Lip 262018
 

Protest pod lidzbarskim sądem fot.API

Wielka „polityka” wdarła się wieczorem do sennego o tej porze miasteczka. Poseł Protas Jacek ogłosił, iż dzisiaj o 21.00 odbędzie się protest w sprawie wolnych sądów, pod siedzibą Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim. Hasło przewodnie protestu brzmiało „Pokażmy, że zależy nam na Wolnych Sądach, Wolnej Polsce i Wolnych Obywatelach”. O ustalonej godzinie po budynkiem sądu zebrało się ok. 40 osób, potem dołączyło jeszcze kila osób. W kulminacyjnym momencie protestowało 50 osób. Prym wiódł poseł Protas, rozpoczynając protest  kilkuminutowym monologiem, żywcem wziętym z narracji płynącej z TVN-u. Gwałt na sądzie, konstytucji itp. Wspomniał także o zbliżających się wyborach samorządowych, iż należy zewrzeć szyki i nie dać się pokonać. Kilka osób wspomniało o czasach minionych i jak wtedy było im dobrze, a jak teraz jest źle. Wszyscy podkreślali, że zagrożona jest demokracja i wolność, o którą tyle walczono. Były także okrzyki „wolne sądy” „Konstytucja” i machanie flagami narodowymi (logistyką zajął się Starosta Harhaj). Na kanwie wolności i demokracji dostało się także redaktorowi naczelnemu NaszLidzbak. Z tłumu protestujących przeciwko zamachowi na wolność i demokrację dało się słyszeć:

„opłacane trole , nawet mamy tutaj w Lidzbarku takich, nawet tutaj mamy takich […] jakie wnioski wyciągnie, że tyle ludzi przyszło, a pan też jest młody i ma dzieci, ale żyje chwilą. Grunt to kasa na lewo, takie jest prawo i sprawiedliwość” Była jeszcze nostalgia za czasami minionymi, słychać było o zamknięciu „NaszLidzbark”, że kiedyś to byłoby niedopuszczalne, aby istniała tego rodzaju gazeta (w domyśle nieprzychylna władzy).

Komentarz redakcyjny

Protest po lidzbarskim sądem, był groteską ukazującą jak daleko nam do wolności i demokracji. Jej organizator, sam trwoniący bez skrupułów publiczne pieniądze, poseł Protas Jacek, skrzyknął lokalny aktyw Platformy Obywatelskiej o średnim wieku 60+. Przyszli ci co musieli przyjść, inaczej poleciałyby synekury. Wybory samorządowe w lidzbarskim powiecie nie są zagrożone, wygra je obecny układ, podobnie w gminie miejskiej. Opozycji właściwie nie ma, a to co jest (PiS) została dawno kupiona poprzez przydział stanowisk lub etatów. W ocenie redakcji niektóre osoby protestujące pod sądem, same dyktują sędziom jaki ma być wyrok w konkretnych sprawach. Skompromitowana PO coraz bardziej drży, ale nie przed wyborami samorządowymi. Prawdziwym problemem jest wizja wyborów parlamentarnych i definitywne odsunięcie od koryta posłów PO.

Niech za puentę protestu w obronie wolności i demokracji posłużą słowa posła Protasa Jacka wygłoszone na sam koniec cytuję „flagi jeszcze się przydadzą, nie jedna manifestacja nas czeka zanim pogonimy chamów”

 

 Posted by at 11:48 pm

Dodaj komentarz

133 komentarzy do "Protest POd lidzbarskim sądem"

Powiadom o
2000

wit
6 dni 10 godzin temu

Pani dyrektor LO , jaki WSTYD ………………………………..Czy Pani słyszy co Pani krzyczy. A może po wyborach ten film ktoś obejrzy, może Kuratorium Oświaty powinno go zobaczyć. czy taka osoba powinna być dyrektorem szkoły. Czas z tym skończyć.

konfi
8 dni 10 godzin temu

Tak, a my przy wyborach powinniśmy im za to wszystko „podziękować”. Łatwo policzyć ile członkowie tej sitwy wyciągnęli na „budżetowych ” posadkach pieniędzy z kasy państwa, nie licząc ich innych „przywilejów” na bankiecikach ,itp. Przez kilka czy kilkanaście lat , miesięcznie po kilkanaście tysięcy to idzie w milion i więcej. I jeszcze różne prace dla swoich i rodziny , zlecenia, jako „zwycięzcy ” przetargów lub niby jako podwykonawcy różnych inwestycji samorzadowych.,itd. Przykłady można mnożyć. Tfu!

Ala
8 dni 20 godzin temu

Tak maja przeczucie, że koryto się kończy! Banda nierobòw, cwaniaczkòw, dorobkiewiczòw i ludzi skorumpowanych niszczących od lat nasze miasto. Szkoda że nie zrobili protestu po 22 to zadzwonił bym po odpowiedni służby. Żal im się robi ze zostaną odcięci od pępowiny choć przez tyle lat pewnie się już nachapali.

pytam
10 dni 4 godzin temu

@Tomasz – pisze tu w którymś poście poniżej – „Zdolny ten nasz Protas skoro zorganizował tyle manifestacji w całym kraju, a największą przy domu Adriana!” . Czy to prawda,że poseł P. to organizował ? Czy tylko ktos pisze bzdury? Kto wie?

karbo
11 dni 5 godzin temu

Tak, trzeba pogonić tych chamów spod sądu, na razie do Rogóża i Godkowa, a później

Małomiasteczkowi
12 dni 16 godzin temu

https://www.youtube.com/watch?v=FbcedeGGl3U
To prawda elegancki złot staruchów. Olsztyn do dziś wspomina :):)

psychiatra
13 dni 4 godzin temu

Seniorada

Till
11 dni 11 godzin temu

Zagubiona grupa turystów z pod lidzbarskich miejscowości ( w niektórych kręgach nazywana wieśniakami ) zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie pod Sądem

KOP
13 dni 5 godzin temu

Każda zdradziecka morda, która obraża Prezydenta RP Andrzeja Dudę zapłaci za to.

psychiatra
13 dni 4 godzin temu

W rublach?

