Lis 082015
 
MKS Polonia Lidzbark - Cresovia Górowo Iławeckie

MKS Polonia Lidzbark – Cresovia Górowo Iławeckie

Dobre wieści ze stadionu miejskiego – MKS Polonia Lidzbark rozgromiła zespół Cresovia Górowo Iławeckie 2:0. Czwarta w tabeli drużyna z Górowa Iławeckiego była zdecydowanym faworytem spotkania, jednak podczas dzisiejszego meczu stanowili co najwyżej tło dla znakomicie grających zawodników Polonii (11 w tabeli). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Piotr Bączek i Kuba Kołodziejczyk. Niewątpliwie 12 zawodnikiem Polonii w dzisiejszym meczu byli kibice. Co prawda na stadion przyjechała także grupa sympatyków Cresovii, lecz podobnie jak i zawodnicy, stanowili oni jedynie tło dla niezwykle gorącego dopingu Lidzbarczan. Poniżej w pliku dźwiękowym fragment dopingu naszych kibiców, oraz kilka zdjęć z meczu w galerii TUTAJ. Mecz rozegrano przy sztucznym oświetleniu.

 

 Posted by at 1:04 am
Powiadom o
Piotr

Ludzie, wyciszcie się. Skoro jest mowa o sporcie to może wspomnijmy i chwilą ciszy uczcijmy pamięć S.P. Czesława Pieczykolana, wieloletniego nauczyciela szkoły nr. 3 w Lidzbarku Warm., który był wspaniałym pedagogiem, nauczycielem w-fu , wychowawcą wielu pokoleń, posiadający wielki takt, wyczucie i wizję a przede wszystkim szacunek do człowieka . Brakuje nam takich ludzi . Kochajmy ich – tak szybko odchodzą.

OK-s

Fajnie, że dział SPORT na stronie zaczyna żyć i że są takie artykuły. Brawa dla Polonistów za wygraną i oby był to początek marszu w górę w tabeli… Szkoda tylko, że co niektórzy komentatorzy (na przykład "ulubieniec" tego forum M.M. i kilku innych) dodało tu jakieś bzdurne teksty, które w ogóle nie mają nic wspólnego z tematem artykułu – najlepiej jakby admin to kasował albo przenosił gdzieś do jakiegoś działu ŚMIECI 🙂

Jurand

Brawo API za fajny artykulik o naszej Polonii .Był to fajny meczyk ,piłkarze zagrali z sercem ,walczyli jak lwy ,ofiarnie z sercem i dzięki temu wygrali.Brawo.Osobne brawa dla kibiców za fajną atmosferę na stadionie.Było super. Więcej sprawozdań z meczów Polonii.

krzysztof

wracamy do meczu…bardzo ostry mecz …napastnik Polonii w szpitalu…wynik 2:0

Gość

I kolejna dygresja.
Fakt, że komentarze po każdym artykule, bez względu na temat, schodzą na warunki życia, pracy i płacy w mieście, świadczy, iż te właśnie problemy są dużym, a może największym problemem w mieście. I nad tym powinni pochylić się włodarze naszego miasta i powiatu, a nie ciągle podkreślać, jak to pięknie odnowione mamy centrum i jego okolice. Miasto to nie tylko budynki. Pamiętajcie o ludziach, którzy w tym mieście żyją, bo praca na urzędach, to służba dla dobra mieszkańców. Realizowane cele powinny być zgodne z oczekiwaniami tychże mieszkańców. Może po zakończeniu spotkań warto byłoby przedstawić nie dokonania władz miejskich, a zgłoszone oczekiwania mieszkańców i o tym podyskutować, choćby na tym forum. co o tym

arni

…" Jak w Lidzbarku płacą minimalną to jadę do Warszawy,wynajmuję pokój za 500 zł ,pracuję a rodzinie posyłam 3000 zł. No nie ma innego wyjścia,upieranie się, że praca mi się należy tu i teraz za godne wynagrodzenie dawno poszło do lamusa. …' Panie MM jak już mają rodziny rozstawać sie ze sobą to jadą za granice i tam godnie zarabiają . Tak więc pańska teoria na temat nie ma racji bytu .

Mirosław Maczyta

Ma rację bytu, pod jednym warunkiem. Że jest się fachowcem w danej dziedzinie a nie partaczem,
Dobrzy fachowcy w budowlance zarabiają grubo ponad 4 tyś zł w Warszawie.
A bilet z Warszawy do Lidzbarka to 30 zł, 4 godziny i jest się na weekend w domu- jak się chce.
A jak ktoś chce "czy się stoi, czy się leży to się należy " to już nie w Polsce, może Korei Północnej.

