Maj 162016
 

TermyStarosta lidzbarski poinformował „Gazetę Wyborczą”, iż po pierwszym kwartale działania Term Warmińskich operator osiągnął dochód brutto 61.521,69 złotych. „Deb@ta” wystąpiła do starosty o sprawozdanie finansowe operatora term spółki Condohotels Management z Ostródy, ale ten odmówił, twierdząc, że nie jest to informacja publiczna. W tej sprawie zwróciliśmy się o pomoc do prawników fundacji Watchdog.

Starosta Jan Harhaj (sekretarz generalny PO na Warmię i Mazury) jedynie przekazał, to co „GW”, że „działalność Term Warmińskich za I kwartał zamknęła się wynikiem dodatnim w wysokości 61 521,69 złotych brutto”. Wątpimy w prawdziwość tej informacji, bowiem zwróciliśmy się do starosty także o informację o wysokości pomocy publicznej dla operatora term np. w postaci finansowania staży przez Powiatowy Urząd Pracy, opłat za uczęszczanie na obowiązkowe zajęcia w termach uczniów szkół z Lidzbarka Warmińskiego. Taką pomocą mogą być również ulgi lub zwolnienia z podatków. Jednak tych danych też nam starosta Jan Harhaj nie przekazał. Odpowiedział jedynie, że „nie posiadam informacji o udzielaniu pomocy publicznej temu podmiotowi przez inne jednostki organizacyjne Powiatu Lidzbarskiego”. A przecież PUP podlega starostwu.
Na szczęście mamy dane z PUP. Zdobył je Andrzej Pieślak z portalu naszlidzbark.pl (PUP w Lidzbarku Warmińskim udostępnił te dane jako informację publiczną). Wynika z nich, że firma Condohotels Managment sp. z o.o. zarządzająca Termami Warmińskimi. złożyła w PUP 25 wniosków o zorganizowanie stażu z deklaracją zatrudnienia wszystkich osób bezrobotnych po zakończeniu odbywania stażu na okres 3 miesięcy na cały etat. Wnioski te uzyskały akceptację komisji konkursowej, a więc PUP w Lidzbarku Warmińskim wypłaca stypendia stażowe dla:

22 osób bezrobotnych przez okres od 1 grudnia 2015r. do 31 maja 2016r.
1 osoby bezrobotnej przez okres od 2 grudnia 2015r. do 31 maja 2016r.
2 osób bezrobotnych przez okres od 8 grudnia 2015r. do 31 maja 2016r.
(Starosta podał nam, iż termy zatrudniają w sumie 38 osób).

PUP przeznaczył na ten cel kwotę 192 747,74 zł w tym 149 211,20 zł na stypendia, 42 450,54 zł ZUS, i na badania lekarskie 1 084,00 zł.
Jeśli więc odejmiemy od tej kwoty z PUP 192 747,74 złote kwotę zadeklarowanego przez operatora dochodu w wysokości 61 521,69 złotych mamy ujemny wynik za I kwartał w wysokości co najmniej 131.226,05 złotych.

Ponadto Condohotels Managment sp. z o.o. złożyła do PUP-u 12 wniosków o „refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy”, na łączną kwotę 240 000 zł, czyli po 20 tys. złotych na 1 zatrudnionego. Lidzbarski PUP pozytywnie rozpatrzył wszystkie wnioski. PUP w Lidzbarku Warmińskim w sumie przekaże operatorowi dodatkowo 432 747,74 zł, na zatrudnienie 12 pracowników oraz 25 stażystów w Termach Warmińskich. Przypomnijmy, iż swego czasu starosta i ówczesny prezydent miasta Artur Wajs (wszyscy z PO) twierdzili, że zatrudnią w termach 100 osób.

