Lip 082018
 

Od 14 czerwca 2018 r. o ponad 10% wzrasta cena dostarczania wody i odprowadzenia ścieków w Lidzbarku Warmińskim. To skutek opracowania przez PWiK nowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy miejskiej Lidzbark Warmiński. Nowe stawki zostały zatwierdzone przez regulatora, czyli twór o nazwie „Wody Polskie”.

9 marca 2018 r. PWiK w Lidzbarku Warmińskim złożyło do Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Białymstoku wniosek o zatwierdzenie nowego cennika, który obowiązywać będzie przez najbliższe 3 lata. Co ciekawe lidzbarskie wodociągi, skonstruowały go w taki sposób, że cena wody i odprowadzenia ścieków co roku będzie wyższa. Bez zbędnych formalności, czy uchwały Rady Miasta. I tak, cena dla indywidualnych gospodarstw kształtuje się następująco (cena wody i ścieków razem brutto):

od czerwca 2018 r. – 10,86 zł za m3

2019 r. – 11,11 zł za m3

do czerwca 2020 r. – 11,39 zł za m3

Do powyższych cen należy doliczyć rosnącą z roku na rok opłatę abonamentową za wodomierz. Cena wody i odprowadzania ścieków w naszej gminie rośnie znacznie szybciej niż wskaźnik inflacji. Być może spowodowane jest to nowymi inwestycjami, rozrostem administracji, wzrostem jego wynagrodzenia, tudzież zmniejszeniem się liczby mieszkańców (płatników). Na poniższym zestawieniu zamieszczono ceny wody wraz z odprowadzaniem ścieków.

Podkreślić należy, iż to lidzbarskie przedsiębiorstwo, należące w całości do gminy miejskiej,  wniosło o ustalenie takiego a nie innego cennika. Ciekawe przedstawia się skorelowanie galopujących cen wody z nie mniej progresywnie rosnącym  wynagrodzeniem prezesa „wodociągów” pana Buczyńskiego.

Czy radnych i Burmistrza martwi sytuacja, iż lidzbarczanie będą więcej płacili za wodę? Próżno szukać dyskusji na ten temat podczas posiedzeń komisji, czy sesjach Rady Miasta. Urzędnicy jakby nabrali wody w usta. Ot nadszedł czas zmian…

 Posted by at 8:33 pm
Powiadom o
Małomiasteczkowi

Taki widok https://demotywatory.pl/4867062/Pracownicy-japonskich-linii-lotniczych-przepraszaja-za to jakby nasi lokalni myśliciele z PO przepraszali za termy i beznadziejne rządy w tym „zapyziałkowym” mieście.

Patriota

Kaczyzm STOP. Kupuję specjalnie w niemieckim LIDLU. Nawet pieczywo wybieram tak, by nie pochodziło z polski. Nie wspieram pisowskiej dyktatury, kaczyzmu i patologii 500+ ponadto robię zakupy w aliexpress, który nie płaci podatków dla reżimu. Trzeba być patriotą, damy radę!

gremlin

Powodzenia w sponsorowaniu nazizmu…żaden patriota z ciebie

pitters

Lepsze to niż sponsorowanie kaczyzmu.

Kyle XY

Jedz ten chleb , jedz. Wiem jak jest robiony, Smacznego i powodzenia .
Potem na leczenie do niemieckiej kasy chorych.

Z życia miasta Lidzbark Warmiński...

Dlaczego do pracy pieszo, a nie samochodem? – zapytał swojego pracownika zdziwiony, lidzbarski pracodawca, płacąc mu 1500 Cebulionów miesięcznie.

Bart

To nie pracować u takich skur…synów, niech sami zapier…lają za takie ochłapy. 🙂 Ludzie nie powinni godzić się na takie warunki pracy, to takich Januszy biznesu by nie było. Jawny wyzysk, ale na tym zadupiu to powszechne…

mieszkaniec

Od dzis pol miasta z buta, odcinek orlen starostwo,godzina czasu….