...
12 dni 14 godzin temu

raczej… w wonach i batach

Patriota
13 dni 13 godzin temu

Prawdziwi Polacy, prawdziwi patrjoci. Brawo!

JMT
17 dni 11 godzin temu

Ah już czuć nadchodzące wybory, POPiS-owe trolle budzą się z letargu ciekawe czy szanowny Pan redaktor tym razem zajmie się tematem i wyśle marnych agitatorów na zasłużony wieczny odpoczynek od forum.

Małomiasteczkowi
17 dni 11 godzin temu

Nie musisz tu przebywać jak Ci nie pasuje.

zczp
17 dni 12 godzin temu

Panie pośle P.C, widać, jak na dłoni, że trochę „uwiera” pana zdjęcie z tym towarzystwem. Jeszcze ma Pan czas, żeby się od nich zdystansować. Weź Pan tych, którzy się z jakiś powodów uwikłali w ten układ i jak najdalej od tych z.m.

Małomiasteczkowi
17 dni 17 godzin temu

cyt.” Pogonić chamów” . Wstyd i buta lokalnego barona PO. Prawdziwe rozpasane towarzystwo.
Większość zebranych to potomkowie małorolnych lub chłopo-robotników.
Czy możemy krzyczeć: Jacek do Rogóża !, Janek do Godkowa ! Widać bardziej pasował prezydent prosty Bronek, jak przystało na WSIoka miał pojecie o roli, a szczególnie intensywnie dokonywał samozaorania. Niestety doczekaliśmy czasów kiedy cham panem próbuje zostać.Co do konstytucji . Popieranie tego świstka napisanego przez komuchów i podpisane przez prezydenta alkoholika to może być dumą wielu. ” Siwa młodzież” stojąca na schodach sądów wszelakich ma w papierach przynależność do ZSMP, a rodzice należeli do PZPR.
Kariera ,kariera kariera. Jak się nie ma w głowie to trzeba się zapisać gdzie trzeba ,będzie lżej.
Sądy i prokuratury podporządkowuje się po to aby zatrzeć lokalne wałki niegospodarności, kolesiostwo i układy lokalnych powiązać biznesowo- kolesiowskich, przetargi.

Patrząc na te obrazki to za „wypasionymi kotami „nikt nie pójdzie.

Alina
17 dni 16 godzin temu

Też tak myślę. Hasła „zdradzieckie mordy”(Kaczyński),”bydło won”(Pawłowicz) bez wątpienia przyciągną suwerena.

Małomiasteczkowi
17 dni 15 godzin temu

A wolne sondy to powinien krzyczeć gastrolog, kardiolog,geolog i mechanik samochodowy.

krzysztof
17 dni 17 godzin temu

Hipokryzja! Straszą sędziów konsekwencjami, a sami pchają się do SN! Sędziowie z „Iustitii” w konkursie do Sądu Najwyższego

Wściekle atakują reformę sądownictwa, bronią byłej prezes Małgorzaty Gersdorf, a ich stowarzyszenie straszy uczciwych sędziów, którzy odważyli się zgłosić swoje kandydatury na sędziów Sądu Najwyższego. Tymczasem, jak ustalił portal wPolityce.pl, sami pchają się do SN i składają wnioski ze swoimi nazwiskami. Mowa o sędziach Arkadiuszu Tomczaku z zarządu skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia” oraz o brylującym w mediach salonu III RP Piotrze Gąciarku.

Obaj sędziowie od dawna i publicznie krytykują reformę sądownictwa. Obaj też należą do stowarzyszenia „Iustitia”, które stało się symbolem politycznej rewolty części środowiska sędziowskiego. Z ustaleń portalu w:Polityce.pl wynika, że Arkadiusz Tomczak chce zasiadać w znienawidzonej przez kastę Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, zaś Piotr Gąciarek pcha się do Izby Karnej. Decyzje obu sędziów zdumiewają, jeśli weźmie się pod uwagę to co stowarzyszenie „iustitia” publikuje na temat naboru kandydatów do Sądu Najwyższego. . niech przeczytają to ci co krzyczeli przed lidzbarskim sądem

Tris
17 dni 18 godzin temu

Ten protest to tak naprawdę w jakim celu był ? Ktoś wie ? Poważnie pytam .

Małomiasteczkowi
17 dni 15 godzin temu

Sami nie wiedzą, ale lokalna inteligencja kazała. W końcu można to przypłacić utratą stołka. Z innej strony jak można popierać dziadowską partię PO, która przez osiem lat napychała kieszenie bez umiaru, a kwintesencją tego rządzenia są taśmy u Sowy pokazujący prymitywizm rządzących ministrów oraz dbałość o państwo. To jaki poziom reprezentują samorządowi myśliciele od lokalnych inwestycji ?

Alina
17 dni 16 godzin temu

Z iskierką nadziei na pozostanie w bolszewickim kraju…

krzysztof
17 dni 17 godzin temu

o stołek,,o koryto .może już nie dla siebie ale dla dzieci wnuków szanowny panie

ale po....
18 dni 3 godzin temu

Przy uczciwych wyborach pis po tym, co pokazał i pokazuje nie ma w lidzbarku żadnych szans… to chyba najlepsza wiadomość.
No, ale po co podporządkowywać sobie sądy, prokuraturę? Sądy po to, by unieważniać wyniki wyborów tam, gdzie nie są one po ich myśli. A prokuraturę? By ścigać niewygodnych, zamykać im start…

OLGA
18 dni 3 godzin temu

PROTAS DO MOSKWY, PROTAS DO MOSKWY, PROTAS DO MOSKWY.
NIECH PROTAS WYJEDZIE NA NARTY NA KOLEJNE CZTERY LATA i DA LUDZIOM W NASZYM MIESCIE SPOKÓJ!

WIKTOR
18 dni 3 godzin temu

Cezary Styczewski wstydzi się pokazać swojej twarzy więc jak zobaczył kamerę która nagrywała to wyjął telefon i tez zaczął nagrywać . Stał plecami do kamery. Jak widać ludzie idę na więc bo się boją ale wstydzą się pokazywać swoje twarze. Nawet ten nowoczesny poseł PIOTRUŚ też stał z boku żeby go czasami ktoś nie zobaczył. Sprawiedliwość zbliża się powolnymi krokami. Myślę że na kolejnej manifestacji to połowę tych osób już nie będzie. Panie Krasowski ………………………… WSTYD.

