Wrz 202018
 

Mamy trzech kandydatów ! Ale, może to nie koniec? Termin zgłaszania kandydatów na burmistrza mija dopiero 26 września. Jeszcze musimy poczekać w „straszliwym” napięciu. Nie mogę się jednak powstrzymać i już teraz spróbuję trochę przyjrzeć się kandydatom w kolejności w jakiej oficjalnie zgłaszali swoje kandydatury.

Pierwszy z nich, Pinokio, obecny burmistrz J.W. to kłamczuszek, mitoman i konfident, biegający z dyktafonem. Najwyżej miesiąc po wybraniu prężył muskuły. Potem zaświstał mu przy uchu bacik woźnicy z ulicy Wyszyńskiego. J.W. sam założył sobie lejce, stracił podmiotowość i przestał być niezależnym bytem politycznym. Po prostu stał się karykaturą samorządowego polityka. Dał się poznać z każdej strony i w związku z tym będzie mu się w tej kampanii obrywało najwięcej.

Drugi kandydat, Kung fu Panda, M.L. to przedsiębiorca i sportowiec (raczej już były, patrząc na gabaryty). Podobno również niezależny, bo startujący z „wrogiej” partii PiS. Dla przypomnienia woźnica z ulicy Wyszyńskiego J.H. jest również byłym karateką. To właśnie J.H. ściągnął do naszego miasta sekcję karate. J.H. i M.L. to starzy przyjaciele. Dlatego nie powinno dziwić, że spotykają się na herbatce (jak opisano w jednym z komentarzy). Czy M.L. będzie marionetką jak obecny burmistrz. Nie, po prostu J.H. nie musi nim sterować, bo mają takie same poglądy. Podejrzewam, że w przypadku ewentualnej wygranej M.L., wszystko jest już ustalone. Oczywiście w porozumieniu z lidzbarskim liderem PiS. Dogadali się wcześniej w powiecie, dogadają się teraz. Wszakże Pinokio wykonuje polecenia, ale może J.H. stracił już ochotę na współpracę z kimś takim jak obecny burmistrz. Lepiej chadzać z kumplem, czyli M.L.

Trzeci kandydat, Trubadur, B.Z. znany w mieście z różnych gier i zabaw, zwanych wydarzeniami kulturalnymi. Wywodzi się ze środowiska dawnego komitetu Warmia Nasza Mała Ojczyzna i dwukrotnie zasiadał w Radzie Miasta z tego komitetu. W ostatnich wyborach startował już pod szyldem własnego jednoosobowego komitetu, jednak nie udało mu się wejść do Rady. Teraz stworzył większy komitet i idzie szerokim frontem. Nie jest żadną tajemnicą, że z obecnym burmistrzem się nie lubią i burmistrz J.W. jak tylko może uprzykrza życie B.Z.. Logika wskazuje, że B.Z. powinien zostać nowym protegowanym J.H. Dlaczego J.H. na to pozwala i nie otoczył parasolem B.Z., jak otacza np.: Prezesa wodociągów ? Nie wiadomo. Być może cała piaskownica zaczęła się dla J.H. rozjeżdżać, bo młode wilki chcą wreszcie wyjść na przód watahy.

Zaczęło robić się ciekawie, a przecież jeszcze KWW Koalicja Obywatelska, czyli dawna Warmia Nasza Mała Ojczyzna, nie wystawiła kandydata na burmistrza. Ciekawostką jest również „ociosany klocek”, który został z komitetu 5 Win, z którego już nikt nie startuje, oprócz S.K. – wiceburmistrza. Komitet 5 Win wystawia tylko kandydatów do powiatu, bo S.K. uroił sobie, że rozsiądzie się w fotelu zajmowanym przez J.H. Kampania nabiera rozpędu, zacznie się teraz kopanie po kostkach, naciski na kandydatów, wykorzystywanie zależności służbowych i oczywiście puste uśmiechanie do wyborców. Wygląda na to, że na razie w tych niechlubnych konkurencjach wygrywa burmistrz Pinokio J.W. i obraca się to przeciw niemu. Dlatego tak szybko stracił na popularności i sam dorzucił kilka punktów procentowych dla każdego z konkurentów. Teraz … to „na dwoje babka wróżyła”

Na zakończenie krótka historyjka obrazkowa


Pozdrawiam
Wesołek

 Posted by at 8:28 pm
Powiadom o
JACK CHERRY

Dawno sie tak nie uśmiałem 🙂 cala prawda o LW i tym zaklamanym politycznym gównie… JH i reszta PO i radnych to żart….