Pełny obraz tego, ile faktycznie kosztuje mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego utrzymanie term będziemy mieli, gdy otrzymamy też dane, ile dopłaca Urząd Miasta i Starostwo do uczniów oraz czy operator korzysta z ulg w podatkach miejscowych (np. od nieruchomości). Wiemy tylko, że Miejska Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi przekazała na zajęcia uczniów na basenie 35 tys. złotych.
Przypomnijmy, iż Termy z kompleksem basenów w Lidzbarku Warmińskim są jedną z najdroższych unijnych inwestycji na Warmii i Mazurach (droższą była tylko budowa lotniska w Szymanach wraz z linia kolejową). Koszt ich budowy szacowany jest na 100 mln zł. Starostwo dopiero po wielu miesiącach poszukiwań znalazło operatora, spółkę Condohotels Management z Ostródy. Operator płaci starostwu co miesiąc 10 tys. zł czynszu, a co kwartał dodatkowo 5 proc. zysku. Jak więc widzimy, symbolicznie.

Według danych za pierwszy kwartał Termy Warmińskie odwiedziło 80 tys. gości- czyli średnio 890 osób dziennie. W tym kilkudziesięciu Rosjan – poinformował starosta „GW”. My czekamy na podanie liczby uczniów, by wiedzieć, ile osób rzeczywiście skorzystało z term.
Przypomnijmy też, że na wniosek senator niezależnej Lidii Staroń, sprawą tej inwestycji od 31 marca 2016 roku zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Wcześniej Prokuratura Rejonowa w Białymstoku umorzyła śledztwo uzasadniając to tym, że dopiero po uruchomieniu będzie wiadomo, czy termy przynoszą straty, a ponadto nie sposób udowodnić, iż marszałek i starosta (politycy Platformy Obywatelskiej) w sposób świadomy doprowadzili do tej inwestycji, wiedząc, że jest ona skazana na straty, gdyż temperatura wody w źródle geotermalnym ledwie przekracza 20 st. C.
Adam Socha

 Posted by at 4:18 pm
Powiadom o
Małomiasteczkowi

No to jakie 20 tys na miesiąc… na dwóch. Gminy koszą kasę …Las Vegas się chowa. Radni odjęliby sobie po 200 zł od głodnych ust i byłoby to samo.

Gość

🙂

ciekawski

witam wszystkich na forum, z mojej strony mam pytanie do mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego, jak to mozliwe ze termy robią konkurencje dla miejscowych przedsiębiorców, zestaw obiadowy na termach za 12zl. przecież zestaw fast food jest droższy a za normalne danie trzeba u mnie w mieście zapłacić z 24zl. chyba ze idziemy do baru mlecznego to za 18zl cos zjemy. biorąc pod uwagę prestiżowy obiekt term cena powinna byc zdecydowanie wyższa bo porównując nawet w IKEI na stołówce jest drożej za obiad. moze niedługo bedzie TERMY WARMIŃSKIE NAJLEPSZY KEBAB, bo juz PIZZA jest najlepsza w regionie „podobno” tak zachwalają „termy” następna sprawa to czy w Lidzbarku Warmińskim nie ma żadnej dyskoteki bo wnioskuje ze nie ma skoro termy robią koncerty i dyskoteki nie tylko dla gosci hotelowych a również dla mieszkańców i wstęp darmowy jest, osobiście nie spotkałem sie nigdzie z czyms takim, to tak jakbym miał restauracje na stadionie narodowym a… Czytaj więcej »

Golden Eye

Powtórka, jakby ktoś POminął lub zapomiał zasług pewnego pana od fikołków i jego pozostałej …. (tu każdy może sobie wpisać dowolne słowo).
http://www.uwazamrze.pl/artykul/1002063/zimna-woda-barona-protasa/2
Tak się „wałuje” społeczeństwo.
Jacek to wszystko jest moje Pr

Golden Eye

3 stronki dobrej zabawy i ujawniajace ” pewne nieścisłości” :):) w wypowiedziach 🙂

czytelnik

Termy : koszt 112 000 000 , dofinansowania 63 000 000 , no to wkładu własnego gminy miejskiej i powiatu 49 000 000 ???
Dobra , niech będzie 40 000 000 .
Kładziemy 40 000 000 na konto w banku na 2% , ale to chyba byłby słaby bank , i ile wychodzi tych odsetek ,tak prosto po chłopsku liczonych ?
I mamy wszystko dla siebie ,nie musimy karmić jakiegoś darmozjada z Ostródy .
To gdzie tu interes ?