Mirosław Maczyta

Userze " arni " – ani ja ani AB nie patrzymy li tylko na zysk. To absolutna nieprawda. Oboje wyznajemy starą zasadę, że " nikt tak człowiekowi nie zaszkodzi jak on sam lub nikt tak człowiekowi nie pomoże jak on sam " Umowy śmieciowe, czy inne formy zatrudnienia są typowymi umowami na rynku pracy,miały służyć uelastycznieniu tego rynku, a stały się zjawiskiem patologicznym. I to nie jest wina rządzących, obojętnie z jakiej opcji politycznej , to jest spowodowane dynamicznie zmieniającą się sytuacją na świecie. Nikt w 2013 roku nie przewidział co się stanie na Ukrainie i jakie to może przynieść konsekwencje.A przecież praktycznie cały polski przemysł sadowniczy żył z eksportu do Rosji. Nagle wszystko się załamało, pracę straciło lub wykonywać ją zaprzestało ponad 100 tyś osób, nie liczę strat w towarze, w kosztach utrzymywania chłodni,przetwórni itp. To ogromne straty idące w setki milionów euro. Czy PO wywołało ten kryzys ?… Czytaj więcej »

Andy

Panie Mirosławie, proszę sprawdzić informacje na które się Pan powołuje.
Od stycznia do maja 2015 roku wartość eksportu artykułów rolno-spożywczych z Polski wyniosła 9,3 mld euro. W porównaniu do analogicznego okresu 2014 roku jest to wzrost o około 480 mln euro, czyli o 5,5%.
Link do artykułu: http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Pras

Mirosław Maczyta

Cytat z tego samego tekstu
" Wprowadzone zakazy spowodowały faktyczne zablokowanie rynku rosyjskiego dla wielu towarów rolno-spożywczych i w konsekwencji spadek wartości eksportu tych towarów do Rosji. W pierwszych 5 miesiącach tego roku wartość sprzedaży do Rosji to 152 mln euro wobec 345 mln w stosunku do okresu I-V 2014. To spadek o blisko 70%. "

Ja chyba pisałem o relacjach handlowych z Rosją w kontekście kryzysu na Ukrainie, a nie całym eksporcie produktów rolno spożywczych. A to zasadnicza różnica.

Turczyn

" Jak w Lidzbarku płacą minimalną to jadę do Warszawy,wynajmuję pokój za 500 zł ,pracuję a rodzinie posyłam 3000 zł. " Debil nie zna realiów życia w Wawisz! Za 500 zł to wynajmiesz miejsce w pokoju a nie pokój. Posyłasz 3000 rodzinie . To ile tam w Wawie się zarabia, że odłożysz jeszcze 3 0 0 0? Tyle to odłożysz jak wy jedziesz ze zrujnowanego przez PO PSL kraju za granicą. Dokładnie tyle się tam odkłada.

Mirosław Maczyta

Proszę zapytać tych co tak pracują. A jest ich niemało z naszego miasteczka.
Najlepiej siedzieć, nic nie robić i oczekiwać, że to Państwo ma nam zapewnić pracę, mieszkania, darmową opiekę medyczną i cała resztę
Tak to nawet w komunizmie nie było drogi Panie Turczyn.
Może jakiś przykład ze świata jak to Państwo wszystkim obywatelom zapewnia pracę, dobra socjalne i cała resztę.
Żeby było z kogo brać przykład i podążać ich drogą rozwoju.

arni

Bartosz Marczuk dla WP cyt : …"Polska nędza ma twarz dziecka – to najmłodsi są w kraju najbardziej narażeni na ubóstwo i nie zmienią tego ani bezczelne wypowiedzi posła Niesiołowskiego o mirabelkach ani buczenie w Sejmie posłów PO. GUS podaje, że poniżej minimum egzystencji (nie mogą zaspokoić podstawowych potrzeb biologicznych) żyje w kraju ponad 800 tys. dzieci… " . Do tego doprowadziły rządy PO przez 8 lat . Pan AB , MM i inni o podobnych poglądach niech zaczną patrzeć na aspekty społeczne a nie tylko zysk . To właśnie umowy śmieciowe , wykorzystywanie pracownika , straszenie go zwolnieniem , brak mieszkań doprowadziły do takiej nędzy . Nie wstyd wam pracodawcy i sympatycy PO ????????

normalny

No panie Harhaj i Wisniowski.Jak wy możecie nam mieszkancom spojrzeć w oczy? No panie Kędzierski ze swoją świtą radnych : wykiwaliście peowcy nas, a teraz to wy ze swoich diet opłacajcie to gowno. Akurat ta suma miesięcznie wystarczy!!!! Sami ekonomiści Rządamy nowych wyborow!!! Wszyscy do dymisji, a powiat i miasto zaorać….

