Wrz 022015
 
Krecik i przyjaciele

Krecik i przyjaciele

2 września 2015r. odbyła się XII Sesja Rady Miasta Lidzbark Warmiński podczas której radni podjęli m.in. uchwałę o przyjęciu nowego Statutu Miasta. Zawiera on całkiem nowy zapis umożliwiający mieszkańcom złożenie Obywatelskiego Projektu Uchwały, co doskonale wpisuje się w nurt społeczeństwa obywatelskiego. Radni określili jednocześnie, iż do złożenia takiego projektu konieczne jest poparcie 600 mieszkańców. Tuż przed rozpoczęciem sesji, Przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Kędzierski odczytał oświadczenie następującej treści:

„5 sierpnia 2015r. odbyło się nieoficjalne spotkanie radnych rady miejskiej Lidzbarka Warmińskiego. Tematem spotkania było uzgodnienie nazwy nowej ulicy na terenie naszego miasta, przy której zlokalizowane są Termy Warmińskie. My niżej podpisani, jesteśmy oburzeni i zbulwersowani faktem, że treść tego spotkania udostępniona opinii publicznej w formie publikacji artykułu na łamach „NaszLidzbark” została zdaniem pana Andrzeja Pieślaka, administratora strony a zarazem autora wyżej wymienionej publikacji, nagrana bez zgody uczestników spotkania. O ile jest to prawda, osobą nagrywającą, a następnie udostępniającą treść spotkania, mógł być jeden z radnych miejskich Lidzbarka Warmińskiego. Naszym zdaniem, radny dopuszczający się takich praktyk powinien poddać głębokiej refleksji etyczność swojego zachowania przede wszystkim w kontekście sprawowania mandatu radnego otrzymanego z rąk swoich wyborców. 1 grudnia 2014r. na pierwszej sesji rady miejskiej jako radni ślubowaliśmy wierność Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej i deklarowaliśmy, że obowiązki będziemy sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro naszej gminy i jej mieszkańców. Takie postępowanie oznaczające de facto łamanie prawa Rzeczypospolitej Polskiej podważa naszą wiarygodność i zaufanie w oczach mieszkańców, oraz z naszego punktu widzenia jest niedopuszczalne. W związku z powyższym 14 sierpnia 2015r. do Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z prośbą o wszczęcie postępowania w tej sprawie. Podpisali radni rady miejskiej: Wojciech Korzeniewski, Piotr Pasternak, Agnieszka Serwach, Dorota Michalak, Andrzej Kędzierski, Przemysław Moroz, Józef Kurto, Adam Brodowski.

I oczywiście lista jest otwarta, jeżeli państwo popieracie nasze stanowisko, prosimy o złożenie podpisu i oczywiście oświadczenie, które państwu w tej chwili przedstawiłem będzie przekazane lidzbarskim mediom i ukaże się w Gazecie Lidzbarskiej również.

W dyskusji nad sprawozdaniem z działalności Burmistrza pytania zadawał m.in. radny Moroz i radny Grzmiączka. Szczegóły w materiale wideo.

Najważniejszym punktem sesji było przyjęcie nowego Statutu Miasta. Wcześniej radni głosowali nad 2 poprawkami dotyczącymi trybu nadawania tytułu „Zasłużony Obywatel Lidzbarka Warmińskiego” oraz wymaganą ilością podpisów pod skutecznym złożeniem Obywatelskiego Projektu Uchwały przez mieszkańców (ustalono tę liczbę na 600). Głosowanie nad przyjęciem statutu nie było jednomyślne. „Za” radni z WNMO, Naumczyk i Jaskólska, „przeciw” radni z KW 5Gmin.

W wolnych wnioskach Burmistrz Jacek Wiśniowski i radny Tomasz Naumczyk podpisali się pod oświadczeniem odczytanym przed sesją. Następnie głos zabrał pan Romaszko, m.in. złożył następujący wniosek:

„Proszę o obniżenie czynszów. Jeżeli czynsze w Lidzbarku wynoszą (są – przyp.red.) największe w skali województwa bo przekraczają 5 zł z groszami za m2, a w takim biednym Pasłęku 2,46zł – to co się dzieje? Dlaczego my jesteśmy cały czas skubani z naszej kieszeni? Dlaczego tak się dzieje? Proszę więc o rozważenie tej sprawy i doprowadzenie przynajmniej do średniej wojewódzkiej. Dlaczego mamy płacić tak dużo – dzięki radnym?”

Redaktor NL zapytał Burmistrza, czy w założeniach do przyszłorocznego budżetu została ujęta kwota przeznaczona na realizację budżetu obywatelskiego – jednego ze sztandarowych obietnic wyborczych. Burmistrz udzieli odpowiedzi na piśmie. Następne pytanie skierowane do Sekretarz Miasta, dotyczyło prac nad tworzeniem nowego Statutu Miasta w którym według Przewodniczącego Rady mieli uczestniczyć prawnicy. Redaktor chciał wiedzieć jacy konkretnie prawnicy brali w tym udział i czy otrzymali za to wynagrodzenie. Sekretarz Miasta zamiast odpowiedzi stwierdziła, że to nie konferencja prasowa. Było jeszcze pytanie związane z nadaniem nazwy dla nowej ulicy, kiedy i gdzie to ustalono, a także krótki wniosek redaktora skierowany do Rady Miasta o treści:

„Samorząd sam w sobie jest wartością demokratyczną, a do jego cech zalicza się m.in. samodzielność i wspólnotowy, społeczny charakter. Wyposażenie mieszkańców naszej gminy w inicjatywę uchwałodawczą wpisuje się w nurt społeczeństwa obywatelskiego, pozwalając na bezpośredni udział obywateli w podejmowaniu rozstrzygnięć przez organ uchwałodawczy. Przyjęty przez szacowną radę zaporowy próg 600 mieszkańców potrzebny do złożenia projektu uchwały w sposób rażący narusza wartości demokratyczne i działa na szkodę rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W związku z powyższym, wnoszę o zmianę tego zapisu poprzez poprawkę do uchwały.”

