalizatorami świetlnymi. Niby nic niezwykłego dla mieszkańców poruszających się autami. Wiadomo, zielone-jechać, czerwone-stać i czekać. Tak przynajmniej uczono mnie na egzaminach i takie prawo obowiązuje obecnie. Zauważyłem, że kierowcy w większych miastach zatrzymują się na czerwonym świetle. Zasadę taką stosują także, kierujący w Niemczech, Austrii, Słowacji, wszędzie kierowcy stosują się do tego prawa (za wyjątkiem Włoch, szczególnie części południowej).

Ruch sterowany „światłami” szczególnie na zwężonym odcinku jezdni umożliwia bezkonfliktowe poruszanie się samochodów. Taki przynajmniej zamysł miał twórca sygnalizacji świetlnej inżynier kolejnictwa J.P. Knight, który w 1868 roku wprowadził swój wynalazek w Londynie. Od tamtej pory wiele się zmieniło w technologii sygnalizacyjnej, jednak wprowadzona zasada czerwone-stój nadal obowiązuje.

Niektórzy mieszkańcy naszego miasta mają inne zdanie na ten temat. Dla nich czerwone światło jest nieważne, liczy się aby zaoszczędzić kilkadziesiąt sekund, kosztem innych. Proszę uważnie obejrzeć materiał wideo. Krew mnie zalewa, jak mając zielone światło, słyszę od kierowcy z przeciwka, że też takie miał. Sprawdziłem, sygnalizatory działały prawidłowo, czyli ktoś kłamie, tylko dlaczego? Zapytałem się jegomościa, który zablokował mi drogę, dlaczego wjechał na czerwonym? Odrzekł, że przecież miał zielone. Ot, taka małomiasteczkowa mentalność.

 Posted by at 6:31 pm
Powiadom o
gosc

Widac same buraki mieszkaja w tym miescie….cywilizacja nie dotarla do tej miesciny…i cala prawda.

Misn

Na fejsie powstała strona Hated Lidzbark Warmiński można w końcu powiedzieć prawdę o tym mieście…..

Grande

jesli przeliczymy zyski do strat to niestety wyjdzie lipa. No chyba, ze 3 rondo zrobia spolecznie wlasnymi rekami, pokazujac jak kochaja to miasto.

Grande

Ronda to jedyne co władzy wyszło. Szkoda ,że nie starczyło pieniędzy na rondo: O.białego- Wyszyńskiego przy starostwie. Wiem, wiem GDDKiA, ale wypadków z udziałem pieszych tam dość sporo, a i skrzyżowanie niebezpieczne. Z takimi tuzami POlityki to powinna być bułka z masłem.

gość strony

No tam chyba rondo będzie ,jest niezbędne.To "wąskie gardło" i bardzo niebezpieczne miejsce . mam nadzieje ze nie spadlo z rozkładu.

Adam Berbeć

… a jednak coś ta "władza" dobrze zrobiła. Czy to tylko rodzynki w cieście?

Yogi

dużo osób zawracało wczoraj koło gamy przez brak oznakowania o zamknięciu ulicy – masakra

Tak,, masakra.. bo zawracali i nadłożyli pewnie 50 km , ostygnijcie Ludzie, skrzyżowania, ronda robi się dla wszystkich, nie ma nic za darmo, pewne koszty musimy ponosić, 🙂
Kto zna, ten wie 5 -7 lat temu jak wyglądała jazda na skrzyżowaniu przy Jednostce wojskowej , z orneckiej można było i 30 min stać bo pierszeństwo było z miasta , tera jest rondo a i tak nie pasuje co niektórym bo czasami trzeba minutę stać 🙂

trochę zorientowany

Yogi, chyba cierpliwości Ci nie staje… 🙂
Wyluzuj. Każdy powinien przestrzegać przepisy… I kierowca i kierownik budowy… Ty też.
Czytając Twój tekst mam prawo podejrzewać, że przepisy Ciebie nie obowiązują…