No chyba ,że mamy coś tam wspólnego z budową ,wtedy to rozumiem .

gość

No ale wtedy ziomki po znajomościach nie zarobią

mieszkaniec

A w plebiscycie ciągle pani nad panem .
Szkoda , że w Lidzbarskiej nie jest tak samo .

rolnik

Bardzo proszę o ocenę „dobrej zmiany”. Jestem rolnikiem. Mam dużo własnej ziemi rolnej i trochę lasu. Gospodarstwo przyjąłem po rodzicach. Mam 31 lat, żonę i dwoje małych dzieci. Stary dom, w którym mieszkam nie nadaje się do remontu. Chcę zbudować nowy dom na własnej ziemi, ale nie mogę. Po wprowadzonej ochronie gruntów rolnych żaden bank nie daje mi kredytu. Chciałem więc sprzedać swoje 2 ha lasu i za te pieniążki zbudować dom. Na to też prawo nie pozwala. Co więc mam myśleć o moim państwie i „dobrej zmianie”? Głosowałem na PiS. Może redaktor mi odpowie, lub inny piewca „dobrej zmiany”?. Ja nie „daję rady”.

gość

nie w temacie ! Polska ziemia dla Polaków nie dla Helmuta za zachodniej granicy ! Możesz sprzedać lecz nie z taką łatwościa jak za czasów rządów PO-PSL ! I oto chodzi !

rolnik

W myśl nowego prawa żaden rolnik w Polsce, na swojej ziemi, niczego już nie zbuduje. Ani domu, ani stodoły! Chyba, że ma gotówkę. To dobrze? Tak miało być?

mieszkaniec

Nie przejmuj się tyle ,wszystkie stodoły są już zbudowane , i podpisz się ,tak jak zawsze .

mieszkaniec wsi

Tylko tyle masz do powiedzenia? Żenujące! Cóż Cię obchodzi rolnik i jego kłopoty z „dobrą zmianą”?! Ważne, że Ty dostałeś 500+! A rolnik – do gnoju! Bądź czujny! Rolnik o swoje też potrafi się upomnieć i zadbać o „jeszcze lepszą zmianę”.

czytelnik

Widać , że ty jesteś mieszkaniec wsi ,ale nie rolnik .Nie potrafisz nic uprawiać : ani roli , ani „ogrodu” twojej zony ” .
No i ale o co masz pretensje do nas ?

mieszkaniec wsi

Pretensje do nas? To znaczy do kogo? Mam pretensje do „dobrej zmiany”, bo odczuwam ją na własnej d…pie. Jak mam rozwijać swoją gospodarkę, jak na własnej ziemi nie mam prawa niczego budować? Nie mogę kupić również maszyn rolniczych, bo żaden bank nie da kredytu pod zastaw gruntu rolnego. W żadnym państwie tego nie ma. Nadal nic nie rozumiesz? Dla kogo więc jest ta „dobra zmiana”? Na pewno nie dla rolnika! Oczekuję, że wyborcy PiS wytłumaczą mi, dlaczego tak musi być. Co to wspólnego z ochroną gruntów rolnych? Może w interesie kraju mają stać ugorem? Ja tego nie rozumiem.

okularki

Mieszkańcu wsi, wyraź swoje zdanie nt opłacalności term.Ten portal nazywa się naszlidzbark i o Lidzbarku tu rozmawiamy a nie o sensowności nowej ustawy o sprzedaży ziemi. O swoich problemach napisz do GL albo np. w GW

mieszkaniec

Coś mi się zdaje ,że ty za dobry kozak jesteś ,za dużo i za dobrze kumasz .
To mi trąca panem Mirosławem .
Ale panie ,to nieładnie tak zmieniać IP , i nick.
A dom sobie wyremontuj stary , Helmut jeszcze cię pochwali ,że dbasz dobrze o mienie poniemieckie …

gość

A co to w ogóle za myślenie rodem ze średniowiecznej, chłopskiej mentalności „coś sprzedać, by coś kupić”. Idź chłopie zarób pieniądze i zbuduj albo kup za gotówkę. Nie widzę problemu.

zatroskany

informacja dla szanownego pana MM.Jak do tej pory koszt inwestycji pod nazwą Termy Warmińskie wynosi 112 mln zł.-dzeląć tą liczbę przez 37 zatrudnionych daje nam ,że stworzenie 1 stanowiska pracy kosztuje 330357zł.