Alina
17 dni 16 godzin temu

WSTYD to okradać własne państwo, bo „nam się należało”!

Małomiasteczkowi
17 dni 15 godzin temu
WIKTOR
18 dni 3 godzin temu

API dobrze że wykonałem ten film i go umieściłeś do oglądania. Myślę że z tym filmem zapoznają się nowe władze naszego powiatu. Po wyborach wszystkich tych kolesi WON ze stanowisk. CHAMSTWO

WIKTOR
18 dni 4 godzin temu

Pani dyrektor Jagiellonki w razie przegranych wyborów przez lokalny układ czyli PO dla dobra dzieci będzie musiała się pożegnać ze stanowiskiem dyrektora szkoły. My rodzice sami wystąpimy z wnioskiem do nowego starosty.

Małomiasteczkowi
17 dni 16 godzin temu

Dyrektorów szkół powinno się rozliczać z wyników nie przynależności partyjnej. Sama szkoła jest w fatalnym stanie. Popatrzcie na boisko i teren przyległy.

okularki
18 dni 6 godzin temu

„…pogonimy chamów” i kto to mówi? Poseł,nauczyciel,człowiek niby wykształcony…A kto mu przyklaskuje? Też osoby niby z klasą a przynajmniej do takich aspirujące. Żenada. Wśród nich Pani dyrektor Jagiellonki, wychowująca naszą młodzież. Pani dyrektor też pełna zachwytu dla słów Protasa. Czy na pewno chcemy aby tacy ludzie reprezentowali nas lidzbarczan gdziekolwiek? Zero merytoryki dużo buty i chamstwa.

Jola
18 dni 6 godzin temu

Proszę wejść na fc na profil Pana Jana Harhaja Starosty Lidzbarskiego który w dniu 23 kwietnia umieścił zdjęcie z Pałacu Prezydenckiego na którym widać jak dumnie stoi obok ANDRZEJA DUDY PREZYDENTA RP.

Jola
18 dni 6 godzin temu

Poseł Protas krzyczy „Duda do Moskwy” a nasz Starosta Jan Harhaj aż głowę opuścił ze wstydu. Proszę obejrzeć dokładnie film.
Wstyd Panie Starosto ze bierze Pan udział w takiej imprezie. Zawsze Pana szanowałam ale po obejrzeniu tego filmu to mi Pana żal. Jak był Pan w Pałacu Prezydenckim razem z Burmistrzem naszego miasta oraz Marszałkiem województwa to robił Pan sobie zdjęcia z PREZYDENTEM RP ANDRZEJEM DUDĄ. Ludzie jak Wam nie WSTYD!

ocknijsie
12 dni 14 godzin temu

… jaki szacunek ! do kogo? Jaki żal?… kogo Ty żałujesz? Chyba nie mieszkasz w L. i nic nie rozumiesz.

Tris
18 dni 9 godzin temu

Tak dla przypomnienia . Wikipedia słowo „Klakier ” Potocznie o osobie wykonującej czyjeś polecenia dla uzyskania względów . Synonimy -Lizus ,podnóżek ,przydupas ,wazelina , lokaj ,pachołek ,wasal ,czciciel itd itd

krzysztof
18 dni 17 godzin temu

Raca dla Powstańca ! Lidzbark Warmiński 01.08. godz..17-ta…zapraszamy

krzysztof
18 dni 17 godzin temu

miejsce imprezy lidzbarski deptak

Realista
19 dni 14 godzin temu

Należy zadać pytanie co takiego zrobili sędziowie aby ich tak obrażać i to pod samym budynkiem Sądu. Kiedy ten idiotyzm się skończy. Ustawa o sądach powszechnych obowiązuje już prawie 2 lata (nota bene PO za bardzo nie protestowała ) i jakoś tzw totalna opozycja nie zasypuje nas dziesiątkami wyroków sądowych z politycznego nadania. Nie ma ani jednego takiego wyroku. Za to PO zażarcie broni SN z prozaicznego powodu. Mianowicie cokolwiek by się stało na dole sadowniczej drabiny to jak sprawa trafi do SN to tam mamy Józia, Krysie czy Władzia i oni sprawie łeb ukręcą. Reasumując kochani przeciwnicy dobrej zmiany nie obrażajcie uczciwych rzetelnych sędziów. Nie wygracie tym sposobem wyborów. Robicie dokładnie to samo co PIS w latach 2007-2015 krytykując ciągle PO i przegrywając wszystkie kolejne wybory. Czas wytrzeźwieć po październiku 2015, wziąć się do roboty, przedstawić realną alternatywę programową i może „ciemny lud to kupi „

Małomiasteczkowi
19 dni 15 godzin temu

Niektórzy chcą przypomnieć o sobie przed wyborami.. Reszta to sługusy z PO ,które za zajmowane stanowiska muszą uczestniczyć w tego rodzaju żenujących przedstawieniach. Być może to sposób p. Protasa na wyjście z lidzbarskiego barłogu. Krzyczeć można wiele. np. Protas i Janek do term lub szkoły….. uczyć się ekonomii :):), bo termami popsuliście powiat i miasto.
Najbardziej boli jak odrywa się łeb od koryta lokalnej hołoto inteligencji.. Cóż za nie zapominajmy o pracownikach biur poselskich w tym spontanicznym proteście przeciwko roztargnionym z niesamowitej kasty.