 

Komentarz redakcyjny

Krecik w prokuraturze. Oświadczenie odczytane przed rozpoczęciem sesji, dotyczy sprawy opisanej w artykule „Tajna narada w gabinecie Burmistrza”. W połowie sierpnia, a więc w czasie redagowania oświadczenia, panowały bardzo wysokie temperatury i być może to miało wpływ na treści w nim zawarte. Radni szukają kreta pośród siebie, osobę która informuje społeczeństwo. Na razie nikt nie jest w stanie jej wskazać, więc budowa stosu ofiarnego na zapleczu UM przebiega powoli, jak remont kładki na ul. Kalinowskiego. Sygnatariusze oświadczenia, nie wzięli pod uwagę, że w gabinecie Burmistrza obecni byli nie tylko radni. W tajnym spotkaniu uczestniczył także sam Burmistrz, więc może i jego należy brać pod uwagę jako potencjalnego kreta? Ma przecież doświadczenie w nagrywaniu spotkań z przedsiębiorcami, które zdobył jeszcze jako kandydat na to stanowisko Gospodarza Miasta.

Sam Statut Miasta niestety zawiera sporo błędów i z tego powodu winien być uchylony przez organ nadzoru czyli Wojewodę. Na następnym posiedzeniu Rady Miasta, kiedy przyjdzie wnieść poprawki do statutu, będzie szansa aby zrewidować pogląd w sprawie ilości mieszkańców koniecznych do złożenia projektu uchwały.

Rada Miasta nowym statutem uniemożliwia mieszkańcom zadawanie pytań na sesji. Już dzisiaj Sekretarz Miasta stwierdziła, że to nie konferencja prasowa. Tym samym naruszona została zasada równości obywateli wobec prawa. Radni, nasi przedstawiciele posiadają taki przywilej, mieszkańcom prawo to zostaje odebrane. Niżej fragmenty sesji w materiale wideo.

 Posted by at 11:40 pm
Powiadom o
arni

Czyżby Pan Redaktor sam łamał prawo ?

krzysztof

statut statutem,,a prawo prawem Według ustawy petycje będzie można wnosić w interesie publicznym, we własnej sprawie lub podmiotu trzeciego za jego zgodą. Może to zrobić osoba fizyczna, ale także m.in. związki zawodowe, związki pracodawców, stowarzyszenia, samorządy społeczne i zawodowe oraz fundacje.

Petycje będzie można składać do wszystkich organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych, które wykonują zadania zlecone z zakresu administracji publicznej.

obserwatorka

Składam petycję do właścicieli działek położonych przy ul. Hożej, przy murach obronnych o uporządkowanie terenu. Czyżby porastające posesje dwumetrowe chwasty były dowodem na uczestnictwo właścicieli nieruchomości w programie " EKO "? A tego co słyszałam to działki zostały nabyte przez "śmietankę lidzbarską"
( lidzbarskich decydentów m.in. Para Radnego) – jak to się ma do położonego parę metrów dalej pięknego deptaka, czy okolic ul. Mławskiej? Myślę, że można tu zacytować powiedzenie "widzisz pod lasem , a nie widzisz pod nosem"

API

Heh, Protas i jego syn też kupili po działce.

G.a

Sie żyje, bo przecież władza nie wiecznie trwa. Ciekawe ile upustu i jak wyceniono.

bzdurybzdury

Mogłeś i ty kupić API

mieszkaniec

maczyta i co ty na to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

piotr

Jaka jest definicja słowa mieszkaniec miasta? Jeżeli ktoś mieszka w tym mieście a nie jest tam zameldowany tylko ma np umowę najmu bo wynajmuje tam mieszkanie z powodu pracy to jest mieszkańcem, czy nie?

mieszkaniec

A wieszcz ukraiński zawija te sreberka ,jak mu partia każe . I jeszcze nas polaków opier …a , że w Polsce chcemy mieć porządek .

mieszkaniec

No to musi poczytać ,raczej nie jest to jego domena .Ale tak mogliby mu te przemówienia dostarczać z godzinę wcześniej , żeby chłop miał szansę z raz przeczytać …

Z bliska

W sobotę narodowe czytanie "Lalki" Prusa. Jeśli będzie czytał Burmistrz to idę w ciemno.

lala

Nie!!! Tylko nie bzdurmistrz!!! Co by na ten bełkot, dukanie powiedział Prus? Młodzież w ogóle przestanie lektury czytać:(

ggg

Proszę trzymaj sie swojego "nicka", pisz z sensem i prawdę . pozdrawiam

barbara

wstyd Mario G.

G.a

http://wlodawskie.pl/index.php/aktualnoci/34-aktu

Dziwny bogaty kraj. Jeno władza głupawa.