Yogi

Staje staje 🙂 fakt trochę mnie wczoraj poniosło na to stękanie 🙂 Masz prawo podejrzewać, nikt ci nie zabrania 🙂 przepisy mnie obowiązują tak jak każdego ale mniej lub bardziej świadomie zdarza mi się je łamać, samo życie 🙂
Kontrola Obywatelska ma sens i jest potrzebna anie bez popadania w paranoję, Dzisiaj idąc po zakupy na śniadanie zaszedłem do Lidla a tam pod znakiem zakazu zatrzymywania i postoju przy wózkach zaparkowane 2 samochody 🙂 co ? miałem zdjęcia zrobić lub po policję dzwonić ?

Yogi

Nie osrajcie się z tym objazdem ul. Wyszyńskiego i objazdami w mieście, jak by żaden z kierowców nie widzał że !!! Robi się, a komu się robi ? wam i przestańcie pierd…. ić o utrudnieniach, muszą być jak się robi , nie pasuje to dymać na autobus

Yogi

Abstrahując od zielone / czerwone , jak świat światem kierowca kierowcy nie będzie bratem 🙂 API zostaw bzdurne zastępcze tematy 🙂 ty myślisz że przez tą zajawkę nauczysz kultury kierowców w LW ? są tacy sami jak w każdym mieście PL i nic więcej, nie szukaj sensacji, nie próbuj wychowywać 🙂 sensu nie ma, Ty lepiej napisz jaka jest odpowiedź na zapytania 🙂 zapytania w róznych tematach ale może czas systematycznie zapytać w jednym temacie 🙂

jaki podatek, ile za m2 i za ile m2 płaci Firma Zamek
kto w 2012/13 został zwolniony z podatku od nieruchomości
jak przedstawia się lista dyżurów lekarza AW
Co robi auto służbowe pod szpitalem
Nie wiem czy mam prawo 🙂 ale można by to u sestymatyzować 🙂

API

Yogi, niech zgadnę – jesteś pracownikiem UM czy Starostwa? Może nawet samym NIM? 😉 Wnoszę po charakterze pisma:)

Na wszystko przyjdzie czas, urzędnicy łamią prawo z Burmistrzem na czele.

Yogi

No teraz to pojechałeś z tym pracownikiem UM lub Starostwa 🙂 zresztą przecież jesteś tak ogarnięty w sprawach informatycznych że możesz sprawdzić po IP gdzie jestem a raczej mój komp posadowiony 🙂 Nie mam nic wspólnego z żadną z tych instytucji ani żadną instytucją budżetową, sam na siebie zarabiam 🙂 a pytania zadałem tylko dla tego że temat był poruszany i nie doczytałem się nigdzie odpowiedzi, chciałem porównać jaką stawkę płaci Zamek za metr do stawki którą ja płacę 🙂

A propos

Tak swoją drogą , to ciekawe , czy kamień brukowy wykopywany z ulic remontowanych wróci na swoje miejsce .Wszak to przecież prawie zabytek , a konserwator zabytków nie takich dupereli sie czepia i pilnuje .

Yogi

swoją drogą to kamień nie wróci na swoje miejsce bo podbudowa ulicy jest inna ale jak chcesz śledzić historię kamienia to ulica Dantyszka, tam masz zmagazynowane wszystkie wykopane kamienie które nie zostały użyte w rewitalizacji

Adam Berbeć

Wg mnie, każdy sposób reklamy jest dobry, nawet negatywny.
"Nie ważne jak mówią , ale mówią"
Czy wszystko, wszystkim, musi się podobać?
– Nie mielibyśmy o czym dyskutować.