OK-s
19 dni 16 godzin temu

Tak patrzę na te zdjęcia i w sumie na każdym przedstawiciele tej lidzbarskiej POlitycznej rodziny, tj. posły, starosty czy inne krasowskie, mają strasznie zafrasowane miny. Tak jakby myśleli – hmmm, to wszystko nie działa, na protesty przychodzi po 40 osób (nawet na mały Lidzbark to jest mało), a kolejne wybory już tuż tuż. Czym możnaby tym ludziom wyprać mózgi, żeby odwrócić tę niekorzystną koniunkturę? Koryto po mału zaczyna się odsuwać w inną stronę i kto inny może przy nim siedzieć za 12 miesięcy. Co tu zrobić, co tu zrobić?
PS. A okrzyki Jacentego Protasa – Duda do Moskwy, to już jest rozpaczliwe pukanie w dno od spodu. Ja nie rozumiem czemu na tych wszystkich wiecach przedstawiciele opozycji parlamentarnej twardo i w jednym punkcie nie sformułują swojego programu strajkowo-politycznego, tj. „Punkt pierwszy i ostatni – oddajcie nam władzę i koyto!!!”, a tak w kółko dookoła konstytucja, praworządność etc. etc.

krzysztof
19 dni 15 godzin temu

nie jeden tu obecny trzyma w domu czerwoną legitymację,która dała mu posadę na urzedzie..a krzyki Duda do Moskwy w ich wykonaniu już nie są śmieszne ,są żałosne…jak słucham tych panów to dla nich wczoraj Moskwa dziś Bruksela…a może warto spojrzeć na Warszawę,,,?bo tu odradza się wolne państwo

Małomiasteczkowi
18 dni 17 godzin temu

https://www.youtube.com/watch?v=4evq8WP1c9k
niech opowiedzą jak zajmowali się ludzkimi sprawami . Lidka zmiażdżyła takich jak Protasy i Harchaje.

Zniesmaczony
20 dni 5 godzin temu

Panie Protas do Moskwy to Tusk niech jedzie!!! Więcej szacunku do głowy panstwa a nie tylko słowa pogardy i wysmiewanie z demokratycznie wybranych władz!!! Pokażcie czynami jako opozycja , ze wam zależy na kraju i obywatelach ,a nie tylko na przejęciu władzy bo w takim sposób jej nie zdobedziecie Napewno !!!

gostek
20 dni 4 godzin temu

Wprowadzić zapis, że w wyborach mogą brać udział osoby co najmniej z maturą i twój śmieszny pis ma mniej niż 2%

Małomiasteczkowi
18 dni 17 godzin temu

Patrząc na wielu w PO to najwyżej stanowiska ciecia sali gimnastycznej.

Tris
20 dni 14 godzin temu

A moze ta zacna ekipa zaczęła by tak protestować przy rurze pollmleku ?

API
20 dni 15 godzin temu

Nie mylcie partii Kaczyskiego zwanej PiS z tym „PiS” w Lidzbarku Warmiskim. To dwa odzielne organizmy.
ps. nie naleze do zadnej partii.

JMT
19 dni 9 godzin temu

Mam cichą nadzieję, że ten syndrom wyparcia to tylko chwilowy efekt fali upałów. Oddzielny organizm to raczej lidzbarscy zwolennicy pis funkcjonujący gdzieś w innym wymiarze, dla niektórych zaraz Kaczyński będzie za mało Pisowski.

obywatel
20 dni 21 godzin temu

A wy „piśorki” jak się organizujecie? gdzie spotykacie? wobec czego protestujecie? macie swoje własne zdanie? swoje poglądy? Nie! A spotykacie się pod sklepami z butelką w ręku.

gość
20 dni 11 godzin temu

UBywatel

Polak
20 dni 21 godzin temu

Jaka paskudna nagonka pisowska… pfu…

gość
21 dni 4 godzin temu

Ciekawe ,ilu z protestujących pod sądem , komentuje. Ciekawe ,czy są tacy odważni . Od razu zaznaczam , ze mnie tam nie ma . No dalej , zarabiać na siebie .

oleq
21 dni 7 godzin temu

Prawdziwi Polacy, Prawdziwi Patrioci! Brawo! Reszcie daleko, oj daleko do was…

Rysiek
21 dni 10 godzin temu

Jak za KOMUNY pierwszy sekretarz każe iść na pochód tak szli teraz Hary każe to pracownicy powiatu idą . bo boją się Io pracę.No i trochę masonerii Lidzbarskiej. Te wolne sądy nie długo zajmą się tą złodziejską platformą Lidzbarską>

Alina
21 dni 9 godzin temu

Coś Ci się popieprzyło! Kto teraz zarządza naszym państwem? Kto wydaje polecenia rządowi, prezydentowi i szeregowym członkom partii? Czy to przypadkiem nie Pierwszy Sekretarz KC PiS?

krzysztof
21 dni 11 godzin temu

i jeszcze chyba na koniec ..cytat z Wpolityce….Nieprzypadkowo w Warszawie pojawiają się uczestnicy kijowskiego majdanu, nim są inspirowane instrukcje działania, stamtąd czerpie się wzory organizacji i finansowania protestów. Nie można polegać na tym, iż wydarzenia same się tak ułożą, że uda się zarejestrować odpowiednie ujęcia i wysłać je w świat. Dlatego trzeba prowokować, układać scenariusze prowadzące do upragnionych ujęć z przemocą, bólem, krwią i rozhuśtanymi emocjami tłumu. I koniecznie z policją w roli siepaczy, w roli brutalnych i bezwzględnych pacyfikatorów. Taki scenariusz próbowano realizować wieczorem 16 grudnia 2016 r. oraz w nocy z 16 na 17 grudnia pod Sejmem. Taki scenariusz próbowano realizować wieczorem 26 lipca 2018 r. i w nocy z 26 na 27 lipca przed Pałacem Prezydenckim, choć tym razem w znacznie skromniejszej skali.
Pojawiają się głosy, że 26 lipca 2018 r. policja powinna pokazać swoją siłę, zdecydowanie, powinna radykalnie, a nawet brutalnie rozprawić się z prowokatorami. Nic bardziej błędnego. Na takie działanie policji czekali realizatorzy majdanowego scenariusza:….. a od siebie dopiszę….i tu nie o sądy idzie..bo wszyscy chcą tych zmian łącznie z sędziami..do SN wpłynęło dwa razy więcej kandydatur,,,,,,,

Maciej
21 dni 14 godzin temu

Obudzićie się moi drodzy ale będzie już za późno.

krzysztof
21 dni 14 godzin temu

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton potwierdził w piątek na Twitterze, że planowane jest spotkanie w Białym Domu prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy.spotkanie prezydentów już we wrześniu w Białym Domu….a ci krzykacze lidzbarscy co krzyczą Duda do Moskwy….niech pomachają sobie legitymacjami PZPR i ZSMP…

Alina
21 dni 14 godzin temu

Adrian spotka Trumpa jak I sekretarz PiS mu na to pozwoli… Wcześniej musi podpisać likwidację TVN!

krzysztof
21 dni 14 godzin temu

TVN mówić prosto Telewizja Niemiecka

Alina
21 dni 9 godzin temu

Warto to wiedzieć, że TVN to stacja …amerykańska! Będzie więc problem dla bolszewików z jej likwidacją! Będzie jak z ustawą o IPN. Adriana do USA nie wpuszczą!!!