Henryk

http://elk.wm.pl/294204,Bieda-piszczy-u-nas-najgl
Radzicie, kłócicie sie, zajmujecie bzdurnymi problemami wymyślonymi manii swojej wielkości a tu wyłazi "szydło z worka."
To też jest częściowo wasza zasługa na naszym lokalnym poletku. Radnym i piewcom dobrobytu poświęcam.

Ana

Niektórzy wychwalają wcześniejsze dobre zarządzanie miastem i powiatem. W takim razie proszę o wskazanie, chociaż jednej "popełnionej" inwestycji, która przyniesie jakiekolwiek dochody. Niestety, przez widzimisię szefujących "znawców", miasto i powiat będą w nieskończoność dokładać środki finansowe na utrzymanie bzdurnych projektów, generujących same straty. A z czego spłacać kredyty? Mieszkańcy! Czas zacząć się bać.

zatroskany x

Jest tak jak napisał API "miastem rządzi partia i jej ludzie". Nie trzeba "zacząć się bać", ale odwrotnie – zabrać się do rozbijania tego chorego dla miasta układu. Jak się "ustrzeli" kilku żołnierzy, to mała szansa na zwycięstwo, może tak zacząć od "generała", albo jeszcze lepiej "marszałka". Jest kilku chętnych do skoku wzwyż (do Sejmu), pierwszym jest nauczyciel w-f z wykształcenia, więc skakać go nauczono. Jednak jeżeli zamiast bać się społeczeństwo stanie do walki z "układem" to jest wielka szansa, że układ powoli się rozsypie. Problem jest że ci kandydaci, którzy widocznie czują że rodacy ich nie poprą, szukają szansy startując z okręgu elbląskiego, nawet już stali się "zasłużeni" dla Elblaga. Panie Redaktorze, chyba jest jakaś możliwość żeby tamci wyborcy dowiedzieli się więcej prawdy o lidzbarskich kandadatach jeszcze przed jesiennym głosowaniem.

Max Golonko

Oczywiscie są portale i czas wpinać linki o osiagnięciach geotermalnych wuefisty czy flagi odpowiedniej barwy w szkole finansowanej z polskiego budżetu czy protestu darmozjada ws. obchodów wydarzeń wołyńskich.

G.a

……wydaje mi się , że komandir lub jak kto woli admirał :):) okrętu "Termalny. Niewypał" i lotniskowca "Szymany" chce już czmychnąć z tonącego statku i zamknąć się w bunkrze na Wiejskiej.

zatroskany x

Oj, chce i to bardzo chce. Tylko czy wzborcy tak samo zechcą. Szkoda "swojego chłopa", niech zostanie w rodzinnym mieście, dla "którego tyle dobrego zrobił", może zostanie honorowym mieszkańcem jak jego kolega ex-burmajster, może dostanie dożywotnio darmowy bilet do zimnych term. Eh, co za życie ! A na Wiejskiej (w 100-licy, nie w Lidzbarku Warm.) ? Same kłopoty, mogą podsłuchać, nagrać … Jacku, czy ci źle jest tutaj ?

G.a

Rzeczywiscie no tyle zrobił dla tego miasta, tyle będzie miał rozrywek. Rowerem do Ornety,, później meczyk na orliku, obiadek u kolegi, SPa u żony, baseniki termalne, raucik z kolegą z PO i gra.Dzionek zleciał.Zdrowie najwazniejsze.

Mirosław Maczyta

Partiokracja – jak wspomniał Pan API – zapewne tylko w naszym mieście,powiecie, regionie ? W innych jest demokracja i wygrywają najmądrzejsi, najlepiej przygotowani do samorządowych funkcji. Pogratulować myślenia. Skoro do wyboru nowego ( bo poprzedni był bee ) burmistrza API z cała ekipą przekonał ponad 2500 osób – toż to w przełożeniu na uśrednione ilości niezbędnych głosów do uzyskania mandatu radnego prawie 13 radnych. I byłoby cudownie – "swoi" ludzie u władzy,każdego ranka odpalają kompa, wchodzą na "naszlidzbark" i już mają wytyczne co dzisiaj robić, jakie uchwały podejmować, kogo wywalić a kogo przyjąć do pracy. Co tam demokracja – " my tu będziem decydować co i jak – toż to z naszych podatków one tam som " . Jak u Chęcińskiego " sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie " Kilkanaście osób tutaj piszących pod różnymi pseudonimami – chociaż z władzą Broń Boże nie mają nic wspólnego –… Czytaj więcej »

Lejek

A mi się dzisiaj przyśniło, że były marszałek w czynie społecznym
sypie węgiel do pieca podgrzewającego wodę w termach lidzbarskich.
Uff jak gorąco, puff jak gorąco

JMT

"Narzekanie na przez Was i dzięki waszej "wytężonej" pracy wybranego burmistrza jest po prostu śmieszne,obłudne i pozbawione jakiejkolwiek logiki postępowania" – Po tym zdaniu powtarzam moje pytanie, ile dostaje Pan za wpis. Bo nikt mnie nie przekona, że są ludzie którzy pisaliby takie kretynizmy z własnej nieprzymuszonej woli.

Mirosław Maczyta

Konkretnie i do rzeczy -o co Panu a może Pani chodzi.
Ku wielkiemu Waszemu niezadowoleniu nikt mi nie płaci.
Nie wybraliście tego Burmistrza – to teraz pozostało Wam tylko przyklaskiwać .
Tak myślących jak ja jest dobrych kilka milionów .
Proszę spojrzeć na wyniki wyborów.