Jazda na czerwonym, przypomina mi wypadek na przekopie drogi, winiliśmy wykonawcę robót a tu takie kwiatki. Daleko nam jeszcze do normalności. Kiedyś było dużo potrąceń pieszych na tracie Lidzbark – Bartoszyce przez TIRY. Słyszałem stwierdzenie; "wybija wszystkich pijaków i będzie spokój". W tym wypadku należałoby stwierdzić; "rozbiją wszystkie samochody , nie będzie korków".

trochę zorientowany

Masz rację.
Nie wiem, jak dziś, ale wczoraj oznakowanie zamkniętej ulicy urągało wszelkim zasadom i przepisom. Jadąc od skrzyżowania przy Warmiance nie było ani jednego znaku mówiącego o zamkniętej ulicy Wyszyńskiego, o objeździe w stronę Bartoszyc. Musiałem zawracać przy gamie na gorze… Przecież to parodia, co robi ta firma z remontem infrastruktury ulicy. Oznakowanie do du*y, sygnalizacja świetlna również… Położona nawierzchnia bitumiczna na remontowanych urządzeniach jest równie nierówna, jak ta, przed MDK… Masa wysypana ręcznie, rozgrabiona grabkami i zagęszczana zagęszczarką wibracyjną…. Przecież polna droga jest często gładsza od tego, co zrobiła ta "firma"….. Nie wiem, dlaczego miasto, czy też starostwo pozwalają na takie partactwo….
Ulica polna, która była wczoraj łatana również zdobyła kolejnych kilkadziesiąt łat. Jest ich już tam setki (a może i tysiące) licząc od skrzyżowania przy kapliczce do kościoła… JEDNO WIELKIE KARTOFLISKO… Jaki pan taki kram!!!

robi

dużo osób zawracało wczoraj koło gamy przez brak oznakowania o zamknięciu ulicy – masakra

API

Czy któryś z krytykujących zastaną sytuację, zadzwonił na 997 i poprosił o interwencję w tej sprawie? Policja ma obowiązek przyjmować takie zgłoszenia i reagować. Może ukarać mandatem karnym kierownika budowy, lub zastosować inną sankcję przewidzianą prawem.

Trzeba tylko wykazać trochę inicjatywy, a z tym jest już gorzej.

robi

więcej ciągania i wyjaśniania , nie każdy ma czas na to

rerer

A dla mnie plakaty to niewypał i niepotrzebne wydawanie kasy. Stronę internetową powinno reklamować się w internecie, na słupach można reklamować spotkania. Jeśli ktoś mieszka w Lidzbarku i potrafi korzystać z internetu to trafi tu właśnie dzięki reklamie internetowej. Plakaty raczej nie wpłyną na zwiększenie ruchu, większość czytający je zwraca na nie uwagą bo znają już tą stronę. A ci co nie znają i tak zapomną jaki był adres zanim dojdą do domu.

ggg

Jeżeli chodzi o korzystanie z internetu, to jest ono mocno związane z wiekiem. Internauci to przede wszystkim ludzie młodzi – wśród osób w wieku 16-24 lat z sieci korzystają prawie wszyscy (96,6 proc.). W grupie wiekowej 25-34 lata użytkowników sieci jest 88,4 proc., w wieku 35-44 – 82,3 proc., w wieku 45-59 – 55,2 proc., w wieku 60-64 lat – 35,5 proc., natomiast powyżej 65. roku życia – zaledwie 14,1 proc.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/diagnoza-spoleczna

NA WYBORY CHODZĄ LUDZIE PRZEWAŻNIE W JAKIM WIEKU ……? I WSZYSTKO JASNE !

ggg

Dobre i te plakaty , jak bedą fundusze to i wersja papierowa , moze kiedyś : )

kazik

wajs dla =przypomnienia to biały,a więc za fartuc.h i do szpitala spłacać narobione przez siebie długi sprzed 6-ciu lat 6 mln zł.-dobry ekonomista , no nie? A ile teraz miasto ma tyłów?, w mln?

kurator

Nowy Ojciec Dyrektor nam się szykuje.
Każde niewygodne pytanie traktowane jest jako atak na prowadzącego i wolność swobód obywatelskich.

Próba dyskusji kończy się opluciem anie odpowiedzią na blache pytanie.
I odpowiadają zazwyczaj Ci do których nie jest skierowane pytanie.
Ciekawe.

ggg

o kim mówisz "kurator " podaj szczegóły ?