Realista

Kolejny już mówię że najlepszą polemiką będzie publiczna debata wszystkich kandydatów na stanowisko burmistrza. To wielka szansa zarówno dla gawiedzi ciekawej co każdy z nich ma sensownego do powiedzenia, kandydatom zaś szansa do zaprezentowania swojego programu. A obecnemu burmistrzowi do obrony tego co zrobił i jakie korzyści wynikają z wybrania właśnie jego osoby w 2014 r. Wierzę że nie odmówi udziału w debacie, 4 lata temu brał udział zatem doświadczenie jakieś ma.

Kropek

To byłoby najlepsze, ale znając realia, chyba mała szansa, żeby do debaty wszystkich kandydatów doszło. Niektórym nie będzie zależało, żeby ponosić ryzyko debaty. Wiadomo, że padną niewygodne pytania.

API

Mogę debatę poprowadzić, nie ma sprawy. Nie będzie lipy.
Nawet wysłałem, poprzez FB, pytanie do Burmistrza Wiśniowskiego, ale zaraz po tym mnie zablokował.

jan

więc wyślij do pozostałych, więc zobaczymy jaka będzie reakcja…

Gość

Nie ma niewygodnych pytań, są tylko trudne odpowiedzi z którymi kandydaci tak naprawdę nie chcą z różnych względów się zmierzyć a szkoda bo skoro kandydują to dobrowolnie poddają się pod osą publiczny niezależnie czy to miłe czy nie.

krzysztof

pan Bartek i pan Burmistrz są chętni co na to ,,trzeci kandydat ?

jan

oczywiście, że debata np. w amfiteatrze. Sprawa prosta – zlecić Gazecie Olsztyńskiej, albo TVP Olsztyn , ponieważ na miejscu nikt się tym nie zajmie, oczywiście wstęp wolny i słuchamy i pytamy, a później wybieramy.Koszty pokryją komitety wyborcze , niewątpliwie najlepsza forma zaprezentowania swoich programów..

Kropek

Ale forma debaty powinna być taka, że powinny być pytania wzajemne od kontrkandydatów i też pytania zadawane przez publiczność.

Realista

Amfiteatr to o tej porze roku nie najlepszy pomysł, może być chłodno, deszczowo. A przecież przyjdą zwłaszcza osoby starsze, a im należy zapewnić maksimum komfortu. LDK należy do miasta, zatem bez kosztów burmistrz może udostępnić. Na pewno nie obłożenia całodziennego, najlepiej w sobotę żeby każdy dysponował czasem. Propozycja aby Redakcja prowadziła debatę nie uzyska akceptacji uczestników debaty z wiadomych względów. Konferansjerka to ostatnia rzecz jaką należy się martwić. Czasu niewiele także trzeba to szybko zorganizować.

krzysztof

popieram

pioter

Głupoty. Wejdź na Facebooka każdego z kandydatów i wszystko masz jak na tacy.

Grażyna

Właśnie Facebook… Pan Wiśniowski, na swoim prywatnym koncie (nie mylić z fanpage) ma więcej informacji o tym co się ostatnio zmienia w mieście, niż profil urzędu miasta, np parking po kotlowni, wymiana chodników. To są informacje dla mieszkańców, a nie dla „znajomych z FB”, prywata na całego 🙂

okularki

Grażynko,profilu urzędu miasta nie prowadzi bezpośrednio burmistrz ale pracownicy za promocje miasta odpowiedzialni.Wśród tych pracowników jest żona innego kandydata na burmistrza. Nie dziw się więc, że tak mało tam informacji.

API

Jedna wielka rodzina

Boże

Przykład obecnego Burmistrza doskonale pokazuje, że Burmistrzem może zostać każdy, zapomnial o tym ? jego pewność siebie i brak pokory mogą go zgubić, Bartek może zrobić tu niezłe zamieszanie, i może tego tu potrzeba … ?