JMT

Gdyby Pan myślał to nie pisałby Pan że osoby, które wybrały obecnego burmistrza nie mają prawa do krytyki i narzekania na jego działania. No właśnie gdyby nie ludzie myślący tak samo jak Pan, ten kraj wyglądał by lepiej.

Adam

Mirek słyszałem, że byłeś słabym uczniem w szkole. Nie potrafisz pisać krótka zwięźle i na temat?

Mirosław Maczyta

Niestety – ale nie tam gdzie trzeba Przykładałeś ucho.
To strzał kulą w płot.
Krótko i zwięźle to większość tutaj pisze – tylko sensu w tym pisaniu nie ma.

G.a

cyt. pod prąd Panie M.M. Tyle już osób panu mówiło że nie dobrze pan trafił wchodząc na to forum. To jest forum dla mieszkańców zatroskanych swoim życiem, a nie zboczonych partyjnie. Pan natomiast po prostu z obłoconymi swoimi buciorami włazi, wciska ludziom swój kit, aż do obrzydzenia. Czy nie ma pan odrobiny przyzwoitości, szacunku dla swojej własnej osoby ? Daj pan już nam spokój, pozwól nam porozmawiać na interesujące nas tematy, a jak pan nie ma z kim rozmawiać, to gadaj pan sam do siebie. Jak długo żyję, to nie spotkałem takiego typa (przepraszam za wyrażenie), którego wyrzuca się drzwiami, a on włazi spowrotem oknem.Śpiewaj pan peany na cześć swoich idoli, (wice)marszałka, starosty, byłego burmistrza, obecnego (jeszcze) posła do Sejmu. Napisz pan książkę na ich temat, rozprawę naukową, artykuł do jakiegoś czasopisma i nie marnuj pan swojej energii na przekonywanie nas do czego nikt nie jest przekonany. Niektórzy mimo wszystko… Czytaj więcej »

Kleks

Mirku nie zauważą Cię , bo takich wazeliniarzy jest pełno. Fuchy nie dostaniesz.

Mirosław Maczyta

" spowrotem" – 3 klasa Szkoły Powszechnej się kłania. Winno być " z powrotem " To tak na marginesie.
Ja wiem, że wielu Wam moje pisanie się nie podoba, bo nie idzie z głównym nurtem tego forum.
Ale słowo "forum" oznacza chyba różnorodność poglądów – nieprawdaż ?
Chyba że jest to forum dla politycznych pieniaczy potępiających wszystko co związane z PO.
A propos obłoconych butów – to rozczaruje Pana , bo nigdy takich nie mam.
A tak na koniec – ja Pana nie obrażam ani nikogo podobnie do Pana myślącego.
A skoro już Pan kogoś obraża to warto się pod tym podpisać z imienia i nazwiska,
chyba że się Pan wstydzi własnego nazwiska. Pozdrawiam zdrowy rozsądek.

mieszkaniec

I ukraiński wieszcz narodowy dał głos ,prawie jak mój Rex ,powiedz mu "dostaniesz kość " a on szczeka .

G.a

Ubłoconych butów nie masz. ?, ale sam walisz byki.Zapomniałem poprawić choć to cytat innego inernauty oddajacy sedno. . Widzisz drugi raz czytasz i nie pojmujesz sensu. Butów brudnych nie masz, ale może śmierdzące. Obraża ? Ech Mirku zakwalifikowałem to jako dobrą radę i jak jesteś przewrazliwiony na swoim punkcie niczym………… rada miejska to daj sobie siana.

na marginesie" po tam gdzie trzeba" powinieneś postawić kropkę. :):), a po słowie "pisze" przecinek,ale to kolega pod prąd powinien Ci wyłożyć interpunkcje.

Januszek

Panie API!!!! NieCh mieszkańcy ten PANA tekst i poprawne myslenie nauczą sie na pamięć i w swoim myśleniu od dziś "odwrócą się o 180 stopni", Mieszkańcy-Szanowni!! Myślenie ma swoją przyszłość,ale złą przeszłość też.Żeby było lepiej to nie trzeba kumać co robi 10 lidzbarskich "bezradnych" Zmieńmy to zło u siebie.w myśleniu bo oni rządzą a my za to płacimy.

gość

I czekamy jeszcze na ukraińskiego wieszcza narodowego ….

trol lidzbarski

I tak oto wyborcy wpadliśmy z deszczu pod rynnę .
Widać ,że obecny burmistrz nie kwalifikuje się do grona zasłużonych .
Raczej do przypadkowych , jak ta przysłowiowa " ślepa kura . "
Nie będzie to burmistrz ,którego zaliczymy do zasłużonych , a i on sam chyba wie ,że nikt go tam nie zakwalifikuje .
Teraz trzeba tylko uważać ,żeby nas ,mieszkańców w kłopoty nie wplątał .
Ale to już chyba nastąpiło .

ggg

???

A.B..

Miastem rządzi rada, burmistrz jest wykonawcą ich uchwał. /Jak decyzje podejmował burmistrz był arogancki/.
Więc ustalmy, kto rządzić miastem.
Mam wrażenie, piszemy nie wiedząc co.
Moim zdaniem rada jest do d……, ale ktoś ją wybierał, więc "wybieracze" są też do d… i koło się zamyka.