A.B.

Post Twój świadczy o wąskim patrzeniu na świat a o interesach masz blade pojęcie.
Nie dziwię się, kto nas miałby tego uczyć. Samorodki rzadko występują w przyrodzie.

mieszkaniec

Ty chyba faktycznie jesteś samorodek , bo kto by tam cię urodził ???

czytelnik

Dochód 61 000 zł ?To w spożywczaku byle jakim pewnie porównywalny dochód można osiągnąć . To ile z tego wpłynęło do kasy ? Czy starczy na raty kredytu ? Inwestycja za 112 milionów ,i ciągle trzeba do niej dokładać ?
Odpowiedz panie Maczyta ,ale też na odpowiedź raczej nie liczę .
Peanów ” nakolannych „możesz pan nie pisać ,znamy je w pana wydaniu doskonale .

Mirosław Maczyta

Odpowiadam,tyle wpłynęło ile jest w zawartej umowie . Koniec,kropka, amen

mieszkaniec

A 112 milionów w błocie ,możesz wstać z kolan .

gosc

W Lidzbarku sprawdza się stare powiedzenie lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć, niestety.

Mirosław Maczyta

To się tutaj dzieje doskonale oddają słowa socjologa z Uniwersytetu Warszawskiego dr Mirosława Pęczaka oceniającego Polaków ” – Zazdrościmy innym sukcesu, życzymy im źle. To pozostałość kultury chłopskiej, w której wychodzono z założenia „lepiej niech się sąsiadowi spali stodoła, niż ja bym miał sobie postawić taką samą” – mówi socjolog. ” Taki mniej więcej wydźwięk ma większość komentarzy tu zamieszczanych. Ale w mojej ocenie tragedia polega na tym, że nikt, powtarzam nikt nie zaproponuje żadnego rozsądnego pomysłu. Tylko kubły pomyj,obrażanie tych,którzy myślą inaczej itp itd. Starosta zły, niedobry, Burmistrz poprzedni po prostu „straszny”, obecny po „dobrej zmianie” też niedobry, Marszałek był ,niemalże do „rozstrzelania” – teraz jest lepszy, bardziej dla nas sprzyjający, korzystny? Wszyscy sprawujący władzę nie „nadają się ” do tego. Oni nie- to kto w zamian ??? Kto by się nadawał,kto byłby lepszym,efektywniejszym starostą, burmistrzem, marszałkiem,czy wójtem. Odpowiedzi na pewno się nie doczekamy. Można dyskutować z każdym, ale… Czytaj więcej »

mieszkaniec

Skąd ci Maczyta przyszło do głowy że ” Marszałek był ,niemalże do „rozstrzelania” – teraz jest lepszy, bardziej dla nas sprzyjający, korzystny? ” ??? No i ten „Marszałek ” z dużej litery . Ale tu nie chodzi o prawdziwego marszałka .
Tylko o takiego od „wielkiego ” dzwonu ,a to duża różnica .

Mirosław Maczyta

No jak to – Proszę przeczytać komentarze do innych artykułów, że Marszałek powinien dawno chodzić w pasiakach.bo jego miejsce jest w więzieniu, anie na sali sejmowej. Tylko co mamy od nowego marszałka, może cokolwiek dla Lidzbarka załatwił. Obudźcie się z tego snu nienawiści, zawiści, zazdrości itp.

mieszkaniec

Nie bądź taki zachłanny ,inni też chcą żyć .Już niechęć wobec Lidzbarka jest znaczna ,no ale ty pewnie tego nie zrozumiesz .A jak na razie” lody i tort” tylko w Lidzbarku .