Cosa

Specjalista od rajdów po bandzie poczuł w sobie moc

krzysztof

Pan Jacek i pan Bartek dbaja o swój wizerunek,często pokazuą się w mediach…to publika lubi,,, chcąc zdobyć głosy wyborców obaj panowie wiedzą jak to się robi…Rozmawiałem z panem Bartkiem o debacie jest chętny na debatę …może być to ciekawe widowisko,, czy zobaczymy muszkieterów czy tenorów

Eryk

Pan Jacek szczególnie lubi udzielać się w Kościele. Te jego czytania podczas mszy wołają o pomstę do nieba. To dukanie jak dziecko z drugiej klasy szkoły podstawowej. Msza z prośba o zdrowie a on czyta świętej pamięci. Masakra. Pan Jacek jest aż do przesady „medialny”. Miałam nadzieję, że przez te 4 lata ktoś pomoże mu ogarnąć język wypowiedzi a tu nic. Jeden z aktorów (mój znajomy) z Korony Królów podczas Pikniku powiedział: wasz burmistrz to taki żartowniś słowny. Wyprowadziłem go z błędu. Powiedział: siundę bo chyba mi słabo.

API

Coraz bliższy jestem twierdzeniu, iż poziom wiedzy ekonomicznej pana Wiśniowskiego idzie w parze z jego ortografią, stylistyką oraz gramatyką. Zastanawiam się, jak taki analfabeta (bez obrazy) zdał maturę czy ukończył studia (zapewne zaocznie). Coś tu nie gra.

krzysztof

zastanawiam się czy pozostali kandydaci pochwalić się mogą maturą.?? wiem ,że politycy nie ma w sobie etyki. .Ale my obserwatorzy polityki komentując wydarzenia zachowajmy kulturę wypowiedzi

Trombullus

Człowiek inteligentny z natury, przyswaja każdą wiedzę niezbędną mu do życia w mgnieniu oka. Dopasowuje się do środowiska i sytuacji wręcz automatycznie, zmieniając nieraz sposób wysławiania się i zachowania. Takich rzeczy nie uczą w szkołach, dlatego każdy po osiągnięciu dojrzałości zamiast jakichś matur powinien mieć wpisywane do dowodu osobistego swoje IQ. O ileż to cudownych karier poszło by w pi.du.

Gość

Czasem sobie myślę, że „władza” czytaj politycy, niezależnie czy na poziomie centralna czy lokalnym są soczewką społeczeństwa, które je wybiera a u nas jest jeszcze gorzej niż przeciętnie w kraju bo ani na poziomie regionu ani na poziomie lokalnym nie mamy polityków/ samorządowców z prawdziwego zdarzenia i przy tym przypomina się stare powiedzenie biednyś boś głupi a głupiś boś …… . I z tego co się zapowiada niewiele się zmieni w najbliższych latach bo nawet prawicy w regionie nie mamy wiec będziemy trwać w tej niemożności zmiany.

jan

i na tym polega demokracja, ze każdy może…, kiedyś tak nie było.Problem w tym, że urzędnicy, radni, parlamentarzyści itd., którzy się dostaną zapominają o jednym, że najwyższą władzą jest ” głos ludu”.Tak było z poprzednikiem i innymi, a 21 października ocenimy urzędujących.

zenek

Panu Bartkowi to my już dziękujemy!!! Był, pokazał że nic nie potrafi, pora zająć się jakąś pracą konkretną (40stka na karku) a nie żerowaniem na podatnikach!!! Poza tym to człowiek z poprzedniego układu PełO który nic dla ludzi w tym mieście nie zrobił – może dla kilku swoich kolesi w myśl „aby żyło się nam (cwaniaczkom) dobrze. Zero pomysłu dla miasta, dla mieszkańców tylko puste slogany i obietnice a i tak nieborak ten będzie podlegał instrukcjom z góry, wiadomo od kogo.