G.a

Burmistrz był szefem stowarzyszenia przykrywającego partię polityczną (PO) i miał w radzie większość swoich podległych do jednego. Fizycznie wyglądało to, iż formuła cyt .Miastem rządzi rada, burmistrz jest wykonawcą ich uchwał ", była zupełnie odwrócona. Tak , więc to o czym pisze API jest faktem. Partyjniactwo niczym w komunie.

erni

Przepraszam mam małe pytanie. Czy jest gdzieś w necie bardziej hejterskie forum bo nie mogę znaleźć? wiecznie te same obelgi na te same osoby i te same problemy, poczytałby człowiek jakiś inny jad. ktoś coś?

lekarz

Najlepiej zmień leki , te czerwone tabletki bierz pierwsze ,wtedy ci się polepszy ,może nawet cię odepną na chwilę ,

Harcerz

Te komentarze to wynik zachowania niektórych radnych . Widocznie swoim zachowaniem zasługują na nie .

Gremlin

Słabo szukasz. Oderwij się od GW i G.L internet jest wielki a Ty wychodzisz na niemotę. Włącz tv tam masz sprzxedajnych redaktorów i odpal polsat , tvn, tvp czyli tv dla idiotów powinno ci wystarczyć.

gość

Mówi się również media na :gaz ,wodę lub prąd , pewnie pan przewodniczący wyżali się pod prysznicem , jak mu opozycja bruździ …

G.a

Zrobiło to ciemne społeczeństwo głosując na stare wygi, które przypominają sobie o wyborcach na kwartał przed wyborami. Wtedy łaża po chatach, szczerząc się do ludzi, którzy myslą ,że jak oni do nich przyjdą to cokolwiek załatwią. A tu później środkowy palec

olek

Która radna chodziła po domach i zakłócała spokój

G.a

a kto napisał ,że zakłócała spokój ?
Kolędy uprawiało wielu.

gość

Ta rada jest jak koń trojański , który został " zmontowany " przez samych wyborców .
Musi " doglądać interesu" , żeby miasta nie " zepsuć " za bardzo .
Generalnie widać oczekiwanie na wielki powrót .
Na razie musi wystarczyć rządzenie z tylnego fotela .

gość

He he , fajna szopka , pierwszy raz ''to coś'' oglądałam

Jowita

I tak oto na naszych oczach tworzy się mafia, która chce rządzić miastem zakulisowo, bezprawnie, mająca w D….ie" takie wartości jak demokracja, przejrzystość, prawa obywateli do wiedzy, co się dzieje w mieście.
W tajnych, bezprawnych naradach u burmistrza zapadają decyzje jak w sekcie – tylko guru i jego przydupasy mogą rządzić.

G.a

Radnych wnmo ?

ktoś

Jaka jest pewność , że kret nie podpisał ? Przewodniczący bawi się w skautów .
Dziecinada .

G.a

Jakiś papug podpowiedział oburzonym z wnmo. No prokuratura znowu się może wykazać. Rzeczywiście dziecinada i próba zastraszenia wolnych mediów.
Głównie idzie o to, aby wyeliminować niewygodny portal.. Moim zdaniem, skoro są mało odporni na krytykę to powinni zrezygnować z funkcji.

ktoś

Musimy wziąć pod uwagę mieszkańców tz. "pieniaczy",którym się zdaje, że tylko oni mają zawsze rację. Negują
poczynania innych,Czyli kogo ? Bo tylko jeden przychodzi mi do głowy .

G.a

Tak AB niestety w wiekszości przypadków, radni niestety są tylko po to aby załatwiać swoje interesy lub dla prestiżu. Myślenie pro publico bono jest czystym sloganem wyborczym.. Niestety to ich zadaniem jest oddzielanie ziarna od plew. Ludzie niestety trafiają tam marni i małostkowi. Więc o klasie radnych raczej powinno się milczeć. Czytając uzasadnienie i tajemne nazywanie ulicy przy bublu

G.a

oczywiście myslałem o jednej formacji i tych którzy już się tam zasiedzieli.

A.B..

W tm wypadków zgadzam się G,a,

G.a

Tylko nie pomysleli , że spotykali się w budynku publicznym nie w knajpie. No tak jest . Jak pasterza nie ma, to baranki gubią się w lesie.
Jak mówią o praworządności …. to zaczynam sie śmiać.

G.a

cyt. Takie postępowanie oznaczające de facto łamanie prawa Rzeczypospolitej Polskiej podważa naszą wiarygodność i zaufanie w oczach mieszkańców, oraz z naszego punktu widzenia jest niedopuszczalne.

Ciężko jest podważyć coś czego sie nie ma i nie miało. Szczególnie, gdy wódz odleciał.
Proponuję ulicę Kąpielową nazwać oburzonych radnych lub coś w tym stylu np. ulica tajnych narad
Czysta manipulacja i chęć dania popalenia redaktorowi i próba zemsty członków wnmo= po

A oburzeni to powinni być mieszkańcy za beztroskie wydanie pieniedzy miejskich przez tychże radnych z wnmo na bubel ekonomiczny pt. termy warmińskie i uzdrowisko pzry oczyszczalni odpadów mlekopochodnych.

