Sie 292018
 

A więc Szanowni Państwo zaczęło się!!! Wiem, wiem,  zaraz czcigodni obrońcy poprawności stosowania naszego języka ojczystego zarzucą mi, że nie zaczyna się wypowiedzi od „więc”. Ale moi drodzy , mam zamiar „wypowiedzieć” słów kilka na temat rozpoczynających się wyborów samorządowych. A jak sami dobrze wiecie, w tym czasie wszelkie zasady i reguły schodzą na nieco dalszy plan. Mam więc nadzieję, że w tej ogólnej atmosferze radosnej twórczości, łatwiej Wam będzie wybaczyć  i moje w tym i innym zakresie rozpi(a)sanie.  A więc, …stało się.  Pan Premier Morawiecki ogłosił  dzień 21X2018, dniem, w którym oddamy  głos na swoich lokalnych ulubieńców.  Od momentu  ogłoszenia terminu wyborów mogła już ruszyć z pełnym impetem –  bo legalnie – Kampania Wyborcza.  Niby  to oczywiste i prawnie umocowane, ale chyba tylko  Kukiz’15 z uporem godnym odnotowania ,  tej zasady się trzymał.  W Warszawie mieliśmy wspaniały pokaz tzw. prekampanii.  Kandydat  wywodzący się z Platformy Obywatelskiej, czyli tej samej partii, z której wywodzi się obecna Pani Prezydent (wielce zasłużona w dziedzinie  reprywatyzacji warszawskich kamienic), rozpoczął swoją kampanię dużo, dużo wcześniej. Wprawdzie już na samym początku  przyćmił sondażową przewagą swojego  kontrkandydata z Prawa i Sprawiedliwości,  to już w dniu oficjalnego rozpoczęcia kampanii, jego przewaga stopniała niemal do „0” (słownie-zera). Ten spektakularny falstart, zawdzięcza z pewnością  Pan Trzaskowski, Panu Jakiemu , którego propozycje dla Warszawy i Warszawiaków najwyraźniej podobają  się bardziej. A może pan Jaki jest po prostu i zwyczajnie, uczciwym i przyzwoitym człowiekiem, który nie pozwoli wyrzucać ludzi z ich domów na bruk, czy poniewierkę? Czy Warszawiacy to docenią? Tego nie wiem.  Jedno jest pewne.  Pan Jaki nie popełnia tylu gaf i niezręczności co Pan Trzaskowski.  W każdym bądź razie nie posunął się do degradacji Marszałka Piłsudskiego do stopnia generała.(…) Tak sobie myślę, że kandydat  PO na prezydenta Warszawy powinien zastanowić  się nad ogłoszeniem zakończenia swojej kampanii  już teraz, bo tendencja zniżkowa w sondażach jest porażająca i przypomina spadek ogłaszanej temperatury wody, wydobywanej w Lidzbarku Warmińskim przy budowie term . O ile dobrze pamiętam były to na początku wartości w okolicach 50 a jak wiadomo skończyły się w okolicach 20. I na dodatek podobno termy już toną …Oj!Oj! …Miejmy nadzieję, że nie  zatopią przy okazji miasta i powiatu.  A tak  na marginesie – ciekawe, czy aktor Żebrowski  skoczyłby do tej zimnej wody, hop! plum!„za Rafałem”(???). Kto wie , może jakiś kurs ratownika ma…

No, ale dajmy spokój Warszawie . To jednak inna liga. I nie ma tu znaczenia fakt, że mają u siebie klub piłkarski  o jakże bliskiej naszemu sercu nazwie. Polonia, ech…Polonia. Ale, ale, nie cieszcie się z tego. Nie ma wcale pewności, że – jak wygra opcja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – będziecie mogli grać w swoich tradycyjnych czarnych  koszulkach. Toż to – „nawiązanie do symboliki faszyzmu” – powie pani Gawor i zamknie stadion Polonii w Warszawie a później … No dobra ,koniec z dygresjami i czarnowidztwem. Jeszcze tylko P0proszę wszystkich szKODników w czarnych koszulkach z napisem KONSTYTUCJA aby zmienili je na bardziej  kolorowe – tęczowe.(sic) Tymczasem, na naszym podwórku też się zaczyna coś dziać. Tak trochę w znanym nam tempie „slowcity”, niemniej  jakieś przecieki już się pojawiły.  Podobno tworzą się nowe komitety.  Nowi kandydaci zbierają siły i odwagę  wymyślając  przy tym nośne i pompatyczne hasła. Budują karkołomne programy. Tworzą listy spraw potrzebnych i kompletnie niepotrzebnych. Będą oczywiście starali się je zrealizować , ale jak wiadomo z różnych powodów – jak najbardziej obiektywnych – w ogromnej  większości im się to nie uda(…) Panowie i Panie nie przejmujcie się niczym! Piszcie w programach co tylko chcecie. Papier wszystko przyjmie a ciemny lud to kupi. Zresztą zawsze możecie nawiązać do wypowiedzi jednego z posłów …..bodaj z Nowoczesnej czy z PO , który  w wystąpieniu jasno deklaruje, że – „nie ma co się oszukiwać, ale my naszych programów nie zrealizujemy”.  No drodzy Państwo , czyż takie bezprecedensowe, bezgranicznie szczere oświadczenie tego posła  nie jest miodem lejącym się na Wasze serca? Takie mega usprawiedliwienie niepowodzenia A PRIORI.  Genialne!