Realista

Kandydatów było wielu, żaden nie mógł stanąć przy Jan..kielu. Tekst może ciekawy ale nie ma żadnej wartości dodanej.. Pan Wiśniowski poczuł smak koryta i nie odpuści aby kolejne lata spędzić u żłobu. I nie dziwota przecież to najlepsza fucha w mieście- minimum odpowiedzialności, maksimum komfortu. Kolejni kandydaci mają szanse dużo mniejsze z racji dostępu do darmowych mas mediów, udziału w licznych przedwyborczych imprezach masowych, a tym samym bez kosztownym promowaniu własnej osoby. Poza tym partia nie dołoży do kampanii dla nawet niezależnego kandydata przez tą partię wystawionego. Ciekawi mnie kto płaci za te bilbordy i wynajem przyczep, bo chyba to nie prywatne finanse. Ale mogę być w błędzie, nie wiem, po kampanii się okaże. Gdybyśmy chcieli uczciwej kampanii, z równymi szansami dla wszystkich to trzeba by robić wspólne publiczne debaty, żeby wszyscy mieli równe szanse na zaprezentowanie własnego programu. Ale tak się nie stanie bo obecna władza byłaby zmiażdżona w… Czytaj więcej »

Gość

Panie Redaktorze organizacyjna prośba. Proszę nie pozwalać aby różne osoby pisały pod tym samym nickiem, czy nie można tego ustawić w komentarzach tak, że dany Nick jest już zajęty i trzeba wybrać inny lub się zarejestrować aby móc komentować tak jak jest na innych stronach internetowych, które maja udostępnione fora, nie będzie wtedy też wątpliwości czy dana osoba nie pisze do siebie i ze sobą lub jej ktoś inny nie kopiuje itd. .

Guest

Wtedy nikt tu nie będzie chciał pisać… Zarejestrują się tu tylko pisowcy i powstanie towarzystwo wzajemnej adoracji…
Co z tego wyniknie? Proste! Genetyka daje szybką odpowiedź, kiedy brakuje świeżej krwii….
Tyle, że na tym serwisie to chyba już nastąpiło z racji braku bezstronnosci ze strony administratora, który przyciąga, skupia tu jedynych prawych…

Kropek

Czyli logicznie biorąc, kolega Guest jest też jedynym prawym, bo został przyciągnięty i skupiony przez administratora tego serwisu ;)))
Pozdrowienia dla jedynych prawych i lewych)

Małomiasteczkowy

Dawaliśmy radę bez Ciebie.

guest

Kolega guest ma w dupie reakcje na jego poglądy. W dupie ma spółki, spółdzielnie, czego nie można powiedzieć o Kropku i małomiasteczkowym, którzy zapałali do siebie raptem kilkadziesiąt godzin temu internetową sympatią…. By być dobrym nie trzeba być ani prawym, ani lewym…. Wystarczy być dobrym… Pytanie, czym jest dobro, bo chyba dla większości jest to pojęcie względne (nie utożsamiać z jedynymi prawymi, którzy wszystkich przekonują, iż to oni mają monopol na wszystkie, najlepsze rzeczy).
A kolega guest jest prawym, który widzi, jak mocno zespawana jest polska prawica ze swoim fetyszem…
#dawajcieradedalej #smalltownboy…

Małomiasteczkowy

https://www.planeta.fm/Czarna-dziura/wlozyl-sobie-prysznic-w-odbyt-twierdzi-ze-to-byl-wypadek….także ostrożnie.
Iluż tu już bywało prawych niezależnych na tym portalu. Później się okazywało ,że pisali z energetyka, inni wozili na imprezy i dostawali dotacje z urzędów, jeszcze inni drukowali ulotki wyborcze. Nagle pojawiali się w dużych ilościach przed wyborami siejąc ferment, zmieniając nicki. Najlepsi są „niezależni’ …, którzy cierpiąc piszą tu posty, wszak ani poziom, ani portal im nie odpowiada. No i te pisanie w trzeciej osobie i nadęciem jest nie do podrobienia.