G.a

cyt. My niżej podpisani, jesteśmy oburzeni i zbulwersowani faktem, że treść tego spotkania udostępniona opinii publicznej w formie publikacji artykułu na łamach „NaszLidzbark” została zdaniem pana Andrzeja Pieślaka, administratora strony a zarazem autora wyżej wymienionej publikacji, nagrana bez zgody uczestników spotkan" Tzw sodowa ? Czy bardziej postawić na partyjny interes WNMO wyeliminowania postawy społecznej ? :):) To poprostu śmieszne. Zdaje sie, że od dawna już wiedzą kim jest P. Andrzej P. czy palą głupa ? Oburzeni naoglądali się afery podsłuchowej Rzeczywiście tajemnica godna złotego pociagu….. tylko uwaga na porcelanowe miny, bo zdaje się towarzystwo z wnmo= po wlazło na taka minę. Honoru nie macie i mieć nie będziecie, bo patrząc na wasze rządzenie tym miastem ( szczególnie gdy kierownikiem tego interesu był zadłuzony dla tego miasta :):)) to dawno powinniście zrezygnować i podać się do dymisji. My obywatele jesteśmy oburzeni waszą beztroską w wydaniu milionów złotych z budżetu miejskiego w… Czytaj więcej »

kuz

A ja proponuję ulicę nazwać nazwiskiem bylego burmistrza bo taki zasłużony dla miasta

Magnat

Termy legną w gruzy, a tu rada zajmuje sie ściganiem redaktora i nadawaniem tytułu ludziom, którzy za robotę brali niezłą kasę. Przy okazji naciągając mieszkańców na wzięcie na nieokreślonych warunkach- bez nadzoru i zapewnienia praw współwłaściciela interesu,.
Oczywiście winnych nie ma, a wnmo udaje ,że nie wie o co chodzi choć sami przyklepnęli na sesji tę finansową rozpustę.
Radość żadna, ale wskazuje kto rządzi i rządził tym miastem. Mit budowniczych niestety pomału upada.

zniesmaczony

Magnat, obyś nie był złym prorokiem. Jeżeli te zimen termy padną, to dopiero się zacznie dziać ! (Wice)marszal powie że to nie jego był pomysł, przecież on się na tym nie zna (byłem tylko nauczycielem wychowania fizycznego, a nie fizyki, i na temperaturze nie muszę się znać), szeryf powiatowy powie że on też tego nie chciał, ale jemu tak kazali z wysoka, itd. Oczywiście, są to tylko moje gdybania i taki scenariusz nie musi nastąpić. Niezależnie od tego jaki będzie los tych cudownych tworów uzdowicieli LW i powiatu (może też Regionu) to co się dzieje już teraz można zaliczyć do Biesiad Humoru i Satyry.

Magnat

Mnie osobiście zastanawia beztroska radnych wnmo i przewodniczącego i ich szefa byłego burmistrza, zatwierdzajacych włozenie miejskich pieniedzy w nieokreslony projekt bez nalezytego zaznajomienia się z nim, na nijakich warunkach. Jestem ciekawy co mają do powiedzenia. Czy rzeczywiście zadbali o tzw. wspólnotę samorządową, bo moim zdaniem zadziałali na szkodę społeczności lokalnej swoją beztroską i wywaleniem pieniędzy samorządowych na utopię. Dlaczego ? Dziwna spraw, że taka inwestycja nie jest już dumą budowniczych. Nikt nie występuje publicznie chełpiąc się i mrugając do społeczeństwa mówi – to my zbudowalismy dla was :):) Tym dziwniejsze, że wytrysk :):) owych gorących źródeł już blisko, a nasi specjalisci od geotermii jakby zabarykadowani we własnych gabinetach i milczą. Czas leci termin się przeciąga, a ileż to radości było i jaka pompa przy podpisywaniu umowy. Jest to już wskaźnikiem głupoty tej inwestycji. nie pomogą znajomosci na ministerialnych szczeblach, ucieczki do sejmu i ochronka w postaci imunitetu, w końcu przyjdzie… Czytaj więcej »

A.B..

Musimy wziąć pod uwagę mieszkańców tz. "pieniaczy",którym się zdaje, że tylko oni mają zawsze rację. Negują
poczynania innych. Dlatego odpowiednia ilość podpisów, musi być zaporowa, przed takimi osobnikami.

Nie wyobrażam sobie by jakakolwiek sprawa nie była omawiana przez radnych w "kuluarach" swobodnie,
tak dzieje się na całym świeci, dla dziennikarzy/prasy/ wprowadzono akredytację. Prasa ma swoje granice.
Nasze miasto jest plotkarskie a plotka jest nośna i przyjmowana bezkrytycznie za prawdę.
Krety, byli, są i będą, jaśniej mówiąc szpiedzy , zdrajcy i szuje, kary też, – ostracyzm.

G.a

Myślę, że na każdy projekt społeczny nalezy zwrócić uwagę. To dobra kopalnia pomysłów i może być " pociągnąć" radnego do drugiej kadencji.
Rzeczywistość natomiast jest taka, że opozycji ( radny i jego projekt, zaangażowanie grupy społecznej ) po prostu robi sie na złość nie puszczając….. czasami fajnego pomysłu. Ot tak dla zasady.
Wszędzie polityka – To my gruchy zbijamy a ten będzi się tu wychylał ? Uwalimy mu.
Jednego społecznika już mieliśmy w radzie i proszę jak wódz przyciął mu skrzydła, ale w zamian… ho, ho

lidzbarczanka

Nie wierzę, że to co obejrzałam miało miejsce naprawdę…. Szok!…

A.B..