No dobra, nie będę już  dłużej przeszkadzał, tworzącej w artystycznej męce i rodzącej się przyszłej elicie naszego miasta. Zabierzmy się za „starą” elitę. Tym jest jednak trochę trudniej.  Bo, czyż to nie oni ze zdumienia przecierają oczy i z trwogą konstatują, że to już, ach, już nadchodzi kres ich 4 letniego panowania? Czyż nie rodzi się  w  ciemnych zakamarkach ich sumienia i duszy  drażniąca Myśl o tym, że muszą jakoś rozliczyć się z wcześniej składanych obietnic i zobowiązań? Hm… może u niektórych…ale z pewnością nie u wszystkich . Ci pozostali  zbierają się i radzą wspólnie co z tym fantem zrobić . Oczywiście nie zastanawiają się nad tym, jak by tu usprawiedliwić  swoje kłamstewka,  obiecanki czy też blisko 4 letni okres arogancji i ignorancji spraw mieszkańców. Nie,  to jest przecież poniżej ich godności osobistej  i rozbudowanego w okresie kadencji Ego. Oni są bardziej kreatywni.  Oni zajmują się nową nazwą  Komitetu Wyborczego !!!  Zamierzają  wystąpić  w kolejnych wyborach!  Choć w mocno zestarzałym składzie ale za to pod  nową nazwą.  Wiadomo, „stara” się zużyła , ma już worki pod oczami, obwisłe  to i owo …A nowa ? No, nowa jest zawsze młodsza, jędrna, taka ech, energiczna , no i Niezależna . A właściwie Niezależny , bo to ma być Komitet. Oprócz tego  prowadzą intensywne rozgrywki polegające na przeciąganiu  radnych z innych ugrupowań czy partii na swoją stronę.  W końcu coś im załatwili a ci muszą spłacić teraz dług wdzięczności. Niektórzy przechodzą pod inne sztandary dość  bezceremonialnie . Inni wciąż udają przed sobą i mieszkańcami , że są np., nadal w PiS. Czy farbowanym lisom  uda się znowu wykiwać mieszkańców? Zobaczymy.

A.A.

 

 

 

 Posted by at 6:28 pm
Powiadom o
krzysztof

szanowni kandydaci na radnych,, burmistrzów , przefarbować się łatwo ,, ale umyć wiele trudniej….wielu kandydatów przypomina arbuzy,,,jak się patrzy widać zielony……., jak się przekroi ”’czerwony…czy w tej naszej małej polityce ,na naszym podwórku też tak musi być??

krzysztof

jaki PiS daje PO — pis ? mamy przykłady ,kandydat na burmistrza z ramienia PiS…, bez szerszego komentarza

Realista

Jak ten czas szybko leci. Niedawno świętowaliśmy obalenie podobno burmistrza dyktatora,radowalismy dusze że idzie nowe. Te nowe trwało może miesiąc, góra dwa. Nowy włodarz połapał się że „bez Boga (PO) ni do proga” i wybrał opcję całkowitego podporządkowania zamiast walnąć pięścią w stół i iść swoją drogą. Ludzie z jakiegoś powodu głosowali na P. Wiśniowskiego a za kontynuacją tego co było. Szybko nowy burmistrz o tym zapomniał, wielka szkoda. Nie zrobił nic co obiecywał w kampanii wyborczej. Jeśli chodzi o to że RM by wszystko co nowe blokowała to rozwiązanie zawsze proste. Prawdziwy gospodarz robi wtedy spotkanie z mieszkańcami i ich informuje o blokadzie przez RM jego programu. Po kilku takich spotkaniach robi się referendum i nie ma RM. Ale to trzeba mieć …. i zechcieć tak działać. Nie znam prawie nikogo z tych komitetów wyborczych ale na mój nos to są farbowane lisy. I tu ważne zadanie dla redakcji… Czytaj więcej »

Kropek

Realisto, zgadzam się z Tobą w 100%! Super pomysł, żeby opisać komitety i kandydatów. To byłby wreszcie konkret. Kluczem jest poinformowanie opinii publicznej.

gość

Realisto weź ulotkę wyborczą z programem Jacka Wiśniowskiego i wypunktuj co zrealizował, a czego nie ?
A takie gadanie cyt . ” Nie zrobił nic co obiecywał w kampanii wyborczej.” jest po prostu kłamstwem !

Burger

Jak zwykle przydupas burmistrza do usług. KS, nie kompromituj się, bo nawet dziecko wie, że burmistrz zrezygnował z realizacji swojego programu na rzecz realizacji programu po czyli wnmo

API

Trzeba zebrać kasę na drukowane wydanie. Ono znacznie bardziej oddziałuje.

Małomiasteczkowy.