Gość

To chyba niewielka strata jak tu przestaną pisać te swoje eseje i wywody jaki byłby piekny świat bez Tuska ;P

Kropek

Trzeba mieć pojemne to miejsce, w którym się tyle mieści ;)))

Guest

Kropek, teraz to mi zaimponowałeś :)))

Małomiasteczkowy

.. a kolega ma problemy ze zdaniami złożonymi lub obszerniejszą treścią?

gosc

najlepiej to z jednego IP bo różnych nicków można założyć tysiące i nic to nie zmieni

Gosc

Tekst można uznać za swoista kontynuację Folwarku Zwierzęcego … 🙂 ciekawe kto się z kim zamieni fotelami?

Trombek

Czyli nie mamy żadnej alternatywy i będzie jak jest ? Jakieś pomysły ?

Chorsina

Jedyną alternatywa jest: wybrać dobrą zmianę Prawa i Sprawiedliwości!!!

Mayday

Cyli wybór między dżumą a cholerą…

Guest

Dosłownie, jednak po co wybierać nowego wroga, skoro starego już się zna? Nowy jeszcze niewiadomo, jaki syf przyniesie… dżumę albo cholerę…..

Inżynier

Raka zwalcza się chemią , a ta przecież nie jest obojętna dla organizmu.

Gość

podłej zmianie dziękujemy

pioter

… i wspierać patusów mnożących się za 500+ ?
No nie, dzięki.

Ania Sadowska

Bardzo bym prosiła o nie wyrażanie opinii pod pseudonimem „CHORSINA”. Nie jest to słowo powszechnie znane i używane (imię Boginii Słowiańsiej) i tak została nazwana dużo wcześniej moja Grupa Taneczna. Nie sądzę, by 13-16 latki chciałyby brać udział w dyskusjach politycznych. Z całym szacunkiem, bardzo proszę o zmienienie pseudonimu. Pozdrawiam serdecznie. Ania Sadowska

Kropek

PS.

klony pojawiły się po tym moim wpisie:
cytat:

„Kropek

OK:
1. p. Słowik nigdy nie miał nic wspólnego z Condohotels Group i nigdy nie zbankrutował;)
2. Condohotels Group nigdy nie był właścicielem Condohotels Management
3. p. Lendo nigdy nie była prezesem Condohotels Management
4. w sądzie w Elblągu nie toczy się sprawa o upadłość Condohotels Management i nie powołano nadzorcy nad tą spółką;)
5. Condohotels Management nie ma żadnych długów
6. spółka Termy Warmińskie nie jest własnością p. Lendo i nie pełni faktycznie obowiązków operatora term
7. świat jest różowy i wszyscy żyją w szczęśliwości

Oto rzeczywistość alternatywna

bez odbioru!”

Gość

Normalnie jako kogoś kopiują to chyba nieźle bo jest oryginalny 🙂

Małomiasteczkowy

Nie dodałeś, że wspólnicy nie pakują z publicznych pieniędzy kasy od kuchni. Kanałami pt. młodzież szkolna, PUP, zwolnienia z podatków i spełnione wizje basen dla każdego starosty w Polsce daje 10 tys. miesięcznie 🙂 Nikt nie płaci żadnych rat kredytów.Nie wydano 3 mln na utworzenie jednego stanowiska pracy. Twórcy tego cudu są zadowoleni ,bo mogą sobie rano popływać zanim plebs przyjedzie.

Gość

To chyba dobrze jak ludzie uprawiają sport 🙂

Małomiasteczkowy

Myślisz… o wieczornym karate i zadawaniu ciosów w szyję za pomocą flaszki?

Gość

Wszystkie baseny w Polsce są dotowane.

Małomiasteczkowy

Wydaje mi się ,że jest różnica między basenem a „wilczym szańcem” który tu wybudowano

Inżynier

O tym ,że trzeba będzie dopłacać do term internauci pisali na tym portalu już wcześniej. Wówczas byli obśmiewani i zarzucano im brak elementarnej wiedzy ekonomicznej . Wmawiano ludziom ,że inwestycja termalna będzie przynosiła ogromne zyski, da miejscowym zatrudnienie i stanowić będzie jeden z filarów rozwoju miasta. Teraz przywoływany jest argument się mówi ,że do wszystkich basenów w Polsce się dopłaca. Znowu mądry Polak po szkodzie. Z obecnymi samorządowcami i byłymi dalej będziemy podążali w takim chorym kierunku. Ciekawi mnie tylko czy tanecznym krokiem w chocholim tańcu.