To jakby działo się w osiemnastym wieku. Jeżeli są problemy z nagrywaniem przez obecnych na sali, na smartfony, komórki, czy inne
urządzenia nagrywające, wystarczy postawić urządzenie wykrywające ten proceder, – proste jak drut kolczasty
Ani 1300, 600, czy 150. Moim zdaniem należy uzależnić procentowo, jakich spraw tyczy

A.B..

Np, dotyczy ulicy czy osiedla 30-50% mieszkańców, całego miasta 300-600 podpisów.
Jednego skłóconego domu 75%.

jan..

Ale pośmiewisko!! Panie Kędzierski / ja za Panem Janem/ co to znaczy nieoficjalne spotkanie radnych proszę wytłumaczyć , zanim przeczyta to prokurator??

jan

co to znaczy nieoficjalne spotkanie radnych, nie rozumiem ???

sampler

czynsze obniżać ???? wszystkim tak!!! jeżeli tylko z mieszkan komunalnych to NIE…

prawo musi być równe !!!
jeżeli ja płacę 1000zł (mieszkanie, media…) to dlaczego mam nie mieć obniżone ???
mieszkanie własnościowe!!! a za komunalne to płacic chcą ile??? 50zł ???

paranoja w LW…

Dąb-Kocioł

Panie Kędzierski !! Pana myślenie o tym , ze Rada jest pana własnością, to jest pan w wielkim błędzie , I Co dalej? Ma pan jeszcze wiernych sługusów i to co pan chce to pan robi, Ale do czasu, Trzeba ponowić leczenie,może wyjdzie pan z tego………….. A tak nawiasem potrzebne jest referendum i zmiana radnych i burmistrza z-ca burmistrza niech zostanie.Potrzebna jest w Urzędzie zmiana urzędnikow tzw "starej gwardii" To oni niszczą miasto,

Gostek

Naturalnie jestem także za tym, żeby pani Janina Piętka, która sumiennie sprawuje swoje stanowisko zastępcy burmistrza- pozostała, a reszta……….do wymiany!!!!

Obserwator

Zupełna racja. Wbrew temu co wcześniej sugerowała grupa lemingów, Pani Zastępca okazała się bardzo porządną, sumienną i wartościową osobą. Dla nieświadomych, zgodnie ze słownikiem slangu – "Leming to człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to co usłyszy i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek ". Ta Pani zyskuje coraz większa sympatię interesantów i mieszkańców.

OJEJ.

Czy wiesz,że w Lidzbarku Warm, kulturę na sesjach reprezentuja tylko RADNI PRAWEJ STRONY.Brawo IM.

1,2,3,4,5.

Panie Radny Naumczyk! Pisze p.Bzdury, a jezeli siedzi sz kolo ob Korzeniowskiego, to wycofaj się z Rady i oddaj pieniądze za diety, bo Jesteś sprzeniewierzeńcem ludzi,mieszkańców miasta / po prostu /sprzedawczyk/Tak.Przemyśl to chłopie!! / poki nie jest za pożno/.

Zniesmaczony

Radny K. Czy to ten co przychodzi na posiedzenia krótkich majtkach? Co na to jego Wyborcy?

bzdurybzdury

Dajcie spokój chłopakowi, jest dobrym radnym i robi dużo dla mieszkańców.

olo

p.Jan jest konkretny, lubię Jego wystąpienia…., szczere i służące mieszkacom…Wiem, że to walka z wiatrakami, ale p.Jana popieram. Przew. RM powiedział,że termy ruszają, ale szkoda, że nie powiedział kiedy ???

Znawca

Zbierzmy podpisy i zorganizujmy referendum o odwołanie burmistrza.Jego nieudolność i ignoranctwo przekracza wszelkie granice.Z zażenowaniem słuchałem jego przemówienia podczas rozpoczęcia roku szkolnego w szkole podstawowej nr.3.Pięciu zdań nie potrafił sklecić z pamięci,a czytając z kartki robił to na poziomie klasy 5.Wstyd.

ggg

Podpisałeś lojalkę na łamach GL z poparciem dla byłego burmajstera który charakteryzował sie ignoranctwem itd ,Proszę nie zmieniaj tematu , zbieraj podpisy, ale nad odwołaniem tych którzy decydują, czyli radnych ( kolejny przykład ostatnie głosowanie ) masz teraz ciezki orzech do zgryzienia 600 w przeciągu 1 miesiąca !

Znawca.

Człowieku zejdź na ziemie , a przynajmniej na orbitę okołoziemską- teraz krążysz w przestrzeni międzygalaktycznej.

ucho

dla równowagi posłuchaj starosty

Piotr

Pan Burmistrz zastosował w ten sposób "wyrównanie poziomów" – przecież był w szkole podstawowej!

warminka

Normalnie cyrk na kółkach. Radni naszego miasta zapomnieli, że zostali wybrani przez mieszkańców i powinni reprezentować nas, a nie dbać o interesy partii, itp. Zachowują się, jak dzieci w piaskownicy. Aż żal cztery litery ściska. A burmistrz już zapomniał o swoich obietnicach? Żenada i wstyd.

Z daleka

Zachowanie Sekretarz Miasta skandaliczne. Porypało się tej pani w główce, zapomina kto jest jej pracodawcą, kto musi ciężko pracować, aby ta pani miała tak wysoką wypłatę. P. Wiśniowski kiedyś coś bredził o tym, że to mieszkańcy są pracodawcami a urzędnicy ich pracownikami. Ten pan niech teraz wstanie i upomni panią Sekretarz, niech jej przypomni o tym. Liczymy na to na następnej sesji, a pani może przeprosić redaktora i wszystkich mieszkańców za swoje zachowanie, niegodne piastowanego stanowiska, urągające zasadom demokratycznym.