Pięknie napisane, brawka dla autora. Rzeczywiście śpiący rycerza strasznie się urobili w tej kadencji. Wymienić wszystkich ,bo starzy wyjadacze psują chęci do działania nowym. mamy przykład wmno i 5 Gmin. To tak jakby stary leniwy pracownik miał nauczyć młodego jakie są jego obowiązki.
Stara ekipa przesiądzie się do nowego tramwaju i pomknie jak po szynach do swojego celu. Dlatego też trzeba rozliczyć te towarzystwo i rozpropagować hasło: Byłeś radnym ? … To już nie będziesz !

Małomiasteczkowy.

A tu coś dla tych co nie bardzo kojarzą.. o co idzie w wyborach samorządowych.
http://kontrowersje.net/koniec_wakacji_czas_na_ostr_har_wk_wybory_samorz_dowe

Mab

Piec gmin? Toz tam babka biega z cieslinskim.
Po co nam znowu kolejni fasadowi ludzie

borys

na mieście już plakaty kandydata na burmistrza z pisu 🙂 szybko

gość

Czyli kto ?

Tris ;)

Lidzbark Warminski to najgorsze miejsce w Polsce .Sam smród ,syf i patologia a nawet nie wyszedłem z domu .

łofca kmiotóf

… racja. Wystarczy nie wychodząc z domu wejść na naszlidzbark sama pisovska patologia 🙂

Małomiasteczkowy

Przebywając tu odrabiasz jakąś pokutę ?

Aleksandra

Tris brawo ! Patrzymy na miasto przez pryzmat własnego domu , często nieidealnego. Pozdrawiam .

Kropek

Artykuł dobrze napisany, dużo ironii, ale trochę mało lokalnych konkretów, jak dla mnie.

Tomasz

No tak, opozycja nie realizuje obietnic. A jak się ma obiecana przez PiS „reforma sądownictwa” do całkowitego podporządkowania władzy sądowniczej jednej słusznej partii? Czy PiS wygrałby wybory, gdyby informował Polaków o wyprowadzeniu nas z UE? Nie słowa więc są ważne, lecz czyny!

Małomiasteczkow

M. serfujesz czy trolujesz ? Na innym forum za wpis niezwiązany z artykułem już byś wyleciał.

Trombullus

Drogi Tomaszu nie mów „hop” zanim nie przeskoczyłeś. A co będzie gdy okaże się że większość naszych rodaków ma w głębokim poważaniu ten chory twór jakim jest UE? Twoja wypowiedź przypomina hasło ” Komorowski nie ma z kim przegrać”. Wystarczy naświetlić w prostej tabelce: dotacje, minus składka na UE, podatki i zyski wyprowadzone z Polski, różnica bilansu eksport, import = X
Myślę iż po zobaczeniu wyniku nawet najbardziej zapaleni zwolennicy UE zaczęli by pisać petycje o szybki Polexit.

Tomek

UE to nie chory twór! To świadomie stworzona, swego rodzaju, platforma do realizacji projektu z 1915r., projektu Mitteleuropa. To projekt zjednoczonej Europy, pod przewodnictwem Niemiec, z krajami satelickimi, o gospodarkach niekonkurencyjnych, a wspomagających gospodarkę niemiecką. To taka IIIWŚ, ale bez karabinów i dział. Pozdrawiam Wszystkich w LW!

Trombullus

Wszystkie starożytne twory scalające wiele narodów zaczynały się rozlewem krwi i kończyły tym samym. Cesarstwo rzymskie, Bizancjum, imperia kolonialne, ZSRR z układem warszawskim. Zawsze sztucznie stworzone, rozległe imperia nie utrzymują się zbyt długo w całości i kończą zawsze źle. Czas końca UE zaczął się wraz napływem uchodźców. Koniec Unii jest nieunikniony i przysporzy wiele złego całej Europie. Osobiście przewiduję rozległą hybrydową wojnę domową na terenach z uchodźcami i stany wyjątkowe w sąsiednich krajach. Z pewnością nastąpi to po wyborach do Europaralmentu kiedy lewactwo odejdzie w niebyt i uchodźcy będą zmuszeni iść do pracy jak każdy w Europie. Skończy się tolerancja ich wybryków, zniknie cenzura co do ich zachowań z mediów, dostana wybór praca albo głodówka i wtedy wszystko się zacznie.

gość

Czy większość Polaków ma w poważaniu UE? Hmmm a gdzie wyjeżdżają nasi Rodacy za chlebem, za lepszymi warunkami życia???? Bez jaj Szanowny Panie. Twór, tworem, ale trzeba spojrzeć również na korzyści płynące z uczestnictwa w tym tworze. Nasz kraj jest i niestety z taką mentalnością zawsze będzie w czarnej dupie, bo władza nieważne czy to lewica, czy prawica będzie wyciągała łapę po pieniądze od ludzie pracujących, zarabiających grosze żeby utrzymać koryto, a dzięki otwartym granicom, możliwościom wyjazdu i zostawienia polskiego gówna w Polsce, Polacy mają szansę żyć na odpowiednim poziomie, bez zamartwiania się o jutro lub czy starczy na życie do końca miesiąca.