gosc

Same kozaki w tym Lidzbarku, siedzą w domach, piszą anonimowo i tyle w życiu pewnie zrobili. Żaden nie ma jaj żeby podać swoje nazwisko a prawie wszyscy oceniają innych, ciekawe ile odwagi mieli by Panowie komentujący gdyby ich telewizja spytała o coś.
Obawiam się, że prawda jest taka, ze teraz operator odpowiada za Termy i trzeba mu dać trochę czasu, żeby potem nie odszczekiwać głupot (choć jak się je pisze anonimowo to TVP do was nie przyjedzie).

zatroskany

Gościu szanowny gościu „chłopie” weż się w garść .Skoro nie ma obowiązku podawania swoich personaliów to nie wymagaj tego.Jesli nie rozumiesz zasad jakimi się kieruje wymiana mysli,to nie zabieraj głosu-czy raczej łamów NL.
– z poważaniem zatroskany.

zatroskany

Nie wiem po co szanowny pan MM broni „beznadziejnej sytuacji w jakiej się znależli wielcy budowniczowie raju lidzbarskiego.Przypominan Panu ,że Ci przez Pana wychwalani pod niebiosa w/w nie chcieli się przyznać do swoich zasług w dziele wielkiej budowy. ( termy warmińskie ).Napewno Panu jest znana sytuacja ,która mała miejsce w trakcie usiłowania przeprowadzenia przez TVP wywiadu z wybitnymi działaczami samorzadowymi.Dokładnie Szanowny Pan wie,że nikt się nie przyznał do włożenia wielkiego udziału w inwestycji.I na koniec mam pytanie do pana MM ,proszę mi odpowedzieć dlaczego na huczne otwarcie term wszyscy budowniczowe przybyli?.I jeszcze raz na koniec proszę w żołnerskim brylu odpowiedzieć na pytanie i na zaistniałą sytuację.
z poważaniem zatroskany a nie zakamuflowany.

Golden Eye

Czekamy na sprawozdania finansowe z powiatu ,miasta. Staroście nie wierzę wszak już nie raz pokazał swoje prawa fizyki, cyferki i głupawe tłumaczenia w sprawie wykonastwa . Po co to zbudowano ? Chyba wiemy. Nie należy zapominać ,że ekipy ze starostwa nadal tam jeżdżą i poprawiają fuszerki wydając powiatową i miejską kasę na materiały, a środki nadal są pakowane w te badziewie tak po cichu.. Zakładając, że to żaden rarytas bo: dokłada PUP, mieszkańcy, starostwo. Chyba kryminał czeka na p.Jana Przypominam sobie jak lizusy pisały: jaki to będzie biznes ( był ,ale nie dla mieszkańców), jak miasto się rozwinie ( nie widzę tych autobusów z turystami), jak to L.W dostania kopa turystycznego ( też nie widzę), a jakie zatrudnienie ( co najwyżej PUP – staż :):) ), jak to sklepikarze wzbogacą się ze sprzedaży szklanych paciorków. Czas się pogodzić, że w Lidzbarku od lat wybiera się albo ludzi głupich ,albo ściemniaczy… Czytaj więcej »

A.B.

Włączyłeś się do nurtu pesymistów i narzekaczy. „…… nic nie robić….” to Twoje motto. Niestety, powodzenie zależy od ludzi
optymistycznych, twórczych, kreatywnych. Jedni robią majątek na agrafkach i guzikach, inni nie potrafią nic, tracąc majątki
przekazane przez ojców i dziadków.
Powodzenie interesu, polega na wierze w to co się robi i wytrwałości.

gosc

W Lidzbarku sprawdza się stare powiedzenie lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć, niestety.

Janek

Tam liczyli gości jak ludzi w marszu kodu.

Lau

Panie Pieślak wez sie Pan juz na wstrzemiezliwosc, ja rozumiem, ze to Pana chleb powszedni i ze pisac bedziesz, bo tylko to w miare (i tylko w miare) potrafisz. Daj tym ludziom spokojnie prowadzic biznes, przestan Pan juz dzialac wedle swoich zawistnych pobudek, bo moze nie zdajesz sobie sprawy (w prawdzie to wymaga konstruktywnego myslenia) ale dzialasz na szkode ludzi zatrudnionych w Termach, ludzi, ktorzy pewnie dwoją sie i troja aby zyskac rynkową pozycje, a w efekcie na szkode bytu w ktorym zyjesz. Wyciagasz, naciągasz, dopowiadasz, juz na wymioty zbiera od tej pisaniny…

ja ja ja

To jakiś samorządowiec , niemota napisał : ale tu nie działa to samo co w urzędzie : tu trzeba pisać prawdę ….