API 2

Dokładnie tak. Niektórzy komentujacy zachowują się jak by" moje było najmojsze " a kto myśli i pisze inaczej niech spier…

A pan redaktor Chyba celowo nie bierze udziału w dyskusji i tylko potrafi usuwać co bardziej nie wygodne komentarze Ale przyznaje ostatnio żadne chyba nie są kasowane, to dobrze świadczy.

Szkoda ze portal ten staje się jakiś miejscem dla hejterów i flustratow.szkoda bo potencjał ma wielki i mógłby być naprawdę NUEZALEZNY I OBUEJTYWNY, a przede wszystkim. RZETELNY.
Wierzę że taki będzie :-)… Po wyborach.

Przyznaje również że liczę iż pan wajs zakończy swoją karierę na tej kadencji.

ggg

O kim mówisz "kurator " podaj szczegóły ?API jak pisał usunął tylko kilka komentarzy które były chamskie i nieetyczne

cierpliwy

Api wez kamere i przyjedz na Lipowa i Konstytucji 3-maja ,jest tam droga prowadząca za blok ,stoją tam znaki B 1 zakaz ruchu ,a wszyscy pomykaja jak chcą i co z tego ,ze przepisy ruchu drogowego,co bardzo ciekawe z tylu za blokiem gdzie prowadzi ta droga jezdzi nauka jazdy ,pelno kursantow i co z ich nauka ,uczy sie ich bagatelizowac znaki drogowe,to sa przyszli kierowcy-jacy!!!!!masz odpowiedz jak ci kierowcy nastepnie poruszaja sie samochodami po miescie,czerwone a co tam,znak a co tam.Znaki o ktorych [pisze stoja w koronach drogi Lipowej i Konstytucji wiec maja moc prawna taka samo jak inne znaki stojace w koronie tych ulic.

obywatelka

Plakaty są dobre, bo spełniają swoją rolę. Zachęcają do zapoznania się z treścią gazety internetowej. Natomiast API2 chyba nie słyszał o czymś takim jak reklama. Może też pojęcia "demokracja" i "wolność słowa" są mu obce. Wszak dla ludzi o bolszewickiej mentalności są to działania niezrozumiałe i naganne.

Adam Berbeć

…….bo API 2 wie, że za posiadanie "bibuły" wsadzali do ciupy.
Wszelkie powielacze na denaturat były konfiskowane a maszyny do pisanie zamykane na klucz, szef jak tego nie dopilnował "odpoczywał w ustronnym miejscu"
Czasy te śnią się API 2 po nocach.

API 2

Hehe., nie było mnie wtedy na świecie.
Ja dopytuje bo pachnie mi to wszystko bytem politycznym…

era

A tato, ew.dziadek: jakiej proweniencji?

Adam Berbeć

……..dobre i ciekawe pytanie.Chciałbym widzieć szczerą odpowiedż.

AAAA

PLAKATY BOMBA !!!!!!!!!!! :))))))))) BARDZO MI SIĘ PODOBAJĄ – BARRRRDZO DOBRY POMYSŁ

API 2

Dobry pomysł czego???

SuperIktorn

Panowie Policjanci mają gotowy materiał do wykorzystania , powinny posypać się mandaty , punkty karne …ale pewnie nic z tego nie będzie . Bagatelizowanie takiej jazdy może kosztować w przyszłości kogoś utratę zdrowia , to nie jest więc wyłącznie kwestia dobrych obyczajów , przede wszystkim bepieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego

U.U.

Czego 'tyy' się czepiasz /niby api 2/ PANA ANDRZEJA. Kim , albo czym ty jesteś, co ty reprezentujesz,do szkoły w Sątopach.Taki jest poziom twojej wiedzy… i z czgo tu śmiać?

API 2

Nie bardzo wiem o czym mówisz. Jeszcze z niczego się nie śmieje
Pytam tylko po co i czemu mają służyć te plakaty, ale API poprostu nie odpowiada. Boi się dyskusji moim zdaniem. Trudno nie mam z tym problemu.