Lejek

Zasrańcy pokazali, że są zasrańcami. Nic nowego
Gdyby rzeczeni wkładali tyle energii w wykonywanie zadań statutowych
co w zwalczanie im nieprzychylnych dało by się jakoś żyć.
A tak kolejna osoba pakuje walizkę, kupuje bilet i rusza w świat

snip

600 podpisów do zrobienia, ja bym wydłużył tylko czas np. na 2 miesiące.

ggg

Jeden miesiąc 600 podpisów ?! Chyba ci głosujący "za" czyli PIS i WNMOPO upadli na głowę, a dyrektor to już całkiem wyrwany z innej bajki ….1300!

snip

3 radnych po 200 podpisów w miesiąc to dużo?

ggg

Ciekawe czy opublikują te oświadczenie (jedynie w GL) za swoje czy publiczne pieniądze oraz czy po umorzeniu postępowania przez prokuraturę zdobędą sie na ODWAGĘ opublikować w mediach wynik tego postępowania ;)?
A propo kto zna treść tego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i prośby o wszczęciu postępowania w tej sprawie…… ;)?

...

Panie autorze tekstu. Pisze Pan jednoznacznie, że nowy statut zawiera sporo błędów i powinien być uchylony w ramach nadzoru. A tak bardziej konkretnie to jakie błędy?

Kleks

poważne. Tak jak niepowazni są radni pewnej opcji z kierowcą z tylniego fotela.

...

A konkretnie?

Kleks

a pomysleć ?

11-123

Szanowni radni, jesteście TYLKO radnymi małego, biednego miasteczka, z którego wyjechała prawie połowa ludności (ze wzgledu na dobrobyt). To nie są zebrania jakichś Służb Specjalnych, Lóż masońskich, Klubu Bilderberg. Nie decydujecie tam potajemnie o losach świata!
Moim zdaniem to jest śmieszne i zaściankowe żeby wznosić swoją pozycję aż na takie wyżyny. Opanujcie się kochani i zejdźcie na ziemie choć trochę, ponieważ nie jesteście " Bóg wie kim" żeby do tego stopnia utajniać swoje spotkania.
W demokracji obowiązuje jawność i transparentność działania, no chyba że chcecie żeby was postrzebano jako zorganizowane, niejawne i nieformalne zgrupowanie osób.

JAY

tak jest masonami to oni nie są tylko knują jak siara w killerze 🙂

Poldek

Przecież wiadomo kto z RM doniósł redaktorowi o ,,tajnym spotkaniu,, Wystarczy , aby sprawdzić adresy zamieszkania członków RM, albo też widać kto głosował przeciw. I wystarczy pomyśleć.

JAY

Czy każdy Norweg to BREVIK? Czy każdy sąsiad zza ściany to kolega? Puknij się w head

Donald i Ewa

Te TAŚMY PRAWDY nagrywane na sesjach obnażają całe GOŁE "D" naszej lokalnej władzy. Brakuje nam tylko do tego towarzystwa tej prowincjonalnej lekarki, niejakiej lafiryndy Kopacz, która podpisy 6 mln Polaków spuściła w klozecie. I to są przedstawiciele mieszkańców, tzw. "RADNI"? HA HA HA! Już raczej zachowują się jak "BURAKI PASTEWNE" rodem z PSL-u… :))

OK-s

600 podpisow pod wnioskiem, a pozniej to towarzystwo zmieli wniosek i spusci w miejskim szalecie, jak ich wyrafinowani koledzy z PO. Zresztą oświadczenie z początku żywcem wpisuje się w retorykę PO. A do tego jeszcze bubel prawny w postaci statutu i sekretarz miasta, która widać nie bardzo ma ochotę odpowiadać na jasno sformułowane pytanie. Demokracja w Lidzbarku jest już na takim samym poziomie jak u szczytu władzy na Wiejskiej. Jeszcze tylko brakuje lokalnego referendum z jakimis idiotycznymi pytaniami.

wic

Już było referendum o likwidację SM. Może będzie jeszcze jedno.

Harcerz

Ostentacyjne podpisanie oświadczenia przez Burmistrza i radnego Naumczyka w czasie trwającej sesji było żenujące i haniebne.
Pan Przewodniczący zachował się jak dyktator absolutny sugerując w ten sposób pozostałym radnym oddanie hołdu radnym z WNMO – Kto nie podpisze , ten czpion . Proszę podpisywać mi tu już . Panie Burmistrzu to co pan zrobił przed kamerami tego nie można takiemu dorosłem facetowi kulturalnie wytłumaczyć . Zachował się Pan jak przedszkolak – "Prose pana to nie ja, gdzie mam podpisać lojalkę – wstyd , brak charakteru.
A czy już zbierano wśród pracowników UM podpisy poparcia dla J.P. tzn czy przeprowadzano agitację w Urzędzie Miasta za tą kandydaturą .

Z daleka

Tak, to była żenada czystej wody. Zachowanie Burmistrza beznadziejne. Niech redaktor napisze coś więcej o wcześniejszych doświadczeniach p. Wiśniowskiego w nagrywaniu, bo to ciekawe.