łowca kmiotków

Co chcielibyście ,aby sprawa przyschła ?, a oszuści żyli sobie spokojnie. Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju postepowanie.Trzeba rozliczyć ściemniaczy, a jak piszesz o pozycji to chyba raczej ……na kolanach

stat

Byłem tam któregoś dnia przez dłuższy czas. Naliczyłem około 50 osób. Ale wtedy jeszce nie było uczniów. Ale mimo wszystko. Czy w tym dniu było tylko tyle osób, a w innych, jak mnie nie było, to przychodzi ponad 800?

Lau

Stałeś i liczyłeś? Niesamowite :))

ja ja ja

Prawda ? Ale czy to takie trudne ? No chyba ,że w szkole tylko po ścianach mazałeś .

Lau

Ja zwyczajnie dziwię się, że nie masz co robić tylko liczyć ludzi w Termach…załosne

łowca kmiotków

raz piszesz ,że to niesamowite , za chwilkę ,że żałosne. Chyba miałeś tego samego nauczyciela od matmy co amatorzy – budowniczy ?

Lau

Wiesz co to jest ironia? Widac matematyka to Twoj konik, humanistycznie duzoooo słabiej

łowca kmiotków

Wiem i odpiszę ironicznie. Wpisujesz się w internetowy szablon piszącego posty. Odpowiem Ci standardzik Portale są pełe bezwartościowych POlonistów.

Lau

Twój nick mówi wszystko..

gość

Panie Maczyta , ty się Boha nie boisz .

wierszyk

Mykoła, Mykoła
Ojczyzna cię woła
Ty zaś nieboraku
uciekłeś do Lachów.
Tuś się zadekował
Na koszt gospodarza
I masz jeszcze czelność
W domu go obrażać…

Mirosław Maczyta

Czytam kolejny raz i dochodzę do konkluzji, że niektórym, mówiąc językiem młodzieży wara opada ze zdziwienia. Tak bardzo liczyli na porażkę, na niepowodzenie tej inwestycji, a tu masz babo placek. Do licha ciężkiego – Termy na plusie – szok, rozgoryczenie, porażka . Co robić dalej, jak jeszcze dowalić dla Starostwa, Burmistrza ? Nie ma pomysłu – a miało być tak pięknie, Termy miały paść, Panowie Harhaj, Protas i Wajs w pasiakach na wybiegu we Barczewie. Słowem byłby balsam dla duszy. Redakcja niestety kolejny raz nie odrobiła pracy domowej. Czytam, że to Pan redaktor uzyskuje informacje z PUP, ze Starostwa, a pod tekstem podpisuje się Adam Socha. Czyżby pseudonim literacki, czy „współpraca we wspólnej sprawie ” ? Wielka szkoda, że taką „reklamę” robicie dla tej inwestycji, wielka szkoda, że tak „pomagacie” w rozreklamowaniu, w nagłośnieniu , w zapraszaniu turystów do lidzbarskich Term. Czasami się zastanawiam, co musi być takiego w mózgu… Czytaj więcej »

gosc

A może teraz w końcu coś merytorycznego odnośnie artykułu ???

goscgosc

Merytorycznego o działaniu Term po 3 miesiącach funkcjonowania nowego obiektu – żart czy co, nawet student przedsiębiorczości wie, że żadnego biznesu nie ocenia się po I kwartale !!! szczególnie uruchamianego w lidzbarskiej atmosferze.