Kropek

Nie jest prawdą , że do wszystkich basenów się dopłaca.

Inżynier

Rzeczywiście nie do wszystkich basenów się dopłaca. Ale podaj procent basenów do jakich się nie dopłaca. Można stwierdzić ,że niektórzy wygrywają w Lotto , ale z założenia wiesz ,że prawdopodobieństwo wygranej jest nikłe. Jednak ludzie grają , ale grają za swoje a nie za społeczne . Ja napisałem : „O tym ,że trzeba będzie dopłacać do term internauci pisali na tym portalu już wcześniej”. Nasze mózgi samorządowe brnęły dalej w tym kierunku nie zważając na krytykę i ostrzeżenia ze strony internautów i naukowców . A potem były artykuły w prasie lokalnej, ogólnopolskiej , ba nawet europejskiej . Czołowe miejsca w plebiscytach unijnych na tak zwaną porażkę inwestycyjną . Do tego doszły sławetne spotkanie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w LW, wywiady telewizyjne,ucieczki przed reporterami . No cóż bycie gwiazdę jest męczące . Tak więc co było przyczyną takiego postępowania ? Może głupota i brak wiedzy, może: 1. Pycha 2. ……..… Czytaj więcej »

Gość

Reasumując trzeba zamknąć te termy i będzie z głowy, zastrzelić wszystkich, którzy je wymyślili i zapanuje raj 🙂

Inżynier

Osoby , które podejmowały tak błędne decyzję narażając budżety miejskie i powiatowe na tak głupie wydatki winni ponieść jakieś konsekwencje. Jakie nie wiem , ale co najmniej polityczne.
Trzeba ich odsunąć od podejmowania chorych decyzji , bo znowu wezmą następny kredyt na i dalej trwonić pieniądze społeczne ku ogólnemu zachwytowi.
A co do inwestycji trzeba przyjrzeć się ich rozliczeniu, zakresowi jej wykonania, umowom aneksom i kosztami końcowymi.
Samorządowcy jak i urzędnicy winni pamiętać ,że powierzone im stanowiska i etaty wiążą się ze służba dla społeczności lokalnej ponad własne korzyści.
Urząd to nie prywata.

Gość

To wszystko ciekawe informacje tylko czy da się z tym coś zrobić przed wyborami bo po wyborach sprawa umrze śmiercią naturalną i tyle.

Kropek

Szanowny Panie Redaktorze, wygląda na to, że moje komentarze zalazły mocno za skórę towarzystwu biznesowo-termalno-uzdrowiskowemu z LW i okolic, bo widzę, że pod moim nickiem operuje jakiś fałszywy Kropek, który 1 godz temu opublikował wpis poniżej rozpoczynający się od słów „Jakoś komentarzy brak a to smutne….” Ponadto pod artykułem „Turystyka i uzdrowisko za wszelką cenę”, zamieszczonym 3 godz temu tenże sam klon umieścił wpis, z którego treścią nie mam nic wspólnego. Może za to sam klon i jego koledzy skomentowaliby powiązania wszystkich spółek, których nazwy zaczynają się od Condohotels z p. Słowikiem, panią Lendo, Termami Warmińskimi Sp. z oo, obiektem term, udzielaniem pomocy publicznej przez samorząd LW, umowami ze starostwem, sprawą o upadłość Condohotels Management, toczącą się w Elblągu, długami tej firmy itp itd. Mam wrażenie, że poruszanie tych wszystkich spraw budzi bardzo duży niepokój niektórych ludzi przed wyborami. Jest to najlepszy dowód na to, że czytelnicy i komentatorzy portalu… Czytaj więcej »

Małomiasteczkowy

http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/tajne-spotkanie-w-sprawie-term-warminskich/
W L.W. każdy temat wspominający dokonania władzy jest monitorowany przez POpleczników. Pilnują interesu i próbują personalnie zniechęcić do pisania. Przed wyborami uaktywniają się próbując robić zamieszanie. nawet zmieniają płeć:). Nazywam ich wirtualnie Mirek i Przemek. Trole używają takich zwrotów.
1) weźcie się za robotę, bo siedzisz cały dzień przed kompem
2) to sam startuj na burmistrza lub się wyprowadź z tego miasta
3) wrzuć sam swoje pomysły
4) ciągle wylewacie tu żółć
5) miasto się rozwija
6) zacznij działać
7) o władzy z własnego korytka wypowiadają się z szacunkiem i udają idiotów niby z Tobą dyskutując
8) reszta to chamskie odzywki peronalne
Resztę sobie 🙂 dopisz Kropku.