Małomiasteczkowi
18 dni 14 godzin temu

Słaba wiedza Mirku. Czy wiecie, że właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%. Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji. Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Powinniście trąbić o tym wszędzie, bo wielu Polaków myśli, że skoro TVN jest amerykański to jest rzetelny.
Dodam tylko ,że ojcami założycielami byli agenci sb.

Alina
18 dni 14 godzin temu

No i wszystko jasne. TVN do likwidacji! Pisowskiej bolszewii pozostaje do wycięcia już tylko Gazeta Wyborcza i Polsat. Bez wątpliwości Solorz jest (będzie!) ruskim agentem. IPN już o to zadba. A Michnik..? Wystarczy, że to „zdradziecka morda…”

Małomiasteczkowi
18 dni 13 godzin temu

Wszystko jasne, ale widziałeś ,że pisałeś głupoty ? Nie amerykańska stacja. Prawda ?
Powinno być przepraszam internauta poniżej ma racje nie miałem wiedzy pisząc posta.
:):) No nie odwracaj teraz kocura kitą :):) Nienawiść odbiera Ci rozum.

Małomiasteczkowi
18 dni 13 godzin temu

No jasne tylko trzeba czytać i wiedzieć. Dawno już opisywanych faktów z życia Solorza vel Żaka, Wejchertów czy innych Walterów , a na wiedzę na ich temat będą zatykać uszy i zamykać oczy..
https://7dni.wordpress.com/2006/11/22/zygmunt-solorz-agent-z-przypadku-piotr-krok-piotr-podgorski-zygmunt-solorz-zak/
No widzisz posiadasz już właściwą wiedzę. Widać niektórym pasuje kmiotek plujący na Polskę. Ciekawe czy pozdrowił już brata, bo tow. Kiszczaka ( starego komucha- mordercę) na popijawie bardzo sobie cenił. Wstyd, ale niektórzy lubią takie szmaty bez honoru.

Alina
18 dni 11 godzin temu

Za dobrej komuny była tylko TV1. Sądzę, że dla obecnych bolszewików wystarczy tylko Trwam i TVP Info… Więcej kanałów, to większe ryzyko, że przekaz nie będzie po myśli Towarzysza I Sekretarza.

Małomiasteczkowi
18 dni 11 godzin temu

Rzeczywiście merytoryczna dyskusja.

Alina
18 dni 3 godzin temu

To może merytorycznie wymień stacje, które mogą jeszcze pozostać w czasie władzy PiS?

Małomiasteczkowi
17 dni 18 godzin temu

Mirku nigdy nie będziesz partnerem, ze względu na chaos w pisaniu. Stacja nie była amerykańska. W dyskusji umieć przyznać się do braku wiedzy.

Alina
17 dni 15 godzin temu

Oczywiście, że dla Ciebie nie będę partnerem nigdy, bo tak właśnie bolszewicy nas podzielili. Ty dla Kaczora, za 500+, zrobisz wszystko, ja natomiast jestem gotowa zrobić wiele dla naszej integracji z UE, dla podstaw demokracji i szanowania konstytucji. A te wartości są dla Ciebie obce i wrogie! Dla Ciebie I Sekretarz PiS i ojciec dyrektor jest wyrocznią, a ja tych gości i ich poglądów, nie toleruję! Jasne?

Małomiasteczkowi
17 dni 14 godzin temu

Ale bzdury Mirku.

Małomiasteczkowi
17 dni 18 godzin temu

W dyskusji trzeba umieć przyznać się do braku wiedzy.

Małomiasteczkowi
17 dni 11 godzin temu

http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/czy-wicemarszalek-protas-uzywa-auta-sluzbowego-do-celow-prywatnych/
sprawa przedzamcza i roli małżonki nie znamy
żona drugiego zamieszana w budowę term
Brakowało tylko kolegi budowlańca.
Czy starosta już odpowiedział, co robił pracownik gospodarczy na dachu ?

www
22 dni 4 godzin temu

Brawo. Protest popieram, ale nie złożony z tzw. „pracodawców”. F…. off PO & PiS!

Alina
21 dni 15 godzin temu

„Pracodawcy” to nie obywatele!? Po przejęciu sądów czas na likwidację wolnych mediów (Polsat,TVN…) i krwiopijców. Ta klasa społeczna wyzyskiwaczy nie może istnieć w systemie bolszewickim! Firmy muszą być zarządzane przez partię, a nie prywaciarzy!

www
18 dni 7 godzin temu

Co za bełkot. Na zdjęciach widać tzw. „państwowych” pracodawców z jak najbardziej partyjnego nadania. Mimo, że protest popieram (choć ci sami „zasłużeni” obrońcy konstytucji wcześniej godzili się na jej łamanie wprowadzając religię do szkół, dyktat klechów w sprawie aborcji czy antykoncepcji, godząc się na niepodpisywanie Kart Praw Podstawowych czy funkcjonowanie Komisji Majątkowych; dali więc wolną rękę dla tych pisowskich oszołomów- brawo platfusy!), to nadreprezentacja politykierów zaściankowych wzbudza moją nieufność co do ich intencji. Alyna, odpocznij trochę od odpisywania na każdy niewygodny ci post.

www
21 dni 17 godzin temu

Minusy od popisowskich lizidupców

Sonia
22 dni 4 godzin temu

Młode kobiety a zero ambicji w zamian za pracę chodzą jak testowane małpy. Pozdrawiam

Zniesmaczony
22 dni 4 godzin temu

Dobre!!! eliminacjie do kabaretów juz się zaczęły pierwszy etap pod sądem sami się śmieją z tego co mówią ale chcą zabłysnąć lizusy

Till
22 dni 5 godzin temu

Ile czasu musiało upłynąć, żeby ludzie platformy stwierdzili , że Sądy są za wolne

SZYBKIE SĄDY
17 dni 14 godzin temu

Till, jesteś WIELKI, bracie, ..