gosc

Człowieku, Czy Ty się nazywasz M.M. ?? Jeśli nie, to nie odpowiadaj 😉

Trombullus

Każdy wie że pierwsze chwile biznesu zarabiają na ludzkiej ciekawości, chęci spróbowania, potem następuje weryfikacja oferty. Termy już nie mogą liczyć na mieszkańców, ponieważ tych co na nie stać ogarnęła na lata mania zaciskania pasa z powodu urywania się powiązań i widzą utratę dochodów. Teraz zamiast iść na Termy trzeba będzie płacić Vat, zatrudniać na legalu lub brać pod uwagę utratę dożywotniego stanowiska na urzędzie. Idzie lato i ono rozwieje wątpliwości co do trafności inwestycji, czy będą turyści, skłonni kąpać się pod dachem w zimne wodzie itd. Z Termami będzie jak z zakupem trampoliny- chwilowy zachwyt a potem jedynie obowiązek utrzymania w dobrym stanie przed sprzedażą na rynku wtórnym.

goscgosc

Zamiast trzymać kciuki żeby przyjechali turyści tylko biadolicie jak stare baby. Zakładam, że ani Pan ani większość tu piszących nie ma najmniejszego pojęcia o prowadzeniu firmy. Zakładam, że w wakacje Termy powinno odwiedzać grubo ponad 1000 osób dziennie.

Jeżeli Pana nie stać na kąpiel za 15-20 zł lub jej Pan nie lubi proszę wypowiadać się za siebie. W dni wolne w Termach jest do 1500 gości i to się powtarza od wielu miesięcy (nie są to uczniowie i tacy mieszkańcy Lidzbarka jak Pan – na szczęście bo te maruderstwo może być zaraźliwe).

Jak Pan wykracze a NL ciągle będzie odstraszał ludzi z zewnątrz to rzeczywiście zbankrutujecie z tymi Termami i wtedy będzie rzeczywiście powód do płaczu.

Natomiast co do oceny działalności projektu po 1 kwartale powtarzam jest to absurdalne.

P.S. Ktoś na tym forum napisał kiedyś, że bieda to stan umysłu i to jest prawda, szczególnie w Lidzbarku jak widać.

API

Nowy cennik w Termach Warmińskich traktuje cały okres wakacyjny jak weekend, więc ceny w tym okresie będą odpowiednio wyższe. Podobnie ferie i inne przerwy;)
Pisząc prościej, dla mniej bystrych: w wakacje nie będzie taniej w tygodniu a drożej w weekendy. Całe 2 miesiące będzie drożej.

Golden Eye

cyt. AB Ktoś na tym forum napisał kiedyś, że bieda to stan umysłu i to jest prawda, szczególnie w Lidzbarku jak widać. Tak szczególnie gdy wybiera się władze w takim stanie umysłu. Tak więc po 1 kwartale powinno być świetnie z racji reklamy :):) latem więc chcą się nachapać , aby przetrzymać zimę. No cóż każdy ma swój plan. Może jakiś ” mundry” napisze pracę nt wpływ portalu NL.na frekwencję turystyczną w termach :):)Nie wiem dlaczego fani mają takie przeświadczenie, wszak tajniki finasowe czy głupota budowniczych nie interesuje turystów:):) Obawiam się ,że tyle tego jest w Polsce ,że te pseudotermy nie są żadną atrakcją , No chyba ,że dla miejscowych „gumofilców”. Nie mniej jednak odnoszę wrażenie ,że operator i tzw władza musi iść ręka w rękę, bo istnieja pewne zalezności ( PUP, trzymanie buzi na kłódkę, ciche wspomaganie, naprawy fuszerek, koszenie trawy przez drogówkę itp). Z drugiej strony dziwi ta… Czytaj więcej »

goscgosc

Trzeba się zdecydować czy Termy maja być za darmo czy mają przynosić zysk, w ekonomi stanowisko godzące te dwa parametry nie jest znane.

goscgosc

Zniszczyć, zdeptać i opluć to każdy głupi potrafi. Zbudować i zrobić coś pozytywnego to dużo trudniejsze i wielu nawet nie ma odwagi spróbować.
Pytanie jest takie ile osób nie odwiedziło Term w Lidzbarku i samego Lidzbarka przez szkalowanie, pomówienia i złe opinie z Naszego Lidzbarka. Proszę poczytać FB Term ile osób jest pozytywnie zaskoczonych, że to fajne miejsce. Większość tych opinii wynika z przekazu generowanego przez nasz Lidzbark. Pogratulować, że potencjalni turyści i goście omijają Lidzbark dzięki jego mieszkańcom. Ocenę pozostawiam lokalnej społeczności.