Kropek

Dzięki Małomiasteczkowy za cenne uwagi.
Pozdro)

Kropek

Małomiasteczkowy, z tego linka, który podałeś najbardziej podobał mi się ten fragment:
cytat
„Pobieżna analiza treści uchwały wskazuje, iż zawarta w § 1 zmiana punktu V porozumienia, wiąże się z nałożeniem na mieszkańców miasta ryzyka związanego ze stanem mienia Term w momencie rozwiązania umowy z obecnym operatorem Term. Mówiąc prościej, to My mieszkańcy miasta pokryjemy połowę kosztów związanych z odtworzeniem (czyli remonty maszyn, pomp, bardzo drogiego sprzętu itp.) infrastruktury Term w przypadku rozwiązania umowy. Operator nie musi się więc martwić o to wszystko co zużył lub wyeksploatował. Wystarczy, że rozwiąże umowę, a miasto na spółkę z powiatem wyremontują i doprowadzą Termy do stanu wyjściowego. Potem wystarczy ponownie podpisać umowę (być może z innym operatorem lub klonem obecnego).”

Koszty odtworzenia infrastruktury są gruuube!
To się powinno powiesić na słupie ogłoszeniowym przed termami 😉

Inżynier

Ciekawy ten link z tajnego spotkania . Ciekawe czy w następnej kadencji będzie można postawić zarzut niegospodarności.

Teet

Zanim sprawa się wyjaśni to pewnie minie kolejne 5 lat znając polskie realia

asa

Szanowni Państwo, jak towarzystwo biznesowe Lidzbarsko – CHM-owe klonuje nicki to znaczy ze sprawa jest paląca – wie o tym każdy w mieście! Popieram artykuł w tej sprawie tym bardziej że całe te Nasze Termy nie dość że nie spełniają warunków term (woda)- (zwrot dotacji UE i spadające głowy ze świecznika) to jeszcze zarządzane są w sposób dość kontrowersyjny przez wątpliwą spółkę po cichu dotowaną „pośrednio” z środków podatnika. Sprawę wielomilionowej inwestycji i dobro dla Miasta nie można tak przykrywać dla drobnych geszewcików.

Mistrz

Ja głosuję na Wiśniowskiego. Z tej trójki zdecydowanie najlepszy, chociaż do ideału sporo brakuje… (

krzysztof

mam to samo zdanie

vicemistrz

oj tam zawsze może Cię nagrać!!!

Guest

Nagrać może każdy, ale nie każdemu pomagał redaktor tego „portalu”, ktory w kluczowym momencie postanowił zrobić wszystko, by pogrążyć swego faworyta sprzed czterech lat, którego promował na swoim „portalu” aż do bólu…
Oto brakującą postać „opowiadania”… GE-PET-TO !

Wiola

Vicemistrz.

To ze nagrywal swiadczy tylko o tym jak chcial ten beton rozbic.. i bardzo dobrze.

Dlatego ma moj glos

Polak

I co,rozbił? Sam dołączył do tego betonu. Ale masz rację. Miało być inaczej tj.czas zmian. No i był ,tylko na fotelu burmistrza.

Inżynier

Cieszę się bardzo ,że idziecie na wybory. Ja i moi znajomi też pójdziemy , ale głosować będziemy na konkurentów i tu są zdania podzielone . No, ale mamy demokrację.
Tak więc cieszę się bardzo ,że idziemy „razem” na wybory i proszę wszystkich , aby również poszli na wybory i oddanie ważnego głosu . Nie ważne dla mnie jest na którego kandydata będziecie głosowali ,ważne jest abyście wybierali świadomie. Nie kierujcie się przy tym powierzchniowością kandydata , a przede wszystkim jego umiejętnością słuchania i wyciągania logicznych wniosków, pracowitością , prawdziwymi , a nie spreparowanymi osiągnięciami , zachowaniem i chęcią pracy dla społeczeństwa , a przede wszystkim fachowością. Przecież ma wydawać nasze pieniądze w rozsądny i logiczny sposób .