Zniesmaczony
22 dni 5 godzin temu

Oburzeni ci co siedzą u koryta i boją się o swoją posadę wstyd !!! Jak ktoś ze zwykłych obywateli potrzebuje pomocy nawet nie reaguja nasi funkcyjny miejscy aż na wymioty zbiera obludnicy

goska
22 dni 10 godzin temu

Pozdrawiam panią chowającą się za flagą, uwierz mi też by było wstyd, gdybym w takim czymś uczestniczyła xD

Tomasz
22 dni 8 godzin temu

A czy też będzie Ci wstyd jak „dobrej zmianie” zabraknie kasy na Twoje 500+ ?

krzysztof
22 dni 6 godzin temu

na 500+ nie zabraknie,,,,bo już ci co mają brzuszki wypasione stracą posady i koryto

goska
22 dni 8 godzin temu

Wypraszam sobie, mam 20 lat i nie potrzebuję 500+ 🙂

ZUZA
22 dni 4 godzin temu

Wszystko przed Tobą. Rosnie nam młoda patologia.

goska
22 dni 2 godzin temu

Rośnie patologia bo nie podzielam waszych poglądów? To może od razu podzielmy naród na porządnych obywateli (PO) i patologie/meneli itd (PIS). Śmieszna jesteś.

Alina
21 dni 15 godzin temu

W wolnej chwili wyszukaj w „Googlach” określenia: „demokracja” i „dyktatura”. Przyda Ci się w przyszłości!

Maciej
21 dni 16 godzin temu

Jeszcze trochę i Ty się będziesz wstydzić że cię tam nie było a mało to wstydzić że jesteś Polakiem. To jest właśnie to zero wiedzy o życiu i o tym co się obecnie dzieje. Żal mi Cię.

Rysiek
21 dni 5 godzin temu

TY czerwony BŁAŻNIE!!!!

Maciej
19 dni 6 godzin temu

Na tyle cię stać? SŁABE,!

JMT
21 dni 17 godzin temu

Przecież to żadna tajemnica, że rosnące zasiłki socjalne degenerują społeczeństwo, a dodatkowo tacy ludzie nie mają żadnych poglądów ich głosy się kupuje. Taka trochę obywatelska prostytucja

Gość
21 dni 18 godzin temu

No to już jest zrobione. Kaczor podzielił ludzi na odpowiednie sorty. Ten podział, jak widzę, Co pasuje.

Agi
22 dni 10 godzin temu

HAAHHAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHHAHAH każdy tak się z tych ludzi śmiał, że szkoda słów, najgorzej, że zrobili pośmiewisko nie tylko z siebie, ale ogólnie z Lidzbarka, wczoraj słyszałam, jak jedna z tych „młodych” bab wyśmiewała się z Żołnierzy WYklętych, tylko, że to ONI walczyli o wolność, wy tylko chcecie się pokazać, ale słabo wam to wychodzi. Gdyby nie Żołnierze Wyklęci mówilibyśmy teraz po rusku, więc wara od nich (chociaż pewnie wększość tych UBywateli o tym marzy). Każdy się z was śmieje w tym mieście 🙂

gość
22 dni 5 godzin temu

Tak ci się Agi tylko wydaje. Ja się nie śmieję i nie słyszałem, by ktoś się śmiał. Nie jestem z protestującymi i nie podzielam ich opinii, ale uważam, że skoro mamy demokrację i istnieje prawo do zgromadzeń, to protestujący zwyczajnie mieli „święte” prawo do wyrażenia w tym miejscu i w ten sposób swoich poglądów. Chcemy, by inni nas szanowali, szanujmy i my innych i ich poglądy. Nie zgadzasz się, z nimi Agi, organizuj swoją kontrmanifestację, ale nie wyśmiewaj. To zwyczajnie brak kultury i ogłady. Wygrywa ten kto przekona innych do siebie. W przeciwnym razie powtórzymy jedynie słuszną politykę jak w PRL. Dzięki różnicy zdań i pokojowemu ścieraniu się poglądów rozwijamy się. A my co ? Umiemy się tylko ciągle atakować – dobrze, że słowem a nie maczetą. Chociaż ostatnio i w słowach nie przebieramy.

Kac
22 dni 5 godzin temu

„Wygrywa ten który przekona innych do siebie”, a może po prostu oszuka aby osiągnąć swoje cele. ROZLICZAJCIE Z OBIETNIC!

gość
21 dni 4 godzin temu

Być może przekona oszukując, ale przecież każdy swój rozum i oczy ma. Masz rację – z obietnic należałoby rozliczać.

JMT
22 dni 7 godzin temu

„Gdyby nie Żołnierze Wyklęci mówilibyśmy teraz po rusku” – Jakieś zródło tych rewelacji, czy po prostu kolejne pseudopatriotyczne wymysły?