konka

czytając Twój wpis mam prośbę, nie podpisuj się ''normalny''

Po przerwie

Jestem stałym bywalcem występów Polonii i wynik jest lepszy jak gra ale jest promyk nadziei na utrzymanie. Najwiekszym sukcesem jest zachowanie Kibiców. Od 3 ligi ( a to było naście lat temu ) czegoś podobnego nie pamiętam. Nauka nie idzie w las , był mecz z Falą Wariuje i przyjezdni kibicowali głośno , Górowo też podrażnilo Naszych, stad w odpowiedzi zrodziła się fajna atmosfera. Zawodnicy Polonii też byli zaskoczeni i nie zabardzo wiedzieli jak się zachować po końcowym gwizdku, ale zalapali i koniec był super. Pozdrawiam

Turczyn

Byłem na meczu z Reszlem, też byli przyjezdni kibice. Dziwię się, że jeszcze nie ma tu w LW szalikowców.

skorupa

To proste. Lidzbark 100% STOMIL !!

Anonimowo

Hahahaha Haha

ass

Slaba masz pamiec Po przerwie przez rok czasu byl fan klub o nazwie lidzbarskie lwy, tak to juz w okregowce.

000

i najważniejsze na meczu też byłem i miód piłem fajny mecz fajny wynik i kibice tym razem dopisali Brawo Polonia! oby tak dalej

ooo

trombek masz racje tylko dotacja był ze specjalnym przeznaczeniem z unijnej kasy wiec na inne projekty by nie było takiej kasy nie ma co gdybac ale 10 tys to jest jakaś masakra jest jeszcze zysk ukryty też w miejscach pracy dla ludzi z okolicznych miejscowości
ale 10 tyś?

Trombek

Jestem w pełni świadomy iż nasza składka do UE wraca do nas z wytycznymi,, jak mamy wydać naszą składkę + na co zaciągnąć kredyt w zachodnim banku- odprowadzającym pieniądze z Polski.

Trombuś

A można być świadomym tylko trochę? Ta składka to jakiś bumerang – wydajesz, potem wraca i nowu wydajesz. Wow, jak w reklamie. Jak się "odprowadza" pieniądze z Polski? Jesteś śmieszny 🙂

Trombek

Ja nie na temat ale musicie to zobaczyć.
– Koszt budowy Term 120mln zł.
– Koszt budowy 48000m2 powierzchni mieszkalnej- 120mln zł
– Za120mln można wybudować 1000 mieszkań o powierzchni 48m2
– czynsz w wysokości 300zł za jedno mieszkanie daje mieięcznie kwotę 300 tys zł.
Heh.. skoro nasze władze zgodziły się na 10 tys zł miesięcznie za Termy, więc gdyby zamiast Term powstały mieszakania czynsz za jedno mieszkanie o pow. 48m2 wynosiłby-10zł.

Zysk z mieszkań?
Tanie mieszkania dla osób mieszkających kątem u rodziców, napływ ludzi do LW z okolicy, zysk z czynszu 300tys miesięcznie.

Zysk z Term?
Możliwośc wykąpania się w grzanej wodzie, kilkanaście miejsc pracy za najniższą krajową, kilka lepiej płatnych i zysk aż 10 tys. miesięcznie.

No tak… ale przecież chodziło zeby żyło sie lepiej tym co już mają swoje 100m2

krzysztof

witam…masz rację co do wyliczeń kosztów budowy TERM i kalkulacji w przeliczeniu na mieszkania….jest jedno ale…zysku z TERM nie będzie,jest to inwestycja deficytowa…miesięczne podgrzanie wody to koszt ok…63000,00

arni

Zgadam sie z Tobą , ale Unia dąży do utworzenia tutaj skansenu a " hura optymiści " przytakują . PO wyrządziło już tyle szkód w tym państwie , że już gorzej być nie może . Po co umożliwili ludziom z Niemiec odzyskanie nieruchomości na tym terenie ??? Tym samym pozbawili Polaków dachu nad głową .

Trombuś

Ty, ekspert – a nie łatwiej rozdać te 120 baniek każdemu po równo – policz ile by ci przypadło w udziale… Karkołomna logika. Jesteś śmieszny.

ynnny

Rzeczywiście trąbek!

Bombek

Dobrze by było gdybyś Panie Trąbku zarządzał takimi mieszkaniami, pobierał czynsz w wysokości 10 zł i zapewniał oświetlenie klatek, sprzątanie, odśnieżanie, administrowanie….

piotr

brawo, nareszcie jakiś sensowny artykuł się pojawił (bez starosty, burmistrza, powiatu, miasta, term…………)

Gość

Sensowny artykuł i fajny mecz