A szkoła w Sątopach jest super wiec daruj sobie…

API

Zastanawia mnie, że mało kogo obchodzi to co się wyprawia koło tych świateł. Że chamstwo zaczyna być akceptowalne i nikogo już nie dziwi. Jazda po chodniku samochodem też staje się sprawą normalną w tym mieście, skoro nikt nie podnosi w tej sprawie głosu. Ciekawe…

filoz0f

To chyba jest tak, że jest pewna granica tolerancji, która czyni daną sytuację jeszcze znośną. Ta granica przesuwa się powoli w zależności od doświadczeń w naszym życiu. Popatrz np tu: http://www.youtube.com/watch?v=vh6FMNLZHFg masakra, prawda? Ale dla nich to chyba wciąż nic nadzwyczajnego.

API

O dziwo na tym skrzyżowaniu w Indiach, ruch odbywał się w miarę płynnie.

Yogi

To nie chamstwo jest akceptowalne W Tym Mieście, jeżeli nie ruszasz dupska poza za LW to nie przypinaj łaty bo takie sytuacje są na porządku dziennym w całym kraju i kierowcy z LW niczym nie odbiegają od średniej , więc nie próbuj podnosić ciśnienie słowami " w tym mieście" sam w nim żyjesz i jeździsz API, co by było jasne, Nie akceptuję takiego zachowania, ale też nie będę dymał do CBś i prokuratury że " Franek pojechał na czerwonym, mamy Straż (Pasożytniczo – miejską ) niech ruszą dupy i sprawdzą przepustowość skrzyżowania a nie piane laski oglądają na miejskich kamerkach 🙂 co dziwne kamery miejskie obsługuje żona jednego z głównych policjantów drogówki 🙂 zbieg okoliczności czy wybitne predyspozycje tej Pani do obsługi tej aparatury 🙂

Pytanie

API, czy wiesz co było przyczyną awarii strony( wczorajszej) ?

API

Niestety dokładnie nie wiem. Nie znam się na skryptach php i tego podobnych sprawach. Bazy danych pozostały, więc dało się uratować treść.

API 2

ale ja nie mówie o szacie graficznej tylko po co?! czemu ma służyć ten plakat….

API

Projekt plakatu nie jest mój. Zrobiła go zawodowa specjalistka od kreowania wizerunku;)

Dziękuję pani Jagodzie, sponsorowi za możliwość spełnienia pomysłu:)

API

Pani Jagoda zaoferowała wsparcie i słowa dotrzymała, w przeciwieństwie do wielu innych co coś tam obiecują i proponują przez telefon a potem cisza.

Gość

Dla jednych temat błahy, dla innych ważny – szczególnie jak stoi się w korku, który tworzy się przez "daltonistów"

ggg

A mnie sie podobaja plakaty na słupach naszlidzbark.pl . Ciekawe kiedy władzuchna je zdejmie (liczymy dni 🙂

API 2

a czemu mają służyć. ?? !!
ps.
nikt nie ma prawa ich zerwać i jestem przekonany że nie zerie przed upływem czasu

API 2

a nie jest tak żę jak było zielone to koparka zastawiła przejazd i później już nikt nie cofał tylko jechał.
swoją drogą to chyba masz Api sezon ogórkowy i się kończysz skoro takimi bzudarmi się zajmujesz.
niebawem w twojej okolicy zamieszkania również bedą światła i zobaczymy jak będziesz je respektował.

niestety wiadomo też że światła na wyszyńskiego są na czas remontu czyli powiedzmy do 17.00, a że robią się korki to każdy próbuje jakoś się przecisnąć i przetrwać ten trudny okres remontów w lidzbarku.
moim zdaniem sezon ogórkowy trwa w najlepsze:-)

ps. brzydkie te twoje plakaty. A fu! masakra

pozdrawiam

Gość

Masakra co tam się dzieje Jadą nie patrzą na światła. Burdel się robi.