krzysztof
22 dni 12 godzin temu

jak podaje Niezależna

Do dzisiejszego popołudnia do Krajowej Rady Sądownictwa wpłynęło 114 kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego – poinformowało Biuro KRS. Najwięcej – 56 kandydatur – wpłynęło dotychczas na wakaty w Izbie Dyscyplinarnej SN.
Z danych przekazanych przez Biuro KRS wynika ponadto, że na wakaty w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych wpłynęło dotąd 37 kandydatur, w Izbie Cywilnej – 19, a na wakat w Izbie Karnej dwie kandydatury.
Ponad 40 kandydatur wpłynęło od sędziów – w tym 13 od sędziów sądów rejonowych. Kolejne blisko 50 kandydatur wpłynęło od adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Zgłosiło się także 11 pracowników naukowych, oraz 11 prokuratorów – w przypadku prokuratorów wszystkie zgłoszenia do Izby Dyscyplinarnej.
W końcu czerwca w Monitorze Polskim opublikowane zostało obwieszczenie prezydenta Andrzeja Dudy o wolnych stanowiskach sędziego w SN. Zgodnie z obwieszczeniem, do objęcia są łącznie 44 wakaty sędziowskie. Zgodnie z ustawą o SN, każda osoba, która spełnia warunki do objęcia stanowiska sędziego SN, może zgłosić swoją kandydaturę KRS w terminie miesiąca od dnia obwieszczenia.
Jak wskazano w obwieszczeniu, do objęcia przewidzianych jest siedem wolnych stanowisk w Izbie Cywilnej SN. W Izbie Karnej SN wolne jest jedno stanowisko. W Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych przewidziano 20 stanowisk do obsadzenia, a w Izbie Dyscyplinarnej 16 stanowisk.
Termin na zgłoszenie kandydatur upływa 29 lipca, ….i po co te krzyki..jest duża liczba sędziów popierających zmiany….a ci co krzyczą przed lidzbarskim sądem …Duda do Moskwy…chyba zapomnieli ,że mają jeszcze legitymacje ZSMP i PZPR

ale po....
22 dni 10 godzin temu

Zdaje się o tym pisze krzysztof….
https://www.youtube.com/watch?v=_gfIp4J5Des
#ZAJEBSCIE-DOBRA-ZMIANA
no i jeszcze ta (nie)zależna…..

Wasyl
22 dni 11 godzin temu

Niezależna co ma podawać jak jest opłacana przez PiS:)

Alina
22 dni 12 godzin temu

Panie redaktorze, narracja TVN z natury jest kłamliwa, bo …amerykańska. Szczerą i całą prawdę podaje tylko TVP, pieszczotliwie zwana „Kurwizją”. Szczególnie wiarygodna jak informuje o wielkim sukcesie rządu i partii w „wygranej” z Tuskiem 27:1, poprawek do ustawy o IPN, czy też uwalonego ostatnio referendum prezydenta przez …Platformę. Płakać się chce …ze śmiechu! Nie będzie nam do śmiechu, jak już niebawem bolszewicy TVN wytną. A łatwo nie będzie, USA to nasz największy przyjaciel! Oj, będzie się działo..!

gość
22 dni 12 godzin temu

Może odstaw na chwilę kompa i obiad staremu ugotuj bo zaraz wraca z roboty i może być zły , ze w chałupie bajzel , a obiadu nie ma. Bo nie wierze ,ze w pracy masz tyle czasu na pisanie.

mario szadziun zdun
22 dni 14 godzin temu

Szybkie sądy! Konstytucja! No i również prostytucja…

Gosc
22 dni 4 godzin temu

No w Lidzbarku już nie ma żadnej pani uprawiajacej ten zawód. Zadupie.

pitters
22 dni 16 godzin temu

A gdzie są ludzie młodzi?

Alina
22 dni 15 godzin temu

Jak to gdzie są młodzi? Młodzi to są w PiS! Kaczyński, Terlecki, Maciarewicz, Pawłowicz. Istny kwiat młodości!

krzysztof
22 dni 15 godzin temu

jak widzimy .PO umiera…

Till
22 dni 17 godzin temu

Im więcej „ Janków” i „ Jacków” w PO, tym dłużej będzie rządzić PiS.

Alina
22 dni 15 godzin temu

Całe szczęście, że w naszym miasteczku KuPis’15 ma tylko jeden swój portal i kilku zwolenników. Bolszewicki but tu nogi nie postawi!

Tomasz
22 dni 17 godzin temu

Zdolny ten nasz Protas skoro zorganizował tyle manifestacji w całym kraju, a największą przy domu Adriana! Myślę, że w hołdzie lennym za kilku sędziów w KRS Kukiz powinien zorganizować w naszym mieście wielką manifestację poparcia dla Krysi Pawłowicz, ojca Tadeusza, a szczególnie Adriana i I Sekretarza Kaczyńskiego. Tylko gdzie ten tłum się zmieści? Proponuję wojskowy poligon.

Alina
22 dni 16 godzin temu

A „Wyklęci” poligonu użyczą?

Harcerz
22 dni 18 godzin temu

A ja jaj !
Sami emeryci , funkcjonariusze i działacze PO, byli funkcjonariusze , zwolenniczki i propagandziści aborcji , zmuszeni pracownicy starostwa i zależnych od starostwa zakładów pracy. same osoby poszkodowane przez los. Sama budżetówka.
Powinni krzyczeć: „Nasze Sądy” i ” Kasa dla nas ” , „Ścieżki rowerowe dla wszystkich” , „Damy nam utrzymanie i dostatnie życie za wasze pieniądze”, „Kasa z dotacji i inwestycji samorządowych dla zaprzyjaźnionych firm i osób” .
Po usłyszanych na wczorajszej demonstracji słowach jeszcze bardziej chcę , aby PiS dobrało się do PO i rozliczyło jej działalność, w tym inwestycje samorządowe i ustawki personalne na każdym szczeblu.
Nie na darmo, i to za czasów rządów PO , samorządowcy jeździli do prokuratury w Białymstoku na przesłuchania.
Mam nadzieję ,że panowie obecni na proteście w niedługim czasie przestaną odgrywać jakąkolwiek rolę w polityce i samorządach.
Czas na innych , może młodszych nieskorumpowanych bez obciążeń komunistycznego systemu . Tylko gdzie ich znaleźć , jak prawie wszyscy wyjechali do innych miast pozostawiając Lidzbark na pastwę korupcji i kolesiostwa przefarbowanych lisów .
Idąc rozumowaniem lokalnych działaczy PO,że takie portale internetowe jak Nasz Lidzbark powinny być zamknięte ,a „ich władza” ludzi mających inne zdanie by nie tolerowała , to rzeczywiście demokracja z górnej półki.
Takie portale są jak najbardziej potrzebne . Przynajmniej ktoś patrzyły władzy na ręce i ujawniały nieprawidłowości. Skończy się kupowanie przez samorządowców i radnych oraz ich rodziny działek i wyremontowanych lokali po preferencyjnych cenach , wypłacanie nagród z samorządowej pustej kasy , nieustanne zaciągania kredytów na niepotrzebne inwestycje,
Przez tyle lat władzy nie potrafili zbudować , czy też wywalczyć modernizacji kluczowej dla nas drogi Olsztyn – Bezledy .
Co obcięli 20% pensji ?
Samorządowcy potraficie coś zrobić ? Załóżcie własną działalność gospodarczą , a nie żyjcie z kasy społeczeństwa.