ja ja ja

Hm … jak ci wara opada , to może trzeba już zakończyć komentowanie ,a wziąć się za zdrowie ,to akurat twoja platforma zostawiła w stanie idealnym ,więc na pewno cię szybko zdiagnozują …w Tworkach podobno mają skuteczne terapie …

goscgosc

Nosił wilk razy kilka poniosą w tym samym stylu kiedyś wilka. I nikt nie uroni łzy i to dopiero będzie boleć.

adamUS

API kiedyś napisał coś pozytywnego??? Zawsze tylko problem albo nagonka, tylko na tym budujesz swoją pozycję. Nikogo nie bronię ale już dawno przeszło to w fanatyzm…. Najgorsze że ludzie jak lemingi, co przeczytają to od razu wierzą.

Mimi00

Zgadzam sie!

A.B.

Nieśmiało pragnę donieść, dziś odbyła się rozprawa o 9.30 WSA, – pozwany i pozywający nie stawili się.

A.B.

Wnioskuję, Pan Redaktor cieszy się i czeka na potknięcia Term. Źle to świadczy jako mieszkańcu naszego miasta.
Radziłbym wprowadzić zakłady u bukmachera i obstawiać Termy +, czy Termy -. przynajmniej państwo/my/ skorzystamy na
podatku od zakładów.
Swego czasu zakładano się, czy inwestycja „wypali” w terminie, czy nie. Ot, taka nasza mentalność, liczenie na złe.

mieszkaniec

Tak wracając do plebiscytu : kto na tą Jaskólską głosował ?
Ona ma aż tak wielką rodzinę …???

mieszkaniec

Mam jeszcze taki skromny apel : Ludzie ! Głosujcie w plebiscycie ,bo drugiego takiego długo nie będzie .

pozycja

Kto to widzial? …jedna pani nad jednym panem

goscgosc

Podpis Adam Socha – a jego artykuł wygląda trochę inaczej więc powinno być Andrzej Pleśniak

Podanie

Panie starosto mam pomysł na kolejny krok w rozwoju naszego miasta. Weź pan jeszcze trochę kredytu pod zastaw budynków w mieście i powiecie. Weż pan dofinansowanie z uni (pan poseł załatwi). Wybuduj mi pan krytą halę do zjeżdżania na nartach.Obok term. Zakup mi pan, maszyny do naśnieżania, ratraki i wyciągi. Schłodź pan trochę klimat w hali podłączając ją latem do obiegu wód płynących w termach( mogą być bez podgrzewania, koszt żaden). Daj mi pan za darmo pracowników (stażystów) z PUP i zwróć mi pan koszty na wyposażenie wypożyczalni nart, stanowisk pracy itd. itp. Zrezygnuję nawet z pana Ż. na półetatu co ucieszy pewnie również pana burmistrza. Obniż mi pan podatki, które inne firmy płacą do miasta i powiatu. Zbuduj mi pan dobrą drogę dojazdową do stoku ( taką polbrukową, jak wajsowka). Przyślij mi pan klientów czyli uczniów na obowiązkowe zajęcia wraz z nauczycielami, opłaconych z pieniędzy podatników. W zamian wpłace… Czytaj więcej »

gość

Zastrzeliłeś całe PO ! Brawo za celne oko 🙂

abc

Goście NL zasponsorujmy staroście podanie o rezygnację z uzasadnieniem.

goość

Starostwo bedzie musiało udostępnić to miastu, a tam nie ma większego problemu z udostępnieniem „informacji publicznej ” !
Szkoda tez, że nie wiemy kto liczył i jakimi sposobami ; )
Kolejna śmierdząca i zarazem bardzo ważna sprawa dla mieszkańców, nie ujrzy światła dziennego ?

zatroskany

Serdecznie zapraszam do dyskusji i oceny mentora łamów NL szanownego Pana MM.

Trombullus

Czarny chleb i czarna kawa…https://www.youtube.com/watch?v=gvDKuRP8vRE