Kropek

Jakoś komentarzy brak a to smutne bo wszyscy oponenci obecnego samorządu uświadomili sobie, że nie ważne kto głosuje ale ważne kto jest wybierany. Jak się skupia tylko na utyskiwaniu a nie ma się odwagi zrobić czegoś samemu to zawsze będzie powód do utyskiwania, tak to historia LW był w d… jest e d… i będzie dalej w d… bo jeżeli społeczność nie chce zmiany to jej nie będzie. I co najważniejsze portal NL ciągle będzie miał misję ale na gazetkę nie zarobi 🙂

Kropek

Super historia o trzech muszkieterach :)))

Opera

Super! Świetny humor! Gratulacje!

guest

Wydaje się, że w tym opowiadaniu brakuje jednej, znaczącej postaci w osobie autora istnienia Pinokia -Gepetta… GE-PET-TO! GE-PET-TO! GE-PET-TO!…

Małomiasteczkowy

Myślisz tu o pośle ?

krzysztof

SLD może zgłosi kandydata? poczekamy. jeszcze tydzień..ale wszystko wskazuje ,że trzech a może czterech muszkieterów..Poparcie dla obecnego burmistrza jest wysokie ,w granicach 90%..poparcie pana Bartka 8%,,Mirosława 1-2%.. czwarty nic już nie zmieni..Jak jest tak jest,ale obecnie nasz kochany Lidzbark wygląda ładniej jak za poprzednika ,,i będzie jeszcze ładniejsze. Ludzie to widzą ,,gry polityczne nikogo nie ciekawią .Dla Nas powstaje pytanie ,dlaczego z list PiS startuje osoba od pana Jana . H.?… za małe to miasto żeby ten fakt ukryć. Analizując zestawienia na listach do głosowania wszystko wskazuje ,że PiS w LW nie zdobędzie mandatu do rady miasta..Należy sobie zadać pytanie nad kondycją PiS w L.W..Dziś dostałem smutną wiadomość,że z PiS została usunieta pani Szukis, osoba ,króra przegrała z L.S walke o przewodzenie w PiS-ie.. i jeszcze może nieznani kandydaci publicznie pochwalą się wykształceniem??

Obserwator

Pożyteczny idiota działa. Nie chce PO, a cały czas im pomaga.

krzysztof

może wreszcie czas spojrzeć prawdzie w oczy… Observer zachęcam,,napisz list otwarty do pana Leszka S

jan

Drogi p.Krzysztofie, cenię sobie Pańską wiedzę polityczną, ale skoro Pan pisze o 90% poparciu dla jednego z muszkieterów to wie co pisze i mówi.Chociaż wiele jest przekłamania w Pańskich komentarzach.Mam prośbę, jeżeli ten wynik się nie sprawdzi to proszę po 21 października już się nie wypowiadać w sprawach lokalnej polityki, pozdrawiam i dziękuję.Proszę pamiętać 90% !!!

krzysztof

są to dane początkowe…na dwa tygodnie przed wyborami przeprowadzimy sondaż poparcia. opublikujemy .czy będzie większe lub mniejsze zobaczymy. to zależy od samych kandydatów,,jak będzie zobaczymy… Nie zmienia to faktu ,że notowania burmistrza są bardzo wysokie.. .nasze badania w poprzednich wyborach się potwierdziły , Nikt nie dawał wiary że Wajs przegra. i w podobnym tonie słyszałem wypowiedzi..bez nerwów..a pana zachęcam do działania na rzecz poprawy wyniku innych kandydatów, to są tylko liczby. a czy będzie taki czy taki wynik sam zadecyduję czy komentować czy nie.a pana zdanie szanuję bo pisać i mówić wszyscy mamy prawo..ępozdrawiam

Gość

Bardzo odważna hipoteza, jeżeli tak Jan H. chyba źle obstawił

portos

to jest hit 😀