Alina
22 dni 15 godzin temu

Czyż to nie PiSowcy przejęli działalność gospodarczą całego państwa. m.in. na bezprawne nagrody które „im się należały”? Takiego dojenia przez PiS kasy państwowej, (czyt. naszej), historia jeszcze nie zna! Przy PiS, PO to malutki pikuś!

Tomasz
22 dni 17 godzin temu

Dostrzegam, że inteligencji i wiedzy Ci nie brakuje. Może byś nas oświecił i poinformował, w którym kraju, oprócz Polski, wszyscy sędziowie są podporządkowani jednej słusznej partii i jednemu wodzowi? W jakim gronie zacnych państw jesteśmy? Ja wiem tylko o Korei Północnej. Ale zapewne Twoja wiedza jest znacznie szersza.

Harcerz
22 dni 16 godzin temu

Zawsze główni sędziowie są podporządkowani władzy tak było za komuny , SLD , PO i tak jest za PiS-u.
Nie pogoniono komunistycznych sędziów i prokuratorów po roku 89 bo tak było wygodnie .
Przecież kolegów nie odcina się od kasy. Mafie sędziowsko-prokuratorsko-adwokackie wydawały wyroki za kasę .
Rzepliński z całym TK we współpracy z PO okradli polaków z pieniędzy 3-go filara i balowali wpisując fikcyjne pieniądze
na konta ZUS-owskie . Na co społeczeństwo się umawiało z władzą. Kogo zachęcano do odkładania na 3-filar.
A jak się kasa uzbierała która była poza kontrola to nikt nie protestował z PO. I co sędziowie byli niezależni.
Przypominam : „Jak Państwo uważacie ,że to są wasze pieniądze to spróbujcie je podjąć”.
Powinien powiedzieć Tusk inaczej ; To są nasze pieniądze ( władzy ) , reszta wyp….
Jaką będziesz miał emeryturę 1/3 tego co zarabiasz.
Teraz zmieniła się władza to i koledzy się zmieniają.
Po PiS przyjdą następni , wymienią sędziów i wezmą się za rozliczenie PiS.
Jak się tak historia powtórzy kilkukrotnie to może dojdziemy do jakiejś normalności.

Alina
22 dni 16 godzin temu

Obawiam się tylko, że władzę od KUPis’15 kiedyś będziemy odbierali siłą, bo demokratycznie się nie da. Właśnie po to władza przejmuje sądy, w tym Najwyższy, by nie uznawać wyborów przegranych. To jest właśnie tragedia, której dzisiaj „ciemny lud” nie rozumie. Przelewanie własnej krwi z głupoty Polacy mają w genach.

gość
22 dni 18 godzin temu

A podobno za rządów Prawa i Sprawiedliwości mamy dyktaturę, brak wolności (słowa, zgromadzeń itp. ) A to niespodzianka taka manifestacja i to największych przeciwników POlitycznych ; )Hipokryzja

Damian
22 dni 18 godzin temu

PIS i PO jedni nie lepsi od drugich. Nie ma w Polsce partii która byłaby godna zaufania aby na nią głosować. Wszyscy chcą tylko dorwać się do władzy i kasy.

pitters
22 dni 16 godzin temu

Było nie głosować na lewaków z pis’u. Teraz płacz, bieda, inflacja i propaganda w telewizji…

gość
22 dni 18 godzin temu

z jedną różnicą, za obecnej władzy żyje się dla WIĘKSZOŚCI Polaków lepiej, warto zajrzeć w dane statystyczne !

Alina
22 dni 14 godzin temu

PiSowski wzór cnoty: ukradłam państwową kasę, ale spoko, na mszy oddałam na tacę…

pitters
22 dni 16 godzin temu

Lepiej? Zwłaszcza wielodzietnym patusom, pijaczkom, facetom w czarnych kieckach i drobnym cwaniaczkom.

Tomasz
22 dni 17 godzin temu

Tuż po wojnie Polakom też żyło się lepiej. Manifestem z 22 lipca Stalin dał ziemię rolną, za darmo! A następnie złapał Polaków za twarz! Kaczyński zna historię!

Marek
22 dni 17 godzin temu

Chyba dla tych co pobierają 500+. Są takie osoby co swoją wolność sprzedają za kasę.

Harcerz
22 dni 16 godzin temu

Inni tu obecni dla kasy przynależą do organizacji politycznych i samorządowych. Co zrobią posłowie samorządowcy jak się skończy kadencja , wysokie pensje . A żyć trzeba .
Co do lewych pieniędzy, czy każdy lekarz za poradę wystawia paragon z kasy fiskalnej?

gość
22 dni 17 godzin temu

Niestety, nie zgodzę się z tym stwierdzeniem.

krzysztof
22 dni 19 godzin temu

działacze partii pilnujący, by orzecznictwo realizowało cele KC PZPR, wreszcie ludzie o powiązaniach rodzinnych aparatu władzy – to stan , Opozycja nie może się pogodzić,że przegrała wybory,że utraciła władzę centralną.że utraci władzę w terenie,,a to mocno zaboli

krzysztof
22 dni 19 godzin temu

należy tylko dodać scenę z filmu…Sąd sądem ,a sprawiedliwość po naszej stronie….

Gosc
22 dni 20 godzin temu

Sami swoi, zaangażowani POlitycznie, brak mi slow API wystarczająco opisał ten zlot .

gość1
17 dni 20 godzin temu

Do Twojej wiadomości gościu, to nie api pisze te artykuły

wpDiscuz