Gościu

Tak dla wyjaśnienia. Rządowa Spółka Polskie Wody powstała m.in. dlatego by zahamować wzrost cen wody i ścieków. Pomimo tak radykalnego nastawienie by nikomu nie podwyższyć, nie mogła poddać się obiektywnej kalkulacji kosztów dostarczania wody przez Pwik i musiała podjąć decyzje o podwyższeniu poziomu opłat. Rada i Burmistrz nic do tego nie mają!

gość

Długie macki „ośmiorniczek” PO ładnie nas załatwiły ! 🙁

Trombullus

Harchaj (PO) i Protas (PO) z Wiśniowskim dali wam igrzyska zamiast chleba, takie za które sami zapłacicie. Widocznie Termy pochłaniają więcej wody i trzeba to zrównoważyć ceną za metr. Ale co tam, ważne że wyemancypowane małomiasteczkowe żony wojskowych mają gdzie moczyć tłuste odwłoki. Lidzbark to miasto skrajności gdzie co krok mamy salon kosmetyczny, fryzjera a pomiędzy gęsto napchane szmateksów.
Inna sprawa to to że wodociągi zatrudniają „znajomych” sobie nierobów którym trzeba dać wypłatę. Obserwowałem niedawno ich pracę na ul. Dębowej- jeden kopał w jezdni dziurę a czterech w czystych ubrankach pilnowała żeby im się szpadle nie wywróciły. Z tego co słyszałem to praca tam to jeden ciąg fuch po fajrancie, przed którymi pięknie się odpoczywa w pracy.

Jaro

Ciekawe kto placi za wode lejaca się z fontann na bulwarach wisniowskiego i innych wodolejach obrośniętych już mchem np. przy bylej bibliotece pedagogicznej. Panowie z wodociagow zycze sobie liczniki zużytej wody i rozliczenia dla włodarzy wysylac.

ale po....

Nie panowie z wodociągów, ale panowie z Energi. Woda w fontannach to nie jest woda prosto z wodociągów, ale krążąca w obiegu zamkniętym… Pompowana…

Realista

Cóż komentować. Podatki trzeba spłacać a jedyne firmy jakie powstają usytuowane są SSE a więc z podatkami lokalnymi im nie po drodze. Jest w naszym województwie gmina Miłki w powiecie giżyckim gdzie za wodę trzeba płacić 22 zł. U nas tylko o złotówkę drożej niż w biednym Olsztynie. Dzisiejszą podwyżkę ludzie zobaczą w grudniu, także już po wyborach samorządowych. Ktoś dobrze to obmyślił. Jeśli chodzi o burmistrza to w tym zakresie ma tyle do powiedzenia co pewien pan w czasie okupacji. Ekonomia to proste zasady – żeby komuś dać (oddać ) np ratę kredytu to trzeba komuś zabrać. Proste. Swoją drogą – nie wiem czy to prawda – ale jeśli RM zrezygnowała z pieniędzy z Term to nie ma innego określenia tego jako wielkiego skur…….a Powtarzam nie znam szczegółów więc nie twierdzę że tak jest. A swoją drogą obecni samorządowcy robią wszystko aby po wyborach spotkać się ma powyborczej stypie,… Czytaj więcej »

Gosc

Czemu podwyzke odczujemy w grudniu po wyborach ?Jak wyższy rachunek za wodęi ścieki dostaniemy w wakacje ?

Realista

Bo w grudniu przyjdzie rozliczenie za wodę zużytą do końca września. Tak jest w komunalce, nie wiem jak w spółdzielni mieszkaniowej.

API

Jakim komunikacie? Gdzie on jest?

Realista

Nie „komunikacie’ tylko komunalce a więc mieszkaniom w ABK-owskim administrowaniu.

API

Czy ktoś ma ten komunikat?

Małomiasteczkowi

cyt. Proste. Swoją drogą – nie wiem czy to prawda – ale jeśli RM zrezygnowała z pieniędzy z Term to nie ma innego określenia tego jako wielkiego skur…….a Jakie miasto tacy ekonomiści. Zresztą, groszem publicznym łatwiej się zarządza….., bo nikt nie odpowiada za podjęte decyzje. Z perspektywy, żaden z lokalnych sołtysów…… nie włożyłby ani jednej prywatnej złotówki w ten…… podobno świetny interes. Tak jest panowie radni miejscy i powiatowi spowodowaliście straty przytakując głupawym pomysłom swoich guru. Trzeba było czytać uważnie NL, ale chyba i tego nie potraficie robić uważnie. Interes polityczny ponad zdrowym rozsądkiem. Pieniędzy w termach nie ma, więc nie miała z czego rezygnować :):) po prostu umorzyła podatki od nieruchomości i prowadzenia działalności. Wielokrotnie pisaliśmy o nonsensowności tej inwestycji. Powiem więcej , nie dość ,że się nie zarabia to dokłada się: woda i kanalizacja, niewolnicy z PUP obsługa komunalnych, czy drogówki, pracowników starostwa etc. Do dziś … publicznie… Czytaj więcej »

www

„(…)Chodzi o obniżkę rzędu 14,12 proc. Proponowana cena w taryfie wynosi 9,85 zł brutto. Aktualnie obowiązująca taryfa to 11,47 zł brutto(…).” 
Więcej: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,23138119,urzednicy-staraja-sie-o-tansza-wode-w-warszawie-nawet-310-zl.html
Jak widać w stolicy, gdzie zarabia się cokolwiek więcej niż w grajdołkach (by nie powiedzieć w piździdołkach) cena wody może spaść, mimo, iż Wawa nie leży przy lodowcu. W tej samej Wawie właśnie podejmuję pracę kręcąc cokolwiek nosem. Ale jest mi smutno…

ale po....

A tomu to dziennikarz obywatelski „kampanię” robi ostatnimi artykułami?
Słupki w dół, słupki w górę… Iście tendencyjna kampania…

ale po....

I iście tendencyjne towarzystwo wzajemnej adoracji „plusikujący” sobie wzajemnie prawiczki…

Bogacz z nowego SUVa, na którego Cię nie stać.

No i macie waszą „dobrą zmianę”. Buhaha… płace minimalne w górę, podatki w górę, dług publiczny w górę, inflacja w górę… więc i opłaty za dostarczenie wody też idą w górę. Takie coś jak… MATEMATYKA, wiecie co to jest? ps. Pozdrawiam z NL, zarabiam na wasze 14,5 tyś. waszych cebulionów i śmieszą mnie takie artykuły. Ale jak to mówią… Polak mądry po szkodzie.. Tylko, że już za późno… Było myśleć przed wyborami. xD.

odp

zarobki w górę o 6-7% rocznie , inflacja stoi w miejscu 2,1%, podatek Vat stoi , CIT obniżony , PKB jedne z najwyższych w UE, bezrobocie jedne z najniższych w UE . Polak w końcu pomyślał przed wyborami i mamy efekty ! Co raz szybciej zmniejszamy dystans do średnich zarobków UE ! „Dobra zmiana” zauważalna i odczuwalna. Prosty przykład lepsze auta Polaków , więcej ludzi w restauracjach, wieksza ilośc ludzi wyjeżdzająca na wycieczki itp. !

pitter

Komu jest lepiej? Dzieciorobom i patusom spod sklepów z tanim winem.

gość

A co ? Tobie brakuje? To dołącz do nich , będziesz miał lepiej .I może wreszcie z pod mostu się wyprowadzisz .

Kyle XY

No tak do końca dobrze nie jest. Aby komuś dać trzeba komuś zabrać i do tego odliczyć część na utrzymanie poborców
i dystrybutorów pobranej kasy. jak kasa pochodzi z uszczelnienia podatków to O.K. Ale tak naprawdę to ludzie średni zarabiający płacą za rozdawanie pieniędzy przez polityków. Na razie jest fajnie dla niektórych zobaczymy jak będzie za kilka lat jak okaże się ,że bieniędzy nie ma a płacić zobowiązania trzeba. Komu wtedy zabiorą. PO miała 3-ci filar okradając społeczeństwo, Teraz zarabiacie po 2500 na rękę a proponowana emerytura to 900 PLN ( jak w reklamach Młody bóg na emeryturze dostanie 1/3 zarobków) Jaka będzie emerytura za następne 20 lat ? Pewno nie będzie. A jak będzie to nie dla tych co wypracowali te pieniądze tylko dla tych co te składki przeżarli i roztrwonili.

Tris

Bogacz……Jak ty mi teraz zaimponowaleś.

Małomiasteczkowi

Bardzo prowokacyjny wpis. Nie do sprawdzenia. Może jeździsz starym „Gulfem” lub passeratii w 1.9 TDI, królem polskiej wsi, siedzisz na ciepłej posadce i marzysz o bogactwie. Trochę pomieszane….. podatki i cena wody to raczej samorządowe dzieło. Trochę wiedzy nie zaszkodzi. Pracuj chłopie na Niemca czy innego na zmywaku, bo czytając tego rodzaju wpis, to jesteś na właściwym miejscu parobka Europy dzięki złodziejom z PO. Matematyka zawiodła włodarzy tego miasta, niestety i teraz robią bokami. Jak już się czepiamy.Matematyka ? ,ale i j. polski jest ważny skrótem od tysiąca jest ” tys” nie ” tyś”. Cóż Ci po matematyce jak nie zrozumiesz treści zadania.

łofca kmiotów

Znaczna część wyborców PiS ma wykształcenie PODSTAWOWE lub GIMNAZJALNE (młodsze pokolenie, często z wielodzietnych, patologicznych rodzin). Oni mogą nie wiedzieć co to MATEMATYKA. 🙂

Kyle XY

Znaczna część samorządowców z PO ma kiepskie wyższe wykształcenie lub tylko sam papier załatwiony na nowo powstałych lewych uczelniach, Tak więc wiele się od siebie nie różnią..

krzysztof

ale komentarzy,,,,zabolało wielu…bo jak to słono płacić za słodką wodę???

Małomiasteczkowi

Woda w termach kosztuje, więc trzeba bulić. Po cichu dokładamy do tego „świetnego interesu” jakim miały być termy. Czy również będziemy dokładać do jakiegoś chorego uzdrowiska wydumanego przez kilku lokalnych gamoni ?

Marzy mi się , aby radni się zbuntowali i odmówili głosowania jak w przypadku obniżek uposażenia burmistrzowi :):) Maja szansę sesja 11.07 ?

Gosc

Ta podwyżka to gwóźdź do wyborczej trumny obecnego burmistrza. Jak ludzie zaczną dostawać kwity z wodociągów to wtedy będzie szum. Pazerny na kasę od niej też zginie.

tris

Nie chodzę na termy , nie sypiam w Krasickim ,to nie moja rura przy moście olsztyńskim , Pytanie brzmi dlaczego k… ja mam za to płacić?

Gosc

POwiec ładnie się ustawił. Siedziba PwIK w środku odnowiona na pełen połysk!Jestem ciekawa jak argumentował taki olbrzymi wzrost, tej informacji próżno szukać, zapewne „nowe inwestycje „;)?

Trzeźwy

No to nieźle Prezes Wodociągow działa przeciw Burmistrzowi. Jak wiadomo Prezes człowiek PO podobno na polecenie Harrego tak skonstruował budzet spółki by zaistniała konieczność podwyżki a ta oczywiście będzie uderzała w Burmistrza i to na pół roku przed wyborami. Brawo Pan Harry.